PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تقویت حافظه

S0R3N4
28-05-2008, 18:55
سلام دوستان
راستش میخواستم بدونم که چه چیزهایی برای تقویت حافظه مفیده...
و البته چه چیزهایی مضر هست!

مثلا من شنیدم که گیاه جین سینگ چیز خوبیه واسه حافظه!آیا درسته؟

K A R I M I
28-05-2008, 19:00
گفته اند که کندر هم باعث تقویت حافظه میشه ...
حفظ کردن قرآن هم همین اثر رو داره ...

M.K_Soft
28-05-2008, 21:32
به نظر من بهترين راه تقويت حافظه درگير كردن مغز با مسائل پيچيدست و موثرترينش هم يادگيري يه زبان جديده.

ascension
28-05-2008, 22:23
من طبق یه حدیثی شنیدم که مخلوط کنجد و عسل برای حافظه خیلی مفیده (البته مصرف کنجد روزی بیش از یک قاشق چای خوری ضرر داره ) و باز طبق حدیثی مسواک زدن هم برای حافظه خوبه
دیگه اینکه مصرف پنیر بدون گردو برای حافظه خوب نیست.که البته دیگه اینو همه می دونن(البته این یکی هم طبق یه حدیث بود )

sina285
28-06-2008, 10:41
هرچی از مغز بیشتر کار بکشی بیشتر تقویت میشه پس ازش کار بکش خودش به کار میوفته ولی خوردن بادام پسته گردم عسل و.. یه تقویت حافظه کمک میکنه

death knight
28-06-2008, 10:58
كندر كه زياد بجويش ميگن خوبه

kami85
18-07-2008, 16:39
به نظر من كندر عاليه
چيزهاي ديگه مثل خواندن ربان و ياد گرفتن زباني جديد و شركت در بحث ها و دادن كنفرانس هم براي تقويت حافظه مفيده.

sina285
02-08-2008, 06:59
آيا دارويي هست واسه تقويت حافظه ؟؟؟؟؟؟؟؟

ALIAK28
03-08-2008, 10:45
آيا دارويي هست واسه تقويت حافظه ؟؟؟؟؟؟؟؟

بله ..هست ! منتها این داروها دو دسته هستند..
یک دسته داروهایی هستند که مثل اکس ( والبته بسیار ضعیف تر از اون ) عمل می کنند و برای افزایش دقت و تمرکز و خصوصا در کودکان بیش فعال استفاده میشن..
یک دسته دیگه داروهایی هستند که باعث افزایش خونرسانی به عروق مغزی می شن ..و بیشتر در افرادی که دچار مشکلات خونرسانی ..یا پیری و به طبع اون ضعف حافظه هستند استفاده می شن..

استفاده از گروه اول بدون تجویز پزشک به هیچ وجه توصیه نمیشه...چرا که عوارض آن در صورت بروز جبران ناپذیر خواهد بود..
از گروه دوم میشه به جین سینگ اشاره کرد..که هموطور که عرض کردم اثرش رو بیشتر تو افراد مسن نشون میده تا افراد جوان...و می تونید تو داروخانه ها با نام جینکو - تی دی قرصهاش رو بخرید....( مدل عطاریش هم هست که به دلیل آلودگی و عدم اطمینان توصیه نمیشه )

در ضمن کندور به علت وجود لیتیوم می تونه تو عملکرد سلول های عصبی اثر گذار باشه..ولی چون متاسفانه این لیتیوم مقدارش مشخص نیست..مصرف طولانی مدتش توصیه نمیشه..

a_m14978
17-06-2010, 18:36
با سلام و خسته نباشید من 27 سال سن دارم چند ماه پیش تصادف کردم اما شکر خدا چیزیم نشد فقط سرم به شیشه ماشین برخورد کرد ولی از حالت تعادل خارج نشدم خودمم پیاده شدم و خودم به بیمارستان رفتم از سرم که عکس گرفتن گفتن هیچ مشکلی نداره و سالم هست اما بعد از 3 ماه یک سردرد شدید گرفتم که پزشکا گفتن بر اثر سینوزیت است و آمپول و یکسری قرص بهم دادن ازشون استفاده کردم اما سوال من اینچاست : بعد از اون سردرد شدید حواس پرتی دارم اگه با کسی دارم صحبت میکنم حواسم جمع نیست و اگر با تلفن دارم صحبت میکنم اگر تلفن قطع شود نیمدانم داشتم در مورد چه چیزی صحبت میکردم و اون رشته صحبت از دستم میپره و خیلی نگران این موضوع هستم حالا نمیدانم چکار باید بکنم از دوستان و پزشکان اگه کسی هست که بتونه منو راهنمایی و کمکی بکنه ممنون میشم

Arpanet
18-06-2010, 10:48
سلام دوستان

مثلا من شنیدم که گیاه جین سینگ چیز خوبیه واسه حافظه!آیا درسته؟

در كتاب دكتر صالحي سورمقي براي گونه افي سينال جين سينگ نوشته كه اثرات تقويت حافظه گزارش شده
اگه براي مطالعه منظور شما ست براي حافظه دراز مدت بايد مطالب در مدت زمانهاي معين مرور شوند كه زمانهاش يادم نيست -ظاهرا 24 ساعت / يك هفته و ... كه اين مطلب در كتابها امده:11:

Arpanet
18-06-2010, 10:55
با سلام و خسته نباشید من 27 سال سن دارم چند ماه پیش تصادف کردم اما شکر خدا چیزیم نشد فقط سرم به شیشه ماشین برخورد کرد ولی از حالت تعادل خارج نشدم خودمم پیاده شدم و خودم به بیمارستان رفتم از سرم که عکس گرفتن گفتن هیچ مشکلی نداره و سالم هست اما بعد از 3 ماه یک سردرد شدید گرفتم که پزشکا گفتن بر اثر سینوزیت است و آمپول و یکسری قرص بهم دادن ازشون استفاده کردم اما سوال من اینچاست : بعد از اون سردرد شدید حواس پرتی دارم اگه با کسی دارم صحبت میکنم حواسم جمع نیست و اگر با تلفن دارم صحبت میکنم اگر تلفن قطع شود نیمدانم داشتم در مورد چه چیزی صحبت میکردم و اون رشته صحبت از دستم میپره و خیلی نگران این موضوع هستم حالا نمیدانم چکار باید بکنم از دوستان و پزشکان اگه کسی هست که بتونه منو راهنمایی و کمکی بکنه ممنون میشم
ضربه به سر مساله مهمي محسوب ميشه وبايد پيگيري بشه اگه عكس از سر سي تي اسكن بوده بهتره با توجه به علائمي كه داري به متخصص مغز واعصاب- نورولوژيست- مراجعه كني و يك ام ار اي هم بگيري چون بعضي چيزها در سي تي معلوم نميشه مثلا ممكنه سردرد از پاره شدن رگي باريكي باشه و مشخص نشه

morsadr
18-06-2010, 11:08

دوست عزیز شما حتما به یک پزشک مغز و اعصاب (نورولوژیست ) مراجعه بفرمایید . :11: شاید یکسری بررسی مجدد شامل یک MRI انجام بشه بهتر باشه :20:

sasan816
18-06-2010, 11:21
کندر و بخصوص میگو که سرشار فسفور هست

hoha881
18-06-2010, 11:58
برای بهتر شدن حافظه باید یک کاری رو انجام ندی.یا اگه نمیشه کم انجام بدی.(نمیگم چون خیلی تابلو هست:43:)
اما اگه توی رژیم غذاییت متنوع باشه نیازی به خوردن اینا پیدا نمیکنی.ممکنه جنبه روانیش موثر باشه.بهترین روش هم انجام کارهای فکری هست مثل جدول و سودوکو و شطرنج و بازی و ریاضی و حتی بازی های رایانه ای .

smartgig
20-03-2013, 13:32
بچه ها من تجربه خودم رو میگم :

از عطاری مویز ( MAVIZ ) (( مثل کشمش هست، چاق تر و به رنگ سیاه )) تهیه کنین با کندر.
در مورد مویز :
{حذف شد} روزانه 21 عدد مویز ناشتا، دارای امگا 3 و اسید های چرب هست و ارتباط میان سلول های عصبی را تسهیل می کند. دوره مصرف مهم نیست. چون مویز ، غذا هست.

در مورد کندر :
ممکنه روی برخی افراد جواب ندهد. به صورت مداوم نیز نباید مصرف شود زیرا غذا نیست. چند دانه مویز رو میزارین تو دهان و می جوید و کم کم مثل آدامس میشه و وقتی خسته شدین دور میندازین. باسه من خیلی خوب جواب داد این.

سایر موارد :
مسواک زدن، استفاده از نخ دندان، عسل، روزه گرفتن، خواندن قرآن، حجامت، روغن بنفشه

{حذف شد}

Reza Azimy_RW
22-03-2013, 00:29
بازی های کامپیوتری هم میتونه تاثیر خیلی خوبی روی حافظه و سرعت پاسخگویی مغز داشته باشه