PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای شبکه کردن دو کامپیوتر جهت استفاده از اینترنت

Ni_nigc
19-05-2008, 14:18
معذرت می خوام اگه تکراری هست ولی هر چی گشتم این مطلبی رو که می خواستم پیدا نکردم .

من می خوام دو تا کامپیوتر رو جهت اتصال به اینترنت شبکه کنم . البته دلیل اصلی شبکه کردن این دو سیستم استفاده از یک کارت اینترنت و خط تلفن هست . و حجم Data یی که Share خواهم کرد ، کم است .
حالا سوالهام این هست :
1 - به نظر شما بهتر هست که از کارت Lan معمولی استفاده کنم یا Wireless ؟
2 - بهتر هست از Dial up Modem استفاده کنم یا Adsl Modem .
3 - هزینه های روشها حدودا چقدر میشود .
4 - چهتجهیزاتی نیاز دارم .
و در پایان اینکه مراحل انجان این کار چگونه است ؟

از اینکه اینقدر سوال کردم عذز می خوام .
اگر پاسخ به این سوالات و تایپ انها برایتان مشکل است خواهش می کنم لینکی که من را در این ضمینه کمک کند بگذارید .

ممنون :40: دوست دارم :11:

xmanp30
19-05-2008, 21:04
1- LAN يا وايرلس
2-adsl
3- بستگي داره مادربردها lan آنبرد داشته باشند يا نه = تا اينجا هزينه 0 اما اگه نداشته باشن 2 عدد كارت شبكه 15000 هزار تومان +مودم ADSL از 30000 تومان به بالا
4- چند متري كابل كه قيمتي نداره
مراحل كار : تو انجمن بگردي هست (شبكه هاي كامپيوتري)
در كل LAN ارزان وايرلس:كمي هزينه بر

aa12
20-05-2008, 14:55
سلام

2. سرعت اینترنت دایل آپ اونقدر پایینه که به اشتراک گذاشتنش اتلاف وقته

شما رایانه ها رو که با هم شبکه کنی ، می تونی Adsl رو بینشون به اشتراک بذاری

Ni_nigc
21-05-2008, 08:37
ممنون دوستان از راهنمایی هاتون .

خارجي
21-05-2008, 10:05
ولي اگر دقيق تر و حرفه اي تر بخواهيد بردي ↓↓↓↓

Ni_nigc
25-05-2008, 13:03
ولي اگر دقيق تر و حرفه اي تر بخواهيد بردي ↓↓↓↓

ممنون ولی بخش شبکه اینقدر شلوغه که نمی تونم درست اون چیزی که می خوام رو پیدا کنم . اگه صفحه اش رو می دونی ممنون میشم لینکش رو بزاری .
شرمنده می کنی مارو :11: :11:

saghy
25-05-2008, 13:54
سلام
دوست عزيز
شما اول احتياج خودتون را بگين . اول كه گفتين حجم ديتاي شما پايينه . اگر واقعا اينقدر كم هست خوب ميتونيد با دايال آپ استفاده كنيد . اگر كه نه و كاربري شما حتي در حجم پايين زمان زيادي را ميبره مقرون به صرفه هست كه از ارتباط اينترنتي Adsl استفاده كنيد.
براي ارتباط دو سيستم به نظر من خودتونو درگير وايرلس نكنيد چون هم هزينه بر هست هم اينكه به مشكلات مختلفي ممكنه برخورد كنيد . بهترين راه همون ارتباط كابلي است . شما تا فاصله صد متر را به راحتي ميتونيد كابل كشي كنيد .
همچنين در صورت موجود بودن كارت شبكه روي مادربرد هر سيستم نيازي به تهيه كارت شبكه جدا نخواهيد داشت .
ميتوانيد از مودم روتر هاي Adslكه داراي پورت Usb است استفاده كنيد و اينترنت را از Usb بگيريد و شبكه را از كارتها.
مودم ها هم بسته به كارايي هاشون از سي هزار تومان داره تا هشتاد تومان . اشتراك اينترنت را هم بايد با يك سرويس دهنده محلي صحبت كنيد و تقاضا بدين كه در كل ارزانتر از دايال آپ در مياد . و هزينه بعدي شما كابل شبكه است كه اگر در فواصل 5- 10 - 15 متري بخواهيد كابل هاي اماده اش هست با قيمت مناسب و در فاصله بيشتر كابل را بايد سوكت بزنيد كه اكثر فروشنده ها اين كار را براي شما خواهند كرد . كابل شبكه هم جنس خوب حدودا متري 350 تا 400 و نوع شيلد دار آن حدود متري 800 تومان است . براي وايرلس هم كارتها بسته به سرعت و نوع كالا از 35 تا 120تومان هستن.

موفق باشي

saeeded
25-05-2008, 14:12
حرف اول و آخر رو آقای ساقی گفتن دوست عزیز ....

Ni_nigc
27-05-2008, 10:11
سلام
دوست عزيز
شما اول احتياج خودتون را بگين . اول كه گفتين حجم ديتاي شما پايينه . اگر واقعا اينقدر كم هست خوب ميتونيد با دايال آپ استفاده كنيد . اگر كه نه و كاربري شما حتي در حجم پايين زمان زيادي را ميبره مقرون به صرفه هست كه از ارتباط اينترنتي Adsl استفاده كنيد.
براي ارتباط دو سيستم به نظر من خودتونو درگير وايرلس نكنيد چون هم هزينه بر هست هم اينكه به مشكلات مختلفي ممكنه برخورد كنيد . بهترين راه همون ارتباط كابلي است . شما تا فاصله صد متر را به راحتي ميتونيد كابل كشي كنيد .
همچنين در صورت موجود بودن كارت شبكه روي مادربرد هر سيستم نيازي به تهيه كارت شبكه جدا نخواهيد داشت .
ميتوانيد از مودم روتر هاي Adslكه داراي پورت Usb است استفاده كنيد و اينترنت را از Usb بگيريد و شبكه را از كارتها.
مودم ها هم بسته به كارايي هاشون از سي هزار تومان داره تا هشتاد تومان . اشتراك اينترنت را هم بايد با يك سرويس دهنده محلي صحبت كنيد و تقاضا بدين كه در كل ارزانتر از دايال آپ در مياد . و هزينه بعدي شما كابل شبكه است كه اگر در فواصل 5- 10 - 15 متري بخواهيد كابل هاي اماده اش هست با قيمت مناسب و در فاصله بيشتر كابل را بايد سوكت بزنيد كه اكثر فروشنده ها اين كار را براي شما خواهند كرد . كابل شبكه هم جنس خوب حدودا متري 350 تا 400 و نوع شيلد دار آن حدود متري 800 تومان است . براي وايرلس هم كارتها بسته به سرعت و نوع كالا از 35 تا 120تومان هستن.

موفق باشي

ممنون ساقی جان .
خیلی عالی بود .
1 سوال دیگه دارم که راجع به مسایل نرم افزاری این ارتباط هست که دیگه مزاحم شما نمی شم و میرم توی P30 می گردم . دندم نرم

به هر حال ممنون