PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک برای خش خش تلفن بعد از نصب adsl

adel_6747
14-05-2008, 18:52
بچه ها من سرویس adsl گرفتم از پارس آنلاین
بعد اومدنی برای نصب میکرو ----- نیاورد
حالا وقتی تلفنو برمی داری خش خش زیادی میکنه ؟

mumiyaiii
14-05-2008, 19:09
بعد اومدنی برای نصب میکرو ----- نیاورد

زمانی که شما مودمت سینک می شه نویز روی گوشی های تلفنت می افته که این باعث می شه سرعت اینترنت ت تا حدودی کاهش پیدا کنه ، زمانی که تماس می گیری یا بهت تماس میگیرند اینترنتت قطع می شه و حتماً باید نویز گیر و یا اسپیلیتر را یا به تعداد گوشی هایی که رو خط ADSL هست تهیه و نصب کنی و یا اینکه یه دونه روی ورودی خطت نصب کنییییییییییییییییییییییی ییییییییییی

alizshah
14-05-2008, 22:26
زمانی که شما مودمت سینک می شه نویز روی گوشی های تلفنت می افته که این باعث می شه سرعت اینترنت ت تا حدودی کاهش پیدا کنه ، زمانی که تماس می گیری یا بهت تماس میگیرند اینترنتت قطع می شه و حتماً باید نویز گیر و یا اسپیلیتر را یا به تعداد گوشی هایی که رو خط ADSL هست تهیه و نصب کنی و یا اینکه یه دونه روی ورودی خطت نصب کنییییییییییییییییییییییی ییییییییییی
ای بابا پست پشت سرهم ندید
دو تا اتفاقی میشه ولی 3 تا....
------
دوست عزیز این مشکلی نیست
همینطوری میشه

K A R I M I
15-05-2008, 10:30
حتماً باید نویز گیر و یا اسپیلیتر را یا به تعداد گوشی هایی که رو خط ADSL هست تهیه و نصب کنی
بهتر هست همین کار رو انجام بدید !! چون مسئله زیر یک مشکل احتمالی هست که ممکن هست پیش بیاد :

به نقل از صبا :

چراغ مودم در هنگام مکالمه با تلفن چشمک زن می شود ؟
در این حالت حتما دقت داشته باشید به ازای هر گوشی تلفن یک میکروفیلتر و یا اسپلیتر سالم حد فاصل پریز و گوشی تلفن نصب باشد ...

اینم راهنمای تصویری :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

adel_6747
15-05-2008, 11:43
ممنونم
ولی اینو مطمئن هستید به تعداد تلفن باید میکرو ----- بگیرم؟

MaSoOd
15-05-2008, 11:48
منم یه سوال داشتم ؟

کدوم یکی از این راها بهتره و رو سرعت تاثیر نمیذاره و نویزش هم کمتره ؟

1-- مودم رو مستقیم به خط تلفن وصل کنی و برا تک تک گوشی ها اسپلیتر بذاری !

2-- تو ورودی خط تلفن خوونه اسپلیتر بذاری و از همونجا خط تلفن و اینترنت رو جدا کنی !

K A R I M I
15-05-2008, 11:49
والا من حالش رو ندارم که یک اسپلیتر در قسمت ورودی ساختمان بزنم و ببینم چی میشه !!
شما اگه این کار رو کردید و مشکلی پیش نیومد خبرش رو بدید ...
---------------------
پی نوشت :
هر چه اسپلیتر به گوشی تلفن نزدیک تر باشه بهتر هست چون در این صورت خود مخابرات از مبدا برای کل کشو یه اسپلیتر میذاشت !!

rmb_ali
15-05-2008, 12:05
منم یه سوال داشتم ؟

کدوم یکی از این راها بهتره و رو سرعت تاثیر نمیذاره و نویزش هم کمتره ؟

1-- مودم رو مستقیم به خط تلفن وصل کنی و برا تک تک گوشی ها اسپلیتر بذاری !

2-- تو ورودی خط تلفن خوونه اسپلیتر بذاری و از همونجا خط تلفن و اینترنت رو جدا کنی !

باید برای مودم هم اسپیلیتر بزاری
حالا میتونی تو ورودی خونه یع اسپیلتر بزاری و یه سیم جدا برای مودم بکشی یا اینکه برای تک تک تلفن ها و مودم یه اسپیلیتر بزاری البته میتونی به یه اسپیلتر هم مودم وصل کنی هم تلفن
یعنی مودم جدا تلفن جدا (:

MaSoOd
15-05-2008, 14:50
من که هر دو تا روش رو امتحان کردم و جواب داده :

-- یه بار اسپلیتر رو گذاشتم تو ورودی خط تلفن ساختمون و ورودیه پریز ها رو از اسپلیتر خارج کردم و یه سیم هم جدا کشیدم برا مودم

-- یه بار هم مودم رو مستقیم زدم به خط تلفن منتها برا اینکه موقع برداشتن گوشی اینترنت قطع نشه یه اسپلیتر قبل تلفن وصل کردم

می خوام ببینم کدومش اصولی تره و نویز کمتر رو تلفن و سرعت زیا تو اینترنت داره !

K A R I M I
15-05-2008, 15:29
چراغ مودم در هنگام مکالمه با تلفن چشمک زن می شود ؟
در این حالت حتما دقت داشته باشید به ازای هر گوشی تلفن یک میکروفیلتر و یا اسپلیتر سالم حد فاصل پریز و گوشی تلفن نصب باشد ...
آیا در هر دو روش با مشکل بالا مواجه نشدید ؟

MaSoOd
15-05-2008, 17:41
من که هر دو تا روش رو امتحان کردم و جواب داده :

هر دو روش برا من کار کرده و مشکلی ندارم

منتها می خوام ببینم اصولی ترش کدومه ؟

mumiyaiii
15-05-2008, 19:11
چیزی که من گفتم 100 در 100 جواب می ده دو راهش .

MaSoOd
16-05-2008, 12:17
چیزی که من گفتم 100 در 100 جواب می ده دو راهش .

میشه یکم واضح تر بگی ؟

majid20
16-05-2008, 14:21
اولا بین Splitter و Micro Filter فرق هست

splitter دستگاه کوچکیه که عمل تفکيک امواج صوتی و ديتا را بر روی خط تلفن انجام میده که بصورت رایگان همراه مودم عرضه میشه

با این وجود اگه پارازيت روی خط تلفن مشاهده بشه با وصل کردن Micro Filter در مسير تلفن از پارازيت جلوگيری میشه که قیمتى ما بین 1000 تا 10000 تومان داره

خب شما براى حل مشکلتون همونطور که بقیه دوستان عرض کردن دو روش دارى:

1- ساده ترین و کاربردى ترین راه اینه که Splitter رو به انشعاب اصلى خط تلفن وصل کنى :

یعنى برى خط تلفن اصلى را وارد سوکت اصلى بکنى و خط (یا خطوطى) رو که میخواى بعنوان ADSL استفاده کنى وارد قسمت ADSL و بقیه خطوط رو وارد بخش تلفن بکنى

2- روش دوم اندکى پرهزینه تره(بیشتر به درد اونایى میخوه که میخوان تو همه جاى خونه خط تلفن داشته باشن) :

واون اینه که به تعداد تلفن مورد نیاز میکروفیلتر بخرى و در مسیر تلفن قرار بدى

من خودم از روش اول استفاده میکنم و کاملا راضى هستم

موفق باشید

MaSoOd
16-05-2008, 21:46
خوب منم هر دو روش رو امتحان کردم و جواب داده

منتها تو روش دوم Micro Filter نصب نکردم همون اسپلیتر رو وصل کردم و مودم رو مستقیم به خط تلفن

من فکر می کردم اسپلیتر همون میکرو ----- هست

اسپلیتر که سه تا ا برا فیش داره میکروفیلتر چندتا داره ؟

عکسی ازش داری بذار ببینیم

ممنون

majid20
17-05-2008, 02:08
عکسى از یک نمونه میکرو...

میکرو... صرفا نویز موجود برروى خط رو میگیره اما اسپلیتر علاوه بر گرفتن نویز خطوط، میتونه خطوط تلفن و اینترنت رو جدا کنه

در واقع اسپلیتر خودش یه میکرو... داره ، بالتبع قیمت اسپلیتر از میکرو... بالاتره

قراردادن اسپلیتر سالم به جاى میکرو... براى گرفتن نویز تلفن هیچ ایرادى نداره و از لحاظ کیفیت فرقى با هم ندارند

موفق باشید

MaSoOd
17-05-2008, 20:40
ابن میکروفیلتر ها قیمتش چنده و ISP ها دارن ؟

majid20
17-05-2008, 22:21
قیمت میکرو... بسته به جنسش مابین 1000 تا 10000 تومان هستش

میکرو... ها رو میتونى از ISP ها و یا بازار تهیه کنید

webworld
18-05-2008, 16:36

منم یه همچین مشکلی داشتم با اینکه میکرو ----- و اسپلیتر هم درست نصب بود ولی خط تلفن خش خش خیلی زیادی داشت. با پشتیبانی هم هرچی صحبت کردم به نتیجه نرسیدیم! رفتم مخابرات یه نامه نوشتم گفتم آهای از وقتی adsl ما رو وصل کردید تلفن خراب شده!! فرداییش درست شد!!:31:
چند تا از دوستام هم همین مشکلو دارن رفتن برای adsl یه خط جدا گرفتن!!!!:18: که اصلا لازم نیست!!

اینارو گفتم که اگه کسی همین مشکلو داشت حتما به مخابرات بگه! خرابی تلفن هم زنگ نزنید هیچکاری نمیکنه براتون!

mumiyaiii
19-05-2008, 08:34

دلینک 4000 تومان

mumiyaiii
19-05-2008, 08:38
میشه یکم واضح تر بگی ؟

طریقه نصب اسپیلیتر :

1- به تعداد هر گوشی تلفن یک عدد اسپیلیتر نصب گردد .
2- سر سیمی که از طرف مخابرات کشیده شده است یک عدد اسپیلیتر نصب کرده و یک سیم جدا جهت نصب به مودم adsl کشیده می شوددددد.

crazyfox
22-07-2008, 10:56
عکسى از یک نمونه میکرو...

میکرو... صرفا نویز موجود برروى خط رو میگیره اما اسپلیتر علاوه بر گرفتن نویز خطوط، میتونه خطوط تلفن و اینترنت رو جدا کنه

در واقع اسپلیتر خودش یه میکرو... داره ، بالتبع قیمت اسپلیتر از میکرو... بالاتره

قراردادن اسپلیتر سالم به جاى میکرو... براى گرفتن نویز تلفن هیچ ایرادى نداره و از لحاظ کیفیت فرقى با هم ندارند

موفق باشید

سلام
می خواستم یه تاپیک بزنم که دیدم بهتره اول بگردم خوشبختانه تاپیکای زیادی رو خوندم
یه سوال یا بهتر بگم سوال اولم

توی این عکس میکرو هه یه سوکت به خودش داره اون به کجا باید وصل بشه؟؟ به پشت تلفن؟؟

من تازه دارن خطم رو رانژه میکنن مودم رو ازشون گرفتم همه چیش رو وصل کردم وتنظیمات رو انجام دادم ولی

دیدم وقتی گوشی رو برمی دارم صدای سوت با کمی خش یعنی همون نویز دارم یه اسپلیتر هم بهم داده بودن

مشکلم با کار گذاشتنشه

ما پشت تلفنمون یه تل این داره ویه تل اوت که زمان دیال اپ بودم کابل مودم می ره تو تل اوت و کابل تلفن هم از تل این میره تو پریز برای دی اس ال هم این کارو کردم ولی نویز داشتم

1- اسپلیتر قسمت بالاییش که تک پورته وروش نوشته فون رو یه کابل گذاشتم وبردم از اسپلیتر به پریز
قسمت پایینی اسپلیتر رو هم که دو تا پورت داره به نام های مودم ولاین کابل مودم رو که دو سر سوکته یه طرف وصل کردم مودم ویکی به پورت مودمه اسپلیتر واز قسمت لاین همیه کابل دو سر سوکت وصل کردم به تل این تلفن..........

ولی هیچی نشد انگار اصلا اسپلیتری در کار نیست همون صدای قبل میود

گفتم شاید خنگ بازی در ووردم
دوباره
2- به کابل مودم اصلا دست نزدم از همون مودم یه کابل رفته بود به پورت مودمه اسپلیتر سر جاش ولی این دفه از پورت لاین که دقیقا کنار پورته مودمه اسپلیتر ه وهردو در قسمت پایینی اسپلیتر واقع شدند یه کابل کشیدم این دفه به جای تلفن رفت به پریز

از پورت بالایی اسپلیتر هم که فکر کنم انشعاب اصلی باشه وروش نوشته فون یه کابل دوسر سوکت وصل کردم به خوده تلفن

گوشی رو که برداشتم دیدم همه چی ارومه وهیچ صدایی به عنوان نویز ندارم .
شک کردم کارم درست بوده یا نه گفتم سوال کنم

الن منتظرم تا رانژه بشه وچراغ دی اس ال لینکم ثابت بشه

وصله اسپلیترم درست بوده؟؟

ممنون وببخشیدکه زیاد تایپ کردم:11: