PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سينما 4 ، سينما اقتباس ، فیلم سینمایی شبکه 3 و 1 (گفتگو و معرفي فيلم ها)

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9

Ar@m
22-04-2007, 23:59
بله خیلی جالب بود
ولی یه جورهایی ترسناک بود
وقتی بالاخره رسیدن به در خروجی من یه دفعه حس کردم داخل مکعب خیلی امن تر از خارجشه !

Mahdi Hero
23-04-2007, 00:18
بله خیلی جالب بود
ولی یه جورهایی ترسناک بود
وقتی بالاخره رسیدن به در خروجی من یه دفعه حس کردم داخل مکعب خیلی امن تر از خارجشه !

آره منم همچين حسی داشتم که داخله مکعب امن تره

:27: :10:

Ehsani
24-04-2007, 01:18
اسم انگلیسی این فیلم مکعب چیه؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Amin
24-04-2007, 01:29
اسم انگلیسی این فیلم مکعب چیه؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام

Cube ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 1997

smahdis
24-04-2007, 08:44
دوستاني كه فيلم مكعب رو ديدند، توصيه ميكنم كه حتما مكعب 2 رو هم ببينند. به نظر من مكعب 2 خيلي قشنگتر از مكعب 1 هست.
ميگم ها، كسي اين مكعب 3 رو نديده؟ يا جايي براي دانلود و يا فروش؟
اين هم اسم هاي سري مكعب:
Cube 1: 1997
Cube 2, HyperCube: 2002
Cube 3, Zero: 2004

S@eid
24-04-2007, 12:41
دوستاني كه فيلم مكعب رو ديدند، توصيه ميكنم كه حتما مكعب 2 رو هم ببينند. به نظر من مكعب 2 خيلي قشنگتر از مكعب 1 هست. ریتینگ هر سه تا نسخه ی فیلم از سایت IMDB...
گویا اولی از همه قشنگ تر بوده...البته من وقتی داستان مکعب دو رو خوندم قشنگ تر بود حالا چرا ریتینگش انقدر کمه خدا می دونه...
Cube 1 :7.5
Cube 2 HyperCube :5.6
Cube 3 Zero : 5.6

ميگم ها، كسي اين مكعب 3 رو نديده؟ يا جايي براي دانلود و يا فروش؟ما که ندیدیم ولی توی این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])درخواست بده تا رفقا لینک دانلودش رو برات بزارن.

Old Owl
25-04-2007, 18:22
فيلم اين هفته 100 فيلم فيلم كار خون(Blood Work(2002 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) به كارگرداني و بازي كلينت ايستوود.
فيلم باحاليه از دستش ندين

S@eid
26-04-2007, 00:38
سینما یک این هفته ...

درباره ی اشمیت "About Schmidt"

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کارگردان
Alexander Payne
با بازی
Jack Nicholson ، Kathy Bates ، Hope Davis
محصول 2002 "امریکا"
مدت زمان : 125 دقیقه

خلاصه ی فیلم :

داستان درباره‌ي مردي به نام «وارن اشميت» است كه بازنشستگي براي او روزهاي خوشي را در پي ندارد. اين دنياي جديد، او را وامي‌دارد
با شرايط پديد آمده كه آينده‌اي مبهم و غير قابل تصور است، كنار بيايد.

S@eid
26-04-2007, 00:39
سینما چهار این هفته...

نیمه ی تاریک "The Dark Half"

کارگردان
George A. Romero
با بازی
Timothy Hutton ، Amy Madigan ، Michael Rooker
محصول 1993"امریکا"
مدت زمان :122 دقیقه

---------------------------------------------------------------------------

صد فیلم این هفته...

کار خون "Blood Work"

کارگردان
Clint Eastwood
با بازی
Clint Eastwood ، Jeff Daniels ، Anjelica Huston
محصول 2002 " امریکا"
مدت زمان : 110 دقیقه

خلاصه ی فیلم :

داستان درباره پليسي است كه براي دستگيري يك قاتل تلاش مي‌كند. قاتل از اين تعقيب و گريز حرفه‌اي بهره مي‌برد و پليس را به بازي مي‌گيرد.
در همين گير و دار پليس كه ناراحتي قلبي دارد، نياز به پيوند پيدا مي‌كند و قاتل براي آن كه بازي را از دست ندهد براي تامين عضو پيوندي، دست به كشتن چند نفر مي‌زند...

Asalbanoo
26-04-2007, 00:43
ببخشید اینجا سوالم رو مطرح می کن.. دیشب یک فیلمی گذاشته بود شبکه یک(همزمان با فوتبال)
و زیرش هم نوشته بود سینما یک
فیلم در مورده یه سری زندانی بود...
می شه کسی بگه اسم فیلم چی بود

ممنون

SK8ER BOi
26-04-2007, 00:43
About Schmidt
درباره اشميت

كارگردان:Alexander Payne
بازيگران:Jack Nicholson, Hope Davis, Dermot Mulroney, Kathy Bates, James Crawley
ژانر:درام.كمدي
مدت زمان:125 دقيقه
محصول 2002 آمريكا

نيكلسون براي بازي در اين فيلم نامزد حايزه اسكار شد و جايزه بهترين بازيگر نقش اول مرد گلدن گلوب رو هم تصاحب كرد.

وارن اشميت كه يه مرد تقريبآ مسن و بازنشستست يه زندگي خيلي عادي و كسل كننده داره.كار خاصي انجام نميده و از كارهاي زن و دخترش هم زياد خوشش نمياد.وقتي كه همسرش به طور ناگهاني از دنيا مي ره اون سعي ميكنه كه ازدواج دخترش رو با يه مردي كه اصلآ ازش خوشش نمياد به هم بزنه يا عقب بندازه.در اين بين خودش هم متوجه چيزهايي در زندگيش مي شه كه قبلآ به هيچ وجه بهشون توجه نكرده بوده و ...

SK8ER BOi
26-04-2007, 00:48
ببخشید اینجا سوالم رو مطرح می کن.. دیشب یک فیلمی گذاشته بود شبکه یک(همزمان با فوتبال)

ممنون

سلام
اتفاقآ جاي اين سؤال همين جاست.
اسم فيلم لوك خوش دست(Cool Hand Luke) بود كه هفته پيش از سينما يك پخش شد و ديشب تكرارش بود
معرفي فيلم رو مي تونيد در صفحات قبل همين تاپيك پيدا كنيد

بابت معرفي "درباره اشميت" ببخشيد كه تكرار شد
سعيد جان همون موقع كه تو داشتي مي نو شتي منم داشتم مي نوشتم. پستتو نديدم

Mahdi Hero
26-04-2007, 02:07

ممنون

تکراره سينما يک پنجشنبه بود فيلمه زيبايی بود اسمشم لوکه خوش دست بود مطالبه بيشترو
ميتونی تو اين پستا بخونی
:10:

siya22
26-04-2007, 02:23
سلام به بچه های زحمت کشه این تاپیک
آقا میشه یکی لطف کنه برنامه کامل سینما1 سینما4 ماورا و صدفیلمو برا من بزاره؟هم ساعتی که پخش میشه هم ساعتی که تکرار میشه.
ممنون از لطفتون

Asalbanoo
26-04-2007, 03:08
SK8ER BOi و مهدی جان
ممنون از راهنمایتون

S@eid
26-04-2007, 11:02
سلام به بچه های زحمت کشه این تاپیک
آقا میشه یکی لطف کنه برنامه کامل سینما1 سینما4 ماورا و صدفیلمو برا من بزاره؟هم ساعتی که پخش میشه هم ساعتی که تکرار میشه.
ممنون از لطفتونسینما یک : پنج شنبه ها ساعت 10 شب شبکه ی یک
تکرار : سه شنبه ها بین ساعات 10.45 تا 11.30 دقیقه...

صدفیلم : جمعه ها ساعت 10.30 شب شبکه ی سه
تکرار : ندارد...

سینما چهار : جمعه ها ساعت 8.30 شب شبکه ی چهار
تکرار :شنبه ها ساعت 8.30 شب

سینما و ماوراء : یک شنبه ها ساعت 8.45 شب شبکه ی چهار
تکرار : دوشنبه ها ساعت 11.30 شب

زمان پخش برنامه های مورد نظرتون ... البته ممکنه یه ربع زودتر یا دیرتر پخش بشن...

siya22
26-04-2007, 14:55
آقا سعید دمت گرم دستت درد نکنه

Mahdi Hero
27-04-2007, 00:02
به نظره من اين فيلم آقای اشمیت فيلمه بسيار زيبا و تاثير گزاری بود واقعا لذت بردم از ديدنه اين فيلم
بازيه جک نيکلسون هم که بی نظير بود

shasha_ara2001
27-04-2007, 00:12
فیلم بسیار زیبایی بود. با این فیلم بیشتر با توانایی های جک نیکلسون آشنا شدم

Sam Fisher 11
27-04-2007, 20:11
درباره اشمیت رو اول نخواستم ببینم ولی جک رو که دیدم نتونستن نبینمش. یه مقدار چاق تر شده بود. بازیش هم طبق معمول محشر و تاثیر گذار. کارگردانی اش هم عالی بود و نمیذاشت حوصله ات سر بره. موضوع فیلم هم جالب بود. اول فکر کردم شبیه همون فیلم است که پیتر سلرز بازی کرده بود و نقش یک باغبان رو بازی کرده بود_سینما یک پخشش کرد) ولی با اون تفاوت داشت.

S@eid
28-04-2007, 01:15
پست مربوط به فیلم این هفته ی سینما 4 ویرایش شد... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نمی دونم چرا پخش فیلم دریای درون رو عقب میندازن...در هر صورت فیلم نیمه ی تاریک رو قبلا یه بار دادن...
فیلم بدی نیست اونایی که نتونستن امشب ببینن سعی کنن تکرارشو از دست ندن...ژانر فیلم جنایی و ترسناک هست...

Mahdi Hero
28-04-2007, 01:31
پست مربوط به فیلم این هفته ی سینما 4 ویرایش شد... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نمی دونم چرا پخش فیلم دریای درون رو عقب میندازن...در هر صورت فیلم نیمه ی تاریک رو قبلا یه بار دادن...
فیلم بدی نیست اونایی که نتونستن امشب ببینن سعی کنن تکرارشو از دست ندن...ژانر فیلم جنایی و ترسناک هست...

اين فيلمه نيمه پنهان فيلمه قشنگی بود اما خيلی کسل کننده بود
:13:

Mahdi Hero
28-04-2007, 01:35
فيلمه 100 فيلم هم فيلمه واقعا زيبايی بود با اينکه برايه دوامين بار داشتم ميديدم اما
لذت بردم

siya22
28-04-2007, 02:11
کار خون فیلم قشنگی بود خیلی عالی نبود ولی بدم نبود

rezamn22
28-04-2007, 06:38
آخر فیلم کار خون چی شد (امان از تیغ سانسور) منظورم سرنوشت پلیس و خواهر مقتول منظورمه

Ehsani
28-04-2007, 09:53
کارخون فیلم آنچنان خوبی نبود.. فقط به درد 1 بار دیدن میخورد ..من نیم ساعت آخر فیلم قاتل رو حدس زده بودم...

آخر فیلم کار خون چی شد (امان از تیغ سانسور) منظورم سرنوشت پلیس و خواهر مقتول منظورمه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :40: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ehsani
28-04-2007, 10:20

برنامه این هفته سینما 1

در جستجوی نا کجا آباد :<< Finding Neverland 2004 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) >>
بازیگران :جانب دپ - کیت وینسلت - داستین هافمن
کارگردان : مارک فورستر
محصول : سال 2004

خلاصه داستان : اگر قرار باشد قفل تخیلات و تصورات خود را باز کنید چه اتفاقی می افتد؟ قصه فیلم داستانی را در این باره روایت می کند زیرا کاراکتر اصلی آن جی ام بری ( با بازی جانی دپ ) خیال پرداز بزرگ و برجسته دنیای تخیلات و قصه های فانتزی است.خط اصلی قصه فیلم جزئیات دقیق مربوط به نگارش قصه معروف و کلاسیک پیتر پن توسط سرجیمز متیو بری و تجربیات او از این کار است.این تجربه او را به مسیری کشاند که این اثر برجسته ادبیات کودکان نوشته شد.

*فیلمنامه این فیلم 2 سال قبل موفق به دریافت جایزه اسکار شد

S@eid
28-04-2007, 17:16
احتمال داره که فردا شب فیلم مکعب دو از سینما و ماوراء پخش بشه...

توی این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])فیلم معرفی شده...

موفق باشید...

Mahdi Hero
28-04-2007, 22:36
فيلمه اين هفته سينما يک که معرکست ديدنشو از دست نديد

Ar@m
29-04-2007, 08:41
من فقط امیدوارم تا لحظه آخر یه چیزی نگن بعد یه چیز دیگه پخش کنن
از این کارا زیاد کردن

Mohsen32
29-04-2007, 09:17
فيلمه اين هفته سينما يک که معرکست ديدنشو از دست نديد

حتما این کارو می کنیم:8:

S@eid
29-04-2007, 15:01
درباره ی فیلم مکعب دو ...

ژانر علمي خيالي يکي از ژانرهاي محبوب صنعت سينما و تماشاگران آن است ، اين ژانر بعضي وقتها محصولات خود را به صورتي فانتزي و اکشن ارائه مي کند و گاهي اوقات آنها را در زرورق ترس و دلهره بسته بندي مي کنند.
«مکعب ²در دسته اخير جاي مي گيرد که مي خواهد مثل فيلمهايي همچون «بيگانه ها» (جيمز کامرون) با خلق وحشت ، بيننده اش را سرگرم کند. جالب اين که در بخشي از قصه فيلم (بويژه در قسمت اول) اين نکته از سوي کاراکترهاي فيلم مورد اشاره قرار مي گيرد که زنداني شدن آنها بخشي از توطئه هاي موجودات بيگانه فضايي است.
قسمت دوم «مکعب» را آندره سکولا کارگرداني کرده و مثل قسمت اول هيچ بازيگر مطرح و سرشناسي ندارد، شايد يکي از دلايل اصلي امر اين باشد که فيلم محصول کشور کاناداست و اين کشور به آن صورت بازيگر معروفي ندارد.
در «مکعب ²هم مثل نسخه اصلي هشت آدم غريبه که با يکديگر آشنايي قبلي ندارند، در يک محيط کوچک و خطرناک مکعب گونه اسير شده اند. آنها نمي دانند چگونه به اين محل آورده شده و چه کسي اين کار را انجام داده است.
اين هشت نفر هر يک داراي تخصصي هستند که مي تواند به آنها در فرار از اين محل کمک کند. اين مکعب چهار وجهي تله مرگ تک تک آنهاست و اين افراد مجبورند قبل از اين که به استقبال از مرگ خويش بروند، راهي براي فرار از آنجا پيدا کنند. اما بر خلاف تصورشان فرار از اين زندان مکعبي کار چندان ساده اي نيست.
قصه فيلم از تمام عوامل و مسائلي که مي تواند بيننده را درگير خود کند بهره مي گيرد و تلاش دارد تا از آنها به بهترين شکلي استفاده کند. اين عوامل دقيقا همان چيزهايي هستند که در قسمت اول فيلم هم مورد استفاده قرار گرفته اند. اگر در قسمت اول يک ترس مبهم مايه اصلي خلق وحشت در کاراکترهاي فيلم بود ، در اين قسمت حال و هواي قصه فيلم خيلي به «پرونده هاي ايکس» (يک مجموعه موفق دهه نودي که نسخه سينمايي آن هم ساخته شد و قصه اش درباره فعاليت موجودات بيگانه فضايي روي کره زمين بود) نزديک مي شود. در نگاه اول صحنه هايي از فيلم تکراري به نظر مي رسند.
علتش هم استفاده سازندگان آن از کليشه هاي مختلفي است که محصولات سينمايي قبل از اين از آنها بهره گرفته اند. در همين ارتباط، هم ديالوگ ها و هم صحنه هاي فيلم قابل حدس و پيش بيني است. با اين حال ، سوژه فيلم راه را براي خلق يک سري صحنه ها و حوادث هوشمندانه فراهم مي کند.
فيلم چند خط قصه فرعي را در کنار خط اصلي خود مطرح مي کند تا بالاخره به نقطه اوج خود برسد. در پايان هم تماشاچي متوجه راز و رمز پشت ماجرا مي شود و شايد تا حدي هم از کشف اين موضوع گيج و شگفت زده شود. در حقيقت کشف اين نکته که شخصيت منفي ماجرا کيست ، براي بيننده جذابيت خاصي را به همراه دارد. همين نکته باعث مي شود تا «مکعب ²يک اثر ترسناک مدرن اما کلاسيک به نظر برسد.منتقدان کانادايي به قسمت اول فيلم که سال 1999اکران عمومي شد لقب يک اثر کلاسيک را داده اند. اين فيلم در زمان نمايش عمومي اش به فروش بالايي هم دست پيدا کرد. تهيه کنندگان فيلم براي کارگرداني قسمت دوم به سراغ آندره سکولا رفتند که سابقه فيلمبرداري فيلمهايي مثل «سگهاي انباري» «پاپ فيکشن» (هر دو به کارگرداني کوئنتين تارانتينو) و «رواني امريکايي» را داشت. وي هنگام ساخت فيلم گفت کساني که انتظار دارند قسمت دوم فيلم تفاوت هايي اساسي با نسخه اصلي داشته باشد، از ديدن آن نااميد خواهند شد. با اين حال نمي توان گفت «مکعب ²چيزي بهتر از قسمت اول آن است.
انتظار تماشاگران سينما از قسمتهاي جديد فيلمهاي موفق اين است که دنباله ها حرفهاي تازه تر و بيشتري براي گفتن داشته باشند و نکاتي را مطرح کنند که در قسمت قبلي عنوان نشده است. اما گروهي از منتقدان کانادايي عقيده دارند «مکعب ²از خيلي جهات شبيه قسمت اول است و همان حرفها را تکرار مي کند. اگر خط اصلي قصه فيلم فرق زيادي با قصه قسمت قبلي ندارد، اما جلوه هاي ويژه آن رشد خيلي خوبي کرده است. اما حتي در قسمت جديد هم موش و گربه بازي کاراکترها جذاب و ديدني است.
تحليلگران سينمايي مي گويند فيلمي مثل «مکعب ²در بازار دي وي دي و نمايش تلويزيوني موفقيت بيشتري خواهد داشت تا نمايش عمومي در سينماهاي بزرگ.
فرق اساسي قسمت دوم با نسخه اصلي در اين است که «مکعب ²قصد دارد حال و هواي کلي ماجرا را تفسير کند و برخلاف قسمت اول اين نکته را توضيح دهد که اصل ماجراها چيست و اصلا براي چه تمام اين اتفاقات دارد رخ مي دهد. فضاي کلي قسمت اول تعليقي بود که در قسمت دوم به يک موقعيت ترسناک تغيير کرده است. «مکعب ²را امشب در برنامه «سينما ماوراء » و ساعت 20.30 تماشا کنيد.

Hectorist
29-04-2007, 22:08
وقتی داشتم مکعب 1 رو نگاه می کردم ، به کارگردانش فحش می دادم ، وقتی این رو نگاه می کردم نمی دونستم دیگه باید چی به این کارگردان ِ بگم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هرچی اومدم کوتاه بیام ، حرف نزنم ، نشد . فکر می کنم بتونم این فیلم رو در 50 صفحه نقد کنم. 300 اینقدر نقد نمیشه که این میشه.

دارم دیوونه میشم. الان تو کدون مکعبیم ؟؟؟ :21:

ardalan_zapata
29-04-2007, 22:12
خیلی قشنگ بید

Ar@m
29-04-2007, 22:13
یه زمانی به بحث هایپر کیوب علاقه داشتم حالا علاقه ام رو پس می گیرم
هیچ خوشم نیومد

Ehsani
29-04-2007, 23:04
به نظر من فیلم حجیم و مسخره ای بود...اینقدر که دیدن این فیلم انرژی می برد از مغز و اعصاب....تا حالا اینقدر تو یک فیلم گم و گور نشده بودم...کار درست خودم کردم که هیچ کدومشون رو کامل ندیدم..جالب اینجاست که اکبر عالمی این بار یک استاد فلسفه رو دعوت کرده بود برای نقد این فیلم..

Mahdi Hero
29-04-2007, 23:52
وقتی داشتم مکعب 1 رو نگاه می کردم ، به کارگردانش فحش می دادم ، وقتی این رو نگاه می کردم نمی دونستم دیگه باید چی به این کارگردان ِ بگم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هرچی اومدم کوتاه بیام ، حرف نزنم ، نشد . فکر می کنم بتونم این فیلم رو در 50 صفحه نقد کنم. 300 اینقدر نقد نمیشه که این میشه.

دارم دیوونه میشم. الان تو کدون مکعبیم ؟؟؟ :21:

ميشه يکم حالا نقدش کنی؟
من که واقعا حالم بهم خورد الکی وقتمو حروم اين فيلم کردم بر عکسه قسمته اول خيلی مزخرف بود
:2: :41:

siya22
30-04-2007, 02:07
پس خوب شد من ندیدم میخواستم تکرارشو ببینم دیدم همه دارن ازش بد میگن منصرف شدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Hectorist
30-04-2007, 07:34
ميشه يکم حالا نقدش کنی؟

می بینم که همه با من هم عقیده هستین !!! دوباره میگم : واقعا فیلم چرتی بود . واسه نقد فیلم هم بگم ، حتما این کار رو انجام میدم ، البته اگه وقت کنم. :27:

Bl@sTeR
30-04-2007, 13:08
من كه نتونستم ديروز نيگاه كنم ولي با توجه به اينكه شماها دارين ايقدر از اين فيلم تقدير ميكنين باس امشب ببينم البت اگه جناب پدر بذارن !
مثل اينكه از او فيلماي واي نگو گورخيدمه ؟ آره اگه اين جور باشه كه من يكي حال وحوصله اين لوس بازي ها رو ندارم ها

S@eid
02-05-2007, 14:11
برنامه ی این هفته ی سینما یک

نیکسون "Nixon "

کارگردان
Oliver Stone
با بازی
Anthony Hopkins ، Joan Allen ، Powers Boothe ، Ed Harris
محصول 1995 "امریکا"
مدت زمان :192 دقیقه

خلاصه ی فیلم :

داستان زندگي نيكسون رئيس جمهور اسبق آمريكا را به تصوير مي كشد كه وي در دوره انتخابات رياست جمهوري با كندي همزمان است كه در نهايت موفق مي شود با كمك حمايت كنندگانش كه از حزب جمهوري خواه هستند راي بياورد.

درباره ی فیلم :

الیور استون سال 1995 فیلم سینمایی "نیکسن" را به مدت 192 دقیقه بر مبنای فیلمنامه‌ای از خودش، کریستوفر ویلکینسن و استفن جی. ویول جلو دوربین برد. این فیلم که تلفیق سیاه و سفید و رنگی است با درجه R اکران شده و روایتگر زندگی سیاسی ریچارد نیکسن، رئیس‌جمهور سابق آمریکاست.در "نیکسن" که با هزینه 44 میلیون دلاری تولید شد، آنتونی هاپکینز، جون آلن، پل سوروینو، پاورز بوث، جیمز وودز، باب هاسکینز و اد هریس بازی کرده‌اند. فیلم نامزد چهار جایزه اسکار در رشته‌های بهترین بازیگر مرد (هاپکینز)، بهترین بازیگر زن مکمل (آلن)، بهترین موسیقی (جان ویلیامز) و بهترین فیلمنامه غیراقتباسی شده بود...

S@eid
02-05-2007, 14:25
سینما چهار این هفته

همت "Hammett "

کارگردان
Wim Wenders
با بازی
Frederic Forrest ، Peter Boyle ، Marilu Henner
محصول 1982 "امریکا"
مدت زمان :92 دقیقه...

خلاصه ی فیلم :

سن فرانسیسکو ، سال 1928...
راشیل همت به تازگی داستان جدیدش را تمام کرده که به یکی از همکاران سابق خود در آژانس کاراگاهی برمی خورد رایان از همت می خواهد تا در پیداکردن یک دختر گم شده چینی به او کمک کند در محله چینی ها این دو یکدیگر را گم می کنندو وارد ماجراهای تازه ای می شوند......

درباره ی فیلم :

ویم وندرس سال 1982 بر مبنای فیلمنامه‌ای از تامس پوپ، دنیس او فلهرتی و راس تامس فیلم "همت" را ساخت. فیلمنامه این اثر بر مبنای رمانی نوشته جو گورز نوشته شده است."همت" به نوعی ادای احترام فیلمساز صاحب‌نام آلمانی به سینمای نوآر و داستان‌های عامه‌‌ پسند است .
فرانسیس فورد کاپولا اصرار داشت ویم وندرس این فیلم را کارگردانی کند که اولین فیلم آمریکایی او بود. وقتی این فیلم سال 1982 به نمایش درآمد، تنها 30 درصد آنچه وندرس فیلمبرداری کرده بود، باقی ماند و مابقی آن را کاپولا از نو فیلمبرداری کرد. فیلم سینمایی "همت" در جشنواره کن سال 1982 شرکت داشت.

mehrdad21
02-05-2007, 14:51
سلام
امروز کانال 2 در بین برنامه هاش خبر از پخش فیلم " دانی براسکو " در روز جمعه ساعت 17 داد.

خب به دوستانی که فیلمو ندیدند توصیه میکنم حتما به تماشایش بنشینند

Mahdi Hero
02-05-2007, 16:18
سلام
امروز کانال 2 در بین برنامه هاش خبر از پخش فیلم " دانی براسکو " در روز جمعه ساعت 17 داد.

خب به دوستانی که فیلمو ندیدند توصیه میکنم حتما به تماشایش بنشینند

سينما يکم فيلمش خوبه ها نگاه کنيد بازيگرشو که خيلی قبول دارم آنتونيو هاپکينس منظورمه
راستی مهرداد جون ميشه لينکه imdb فيلمه شبکه 2 رو هم بزاری
:11: :10:

mehrdad21
02-05-2007, 17:29
سينما يکم فيلمش خوبه ها نگاه کنيد بازيگرشو که خيلی قبول دارم آنتونيو هاپکينس منظورمه
راستی مهرداد جون ميشه لينکه imdb فيلمه شبکه 2 رو هم بزاری
:11: :10:

چشم حتما

SK8ER BOi
02-05-2007, 17:44
اميدوارم همونطور كه مهرداد جان هم گفتن اين فيلم جمعه ساعت 17 از شبكه 2 پخش بشه

Donnie Brasco

كارگردان:Mike Newell
بازيگران:Al Pacino, Johnny Depp, Michael Madsen, Bruno Kirby, James Russo
ژانر:درام.جنايي.هيجان انگيز
مدت زمان:127 دقيقه
محصول 1997 آمريكا

خلاصه فيلم:جو پيستونه كه نقشش رو جاني دپ بازي مي كنه كه يك مامور مخفي پليس هست به خاطر كارش مجبور مي شه كه تمام زندگيشو رها كنه و با يك شخصيت جديد(داني براسكو) به يك باند مافيايي نفوذ كنه و كاري كنه كه مورد اعتماد اونها قرار بگيره.در اين بين او با لفتي روجيرو كه نقشش رو ال پاچينو بازي ميكنه آشنا مي شه و كم كم بينشون دوستي عجيبي ايجاد ميشه به طوري كه روجيروي مسن تصميم ميگيره داني رو دست پرورده و مورد حمايت خودش قرار بده.داني كه حالا ديگه روجيرو رو بهترين دوست خودش مي دونه در يك دو راهي بين احساس و عقلش يا شخصيت قديم و جديدش قرار مي گيره و ...

Hectorist
02-05-2007, 19:47
اميدوارم همونطور كه مهرداد جان هم گفتن اين فيلم جمعه ساعت 17 از شبكه 2 پخش بشه

ایول این هفته قراره بترکونن : آنتونی هاپکینز ( :40: ) ، آل پاچینو ( [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) ، جانی دپ ( [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
فیلم دنی براسکو روز جمعه ساعت 17 از شبکه دو با تحلیل و بررسی پخش میشه و فکر کنم تکرارش روز شنبه یا یکشنبه بعد از اخبار سراسری باشه .

S@eid
03-05-2007, 11:27
پخش فیلم نیکسون در قالب سینما یک که قطعی شد...

اما صد فیلم این هفته احتمالا :

یک محکوم به مرگ گریخت "A Man Escaped"

کارگردان
‎ Robert Bresson
با بازی
Francois Leterrier ، Charles Le Clainche ، Maurice Beerblock
محصول 1956 "فرانسه"
مدت زمان :99 دقیقه

درباره ی فیلم :
این فیلم به نویسندگی و کارگردانی روبر برسون در سال 1956 ساخته شده و خود برسون بر مبنای کتاب خاطرات آندره داوینی فیلمنامه این اثر را نوشته است. در فیلم "محکوم به مرگ گریخت" فرانسوا لتریه، شارل لو کلانش و موریس بیربلاک به ایفای نقش پرداخته اند.داستان این فیلم که برنده جایزه بهترین کارگردانی از جشنواره فیلم کن 1957 شده، سال 1943 اتفاق می‌افتد. در فرانسه یک سروان گرفتار گشتاپو و زندانی می‌شود. او نقشه فرار طرح می‌کند . اما اجرای آن را به تعویق می‌اندازد، تا اینکه به اعدام محکوم می‌شود. پسر جوانی را که مشکوک به همکاری با آلمانی‌هاست به سلول او منتقل می‌کنند...

Ehsani
04-05-2007, 01:41
بابا اینام گندشو در آوردن..شب میخوابن صبح بلند میشن نظرشون عوض میشه..!!! اون از فیلم عطر خوش زن که قرار بود 2 هفته قبل بده که نداد...اینم از فیلم در جستجوی ناکجا آباد که قرار بود این هفته سینما 1 بده و باز هم عوض شد...من خبر پخش این 2 فیلمی که ذکر کردم رو تو ضمیمه تلویزیون روزنامه جام جم که روزنامه ارگان صدا و سیماست خوندم ولی ............
خدا رو شکر که برای دیدن فیلمهای مورد علاقمون محتاج صدا و سیما نیستیم......خدا بیامورزه پدر این قاچاقچیان شریف دی وی دی رو که آرشیو دوبله و فیلمهای روز دنیا رو با زیر نویس فارسی و قیمت نازل به دسته ما میرسونن!!!

S@eid
04-05-2007, 12:07
بابا اینام گندشو در آوردن..شب میخوابن صبح بلند میشن نظرشون عوض میشه..!!! اون از فیلم عطر خوش زن که قرار بود 2 هفته قبل بده که نداد...اینم از فیلم در جستجوی ناکجا آباد که قرار بود این هفته سینما 1 بده و باز هم عوض شد...من خبر پخش این 2 فیلمی که ذکر کردم رو تو ضمیمه تلویزیون روزنامه جام جم که روزنامه ارگان صدا و سیماست خوندم ولی ............
خدا رو شکر که برای دیدن فیلمهای مورد علاقمون محتاج صدا و سیما نیستیم......خدا بیامورزه پدر این قاچاقچیان شریف دی وی دی رو که آرشیو دوبله و فیلمهای روز دنیا رو با زیر نویس فارسی و قیمت نازل به دسته ما میرسونن!!!
جام جم سوتی خیلی زیاد میده...هیچ وقت نباید روش حساب کنی...

mir@
04-05-2007, 18:54
سلام:20:

اوایل فیلم وقتی داشت تایپ می کرد:
«لفتی» معروف به «لفتی دو اسلحه»
.........معروف به .....
.........معروف به Horse Cock (این یکی رو دوبله نکردن:21: . ایول دقت)

جمله تاریخی فیلم به نظر من:

تو این کار وقتی می فرستن دنبالت، زنده میری، مرده بر می گردی
و بهترین دوستت این کارو می کنه.

فیلم خوبی بود. حیف که آخرش «ال» رو کشتن.

ارادتمند :11:

Mahdi Hero
05-05-2007, 00:44
ديشب فيلمه سينما يک که خيلی بد دوبله شده بود از اون صدا بدتر نميتونستن باسه هاپکينس
بزارن اما فيلمه امشبه شبکه 3 با اينکه قديمی بود اما به نظره من خيلی قشنگ و دلنشين بود

siya22
05-05-2007, 02:06
امروز عجب روزی بود فیلم شبکه 2 و 3 که عالی بودن شبکه 5 خودمونم فیلمه آدمکش ها رو گزاشته بود که خیلی حال کردم

S@eid
05-05-2007, 07:27
درباره ی فیلم نیکسون :

«نيکسون» (1995) يکي از آثار برتر سينماي سياسي و يکي از بهترين و مطرح ترين فيلمهاي اليور استون فيلمساز جنجالي سينماست.
اين درام سياسي با حال و هواي شرح حال گونه خود بخش مهمي از تاريخ سياسي امريکا را که با جنجال و سر و صداي فراواني همراه بود به تصوير مي کشد. استون بعد از کارهايي مثل «ال سالوادور» و «پلاتون» به سراغ بخش تاريخ سياست در امريکا مي رود و تلاش مي کند که به شکلي واقع گرا آن را به نمايش بگذارد. آنتوني هاپکينز بازيگر اسکار گرفته و تحسين شده سينما در فيلم در نقش ريچارد نيکسون رئيس جمهور جنجالي امريکا ظاهر مي شود. جون آلن ، او هريس ، باب هاسکينز، اي جي مارشال ، ديويد پيمر، پل سارونيو و جيمزوودز در ديگر نقشهاي مهم «نيکسون» بازي کرده اند.همان طور که از نام فيلم مشخص است ريچارد نيکسون نکته محوري قصه فيلم است و فيلم به شکلي شرح حال گونه بخشي از قصه زندگي او را به نمايش مي گذارد. وقتي نام اليور استون به عنوان کارگردان فيلم شنيده مي شود، بلافاصله مي توان دريافت که «نيکسون» قصه زندگي اين کاراکتر سياسي را نه از روزهاي اول تولد، که از مقطعي پيگيري مي کند که با جنجال و سروصدا همراه است. حالا کدام بخش از زندگي نيکسون جنجالي تر از بقيه بوده است؟
به صورت طبيعي بلافاصله دوران رياست جمهوري او به ياد مي آيد. نيکسون از تنها روساي جمهور امريکا بود که دوران رياست جمهوري اش با بدنامي و بدفرجامي همراه بود. در بين تمام رئيس جمهورهاي تاريخ کشور امريکا، نيکسون تنها کسي بود که مجبور شد قبل از اتمام دوران رياست جمهوري اش تحت فشار افکار عمومي استعفا بدهد. اگر او اين کار را انجام نمي داد، مجبور بود در دادگاه حاضر و محاکمه شود. قصه فيلم با ماجراي واترگيت و آغاز حملات به حزب جمهوريخواه شروع مي شود. اين ماجرا که توسط دو روزنامه نگار سمج فاش شد، مربوط به استراق سمع فعاليت هاي حزب دموکرات توسط حزب جمهوريخواه مي شد. همين ماجرا بود که امريکا را تکان داد و پايه هاي حکومت نيکسون را در هم ريخت.
نيکسون و اطرافيانش سعي کردند اين رسوايي را به يکي دو نفر از اعضاي حزب که دست به اقدامي خودسرانه زده اند منتسب کند. به اين ترتيب آنها مي توانستند خودشان را از زير ضربات تند و سهمگين افکار عمومي و رسانه ها خارج کنند. بخشي از صحنه هاي فيلم سياه و سفيد و در محلهاي واقعي فيلمبرداري شده تا تاثير بيشتري بر بيننده خود بگذارد. از برخي جهات مي توان «نيکسون» را با «همشهري کين » اورسن ولز مقايسه کرد. سکانس هاي فلاش بک فيلم بشدت يادآور اين اثر کلاسيک و مطرح ولز است.
اليور استون خيلي خوب مي داند فيلمهايش را چگونه بسازد که تماشاچي را تا لحظه آخر درگير خود کند. فيلمهاي او معمولا کارهايي پرسروصدا و جنجالي هستند. همين مساله هميشه پرسشهايي را درباره اين که او چگونه مي تواند چنين سوژه هايي را براي کارهايش انتخاب کند مطرح مي کند. به صورت طبيعي دوران حکومت رياست جمهوري نيکسون هم از اين قاعده جدا نيست.
آنتوني هاپکينز در نقش نيکسون خيلي خوب است و وي رفتاري شبيه اين کاراکتر سياسي دارد. نيکسون که وي روي پرده سينما ارائه مي دهد مردي پيچيده و سرشار از رويا، آرزو و تقاضاست. در عين حال او جنبه هاي شيطاني را نيز در خود دارد. نيکسون در سايه پرابهام جي اف کندي زندگي مي کند و به همين دليل احساس مي کند مي تواند تبديل به آدمي مطرح در دنياي سينما شود. جون آلن در نقش بت نيکسون همسر رئيس جمهور به صورت زني پرقدرت ظاهر مي شود که همسرش را دوست دارد، ولي برعکس او علاقه اي به سياست و دنياي مربوط به آن ندارد. زماني که فيلم وارد روحيات و درونيات نيکسون مي شود، جذاب تر به نظر مي آيد. صحنه هايي که در داخل کاخ سفيد رخ مي دهد بشدت تماشايي است.
در اينجا تماشاچي اتفاقات و مسائل مربوط به واترگيت را از نزديک مي بيند و متوجه مسائل داخلي آن مي شود. در همين ارتباط است که ديدار تاريخي نيکسون از جمهوري کمونيستي چين هم صورت مي گيرد. تماشاچي فيلم در طول قصه فيلم ، سقوط و فروپاشي دروني شخصيتي را از نزديک تجربه مي کند که مي خواست يک مرد بزرگ باشد. شايد زمان 3ساعته فيلم براي نمايش روحيات و احوال مردي مثل نيکسون مدت زمان کوتاهي به نظر برسد. در حقيقت استون خيلي سريع و تند (و شايد تيتروار) حرفها و مطالب خود را مطرح مي کند. با اين وجود او موفق مي شود آنچه را که مي خواهد به زبان تصوير بيان کند و بيننده اش را در جريان احوال عمومي و وضعيت کلي نيکسون قرار دهد.
در حقيقت ، فيلم گوشه هايي از زندگي و فعاليت سياسي نيکسون را در معرض ديد بينندگان مي گذارد. حتي اگر اين کار به صورت تلگرافي انجام شود باز هم کار خوبي است ، زيرا تماشاچي بعد از ديدن فيلم اطلاعاتي کلي و ضروري درباره نيکسون به دست آورده است. حال و هواي فيلم به گونه اي است که همه چيز شفاف و سرراست ارائه مي شود و ديگر نيازي به استفاده از سمبل و استعاره نيست. شايد برخي بگويند فيلم نيکسون را به صورت آدمي منفي و بد به تصوير کشيده است ، اما او در قصه فيلم هماني است که در زندگي واقعي اش بود. استون در فيلم خود نه چيزي به اين آدم اضافه کرده و نه چيزي از او را کم کرده است. نيکسون پنجشنبه از برنامه «سينما يک » پخش شد.

Hectorist
05-05-2007, 12:40
ایول ، این ویم وندرس آدم مشنگیه ها !!! :31: عجب فیلمهای داغونی میسازه . من که خیلی حال کردم .

فقط یک جاش یه خورده سوتی بود ، اون جایی که هَمِت نشست تا نگاتیوها رو برداره ، کریستال بهش گفت : همزمان در کیف رو هم ببند ، و وقتی هم که هَمِت نشست ، در کیف رو بست . اما وقتی که داشت نگاتیوها رو نگاه می کرد درِ کیف باز بود :27:

مینا+آل پا
05-05-2007, 14:30
دانی براسکو واقعا ایول داشت.داستان و بازیگرا هر دو .20
ولی خداییش فیلم 127 دقیقه شده بود 106 دقیقه
نمره من 8.5 از 10

Ehsani
05-05-2007, 19:03
با پخشی که برنامه 100فیلم کرد برای بار سوم فیلم یک محکوم به مرگ گریخت رو دیدم..به نظر من با توجه به سال ساخت و امکانات اون موقع و همچنین با توجه به سبک روایی فیلم...یک فیلم بی نظیررررررر بود...نمره من 7.5 از 10

S@eid
05-05-2007, 20:02
دوستان فردا سینما و ماوراء نداریم...

به جاش سری دوم نقد فیلم 300 رو خواهیم داشت که در قالب سینما پشت پرده پخش میشه...
کارشناسان برنامه : دكترسيدمحسن فاطمي، دكتر محيط طباطبايي و عباس سليمي‌ نمين ...
فردا ساعت 9 شب ...

pedram_ashena
05-05-2007, 21:08
داني براسكو/8 از 10/صحنه آخر:آل قبل از رفتن حلقه،پلاك و... خود را در مياره و ميره./به پيشواز مرگ رفت.
300 را كي ميخواهند پخش كنند؟

Hectorist
05-05-2007, 21:43
ایول ، منم نمره بدم دیگه : دانی براسکو : 10 از همون 10 ، هَمِت 9 از 10 :10:

S@eid
05-05-2007, 22:01
300 را كي ميخواهند پخش كنند؟
به جاش سری دوم نقد فیلم 300 رو خواهیم داشت که در قالب سینما پشت پرده پخش میشه...
کارشناسان برنامه : دكترسيدمحسن فاطمي، دكتر محيط طباطبايي و عباس سليمي‌ نمين ...
فردا ساعت 9 شب ...

ardalan_zapata
05-05-2007, 22:22
یک متهم به مرگ گریخت دیدید؟؟
این فیلم 4 سال پیش سینما یک گذاشت خیلی باهاش حال کردم

H.M.D
06-05-2007, 11:09
يه زمان برنامه سينما 1 فيلم هاي خيلي خيلي قشنگي ميزاشت
ولي الا زياد به درد نميخوره

من 2 تا از 3تا فيلم قشنگي كه تو عمرم ديدم رو از اين برنامه ديدم:

What dreams may come - Robbin Williams

The Truman show - Jim Carry

ardalan_zapata
06-05-2007, 11:32

با دوتاش موافقم

Hectorist
06-05-2007, 12:51

با دوتاش موافقم

موضوع تایپیک رو فراموش نکنید ، لطفا . جای این پستها تو این تایپیکه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Mahdi Hero
06-05-2007, 15:51
راستی مگه مجری برنامه سينما پشته پرده طالب زاده نيست؟ پس چرا امشب خودش تو برنامه حاضر نيست؟
نکنه باز رفته آمريکا؟

Hectorist
06-05-2007, 21:11
راستی مگه مجری برنامه سينما پشته پرده طالب زاده نيست؟ پس چرا امشب خودش تو برنامه حاضر نيست؟
نکنه باز رفته آمريکا؟

دلیلش اینه که دفعه قبل اکبر عالمی خیلی صحبت کرد و نذاشت طالب زاده یک کلمه حرف بزنه. طالب زاده هم قهر کرده ، گفته من دیگه نمیام نقد کنم و از این حرفا !!! ( ایول شایعه پراکنی :21: )

S@eid
08-05-2007, 00:52
احتمالا این هفته سینما یک فیلم در جستجوی نا کجا اباد رو پخش می کنه ...
فیلم قبلا توی این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) معرفی شده...

موفق باشید...

shadli_m7
08-05-2007, 14:15
سلام دوستان خسته نباشید

کارتون عالیه

Y@var
08-05-2007, 21:13
سلام دوستان.
هر وقت به روز میشه میام این تاپیک رو نگاه می کنم/
همینجوری فعال ادامه بدین خیلی ممنون.

MaSoOd
08-05-2007, 23:08
یک متهم به مرگ گریخت رو پخش کرد
خیلی فیلم باحالی بود
خیلی ازش خوشم اومد

S@eid
09-05-2007, 15:01
سینما 4 این هفته احتمالا :

اخر پاییز (تابستان)"Kohayagawa ke no aki "

کارگردان
Yasujiro Ozu
با بازی
Ganjiro Nakamura ، Setsuko Hara ، Yoko Tsukasa
محصول 1961 "ﮊاپن"
مدت زمان : 103 دقیقه

خلاصه ی فیلم :

این فیلم ماجرای زندگی یک مادر و دخترش را به تصویر می کشد که هر دو در آستانه ازدواج قرار دارند.....

S@eid
10-05-2007, 16:06
صد فیلم این هفته :

اشوب " Ran "

کارگردان
Akira Kurosawa
با بازی
Tatsuya Nakadai ، Akira Terao ، Jinpachi Nezu
محصول 1985 "فرانسه ،ﮊاپن "

مدت زمان :160 دقیقه

خلاصه فیلم :

داستان این فیلم در قرن شانزدهم در ژاپن اتفاق می‌افتد. فرمانروا هیده تورا ایچیمونجی، قلمرو خود را بین سه پسرش تقسیم می‌کند واز قدرت کنار می‌رود. سابورو کوچکترین فرزندش از فرمان سرپیچی می‌کند و پدر او را طرد می‌کند. پدر پیش پسر اولش می‌رود، اما از رفتار او نیز رنجیده می‌شود. سپس به سراغ پسر دوم می‌رود و ...

درباره ی فیلم :

این فیلم محصول مشترک سال 1985 ژاپن و فرانسه، به کارگردانی آکیرا کوروساوا، فیلمساز نامدار ژاپنی است. فیلمنامه را خود کوروساوا نوشته است. "آشوب" آخرین فیلم حماسی و پرهزینه کوروساوا با بودجه‌ای معادل 12 میلیون دلار ساخته شد که در آن زمان پرهزینه‌ترین فیلم سینمایی ژاپنی بود.کوروساوا قبل از مرگ در سال 1998 سه فیلم دیگر هم کارگردانی کرد، اما به لحاظ گستردگی و ابعاد هیچ کدام در حد "آشوب" نبودند. این فیلم به خاطر تصاویر پرقدرت و رنگ های انتخاب شده مورد تحسین قرار گرفت. امی وادا طراح لباس برای این فیلم برنده اسکار شد. فیلم "آشوب" برداشتی آزاد از "شاه لیر" شکسپیر است. در این فیلم تاتسویا ناکادای، آکی‌را ترائو، جینپاچی نزو و دایسوکه ریو به ایفای نقش پرداختند. فیلم سینمایی "آشوب" در سه بخش بهترین کارگردانی، فیلمبرداری و طراح صحنه نیز نامزد اسکار شده بود.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

امشب حوالی ساعت 8.30 شب یه فیلم قشنگ داره با بازی ویل اسمیت به نام در جستجوی خوشبختی... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اگر فرصت کردین ببینین...

Mahdi Hero
10-05-2007, 16:10
امشم سينما يک در جستجويه نا کجا آباد رو داره فيلمه خيلی قشنگيه از دستش ندين

hamidma
11-05-2007, 01:43
من این فیلم رو دیدم علیرغم سانسورهای زیادی که داشت با توجه دقیق به فیلم و بعدش هم تحلیل فیلم ، این فیلم بسیار زیبا و تاثیر گذار بود.
استفاده از تاتر در عصر افکتهای دیجیتالی در ایجاد عناصر تخیلی بسیار زیبا دراین فیلم با وجود نقدهایی که تحلیلگران فیلم به اون می گرفتند بسیار زیبا و همچنین متفکرانه بود.

راستی من در روزنامه خوندم که به علت مشکلاتی که بین عوامل سینما یک و سینما چهار با مدیران شبکه های یک و چهار دارند قراره که جای عوامل این دوبرنامه در شبکه های یک و چهار جابه جا بشه.
به نظر شما این چقدر صحت داره و علتش چیه؟
مدتی قبل هم که مدیر شبکه یک عوض شده بود مثل اینکه با سینما یک مشکلاتی رو داشت که چند هفته ای هم پخش نشد وبعد دوباره شروع شد البته با مجری متفاوت که شاید بیانگر یه تغییراتی در همین چند وقت قبل بوده.

Ar@m
11-05-2007, 07:51
اینا فقط همین مسحزه بازی ها رو بلدن
آخرش هم جورش رو ما باید بکشیم!

به هر حال فیلم جالبی بود
من کارتون های پیتر پن رو خیلی دوست داشتم واقعا رویایی بودن. حتی از معدود انیمیشن هایی بود که قسمت دومش هم خوب از آب در اومده بود. اما چیز ناراحت کندده ای که توی نقد این فیلم شنیدم سرنوشت های واقعی سه پسری بود که داستان پیتر پن با الهام از این سه تا نوشته شد. بخصوص پیتر واقعی که در جوانی خودکشی کرد.

MaSoOd
11-05-2007, 12:09
امیدوارم این فیلمی که سعید جان گفتن در جستجوی خوشبختی رو دیده باشین
و هم چنین در جستجوی ناکجا آباد

هر دوشون فیلم خیلی خوبی بودند

hamidma اگه عوامل جابجا بشه چی میشه آخه
اینا مشکلشون با فیلم هاس یا خودشون؟؟؟

Hectorist
11-05-2007, 12:24
دیشب چه قدر جستجو کردیم با این تلویزیون ، هر چی گم کرده بودم پیدا کردم !!! :31:

نمی دونم ، سعید مگه قرار نبود فیلمهای خوبی که از تلویزیون پخش میشه رو معرفی کنی ؟؟؟ :41:
دیشب اتفاقی زدم شبکه 3 دیدم داره به دنبال خوشبختی رو پخش میکنه. اون پسره ( کریستوفر ) پسر واقعی ویل اسمیت بودهااا :21: .

راستی فیلم امشب صد فیلم از اون فیلمهای بترکونه ، در کل فیلمهای کوروساوا خیلی جالبن. اگه امشب این فیلم رو دیدین به نقش رنگ ها توی فیلم توجه کنین. خیلی معنا دارن و زیبا به کار گرفته شدن. به نظر من این فیلم با رنگ هایی که توش به کار رفته حرف می زنه .

Hectorist
11-05-2007, 12:52
چند وقته فیلم معرفی نکردم ، یادم رفته چه جوری بود :31:

هویت Identity

کارگردان : James Mangold

بازیگران :

John Cusack
Ray Liotta
Amanda Peet

محصول : 2003 ، آمریکا
ژانر : ترسناک ، معمایی ، درام

این هفته سینما و ماورا سینمایی هویت ، اثر جیمز منگلد را یکشبه 23 اردیبهشت ساعت 20:45 دقیقه از شبکه 4 پخش میکند.
فیلم در مورد یک متل مخروبه هست که ده نفر آدم واردش میشن و یکی یکی کشته میشن.

Mahdi Hero
11-05-2007, 17:35
آقا امشبه فيلمه کورساوا رو از دست نديدا اين فيلم اون سال نامزده اسکار شده فيلمه خيلی
جالبيه راستی فيلمه سينما ماوار رو هم گمون کنم قبلا نشون داده

mohammad hamed
13-05-2007, 13:33
فيلمش فوق العاده هست

siya22
15-05-2007, 02:11
عجب فیلم باحالی بود این هویت فقط زیادی تخیلی بود آخراش یکم گیج شدم ولی چون از این جور فیلما خوشم میا حال کردم

S@eid
15-05-2007, 07:35
درباره ی فیلم هویت :

در فيلم‌هاي معمايي داستان به دو گونه روايت مي‌شود: در نوع نخست مخاطب حوادث را مي‌تواند تجزيه و تحليل كند و در نوع ديگر اين امكان وجود ندارد. براي مثال در داستان‌هاي شرلوك هلمز مخاطب در تمام لحظات كارآگاه را تعقيب مي‌كند و زاويه ديد او بر اساس اعمال هلمز شكل مي‌گيرد. در چنين فيلم‌ها و داستان‌هايي مدارك براي خواننده و تماشاگر رو نمي‌شود و در نتيجه توانايي حل معما را ندارد. اما در داستان‌هاي آگاتاكريستي يا فيلم‌هايي كه بر اساس اين داستان‌ها ساخته مي‌شوند، وضعيت به شكل ديگري است. در چنين فيلم‌هايي بيننده يا خواننده مي‌تواند مدارك را به تدريج جمع‌آوري كند و به ناگاه موفق به حل معما شود. «هويت» كه از داستاني جنايي برخوردار است تلفيقي از اين دو گونه است. سينمايي «هويت» هيچ هراس و وحشتي را براي تماشاگر به ارمغان نمي‌آورد و همه چيز مقابل چشمان بيننده آشكار مي‌شود. به نحوي كه برخي تماشاگران ممكن است از اواسط فيلم قاتل را شناسايي كنند. فيلم «هويت» به شدت هوشمندانه و پيچيده ساخته شده است و تماشاگر در پايان فيلم و با باز شدن گره نهايي شوكه مي‌شود. ساخته منگولد براي آناني كه خواهان تماشاي آثاري هستند كه نفسشان را بند مي‌آورد و اجازه نمي‌دهد لحظه‌اي از صندلي بلند شوند، مناسب‌ترين گزينه به نظر مي‌رسد. سينمايي «هويت» به لحاظ مضمون شباهت‌هاي بسياري با فيلم معروف «سي بل» دارد، با اين تفاوت كه داستاني پيچيده‌تر و دقيق‌تر دارد. «هويت» يكي از بهترين فيلمنامه‌هاي دهه‌هاي اخير سينما را دارد. فيلمنامه اين اثر به قلم مايكل كاني در ژانر جنايي به نگارش درآمده است و مضموني روانشناختي دارد. فيلم از جايي شروع مي‌شود كه يك دكتر روان‌شناس خودش را آماده مي‌كند تا گزارشي را راجع‌به يك قاتل زنجيره‌اي بخواند. قاتلي به نام ملكوم ريورز كه قرار است فرداي همان شب اعدام شود. بعد از اين، مردي به نام جورج وارد داستان مي‌شود كه با همسرش به متلي در وسط بيايان مي‌روند. در جاده هم مردي به نام «اد» مشغول رانندگي است. پليس سابق حالا راننده زني بازيگر شده است. ماشين «اد» در گل فرو مي‌رود و زني به نام «پاريس» از راه مي‌رسد تا كمكش كند. حالا همه با هم وارد هتلي مي‌شوند كه آدم‌هاي ديگري هم در آن هستند. داستان فيلم «هويت» چندان سرراست و عادي نيست و تماشاي آن دقت بيننده را طلب مي‌كند. سينمايي «هويت» با بودجه‌اي بسيار اندك ساخته شد، اما در گيشه توانست فيلم موفقي باشد. اين فيلم كه در شركت «كلمبيا» ساخته شده 23 آوريل، 2003 در سينماهاي آمريكا به اكران درآمد. هويت نيمي از موفقيت خود در گيشه را مرهون تبليغات هوشمندانه‌اي است كه براي اين فيلم انجام شد. ساخته منگولد به دليل به تصوير كشيدن برخي صحنه‌هاي خشونت بار و همچنين استفاده از برخي الفاظ ناپسند، با درجه R به روي پرده رفت. اين فيلم در جشنواره‌ها نيز اثري موفق جلوه كرد و كانديداي دريافت چندين جايزه در سال 2003 شد. «هويت» هم‌چنين نامزد دريافت عنوان بهترين فيلم از نگاه نوجوان در سال 2003 شد. اين فيلم علاوه بر آمريكا در كشورهاي استراليا و نيوزلند با موفقيت در اكران همراه بود. به اعتقاد بسياري از منتقدان جيمز منگولد در «هويت» نتوانسته شخصيت دكتر مابوزه‌وار آن بيمار رواني و تاثيرش روي كاراكترهاي ديگر را تعميق بخشد، تا تاثير لازم را بر مخاطب بگذرد. او در زمره‌ي هنرمنداني است كه به تفكر غالب در محافل سياسي غرب كه همان تاثير نوعي ديدگاه كاريزماتيك در ايجاد روانپريشي‌هاي جهت مدارانه و منجر به جنايت است، اعتقاد دارد. جيمز منگولد، نويسنده، كارگردان و بازيگر آمريكايي است كه از دهه 1990 فعاليت خود را آغاز كرد وعمده آثارش را در ژانر درام و رومانس ساخت. نخستين فيلم جدي منگولد با نام «اليور و كمپاني» در سال 1988 در سينماها به اكران درآمد. او كه فيلمنامه تمام فيلم‌هايش را خودش مي‌نويسد، در سال 1995 و با موفقيت فيلم نامتعارف «سنگين» در جشنواره ساندنس به شهرت رسيد. او با «پليس آباد» و «دختر از هم گسيخته» سعي مي‌كرد تعادلي بين جنبه هنري و تجاري فيلم‌هايش ايجاد كند كه فيلم هويت نيز حاصل همين تفكر است.

S@eid
15-05-2007, 17:14
سینما یک این هفته :

پرنس و سلحشور "Princess and the Warrior"

کارگردان
Tom Tykwer

با بازی
Franka Potente ، Benno Furmann ، Joachim Krol

محصول 2000 "المان"
مدت زمان :135 دقیقه

خلاصه فیلم :

پرستار جواني كه زندگي را در تنهايي مي گذارند همه وقت خود صرف مراقبت از بيماران رواني كرده است .
او بر اثر تصادف با جواني برخورد مي كند كه به نظرش مي رسد شريك خوبي براي زندگي وي است اما.......

Mahdi Hero
16-05-2007, 01:31
اين فيلمه سينما يکو که خيلی جاهاشو سانسور ميکنند

Hectorist
16-05-2007, 07:52
اين فيلمه سينما يکو که خيلی جاهاشو سانسور ميکنند

از روی پوسترش فهمیدی ؟؟؟ :21:

Mahdi Hero
16-05-2007, 20:15
از روی پوسترش فهمیدی ؟؟؟ :21:

آره هم از اون هم اينکه تو ياهو درجه r بهش داده يعنی افراده زيره 17 نگاه نکنند
:10: :27:

S@eid
16-05-2007, 21:34
صد فیلم این هفته :

بینوایان " Le-s Miserables "

کارگردان
Jean Paul Le Chanois

با بازی
Jean Gabin ، Bernard Blier ، Rene Fleur

محصول 1957 "المان ، فرانسه ، ایتالیا "

مدت زمان :210 دقیقه

خلاصه ی فیلم :

«ژان والژان» ، با بي‌عدالتي محکوم به گذراندن سالهاي متمادي در زندان با اعمال شاقه مي‌شود. اما طي حادثه‌اي آزادي خود را بدست مي‌آورد و زندگي تاره و شرافتمندانه‌اي را آغاز مي‌کند. درحاليکه پليسي سنگدل بنام «ژاور» همچنان در تلاش براي دستگيري اوست ...

blues-kambiz
17-05-2007, 17:48
برنامه های آینده سینمایک:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])پریشانی 86/3/10

Director:

Paul Schrader ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فرشته ای سرمیز من 86/3/17

Director:

Jane Campion ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

MaSoOd
18-05-2007, 01:27
کسی از دوستان این فیلم ماهواره رو از شبکه 3 دید؟
خیلی باحال بود

Amin
18-05-2007, 02:12
کسی از دوستان این فیلم ماهواره رو از شبکه 3 دید؟
خیلی باحال بود
سلام
درسته فيلم جالبي بود متفاوت بگم بهتره
البته يه ذره حوصله آدم رو سر ميبرد

هز چي گشتم لينك IMDB رو پيدا نكردم

S@eid
18-05-2007, 04:07
درباره فیلم این هفته ی سینما یک "پرنس و سلحشور"

تيکور فيلمساز آلماني و کارگردان «پرنسس و سلحشور» شهرت بين المللي خود را سال 1997کسب کرد.
در آن زمان او دومين فيلم سينمايي خود «خواب روهاي زمستاني» را کارگرداني کرد که هم در داخل کشور و هم در بين تماشاگران خارجي مورد توجه زياد قرار گرفت.
بعد از آن سال 1998از راه رسيد و جشنواره بين المللي تورنتو فيلم «بدو لولا بدو» را نمايش داد. اين فيلم تبديل به يکي از بهترين و مطرح ترين فيلمهاي اين جشنواره شد و منتقدين و تماشاگران را به هيجان آورد. اين فيلم سال 1999در سطح بين المللي به نمايش درآمد و مورد توجه همگان قرار گرفت. تماشاگران زير 40سال استقبال خيلي خوبي از اين فيلم کردند. حالا سطح توقعات از تيکور بسيار بالا رفته بود و همه مي خواستند ببينند او بعد از اين فيلم چه چيزي را تحويل تماشاگران مشتاق خواهد داد.
با آن که تيکور در «پرنسس و سلحشور» از همان سبک يگانه و جذاب «بدو لولا بدو» استفاده مي کند (و اين دو فيلم از بسياري جهات شبيه هم هستند)، اما لحن و فضاي آن تفاوت زيادي با ساخته قبلي اش دارد. «بدو لولا بدو» مکاشفه اي در رنگ آميزي و يک انرژي مهار نشده بود که يک اکشن پايان ناپذير را به نمايش مي گذاشت ، اما «پرنسس و سلحشور» آرام تر و عميق تر است و از تماشاچي خود مي خواهد درباره قصه و مضمون فکر کند.
در عين حال فيلم از رومانس و عمق بيشتري هم برخوردار است. همين مساله باعث مي شود تا اين فيلم را نيز کاري متفاوت در کارنامه تيکور بدانيم.
فرانکا پوتنته بازيگر نقش لولاي «بدو لولا بدو» در «پرنسس و سلحشور» هم نقش اصلي را بازي مي کند. او پرستاري به نام سيسي است که در يک بيمارستان رواني کار مي کند. زندگي روزمره و يکنواخت او دستخوش تکرار است ، اما يک روز اوضاع عوض مي شود و اين زماني است که بودو (با بازي بنو فورمان) وارد زندگي او مي شود.
بودو قبل از اين افسر ارتش بوده که حالا بيکار است و طي اين مدت نتوانسته کاري براي خودش دست و پا کند. به دليل خطايي که بودو مي کند، سيسي با يک ماشين تصادف مي کند. او که متوجه نشده عامل تصادف است براي فرار از دست پليس که به دنبال اوست زير ماشين خود را پنهان مي کند.
بودو جان سيسي را از مرگ نجات داده و ناپديد مي شود، 2ماه بعد زماني که حال سيسي خوب مي شود، تصميم مي گيرد نجات دهنده خود را پيدا کند؛ اما بودو از دست سيسي فرار مي کند. با اين حال سيسي اعتقاد دارد دست تقدير اين دو را روبه روي هم قرار داده و به همين دليل جستجو براي پيدا کردن بودو را ادامه مي دهد. با اين حال دست سرنوشت چيزهاي ديگري را براي اين دو در نظر گرفته است.
در يک کلام مي توان گفت «پرنسس و سلحشور» (که سال 2000اکران عمومي شد) يکي از دقيق ترين و هوشمندانه ترين فيلمنامه هاي چند سال اخير سينماي اروپا را دارد. از اين نظر اين فيلم با «يادآوري» (ممنتو) کريستوفر فولان پهلو مي زند. براي مثال پانزده دقيقه پاياني فيلم را مي توان به چند شکل متفاوت تکميل کرد و به آخر رساند. نوع تحليلي که تماشاچي از کل موضوع ارائه مي دهد مي تواند آنچنان تاثيري برروي قصه بگذارد که او به ميل خود پايان فيلم را تقسيم کند. فيلمنامه تيکور حاضر نمي شود يک پايان مشخص براي فيلم تعيين کند، او با احترام گذاشتن به بيننده شرايط را براي هر نوع تفسيري باز مي گذارد و حاضر به توضيح خاص و مشخص به تماشاچي نيست. پايان فيلم که مي خواهد قدرت عشق و دوست داشتن را به نمايش بگذارد براي هر بيننده اي معني و مفهوم متفاوتي خواهد داشت.
اين وجه مشخصه فيلمساز پرقدرتي است که توانايي انجام چنين کارهايي را دارد.
با آن که سبک فيلم به نوعي وام گرفته از «بدو لولا بدو» است ، اما نمي توان آن را تقليدي از آن دانست و گفت که فيلمساز دارد خودش را تکرار مي کند. لحظه هايي از فيلم شبيه «بدو لولا بدو» است (مثل مبارزه بودو با پليس و فرار از چنگ آنها) اما تيکور اجازه نمي دهد کليت فيلمش چيزي شبيه کارهاي قبلي اش شود. در يک کلام مي توان فيلم را يک افسانه شاه پريان امروزي دانست.
نام فيلم هم دلالتي بر اين موضوع مي کند. تماشاچي در نگاه اول با شنيدن نام فيلم احساس مي کند که با يک کار تاريخي سروکار دارد. موسيقي فيلم يک فضاي سوررئاليستي خلق مي کند و نگاه فرا واقعيت گونه فيلم به هيچ وجه در تضاد با دنياي رئاليستي آن قرار نمي گيرد. فرانکا پوتنته که در «بدو لولا بدو» عالي و فوق العاده بود، در «پرنسس و سلحشور» بخوبي از عهده اجراي يک نقش چند شخصيتي و چند وجهي بر مي آيد.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ضمنا برنامه ی این هفته ی سینما 4 (امشب ) هم همون دریای درون ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هستش که قبلا معرفی کرده بودم...
-------------------------------------------------------------------------------------------------
تکرار فیلم در جستجوی خوشبختی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])امروز ساعت 10.30 صبح از شبکه سه...اونایی که ندیدن از دست ندنش...

maxeemo
18-05-2007, 15:16
فيلم "پرنس و سلحشور" رو ديدم، خوب بود ولي خيلي جاهاش آدم رو متقاعد نمي‌كرد. در كل جالب بود. راستي imdb هم كه پريد، اصلا قابل قبول نيست.

Ar@m
19-05-2007, 17:32
پرنس و سلحشور در کل فیلم جالبی بود بخصوص پایانش زمانی که بودو قسمت غمگین وجودش رو از ماشین پیاده می کنه و با سیسی از اونجا دور می شه. آدم اونجا هیچ فکر نمی کنه ادامه نگاه دوربین به سمت این قسمت جامونده باشه چون قسمت اصلی اونیه که با سیسی رفت اما حتی این قسمت هم برای خودش برنامه هایی داره و با اتوبوسی که راننده اش برادر بودو هست از اونجا می ره تا محو بشه.

ALt3rnA
19-05-2007, 19:52
بی نوایان رو دیدید؟؟

راستی سینما ماورا کی ها هست؟؟ این هفته چی داره؟؟

من هفته ی قبل دیدم خیلی خوشم اومد(هویت)

sedeh
19-05-2007, 20:18
از++دریای درون++سینما4 خوشم نیمد
از این کار گردان بعید بود

Ar@m
19-05-2007, 20:26
اتفاقا اونم قشنگ بود

Hectorist
19-05-2007, 21:46
راستی سینما ماورا کی ها هست؟؟ این هفته چی داره؟؟

من هفته ی قبل دیدم خیلی خوشم اومد(شخصیت)

مگه فیلم این هفته معرفی نشده ؟؟؟ میگردم اگه پیدا کردم میزارم. فیلم هفته قبل هم اسمش هویت بود. :10:

ALt3rnA
19-05-2007, 21:53
شرمنده سوتی دادم :)

چند شنبه ها میدتش ؟؟

آخه ما غریبیم اینجا

Hectorist
19-05-2007, 22:07
شرمنده سوتی دادم :)

چند شنبه ها میدتش ؟؟

آخه ما غریبیم اینجا

اومدم پستت رو نقل قول کنم ، دیدم نوشته هاش عوض شده :31:

منظورت سینما ماوراست ؟؟؟ روزهای یکشنبه ساعت 45 : 20 از شبکه 4 و تکرارش هم هی عوض میشه ، نمیدونم کی میزاره . سعید حتما میدونه. معلوم نیست کجا هست این بشر :19:

Identity این معنی ها رو میده :
--------------------------------------------------------------------------------
يکسانى ،خصوصيات ،اتحاد( در رياضيات)،هويت ،شخصيت ،اصليت ،شناسايى ،عينيت

ولی مثل اینکه ترجیح دادن از بین اینها هویت رو انتخاب کنن . :27:

S@eid
19-05-2007, 22:08
سينما و ماوراء اين هفته :

اثر پروانه اي "Butterfly Effect"

کارگردان
Eric Bress ، J. Mackye Gruber

با بازي
Ashton Kutcher ، Melora Walters ، Amy Smart ، Elden Henson

محصول : 2004 "امريکا"
مدت زمان : 113 دقيقه

خلاصه فيلم :

اين فيلم درباره‌ي پسري به نام ايوان است كه در دوران كودكي از استرس فراوان و اختلال حافظه رنج مي‌برد. او كشف مي‌كند كه به هنگام مطالعه‌ي دفتر خاطراتش در تونل زمان قرار گرفته و بخشي از دوران گذشته خود را مي‌بيند

piremard
20-05-2007, 05:34
سلام
درسته فيلم جالبي بود متفاوت بگم بهتره
البته يه ذره حوصله آدم رو سر ميبرد

هز چي گشتم لينك IMDB رو پيدا نكردم

--[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ALt3rnA
20-05-2007, 13:02
اومدم پستت رو نقل قول کنم ، دیدم نوشته هاش عوض شده :31:

منظورت سینما ماوراست ؟؟؟ روزهای یکشنبه ساعت 45 : 20 از شبکه 4 و تکرارش هم هی عوض میشه ، نمیدونم کی میزاره . سعید حتما میدونه. معلوم نیست کجا هست این بشر :19:

Identity این معنی ها رو میده :
--------------------------------------------------------------------------------
يکسانى ،خصوصيات ،اتحاد( در رياضيات)،هويت ،شخصيت ،اصليت ،شناسايى ،عينيت

ولی مثل اینکه ترجیح دادن از بین اینها هویت رو انتخاب کنن . :27:

:31: :31: :31: :31: :31: :31: :31: :31: :31: :31: :31: :31: :31:

رفتم تو سایتش دیدم اونجا هم نوشته هویت !:31::21: :21: :21: گفتم تا خیط نشده عوضش کنم ! اما مثل اینکه شما از من زرنگتر بودی:31: :31: :31: :31: :31:

:27: :27: :27:

blues-kambiz
20-05-2007, 19:33
فیلمهای آینده سینمایک

[/URL]پریشانی 86/3/10

Director:

Paul Schrader ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Director:

[U]Jane Campion ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Hectorist
20-05-2007, 20:37
فیلمهای آینده سینمایک

[/URL]پریشانی 86/3/10

Director:

Director:

[U]Jane Campion ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این پست رو یه بار دیگه هم فرستاده بودی ، نه ؟؟؟ :18:

ALt3rnA
20-05-2007, 22:39
فیلم سینما ماورا رو کی دید؟؟ خیلی قشنگ بود ...

Mahdi Hero
20-05-2007, 22:47
فیلم سینما ماورا رو کی دید؟؟ خیلی قشنگ بود ...

آره فيلمه خيلی جالبی بود دوسته من که خيلی خوشم اومد
:46:

Hectorist
21-05-2007, 07:27
فقط دو سوم فیلم رو سانسور کرده بودن !!! :27: دوبله فیلم هم که واقعا اسلامیک بود :13:

ALt3rnA
21-05-2007, 08:48
تایید میشه !

معلوم بود که خیلی زده بودن ازش مثلا شام بین اون و دختره رو کامل نشون نداد ... بعضی صحنه های ترسناکترشم حذف شده بود

hamed_u139
21-05-2007, 09:48
ajale nakon
bade sakhte shodan film ono neshoon mide

Behroooz
21-05-2007, 10:49
فیلم سلحشور و پرنسس رو دیدید؟

اسم عجیبی داشت ولی خیلی زیبا بود . باید به کارگردانش افرین گفت

Mahdi Hero
21-05-2007, 11:16
آره دقيقا ميشه گفت خيلی از صحنه هايه فيلمو سانسور کرده بودن کسايی که مثله من ميخوان
اين فيلمو دانلود کنند ميتونند باسه پيدا کردنه لينکاش به تاپيکه زير برند

Mahdi Hero
21-05-2007, 11:17
ajale nakon
bade sakhte shodan film ono neshoon mide

دوسته عزيز اگه ميشه فارسی تايپ کنيد بعد ميشه دقيق تر بگيد که چی گفتيد؟
:41:

Behroooz
21-05-2007, 11:46
آره دقيقا ميشه گفت خيلی از صحنه هايه فيلمو سانسور کرده بودن کسايی که مثله من ميخوان
اين فيلمو دانلود کنند ميتونند باسه پيدا کردنه لينکاش به تاپيکه زير برند

حیف این فیلم به این زیبایی

پیدا کردی من رو هم خبر کن .

Mahdi Hero
21-05-2007, 14:19
حیف این فیلم به این زیبایی

پیدا کردی من رو هم خبر کن .

خوب بهروز جون پيدا کردم ديگه عزيز و تو تاپيکه زير باسه دانلود گذاشتم
:11: :10: :46:

hezaro-yekshab
21-05-2007, 16:32
نظرتون درباره ی اثر پروانه ای چیه؟
من که از این ژانر فیلم ها خوشم میاد
:11:

Hectorist
21-05-2007, 21:12
نظرتون درباره ی اثر پروانه ای چیه؟
من که از این ژانر فیلم ها خوشم میاد
:11:

فیلم خوبی بود . اما عالی نبود. این فیلمها معمولا تخیلی برداشت میشن. در صورتی که این اثر پروانه ای یک نوع بیماریه و حقیقت داره. تو این فیلم هم کارگردان اومده اون رو به همه نمایش داده. در کل درجه 2 به حساب میاد ( به نظر من ) . اونجایی که میرن سینما و پوسترهای فیلم Seven رو در و دیوار هست نشون میده که کارگردان می خواد نشون بده که عاشق اون فیلم هست و شاید هم عاشق David Fincher و سبک فیلمسازیش.

در کل به نظر من فیلمی نبود که سینما و ماورا بخواد نشونش بده. فکر کنم تا چند وقت دیگه به جای اکبر عالمی هم یه روانشناس میارن.

Mahdi Hero
21-05-2007, 23:56
فیلم خوبی بود . اما عالی نبود. این فیلمها معمولا تخیلی برداشت میشن. در صورتی که این اثر پروانه ای یک نوع بیماریه و حقیقت داره. تو این فیلم هم کارگردان اومده اون رو به همه نمایش داده. در کل درجه 2 به حساب میاد ( به نظر من ) . اونجایی که میرن سینما و پوسترهای فیلم Seven رو در و دیوار هست نشون میده که کارگردان می خواد نشون بده که عاشق اون فیلم هست و شاید هم عاشق David Fincher و سبک فیلمسازیش.

در کل به نظر من فیلمی نبود که سینما و ماورا بخواد نشونش بده. فکر کنم تا چند وقت دیگه به جای اکبر عالمی هم یه روانشناس میارن.

آره جديدا سينما ماورا مثله قبل خوب کار نميکنه و همش بحثايه روانشناسی دارن
راه ميندازن اينگار همه مردم مشکله راونی دارن در ضمن به نظره من نه فيلمش نه کارگردانش
در حدو اندازه فيلمه seven و ديويد فينيچر بودن

mehrdad21
22-05-2007, 01:11
منم با گفته دوستمون موافقم که فیلم اثر پروانه ای یک اثر متوسط بود .یکی از دلایلی که من تو ذوقم خورد سانسور سیمای جمهوری اسلامی بود که سئوالات زیادی رو واسه من ایجاد کرد . در مجموع داستان ، جالب بود . بازی ها هم بدک نبود .

من شخصا سکانسی رو دوست داشتم که اوان با مادرش داشت اون شهرو ترک میکرد و روی کاغذ نوشت به خاطر تو بر میگردم و اون رو جلوی شیشه ماشین گرفت تا کایلی اونو ببینه

maxeemo
22-05-2007, 01:37
متاسفانه سانسور در تلويزيون ما گاهي داستان فيلم‌ها رو عوض مي‌كنه، و از اون بدتر ممكنه پيام و مفهوم فيلم رو بهم بزنه. نمونش فيلم Leon يا Professional كه چند وقت پيش از شبكه‌ي 3 پخش شد. فيلمي كه از تلويزيون پخش شد داستانش 180 درجه با فيلم اصلي فرق ميكرد. از اون گذشته يك فيلم كه يك اثر هنري محسوب مي‌شه، مخصوصا يك فيلم متوسط به بالا، صددرصد براي هر صحنه‌اش يك برنامه‌ريزي داشته، حالا اون Shot يا صحنه هر چي مي‌خواد باشه. ممكنه حذف يك صحنه تمام زحمات يك كارگردان رو نقش برآب كنه. نمي‌دونم براي پخش فيلم‌ها به اين صورت در تلويزيون، مجوزي هم از سازنده‌اش گرفته ميشه يا نه؟ اگه دوستان كسي مي‌دونه لطفا بگه. كلام آخر، به نظر من يا پخش نكنن يا اگه پخش مي‌كنن كامل پخش كنن. اينجوري سنگين‌ترن. اگه چرت و پرت گفتم ببخشيد. :13:

S@eid
22-05-2007, 03:06
متاسفانه سانسور در تلويزيون ما گاهي داستان فيلم‌ها رو عوض مي‌كنه، و از اون بدتر ممكنه پيام و مفهوم فيلم رو بهم بزنه. نمونش فيلم Leon يا Professional كه چند وقت پيش از شبكه‌ي 3 پخش شد. فيلمي كه از تلويزيون پخش شد داستانش 180 درجه با فيلم اصلي فرق ميكرد. از اون گذشته يك فيلم كه يك اثر هنري محسوب مي‌شه، مخصوصا يك فيلم متوسط به بالا، صددرصد براي هر صحنه‌اش يك برنامه‌ريزي داشته، حالا اون Shot يا صحنه هر چي مي‌خواد باشه. ممكنه حذف يك صحنه تمام زحمات يك كارگردان رو نقش برآب كنه. نمي‌دونم براي پخش فيلم‌ها به اين صورت در تلويزيون، مجوزي هم از سازنده‌اش گرفته ميشه يا نه؟ اگه دوستان كسي مي‌دونه لطفا بگه. كلام آخر، به نظر من يا پخش نكنن يا اگه پخش مي‌كنن كامل پخش كنن. اينجوري سنگين‌ترن. اگه چرت و پرت گفتم ببخشيد.حق میگی عزیزم ... توی فیلم هایی ماوراء ی که معمولا پیچیده هم هستن هر صحنه از فیلم ممکنه یه گره رو برای بیننده باز کنه ...
البته به قول یه کی از رفقای خوش بینمون این سانسور تلویزیون ما باعث شده که خلاق تر بشیم ... باسه خودمون داستان و تجزیه تحلیل کنیم و به نتیجه برسیم .
قول میدم اگه همین فیلم اثر پروانه ای ( سانسور شده ش رو ) برای غربی ها پخش کنن عمرا هیچ کدوم نمی فهمن قضیه چیه ( یکم استفاده از صنعت اغراق )... ولی ما راحت گرفتیم قضیه چیه !!!
کلا فیلم خوبی بود و پایان زیبایی داشت...

S@eid
22-05-2007, 03:25
سینما یک این هفته احتمالا :

اعماق قلب

کارگردان
اكبر منصور فلاح
با بازی
رامتين خداپناهي – حسن اسدي – شرراه رخام
محصول: ايران - مركز يزد

خلاصه ی فیلم :

منصور ساجدي از كارمندان عالي رتبه اداره بيمه، براي پسرش محسن به خواستگاري دختري از خانواده ثروتمندي مي رود اما با ديدن پدر دختر يكه مي خورد چرا كه وي از همرزمان او بوده و در طول جنگ به اتفاق دوستشان احمد كه شهيد شده در عمليات كربلاي 5 شركت كرده و احمد در آن جا شهيد مي شود و احمد پيش از شهادت وصيت مي كند كه منصور قيومت پسرش محسن را به عهده بگيرد در مسير اين خواستگاري محسن در مي يابد كه ....

نکته :
فکر می کنم این فیلم رو به مناسبت سالروز فتح خرمشهر انتخاب کرده باشن ... احتمالا فیلم رو هم تجزیه تحلیل نمی کنن ...

Behroooz
22-05-2007, 11:27
خوب بهروز جون پيدا کردم ديگه عزيز و تو تاپيکه زير باسه دانلود گذاشتم
:11: :10: :46:

کو کجاست ؟؟؟؟؟

S@eid
22-05-2007, 16:48
درباره ی فیلم اثر پروانه ای ...

«اثر پروانه» به علت نمايش آثار ديرپاي جنايات غرب و تشريح عاطفي و روحي شخصيت‌هايي كه از روي اجبار پذيري آن بوده‌اند، خيلي قابل تعمق است. با اين حال «اثر پروانه»، اميد زيادي را به اين گونه افراد نمي‌بخشد و برخلاف آن مي‌گويد هر كوششي براي پاك كردن گذشته‌اي دردناك شايد «دنيا قابل تحمل» امروز را هم به كلي فروريزد و چنان معادلات مجهولي را خلق كند كه با هيچ تدبير و حتي سلاحي قابل ترميم نباشد. سازندگان «اثر پروانه» از عامل هميشه در حال پرواز «خيال» به بهترين و وسيعترين شكل براي بيان ايده خود سود بسته‌اند. شخصيت اصلي فيلم با نگاه كردن به يكي از نمايش‌هاي دوران كودكي سفري را به گذشته آغاز مي‌كند اما هر بار كه بازمي‌گردد جامعه پيش روي او سخت تر و پرهرج و مرج‌تر مي‌شود. سازندگان «اثر پروانه»، گويي درپي القاي اين طرز تفكر هستند و برخي جنايات بشري به هيچ طريقي قابل جبران نيستند. فيلمنامه‌ي «اثر پروانه» را دريك برس و جي مكي گرابر در ژانر علمي تخيلي و دلهره به نگارش درآورده‌اند. اين فيلم با گردشي دلهره‌آور در زندگي مخدودش 4 كودك و سپس تفحص پرتعليق در زندگي ايام جواني‌شان، تماشاگر را با مخاطرات متعددي روبه‌رو مي‌كند و پيچ و خم‌هاي جنايي جالبي دارد. در ابتداي فيلم دوران كودكي اين چهار جوان به نام‌هاي «اوان»، «كايلي»، «تامي» و «لني» را مي‌بينيم و متوجه مي‌شويم كه شخصيت اصلي فيلم در مدرسه نقاشي‌هاي عجيب و غريبي مي‌كشد و روحش ناآرام است. او گاهي دچار فراموشي مي‌شود ، چاقو به دست مي‌گيرد و مادرش را وحشت زده مي‌كند. يك پزشك به اوان توصيه مي‌كند هر روز خاطراتش را بنويسد. اما هيچ كس زحمت خواندن اين خاطرات را به خود نمي‌دهد، روزي اوان در حالي كه مشغول خواندن دفتر يادداشتش است، به ناگاه وارد گذشته مي‌شود. او از رازهاي گذشته و آن چه ضمير ناخودآگاهش سركوب كرده آگاه مي‌شود، از آن پس اوانهربار اين تجربه را تكرار كرده و امتحان مي‌كند. اما هربار كه به دنياي كنوني برمي‌گردد متوجه مي‌شود كه قسمتي از اين دنيا عوض شده است. فيلمبرداري سينمايي «اثر پروانه» از تابستان 2002 در ونكوور كانادا آغاز شد و تنها 13 ميليون دلار هزينه برداشت. ساخت فيلم در مدت كمتر از دو ماه به پايان رسيد و در بهار 2003 آماده نمايش شد، اما پخش آن هربار به دليل قرارگرفتن در نوبت پخش و حجم بالاي فيلم‌ها به تعويق افتاد. با اين حال سينمايي «اثر پروانه»، فيلمي موفق در گيشه محسوب شد؛ چرا كه با گذشت سه هفته از اكرانش در سطح جهان در مجموع در جمع 10 فيلم پرفروش آمريكا و كانادا قرار گرفت و در هفته نخست اكرانش صدر نشين جدول بود. سينمايي «اثر پروانه» در جشنواره‌ها نيز از موفقيت نسبي برخوردارند. اين فيلم در سال 2005 در آكادمي فيلم‌هاي علمي ـ تخيلي و ترسناك و فانتزي شركت كرد و كانديداي دريافت بهترين فيلم علمي ـ تخيلي شد. ساخته مشترك اريك برمن و جي مكي گرابر در همين سال با حضور در جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي فانتزي بروسل جايزه بهترين فيلم از نگاه تماشاگران را براي سازندگانش به ارمغان آورد. «اثر پروانه» هم‌چنين نامزد دريافت جايزه بهترين فيلم در دلهره‌آور در جايزه فيلم انتخاب نوجوانان بوده است. اريك برس و جي مكي گرابر كه پيش از ساخت «اثر پروانه»، هيچ فيلمي را كارگرداني نكرده بودند، در اولين تجربه شان خوب ظاهر شدند. اين دو كارگردان جوان پيش از ساخت «اثر پروانه»، در عرصه فيلمنامه نويسي فعاليت داشتند كه نگارش فيلنامه «مقصد نهايي 2» از جمله مطرح‌ترين كارهاي آنان محسوب مي‌شود ...

Mahdi Hero
22-05-2007, 23:08
کو کجاست ؟؟؟؟؟

S@eid
23-05-2007, 11:04
صد فیلم این هفته (با استناد به این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) :

دلشدگان

کارگردان
زنده یاد علی حاتمی

بازیگران
فرامرز صديقي،امين تارخ،اكبر عبدي، محمدعلي كشاورز،جمشيد هاشم‌پور....
محصول : 1370

خلاصه فیلم :
در زمان سلطنت احمد شاه، تاجري فرنگي به بهانه رونق فرهنگ و هنر قصد دارد با پركردن چند صفحه از چند موسيقي دان ايراني، رديف هاي اصيل ايراني را كه در حال فراموشي است، از گزند گذر زمان محفوظ نگه دارد. به همين منظور از آقاحسين دلنواز خواسته مي شود كه جمعي از بهترين نوازندگان را برگزيند ...

اطلاعات بیشتر ... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Behroooz
23-05-2007, 11:37

این لینک مال اثر پروانه ای بود نه سلحشور و پرنسس...

Hectorist
23-05-2007, 12:48
صد فیلم این هفته (با استناد به این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) :

:18: :18: :18: :18:

این چه تایپیکیه ؟؟؟ بازار ما رو کساد میکنن که !!! فکر کنم باید پاشیم بریم اونجا کار کنیم :19:

Mahdi Hero
23-05-2007, 15:44
این لینک مال اثر پروانه ای بود نه سلحشور و پرنسس...

شرمنده من فکر کردم منظورت اونه

S@eid
23-05-2007, 17:24

میزری "Misery "

کارگردان
Rob Reiner

با بازی
James Caan ، Kathy Bates ، Richard Farnsworth ، Lauren Bacall

محصول 1990 " امریکا "
مدت زمان : 107 دقیقه

خلاصه ی فیلم :

این فیلم درباره زنی به نام آنی است که قبلا پرستار بوده و اکنون در یک منطقه کوهستانی زندگی می کند ،او بطور اتفاقی مردی بنام شلدون که گرفتار کولاک شده نجات می دهد ،شلدون نویسنده داستانهای عاشقانه است که آنی به شخصیت اصلی آنها ( میزری )علاقه زیادی دارد ،شلدون به آنی اجازه می دهد دست نوشته های داستان جدیدش را بخواند ، زن از خواندن داستان که در آن میزری می میرد خشمگین شده و شلدون رازندانی می کند و از وی می خواهد تا داستان را دوباره بنویسد و قسمت آخر آن را تغییر دهد و ...

درباره ی فیلم :

راب راینر این فیلم را سال 1990 به مدت 107 دقیقه ساخت. ویلیام گلدمن فیلمنامه این اثر را بر مبنای رمانی نوشته استفن کینگ نوشت. جیمز کان، کتی بیتس، ریچارد فارنزورث و لورن باکال در این فیلم بازی کرده‌اند. بیتس سال 1991 جایزه اسکار بهترین بازیگر زن را از آن خود کرد.

---------------------------------------------------------------
تصمیم گرفتم علاوه بر پوستر فیلم یه عکس کوچیک هم از کارگردان فیلم ها بزارم تا با چهره شون اشنا بشیم ...
حجم عکس ها رو تا اونجایی که ممکنه کم کردم که برای لود شدنشون مشکلی نداشته باشید.در هر صورت اگر مخالفید صرفه نظر می کنم...ممنون.

maxeemo
23-05-2007, 17:36

میزری "Misery "

کارگردان
Rob Reiner

با بازی
James Caan ، Kathy Bates ، Richard Farnsworth ، Lauren Bacall

محصول 1990 " امریکا "
مدت زمان : 107 دقیقه

خلاصه ی فیلم :

این فیلم درباره زنی به نام آنی است که قبلا پرستار بوده و اکنون در یک منطقه کوهستانی زندگی می کند ،او بطور اتفاقی مردی بنام شلدون که گرفتار کولاک شده نجات می دهد ،شلدون نویسنده داستانهای عاشقانه است که آنی به شخصیت اصلی آنها ( میزری )علاقه زیادی دارد ،شلدون به آنی اجازه می دهد دست نوشته های داستان جدیدش را بخواند ، زن از خواندن داستان که در آن میزری می میرد خشمگین شده و شلدون رازندانی می کند و از وی می خواهد تا داستان را دوباره بنویسد و قسمت آخر آن را تغییر دهد و ...

درباره ی فیلم :

راب راینر این فیلم را سال 1990 به مدت 107 دقیقه ساخت. ویلیام گلدمن فیلمنامه این اثر را بر مبنای رمانی نوشته استفن کینگ نوشت. جیمز کان، کتی بیتس، ریچارد فارنزورث و لورن باکال در این فیلم بازی کرده‌اند. بیتس سال 1991 جایزه اسکار بهترین بازیگر زن را از آن خود کرد.

---------------------------------------------------------------
تصمیم گرفتم علاوه بر پوستر فیلم یه عکس کوچیک هم از کارگردان فیلم ها بزارم تا با چهره شون اشنا بشیم ...
حجم عکس ها رو تا اونجایی که ممکنه کم کردم که برای لود شدنشون مشکلی نداشته باشید.در هر صورت اگر مخالفید صرفه نظر می کنم...ممنون.

من داستانش رو خوندم، خيلي زيباست، بايد فيلمش رو ديد كه به قشنگي داستان هست يا نه، من كه حتما نگاه مي‌كنم (اميدوارم همين فيلم باشه چون تا حالا فيلمش رو نديدم)

hamidma
25-05-2007, 02:12
خوب متاسفانه برنامه این هفته سینما یک بدون اینکه اصلا ازش اسمی برده بشه همون فیلم اعماق قلب بود. البته اصلا بهتره بگیم این هفته برنامه سینما یک پخش نشد. عجیبه وقتی هم که جشنه باز برنامه های تلویزیون عوض می شه و بدترین فیلم و برنامه رو نشون می دهند.

امیدوارم هفته اینده سینما یک پخش بشه و با توجه به شایعات مشکلات دست اندر کاران این برنامه با مدیر شبکه یک دیگه این برنامه زیبا ادامه پیدا کنه.

hamidma
25-05-2007, 02:19
دوستان عزیز می خواستم بپرسم ایا اجازه هست که در مورد برنامه مستند 4 هم در این تاپیک بحث کنیم؟
این هفته یک فیلم بسیار زیبا از این برنامه به نام " عکاس جنگ" پخش شد و بسیار زیبا و جای بحث داره. اگه ممکنه که در این زمینه بحث کنیم دوستان اعلام کنند.
با تشکر فراوان

SK8ER BOi
25-05-2007, 14:07
دوستان عزیز می خواستم بپرسم ایا اجازه هست که در مورد برنامه مستند 4 هم در این تاپیک بحث کنیم؟
این هفته یک فیلم بسیار زیبا از این برنامه به نام " عکاس جنگ" پخش شد و بسیار زیبا و جای بحث داره. اگه ممکنه که در این زمینه بحث کنیم دوستان اعلام کنند.
با تشکر فراوان

به نظر من اينجا جاش نيست.
كلآ اين برنامه زياد طرفدار هم نداره.
بهتره براي بحث در مورد اين فيلم يه تاپيك بزني.
البته بعيد مي دونم كه افراد زيادي پيدا بشن كه اين فيلم رو از اين برنامه ديده باشن و بخوان در موردش بحث كنن.(شايدم من اشتباه مي كنم)

ehsan_p30world
26-05-2007, 10:24
خوب متاسفانه برنامه این هفته سینما یک بدون اینکه اصلا ازش اسمی برده بشه همون فیلم اعماق قلب بود. البته اصلا بهتره بگیم این هفته برنامه سینما یک پخش نشد. عجیبه وقتی هم که جشنه باز برنامه های تلویزیون عوض می شه و بدترین فیلم و برنامه رو نشون می دهند.

امیدوارم هفته اینده سینما یک پخش بشه و با توجه به شایعات مشکلات دست اندر کاران این برنامه با مدیر شبکه یک دیگه این برنامه زیبا ادامه پیدا کنه.

متاسفانه در روزهای جشن و عزا سیستم پخش برنامه‌های صدا و سیما کاملاً به هم می‌ریزد!
گروه قبلی سینما یک هم با مدیر شبکه مشکل داشت به نظر من بهتر است این بار مدیر شبکه یک را عوض کنند!

sedeh
26-05-2007, 15:12
وقتی فهمیدم قراره از شبکه سه فیلم دلشدگان پخش بشه فکر کردم بالاخره تصویر ساز و نوازنده را از رسانه ملی میبینیم.اما.....زهی خیال باطل

Ar@m
26-05-2007, 17:33
متاسفانه در روزهای جشن و عزا سیستم پخش برنامه‌های صدا و سیما کاملاً به هم می‌ریزد!
گروه قبلی سینما یک هم با مدیر شبکه مشکل داشت به نظر من بهتر است این بار مدیر شبکه یک را عوض کنند!

اصلا این شبکه یک رو جمع کنن بهتره هرچی بلد بوده تا حالا منو سرکار گذاشته هیچ هم به قولش عمل نکرده سینما 1 دو سال پیش چه تبلیغات کامل و جامعی کرد و وعده نشون دادن چه فیلم هایی رو داد که فقط یکی دو تاشون رو گذاشت. حالا این هیچی وقتی اعلام می کنن فلان فیلم بعد که می شینی می بینی یه فیلم دیگه است از همه حرص آورتره. شبکه های دیگه خوش قول ترن

Elham2005
26-05-2007, 17:49
فیلم دلشدگان از ساخته های علی حاتمی بعد از انقلاب اسلامی- 1370- در پخش مجدد از صدا و سیما -1386 - سانسور شد!!!

یکی بیاد منو بگیره!!!

Asalbanoo
26-05-2007, 17:55
ببخشید واسه بار هزارم می پرسم
تکرار این دلشدگان کی هست ؟

ممنون

Mahdi Hero
26-05-2007, 18:12

ممنون

مژگان جان تا اونجايی که من ميدونم اين برنامه 100 فيلم تکرار نداره متاسفانه
:13: :41:

ALt3rnA
26-05-2007, 18:38
تکرار سینما 4 کی هستش ؟؟

SK8ER BOi
26-05-2007, 19:42
تکرار سینما 4 کی هستش ؟؟

شنبه ساعت 8:30 9 شب
يعني حدود 1 ساعت ديگه

R10MessiEtoo
26-05-2007, 20:16
قبول دارید کلا این سه چهارتا برنامه افت کردند سری قبلا سینما 1خیلی عالی بود اما من جدیدا با هیچ کدوم حال نمی کنم فقط بعضی وقتها سینما و ماوراء رو می بینم اونم بخاطر اکبر عالمی یا یه همچین اسمی!

Mahdi Hero
26-05-2007, 22:19
قبول دارید کلا این سه چهارتا برنامه افت کردند سری قبلا سینما 1خیلی عالی بود اما من جدیدا با هیچ کدوم حال نمی کنم فقط بعضی وقتها سینما و ماوراء رو می بینم اونم بخاطر اکبر عالمی یا یه همچین اسمی!

سری جديد سينما يک که واقعا افت کرده شديد به دليل طقيره يه سری از عواملش

ALt3rnA
26-05-2007, 23:29
سینما یک که به درد نمیخوره ....

فیلم های شبکه های ایران اکثرا چرتن

فقط سینما ماورا

S@eid
27-05-2007, 02:36
قبول دارید کلا این سه چهارتا برنامه افت کردند...
سری جديد سينما يک که واقعا افت کرده شديد به دليل طقيره يه سری از عواملش...
سینما یک که به درد نمیخوره ....کم لطفی نمی کنین ؟؟؟

چهار تا فیلم اخر سینما یک ...

پرنسس و سلحشور
در جستجوی نا کجا اباد
نیکسون
درباره ی اشمیت

به نظر من فیلم های قابل قبولی بودن ...

------------------------------------------------------

امشب شبکه ی پنج فیلم سینمایی کوهستان سرد رو پخش می کنه ... حوالی ساعت 9.30 شب ... در قالب برنامه ی سینما پنج ...
فیلم قشنگی هست ... قبلا هم تلویزیون پخشش کرده بود ...

siya22
27-05-2007, 02:45
آقا این فیلم سینما4 رو دیدین؟
من یه چیزی رو نفهمیدم این یارو کلانتره اون جمله عدالتی بالاتر ... که زنه قبلا" تو دادگاه گفته بود رو از چه کتابی خوند؟که بعدا" دید این همون جملست که زنه تو دادگاه گفته بعدشم که شک کردو ادامه ماجرا .
نظر شما درباره این فیلم چیه؟

S@eid
27-05-2007, 02:53
سینما و ماوراء این هفته ( امشب ) :

هزاران فرسنگ تنها تاختن " Riding Alone for Thousands of Miles "

کارگردان
Yimou Zhang

با بازی
Ken Takakura ، Shinobu Terajima ، Kiichi Nakai

محصول 2005 "هونگ کنگ ، چین ، ﮊاپن "

مدت زمان :107 دقیقه

خلاصه ی فیلم :
داستان درباره‌ي پدري است كه پسرش بيماري لاعلاج دارد. او براي درمان پسر سفري طولاني را آغاز مي‌كند و در اين راه برايش حوادثي رخ مي‌دهد...

نکته :
اگه یادتون باشه توی ایام عید یه فیلم از همین کارگردان پخش شد ... اسمش بود خانه ی خنجرهای پرنده ...
فیلم خیلی قشنگی بود...امیدوارم این فیلمش هم خوب باشه ...

S@eid
27-05-2007, 03:06
آقا این فیلم سینما4 رو دیدین؟
من یه چیزی رو نفهمیدم این یارو کلانتره اون جمله عدالتی بالاتر ... که زنه قبلا" تو دادگاه گفته بود رو از چه کتابی خوند؟که بعدا" دید این همون جملست که زنه تو دادگاه گفته بعدشم که شک کردو ادامه ماجرا .
نظر شما درباره این فیلم چیه؟فکر می کنم این جمله رو یارو نویسنده قبلا توی یکی از کتاباش اوورده بود ... وقتی کلانتر دید که زنه همون جمله رو
توی دادگاه گفته شک کرد که شاید زنه به خاطر علاقه ش به نویسنده اون رو برده به خونه ش و ...
فیلم بدی نبود ...یه شباهت هایی با فیلم نیمه ی تاریک داشت که چند هفته قبل همین سینما و ماورا پخش کرد...

siya22
27-05-2007, 12:01
فکر می کنم این جمله رو یارو نویسنده قبلا توی یکی از کتاباش اوورده بود ... وقتی کلانتر دید که زنه همون جمله رو
توی دادگاه گفته شک کرد که شاید زنه به خاطر علاقه ش به نویسنده اون رو برده به خونه ش و ...
فیلم بدی نبود ...یه شباهت هایی با فیلم نیمه ی تاریک داشت که چند هفته قبل همین سینما و ماورا پخش کرد...
حالا فهمیدم چی شد دمت گرم به نظر منم فیلمه بدی نبود

ElmO
27-05-2007, 14:52
[/B]امشب شبکه ی پنج فیلم سینمایی کوهستان سرد رو پخش می کنه ... حوالی ساعت 9.30 شب ... در قالب برنامه ی سینما پنج ...
فیلم قشنگی هست ... قبلا هم تلویزیون پخشش کرده بود ...

سلام

فکر میکنم حدود 30 الی 35 دقیقه رو باید سانسور کنن .
به نظر شما این 30 ، 35 دقیقه توی فیلم تاثیر گذار نیست ؟

ولی واقعا فیلم قشنگیه . بازی نیکول کیدمن و رنه زلگر ( روبی یا رابی ) هم واقعا زیباست .
دوبله و صداگذاریش هم باحاله . مخصوصا صدای زلگر :46:

دیدنش با این همه سانسور هم خالی از لطف نیست .

موفق باشید

یا حق

:40:

Mahdi Hero
27-05-2007, 15:14
فيلمه کوهستان سرد واقع زيباست اما حيف که دسته صدا و سيما ما افتاده و ميخواد خيلی
جاهاشو رو سانسور کنه

Sam Fisher 11
27-05-2007, 16:06
فيلمه کوهستان سرد واقع زيباست اما حيف که دسته صدا و سيما ما افتاده و ميخواد خيلی
جاهاشو رو سانسور کنه

یبار که شبکه 2 دادش و حسابی هم از خجالتش درومد:31:

Ar@m
27-05-2007, 16:21
فیلم قشنگی بود
بازی جودلاو واقعا محشر بود

S@eid
28-05-2007, 02:30
درباره ی فیلم کوهستان سرد ...

در دنياي فيلمنامه نويسي هميشه اتفاقات متعدد و متنوعي رخ مي دهد. اما هميشه اين طور نيست که با ناکام ماندن خط اصلي قصه فيلم ، خطوط فرعي به داد آن برسند و حاصل کار يک تجربه مثبت و منطقي ارزيابي شود. اين اتفاق براي «کوهستان سرد» (2003)رخ داد، يک درام رومانتيک که در دوران جنگ داخلي امريکا اتفاق مي افتد.
در دل اين قصه است که مضمون دوست داشتن به صورت يک موضوع اصلي خود را به نمايش مي گذارد و اپيزودهايي که به دنبال آن مي آيد امکان ادامه قصه را فراهم کرده و باعث مي شود تا روايت بتواند راه منطقي خود را طي کند. حاصل کار اين مي شود که فيلم خود را به صورت چيزي بيشتر و بهتر از زوج هنري نيکول کيدمن / جودلا نشان دهد. نکات خيلي زيادي درباره «کوهستان سرد» وجود دارد و اين نکات باعث مي شوند تا تماشاچي از کارگردان آن آنتوني مينگلا انتظار ديدن يک کار تراژدي رومانتيک همچون «بيمار انگليسي» (ساخته قبلي همين فيلمساز) را داشته باشد. اما اين انتظار بيهوده است.
«کوهستان سرد» هر چقدر هم که خوب باشد به «بيمار انگليسي» (که چهار جايزه اسکار هم گرفت ) نمي رسد.قصه فيلم که برگرفته از کتاب چارلز فريزر به همين نام است در سال 1864شروع مي شود و نيروهاي جنوب در آستانه شکست جنگ داخلي هستند. انيمن يکي از جوانان حاضر در ميدان نبرد که از يک حادثه انفجار مهيب جان سالم به در برده و فقط زخمي شده ، در حال بهبودي است. او تصميم مي گيرد به کلد مانتين دهکده محل زندگي اش برگردد. خانه او خيلي دور از جبهه و در کاروليناي شمالي است. او اميدوار است در اين محل به يک زندگي آرام دست پيدا کرده و بتواند در کنار آدا نامزد خود زندگي کند. آدا دختر يک واعظ است و سه سال از آخرين ديدار اين دو مي گذرد. انيمن اطمينان ندارد که آدا طي اين مدت در انتظار او مانده باشد.
ديدار آنها در دهکده بسيار کوتاه بوده و جنگ مي تواند خيلي چيزها را عوض کند. راه بازگشت به خانه طولاني است و انيمن در طول راه با آدمها و حوادث زيادي روبه رو مي شود که هر يک حکم يک اپيزود جداگانه را در دل قصه اصلي فيلم دارند. برخي از اين آدمها با او راه مي آيند و قصد کمک به او را دارند، در حالي که برخي ديگر مي خواهند به واسطه او صاحب سود شوند.از سوي ديگر آدا در دهکده منتظر بازگشت انيمن است. با مرگ پدرش ، او بايد به تنهايي مزرعه را بگرداند و شرايط سخت زندگي روزمره را از سر بگذراند. روبي زن جواني است که به خانه او پناه مي برد، وي به آدا مي گويد در ازاي کمک به وي براي بازسازي مزرعه ، غذا و مکاني براي اقامت مي خواهد. به زودي اين دو با هم دوست مي شوند و روبي پردل و جرات از آداي خجالتي و بي زبان در مقابل کساني که قصد تعرض به مزرعه را دارند حمايت مي کند. حضور آدمهاي گارد داخلي باعث دردسرهايي براي اهالي مي شود و درگيري او با آدا براي تصاحب مزرعه اش ، اپيزود ديگري از فيلم را تشکيل مي دهد.بسياري از منتقدين سينمايي عقيده دارند بخش دوم «کوهستان سرد» خيلي بهتر از قسمت اول آن است.
کارگردان فيلم مجبور است در 60دقيقه اول اطلاعات زيادي درباره پس زمينه کاراکترهايش به بيننده بدهد. برخي از اين اطلاعات از طريق فلاش بک ارائه مي شود. يک نکته مهم شروع فيلم ، انفجار عظيمي در دل جبهه جنگ است که خيلي خوب کار شده و تماشاچي را شوکه مي کند. زماني که اطلاعات لازم به تماشاچي داده شد، وقت آن مي رسد که کاراکترها احساسات دروني خود را به نمايش گذاشته و آشکار کنند. اما سوالي که مطرح مي شود اين است که آيا آنتوني مينگلا مي تواند اين احساسات دروني را به شکلي منطقي در درون کاراکترها (و در روابط بين آنها) بپروراند يا خير. اين سوالي است که برخي منتقدان به آن پاسخ منفي مي دهند.
نيرو و کشش اصلي که به کاراکترهاي مرکزي انگيزه مي دهد تا دست به اقدامات تازه بزنند (و ازجمله يک عشق غيرقابل سوال) بيشتر از آن که در دل اين آدمها جريان داشته باشد، به صورت نوشته و دستورالعملي است که از سوي فيلمنامه نويسان صادر شده و کاراکترها مجبور به اجراي بي چون و چراي آن هستند. ما مي دانيم که دو کاراکتر اصلي فيلم دلباخته يکديگر هستند، زيرا قصه فيلم اين را به ما مي گويد. براي ما در مقام بيننده هيچ دليل قانع کننده اي وجود ندارد که اين موضوع را باور کنيم.
در طول قصه فيلم هم اگرچه نگران کاراکترها هستيم ، اما گاهي اوقات اين سوال برايمان مطرح مي شود که پيگيري ماجراهاي آنها چه اهميتي مي تواند داشته باشد؟بار اصلي قصه فيلم بر دوش بازيگران آن و (بويژه رني زلوگر) است. اگرچه نيکول کيدمن بازيگر اصلي زن فيلم است ، اما حضور زلوگر آنقدر قوي و پرقدرت است که او را به پس زمينه مي راند و حکم کاراکتر اصلي زن فيلم را پيدا مي کند. در تمام صحنه هايي که اين دو در کنار هم حضور و بازي دارند، زلوگر صحنه را در دست خود دارد و اهميتي بيشتر از کيدمن پيدا مي کند. او براي اين نقش اسکار بهترين بازيگر زن نقش مکمل را گرفت...

Sam Fisher 11
28-05-2007, 04:04
بابا صد رحمت به کانال 2 ، این که بیشتر سانسور شده بود :13:

Mahdi Hero
28-05-2007, 10:43
بابا صد رحمت به کانال 2 ، این که بیشتر سانسور شده بود :13:

آره نميدونم اين دفعه چرا کلی جاهاشو که دفعه پيش نشون داده بودن سانسور کردن

Lovelyman
28-05-2007, 10:49
قبلا مردم هنوز به سن تكليف نرسيده بودن (نا محرم)نشده بودن حالا شدن!!!

S@eid
29-05-2007, 03:21
درباره ی فیلم هزاران فرسنگ تنها تاختن ...

ژانگ ييمو درباره‌ي «هزاران فرسنگ تنها راندن» مي‌گويد: مايل بودم اين فيلم همچون يك نقاشي طبيعت بي‌جان تصويري صميمي از عشق پدر و فرزند را ارائه دهد.

اين كارگردان چيني كه با ساخت فيلم‌هاي رزمي چون «قهرمان» و «خانه‌هاي خنجرهاي پران»، تحسين همگان را برانگيخت با ساخت فيلم «هزاران مايل تنها راندن» فيلمي سراسر احساس را به تماشاگر عرضه داشت.

با اين حال ژانگ ييمو در تمام لحظات فيلم «هزاران مايل تنها راندن»، سعي كرده تا از احساسات گرايي صرف پرهيز كند، اتفاقي كه در ديگر آثار مطرحش نيز شاهد بوده‌ايم.

ژانگ ييمو در تمام سال‌هايي كه فيلم‌هاي رزمي خود را مي‌ساخت به كارگرداني درام، «هزاران فرسنگ تنها راندن» فكر مي‌كرد و براي نمايش لايه‌هاي عميق‌تر احساس، از به كارگيري صحنه‌ها و مناظر زيبا بهره برد.

«هزاران فرسنگ تنها راندن» همانند اغلب آثار ژانگ ييمو، حاوي تصاويري شاعرانه است كه جزييات به طور كامل در آن نقش بسته است. اتفاقي كه به وضوح در سينمايي «قهرمان» نيز رخ داد.

داستان فيلم

فيلمنامه «هزاران فرسنگ تنها راندن» را ژانگ ييمو با همكاري جينگژي زو در ژانر درام به نگارش درآورده است. داستان فيلم درباره‌ي مردي به نام چي تاكاتاست كه براي نخستين بار پس از سال‌ها دهكده آرام خود را در ژاپن به مقصد نيويورك ترك مي‌كند. تا اين كه عروسش ري با او تماس مي‌گيرد و خبر مي‌دهد كه پسرش كن اي چي به شدت بيمار است و سراغ پدرش را مي‌گيرد. تاكاتا پس از سال‌ها كدورت حاضر به ديدن پسرش مي‌شود، هر چند وقتي به دهكده باز مي‌گردد و متوجه مي‌شود كه پسرش در بستر بيماري هم حاضر به ديدن او نيست.

كوشش پيرمرد براي رفع كدورت با پسر به سفر در قلب چين مي‌انجامد. در طول سفر تاكاتا به چين، او با آدمهاي بسياري رو به رو مي‌شود كه هر كدام تاثير خاصي را بر او مي‌گذارند. در نهايت پيرمرد مهرباني را كشف كرده و حسي از خانواده‌اي كه سال‌ها پيش از دست داده بود را باز مي‌يابد.

حضور در جشنواره‌هاي جهاني و اكران در سينماها

سينمايي «هزاران فرسنگ تنها راندن» 22 دسامبر 2005 درچين به روي پرده رفت. اين فيلم حدود يك سال بعد يعني در اول سپتامبر 2006 نيز در سينماهاي محدودي از آمريكا به اكران عمومي درآمد.

ساخته ژانگ ييمو در كشورهاي ديگري چون استراليا، آرژانتين، سوئد و مالزي نيز به نمايش عمومي درآمده است و به دليل تم و المان‌هاي ملايمي كه در آن به كار گرفته شده براي همه گروه‌هاي سني مناسب تشخيص داده شد.

«هزاران فرسنگ تنها راندن» در سال 2007 در جشنواره فيلم هنگ‌كنگ شركت كرد و جايزه بهترين فيلم آسيايي به خود اختصاص داد.

اين فيلم در سال 2006 نيز از سوي انجمن منتقدان فيلم سان ديگو جايزه بهترين بازيگر نقش اول مرد فيلم خارجي را دريافت كرد.

درباره بازيگران فيلم

نقش اصلي «هزاران فرسنگ تنها راندن» را كن تاكاكورا بازي مي‌كند. بازيگري كه اگر ايفاي نقش در اين فيلم را قبول نمي‌كرد، ژانگ ييمو هرگز اين فيلم را نمي‌ساخت.

ژانگ ييمو از تاكاتورا به عنوان قهرمان دوران كودكي‌اش ياد كرده است كه همواره كار كردن با او برايش يك رويا بوده است. او پنج سال با تاكاكورا صحبت كرد تا بتواند شخصيت تاكاتا را براي او جا بيندازد.

در كنار تاكاتورا بازيگراني چون شي‌نوبو تراجيما، كي پي ناكاي، جيامين لي، لين كويي و جيانگ ون به ايفاي نقش پرداخته‌اند.

درباره كارگردان

ژانگ ييمو به نوعي پيشتاز موج نوي سينماي چين است. او به همراه ديگر هم نسل‌انش، نسل پنجم فيلمسازان چيني نام گرفتند. آنها از اواخر دهه 80 ميلادي تا اوايل دهه 90 با ساخت چند فيلم متفاوت راه را براي ديگر همنسلان خود باز كردند.

ژانگ ييمو زماني از مدرسه عالي فيلمسازي فارغ‌التحصيل شد كه زمزمه‌ي تحولات فرهنگي در چين به گوش مي‌رسيد. با آغاز انقلاب فرهنگي و كم شدن فشار سانسور، فيلمسازان نسل پنجمي چين نيز دست به كار شدند، كه نتيجه آن ظهور و سپس تثبيت قدرتمندانه كارگرداني نظير ييمو بود.

S@eid
29-05-2007, 16:57
سینما یک این هفته احتمالا :

پریشانی " Affliction "

کارگردان
Paul Schrader

با بازي
Nick Nolte ، Brigid Tierney ، Holmes Osborne

محصول 1997 " امریکا "
مدت زمان : 114 دقیقه

خلاصه فیلم :
كلانتر يك شهر كوچك در شمال آمريكا در زندگي احساس يكنواختي مي كند روزي دوست او يك تاجار ثروتمندي را براي شكار به جنگل مي برد اما بدون او باز مي گردد و مدعي مي شود كه وي بخاطر اشتباه خودش كشته شده است كلانتر تصميم مي گيرد در اين زمينه دست به تحقيق بزند.

S@eid
30-05-2007, 13:38

به اهستگی

کارگردان
مازیار میری

بازیگران
محمد رضا فروتن، نیلوفر خوش خلق، شاهرخ فروتنیان، مریم بوبانی، احمد ساعتچیان، رویا جاویدنیا و با حضور حسن پورشیرازی

فیلمنامه: پرویز شهبازی
محصول :1385

خلاصه فیلم :

پری همسر سید محمود بطور مشکوکی ناپدید می شود ، محمود برای یافتن پری به مناطق مختلف سر می زند و از آشنایان و فامیل پرس و جو می کند اودرنهایت جسد همسرش را در پزشک قانونی شناسایی کرده و برای او مراسم ختم برگزار می کند اما ...

ariansa3
30-05-2007, 15:48

ممنون

همون بهتر که ندیدیش ما که دیدمیش چیزی حالیمون نشد همینجوری الکی وسط آواز فیلم jump cut میخورد و 20 دقیقه اش میپرید:41: الیته فکر کنم مسئولین محترم نگران ریتم آهسته فیلم بودند و خواستند روند داستان یخورده سریعتر بشه:27:

Geeksboy
30-05-2007, 16:51
همون بهتر که ندیدیش ما که دیدمیش چیزی حالیمون نشد همینجوری الکی وسط آواز فیلم jump cut میخورد و 20 دقیقه اش میپرید الیته فکر کنم مسئولین محترم نگران ریتم آهسته فیلم بودند و خواستند روند داستان یخورده سریعتر بشه

من هم با این حرف موافقم... آخرش هم معلوم نمیشه چی میشه.

این برنامه سینما ماورا رو کی ها میزاره؟
فیلم های ترسناک رو کی ها میزاره؟

S@eid
30-05-2007, 17:08
این برنامه سینما ماورا رو کی ها میزاره؟
فیلم های ترسناک رو کی ها میزاره؟توی صفحات قبل زمان پخش برنامه ها گفته شده ... سینما و ماوراء یکشنبه ها ساعت 8.30 شب از شبکه چهار ...
در مورد فیلم های ترسناک هم باید بگم که زمان خاصی نداره ... ممکنه یه هفته فیلمشون ترسناک باشه هفته ی دیگه نه ...

Alireza_Shafaei_PCworld
31-05-2007, 11:38
سينما و ماوراء اين هفته :

اثر پروانه اي "Butterfly Effect"

کارگردان
Eric Bress ، J. Mackye Gruber

با بازي
Ashton Kutcher ، Melora Walters ، Amy Smart ، Elden Henson

محصول : 2004 "امريکا"
مدت زمان : 113 دقيقه

خلاصه فيلم :

اين فيلم درباره‌ي پسري به نام ايوان است كه در دوران كودكي از استرس فراوان و اختلال حافظه رنج مي‌برد. او كشف مي‌كند كه به هنگام مطالعه‌ي مجله‌هاي ويژه‌ي نوجوانان در تونل زمان قرار گرفته و بخشي از دوران گذشته خود را مي‌بيند

مگه اونا دفتر خاطرات خودش نبود؟
مجله نوجوانان از کجا اومد؟

S@eid
31-05-2007, 13:06
مگه اونا دفتر خاطرات خودش نبود؟
مجله نوجوانان از کجا اومد؟بله درسته ... شرمنده دیگه خلاصه ی فیلم ها رو از وبلاگ های مختلف پیدا می کنم ... گاهی از این اتفاقات می افته ... ویرایشش می کنم ...

ممنون ...

-------------------------------------------------------------

اول اینکه فکر می کنم این هفته صدفیلم نداریم چون می خوان بازی برزیل و انگلیس رو پخش کنن ...
به نقل از جام جم ...

دو اینکه دوبله ی فیلم بوی خوش زن برای تلویزیون تموم شده ... احتمالا توی هفته های اینده شاهد پخشش
از تلویزیون هستیم ... احتمالا در قالب برنامه ی صد فیلم ... ناصر طهماسب به جای الپاچینو صحبت کرده ...

سه اینکه امشب ساعت 8.30 شب شبکه ی 3 فیلمی داره به اسم "شعله ای برافروز" با بازی تیم رابینز ... اگر وقت کردین ببینین ...

خلاصه ی فیلم :

اين فيلم به چگونگي استعمار مردم آفريقاي جنوبي قبل از پيروزي نلسون ماندلا مي‌پردازد . جواني آفريقايي که در يک نيروگاه مشغول کار است توسط حاکمان سفيد پوست مورد اهانت و آزار قرار مي‌گيرد. او تصميم مي گيرد وارد جنبش هاي مردمي شود.
درموردش بیشتر توضیح نمی دم چون در حیطه ی این تاپیک نیست ...

blues-kambiz
31-05-2007, 16:53
آخرین اخبار از سینما یک

(همه دیدنیند از دست ندهید)

1386/3/10 پزیشانی

1386/3/17 فرشته ای سر میز من (درکنارمن)

1386/3/24 همه مردان شاه all the kings men

1386/3/31 بعدازظهر نحس

mndst
01-06-2007, 21:04
چرا تا به امتحانا میرسه یادشون میفته فیلم خوب بزارن؟

مینا+آل پا
01-06-2007, 23:30
می خوام بعد از ظهر نحس رو پخش نکنن.
دفعه قبل که گذاشتن موضوع فیلمو عوض کرده بودن.
تمام تضاد شخصیت آلپاچینو توی انگیزه اش برای سرقته!

S@eid
02-06-2007, 06:35
درباره ی فیلم " به اهستگی "

مايه جستجو براي رسيدن به درك جديد از واقعيت پيش از اين نيز در سيماي ايران دستمايه ساخت فيلم‌هاي بسياري بوده است كه البته تا حدودي برگرفته از مفاهيم عرفاني و معنوي فرهنگ ايراني هم است. ميري در «قطعه ناتمام» نيز داستانش را بر پايه همين دستمايه بيان كرده بود و نشان مي‌دهد كه درك جديدي از واقعيت دغدغه جدي او است. آن چه ميري در واقعيت تصويري مضامين مورد علاقه‌اش تا به حال نشان داده به خصوص در «به آهستگي» نشان از تسلط تكنيكي او دارد.
«به آهستگي» فيلم محكمي است كه نشان مي‌دهد سازندگانش سينما را مي‌شناسند. فيلمبردار، چهره‌پردازي و كارگرداني فيلم در سطح استانداردي از سينماي ايران قرار دارد.
** اكران فيلم
«به آهستگي» از مدت‌ها پيش از شروع بيست وچهارمين جشنواره فيلم فجر آماده نمايش بود. اما سازندگانش بنا بر ملاحظاتي تصميم گرفتند نخستين نمايش آن در جشنواره باشد و در حالي اكرانش براي اولين تابستان برنامه‌ريزي شده بود، به طور ناگهاني از اوايل خرداد ماه به روي پرده رفت.
وضعيت اكران «به آهستگي» كه در سينماهاي محدودي اتفاق افتاد، نارضايتي عوامل از جمله كارگردان و تهيه‌كننده را در پي داشت به نحوي كه ميري در اين باره گفت: اگر پخشي در سينماي ايران، علاقمند كردن فيلمهاي فرهنگي باشد و در عين حال جزو گروه‌هاي خاصي نباشد، كمتر مي‌تواند در شرايط آبرومندي فيلمش را به نمايش درآورد.
جهانگير كوثري هم خردادماه 85 را تنها موقعيت به وجود آمده براي اكران «به آهستگي» دانست و گفت: هيچ فرصت اكران شش هفته‌اي براي فيلم به غير از شرايط فعلي نمي‌توانست به وجود آيد. بنابراين پذيرفتم فيلم را بدون هيچ تبليغي و اطلاع‌رساني و در شرايطي كه بازي‌هاي جام جهاني آغاز مي‌شود، اكران كنم.
** حضور در جشنواره‌هاي جهاني
«به آهستگي» در سال 1384 در جشنواره بين‌المللي فيلم فجر شركت داده شد و توانست در بخش بين‌الملل عنوان بهترين بازيگر نقش اول مرد (محمدرضا فروتن) و بهترين فيلم را به خود اختصاص دهد.
اين فيلم با حضور در دوره دهم جشن خانه سينما، همچنين كانديداي دريافت سه جايزه بهترين بازيگر نقش دوم مرد (حسن پورشيرازي) بهترين فيلمنامه و بهترين بازيگر نقش اول مرد بوده است.
«به آهستگي» با حضوردر بيستمين جشنواره بين‌المللي فيلم فرايبورگ سوييس، همچنين جايزه نگاه طلايي اين جشنواره را براي مازيار ميري و جايزه فيپرشي را براي جهانگير كوثري به ارمغان آورد.

اظهارنظرهاي عوامل درباره فيلم

جهانگير كوثري تهيه‌كننده سينمايي «به آهستگي» اين فيلم را در زمره‌ي آثار فرهنگي قرار داد كه صرفا براي گيشه ساخته نشد، بلكه قصد داشته‌اند با ساخت آن تماشاگر را يك گام به جلوتر ببرند.

مازيار ميري، كارگردان «به آهستگي» نيز درباره‌ي دغدغه‌ي خود از ساختن اين فيلم گفته است در جامعه ما باورها نسبت به يكديگر كم شده است، به همين دليل صفحه حوادث روزنامه‌ها از انتقام‌هاي شخصي و خانوادگي حكايت دارد. ما عادت كرده‌ايم طبق شنيده‌هايمان آدم‌ها را قضاوت كنيم در حالي كه بايد آدم‌ها را باور كرد.

محمدرضا فروتن كه نقش محمود را در «به آهستگي» بازي مي‌كرد قبل از اين كه به موضوع فيلم درباره قضاوت كردن علاقه‌مند باشد، ايستادگي محمود در مقابل زندگي‌اش و وفاداري‌اش به همسرش را خيلي دوست دارد و اما نيلوفر خوش خلق با اين كه حضور كوتاهي در «به آهستگي» داشته اما فكر مي‌كند، فيلم و اين نقش خيلي پيام داشته است.

درباره‌ي كارگردان

نمايش «قطعه ناتمام» مازيار ميري در نوزدهمين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر با حاشيه‌هايي همراه بود كه در كنار تسلط و تكنيك قابل قبول كارگردان در نخستين فيلمش باعث شد نام ميري به عنوان فيلمساز جوان و قابل تاملي در سينماي ايران مطرح شود. اين فيلم اگر چه به دليل مضمون و نوع پرداختش براي نمايش دچار مشكل شد و اكرانش به تعويق افتاد اما تاثير خود را در روند فيلمسازي ميري گذاشت و باعث شد او با تامل و دقت بيشتر مقدمات ساخت فيلم بعدي‌اش «به آهستگي» را فراهم كند.

«به آهستگي» حاصل اين دقت و تمركز پنج ساله است كه اتفاقا ماند «قطعه ناتمام» سيري طولاني از توليد تا اكران را طي كرده است.

ميري در سال 1350 در تهران متولد شد و در رشته تدوين از دانشكده صداوسيما مدرك گرفت. وي فعاليتش را در سينما از سال 75 و با ساخت فيلم كوتاه آغاز كرد. وي پس از ساخت «قطعه ناتمام»‌يك مورد فيلمبرداري را در كارنامه كاري خود ثبت شده مي‌بيند كه آن همكاري با رضا فيضي در پروژه «جوجه اردك من » است.

ميري پس از «به آهستگي» در سال 1385 «پاداش سكوت» را كارگرداني كرد و به تازگي نيز قصد دارد بر اساس طراحي از امير نادري، فيلم «ماهي» را بسازد.

Hectorist
02-06-2007, 11:48
بعد از ظهر نحس

اسمش رو هم عوض کردن !!! بعد از ظهر سگی :27:

S@eid
02-06-2007, 15:39
پس از زندگی " After Life "

کارگردان
Hirokazu Koreeda

با بازی
Arata ، Erika Oda ، Susumu Terajima
محصول 1998 " ژاپن "
مدت زمان :118 دقیقه

خلاصه ی فیلم :

ادامايي که مي ميرن وارد جايي ميشن که ازشون خواسته مي شه بهترين خاطره از زماني که زنده بودن تعريف کنن تا اون خاطره رو مثل يه فيلم در بيارن و براشون پخش کنن و ...

S@eid
03-06-2007, 14:22
با اين که سه تا از خبرگذاري هاي مطرح و پرطرفدار (مهر ، ايسنا ، جام جم ) و سایت شبکه ی 4 سیما اعلام کردن که فيلم فرشته اي رو بال راست در قالب برنامه ي سينما و ماوراء پخش ميشه الان فهميدم که فيلم امشب "پس از زندگي " هست ...
مثال بارزي از عدم هماهنگي بين صدا وسيما و خبرگذاري ها ... بار اول و دوم هم نبوده ... بار ها اين خطا صورت گرفته ... اگر در مورد فیلم امشب اطلاعاتی گیر اووردم میزارم...

ممنون

ALt3rnA
03-06-2007, 21:24
اه اه چه فیلم مزخرفیه برا سینما ماورا

masoud_iq
03-06-2007, 23:14
به نظر من فیلم خوبی بود

Ar@m
03-06-2007, 23:54
تکراری هم بود

sajadlog
04-06-2007, 09:26
تعریف کردن نداشت

ariansa3
04-06-2007, 11:56
اسمش رو هم عوض کردن !!! بعد از ظهر سگی :27:

کاش کار به همین جا ختم میشد خیلی وقتها موضوع فیلم رو عوض میکنن:18: :19: :41: :13: (و چند تا شکلک دیگه که نشانه تاسفه)

S@eid
06-06-2007, 11:00
سینما یک این هفته :

فرشته ای در کنار من " An Angel at My Table "

کارگردان
Jane Campion

با بازی
Kerry Fox ، Alexia Keogh ، Karen Fergusson
محصول 1990 "استرالیا و نیوزلند"
مدت زمان : 158 دقیقه

خلاصه ی فیلم :
داستان زندگي نويسندة معرف نيوزلندي به نام جانت فريم است. وي در خانواده ايي فقير و پرجمعيت بزرگ مي شود. از كودكي بخاطر تفاوتش با ساير كودكان به گونه ايي غير عادي در جامعه پذيرفته مي شود و درجواني سراز تيمارستان در مي آورد و..... .

S@eid
07-06-2007, 14:35
صد فیلم این هفته :

پنجره ي مخفي " Secret Window "

کارگردان
David Koepp

با بازي
Johnny Depp ، John Turturro ، Maria Bello
محصول 2004 "امريکا"
مدت زمان : 96 دقيقه

خلاصه ی فیلم :

مورت ریتی نویسنده‌ای است که تازه از همسرش جدا شده و روزهایی پردردسر را از سر می‌گذراند. او برای فرار از مشکلات عدیده راهی خانه ای متروکه کنار دریاچه می‌شود. غریبه ای نیمه دیوانه به نام جان در این محل زندگی می‌کند که مورت را متهم به سرقت ایده قصه اش می کند...

Mahdi Hero
07-06-2007, 14:54
فيلمه امشبم که فيلمه خيلی زيبايی پيشنهاد ميکنم ببينيدش

S@eid
07-06-2007, 18:46
يک کار هيچکاکي ببينيد ...

مطمئنا شما براي آخر هفته خود برنامه اي مناسب حالتان تنظيم کرده ايد اما توصيه ما اين است که در آخرين ساعات فرداشب خود را به خانه برسانيد تا موفق به تماشاي يک فيلم خوب از شبکه 3 سيما شويد.
نام فيلم پنجره مخفي (Secret Window) به کارگرداني ديويد کوئب ، محصول سال 2004 ميلادي است. در واقع فيلمساز با مشق برداري خط به خط از مکتب آلفرد هيچکاک خواسته بگويد که اين سبک ظريف بين معما و وحشت همچنان به حيات خود ادامه مي دهد.فيلم فضايي رازآلود و پرکشش دارد، به طوري که بيننده تا پاسي از فيلم بين خوب يا بد و بين واقعيت و رويا سرگردان مانده و به شدت در پيش بيني نهايي فيلم عاجز مي ماند؛ به اين ترتيب ، قضاوت درباره چرايي ماجراي اصلي به نقطه صفر مي رسد.بازي دروني و پرانرژي جاني دپ ، هنرپيشه صاحب نام به ارزشهاي فيلم افزوده است و در تحقق ايده هاي فيلمساز موفق عمل کرده است.
موسيقي فيلم را فيليپ گلاس ساخته است که همخواني خوبي با برخي سکانس هاي فيلم دارد و براي فضاسازي معماگونه ماجرا و عبور از لايه هاي سطحي شخصيت بسيار مناسب است.
فيلم درباره سرگذشت بحران زده يک نويسنده امريکايي است که ميان شخصيت حقيقي و دن کيشوتي خود اسير است.

در واقع داستان فيلم از رمان موفق «پنجره مخفي ، باغ مخفي» نوشته استفان کينگ وام گرفته شده که در استخوان بندي ماجرا و پرورش شخصيت نقش مهمي داشته است.
از صحنه هاي جالب فيلم که دوست داريم با دقت آن را بنگريد صحنه کوتاه کابوس نويسنده و طوفان شبانه دريايي است و بعدي بازي نقش اصلي فيلم ؛ جاني دپ با شخصيت تکثير شده خودش است که با بهره گيري از تکنيک امروزي سينما انجام شده و قطعا در زمان توليد آثار هيچکاک که الگوي اين فيلم است اين تروکاژ امکان پذير نبوده است.
با اين حال آثار اين فيلمساز صاحب سبک براي هميشه تاريخ سينما، قابل احترام و ستايش انگيز است.
نکته آخر آن که آکسسوار فيلم پنجره مخفي بسيار ساده است و بازيگران محدودي در آن ايفاي نقش مي کنند. بخش اعظم حوادث در خانه مسکوني نويسنده مي گذرد اما اين باعث نشده که از بار کيفي و دراماتيک کار کاسته شود بلکه نمونه هايي از اين دست ثابت مي کند که هميشه با شلوغي ماجرا و تعدد شخصيت فيلم شکوهمند نمي شود. شاهد مثال پنجره مخفي است. آن را جمعه شب از شبکه 3 سيما تماشا کنيد.
----------------------------------------------------------------------------------------
نقد برنامه ی سینما 4 در سیمای 4 ...

در برنامه اين هفته سیماي چهار ، فريدون جيراني و عليرضا رئيسيان حضور خواهند داشت. اين برنامه به نقد و بررسي برنامه سينما چهار خواهد پرداخت.
اين برنامه ساعت 20:35 امشب از شبکه 4 پخش خواهد شد.

جام جم ...

SK8ER BOi
08-06-2007, 00:42
واي.اين فيلم فرشته اي در كنار من رو چرا اين قدر تيكه پارش كرده بودن.
مخصوصآ قسمت سومش.چيزي ازش نمونده بود.
فكر كنم حدود 45 دقيقه از فيلمو كات كرده بودن
واقعآ گند زدن به فيلم.
آخه فيلمهاي هنري رو كه ديگه نبايد اين كارو باهاش بكنن.فيلم از بين ميره.كسي كه مجبورشون نكرده،خوب پخش نكنن.مثل بلايي بود كه سر دلشدگان آوردن.

S@eid
08-06-2007, 05:51
سینما چهار این هفته (امشب) احتمالا :

امريکايي ارام " The Quiet American "

کارگردان
Phillip Noyce

با بازي
Michael Caine ، Brendan Fraser ، Do Thi Hai Yen

محصول 2002 "امريکا ، استراليا ، المان"
مدت زمان :101 دقيقه

خلاصه فيلم :

اين فيلم درباره ي نفوذ نظامي آمريکا در ويتنام از طريق امدادهاي پزشکي و ناامن نمودن آن کشور پس از شکست فرانسوي هاست ...

cyrus_ln
08-06-2007, 09:44
واي.اين فيلم فرشته اي در كنار من رو چرا اين قدر تيكه پارش كرده بودن.
مخصوصآ قسمت سومش.چيزي ازش نمونده بود.
فكر كنم حدود 45 دقيقه از فيلمو كات كرده بودن
واقعآ گند زدن به فيلم.
آخه فيلمهاي هنري رو كه ديگه نبايد اين كارو باهاش بكنن.فيلم از بين ميره.كسي كه مجبورشون نكرده،خوب پخش نكنن.مثل بلايي بود كه سر دلشدگان آوردن.

ديگه واقعا شورش رو درآوردن.از تيكه پاره هم اونورتر بود فيلم رو داغونش كرده بودن.

Ar@m
09-06-2007, 15:58
فیلم پنجره مخفی هم جالب بود
البته یه جورایی این فیلم ها همون اول لو می رن

S@eid
09-06-2007, 23:02
سینما و ماوراء این هفته :

راز "Secret "

کارگردان
Drew Heriot

با بازی
Sophie Angelle ، John Assaraf ، Anthony Baron
محصول 2006 "استرالیا"
مدت زمان :90 دقیقه

درباره ی فیلم :

اين فيلم محصول سال 2006 استراليا است كه با ساختار مستند ساخته شده است. اين فيلم داستان‌هايي ماورايي از اميد به زندگي را مقابل ديدگان تماشاگر تلويزيون قرار مي‌دهد.

ALt3rnA
09-06-2007, 23:09
بابا این سینما ماورا چش شده هر چی فیلم در پیته میزاره؟؟؟؟

ElmO
11-06-2007, 01:19
سلام

فیلم امشب سینما ماورا واقعا زیبا بود .
درسته که فیلم نبود و مستندگونه بود ، ولی واقعا جذاب و کارا بود .
شخصا پیشنهاد میکنم دوستایی که ندیدن ، حتما ببینن .

موفق باشید

یا حق

Bl@sTeR
11-06-2007, 08:56
فيلمه خوب بود ولي نقدش بهتر بود
از نظرات آقاي دكتر جلالي خيلي خوشم اومد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hamidma
11-06-2007, 12:29
به نظر من که یه فیلم جالبی بود هر چند مشکلات خاص خودش رو هم داشت. البته این فیلم مستند بود و خوب در مورد اینکه چرا یک فیلم مستند در سینما ماورا پخش شده خوب صحبتهای زیادی در نقدش شد.

صحبتهای دکتر عیسی جلالی در قسمت نقد این فیلم واقعا تاثیر گذار بود. خود فیلم هم از نظر تاثیر گذاری بسیار مورد توجه بود. یکی از نقاط قوت سینما ماورا به نظر من حضور جناب اقای عالمی به عنوان مجری این برنامه هست که بار علمی و تخصصی زیادی به برنامه می ده هر چند من خیلی کم از فیلمهایی که پخش می کنه خوشم می یاد. ولی فیلم دیشب واقعا جالب بود با اون که دیدمش امشب هم قصد دارم تکرارش رو ببینم امشب ساعت 11 و 15 دقیقه تکرارش رو می ده.

travis
11-06-2007, 14:14
بله صحبتهای دکتر جلالی خیلی مفید بود

ولی کاش مجریشو عوض می کردند ایشون به درد چنین برنامه ای نمی خوره( تو مباحث این برنامه محتوا بر فرم اولویت و ترجیح داره)

ElmO
11-06-2007, 17:21
سلام

فيلمه خوب بود ولي نقدش بهتر بود
از نظرات آقاي دكتر جلالي خيلي خوشم اومد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

صحبتهای دکتر عیسی جلالی در قسمت نقد این فیلم واقعا تاثیر گذار بود.
یکی از نقاط قوت سینما ماورا به نظر من حضور جناب اقای عالمی به عنوان مجری این برنامه هست که بار علمی و تخصصی زیادی به برنامه می ده

در مورد صحبتها و نظرات آقای جلالی ، کاملا باهاتون موافقم .
و دیدید که خودش هم در انتها در پاسخ به سوال عالمی ، گفت که خودشم خیلی از مدیریت ذهن استفاده کرده و
سود برده ...
دکتر عالمی هم که واقعا یه نقطه ی قوته .

موفق باشید

یا حق

yusef
11-06-2007, 17:22
سلام
آیا کسی میتونه فیلم راز رو که امشب تکرارش پخش میشه کپچر کنه؟

ElmO
11-06-2007, 18:16
سلام
آیا کسی میتونه فیلم راز رو که امشب تکرارش پخش میشه کپچر کنه؟

سلام

فکر میکنم از سروش سیما بخری بهتره . منم میخوام همین کارو بکنم .

موفق باشی

یا حق

deicide
12-06-2007, 08:14
سلام دوستان من هم دوست دارم فيلم راز رو داشته باشم اگه ممکنه راهنمايي کامل کنيد که چه جوري مي تونيم اين فيلم رو تهيه کنيم.

hamidma
12-06-2007, 23:11
دیروز تو بخش مجله خبری اخبار ساعت 9 شب شبکه یک اعلام کرد که از اغاز تابستان برنامه سینما 4 با تغییراتی جدید پخش خواهد شد. پخش تله تاتر ها و فیلم های سینمایی ایرانی از مهمترین این تغییرات هست.

نظر شما چیه؟ من که کاملا دیگه از سینما 4 نا امید شده ام. البته این نظر شخصی من هست .

hamidma
13-06-2007, 01:31
فیلم این هفته سینما یک هم با بازی شان پین

کارگردان
استيون يلنزيلان

شرح مختصر:

همه مردان دلير
پنجشنبه : 24/3/86 ، تكرار: سه شنبه 29/3/86
خلاصه: فيلم ماجراي واقعي ويلي استراك فرماندار ليزاناي آمريكا است او موفق مي شود با بيان در دل طبقات پايين جامعه در دل آنها راه يابد اما به زودي وسوسه قدرت مي شود سياستمداران مخالف تلاش مي كنند او را استيضاح نمايند استراك نيز به شيوه همه سياستمداران در پي يافتن نقطه ضعفهاي طرف مقابل به فرجامي تراژديك دست مي يابد. .....
كارگردان : استيون يلنزيلان

Hectorist
13-06-2007, 11:24

این عکس Sean Penn ؟؟؟ چرا این شکلیه ؟؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

cyrus_ln
13-06-2007, 11:30
دیروز تو بخش مجله خبری اخبار ساعت 9 شب شبکه یک اعلام کرد که از اغاز تابستان برنامه سینما 4 با تغییراتی جدید پخش خواهد شد. پخش تله تاتر ها و فیلم های سینمایی ایرانی از مهمترین این تغییرات هست.

نظر شما چیه؟ من که کاملا دیگه از سینما 4 نا امید شده ام. البته این نظر شخصی من هست .

من خيلي وقته از سينما 4 نا اميد شدم و ديگه نگاه نميكنم.

فیلم این هفته سینما یک هم با بازی شان پین

کارگردان
استيون يلنزيلان

شرح مختصر:

همه مردان دلير
پنجشنبه : 24/3/86 ، تكرار: سه شنبه 29/3/86
خلاصه: فيلم ماجراي واقعي ويلي استراك فرماندار ليزاناي آمريكا است او موفق مي شود با بيان در دل طبقات پايين جامعه در دل آنها راه يابد اما به زودي وسوسه قدرت مي شود سياستمداران مخالف تلاش مي كنند او را استيضاح نمايند استراك نيز به شيوه همه سياستمداران در پي يافتن نقطه ضعفهاي طرف مقابل به فرجامي تراژديك دست مي يابد. .....
كارگردان : استيون يلنزيلان

من dvd اين فيلم رو 2 ماه پيش گرفتم ولي هنوز نگاه نكردم. فيلم قشنگيه؟؟

hamidma
13-06-2007, 16:55
این عکس Sean Penn ؟؟؟ چرا این شکلیه ؟؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب باید منتظر دیدن فیلم بود تا ببینیم علت این گریم چیه. البته من تو یک فیلم دیگه هم این شکل و شمایل رو از شان پین دیده بودم.

اینم نمایی دیگه از این فیلم

amin_k2
13-06-2007, 18:25
اینم چندتا پوستر از فیلم All the King's Men:

Hectorist
13-06-2007, 19:37
ایول عجب ستاره بارونیه !!! Jude Law ، Kate Winselt ، Sean Penn و جالب تر از همه Anthony Hopkins [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مینا+آل پا
13-06-2007, 23:44
من شنیدم جدا از جذابیتهای بصری چیز خاصی نداره. اما شان پن ارزش تماشا کردن داره.
این بوی خوش زن کی پخش میشه؟

Amin
14-06-2007, 00:01
این بوی خوش زن کی پخش میشه؟
سلام
به نظرم پخش نکنن خیلی سنگین ترن
حتی تصور اینکه چه بلایی میخواد سر داستان بیاد تنم رو میلرزونه
فکر کنم فقط جریان مدرسه چارلز رو نشون میدن !!

نه از رقص تانگو خبری هست
نه ...
نه ...
نه ...

al pacino_masoud
14-06-2007, 01:51
امین کاملا باهات موافقم پخش نکنن سنگینتره!
معلوم نیست تاحالا چه بلایی سر فیلم آوردن

Asalbanoo
14-06-2007, 01:58
البته دوستان این فیلم تو کلوب موجود هست......

با همین سانسورهایی که می گید..

اما خوده این انچنان شاهکاریه که حتی با این همه سانسور... باز هم دیدینیه

amin_k2
14-06-2007, 08:58
برنامه این هفته سینما 4.راز گالیندز:
جمعه 25/03/86 شاهد پخش تحلیل ونمایش فیلم "راز گالیندز" خواهیم بود .فیلم سینمایی جمعه 25 خرداد ماه "راز گالیندز " به کارگردانی "ژرارد هررو "محصول 2003 کوبا ، انگلستان ، اسپانیا ، فرانسه و پرتغال می باشد.
کارشناسان این برنامه سینما 4: دکتر سلیمی ،مهدی سجاده چی

مینا+آل پا
14-06-2007, 18:20
پس فیلم این هفته اروپاییه.
بچه ها شما هم قبول دارین فیلمای اروپایی اینروزا دیدنی ترن؟
به نظر من دوران اوج هالیوود مدتهاست که گذشته. فیلما اگه حتی نیکلسون و پاچینو و دنیرو و امثال اینا هم توشون بازی کنن خیلی فوق العاده نمیشن. حتی اگه اسکورسیزی و کاپولا و دی پالما کارگردانیشون کنن. روز به روزم فیلما از لحاظ اخلاقی پس رفت می کنن. البته شاید سالی چند تا فیلم خوب تولید بشه ولی هر سال تعدادشون کمتر میشه. اروپا با وجود اینکه تولیداتش به نسبت هالیوود کمه اما بعضی فیلماش هنوز حا ل و هوای کلاسیکا رو دارند.

cyrus_ln
14-06-2007, 18:24
سلام
به نظرم پخش نکنن خیلی سنگین ترن
حتی تصور اینکه چه بلایی میخواد سر داستان بیاد تنم رو میلرزونه
فکر کنم فقط جریان مدرسه چارلز رو نشون میدن !!

نه از رقص تانگو خبری هست
نه ...
نه ...
نه ...

موافقم پخش نكن سنگين ترن.
علاوه بر چيزهايي كه شما گفتين حرفهايي كه Al Pacino تو فيلم ميزنه هم بايد سانسور كنن و خدا ميدونه فيلم چي ميشه.

Hectorist
14-06-2007, 20:38
پس فیلم این هفته اروپاییه.
بچه ها شما هم قبول دارین فیلمای اروپایی اینروزا دیدنی ترن؟
به نظر من دوران اوج هالیوود مدتهاست که گذشته. فیلما اگه حتی نیکلسون و پاچینو و دنیرو و امثال اینا هم توشون بازی کنن خیلی فوق العاده نمیشن. حتی اگه اسکورسیزی و کاپولا و دی پالما کارگردانیشون کنن. روز به روزم فیلما از لحاظ اخلاقی پس رفت می کنن. البته شاید سالی چند تا فیلم خوب تولید بشه ولی هر سال تعدادشون کمتر میشه. اروپا با وجود اینکه تولیداتش به نسبت هالیوود کمه اما بعضی فیلماش هنوز حا ل و هوای کلاسیکا رو دارند.

البته این که شما میگید اروپایی ها از آمریکایی ها بهترن تقریبا سلیقه ای می تونه باشه. الان هالیوود فقط و فقط داره در مبحث تجارت و پول کار میکنه و خیلی کم پیش میاد فیلمهای قوی از نظر مضمون و سینما دوست پسندانه ارائه بده. بیشتر از جلوه های ویژه استفاده میکنن و سعی میکنن فیلمهایی مثل مردعنکبوتی و هر پاتر رو بسازن و این طبیعیه. چون دیگه الان کسی نمیاد واسه سینما پارادیزو ها ، ده فرمان ها و فیمهایی از این قبیل پول بده و وقتش رو بزاره. اما نه تنها در اروپا ، بلکه در آفریقا ( که اخیرا توی کشور خودمون سینما4 فیلمهای زیادی رو نشون میده ) و آسیای شرقی هم فیلمهای قدرتمندی رو میسازن. به طور مثال همین فیلم دریای درون که از سر و کلش اعتراض و خستگی میبارید و تعجب برانگیز بود که چرا در ایران نمایش داده شد !!! یا فیلمهای آکیرا کوروساوا که اخیرا زیاد پپخش میشن .

S@eid
14-06-2007, 21:50
الان تلویزیون اعلام کرد که صد فیلم این هفته هری کثیف هست ... شاید به خاطر درخواست زیاد شاید هم به خاطر
اماده نشدن فیلم این هفته جایگزین شده ...
راستی ایسنا دوباره یه فیلم دیگه رو معرفی کرده ... فیلم "سقوط" ...
یه روزی میشه تموم خبرگذاری ها میان و از اینجا اطلاعات می گیرن ..[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قول میدم ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hamidma
15-06-2007, 02:26
خوب امشب هم فیلم همه مردان دلیر هم از سینما یک پخش شد. فیلم جالبی بود و طبق معمول تفسیر و بررسیش جالب تر. به قول مفرس این فیلم انقدر پر از دیالوگ هست که اگه فقط صدای فیلم رو گوش داد هم به مضمون فیلم دست پیدا می کنه و چیز زیادی رو از دست نمی ده. راستش رو بخواهید من هم در حین فیلم مشغول درست کردن یه مجسمه چوبی بودم و گوشم به فیلم بود و البته فیلم رو هم نگاه می کردم ولی نکته جالب همون صحبت مفسر بود چون من بدون دیدن تصاویر فیلم چیز زیادی رو از دست نداده بودم.
اون خبرنگار تو این فیلم من رو به یاد فیلم "هوش مصنوعی" انداخت. ایشون تو اون فیلم نقش یه ربات خواننده رو بازی می کرد و بازیش کاملا شبیه همون فیلم بود اقرار در نقش که در فیلم هوش مصنوعی مورد نیاز فیلم بود و اینجا یه خورده زیاد از حد........

تا فیلم شروع شد از اینکه صدای دوبلر روزنامه نگار ((( همون صدای میچ در سریال پرستاران))) روی صدای شون پن " که فکر می کردم نقش اصلی فیلم است " نبود یه خورده در مورد توجه مدیر دوبلاژ به تاثیر گذاری صدای این دوبلر شک کردم. این صدا "حداقل برای من " یه صدای اطمینان بخش و روایتگر هست. این صدا خیلی در تاثیر گذاری فیلمها روی من تاثیر داره. ولی خوب چون نقش اصلی در این فیلم شون پن نبود خوب این موضوع هم رفع شد.

راستی نظر شما در مورد صدای روایتگر سینما یک چیست؟ صدای اقای مهران دوستی((( اگه اشتباه نکرده باشم ))) در هنگامی که به تفسیر فیلم می پردازه و به نوعی خلاصه ای از صحبت مفسرهای فیلم و مجری فیلم رو بازگو می کنه همراه با نمایش قسمتهایی از فیلم برای من بسیار جالبه. این یکی از ویژگیهایی سینما یک هست. البته در برنامه های دیگه هم هست مثلا در سینما ماورا که فکر کنم یک خانم این کار رو انجام می ده ولی در هیچ کدوم به تاثیرگذاری صدای اقای مهران دوستی در سینما یک نیست.

به نظر من سینما یک با انتخاب فیلمهایی که پخش می کنه خیلی به بیننده اش احترام می گذاره و من واقعا با این احساس به این برنامه نگاه می کنم و بسیار علاقمند این برنامه هستم.

البته اینها نظر شخصی من هست و ممکنه که دوستان نظر دیگه ای داشته باشند که برای من کاملا قابل احترامه.

w0rm
15-06-2007, 09:54
البته به نظر من همه مردان دلير مدير دوبله خوبي نداشت مخصوصا صداي فرماندار كه در آخر كشته شد اصلا به قيافش نميومد.

cyrus_ln
15-06-2007, 10:20
دوبلش اصلا خوب نبود مخصوصا صداي كيت وينسلت كه شبيه صداي يه پيرزن بود.

S@eid
15-06-2007, 10:49
دوبلش اصلا خوب نبود مخصوصا صداي كيت وينسلت كه شبيه صداي يه پيرزن بود.دقیقا ... والبته صدای جود لاو ... توی سکانس های های که کیت و جود باهم حرف می زدن اگه از تصویر فاکتور می گرفتیم
احساس می کردیم یه پیرزن 50 ساله داره با یه پیرمرد رنجور صحبت می کنه ...
باید توی دوبله هاشون بیشتر دقت کنن ...
راستی در هنگام پخش فیلم زیرنویس می کرد که سه شنبه به جای تکرار فیلم "همه ی مردان دلیر " فیلم "هیئت منصفه ی فراری" رو پخش میکنن ... چرا ؟؟؟ نمی دونم ...
هردوتا فیلم یه جورایی شبیه هم هستن ...

راستی نظر شما در مورد صدای روایتگر سینما یک چیست؟صدای خوشگلی داره ... با نظرت موافقم ...

cyrus_ln
15-06-2007, 13:23
هيئت منصفه فراري
براي 3 يا چهارمين باره كه قراره نشان داده بشه.هدفشون چيه؟؟؟؟!!!

Hectorist
16-06-2007, 17:29
با اینکه فکر میکنم نیازی به گفتن نیست ، اما اگه نگم اینجام گیر میکنه : اینا هم مسخره کردن با این دوبلشون !!! آخه اینم صدا بود واسه شون پن ؟؟؟ صدایی که توی فیلم رودخانه مرموز براش انتخاب کردن خیلی عالی بود.

Behroooz
16-06-2007, 19:21
چند وقتیه دیگه فیلم های جدید رو نشون نمیدن . نمیدونم ملاکشون برای انتخاب فیلم ها چیه؟

S@eid
16-06-2007, 21:04
سینما و ماوراء فردا همون فیلم "فرشته ای روی بال راست" هست که قرار بود چند هفته قبل پخش بشه ...

اين فيلم محصول سال 2002 تاجيكستان، فرانسه، سوئيس و ايتاليا است كه توسط جمشيد عثمانوف كارگرداني شده است. «فرشته‌اي روي بال راست» كه در بيست و دومين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر به نمايش درآمده است درباره‌ي پيرزني است كه به مردن خودش مي‌انديشد. اين فيلم 27خرداد ماه ساعت 20 و 30 دقيقه پخش مي‌شود...

S@eid
17-06-2007, 13:02
درباره ی فیلم همه ی مردان دلیر ...

«همه مردان دلير» اقتباسي است از رماني به همين نام نوشته رابرت پن وارن که در سال 1946برنده جايزه پوليتزر شد. پيش از اين در سال 1949 رابرت راسن بر اساس اين رمان فيلمي سينمايي ساخت. هر چند نسخه زيليان دقيقاً براساس فيلم اوليه ساخته نشده و نسبت به فيلم اول هم به رمان وفادارتر است اغلب اين فيلم را بازسازي نسخه 1949 مي دانند.فيلم ماجراي زندگي ويلي استارک، شخصيتي داستاني است که به هوي لانگ، فرماندار ايالت لوئيزيانا شباهت دارد. بازيگر نقش هم شان پن است. در ابتدا قرار بود مريل استريپ هم در اين فيلم بازي کند اما با تصميم وي به کناره گيري از اين پروژه پاتريشيا کلارکسون جايگزين او شد.رمان«همه مردان دلير» کتاب محبوب جيمز کارويل مدير توليد فيلم است. او خودش اهل لوئيزيانا است و در خانواده اي با تفکرات سياسي پرورش يافته است. کارويل سال ها با هر کسي از اهالي هاليوود صحبت کرد تا قانعش کند که بايد براساس اين کتاب فيلمي ساخته شود تا اينکه قرعه به نام زيليان افتاد.

تفاوت هاي فيلم با رمان

*«همه مردان دلير» (به استثناي فلاش بک ها) در اوايل دهه 1950 مي گذرد درحالي که زمان رمان دوران رکود اقتصادي امريکا است.

*شخصيت شوگر بوي در کتاب اين گونه است که همه کارهاي ويلي را و تمام حرکاتش را مي پرستد(و احتمالاً وجه تسميه نام وي نيز که اشاره اي به خود شيرين کردن دارد از همين جا مي آيد.) اما در فيلم کسي است که به ندرت حرف مي زند و بادي گاردي آرام و قوي از وي به تصوير کشيده شده است. به علاوه تحسين وي از رئيس اش نيز چندان نشان داده نمي شود.

* شخصيت جک در کتاب بسيار پيچيده تر از چيزي است که در فيلم نشان داده مي شود. او آدم بدبين و دلمرده اي است که در برخورد با زندگي کاملاً بي تفاوت و مايوس ديده مي شود. در ضمن به آن استانتون نيز علاقه مند است. اما فيلم فقط کمي به احساسات جک مي پردازد. به علاوه بحث فيلسوفانه وي در رمان درباره موضوعي که خودش «تکان بزرگ» مي نامد در فيلم غايب است. به علاوه او در رمان رويکرد نسبتاً خشونت آميزي به سياهان دارد که در فيلم اصلاً به اين موضوع پرداخته نشده است.

*در فيلم به خط داستاني تحقيق دکتراي جک پرداخته نمي شود. تحقيق وي درباره کاس مسترن است؛ کسي که در جنوب انتبلوم زندگي مي کرد و در جنگ داخلي امريکا نيز شرکت داشت. کتاب صفحات زيادي را به داستان مسترن و چگونگي تاثير وي بر زندگي ديگران مي پردازد. عده اي از منتقدان هم اين بخش رمان را مرکز اخلاقي آن مي دانند. جک از بررسي مسترن مي گريزد چون دوست ندارد بپذيرد مردم چگونه بر سرنوشت ديگران تاثير مي گذارند.

*تمام آن بخش از خط داستان کتاب که به تام استارک مربوط مي شود از فيلم حذف شده است. او فقط چند بار در فيلم ديده مي شود. در کتاب دختري هست که پدر تام را تهديد مي کند و ممکن است باعث افشاي رسوايي وي شود. پدر تام فرماندار است و ماجراي رسوايي وي نيز در نسخه دي وي دي فيلم وجود دارد. اين دختر از تام آبستن مي شود و پدر با رشوه دادن به خانواده دختر ماجرا را ماست مالي مي کند. اندکي بعد تام در مسابقه فوتبال مدرسه آسيب مي بيند و پس از يک عمل جراحي ناموفق توسط استانتون خانه نشين مي شود و اندکي پس از مرگ پدرش نيز مي ميرد.

* اين فيلم دقايقي بعد از ترور ويلي استارک و شرح مختصر آن در مطبوعات به پايان مي رسد اما در کتاب، جک بردن بسياري وقايع را که پس از اين ترور رخ مي دهد از جمله مرگ تام را توضيح مي دهد. جک به طور اتفاقي در کتابخانه اي به شوگر بوي برخورد مي کند و سعي دارد او را به ترور تايني دوفي تحريک کند تا از مرگ ويلي انتقام بگيرد. جک حتي مي گويد او و آن با هم ازدواج کرده اند. به علاوه جک به بررسي موضوع تحقيق اش يعني کاس مسترن برمي گردد و آماده است تا خودش را با «مسووليت دردناک زمان» وفق دهد.

درباره کارگردان

استيون زيليان کارگردان 54 ساله امريکايي است که در سال 1975 با مدرک سينما از دانشگاه ايالتي سان فرانسيسکو فارغ التحصيل شد. او علاوه بر کارگرداني«همه مردان دلير» فيلمنامه اش را هم نگاشته است. وي همچنين فيلمنامه نويس فيلم هايي همچون مترجم(2005) دارودسته نيويورکي (2002) هانيبال (2001) فهرست شيندلر (1993) را نگاشته و داستان «ماموريت غيرممکن» نيز اثر او است.او در سال 2003 براي فيلمنامه دارو دسته نيويورکي نامزد اسکار و بفتا شد و در سال 1994 براي فهرست شيندلر اين دو جايزه را از آن خود کرد. براي اين دو فيلم جوايز ادگار الن پو و انجمن منتقدين فيلم شيکاگو را هم در کارنامه اش دارد. زيليان همچنين در سال 1991 براي فيلمنامه بيداري ها نامزد اسکار شد.

ويلي از نگاه زيليان

زيليان معتقد است امروزه هيچ سياستمداري چنان جسور وجود ندارد که حرف هاي لازم را به زبان بياورد و از چيزهايي سخن بگويد که به آنها اعتقاد دارد «اگر امروز کسي شبيه به ويلي استارک پيدا مي شد مي توانست فردا رييس جمهور شود.»او معتقد است ويلي فرد زيرکي است چون مي تواند در سياست هاي دموکراسي قلب تاريکي را ببيند. او مي بيند که همه از جمله خودش به فساد گرفتارند با اين حال اجازه نمي دهد اين مساله او را فلج کند يا حتي از آن شرمنده باشد. همه دير يا زود از حد خود مي گذرند و به وادي حرص و بي عدالتي پا مي گذارند حال يکي کمتر يکي بيشتر.سوال اينجا است که چطور مي توان اين مساله اجتناب ناپذير را مهار کرد؟ آيا براي يک رهبر سياسي (که نيات و مقاصد والا دارد) ممکن است که انرژي هاي مخرب و متجاوز بشريت را به خدمت انسانيت بگيرد؟جک وقتي به سرنوشت ويلي مي انديشد مي پرسد؛ «آيا مي توان از بد، خوب ساخت؟» اين سوالي است که زيليان از ما مي خواهد درباره اش فکر کنيم.زيليان بعدها در مصاحبه اي و در پاسخ به اين سوال که آيا داستان از نگاه ويلي نقل مي شود گفت؛ «اين سوال اساسي فيلم است که چه کسي داستان را روايت مي کند؟ تصميم گرفتن درباره اين پرسش و پاسخ دادن به آن به عهده بيننده است. اوست که بايد قضاوت کند و براي رسيدن به جوابش شخصيتي را برگزيند که مصرتر و حساس تراز بقيه است و بيش از آنها در مرکز توجه قرار مي گيرد.داستان از نظر زيليان شش شخصيت اصلي دارد که با حذف هر کدام نمي توان به روايت داستان ادامه داد. زيليان اعتقاد دارد که اين يکي از نقاط قوت برجسته رمان رابرت پن وارن است که شخصيت اصلي اضافه اي در کارش ندارد و در عين حال تعدادشان آنقدر هست که بتواند داستاني غني و پيچيده را به سادگي روايت کند. او در ادامه سخنانش مي گويد؛ «ساختار کتاب آنقدر قوي و محکم بود که نوشتن فيلمنامه طي پنج ماه به اتمام رسيد که براي من سرعت فوق العاده اي به شمار مي رود. ساختار معمولاً وقت گير ترين بخش فيلمنامه را براي من تشکيل مي دهد. بزرگترين درگيري من براي فيلمنامه اين بود که کل مواد خام را در يک فيلم دو ساعته بگنجانم.»

شان پن

شان پن در سخناني در فستيوال فيلم تورنتو در باره اين فيلم چنين گفت؛ «در ابتدا وسوسه کننده ترين بخش اين فيلم ابعاد اين شخصيت بود نه صرفاً ابعاد فيزيکي اش که از ديگر جهات هم. من براي اين نقش مطالعات بسيار داشتم. به لوييزيانا سفرکردم تا روي پل ها و در خيابان هاي آن راه بروم و به همه اماکن عمومي اش از نزديک سر بزنم. با مردمي حرف زدم که هنوز لانگ را رابين هودي مي دانند که از ثروتمندان مي دزديد و به فقرا کمک مي کرد. بسيار از غذاهاي اين ايالت خوردم تا کم کم به ابعاد مورد نظر دست يابم. و يک روز قبل از آغاز فيلمبرداري احساس کردم الان آماده شروع هستم.»درحالي که شان پن هميشه از بوش به شدت انتقاد کرده، به عراق سفر کرده تا وضعيت جنگ را در آنجا بررسي کند و پس از توفان کاترينا به ماموران امداد کمک کرده و خانه به خانه به دنبال بازماندگان اين حادثه گشته و همه او را به خاطر فعاليت هاي سياسي اش مي شناسند خودش مي گويد هيچ گاه به جرگه بازيگراني نمي پيوندد که خودشان وارد عرصه سياست مي شوند.«مي دانيد حقيقت چيست؟ به حد کافي برايم سخت است که در مهماني هاي فستيوال هاي سينمايي حاضر شوم و با صدها نفر دست بدهم و الکي لبخند بزنم. ديگر نمي خواهم اين لبخندهاي مضحک را گسترش هم بدهم.»استيون زيليان پس از پايان نگارش فيلمنامه اولين کسي را که براي بازي در فيلمش انتخاب کرد شان پن بود. پن نيز هر چند به کار در پشت دوربين بيشتر از بازيگري علاقه دارد اما به خاطر دستمزدهاي بالاي بازيگري که مي تواند آنها را صرف امور خيريه کند به راحتي به چنين کارگرداني نه نمي گويد.

techno
17-06-2007, 16:36
از دوستان اگه کسی می دونه لطفا اسم اون فیلمی که فکر کنم صد فیلم پارسال پخش کرد و درباره ی ورود سفید پوستان به امریکا و درگیر شدنشون با سرخ پوست ها بود رو بگه.اسمش تو مایه های آخرین مولیکان یا مونیکان بود...یادم نیست.

mehrdad21
17-06-2007, 16:40
از دوستان اگه کسی می دونه لطفا اسم اون فیلمی که فکر کنم صد فیلم پارسال پخش کرد و درباره ی ورود سفید پوستان به امریکا و درگیر شدنشون با سرخ پوست ها بود رو بگه.اسمش تو مایه های آخرین مولیکان یا مونیکان بود...یادم نیست.

سلام

نامش "آخرین موهیکان" بود

techno
17-06-2007, 16:43
مهرداد جان ممنون..کلی دنبالش بودم 70% به خاطر موزیکش.

taghigazi
18-06-2007, 15:03
سلام من امروز عضو شدم. ببخشید میشه بگید سینما و ماورا کی پخش میشه؟ من راز رو دیدم خیلی حال کردم
می دونید؟ حتی از راز استفاده کردم و به هرچی خواستم رسیدم! کیا دیدنش؟ موافقید راجع به راز (قانون جاذبه) یه تاپیک مجزا بنویسیم؟ واقعاً بحثی هست که ارزش صحبت کردن داره. نه؟ من که تو سایتش رفتم خیلی چیزای توپی داشت!
یه پوستر دانلود کردم با عکس غول چراغ جادو که بالاش نوشته :
your wish is my command
(که تو فیلم ترجمه اش کردن فرمانبردارم سرورم)
بعد هم زیرش خودم نوشتم فرمانبردارم سرورم و کردمش وال پیپرم تا همیشه یادم باشه که راز می تونه هر کاری برای ما بکنه! (اگه خواستین بگین بفرستم براتون یا اینکه آپلودش کنم بزارم تو انجمن)
نظراتتون رو راجع به راز بنویسید. اینجا هم یه نیگا بکنید:

جدی جدی اگه با قضیه تاپیک موافقید بگید.

Amin
18-06-2007, 15:44
سلام
دوستان میتونن فیلم "راز" رو از اینجا دانلود کنند

taghigazi
18-06-2007, 15:49
سلام
دوستان میتونن فیلم "راز" رو از اینجا دانلود کنند

دستتون واقعاً درد نکنه مرسی حالا نطرتون راجع به فیلم چیه؟

SK8ER BOi
18-06-2007, 16:27
بخشید نمی دونم مرورگر من خرابه یا لینک شما به هر حال دانلود نمی شه حالا نطرتون راجع به فیلم چیه؟

اون تاپيكي كه ميگي قبلآ يكي در اين مورد ايجاد شده همونجا ادامه بديد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hamidma
19-06-2007, 00:40
دستتون واقعاً درد نکنه مرسی حالا نطرتون راجع به فیلم چیه؟

فیلم جالبی بود. البته نه انقدر که باید باشد. اگر به موضوعات مربوط به این فیلم علاقمند هستید در مورد موضوع "شناخت درمانی" مقداری اطلاعات دریافت کنید. این فیلم در واقع بیان کننده مشترکات چند مکتب روانشناسی از جمله " شناخت درمانی " است.

راستی دوستان فیلم این هفته سینما ماورا رو دیدید؟ " فرشته ای روی شانه راست من " ....... راستش من که اصلا توجهم رو واسه نگاه کردن جلب نکرد. نمی دونم که چجوری جایزه هم برده بود. فیلمی خیلی خاص بود. ولی شکل فیلم بردای و کیفیت فیلم اصلا من رو واسه نگاه کردنش جذب نکرد.

از دوستان کسی فیلم رو دیده؟

S@eid
19-06-2007, 00:59
از دوستان کسی فیلم رو دیده؟اره من دیدم ولی کامل نه !!! بقول خودت زیاد کشش نداشت ... تازه زیرنویس هم بود ...
ساخت تاجیکستان بود دیگه !!! نباید زیاد انتظار داشت ... ولی یه چیزی که برام جالب بود نحوه ی معامله کردنشون بود
دست همدیگه رو می گرفتن انقدر بالا پایین می کردن تا با هم کنار بیان ... کلی خندیدم ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مینا+آل پا
19-06-2007, 10:07
منم کلی خندیدم.
ولی حوصله تماشا کردنشو نداشتم.
امین این فیلمی که دانلود کردی :باشگاه مشتزنی رو قبلا تی وی ایران نشون داده نه؟ انگار خیلی سانسور داشته؟

Hectorist
19-06-2007, 10:33
منم کلی خندیدم.
ولی حوصله تماشا کردنشو نداشتم.
امین این فیلمی که دانلود کردی :باشگاه مشتزنی رو قبلا تی وی ایران نشون داده نه؟ انگار خیلی سانسور داشته؟

آره يه بار كانال 4 داشت دربارش صحبت ميكرد و قسمت هاي آخرش رو نشون ميداد. واقعا فيلم قشنگيه .:27:

S@eid
19-06-2007, 11:54
سینما یک این هفته :

بعد از ظهر سگی ( نحس ) "Dog Day Afternoon "

کارگردان
Sidney Lumet

با بازی
Al Pacino ، John Cazale ، Charles Durning
محصول 1975 "امریکا"
مدت زمان : 124 دقیقه

خلاصه ی فیلم :

ماجراي اين فيلم واقعي كه حكايت از مردي نيويوركي است كه به منظور درمان دوستش به يك بانك دستبرد مي زند و همه كارمندان بانك را گروگان مي گيرد و اين اقدام به حادثه اي رسانه اي تبديل مي شود كه پايانش چيزي جز بد نامي و بي اعتباري براي پليس نيويوريك به همراه ندارد...

فیلم دوباره دوبله شده ... خبرش رو می تونید توی لینک زیر بخونید ...

سيد فري
19-06-2007, 13:26
من اين فيلمو ديدم فوق العاده است

cyrus_ln
19-06-2007, 14:44
بعد از ظهر سگی فيلم قشنگيه منم ديدم.فيلمي كه توش Al Pacino بازي كنه بد نميشه.

S126
20-06-2007, 11:24
سلام.
نمی دونم همه مردان دلیر رو دیدید یا نه؟
مردی که یک حزب سیاسی اون رو که وجهه خوبی نزد مردم داره نامزد انتخابات می کنه تا رای نامزد حریف رو بشکنه.این مرد هم با بازی شان پن با زدن حرف های عوام فریبانه و پوپولیستی سعی می کنه خودش رو یک مردم دار نشون بده .بعد هم که بعهقدرت میرسه سعی داره تا در پشت پرده مخالفینش رو از راه بدر کنه و در انظار عمومی هم مدام از ظالمین و دزد ها ووو.... سخن می گه.
مردی که حتی اعضای نزدیک خانواده اش هم بهش رای ندادن.
به نظرتون این فیلم یک مصداق وطنی ایرانی نداره ؟؟؟؟
یه کمی فکر کنید ؟ راهنمایی : این فیلم محصول 2006 آمریکاست و بازیگر نقش اولش هم یعنی شان پن در زمان انتخابات ریاست جمهوری ایران به مدت 2 هفته در ایران بود؟؟؟ متوجه نشدید؟ راهنمایی بعدی: این فیلم روز 3 شنبه به دلایلی از شبکه 1 تکرار نشد !!!!!
روز خوش

Hectorist
20-06-2007, 11:56
سلام.
نمی دونم همه مردان دلیر رو دیدید یا نه؟
مردی که یک حزب سیاسی اون رو که وجهه خوبی نزد مردم داره نامزد انتخابات می کنه تا رای نامزد حریف رو بشکنه.این مرد هم با بازی شان پن با زدن حرف های عوام فریبانه و پوپولیستی سعی می کنه خودش رو یک مردم دار نشون بده .بعد هم که بعهقدرت میرسه سعی داره تا در پشت پرده مخالفینش رو از راه بدر کنه و در انظار عمومی هم مدام از ظالمین و دزد ها ووو.... سخن می گه.
مردی که حتی اعضای نزدیک خانواده اش هم بهش رای ندادن.
به نظرتون این فیلم یک مصداق وطنی ایرانی نداره ؟؟؟؟
یه کمی فکر کنید ؟ راهنمایی : این فیلم محصول 2006 آمریکاست و بازیگر نقش اولش هم یعنی شان پن در زمان انتخابات ریاست جمهوری ایران به مدت 2 هفته در ایران بود؟؟؟ متوجه نشدید؟ راهنمایی بعدی: این فیلم روز 3 شنبه به دلایلی از شبکه 1 تکرار نشد !!!!!
روز خوش

من هم متوجه شدم كه بي دليل نيست پخش اين فيلم و اين كه تكرارش رو سه شنبه نشون ندادن فكر نمي كنم ربطي به اين موضوع داشته باشه. چون همون شبي كه داشت فيلم رو پخش ميكرد زير نويس مي اومد كه تكرار سه شنبه هيئت منصفه فراري هست.

در كل بحث رو سياسيش نكنيم بهتره . يه وقت صاحبش مياد بنمون ميكنه :27:

hamidma
20-06-2007, 12:03
این موضوع فکر من رو هم خیلی به خودش مشغول کرده بود. با نظر هر دوستمون موافقم. راستش رو بخواهید سعی کردم که زنگ بزنم روابط عمومی شبکه یک ولی خوب اونجا فقط پیغام رو ضبط می کردند ولی جواب نمی دادند

S@eid
20-06-2007, 18:22
سینما 4 این هفته :

جنوبی "The Southerner"

کارگردان
Jean Renoir

با بازی
Zachary Scott ، Betty Field ، J. Carrol Naish

محصول 1945 "امریکا"
مدت زمان : 92 دقیقه

خلاصه ی فیلم :

"سام تاکر" تلاش می کند به کمک مادر بزرگ، همسر و فرزندانش زمینی بایر را به یک مزرعه حاصلخیز پنبه تبدیل کننداما شرایط نامناسب جوی ،برخورد خصمانه همسایگان و بیماری یکی از بچه ها مانع به ثمر رسیدن این تلاش می شود و ...

درباره ی فیلم :

این فیلم سال 1945 به کارگردانی ژان رنوار ساخته شد. هوگو باتلر، ویلیام فاکنر، نانالی جانسن و رنوار فیلمنامه این اثر را بر مبنای رمانی نوشته جرج سشنز پری نوشتند. در این فیلم زاکاری اسکات، بتی فیلد، بیولا باندی، بانی سانشاین، نورمن لوید به ایفای نقش پرداختند.
داستان این فیلم درباره سام تاکر است که تلاش می‌کند تا به کمک مادربزرگ (باندی)، همسر (فیلد) و فرزندانش زمینی بایر را به یک مزرعه حاصل خیز پنبه تبدیل کند، اما شرایط بد جوی، برخورد خصمانه همسایگان و بیماری یکی از بچه ها مانع از به ثمر رسیدن این تلاش می‌شود.این واقعه نگری ساده و شاعرانه، که ماجراهای یک سال تلاش برای زندگی بهتر خانواده‌ای جنوبی را روایت می‌کند، سومین و بهترین فیلم آمریکایی رنوار به شمار می‌آید. ژان رنوار (1894-1979) یکی از مطرحترین فیلمسازان فرانسوی و سازنده فیلم ‌های "توهم بزرگ" (1937) و "قاعده بازی" (1939) است. فیلم "جنوبی" نامزد سه جایزه اسکار در بخش های بهترین کارگردانی، موسیقی و صدا در سال 1946 شد، اما نتوانست جایزه ای را از آن خود کند.

------------------------------------------------------------

صد فیلم این هفته :

ایسنا و خبر گزاری مهر اعلام کردن که فیلم "بوی خوش زندگی" این هفته در قالب برنامه ی صد فیلم پخش میشه ...

فیلم قبلا معرفی شده ...

اطلاعات فیلم ...

مینا+آل پا
20-06-2007, 18:46
مثل اینکه قراره این هفته غوغا کنند.
بعد از ظهر سگی و بوی خوش زن و یک فیلم از رنوار.
در مورد همه مردان رئیس جمهور : بچه ها شجاعتتون در مطرح کردن این بحثا خوبه اما بذارید این تاپیک بمونه

WARLORD
21-06-2007, 10:52
من جنوبی رو دیدم واقعا فیلم قشنگیه

S@eid
21-06-2007, 12:37
درباره سیدنی لومت کارگردان فیلم "بعد از ظهر نحس"

در کارنامه سيدني لومت فيلمهاي متعددي ديده مي شود؛ فيلمهايي که جنس ، لحن و ساختارهاي متفاوتي دارند و هر کدام در جاي خودشان قابل بررسي اند که لومت در کدام فضاها موفق تر بوده است.
او از نسل کارگردان هاي قديمي و صاحب سبک سينماست که در آثارش وجه سرگرم کنندگي در کنار ساختاري بديع و کليتي قابل تامل ديده مي شود. در بيشتر فيلمهاي او در هر زمان که ساخته شده اند، بازيگران مطرح سينما حضور داشته اند، مثل فيلم آخرش «مرا گناهکار بدان» که در آن وين ديزل بازي دارد. گلوريا با شرکت شارون استون ، کسب و کار خانوادگي با حضور داستين هافمن ، حکم نهايي با بازي پل نيومن و شارلوت رامپلينگ ، سرپيکو با شرکت آل پاچينو و همين فيلم بعدازظهر نحس که در آن جان کازال و آل پاچينو نقش آفريني مي کنند.
بعدازظهر نحس يکي از فيلمهاي معترض سينماي امريکا در دهه 70 ميلادي است ؛ دهه اي که سينما نيز تحت تاثير تحولات سياسي و اجتماعي به مضاميني روي آورد که تا آن زمان امکان مطرح کردنشان نبود و فيلمسازان مستقل و معترض در اين ميان ، ماندگارترين فيلمهايشان را ساختند.
«بعدازظهر نحس» يکي از همين فيلمهاست ؛ يعني هم جزو سياسي ترين فيملهاي تاريخ سينماست ، هم در کارنامه کارگردانش اثر شاخصي به شمار مي رود و هم بازي آل پاچينو در آن در اوج جواني اش سرزنده و پويا و ماندگار است.

اهميت «بعدازظهر نحس» يا بعدازظهر سگي در درجه اول به فيلمنامه بسيار افشاگر و قدرتمند آن برمي گردد. در اين فيلم ، 2 شخصيت محوري در وضعيتي قرار مي گيرند که رفتارشان هيچگونه توجيه قانوني ندارد. در واقع قانون گريزي نقطه عزيمت شخصيت هاي فيلم است براي رسيدن به هويت و فرديت فراموش شده شان.
يکي از مولفه هاي اصلي فيلمهاي دهه هفتادي ، اعتراض شخصيت هاست به قانون هاي فراگيري که پاسخگوي نيازهاي انساني نيستند. نکته اي که سيدني لومت در شخصيت سال «با بازي جان کازال» روي آن دست مي گذارد، جزو موارد نادري بود که تا آن مقطع کمتر فيلمسازي جرات و جسارت پرداختن به آن را داشت.
در اين فيلم ، لومت شخصيت هايي را ترسيم مي کند که براي رسيدن به حقوق فردي و انساني شان عصيان مي کنند. بسياري از منتقدان بدرستي اين فيلم را در کنار «راننده تاکسي» ساخته مارتين اسکورسيزي ، دو اثر شاخص وکالت قلمداد مي کنند که از حيث فيلمنامه ، شخصيت ها، ساختار و مضمون حرفهاي زيادي براي گفتن دارند. در آن زمان و به واسطه همين دو فيلم ، 2 بازيگر بزرگ پا به عالم سينما گذاشتند؛ رابرت دنيرو و آل پاچينو. البته اين دو در سال 1973 با هم در فيلم «پدرخوانده» همبازي شده بودند؛ اما پس از بازي در اين دو فيلم ، بسياري گفتند که دوران بازيگراني که از دهه 50 آمده بودند، ديگر تمام شده است.
مثلا فرض کنيد در اين دهه پرجوش و خروش 70 ، مارلون براندو پس از «پدرخوانده» و «آخرين تانگو در پاريس» و برخي فيلمهاي مستقل ديگر بار ديگر در سينما احيا شد و رابرت دنيرو و آل پاچينو هم به عنوان استعدادهاي درجه يک مکتب لي استراسبرگ و متداکتينگ در پيروي از بزرگاني مثل براندو و پاچينو وارد عرصه شدند. در همين فيلم «بعد از ظهر نحس» يک بار آل پاچينو در شيوه شخصيت پردازانه نقش آفريني اش ، دچار چنان دگرگوني روحي اي شد که هيچ کس نتوانست او را آرام کند؛ بناچار سيدني لومت و دستيارانش از استاد او لي استراسبرگ کمک خواستند و او در صحنه حاضر شد و آل پاچينو را به حال عادي اش بازگرداند.
فيلم «بعد از ظهر نحس» سواي ماجراهاي افشاگرانه اش و نيز بازيهاي درخشان کازال و پاچينو، ازحيث کارگرداني و فيلمنامه هم جزو آثار ماندگار دهه 70 است. سيدني لومت به گواه آثاري که پس از اين فيلم ساخت ، هرگز نتوانست به اوجي که در اين فيلم به آن نزديک شده بود، دست يابد و پس از اين فيلم برخلاف فرانسيس فوردکاپولا، مارتين اسکورسيزي و برايان دي پالما، سالهاي پرافت و خيزي را تجربه کرد. سيدني لومت در 2 دهه گذشته جزو فيلمسازاني است که هر چند هميشه مطرح و بحث انگيز بوده ، اما به اعتقاد کارشناسان او هيچ وقت نتوانست با فيلمهاي بعدي اش ، موفقيت سالهاي دهه هفتادش را تکرار کند.
«بعدازظهر نحس» از ديدگاهي ديگر هم فيلم ماندگاري است. اين فيلم به همراه «کابوي نيمه شب»، «نيش» و «بوچ کاسيدي و ساندنس کيد» جزو معروفترين فيلمهايي است که درامش را براساس شخصيت هاي متفاوت دو مرد بنا مي کند. نکته اي که منتقدان درباره اين فيلمها مطرح مي کنند، اين است که اين دو قهرمان ، در اصل يک شخصيت دارند، يعني جسارت آن يکي با هوش و تدبير اين يکي آميخته مي شود و به اين ترتيب اين دو ضعفهاي يکديگر را مي پوشانند.
نکته آخر درباره «بعدازظهر نحس» اين است که اين فيلم جزو اصلي ترين الگوهاي ابراهيم حاتمي کيا بود. براي نگارش و کارگرداني شاخص ترين فيلم کارنامه اش يعني «آژانس شيشه اي». شايد براي بينندگاني که فيلم حاتمي کيا را دوست دارند، جالب باشد که «بعد از ظهر نحس» را اين بار از اين زاويه تماشا کنند.

al pacino_masoud
21-06-2007, 12:57
سینما یک چه ساعتی پخش میشه؟؟

S@eid
21-06-2007, 17:08
پنجشنبه ها ساعت 10 شب شبکه ی 1 ...
تکرار : سه شنبه ها ساعت 11 شب ...

Ali_k
22-06-2007, 09:04
سلام
این فیلمی که دیشب سینما یک گذاشت خیلی قشنگ بود
بعدازظهرنحس(بعدازظهر سگی) با بازی آلپاچینو
حتما تکرارش را ببینید البته یادمه یه بار دیگه هم گذاشته بو
ولی واقعا فیلم قشنگی بودd:

Old Owl
22-06-2007, 13:49
اين صدايي كه واسه دوبله ال پاچينو انتخاب كردن اصلا بهش نمياد من هروقت ميبينم اعصابم خورد ميشه
اين صدا هم فقط بدرد همون بازيگراي هندي ميخوره
مثلا اون صدايي رو كه واسه كلينت ايستوود هست رو واسه ال پاچينو بزارن خيلي بهتره

S@eid
22-06-2007, 19:58
"مردگان" و "اسپایدرمن 3" تابستان از سینمایک پخش می‌شود ...

برنامه سینما یک در فصل تابستان به سمت پخش فیلم‌های عامه‌پسندتر می‌رود که "مردگان" مارتین اسکورسیزی و "اسپایدرمن 3" از آن جمله است.

کامبیز اخوان صفا درباره حضور کارشناسان در برنامه سینما یک و فیلم‌هایی که در تابستان برای پخش در نظر گرفته شده به خبرنگار مهر گفت: "ما در سینما یک سعی کرده‌ایم بر اساس محتوای فیلم سراغ کارشناسان آن حوزه برویم. اگر کار بستر روانشناسی قوی یا جامعه‌شناسی دارد، سعی می‌کنیم حتماً در کنار منتقد سینمایی، از حضور یک روانشناس مثل دکتر جلالی یا یک جامعه‌شناس مثل دکتر الستی هم بهره ببریم."

مدیر تامین برنامه شبکه یک سیما در توضیح بیشتر این مسئله افزود: "در کنار منتقدانی که در شبکه‌های مختلف سیما دیده می‌شوند، سعی می‌کنیم کارشناسان مرتبط با حوزه فیلم هم حضور داشته باشند و خط قرمزی برای حضور کارشناسان در شبکه یک نداریم. سعی کرده‌ایم در ایام تابستان فیلم‌های عامه‌پسندی را برای پخش انتخاب کنیم. فیلم‌هایی چون "مردگان"، "اسپایدرمن 3" و ... تابستان از سینما یک روی آنتن می‌رود."

وی ادامه داد: "سعی کرده‌ایم فیلم‌های سینما یک در ایام تابستان ضمن داشتن جذابیت‌های هنری برای مخاطبان سرگرم کننده هم باشند، به همین دلیل فیلم‌ها در ژانرهای مختلف چون تخیلی یا به روز عامه پسند هم هستند، نه اینکه یک قشر سینمادوست فیلم ها را دنبال کنند."

اخوان صفا درباره فیلم‌های تکراری هم اشاره کرد: "در تابستان فیلم های تکراری هر روز ساعت 10 صبح پخش می شود. فیلم‌ها با رویکرد هفتگی تقسیم بندی شده‌اند. یک هفته فیلم‌های معنوی، فیلم‌های پلیسی، تربیتی و ... روی آنتن می‌روند. در کنار فیلم‌های برجسته خارجی، فیلم‌های ایرانی هم پخش می‌شود."

وی درباره اینکه سینما یک چرا کمتر سراغ فیلم‌های کلاسیک می‌رود، گفت: "مردم هر باکس سینمایی را از دست بدهند، باکس فیلم‌های سینمایی شبکه پنجشنبه‌ها را از دست نمی‌دهند و باکس پربیننده است. فیلم‌های کلاسیک می‌تواند در شبکه چهار پخش شود و مخاطبان خاص خود را هم خواهد داشت، ولی یک شبکه یک برای کل کشور است و باید فیلم‌های عامه‌پسندی پخش کند."

خبرگزاری مهر

travis
23-06-2007, 11:47
این فیلم جنوبی جالب بود یا نه؟
ارزش دیدن تکرارش رو داره؟

cyrus_ln
23-06-2007, 12:02
يادمه قبلا كه اين فيلم رو ديدم ساني(ال پاچينو) ميگفت ميريم به الجزيره يا الجزاير يا يه همچين چيزايي درسته؟؟(شايد هم اشتباه ميكنم) پس چرا چنين چيزي تو فيلم دوبله شده نشنيديم؟؟

soheil_6666
23-06-2007, 16:17
يادمه قبلا كه اين فيلم رو ديدم ساني(ال پاچينو) ميگفت ميريم به الجزيره يا الجزاير يا يه همچين چيزايي درسته؟؟(شايد هم اشتباه ميكنم) پس چرا چنين چيزي تو فيلم دوبله شده نشنيديم؟؟

ای بابا این چیزا از تلویزیون ایران بعید نیست تازه اگه گند نزنن تو فیلم که نمیشه چجوری بگن این فیلم اونوقت از تلویزیون ایران پخش شده. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]