PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال راجع به مام ها

sweet_mahsa
23-05-2008, 16:40
سلام
من شنیدم که می گن مام هایی که استفاده می شه و در بازار یافت می شه سرطان زاست!!!
اگه کسی می دونه کمکم کنه ممنون.

sweet_mahsa
02-06-2008, 20:13
به به
چرا هیچکی جوابه منو نداده

S0R3N4
04-06-2008, 07:26
بعید میدونم!
البته امروزه باید مواظب هر چیزی بود...
هیچ چیزی دیگه بی خطر نیست...

sweet_mahsa
04-06-2008, 20:02
بعید میدونم!
البته امروزه باید مواظب هر چیزی بود...
هیچ چیزی دیگه بی خطر نیست...

ممنون
اما آِیا اینجا کسی نیست که لااقل اینو شنیده باشه:45:
یا حتی اندک اطلاعاتی راجع به مام ها داشته باشد؟؟؟؟؟؟:19:

eMer@lD
12-08-2008, 23:23
سلام

دئودرانت ها و مام رول ها باعث کوچک شدن سلول های عرق می شوند و ترشحات عرق را کم می کنند، لذا استفاده از مواد مذکور که دارای نشان استاندارد و تاییدیه باشند، در بر طرف کردن بوی بد عرق تاثیر به سزایی خواهند داشت.

و البته اثر خيلي خفيفي در جلوگيري از تعريق دارند اما بيشتر خوش‌ بو هستند و افرادي که عرق‌شان بو مي‌دهد، بيشتر از اين مواد استفاده مي‌کنند

ALIAK28
14-08-2008, 06:49
سلام
من شنیدم که می گن مام هایی که استفاده می شه و در بازار یافت می شه سرطان زاست!!!
اگه کسی می دونه کمکم کنه ممنون.
مام خیر ! دئودرانت شاید ...

سعی کنید از مام هایی استفاده بفرمایید که در داخل اون ها از محلول های حدود 20 درصد هیدروکسید آلومینیوم استفاده شده باشه ..
ناگفته پیداست که بهتره از مام های استاندارد و با مارک معروف استفاده کرد...
اما !!!!
مام با دئودرانت فرق داره !

اون چیزی که تحت نام مام فروخته میشه به خاطر وجود برخی مواد شیمیایی مثل همین هیدروکسید آلومینیوم می تونه مجرای خروجی عرق رو تا مدتی مسدود کنه ...و به همین دلیل و یکی دو مکانیسم کوجک دیگر می تونه تا حدودی جلوی تعریق زیاد رو بگیره ...

اما دئودرانت همونطور که از اسمش پیداست در واقع برای رفع بوی بد ساخت شده و ترکیبات اصلیش یک سری مواد آروماتیک یا غیر آروماتیک عطری هستند...
توصیه من این هست که تا می تونید از دئودرانت هایی که دارای مواد آروماتیک هستند استفاده نفرمایید !!!! چون ثابت شده که تماس مواد آروماتیک با بدن در طولانی مدت سرطان زا هست...
ولی باز هم عرض می کنم که مام ( نه دئودرانت ) های استاندارد به طور معمول خطری ندارند ( به جز این که ممکنه در برخی افراد حساسیت موضعی کمی ایجاد کنند )

روش استفاده از مام :
شب قبل ، محل رو کاملا شستشو داده و می گذارید خشک بشه....نیم ساعت بعد از مام در محل به طول کامل استفاده می کنید و باز هم می گذارید خشک بشه ....از فردا صبح درصد تعریق کم کم کاهش خواهد یافت !

Ceramic
14-08-2008, 14:28
اون چیزی که تحت نام مام فروخته میشه به خاطر وجود برخی مواد شیمیایی مثل همین هیدروکسید آلومینیوم می تونه مجرای خروجی عرق رو تا مدتی مسدود کنه ...و به همین دلیل و یکی دو مکانیسم کوجک دیگر می تونه تا حدودی جلوی تعریق زیاد رو بگیره ...

سرطان زا که نه ، اما فکر می کنم به همین دلیل بالا ، وسیله ی خوبی نباشه .

تعریق یکی از مکانیزم های خیلی مهم بدن است و نباید آن را به وسایلی نظیر این کاهش داد ( مگر این که تعرق بیش از حد عادی و بیمارگونه باشد )

برای کاهش بوی عرق بدن خود می توانید مصرف غذاهای تند و پر ادویه ، پیاز خام ، سیر خام و یا سبزیجات معطر و گوشت را کنترل کنید ( حداقل در فصل گرما )

ALIAK28
14-08-2008, 14:56
سرطان زا که نه ، اما فکر می کنم به همین دلیل بالا ، وسیله ی خوبی نباشه .

تعریق یکی از مکانیزم های خیلی مهم بدن است و نباید آن را به وسایلی نظیر این کاهش داد ( مگر این که تعرق بیش از حد عادی و بیمارگونه باشد )

برای کاهش بوی عرق بدن خود می توانید مصرف غذاهای تند و پر ادویه ، پیاز خام ، سیر خام و یا سبزیجات معطر و گوشت را کنترل کنید ( حداقل در فصل گرما )

از لحاظ اهمیت تعریق حرف شما درست هست...منتها چون اکثر گرمای بدن از راه سر و پس از اون پاها و تنه دفع میشه مکانیسم تعریق نواحی زیر بغل طیروند تکامل Evolution ارزش خودشون رو تا حدود زیادی از دست داده اند و استفاده از داروهای موضعی ضد تعریق در اون نواحی مشکل خاصی ایجاد نمی کنه ...

اما در مورد داروهایی که تعریق رو به صورت ژنرالیزه ( تمام بدن) سرکوب می کنند حق کاملا باشماست...:20: