PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ست كردن دو رم و افزايش سرعت

mehran20_200
24-05-2008, 01:15
سلام دوستان
من از سيستمي با برد elitgrup و سي پي يو intel استفاده ميكنم
رم فعلي سيستم من DDR2 512 MB است.
وقتي يك رم ديگر همانند قبلي به سيستم خودم اضافه مي كنم سرعت بالا آمدن ويندوز بسيار كم مي شود
وقتي سوال كردم مي گويند بايد از رم هايي استفاده كني كه هر دو در يك بسته هستند و با هم ست هستند .

دوستان من چگونه مي توانم بدون خريد رم مجدد اين دو رو را با هم ست كنم

و آيا در در بايوس سيستم تنظيماتي وجود دارد كه بتوان سرعت لودينگ ويندوز را افزايش داد

babak_1386
24-05-2008, 11:59
سلام
تا جایی که من میدونم بهتره از رم هایی که به صورت کیت 2تایی میفروشن برای دوال چنل کردن رم استفاده بشه!
ولی میشه با رمهای معمولی هم این کارو کرد فقط باید مموری رم و باس اونا یکی باشه مثلا هردو Ddr2 512mb با باس 533 یا 667 یا ... باشه!
و باید حتم رویا یک رنگ باشند!منظورم اینه که توی مادر بورها که دوال چنل دارند معمولا جاهای رم 2 رنگ هستند!
که اولی با سومی و دومی با آخری یکی هست! و باید رمهارو یا روی اولی و سومی بزاری یا دومی و آخری!
اگه اینطوری عمل کنی فکر نکنم مشکلی پیشبیاد!
و در مورد سرعت بالا اومدن ویندوز هم فکر نکنم بشه با بایوس سرعتش رو تغیر داد!(البته بجوز اورکلاک که چیز چندان جالبی نیست!)

ebru_gundes_206
24-05-2008, 17:05
شما هر کاری سرعت لود ویندوز زیاد فرق نمیکنه چون به سرعت لود زیاد به ظرفیت رم بستگی نداره
من با 512 تقریباً تو 15 ثانیه لود می کردم
با 3 گیگ هم همونه البته سرعت هارد و دیفرگ کردنش خیلی تاثیر داره

mehran20_200
25-05-2008, 10:15
هر دو رم كاملا با هم يكي است و هر دو شكاف كارت حافظه دقيقا مثل هم

اما وقتي با يك رم سيتم را راه اندازي ميكنم لودينگ اول سيستم عامل 4 بار مي رود ولي وقتي دو رم را به سيستم متصل مي كنم 14 بار لودينگ ويندوز طول مي كشد

در ضمن من قبلا سيستم را به مغازه اي دادم كه بايوس آن را تنظيم كند. بايد بگويم سرعت آن فوق العاده افزايش يافت
( سرعت لودينگ سيستم عامل)

اما وقتي تنضيمات بايوس را پاك كردم سرعت آن فوق العاده كاهش پيدا كرد

پس فهميدم در بايوس تنظيماتي براي ست كردن قطعات سيستم وجود دارد اما هر چه را تغيير دادم يا در سرعت لودينگ ويندوز تفاوتي نداشت يا ديگر سيستم بالا نمي آمد

فكر كنم يك قسمت از تنضيمات همان over clock باشد . اگه دوستان اطلاعي دارند مي شه توضيح بدهند :46: باتشكر

babak_1386
25-05-2008, 23:19
هر دو رم كاملا با هم يكي است و هر دو شكاف كارت حافظه دقيقا مثل هم

اما وقتي با يك رم سيتم را راه اندازي ميكنم لودينگ اول سيستم عامل 4 بار مي رود ولي وقتي دو رم را به سيستم متصل مي كنم 14 بار لودينگ ويندوز طول مي كشد

در ضمن من قبلا سيستم را به مغازه اي دادم كه بايوس آن را تنظيم كند. بايد بگويم سرعت آن فوق العاده افزايش يافت
( سرعت لودينگ سيستم عامل)

اما وقتي تنضيمات بايوس را پاك كردم سرعت آن فوق العاده كاهش پيدا كرد

پس فهميدم در بايوس تنظيماتي براي ست كردن قطعات سيستم وجود دارد اما هر چه را تغيير دادم يا در سرعت لودينگ ويندوز تفاوتي نداشت يا ديگر سيستم بالا نمي آمد

فكر كنم يك قسمت از تنضيمات همان over clock باشد . اگه دوستان اطلاعي دارند مي شه توضيح بدهند :46: باتشكر
اگر در مورد اور کلاک اطلاعات میخوای به آدرس زیر برو!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mehran20_200
26-05-2008, 05:16
خیلی خیلی :10: ممنون
:8::8::8::8::8::8::8::8: