PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سينما 4 ، سينما اقتباس ، فیلم سینمایی شبکه 3 و 1 (گفتگو و معرفي فيلم ها)

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

Babak_King
26-11-2005, 15:40
بحث گفتگو پیرامون فیلمهای این برنامه های صدا سیما

بحث و گفتگو پیرامون فیلمهای این برنامه های صدا سیما :

سینما چهار : جمعه ها ساعت 20.30 از شبکه ی چهار سیما

تکرار : پنج شنبه ها ساعت 15.30
-----------------------------------------------------------
سینما اقتباس :یکشنبه ها ساعت 20.30 از شبکه ی چهار سیما

تکرار : دوشنبه ها ساعت 15.30
-----------------------------------------------------------
فیلم سینمایی شبکه 3 : جمعه ها ساعت 23:45 از شبکه ی سه سیما
------------------------------------------------------
فیلم سینمایی شبکه 1 : پنج شنبه ها ساعت 22:20 از شبکه ی اول سیما

تکرار : سه شنبه ها ساعت 23:20

احتمال 15 دقیقه خطا هم وجود داره ...

samsaam
26-11-2005, 19:17
فیلمconstantin خیلی جالب بود کلی حال کردم

Babak_King
02-12-2005, 12:10
اين سينماي معناگرا كم كم دارد همه جا را فرا مي گيرد. در حالي كه هنوز هيچ كس نمي داند منظور از اين واژه چيست و چه فيلمي معناگرا است و چه فيلمي نيست. شبكه۴ هم كه جزو مدعيان فرهنگي كشور است، از چهارشنبة هفتة پيش، ضبط يك مجموعة تلويزيوني به اسم سينما ماورا را شروع كرده تا شايد بتواند تعريفي از اين واژة عجيب ارائه دهد.
بال هاي اشتياق (ويم وندرس)، شفا بخش (آنچيكا هولاند)، برادر الهي ما (كريستوف زانوسي)، خرس (جن جكوئيس) و لوتر (اريك تيل) از مهم ترين فيلم هايي هستند كه قرار است از اين برنامه پخش شود. مجري برنامه هم شهرام جعفري نژاد (مدير مسؤول و سردبير مجلة صنعت سينما ) است. شادمهر راستين هم مهمان بخش تحليل فيلم است .
جذابيت فهرست اين فيلم ها را نمي توان ناديده گرفت. از همين الان وقتتان را براي ديدن اين فيلم ها خالي كنيد.

locked account
02-12-2005, 16:11
آقا بابك تاريخ بزن ما هم بدونيم عزيز. ممنون

Babak_King
04-12-2005, 19:07
براي اينكه از معرفي فيلم ها ي پخش شده از اين مجموعه عقب نمونم داستان هفته پيشي رو مي زارم اي شالا علاوه بر فيلم اين هفته فيلم هفته بعد رو هم زودتر معرفي مي كنم

راستي ساعت 8.5 يادتون نره شبكه چهار

جنگجو

داستان «جنگجو» برگرفته از يك افسانه عاميانه ژاپني بود كه كارگردان آن به عنون يادبودي براي آكيرا كوروساوا به ساخت آن اقدام كرد
«جنگجو» كه در سال 2001 و در مدت زمان 86 دقيقه توسط آصف كاپاديا كارگرداني شده است براي دومين قسمت سينما و ماورا در نظر گرفته شد.

اين فيلم كه توانسته است نظر مثبت منتقدان و تماشاگران را به خود جلب كند، در ماه جولاي سال 2005 با تغييراتي به اكران عمومي درآمد.

«جنگجو» در پنجاه و چهارمين دوره اهداي جوايز آكادمي فيلم بريتانيا (بفتا) موفق شد، جايزه بهترين فيلم انگلستان را در سال 2003 از آن خود كند. اين فيلم همچنين جوايزي را از جشنواره‌هاي دينارد، لندن و سن سباستين از آن خود كرده است.

«جنگجو» از قصه‌اي سر راست برخوردار است و كاپاديا براي به تصوير كشيدن موضوع حساس فيلم سراغ حاشيه نمي‌رود. آن چه وي بر آن اصرار دارد، رسيدن به تحولات روحي يك آدم است. چالش‌هاي پر فراز و نشيبي كه در زمان كم روحي پاك را به تباهي دعوت مي‌كند.

فيلمنامه اين اثر به قلم خود كارگردان دوران سيطره‌ي فئوداليسم در هندوستان را روايت مي‌كند. در اين دوره يك جنگجو (با نام لافكاديا) نقش خود به عنوان مالك دايم‌المعر همه چيز را به يك ارباب محل واگذار مي‌كند. او پس از گفتن اين جمله «كه هرگز براي ديگر بار شمشيرش را بالا نخواهد گرفت» راهي كوه و بيابان مي‌شود.

آصف كاپاديا، فيلمساز هندي تبار، در سال 1972 در انگلستان به دنيا آمد. «جنگجو» نخستين فيلم وي محسوب مي‌شود.

تهيه كنندگي اين فيلم را برتراند فيور برعهده دارد و رمان اوسين مدير فيلمبرداري آن است. «جنگجو» همچنين در بخش مسابقه‌ي بين‌المللي بيست و دومين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر به نمايش درآمد.

در اين فيلم بازيگراني چون عرفن خان، پورو چيبر، شيخ آنيودين، نورماني آنيوپام شيام و مانوج مشيرا به ايفاي نقش پرداخته‌اند.

Babak_King
04-12-2005, 20:40
بالا خره زودتر پيداش كردم :biggrin:

«خرقه سياه» (black robe) داستان سفر عارفانه كشيشي به قلب طبيعت وحشي و نزد سرخ‌پوستان در قرن هفدهم است كه اعتقاد كشيش‌ به خدا طي اين سفر بسيار واقعي‌تر مي‌شود.

به گزارش خبرنگار سرويس تلويزيون ايسنا، «خرقه سياه»، در مدت زمان صد دقيقه محصول سال 1991 است كه با همكاري دو كشور كانادا و استراليا توليد شده است.

كارگرداني اين فيلم را بروس برسفورد بر عهده دارد و با نگاه عملي به پيشينه وي درمي‌يابيم كه او سينماگري است كه در بحبوحه اوج‌گيري سينماي نوين استراليا گل كرده است.

اين فيلمنامه‌نويس، كارگردان و تهيه‌كننده استراليايي در سال 1940 در سيدني متولد شد و تا كنون بالغ بر 28 فيلم را در پرونده كاري خود ثبت كرده است.

برسفورد تحصيلات عالي خود را در رشته فلسفه دانشگاه سيدني سپري كرد. وي از نوجواني به سينما علاقه داشت و در آن دوران چند فيلم كوتاه ساخت. در دوران تحصيل در دانشگاه نيز به فيلمسازي آماتور مشغول بود. برسفورد پس از فراغت از تحصيل به انگلستان رفت تا كاري براي خودش پيدا كند و با يك آگهي استخدام جذب يك استوديوي فيلمسازي شد. در آن جا در ساخت 100 فيلم همكاري كرد تا اين كه در سال 1972 به استراليا بازگشت و با ساخت فيلم «ماجراهاي بري‌مكنزي» در خيزش نوين سينماي دهه هفتاد استراليا سهم اساسي ايفا كرد.

بازيگر اصلي فيلم «خرقه سياه» لوتير بلوتو است كه در اين فيلم نقش «پدر لافورگ» را بازي مي‌كند. او كشيشي درونگراست كه بر خلاف ديگر هم كيشان خود، گاهي بر اساس مستندات و واقعيات و آن چه پس از مشاهدات خويش دريافته، گام برمي‌دارد. او حرف‌هاي ديگران بدون ارزيابي هرگز قبول نمي‌كند. با اين همه آن چه از او در نيمه فيلم مي‌بينيم بيشتر شكست و سردرگمي است.

فيلمنامه «خرقه سياه» را بريان مور بر اساس داستاني از خودش به نگار درآورده است و بروس برسفورد حتي در هنگام ساخت فيلم نيز از راهنمايي‌هاي وي بهره جسته است.

در اين فيلم علاوه بر بلوتو، آدن يانگ ( در نقش دانيل)، نسدرين هولت(آنوكا) به ايفاي نقش پرداخته‌اند.

از ديگر فيلم‌هاي بروس برسفورد مي‌توان به داودشاه (1982)، حاشيه‌نشين‌ها(1986)، جنايـ‌هاي قلب و «اولين» (2002) اشاره كرد.

فيلم سينمايي «خرقه سياه» در ايران با مديريت امير زند دوبله شده است. عطاء‌الله كاملي، ناصر ممدوح، علي همت موميوند، افشين ذي‌نوري، سعيد شيخ‌زاده، بهروز علي‌محمدي و مهرداد ارمغان ديگرافرادي هستند در دوبله اين اثر زند را ياري كرده‌اند.

«خرقه سياه» يكشنبه ـ13 آذرماه ـ ساعت 20 و 30 دقيقه در قالب برنامه‌«سينما و ماورا» از شبكه چهار سيما پخش مي‌شود.

Babak_King
04-12-2005, 20:49
به خاطر ريفرش صفحه

Babak_King
19-02-2006, 21:12
سلام دوستان يه فيلم توپ امشب سينما 4 يعني ماورا ميزاره ساعته 9.30 از دستش ندين بي باك خيلي معركست

Mahiar0
19-02-2006, 23:56
اين قراربود ماتريكس ازشبكه 4 نشون بده چي شد پس؟؟؟؟؟؟

Babak
20-02-2006, 00:11

معرفي و نقد فيلم هاي پخش شده از سينما ماوراء

اين که پخش شد يا نشد رو اينجا چه جوابی ميشه بهش داد ؟ با روابط عمومی صدا و سيما تماس بگيريد دوست خوب

Babak_King
20-02-2006, 16:19

دوست من تاریخی برای ÷خش ماتریکس تعیین نشد
فقط من شنیدم که این فیلم دوبله شده احتمالا در هفته های بعد ÷خش میشه
موفق باشین

j0l6
22-02-2006, 18:24
اقا بابک این کانال هفتگی میزاره یا اینکه هر شب فیلم داره
تاریخ و روزش رو بگو ما هم ببینیم

Mahiar0
22-02-2006, 18:45
دوست من تاریخی برای ÷خش ماتریکس تعیین نشد
فقط من شنیدم که این فیلم دوبله شده احتمالا در هفته های بعد ÷خش میشه
موفق باشین
نه من يه بار تو اعلام برنامه روزنامه جام جم ديده بودم هر چي منتظر شدم ببينم نديدم چ.ن زبان اصلي رو حاليم نشد چيه موضوعش خواستم فارسيشو كه ايران دوبله كرده ببينم كه شبكه 4 پخش نكرد :sad:

Babak_King
22-02-2006, 22:50
اقا بابک این کانال هفتگی میزاره یا اینکه هر شب فیلم داره
تاریخ و روزش رو بگو ما هم ببینیم

سلام سينا جان سينما و ماوراء روز يكشنبه ساعت 9.30 از شبكه چهار سيما پخش ميشه

زبان اصلي رو حاليم نشد چيه موضوعش خواستم فارسيشو كه ايران دوبله كرده ببينم كه شبكه 4 پخش نكرد

آره منم دنبال فيلمش بودم خيلي فيلمه رديفيه مخصوصا دوبله
احتمال زياد پخش ميشه بايد پيگير باشين
اگه فهميدم كي پخش ميشه خبرتون ميكنم

SK8ER BOi
23-02-2006, 02:05
چرا فقط فیلمهای سینما ماورا رو معرفی میکنین
اگه فیلمهای بقیه(سینما1 سینما4 صد فیلم)رو هم یکی دو روز زودتر حداقل فقط اسمشونو اینجا بزارین بد نیست
ممنون

H3SAM
23-02-2006, 02:22
از سینما 1 : مسیر سبز و پروانه ها و یه فیلم هم بود که اسمش به خاطرم نمیاد در مورد زندگی ریاضی دان آمریکایی به نام جان نش بود اگه اسم فیلم سومی رو میدونه بگه

H3SAM
23-02-2006, 02:25
اسم فیلم سومی یادم اومد اسمش ذهن زیبا بود

Babak_King
23-02-2006, 07:33
چرا فقط فیلمهای سینما ماورا رو معرفی میکنین
اگه فیلمهای بقیه(سینما1 سینما4 صد فیلم)رو هم یکی دو روز زودتر حداقل فقط اسمشونو اینجا بزارین بد نیست
ممنون

اسم تايپك عوض شد كل فيلماي سينمايي ديگه تو اين تايپك
چشم تاريخ و اسم فيلمارو براتون ميزارم

اسم فیلم سومی یادم اومد اسمش ذهن زیبا بود

آره فيلم توپي بود فقط دلم به حال راسل كرو خيلي سوخت

ميگم بياين در مورد فيلماي خوبي كه از اين شبكه ها ديديم صحبت كنيم

SK8ER BOi
23-02-2006, 10:22
ميگم بياين در مورد فيلماي خوبي كه از اين شبكه ها ديديم صحبت كنيم
فکر خیلی خوبیه منم پایم
خوبه که فیلم هر کدوم از این 4تا که پخش شد (اگه ارزششو داشت) روز بعدش بیایم اینجا در موردش بحث کنیم.چطوره؟

Strasboorg
23-02-2006, 15:06
ديروز همشهري تو يكي از ستون هاي جديدش نوشته بود
كه به خاطر بعضي از مسايل از جمله مسايل مالي و البته اختلاف سليقه اي كه بين مديران
جديد صدا و سيما با مديران برنامه سينما1پيش اومده
اين برنامه ديگر پخش نخواهد شد
.... تو مصاحبه با محمد حميدي مقدم ......

Babak_King
23-02-2006, 15:13
جدي خدا نكنه بابا مي دونين چند ساله داره پخش ميشه؟
خيلي برنامه توپيه
خدا خيرشون نده
انشالله كه الكيه

Babak_King
23-02-2006, 17:02
سلام
از دوستان كسي فيلم تشريفاتي ساده كه سينما 4 روز پنجشنبه هفته پيش گذاشت رو ديد
اگه ديده بود بياد بگه آخرش چي شد يارو آدم كش بود
الان داره تكرارشو پخش مي كنه
حقا كه اند فيلم بود

Babak_King
23-02-2006, 17:39
سلام كسي فهميد چي شد تو تشريفاتي ساده
من فك كنم مرده خود كشي كرده بود فقط پس چرا اون نظامي ها گرفته بودنش
بعد اين رابرت دنيرو بود ديگه ؟ آآره
عجب بازيگريه

SK8ER BOi
23-02-2006, 20:25
بابک جان سلام
اولآ خیلی فیلم قشنگی بود راست می گی فیلمای تورناتوره اکثرشون یه طور خاصین مثل سینما پارادیسو و مالنا
دومآ که اون دنیرو نبود و Gerard Depardieu بود در هر حال خیلی عالی بازی کرده بود البته از بازی تاثیرگذار رومن پولانسکی هم نمی شه گذشت
سومآ اونوف خودکشی کرده بود ولی خودش نمی دونست فکر می کرد هنوز توی همین دنیاست اگه اول فیلمو دیده باشی آخر فیلم می فهمی که اون راهی که داشت می رفت یه جورایی راه بین این دنیا و اون دنیاست اونایی که گرفته بودنش نظامی نبودن شاید مامورانی از طرف خدا بودن و از اول همه چیزو میدونستن اون سوالاشونم فقط "تشریفاتی ساده" بود به این دلیل این طور مورد بازرسی قرار می گیره که یه نفرو کشته(خودشو) و این از بزرگترین گناها محسوب می شه شاید افرادی که خودکشی میکنن توی این دنیا محاکمه نشن ولی توی اون دنیا حتمآ می شن

Babak_King
23-02-2006, 20:49
اولآ خیلی فیلم قشنگی بود راست می گی فیلمای تورناتوره اکثرشون یه طور خاصین مثل سینما پارادیسو و مالنا
دومآ که اون دنیرو نبود و Gerard Depardieu بود در هر حال خیلی عالی بازی کرده بود البته از بازی تاثیرگذار رومن پولانسکی هم نمی شه گذشت
سومآ اونوف خودکشی کرده بود ولی خودش نمی دونست فکر می کرد هنوز توی همین دنیاست اگه اول فیلمو دیده باشی آخر فیلم می فهمی که اون راهی که داشت می رفت یه جورایی راه بین این دنیا و اون دنیاست اونایی که گرفته بودنش نظامی نبودن شاید مامورانی از طرف خدا بودن و از اول همه چیزو میدونستن اون سوالاشونم فقط "تشریفاتی ساده" بود به این دلیل این طور مورد بازرسی قرار می گیره که یه نفرو کشته(خودشو) و این از بزرگترین گناها محسوب می شه شاید افرادی که خودکشی میکنن توی این دنیا محاکمه نشن ولی توی اون دنیا حتمآ می شن

ممنون SK8ER BOi جان (اسمتونو نمي دونم) يه سري خودم حدس زده بودم كه چون خودكشي كرده اينجوري بهش گير دادن جدي كه خيلي فيلمه ماورايي بود
واقعا فيلم نفس گيري بود شمام خيلي خوب فيلمارو تحليل ميكنين

از اين فيلما كه اصلا نمي شه تهشونو حدس زد خيلي خوشم مياد مثل فيلم ديگران فيلماي هيچكاك .. كلن فيلماي ماورايي

نمي دونم چرا اينو تو سينما ماورا نذاشتن ديگه فيلم فلسفي تر از اين خدايي فيلم قشنگي بود
عاشق مسير سبزم هستم يكي از فيلمايي كه شايد 10 بار نگاه كردم

شما نمي دوني ماتريكسو كي ميزارن
فيلم فردا شب سينما 4 و امشب سينما 1 چيه؟ فردا شب صد فيلم؟

SK8ER BOi
23-02-2006, 22:51
ممنون SK8ER BOi جان (اسمتونو نمي دونم) يه سري خودم حدس زده بودم كه چون خودكشي كرده اينجوري بهش گير دادن جدي كه خيلي فيلمه ماورايي بود واقعا فيلم نفس گيري بود شمام خيلي خوب فيلمارو تحليل ميكنين از اين فيلما كه اصلا نمي شه تهشونو حدس زد خيلي خوشم مياد مثل فيلم ديگران فيلماي هيچكاك .. كلن فيلماي ماورايي نمي دونم چرا اينو تو سينما ماورا نذاشتن ديگه فيلم فلسفي تر از اين خدايي فيلم قشنگي بود عاشق مسير سبزم هستم يكي از فيلمايي كه شايد 10 بار نگاه كردم شما نمي دوني ماتريكسو كي ميزارن فيلم فردا شب سينما 4 و امشب سينما 1 چيه؟ فردا شب صد فيلم؟
سلام
من اسمم فرزین هست
از تعریفتون ممنونم
منم مثل شما از این فیلما خیلی خوشم میاد دیگران هم جزو بهترین فیلمهایی که دیدم همین طور مسیر سبز
آره واقعآ راست می گی اینو باید تو سینما ماورا پخش می کردن
والا من اصلآ در مورد این که تلوزیون قراره ماتریکسو بزاره چیزی نشنیدم
سینما 1 هم که دوباره به نام پدر رو گذاشته(برای ان امین بار)البته برای کسی که ندیده باشه فیلم قشنگیه.صد فیلم رو نمی دونم ولی سینما4 فکر کنم گمشده(فیلمی از کوستا گاوراس)رو نشون بده فردا

SK8ER BOi
24-02-2006, 10:21
کسی فهمید دیشب سینما1 پخش شد یا نه؟
من قبل از شروع فیلم رو ندیدم ولی حدس می زنم که از طریق سینما1 پخش نشد
این طور که بوش میاد چیزایی که در مورد پایان عمر سینما1 شنیده بودیم به حقیقت پیوسته :sad: :sad: :sad:
یه برنامه خوبم کهاز تلوزیون پخش می شه تعطیلش می کنن بودجه شو می دن به جاهای دیگه... :angry: :angry: :angry:

Babak_King
24-02-2006, 10:32
آره مسخرشو درآوردن ديگه واقعا شورشو در آوردن
اميدوارم كه برن زير تريلي

SK8ER BOi
24-02-2006, 10:49
یه مقدمه کوتاه در مورد فیلم امشب سینما 4 :
برنده جایزه جشنواره کن در سال 1982 و نامزد دریافت 4 جایزه اسکار
گمشده فیلمی از Constantin Costa-Gavras
این کارگردان بعد از فیلم گمشده فیلمهای music box و Mad city رو هم به زبان انگلیسی ساخته
فیلمی با درونمایه درام و تا حدودی مبهم و پیچیده
ساخته شده در آمریکا با زمان 2 ساعت
با بازی Jack Lemmon در نقش Ed Horman و Sissy Spacek در نقش Beth Horman
این فیلم بر پایه حوادث واقعی زندگی اد هورمن ساخته شده است
فیلم بدین صورت شروع می شود که یک روزنامه نگار جوان آمریکایی به طور عجیبی در حین یک کودتا در کشوری در آمریکای جنوبی ناپدید می شود و همسر و پدرش برای پیدا کردن او وارد ماجرا می شوند و در این کار با روابط پیچیده سیاسی کشورشان مواجه می شوند ...

SK8ER BOi
25-02-2006, 18:27
معرفی فیلم این هفته سینما وماورا:
روز هشتم The Eighth Day
ساخته Jaco van Dormael سال 1996 محصول مشترك بلژيك و فرانسه با زمان 1 ساعت و 58 دقيقه
با بازی Daniel Auteuil و Pascal Duquenne كه به طور مشترك برنده جايزه بهترين بازيگر نقش اول مرد در جشنواره كن در سال 97 شدند
فیلمی هنري و دراماتيك (و البته ماورايي)
در اين داستان هري كه يك بيزينسمن فعال و موفق است اما زندگي خانوادگي خوبي ندارد با جورج كه در يك بيمارستان رواني زندگي مي كرده برخورد مي كند و به صورت عجيبي با او دوست مي شود و اين دوستي باعث تغيير زندگي او مي شود ...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Babak_King
25-02-2006, 18:38
يه مقدمه کوتاه در مورد فیلم امشب سینما 4 :
برنده جایزه جشنواره کن در سال 1982 و نامزد دریافت 4 جایزه اسکار
گمشده فیلمی از Constantin Costa-Gavras
این کارگردان بعد از فیلم گمشده فیلمهای music box و Mad city رو هم به زبان انگلیسی ساخته
فیلمی با درونمایه درام و تا حدودی مبهم و پیچیده
ساخته شده در آمریکا با زمان 2 ساعت
با بازی Jack Lemmon در نقش Ed Horman و Sissy Spacek در نقش Beth Horman
این فیلم بر پایه حوادث واقعی زندگی اد هورمن ساخته شده است
فیلم بدین صورت شروع می شود که یک روزنامه نگار جوان آمریکایی به طور عجیبی در حین یک کودتا در کشوری در آمریکای جنوبی ناپدید می شود و همسر و پدرش برای پیدا کردن او وارد ماجرا می شوند و در این کار با روابط پیچیده سیاسی کشورشان مواجه می شوند ..

آقا فرزين ممنون از توضيحات عاليت دمت گرم زحمت كشيدي
اين فيلمو ديدي خودت من نديدم جالب بود؟

معرفی فیلم این هفته سینما وماورا:
روز هشتم The Eighth Day
البته اسم اصلی این فیلم Gattaca هست
ساخته Andrew Niccol سال 1997 آمریکا
با بازی Uma Thurman و Ethan Hawke
فیلمی علمی تخیلی و در عین حال رمانتیک و دراماتیک که داستان آن در آینده اتفاق می افتد

گرچه این فیلم تنها نامزد دریافت یک جایزه اسکار بود که موفق به کسب آن هم نشد و جایزه بزرگ دیگری هم نگرفت (که شاید لایق آن هم نبود) اما در بین فیلم های این سبک قابل توجه است
اینم بگم که نمی دونم چقدر برای پخش در صداوسیما سانسور شده چون صحنه های خشونت آمیز و همین طور عشقی زیاد داره

بازم ممنون
بريم ببينيم جالبه اين فيلمه
ماتريكس معلوم نشد كيه

SK8ER BOi
26-02-2006, 20:10
آقا فرزين ممنون از توضيحات عاليت دمت گرم زحمت كشيدي
اين فيلمو ديدي خودت من نديدم جالب بود؟
خواهش مي كنم قابلي نداشت
فيلم هم فيلم خيلي خاصي نبود چيز زيادي رو از دست ندادي

راستي با عرض پوزش بايد بگم كه فيلم اين هفته سينما ماورا كه صفحه قبل معرفي كرده بودم اشتباهي بود همگي ببخشيد(گفتم اين فيلمو ژخش نمي كننا!!)
تصحيح شد

Babak_King
26-02-2006, 23:07
راستي با عرض پوزش بايد بگم كه فيلم اين هفته سينما ماورا كه صفحه قبل معرفي كرده بودم اشتباهي بود همگي ببخشيد(گفتم اين فيلمو ژخش نمي كننا!!)
تصحيح شد

فرزين جان اتفاقن درست گفتي
روز هشتم بود
خييليم فيلمه قشنگي بود
از اون جور فيلمايي كه ميشه براش گريه كرد
فيلم تاثيرگداريه
اين پست من بين پخش فيلم و اخبار انگليسيه
ممنون از توجهي كه به اين تايپك داري عزيز
پيروز باشي

SK8ER BOi
03-03-2006, 11:58
فيلم اين هفته صد فيلم هوش مصنوعي يا همون Artificial Intelligence هست
ساخته سال 2001 آمريكا
فيلمي از Steven Spielberg بر اساس داستاني ازBrian Aldiss و فيلمنامه Ian Watson
با بازي Haley Joel Osment, Jude Law, Frances O'Connor

داستان علمي تخيلي فيلم با وارد كردن بيننده به جهاني در آينده آغاز مي شود كه در آن مردم براي همه كارهايشان به رباتهايي كه هوش مصنوعي پيشرفته اي دارند متكي هستند.يك نوع از اين رباتها رباتهايي هستند كه مي توانند جاي دوست را براي انسانها پر كنند.ديويديكي از اين رباتهاست كه برنامه ريزي شده تا پسر هنري و مونيكا سوينتون باشه...
اين فيلم تنها نامزد دريافت دو جايزه اسكار شد كه در پايان موفق به كسب آنها هم نشد

Babak_King
03-03-2006, 16:52
اينو يه بار ديگه گذاشتن از همين صد فيلم اما عجب فيلميه حتما تماشاش كنين
ببينم يه كارت تي وي مي تونم جور كنم ضبطش كنم
معركه است

فيلم سينما 4 چيه امشب؟

jarooo_khakandaz
03-03-2006, 16:58
هوش مصنوعي فيلميه كه ميشه در ژانر سينماي معنا گرا قرار داد....

SK8ER BOi
05-03-2006, 01:01
What Lies Beneath
فيلمي از رابرت زمكيس
محصول سال 2000 آمريكا
با بازي هريسون فورد و ميشل فايفر

اين فيلم كه يك درام ترسناك است با اسباب كشي خانواده اسپنسر به يك خانه جديد شروع مي شود.كلير كه مجبور است در خانه تنها بماند به رفتار همسايه خودشان شك مي كند و فكر مي كند كه در آنجا كسي به قتل رسيده.اما پس از اين كه مي فهمد در خانه همسايه اتفاقي نيافتاده باز هم كابوسهايش ادامه مي يابد تا اين كه...
اين فيلم معمولي زمكيس نتوانست جايزه بزرگي را به دست آورد

Amir_P30
05-03-2006, 01:53
از فيلم هاي عيد خبري ندارين؟ قراره مثل پارسال سينما 1 پخش بشه؟
فيلم هاي ايراني چطور؟ كدامين خريداري شده اند؟

Wisdom
05-03-2006, 02:22
فقط فيلم Constantin خيلي زيبا بود
هم ظاهر و هم باطن .....
فيلم هاي بعديشون خيلي پايين تر از Constantin بود !!!!

Mohsen32
06-03-2006, 09:32
فيلم اين هفته صد فيلم هوش مصنوعي يا همون Artificial Intelligence هست
ساخته سال 2001 آمريكا
فيلمي از Steven Spielberg بر اساس داستاني ازBrian Aldiss و فيلمنامه Ian Watson
با بازي Haley Joel Osment, Jude Law, Frances O'Connor

داستان علمي تخيلي فيلم با وارد كردن بيننده به جهاني در آينده آغاز مي شود كه در آن مردم براي همه كارهايشان به رباتهايي كه هوش مصنوعي پيشرفته اي دارند متكي هستند.يك نوع از اين رباتها رباتهايي هستند كه مي توانند جاي دوست را براي انسانها پر كنند.ديويديكي از اين رباتهاست كه برنامه ريزي شده تا پسر هنري و مونيكا سوينتون باشه...
اين فيلم تنها نامزد دريافت دو جايزه اسكار شد كه در پايان موفق به كسب آنها هم نشد
عحب فيلمي بود.
واقعا يكي از شاهكارهاي اسپيلبرگ محصوب مي شه.

SK8ER BOi
06-03-2006, 11:15
از فيلم هاي عيد خبري ندارين؟ قراره مثل پارسال سينما 1 پخش بشه؟
فيلم هاي ايراني چطور؟ كدامين خريداري شده اند؟
امير جان سينما يك كه فعلآ به كل تعطيل شده بودجه تموم شد :sad: بياين بريم كمك مالي بهشون بكنيم :tongue:

فقط فيلم Constantin خيلي زيبا بودهم ظاهر و هم باطن .....
فيلم هاي بعديشون خيلي پايين تر از Constantin بود !!!!
قبول دارم كه كنستانتين بهترين فيلمي بود كه گذاشت ولي فيلماي قشنگ ديگهاي هم گذاشت مثل آهنگ برنادت و حلقه بازم بود كه الان يادم نمياد

Babak_King
06-03-2006, 11:54
سلام فرزين جان
آقا فيلمه لايه هاي پنهانو ديدين
من كه شب تا صب كابوس ديدم بابته اين فيلم خيلي ترسناك بود خداييش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
يكي از سكانساي خيلي باحالش اونجايي بود كه زنه تو وان حموم بود و مرده مي خواست بكشدش كه يهو اون روحه زنه قبليش اومد به كمكش خدايي خيلي جالبب ساخته بودن
نقد اول فيلمشم خيلي باحال بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ElmO
06-03-2006, 12:07
اره
خیلی باحال بود
و ترسناکترین صحنه شم به نظرم همون صحنه بود
خداییش ادم کفش می برید
اقایون چرا دیگه نقد نمیذاری
مخصوصا شما اقا بابک
مرسی

mahdy2021
08-03-2006, 13:59
سه گانه‌ي سينمايي «ماتريكس» محصول سال 1999 تا سال 2003 نوروز 85 از شبكه‌ي چهار سيما پخش مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، فيلم سينمايي «ماتريكس1» محصول سال 1999 آمريكا به كارگرداني «لوي واچوسكي،اندي واچوسكي،بروس هانت» و تهيه كنندگي«باري.ام.اوسبورن،اند ي واچوسكي و اندرو واچوسكي» است.

داستان اين فيلم كه در آن «كينو ريوز،لورنس فيشبورن،كاري.آن.موس،هوگو ويوينگ و گلوريا فوستر»ايفاي نقش مي‌كنند در مورد يك مهندس جوان نرم افزاربه نام«نائو» است . اين فيلم در سال 2000 برنده 4 جايزه اسكار شد. علاوه بر آن، 28 جايزه ديگر را نيز در برخي جشنواره‌ها از آن خود كرد و 35 بار نيز نامزد دريافت جايزه شده است. در «ماتريكس 1» مي‌بينيم كه توماس اندرسون، (با بازي كيانو ويدرز) كه روزها كارمند پر كار يك شركت نرم‌افزاري است در واقع هكري است با نام مستعار « نيو» كه به دنبال معاني تازه‌اي براي زندگيش است تا اين كه روزي روي صفحه مانيتورش، عبارت « بيدار شو نيو» نمايان مي‌شود، كمي بعد او با مورفيس (با بازي لارنس فيشبرن) آشنا مي‌شود كه باور دارد، نيو تنها راه نجات مردم از دنيايي است كه در آن رايانه‌ها، انسان‌ها را در مزرعه‌ها پرورش مي‌دهند تا از آن‌ها به عنوان منابع انرژي استفاده كنند. انسان‌هايي كه در اختيار ماشين‌ها هستند و در دنيايي خيالي، ساخته رايانه‌ها زندگي مي‌كنند كه ماتريكس نام دارد. در حالي كه ماموران قصد دارند، باقيمانده انسان‌هاي آزاد را از بين ببرند، مورفيس با كمك همراهان اندكش با آنها مبارزه مي‌كند.

فيلم سينمايي ماتريكس (2)و (3) نيز محصول سال 2003است كه با نام «رستاخيز ماتريكس» ساخته شده است.

ماتريكس (2) به كارگرداني«لوي واچوسكي و اندي واچوسكي»و تهيه‌كنندگي «اندي واچوسكي،اندرو واچوسكي و گرانت هيل» در كمپاني فيلمسازي برادران وارنر تهيه شده است. ولي تهيه‌كنندگي ماتريكس(3) را «بروس برمن،اندرو ميسون و لوي واچوسكي برعهده داشته است.

در ماتريكس(2) و(3) بازيگراني چون «كينو ريوز،لورنس فيشبورن،كاري.آن.موس،هوگو ويوينگ و جادا پينكت اسميت» ايفاي نقش مي‌كنند.

Mohsen32
09-03-2006, 09:15
سلام فرزين جان
آقا فيلمه لايه هاي پنهانو ديدين
من كه شب تا صب كابوس ديدم بابته اين فيلم خيلي ترسناك بود خداييش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
يكي از سكانساي خيلي باحالش اونجايي بود كه زنه تو وان حموم بود و مرده مي خواست بكشدش كه يهو اون روحه زنه قبليش اومد به كمكش خدايي خيلي جالبب ساخته بودن
نقد اول فيلمشم خيلي باحال بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مي شه اخرشو برام تعريف كنين.
آخه نتونستم ببينم. :sad: :biggrin:

SK8ER BOi
09-03-2006, 11:00
سلام محسن جان
آخر فيلم كلر مي فهمه كه نورمن اون دختر رو كشته و اينجا نورمن تصميم مي گيره كه براي جلوگيري از نابود شدن زندگي خودش كلر رو هم بكشه.اونو با يه ماده شيميايي كاملآ بي حس مي كنه و مي ذاره تو وان و آب رو باز مي كنه اما در اين لحظه كه ترسناكترين صحنه فيلم هست روح دختر مرده به كك كلر مياد و نورمن رو تا حد مرگ مي ترسونه و نورمن هم سرش به جايي مي خوره وزخمي مي شه.اينجا كلر كه هنوز بدنش بي حس هست توي وان هست و آب كم كم داره بالا مياد ولي كلر در آخرين لحظات موفق مي شه كه شير آبو ببنده و در چاهو باز كنه و نجات پيدا كنه.بعد وقتي بلند مي شه مي بينه كه نورمن اونجا نيست و از حمام بيرون رفته(اين به نظر من يكي از بدترين جاهاي فيلمه چون به نظر مي رسه كه نورمن بي خيال كشتن كلر شده اما بعد از اينكه كلر به طبقه پايين مي ره تا تلفن بزنه دوباره قضيه شروع ميشه.آخه اگه نورمن مي خواست اونو بكشه چرا همون موقع كه توي وان بود اين كارو نكرد وبلند شد از حمام بيرون اومد؟!)بعد از اون كلر سوار ماشين مي شه تا فرار كنه ولي نورمن به ماشين مي رسه و عقبش سوار مي شه و وقتي كه كلر فكر مي كنه ديگه فرار كرده وارد قسمت جلو ماشين مي شه تا كلر رو بكشه ولي ماشين داخل رودخونه ميافته و در زير آب نورمن به تلاشش براي كشتن كلر ادامه ميده.از قضا اونجا محل غرق شدن اون دختر كشته شده هم هست و يك بار ديگه روح اون دختر بهكمك كلر مياد ونجاتش مي ده و در عين حال انتقام خودشم ميگيره و نورمن باعث كشته شدن نورمن مي شه در پايان فيلم كلر رو مي بينيم كه با يك گل سر قبر دختر مرده ميره.
يه كم زياد شد ولي اميدوارم خوب توضيح داده باشم.

SK8ER BOi
10-03-2006, 18:09
اگه امشب مراسم معرفي بهترين ورزشكار سال كارو خراب نكنه شاهد فيلم كانديداي منچوري از شبكه سه خواهيم بود
The Manchurian Candidate
اين فيلم تا بحال دو بار ساخته شده و راستش من نمي دو نم امشب كدومش قراره پخش بشه پس در مورد هر دو كمي توضيح مي دم:
هر دو فيلم بر اساس رمان Richard Condon و فيلمنامه George Axelrod تهيه شده اند
اتفاقات اين فيلم كه يك درام اكشن وپر حادثه است در زمان بعد از جنگ خليج و در آمريكا اتفاق مي افتد

اولي در سال 1962 و توسط John Frankenheimer در آمريكا ساخته شده
بازيگران اين فيلم Frank Sinatra, Laurence Harvey, Janet Leigh, Angela Lansbury, Henry Silva هستند

دومي در سال 2004 توسط Jonathan Demme در آمريكا ساخته شده
و در آنDenzel Washington, Meryl Streep, Liev Schreiber, Kimberly Elise, Jon Voight بازي مي كنند
اما فيلمي كه Demme ساخت چندان موفق نبود و به جز رنگي بودن آن مزيت بارز ديگري بر فيلمي كه Frankenheimer در سال62 ساخت نداشت

Babak_King
12-03-2006, 10:24
شبکه اول سیما در ایام نوروز سال 1385 فیلم های ایرانی "دخیل"، "جاده متروک"، "بید مجنون"، "ماه جبین" و "برای آمدنت دعا می کنم" را برای علاقمندان پخش می کند.

به گزارش خبرگزاری "مهر"، فیلم سینمایی "دخیل" به کارگردانی داریوش یاری اول فروردین ماه از شبکه اول سیما روی آنتن می رود. زمان این فیلم 75 دقیقه است و بازیگرانی چون احسان احدپور، مریم رضوی، علی کوهپایه، جواد درخشان و رسول اسبقی در آن به ایفای نقش پرداخته اند. "دخیل" روایت پسری نوجوان به نام اکبر است که با پدرش زندگی می کند اما درگیر مشکلاتی می شود.

فیلم سینمایی "جاده متروک" به کارگردانی علی شاه حاتمی در سال 1384 در گروه حماسه و دفاع شبکه اول سیما تهیه شده و دوم فروردین ماه از این شبکه پخش می شود. این فیلم به مدت 75 به تهیه کنندگی محمدکاظم سعیدی نیک تولید شده است. در "جاده متروک" بازیگرانی چون مجید حاجی زاده، هومن سیدی، مسعود عجمی، علی منصوری و حسن عباسی بازی می کنند. این فیلم روایت فیلمسازی جوان است که در آستانه شرکت فیلمش در چند جشنواره خارجی به او پیشنهاد می شود کلیپی درباره شهادت پدرش بسازد. بنابراین عازم مناطق جنگی می شود و ...

فیلم سینمایی "بید مجنون" به کارگردانی مجید مجیدی ششم فروردین ماه از شبکه اول سیما پخش می شود. در این فیلم بازیگرانی چون پرویز پرستویی، رویا تیموریان، صغری عبیسی و لیلا اوتادی به ایفای نقش پرداخته اند. داستان این فیلم درباره مردی است که از 8 سالگی نابینا شده و پس از 37 سال بینایی خود را به دست می آورد، اما درگیر ماجراهای متفاوتی می شود.

فیلم سینمایی "ماه جبین" به نویسندگی و کارگردانی سید روح الله حجازی 9 فروردین ماه از شبکه اول سیما پخش می شود. این فیلم شامل سه اپیزود درباره زندگی، تولد و مرگ است. داستان این فیلم در امامزاده سیدآقا می گذرد. در فیلم "ماه جبین" بازیگرانی چون فرهاد اصلانی، آتنه فقیه نصیری، صغری عبیسی و الهام حمیدی بازی می کنند.

فیلم سینمایی "برای آمدنت دعا می کنم" به نویسندگی و کارگردانی محمد صنگوری دهم فروردین ماه از شبکه اول سیما روی آنتن می رود. این فیلم درباره دختری نایبنا به نام مریم است که پدرش از نابینایی او خیلی نگران است و می ترسد که مبادا بچه دومش نیز نابینا به دنیا بیاید. از همین رو قصد دارد فرزند دوم خود را در دوران بارداری همسرش از بین ببرد در این فیلم بازیگرانی چون رضا ناجی، مریم جبرئیلی، روزبه افراشته و یاشار محمدی بازی می کنند.

Babak_King
12-03-2006, 10:26
من کاندیدایه منچوریو ندیدم
راتسش زیاد خوشم نمیومد

Babak_King
15-03-2006, 19:44
چون می خواستم پست بعدیم که خیلی مهمه اوله صفحه باشه این پستو زدم

Babak_King
15-03-2006, 19:44
معرفي فيلمهاي نوروز 1385 از شبكه هاي سيما

فيلمهاي نوروز 1385

شبكه اول هر روز ساعت15:30

1)بيد مجنون(ايراني)

2)دخيل (ايراني )

3)هديه (انگليس 1998 )

4)زندگي اين كوچولو (انگليس 2003 )

5)ارباب جنگ (امريكا 2004 )(نيكلاس كيج – جاردلتو)

6)ماه جبين (ايران)

7)پسر شهري (انگليس 1992)

8)معدن (نيوزيلند 2003)

9)پسر ما (انگليس 1997)

10)تتي دانيل (فرانسه 1990)

11)اوماك (انگليس 2004)

12)طرح پرواز (امريكا 2004)(جودي فاستر)

13)ازما بهترون (ايران)

14)پل اژدها(امريكا 1998)

15)مذاكره كننده (ژاپن 2004)

16)دزدان دريايي (2004 فرانسه)

شبكه دوم هر روز ساعت 23:30

1)خيلي دور خيلي نزديك (ايران)0مسعود رايگان – الهام حميدي)

2)مرد عنكبوتي 2(امريكا 2004)

3)باغ كندلوس (ايران)(محمد رضا فروتن –مسعود كرامتي)

4)جايي براي زندگي (ايران)(عزت االه انتطامي – هديه تهراني –اتيلا پسياني)

5)كوهستان سرد (امريكا 2003)(جودلاو-نيكول كيدمن)

6)نوري در تاريكي (المان 2003)

7)اتفاقات ناگوار(2004 امريكا)(جيم كري – جودلاو-مريل استريپ )
8)سلطان نقاب ها (1996 هنگ كنگ)

9)حيوان بزرگ (2000 لهستان)

10)اهميت ارنست بودن (انگليس 2002)

11)پرخور(فرانسه 2004)(اريك كانتونا)

12)افسانه زورو(انگليس 2004)(انتونيو باندراس- انتوني هاپكينز-كاترين زتا جونز)

13)ابسولون (انگليس 2004)(كريستوفر لاپرت – دايمون فيليپس)

14)سخاوتمند (امريكا 1998)(داستين هافمن – تام كروز)

15)طلوع (هند2005)

16)مبارز(انگليس2000)

17)تا جايي كه پاهايم توان رفتن دارد (2001 المان)

18 )روز ششم (2002 امريكا )(ارنولد)

شبكه سه هر روز ساعت 20:15

1)شاخه گلي براي عروس (ايراني)‌(جواد رضويان – مجيد صالحي- حديث فولادوند)

2)موجي از اشباح(2005 انگليس)(مايكل كيتون)

3)نارنجي پوش(هلند 2004)

4)طرفدار(امريكا 1996)(رابرت دنيرو)

5)زاتورا(2005 امريكا)

6)حمله كوسه 2 (امركيا 2001)

7)خداحافظ رفيق(ايران)

8)اعمل شيطاني (هنگ كنگ 2003)

9)شفت (2000 امريكا)(ساموئل ال جكسون – جفري رايت )

10)فضاي صفر(نيكي ولكلو)

11)پلاتينيوم (2003 المان)

12)پيروزي مضاعف (ايتاليا 2004)

13)ارباب فيبلونگ (انگليس 20005)

14)افتخار (هند2003)

15)قاعده بازي (هند 2004)

16)نارنينا (امركا 2005)

شبكه چهار هر روز ساعت 18

1)ماتريكس 1(امريكا1999)

2)ماتريكس2(امريكا2003)

3)ماتريكس3(امريكا 2003)

4)36 (فرانسه 2004)(دانيل اوتوي – ژرار دپاريو)

5)اسپارتان (امريكا)(وال كيلمر)

6)رقص در غبار (ايران)(فرامرزقريبيان)

7)اليورتويست(2005 انگليس)

8)دختر با گوشواره مرواريد (2003 انگليس)

9)مكبث (2002 انگليس)

10)رژه پنگوئن ها

11)دور(2002 تركيه)

12)گذري به هند (1984 انگليس)

13)داستان هاي اشپزخانه (2004 سوئد)

14)هارولدلويد(امريكا1975)

15)لورل و هاردي (امريكا 1970)

16)دشت وسيع (2003 امريكا )

شبكه تهران هر روز ساعت 13:30

1)پشت پرده مه (ايران)(جهانگيرالماسي – رزيتا غفاري)

2)پايگاه (2003 امريكا)(جان تراولتا – ساموئا ال جكسون)

3)رسم عاشق كشي(ايران)(حسين محجوب)

4)خانم و اقاي اسميت (2005 امريكا)(براد پيت – انجليا جولي)

5)اولتيمو(2004 ايتاليا)

6)مهاجم مقبره(امريكا 2000)(انجليا جولي – دانيل كريگ)

7)سفر بزرگ (فرانسه 2004)

8)شاه ارتور(امريكا 2004)(كلايو اوون)

9)سرقت در شصت ثانيه (2000 امريكا )(نيكلاس كيج – انجليا جولي)

10)ترانسپورتر2(2005 امريكا)(جيسون استاتهام – الساندرو گاسمن)

11)برش نهايي(2004 امريكا)(رابين ويليامز- ميرا سورونيو)

12) دنيا در 80 روز (2004 امريكا)(جكي چان)

13)مرده و قولش (2004 هند)(ساني دئول – كمال خان)

14)نردبان 49 (2004 امريكا)(جان تراولتا – ژواكين فونيكس)

15)كرم (هند2005)(جان ابراهام – پريانكا چوپرا)

Alireza_Shafaei_PCworld
15-03-2006, 22:14
اول از همه ممنونم
سوال هایم
1- آیا به ترتیب پخش میشن؟
2- از چه روزی شروع به پخش میکنن
شبکه ها؟

Gilopa
16-03-2006, 20:25
باباک جان ممنون از گذاشتن زمان پخش فیلما.کارم رو راحت کردی

RONN!E
16-03-2006, 20:54
خانم و اقاي اسميت (2005 امريكا)(براد پيت – انجليا جولي)
زن و شوهر با هم بازی کردن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Babak_King
16-03-2006, 21:03
اول از همه ممنونم
سوال هایم
1- آیا به ترتیب پخش میشن؟
2- از چه روزی شروع به پخش میکنن
شبکه ها؟

سلام علیرضا جان
1.نه ترتیب ندارن
2.از روزه اوله فروردین
شبکه هاشم که نوشتم

خواهش میکنم گیلوپا جان

Strasboorg
17-03-2006, 12:34

SK8ER BOi
17-03-2006, 17:57
بابك جان و استراسبورگ عزيز دست جفتتون درد نكنه.مرسي
من فقط نمي دو نم چرا ليستهاتون يه كم با هم فرق داره.مثلآ تو ليست فيلمهاي استراسبورگ ماتريكس 3 نيست
اگه ممكنه منبعها رو هم بگين
خيلي ممنون

Strasboorg
17-03-2006, 18:45
سلام
منبع خبري من سايت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) روزنامه شرق بود.

mahdy2021
17-03-2006, 20:19
من فقط نمي دو نم چرا ليستهاتون يه كم با هم فرق داره.مثلآ تو ليست فيلمهاي استراسبورگ ماتريكس 3 نيست
خيلي ممنون
سلام
براي اينكه يه وقت اگر كسي ميخواد ماتريكس 1 ببينه جا نمونه بگم كه 28 اسفند يعني 1شنبه شب ميزاره و ماتريكس 2 هم روز 3 فروردين ميزاره

در ضمن فردا روزنامه جام جم در ضميمه تماشا((قاب كوچك)) ليست كامل و نهايي تمام برنامه هاي صدا و سيمارو چاپ ميكنه

Babak_King
18-03-2006, 09:51
ممنون استراسبورگ جان عالی شد روزاشونم فهمیدیم
منبعه من تلهتکست بود
و به جز این ماتریکسه 3 همه تو لیسته منم هست حتما از قلم افتاده
در هر صورت ممنون

Babak_King
18-03-2006, 10:16
معرفى فيلم هاى نوروزى شبكه هاى تلويزيون
سينما در سيما
وحيد سعيدى

• راهپيمايى پنگوئن ها/ رژه پنگوئن ها (شبكه چهار، سيزدهم فروردين ماه)

كارگردان: لوك ژاكه، فيلمنامه: لوك ژاكه، ميشل فسلر، مدير فيلمبردارى: لورن شله، ژروم ميزون، موسيقى: اميلى سيمون، الكس وورمن، بازيگران: چارلز برلينگ، رومن بورينگر، جولز يستروك، راوى: مورگان فريمن، محصول ۲۰۰۵ فرانسه

خلاصه داستان: هزاران سال است كه در بدآب و هواترين قاره زمين قطب جنوب سفرى خارق العاده روى مى دهد، پنگوئن هاى امپراتور محل امن زندگى خود را در اقيانوس ترك و با عبور از يخ ها سفر طولانى خود را به سرزمينى آغاز مى كنند كه در آن به زاد و ولد و توليدمثل مى پردازند. سرزمينى كه هيچ موجود زنده اى در آن هنگام از سال نمى تواند آن را تحمل كند.

پنگوئن ها در ماه مارس هر سال با توجه به فرا رسيدن زمستان در نيم كره جنوبى از مناطق آبى محل زيست خود عازم مناطق يخ زده مى شوند و اين سفر ۱۰۰كيلومترى كه بر روى مسيرهاى يخ زده صورت مى گيرد موضوع اصلى فيلم لوك ژاكه است. ژاكه پس از ۱۲ سال حضور در قطب جنوب مستند راهپيمايى پنگوئن ها را ساخت و آن را روانه سالن سينما ها كرد. فروش بالا و استثنايى فيلم او را در جايگاه دومين فيلم مستند پرفروش تاريخ سينما قرار داد.
نماهاى فيلمبردارى شده توسط لورن شله و ژروم ميزون از اين موجودات عجيب و غريب معلوم است كار آسانى نبوده. پنگوئنى به روى يخ ها شيرجه مى رود، ديگرى با شكم روى يخ سر مى خورد، دو تا از آنها با هم در سوراخى تنگ مى پرند و در نهايت به صف مى شوند تا راهپيمايى و مهاجرت خود را آغاز كنند. نماهايى نزديك از حركت آرام پاهايشان به تصاوير بسته آنها برش داده مى شود. گروه به ما معرفى مى شوند؛ فيلم اما حول زندگى زوجى از آنها مى گردد و مخاطب را از نحوه يافتن آن دو تا زاد و ولد و تولد جوجه هايشان آگاه مى كند.نقش تدوين و موسيقى در شكل گيرى فيلم و ساختارش و ايجاد ريتم خاص آن انكارناپذير است.بسيارى پيش بينى مى كنند كه بعيد نيست فيلم ركورد فارنهايت ۱۱/۹ (مايكل مور) را هم بشكند چرا كه مخاطبان فيلم طيف متنوعى را شامل مى شوند. از مخاطب عادى تا دوستداران طبيعت و محيط زيست. جالب اينجا است كه يكى از نقاط قابل اعتناى فيلم حضور مورگان فريمن بازيگر هاليوودى در جايگاه راوى است.

• بيد مجنون (شبكه اول _ يكشنبه ششم فروردين ماه)
كارگردان: مجيد مجيدى، فيلمنامه: فواد نحاس، سيدناصر هاشم زاده و مجيد مجيدى، مدير فيلمبردارى: محمود كلارى، صدابردارى: يدالله نجفى، صداگذارى و ميكس: محمدرضا دلپاك، تدوين: حسن حسن دوست، طرح چهره پردازى: سيدمحسن موسوى، طراح صحنه: بهزاد كزازى، طراح لباس: سيدمحسن موسوى، موسيقى: احمد پژمان، بازيگران: پرويز پرستويى، رويا تيموريان، محمود بهرازنيا، صغرى عبيسى، شراره دولت آبادى، محصول ۱۳۸۳

خلاصه داستان: يوسف (پرويز پرستويى) ۴۵ سال دارد و استاد دانشگاه است و ادبيات تدريس مى كند. او در هشت سالگى بر اثر جرقه آتش بينايى اش را از دست داده و سال ها است كه در دنيايى تاريك و تيره زندگى مى كند. به دنبال ناراحتى اى به پزشك مراجعه مى كند و پزشك تشخيص مى دهد كه وى به بيمارى خطرناكى مبتلا شده كه ممكن است سلامتى خود را براى هميشه از دست دهد. دايى مرفه اش او را براى مداوا به خارج از كشور مى فرستند. در فرانسه معلوم مى شود بيمارى اش وخيم نيست و غده سرطانى او خوش خيم است. پس از جراحى چشمان يوسف به نور حساسيت نشان مى دهند و بعد از ۳۷ سال او با پيوند قرنيه، بينايى اش را بازمى يابد. يوسف بالاخره رويا (رويا تيموريان) همسرش و مريم دخترش را مى بيند. اما در اين ميان به دختر يكى از بستگان دل مى بندد. همسرش پى مى برد و او را ترك مى كند، بار ديگر يوسف بينايى اش را از دست مى دهد و...
•••
ديدن فيلمى از مجيد مجيدى، كارگردان «بچه هاى آسمان» و «باران» با بازى پرويز پرستويى و رويا تيموريان خالى از لطف نيست. فيلم مضامينى را به تصوير مى كشد كه به رغم پرداخت سطحى و گاه شعارى آنها در انتقال بعضى از حس ها آن هم بر پرده موفق است. مضمون يا مضامين كنايى فيلم از همان عنوانش هم مشخص است، اما نحوه به تصوير كشاندن نشانه ها و بيان بصرى آنها به شدت كليشه اى است؛ مثلاً استفاده از دختر و عشق به او پس از بينايى به مفهوم استعارى نشانه اى رو و بسيار عام محسوب مى شود و شايد اگر اين نمادها تا اين اندازه سطحى به بيان تصويرى درنمى آمد و در ساختارى تلويحى تر ارائه مى شد، فيلم مى توانست در جايگاه اثرى با مضمون دغدغه هاى انسانى و روانكاوى او درخور توجه باشد. چنانكه بسيارى از المان ها مثل راه رفتن مورچه كه به آن ارجاع هم داده مى شود به خاطر آنكه صرفاً با تصوير عنوان مى شود، براى مخاطب غافلگيركننده و با نوعى كشف و شهود توام است. بازى هاى درست و قدرتمند پرويز پرستويى، رويا تيموريان و صغرى عبيسى در ارائه شخصيت ها و موقعيت هايى كه در آنها گرفتار شده اند نقش بسزايى داشته. مسيرى كه يوسف مى پيمايد به نوعى اشاره اى است به مسيرى كه تمام انسان ها طى مى كنند و شايد با چشم دل ديدن، چشم فرو بستن و ناديده گرفتن هر آنچه وسوسه و باطنى شيطانى دارد، به شكلى قابل فهم براى همه در فيلم عنوان مى شود و فيلم به همين خاطر توانست در ارتباط با مخاطب عادى مردم نيز توفيق حاصل كند.

• دفتر كار (شبكه اول _ دوشنبه هفتم فروردين ماه)

فيلم سينمايى «دفتر كار» به كارگردانى ميك جاج در روزهاى تعطيل ابتداى سال ۸۵ روى آنتن شبكه يك سيما مى رود. فيلم سينمايى «دفتر كار» (Office Space) كه يكى از آثار هاليوود در سال ۱۹۹۹ و دهمين ساخته سينمايى سازنده اش محسوب مى شود، از داستانى كمدى و عاشقانه برخوردار است و به هجو روزمرگى جامعه امروز، مشكلات دست به گريبان كارمندان و نداشتن تنوع در زندگى طبقه متوسط جامعه مى پردازد.اين فيلم داستان پيتر گيبونز را روايت مى كند كه به عنوان كارمند در يك اداره مشغول كار است. وى از يك نواختى موجود در زندگى خود متنفر است و در پى ايجاد تحولى اساسى در اين زمينه برمى آيد. گيبونز به سفارش اطرافيانش به سراغ يك متخصص كاردرمانى مى رود و اين دكتر به وسيله هيپنوتيزم سعى مى كند مشكلات ذهنى او را به طريقى برطرف نمايد و روزمرگى هاى زندگى او را با تغيير در ديدگاه برطرف سازد. درمان تا حدودى موثر واقع مى شود و بخشى از خستگى عمومى او از بين مى رود، اما به صورت يك روز در ميان حس روزمرگى او را با مشكل مواجه مى سازد. در اين ميان او با روى آوردن به بازى هاى كامپيوترى و تغيير در اسباب و وسايل ادارى سعى در ايجاد تغيير مى كند كه ناگهان دفتر آتش مى گيرد و...

اين فيلم كه در سال ۸۹ ارائه مى شود، با بازى ران ليونگستن، جنيفر آنيستن، ديويد هرمان، آجى نايدو، ديدريش بدر، استفن روت، گرى كول، ريچارد ريهل و الكستاندر و نت ورث در نقش هاى اصلى توليد شده است.

• خيلى دور، خيلى نزديك (شبكه دو _ سه شنبه اول فروردين ماه)

كارگردان و تهيه كننده: رضا ميركريمى، فيلمنامه: رضا ميركريمى و محمدرضا گوهرى براساس طرحى از ميركريمى، مدير فيلمبردارى: حميد خضوعى ابيانه، صدابردارى: اردلان، تدوين: بهرام دهقانى، طراح چهره پردازى: محمدرضا قومى، طراح صحنه و لباس: امير اثباتى، بازيگران: مسعود رايگان، الهام حميدى، افشين هاشمى، محمدرضا نجفى، محصول ۱۳۸۳
خلاصه داستان: دكتر محمود عالم (مسعود رايگان)، جراح برجسته مغز و اعصاب چنان غرق كار و دلمشغولى هايش است كه پسر نوجوانش سامان را فراموش كرده. شب تولد سامان طبق قولى كه داده، تلسكوپى برايش مى خرد اما زمانى به خانه مى رسد كه جشن تولد تمام شده و پسرش براى رصد ستاره ها به كوير رفته. دكتر همان شب، قبل تر چيزى حدود چند ساعت قبل از آنكه به خانه برسد پى برده پسرش تومور مغزى دارد. همسر دوم دكتر و پسر كوچكش راهى سفرند. دكتر كه تنها شده، تصميم مى گيرد خودش تلسكوپ را به كوير ببرد و به سامان برساند. نگين دختر دكتر جهانپور همكار دكتر عالم طى تماسى تلفنى به دكتر مى گويد كه كاروانسرا را ترك كرده و به روستاى مصر رفته اند. دكتر به كاروانسرا مى رسد و با دكتر جوانى به نام نسرين (الهام حميدى) آشنا مى شود. در نهايت هم صبح زود دكتر به سمت محلى به راه مى افتد كه سامان و نگين و بقيه گروه آنجا هستند. در نزديكى معدنى بنزين ماشين تمام مى شود، دكتر عالم اول پياده به راه مى افتد و بعد از گم كردن راه باز به ماشين اش مى رسد. او سوار ماشين مى شود و همانجا درون ماشين مى ماند و توفان شن ماشين را مدفون مى كند و در لحظات ياس و نااميدى دستان سامان به كمك پدر مى آيد و...
•••

از سويى فيلم «خيلى دور، خيلى نزديك» فيلم برگزيده مردم در جشنواره بيست و سوم فيلم فجر بود و از سوى ديگر انجمن منتقدان نيز اثر ميركريمى را به عنوان بهترين فيلم در جشن خانه سينما معرفى كرد. بدون ترديد اين اشتراك به خاطر ساختار و مضمون فيلم و زاويه ديد خاص ميركريمى، براى روايت كردن دغدغه ها و مسائل درونى انسان بود. ميركريمى قبل تر نيز با «زير نور ماه» توانسته بود مرزى پديد آورد كه مردم و منتقدان در آن به اشتراك رسيده بودند.در «خيلى دور، خيلى نزديك» ماهيت و هويت انسان مورد بررسى قرار مى گيرد و زندگى در قاب تصوير به نمايش كشيده مى شود. زندگى همانگونه كه در جريان است فيلم به آدم ها و روابطشان مى پردازد و تعريف هر يك از انسان و زندگى را ارائه مى دهد.فيلم در دسته بندى جديد جزء فيلم هاى «سينماى معناگرا» قرار گرفت و به خاطر رويكرد و مضمونش بسيار مورد توجه قرار گرفت. در اين ميان البته نمى توان منكر فيلمبردارى فوق العاده حميد خضوعى ابيانه و حضور مسعود رايگان شد اما متاسفانه «خيلى دور، خيلى نزديك» در بيان بصرى معناها و مفاهيم برگ برنده اى ندارد و شايد فقط براى بعضى از لحظات و دقايقش و به تصوير كشاندن همان وجوه درونى انسان ها و حس هايشان شايسته تقدير باشد.

• جايى براى زندگى (شبكه دو _ جمعه يازدهم فروردين ماه)
نويسنده و كارگردان: محمدرضا بزرگ نيا براساس طرحى از جمال اميد، مدير فيلمبردارى: حسين جعفريان، صدابردارى: ساسان نخعى، تدوين: عباس گنجوى، طراح چهره پردازى: مهرداد ميركيانى، طراح صحنه و لباس: پروين صفوى، بازيگران: عزت الله انتظامى، هديه تهرانى، هانيه توسلى، آتيلا پسيانى، عمار دهقانى تفتى، فردوس كاويانى، محصول ۱۳۸۲

خلاصه داستان: با شروع جنگ، خانواده بزرگ عيدى محمد از هم مى پاشد و خانه و املاك آنها به اشغال نيروهاى دشمن درمى آيد. بيم ها، اميدها و عشق هاى از دست رفته تا اسارت و نبرد و تلاش براى آزاد كردن منطقه براى هر يك از افراد خانواده سرنوشت جديدى را رقم مى زند و...
•••

وقتى محمدرضا بزرگ نيا كشتى آنجليكا را ساخت، سينماى ايران تحت سياستگزارى هايى فقط فيلم هايى توليد مى كرد كه به نوعى روشنفكرانه به حساب مى آمدند و فيلم توانست در اكران عمومى در ارتباط با مخاطب خاص و عام توفيق حاصل كند.بزرگ نيا تكنيك و ابزار سينمايى را به خوبى مى شناسد و پس از موفقيت اين فيلم به دعوت شركت نفت جنگ نفتكش ها و توفان كه در نوع خود پروژه هاى عظيمى به شمار مى آمدند را ساخت. اما شكست توفان مسير فيلمسازى بزرگ نيا را تغيير داد و او تصميم گرفت فيلمنامه زنى در باد (اصغر عبداللهى) را با بازى نيكى كريمى و تهيه كنندگى ستاد مبارزه با مواد مخدر كارگردانى كند. داستان فيلم درباره زنى بود كه پزشك است و به مواد مخدر اعتياد دارد اما ترس از حساسيت هاى جامعه پزشكان سبب شد تا فيلم در همان مراحل اوليه توليد متوقف شود. بزرگ نيا در نهايت جايى براى زندگى را با سرمايه سيمافيلم و تهيه كنندگى حسن بشكوفه ساخت. داستان فيلم به روزهاى آغاز جنگ و روابط و مناسبات خانواده اى مى پردازد كه ناگزير ملك و خانه اجدادى را ترك مى كنند.

لوكيشن اصلى فيلم كه خانه اى بزرگ با معمارى جنوبى است، در اطراف تهران با هزينه اى بالا ساخته شد و گروهى از بازيگران سرشناس ايفاى نقش ها را برعهده گرفتند. جايى براى زندگى بار ديگر بر توانايى هاى بزرگ نيا در فيلمسازى، كارگردانى و استفاده بجا از تكنيك هاى سينمايى صحه گذاشت، اما مشكل باز هم در داستان و شيوه روايت بود. معرفى شخصيت ها، مناسباتشان با يكديگر و اساساً نحوه روايت و ساختار داستان مشكلات عمده اى دارد. به طور مثال شخصيت ها فرعى در داستان معرفى مى شوند، گاه حضورى پررنگ دارند و نقش كاتاليزور را در مسير قصه ايفا مى كنند اما به يكباره كاملاً حذف مى شوند. نحوه پرداخت شخصيت هاى اصلى نيز به همين منوال است به طور نمونه هديه تهرانى/ عروس خانواده در ابتدا نه تنها به عنوان عضوى از خانواده كه مشاورى دقيق به مخاطب معرفى مى شود. او با تمام پيچ وخم هاى شخصيتى پدرشوهرش آشناست و به همين خاطر روابط حسى و عاطفى خاصى با او دارد اما از قسمت دوم فيلم و بعد از رفتن و ترك خانه حضور او و به بيانى يكى از شخصيت هاى اصلى كمرنگ مى شود و بر نقش عيدى محمد (عزت الله انتظامى) و نوه اش (عمار دهقانى تفتى) و شيوه هاى مبارزه آنها با دشمن تاكيد مى شود. حال آنكه كنار گذاشتن يك شخصيت و حذف او و پى گرفتن مسير قصه با ديگر شخصيت ها بايد براساس منطق روايت و داستان باشد كه در فيلم عملاً در غياب سير منطقى و انسجام داستان صورت مى گيرد.

قصه عشقى كه در كنار روايت، دنبال مى شود مسير درستى نمى پيمايد و دو شخصيت درگير يعنى عمار دهقانى تفتى و هانيه توسلى گاه انگيزه ها و كنش هاى لازم را براى پيشبرد قصه ندارند. در مورد وقايع و اتفاقات در داستان نيز همين رويكرد مشاهده مى شود.
اسارت عيدى محمد و نوه اش، تاكيدهاى فراوان به تخريب خانه و سنت ها، فرار دختر/ هانيه توسلى و درگيرى خانواده اش در مرز و... از جمله حوادثى به شمار مى آيند كه گاه در مسير روايت قرار نمى گيرند و به نوعى با حشو و زوائد همراه هستند. از نكات قابل اعتناى فيلم مى توان به تصوير و ترسيم صحنه هاى حمله هوايى روزهاى آغاز جنگ، فضاى خود خانه عيد محمد قبل از جنگ و البته بازى هاى قابل اعتناى هديه تهرانى و هانيه توسلى اشاره كرد.

• قيام (شبكه دو- جمعه چهارم فروردين ماه)
فيلم سينمايى «قيام» (Rising) به كارگردانى فيليپ هافمن محصول سينماى آمريكا در سال ۱۹۹۳ است كه در ژانر پليسى- جنايى توليد شده است و به مسئله وجود مافياى قدرت و فعاليت هاى ريشه دار تجارت سياه در آمريكا اشاره مى كند.اين فيلم داستان دو پليس را روايت مى كند كه در زمينه كشف جنايت به فعاليت مى پردازند. در حين فعاليت هاى اين دو نفر كه دوستى خاصى بين آنها برقرار است، به پرونده قتل يك دختر آمريكايى در شركتى ژاپنى بر مى خورند و درصدد پيدا كردن قاتل و انگيزه قتل بر مى آيند كه به مواردى بر مى خورند كه بيش از انتظار و انگيزه تجسس آنها است.شون كانرى، وسلى اسينپس، هاروى كيتل، كرى هيروكى تاگاوا، كوين اندروس، ماكو، راى وايس، استن اگى و استن شاو بازيگران اصلى اين فيلم را تشكيل مى دهند كه در قالب ۱۲۹ دقيقه ارائه مى شود.
• نقشه پرواز (شبكه سوم -شنبه پنجم فروردين ماه)
فيلم سينمايى نقشه پرواز ساخته رابرت شوون كى روايتگر قصه خانم مهندسى است كه شوهرش از پشت بام سقوط مى كند و مى ميرد. او قصد دارد تابوت شوهرش را با هواپيما از برلين به آمريكا ببرد، اما در هواپيما درگير يك هواپيما ربايى مى شود. يكى از ماموران پليس هواپيمايى مستقر در هواپيما به كمك تابوت ساز و يكى از مهمانداران مقاديرى بمب در تابوت مخفى مى كند و...جودى فاستر، پيتر سارس گارد، اركا كريستسن، كيت بى هان، گرتا اسكاچى و... در اين فيلم بازى دارند.

• مرد عنكبوتى ۲ (شبكه دو _ چهارشنبه دوم فروردين ماه)

كارگردان: سام ريمى، فيلمنامه: الوين سارجنت براساس داستان مصورى از استن لى و استيو ديتكو، مدير فيلمبردارى: بيل پاپ، موسيقى: دنى الفمن، بازيگران: توبى مگواير (مرد عنكبوتى / پيتر پاركر)، كريستن دانست (مرى جين واتسن)، جيمز فرانكو (هرى ازبرن)، آلفرد مولينا (داك آك / دكتر اوتو اكتاويوس)، محصول ۲۰۰۴ آمريكا.
خلاصه داستان: پيتر پاركر درصدد است تا بين زندگى عادى و وظايفش در مقام مرد عنكبوتى مرز مشتركى بيابد و تعادل برقرار سازد. از كارش در پيتزافروشى اخراج مى شود؛ مدتى است اجاره خانه اش عقب افتاده و به زودى از تحصيل در دانشگاه كلمبيا هم بازمى ماند. او در زندگى واقعى فردى تنبل، خودخواه و متزلزل معرفى شده؛ درست برخلاف زندگى اى كه به عنوان مرد عنكبوتى دارد. اوضاع و احوال او بر مرى جين هم تاثير مى گذارد و مرى از بهانه جويى هايش به تنگ مى آيد. پيتر قابليت هاى خاص خود را كم كم از دست مى دهد و سرانجام روزى در كوچه اى بن بست، نقاب و لباس هاى مرد عنكبوتى را در سطل آشغال مى اندازد و...
•••

مرد عنكبوتى ۲ از قسمت اولش يا همان فيلم اول قابل اعتناتر و به نوعى در ارتباط با مخاطب موفق تر است. شخصيت پردازى ها در عين متفاوت بودن، دست كم مانوس و آشنا هستند. توبى مگواير به نقش پيتر پاركر / مرد عنكبوتى بازى قدرتمندى ارائه مى دهد. در فيلم اخير تا حدى اسطوره مرد عنكبوتى شكسته مى شود: پيتر اين بار از تارهاى مرد عنكبوتى نه براى نجات دنيا و مردم كه براى رساندن پيتزا سر ساعت به مشترى استفاده مى كند و در نهايت هم با دور انداختن صورتك و لباس ها به نوعى اين اسطوره شكنى به اوج مى رسد. اتفاقاً همين نوع شخصيت پردازى به باورپذير بودن شخصيت ها كمك مى كند و مخاطب / بيننده در رابطه با آنها و پذيرششان راحت تر عمل مى كند. مخاطب در اثر جديد با مرد عنكبوتى و ديگر شخصيت ها همگام حوادث را پى مى گيرد، نوعى حس همذات پندارى با آنها دارد و نگرانشان مى شود.
در فيلم اخير بر وجوه انسانى قهرمان داستان افزوده شده و حالا پيتر پاركر به نسبت «مرد عنكبوتى» شباهت بيشترى به اطرافيانش دارد. او چون انسانى عادى تصوير مى شود و در جايگاه پيتر دغدغه و مشكلات انسان هاى عادى را هم دارد. از اغراق و تصنع در وجه عنكبوتى او نيز كه در قسمت قبلى شاهد بوديم اثرى نيست. بسيارى اين فيلم را در مقايسه با قسمت اول ارزشمندتر دانستند و علاوه بر شخصيت پردازى، جلوه هاى ويژه و صحنه هاى كامپيوترى آن را بهتر ارزيابى كردند. با آنكه فيلم نسبت به فيلم قبلى، طنز بيشترى دارد ولى اكثر تماشاگران از پايان فيلم احساس رضايت نداشتند و انداختن صورتك و لباس در سطل زباله را به نوعى حذف اين اسطوره قرن بيستم قلمداد كردند.

• كوهستان سرد (شبكه دو- يكشنبه ششم فروردين ماه)

فيلم سينمايى «كوهستان سرد» با بازى نيكول كيدمن در قالب مجموعه فيلم هاى نوروزى شبكه دو سيما پخش مى شود. اين فيلم كه چهاردهمين ساخته آنتونى منينگلا به شمار مى رود، محصول سال ۲۰۰۳ سينماى آمريكا است. اين فيلم كه ملودرامى عاشقانه و حادثه اى است، به بازآفرينى داستانى پرتحرك و در عين حال احساسى از اثرات نامطلوب جنگ بر افرادى مى پردازد كه ناآگاهانه در اين پديده شوم حضور مى يابند و يا افرادى كه در ظاهر دور از جنگ هستند، اما به طريقى سرنوشت شان با جنگ و يا افراد دخيل در جنگ گره خورده است.اين فيلم كه در ۱۵۵ دقيقه به نمايش درمى آيد، داستان مردى به نام اينمن را بيان مى كند كه در جنگ همراه با متفقين در يك كشتى همراه است. او پيش از جنگ مورد توجه دخترى به نام آدا است كه در كاروليناى شمالى زندگى مى كند. در غيبت وى، آدا با كمك يك جوان رانده شده به نام رابى سعى مى كند تا به هر طريقى مزرعه پدر درگذشته اش را حفظ كند كه يك مبلغ مذهبى بوده است. در اين بين اينمن با عشق به موطن و خاطرات آدا در راه طولانى بازگشت به خانه با مشكلاتى مواجه مى شود.

جود لا، نيكول كيدمن، ناتالى پورتمن، رنه زلوگر، آيلين اتكينز، برندن لگيسن، فيليپ هافمن، جيووانى ريبيسى و دانالد ساترلند تعدادى از بازيگران اصلى اين فيلم را تشكيل مى دهند. اين فيلم در آمريكا با فروش ۹۵ ميليون و ۶۳۲ هزار دلار مواجه مى شود كه با توجه به هزينه هاى به نسبت بالاى فيلم به خاطر بازسازى صحنه هاى برفى فروش قابل توجهى به شمار نمى رود. البته اين فيلم در عرصه جشنواره ها موفقيت هاى زيادى به دست آورده است.
دريافت جايزه بهترين بازيگر نقش مكمل زن و نامزدى براى دريافت جايزه بهترين بازيگر مرد، فيلمبردارى، تدوين، موسيقى و آواز از مراسم اسكار ،۲۰۰۴ دريافت جايزه بهترين موسيقى و بازيگر نقش مكمل زن و نامزد دريافت جايزه بهترين فيلمبردارى، طراحى صحنه، تدوين فيلم، چهره پردازى، بازيگر مرد، مدير توليد، فيلمنامه و صدابردارى از مراسم بفتا ۲۰۰۴ و دريافت جايزه بهترين بازيگر نقش مكمل زن و نامزدى براى دريافت جايزه بهترين كارگردانى، فيلمنامه، موسيقى، آواز، بازيگر مرد، بازيگر زن و فيلمبردارى از جشنواره گلدن گلاب ۲۰۰۴ بخشى از موفقيت هاى اين فيلم در عرصه جشنواره هاى معتبر سينمايى به شمار مى رود

• دخترى با گوشواره مرواريد (شبكه چهار- سه شنبه هشتم فروردين ماه)
كارگردان: پيتر وبر، فيلمنامه: اليويا هتريد براساس رمانى از تريسى شواليه، مدير فيلمبردارى: ادواردو سرا، بازيگران: كالين فيرث (ورمير)، اسكارلت جوهانسون (گريت)، تام ويلكينسون (فان روئيون)، جودى پارفيت (ماريا تيز)، محصول ۲۰۰۴

خلاصه داستان: يوهانس ورمير نقاش كم كارى است كه در تمام دوران حرفه اى اش فقط ۳۵ تابلوى نقاشى كشيده. او يازده فرزند دارد و به اين ترتيب همسرش كاترينا اغلب اوقات آبستن است. گريت در خانواده اى فقير زندگى مى كند و براى كمك به خانواده به خانه ورميرها مى رود. گريت خدمتكار ورميرها مى شود اما كاترينا به جوانى و زيبايى او حسادت مى كند و از گريت متنفر است. گريت به رغم بى سوادى، باشعور و فهيم است و به صورت غريزى هنر و زيبايى را درك مى كند. اما در خانه ورميرها تصميم گيرنده اصلى ماريا مادر كاترينا است. يوهانس نيز سلطه مادرزنش را پذيرفته و خود را با اين شرايط تطبيق داده. آقاى فن روئيون خريدار و مشترى اصلى تابلوهاى ورمير از او مى خواهد در ازاى دستمزدى كلان تابلويى از چهره گريت ترسيم كند. كاترينا با اين كار مخالف است اما ماريا به خاطر پول موافقت مى كند. گريت مدل ورمير مى شود و اين ابتداى رابطه اى عجيب بين نقاش و مدل است و...
•••

«دخترى با گوشواره مرواريد» به خاطر بهره گيرى از تصاوير ناب و منحصر به فردش كه به مدد فيلمبردارى ادواردو سرا حاصل شده، اثر بصرى جذابى به شمار مى آيد. گو اينكه اكثر فيلم هايى كه درباره نقاش و نقاش ها ساخته شده اند عموماً فيلم هاى ناموفقى هستند. اما داستان تريسى شواليه كه جزء پرفروش ترين اثرها هم بود، به عنوان زيرساخت فيلم توانست اين بار عشقى را به تصوير كشيد كه در نوع خود پذيرفتنى و جذاب است. فيلم در بخش هايى در نسبت با داستان گاه تغييراتى اساسى داشته و در قياس با روايت شواليه از شخصيت ها و فضا تا حدى بهتر است كه البته مقايسه تطبيقى اين اثر اقتباسى با اصل اثر در اين يادداشت كوتاه محلى از اعراب ندارد.در فيلم وبر ديالوگ بسيار اندك است و به همين خاطر حضور بازيگران و بازى هايشان نقش كليدى و محورى دارد. اسكارلت جوهانسون در نقش گريت به خوبى شخصيت را درك كرده و در ارائه تصوير او و انتقال احساسات گريت به مخاطب به راستى موفق است. كالين فيرث، تام ويلكينسون و جودى پارفيت نيز در نقش هاى خود حضورى درخشان دارند.ادواردو سرا نيز در انتقال فضاى كلى داستان با كادربندى و نورپردازى دقيق، تصاوير فيلم را مثل نقاشى هاى خود ورمير تامل برانگيز كرده. به بيانى تصاوير غناى خاصى به فيلم بخشيده اند. چنانچه قاب دوربين و قاب تابلو كاملاً با هم همخوانى دارند و گويى خود فيلم مجموعه اى است از پشت سر هم قرار گرفتن نقاشى هاى ورمير و نماهاى سرا و البته داستان شواليه با كارگردانى پيتر وبر.

• جاده تباهى (شبكه تهران - يكشنبه بيست و هشتم اسفندماه)
كارگردان: سام مندس، فيلمنامه نويس: ديويد سلف براساس داستانى از ماكس آسن كالينز و ريچارد پيرس ريز، مدير فيلمبردارى: كنراد هال، موسيقى: توماس نيومن، بازيگران: تام هنكس، تيلور هوچلين، پل نيومن، جود لا ، دانيل كريك، استنلى توچى، جنيفر جيسون لى، كوين چمبرلين، محصول ۲۰۰۲ آمريكا.
خلاصه داستان: سال ،۱۹۳۱ مايكل سوليوان (هنكس) آدمكشى است كه به فرشته مرگ شهرت دارد. رئيسش جان رونى (نيومن) گنگسترى ايرلندى است كه با آل كاپون رابطه دارد و در چند شهر ايالت هاى ايلينويز و آيوا صاحب قدرت شده. او مايكل يتيم را بزرگ كرده و چون پسرى دوستش دارد. پسر دوازده ساله مايكل، مايكل جونيور (هوچلين) به حرفه پدرش مشكوك مى شود. شبى مخفيانه در ماشين پدر شاهد كشتن مردى توسط پسر رونى، كانر (كريك) مى شود و نيز پدرش را مى بيند كه به ناچار چند نفر را مى كشد. كانر كه فهميده پسر ساليوان شاهد قتل بوده بدون اطلاع پدرش تصميم مى گيرد مايكل جونيور را بكشد. مايكل جان سالم به در مى برد ولى همسر سوليوان و پسر كوچكش به قتل مى رسند. سوليوان كه پى برده جان خودش و مايكل جونيور در خطر است همراه با فرزندش مى گريزد و قبل از آنكه راهى شهرهاى ديگر شوند يكى ديگر از افراد رونى را مى كشد. او از فرانك نيتى (توچى) دوست كاپون كمك مى خواهد اما جواب رد مى شنود. در همين حال رونى كه در پى حفظ جان كانر است هارلان مگواير (لا) قاتل حرفه اى را براى كشتن سوليوان اجير مى كند و مگواير در اولين سوء قصد به جان سوليوان ناكام مى ماند. مايكل سوليوان و پسرش كه به تازگى رانندگى ياد گرفته پول هاى رونى را از بانك شهرهاى راك آيلند، مالين و دانپورت خارج مى كنند. سرانجام سوليوان در كليسا به ديدن رونى مى رود و از او مى خواهد كه از عمل پسرش چشم پوشى كند ولى رونى نمى پذيرد؛ سوليوان رونى و افرادش را مى كشد. پس از مرگ رونى فرانك نيتى محل اختفاى كانر را به سوليوان اطلاع مى دهد و سوليوان كانر را هم مى كشد و به همراه مايكل جونيور به شهر كوچك پرديشن بازمى گردد اما مگواير منتظر اوست و اين بار او را هدف قرار مى دهد اما سوليوان پيش از مرگ، مگواير را هم مى كشد.
•••
شكل روايت در فيلم «جاده تباهى» پس از فيلم «زيبايى آمريكايى» ثابت كرد كه سام مندس در بازگويى و به تصوير كشاندن روايت شيوه خاص و منحصر به فردى دارد. او در دل حكايت زندگى آدمكشى حرفه اى، روابط از هم گسيخته پدر و فرزند و سير و سلوك درونى شخصيت ها را مورد بررسى قرار مى دهد. شخصيت پردازى اشخاص در «جاده تباهى» به گونه اى است كه تمام وجوه شخصيتى آنها، گره ها و مشكلاتشان، تضادها، انگيزه ها و كنش هايشان براى مخاطب قابل لمس و باورپذير مى شود و مسير تحول آنها نيز به مدد همين ويژگى و داستان به درستى صورت مى گيرد. پدرى / سوليوان روابط و مناسبات با پسرش / مايكل جونيور را درست بعد از كشته شدن همسر و پسر كوچكش و در خلال مسير سفر بازنگرى مى كند و پسر كه همواره براى نزديكى با پدر سدى روبه روى خود مى ديده، مرزها را مى شكند و به دنياى پدر و مردانگى قدم مى گذارد. فيلمبردارى كنراد ال. هال كه براى او اسكار هم به ارمغان آورد در تبيين فضا و القاى حس حاكم بر صحنه ها به مخاطب قابل تحسين است. بازى تام هنكس به نقش سوليوان و جود لاو در نقش هارلان مگواير و پل نيومن در كنار طراحى صحنه از نقاط قوت فيلم محسوب مى شود. پل نيومن نيز براى ايفاى نقش جان رونى اسكار بهترين بازيگر مرد مكمل را از آن خود كرد. اما آنچه فيلم را در عين سادگى و داستان سرراستش متمايز مى كند، درك درست از شخصيت ها، زندگى شان و فضاى آن دوران و اصلاً جامعه است. به بيانى «جاده تباهى» تصويرى از زندگى واقعى را بر پرده به نمايش مى كشد.

• اليور تويست (شبكه چهار، جمعه يازدهم فروردين ماه) (رزرو)

كارگردان: رومن پولانسكى، فيلمنامه: رانلد هاروود براساس رمان چارلز ديكنز.مدير فيلمبردار: پاول ادلمن، موسيقى: ريچل پورتمن، بازيگران: بن كينگزلى (فاگين)، بارنى كلارك (اليورتويست)، لين رو (نانسى)، مارك استرونگ (توبى كركيت)، جيمى مورفن (بيل سايكس)، محصول ۲۰۰۵ انگلستان / چك / فرانسه/ ايتاليا

خلاصه داستان: اليورتويست، پسركى يتيم و بى پناه است كه از يتيم خانه اى به يتيم خانه ديگر مى رود و به سختى روزگار مى گذراند. در نهايت نيز در ده سالگى سر از خيابان هاى لندن درمى آورد و به دنياى فاگين پير و جيب برها و دزدهايى هم سن و سال خودش قدم مى گذارد. در شرايطى كه اليور براى زنده ماندن دست به هر كار پستى مى زند، حفظ شرافت و پاكى بسيار دشوار و تا حدى غيرممكن به نظر مى رسد. در اين بين اما اليور با برانلو كتاب فروشى خوش قلب برخورد مى كند و برانلو او را در بازيابى هويت و نفس اش يارى مى دهد.اليور تصميم مى گيرد زندگى جديدى را آغاز كند اما گذشته سايه به سايه به دنبال او است...
•••

فضاسازى از لندن در فيلم رومن پولانسكى نيز مثل تصويرسازى خود رمان از شهر لندن است؛ به همان اندازه تاريك و سياه. لندن قرن نوزدهم پولانسكى كه در پراگ بازسازى شده، خاكسترى، بارانى و تاريك است. در فيلم سرنوشت و تقدير حاكم است و شخصيت پردازى بسيار دقيق صورت گرفته. تمام شخصيت ها تلفيق خوبى و بدى هستند و به شدت به آدم هاى واقعى در دنياى واقعى نزديكند. البته به نسبت نسخه سال ۱۹۴۸ اليور تويست كه ديويد لين آن را كارگردانى كرده بود، شخصى تر است. اولين رمان جدى چارلز ديكنز اليور تويست بود كه روايتى از خاطرات خود ديكنز در كودكى به حساب مى آمد. پدر ديكنز به خاطر طلب مالى به زندان افتاده بود و او در دوازده سالگى در كفاشى مشغول به كار شد.خود پولانسكى نيز در ده سالگى به وضعيتى مشابه گرفتار آمد، پدر و مادر او را به كراكو بردند و پولانسكى در بازداشتگاه تنها ماند. در نتيجه به نوعى مى توان اليور تويست اخير را تلفيق سرنوشت خود ديكنز و پولانسكى دانست.داستان و سرگذشت اليور تويست بارها از تلويزيون در قالب هاى متفاوت كارتون و فيلم سينمايى پخش شده است. يكى از تاثير گذارترين و به يادماندنى ترين صحنه ها براى مخاطب جايى است كه او براى غذاى بيشتر چوبى را انتخاب مى كند، وقتى قرعه به نام او مى افتد نزد آقاى بامبل مى رود. در اين صحنه تعليق ايجاد شده از زمانى كه اليور چوب را برمى دارد تا قبل از فريادهاى آقاى بامبل به مخاطب نيز سرايت مى كند و او با حس ترس اليور عملاً درگير مى شود.فيلم در بازنمايى شخصيت ها به خصوص فاگين و نانسى موفق است و فيلمبردارى آن نيز در ترسيم فضاى تاريك و بارانى و القاى حس حاكم بر فيلم موثر واقع شده.

• آرتور شاه (شبكه تهران - جمعه يازدهم فروردين ماه)
كارگردان: آنتوان فوكوآ، فيلمنامه: ديويد فرانزونى، مدير فيلمبردارى: اسلاو ادژياك، موسيقى: هانس زيمر، بازيگران: كلايو اورن (آرتور)، كايرا نايتلى (گوينيور)، استلان اسكار سگارد (سرديك)، يون گراناد (لانسلو)، محصول ۲۰۰۴ آمريكا.

خلاصه داستان: حدوداً سال ۴۵۰ ميلادى است. پس از فروپاشى امپراتورى روم، بريتانيا نيز با آشوب و هرج و مرج روبه رو شده. شواليه ها در قلمروهاى خود به نبرد مشغولند. در همين حين ناگهان آرتورشاه ظاهر مى شود و براى يكپارچه كردن سرزمين اش، ايده «شواليه هاى ميزگرد» را پيشنهاد مى دهد و...
•••

در بازخوانى هاى جديد از تاريخ آن هم در قالب تصوير، ويژگى هاى مشتركى چه در ساختار و فرم و چه در قالب روايى فيلم ها وجود دارند كه بدون ترديد مهم ترين آنها بازنگرى اسطوره ها و ارائه خوانش جديد از آنها براى مخاطب معاصر است. اين رويكرد در گلادياتور (ريدى اسكات)، تروا (ولفگانگ پترسون) و اسكندر (اليور استون) نيز ديده مى شود. در تمام اين آثار بازنمايى تاريخ هم از طريق منابع و مستندات موجود شكل گرفته و هم زاويه ديد فيلمساز و تهيه كننده و سياستگزارى هاى نظام هاليوودى در آن مشهور است. تفكر و نگرش جديد، اسطوره ها را حذف و به گونه اى تاريخ را تحريف و گاه تعديل مى كند و در واقع آنچه براى سازندگان اين آثار مهم است، ارائه تصوير جديدى از تاريخ براى نسل كنونى و حتى پيش روست، به عبارتى نوعى تاريخ سازى.

روايت آنتوان فوكوآ از آرتور شاه نيز از همين منظر شكل مى گيرد؛ افسانه «آرتور شاه و شواليه هاى ميزگرد» در آمريكا و اروپا محبوبيت بسيار دارد و ديويد فرانزونى فيلمنامه نويس «گلادياتور» اين بار شخصيت افسانه اى و تاريخى قرن پنجم ميلادى را دستمايه كار خود قرار مى دهد. فرانزونى ادعا كرده اين فيلم واقعى ترين داستان درباره آرتور شاه است ولى بخش اعظمى از افسانه ها در اين بازخوانى كنار گذاشته شده اند كه مشخص ترين آنها جام مقدس يا كاملوت و مرلين جادوگر است. در عين حال تقدم و تاخر حوادث تاريخى نيز چون «تروا» به هم ريخته و گاه بخشى يا تمامى آن حذف شده است. اما «آرتور شاه» نيز چون آثارى از اين دست با تكيه بر فيلمبردارى و استفاده از جلوه هاى ويژه توانسته به خلق صحنه هايى دست زند كه براى بيننده جذاب و هيجان انگيز است. فصول نبرد و جنگ در آرتور شاه به لحاظ پرداخت بصرى جزء فصول به ياد ماندنى فيلم هستند.

• آقا و خانم اسميت (شبكه تهران - چهارشنبه دوم فروردين ماه)
كارگردان: داگ ليمن، فيلمنامه: سايمن كينبرگ، مدير فيلمبردارى: بويان بازلى، موسيقى: جان پاول، بازيگران: براد پيت (جان اسميت)، آنجلينا جولى (جين اسميت)، آدام برادى (بنجامين دنز)، كرى واشنگتن (ياسمين)، وينس ون (ادى) ۲۰۰۵ آمريكا
•••

فيلم آميزه اى است از كمدى، اكشن و ملودرام. براد پيت (جان اسميت) و آنجلينا جولى (جين اسميت) در اغلب سكانس هاى فيلم يا تپانچه اى در دست دارند و يا تپانچه اى همراه آنهاست. در سراسر فيلم به جهت ديالوگ نويسى خاص فيلمنامه نويس، عبارات و جملاتى بيان مى شود كه در نوع خود بى نظيرند و به يادماندنى. تلفيقى از شوخى و جدى همراه با فلسفه اى خاص پشت آنها.صحنه هاى اكشن فيلم به مدد جلوه هاى ويژه مخاطب را درگير مى كند اما بازى براد پيت و آنجلينا جولى در نسبت با ديگر نقش هايى كه ارائه كرده اند، تا حدى ضعيف به نظر مى رسد. تلاش آن دو براى كشتن يكديگر و اعتقاد و باور به اينكه حرفه اى هم عمل كنند از ايده هاى تكرارى اما جذاب داستان و فيلم است.فيلم جزء پرفروش ترين فيلم هاى سال ۲۰۰۵ بود و ساختار خاص آن كه بى شباهت به بازى هاى كامپيوترى نيست توانست در برقرارى ارتباط با مخاطب در كنار بهره گيرى از حضور پيت و جولى موفق باشد.

• گاهى قبول گاهى رد
چو، عموى رابين پسربچه بااستعدادى كه توانايى زيادى در محاسبات رياضى دارد او را از روستا به شهر آورده و با نمايش استعداد او تجارت مى كند، شهرت و اجراى برنامه هاى متعدد فرصتى براى ادامه تحصيل او باقى نمى گذارد. رابين سرانجام از دست عمو گريخته و به روستايش بازمى گردد.«گاهى قبول، گاهى رد» فيلمى هندى است و به مدت ۷۵ دقيقه براى كودكان و نوجوانان از شبكه دو سيما پخش مى شود.

• توماس و راه آهن جادويى
در كوهستان مافل لوكوموتيو Lady پنهان شده، مردى به نام استون در آغاز به تعمير آن مشغول است، ديزل لوكوموتيو بدجنس از ديرباز به دنبال از بين بردن ليدى است. آقاى كنترل چى در جست وجوى پودر درخشان جادويى است. نوه استون هم متوجه مى شود كه ليدى و پودر درخشان در معدن زغال سنگ به هم ارتباط دارند. اين فيلم ۸۰ دقيقه اى به كارگردانى الك بيد ويند از شبكه دو سيما براى كودكان و نوجوانان پخش مى شود.

• ديوار سرخ
«ماساياس» پسر كوچكى كه خانواده خود را از دست داده به صومعه ديوار سرخ پناه مى آورد به محض ورود مئوزولا راهب پير درمى يابد كه او همان قهرمان آينده صومعه است. ماساياس بزرگ مى شود و در اين مدت هميشه تحت تاثير الهامات مارتين بنيانگذار صومعه قرار دارد. دشمن به صومعه حمله مى كند. ماساياس پس از يافتن شمشير مارتين به صومعه برگشته و دشمن را شكست مى دهد.ديوار سرخ به مدت ۸۳ دقيقه به كارگردانى استفان هودجينگ، پاتريكا ر.برنز و ژاكلين هميلتن از شبكه دو سيما براى كودكان و نوجوانان پخش مى شود.

• پاگوى جنگلى
«نانو» شاگرد مدرسه روستايى با مرد جنگلى آشنا مى شود كه گرسنه است. او از آدم ها گريزان است. مرد جنگلى براى مداواى بيمارى الاغ همسايه نانو يك مرهم گياهى درست مى كند و به نانو مى دهد. «نانو»ى بى گناه به علت بازيگوشى همكلاسى هايش اخراج مى شود. مرد جنگلى براى او كلاس تشكيل مى دهد. آن دو به نوبت شاگرد و معلم مى شوند. نانو يك روز موقع برگشتن از پيش «پاگو» مردى را بى هوش پيدا مى كند، مغازه سلمانى پدرش رونق كارى مى يابد، ناگهان روزى خواهر يكى از همكلاسى هاى «نانو» در جريان شديد آب رودخانه مى افتد، پاگو موفق مى شود او را نجات دهد، تمام بزرگان ده براى تشكر از «نانو» مى آيند. «نانو» در جشن مى گويد كه همه كارها را پاگوى جنگلى انجام داده است و تمام افراد ده را براى ديدن او مى برد كه با يادداشت «پاگو» روبه رو مى شود و متوجه عكس او در زمان گذشته مى شود و خبر كشته شدن او و خانواده اش را در آتش سوزى و تصادف مى خواند.اين فيلم هندى به مدت ۷۵ دقيقه از شبكه دو سيما براى كودكان و نوجوانان پخش مى شود.

• جويندگان دايناسور
پسرى پس از بازديد از يك موزه دايناسور، در موزه با زنى به نام جوليا آشنا مى شود. او (جوليا) از خاطرات گذشته خود و برادرش كه در جست وجوى دايناسور بودند تعريف مى كند، تازه واردى به نام دكتر «جك مك كيپ» اهالى ده را تشويق مى كند تا در صورت پيدا كردن استخوان هاى دايناسور يك جايزه بزرگ خواهند گرفت. «اينتون» به همراه «آمبا» زن سياهپوست نيز در جست وجوى دايناسور هستند، در يك شب بارانى سخت جوليا به كمك گوساله اش به نقطه اى كه استخوان هاى يك دايناسور است مى رسد، در اين هنگام «اينتون» اجازه حفارى از زمين هاى پدر جوليا را مى خرد.

------------------------------
آی که مردم :)

SK8ER BOi
18-03-2006, 10:59
ايول بابا چه كردي بابك جان
خسته نباشي

در مورد فيلمها بگم كه به جز ماتريكسها سعي كنيد كوهستان سرد و روح رو هم از دست نديد و طرفداراي كمدي-اكشن هم اسپايدر من2 و آقا و خانم اسميت رو ببينن و حال كنن

RONN!E
18-03-2006, 13:49
آی که مردم
خسته نباشی
راستی بایک جان.اون عکس برای کوهستان سرد گذاشتی مال اون فیلم نیست.اون عکس مال فیلم
طرح پرواز است

rozha
18-03-2006, 14:58
بابک جان واقعا خسته نباشی مثل همیشه جامع و کامل بود

Strasboorg
18-03-2006, 19:33
خيلي ممنون
سلام
فكر ميكنم ماتريس 3 رو بخوان در شبكه 4 و تو سري جديد سينما و ماورا نشان بدن
و براي همين هم هست كه تو جدول نوروزي نيست
من احتمال ميدم البته .

mahdy2021
19-03-2006, 00:08
سلام
فكر ميكنم ماتريس 3 رو بخوان در شبكه 4 و تو سري جديد سينما و ماورا نشان بدن
و براي همين هم هست كه تو جدول نوروزي نيست
من احتمال ميدم البته .
هر سه قسمت ماتريكس در سينما و ماورا شبكه 4(يكشنبه شب) طي سه هفته متوالي پخش خواهد شد

Mahiar0
19-03-2006, 23:09
بريد ماتريكس 1 روببينيد داره شبكه 4 نشون مي ده فردا تكرارش ساعت 11:30 29 اسفند
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SK8ER BOi
20-03-2006, 01:23
خوب ماتريكس رو از تلوزيون ديديم نظرتون چيه؟
اين فيلم به نظر من از هر نظر فوق العادس.اما خيلي با اين پخشش از تلوزيون حال نكردم چند تا مشكل داشت در مورد صداگذاري روي شخصيت هاي فيلم به نظرم اصلآ خوب نبود انتخاب صداها. ترجمه خيلي خوب نبود (گرچه بدم نبود) و لحن صحبت ها هم در خيلي جاها عوض شده بود و سانسورهايي هم كه كرده بودن خيلي چيزهاي معمولي بود(حتي اون جايي كه آخر فيلم ترينيتي به نيو ميگه من عاشقتم نخواستن اين كلمه رو به كار ببرن :blink: حالا گذشته از سانسورهاي تصويري بعضآ بي موردشون)
حالا همه اينا يه طرف تفسيرشم يه طرف.برنامه تفسيرشون واقعآ افتضاح بود.من كه از اين بلخاري و طالبزاده متنفرم :puke: بلخاري كه حرف زدنش حالمو به هم مي زنه حالا بازم خوب بود كه مجري بدي نداشتن ;) .تازه ازشون قولم ميگيره كه براي 2 و 3 هم تشريف بيارن :angry:

Strasboorg
20-03-2006, 06:25
برنامه تفسيرشون واقعآ افتضاح بود.من كه از اين بلخاري و طالبزاده متنفرم :puke: بلخاري كه حرف زدنش حالمو به هم مي زنه حالا بازم خوب بود كه مجري بدي نداشتن ;) .تازه ازشون قولم ميگيره كه براي 2 و 3 هم تشريف بيارن :angry:
اون اكبر عالمي كه حاله ادمو به هم ميزنه
يه مشت اراجيفو ميبافه به هم
اين 2 تا رو دعوت كرده بود ولي خودش همش جفنگ ميبافت.
يادمه ساله 1371 تو برنامه پرواز 57 مهران مديري جوري اينو مسخره كرد
كه الان 14 ,15 ساله تو تلوزيون پيداش نيست. :laughing:
--- در ضمن دايي هديه تهرانيه ;) ---
بگزريم از بحث دور نشيم
در مورد كيفيت فيلم هم حق با دوستمونه
به نظر ميرسيد از نسخه دي وي دي فيلم استفاده نشده
يه جورايي شبيه نسخه اپارات بود :ohno:

Babak_King
23-03-2006, 11:04
سلام دوستان دقیقا 10 دقیقه دیگه یه فیلمه عالی از شبکه 4 پخش میشه حتما ببینید:

دختری با گوشواره مروارید

توضیحات بعد از دیدنه فیلم

mahdy2021
23-03-2006, 18:08
سلام دوستان دقیقا 10 دقیقه دیگه یه فیلمه عالی از شبکه 4 پخش میشه حتما ببینید:

دختری با گوشواره مروارید

توضیحات بعد از دیدنه فیلم
ولي من اصلا انتظار نداشتم خوب باشه.

در كل خوب بود

Amir_P30
24-03-2006, 02:47
حالا همه اينا يه طرف تفسيرشم يه طرف.برنامه تفسيرشون واقعآ افتضاح بود.من كه از اين بلخاري و طالبزاده متنفرم بلخاري كه حرف زدنش حالمو به هم مي زنه حالا بازم خوب بود كه مجري بدي نداشتن .تازه ازشون قولم ميگيره كه براي 2 و 3 هم تشريف بيارن

اتفاقا من برعكس نظر شما رو دارم
بسيار تا بسيار عالي بود مخصوصا بحث هاي بعد از فبلم . اگه كسي سرش يه مقدار توي سياست و هاليوود باشه كاملا متوجه ميشه
من خيلي از اين بحث ها خوشم اومد و شديدا در طي هر 2 فيلم بحث ها رو دنبال كردم وميكنم .
دارم دامنه مطالعاتم رو در مورد ماتريكس افزايش ميدم . دنبال يك كتاب فارسي در موردش ميگردم.

Mohsen32
26-03-2006, 17:13
بابك جان ممنون از توضيحاتت.:)

SK8ER BOi
07-04-2006, 16:58
بازمانده روز
The Remains of the Day
با كارگرداني James Ivory محصول مشترك انگليس و آمريكا در سال 93
با فيلمنامه اي از Ruth Prawer Jhabvala كه بر اساس رمان Kazuo Ishiguro نوشته شده
با بازي Anthony Hopkins, Emma Thompson, James Fox, Christopher Reeve, Peter Vaughan

اين فيلم كه يك درام رمانتيك است و در ژانر خودش فيلم قابل توجهي است نامزد دريافت هشت جايزه اسكار شد اما نتوانست هيچيك از آنها را مال خود كند

SK8ER BOi
28-04-2006, 16:54
Mystic River
رودخانه مرموز
فوق العادست از دستش ندين
ساخته شده در آمريكا در سال 2003
كارگردان:Clint Eastwood
سناريست:Brian Helgeland
بازيگران: Sean Penn, Kevin Bacon, Laurence Fishburne, Tim Robbins, Marcia Gay Harden

اين فيلم نامزد دريافت 6 جايزه اسكار بود و در پايان جايزه بهترين بازيگر نقش اول مرد را براي شون پن و جايزه بهترين بازيگر نقش مكمل مرد را براي تيم رابينز كسب كرد

Babak_King
28-04-2006, 18:31
با تشکر از آقا فرزاده گل اینارو بزارم:

برنامه اخر هفته سيما

صدفيلم:«جنگل آسفالت»به كارگردانى جان هيوستن محصول ۱۹۵۰ آمريكا
بابازي مريلين مونرو و استرلينگ هيدن، از شاهكارهاي تاريخ سينما
سينما4:«رود مرموز»به كارگردانى كلينت ايستوود محصول2002 آمريكا
با بازي شان پن و تيم رابينز
همچنين شبكه 1 امشب ساعت 22 فيلم «شمال از شمال غربى» ساخته آلفرد هيچكاك را پخش ميكند.

Strasboorg
28-04-2006, 19:23
SK8ER BOiعزيز
البته بديهي كه نام فيلم رودخانه مايستيك هست
چون در اينجا به عنوان اسم به كار رفته
اينو گفتم كه يه چيزي گفته باشم
در ضمن من بازيه Tim Robbins رو در اين فيلم خيلي ميپسندم.

SK8ER BOi
29-04-2006, 00:02
Strasboorg جان دستت درد نكنه كه توجه كردي
درسته كه Mystic اسم رود خونه هست اينجا
ولي اولآ كه اين فيلم با همين اسم(رودخانه مرموز) از شبكه 4 پخش شد
و دومآ كه اسم فيلم مخصوصآ اين طوري انتخاب شده كه هر دو معني رو داشته باشه

در مورد بازي تيم رابينز باهات موافقم توي اين فيلم خيلي بيشتر از يه بازيگر نقش مكمل درخشيد

SK8ER BOi
05-05-2006, 17:48
Sparta
يه فيلم معمولي از David Mamet
محصول مشترك آمريكا و آلمان در سال 2004
با بازي Val Kilmer و Derek Luke

SK8ER BOi
19-05-2006, 18:24
سينما4:
قول The Pledge
فيلمي از Sean Penn ساخته شده در سال 2001 در آمريكا
با بازي Jack Nicholson, Robin Wright-Penn, Benicio Del Toro, Vanessa Redgrave, Aaron Eckhart

صد فيلم:
آخرين موهيكان The Last of the Mohicans
فيلمي از Michael Mann ساخته شده در سال 1992 در آمريكا
با بازي Daniel Day-Lewis, Madeleine Stowe, Russell Means, Eric Schweig, Jodhi May

Strasboorg
19-05-2006, 18:36
خوشم مياد اين 100 فيلم گير داده به مايكل مان.
اين فيلمشم كه خداست
حتما ببينيد
البته يحتمل با ضرب و جرح زياد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نشون بدن.

SK8ER BOi
20-08-2006, 08:42
به مناسبت بازگشت سينما1 اين تاپيك هم دوباره به كار خودش ادامه ميده
فعلآ از سينما ماورا’ امشب شروع مي كنيم كه هفته قبل هم SE7EN رو پخش كرد

Dark Water آب تيره
ساخته Walter Salles در سال 2005 در آمريكا
با بازي Jennifer Connelly, John C. Reilly, Tim Roth, Dougray Scott, Pete Postlethwaite

Babak_King
22-08-2006, 16:51
سلام فرزاد جان اسمت یادم رفته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دستت درد نکنه خوبی راستی شما آريالا ببخش که احوالی ازت نمی گیرم گرفتاریه دیگه کاریش نمیشه کرد

Seven رو دیدم فیلم قشنگی بود
این آب تیره رو کی میزارن؟

قربانت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Hektor
22-08-2006, 17:30
آب سياهو دو شب پيش گذاشت خيلي وهشتناك بود Seven بزبون اصليش خيلي بهتر هست اينوواقعا بد دوبله كرده بودن مخصوصا دوبلهء كاراگاهها خيلي بد بود سانسور هم كه بشه ديگه معلومه چي از آب درمياد من به همه ميگم فقط زبون اصلي رو نگاه كنن واقعا يه حس ديگه يي داره

SK8ER BOi
22-08-2006, 22:18
سلام فرزاد جان اسمت یادم رفته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دستت درد نکنه خوبی راستی شما آريالا ببخش که احوالی ازت نمی گیرم گرفتاریه دیگه کاریش نمیشه کرد

Seven رو دیدم فیلم قشنگی بود
این آب تیره رو کی میزارن؟

قربانت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام بابك جان.مرسي من خوبم تو چطوري؟خوش مي گذره؟
آقا مثل اين كه خيلي گرفتاريا.همون طور كه Hektor جان هم گفتن دارك واتر 1شنبه توي سينما ماورا پخش شد من كه گفته بودم توي همون پست.ولي فكر مي كنم شنبه عصر بتوني تكرارشو ببيني.گرچه خيلي هم فيلم جالب و خوش ساختي نيست يه فيلم كاملآ تقليدي از فيلمهاي هم سبكش كه همين مسئله و عدم توانايي كارگردان و ضعف فيلمنامه باعث شده كه خيلي قابل پيش بيني و فاقد ارزش زيادي شده باشه.
در مورد Seven هم كاملآ با شما دوتا موافقم.دوبله خيلي خوبي نداشت ولي بدم نبود مخصوصآ سامرست خيلي خوب بود.در مورد سانسورشم اگه قبلش فيلم كامل رو به زبان اصلي ديده باشي اين حتي با سانسوراش ارزش ديدنو داره.

Babak
23-08-2006, 00:55
آب تيره
بعد از مدت ها فيلمی ديدم که منو ميخکوب کرد
سينما ماورا تکرار هم داره ؟

Strasboorg
23-08-2006, 01:19
آب تيره
بعد از مدت ها فيلمی ديدم که منو ميخکوب کرد
سينما ماورا تکرار هم داره ؟

شنبه هفته بعدش ساعت حدود 4 يا 5 بعد از ظهر

Wisdom
24-08-2006, 03:31
شنبه هفته بعدش ساعت حدود 4 يا 5 بعد از ظهر

من اين فيلم رو از دست دادم
تكرارش 26 آگوست هستش ديگه ؟؟

alex_pk
24-08-2006, 03:45
من اين فيلم رو زبان اصليش رو تو خونه دارم ولی تاحالا نديدمش...
اگه قشنگه برم ببينمش؟... يا نه, صبر کنم دوبلش رو ببينم؟

mohammad hamed
24-08-2006, 08:49
اين جور كه توي روزنامه خوندم و تبليغات اون هم توي شبكه 4 ديدم فيلم خيلي قشنگيه
(هر فيلمي رو كه شبكه 4 تبليغ مي كنه بايد قشنگ باشه)

SK8ER BOi
24-08-2006, 23:35
من اين فيلم رو زبان اصليش رو تو خونه دارم ولی تاحالا نديدمش...
اگه قشنگه برم ببينمش؟... يا نه, صبر کنم دوبلش رو ببينم؟
به نظر من اول همون زبان اصلي كه داريو ببين بعد اگه خوشت اومد و وقت داشتي شنبه دوبلش رو هم ببين.

اين جور كه توي روزنامه خوندم و تبليغات اون هم توي شبكه 4 ديدم فيلم خيلي قشنگيه (هر فيلمي رو كه شبكه 4 تبليغ مي كنه بايد قشنگ باشه)
آره تبليغات قشنگي داره اين فيلم.از خود فيلم قشنگتره.كلآ فيلم بدي نيست ولي از اون فيلماست كه اسمش از خودش بزرگتر شده

kasra_t2
26-08-2006, 02:37
salam bache ha.fekr konam film saw ra dide bashid.shomareye 1 va 2 oon omade.tarsnak tarin film e tarikhe holly woode.tosie mikonam hatman bebinid

kasra_t2
26-08-2006, 02:41
راستي يه خبر جديد قراره سري سوم فيلم×××××saw ×××××يا همون( اره) ساخته بشه.

قراره سال2007 بره روي پرده

Babak
26-08-2006, 16:28
کسرا عزيز به عنوان تاپيک دقت کنيد
سينما 1 سينما 4 سيما و ماورا و صد فيلم (گفتگو و معرفي فيلم ها)

SK8ER BOi
27-08-2006, 18:24
The machinist ماشينيست
A little guilt goes a long way
Brad Anderson اين فيلم رو سال 2004 در اسپانيا ساخته
و Christian Bale, Jennifer Jason Leigh, Aitana Sanchez-Gijon, John Sharian, Michael Ironside در فيلم بازي كردن

فيلم خوبيه حتمآ ببينيد

SK8ER BOi
07-09-2006, 19:18
امشب در سينما1:
Trafic
به كارگرداني Jacques Tati
محصول مشترك ايتاليا و فرانسه سال 1971
با بازي Jacques Tati, Maria Kimberley, Marcel Fraval, Honora Bostel, Tony Kneppers

راستي امشب احتمالآ شبكه 3 فيلم Firewall رو ميذاره ساخت 2006 با بازي Harrison FordوPaul BettanyوVirginia Madsen

SHEAHEZBOLLAH
07-09-2006, 19:20
ممنونم از دوستان عزیز که این اطلاعات رو قرار میدن...

alex_pk
07-09-2006, 19:26
سلام

آقا

يه چيز...من شاخ در آوردم!!!

ميدونيد کانال 5 چه فيلمی ميخواد بده؟!!!!!!!!!!!!!

mission impossible 3

جدی ميگم.......

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SHEAHEZBOLLAH
07-09-2006, 19:27
رفیق کی میخواد پخش کنه؟؟؟

Admiral
07-09-2006, 19:33
ميدونيد کانال 5 چه فيلمی ميخواد بده؟!!!!!!!!!!!!!

mission impossible 3

جدی ميگم.......

اینو که یه شبکه دیگه دیروز پریروز پخش کرد !

alex_pk
07-09-2006, 19:48
جمعه ساعت 1:30 پخش ميشه عزيز

==================================

اینو که یه شبکه دیگه دیروز پریروز پخش کرد !

کدوم شبکه؟!!!!!

کانال 5 فيلم های تکراری نميذاشت که....

شماره 3 ها....( فيلمه 2006....چند هفته پيش تو سينما های خارج بود)

alex_pk
07-09-2006, 20:07
راستی بچه ها ...اينم زير نويس فارسی فيلم Mission Impossible:

Mission Impossible 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Admiral
07-09-2006, 20:31
کدوم شبکه؟!!!!!

دقیق یادم نیست.

همون قضیه ی پای خرگوش و تام کروز و نجات نامزدش و........

ولی افتضاح سانسور شده بود !

شاید هم یه شبکه ی استانی بود !

alex_pk
07-09-2006, 22:34
آره همونه...

ولی فکر نميکردم تلوزيون از اينجور فيلمها پخش کنه(2006!)

Admiral
08-09-2006, 10:04

انگار نظرشون عوض شده !

S@eid
09-09-2006, 01:23
کدوم شبکه؟!!!!!

اگه اشتباه نكنم ظهر دوشنبه شبكه 3 اين فيلم رو پخش كرد .سه شنبه ظهر هم تكرارشو داد.
البته تمام فيلم رو توي 50 دقيقه .منم وقتي فهميدم شبكه پنج داره دوباره پخشش مي كنه تعجب كردم اما به اجبار نشستم ديدم.
ضمنا ديالوگ هاي دو شبكه باهم ديگه يه كم فرق داشت.

البته اگه يادت باشه سال پيش صدا سيما در يك اقدام بسيار غافلگير كننده فيلم "كنستانتين" (محصول 2005) رو پخش
كرد و همگي مردم ايران رو متعجب كرد.ماموريت غيرممكن 3 هم سهميه ي امسال ما بود.رفت تا سال ديگه كه ببينيم
چه برنامه اي برامون در نظر گرفتن.منكه دارم ثانيه شماري مي كنم براي سال بعد :laughing: :laughing: :laughing:
موفق باشيد
;) ;) ;)

alex_pk
09-09-2006, 13:03
آره کنستانتين رو يادمه.... کيانوريوز

امروز هم شبکه 3 يه فيلم داد البته تکراری بود ولی قشنگ بود....4 شگفت انگيز ( تا حالا 3 دفعه داده!)

کاش "بازگشت سوپر" من رو هم ميدادن.

mohammad hamed
10-09-2006, 02:44
فيلم كنستانتين كه يك فيلم بسيار جالب هست رو به خاطر اينكه درباره ي بهشت و جهنم هست رو از طريق سينما ماورا نشون دادند و كلي هم دربارش بحث و گفتگو كردند.

jooya
11-09-2006, 01:53
راستی بچه ها ...اينم زير نويس فارسی فيلم Mission Impossible:

Mission Impossible 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
الکس جان این زیر نویسه فکر کنم مشکل داره ، من با VLC امتحان کردم ولی بازش نکرد

با چه نرم افزار دیگه ای میشه بازش کرد ؟

این زیر نویس رو از کجا اوردی ؟

SK8ER BOi
14-09-2006, 18:45
Crash
You think you know who you are. You have no idea
اينو كه ديگه حتمآ همه ميشناسن
يك درام جنايي ساخته Paul Haggis (كه نويسنده فيلمنامه هم خودش بوده) محصول 2004 آمريكا و آلمان
با بازي Sandra Bullock, Don Cheadle, Matt Dillon, Jennifer Esposito, William Fichtner

اين فيلم نامزد دريافت 6 جايزه اسكار شد كه در نهايت 3 جايزه از جمله جايزه بهترين فيلم را گرفت
البته احتمالآ سانسور هم زياد داره

مومن خدا
14-09-2006, 23:01
خب یه مقدار از خلاصه داستان هم میگفتید بد نبود...

AK1
15-09-2006, 00:11
واقعا جالب بود فيلم كراش با اينكه ...
بايد بگيرم جزو آرشيو كنم اينو هم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alex_pk
15-09-2006, 00:24
الکس جان این زیر نویسه فکر کنم مشکل داره ، من با VLC امتحان کردم ولی بازش نکرد

با چه نرم افزار دیگه ای میشه بازش کرد ؟

این زیر نویس رو از کجا اوردی ؟

سلام jooya جان

سالمه

با برنامه Subtitle workshop بازش کردم

مشکلی بود در خدمتم :)

MaliN
15-09-2006, 02:35
سلام
منم با Divx Subtitle بازش کردم مشکلی نداشت

online-amir
15-09-2006, 19:45
سلام و خسته نباشيد.

راستش من يه فيلمي سال قبل از تلويزيون ديدم كه از همين سينماي 1 پخش شد و خيلي هم زيبا بود.

در اين فيلم يه زن و شوهري دو تا فرزند داشتند كه اين دو تا فرزند در اثر اتفاقي تصادف مي كنند و چند سال بعد پدر ه هم مياد توي يه تصادف جاده اي كمك كنه كه مي ميره! و از اينجا نشون مي ده كه روح اين مرد داره ميره بالا و ميره توي بهشت و خلاصه اونجا زنش رو مي بينه كه توي به اصطلاح جهنمه! و تا آخر فيلم كه زنش رو مياره توي بهشت!

مي خواستم بدونم اسم اين فيلم چيه و آيا كسي اين فيلم رو داره!؟

چون خيلي خيلي اين فيلم رو دوست دارم و نياز شديدي به آن دارم.

SK8ER BOi
15-09-2006, 19:56
سلام و خسته نباشيد.

راستش من يه فيلمي سال قبل از تلويزيون ديدم كه از همين سينماي 1 پخش شد و خيلي هم زيبا بود.

در اين فيلم يه زن و شوهري دو تا فرزند داشتند كه اين دو تا فرزند در اثر اتفاقي تصادف مي كنند و چند سال بعد پدر ه هم مياد توي يه تصادف جاده اي كمك كنه كه مي ميره! و از اينجا نشون مي ده كه روح اين مرد داره ميره بالا و ميره توي بهشت و خلاصه اونجا زنش رو مي بينه كه توي به اصطلاح جهنمه! و تا آخر فيلم كه زنش رو مياره توي بهشت!

مي خواستم بدونم اسم اين فيلم چيه و آيا كسي اين فيلم رو داره!؟

چون خيلي خيلي اين فيلم رو دوست دارم و نياز شديدي به آن دارم.

فكر ميكنم شما منظورت فيلم What Dreams May Come با كارگرداني Vincent Ward و بازي Robin Williams باشه

SK8ER BOi
15-09-2006, 20:10
Hotel Rwanda
A true story of a man who fought impossible odds to save everyone he could and created a place where hope survived
يه درام تاريخي ساخته Terry George محصول مشترك آمريكا و كانادا در سال 2004
با بازي Don Cheadle, Sophie Okonedo, Joaquin Phoenix, Desmond Dube, David O'Hara

نامزد سه جايزه اسكار از جمله بهترين بازيگر نقش اول مرد براي Don Cheadle شد
اينو حتمآ ببينيد.عاليه.ببخشيد كه يه كم دير شد.

online-amir
16-09-2006, 11:24
بله! ممنون خودشه! عكسهايش رو از گوگل پيدا كردم.

مي خواستم بدونم كسي لينك دانلودي براي اين فيلم داره؟! البته دوبله شده!

با تشكر.

SK8ER BOi
16-09-2006, 14:20
مي خواستم بدونم كسي لينك دانلودي براي اين فيلم داره؟! البته دوبله شده!

خوشحالم كه فيلمتو پيدا كردي ;)
توي تاپيك درخواست فيلم اگه مطرح كني حتمآ يه نفر كمكت مي كنه.

SK8ER BOi
17-09-2006, 18:33
Lea
يه درام رمانتيك ساخته Ivan Fila محصول مشترك جمهوري چك و آلمان سال 1996
با بازي Lenka Vlasakova, Christian Redl

اينم فيلم خوبيه.
داستان فيلم اينطوريه كه يك مرد 51 ساله عاشق لئا كه يك دختر 21 ساله است ميشه.لئا از زماني كه در بچگيش پدرش مادرشو كشت ديگه حرف نزده و مرد هم همچنان عزادار مرگ زن خودشه...
اصل اين فيلم حدود 100 دقيقه هست خدا كنه خيلي سانسورش نكرده باشن كه بشه يه فيلم كوتاه ;)

Kolang
17-09-2006, 20:33
واقعا جالب بود فيلم كراش با اينكه ...
بايد بگيرم جزو آرشيو كنم اينو هم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این فیلمی که شبکه 1 گذاشت حتی ارزش 1 دونه اسکار رو هم نداشت
اصل فیلم رو که ببینی تازه میفهمی این فیلم چیه. خیلی بد سانسور شده بود. حتی موسیقی متن فیلم رو هم سانسور کرده بودند!!!

AK1
17-09-2006, 21:40
منكه خوشم امد مي دوني فيلم يه چجيز سليقه اي هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نمي دونم دنبال فيل اصلي هستم
ولي از مفهوم فيلم خوشكم امد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](1).gif

online-amir
17-09-2006, 21:53
خوشحالم كه فيلمتو پيدا كردي ;)
توي تاپيك درخواست فيلم اگه مطرح كني حتمآ يه نفر كمكت مي كنه.

اين نظر لطف شماست... .

ممنو از راهنمايي زيبايتان.

با تشكر.

SK8ER BOi
21-09-2006, 16:04
Being There
Getting there is half the fun; being there is all of it!
يه كمدي درام ساخته Hal Ashby در سال 1979
با بازي Peter Sellers و Shirley MacLaine و Melvyn Douglas
Melvyn Douglas براي اين فيلم اسكار بهترين بازيگر مكمل مرد رو دريافت كرد

xerxes_1988
26-09-2006, 11:38
اين فيلم كه آنها هوزور ترجمه كرده بودند از نظر من بسيار جالب بود مخصوصا در آخر فيلم جايي كه چنسي داشت روي آب راه مي‌رفت

SK8ER BOi
28-09-2006, 12:47
A History of Violence
Everyone has something to hide
يه اكشن جنايي ساخته David Cronenberg در سال 2005 در آمريكا و آلمان
با بازي Viggo Mortensen, Maria Bello, Ed Harris, William Hurt, Ashton Holmes

SK8ER BOi
29-09-2006, 14:17
Girl with a pearl earring
دختري با گوشواره مرواريد
Beauty inspires obsession
ساخته Peter Webber محصول مشترك آمريكا انگليس و لوگزامبورگ در سال 2003
با بازي Colin Firth, Scarlett Johansson, Tom Wilkinson, Judy Parfitt, Cillian Murphy
اسكارلت يوهانسن خوشگل نقش اصليه فيلمه ;)

تكراريه ولي فيلم قشنگيه ميشه دوباره ديدش

SK8ER BOi
05-10-2006, 11:10
The Spirit of the Beehive
روح كندوي عسل
يه درام هنري ساخته Víctor Erice در سال 1973 در اسپانيا
با بازي Fernando Fernan Gomez, Teresa Gimpera, Ana Torrent, Isabel Telleria, Laly Soldevilla

داستان فيلم در سال 1940 در دهكده اي در اسپانيا اتفاق مي افتد.فيلم فرانكشتين كه در اين روستا به نمايش در مي آيد تاثير بسيار زيادي بر روي دو خواهر كوچك به اسمهاي آنا و ايزابل كه محور اصلي داستان هستند ميگذارد.آنها پس از فيلمدر اطراف خود به دنبال هيولاي فيلم ميگردند ...

Y@var
06-10-2006, 09:34
The Spirit of the Beehive
روح كندوي عسل
يه درام هنري ساخته Víctor Erice در سال 1973 در اسپانيا
با بازي Fernando Fernan Gomez, Teresa Gimpera, Ana Torrent, Isabel Telleria, Laly Soldevilla

داستان فيلم در سال 1940 در دهكده اي در اسپانيا اتفاق مي افتد.فيلم فرانكشتين كه در اين روستا به نمايش در مي آيد تاثير بسيار زيادي بر روي دو خواهر كوچك به اسمهاي آنا و ايزابل كه محور اصلي داستان هستند ميگذارد.آنها پس از فيلمدر اطراف خود به دنبال هيولاي فيلم ميگردند ...

واقعاً افتضاح بود.........

SK8ER BOi
08-10-2006, 16:26
اين سينما ماورا هم كه يه مدته زده تو خط فيلماي ايراني
انگار بودجه شون ته كشيده :sad: :tongue:
امشب هم ميخاد زير نور ماه رو پخش كنه.آخه مگه يه فيلمو چند دفه نشون ميدن؟؟! :angry:

mohammad hamed
08-10-2006, 16:44
اولا سينما و ماورا واقعا عالي بود

SK8ER BOi
20-10-2006, 18:45
Bloody Sunday
يكشنبه خونين

فيلمي تاريخي ساخته Paul Greengrass كه فيلمنامه فيلم رو هم خودش نوشته
محصول مشترك انگليس و ايرلند سال2002
با بازي James Nesbitt, Tim Pigott-Smith, Nicholas Farrell, Gerard McSorley, Kathy Keira Clarke

داستان فيلم در مورد اتفاقات اوايل سال 1972 در ايرلند شمالي است.جايي كه ارتش انگليس دست به كشتار وحشيانه مردم زد...

SK8ER BOi
28-10-2006, 00:47
توي هفته اي كه گذشت فيلمهاي خوبي از تلوزيون پخش شد.شايد خيلي فيلماي معروفي نبودن اما فيلماي خوبي بودن
من خيلي سرم شلوغ بود نتونستم اينجا چيزي در موردشون بنويسم
به هر حال حالا ميگم كه اگه نديدين تكرارشونو ببينين

اوليش فيلم Stay يا بمان كه از سينما ماورا پخش شد كه فكر ميكنم فردا عصر (منظورم همين امروزه البته :tongue: ) تكرارشو بذاره
ساخته Marc Forster در سال 2005 هست و Ewan McGregorوNaomi Watts توش بازي ميكنن

دوميش The Field يا مزرعه بود كه از سينما يك پخش شد و سه شنبه شب تكرار داره
اين دومين فيلم Jim Sheridan هست كه سال 1990 ساخته شد كه Richard Harris وSean Bean از بازيگراشن

وسوميش Bee Season بود كه با نام اسرار حروف از سينما4 پخش شد و پنجشنبه عصر ميتونيد تكرارشو ببينيد
ساخته Scott McGeheeوDavid Siegel در سال2005 كه Richard Gere وJuliette Binoche توش بازي ميكنن

cully_4u
29-10-2006, 22:55
میشه بگین تکرار سینما ماورا چه روزی و چه ساعتی پخش میشه ؟

SK8ER BOi
29-10-2006, 23:59
میشه بگین تکرار سینما ماورا چه روزی و چه ساعتی پخش میشه ؟

شنبه عصر بين ساعت 5 و 6 بود اگه عوض نشده باشه

Hectorist
30-10-2006, 18:38
شنبه عصر بين ساعت 5 و 6 بود اگه عوض نشده باشه

اگه منظورت تكرار سينما و ماوراست كه فكر كنم تكرارش عوض شده
من معمولا هيچ وقت نميشينم تكرارشو ببينم ( بنا به دلايلي ) ولي امروز كه دوشنبه باشه ساعت 5:30 تكرارشو داشت نشون مي داد . فكر كنم روز تكرارش عوض شده

Hectorist
30-10-2006, 18:41
يه سئوالي :
چرا اسم فيلم ها رو تغيير ميدن؟ مثلا فيلم فصل زنبور كه با نام اسرار حروف پخش شد ؟

Hectorist
30-10-2006, 18:50
ببخشید که همه رو با هم ننوشتم اخه به هم ربطی نداشتن

فیلم Stay یا همون بمان یا در اصل توقفگاه رو دیدین که؟
می خواستم در مورد این فیلم صحبت کنیم

SK8ER BOi
31-10-2006, 16:43
اگه منظورت تكرار سينما و ماوراست كه فكر كنم تكرارش عوض شده
من معمولا هيچ وقت نميشينم تكرارشو ببينم ( بنا به دلايلي ) ولي امروز كه دوشنبه باشه ساعت 5:30 تكرارشو داشت نشون مي داد . فكر كنم روز تكرارش عوض شده
آره مثل اين كه عوض شده.منم فكر ميكردم عوض شده باشه همين باعث شد كه تكرار فيلم stay رو نتونم ببينم.ولي فكر كردم شايد فقط اون بار اين طوري شده كه حالا كه شما ميگي اين هفته هم تكرارش دوشنبه بوده پس حتمآ ديگه هميشه تكرارش دوشنبه هاست

چرا اسم فيلم ها رو تغيير ميدن؟ مثلا فيلم فصل زنبور كه با نام اسرار حروف پخش شد ؟
به نظر من اين كارشون تا حدودي درست بود.چون كه bee season معني همون مسابقات اسپل كردن كلمات رو داره كه ترجمه فارسيش نميتونه اين معني رو بده.يعني ترجمه خوبي نمي شه براي اسمش پيدا كرد.ولي وقتي اسم رو عوض مي كنن حتمآ بايد اسم اصلي رو هم بگن و يه توضيحي در موردش بدن.من كه توي حرفاشون چيزي در اين مورد نشنيدم(شايدم گفتن و من نشنيدم)

Hectorist
31-10-2006, 21:04
خيلي ممنون از بابت راهنماييت
پس در نتيجه Bee season اسم اون مسابقه اسپل کردنِ
این درست ولی فکر نمیکنم دلیلش این باشه چون اگه یادت باشه یه روز کانال 1 یه فیلم از Dakota fanning و Kurt Russel نشون داد که اسم اصلیش بود Dreamer و محصول سال 2005 بود که اسمشو یه چیز دیگه نوشته بودن و هیچ ربطی به Dreamer نداشت ( حالا اسمش هم یادم نیست ) اگه کسی یادشه بگه ، ولی مطمئنم که اسمش هیچ ربطی به اسم فیلم نداشت

Hectorist
02-11-2006, 14:21

The Assassination of Richard Nixon

ترور ریچارد نیکسون

محصول مشترک آمریکا و مکزیک 2004

ژانر : جنایی ، درام ، هیجانی

کارگردان : Niels Mueller

فیلمنامه: Kevin Kennedy & Niels Muller

بازیگران : Sean Penn ، Naomi Watts ، Don Cheadle

شون پن در این فیلم خدایی می کند . شاید بشود گفت که فیلم شدن این فیلم تا حد بسیار زیادی مدیون بازی چشم نواز شون پن است . جریان فیلم در باره مردی است که در سال 1974 تصمیم می گیرد ریچارد نیکسون را ترور کند . فیلم بیشتر از آنکه بر روی جنبه های حادثه ای ماجرا تاکید داشته باشد بر روی شخصیت پردازی ساموئل ( پن ) تا کید می کند . قتل ریچارد نیکسون فیلم زیبا و دلنشینی است که امشب در برنامه سینما 1 از شبکه 1 پخش می شود.

Hectorist
02-11-2006, 14:21
شون پن بازیگر مطرح و معترض سینمای هالیوود در نماز جمعه تهران :

Hectorist
02-11-2006, 15:00

Sean Penn

mehdidj
02-11-2006, 19:43
ممنون ازهکتوریست!

SK8ER BOi
03-11-2006, 18:33
هكتوريست جان دستت درد نكنه عالي بود
من كه اينا رو نديده بودم
ولي جاش تو اين تاپيك نبود.بهتر بود يه تاپيك جديد مي زدي.

SK8ER BOi
03-11-2006, 19:07
Family Life
زندگي خانوادگي

يه درام خوب ساخته Ken Loach
با بازي Sandy Ratcliff, Bill Dean, Grace Cave, Malcolm Tiernay

Hectorist
03-11-2006, 20:24
Thanks For notify

آخه ميدوني من اصلا قصد نداشتم اينا رو بزارم
اشتباهي به جاي يك بار فرستادن پيغام اصلي اونو 3 بار فرستادم و متاسفانه بلد هم نبودم كه پيغام ها رو پاك كنم واسه همين گفتم يه چيزي بزارم به بحث ربط داشته باشه

اگه ميشه بگين چه جوري بايد يك پيغام رو پاك كنم ؟؟؟

piremard
03-11-2006, 20:46
Family Life
زندگي خانوادگي

يه درام خوب ساخته Ken Loach
با بازي Sandy Ratcliff, Bill Dean, Grace Cave, Malcolm Tiernay

مال 1971

Hectorist
04-11-2006, 11:32
زندگی خانوادگی یا زندگی تحمیلی !!! فیلم زیبایی بود

شادمهر راستین هم خوب صحبت کرد

Hectorist
05-11-2006, 19:24

کارگردان: Bill Paxton

بازيگران :

Matthew McConaughey .... Fenton Meeks
Matthew O'Leary .... Young Fenton
Powers Boothe .... Wesley Doyle
Levi Kreis .... Adam
Bill Paxton .... Mr Meeks

محصول : 2001 آلمان ،ایتالیا،فرانسه
مدت زمان : 96 دقيقه

پکتسون سال 2001 فیلم سینمایی "سرزمین مجازات" را جلو دوربین برد و در این فیلم علاوه بر کارگردانی در کنار متیو مکوناهی بازی هم کرد. "سرزمین مجازات" که محصول مشترک آلمان ، ایتالیا و فرانسه است تا دقايقي ديگر از شبکه چهار پخش خواهد شد.

داستان این فیلم درباره مردی است که به اداره پلیس مراجعه و ادعا می کند قاتل قتل های زنجیره ای که به دست خدا مشهور شده را می شناسد و او کسی نیست جز بردار او. قاتل کسی است که تصور می کند از سوی خدا ماموریت دارد جامعه را اصلاح کند و ... دکتر مهرداد احمدیان و اكبر عالمي كارشناسان اين فيلم هستند

dimah2005
07-11-2006, 22:06
اين چند تا فيلم و همه رو ديدم خيلي باهال بودند
يكي از يكي بهتر

mehdidj
07-11-2006, 22:39

کارگردان: Bill Paxton

بازيگران :

Matthew McConaughey .... Fenton Meeks
Matthew O'Leary .... Young Fenton
Powers Boothe .... Wesley Doyle
Levi Kreis .... Adam
Bill Paxton .... Mr Meeks

محصول : 2001 آلمان ،ایتالیا،فرانسه
مدت زمان : 96 دقيقه

پکتسون سال 2001 فیلم سینمایی "سرزمین مجازات" را جلو دوربین برد و در این فیلم علاوه بر کارگردانی در کنار متیو مکوناهی بازی هم کرد. "سرزمین مجازات" که محصول مشترک آلمان ، ایتالیا و فرانسه است تا دقايقي ديگر از شبکه چهار پخش خواهد شد.

داستان این فیلم درباره مردی است که به اداره پلیس مراجعه و ادعا می کند قاتل قتل های زنجیره ای که به دست خدا مشهور شده را می شناسد و او کسی نیست جز بردار او. قاتل کسی است که تصور می کند از سوی خدا ماموریت دارد جامعه را اصلاح کند و ... دکتر مهرداد احمدیان و اكبر عالمي كارشناسان اين فيلم هستند

شبکه 4؟

Hectorist
08-11-2006, 13:47
شبکه 4؟

بله

شبکه 4 ، روز یکشنبه ، ساعت 20:45 دقیقه ، از برنامه سینما و ماورا پخش شد

ضمنا تکرار برنامه سینما و ماورا ، باز هم عوض شد : دوشنبه ها ساعت 23:15

Hectorist
08-11-2006, 14:00

کارگردان : مارتین اسکورسیزی

بازیگران :

Nicolas Cage .... Frank Pierce
Patricia Arquette .... Mary Burke
John Goodman .... Larry
Ving Rhames .... Marcus

محصول : 1999 آمریکا
مدت زمان : 121 دقیقه

فیلم سینمایی نجات دادن مرده ( احضار مردگان ) با عنوان اصلی "Bringing Out The Dead" اثری اجتماعی و محصول سال 1999 سینمای امریکاست. این فیلم با طرح زندگی یک پرستار و مسائل و مشکلاتی که در زمینه شغلی با آن مواجه است به ارائه بخشی از این شرایط در امریکا می پردازد.

داستان "نجات دادن مرده" درباره زندگی یک پرستار جوان است که علاقه بسیار زیادی به کارش دارد و همین موجب می شود با انرژی و تحرک خاص شغلش را ادامه دهد. اما مشکل اصلی این جوان مربوط به بیماران یا مصدومانی است که بیشتر آنها در طول راه یا در بیمارستان جان خود را از دست می دهند. این مسئله برای پرستار جوان تبدیل به یک کابوس می شود. پس از مدتی جوان به ماموریتی دشوار فرستاده می شود ...

نیکلاس کیج، پاتریشیا آرکت، جان گودمن، وینگ ریمز بازیگران اصلی این فیلم هستند که در مدت زمان 121 دقیقه ارائه شده است. فیلم سینمایی "نجات دادن مرده" پنجشنبه 18 آبان ساعت 22 از برنامه سینما یک پخش خواهد شد.

SK8ER BOi
08-11-2006, 21:21
دستت درد نكنه هكتوريست جان.
كارت خوبه.
خوب جاي مارو گرفتي ها.

اين فيلم (Bringing out the dead) از فيلم هاي معمولي اسكورسيزيه ولي ارزش ديدن رو داره.فردا ببينيدش.
در ضمن مارك انتوني هم يه نقش كوچيكي توي فيلم داره (;

S@eid
09-11-2006, 00:17
اخ جون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چند وقتی بود فیلم های سینما یک زیاد جالب نبود ولی به نظر میرسه
این برنامش دیدنی باشه .به خصوص اینکه من خیلی نیکولاس کیج رو دوسـت دارم.

ممنون
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohammad hamed
09-11-2006, 09:48
به جاي تكرار سرزمين مجازات يه فيلم ديگه پخش شد كسي نمي دونه چه فيلمي بود؟

Hectorist
09-11-2006, 13:15
دستت درد نكنه هكتوريست جان.
كارت خوبه.
خوب جاي مارو گرفتي ها.

اين فيلم (Bringing out the dead) از فيلم هاي معمولي اسكورسيزيه ولي ارزش ديدن رو داره.فردا ببينيدش.
(;

نه بابا ، این چه حرفیه !!! من فقط یه خورده جو گیر شدم ، همین :blush:

آره فیلم متوسطیه ( نسبت به فیلمهای دیگه اسکورسیزی ) ولی دیدنش که اشکال نداره ;) حتما ببینین

S@eid جان مگه فیلم هفته قبل سینما 1 رو ندیدی ؟ اون که فیلم خوبی بود !!!

S@eid
09-11-2006, 17:55
S@eid جان مگه فیلم هفته قبل سینما 1 رو ندیدی ؟ اون که فیلم خوبی بود !!!
خوب بود ولی تکراری.کلی گفتم یه نگاه که به فیلم های چند هفته قبل بندازیم
می بینم که زیاد خوش سلیقه نیستن.این همه فیلم قشنگ توی این دنیا اونوقت اینها
میرن روح کندوی عسل و مزرعه رو پخش میکنن.البته سلیقه ای هست هرکس از یه سبک
فیلم خوشش میاد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehdidj
09-11-2006, 21:08
با تشکر از جناب هکتور

Hectorist
09-11-2006, 22:07
خوب بود ولی تکراری.
این همه فیلم قشنگ توی این دنیا اونوقت اینها
میرن روح کندوی عسل و مزرعه رو پخش میکنن

فيلم هفته قبل ترور ريچارد نيكسون بود و فكر نميكنم قبلا نشونش داده باشه ، شاید هم نشون داده من ندیدم ;)

میدونی هر کس یه ژانری رو دوست داره و نمیشه گفت به خاطر اینکه مثلا ما از سبک فیلم مزرعه خوشمون نمیاد فیلم زیبایی نیست و اینکه فیلمهایی که پخش میشه مربوط به قشر ، فرهنگ و سلیقه خاصی نیست ، به همین دلیل هر نوع فیلمی پخش میشه

فیلم امشب رو حتما ببینین ، اگه در موردش نظر هم بدین خوب میشه :blush:

Hectorist
10-11-2006, 09:57

كارگردان : آنگ لي

بازيگران :
Sylvia Chang
Winston Chao
Chao-Jung Chen
Lester Chen
Yu Chen

محصول : 1994 آمريكا ، تایوان
مدت زمان : 123 دقیقه

فیلم سینمایی "شور و شیرین" اولين كمدي آنگ لی قبل از " منطق و احساس " امشب از برنامه سینما چهار شبکه چهار پخش می‌شود. ( آنگ لی جایزه اسکار بهترین کارگردانی را برای فیلم کوهستان بروکبک دریافت کرده است. )

این فیلم محصول مشترک سینمای امریکا و تایوان در سال 1994 با نام اصلی "بخورید، بیاشامید، خانم‌ها، آقایان" است که توانست در ایالات متحده بیش از هفت میلیون دلار بفروشد.

"شور و شیرین" داستان مدیر یک رستوران را روایت می کند که به پخت غذا بر اساس دستورالعمل سنتی اعتقاد دارد. این مرد سه دختر جوان با افکار و اعتقادات متفاوت دارد که دختر وسطی شیوه زندگی متفاوتی را برای خود انتخاب می کند و همین مسئله شرایطی را به وجود می آورد تا زندگی و رفتار سایر اعضا خانواده نیز تحت تاثیر پیامدهای رفتاری این دختر قرار می گیرد.

در این فیلم 123 دقیقه ای سیهونگ لانگ، یو من وانگ، چین لین وو، کویی می یانگ، سیلویا چانگ، تعدادی از بازیگران هستند. این اثر سال 1994 جایزه بهترین فیلم و بهترین تدوین را از جشنواره فیلم آسیا - پاسیفیک به دست آورد و نامزد جایزه بهترین فیلم انگلیسی زبان از بفتا و بهترین فیلم خارجی زبان از مراسم گلدن گلاب سال 1995 شد.

Hectorist
14-11-2006, 14:12

سولاريس Solaris

کارگردان:
Steven Soderbergh

بازيگران:
George Clooney
Natascha McElhone
Viola Davis

محصول سال: 2002
ژانر: درام، عاشقانه، علمي تخيلي

سينمايي Solaris محصول سال 2002 از کارگردان برجسته و قدرتمند سینمای هالیوود استیون سودربرگ ، پنجشنبه 25 آبان ساعت 45 : 22 از شبکه 1 و در برنامه سنما 1 پخش خواهد شد.

این فیلم بر اساس کتاب « سولاریس » نوشته استانیسلاو لم نویسنده شهیر لهستانی ( که چند روز قبل بر اثر عارضه قلبی بدرود حیات گفت ) است . سولاریس دومین فیلم ساخته شده بر اساس داستان استانیسلاو لم است که همچون نسخه اول آن فروش چندانی نداشت .

مصاحبه ای با استیون سودربرگ ، کارگردان فیلم درباره سولاریس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

carol
25-11-2006, 10:09
ببخشيد يه درخواست داشتم فيلم هايي كه معرفي ميكنيد لطفا بنويسيد تو كدوم برنامه پخش خواهد شد
يه نظرم در مورد فيلم شور و شيرين داشتم اين فيلم واقعا بي جنبه بودن (اين مسئله همه چيز رو تحت شعاع قرار داده بود)بعضي كشورهاي جهان سوم مثل كشور خودشون رو به خوبي نشون داده بود البته منظورم توهين نيست ضمنا تنها چيزي كه نبود كمدي بود...

SK8ER BOi
26-11-2006, 01:29
ببخشيد يه درخواست داشتم فيلم هايي كه معرفي ميكنيد لطفا بنويسيد تو كدوم برنامه پخش خواهد شد
يه نظرم در مورد فيلم شور و شيرين داشتم اين فيلم واقعا بي جنبه بودن (اين مسئله همه چيز رو تحت شعاع قرار داده بود)بعضي كشورهاي جهان سوم مثل كشور خودشون رو به خوبي نشون داده بود البته منظورم توهين نيست ضمنا تنها چيزي كه نبود كمدي بود...
من كه هر فيلمي معرفي كردم برنامه پخش كنندشم نوشتم اگه توجه كني Hectorist عزيز هم توي معرفياش نوشته.
منظورتو از اين تحليلت در مورد شور و شيرين نفهميدم(بي جنبه و ..).در مورد كمدي نبودنشم باهات مخالفم.(ببخشيدا)اين فيلم يه جورايي تلفيق چند ژانر مختلفه ولي مشخصآ ميشه گفت يه درام كمديه.البته نه از اون كمديا :tongue:

carol
26-11-2006, 09:20
اگه اشتباه كردم شما ببخشيد البته منظور من كلي بود منظورم از بي جنبه اين بود كه من فكر نميكردم تو تايوان رابطه ي بين آدم ها اين طوري باشه كه توي فيلم نشون دادند اگه دقت كرده باشيد رابطه ي آدم ها با هم نه شبيه كشورهاي توسعه يافته بود نه سنتي و چيزي كه توي چشم ميزد جهان سومي بودنشون بود خيلي هم توي چشم ميزد . اميدوارم منظورم رو منتقل كرده باشم ...

Hectorist
27-11-2006, 08:21
سلام بچه ها
من چند وقتي نبودم البته به خاطر كم لطفي شما ، بابا یکم Active باشین !!!

ببین Carol جان تو میگی این فیلم کمدی نبود ، در صورتی که بود . اینکه تو فکر نمیکردی که رابطه بین آدما اونجا اینجوری باشه درسته ، چون واقعا نیست و این کمدیه فیلمه !!! آخه کجای دنیا دیدی که دختره شوهرش رو دم در نگه داره تا به باباش بگه من همین امروز صبح ازدواج کردم و بعدش هم سوار موتور شوهرش بشه و بره ؟؟؟؟ :blink:
یا مرد 70 ساله که 3 تا دختر عروس کرده بچه دار بشه :blink:

این یعنی کمدی

آنگ لی نمیخواد تایوان رو کشور توسعه یافته یا چیز دیگه ای شرح بده و از این که تایوان یه کشور جهان سومیه باکی نداره

به نظر من موضوع اصلی فیلم غذا بود . آنگ لی میخواد هنر آشپزی کشور تایوان رو به رخ بقیه بکشه . غذاهای رنگارنگ و عجیب و غریب که فقط مخصوص خودشونه و ما هیچ جای دیگه اونو ندیدیم. آخه این چیز عجیبی نیست که یک نفر سر میز غذاخوری یه چکش بگیره دستش بزنه تو سر یه چیزی مثل نارگیل که تو پلاستیک پیچیده شده!!! چرا دیگه ، هست و این خودش اصل فیلمه .
ما در فیلم با دوری نسل جدید تایوان از فرهنگ اونا در غذا خوردن آشنا میشیم و اینکه اونها چگونه غذاهای مدرن رو که هیچ ربطی به سنت و فرهنگشون نداره رو با غذای یکی از بهترین آشپزهای تایوان عوض میکنن.( عین کشور ما)

آنگ لی میخواد بگه تایوان که امروز یک کشور جهان سومیه، واسه خودش فرهنگ و هنر کاملی داره که متعلق به خودشه و آشپزی یکی از این هنرهاست.

carol
27-11-2006, 09:17
توضيح تون باعث شد من قانع بشم توضيح خيلي كاملي بود . من از اين زاويه به اين فيلم نگاه نكرده بودم .
واقعا ممنون

Hectorist
27-11-2006, 15:57
هواشناس The Weather Man

کارگردان : گور وربینسکی

بازیگران :
Nicolas Cage
Michael Caine
Hope Davis

محصول : سال 2005 آمریکا
مدت زمان : 102 دقیقه
ژانر : کمدی ، درام

فیلم سینمائی "The Weatherman"به کارگردانی "گور ونبینسکی"،محصول سال 2005 آمریکا، با عنوان "هواشناس" پنجشنبه 9 آذر ، ساعت 22:30 از شبکه 1 و در برنامه سینما1 پخش خواهد شد.

این فیلم که دارای مضمونی اجتماعی خانوادگی است درباره زندگی خصوصی یک گزارشگر وضعیت آب و هوا در یک ایستگاه تلویزیونی محلی در شیکاگو است. که فیلم مشکلات او در برقراری ارتباط با خانواده اش را به تصویر میکشد.

مصاحبه با نیکلاس کیج بازیگر نقش اول فیلم هواشناس درباره همین فیلم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

SK8ER BOi
01-12-2006, 19:39
Cache پنهان

اين فيلم كه اسم انگليسيش Hidden هست توسط Michael Haneke در سال 2005 كارگرداني شده و محصول مشترك فرانسه اتريش آلمان و ايتالياست.
بازيگران اين درام هيجان انگيز Juliette Binoche, Daniel Auteuil, Annie Girardot, Maurice Bénichou, Bernard Le Coq هستند

اين فيلم تقريبآ 2 ساعته در مورد زندگي جورج و آن كه يك زوج معمولي وخوشبخت هستند است كه زندگي آرام و بي دردسرشون توسط فيلم هايي كه با دوربينهاي مخفي از زندگي خصوصيشون گرفته شده و براشون فرستاده ميشه دچار مشكل ميشه...

SK8ER BOi
02-12-2006, 00:23
سينما4 قرار بود اين فيلمو بذاره
نمي دونم چرا نظرشون عوض شد :eh: :eh:

Hectorist
02-12-2006, 12:31
از اين اتفاقا زياد مي افته

مثلا فيلم بوسه زندگي هم قرار بود هفته قبلش پخش بشه ولي يك هفته عقب افتاد

ولي به نظرم اين فيلمهاي جديد رو براي اينكه آماده و كامل نيست پخشش رو عقب ميندازن و به جاش فيلمهاي آماده رو كه قراره هفته هاي بعد پخش بشه رو ميذارن

فيلمهاي جديد رو هم كه ما مي بينيم به همين سادگي كه نيست . چندين مرحله داره براي اين كه از رسانه ملي :blink: پخش بشه و فقط كافيه فيلم تو يكي از اين مراحل گير كنه و اونوقته كه ما فيلمي رو كه قرار بود ديشب ببينيم هفته بعد ميبينيم و يا شايد اصلا نبينيم ;)

S@eid
03-12-2006, 12:36
سينما و ماورا امشب

تحليل ونمايش فیلم اخرین نشانه

کارگردان داگلاس لاو

محصول
سال 2005
انگلستان کانادا فرانسه

بازیگران : Andie MacDowell -Tim Roth- Samuel Le Bihan

خلاصه ی فیلم :

مک داول زنی درگیر روح همسر دائم الخمر و خشن خود است .اومجبور است با مسائل گذشته کنار بیاید ولی
همسر وی با حضور در دنیای ذهنی مکداول نشان می دهد که این کینه ونفرت بعد از مرگ یک انسان هم می تواند
زنده بماند و به مو جودیت ش ادامه دهد چنان که ....

SK8ER BOi
10-12-2006, 01:55
21 Grams

اين فيلم فوق العاده رو الخاندرو گونزالس ايناريتو كارگرداني كرده
Benicio Del Toro, Sean Penn, Naomi Watts از بازيگران مطرح اين فيلم هستند كه از بينشون بازي شون پن در فيلم واقعآ تماشاييه البته بازي نامي واتز هم قابل توجهه. هر دو نفرشون براي بازي در اين فيلم نامزد دريافت جايزه اسكار بودن.
اين درام جنايي كه 2ساعت مدت زمانش هست سال 2003 در كشور آمريكا ساخته شد

در فيلم يك تصادف زندگي چند نفر رو كه خيلي با هم متفاوته به هم نزديك ميكنه.يكيشون يه پروفسور مريضه كه خيلي از ازدواجش راضي نيست.يكي ديگه يه زن معموليه كه ازدواج كرده از ازدواجش راضيه و دو تا بچه هم داره و سوميش يه مرد تقريبآ مذهبيه كه سعي ميكنه شرافتمندانه زندگي كنه و يه خانواده خوب داشته باشه.در اين ماجرا هر سه با جنبه هاي سخت زندگيشون مواجه ميشن و براي اينكه زندگي هر كدوم به تعادل برسه دوتاي ديگه بايد بهاي سنگيني بپردازن...
سعي كنيد فيلم رو خيلي با دقت ببينيد.مخصوصآ سعي كنيد كه اولاي فيلم گيج نشيد.
حتي اگه قبلآ فيلمو ديديد بازم ببينيد.ضرر نميكنيد.از اون فيلماست كه ارزششو داره چند بار ببينيش.

Amin
10-12-2006, 02:09
سينما و ماورا (19 آذر)

سلام
ساعت چند ؟؟
فيلم دوبله شده يه حال ديگه‌اي داره !
با تشكر از تمامي دوستاني كه اين تاپيك رو آپديت ميكنن
تنها مشكل اين تاپيك اينه كه خيلي دقيقه نود آپديت ميشه ... بعضي وقتها مطلب مربوط به فيلم روز/روزها گذاشته هستش
البته ميدونم كه مشكل از صدا و سيما هستش

mohammad hamed
10-12-2006, 10:36
فيلم 21 گرم فيلم قشنگيه
آرشيو آبان ماه موسسه قرن 21 هم هست .
فيلم رو ديدم .ارزش ديدن رو داره

Hectorist
10-12-2006, 13:11
سلام
اين تايپيك دير به دير آپلود ميشه ، باید یه راه حلی واسش پیدا کنیم وگرنه از دست میره !!! :blink:

منم که چند وقته از تمدن به دورم و آخرین فیلمی که نگاه کردم رو یادم نمیاد چی بوده :whistle:

امیدوارم امشب همه بتونن فیلم رو نگاه کنن ، خدا باعث و بانی این کنکور رو نابود کنه :sad:
به جای ما هم نگاه کنین .

S@eid
12-12-2006, 11:40
21 گرم واقعا قشنگ بود.ممنون SK8ER BOi جان

طبق اخرین اخبار برنامه این هفته ی سینما 1 :

Last Wave اخرین موج
کارگردان
Peter Weir
محصول 1997
ژانر :وحشت هیجان انگیز معما گونه
زمان : 106 دقیقه البته ارجینالش
ساخت : استرالیا

بازیگران
David Burton
Annie Burton
David Gulpilil

امیدوارم قشنگ باشه

احتمال پخش فیلم کفش های مسابقه نیز به جای این فیلم می باشد.
ضمنا سینما چهار امروز "کافه ترانزیت"بابازی پرویز پرستویی ساعت هشت و بیست دقیقه شب
موفق باشید

Hectorist
12-12-2006, 14:18
تنها یک مسیحی بود که آن را هم به صلیب آویختند !!! خوشبختانه تونستم 21 گرم رو ببینم.:biggrin: فیلم قشنگی بود ، مخصوصا اینکه بازیگر قدرتمندی مثل شون پن نقش اول فیلم رو اجرا میکرد ، فیلم رو کامل کرده بود.

آخرین موج از اون دسته فیلمهاییه که پخشش به تعویق افتاده و به جاش فیلم مهتاب رو هفته قبل نشون دادن.
فکر میکنم این فیلم تقریبا مثل سرزمین مجازات باشه ، ممنون سعید جان

Sam Fisher 11
13-12-2006, 03:35
منم دیدمش البته نه از اولش. خیلس دربارش تعریف شنیده بودم(مجله ها) معلومه حرفشون درست بوده.
به نظر من بازی نائومی واتس(اگه اشتباه نکنم) از همشون قشنگ تر بود.تیپ این بنیسیو دل توره منو کشته ، راستی میدونستین دل توره قراره نقش چه گوارا رو بازی کنه ،کارگردانش هم سودربرگ هست.

Hectorist
14-12-2006, 22:38
دیوانه مثل روباه

کارگردان : Richard Squires

بازیگران :
Roger Rees
Mary McDonnell
Chloe Squires

ژانر : کمدی ، درام
مدت زمان : 98 دقیقه
محصول : آمریکا 2004

فیلم سینمایی "دیوانه مثل روباه" امشب از شبکه یک پخش می شود. این فیلم ساخته ریچارد اسکیرز است و راجر ریس، مری مکدانل و کلو اسکیرز در آن بازی می کنند. "دیوانه مثل روباه" محصول آمریکا و تولید سال 2004 است.این فیلم روایت مردی میانسال است که در خانه و مزرعه محبوبش در ویرجینیا زندگی می کند. خانه و مزرعه ای که طی هشت نسل گذشته در خانواده آنها به صورت موروثی گشته و اکنون به نت رسیده است. نت به دلیل بدهی مجبور است خانه و مزرعه را بفروشد. او به شرط اینکه صاحبان جدید دست به ترکیب ساختمان نزنند حاضر به فروش می شود.

این فیلم با نام بی ربط و بی معنای " بازگشت " پخش خواهد شد . شاید دلیل استفاده نکردن از نام اصلی این فیلم بی ادبانه و بی نزاکت بودن اسم آن در فرهنگ ماست !!!

Hectorist
14-12-2006, 22:46
ظهر شانگهای

کارگردان : Tom Dey

بازيگران :
Jackie Chan
Owen Wilson
Lucy Liu

ژانر : اکشن ، کمدی ، وسترن
مدت : 110 دقيقه
محصول : آمریکا 2000

فیلم سینمایی ظهر شانگهای روز جمعه 24 آذر ساعت 30 : 23 از برنامه صدفیلم شبکه 3 پخش میشود.فیلمی وسترن، در قرن نوزدهم که در آن جکی جان در نقش چان ونگ ، يک مامور حفاظتی امپراطور چين است . زمانيکه پرنسس Pei Pei از شهر ممنوعه دزديده می شود چان احساس مسئوليت می کند و بنابراين اصرار می کند تا به مامورانی که برای نجات پرنسس عازم آمريکا هستند بپيوندد . در نوادا و در تعقيب آدم ربايان ، ونگ از گروه جدا می شود و پس از مدتی با دزدی خرده پا به نام روی همراه می شود و به کمک هم می کوشند تا پرنسس را از چنگال آدم ربايان برهانند .

S@eid
17-12-2006, 07:39
فکر کنم سینما و ماورا امشب می خواد سولاریس رو پخش کنن همون که
چندوقت پیش سینما یک پخش کرد البته اگه نظرشون عوض نشه.
مشخصات فیلم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

SK8ER BOi
17-12-2006, 13:06
فکر کنم سینما و ماورا امشب می خواد سولاریس رو پخش کنن همون که
چندوقت پیش سینما یک پخش کرد البته اگه نظرشون عوض نشه.
مشخصات فیلم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نه سعيد جان اين فيلم امشب اون سولاريس سودربرگ نيست

SK8ER BOi
17-12-2006, 13:41
Solaris

سولاريس يه درام علمي تخيليست كه Andrei Tarkovsky كارگردانش بود.
تاركوفسكي فقيد اين فيلم را در اواسط دوران كارگرداني خود در سال 1972 در شوروي سابق بر اساس رماني از استانيسلاو لم ساخت.
استيون سودربرگ همين فيلم را در سال 2002 ساخت كه چندان موفق در بازسازي آن نبود
بازيگران فيلم Natalia Bondarchuk , Youri Yarvet , Donatas Banionis, Anatoli Solinitsin , Vladislav هستند
پس از اين كه يكي از سه دانشمند حاضر در پايگاه فضايي سولاريس به طرز مرموزي ميميرد شخصيت اصلي فيلم وارد پايگاه مي شود و در آنجا با وضعيت عجيبي روبرو مي شود.در حالي كه توسط دو نفر ديگر در جريان وقايع و موقعيت قرار مي گيرد در داخل پايگاه با همسر خود كه سالها پيش مرده است روبرو ميشود! ...

S@eid
17-12-2006, 14:10
مرسی SK8ER BOi جان
چون من داستانشو خوندم فکر کردم همونه
ممنون از اطلاع رسانیت
موفق باشی

Hectorist
18-12-2006, 09:03
2010

کارگردان : peter hyams
بر اساس داستانی از : Arthur C.clarke

بازیگران:
Roy Scheider
John Lithgow
Helen Mirren
Bob Balaban

ژانر : حادثه ای ، تخیلی ، هیجان انگیز
مدت زمان : 116 دقیقه
محصول : 1984 آمریکا

فیلم سینمایی « 2010 » در روز پنجشنبه 30 آذر از شبکه 1 و در برنامه سینما 1 در ساعت 22:00 پخش خواهد شد. داستان فیلم درباره یک کشتی فضایی بسیار مجهز است که ترکیبی از فضانوردان شوروی و آمریکایی آن را هدایت میکنند و برای پیدا کردن فضا پیمای مفقود شده سال 2001 ( قصه کوبریک) به فضا اعزام میشود. دلیل این ترکیب فضانوردان از شوروی و آمریکا هم این است که آنها میخواهند با این کارشان جلوی جنگ هسته ای را بگیرند و شرق و غرب را آشتی دهند. فیلم در حد شاهکار کوبریک نیست. ، اما به مدد تکنولوژی پیشرفته تر سال 84 نسبت به 68 پلان های فضایی جالب تر از آب در آمده است.

در سال 1968 استنلی کوبریک ، فیلمی ساخت با نام « یک اودیسه فضایی : 2001 » که به عقیده بسیاری تعبیر ناپذیر ترین فیلم تاریخ سینما است. فیلم هایی که فقط از ذهن گنده گرای کوبریک می توانست در بیاید.
اما آرتور سی کلارک که فیلم «2001» بر اساس کار کوتاهی از او ساخته شد ، ادامه گنگ و معمایی داستان 2001 را هم نوشته بود.
داستانی به نام « 2010». قرار بود این داستان را هم کوبریک بسازد ، اما سی کلارک که از پایان به شدت گنگ وعجیب و غریب 2001 ناراضی بود ، اجازه این کار را نداد تا این که در سال 1984 ، پیتر هیامس این داستان را تبدیل به فیلم کرد.

آرتور سی کلارک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

shadli_m7
18-12-2006, 13:26
ممنون
تاپیکتون عالیه

Hectorist
18-12-2006, 15:05
سلام
دوستان عزیز اگر مایل هستید من برنامه این هفته سینما 4 رو بزارم بگید بزارم
ولی من میگم هنوز زوده ، چون اگر این کار رو بکنیم امکان داره پست سینما 1 توی آخرین پستها نباشه و بعضی از دوستان نتونن از فیلم این هفته خبردار بشن.
خوب میگین چه کار کنم ، بذارم یا نه؟

SK8ER BOi
19-12-2006, 01:41
هكتوريست جان اين طوري كه بيشتر فاصله افتاد بين پست سينما1 و آخر تاپيك ;)

ولي كلآ به نظر من هر كدوم از فيلمارو يه روز قبلش بذاريم بهترين زمانه.چون ديگه احتمال تغييرش كم ميشه و با آخر تاپيك هم فاصله نميگيره.فكر مي كنم يه روز كافي باشه.

S@eid
20-12-2006, 00:28
برنامه این هفته ی سینما یک تغییر کرد.
فیلم سینمایی اخرین موج به جای فیلم 2010 پخش خواهد شد.
اخرین موج... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
موفق باشید.

Hectorist
20-12-2006, 14:46
Camera Buff

کارگردان : Krzysztof Kieślowski

بازیگران :
Jerzy Stuhr
Malgorzata Zabkowska
Stefan Czyzewski
Ewa Pokas
Jerzy Nowak

ژانر : درام
مدت زمان : 117 دقیقه
محصول : 1979 لهستان

فیلم سینمایی "آماتور" جمعه 1دی ساعت 20:45 از شبکه 4 و در برنامه سینما 4 بخش خواهد شد.
فیلیپ شخصیت اصلی داستان "آماتور" کارگر ساده یک کارخانه است که بعد از تولد دخترش یک دوربین فیلمبرداری16 میلیمتری می خرد و به کمک راهنمایی یکی از مسئولان کارخانه ، از مراسم بازرسی سالانه فیلمبرداری میکند. فیلم او از یک جشنواره جایزه میگیرد و کریستوف زانوسی کارگردان شهیر لهستانی او را تشویق به فیلمسازی میکند. او آنقدر هیجان زده می شود که کار خود را رها می کند و به فیلمسازی روی می آورد. اما مشکلات خانوادگی و نمایش نکات منفی او را با مشکل مواجه میکند.
جرسی استور، روگارزاتا زایکوفسکا، اوا پوکاس، استفان سیزفسکی، یرزی نواک تعدادی از بازیگران اصلی آن هستند. کسب جایزه فیپرشی از جشنواره فیلم مسکو در سال 1979، کسب جایزه شیر طلایی و بهترین بازیگر از جشنواره فیلم لهستان در همان سال و کسب عنوان بهترین فیلم از جشنواره برلین در 1980 از جمله موفقیت های این فیلم است.

کریستف کیشلوفسکی ، آماتور ، آغاز . . . . . . .

"آماتور" آغاز فعالیت حرفه‌ای یک کارگردان است
فیلم سینمایی "آماتور" نقطه آغاز فعالیت‌های هنری کریستف کیشلوفسکی در سن 38 سالگی بود که به سبکی خاص در عرصه ساخت آثار داستانی منجر شد. این فیلم با عنوان اصلی Camera Buff هر چند بیست و چهارمین ساخته سینمایی کیشلوفسکی است، اما سبک سینمایی خاص فیلمساز مولف با این فیلم شکل می گیرد. او کار خود را با ساخت فیلم های کوتاه و مستند و با یک تلقی خاص از سینما آغاز کرد و بعدها پس از ورود به عرصه ساخت آثار بلند داستانی نیز به شکلی موثر آن را ادامه داد.
ساخت فیلم "آماتور" شرایطی تازه برای فعالیت این کارگردان در عرصه تولید آثار داستانی به وجود آورد. کیشلوفسکی با تلفیق مولفه های انعکاس حقیقت در سینمای مستند و استفاده از وجه روایتگر و ساختگی ژانر داستانی شیوه ای را به کار می برد که میان واقعیت و خیال در نوسان است. او قصه ای خودساخته را به گونه ای بیان می کند که گویی واقعیتی عینی و بیرونی است و اجرای پیچیده و تدوین متفاوت فهم فیلم را برای بیننده عام دشوار می کند.
کیشلوفسکی شیوه روایت و ساختاری "آماتور" را در فیلم های بعدی خود حفظ می کند و آن را گسترش می دهد. این سبک خاص در سال های پایانی عمر و فعالیت فیلمساز به اوج خود می رسد و تولید فیلم های "آبی" در 1993 و "سفید" و "قرمز" در 1994 را در پی دارد که از آثار شاخص سینمای هنری است.

کریستوف کیشلوفسکی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سه گانه آبی،سفید،قرمز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

boy iran
20-12-2006, 22:38
اخرین موج خیلی عالی است
دمشون گرم

S@eid
24-12-2006, 01:19
سینما و ماورا این هفته

مرد عوضی Wrong Man
به کارگردانی الفرد هیچکاک

با بازی
Vera Miles
Henry Fonda
105 دقیقه
محصول امریکا 1956

موفق باشید

shadli_m7
24-12-2006, 10:18
خسته نباشید

فکر کنم مرد عوضی هیچکاک رو قبلا پخش کرده بودند

Hectorist
24-12-2006, 13:14
s@eid جان خیلی ممنون ، فقط اگه یه خورده کامل تر می نوشتی بهتر بود .

این پست مکمل پست قبلی S@eid هستش :

مرد عوضي ( The Wrong Man ) ( 1957 )

ژانر : درام ، جنایی ( سیاه سفید )

داستان فیلم درباره مردی است به نام بالسترو ( هنری فوندا ) که به دلیل دستمزد اندکی که دارد دست به دزدی می زند و به خاطر خانواده ای که آنها را دوست دارد ، مجبور به انجام کارهایی می شود که اصلا مایل به انجام آنها نیست.
بالسترو دستگیر می شود و همسرش ( ورا ميلز ) برای آزادی بالسترو پس انداز خود را که برای درمان دندان هایش ، نگه داشته بود را خرج وکیل برای آزادی بالسترو می کند.

درباره فیلم :

مرد عوضي يكي از زيباترين فيلم هاي هيچكاك است. اين فيلم ساختاري مستند دارد و فارق از ساير مشخصات ويژه ي ساير فيلم هاي هيچكاك است. هيچكاك در اين فيلم به روايت كردن يك داستان واقعي در مكانهاي واقعي و با اشخاص واقعي ( بجز شخصيت هاي اصلي فيلم نظير بالسترو و همسرش) مي پردازد.

مردی که براي تامين كردن خانواده اش دست به دزدي از جامعه اي مي زند كه مانع پيشرفت او شده و او را مجبور به تحمل بدبختي و سختي كرده است. او حتي پول ندارد تا به زنش که از درد دندان رنج مي برد بدهد. آيا بايد اين شيوه زندگي يك هنرمند باشد؟ بالسترو براي حق طبيعي اش كه از او سلب شده دست به دزدي مي زند. حق زندگي .
او و همسرش و بچه هايش حق زندگي كردن دارند. ولي اين حق به آنها داده نشده است. پس او مجبور است اين حق را از راه ديگري احقاق كند. از راهي كه شايد غير قانوني و حتي غير اخلاقي باشد . بالسترو دزدي مي كند ولي وقتي كه دستگير مي شود سرگردان است. او ست كه نان آور خانواده است و با دزدي هاي كوچكي كه انجام مي دهد به گونه اي هر چند سخت چرخ زندگي خانوادگي را مي چرخاند. حالا كه او دستگير شده آيا خانواده اش از هم نخواهد پاشيد؟ چه كسي نان آور خانواده مي شود ؟ مخارج خانواده از كجا تامين مي شود ؟ همه ي اينها سوال هايي است كه ذهن خسته ي بالسترو براي آنها جوابي پيدا نمي كند. رز همسر بالسترو تمام پس اندازش را خرج گرفتن وكيل براي بالسترو مي كند. اين كار براي بالسترو كشنده است. زنش به او ايمان دارد و براي آزادي او تمام پس انداز اندكش را كه براي مداواي دندانش كه مدتهاي زيادي درد مي كرد كنار گذاشته بود خرج گرفتن وكيل مي كند. در تمامي صحنه هايي كه بالسترو در زندان است و يا در خيابان ها، از خانه ي اين شاهد به خانه ي آن شاهد يا از محل كار اين شاهد به محل كار آن شاهد مي روند ، مي توان اين شرمندگي را در چهره ي شكسته ي بالسترو ديد.
تنها چيزي كه باعث نجات بالسترو مي شود عشق است. عشق زنش رز كه به او اطمينان دارد و همين اطمينان باعث بر آشفتگي شديد روحي و رواني او مي شود كه منجر به بستري شدن رز در آسايشگاه رواني مي شود. براي يك مرد چه چيزي مي تواند ناراحت كننده تر و خرد كننده تر از اين موضوع باشد؟
در انتها وقتي بالسترو مقابل چهره ي حضرت مسيح ايستاده از تمامي گناهانش توبه مي كند و آرزو مي كند كه
اي كاش اوضاع به حالت عادي برگردد. ديزالو بسيار زيباي هيچكاك در اين صحنه شايد يكي از زيباترين ديزالوهاي تاريخ سينما باشد. مردي از انتهاي ذهن بالسترو مي آيد، صورت حقيقي به خود مي گيرد و تمامي گناهان بالسترو را بر عهده مي گيرد.
در انتها هيچكاك باز ما را به جهان آرام بر نمي گرداند. بلكه به صورت خبري به ما اطلاع مي دهد كه رز پس از دو سال سلامت خود را باز يافته و به جمع خانواده اش باز مي گردد. آيا مي توان اطمينان داشت كه اين رز همان رز سابق است؟ مسلما نه. بلاهايي كه سر اين آدم آمده همه ناشي از عشق فراواني است كه نسبت به همسرش داشته است و نمي توانسته تحمل كند به مردي كه در نظر او سر منشا و سر لوحه ي پاكي هاست تهمت ناروا بزنند. به همين خاطر با دنياي واقعي دچار تضاد شديدي مي شود كه در نتيجه وي را راهي آسايشگاه رواني مي كند. براي بالسترو اين اتفاق بسيار سخت تر از تحمل مجازات زندان است چون محبوبي را اذيت كرده كه عاشقانه دوستش دارد و اين نابخشودني ترين گناه در وادي عشق است.

Hectorist
27-12-2006, 07:21
پنجشنبه ، سینما 1 فیلم 2010 رو پخش می کنه :

2010 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohammad hamed
27-12-2006, 11:08
هنوز این سینما 1 این 2010 رو پخش نکرد؟

Hectorist
28-12-2006, 09:34
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](1996).jpg
Marvin Rooms اتاق ماروین

کارگردان : Jerry Zaks

بازیگران :

Robert De Niro
Meryl Streep
Diane Keaton
Leonardo DiCaprio

مدت زمان : 98 دقیقه

محصول : 1996 آمریکا

ژانر : درام ، کمدی

اتاق ماروین جمعه هشتم دی ماه ساعت 22:30 از شبکه سه پخش می شود. جری زاکس سال 1996 فیلم سینمایی "اتاق ماروین" را جلو دوربین برد. در این فیلم بازیگرانی چون رابرت دنیرو ، لئوناردو دی کاپریو ، مریل استریپ و دایان کیتن به ایفای نقش پرداخته‌ اند. داستان "اتاق ماروین" درباره سال‌هایی است که اعضا یک خانواده از یکدیگر دور می‌مانند، لی و خواهرش بسی از 17 سال پیش که برای اولین بار پدرشان سکته قلبی کرد با یکدیگر قهر هستند. رابرت دنیرو در این فیلم نقش یک دکتر را بازی میکند.

Hectorist
28-12-2006, 09:41
MinsHunters

کارگردان : Renny Harlin

بازیگران :

Jonny Lee Miller
Val Kilmer
Eion Bailey
Patricia Velasquez

مدت زمان : 106 دقیقه

محصول : 2004 آمریکا ، هلند ، فنلاند

ژانر : اکشن ، جنایی ، رمز آلود

شبكه‌ چهار سيما جمعه ۸ دیماه در برنامه سينما 4 فيلم « شكارچيان ذهن» را در ساعت ۲۰:۳۰ پخش مي‌كند. اين فيلم به كارگرداني «رني هارلين»، با بازي وال كليمر و جانی لی میلر محصول سال 2004 آمريكاست. اين فيلم پليسي ـ جنايي درباره‌ي سربرآوردن يك قاتل زنجيره‌يي در بين كساني است كه كارشان پيدا و بي اثركردن اين جنايتكاران است. حوادث اين فيلم در يك جزيره دورافتاده اتفاق مي‌افتد. آن جا كه مأموران پليس مخفي و اف.بي.آي تعليم مي‌بينند و تمرين مي‌كنند و هدف اول شان شكاركردن قاتلان زنجيره‌يي وحرفه‌ اي است. اما ناگهان تمرين و تدارك آن‌ها به مشكل بزرگي برخورد مي‌كند و آن هنگامي است كه مأمور اصلي كه در مركز ثقل ماجرا قرار دارند، كشف مي‌كند كه به واقع يكي در بين خودشان قاتل زنجيره‌اي و بزرگترين جنايتكار ممكن و به دنبال كشتن بقيه است و طبعاً چون فردي كارآزموده است كه طرف شدن با او بسيار سخت مي‌نمايد.

shvalaie
28-12-2006, 14:22
درود بر همگي دوستان

تاپيک خيلي جالبيه. حيف که مهمون داشتيم و موج مرده رو نديدم.

Hectorist
28-12-2006, 17:50
سلام

shvalaie جان شما لطف دارید.

دوستان عزیز برای اطلاع از فیلم های فردا شب به صفحه قبل رجو ع کنید.

راستی یه فکری هم واسه این پست های مهمی که به آخر یک صفحه می رسه بکنین چون یه پست تشکر یا .... صفحه جدید رو آغاز می کنه و اون پست مهم رو همه نمی تونن ببینن !!!

من می گم باید برای اینکه صفحه جدید آغاز بشه و پست مهم اول اون باشه ، باید صفحه قبلش رو با پست های ستاره ای ( *********** ) پر کنیم .

Amin
28-12-2006, 18:48
راستی یه فکری هم واسه این پست های مهمی که به آخر یک صفحه می رسه بکنین چون یه پست تشکر یا .... صفحه جدید رو آغاز می کنه و اون پست مهم رو همه نمی تونن ببینن !!!

من می گم باید برای اینکه صفحه جدید آغاز بشه و پست مهم اول اون باشه ، باید صفحه قبلش رو با پست های ستاره ای ( *********** ) پر کنیم .

سلام
فرقي نداره كه !
هر كي تاپيك رو باز كنه از اولين پست جديد كه با [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مشخص شده شروع به خوندن ميكنه

Hectorist
28-12-2006, 19:00
I Misknow
میشه یکم بیشتر توضیح بدین ، چون من تا حالا اینجوری برام پیش نیومده ، یعنی آخرین پستی که تو اون تایپیک عضوم رو توی تنظیمات کاربرم می بینم ، نه پست های قبلی رو اگر چه قبلی ها رو هم نخونده باشم!!!

Amin
28-12-2006, 19:24
I Misknow
میشه یکم بیشتر توضیح بدین ، چون من تا حالا اینجوری برام پیش نیومده ، یعنی آخرین پستی که تو اون تایپیک عضوم رو توی تنظیمات کاربرم می بینم ، نه پست های قبلی رو اگر چه قبلی ها رو هم نخونده باشم!!!
يعني تمام پستهاي جديد و قديمي تاپيك رو ميشه شناسايي كرد

Hectorist
28-12-2006, 21:09
اینو فهمیدم

الان به طور مثال شما از کجا فهمیدی که قبل از پست shvalaie چه پستی بوده ؟؟؟

رفتی صفحه قبل رو باز کردی دیدی چند تا پست جدید هم هست
حالا اگر کسی نره صفحه قبل رو ببینه ، یعنی فکر کنه این پستی که داره می خونه ( پست جدید در صفحه جدید) ، آخرین پست خونده نشدشه باید چه کار کنه ؟؟؟

Amin
28-12-2006, 21:12
خب من خودم هميشه از آخرين پست قديمي شروع ميكنم به خوندن تاپيكها
فكر كنم روش درست هم همين باشه

Hectorist
28-12-2006, 22:07
خب من خودم هميشه از آخرين پست قديمي شروع ميكنم به خوندن تاپيكها
فكر كنم روش درست هم همين باشه

من هم اینو می دونم که شما روش درست رو انتخاب می کنی ، ناسلامتی مدیر انجمن فیلم هستی دیگه :biggrin:

ولی یکی که نمی دونه روش درست چیه باید چه کار کنه ؟؟؟ فکر می کنه که اصلا پستی راجع بع فیلم هایی که می حوان پخش بشن داده نشده !!! خوب بگذریم

میگم Amin جان من یک تایپیک دیدم که شما درست کرده بودی و درباره Al Pacino و Robert Deniro بود.
اگه میشه Link اون تایپیک رو بزاری ممنون میشم ( ببخشیدا )

Amin
28-12-2006, 22:28
و خداوند سرچ را آفريد ! :laughing: :happy:

و

Hectorist
29-12-2006, 17:30
آره ه ه ه ه ه ه ه ؟؟؟ :blink:

smahdis
30-12-2006, 05:59
سلام من ديشب فيلم شكارچيان ذهن يا Mind Hunters رو ديدم فيلمش بد نبيد ولكن سبكش تكراري بود.

Hectorist
30-12-2006, 08:49
سلام من ديشب فيلم شكارچيان ذهن يا Mind Hunters رو ديدم فيلمش بد نبيد ولكن سبكش تكراري بود.

سبکش تکراری بود ، مثل چه فیلمی ؟؟؟

S@eid
30-12-2006, 12:47
ممنون Hectorist جان ...منم دیدم این فیلم رو . قشنگ بود . اما کاشکی نمی دیدم.
این صداوسیما ما هم انقدر بی کفایته که ...
اگه بخوای یه فیلم رو ببینی باید دو تا فیلم دیگه رو بی خیال شی ...
فرداش می خوای بشینی تکرار اون دو تا فیلم رو ببینی ولی نشون نمی ده.
اون از وضع برنامه ریزیشون که یه بار توی سایتشون می گن این فیلم رو پخش می کنیم
دوروز بعد یه فیلم دیگه می زارن اینم از نحوه ی پخش فیلم ها ...

mohammad hamed
30-12-2006, 15:32
بابا سبکش تکراری بود دیگه چه معنی داره . مگه چند تا سبک داریم.
فیلمش هم خوب بود.

Hectorist
30-12-2006, 17:58
Sa@id جان مگه تو چه فیلم هایی رو ندیدی؟ حتما اتاق ماروین رو میگی ؟( یکی دیگش هم نمی دونم)

اتاق ماروین تکراری بود ، ولی اگر بعد از پایان شکارچیان ذهن می زدی شبکه 3 هنوز اولای اتاق ماروین بود.

این موضوع سبک ، خیلی جالبه ها . من نفهمیدم منظورش چیه ؟؟؟ اگر منظور از سبک ، سبک های مختلف فیلم سازی ( سینمای وحشت ، سینمای کمدی ، سینمای درام ، سینمای تخیلی و ... ) باشه ، این حرف بی معنیه . چون اگر قرار بر این بود که دیگه فیلمی ساخته نمی شد و کارگردانا میومدن می گفتن چون یه نفر فیلم ترسناک ساخته ، من فیلم ترسناک نمی سازم !!! :blink:

ولی اگر منظورت اینه که فیلم دیگه ای هم مثل همین دیدی ، یعنی یه عده میرن تو یه جزیره یکی یکی کشته می شن و قاتل بین خودشونه و هیچ کدوم نمی دونن کیه ، من همچین فیلمی رو ندیدم. اگر شما دیدی بگو چه فیلمی هست که ما هم ببینیم ، بعد با شما هم عقیده بشیم.

karin
30-12-2006, 20:01
به نظر من فیلم نسبتا خوب و هیجان انگیزی بود . هر چند ، چند تا مشکل داشت . مثلا این که قاتل چه شکلی وقت کرده همه کارها رو در مدت اندکی که داشته انجام بده با توجه به این که اونم برای اولین به جزیره اومده بوده و ...
ولی درکل من نسبتاخوشم اومد .

S@eid
30-12-2006, 20:28
هکتور جون سریال های شبکه سه (ابر اتش )و دو (جواهری در قصر ) رو گفتم .
اتاق ماروین رو هم قبلا دیه بودم توی همین برنامه ی صد فیلم پخشش کرده بود.

Hectorist
30-12-2006, 20:54
هکتور جون سریال های شبکه سه (ابر اتش )و دو (جواهری در قصر ) رو گفتم .
اتاق ماروین رو هم قبلا دیه بودم توی همین برنامه ی صد فیلم پخشش کرده بود.

بی خیال بابا !!!!!!!!!!!!!:blink:

یعنی تو اینا رو هم نگاه می کنی؟؟؟؟؟؟

ول کن بابا ، بیا برو کلوپ محلتون 2 تا فیلم بگیر وقتی این سریالا شروع شد بزار نگاه کن.|

SK8ER BOi
31-12-2006, 02:16
منم فيلمو ديدم.بد نبود ارزش يه بار ديدنو داشت.تقريبآ در سطح بقيه فيلماي Renny Harlin بود.
تا حدودي آدمو ياد فيلم فوق العاده SAW مينداخت ولي خب قابل مقايسه با اون نبود.نقاط ضعف زيادي داشت.هم فيلمنامه هم كارگرداني.بازي بازيگران هم چندان چنگي به دل نميزد.خوب از بازيگرايي كه سرشون Val Kilmer باشه هم نميشه چيز زيادي انتظار داشت.البته قبول دارم كه فيلمي نبود كه بازيگري بتونه خيلي خودشو توش نشون بده.براي همينم بود كه اين بازيگراي متوسط براي بازي انتخاب شده بودن.
در كل داستان فيلم خوب بود(گرچه يه جورايي تكراري بود) ولي خيلي بيشتر از اينا بايد روش كار ميشد.با اين ايده مي شد فيلم خيلي بهتري ساخت.
اينا نظر من بود.

راستي هكتوريست جان اين چه سؤالي بود اين وسط؟؟!!سؤال جدي بود؟؟
بهتر نبود با پيغام خصوصي يا جور ديگه اي اين سؤالو مي پرسيدي؟

Hectorist
31-12-2006, 11:16
سلام

می دونی چی شد ؟ من اومدم پیغام خصوصی بدم نتونستم ، تا به حال هم اینکار رو نکرده بودم. یه چند دقیقه معطل شدم دیدم کاریش نمیشه کرد ، گفتم همینجا بپرسم دیگه !!!:blush:

تازه من که عذر خواهی کردم !!!:sad:

shadli_m7
31-12-2006, 12:23
سلام

منم فیلم رو دیدم به نظر من که خوب بود .

Hectorist
04-01-2007, 11:41
فیلم این هفته سینما 1: ( اطلاعات بیشتری راجع به این فیلم پیدا نکردم )

میگم نمردیمو دیدیم که یکی از روی فیلم های کارگردانای ایرانی فیلم ساخت !!!

فیلمی از جک لیو و محصول ۲۰۰۳ کشور سنگاپور . داستان اين فيلم برگرفته از اثر موفق مجيد مجيدي به نام «بچه‌هاي آسمان است» كه چند سال پيش كانديداي دريافت جايزه اسكار بهترين فيلم خارجي شد.

Hectorist
04-01-2007, 11:44
قدرت

کارگردان : Sidney Lumet

بازیگران :
Richard Gere
Julie Christie
Gene Hackman
Denzel Washington

مدت زمان : 111 دقیقه
محصول : آمریکا 1986

سینمایی قدرت روز جمعه ساعت : 21:00 در برنامه سینما 4 و از شبکه چهار پخش خواهدشد.
پیت سن جان ( Richard Gere ) یک مشاور سیاسی پر نفوذ است که تمام سیاستمداران کشور ، با او در ارتباطند. دوست قدیمی اش سام که سناتور اوهایو است تصمیم می گیرد از سیاست خداحافظی کند. بلافاصله جان به کمک جرومی کید که قرار است سناتور جدید اوهایو شود می شتابد .

درباره فیلم :

آن ها ضد قهرمان های درب و داغون و آدم های له و لورده و یاغی هستند که جلوی قوانین و رفتارهای مرسوم اجتماعی می ایستند و آخر سر به طرز فجیعی تباه می شوند. رفتار این بدبخت بیچاره های پوچ گرا اغلب فطری و غریزی است و تحت تاثیر وسوسه هایشان به این سرنوشت گرفتار میشوند..... این امضای سیدنی لومت کارگردان نابغه و معترض نیویورکی است که سیاست و اجتماع بزرگترین پایه های فیلم هایش است. کارگردانی بزرگ ، خالق دو اثر به یاد ماندنی با بازی Al Pacino ، بعد از ظهر سگی و سرپیکو.
لومت در این فیلم همانند فیلم های دیگرش بازی های قدرتمندی را انتخاب کرده. لومت استاد مسلم بازی گرفتن است و معروف به خدای بازیگران. اما این فیلم بسیار نا امید کننده است ، فیلمی که همچون فیلم غریبه ای در میان ما چیز دندانگیری از آب در نیامد و لای کارنامه درخشان لومت گم شد!!!

درباره کارگردان :

شايد سيدنى لومت جزو مشهورترين كارگردانان تاريخ سينما نباشد و سخت است باور كنيم مردى كه فيلم هايى چون ۱۲ مرد خشن، بعدازظهر سگی ، شبكه و شاهزاده شهر را ساخته، كارگردان آثارى چون مسأله خانوادگى، قدرت و غريبه اى در ميان ما هم بوده. على رغم اين واقعيت كه برخى از فيلم هاى سيدنى لومت مایوس کننده بوده اند، او را بايد يكى از استادان سينماى معاصر آمريكا دانست. او حدود ۴۰ فيلم ساخته كه بيش از ۵۰ نامزدى اسكار داشته اند و در سال ۱۹۹۳ جايزه ويژه دى.دبليو گريفيث را از انجمن كارگردانان آمريكا و جايزه اسكار افتخارى ۲۰۰۵ را دريافت كرد. اين كارگردان چپ گرا معمولاً فيلم هايى احساسى با تم اجتماعى مى سازد .او در فيلم هايى همچون تپه، ۱۲ مرد خشن، بعدازظهر سگی، سرپيكو و شبكه مسائل جدى جامعه آمريكا را با هيجان درآميخته و اكثر فيلم ها در نيويورك فيلمبردارى شده اند( به غیر از قدرت ). او در كتابش به نام فيلمسازى شيوه كارش را به خوبى توضيح مى دهد و فيلمسازى را امرى مشابه خلق آثار صنايع دستى مى داند.
او در اين كتاب مى نويسد: يك بار فردى از من پرسيد فيلمسازى مثل چيست؟ و من به او گفتم مثل ساختن يك موزاييك است و هر صحنه مثل يك تكه كوچك موزاييك. شما بايد به بهترين وجه آن را رنگ كنى، شكل دهى و پوليش كنى و بعد ششصد تا هفتصد بار اين كار را انجام دهى و بعد آنها را در كنار هم قرار دهى و اميدوار باشى كه نتيجه همان چيزى باشد كه مد نظر داشتى. ولى اگر بر سر موزاييك نهايى طرح كلى دارى، بايد بدانى كه بر روى هر تكه كوچك چگونه كار كنى.
لومت در ۲۵ ژوئن ۱۹۲۴ در خانواده اى هنرمند به دنيا آمد و در سن ۴ سالگى در تئاتر پدرش در نيويورك اولين تجربه بازيگرى اش را به دست آورد و در دهه ۱۹۳۰ در نقش هاى متعددى در برادوى حضور يافت و پس از آن در ۱۵ سالگى در فيلم «يك سوم ملت» بازى كرد.

اگر مایل هستید فیلم شناسی این کارگردان رو هم بزارم . گفتم خیلی طولانی میشه نذاشتم.:happy:
راستی امروز تولد مل گیبسونه ( چه ربطی داشت !!! :blink: )

mehrdad21
05-01-2007, 01:34
Sa@id جان مگه تو چه فیلم هایی رو ندیدی؟ حتما اتاق ماروین رو میگی ؟( یکی دیگش هم نمی دونم)

اتاق ماروین تکراری بود ، ولی اگر بعد از پایان شکارچیان ذهن می زدی شبکه 3 هنوز اولای اتاق ماروین بود.

این موضوع سبک ، خیلی جالبه ها . من نفهمیدم منظورش چیه ؟؟؟ اگر منظور از سبک ، سبک های مختلف فیلم سازی ( سینمای وحشت ، سینمای کمدی ، سینمای درام ، سینمای تخیلی و ... ) باشه ، این حرف بی معنیه . چون اگر قرار بر این بود که دیگه فیلمی ساخته نمی شد و کارگردانا میومدن می گفتن چون یه نفر فیلم ترسناک ساخته ، من فیلم ترسناک نمی سازم !!! :blink:

ولی اگر منظورت اینه که فیلم دیگه ای هم مثل همین دیدی ، یعنی یه عده میرن تو یه جزیره یکی یکی کشته می شن و قاتل بین خودشونه و هیچ کدوم نمی دونن کیه ، من همچین فیلمی رو ندیدم. اگر شما دیدی بگو چه فیلمی هست که ما هم ببینیم ، بعد با شما هم عقیده بشیم.

ببخشید وارد بحثتون میشم این فیلم قدیمی داستانی بسیار شبیه به شکارچیان ذهن داره
وسپس هیچ کس نبود
داستان از آگاتا کریستی مشهور است و درباره 10 نفر است که به یه جزیره متروک دعوت میشوند و تک تک توسط یکی از همان 10 نفر کشته میشوند

Hectorist
05-01-2007, 10:38
And Then There Were None 1945

عجب تاریخیه هاااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااااا !!!

لینک رو ببینین بد نیست.

ولی درست میگه ها . موضوعش یه چیزی تو همین مایه هاست ، البته یکم قدیمی تره (فقط یکم نه بیشتر)

البته فکر نمی کنم مهدیس جان منظورشون این باشه !!! هست؟؟؟

در کل ممنون .

Hectorist
07-01-2007, 13:37
فيلم «ورشكسته» به كارگرداني آلفرد هيچكاك امروز ساعت ۲۰:۳۵ از سینماماوراء پخش خواهد شد. اين فيلم يكي از اپيزودهايي است كه هيچكاك براي تلويزيون و در قالب 25 دقيقه ساخته و داستان مردي است كه پس از تصادف به كما مي‌رود.

ببخشید کار دارم ، از این بیشتر نتونستم اطلاعات جمع کنم . اگه کسی چیز دیگه ای داره بزاره .

راستی تولد نیکلاس کیج مبارک ( می خوام صد سال زنده نباشه !!! )

Gladiator
08-01-2007, 05:40
كسي نقد فيلم «شكارچي ذهن» رو داره؟ :)

Hectorist
08-01-2007, 08:34
كسي نقد فيلم «شكارچي ذهن» رو داره؟ :)

سلام ، می دونی چیه ؟؟؟ ارزشش رو نداره که بشینی نقدش کنی ( حداقل برای این تایپیک ) چون هیچکی پا نیست.
ولی من یه نقد از تو یه وبلاگ پیدا کردم . البته از جمله اولش گله دارم چون هر چی باشه نباید با یه اثر ( چه هنری چه غیر هنری ) اینجوری برخورد کرد :

تقریبا می توان گفت این فیلم هیچ حرفی برای گفتن ندارد.منتقدین سینما ۴ به زور می کوشیدند از فیلم کلیشه ای و ساده لوحانه ی هارلین مفهوم استخراج کنند. مفهومی که یکی از منتقدین برنامه بر آن تاکید داشتند این بود که فیلم به بررسی خشونت می پردازد. به راستی عجب حرف مضحکی . این حرف مرا به یاد حرفی از جوزف مک براید می اندازد که درباره ی هوارد هاکس می گوید .او می گوید: او(هاکس) نسبت به چیزهایی که اشخاص در کارهایش کشف می کردند و سطوح عمیق مفاهیم و سمبولیزمی که منتقدان از آثار او (آثاری که وی صرفا قصه های خوب می خواند) استخراج می کردند غالبا حیرتی توام با تفریح از خود نشان می داد.

منتقد سینما ۴ (که در کار خود نسبتا مشهور می باشد و چندین کتاب هم در زمینه های سینما وادبیات ترجمه کرده است.) اذعان داشت که پس از دیدن فیلم پنداشته که بهتر است قشر آشنا با سینما و فرهیخته ی جامعه فیلم را ببینند حال آنکه از دیدگاه من این فیلم وقت ارزشمند این بیننده را کاملا تلف می کند. شکارچیان ذهن پر از کلیشه های مختلف یک داستان معمایی است. دیالوگ ها و فیلمنامه آن ضعیف است. یکی از مسخره ترین کارهایی که در پخش فیلم از طرف تلوزیون انجام شد استفاده از موسیقی متن فیلم هملت(به کارگردانی فرانکو زفیرلی ) از انیو موریکونه در برخی صحنه ها به جای موسیقی متن خود فیلم بود. اما فیلم محاسنی هم داشت.جلوه های تصویری آن فوق العاده بود. فیلمبرداری رابرت گنتز هم قابل تحسین بود. در مجموع از شکارچیان ذهن می توان به عنوان یک فیلم مردود نام برد.

Amin
08-01-2007, 14:23
سلام ، می دونی چیه ؟؟؟ ارزشش رو نداره که بشینی نقدش کنی ( حداقل برای این تایپیک ) چون هیچکی پا نیست.
نگو اين حرفو دلم ميشكنه !
خوبه اين همه بازديدكننده داره تاپيك ... اما قبول دارم مشاركت بچه‌ها كمه

Hectorist
08-01-2007, 16:41
نه Amin جان ، قصدم توهین به بچه ها نبود. فقط منظورم این بود که این تایپیک حداقل برای نقد فیلمها و تبادل نظر دربارشون به درد نمی خوره . همون طور که گفتین هیچکی مشارکت نمی کنه

Hectorist
09-01-2007, 16:40

مترسک

کارگردان : Jerry Schatzberg

بازیگران :
Al Pacino
Gene Hackman
Dorothy Tristan
Ann Wedgeworth

مدت زمان : 112 دقیقه
محصول : 1973 آمریکا

سینمایی مترسک پنجشنبه 21 دی ساعت 22:30 دقیقه از شبکه 1 و در برنامه سینما1 پخش خواهد شد.مترسک ساخته جری شاتزبرگ درسا ل 1973 وفیلمنامه آن را گاری مایکل وایت نوشته است. فیلم درباره دو مرد بازنده (جین هکمن و آل پاچینو) است که در زندان با هم آشنا شده آن دو پس از آزادی از کالیفرنیا عازم فیلادلفیا می شوند. جایی که یکی از آنها تصمیم به بازکردن کارواش دارد. نقشه ای که هیچ گاه عملی نمی شود.
مترسک دومین فیلمی است که Al Pacino در فیلمهای جری شاتزبرگ بعد از وحشت در نیدل پارک بازی کرده است. ستاره ای که هم بازیش جین هکمن ِ خشن وغول پیکر بود تا وجه شکننده و احساساتی شخصیت پاچینو در طول فیلم تشدید شود.

امین فیلم رو از دست ندی ها !!! با اینکه می دونم فیلمش رو دیدی

shadli_m7
09-01-2007, 16:44
سلام

در مورد فیلم شکارچیان ذهن من یه جای فیلم رو متوجه نشدم .

اگر در فیلم بگذریم از اینکه لوکاس چطور تو اون زمان کم تونست اون نقشه ها رو پیاده کنه . اون از کجا میدونست

که هریس (مربی) هنوز توی جزیره است در حالیکه هیچ کس اینو نمی دونست و همه تا آخر فکر میکردند کار هریسه ؟

Hectorist
09-01-2007, 17:12
بی خیال بابا . ببین اینا مهم نیست. یعنی اینکه این به معنی نقد فیلم نیست.
رنی هارلین مگه کیه که باز بخواد یه فیلم بی عیب بسازه؟؟؟
توی فیلمهای جان سخت رو هم که نگاه کنی از این سوتی ها زیاد میبینی. البته میدونی اینا زیاد به چشم نمیاد.مطمئنا تو بعد از فیلم این ها رو فهمیدی . چون توی فیلمهای جنایی فرصت نمی کنی به این جور چیزا فکر کنی.
در کل زیاد جدی نگیر ، چون این فیلمها ارزش فکر کردن رو نداره . حداقل برای ما که حرفه ای هستیم ( پررو شدما !!!)

Amin
09-01-2007, 17:21

امین فیلم رو از دست ندی ها !!! با اینکه می دونم فیلمش رو دیدی
ممنون از خبرت
آره فيلمو دارم
خيلي دوست داشتم دوبله شدشو ببينم اما پنجشنبه خونه نيستم ! سينما 1 تكرار داره ؟ ... كي ؟

Hectorist
09-01-2007, 17:46
آره داره

سه شنبه ها ساعت 11:30 دقیقه Pm ( پی امش خیلی مهمه )

Hectorist
10-01-2007, 12:29
قاپ زنی

کارگردان : Guy Ritchie

بازیگران :
Brad Pitt
Jason Statham
Stephen Graham
Alan Ford
Benicio Del Toro
Dennis Farina
Rade Serbedzija

مدت زمان : 104 دقیقه
محصول : 2000 آمریکا ، انگلیس
ژانر : کمدی ، جنایی

سینمایی قاپ زنی جمعه 22 دی ساعت 20:45 از شبکه 4 و در برنامه سینما4 پخش خواهد شد. داستان فیلم درباره یک الماس سرقت شده و تلاش یک عده برای بدست آوردن آن است که در آن به حالت کمدی و جنایی و مخلوطی از این دو با آن روبه رو میشویم.

درباره فیلم :

«قاپ زني » پرداختي امروزي از دنياي تبهكاري است و قاتليني را نشان مي دهد كه حتي دلشان نمي آيد به سگها و لاشه ها آزار برسانند.فيلم مملو از صحنه هاي پر زرق و برق و ديالوگهاي نكته پردازانه است و شخصيتهاي كاريكاتوري در آن فراوانند مثل سگ فيلم كه اسباب بازي را مي بلعد و هر وقت پارس مي كند صداي اسباب بازي به گوش مي رسد.در فيلم تاكيد خاصي بر فيلم بودن وجود دارد و استفاده متعدد از دوربينهاي مدار بسته بخصوص در صحنه دزدي ابتداي فيلم نشان دهنده اين نكته است.شيوه معرفي شخصيتها يك نوع كار خاص است.در صحنه هاي تلفن صحنه دو تكه مي شود و هر جا لازم باشد موسيقي مدرن به گوش مي رسد.لهجه هاي مختلف غير قابل فهم در فيلم زياد است .در جايي آوي(Dennis Farina) به تامی (Stephen Graham) مي گويد: اين كشور زبان خود را توليد كرده اما به نظر نمي رسد كسي آن را استفاده كند.اگر جيمز جويس در اوليس كاري تخصصي بر روي آوا و زبان انگليسي كرده گاي ريچي نوعي تمركز بر روي لهجه هاي تيپيك كرده است.
در چند صحنه براي توضيح بيشتر تكرار صحنه از زاويه ديد ديگر مورد استفاده قرار گرفته است.يكي صحنه اي كه سياهها, آوي و تامي را تعقيب مي كنند و با ماشين به يك عابر برخورد مي كنند.همزمان كات مي شود به ماشين آوي كه به ديواري برخورد مي كند.بوريس (Rade Serbedzija) كه در صندوق عقب ماشين بوده از ماشين بيرون مي آيد و در همين زمان ماشين سياهها به او برخورد مي كند. در صحنه ديگري در انتهاي فيلم تركيش(Jason Statham) , تامي و ميكي (Brad Pitt) پس از برد ميكي از سالن خارج مي شوند .بريك تاپ (Alan Ford) از در ديگر بيرون آمده و بسوي ماشين خود مي رود و اسلحه مي خواهد.كات مي شود به كوليهاي دوست ميكي كه يكي از افراد بريك تاپ را مي كشند و زنگ موبايل او به گوش مي رسد.بريك تاپ گوشي مرد مرده را برمي دارد و كوليها از پشت تلفن او را تهديد مي كنند.همزمان تركيش و تامي و ميكي از سالن خارج مي شوند .بريك تاپ به سوي ماشينش مي رود و اسلحه مي خواهد.شيشه پايين مي آيد و كوليها از داخل ماشين به او شليك مي كنند و سپس با ميكي فرار مي كنند.
اما زيباترين سكانس فيلم , سكانس شكار خرگوش توسط سگها و تدوين موازي آن با شكار مرد سياهپوست توسط مردان بريك تاپ است.كلا يك نوع تفريح خاص در فيلم وجود دارد (مثل كارتونها) و عجيب نيست كه براد پيت حاضر شده در آن نقش فرعي بازي كند چرا كه به نظر مي رسد همه عوامل فيلم از كار خود لذت برده اند.

درباره کارگردان:

كارگردان جوان انگليسي كه بيشتر به خاطر ازدواجش با مدونا و فرزندشان روكو معروف است در سال 1998 با فيلم
« گلنگدن ,قنداق و دو لوله تفنگ » Lock, Stock, and Two Smoking Barrels ، پا به عرصه كارگرداني گذاشت و حال و هواي «خيابانهاي جنوب شهر » اسكورسيزي و آثار تارانتينو را زنده كرد و خيلي زود مورد توجه هاليوود قرار گرفت.اما پروژه هاي فرشتگان چارلي و سرقت در 60 ثانيه را رد كرد تا در انگلستان بماند.دنياي گاي ريچي ,دنياي بر و بچه هاي ساده , زشت و با مزه لندني است كه با جنايت پوست كلفت شده اند.دنياي زير زميني لندن , خط داستاني پيچيده و شخصيتهاي متنوع با ديالوگهاي سبكسرانه از مشخصه هاي كارهاي اوست.او را در زمره كارگردانان موج نو چون دارن آرنوفسكي (مرثيه اي براي يك رويا) و تام تيكور (بدو لولا بدو)قرار مي دهند هر چند كه در سال 2003 براي فيلم« از ميان رفته »swept away تمشك طلايي بدترين فيلم را دريافت كرد!

shadli_m7
10-01-2007, 13:52
ممنون

قاپ زنی رو کی می ده؟

Amin
10-01-2007, 14:14
اين فيلم Snatch رو توي MBC2 ديدم به نظرم خيلي فيلم بي سر و ته و چرتي اوووومد !
فقط بعضي از صحنه‌هاش باعث ميشد آدم لبخند بزنه !
البته شايد آدم ديالوگا رو بفهمه اوضاع كمي (فقط كمي ) فرق كنه
اين زيرنويس عربيا مگه ميزاره آدم حواسشو جمع كنه ! يا بايد فيلم رو ببيني .... يا بايد سرتو بندازي پايين گوش كني ببيني چي ميگن !!!!

Hectorist
10-01-2007, 19:18
ممنون

قاپ زنی رو کی می ده؟

کی می ده ؟؟؟؟؟:happy:

منظورت اینه که زمان پخشش رو نگفتم آره ؟؟؟

ببخشید یادم رفت ولی درستش کردم

می دونی امین یکی از جالبترین نکات فیلم اینه که Brad Pitt با بنچیو دل تورو با هم تو این فیلم بازی می کنن و حتما می دونی که این دو تا چه قدر شبیه هم هستن :blink: این خودش خیلی جالبه. مطمئنا اگه دیالوگ ها رو بفهمی اوضاع بیشتر از کمی فرق می کنه ، باز خوبه ما ایرانی هستیم و دوبله کشورمون دوبله قدرتمندیه . چون خیلی کم هستن کشورهایی که در عرصه دوبله قوی کار میکنن. ایران و ایتالیا بهترین دوبله ها رو در دنیا دارن !!! ( ایول خودم نمی دونستم !!! )

Amin
10-01-2007, 20:34
باز خوبه ما ایرانی هستیم و دوبله کشورمون دوبله قدرتمندیه . چون خیلی کم هستن کشورهایی که در عرصه دوبله قوی کار میکنن. ایران و ایتالیا بهترین دوبله ها رو در دنیا دارن !!! ( ایول خودم نمی دونستم !!! )
آره والا !
دوبه‌هاي روس رو آدم نيگاه ميكنه .... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][1].gif [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اينقدر دوبله ما قويه كه داستان فيلم رو عوض ميكنن آدم متوجه نميشه !
مثل فيلم آخرين قلعه كه تلويزيون گذاشته بود و كلا داستان فيلم رو عوض كرده بودن ربط داده بودن به جنگ آمريكا و عراق !!!!!!!!!!!! :ohno: :blink: باز خوبه من قبلا فيلم رو ديده بودم !

Hectorist
11-01-2007, 07:18
نمی دونم کدوم کشور بود دوبله زن و مردش فقط مرد بود !!! خیلی باحال بود . اصلا نمیشد بفهمی الان کی داره صحبت میکنه.

آخه ایرانی ها کارشون درسته !!! می خوان با این کارشون نشون بدن نه تنها در عرصه دوبله بلکه در عرصه دوبله فیلمنامه ( باهم ) هم کار می کنن. دیگه از فیلم Troy بد تر هم میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

amir.ara
11-01-2007, 07:36
اينقدر دوبله ما قويه كه داستان فيلم رو عوض ميكنن آدم متوجه نميشه !
مثل فيلم آخرين قلعه كه تلويزيون گذاشته بود و كلا داستان فيلم رو عوض كرده بودن ربط داده بودن به جنگ آمريكا و عراق !!!!!!!!!!!! :ohno: :blink: باز خوبه من قبلا فيلم رو ديده بودم !

دوبلۀ ایران قوی هست ولی دیگه مثل سابق نیست . الان همش باند بازی شده هر چند تا دوبلور با هم یه گروه می شن نقشای فیلم و بین خو دشون تقسیم می کنن اگه فیلم مجستیک و دیده باشی منوچهر اسماعیلی جای جیم کری صحبت می کنه که اصلا بهش نمی خوره . تو قرن بیست و یکم چنگیز جلیلوند جای همه صحبت میکنه .

Hectorist
11-01-2007, 09:50
دوبلۀ ایران قوی هست ولی دیگه مثل سابق نیست . الان همش باند بازی شده هر چند تا دوبلور با هم یه گروه می شن نقشای فیلم و بین خو دشون تقسیم می کنن اگه فیلم مجستیک و دیده باشی منوچهر اسماعیلی جای جیم کری صحبت می کنه که اصلا بهش نمی خوره . تو قرن بیست و یکم چنگیز جلیلوند جای همه صحبت میکنه .

یعنی میگی دوبله ایران داره ضعیف میشه؟؟؟ من که فکر نمی کنم. فیلم مجستیک و نمایش ترومن جیم کری با فیلم های دیگه اون خیلی فرق داره و اگر صدای جیم کری با صدای اون توی فیلمهای دیگش ( ماسک ، احمق و احمق تر یا توی فیلم چگونه گرینچ کریسمس را دزدید ) متفاوته ، نشون دهنده قدرت دوبله ایرانه که صدا رو نسبت به عوامل مهمی مثل سبک فیلم ، سن فرد و چیزای دیگه تعیین میکنه.

این رو هم بگم که تایپیک داره منحرف میشه ها !!! :blink:

shadli_m7
11-01-2007, 13:32
ممنونم hectorist عزیز

Gladiator
11-01-2007, 16:20
ولی من یه نقد از تو یه وبلاگ پیدا کردم . البته از جمله اولش گله دارم چون هر چی باشه نباید با یه اثر ( چه هنری چه غیر هنری ) اینجوری برخورد کرد :

تقریبا می توان گفت این فیلم هیچ حرفی برای گفتن ندارد.منتقدین سینما ۴ به زور می کوشیدند از فیلم کلیشه ای و ساده لوحانه ی هارلین مفهوم استخراج کنند. مفهومی که یکی از منتقدین برنامه بر آن تاکید داشتند این بود که فیلم به بررسی خشونت می پردازد. به راستی عجب حرف مضحکی . این حرف مرا به یاد حرفی از جوزف مک براید می اندازد که درباره ی هوارد هاکس می گوید .او می گوید: او(هاکس) نسبت به چیزهایی که اشخاص در کارهایش کشف می کردند و سطوح عمیق مفاهیم و سمبولیزمی که منتقدان از آثار او (آثاری که وی صرفا قصه های خوب می خواند) استخراج می کردند غالبا حیرتی توام با تفریح از خود نشان می داد.

منتقد سینما ۴ (که در کار خود نسبتا مشهور می باشد و چندین کتاب هم در زمینه های سینما وادبیات ترجمه کرده است.) اذعان داشت که پس از دیدن فیلم پنداشته که بهتر است قشر آشنا با سینما و فرهیخته ی جامعه فیلم را ببینند حال آنکه از دیدگاه من این فیلم وقت ارزشمند این بیننده را کاملا تلف می کند. شکارچیان ذهن پر از کلیشه های مختلف یک داستان معمایی است. دیالوگ ها و فیلمنامه آن ضعیف است. یکی از مسخره ترین کارهایی که در پخش فیلم از طرف تلوزیون انجام شد استفاده از موسیقی متن فیلم هملت(به کارگردانی فرانکو زفیرلی ) از انیو موریکونه در برخی صحنه ها به جای موسیقی متن خود فیلم بود. اما فیلم محاسنی هم داشت.جلوه های تصویری آن فوق العاده بود. فیلمبرداری رابرت گنتز هم قابل تحسین بود. در مجموع از شکارچیان ذهن می توان به عنوان یک فیلم مردود نام برد.

ممنون از لطفتون پس تقريبا ميشه گفت فيلم مزخرفيه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Hectorist
11-01-2007, 16:45

بالا رو بخون

mir@
11-01-2007, 20:02
سلام عزیزان
ببخشید. یه سوال داشتم. اگه خارج از موضوعه عذر می خواهم.

پیام اصلی فیلم یک تکه نان بالاخره چی بود؟

متشکرم

Gladiator
11-01-2007, 21:33
هر چقدر Ring 1 خوب و با محتوا بود Ring 2 واقعا مزخرف بود كاش نساخته بودنش اصلا ! نظر دوستان چيه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SK8ER BOi
12-01-2007, 03:00
يه مدتي نبودم چه تاپيك خوبي شده اين تاپيك.درصد مشاركت بچه ها زياد شده.
فقط حيف كه ربط چنداني به موضوع تاپيك نداره :lol:

Hectorist
12-01-2007, 11:10
سلام SK8ER BOi جان ..... کجایی بابا؟؟؟؟؟

این دو تا پست قبل از SK8ER BOi خیلی عجیب غریب بودا !!!

لطفا اگه میخواین فیلمی رو نقد کنین یا دربارش صحبت کنین ، درباره فیلمهای سینما و ماورا ، سینما1 و سینما4 باشه. غیر از این لطفا درباره فیلم دیگه ای صحبت نکنین چون به تایپیک ربط نداره . مثلا فیلم مترسک رو نقد کنین که من خودم پایه هستم اساسی .

فیلم یک تکه نان از این فیلمای واقعا ماورایی بود. بازیگر نقش اول فیلم ( قیس) خیلی آدم پاکیه و خیلی مظلومه. پیرمردی که داره میره مکه یه پارچه دستشه و میخواد آدمایی که مکه رفتن و مومن هستن اون رو براش امضا کنن. وقتی قیس پارچه رو امضا میکنه پیر مرد از دستش ناراحت میشه . اما در آخر فیلم وقتی همه چیز رو میفهمه ( خودتون دیدین دیگه ) تازه فهمیده که نه خیر اینجوری ها هم که فکر می کرده نیست و برای مومن بودن مکه رفتن الزامی نیست !!! چرا ، چون که قیس از همه پاک تر بوده و مکه هم نرفته بوده . پیرمرد هم که خودش رو آدم خوب و پاک و منزهی میبینه چون داره میره مکه. در صورتی که راه رسیدن به خدا یا انسانیت این چیزا نیست . بلکه دل آدماست که باید پاک باشه. پیر مرد اینجاست که میفهمه کجای کاره !!!
دخترکی هم که پاهاش مشکل داشت وقتی یک تکه نان قیس رو می خوره پاهاش شفا پیدا میکنه. من اینا رو از فیلم گرفتم.
رضا کیانیان هم مثل همیشه نشون میده از Al Pacino چیزی کم نداره !!! ( ربطی به پیام فیلم نداشت )

قول می دم تکرار نشه و از همه عذر خواهی می کنم به خاطر اینکه ربطی به تایپیک نداره و من براش پست دادم. ولی چند روز پیش تو تلویزیون که نشونش داده !!!

لطفا از ااین به بعد رعایت کنید و پستهای نامربوط نفرستین ( یکی نیست به خودم بگه )