PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل با Pcm و adsl

akhoond
26-05-2008, 14:22
سلام دوستان . :20:
من حدود یک سالی هست که دنبال کار برداشتن pcm هستم ، از هر دری وارد شدم ، تیرم به سنگ خورد ، حتی به سازمان بازرسی هم شکایت کردم ، اما هنوز هیچی به هیچی .:13:
می خواستم از تجربیات دوستان استفاده کنم ، تا حالا کسی بوده که زورش به مخابرات رسیده باشه . :18:
اگه کسی چیزی می دونه ، لطفا راهنمایی ام کنه . :10:
مرسی
یا حق :46:

V A H I D
26-05-2008, 14:24
سلام...
کاش باشه .....
بهترین راه اینه که خونتون رو عوض کنی ....
منم همین مشکل رو دارم ...
فک نکنم هم بشه کاریش کرد ...

masoudtr
26-05-2008, 22:46
اگر شکایت کنی میشه.
میتونی یک خط جدید سفارش بدی.

MaSoOd
26-05-2008, 23:06
میتونی یه خط دیگه بگیری

خونه ی جدید ما هم اینطوری بوود رفتیم یه خط ثبت نام کردیم و یه اشنا پیدا کردیم برا سفارش به پیمانکار

بعدش هم 3 تومن رد کردیم برا اون سیم بانه و گفتیم که سیم ما رو از دستگاه نکش از خط اصلی جداکن

اونم گفت چشم !

V A H I D
27-05-2008, 18:17
میتونی یه خط دیگه بگیری

خونه ی جدید ما هم اینطوری بوود رفتیم یه خط ثبت نام کردیم و یه اشنا پیدا کردیم برا سفارش به پیمانکار

بعدش هم 3 تومن رد کردیم برا اون سیم بانه و گفتیم که سیم ما رو از دستگاه نکش از خط اصلی جداکن

اونم گفت چشم !

این ها رو که گفتی باید از کجا پیدا کنیم ...:31::31:

akhoond
27-05-2008, 22:21
سلام. :20:
ممونم از این که تجربیاتتون رو در اختیار من قرار می دید . :11:
ببینید دوستان ، ماجرا از این قراره که من پارسال ، برا ی مرکز شاخ بازی در آوردم :21: (مرکز باهنر) طرف هم دید که من زیاد شاخ شدم ، گفت آقا ، همینه که هست ، می خوای بیا 100 تومان بده ، یه خط دیگه بگیر. من هم لجم گرفت ، تو سایت مخابرات ، شکایت و بازرسی ، یه چیزی سند کردم براشون ، 2 هفته بعد ، از بازرسی مخابرات ، پیگیری کردند که ما نامه زدیم مرکز استان و اونها هم گفتند که باید pcm شما رو بردارند و ... ، رفتم پیش رییس و طرف که از بازرسی بود ، خودش با رییس حرف زد ، اما رییس تونست طرف رو متقاعد کنه که نمی تونه pcm ما رو برداره . اما ترسید ، با کلی از و چز قول داد که تا 2 ما دیگه ، تمومه (تا آخر تابستان 86) اما هنوز هم که هنوزه خبری نیست . :41:
حالا هم اگه بخوام یه خط جدید بگیرم ، اول این که نمیشه ، خدایی 100 تومان زور داره برام :13: ، بعد از کجا معلوم که دوباره رو Pcm برام نیارن ؟ شانس که نداریم ... (والا :31:)
حالا باز هم اگه راهی می مونه بفرمایید
منتظرم ، چشمم به پست های شماست ها ... :10:
مرسی
یاحق

Nevissande
28-05-2008, 13:30
سلام. :20:
ممونم از این که تجربیاتتون رو در اختیار من قرار می دید . :11:
ببینید دوستان ، ماجرا از این قراره که من پارسال ، برا ی مرکز شاخ بازی در آوردم :21: (مرکز باهنر) طرف هم دید که من زیاد شاخ شدم ، گفت آقا ، همینه که هست ، می خوای بیا 100 تومان بده ، یه خط دیگه بگیر. من هم لجم گرفت ، تو سایت مخابرات ، شکایت و بازرسی ، یه چیزی سند کردم براشون ، 2 هفته بعد ، از بازرسی مخابرات ، پیگیری کردند که ما نامه زدیم مرکز استان و اونها هم گفتند که باید pcm شما رو بردارند و ... ، رفتم پیش رییس و طرف که از بازرسی بود ، خودش با رییس حرف زد ، اما رییس تونست طرف رو متقاعد کنه که نمی تونه pcm ما رو برداره . اما ترسید ، با کلی از و چز قول داد که تا 2 ما دیگه ، تمومه (تا آخر تابستان 86) اما هنوز هم که هنوزه خبری نیست . :41:
حالا هم اگه بخوام یه خط جدید بگیرم ، اول این که نمیشه ، خدایی 100 تومان زور داره برام :13: ، بعد از کجا معلوم که دوباره رو Pcm برام نیارن ؟ شانس که نداریم ... (والا :31:)
حالا باز هم اگه راهی می مونه بفرمایید
منتظرم ، چشمم به پست های شماست ها ... :10:
مرسی
یاحق
بهترين كار اينه كه همين شكايتت را پيگيري كني.

برو تو همون سايتي كه شكايتت را نوشتي و پيگيري كن.

چرا كه بعيد نيست خط جديدي هم كه بهت بدهند PCM باشد!

V A H I D
28-05-2008, 14:39
به من که کلا گفتن امکانات نداریم ....
یعنی یه خطط دیگه هم بهتون بدیم همین Pcm هست ....
حالا چه سایتی شکایت کردی ....

akhoond
28-05-2008, 16:10
خب این هم فکر خوبیه ، حالا که یه کارت یک ماهه دارم ، تا آخر خرداد اینترنت ام به راس ، تا وسط تیر هم که امتحان دارم ، بعد از 15 تیر می رم دنبالش .
از سایت مخابرات بود ، سایت خود وزارتخانه ، بازرسی ، می گردم ، برات لینک می زارم .
tnx

akhoond
28-05-2008, 16:58
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

شکایت من رو که بنده خدا ها خدایی خوب پیگیری کردند ، درسته که به نتیجه نرسید، اما اونها بی خیالش نشدند .
شما هم شکایت کنید ، ببینید چی میشه ...
باز هم اگه کسی تو این زمینه کاری کرده ، چیزی می دونه ، . .. بگه .
مرسی
یا حق

akhoond
26-07-2008, 20:44
سلام دوستان .
من بعد از مدت ها ، تونستم با پیگیری اون شکایت و کوتاه اومدن رییس مرکز ، حرفم رو

به کرسی بشونم ، و pcm ام رو جمع کنم . الآن که نه ، اما ماه رمضان ، ناهار

مهمون من اید :دی
اون لینک رو هم تصحیح می کنم ، این درست تره . ارسال شکواییه .
ان شاالله که هر کی همین مشکل رو داره ، مشکل اش حل بشه

بسم الله

خب دوستان امروز اومدن و به صورت کامل ما رو از شر pcm خلاص کردن ، خدا رو شکر .
پیشنهاد می کنم اگه کسی مشکل این جوری داره ، اول از همه بره مرکز اش ، پیش رییس مرکز ، قانونا رییس موظفه برای کسانی می خوان adsl داشته باشن pcm رو جمع کنه ، اگه با حرف حساب و این حرفا نشد ، از طریق همین لینک اقدام کنه ، ان شاالله که به نتیجه برسه . البته اعتراف می کنم که فشار از بازرسی باعث شد تا رییس مرکز کوتاه بیاد ... :دی
از وقتی که جمع شده سرعت دیال آپ من از 26 اومده روی 45 و سرعت دانلود هم از 2.5 _ 3 اومده روی 4.5 _ 5 ، تا همین جا می بینید توی دیال آپ هم تاثیر داشته ...

اومیدوارم که مشکل دوستان حل بشه .
امری بود در خدمتم .
راستی از وقتی که adsl وصل شد ، هنوز از اینترنت یک ماهه شاتل من باقی خواهد بود ، اگه کسی طالب بود ، بگه بهش یوز و پس بدم ، حیفه ها ... پی ام بزنید

یا حق

farhad_s5
30-07-2008, 01:30
اين طور كه شما دوستان ميگيد انگار خط من هم Pcm هست چون سرعتش هميشه 21.6 يا 24 هست!!!!

براي Adsl هم اقدام كردم و Isp من هم سپنتا هست!! قرار بود فردا نهم كه تعطيل رسمي هست Adsl من راه بيفته ولي وقتي زنگ زدم سپنتا گفت كه پنجم ما درخواست رو به مخابرات منطقه ي شما داديم و هنوز جوابي برامون نيومده!! ولي اگه عجله داري مودمت رو وصل كن هر وقت چراغ Adsl مودمت روشن موند با ما تماس بگير تا تنظيماتش رو بهت بگيم!!!

حالا به نظر شما درست مي كنن خط من رو يا منم بايد برم دعوا؟!!!
ولي فكر كنم هنوز زوده برا دعوا چون فقط 3 روز كاري از درخواست گذشته!!!

(همه ي تاريخ ها در ماه مرداد هست)

akhoond
30-07-2008, 11:26
سلام .
با این حال ، احتمال این که خط شما هم pcm باشه ، تا این جای کار رد نشده ، چون من هم پارسال ، در خواست دادم ، و درخواست رانژه هم رفت مرکز ، بعد 2 روز برگشت خورد که خط آقا pcm هست ، یعنی اگه مال شما هم باشه ، مخابرات برگشت می ده ...
اگه می خوای خیالت راحت باشه ، از توی خونه ، خط تلفن رو دنبال کن تا توی کوچه ، ببین از توی pcm رد شده یا نه .
pcm یه جعبه سفید رنگه ، البته جدید هاش ، قدیمی هاش هم به خاکستری رنگ می خوره (اگه درست یادم باشه ) ، سفید هاش رو که روش نوشته Pcm 8 یا Pcm 4 یا pcm 12 ، البته من به شخصه 8 رو بیشتر از همه دیدم ، 12 رو ندیدم ، 4 رو هم کم دیدم .
اگه pcm رو ندیدی و خط مستقیم رفت توی جعبه تقسیم و و بعد رفت تو زمین ، یا مستقیم رفت تو زمین ، خیالت راحت باشه ، pcm نیست .
هر چی گشتم که عکس pcm رو برات پیدا کنم ، نشد . حواست باشه با خود جعبه تقسیم اشتباه نگیری .

باز هم مشکلی داشتی در خدمتم
یا حق

farhad_s5
01-08-2008, 16:37
سلام .
با این حال ، احتمال این که خط شما هم pcm باشه ، تا این جای کار رد نشده ، چون من هم پارسال ، در خواست دادم ، و درخواست رانژه هم رفت مرکز ، بعد 2 روز برگشت خورد که خط آقا pcm هست ، یعنی اگه مال شما هم باشه ، مخابرات برگشت می ده ...
اگه می خوای خیالت راحت باشه ، از توی خونه ، خط تلفن رو دنبال کن تا توی کوچه ، ببین از توی pcm رد شده یا نه .
pcm یه جعبه سفید رنگه ، البته جدید هاش ، قدیمی هاش هم به خاکستری رنگ می خوره (اگه درست یادم باشه ) ، سفید هاش رو که روش نوشته Pcm 8 یا Pcm 4 یا pcm 12 ، البته من به شخصه 8 رو بیشتر از همه دیدم ، 12 رو ندیدم ، 4 رو هم کم دیدم .
اگه pcm رو ندیدی و خط مستقیم رفت توی جعبه تقسیم و و بعد رفت تو زمین ، یا مستقیم رفت تو زمین ، خیالت راحت باشه ، pcm نیست .
هر چی گشتم که عکس pcm رو برات پیدا کنم ، نشد . حواست باشه با خود جعبه تقسیم اشتباه نگیری .

باز هم مشکلی داشتی در خدمتم
یا حق

مرسي از راهنماييت:10:

ولي من يادمه كه يه بار خطمون قطع شده بود ، وقتي از مخابرات اومدن كه بگن اشكال از خودتون هست يه جعبه(فكر كنم خاكستري بود) رو كه تو پاركينگ بود(جعبه تقسيم نبود چون تقسيم دمه در آپارتمان هست) باز كرد و به گوشي خودش وصل كرد و گفت كه گوش كن تا اينجا بوق مي زنه پس اشكال از خونتونه!!!:46:

فكر كنم همين جعبه PCM باشه!! حالا هر وقت چكش كردم همينجا بهتون ميگم دوست عزيز:46:

akhoond
01-08-2008, 19:09
مرسي از راهنماييت:10:

ولي من يادمه كه يه بار خطمون قطع شده بود ، وقتي از مخابرات اومدن كه بگن اشكال از خودتون هست يه جعبه(فكر كنم خاكستري بود) رو كه تو پاركينگ بود(جعبه تقسيم نبود چون تقسيم دمه در آپارتمان هست) باز كرد و به گوشي خودش وصل كرد و گفت كه گوش كن تا اينجا بوق مي زنه پس اشكال از خونتونه!!!:46:

فكر كنم همين جعبه PCM باشه!! حالا هر وقت چكش كردم همينجا بهتون ميگم دوست عزيز:46:

خواهش می شه :10:

البته معمولا برای تحویل خط ، می آن و از جعبه تقسیم تحویل می دن .
( من دیگه حسابی با این مخابراتی ها آشنا شدم ، هر دفعه که بارون مشتی می اومد ، تا یک هفته خط ما قطع بود ، زیاد با اینها در ارتباط بوده ام :13: )
می تونی بری روش رو بخونی معمولا روش نوشته . اگه متوجه هم نشدی ، عکس بگیر ازش ، آپ کن .

یه فرق دیگه با جعبه تقسیم هم این بود که ، جعبه تقسیم ، کل قسمت رویی باز می شه ، اما این پی سی ام ، یه تیکه از پایین اش جداست (خط اش معلومه) اون تیکه جدا شدنیه . نگاه کن ببین اون خط هست یا نه .

ان شاالله که اشتباه کرده باشید و جعبه تقسیم بوده باشه .

در خدمتم :11:
یا حق

farhad_s5
05-08-2008, 01:33
من امرو يه جعبه ي خاكستري كمرنگ كه قبل از جعبه ي تقسيم بود رو ديدم در داخل پاركينگ كه سيم هاي تلفن بود!! ولي اين جعبه روش Pcm نوشته نشده بود و كاملا در جعبه باز شده بود و همه ي سيم هاي اون بيرون از جعبه اومده بود و يه مجموعه ي شير تو شيري از سيم ها به وجود اومده بود كه ديگه من چيزي ازش نفهميدم!!!

امروز رفتم مخابرات ببينم چرا به سپنتا جواب ندادن؟!! گفتن كه درخواست شما پنجم اومده و ما ششم خطتون رو رانژه كرديم! من گفتم خب سپنتا منتظر هست تا شما نتيجه رو بهش بگين ول طرف گفت كه ما كه نبايد خبر بديم اونا بايد يه نفر رو بفرستن تا خط رو تحويل بگيره!! (با توجه به اين كه وقتي من از روز ششم به بعد هم وقتي مودمم رو وصل مي كردم چراغ Adsl اون ثابت نمي موند!!!)
بعد از خود مخابرات با سپنتا تماس گرفتم و اونا گفتن كه امروز صبح نتيجه ي خطتون اومده كه درسته!!! منم رفتم خونه و ديدم دوباره مودم آپ نميشه،با سپنتا تماس گرفتم و اونا گفتن كه ما فردا فردي رو مي فرستيم مخابرات شما تا بررسي كنيم مشكل از كجاست!!!!

به نظر شما اشكال از كجا مي تونه باشه؟

(راستي سرعت اينترنت من هيچ وقت از 24 بيشتر نميشه ولي يادمه يه بار به 31 رسيد)

caulfield
05-08-2008, 23:10
دوستان عزیز مطالبی کوتاه رو عرض میکنم در حد توان کم علمی ام.

داستان PCM از اینجا به وجود میاد که :

در خونه شما یه POST مخابراتی وجود داره که جعبه ای خاکستری رنگ هست و اگر اون رو باز کنید یک سوییج ساده به همراه چندین سیم رنگی خواهید دید ، این سیم ها خطوط تلفن ساختمان محل سکونت شما هستش و به ازای هر یک خط تلفن یکی زوج سیم یعنی دو رشته سیم وجود داره که توسط یک کابل اصلی از زیر زمین ، به جعبه ای بزرگ در محله شما که اغلب گوشه کنار خیابان ها میبینید و زرد رنگ هستند به نام کافو متصل میشوند ، در حقیقت تمامی POST های منازل محل شما به کافو متصل هستند و در نهایت کافو های محلات مختلف به مرکز مخابرات منطقه شما متصل میشوند.

اما PCM چیه؟؟
فرض کنید شما در یک ساختمان 5 طبقه با 10 واحد سکونت میکنید که 10 خط تلفن برای این ساختمان کشیده شده است ، یعنی 10 زوج سیم (20 رشته سیم) در POST دمه خونه شما هست.

حالا فرض کنید 3 نفر دیگه از همسایه های شما 3 تا خط دیگه هم درخواست میکنند.
حالا مخابرات که به این 3 نفر نه نمیگه ولی هیچی زوج سیم خالی هم تو POST در خونه شما نداره که به شبکه مخابرات وصل و خالی باشه ، میاد در خونه شما سراغ POST و یکی از اون زوج سیم های که یک خط تلفن از اون 10 خط تلفن قدیمی روش هست رو میزنه به یک دستگاهی به نام RU (یه جعبه خاکستری رنگ که به POST وصل شده ویا داخل POST گذاشتنش ) و از اون طرف 4 خط ازش خروجی میگیره ، که این 4 خط شامل 3 خط جدید که همسایه ها درخواست کردند و یک خط هم که همون خط قدیمی هستش (از همون 10 خط) که RU رو بهش وصل کردند.

حالا این 4 خط رو بهش میگن PCM شده ، حالا چه اتفاقی واسه این 4 تا خط افتاده ، وقتی شما از یک زوج کابل مسی 4 برابر استفاده میکنید، RU ولتاژ تقسیم شده برای یک خط رو مجبوره برای 3 خط دیگه هم اختصاص بده و این خطوطی که از RU بیرون امدن (همون 4 خط) ولتاژ پایین تری نسبت به خطوط معمولی دارند و با افت ولتاژ مواجه هستند و روی این خطوط هیچ سرویس DATA و Digital نمیشه داد و در نهایت شما ADSL رو نمیتواند روی این خطوط که اصطلاحا بهش PCM میگن داشته باشید.

در ضمن وقتی مخابرات در جایی از RU استفاده میکنه اگر شما درخواست یک خط جدید هم بدین مطمئنا شما رو به همون RU متصل میکنه و خط خروجی PCM خواهد بود. چون سیم خالی نداره تو POST شما واگرنه اصلا اونجا RU نمیزاشت که .

سوالی بود در خدمتم.
موفق و پیروز باشید.

siavash61
07-08-2008, 12:51
آقا من خطم Pcm بود رفتم مخابرات با رييس مركز حرف زدم گفتم جريانو بهش. البته اسم معاون صدا و سيما رو هم بهش گفتم كه ايشون مثلا گفته بيام پيش شما . اينام با همديگه آشنان. گفت كارمند اونجايي؟ گفتم كارمند نيستم ولي پروژه اي باهاشون كار ميكنم و ...
اونم گفت يه تقاضا بنويس و دادم دستورشو نوشت پايينش دادم به مسئول شبكه. همون روز يعني ديروز اومدن معموليش كردن. يعني كل فرايند بيشتر از 4 ساعت طول نكشيد. البته بگم من تبريزم.

akhoond
07-08-2008, 14:27
آقا من خطم Pcm بود رفتم مخابرات با رييس مركز حرف زدم گفتم جريانو بهش. البته اسم معاون صدا و سيما رو هم بهش گفتم كه ايشون مثلا گفته بيام پيش شما . اينام با همديگه آشنان. گفت كارمند اونجايي؟ گفتم كارمند نيستم ولي پروژه اي باهاشون كار ميكنم و ...
اونم گفت يه تقاضا بنويس و دادم دستورشو نوشت پايينش دادم به مسئول شبكه. همون روز يعني ديروز اومدن معموليش كردن. يعني كل فرايند بيشتر از 4 ساعت طول نكشيد. البته بگم من تبريزم.

اووووووووووووووه ، دوست من چه کردی :8: :10:
خدایی ای ول داره . خوش به حالت ، من بعد از یک سال بدو بدو ، تازه به زور نامه از بازرسی ، تونستم رییس رو مجبور کنم . 4 ساعت هم خودش تایمیه ها ، مال من 3 روز طول کشید :13:
خدا می دونه که من چی می کشم از این مخابراتی ها . در خواست رانژه که رفته ( بعد از جمع کردن پی سی ام تازه ) درخواست رو ریجکت کردن ، گفتن پی سی امه ، کلی برو بیا کردم که خفتشون کنم ، آخرش با یه ببخشید سر و ته قضیه رو هم آوردن رفت :41: :13: ....
ان شاالله که موفق باشید .
امیدوارم بقیه دوستان هم مشکلشون حل بشه .
یا حق

H A M E D
07-08-2008, 14:57
من تو شهرستان خودمون همه اين كارا رو با يه تلفن انجام ميدم! شهر كوچيك اينش خوبه همه جا آشنا داري! تا حالا حدود 6 تا خط Pcm رو رديف كرديم برا Adsl!

mehran_286
19-10-2008, 21:37
سلام دوستان خطوط ما pcmهستش در ضمن مخابرات و شرکت هایی که adslمیدن میگن نصف خطوط شما فیبر هستش
حالا چیکار کنیم ؟

farhad_s5
20-10-2008, 01:43
شما اين جا رو ببين!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از طريق اينجا فكر كنم بتوني پيگيري كني

mehran_286
20-10-2008, 19:14
شما اين جا رو ببين!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از طريق اينجا فكر كنم بتوني پيگيري كني

متشکرم اما شکایت کردم منتظرم ببینم چی میشه

farhad_s5
21-10-2008, 10:47
شکایت فایده نداره! من خودم مرداد شکایت کرده بودم هنوز جواب نداده!

باید حضوری بری

rozbeh85
21-10-2008, 11:54
ما فیبر هستیم
آبان سال پیش شکایت کردیم
پیش رئیس منطقه هم رفتیم
Pcm رو نمیدانم ولی آنهایی که فیبر دارند الکی پیگیری نکنند
فایده نداره...

farhad_s5
22-10-2008, 01:08
بايد بهشون گير بدين دوستان!!!

فقط ار طريق همون لينكي كه دادم ميشه حالشون رو گرفت ولي حوصله مي خواد

panther99
24-11-2008, 23:22
آقا ما كه شكايت نوشتيم فرستاديم شماره ثبت و كاربري هم گرفتيم حالا كي جواب بدن بهمون خداون بلند مرتبه داند!!
جالب اينجاست كه اصلا متقه مخابراتي ما كه تو مركز تهران هم هست adsl نميگيره . يعني هيچ شركتي پيش شماره ما رو كه تو يكي از اصلي ترين مناطق تهران هستيم در (منطقه 11) ساپورت نميكنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
سرعت اتصال به اينترنت هم كه 6 سال هست كه از 31.2kb بالاتر نرفته!!!!!!!!!!!!!!
حد اقل دايال آپ رو درست كنن بقيه پيش كش . ديگه از اين فاجعه بزرگتر تو اينترنت اونم ناف تهران واقعا چي ميشه اسمش رو بذاري؟؟؟!!!!!!!

akhoond
25-11-2008, 20:05
آقا ما كه شكايت نوشتيم فرستاديم شماره ثبت و كاربري هم گرفتيم حالا كي جواب بدن بهمون خداون بلند مرتبه داند!!
جالب اينجاست كه اصلا متقه مخابراتي ما كه تو مركز تهران هم هست adsl نميگيره . يعني هيچ شركتي پيش شماره ما رو كه تو يكي از اصلي ترين مناطق تهران هستيم در (منطقه 11) ساپورت نميكنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
سرعت اتصال به اينترنت هم كه 6 سال هست كه از 31.2kb بالاتر نرفته!!!!!!!!!!!!!!
حد اقل دايال آپ رو درست كنن بقيه پيش كش . ديگه از اين فاجعه بزرگتر تو اينترنت اونم ناف تهران واقعا چي ميشه اسمش رو بذاري؟؟؟!!!!!!!

سلام
برای چه چیزی شکایت سند کردید ؟
شما پی سی ام هستید ؟ من پ خ زدم به شما ، که ببینید اگه پی سی ام هستید ، شکایت سند کنید ها ، نه برای سرعت کم اینترنت :18: ( البته اون هم کار بدی نیست ها ، کار جدیدیه ، دعا می کنم جواب بده ، یه نهضت دیگه راه می افته ، برای سرعت :31: )

به هر حال صبر داشته باشید ، لینک های که دادم رو اگه مطالعه کرده باشید ، دستتون می اد که طی یکی دو هفته ، ماکسیمم جواب می دن ....

به هر حال امیدوارم موفق باشید :10: :11: :46:
یا حق

Xo0oX
25-11-2008, 20:34
Pcm تا جایی که من اطلاعغ دارم داره جمع آوری میشه!

akhoond
27-11-2008, 11:00
pcm تا جایی که من اطلاعغ دارم داره جمع آوری میشه!

ببیلید آقای فلدوسی پول ، اطلاع ندالی ، نگو :31:
نمایشگاه که بودم ، رفتم پیش مخابراتی ها ، یه خانم موجه ( نه با شخصست ها :31: ) به همه سوال هام جواب داد ، و گفت که نه برای پی سی ام برنامه ای هست ، نه برای فیبر ، می گفت که هیچ کاری مخابرات نمی کنه ، اگه خودتون کردید ، که کردید ، به امید این ها نشینید ، هیچ برنامه ای ندارن ( فقط دارم نقل قول می کنم )
تو کوچه خود ما هم هنوزه که هنوز ، پی سی ام وجود داره ، با این که کابل برگردون کردن ... :13:

می گفت که فیبر رو ، می شه این کار رو کرد ، که برید بگید که از اون زوج سیم مسی های که هنوز تو زیمین (:31:) هست ، اونها رو به ما بدید ، می گفت که درسته که فیبر کردن ، اما سیم ها رو که پاره نکردن ، هست ، به صورت یقین می گفت که می دن ، باید بتونید بگیرید ، هیچ بهانه ای نمی تونن بیارن برای این موضوع ... ( باز هم دارم نقل می کنم ، خودم تایید یا ردش نمی کنم ، هر چند که بهش شک دارم خودم :18: )

فقط خواستم بگم ، دوستان شاید از این طریق تونستن کاری بکنن .اگه کسی کاری کرد ، شیر کنه

مرسی
یا حق

Xo0oX
27-11-2008, 11:05
ببیلید آقای فلدوسی پول ، اطلاع ندالی ، نگو :31:
نمایشگاه که بودم ، رفتم پیش مخابراتی ها ، یه خانم موجه ( نه با شخصست ها :31: ) به همه سوال هام جواب داد ، و گفت که نه برای پی سی ام برنامه ای هست ، نه برای فیبر ، می گفت که هیچ کاری مخابرات نمی کنه ، اگه خودتون کردید ، که کردید ، به امید این ها نشینید ، هیچ برنامه ای ندارن ( فقط دارم نقل قول می کنم )
تو کوچه خود ما هم هنوزه که هنوز ، پی سی ام وجود داره ، با این که کابل برگردون کردن ... :13:

می گفت که فیبر رو ، می شه این کار رو کرد ، که برید بگید که از اون زوج سیم مسی های که هنوز تو زیمین (:31:) هست ، اونها رو به ما بدید ، می گفت که درسته که فیبر کردن ، اما سیم ها رو که پاره نکردن ، هست ، به صورت یقین می گفت که می دن ، باید بتونید بگیرید ، هیچ بهانه ای نمی تونن بیارن برای این موضوع ... ( باز هم دارم نقل می کنم ، خودم تایید یا ردش نمی کنم ، هر چند که بهش شک دارم خودم :18: )

فقط خواستم بگم ، دوستان شاید از این طریق تونستن کاری بکنن .اگه کسی کاری کرد ، شیر کنه

مرسی
یا حق

فدای تو بشم عزیز.

باید اشنا داشته باشه ادم که این کارارو براش انجام بده.

اگه هم پیمانکاره مخابرات رو داشته باشی که حله کارت..

به قران قسم می خورم اینو دیروز یک پیمانکار به من گفت که اگه 500 هزار تومن به اون بدیم مشکل رو حل می کنه اخه این چه مملکتی هست با رشوه و پارتی مشکل حل میشه فقط:2: من 19 ساله از کجا 500 تومن بیارم؟؟؟:41:

aminagha
27-11-2008, 12:05
salam
man mokhaberatiam.age moshkele fani dashti dar khedmatam

akhoond
27-11-2008, 13:03
salam

سلام
آیا فرمایش اون خانم که من تو پست 30 نوشتم ، مبنی بر این که تو مراکزی که فیبر هست ، می شه از سیم های قدیمی تر استفاده کرد ، درسته ؟
راستی ، اون خانم می گفت که اگه بعضی مراکز ، هنوز رو فیبر سرویس نمی دن ، هیچ مشکل فنی نیست ، این قدرت شرکت های بزرگ هست که نمی ذارن این کار رو بکنن ، فقط به خاطر نگه داشتن مشتری ( به شخصه با این حرف مخالفم ، چون با این کار مشتری خودشون کم می شه :13: )

مرسی

Xo0oX
27-11-2008, 14:11
salam

با سلام دوست عزیز

مشکل خیلی ها از جمله من مشکل dlc بودن یا pcm هست...

شما که تو مخابرات هستین چه راه حلی می گین
مثلا من هر چی میرم مرکز مخابراتی ولی عصر اصفهان یه جوری دکم می کنن جواب منو نمیدن!

آیا جابه جایی خط تلفن هست//مثلا من پیش شماره 230 هستم میتونم یک پیش شماره دیگری بگیرم؟؟توضیح بدین چه جوری

akhoond
28-11-2008, 19:34
سلام
امروز هم یکی از دوستان در مورد جمع کردم پی س ام اش sms زد که اوکی شد . ( خدایی دهنم کف کرد ، از بس که بهش گفتم شکایت سند و کن و این پسر پشت گوش انداخت ... ناحیه پاسداران ، پیش شماره 2278 )
خواستم فقط این رو بگم که دوستانی که مشکل پی سی ام دارن ، شکایت رو سند کنن حتما .
این دوستمون که گفتن مخابراتی هستن چرا غیب شون زد ؟ مافیای مخابرات دزدیدشون ؟ :دی

مرسی
یا حق

rozbeh85
29-11-2008, 14:57
من که همون یک سال پیش پیگیر شدم خططمون هم فیبره گفتم خوب شما فیبر کردید دستتان درد نکنه
ما رو بندازین رو همون مسی که به عنوان بک آپ نیگر داشتید
گفت سیم مسی ها رو سراشون رو سوزوندیم
بابا مخابرات داریم آینده نگر درحده تیم ملی

Xo0oX
29-11-2008, 17:07
من که همون یک سال پیش پیگیر شدم خططمون هم فیبره گفتم خوب شما فیبر کردید دستتان درد نکنه
ما رو بندازین رو همون مسی که به عنوان بک آپ نیگر داشتید
گفت سیم مسی ها رو سراشون رو سوزوندیم
بابا مخابرات داریم آینده نگر درحده تیم ملی

مخابرات رو بی خیال فقط اشنا باید داشته باشی..:13:

moderntalk
24-12-2008, 09:55
من رفتم مرکز مخابراتیمون میگه باید صاحب خط بیاد.(اخه خط به اسم بابامه)
میخواستم بدونم این بهانه هست یا واقعا برای درخواست تبدیل pcm به معمولی باید صاحب خط تقاضا بده؟

akhoond
24-12-2008, 13:29
من رفتم مرکز مخابراتیمون میگه باید صاحب خط بیاد.(اخه خط به اسم بابامه)
میخواستم بدونم این بهانه هست یا واقعا برای درخواست تبدیل pcm به معمولی باید صاحب خط تقاضا بده؟

نه دوست من ، بهانه است ، وگرنه این ها همه اش چرت و پرته ، اما بهانه ندید دستشون ، از پدرتون بخواید که وقت بذاره و برن ، و سریع یه نه بشنون و تمام :31:
خیلی کم پیش اومده که مرکز خودش بیاد و برای خودش دردسر درست کنه ... :13:
دو حالت داره :
1 _ یا نه می گن به پدر گرامی ، که می رید تو نخ شکایت و این حرف ها ...
2 _ یه می گن باشه ، صبر کن ، که باید یه کم صبر کنی ، تا باز هم موقع شکایت ، قسم ات دروغ نشه که هر چی صبر می کنم ، این ها کاری نمی کنن که نمی کنن :31: :46:

موفق باشید :10:
یا حق :11:

akhoond
25-12-2008, 11:05
طبق قانون ، مرکز موطفه که پی سی ام رو جمع کنه ، خودمونیش این می شه که مشکل مرکز تو کمبود فضا و امکانات برای دادن خط ، به من مربوط نمی شه و مشکل خودشه ، باید به من Dsl بده ، یه چیزی تو این مایه ها ....
این جوری اقدام کنید :

فایر فاکس من ایراد می گیره که سایت فیشینگه ، ایگنور کنید و برید تو ( نترسید ، هکر نیستم :دی )

چند تا نکته :
1 _ قبل از هر کاری ، برید مرکز و با کارمندان صحبت کنید ، اگه کوتاه اومدن که بهتر ، اگه نه ، اقدام از طریق ارسال شکواییه ... ( اما حرفی از شکایت نزنید ، کار خرابی نکنید ها ... )
2 _ اگه کارمندان عین آدم حرف نمی زدن ، برید پیش رییس ، یا معاون ، به نظرم اونها باید منطقی تر باشن ، مرکز ما که این جوری بود (تجربی )
3 _ برای ارسال شکواییه ، بنویسید که من سرویس می خوام ، خط ام پی سی امه ، مرکز همکاری نمی کنه در جمع کردن پی سی ام ، فراموش نکنید که شماره تلفنی رو که روش پی سی امه ، قید کنید تو پست تون .... ( توصیه می شه یه کم پیاز داغش رو زیاد کنید :31: بگید رفتم مرکز ، مدام وعده می دن که درست می شه ، اما خبری نشده هنوز :دی )
4 _ شماره تلفن درست درمون بدید ، زنگ می زنند ، شماره و اسم طرف رو هم سیو کنید ، لازمتون می شه بعدا ( طرف بازرسه مخابراته ، حرفش برو داره )
5 _ اون جایی که کامنت می ذارید ، شماره پیگیری می دن بهتون ، سیو کنید و گم نکنید ، وگرنه دخلتون می آد ، بعد از 2 _ 3 روز جواب می دن بهتون ، سر بزنید حتما ( پیگیریه شکوایه ) کارمندانِ پیگیری داشتند ، امیدوارم عوض نشده باشند : دی
6 _ صبر و تحمل داشته باشید :دی

نکته ای یادم نمی اد دیگه
اگه درست شد انجا هم بگید ، و قول بدید اگه درست شد ، و کسی رو دیدید که مشکل داشت ، راهنمایی اش کنید ، زکات اش رو هم پرداخت کنید : دی

اگه کسی اقدام کرد ، و به نتیجه ای نرسید ، بگه شماره اون بازرس رو بدم بهش ، ادم خوبی بود ، می تونه کمک کنه .
دوست ندارم شماره اش رو پابلیک کنم ، گناه داره بنده خدا .... :31:

چیز دیگه ای به ذهنم نمی رسه
سوالی بود در خدمتم
یا حق

* کپی شده از پی تی ... :دی

moderntalk
25-12-2008, 18:05
چقدر طول میکشه تا به شکایتم رسیدگی کنند؟

moderntalk
25-12-2008, 22:47
در ضمن بنده در مشهد و منطقه ی مخابراتی کوثر هستم.

akhoond
26-12-2008, 10:59
چقدر طول میکشه تا به شکایتم رسیدگی کنند؟

در ضمن بنده در مشهد و منطقه ی مخابراتی کوثر هستم.

راستش روال کار دوستانی که تهران ( تهران خراب شده :31: ) نیستن ، طولانی تره ، نامه بازی های اداری داره دیگه ، من که تهران بودم ، یه 2 _ 3 هفته ای طول داشت ، حالا شما که جای خود داری .
صبر کن تا یه ماه ، خبری اگه نشد ، یه شکایت دیگه سند کن ، یا تو شکایت قبلی کامنت بذار ( شکایت جدید به نظرم بهتره ، با ذکر شماره شکایت و تاریخ شکایت قبلی یکی دیگه سند کنی ، خیلی بهتره ... )

خبر بده اتفاقات رو ، بعد با هم یه فکری می کنیم ، تو پی تی این جوری بهتر نتیجه گرفتیم ، شیر کردن اخبار و نتایج ، و بعد یه فکری می کنیم در موردش ...

مخلصیم :10::11:

sahar_khanoom
26-12-2008, 12:20
منم پارسال اردیبهشت که adsl گرفتم اولش گفتن خط pcm هستش ولی پدرم رفت مرکز مخابرات با رییس مرکز صحبت کرد بعد از 2 روز مشکل حل شد

moderntalk
26-12-2008, 20:32
راستش روال کار دوستانی که تهران ( تهران خراب شده :31: ) نیستن ، طولانی تره ، نامه بازی های اداری داره دیگه ، من که تهران بودم ، یه 2 _ 3 هفته ای طول داشت ، حالا شما که جای خود داری .
صبر کن تا یه ماه ، خبری اگه نشد ، یه شکایت دیگه سند کن ، یا تو شکایت قبلی کامنت بذار ( شکایت جدید به نظرم بهتره ، با ذکر شماره شکایت و تاریخ شکایت قبلی یکی دیگه سند کنی ، خیلی بهتره ... )

خبر بده اتفاقات رو ، بعد با هم یه فکری می کنیم ، تو پی تی این جوری بهتر نتیجه گرفتیم ، شیر کردن اخبار و نتایج ، و بعد یه فکری می کنیم در موردش ...

مخلصیم :10::11:

ممنون که جواب دادین .
حالا این پی تی که گفتی یعنی چه؟؟:20:

moderntalk
26-12-2008, 21:31
اقدام اولی که کردم این بود که پدرم نامه ای مبنی بر درخواست تبدیل خط به خط عادی نوشت و با هم به مرکز مخابراتی دادیم .ولی متاسفانه ندادیم دبیر خانه نامه رو شماره بزنه.
فعلا منتظر جواب هستم.

satttanism
26-12-2008, 23:27
جناب moderntalk ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])از ارسال پست های پشت سر هم خودداری کنید دکمه ویرایش رو برای همین مواقع گذاشتند

akhoond
27-12-2008, 10:32
ممنون که جواب دادین .
حالا این پی تی که گفتی یعنی چه؟؟:20:
فروم پرشین تولز ، شرچ بزنی ، پیدا می کنی ... :46:

اقدام اولی که کردم این بود که پدرم نامه ای مبنی بر درخواست تبدیل خط به خط عادی نوشت و با هم به مرکز مخابراتی دادیم .ولی متاسفانه ندادیم دبیر خانه نامه رو شماره بزنه.
فعلا منتظر جواب هستم.
کار بدی نیست ، اما فرقی با فرمایش پدرتون به صورت حضوری نداشت ، اگه قرار بود اوکی می دن ، حالا هم می دن ، اگه هم قرار بود .... :13:
موفق باشید :10: :11:

moderntalk
27-12-2008, 21:02
امروز رفتیم نتیجه ی نامه رو بگیریم .رفتم دفتر رییس امور مشترکین.خوشبختانه جواب نامه اومده بود.توش نوشته بود:"با واگذاری خطوط adsl شبکه مخابرات مقدمات ارزان را فراهم می نماید".
بعد پرسیدم جریان چیه ؟ گفت مخابرات قراره Adsl رو از شرکت های خصوصی بگیره و خودش سرویس adsl رو بده(البته با قمت بسیار ارزانتر) . فعلا باید صبر کنید . چون بخشنامش هم اومده.بخشنامه رو به من نشون داد و گفت احتمالا تا یک هفته ی دیگه قرار این سرویس راه بیفته.و فعلا خطوط رو نمی تونیم کاریش بکنیم.برای اطمینان به ما گفت برین پیش ریاست مرکز و حضوری سوال کنید.ما که رفتیم رییس مرکز نبود .با معاونش صحبت کردیم. گفت تو منطقه ی ما اینجوری که شما میری با شرکت دلخواهت قرار داد می بندی و اونا برای رانژه کردن خط درخواست رو به ما میدن و ما هم موظفیم خططو به عادی تبدیل کنیم تا بتونی از adsl استفاده کنی.:5:
بهش گفتم آخه من شنیدم اگه pcm باشه خط مخابرات برگشت میزنه . گفت ما تو این مرکز این کار رو نمیکنیم .برای اطمینان اگه از طرف مخابرات درخواست رانژه برگشت خورد قرار داد رو بیار تا خطط درست بشه .
:10:
ظاهرا که کار ما درست شده. ولی باید ببینیم چقدر عملی میشه.
من فعلا صبر میکنم تا نمایشگاه it و کامپیوتر نمایشگاه بین المللی مشهد که 24 تا 28 هست اگه خدا بخواد از یکی از شرکتا سرویس بگیرم (چون تو نمایشگاه تخفیف داره:31:)

fa13
12-01-2009, 14:45
من هم همین مشکل pcm رودارم رفتم مخابرات و گفتن درخواست کتبی بده بررسی میکنیم بعد از 2 هفته (چه سرعتی ) گفتن نمیشه و خط رو نمیتونیم از pcm خارج کنیم حالا تصمیم گرفتم از طریق همین لینکی که دوستمون آخوند گذاشتن بریم تو کار شکایت !!!
تجربیاتتون رو در اختیارم بذارید ممنون میشم
جواب گرفتم به بقیه دوستان خبر میدم از شر این ننگ pcm راحت بشن

Snowdrop
26-01-2009, 19:51
سلام
امروز هم یکی از دوستان در مورد جمع کردم پی س ام اش sms زد که اوکی شد . ( خدایی دهنم کف کرد ، از بس که بهش گفتم شکایت سند و کن و این پسر پشت گوش انداخت ... ناحیه پاسداران ، پیش شماره 2278 )
خواستم فقط این رو بگم که دوستانی که مشکل پی سی ام دارن ، شکایت رو سند کنن حتما .
این دوستمون که گفتن مخابراتی هستن چرا غیب شون زد ؟ مافیای مخابرات دزدیدشون ؟ :دی

مرسی
یا حق

سلام
این که میگید شکواییه باید سند بشه یعنی چه؟ و اصلاً چه جوری باید سند کرد؟
و دقیقاً چقدر طول کشید که خط شما رو از حالت pcm خارج کنن؟ بهد از ارسال شکواییه
از اطلاعاتی که دادین واقعاً استفاده کردم. از شما ممنونم.

fa13
29-01-2009, 16:25
سلام
این که میگید شکواییه باید سند بشه یعنی چه؟ و اصلاً چه جوری باید سند کرد؟
و دقیقاً چقدر طول کشید که خط شما رو از حالت pcm خارج کنن؟ بهد از ارسال شکواییه
از اطلاعاتی که دادین واقعاً استفاده کردم. از شما ممنونم.
یعنی برو به همون سایت بازرسی شرکت مخابرات که آدرسش در این تا پیک هست و یه شکوایه بده بررسی میکنن
برا من که الان 2 هفته شده فقط یه کامنت زدن که بررسی میکنیم همین

mrmostafa
12-08-2009, 06:35
آقا من رفتم مخابرات خط بخرم . ميگم ميخوام خط PCM نباشه بعد رفتم پيش مدير گفت ديجيتالي از مركز انتخاب ميشه ما نميدونيم چيه. شانسي هستش. گفتم خوب براي ADSL ميخوام گفت كه خيلي ها گرفتن مشكل نداشتن. گفت PCM مشكل نداره خط هاي ما استاندارد هستش ولي شركتهاي ADSL ميرن دستگاههاي استوك ميارن براي همين با PCM جواب نميده و نويز ميندازه.
حالا من خط خريدم تا فردا بيان وصل كنن ببينم چي از آب در ميادش. ولي عجب جامعه اي داريم . خيلي باحاله. اون از شركتهاي اينترنتي اينم از مخابرات. اگه دستگاهاشون استوك هست اجازه كار ندن به اينا. مگه قرارا نبود خود مخابرات ارائه بده.

احتمالا امروز ميان وصل كنن. من بايد چيكار كنم؟؟؟ به خود نصاب هاي مخابات نميشه گفت خط چيه؟؟؟ از كجا PCM ميشه؟؟ چون مدير مخابرات شماره فعلي رو زد گفت PCM نيستش ولي چون صاحبخانه بنام نزده به اسم آب و فاضلاب هست براي همين به مشكل خوردم از اون طريق براي همين خط خريدم. مدير مخابرات گفت وصل شد بيا اينجا بزنم ببينم چيه.

david-ebi
10-02-2014, 01:39
دوستان من در منطقه مخابراتی صابری وحید مشهد هستم.15 روز پیش ثبت نام کردم واسه خط ثابت و بعد از کلی پیگیری از طریق مکاتبات اینترنتی با بازرسی مخابرات استانمون دیروز به من گفتند که از محل نصب خط جدید درخواستی شما بازدید شده و به زودی خطتتان را به شما میدهیم.من هم در نامه ای دیگر از طریق ایمیل ازشون تشکر کردم و گفتم که انشالله که خط من از نوع pcm نیست دیگه چون من این خط رو فقط واسه اینترنت پرسرعت میخواهم.اینبار سر 24 ساعت بازرسی جواب داد که به علت کمبود امکانات از خط pcm برای شما استفاده میکنیم و اگر نمیخواهید قبل از دایری بروید امور مشترکین و پولتان را پس بگیرید.آقا ما رو میگی اشک تو چشممون حلقه زد.حالا دوستان آیا راهی به نظرشون میرسه که هنوز قبل از اینکه خط جدید من بدن بتونم اونو از حالت pcm درش بیارم.آیا از همشهریان مشهدی کسی هست که در مرکز صابری وحید آشنایی داشته باشه تا بتونم صدام رو به گوش روءسا برسونم.آقا خواهشا کمک کنید. :n28: به واسطه کارم شدیدا به اینترنت پرسرعت احتیاج دارم.

david-ebi
12-02-2014, 02:31
آقا آخرین پست این تاپیک قبل از پست قبلی خودم مربوط به 5 سال پیش هست.این یعنی اینکه تو این 5 سال مشکل خطوط pcm حل شده!!!!!!در هر صورت ما که این آخر سال 92 دچارش شدیم و تازه فهمیدم(با مراجعه حضوری)که همه خطوط جدید رو از نوع pcm میدن.وای برما که هر سال اوضاعمان بدتر میشود.در هر صورت خواهش میکنم از دوستانی که جدیدا تونستن خط pcm شون رو به خط عادی تبدیل کنند اول بگن کدوم شهر هستند و بعدش هم بگن چطور تونستند این مشکل حل کنند؟

david-ebi
21-02-2014, 02:31
یعنی واقعا این تاپیک داره خاک میخوره؟هیچکی نیست؟

omniahd
09-03-2014, 06:38
یعنی واقعا این تاپیک داره خاک میخوره؟هیچکی نیست؟

سلام نه رفیق مشکل کسی حل نشده! یکیش من که پارسال همین موقع خاستم ای دی اس ال بگیرم چون پی سی ام بودم ندادن. هر دریم زدیم نشد اخرش مبین نت خریدم که اونم گند زدن به شبانش میخام بفروشمش. باز برگشتم به یک سال پیش! اینترنت بی اینترنت! شنیدم میگن پارتی میخاد تا مشکلت حل شه!موفق باشی دوست عزیز

amirrezaostovar18
20-06-2017, 14:19
سلام بچه ها خوبید یه سوال داشتم ترو خدا کمکم کنید من خط خونمون فیبر نوری میخام اینترنت اسیاتک بگیرم میگن فیبر نوری هست باید به مسی تبدیل کنی الان خیلی به اینترنت پر سرعت نیاز دارم باید چیکار کنم ؟؟؟ تهران هستم