PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک سئوال در مورد تقویت موتور

Oracle_Eldorado
12-05-2008, 12:10
با سلام .
ببخشید من دیروز سوار یه تاکسی شدم ( پراید ) بعد که توجه کردم وقتی میرفت دنده 2 دور موتور روی 6 بود !!!:18:
خیلی کم پیش میومد که با دنده 3 یا 4 بره !!! با دنده 2 از میون ماشین ها لایی میکشید !!!!
منم طاقتم نگرفت . بهش که گفتم ، گفت من خیلی وقت پیش یه قطعه ای واسه موتورش گرفتم که تقویتش میکنه و البته 1 درصد مصرف سوخت رو افزایش میده .
خواستم ببینم کسی چیزی سر در میاره ؟!

rami_hemi
12-05-2008, 14:46
به احتمال قوی این کار را رو کرده
تعویض ----- هوا -تعوصض منیفولد خروجی با نوع بهینه -دستکاری اگزوز.شاید هم سایکلون .احتمال کارای دیگه هم هست.اگه ماشین انژکتوری باشه میشه با تعویض یا برنامه ریزی دوباره چیپ Ecu ماشین این کار رو کرد که در مورد پراید شک دارم بشه همچین کاری کرد.

Bracket
12-05-2008, 16:36
هدرز تا 10-15 درصد میتونه توان ماشین رو زیاد کنه مصرف سوخت رو هم زیاد که نمیکنه بعضیا میگن کمم میکنه (که البته به نظر من فکر میکنم تاثیری نداره) هیچ گونه ضرر یا مشکلی هم برای موتور ایجاد نمیکنه کلا بهترین و بی دردسرترین راه برای تقویت موتوره . کلا چیز ردیفیه فقط برندهای مختلفش قیمت های نسبتا زیادی دارن .

پراید هدرز .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Oracle_Eldorado
12-05-2008, 18:10
به احتمال قوی این کار را رو کرده
تعویض ----- هوا -تعوصض منیفولد خروجی با نوع بهینه -دستکاری اگزوز.شاید هم سایکلون .احتمال کارای دیگه هم هست.اگه ماشین انژکتوری باشه میشه با تعویض یا برنامه ریزی دوباره چیپ Ecu ماشین این کار رو کرد که در مورد پراید شک دارم بشه همچین کاری کرد.

عزیزم پراید بود دیگه !
گفت یه قطعه ی کوچیک رو به موتور ماشین اضافه میکنند .
گفت فقط برای ماشین های انژکتوری میشه استفاده کرد .

هدرز تا 10-15 درصد میتونه توان ماشین رو زیاد کنه مصرف سوخت رو هم زیاد که نمیکنه بعضیا میگن کمم میکنه (که البته به نظر من فکر میکنم تاثیری نداره) هیچ گونه ضرر یا مشکلی هم برای موتور ایجاد نمیکنه کلا بهترین و بی دردسرترین راه برای تقویت موتوره . کلا چیز ردیفیه فقط برندهای مختلفش قیمت های نسبتا زیادی دارن .

پراید هدرز .

ببینم منظور شما از این عکس همون 4 تا لوله هست ؟

rami_hemi
12-05-2008, 19:53
اگه میگه قطعه کوچیک و واسه انژکتوری به احتمال قوی چیپ ecu تعویض شده .

Oracle_Eldorado
12-05-2008, 22:44

والا من زیاد از ماشین سر در نمیارم که بخوام نظری بدم به همین دلیل از شماها پرسیدم .
حالا هزینه اش چقدر میشه ؟

میشه یه توضیح هم در مورد این عکس بدید ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Bracket
12-05-2008, 23:59
پراید Ecu ش کجا بود .

میشه یه توضیح هم در مورد این عکس بدید ؟

هدرز در اصل همون لوله ها هستن که تو عکس مشخصه که باعث خروج سریعتر و راحت تره گازهای خروجی موتور میشه که تاثیر کاملا مستقیمی در عملکرد و قدرت موتور داره . که البته هدرز هم دارای مدل های مختلف و برند های مختلف با کیفیتهای مختلف هست و برای هر ماشینی هم متفاوته تقریبا .

rami_hemi
13-05-2008, 07:49
همه ماشینای انژکتوری باید داشته باشن تا بتونه پمپ انژکتور رو کنترل و کنه و جرقه زنی رو تنظیم کنه .که در این مورد اصلا فکر نمیکنم واسه پراید هم بشه عوضش کرد .به احتمال قوی سیستم جرقه زنی رو دستکاری کردن .بهترین راه واسه تقویت موتور استاندارد پراید تعویضهدرز هستش به خاطر کوچک بودن حجم موتور زیاد نمیشه روی این موتور تغییرات انجام داد.

diyukis
10-07-2008, 18:14
آقا اگه می شه و امکانش هست بیشتر توضیح بدین که این تغییر سیستم چیه؟تا چه حد کار آیی داره و اینکه کجا باید رفت تا تغییرات رو ایجاد کرد؟ممنون می شم راهنمایی کنید.