PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حساسیت به بدلیجات و...

SRT_71
23-05-2008, 15:59
سلام
من به وسائل بدلی و تیتانیوم و نقره(بعضی وقتا) از بچگی حساسیت داشتم
بهتره بگم که فقط به طلا حساسیت ندارم
حتی به تل سر هم حساسیت دارم یعنی وقتی میزنم پشت گوشم حساسیت می زنه به طوری که می سوزه(خیلی وحشتناک) و یک بارهم یه گردنبند بدل زدم صبح بیدار شدم جاش رو گردنم مونده بود و می سوخت:41:
تا همین چندوقت پیش هم همینطوری بودم
تقریبا 6 ماه پیش یه ساعت واسه تولدم کادو دادن که تیتانیوم هست
ساعت رو دستم بود هیچ مشکلی هم پیش نیومد واسم یه خورده هم حساسیتم نسبت به قبل کمتر شده بود
البته به این ساعت هیچ حساسیتی نداشتم
تقریبا دوهفته پیش حساسیت زدم(بعد از 6 ماه):41::41::18:
حالا دوتا سوال دارم:
1- چرا بعد از این همه مدت حساسیت پیدا کردم به این ساعت؟ عوامل خاصی می تونه تاثیرگذار باشه؟
2- آیا دارویی چیزی هست که من بتونم استفاده کنم و دیگه پوستم حساس نباشه؟؟
ممنون:11::11:

tekno2006
26-05-2008, 19:28
با سلام
بعض از افراد خاص به فلزاتی چون نیکل . نقره . تیتانیم.تانتالوم . وانادیوم حساست پوستی پیدا می کنند
این فلزات، در انواع فلزات ناخالص و خاک دیده می شود و شایعترین علت حساسیت فلزات از بین حساسیت زاهاست (افرادی که به این فلزات حساسیت دارند با در دست کردن ساعت هایی که بند آنها فلزی است و یا عایق پشت ساعت پاک شده باشد، پوشیدن جواهرات بدلی و طلا با عیار پایین ، دچار ضایعات پوستی در ناحیه تماس می شوند )فلزاتی که موجب حساست میشند محدود هستند معمولا بهترین راه دوری از مواد آلژن نظیر همین فلزات هست وگرنه باید به داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی روی بیاورید

tekno2006
26-05-2008, 19:31
سخنانی از دکتر صیرفی که امیدوارم بدردت بخوره

يك متخصص بيماريهاي پوست هشدار داد: اكثر زيورآلات زيبا, فريبنده و ارزان قيمت حاوي فلز حساسيت زاي نيكل بوده و يكي از مهمترين علت اگزماي دست در افراد به ويژه در زنان محسوب مي شوند.
دكتر حسن صيرفي در گفت وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران با بيان اين كه نيكل از جمله شايعترين فلزات به كار رفته در جواهرات و زيورآلات بدلي است, اظهار داشت: براي نمونه در نقره آلماني كه به فراواني در جواهرآلات بدلي كاربرد دارد, وجود مقادير قابل توجه نيكل باعث ايجاد حساسيت هاي شديد پوستي مي شود.
وي با ذكر اين كه اين فلز علاوه بر زيورآلات در اجسام فلزي ديگر نيز كاربرد دارد, خاطر نشان كرد: در بسياري از دگمه هاي فلزي تزئيني, فلز به كار رفته در لباسهاي زير و زيپ هاي فلزي مقادير زيادي نيكل وجود دارد.
دكتر صيرفي حساسيت نيكل را از جمله عوامل مهم ابتلاي زنان به اگزماي دست و تشديد آن خواند و اظهار داشت: با انجام تست حساسيت نيكل بر روي پوست (پچ تست) بايد از وجود حساسيت مطمئن شد و سپس براي بهبود, از تماس با اجناس فلزي حاوي نيكل خودداري كرد.
دكتر صيرفي حساسيت به نيكل را محدود به محل تماس و در موارد مزمن سرايت به ساير نقاط پوست عنوان كرد و گفت: نيكل موجود در اجسام ممكن است در موارد محدود تنها در محل تماس با بدن ايجاد سوزش, قرمزي, خارش و تاول و در موارد مزمن به ساير نقاط پوست نيز سرايت كند.
اين متخصص توضيح داد: حساسيت به نيكل بستگي به ميزان ورود اين فلز به كشور, تماس افراد و تداوم در استفاده از اين فلز به خصوص در زيورآلات دارد.
دكتر صيرفي در پايان آموزش را بهترين راه جلوگيري از ايجاد حساسيت پوستي از طريق نيكل دانست و خاطر نشان كرد: آموزش در مورد پرهيز از تماس مداوم افراد با مواد داراي فلز حساسيت زاي نيكل به خصوص جواهرآلات بدلي, حساسيت هاي پوستي را در سطح جامعه كاهش مي دهد. يك متخصص بيماريهاي پوست هشدار داد: اكثر زيورآلات زيبا, فريبنده و ارزان قيمت حاوي فلز حساسيت زاي نيكل بوده و يكي از مهمترين علت اگزماي دست در افراد به ويژه در زنان محسوب مي شوند. دكتر حسن صيرفي در گفت وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران با بيان اين كه نيكل از جمله شايعترين فلزات به كار رفته در جواهرات و زيورآلات بدلي است, اظهار داشت: براي نمونه در نقره آلماني كه به فراواني در جواهرآلات بدلي كاربرد دارد, وجود مقادير قابل توجه نيكل باعث ايجاد حساسيت هاي شديد پوستي مي شود. وي با ذكر اين كه اين فلز علاوه بر زيورآلات در اجسام فلزي ديگر نيز كاربرد دارد, خاطر نشان كرد: در بسياري از دگمه هاي فلزي تزئيني, فلز به كار رفته در لباسهاي زير و زيپ هاي فلزي مقادير زيادي نيكل وجود دارد. دكتر صيرفي حساسيت نيكل را از جمله عوامل مهم ابتلاي زنان به اگزماي دست و تشديد آن خواند و اظهار داشت: با انجام تست حساسيت نيكل بر روي پوست (پچ تست) بايد از وجود حساسيت مطمئن شد و سپس براي بهبود, از تماس با اجناس فلزي حاوي نيكل خودداري كرد. دكتر صيرفي حساسيت به نيكل را محدود به محل تماس و در موارد مزمن سرايت به ساير نقاط پوست عنوان كرد و گفت: نيكل موجود در اجسام ممكن است در موارد محدود تنها در محل تماس با بدن ايجاد سوزش, قرمزي, خارش و تاول و در موارد مزمن به ساير نقاط پوست نيز سرايت كند. اين متخصص توضيح داد: حساسيت به نيكل بستگي به ميزان ورود اين فلز به كشور, تماس افراد و تداوم در استفاده از اين فلز به خصوص در زيورآلات دارد. دكتر صيرفي در پايان آموزش را بهترين راه جلوگيري از ايجاد حساسيت پوستي از طريق نيكل دانست و خاطر نشان كرد: آموزش در مورد پرهيز از تماس مداوم افراد با مواد داراي فلز حساسيت زاي نيكل به خصوص جواهرآلات بدلي, حساسيت هاي پوستي را در سطح جامعه كاهش مي دهد.

sadata8088
30-05-2017, 18:23
با سلام دوستان یکی از دلایلی که باعث میشه بدلیجات شما به هیچ عنوان باعث حساسیت در پوست شما نشه استفاده از بدلیجاتیه که آبکاری طلا دارند.
اکثر شرکتهای تولید کننده در حال حاضر از آبکاری طلا استفاده می کنند که به هیچ عنوان باعث حساسیت پوستی نمیشه
مفتخریم بدلیجاتی ارائه میدیم که روکش طلا دارند و به هیچ عنوان باعث حساسیت در پوست نمی شوند.

بدلیجات زرلوکس-زرلوکس دات آی آر