PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در دادن اشتراک Adsl

keshish
13-05-2008, 09:57
با سلام
می دونم نباید با این عنوان تاپیک می زدم ولی به خدا دیگه قاطی کردم.
من در یک اداره کار می کنم که دارای سیستم اتوماسیون اداری هست که شامل دو سرور و چندین کلاینت می باشد.یکی از سرورها Domain Controler(DC) هست برای کنترل و دادن آی پی و دیگری برنامه اصلی اتوماسیون روش نصبه.
اداره دارای اینترنت ADSL هست که به صورتی که می گم در اختیار کاربران قرار گرفته.مودم به صورت جداگانه قرار داره و روی هیچ سیستمی نصب نیست و کابل شبکه خروجی مودم مستقیم به سوئیچ وصل شده.ما برای دادن اینترنت به کاربرانمون بدینگونه عمل می کنیم:
در ویندوز ایکس پی به Network conecction رفته و گزینه creat a new connection رو می زنیم.از پنجره های باز شده گزینه های connect to the internet و بعد setup my connection manually و connect using a broadband... رو کلیک می کنیم.نام دلخواه رو وارد کرده و Username و Pass‌رو هم وارد می کنیم و تمام.
همه می گن این روش اینترنت دادن شما غلطه.یکی گفت باید PPPOE رو از روی مودم فعال کنم و یکی گفت باید یه دستگاه به عنوان سرور در نظر بگیرم.
من خواستم مودم رو روی یه دستگاه ست کنم و اینترنت رو Share کنم اما ایراد می گرفت که آی پی 192.168.0.1 در شبکه وجود دارد و درست هم می گفت چون سرور DC همین آی پی رو داره.حالا موندم چه کار کنم چونکه هیچ نظارت دقیقی هم روی کاربران نداریم و بعضی مواقع پهنای باند روی موارد بیهوده صرف میشه و ضمناً ایراد دیگری هم که وجود داره و مرتبط با همین اکانت دادن ما هست اروری است که موقع کانکت شدن میده:ارور 678

اگه لطف کنید منو از این مشکل رهایی بدین ممنون میشم.

e.iglesias
14-05-2008, 10:50
سلام
اینطور استفاده اصلا درست نیست
شما میتونید از nat server مایکروسافت استفاده کنید برای اینکه یوزر ها نیازی به ساخت کانکشنو این چیزا نباشه
کار باهاشم سخت نیست البته برای کنترل هم از isa و بعضی برنامه های دیگه که وابسته به isa هستند استفاده میشه