PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسی شخصی از K530

Nabakhshoode
25-05-2008, 10:36
سلام دوستان ...
هفته ی پیش من یه دستگاه K530 خریدم ... گفتم بد نیست یه رویو راجع به این گوشی که زیادم بهش توجه نشده بذارم تا دوستانی که ممکنه در آینده این گوشی رو تهیه کنن بتونن استفاده کنن...
اول بگم که قصد خرید K770 رو داشتم که به دلایلی که بهشون اشاره میکنم از خریدش منصرف شدم :
1- اول به یه مغازه تو طبقه ی 4 رم علائدین رفتم از چند جا قیمت گرفتم و با یه جا که 202 تومن قیمت میداد به توافق رسیدم و گوشی رو گرفتم و پولشو هم پرداختم ... اما چند دقیقه که با گوشی کار کردم دیدم گاهی که داری با دوربین کار میکنی یا با بلوتوث یا حتی تو منو ها میگردی یهو به طور خودکار ال سی دی خاموش میشه و بر میگرده به صفحه ی اصلی ( حالا نمیدونم مشکل نرم افزاری بود یا سخت افزاری از یکی از مغازه های دیگه که بعدا پرسیدم گفت باطریش اصل نبوده ولی اینجوری فکر نمیکنم چون باطریش اصل بود ... فکر میکنم مشکل نرم افزاری بوده ! )
به هر حال طرف 3 تا گوشی واسم باز کرد ولی هر 3 تاش این مشکلو داشت ( البته قطعا همه K770 ها این مشکلو ندارن ولی خوب شانس من بود ) ... خلاصه پولو پس گرفتم و گوشی رو پس دادم...
2- یه جا دیگه رفتم واسه خرید دیدم قاب پشتش کمی لق میزد ... قاب پشت این گوشی یکپارچست و کل مساحت پشت گوشی رو میپوشونه ( البته این مورد متاسفانه در مورد برخی از گوشی های دیگه ی سونی هم وجود داره البته بیشتر گوشی های جدیدش ) ...
خلاصه شاید بد شانسی من بوده ولی به هر حال اگر خواستید K770 بخرید به نکاتی که بالا گفتم هم توجه کنید !
به هر حال رفتم دنبال K530 که به ظاهرش علاقه ی خاصی داشتم و دارم ... این گوشی تو دو رنگ موجوده که به نظر من مشکیش زیباتره ! با گارانتی کامتل به قیمت 162 تومن و بدون گارانتی با قیمت 150 تومن گیر آوردم که گفتم گور بابای گارانتی و رفتم رنگ مشکیشو خریدم ...
برای اینکه مطالب منظم تر باشه تو پست بعدی راجع به گوشی کامل توضیح میدم ...

Nabakhshoode
25-05-2008, 10:50
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1- بدنه و ظاهر : بدنه ی گوشی کاملا پلاستیکیه ... پلاستیک استفاده شده تو گوشی کیفیت بالایی داره و ظاهر گوشی بیشتر از قیمتش نشون میده ... بدنه به نظر محکم میرسه و میخوره مقاومت خوبی داشته باشه ... کیفیت مونتاژ گوشی نسبتا بالاست ولی متاسفانه باز مشکل لق زدن قاب پشتی ( قسمت باطری ) در این گوشی سونی هم دیده میشه ( البته خیلی زیاد نیست شاید نیم میلیمترم نباشه ولی واسه کاربرایی مثه من این مهمه و یه نقطه ضعف واسه سونی به شمار میره ) البته به این لق زدن تو جی اس ام آرنا هم اشاره شده ...
البته برای جلوگیری از این لق زدن یه راه حل ساده وجود داره ... کافیه یه تیکه کاغذ زیر یا روی باطری گوشی بذاری تا خیالت ازین لق زدن راحت شه ...
یه نکته ی مثبت در گوشی های جدید سونی بهتر شدت کیفیت درپوش مموری هاشه قبلا یادمه درپوش مموری های گوشی هایی مثه W810 یا K750 یا... از پلاستیک نرمی بود که ممکن بود باد کنه و تغییر شکل بده و ظاهر گوشی رو خراب کنه ولی درپوش مموری های جدیدش اکثرا مثه N70 هست... و کیفیت و حالت مناسبی داره و از پلاستیک سفت و فشرده یی توش استفاده شده ...

2-صفحه کلید : کلیدهای عددی این گوشی خیلی نرم و راحت هستن ... فقط نسبتا فاصله ی عمودیشون کمه و واسه انگشتای بزرگ ایده آل نیستن ولی خوب به دلیل حالت برجسته یی که دارن تایپ کردن باهاشون نسبتا سریعه ... اما خوب به هر حال من با W810 یا مثلا 3110 کلاسیک سریعتر تایپ میکنم ...
کلیدهای جهتیش ( دی پد ) و کلیدهای اجراییش خیلی نرم و راحتا ... اندازه هاشونم مناسبه و کار باهاشون لذت بخشه ...

Nabakhshoode
25-05-2008, 11:06
3- موزیک پلیر و کیفیت صدا : موزیک پلیر این گوشی تقریبا شبیه واکمن 1 هستش ... یه فرقایه کوچیکی باهاش داره ... میتونین پلی لیست هم بسازین ... امکان ادیت اکولایزرم مثه همه گوشی های سونی دارین اکولایزرهای پیش فرضش چندان موثر نیستن ... کلا صدا تو هدفون کیفیت قابل قبولی داره و شفاف هست ولی خوب نبود اکولایزر مگا باس به شدت احساس میشه ! اما خوب اینم یه راهی داره :
(( در مورد همه گوشی های سری K این پیشنهادو میدم : اکولایزر این گوشی از 5 ستون تشکیل شده که هر کدوم 16 ردیف دارن .... ستون اولی از سمت چپ رو روی 16 ( فول ) قرار بدید دومی رو روی ( 14-15 ) قرار بدید سومی رو روی ( 1 ) قرار بدید و چهارمی و پنجمی رو روی ( 7 ) قرار بدید ... و از صدا و باس موجود در اون لذت ببرید ... البته خوب قطعا هیچی به پای مگا باس سری W نمیرسه ولی این اکولایزر میتونه تا حدودی به مگا باس نزدیک شه ))
البته خرید یه هدفون سری W هم میتونه به افزایش کیفیت صدای سری K کمک کنه !

4- اسپیکر و رینگ تون : کیفیت صدای اسپیکر این گوشی در حد قابل قبول هست... اگه یه آهنگ یا ویدیو رو ببینید حتی با ماکزیمم صدا خیلی بلند نخواهد بود و میشه گفت مثه اکثر گوشی های سونی در حد متوسطه از نظر بلندی ( بیشترم دلیلش محدودیت نرم افزاریه تا آسیبی به اسپیکر نرسه ) ... ولی خوب صدای رینگ تون واقعا بلنده و بعیده تماسی رو از دست بدین ...

ARASH66
25-05-2008, 11:20
از توضیحاتتون ممنونم .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Nabakhshoode
25-05-2008, 11:24
5- دوربین : دوربین این گوشی با توجه به نداشتن اوتو فکوس و به طبعش حالت ماکرو و همینطور نداشتن فلاش و کاور لنز دوربین سطح بالایی بین 2 مگا پیکسلی های سونی به شمار نمیاد ... طبیعتا دوربینی که فلاش نداره تو نور کم یا تاریکی حرفی واسه گفتن نداره ... ضمن اینکه زمان لود شدن دوربینش و سیو کردن فوق العادس و تو حدود 2 ثانیه عکسا رو سیو میکنه و حدود 1-2 ثانیه هم طول میکشه تا دوباره دوربین رو لود کنه ... عکساشم به طور متوسط 300-350 کیلو بایت هستن... با توجه به همه ی این موارد تو نور مناسب عکسایه قابل قبولی میگیره نمونه عکساشو میتونین تو پست زیر ببینید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

6- باطری : مثه بقیه گوشی های سونی باطری فوق العاده ای داره ! به عنوان نمونه بخوام بگم من با مجموع ( 1.5 ساعت مکالمه + دریافت و ارسال دست کم 50 اس ام اس + 30 دقیقه استفاده از اینترنت + 30 دقیقه گوش کردن به موزیک + 30 دقیقه استفاده های دیگه ) حدود 2 روز تونستم از گوشی استفاده کنم ... به طور متوسط میشه رو 3 یا حتی 4 روز استفاده ازش حساب کرد و با استفاده ی زیاد 2 روز!

Nabakhshoode
25-05-2008, 11:58
7- ال سی دی : ال سی دی این گوشی 2 اینچیه و سایز نسبتا بزرگ و مناسبی داره گر چه اگه از رزلوشن 320*240 استفاده میشد بهتر بود ولی به هر حال کیفیت مناسبی داره ... برایتنس مناسب و حرارت رنگا به مناسبتر شدن ال سی دی کمک میکنن ! متاسفانه زیر نور خورشید عملکرد چندان مناسبی نداره ...!

8- سایر امکانات : بروزر و جستجوگر اینترنتی این گوشی نسبت به گوشی های نسل قبل سونی مثه W810 و ... پیشرفت زیادی داشته و سرعتشم بهتر شده ... میتونید صفحات اینترنتی رو تو حالت لند اسکیپ هم ببینید ...
همینطور در ویدیو پلیر این گوشی هم امکان دیدن کلیپها در حالت لند اسکیپ و همینطور جلو عقب کردن کلیپها وجود داره ...

Nabakhshoode
25-05-2008, 12:43
ضمنا شاید براتون جالب باشه که من 8 تا برنامه و بازی رو همزمان تو این گوشی اجرا کردم + موزیک پلیر ! سونی همچنان تو زمینه ی جاوا از بقیه ی برند ها خیلی جلوتره ! به خصوص با این توانایی مولتی تسک فوق العادش !