PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خبرها و مصاحبه ها (حواشی فوتبال و بازیکنان، مربیان و...)

دل تنگم
16-05-2008, 00:51
سلام دوستان...

خیلی گشتم تا تاپیکی مناسب مطلبم پیدا کنم... نتیجتا با اجازه ی دوستان یه تاپیک ایجاد کردم... فکر نمی کنم با کمک دوستان تاپیک بدی بشه

برقرار باشید

دل تنگم
16-05-2008, 14:58
قسمت‌هايي از اين فيلم در استاديوم فوتبال «ازتك» در مكزيك ساخته شده است.
اين استاديوم براي آرژانتيني‌ها يك مكان به يادماندني است، به دليل اين‌كه در فينال جام جهاني 1986 تيم فوتبال آرژانتين با هنرنمايي «ديگو مارادونا» بر انگلستان غلبه كرد.
«امير كاستاريكا» در گفت‌وگو با يكي از نشريات فرانسوي فوتبال را به مواد مخدر شبيه كرده است كه ترك آن سخت است. وي گفته است كه خود به مدت 10 سال در تيم فوتبال اف‌سي سارايوو بازي مي‌كرده و موفقيت‌هايي را در جام جوانان كشورش كسب كرده است.
فيلمبرداي مستند «مارادونا» از هيجدهم ماه مارس 2005 در آرژانتين آغاز شد و در مكزيك، كوبا، ايتاليا و اسپانيا ادامه يافت.
كاستاريكا پيش‌ از آغاز فيلمبرداري اين فيلم گفته بود: اين فيلم گوشه‌هاي شناخته نشده زندگي خانوادگي «مارادونا» را براي بينندگان به تصوير مي‌كشد و ابعاد شخصيتي مارادونا و حقيقت زندگي او را بازگو مي‌كند.
امير كاستاريكا متولد 24 نوامبر 1954 در سارايوو است. او تاكنون 8 فيلم بلند ساخته و جوايز معتبر بين‌المللي كسب كرده است. در ميان جوايز اين فيلم‌ساز مي‌توان به نخل طلاي كن براي دو فيلم «وقتي بابا رفته بود مأموريت» و «زيرزمين» و خرس نقره‌اي برلين براي فيلم «رؤياي آريزونا» اشاره كرد. فيلم مارادونا در بخش خارج از مسابقه جشنواره كن تحت عنوان سانس نيمه شب اكران مي‌شود.

دل تنگم
20-05-2008, 15:10
قطبي در آستانه بازگشت به کره

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

براي خبرنگاران کره يي که سال قبل در چنين روزهايي به خبرنگاران ايراني بابت درخواست گفت وگو با افشين قطبي پوزخند مي زدند تعجب آور خواهد بود که آناليزور سابق تيم ملي کشورشان را به عنوان سرمربي يکي از تيم هاي کي ليگ ببينند. در حالي که تا سال قبل قطبي به غير از سرمربيگري تيم دانشگاه UCL امريکا سابقه ديگري در اين پست نداشت، پس از قهرماني پرسپوليس در بورس قرار گرفته. يکي از حضور قطبي در سپاهان حرف مي زند، يکي هم از رفتن اش به امارات اما شايعه يي که ديروز پخش شد از همه عجيب تر بود؛ افشين قطبي در کره جنوبي. سال قبل و در زمان برگزاري جام ملت هاي آسيا وقتي معدود خبرنگاران ايراني حاضر در اردوي تيم ملي کره از مسوول رسانه يي تيم ملي کره جنوبي خواستند تا اجازه گفت وگو با افشين قطبي را بدهد، او با خنده يي زير لب گفت؛ «براي حرف زدن با افشين نيازي به مجوز نيست. مي توانيد هرچه قدر که مي خواهيد با او حرف بزنيد،» اين جلسه مسوول رسانه يي تيم ملي کره با پوزخند خبرنگاران کره يي همراه شد اما پس از گذشت يک سال قرار است که همين آقاي قطبي سرمربي يکي از تيم هاي کي ليگ شود. حالا زماني است که بايد خبرنگاران ايراني به خبرنگاران کره يي پوزخند بزنند. هرچند هنوز نام تيم قطبي در کره مشخص نشده اما به احتمال فراوان او به تيمي خواهد رفت که شانس حضور در ليگ قهرمانان آسيا را هم داشته باشد. با اين حال بازگشت قطبي به کره بي ارتباط با همسرش يوروم هم نيست. گويا همسر کره يي قطبي شرايط زندگي در ايران را ندارد و از او خواسته به کشورش برگردد. با اين وجود قطبي براي حضور در ليگ کره بايد يک ماه ديگر منتظر بماند تا بتواند از نيم فصل دوم هدايت يکي از تيم هاي کره يي را برعهده بگيرد. در شرايطي قطبي در حال فراهم کردن بازگشت اش به کره است که باشگاه پرسپوليس هم با وجود ظاهرسازي هاي اخير تمايل چنداني به تمديد قرارداد با قطبي ندارد. اين را مي شد خيلي راحت پس از جلسه يکشنبه شب استيلي و کاشاني متوجه شد که در غياب سرمربي تيم قهرمان، استيلي برنامه هاي فصل آينده تيم را به مديرعامل داد و در اين زمان قطبي به همراه همسرش در تور ايرانگردي اش به کنار سي وسه پل اصفهان رسيده بود. هرچند حسن بيادي عضو هيات مديره باشگاه پرسپوليس پس از جلسه يکشنبه هيات مديره از اجماع پرسپوليسي ها براي نگه داشتن قطبي در تيم خبر داده بود اما گويا کاشاني تمايل آنچناني براي حفظ قطبي ندارد. از زوج حميد استيلي و خاکپور به عنوان مربيان آينده پرسپوليس نام برده مي شود. خاکپور که بنا به ادعاي خود رفاقتي 20 ساله با کاشاني دارد در حالي شانس اصلي نشستن در کنار استيلي روي نيمکت پرسپوليس است که قطعاً اين دو کار دشواري را پيش رو خواهند داشت. به پايان رسيدن قرارداد 9 نفر از بازيکنان پرسپوليس و شرط و شروط عجيب بعضي از آنها براي تمديد قرارداد از يک طرف و جدايي تقريباً قطعي کريم باقري، محسن خليلي و فرزاد آشوبي از پرسپوليس هم يکي ديگر از دلايلي است که باعث مي شود آينده دشواري را براي زوج استيلي و خاکپور متصور شويم. گويا قطبي وقتي تصميم اش براي حضور در ليگ کره را گرفت به کريم باقري هم اعلام کرده که او را با خودش به کره خواهد برد تا براي يک نيم فصل تجربه حضور در کي ليگ را به دست آورد. البته باقري تنها همراه قطبي در ليگ کره جنوبي نخواهد بود بلکه با تلاش هايي که يکي از دوستان نزديک قطبي انجام داده محسن خليلي و فرزاد آشوبي هم با او به کره خواهند آمد. هرچند مشکل چنداني بابت حضور خليلي و آشوبي در کره جنوبي وجود ندارد اما همراهي باقري در سفر اين دو به کره جنوبي به دليل مشکلات شخصي هنوز قطعي نشده. اگر باشگاه پرسپوليس پيش از انعقاد قرارداد اين سه بازيکن تاثيرگذار راهي براي تمديد قرارداد با آنها پيدا نکند بعيد نيست مثلث باقري، آشوبي و خليلي به جاي حضور در پرسپوليس، فصل آينده پيراهن يک تيم کره يي را بپوشند.

پيراهن تيمي که سرمربي آن افشين قطبي است. اگر خوب فکر کنيم در شرايطي که قطبي به تيم ملي نرسيد دليل ديگري هم براي ماندن او در فوتبال ايران وجود ندارد. شايد تيم کره يي راهي باشد براي رسيدن قطبي به تيم ملي. با وجود اينکه قطبي در قهرمان کردن پرسپوليس موفق بود اما قهرماني پرسپوليس تنها هدف او از بازگشت به ايران نبود بلکه او به اينجا آمده بود براي نشستن روي نيمکت تيم ملي در جام جهاني. حالا که او به تيم ملي نرسيده دليل ديگري براي ماندنش در ايران وجود ندارد. قطبي از ايران مي رود به اميد جام جهاني 2014. هرچند شايد تور ايرانگردي قطبي و يوروم با کورانداي قرمزش او و همسرش را از بازگشت به کره منصرف کرده و او فصل بعد هم در ليگ برتر کار کند. چيزي که با توجه به شرايط فعلي، احتمالي نزديک به صفر دارد.

دل تنگم
20-05-2008, 15:12
خداحافظي ميران از دنياي جودو

محمود ميران در آستانه مسابقات المپيک 2008 پکن از دنياي ورزش حرفه يي خداحافظي کرد. در شرايطي که صبح روز گذشته دومين مسابقه انتخابي بين محمود ميران کاپيتان باسابقه تيم ملي جودو و محمدرضا رودکي تکليف نفر اعزامي سنگين وزن ايران به مسابقات المپيک پکن را مشخص مي کرد، «ميران» در اين انتخابي حضور نيافت تا رودکي به عنوان نماينده سنگين وزن جودوي ايران در المپيک 2008 معرفي شود. کادر فني تيم ملي جودو به دليل سابقه «ميران» و همچنين موفقيت هاي اخير «رودکي» در کسب سهميه المپيک مدتي قبل تصميم به انجام دو مسابقه انتخابي بين اين دو مدعي سنگين وزن المپيک گرفتند که روز گذشته «ميران» در اولين انتخابي نتيجه را به رودکي واگذار کرد. عليرضا اميني نايب رئيس فدراسيون جودو و مدير سازمان تيم هاي ملي گفت؛ «براي ميران برنامه داريم و تصور مي کنم تصميم برگزاري مسابقه انتخابي براي وي کمي دشوار بوده، به هر حال اين تصميم با مشورت اعضاي شوراي فني اتخاذ شد. من ميران را دوست دارم و هنوز هم جايگاه وي در تيم ملي محفوظ است، از جمله اينکه وي در ترکيب تيم اعزامي به مسابقات مسکو قرار دارد و او را حذف نخواهيم کرد. البته روز گذشته اين خبر دهان به دهان هم چرخيد که سيدمحمود ميران براي هميشه با دنياي جودو خداحافظي کرد؛ خبري که حتي خود او هم تاييد کرد. ميران که سابقه سال ها فعاليت در عرصه ملي و باشگاهي جودو را در کارنامه دارد، روز گذشته خبر از خداحافظي اش از دنياي جودو داد و گفت؛ «تصميم ام را براي خداحافظي گرفته ام و حرف هاي زيادي در اين مورد دارم که بعداً عنوان خواهم کرد.» با وجود اين عليرضا اميني نايب رئيس و مدير سازمان تيم هاي ملي جودو گفت؛ «هيچ خبري مبني بر خداحافظي ميران به دست بنده نرسيده است. از خداحافظي ميران هيچ اطلاعي ندارم. قرار بود او امروز براي برگزاري دومين مسابقه انتخابي با رودکي به سالن کبکانيان بيايد، اما حاضر نشد تا رودکي به عنوان نماينده وزن 100« کيلوگرم ايران در المپيک معرفي شود. شايد اين خبر بدين دليل اعلام شده است. به هر حال چيزي از ارزش هاي ميران کم نشده است. او اگر بخواهد مي تواند مدتي استراحت کرده و دوباره بازگردد. به هر حال نمي تواند از دنياي جودو خداحافظي کند. او بايد در کادر فني به ما کمک کند.

دل تنگم
20-05-2008, 15:14
روز سخت در شيراز
با اينکه پس از پايان مسابقات ليگ برتر همه از استعفاي غلامحسين پيرواني از سرمربيگري مقاومت سپاسي حرف مي زدند اما پيرواني پس از پايان ليگ ديگر با مقاومت قراردادي نداشته که استعفا بدهد. گويا توجيه اصلي زدن قيد مربيگري در مقاومت هم برمي گردد به استعفاي جعفري مدير اين تيم. با اين حساب شاغلام که در هر هفت دوره مسابقات ليگ برتر روي نيمکت مقاومت بود و از اين حيث يک رکورد ويژه را در ليگ ايران به نام خود ثبت کرده بود الان بايد در فصل نقل و انتقالات به دنبال تيم جديدي باشد. هر چند دو روز پيش پيرواني از دو مشتري دست به نقد خود در ليگ برتر حرف زده بود. به هر حال او با مقاومت در اين هفت سال اصلاً به ليگ دسته اول سقوط نکرد. از سوي ديگر مديرعامل مستعفي باشگاه مقاومت سپاسي بلاتکليفي و بي برنامگي تيم براي فصل آينده را عامل کناره گيري خود دانست تا اوضاع اين تيم براي سال آينده مبهم تر شود. سرهنگ جعفر جعفري گفت؛ «از آنجا که دوستان ما در مرکز هيچ برنامه و تکليف جديدي را به ما ابلاغ نکردند و ما نيز برنامه مشخصي پيش رو نداشتيم، تصميم به کناره گيري گرفتم. هر تيم حداقل بايد سه ماه مانده به پايان فصل کار خود را براي برنامه ريزي و هدف گذاري در فصل آينده آغاز کند اما در حالي که ليگ هفتم پايان يافته است، ما هيچ برنامه مشخصي براي سال آينده نداريم.» او براي اينکه همه از ريز اتفاقات تيم خبر داشته باشند، مي گويد؛ «تصور مي کنم مشکل اصلي بحث مالي است، در هر صورت مقاومت شهيد سپاسي سال ها است که به عنوان يک باشگاه سازنده فعاليت مي کند و گويا تقدير اين است که ما بازيکن سازي کنيم، آنها را تحويل تيم هاي بزرگ دهيم و خودمان بسوزيم. امروز بيش از 30 بازيکن به دفتر باشگاه آمدند. آنها مي خواستند تکليف شان روشن شود و ما نيز دو راه بيشتر نداشتيم يا بازيکنان را راضي کنيم يا آنکه آنها را از دست بدهيم، اما با کدام پول؟ توان ما ديگر به پايان رسيده و موهاي من و پيرواني روز به روز سفيدتر مي شود. اگر امروز بازيکناني چون معدنچي، رحمتي، اکبرپور، رجب زاده، روانخواه، رضايي و بسياري ديگر در تيم ما بودند مقاومت ديگر چه چيزي براي قهرماني در ليگ برتر کم داشت. تنها خواسته ما اين بود که کمي مانند سپاهان، سايپا يا پيکان حمايت شويم تا با خيال راحت تيم را ببنديم اما ديگر چاره يي جز استعفا نمانده بود.»

دل تنگم
20-05-2008, 15:16
علي عالي

هميشه همين گونه بوديم، عاشق هيجان، دلباخته بادي که بيايد و اندکي صورت مان را نوازش کند و حال مان را بپرسد. هميشه در روياهايمان به مردي مي انديشيم تا بيايد و يک تنه ما را از مشکلاتي که با دستان خودمان شکل داده ايم برهاند، مردي بيايد تا همه اشتباهاتي که دانسته رقم زده ايم را پاک کند و تصويري روشن، زيبا و شفاف از موضوعي دهد که همه ما در بدشکل، بدفرم و زشت شدنش نقش داشته ايم. افشين قطبي براي ما همين کار را کرد، او تبديل به اسطوره يي شد که شايسته تقدير است، مردي که يک تنه در مقابل مشکلات ايستاد تا حرفش را به کرسي بنشاند، سرمربي تيم بدقيافه يي به اسم پرسپوليس که حالا در کسوت قهرماني و امپراتوري مي خواهد بزرگ باشد و در نقش «اسطوره» براي فوتبال بزرگي کند. ما همان عاشقان «زيبايي» و «جلال» پرسپوليس هستيم که در سخت ترين روزها قطبي را تنها گذاشتيم و از مرگ ايده هايش گفتيم، درست همانند آن روزي که در مقابل استقلال اهواز شکست و ما با پاهاي سنگين مان بر ابهتش قدم گذاشتيم و خواستيم همراه با موجي که او را برنمي تابد «له» اش کنيم. ما همان طرفداران خوش ذوقي هستيم که پس از شکست مقابل راه آهن، عروسک قطبي را از قلب مان جدا کرديم و به جايش تخم نفرت را کاشتيم تا نشان دهيم که چقدر مي توانيم نامهربان و سنگدل باشيم. قطبي روزي دوباره به وجودمان بازگشت که شانس قهرماني يافت وگرنه چه کسي قطبي را براي «اصول» يا «ايده» اش مي پسندد؟ باور کنيد هيچ کس. ما از افشين اسطوره ساختيم چون بناي ويران شده پرسپوليس را با واژگاني بزرگ و هيجاني تحويل داد، چه کسي به بناي غيرفني و پر از ايراد پرسپوليس انديشيد، همه ما به واژه ها نظر افکنديم؛ «قلب شير»، «تيم بين المللي»، «بچه هاي من»، «روح قهرماني» و «بازي ترکيبي». واي که چقدر ما دهن بين و سطحي نگر شده ايم. ديروز مطلبي از بهمن فروتن ديدم که در روزنامه يي براي چاپ داده بود، در ميان حرف هايش از قطبي تعريف کرده بود، تعجب کردم، چراکه خودم اولين کسي بودم که در هفته پنجم از او پرسيدم استاد، قطبي چطور است؟ و او پاسخم داد که هنوز تيمي مثل شير در مقابلش نايستاده تا ببينمش و صحبت را به گونه يي به من فهماند که داداش طرف

اين کاره نيست و کم مي آورد اما خوشحالم که خواندم فروتن در مورد قطبي نوشته؛ «سرمربي خوبي خواهد شد.» هرچند از نظر من قطبي از همان اول هم خوب بود اما روشي که قطبي براي مربيگري آموخته بود چندان به فرهنگ درهم تنيده فوتبال ما نمي خورد و بايد مي توانست تفاوت دروغگوها، رياکارها، جريان راه بيندازها، دلال ها، فرصت طلب ها، سوءاستفاده کننده ها و آدم هاي سالم را تشخيص دهد. افشين قطبي به همه فهماند که مي توان در جهنم فوتبال زندگي کرد و از درونش بهشت آفريد. او به همه آموخت صداقت رمز پيروزي نهايي است، او سقلمه يي به همه آنهايي زد که براي فوتبال ايران سه فصل مي خواستند تا هنرشان را نشان دهند. او نشان داد اسطوره شدن براي مردم نياز به پاکي دارد که بايد مربي را معلم کند نه ناظمي عبوس که نتيجه را به هر روشي مي پسندد. مطمئنم بستر فوتبال ايران بيش از اين قطبي را نمي پسندد و به هر روشي براي زمين زدنش متوسل مي شود اما هنر از آن افشين است که با تصميم درستش راه را براي هميشگي بودنش باز کند.

دل تنگم
20-05-2008, 15:17
داربي ليگ پاراگوئه بين تيم هاي سرو پورتنو و اوليمپيا با خشونت بسياري همراه بود و اين خشونت تا جايي ادامه پيدا کرد که حالا يک پسر 16ساله در آستانه مرگ قرار دارد. خوان کارلوس آلوارنگا هوادار نوجوان تيم پورتنو پس از پايان بازي از سوي هواداران تيم حريف مورد حمله قرار گرفت و يک گلوله در سينه اش خالي شد. پس از اين اتفاق آلوارنگا به بيمارستان منتقل شد و آخرين اخبار از سلامت او حاکي از آن است که درصد زنده ماندنش بسيار کم است. پدرو مارين يکي ديگر از هواداران پورتنو که شاهد عيني اين فاجعه به حساب مي آيد به تلويزيون پاراگوئه گفت؛«ما داشتيم از ورزشگاه چاکو خارج مي شديم و به سمت اتوبوس ها مي رفتيم که ناگهان يک نفر از اتوبوس بيرون پريد و شروع کرد تيراندازي کردن به سمت ما. ما هم براي دفاع از خودمان به طرف اتوبوس سنگ پرتاب مي کرديم و در اين لحظه بود که ديدم خوان کارلوس روي زمين افتاد.» پليس محلي پاراگوئه بعد از اين حوادث 37 نفر را بازداشت کرد. اين بازي نهايتاً با نتيجه دو بر يک به سود تيم سرو پورتنو به پايان رسيد.

دل تنگم
26-05-2008, 03:06
دیدار تدارکاتی تیم ملی کشورمان برابر زامبیا در حالی عصر امروز در ورزشگاه آزادی برگزار شد که کمتر از 500 نفر این دیدار را از نزدیک تماشا کردند.به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران در راستای برنامه های آماده سازی خود برای حضور در رقابت های مقدماتی جام جهانی 2010، عصر امروز برابر زامبیا صف آرایی کرد که در پایان این مسابقه برابر میهمان آفریقایی خود به برتری 3 بر 2 دست یافت.
حاشیه های این دیدار را در زیر می خوانید:

* برای تماشای این مسابقه کمتر از 500 تماشاگر به ورزشگاه آمده که بیشتر تیم و بازیکنان باشگاه محبوب خود را تشویق کردند.

* یکی از اعضای کادر فنی تیم ملی فوتبال امارات با حضور در ورزشگاه دیدار ایران برابر زامبیا را از نزدیک تماشا کرد.

* مهدی تاج، عزیزالله محمدی، فریده شجاعی و مهدی محمدنبی از مسئولان فدراسیون فوتبال در جایگاه ویژه حضور داشتند. همچنین تعدادی از اعضای سفارت زامبیا که در میان آنها 2 خانم دیده می شد، در ورزشگاه آزادی حضور داشتند.

* بازیکنان زامبیا به اعلام پنالتی در نیمه دوم اعتراض کردند. حتی آنها می خواستند دروازه را برای زدن ضربه بازیکنان ایران خالی بگذارند تا بدین نحو به این موضوع اعتراض کنند.

* جواد نکونام پس از جام ملتهای آسیا به عنوان کاپیتان برای تیم ملی به میدان رفت و در دقیقه 13 از روی نقطه پنالتی گل اول ایران را به ثمر رساند. البته پس از تعویض این بازیکن در دقیقه 70، نیکبخت بازوبند کاپیتانی را بر بازوی خود بست.

* اندک تماشاگران حاضر در ورزشگاه در نیمه دوم و پس از گل های زامبیا، این تیم را تشویق کردند و در هنگام حملات این تیم بیش از حملات تیم ایران به وجد می آمدند.

* محمد نصرتی، وحید امرایی و مرتضی اسدی بازیکنانی بودند که در فهرست نفرات تیم ملی برای این دیدار قرار نگرفتند تا این دیدار را از جایگاه تماشا کنند.

* علی دایی سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در پایان این دیدار به گرفتن 7 دقیقه وقت اضافه توسط مسعود مرادی اعتراض کرد. این در حالی بود که مرادی اعلام 5 دقیقه وقت تلف شده کرده بود اما دو دقیقه اضافه تر گرفت!

دل تنگم
26-05-2008, 03:07
پنجمین مرحله از تور بین المللی دوچرخه سواری آذربایجان امروز با قهرمانی بهنام خسروشاهی رکابزن جوان تیم ملی به پایان رسید.
به گزارش خبرنگار مهر، مرحله پنجم از بیست وسومین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری آذربایجان امروز با حضور شش تیم خارجی و هفت تیم داخلی در مسیر 120کیلومتری تبریز به بناب برگزار شد.

در پایان رقابتهای این مرحله بهنام خسروشاهی دوچرخه سوار جوان اهل تبریز و عضو تیم ملی ایران با زمان 2 ساعت و 47 دقیقه و 4 ثانیه از پتروشیمی تبریز به مقام قهرمانی رسید. ابولفضل گیلانی پوراز تیم مس کرمان و" رومان ژنتایف " از قزاقستان هر دو با چند هزارم ثانیه نسبت به نفر اول در مکانهای دوم و سوم ایستادند.

در پایان مرحله پنجم این تور بین المللی، قادر میزبانی پیراهن طلایی را با زمان 10 ساعت و 50 دقیقه و 59 ثانیه برای خود حفظ کرد. حسین عسگری با 10 ساعت و 51 دقیقه و 21 ثانیه و احد کاظمی با 10 ساعت و 52 دقیقه و 5 ثانیه عنوان دوم و سوم را دارند.

در بخش امتیازی مهدی سهرابی با 13 امتیاز از مس کرمان، بهنام خسروشاهی از پتروشیمی تبریز با 8 امتیاز و "لئون هکستان" از نیوزلند با 5 امتیاز سوم است.
در بخش کوهستان حسین عسگری از پتروشیمی تبریز با 11 امتیاز، مهدی سهرابی از مس کرمان با 10 امتیاز و قادر میزبانی از پتروشیمی تبریز با 8 امتیاز رتبه های اول تا سوم این بخش را از آن خود دارند.

در بخش تیمی نیز تا پایان این مرحله پتروشیمی تبریز، پیکان تهران و لاسای ترکیه به ترتیب اول تا سوم هستند.

ششمین مرحله از تور بین المللی آذربایجان فردا دوشنبه ششم خردادماه در مسیر ملکان به ارومیه پیگیری می شود.

بیست وسومین دوره تور بین المللی آذربایجان با حضور شش تیم خارجی ازبکستان، نیوزلند، قزاقستان، ترکیه، ارمنستان و گرجستان و تیم های داخلی چون پتروشیمی تبریز، مس کرمان، پیکان تهران، مختلط تیم های آذربایجان غربی و اردبیل، امید آذربایجان شرقی، استان مرکزی از اول تا نهم خردادماه برگزار می شود.

دل تنگم
26-05-2008, 03:08
سیدمحمد حسینی، صابر میرقربانی و احمد جمشیدیان با عقد قرادادهایی جداگانه به عضویت تیم های فوتبال ذوب آهن و سپاهان اصفهان در آمدند.
به گزارش خبرنگار مهر، در حالیکه فصل نقل و انتقالات هشمین دوره رقابت های لیگ برتر باشگاه های کشور هنوز آغاز نشده است، تیم های شهرستانی با بازیکنان جدید قرارداد داخلی امضا کردند.

بر پایه این گزارش، سیدمحمد حسینی مدافع پیشین تیم فوتبال ابومسلم مشهد با عقد قراردادی داخلی و به مدت 2 ساله به عضویت تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان در آمد.

همچنین صابر میرقربانی مهاجم پیشین صنعت نفت آبادان و احمد جمشیدیان مهاجم پیشین راه آهن تهران هم با عقد قراردادهای داخلی و به مدت 2 سال به تیم فوتبال سپاهان اصفهان پیوستند.

دل تنگم
26-05-2008, 03:09
سرمربی تیم ملی فوتبال زامبیا با اشاره به شناخت خود نسبت به تیم ملی فوتبال ایران مدعی شد تیمش با ترکیب کامل به مصاف تیم ملی کشورمان آمده بود.به گزارش خبرنگار مهر، سرمربی تیم ملی فوتبال زامبیا پس از شکست 3 بر 2 تیمش مقابل تیم ملی فوتبال کشورمان با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: ما هم مانند تیم ملی فوتبال ایران هفته آینده بازی مهمی را پیش روی داریم . برای ما خیلی مهم بود که مقابل تیم قدرتمندی چون ایران بازی کنیم.

وی در تشریح شرایط این بازی گفت: به عقیده من تیم ملی ایران در نیمه اول نمایشی درخور توجه داشت و توانست عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذارد. این تیم در نیمه نخست سازماندهی لازم را داشت و توانست به دو گل برسد که استحقاق به ثمر رساندن بیش از این تعداد گل را نیز داشت. اما در نیمه دوم تیم ما به مراتب بهتر بازی کرد و توانست دو گل به ثمر برساند.

"هربر برنارد" با تاکید بر اینکه مهمتر از نتیجه مسابقه برای او عملکرد مثبت تیمش بوده است در پاسخ به این سئوال که آیا تیم ملی زامبیا با تمامی نفرات خود به ایران آمده است گفت: من هفته پیش به تیم ملی زامبیا ملحق شده ام و شناخت کافی نسبت به این تیم ندارم با این حال می توانم بگویم تیمی که امروز مقابل ایران به میدان رفت ترکیب کامل زامبیا بود البته ما کاپیتان تیم خود که در فنلاند بازی می کند را به همراه دو بازیکن آسیب دیده دیگر که امروز روی نیمکت نشسته بودند در ترکیب اصلی به همراه نداشتیم.

سرمربی فرانسوی تیم ملی فوتبال زامبیا در خصوص شناخت خود نسبت به تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: من نسبت به تیم ملی ایران شناخت کافی را داشتم و می دانستم که این تیم تجربه حضور در سه دوره جام جهانی را داشته است. من فوتبال ایران را دنبال می کنم و مربی این تیم علی دایی را به خوبی می شناسم.

برنارد در پاسخ به این سئوال که آیا از نتیجه حاصله راضی هستید ، گفت: یک مربی زمانی که شکست می خورد به هیچ عنوان نمی تواند از نتیجه بازی راضی باشد.

وی با اشاره به سوابق مربیگری خود گفت : من مربیگری را از باشگاههای فرانسوی آغاز کردم. با اینکه تنها 39 سال دارم اما بیش از 10 سال است که مربیگری می کنم. مهمترین تجربه دوران حرفه ای من به همکاری ام با "کلود لروی" در تیم المپیک چین و تیم ملی غنا باز می گردد. من به واسطه حضور در تیم ملی چین، شناخت خوبی از فوتبال ایران دارم.
این سرمربی فرانسوی در توجیه فراز و نشیب تیمش در طول بازی مقابل تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: من در صدد این بودم که تیمم به یک تعادل برسد. به همین خطر در طول نیمه نخست روشها و تاکتیک های مختلفی را امتحان کردم اما در نیمه دوم ، تیم ثبات لازم را پیدا کرد و توانستیم نمایشی به مراتب بهتر از نیمه اول داشته باشیم.

برنارد در خاتمه با تاکید بر اینکه بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران را به خوبی می شناخته است افزود: من بازیکنان ایران را می شناختم . می دانستم خلیلی یک مهاجم گلزن است، عنایتی یکی از بهترین مهاجمان حاضر در لیگ امارات است، شاهپورزاده در هانزاروستوک آلمان بازی می کند و جواد نکونام یکی از هافبک های تیم اوساسوناست.

دل تنگم
26-05-2008, 03:10
در پایان دیدار تیم های ملی ایران و زامبیا نشست خبری مربیان دو تیم با اتفاقات عجیب و جالب توجهی همراه بود.
به گزارش خبرنگارمهر، دقایقی پس از پایان دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان و زامبیا که با پیروزی 3-2 ایران همراه بود، علی دایی و سرمربی زامبیا برای شرکت در نشست خبری در محل کنفرانس حاضر شدند که به نظر می رسید سرمربی زامبیا نسبت به پنالتی دقایق پایانی این دیدار تاحدودی دلخور است.
حاشیه های دیگری از این نشست خبری را می خوانید:

* مسئول برگزارکننده کنفرانس خبری از خبرنگاران حاضر درجلسه خواست تا با طرح چند سئوال موازی و هم جهت جلسه را خیلی زود تمام کنند.

* در لحظه ترجمه صحبت های "برنارد" سرمربی فرانسوی تیم فوتبال زامبیا، علی دایی نسبت به تحریف صحبت های سرمربی زامبیا به مترجم فدراسیون فوتبال اعتراض کرد و از وی خواست تا حرف های وی را بدون تغییر برای خبرنگاران ترجمه کند.

* درپایان کنفرانس خبری مترجم تیم زامبیا از علی دایی عذرخواهی کرد.

* بسیاری از خبرنگاران در پاسخ سئوالات خود با جواب های کوتاه و تلگرافی علی دایی مواجه می شدند.

دل تنگم
26-05-2008, 03:11
مدافع تیم ملی فوتبال کشورمان اعلام کرد قراردادش را با تیم فوتبال سپاهان اصفهان به مدت یک فصل دیگر تمدید کرده است.
به گزارش خبرنگار مهر، هادی عقیلی پس از دیدار با زامبیا در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه چند پیشنهاد خوب از تیم های داخلی داشتم، به علت شرایط خوبی که در تیم سپاهان دارم، تصمیم گرفتم قراردادم را با این تیم به مدت یک فصل دیگر تمدید کنم.
وی در خصوص دیدار ایران برابر زامبیا هم گفت: در اردبیل تمرینات بدنسازی پرفشاری را پشت سرگذاشتیم، همچنین بازیکنان از لیگ بازگشته بودند که تمام این مسائل باعث خستگی ما شده بود تا نتوانیم از تمام توان خود در این دیدار استفاده کنیم.

مدافع تیم ملی فوتبال با بیان اینکه با توجه به شرایط موجود نتیجه خوبی برابر زامبیا کسب کردیم، افزود: در این مقطع نباید از تیم ملی انتظار زیادی داشت اما تا بازی با امارات خستگی بازیکنان از بین رفته و به آمادگی کامل دست پیدا می کنیم و می توانیم در آن دیدار نتیجه دلخواه را بدست آوریم.

عقیلی در پایان گفت: درست است دو گل ما در این دیدار از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید اما نباید به این خاطر عملکرد تیم ملی را زیر سوال برد زیرا ما اگر از موقعیت های متعدد خود استفاده می کردیم، با نتیجه بهتری زامبیا را شکست می دادیم.

تیم ملی فوتبال ایران در راه آماده سازی خود برای حضور در رقابت های مقدماتی جام جهانی 2010، عصر امروز در ورزشگاه آزادی برابر زامبیا با نتیجه 3 بر 2 از سد این تیم آفریقایی گذشت.

دل تنگم
26-05-2008, 03:13
مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان پس از دیدار برابر زامبیا از حضور در این تیم خداحافظی کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، رضا عنایتی که پس از دیدار عصر با زامبیا با خبرنگاران گفتگو می کرد در این مورد گفت: متاسفانه در این بازی برخی از لیدرها که از فدراسیون پول می گیرند و یا به باشگاه خاصی تعلق دارند در بازی ملی علیه یک بازیکن شعار می دهند.

وی افزود: این مسئله باعث شد که من در این دیدار تمرکزم را از دست بدهم و فرصت های خوبی را به گل تبدیل نکنم. این موضوع خیانت به فوتبال است و من به همین خاطر از تیم ملی خداحافظی می کنم.

عنایتی ادامه داد: من ضرر نمی کنم بلکه گل نزدن یک مهاجم به ضرر فوتبال ملی و علی دایی خواهد بود. دایی به من اعتماد کرد و من باید جواب اعتماد او را می دادم اما این برخوردها در نهایت به ضرر تیم ملی شد.

این مهاجم در پایان با بیان اینکه از علی دایی عذرخواهی می کند که نمی تواند در تیم ملی فوتبالش را ادامه دهد گفت: امیدوارم کسانی که بهتر از من هستند بتوانند به تیم ملی کمک کنند.

دل تنگم
26-05-2008, 03:13
مربی تیم فوتبال برق شیراز نسبت به نحوه کنار گذاشتن علی کریمی از تیم ملی به مسئولان فدراسیون فوتبال و علی دایی انتقاد کرد.
محمود یاوری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب تصریح کرد: تیم ملی هر کشوری متاثر از شخصیت سرمربی آن است. آقای دایی قصد جوانگرایی دارد اما نمی بایست با کریمی که چهره شاخصی است اینگونه رفتار می شد. این بازیکن پیش از این گفته بود پس از رقابت های مقدماتی جام جهانی از فوتبال خداحافظی می کند بنابراین به هیچ وجه رفتار پسندیده ای در خصوص کنار گذاشتن او از تیم ملی صورت نگرفت.

مربی پیشین تیم ملی ایران در ادامه تصریح کرد: در این چند وقت اخیر بازیکنان بزرگی از تیم ملی کنار گذاشته شدند که از جمله می توان به رحمان رضایی، وحید هاشمیان و مهدی مهدوی کیا اشاره کرد. در حالی که من اعتقاد دارم اگر قرار بود این بازیکنان در تیم ملی نباشند، فدراسیون و شخص سرمربی می توانست راه بهتری را انتخاب کند.

یاوری افزود: ما انقلاب کردیم که حرف بزنیم و این یعنی مردم سالاری. کریمی در خصوص برخی مشکلات انتقاد کرده و مسئولان فدراسیون فوتبال می بایست به حرف این بازیکن گوش می کردند و ترتیب اثر می دادند.

وی در پایان گفت: علی کریمی یک شبه بهترین بازیکن آسیا و اسطوره فوتبال ما نشده و ارزش او خیلی بیش از اینهاست. در حالیکه فدراسیون فوتبال خیلی ساده این بازیکن را از فوتبال کنار گذاشت. بهتر بود دایی با این بازیکن صحبت می کرد و به نحوی این مشکل حل می شد اما کنار گذاشتن کریمی، وضع را بهتر نمی کند.

دل تنگم
26-05-2008, 03:15
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با تاکید بر اینکه این تیم در دیدار با زامبیا نقاط ضعفی داشته است، ابراز امیدواری کرد تا زمان دیدار با امارات این مشکلات برطرف شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی دایی پس از برتری 3 بر 2 تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل زامبیا با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به فرصت اندکی که در اختیارمان بود ناچار بودیم همین یک بازی تدارکاتی را انجام دهیم که از نظر من یک میدان تدارکاتی خوب برای تیم ملی بود. ما این بازی را برای شناخت بیشتر از توانایی بازیکنان انجام دادیم که فکر می کنم به آنچه مدنظرمان بود دست یافتیم.

وی با اشاره به نقاط ضعف تیم ملی کشورمان در خطوط میانی و دفاعی، عملکرد بازیکنان تهاجمی تیم ملی را ستود و افزود: در خط دفاع و هافبک ناهماهنگی هایی داشتیم که باید تا فرصت اندک باقی مانده تا زمان بازی با امارات آنها را برطرف کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در خصوص عملکرد ضعیف این تیم در دقایق آغازین نیمه دوم گفت: طی 15 دقیقه ابتدایی نیمه دوم تمرکز خود را از دست دادیم و این فرصت را به حریف سپردیم که با میل هجومی بیشتر به دروازه ما حمله کند و به دو گل برسد. پس از این دقایق مجددا ابتکار عمل را در دست گرفتیم و اگر از شانس های خود بهتر استفاده می کردیم می توانستیم بیش از یک گل به ثمر برسانیم.

علی دایی زامبیا را حریف تدارکاتی خوب برای تیم ملی فوتبال کشورمان برشمرد و گفت: زامبیا بازی خوبی را به نمایش گذاشت. این تیم همانطور که انتظار داشتیم فشار زیادی به تیم ما وارد کرد. مطمئنا این تیم از امارات قوی تر است. تیمی که توانست ما را تحت فشار قرار دهد تا نقاط ضعف و قوت خود را بیشتر بشناسیم و در صدد رفع آن برآییم.
علی دایی با تاکید بر اینکه عنایتی از تیم ملی خداحافظی نکرده است افزود: امروز برخی تماشاگران به عنایتی ناساز گفتند که این بازیکن ملی پوش ناراحت شد و متاسفانه مسئولی هم نیست که به این موضوع رسیدگی کند.

وی افزود: تماشاگر حق ندارد به بازیکن تیم ملی و حتی باشگاهی اهانت کند. عنایتی امروز یکی از بهترین بازیهای خود را به نمایش گذاشت و عملکرد فوق العاده داشت. گرچه دو موقعیت خراب کرد که آنهم از جذابیت های فوتبال است اما در کل نمایش خوبی داشت وکادر فنی از عملکرد او راضی است.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان تاکید کرد: عنایتی هم مثل همه ما احساسی و بعد از مسابقه به خاطر فشاری که به وی آمده بود چنین اظهار نظری کرده بود و قطعا در ادامه کنار ما خواهد بود.

دایی با تاکید بر اینکه بازی امروز تماشاگر نداشت در خصوص دلایل استقبال نکردن مردم از این بازی گفت: با توجه به تغییراتی که در زمان برگزاری این بازی دوستانه به وجود آمده بود مردم نمی دانستند که قرار است تیم ملی امروز بازی کند یا فردا. البته در این زمینه تبلیغات کمی نیز انجام شد.
وی در پاسخ به خبرنگاری که مدعی شد تیم ملی از نظر بدنی ضعف دارد گفت: بازیکنان از دل مسابقات لیگ بیرون آمده اند. پس نمی توان گفت مشکل بدنی دارند. به عقیده من مشکل تیم ملی خستگی بازیکنان است که آنهم ناشی از فشار وارده به آنها در کوران بازیهای لیگ است. تلاش ما بر این است که شادابی را به اردوی تیم ملی بازگردانیم. البته قبول دارم که مشکلاتی در تیم ملی وجود دارد اما نباید با جاروجنجال این مشکلات را حل کرد.
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در ادامه با اظهار نظری عجیب تاکید کرد که بسیاری از نفراتی که امروز برای تیم ملی به میدان رفتند برای نخستین بار بود چنین تجربه ای را پشت سرمی گذاشتند.

وی در خصوص دلایل کنارگذاشتن رحمان رضایی از اردوی تیم ملی گفت: مسابقات لیگ ایتالیا یکشنبه هفته گذشته به اتمام رسیده است و قرار بود رحمان رضایی از صبح چهارشنبه به اردوی تیم ملی ملحق شود. حتی بلیت سفر او به اردبیل نیز تهیه شده بود اما وی در زمان مقرر در اردوی تیم ملی حاضر نشد و صبح روز پنجشنبه با من تماس گرفت و اعلام کرد که به علت بیماری پدر همسرش نتوانسته به اردوی تیم ملی اضافه شود. من به عنوان سرمربی تیم ملی این بهانه ها را قبول نمی کنم و اینکه قرار باشد تیم ملی را در اولویت دوم خود قرار دهد را نمی پذیرم. رضایی باید می آمد و کنار دیگر بازیکنان تمرین می کرد. این بازیکن در چنین شرایطی در تیم من جایی نخواهد داشت.

علی دایی در مورد کنار گذاشتن علی کریمی از تیم ملی گفت: با وجود اینکه علی کریمی یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی است اما در برخی موارد این فدراسیون است که تصمیمات اصلی را می گیرد. آنچه که به من مربوط می شود این است که در تیم خود به چنین بازیکن توانایی نیاز دارم. من او را می خواستم و اگر قرار بود کریمی را نخواهم اصلا وی را به اردوی تیم ملی دعوت نمی کردم.

دایی در مورد اظهارات رئیس فدراسیون فوتبال که محرومیت کریمی را با هماهنگی دایی عنوان کرده بود گفت: آقای کفاشیان نگفته که با هماهنگی علی دایی، کریمی را از اردوی تیم ملی کنار گذاشتیم. قطعا اگر ایشان چنین اظهار نظری داشته بهتر است خودشان نیز در این مورد پاسخگو باشد.

دایی ادامه داد: کریمی زانویش آسیب دیده است و حتی اگر این مشکلات هم بوجود نمی آمد نمی توانست در بازی با امارات ما را همراهی کند. موضع من در خصوص علی کریمی مشخص است و مطمئنا اگر آسیب دیدگی او برطرف شود از وجود چنین بازیکن ارزشمندی در تیم ملی استفاده خواهم کرد.

وی با اشاره به اینکه تا امشب چهار بازیکن از فهرست تیم ملی کنار گذاشته خواهند شد در خصوصا انتخاب جانشین محمد احمدزاده گفت: متاسفانه نتوانستیم با تمام پتانسیل خود در کادر فنی، تیم ملی را اداره کنیم. تا پایان مرحله مقدماتی جام جهانی فرد جدیدی به کادر فنی اصافه نخواهد شد اما بعد از آن با فراغ بال می توانیم در مورد مربی جدید تیم ملی تصمیم گیری کنیم.

وی با تاکید براینکه گل محمدی به جمع مربیان تیم ملی اضافه نخواهد شد گفت: گل محمدی از دوستان خوب من است اما تا به حال چیزی در مورد حضور او در کادر فنی تیم ملی مطرح نشده است.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان درپایان خاطرنشان کرد: از مطبوعات و رسانه های ورزشی توقع دارم از تیم ملی خودشان حمایت کنند. متاسفانه طی هفته اخیر که مشکلاتی پیرامون حضور علی کریمی در اردوی تیم ملی به وجود آمده است، مسائلی را مطرح کرده اند که به مشکلات ما اضافه کرده است.

دل تنگم
26-05-2008, 03:16
سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال فضای فوتبال کشور را آکنده از ناهنجاری های گفتاری، رفتاری و نوشتاری خواند و بر لزوم برخورد ریشه ای با این معضلات تاکید کرد.
مجید جلالی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان این مطلب، افزود: در حال حاضر نمی توانیم قضاوت کنیم که تصمیم فدراسیون فوتبال در کنار گذاشتن علی کریمی از اردوی تیم ملی درست بوده است یا نادرست! چرا که فضای فوتبال کشور آکنده شده است از ناهنجاری های گفتاری، رفتاری و نوشتاری که ذهن همه اهالی فوتبال را به سمت منفی سوق داده است.

وی با تاکید بر اینکه برخورد با این ناهنجاری ها اجتناب ناپذیر است، ادامه داد: اینکه چطور با این مسائل برخورد کنیم مهم است. در این بین زمانی که بر خورد کردن با شخصی چون علی کریمی آغاز می شود جای سئوال و تامل دارد.

این کارشناس فوتبال در ادامه به ارائه راهکاری برای حل این مشکل پرداخته و افزود: بهتر است فدراسیون فوتبال به جای این برخوردهای آنی و مقطعی در پایان مسابقات لیگ برتر سمیناری با حضور افراد ذیصلاح برگزار کند که طی آن به بررسی عوامل وقوع این ناهنجاری بپردازد. باید بررسی شود دلایل وقوع این همه دعوا و کشمکش، فحاشی هواداران، نوشته های منفی و .. چیست؟ آنجا می توان بهترین راه حل را برای جلوگیری از بروز این مشکلات پیدا کرد.

سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال اهواز با تاکید بر اینکه " نمی گویم برخورد با علی کریمی درست نیست"، افزود: پیش از آغاز مسابقات جام ملت های 2004 ریو فردیناند بازیکن تیم ملی فوتبال انگلیس تنها به این خاطر که در زمان مقرر از انجام آزمایش دوپینگ خودداری کرده بود 9 ماه از حضور در میادین محروم شد، آن هم در شرایطی که مرتکب عمل دوپینگ نشده بود. فدراسیون فوتبال انگلیس در حالی او را کنار گذاشت که تیم ملی این کشور در جریان مسابقات یورو 2008 به وجود وی نیاز داشت.

وی الگوبرداری از این طرز برخورد را درست خواند و تاکید کرد: در تیم ملی و هر تیم دیگری باید یکسری قوانین حاکم باشد که اگر نباشد سنگ روی سنگ بند نمی شود.

دل تنگم
26-05-2008, 03:18
کارشناس فوتبال کشورمان با اشاره به اینکه آستانه تحمل مسئولان فدراسیون پایین است، رسیدگی به مشکلاتی که پیرامون تیم ملی وجود دارد را نیازمند کالبد شکافی عمیق دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، اتفاقات این روزهای تیم ملی باعث شده است اوضاع این تیم قبل از دیدار حساس و سرنوشت ساز با امارات خیلی مطلوب نباشد. جو نه چندان مساعد تیم ملی که به دنبال کنار گذاشتن علی کریمی از اردو و خداحافظی محترمانه با مهدی مهدوی کیا و رحمان رضایی آشفته تر از همیشه به نظر می رسد. اینها انگیزه کافی برای پرسیدن است، پرسیدن از اینکه چرا در چنین شرایطی حساس برخی ها برای رسیدن به منافع شخصی خود قصد زدن تیشه به ریشه منافع ملی دارند؟

اامیر حاج رضایی، کارشناس فوتبال کشورمان در پاسخ به این سئوال و حواشی که پیرامون تیم ملی به وجود آمده است، به خبرنگار مهر گفت: " بازی حساسی را مقابل امارات پیش رو داریم. باید کمتر از هشت روز دیگر در ورزشگاه آزادی به مصاف این تیم برویم. با این شرایط دوست ندارم با اظهارات خود تمرکز افرادی که در عرصه ملی فوتبال کشور مسئولیت دارند را به هم بریزم"!

این شروع گفتگویی ساده با امیر حاج رضایی است که در ادامه آن تاکید کرد: "وقوع چنین اتفاقاتی اطراف تیم ملی نیازمند یک کالبد شکافی اساسی است".

این کارشناس فوتبال همچنین نگرانی جامعه فوتبال و تمامی چند 10 میلیون ایرانی از آنچه که پیرامون تیم ملی مان می گذرد را به حق خوانده و افزود: "اختلاف ما با تیم ملی فوتبال امارات ریشه در فوتبال ندارد. ما اگر مقابل امارات پیروز شویم، فقط برای جام جهانی نیست و اینکه صدرنشین گروه مان می شویم. این یک پیروزی خاص است. به همین خاطر صلاح نمی دانم قضایای که اطراف تیم ملی می گذرد را عریان کنیم. بیان این مسائل در مقطع فعلی به سود فوتبال نیست".

به همین خاطر سکوت می کنیم و به تاکید امیر حاج رضایی " منتظر می مانیم پس از آنکه تیم ملی فوتبال مان از دور اول مسابقات مقدماتی جام جهانی صعود کرد به بررسی جامع حول این محور می پردازیم".
اما نمی شود از کنار مسائلی که در تیم ملی می گذرد به آسانی و بی تفاوت گذشت. بعد از کریمی و رضایی و غیبت سئوال برانگیز مهدوی کیا و هاشمیان معلوم نیست فردا چه می شود؟ فردا روزی که با امارات بازی داریم معلوم نیست با چه ترکیبی به میدان می رویم. آیا به راستی کنار گذاشتن یک بازیکن تاثیر گذار چون علی کریمی با آن سابقه ملی در مقطع زمانی فعلی درست بود؟

حاج رضایی با اشاره به اینکه "نمی توانیم و بلد نیستیم عقیده مخالف را تحمل کنیم"، پاسخی جامع به این سئوال داد و اضافه کرد: " باید عقیده مخالف را تحمل کنیم. همه افراد که یکسان حرف نمی زنند. گاهی اوقات مخالفت منصفانه به نوعی حمایت است. چطور می شود بازیکنی با پیشینه علی کریمی در تیم ملی چشم بسته از تیمی که سال ها در آن بازی کرده است، انتقاد کند؟ باید جوانب بررسی شود که کریمی اظهارات کریمی اشتباه بوده یا درست".

چه بسا کریمی هم منصفانه انتقاد کرده باشد. اما کیست که بررسی کند انتقاد او منصفانه بود یا بی رحمانه؟ آیا او به تیم ملی و فدراسیون تاخته است یا اینکه با بیان این مسائل قصد اصلاح داشته؟
حاج رضایی که خود سابقه فعالیت در عرصه ملی فوتبال ایران را دارد در ادامه به نکته جالبی اشاره کرد: " کسانی که فوتبال ملی را اداره می کنند، آستانه تحمل شان بالا نیست". وی به درستی به این نکته اشاره کرد. آنها که سردمدار فوتبال ملی هستند فوتبالی که متعلق به 70 میلیون ایرانی و یا شاید بیشتر است، خیلی از چیزها را که باید با دیده اغماض بنگرند را نقادانه موشکافی می کنند و متاسفانه از کنار خیلی موارد به سادگی می گذرند.

این کارشنانس فوتبال در ادامه از موردی مهم یاد کرد که متاسفانه کادر فنی تیم ملی به آن بی توجه است: " شرایط مربی تیم ملی با یک مربی شهرستانی متفاوت است"، وی در توضیح این موضوع گفت: "یک مربی تیم ملی همیشه روی آنتن است و توجهات معطوف به اوست. با این شرایط باید متوجه رفتار و تصمیم گیری هایش باشد".

وی همچنین موضع علی کریمی را در بیان اظهارنظرهایش پس از کناره گذاشتن از اردوی تیم ملی جوانمردانه و مثبت ارزیابی کرد و گفت: " از بازیکنی که در تیم های بزرگی چون بایرن مونیخ بازی کرده است انتظار می رفت که به جای تکذیب، بر مواضع خود استوار بماند. او نه تنها این کار را نکرد بلکه بر مواضع خود استوار ماند".
حاج رضایی هم مانند ما و تمام ایرانی ها که قلب شان برای تیم ملی کشورشان می تپد برای دایی و تیم ملی آرزوی موفقیت کرد و محترمانه از متولیان فوتبال ملی کشور خواست که آستانه تحمل خود را بالا ببرند.

iman_s
27-05-2008, 01:19
عنایتی دوباره به تیم ملی برگشت.

دل تنگم
29-05-2008, 02:55
امید طیری با اشاره شانس بالای تیم فوتبال استقلال برای پیروزی مقابل فولاد خوزستان مدعی شد که تیمش در وقت معمول این بازی برتری را از آن خود خواهد کرد.

امید طیری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: بدون شک بازی سختی را مقابل فولاد خوزستان پیش رو داریم. حریف ما یکی از تیم های خوب لیگ دسته اول است که توانسته با حذف چند تیم لیگ برتری به مرحله نیمه نهایی جام حذفی صعود کند .

وی با اطمینان خاطر از برتری استقلال مقابل فولاد خوزستان یاد کرد و گفت: تفاوت نمی کند که کدام تیم در دیدار نهایی جام حذفی مقابل ما صف آرایی خواهد کرد بدون شک اگر فولاد را شکست دهیم قهرمان این مسابقات می شویم. اینکه چنین ادعای را مطرح می کنم نه به این خاطر است که سپاهان از دور مسابقات حذف شده است، ما حتی اگر سپاهان هم به دیدار نهایی صعود می کرد، موفق به شکست این تیم می شدیم.

مربی جدید تیم فوتبال استقلال در خصوص برنامه های آماده سازی این تیم طی هفته گذشته، گفت: در این مدت اندک نمی شد کار خاصی انجام داد. تمرکز ما بیشتر روی ضربه زدن به سمت دروازه بود و البته کار کردن روی مسائل روحی و روانی.

طیری با اشاره به اینکه استقلال تیمی بیمار است، افزود: تیمی که در لیگ برتر عنوان سیزدهم را به خود اختصاص داده، قطعا تیمی بیمار است. به همین خاطر تلاش ما بر این بوده تا بازیکنان را از نظر روحی و روانی ارتقا دهیم.

استقلال که دیدارهای گذشته خود در جام حذفی را با برتری مقابل ذوب آهن و راه آهن آنهم در ضربات پنالتی پشت سرگذاشته است، این بار با برنامه ای متفاوت مقابل حریف خود صف آرایی خواهد کرد. طیری در این خصوص گفت: برنامه ما به گونه ایست که در پایان وقت معمول برتری خود را به تیم فولاد دیکته کنیم. به هیچ عنوان به وقت های اضافه و ضربات پنالتی فکر نمی کنیم.

دل تنگم
29-05-2008, 02:56
جوستینو کومپین، رئیس فدراسیون فوتبال مکزیک، مدعی شد که این فدراسیون هفته آینده رسما خبر توافق نهایی با اسون گوران اریکسون را اعلام خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، مکزیکی ها در نظر دارند مربی منچسترسیتی انگلستان را جایگزین هوگو سانچز معزول کنند، البته مدیر برنامه های اریکسون هرگونه توافق با فدراسیون فوتبال مکزیک را تکذیب کرده است.

تاکسین شیناترا، مالک تایلندی باشگاه منچسترسیتی، رضایت چندانی نسبت به عملکرد مربی سوئدی خود ندارد و طبق اعلام رسانه های انگلیسی، در آینده ای نزدیک با او قطع همکاری خواهد کرد.

دل تنگم
29-05-2008, 02:57
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: هفت سال است بدون وقفه و استراحت در تیم های ملی و باشگاه های فعالیت می کنم و نیاز به استراحت دارم.

به گزارش خبرنگار مهر، افشین قطبی در خصوص نشست صبح امروز خود با کاشانی در گفتگو با سایت باشگاه پرسپولیس افزود: هفت سال است بدون وقفه و استراحت در تیم های باشگاهی و ملی فعالیت می کنم و حالا می‎خواهم به این نتیجه برسم که قدرت، انگیزه، توانایی و دقت لازم را برای قهرمانی پرسپولیس در آسیا دارم یا خیر.

وی افزود: هدفگذاری پرسپولیس برای فصل آینده باید قهرمانی در آسیا باشد و هر کسی که این مسئولیت را می‎پذیرد باید بتواند 16 تا 20 ساعت در طول روز وقت بگذارد. برای همین در این نشست صادقانه، شفاف و صریح درباره موضوعات مختلفی که برای موفقیت پرسپولیس لازم است، صحبت کردیم و این نشست ها ادامه خواهد داشت.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این سوال که "آیا این نشست ها به تمدید قرارداد وی با این تیم منجر خواهد شد؟"، اظهار داشت: امروز و فردا هم مذاکره کرده و شرایط را بررسی می‎کنیم. چیزی که باید بگویم این است که به استراحت نیاز دارم و نمی‎دانم باشگاه پرسپولیس مجاز است این فرصت را در اختیار من قرار دهد یا اینکه باید تصمیم گیری اتخاذ کند.

قطبی ادامه داد: اگر پرسپولیس از همین فردا کار برای قهرمانی در لیگ ایران و آسیا را آغاز کند دیر است و این تیم باید خود را برای یک فصل سخت و فشرده مهیا سازد.

وی تصریح کرد: نمی‎خواهم به هواداران پرسپولیس قولی بدهم که نتوانم به آن عمل کنم. من می خواهم شرایط خود را بسنجم و ببینم می توانم این تیم را قهرمان آسیا کنم یا خیر.

قطبی در پایان گفت: در جلسات اخیر شرایطم را به حبیب کاشانی گفته ام البته باید بگویم مسائل مالی برایم اهمیتی ندارد و باید مسائل دیگری را بررسی کرد.

دل تنگم
29-05-2008, 02:58
مدیرعامل باشگاه استقلال اهواز از توافق اولیه با فیروز کریمی برای هدایت تیم فوتبال این باشگاه خبر داد و تاکید کرد، قرارداد وی با آبی پوشان اهوازی به زودی نهایی می شود.

شهرام شفیع زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: روز گذشته نشستی با آقای کریمی داشتیم که طی این نشست توافق های ابتدایی برای عقد قرارداد جدید با وی حاصل شد. از دید ما مشکلی برای امضا قرارداد نیست اما نهایی کردن آن موکول شد به جلسه آینده که طی آن در خصوص شرایط تیم در فصل نقل و انتقالات، انتخاب اعضا کادر فنی و ... بحث و تبادل نظر خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه باشگاه استقلال اهواز حتی در رقم قرارداد با فیروز کریمی نیز به توافق رسیده است، در خصوص دلایل بازگشت دوباره کریمی به جمع آبی پوشان اهوازی گفت: کریمی تحت تاثیر شرایطی خاص از تیم استقلال اهواز جدا شد. او این بار به اهواز بازمی گردد تا اتفاقات گذشته را جبران کند.

مدیرعامل باشگاه استقلال اهواز تاکید کرد: طی چند سال گذشته در تیم استقلال اهواز با مربیان مختلفی کار کرده ام به جرات می توانم بگویم در بین این مربیان فیروز کریمی یکی از افرادی بود که درکی متقابل با مدیریت باشگاه داشت. او اگر پول بود مانند تمام مجموعه باشگاه بدون مشکل کار می کرد و در عین حال بی پولی و مشکلات در کارش خلل وارد نمی کرد. درک متقابل کریمی از مدیریت باشگاه برای من تحسین برانگیز بوده است.

شفیع زاده، فیروز کریمی را یک مربی بازیکن ساز خواند و گفت: طی دو سال گذشته که هدایت تیم فوتبال استقلال اهواز برعهده فیروز کریمی بود کمترین هزینه را برای جذب بازیکن داشته ایم. وی با دیدگاه ویژه خود استعدادهای بومی را پرورش داد و از آنها در تیم استقلال اهواز برعهده برد که امروز مهره هایی قابل اتکا برای تیم ما هستند. در این مدت نه تنها هزینه نکردیم بلکه بهره مالی نیز برده ایم.

وی در ادامه با تشریح برنامه های تیم فوتبال استقلال اهواز در فصل آینده گفت: فصل آینده مسابقات لیگ برتر در شرایط خاصی برگزار خواهد شد. سقوط چهار تیم به لیگ دسته اول و راهیابی سه تیم به رقابت های لیگ قهرمانان آسیا باعث می شود که تیم ها با تدارک ویژه گام در میدان رقابت بگذارند. در این بین باشگاه استقلال اهواز نیز برنامه های ویژه ای را مدنظر دارد تا همچون دوره ششم لیگ برتر یکی از تیم های بالای جدول باشد. اطمینان دارم با کریمی به این مهم دست خواهیم یافت.

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال اهواز در پاسخ به این سئوال که "آیا استقلال اهواز در فصلی که گذشت نیز می توانست با کریمی یکی از مدعیان قهرمانی لیگ باشد؟"، گفت: اعتقاد دارم هر آنچه خدا بخواهد به وقوع خواهد پیوست. ما در فصل جاری تمام تلاش خود را به کار بستیم اما اینکه بازهم مانند فصل ششم لیگ برتر مدعی قهرمانی نبودیم، فکر می کنم خواست خدا بود. با این حال به آینده امیدواریم و در فصل آتی همه چیز را جبران می کنیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال اهواز در خصوص مدت قرارداد فیروز کریمی با این باشگاه اهوازی گفت: رابطه ما (مسئولان باشگاه استقلال اهواز) با فیروز کریمی دوستانه و صمیمی بوده و خارج از روابط مدیر و سرمربی است. در مجموعه ای که همه اعضا هئیت مدیره و مسئولان باشگاه خواهان و موافق کریمی هستند، مدت قرارداد مهم نیست.

شفیع زاده با اشاره به اینکه در باشگاه استقلال اهواز آرامش حاکم است، در خصوص دلایل ناکامی فیروز کریمی در تیم فوتبال استقلال تهران گفت: فکر می کنم حاشیه های زیادی اطراف دو باشگاه استقلال و پرسپولیس وجود دارد که در نتایج تیم تاثیرگذار است و فرصت بروز توانایی از برخی مربیان به ویژه آنهایی که سابقه بازی در این تیم ها را ندارند، می گیرد.

وی ادامه داد: اینکه مربی چون امیر قلعه نویی در تیم استقلال موفق می شود برمی گردد به سابقه روشن او در این تیم. قلعه نویی سال ها در تیم استقلال بازی کرده است، این تیم را می شناسد و قدیمی های باشگاه غالبا او را قبول دارند و مقابل اش جبهه گیری نمی کنند. اما این شرایط برای کریمی وجود نداشت، او با اینکه 25 سال سابقه مربیگری در فوتبال ایران دارد و از پرافتخارترین مربیان کشور به شمار می رود نتوانست در مقابل شرایط خاص استقلال به توفیق برسد و از ابتدای حضورش در این تیم با جبهه گیری بازیکنان پیشین این تیم روبه رو بود.

شفیع زاده در ادامه به ارائه راهکاری برای مدیران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس جهت استخدام مربی پرداخت و گفت: فکر می کنم بهترین گزینه برای هدایت این دو تیم مربیان بزرگ خارجی و یا بازیکنان قدیمی این تیم ها هستند که می تواند با بهره گیری از مقبولیت خود نزد پیشکسوتان باشگاه به توفیق برسند.
مدیرعامل باشگاه استقلال اهواز با ابراز رضایت از عملکرد مجید جلالی در این تیم، گفت: بدون شک جلالی کمک های زیادی به تیم استقلال اهواز کرد که مدیریت باشگاه نسبت به آن واقف است. من به عنوان مدیرعامل باشگاه استقلال اهواز از کار این مربی زحمتکش راضی هستم. گرچه در پاره ای از فصل اختلاف نظرهایی بین ما به وجود آمد اما در نهایت سوتفاهمات برطرف شد و به خوبی و خوشی به کار خود ادامه دادیم.

وی تصریح کرد: ما هیچ مشکلی با آقای مجید جلالی نداشتیم و حتی پیش از مذاکره با فیروز کریمی به وی پیشنهاد ادامه همکاری و تمدید قرارداد دادیم. من حتی به آقای جلالی متعهد شدم که تمام امکانات برای موفقیت تیم در فصل آینده فراهم خواهد آمد اما وی به دلیل مشکلاتی که داشت از امضا قرارداد جدید با باشگاه استقلال اهواز خودداری کرد.

دل تنگم
29-05-2008, 03:00
تیم ملی واترپلو کشورمان که در هفتمین دوره لیگ جهانی واترپلو در منطقه آسیا و اقیانوسیه شرکت کرده است، روز جمعه 10 خرداد در آغاز دور برگشت این رقابت ها به مصاف چین خواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیروس طاهریان مربی تیم ملی واترپلو کشورمان در مورد این رقابت ها گفت : سطح فنی مسابقات لیگ جهانی بسیار بالاست و تیم ها با نفرات کامل خود در این رقابت ها شرکت کرده اند. حضور در مسابقات لیگ جهانی واترپلو فرصت بسیار مناسبی برای ملی پوشان کشورمان است تا تجربه لازم برای حضور در میادین جهانی را به دست آورند.

وی در خصوص اعزام تنها 10 بازیکن به مسابقات لیگ جهانی اظهار داشت: ما 10 بازیکنی که در شرایط مطلوبی قرار داشتند را به این مسابقات اعزام کردیم و بی شک این رقابت ها یکی از سنگین ترین مسابقاتی بود که بازیکنان تیم ملی واترپلو در آن شرکت کرده اند و فشار زیادی به آنها وارد شده است اما امیدواریم با انطباق بازیکنان با شرایط مسابقات در دیدارهای برگشت بازی های روان تری از تیم ایران شاهد باشیم.

رقابت های دور برگشت لیگ جهانی واترپلو در منطقه آسیا - اقیانوسیه از روز جمعه 10 خرداد با برگزاری دو دیدار پیگیری خواهد شد. برنامه این مسابقات به شرح زیر است :

جمعه 10 خرداد
* ایران – چین، ساعت 13

شنبه 11 خرداد
* ایران – نیوزلند، 6:30
* ایران – استرالیا، ساعت 13

یکشنبه12 خرداد
* ایران - ژاپن، ساعت 13

مسابقات مقدماتی لیگ جهانی واترپلو به صورت رفت و برگشت در پنج منطقه در قاره های مختلف جهان برگزار می شود که در پایان تیم های اول و دوم هر گروه به رقابت های سوپر فینال لیگ جهانی واترپلو صعود خواهند کرد.

مسابقات نهایی سوپر فینال لیگ جهانی واترپلو طی روزهای 27 خرداد لغایت 2 تیر ماه سال جاری با شرکت 10 تیم برتر پنج گروه مقدماتی در شهر جنوا ایتالیا برگزار خواهد شد.

دل تنگم
29-05-2008, 03:01
تیم تنیس روی میز کشورمان در روز نخست مسابقات آزاد جوانان لهستان به چهار پیروزی دست یافت و در دو دیدار نیز متحمل شکست شد.

به گزارش خبرنگار مهر، امروز و در روز نخست مسابقات تنیس روی میز آزاد لهستان حمید رضا طاهرخانی در گروه پنج این رقابت ها با نتیجه 3 بریک مقابل نماینده بلاروس به برتری دست یافت اما در دیدار با حریف آلمانی با نتیجه 3 بر2 متحمل شکست شد.

در گروه هشت نوشاد عالمیان پینگ پنگ باز بلژیکی را با نتیجه 3 بر صفر شکست داد. دراین گروه بازیکن ژاپنی از رویارویی با نوشاد عالمیان امتناع کرد تا نماینده کشورمان برتری را از آن خود کند.

روح الله شیشه گرها دیگر نماینده ایران در مسابقات تنیس روی میز آزاد لهستان در گروه 14 پس از شکست 3 بر صفر مقابل حریف مجارستانی، به مصاف بازیکنی از ژاپن رفت و به برتری 3 بر2 دست یافت.

مسعود یعقوبی، حمید رضا طاهرخانی و روح الله شیشه گرها برای برگزاری سومین و آخرین دیدار خود در مرحله مقدماتی مسابقات تنیس روی میز آزاد لهستان عصر امروز به ترتیب به مصاف پینگ پنگ بازانی از ژاپن، بلاروس و بلژیک می روند.

مسعود یعقوبی یکی دیگر از پینگ پنگ بازان کشورمان است که در گروه یک این رقابت ها با نمایندگانی از سوئد، اوکراین و ژاپن همگروه شده بود. این بازیکن در آخرین لحظات به دلیل مشکلاتی از سفر به لهستان بازماند به همین دلیل در هر سه بازی بازنده شناخته شد.

مسابقات تنیس روی میز آزاد لهستان تا 12 خردادماه در شهر "دیسلا واوو" پیگیری می شود.

دل تنگم
29-05-2008, 03:02
اصفهان - خبرگزاری مهر: مدیر روابط عمومی باشگاه فولاد مبارکه سپاهان اخراج "ژوران ویرا" سرمربی برزیلی تیم فوتبال این باشگاه را به شدت تکذیب کرد.

حمید باقری در گفتگو با خبرنگار مهر در اصفهان اظهار داشت: در ارتباط با قطع همکاری سپاهان و ویرا تصمیمی اتخاذ نشده است و اخبار منتشر شده در خصوص اخراج این سرمربی کذب محض است.

وی گفت: ویرا با سپاهان قرارداد یک سال و نیمه منعقد کرده بود و هنوز مدت قراردادش به پایان نرسیده است و همچنان به کار خود ادامه می دهد.

باقری بدشانسی را یکی از عوامل مهم ناکامی سپاهان در جام حذفی لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا ذکر کرد.

دل تنگم
29-05-2008, 03:03
رئیس هیئت مدیره باشگاه سپاهان اصفهان خبر برکناری و یا کناره گیری محمدرضا ساکت از سمت مدیرعاملی این باشگاه را تکذیب کرد.

محسن پورسینا درگفتگو با خبرنگارمهر، در خصوص برکناری ساکت به دلیل شکست های اخیر سپاهان و از دست دادن 3 جام در کمتر از یک ماه گفت: ایرادی درعملکرد ساکت وجود ندارد و به جرات می گویم کمتر مدیری در ایران است که همانند وی ورزش را درک کند. ضمن اینکه شاخصه های مدیریتی ساکت در این چند سال کاملا مشخص و ثابت شده است.

وی با بیان اینکه ساکت تقصیری در شکست های اخیر نداشته، ادامه داد: شاید شجاع نبودن سرمربی عامل این ناکامی ها بوده است. این مربی در چند بازی اخیر به علت عقب کشیدن تیم، پیروزی های مهمی را با تساوی و شکست عوض کرده اما در این خصوص پس از جمع بندی نهایی هیئت مدیره باید اظهار نظر کرد.

رئیس هیئت مدیره باشگاه سپاهان با بیان اینکه نشست هیئت مدیره این باشگاه از ساعتی دیگر آغاز می شود، در خصوص آینده کاری ویرا افزود: به علت اینکه یک سال دیگر از قرارداد ویرا باقیمانده است، اگر ایشان استعفا دهند راحت تر می توانیم وی را عوض کنیم، در غیر اینصورت اگر هیئت مدیره به برکناری این مربی رای دهد، در حدود 400 میلیون تومان ضرر می کنیم.

پورسینا با اشاره به اینکه ویرا پس از جمع بندی هیئت مدیره باشگاه و مشورت با رجایی انتخاب شد، اظهار داشت: ما قبل از انتخاب ویرا با شرایط خاصی مواجه شدیم. لوکا تیم را رها کرده و ابراهیم زاده هم با اجبار فدراسیون به تیم ملی پیوسته بود. در آن مقطع ما درعرض 2 هفته سرمربی و مربی خود را از دست دادیم و به علت آنکه در میان فصل مربی آزادی وجود نداشت، از بین ویرا و لورانت، ویرا را انتخاب کردیم زیرا با توجه به پیشینه لورانت، برای تداوم همکاری این مربی با باشگاه هیچ تضمینی وجود نداشت.

وی با بیان اینکه فوتبال ورزشی بی رحم است، خاطر نشان کرد: اگر بازیکنان اصلی ما مصدوم نمی شدند، گل های صحیح ما در دیدار با الاتحاد مردود نمی شد، داور دیدار با پرسپولیس یک دقیقه زودتر سوت می زد و بازیکنانمان خسته نبودند، امروز همه می گفتند ویرا مربی بسیار خوبی است و امروز مجبور نبودیم در خصوص ادامه همکاری این مربی با باشگاه تصمیم گیری کنیم.

رئیس هیئت مدیره باشگاه سپاهان در پایان گفت: در نشست امروز عمدتا در خصوص آینده سپاهان، کادرفنی و تقویت تیم برای حضور پرقدرت تیم در رقابت های داخلی و خارجی تصمیم گیری می شود تا فصل آینده هم جزو مدعیان قهرمانی هر سه جام باشیم.

دل تنگم
03-06-2008, 01:27

مهاجم سوئدی تیم فوتبال اینتر میلان از فصل آینده با دریافت حقوق سالیانه 12 میلیون یورو به پردرآمدترین بازیکن جهان تبدیل می شود.

به نقل از مهر، زلاتان ابراهیموویچ روز یکشنبه با سران باشگاه اینتر در خصوص تمدید قرارداد خود تا سال 2013 به توافق رسید و بر اساس این قرارداد، سالیانه 12 میلیون یورو (7/18 میلیون دلار) دستمزد دریافت خواهد کرد.

روزنامه گاتزتا دلو اسپورت در این خصوص گزارش داد: ماسیمو موراتی، مالک اینتر، این خبر را رسما در ماه سپتامبر اعلام خواهد کرد.

ابراهیموویچ از سال 2006 به اینتر پیوسته و فصل گذشته 17 گل ،از جمله گل های قهرمانی در بازی با پارما، در رقابت های سری آ برای اینتر را به ثمر رسانده است.

ملی پوش سوئدی اینتر با این دستمزد بالاتر از کاکا، مهاجم برزیلی میلان با 9 میلیون یورو، رونالدینیو از بارسلونا با 8 میلیون یورو و کریستیانو رونالدو از منچستریونایتد با 5/7 میلیون یورو خواهد ایستاد.

دل تنگم
03-06-2008, 01:29

رده‌بندی برترین فرنگی كاران جهان در پایان ماه می اعلام شد که حمید سوریان در صدر برترین های وزن 55 کیلوگرم کشتی فرنگی جهان قرار گرفت.

به نقل از ایسنا، این رده‌بندی هر ماهه توسط ایسنا و فدراسیون‌های كشتی ایران، بلغارستان و آمریكا منتشر می‌شود كه كشتی‌گیران براساس عملكردشان در تمامی تورنمنت‌های یك سال در این رده بندی جای می‌گیرند.

در پایان ماه می، حمید سوریان دارنده سه مدال طلا جهان با اختلاف نسبت به رقیبانش درصدر بهترین 55 كیلویی‌های جهان قرار دارد. همچنین قاسم رضایی دارنده مدال برنز سال 2007 جهان پس از قهرمانی در آسیا همچنان برترین فرنگی‌كار وزن 96 كیلوگرم است. در بین سایر كشتی‌گیران ایرانی، مسعود هاشم‌زاده در مكان ششم وزن 120 كیلوگرم قرار دارد و طالب نعمت‌پور نیز در وزن 84 كیلو هفتم است.

رده‌بندی برترین فرنگی‌كاران جهان در پایان ماه می به ترتیب زیر است:

55 كیلوگرم:

1- حمید سوریان (ایران) 30 امتیاز
2- نظیر مانكیف (روسیه) 19 امتیاز
3- لیندسی درلاچر (آمریكا) 18 امتیاز

60 كیلوگرم:

1- دیوید بدینادزه (گرجستان) و داوور استفانك (صربستان) 20 امتیاز
3- یاركو هویكی (فنلاند) 19 امتیاز
........15- ابوذر نورزاده (ایران) 8 امتیاز

66 كیلوگرم:

1- فرید منصوراف (آذربایجان) 24 امتیاز
2- تاماش لورینچ (مجارستان) 22 امتیاز
3- استیوگنات (فرانسه) 20 امتیاز
.... 12- علی محمدی (ایران) 8 امتیاز

74 كیلوگرم:

1- یاوور یاناكیف (بلغارستان) 20 امتیاز
2- مارك مادسن (دانمارك) 17 امتیاز
3- ولادیمیر شاتسكیخ (اوكراین) 16 امتیاز

84 كیلوگرم:

1- الكسی میشین (روسیه) و بدری خاسایا (گرجستان) 20 امتیاز
3- براد ورینگ (آمریكا) 19 امتیاز
....7- طالب نعمت‌پور (ایران) 14 امتیاز

96 كیلوگرم:

1- قاسم رضایی (ایران) 25 امتیاز
2- رمز نوزادزه (گرجستان) 24 امتیاز
3- جاستین رویز (آمریكا) 21 امتیاز

120 كیلوگرم:

1- میهایل لوپز (كوبا) 43 امتیاز
2- حسن باروئف (روسیه) 27 امتیاز
3- یوری پاتریكف (ارمنستان) 21 امتیاز
.... 6- مسعود هاشم‌زاده (ایران) 14 امتیاز

دل تنگم
03-06-2008, 02:21
سرمربی پیشین تیم فوتبال چلسی انگلستان به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال اینترمیلان ایتالیا انتخاب شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مورینیو و سران اینتر روز جمعه هفته گذشته در میهمانی ناهار که در پاریس ترتیب داده شده بود با یکدیگر ملاقات کردند. آنسا، خبرگزاری رسمی ایتالیا هم خبر داد که سرمربی پیشین تیم فوتبال چلسی روز دوشنبه قرارداد خود را رسما با اینتر میلان به ثبت می رساند.

براساس این گزارش، خبرگزاری فرانسه امروز خبر داد که سرمربی پرتغالی پیشین تیم فوتبال چلسی عصر امروز رسما به عنوان سرمربی تیم فوتبال اینترمیلان انتخاب شده است.

مورینیو 45 ساله دو بار تیم چلسی را به مقام قهرمانی لیگ برتر و یک بار به مقام قهرمانی جام حذفی باشگاه‌های انگلیس رسانده است.

دل تنگم
03-06-2008, 19:24
تیم ملی فوتبال کشورمان با کسب تساوی برابر امارات در ورزشگاه خانگی، کار صعود به مرحله بعد مرحله مقدماتی جام جهانی را دشوار کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، در این دیدار که از ساعت 19 امروز با حضور بیش از 50 هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد دو تیم در پایان به تساوی بدون گل دست یافتند.

تیم ملی فوتبال کشورمان در این دیدار با رحمتی، حسینی، عقیلی، کعبی، زارع، نکونام، تیموریان، حاجی صفی، رضایی، شجاعی و عنایتی گام در میدان نهاد و با وجود تلاشی که ملی پوشان از خود انجام دادند اما نتوانستند موقعیت خطرناکی را روی دروازه تیم امارات ایجاد کنند.

در نیمه اول تیم ملی موقعیت چندانی برای گلزنی نداشت اما در نیمه دوم با به میدان آمدن خلیلی و میداودی بر قدرت تهاجمی تیم ملی افزوده شد اما بازهم نتوانستند دروازه امارات را با خطر جدی مواجه کند.

تیم ملی فوتبال کشورمان در دقایق پایانی حملات زیادی را روی دروازه امارات پی ریزی کرد اما عملکرد بازیکنان تیم ملی امارات و خصوصا دروازه بان این تیم اجازه نداد تیم ایران به گل برسد.

با این تساوی تیم ملی فوتبال امارات با 5 امتیاز در صدر جدول قرار دارد و تیم کشورمان با 3 امتیاز از سه تساوی در رده دوم قرار دارد و تیم های سوریه و کویت در رده های بعدی قرار دارند.

تیم ملی فوتبال کشورمان در ادامه دیدارهای مرحله مقدماتی جام جهانی باید روز 18 خرداد در شهر العین به مصاف امارات برود. روز 25 خرداد باید در سوریه با تیم ملی این کشور دیدار کند و در آخرین دیدار دور برگشت روز دوم تیرماه در ورزشگاه آزادی تهران میزبان کویت خواهد بود.

دل تنگم
08-06-2008, 00:00

مرد شش مداله کشتی آزاد کشورمان در میان ناباوری همگان با دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.
به نقل از مهر، علیرضا حیدری، کشتی گیر وزن 96 کیلوگرم و مرد شش مداله کشتی آزاد ایران دقایقی پیش در حالیکه در مبارزه با جعفر دلیری تایم اول را با پیروزی 4 برصفر پشت سرگذاشته بود از ادامه مبارزه با این حریف کرمانشاهی خودداری کرد.

حیدری با انصراف از ادامه کشتی با دلیری چهار گوشه تشک را بوسید و از دنیای قهرمانی خداحافظی کشتی کرد.

حیدری با این اقدام خود تمامی تماشاگران، خبرنگاران و مسئولان فدراسیون کشتی را شوکه کرد به طوری که برگزاری مسابقات تا 15 دقیقه تعطیل شد و حاضرین در سالن یک صدا قهرمان کشتی ایران را تشویق می کردند.

دل تنگم
03-07-2008, 19:47

افشين قطبي سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس تهران شد.

به گزارش خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سرانجام پس از هفته‌ها بلاتكليفي بر سر انتخاب و معرفي سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس تهران، افشين قطبي سرمربي فصل پيش اين تيم، با مسوولان باشگاه پرسپوليس به توافق رسيد و رسما هدايت قهرمان ليگ هفتم را به دست گرفت.

به گفته‌ي يكي از اعضاي هيات مديره باشگاه پرسپوليس، افشين قطبي امروز در دبي قراردادش را به مدت دو سال با نماينده اين باشگاه امضا كرده است و قرار است، جمعه شنبه براي ثبت قرارداد به تهران بازگردد.

باشگاه پرسپوليس شرايط قطبي را پذيرفته و حتي تمديد قراداد برخي بازيكنان اين تيم از جمله عليرضا واحدي نيكبخت، به نظر او بستگي دارد.

بر اساس توافق انجام شده بين باشگاه پرسپوليس و افشين قطبي،‌قرار است يك مربي برزيلي به همراه افشين پيرواني دستياران او در پرسپوليس باشند.

قطبي پيش از اين با حبيب‌ كاشاني مديرعامل سابق باشگاه پرسپوليس به توافق نرسيد و اين تيم پرطرفدار پايتخت را ترك كرد. كاشاني نيز پس از آن به دليل مشكلاتي كه در باشگاه پرسپوليس وجود داشت از سمت خود استعفا و جاي خود را به داريوش مصطفوي داد.

در حال حاضر بازيكنان تيم فوتبال پرسپوليس زير نظر افشين پيرواني مربي موقت و جديد اين تيم تمرين مي‌كنند.

دل تنگم
03-07-2008, 19:54
قرعه‌كشي مرحله مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا در سال 2012 انجام شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) تيم ملي ايران در گروه E با تيم‌هاي ملي تايلند اردن و سنگاپور هم‌گروه شد.

20 تيم حاضر در مرحله‌ي مقدماتي در 5 گروه 4 تيمي قرار گرفتند. از هر گروه دو تيم راهي مرحله نهايي رقابت‌ها خواهد شد. تا در نهايت همراه با عراق، عربستان سعودي، كره جنوبي و دو تيم قهرمان جام چلنج كاپ در سال‌هاي 2008 و 2010 و قطر 16 تيم نهايي جام ملت‌هاي آسيا را تشكيل دهند.

قطر در سال 2011 ميزبان جام ملت‌هاي آسيا است.
گروه‌بندي تيم‌هاي حاضر به اين ترتيب است.

گروه A :

ژاپن، بحرين، هنگ كنگ، يمن

گروه B:

استراليا، اندونزي، عمان، كويت

گروه C:

ازبكستان امارات متحده عربي، مالزي هند

گروه D:

ويتنام، چين، سوريه، لبنان

گروه E:

ايران، تايلند اردن، سنگاپور

دل تنگم
03-07-2008, 19:55
پس از نشست رئيس فدراسيون وزنه‌برداري با كادر فني، سه ملي پوش اعزامي ايران به بازي‌هاي المپيك 2008 پكن مشخص شدند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بر اساس نشست صبح امروز(پنج‌شنبه) و پس از اتمام تمرين نوبت صبح اردونشينان تيم ملي وزنه‌برداري و با بررسي آمادگي ملي پوشان، ركوردهاي تمريني، مقايسه با ركوردهاي به ثبت رسيده در رقابت‌هاي جهاني، قهرماني اروپا، قهرماني آسيا و همچنين شرايط روحي و رواني پنج ملي پوش حاضر در اردو، در نهايت "حسين رضازاده"، "محسن بيرانوند" و "اصغر ابراهيمي" به عنوان نمايندگان وزنه‌برداري ايران در بازي‌هاي پكن انتخاب شدند.

بر اين اساس حسين رضازاده در فوق سنگين، محسن بيرانوند در 105كيلوگرم و اصغر ابراهيمي در 94 كيلوگرم، 15 مردادماه جاري عازم پكن خواهند شد تا ازجايگاه وزنه برداري ايران در المپيك دفاع نموده و براي كشورمان افتخارآفريني كنند.

هم‌چنين كادرفني تيم ملي، رشيد شريفي ديگر ملي پوش فوق سنگين كشورمان را به دليل ركوردهاي نزديك به رده‌بندي فدراسيون جهاني و هم‌چنين تلاش و پيگيري مستمر در تمرينات و داشتن آمادگي بالا به عنوان يار ذخيره ايران در بازي‌هاي 2008 پكن انتخاب كرد.

دل تنگم
03-07-2008, 19:56
در آخرين مرحله از مسابقه‌ي انتخابي مدعيان وزن اول المپيك، "رضا نادريان" با پيروزي برابر "بهزاد خداداد" به عنوان نفر اول وزن اول المپيكي تكواندوي ايران انتخاب شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين مسابقه پيش از ظهر امروز در محل خانه تكواندو و با حضور تمامي مسولان فدراسيون و اعضاي كادر فني تيم‌هاي ملي برگزار شد كه در پايان سه راند مسابقه "نادريان" توانست با نتيجه پنج بر يك بر حريف خود غلبه كند.
"سيروس رضايي" رييس كميته‌ي داوران فدراسيون تكواندو به عنوان داور وسط قضاوت اين بازي را برعهده داشت، ضمن اين‌كه "مهدي بي‌باك" و "رسول متين‌فر" به ترتيب خداداد و نادريان را كوچ كردند.

در حال حاضر قرار است، اعضاي كادرفني تيم‌هاي ملي در نشستي مطبوعاتي به سوالات خبرنگاران پاسخ دهند.

براساس اين گزارش، مطابق با گواهي پزشك معالج، مسابقه "هادي ساعي" و "يوسف كرمي" برگزار نشد و قرار است تا در اين رابطه اعضاي كادر فني تيم ملي تكواندو به زودي تكليف نماينده وزن سوم تكواندوي ايران در المپيك را مشخص كنند.

دل تنگم
03-07-2008, 19:58
اعضاي كادرفني تيم ملي تكواندو پس از انجام مسابقه انتخابي "بهزاد خداداد" و "رضا نادريان" به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) در ابتداي اين نشست خبري حسن ذوالقدر، مدير فني تيم ملي تكواندو گفت: همه شاهد بوديد كه در اين مدت كادر فني تيم ملي با چه وسواس، تلاش و ممارستي سعي كرد تا بهترين نفر را انتخاب كند، در تمامي مراحل آماده‌سازي تيم ملي جدول ارزشيابي تنظيم كرديم تا بر اساس عملكرد قهرمانان دو گزينه المپيكي انتخاب كنيم.

وي افزود: وسواس بيش از حد و كنكاش انجام شده دليل عدم توانايي كادر فني نبود و هدف اصلي ما اين بود تا ورزشكاران به خودباوري برسند و نفراتي كه از اردو خط مي‌خورند تا المپيك در كنار نفرات اصلي در اردوها حضور داشته باشند. در حقيقت قصد داشتيم تا انتخابي به شكل عيني آن انجام شود.

ذوالقدر خاطر نشان كرد: در اولين مرحله انتخابي انجام شده بين ساعي و كرمي هر دو به تساوي رسيدند و امروز مطابق با نظر پزشك معتمد فدراسيون و كميته ملي المپيك به دليل مصدوميت ساعي اين انتخابي برگزار نشد.

مدير فني تيم ملي تكواندو با تبريك به "نادريان" گفت: براي بهزاد خداداد به عنوان يار ملي‌پوشي كه سال‌هاي سال زحمت كشيده و فيناليست سه دوره مسابقات جهاني بوده متاسفم، ارزش‌هاي وي به هيچ وجه فراموش شدني نيست. خداداد هم چنان در آينده در خدمت تيم ملي خواهد بود و از تجربيات وي استفاده خواهيم كرد.

در ادامه، مهماندوست سرمربي تيم ملي تكواندو نيز گفت: تكواندو يكي از قوي‌ترين تيم‌هاي ورزشي ايران است و اين كه همه مردم چشم اميد به مدال آوري تكواندو بسته‌اند كار ما را دشوارتر مي‌كند. امروز از نفرات شاخصي برخورداريم كه نمي‌توانيم به راحتي از نام آنها بگذريم.

وي تصريح كرد: در تمام شش ماه گذشته تاكنون تمامي معيارهاي فني جسماني شركت در مسابقات برون مرزي مورد نظر ما قرار داشت و هدف مان اين بود تا اين معيارها باعث اعزام بهترين‌ها شود. به همين دليل در پايان انتخابي كه شاهد بوديد، نادريان به عنوان گزينه وزن اول المپيك انتخاب شد و با توجه به معيارهاي به دست آمده "هادي ساعي" نيز در وزن سوم المپيك به روي شياب چانگ خواهد رفت.

سرمربي تيم ملي در پاسخ به اين سوال كه چرا تصميمات كادر فني به دفعات تغيير كرد و به ويژه درباره "هادي ساعي" با علم به مصدوميت وي تصميم به برگزاري انتخابي گرفته شد؟ گفت: درباره هادي ساعي دو نامه دريافت كرديم كه نامه اول نشان مي‌داد هادي ساعي مي‌تواند آماده مسابقه شود اما، در نامه دوم دكتر راضي بحث استراحت مجدد وي مطرح شد و به همين دليل تصميم گرفتيم تا انتخابي انجام نشود. شرايط بهزاد خداداد متفاوت بود. او در اولين مسابقه انتخابي با نتيجه ‌١٠ بر ‌٥ نتيجه را واگذار كرد كه در همان جا به دليل مصدوميت مي‌توانستيم همه چيز را تمام شده تلقي كنيم اما، اين انتخابي در اصل به خاطر "خداداد" انجام شد تا فرصت مجددي در اختيار وي قرار بگيرد.

سرمربي تيم تكواندو در توضيح معيارهاي برتري "ساعي" برابر "كرمي" گفت: برتري ساعي در اولين مسابقه انتخابي در مقابل مهدي بي‌باك كسب مدال طلا در مسابقات كسب سهميه المپيك و انصراف كرمي از انجام انتخابي برابر ساعي از جمله معيارهايي بود كه راي به برتري ساعي داد. ضمن اينكه در تست‌هاي آمادگي جسماني انجام شده امتياز ساعي ‌١٣+ و كرمي ‌٧٠/٦ - بود كه نشان دهنده آمادگي جسماني ساعي است. هم چنين در انتخابي مستقيم اين دو تكواندوكار "يوسف كرمي" بازي اول را پنج بر چهار برد اما، ساعي مسابقه دوم را ‌١٢ بر ‌١٠ به سود پايان رساند كه نشان دهنده قابليت بالاتر وي است.

در پايان اين نشست خبري اعلام شد سيد محمد فولادگر رييس فدارسيون تكواندو دوشنبه هفته آينده در كنفرانس خبري به سوالات خبرنگاران پاسخ خواهد داد.

دل تنگم
03-07-2008, 19:59
كامران صاحب‌پناه" به سمت مديرعامل جديد باشگاه پيكان تهران منصوب شد.

به گزارش خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، منوچهر منطقي مديرعامل گروه صنعتي ايران‌خودرو، طي حكمي كامران صاحب‌پناه را به سمت مديرعامل جديد باشگاه پيكان تهران منصوب كرد.

"صاحب پناه" پيش از اين مديرعامل باشگاه تام‌ايران‌خودرو بوده است.

چندي پيش "محمدرضا داورزني" مديرعامل سابق باشگاه پيكان به علت مشغله كاري از سمت خود استعفا كرد اما، هم‌چنان به فعاليت خود در باشگاه پيكان به عنوان يكي از اعضاي هيات مديره ادامه خواهد داد.

"داورزني" رييس فدراسيون واليبال ايران است.

دل تنگم
07-07-2008, 03:28
دو و ميدانی- گروه ورزشي - دو و ميداني در ايران حيات تازه‌اي يافته و نسل تازه اين ورزش پايه پيشرفت قابل توجهي داشته‌اند

قهرماني در جهان و آسيا و حضور در مسابقات بين‌المللي جايزه بزرگ و درحال حاضر بدون استفاده از سهميه‌هاي اهدايي، كسب 6 سهميه براي المپيك، همگي نشان‌دهنده آن است كه بايد گذشته‌ها را فراموش كرد و نگاه جدي‌تري به تحولات جاري دووميداني داشت.
احسان مهاجرشجاعي، احسان حدادي، سجاد مرادي و ... حالا در زمره بهترين‌هاي دووميداني آسيا و جهان هستند و مدت‌هاست كه دورخيز مناسبي را براي حضور موفق در المپيك آغاز كرده‌اند.

علاوه بر اين ورزشكاران،‌ قهرمان ديگري هم كه از بدو تولدش در آمريكا زندگي كرده، خود را مهياي شركت در المپيك مي‌كند تا براي وطنش ايران افتخار‌آفريني كند.
امين نيك‌فر هفته گذشته در رقابت با بهترين‌هاي پرتاب وزنه آمريكا كار بزرگي انجام داد و توانست به ركورد 19 متر و 94 سانتي‌متر دست يابد. او حالا با اين پرتاب ركورددار ايران هم شده و سهميه ورودي B المپيك را به‌دست آورده است.

نيك‌فر در همه گفت‌وگو‌هايش عنوان كرده كه به ايراني بودنش افتخار مي‌كند و به سرزمين پدري‌اش عشق مي‌ورزد.

او يك رقيب جدي در ايران به نام مهدي شاهرخي دارد كه متاسفانه اين روزها به دليل مصدوميت خانه‌نشين شده است. يقيناً‌ پرتاب وزنه ايران با حضور اين دو قهرمان بزرگ مي‌تواند سال‌ها بيمه شود.

روز گذشته ايسنا، مصاحبه اي را با امين نيك‌فر انجام داده كه آگاهي از حس و حال قهرمان و ركورددار جديد پرتاب وزنه ايران خالي از لطف نيست. نيك‌فر در پاسخ به اين سئوال كه چرا اينقدر به ايران عشق مي‌ورزد، جواب زيبايي مي‌دهد. او مي‌گويد: «ايران يك كشور زيبا با تاريخچه‌اي فوق‌العاده و همچنين آينده‌‌اي روشن است.

خانواده من در ايران زندگي مي‌كنند و ديدار با آنها همواره باعث خشنودي من مي‌شود. من در آينده‌اي نزديك مصمم به حضوري يك ساله در ايران هستم. مي‌خواهم درك واقع‌بينانه‌تري از وضعيت حال حاضر ايران به دست بياورم.»

نيك‌فر براي آنكه همه كارها و برنامه‌هايش در آمريكا رنگ و بوي ايراني داشته باشد، براي انجام تمرينات خود به سراغ هيچ‌كدام از مربيان آمريكايي نرفته و تنها با مربي ايراني‌اش، محمد ساعت‌آرا تمرينات خود را انجام مي‌دهد.

او شرايط كنوني خود را اينگونه بيان مي‌كند: «تمرين‌هاي من در شرايط كنوني فقط براي حضور در المپيك است و همه چيز خوب پيش مي‌رود. به كمك مربي‌ام برنامه‌هاي طولاني مدت را براي اين بازي‌ها پشت سرگذاشته‌ام.

همان تمريناتي را انجام مي‌دهم كه من را در ماه مارس به ركورد 19 متر و 58 سانتي‌متر و در هفته‌هاي اخير به 19 متر و 94 سانتي‌متر رسانده است.تمرين‌هاي مناسب و سازماندهي شده از موارد كليدي برنامه‌ آماده‌سازي من است.

گمان مي‌كنم براي من تنها حضور در المپيك دستاوردي بزرگي است، اما نبايد كسب موفقيت در اين بازي‌ها را از ذهن دور كنم.» نيك‌فر مي‌افزايد: «بسياري از ورزشكاران تنها براي جهانگردي عازم المپيك مي‌شوند نه براي رقابت، فكر مي‌كنم در صورتي كه بتوانم ذهنيت و هدف خوبي از حضور در اين بازي‌ها براي خود متصور باشم، موفق خواهم شد.»

امين نيك‌فر از احسان حدادي هم به خوبي ياد مي‌كند و مي‌گويد: «او براي من الگو است. حدادي تصميم گرفت در پرتاب ديسك ‌جهان بهترين باشد و درحال حاضر نيز در راه رسيدن به اين هدف است. تماشاي پيشرفت او و بهتر شدنش در پرتاب ديسك باعث خوشحالي فراوان من مي‌شود. فكر مي‌كنم او بخت زيادي براي كسب مدال طلا در بازي‌هاي المپيك پكن خواهد داشت.»

دل تنگم
07-07-2008, 03:29
رقابت‌هاي داخلي دووميداني انتخابي بازي‌هاي المپيك براي افزايش سهميه‌هاي ايران در المپيك پكن طي 2 روز در دو ورزشگاه شهيد شيرودي و اختصاصي مجموعه آفتاب در تهران برگزار شد.

محسن رباني در پرش با نيزه، محمد صميمي در پرتاب ديسك، محمد ارزنده در پرش طول و هادي سپهرزاد در ماده دهگانه در اين مسابقات شركت كردند.

هيچكدام از اين چهار ورزشكار نتوانستند به حدنصاب‌هاي تعيين شده براي شركت در بازي‌هاي المپيك 2008 پكن دست يابند.

دل تنگم
07-07-2008, 03:36

فوتبال- همشهري آنلاين:
فدراسيون فوتبال تركيه در مرگ حسن دوآن عزادار شد.

تنها چند روز بعد از رسيدن تيم ملي فوتبال تركيه به مرحله نيمه نهايي جام ملت‌هاي اروپا كه بهترين نتيجه اين تيم در تاريخ اين رقابت‌ها بود، رئيس فدراسيون فوتبال اين كشور بر اثر حمله قلبي درگذشت.

به گزارش كيكر، حسن دوآن كه به همراه فاتح تريم، سرمربي تيم ملي در بودروم در جنوب تركيه در تعطيلات به سر مي برد، هنگام صرف شام دچار حمله قلبي شد و با وجود اينكه به سرعت به بيمارستان انتقال يافت، تلاش پزشكان ثمري نداشت و وي در سن 52 سالگي دار فاني را وداع گفت.

وي تازه در ماه فوريه گذشته رياست فدراسيون فوتبال تركيه را به عهده گرفته بود. وي كسي بود كه پس از حذف تركيه توسط آلمان در جام ملتهاي اروپا، تريم را راضي به ماندن در تيم ملي كرد.

دل تنگم
07-07-2008, 03:49
دوچرخه‌سواری- همشهري آنلاين:
مسابقات دوچرخه سواری تورفرانسه از روز شنبه 15 تير، آغاز ‌شد.
این پرسش مطرح است که آیا این بار ورزش، موضوع اصلی این مسابقات خواهد بود، یا بار دیگر مسائل جنبی مانند استفاده از داروهای نیروزا بر آن سایه خواهد افکند؟
رسوایی‌های سال‌های گذشته، تاثیر خود را بر اسپانسرهای ورزش دوچرخه‌سواری نیز گذاشته‌ است.
دو سال گذشته برای سازمان‌دهندگان تور دوفرانس یک کابوس بود. در سال ۲۰۰۶ نخست «یان اولریش» محروم و سپس «فلوید لاندیس» برنده‌ مسابقات، به خاطر استفاده از داروهای نیروزا خلع مقام شد. در سال ۲۰۰۷ نیز ماجرای دوپینگ چند تن از سرشناسان ورزش دوچرخه‌سواری جنجال‌آفرین شد. آیا این کابوس به پایان رسیده است؟
اکنون تصور کنید که تور دوفرانس آغاز شده و هیچ کس علاقه‌ای به آن نشان نمی‌دهد. البته هنوز کار به اینجا نکشیده، ولی بزرگ‌ترین غوغای ورزش دوچرخه‌سواری جهان، به خاطر رسوایی‌های دوپینگ در سال‌های گذشته به شدت آسیب دیده است.
به گزارش دويچه‌وله، آلکساندر کراوزه از از آژانس پژوهش بازار در شهر کلن آلمان می گوید: «تور دوفرانس در آلمان بیش از دیگر کشورهای اروپایی آسیب دید. ما می‌توانستیم در تحقیقات خود برپایه‌ ارقام کنونی ببینیم که در فرانسه، اسپانیا و ایتالیا علاقه به این ورزش همه جا کاهش یافته، ولی اعتبار ورزش دوچرخه‌سواری و تور دوفرانس به عنوان الگوی آن، در هیچ جا مانند آلمان متزلزل نشد».
ظاهرا این امر دو دلیل دارد: نخست اینکه در آلمان به عنوان یک کشور نسبتا جوان در ورزش دوچرخه سواری، بیشتر و منظم‌تر درباره‌ دوپینگ گزارش داده و بحث می‌شود. دیگر اینکه در کشورهای کلاسیک ورزش دوچرخه‌سواری، این مساله را واقع‌بینانه‌تر می‌نگرند.
در فرانسه یا ایتالیا به اندازه‌ کافی هوادار دوچرخه‌سواری وجود دارد که از افشاگری‌ها غافلگیر نشدند و نیز به یک ورزش دوچرخه‌سواری ناب باور نداشتند. ولی در آلمان این گونه نیست. در اینجا سال‌هاست که شرکت‌های تجاری، میلیون‌ها روی قهرمانان جاده‌ها سرمایه گذاری می‌کنند، با این باور که از یک ورزش پاکیزه پشتیبانی می‌کنند.
کراوزه می‌گوید: «در نتیجه‌ اعتراف علنی قهرمانانی چون «اریک زابل» و «رولف آلداگ» و افشا شدن گذشته‌ «یان اولریش» در استفاده از داروهای نیروزا، اعتبار ورزش دوچرخه سواری در آلمان به شدت آسیب دید».
شركت «تله‌کوم» در سال ۲۰۰۷ ترمز خطر را کشید و پس از ۱۶ سال از اسپانسر بودن در ورزش دوچرخه سواری وداع کرد. اسپانسر دیگر یعنی «گرول‌اشتاینر» نیز پس از فصل ۲۰۰۸ کناره گیری می‌کند. تیم دوچرخه‌سواری در آستانه‌ انحلال، و یافتن سرمایه‌گذاران تازه در آلمان بسیار دشوار است.
کراوزه می‌گوید: «امروزه شرکت های تجاری، پیش از آن که در ورزش دوچرخه‌سواری سرمایه گذاری کنند، دو سه بار تامل می‌کنند».
هر چه باشد اخبار منفی منظم از ورزش دوچرخه‌سواری، سیمای اسپانسرها را هم لکه‌دار می‌کند. ولی از سوی دیگر آلکساندر کراوزه به عنوان کارشناس بازار ورزش، اسپانسرها را از سرمایه‌گذاری در ورزش دوچرخه سواری منع نمی‌کند، به شرطی که آن ها پیکار علیه دوپینگ را بر پرچم خود بنویسند.
کراوزه می‌گوید: «ورزش دوچرخه سواری به یک اسپانسر امکانات بهشتی سودمندی می‌دهد. می‌توان نام خود را بر روی تیم گذاشت گذاشت، می‌توان درباره‌ مسابقات داستان‌پردازی کرد و ورزشکاران را برای تبلیغ به خدمت گرفت. این‌ها امکاناتی است که برای نمونه یک اسپانسر در فوتبال بوندسلیگای آلمان ندارد. آن هم به این قیمت مناسب».
کراوزه تخمین می‌زند که ورزش دوچرخه سواری در دو سال گذشته بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون یورو زیان دیده است. ولی توردوفرانس به عنوان جامعیت ورزش دوچرخه سواری هنوز چقدر می‌تواند مصائب و مشکلات را تحمل کند؟ به باور کراوزه، تحمل آن زیاد است. این را می‌توان در رویدادهای دو سال گذشته دید. بلاهایی که در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ بر سر تور دوفرانس آمده، برای هر همایش ورزشی دیگری مرگبار می‌بود. ما می‌بینیم که علاقه به تور دوفرانس کاهش یافته، ولی این علاقه هنوز زیاد است و مردم هنوز در پی اسطوره‌ تور دوفرانس هستند. بر این پایه می‌توان گفت که: «تور دوفرانس مرده، زنده باد تور دوفرانس!».

دل تنگم
07-07-2008, 03:51
فوتبال- همشهري آنلاين:
آژاكس آمستردام، به ازاي 16.25 ميليون يورو، ميرالم سليماني، مهاجم صربستاني تيم رقيب، هرنفين را به خدمت گرفت.
اين دومين خريد آژاكس براي فصل آينده است. درست پيش از اين نيز، اين تيم با مبلغ 7 ميليون يورو، داريو كويتانيش، مهاجم آیژانتيني را از آتلتيكو بيلبائو اسپانيا خريده بود.
به گزارش كيكر، سليماني كه تابستان گذشته با مبلغ 300000 يورو از پارتيزان بلگراد به هرنفين آمده بود، قراردادي چهارساله با آژاكس به امضا رسانده است. وي فصل قبل در 34 بازي 15 گل به ثمر رساند.
آژاكس از اين فصل تحت رهبري ماركو فان باستن، سرمربي سابق تيم ملي هلند قرار خواهد گرفت.تيم ملي هلند با اين مربي 43 ساله در جام ملتهاي اروپا در مرحله نيمه نهايي 3 بر 1 مغلوب روسيه شده و از دور رقابتها خارج شد

دل تنگم
07-07-2008, 03:54
المپيک- ايران در 12 رشته و با 52 ورزشكار در بازي‌هاي المپيك پكن حضور پيدا خواهد كرد.
به گزارش ايسنا، در حالي كه سي‌و سه روز تا شروع رسمي بازي‌هاي المپيك زمان باقي است، اسامي نهايي ورزشكاران كاروان ايران اعلام شد.

اسامي ورزشكاران اعزامي به المپيك:

كشتي آزاد:

عباس دباغي (55 كيلو)، سيدمراد محمدي (60 كيلو)، مهدي تقوي (66 كيلو)، ميثم مصطفي جوكار (74 كيلو)، رضا يزداني (84 كيلو)، سعيد ابراهيمي (96 كيلو) و فردين معصومي (120 كيلو)

كشتي فرنگي:

حميد سوريان (55كيلو)، علي محمدي (66)، سامان طهماسبي (84)، قاسم رضايي (96)، مسعود هاشم‌زاده (120)

تكواندو:

رضا نادريان (وزن اول) و هادي ساعي (وزن سوم ، سارا خوش جمال فكري (وزن اول بانوان)

جودو:

مسعود حاجي‌آخوندزاده (وزن 60- كيلو)، ‌آرش ميراسماعيلي(66-)، علي معلومات(73-)، حامد ملك‌محمدي(81-)، حسين قمي (90-) و محمدرضا رودكي(100+)

وزنه‌برداري:

حسين رضازاده (105+ كيلوگرم)، اصغر ابراهيمي (94 كيلوگرم) و محسن بيرانوند (105- كيلوگرم)

تيروكمان:

حجت الله واعظي و نجمه آبتين

دووميداني:

احسان حدادي (پرتاب ديسك)، عباس صميمي(پرتاب ديسك)، سجاد مرادي (دوهاي 800 و 1500 متر)، احسان مهاجرشجاعي(دو 800 متر)، امين نيك‌فر(پرتاب وزنه)

قايقراني:

هما حسيني و محسن شادي (رويينگ)

دوچرخه‌سواري:

قادر ميزباني، حسين عسگري و مهدي سهرابي

تنيس روي ميز:

افشين نوروزي

بوكس:

مرتضي سپه‌وند (69 كيلوگرم)، مهدي قرباني (81 كيلو) و علي مظاهري (91 كيلو)

بسكتبال:

جواد داوري، محمدرضا اكبري، هومن رضايي، حامد سهراب‌نژاد، امير اميني، آرن داودي، مهدي كامراني، سعيد داورپناه، جابر روزبهاني، حامد حدادي، اصغر كاردوست، ايمان زندي، حامد آفاق، اوشين ساهاكيان و صمدنيكخواه بهرامي ( البته از بين اين 15 بازيكن، سه نفر خط خواهند خورد).

نخستين گروه اعزامي، تيم بسكتبال است كه 12 مرداد راهي پكن مي‌شود و تيم‌هاي تكواندو و كشتي آزاد به عنوان آخرين گروه، 23 مراد ماه به پكن سفر مي‌كنند.
بازي‌هاي المپيك 2008 پكن به طور رسمي از 18 مرداد آغاز مي‌شود.

دل تنگم
07-07-2008, 03:57
فوتبال- گروه ورزشي:

چالش جدي باشگاه‌ها و تيم ملي با آغاز اردوي اسپانيا از روز پنجشنبه آغاز خواهد شد ‌و ملي‌پوشان جهت همراهي تيم ملي در اردوي اسپانيا تمرينات تيم‌هاي باشگاهي خود را ترك مي‌كنند.

اين اتفاق در فاصله يك ماه به آغاز ليگ برتر، عمده‌ترين مشكل مربيان تيم‌هاي باشگاهي به شمار مي‌رود.

اردوي اسپانيا در حالي آغاز مي‌شود كه طبق زمان‌بندي اعلام شده از سوي سازمان ليگ حدود يك ماه به آغاز مسابقات ليگ برتر باقي مانده و مربيان براي انجام برنامه‌هاي آماده‌سازي و خصوصاً بدنسازي بازيكنان دچار مشكلات زيادي هستند.

ملي‌پوشان باشگاه‌ها كه طبيعتاً ستاره‌هاي ليگ به شمار مي‌روند، در همين شرايط حساس بايد تيم ملي را در اردوي اسپانيا همراهي كنند.

روز يكشنبه سرمربي تيم ملي ايران اسامي ۲۵ بازيكن تيم ملي را براي حضور در اردوي آماده‌سازي اسپانيا اعلام كرد، ‌اين در حالي است كه لژيونرها با توجه به آغاز تمرينات تيم‌هاي خارجي قادر به همراهي تيم ملي در اين اردو نخواهند بود.

تيم‌هاي داخلي هم با توجه به آغاز تمرينات و نزديكي فصل جديد رقابت‌هاي ليگ برتر تمايلي به از دست دادن بازيكنان خود ندارند اما در هر صورت برنامه‌هاي آماده‌سازي تيم ملي بايد پيگيري شود.

اردوي ۱۰ روزه تيم ملي در فاصله روزهاي ۲۰ تا ۳۰ تير ماه در ماربلاي اسپانيا برگزار مي‌شود و ملي‌پوشان چند بازي تداركاتي مناسب در طول اين اردو برگزار خواهند كرد.

پس از آن بازيكنان تيم ملي راهي جمهوري چك خواهند شد و اردويي يك‌هفته‌اي در اين كشور پشت‌سر مي‌گذارند. در نهايت يك هفته پيش از آغاز ليگ، ‌ملي‌پوشان به ايران بازمي‌گردند و فرصت حضور در تمرينات تيم‌هاي باشگاهي را پيدا خواهند كرد.
علي دايي با توجه به برنامه‌هاي فشرده ليگ بايد منافع باشگاه‌ها را در برگزاري اردوها و بازي‌هاي تداركاتي در نظر داشته باشد.

با اين وجود به نظر مي‌رسد تمرينات بدنسازي بازيكنان بايد در همين اردوي تيم ملي برگزار شود.

لغو سوپرجام؟

گفته شده سوپرجام يك هفته پيش از آغاز ليگ انجام مي‌شود، در حالي كه ملي‌پوشان دقيقاً در همين روز به ايران باز مي‌گردند و فرصت زيادي براي همراهي تيم‌هاي باشگاهي خود ندارند.

از سويي، فشار بازي‌هاي تيم ملي و مسابقات غرب آسيا مشكلات زيادي در برگزاري رقابت‌هاي ليگ ايجاد خواهد كرد كه مجموعه اين عوامل در درجه اول منجر به لغو بازي سوپرجام ميان پرسپوليس و استقلال خواهد شد.

قرار است بازي‌هاي ليگ از ۱۵ مرداد آغاز شود و در فاصله هر ۵ روز تيم‌ها به ميدان بروند تا بازي‌ها با سرعت بيشتري برگزار شود، اما درست ۵ روز بعد از آغاز ليگ رقابت‌هاي غرب آسيا برگزار مي‌شود.

بايد ديد فدراسيون و سازمان ليگ چطور مي‌توانند اين رقابت‌ها را به شكل همزمان برگزار كنند.

تيم ملي در طول فصل جاري ۱۴ بازي رسمي در برنامه خواهد داشت كه اين مسابقات طبيعتاً برگزاري رقابت‌هاي ليگ را تحت تاثير قرار خواهد داد، اما با توجه به اهميت حضور در مسابقات مقدماتي جام‌جهاني و صعود به اين رقابت‌ها طبيعتاً مصالح ملي در اولويت قرار مي‌گيرد.

دعوت از پروين

در ميان اسامي اعلام‌شده نام يك بازيكن جوان به چشم مي‌خورد كه براي نخستين بار به تيم ملي ايران دعوت شد.

محمد پروين با توجه به نمايش خوبي كه در رقابت‌هاي ليگ دسته اول داشت به ليست نهايي راه يافت و حالا يكي از مسافران تيم‌ملي در سفر به اسپانيا محسوب مي‌شود.

در اين ليست همچنين نام حسين كاظمي، ‌هافبك مياني باشگاه استقلال و كيانوش رحمتي، محمد نوري و بهمن طهماسبي هم ديده مي‌شود.

سيدمهدی رحمتی، ابراهیم میرزاپور، رحمان احمدی، مهدی واعظی، هادی عقیلی، سید جلال حسینی، مجتبی شیری، محسن بنگر، محمد نصرتی، حسین کعبی، مجید غلام‌نژاد، ستار زارع، فریدون زندی، ابراهیم صادقی، مجتبی جباری، محمدرضا خلعتبری، احسان حاج‌صفی، میلاد میداودی، غلامرضا رضایی، محسن خلیلی، حسین کاظمی، کیانوش رحمتی، محمد پروین، بهمن طهماسبی و محمد نوری، ۲۵ نفري هستند كه مسافران اردوي اسپانيا خواهند بود و ايران را روز پنجشنبه ترك مي‌كنند.

ديدار با ژاپن و بحرين

بازي‌هاي غرب آسيا اولين ديدارهاي تداركاتي تيم ملي به شمار مي‌رود. اين رقابت‌ها از ۲۰ تا ۲۸ مردادماه انجام خواهد شد، در حالي كه قرار است مسابقات ليگ از ۱۵ مردادماه آغاز شود، اما گذشته از رقابت‌هاي غرب آسيا تاكنون تنها برگزاري يك بازي تداركاتي قطعي شده است.

ايران روز ۳۰ مردادماه در دبي به مصاف تيم ملي مصر، قهرمان آفريقا مي‌رود. اين مسابقه احتمالاً با گذشت ۳ هفته از آغاز رقابت‌هاي ليگ انجام مي‌شود. مسئولان فدراسيون فوتبال در تلاش هستند تا ديدارهاي تداركاتي بيشتري در دستوركار قرار گيرد.
در همين راستا، مذاكراتي با فدراسيون فوتبال ژاپن صورت گرفته و گفته مي‌شود ژاپني‌ها با برگزاري اين مسابقه موافقت كرده‌اند. البته هنوز در خصوص زمان دقيق انجام اين بازي توافقي صورت نگرفته است.

مهدي محمدنبي با اشاره به پاسخ فدراسيون فوتبال ژاپن در خصوص ديدار با ايران گفت: «براساس دعوتي كه فدراسيون فوتبال ژاپن انجام داده، آنها خواستار برگزاري يك بازي دوستانه با تيم ملي ايران در روز ۱۸ مهر شده‌اند، در حالي كه نظر ما براي انجام اين بازي در روز ۱۵ مهر است.

در صورتي كه بتوانيم در خصوص تاريخ بازي به توافق برسيم، ديدار دوستانه ايران و ژاپن در يكي از اين دو روز در ژاپن برگزار خواهد شد. همچنين قصد داريم در حد فاصل بين بازي دوستانه تيم‌ملي با مصر و ديدار با عربستان يك ديدار دوستانه با تيم ملي بحرين در تهران برگزار كنيم.

البته براي انجام اين بازي هنوز به توافق نرسيده‌ايم اما در صورت رسيدن به توافق نهايي اين ديدار پس از بازگشت تيم ملي از امارات و پيش از ديدار با عربستان (۱۶ شهريور) در تهران برگزار خواهد شد.»

با توجه به فشردگي رقابت‌هاي فوتبال، تيم‌هاي همگروه ايران هم بازي‌هاي تداركاتي زيادي برگزار نمي‌كنند.

در اين بين كره‌شمالي ۳ مسابقه دوستانه در تورنمنت حيدرآباد هند انجام خواهد داد. اين تيم با سريلانكا، نپال و ميانمار بازي مي‌كند كه البته برگزاري چنين مسابقاتي تدارك مناسبي براي حضور در مرحله مقدماتي جام‌جهاني به شمار نمي‌رود.

امارات نيز در روز ۳۰ مرداد، همزمان با بازي ايران و مصر به مصاف الجزاير مي‌رود كه اين ديدار در كشور فرانسه برگزار خواهد شد. تيم ملي عربستان هم ۱۰ شهريور ميزبان قطر خواهد بود.

دل تنگم
07-07-2008, 03:59
رافائل نادال با شکست دادن راجر فدرر در پنج ست برنده مقام اول تنیس انفرادی مردان در ویمبلدون شد.

به گزارش س‌ان‌ان در یکی از طولانی‌ترین فینال‌های ویمبلدون و شاید بهترین آنها، رافائل نادال، راجر فدرر را در پنج ست با نتایج 6-4 ،6-4 ،6-7، 6-7 و 9-7 شکست داد و به حکمروایی پنج ساله فدرر در مسابقات ویمبلدون پایان بخشید..

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][300].jpg

سوئیسی‌ها بعد از ناکامی در جام ملت‌های اروپا که به همراهی اتریش میزبانی آن را بر عهده داشتند، چشم به پیروزی فدرر در تنیس ویمبلدورن دوخته بودند اما اینچنین نشد و فدرر نتوانست با ششمین پیروزی پیاپی یک رکورد تازه را به نام خود کند.

نادال ماه گذشته هم با پیروزی بر فدرر در مسابقات اوپن فرانسه توانسه بود به چهارمین پیروزی پیاپی خود در آن مسابقات دست یابد.

نادال ۲۲ ساله نخستین فرد پس از ویون برگ سوئدی است که توانسته است در یکسال به طور پیاپی مسابقات اوپن فرانسه و ویمبلدون را فتح کند.

ویون برگ در ۱۹۸۰ توانسه بود چنین نتیجه‌ای را از آن خود کند.

دل تنگم
07-07-2008, 04:00
تربيت‌بدنی- مهدي ربوشه:
رئيس سازمان ورزش در نامه‌اي به محمود احمدي‌نژاد خواستار دستور ويژه رئيس‌جمهوري در زمينه كنترل و نظارت پرداخت‌هاي كلان و خارج از عرف برخي سازمان‌ها و وزارتخانه‌هاي داراي باشگاه‌هاي دولتي شد.

به گزارش سايت خبري سازمان تربيت‌بدني در نامه محمد علي‌آبادي به رئيس‌جمهوري آمده است: «همانگونه كه استحضار دارند هزينه‌هاي بدون كنترل و نظارت در پرداخت‌هاي كلان و خارج از شمول سازمان‌ها، نهادها و وزارتخانه‌هاي داراي باشگاه‌هاي دولتي ورزشي نه‌تنها منجر به رشد فوتبال نشده بلكه موجب فساد و خلاف رفتاري در باشگاه‌ها شده است.»
علي‌آبادي در ادامه اين نامه با اشاره به مطالعات گسترده و كارشناسي‌هايي كه ظرف 2 سال اخير در زمينه كنترل هزينه‌هاي فوتبال صورت گرفته، تصريح كرده است: «افزايش بي‌رويه هزينه‌ها اعم از دستمزد بازيكنان و مربيان از سوي باشگاه‌هاي دولتي موجب آسيب‌ديدگي ديگر رشته‌هاي ورزشي شده و مسائل مالي بر هر مسئله ديگري حاكم شده است.
يقيناً ادامه اين روند و عدم مديريت بر فوتبال باشگاه‌هاي دولتي بخش خصوصي را به دليل نداشتن توان براي رقابت و مقابله با بخش‌هاي دولتي به حاشيه خواهد راند كه تبعات آن در درازمدت قابل پيش‌بيني است.»

محمد علي‌آبادي در بخش پاياني اين نامه ضمن تشريح سياست سازمان ورزش در رابطه با جلوگيري از رقابت‌هاي تخريب‌گرايانه اين افزايش‌ها به وزارتخانه‌ها و دستگاه‌هاي دولتي كه حامي باشگا‌ه‌هاي ورزشي مي‌باشند مواردي را براي اجرا پيشنهادنموده است به طوري كه سقف قرارداد هر بازيكن نسبت به سال گذشته 20 درصد كاهش داشته باشد.

اگرچه سازمان ورزش قصد دارد در زمينه كنترل پرداختي‌هاي كلان در فوتبال به خصوص در باشگاه‌هاي دولتي دست به اصلاحاتي بزند اما با اين حال رقابت ميان دو باشگاه متعلق به سازمان ورزش در فصل نقل و انتقالات طي چند هفته اخير نشان مي‌دهد كه هزينه‌هاي فراواني در همين دو باشگاه جريان پيدا كرده است.

جدول روبرو به طور تقريبي بيانگر هزينه‌هاي بالاي استقلال و پرسپوليس در فصل نقل و انتقالات است.

مشاركت قانوني در فوتبال

يك درصد از بودجه ساليانه وزارتخانه‌هاي دولتي مي‌بايست صرف ورزش شود؛ اين بند ب ماده 117 قانون برنامه چهارم توسعه است كه در زمان رياست مهرعليزاده در سازمان ورزش به اجرا در آمد.

طبق اين بند70% اين مبلغ از سوي وزارتخانه‌ها صرف ورزش قهرماني و 30 درصد از آن سهم سازمان ورزش خواهد بود كه با اين قانون راه هزينه كردن وزارتخانه‌هاي مختلف در ورزش باز شده است.

از اين گذشته در فوتبال ما كه به سمت خصوصي شدن پيش مي‌رود استفاده از راهكارهايي چون كاهش 20 درصدي قرارداد بازيكنان و مربيان باشگاه‌هاي دولتي شرايط جديدي را باعث خواهد شد. چه اولين واكنش‌ها در مواجهه با سياست‌هاي تمركزگرايانه آشفتگي بيشتر در زمينه تنظيم قراردادها ست.

به طوري كه موضوع قراردادهاي زيرميزي به وجود مي‌آيد. با اين همه به نظر مي‌رسد سازمان ورزش موضوع آشفتگي‌ها در پرداخت مبالغ هنگفت را دريافته اما بايد كانال‌هاي مناسب ‌تري درخصوص جلوگيري از پيشروي بحران انتخاب كند.

چه بازار نقل و انتقالات به‌‌گواه بسياري از اهالي فوتبال مي‌بايست با شيوه‌هاي منطقي مورد كنترل و نظارت قرار بگيرد و اقدامات كاملاً دستوري چندان مفيد واقع نخواهد شد.
از اين گذشته مبالغي كه اين روزها به بازيكنان يا مربيان پرداخت مي‌شود شكل طبيعي هزينه‌هاي فوتبال را تبيين مي‌كند.

به طوري كه در فوتبال امارات كه البته از لحاظ حرفه‌اي پايين‌تر از سطح فوتبال ايران است، در تيم‌هايي چون العين، الاهلي و يكي دو باشگاه ديگر به مراتب هزينه‌هاي بالاتري صرف مي‌شود.

هرچند طرح سازمان تربيت بدني در واكنش به واسطه گري و افزايش مبلغ بازيكنان صورت گرفته اما نبايد اين نكته فراموش شود كه در فوتبال خصوصي قيمت ها توسط بازار تنظيم مي‌شود. از همين رو براي وارد شدن به دنياي فوتبال خصوصي بايد اين قاعده مهم رعايت شود.