PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال كمي تخصصي!

ahmad_h
22-11-2005, 10:30
سوال؟
چه طور ميشه در زمان اجرا فهميد كه يكي از كنترلها يك prpertyخاص رادارد يا نه مثلا بفهميم كه كدام يك از كنترلها
tabIndexدارد ؟

bithiah
22-11-2005, 12:37
دوست عزیز به انجمنهای P30World خوش اومدین.
البته این سوالتون چندان هم تخصصی نیست!
شما همونطور که می تونین در موقع طراحی مقدار همه Property های قابل ویرایش یک کنترل رو تغییر بدین، در Runtime هم با یک دستور انتساب ساده می تونین این کار رو انجام بدین.
برای مثال در حین اجرا می تونین مقدار Caption یک Label رو بصورت زیر تغییر بدین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ahmad_h
23-11-2005, 11:56
دوست عزیز به انجمنهای P30World خوش اومدین.
البته این سوالتون چندان هم تخصصی نیست!
شما همونطور که می تونین در موقع طراحی مقدار همه Property های قابل ویرایش یک کنترل رو تغییر بدین، در Runtime هم با یک دستور انتساب ساده می تونین این کار رو انجام بدین.
برای مثال در حین اجرا می تونین مقدار Caption یک Label رو بصورت زیر تغییر بدین:

عزيزم ممنونم ولي سوال من اين يست سوال من اينه كه چه طور ميشه مشخص كرد كه كه يه كنترل كه نميدوني چي هست يه property رو داره يا نه مثال
for each objctl in me.controls
then اگر objctl مثلا tabindex دارد
یه کاری بکن
به این خاطر گفتم کمی تخصصیه
باز هم از راهنمائیت ممنونم

bithiah
23-11-2005, 13:04
دوست عزیز ببخشید که منظورتون رو اشتباه متوجه شده بودم.
کد زیر رو ببینین:

البته این روشیه که فی البداهه به ذهن من رسید و نوشتمش، مطمئنا روشهای دیگری هم باید باشه. ولی این هم بخوبی جواب می ده. می تونین توی Form_Load فرمتون بذارین و تستش کنین.
موفق باشید

ahmad_h
24-11-2005, 12:18
دستت درست bithia جون
فرق یه برنامه نویس حرفه ای و یه ناشی این جاها معلوم میشه
البته من اینو واسه هندل کردن فوکوس توی یه کنترل که مخصصوص گرفتن تاریخ فارسی هوشمند که اجازه وارد کردن تاریخ اشتباه رو به کاربر نده مخوام البته روالشو نوشتم فقط با کنترلهایی که فوکوس نمیگیرند مشکل داشت حالا اگه راه حرفه ای تری به نظرت در مورد هندل کردن فوکوس توی کنترل میرسه از راهنماییت متشکر میشم
بازم ممنونم

bithiah
24-11-2005, 12:35
ممنون از لطفتون دوست عزیز
می شه لطف کنین و بگین این کنترل شما دقیقا چیه. از اون کنترلهایی هست که در زمان اجرا نامرئی هستند؟ یعنی توی رویدادهاش، GotFocus نداره؟

ahmad_h
26-11-2005, 10:09
سلام
can getfocus هست من برای هندل کردن فوکوسش یه روال توشتم که توی کالکشن کنترلز پرنتش می گرده و فوکوس رو به هر کی که tabindex ش یکی کمتر یا بیشتر از خودش است (بسته به اینکه tab یا shift tabزده شده باشه) پاس می کنه
و خوب ودرست هم کار میکنه فقط مشکلش همین کنترلهایی بودن که فوکوس نمیگرفتن که اونم به لطف شما رفع شد
می خواستم ببینم راه دیگر یا به تری هم داره؟
راستی یه سوال دیگه:
چه جوری میشه یه متغییر به نام 3D تعریف کرد با وجود اینکه از نظر syntax وی بی غیر ممکنه مثل enum پروپرتی appereance
بعضی از کنترلها ؟
راستی کنترل خوب و به درد بخوریه اگه خواستی بگو برات میلش کنم

bithiah
26-11-2005, 10:31
دوست عزیز
در مورد سوال اولتون متاسفانه روش دیگه ای بذهنم نمی ره، ولی در مورد تعریف متغیری بنام 3D، این یکی از قوانین هر کامپایلریه که ID که با یه عدد شروع بشه، نباید با یک حرف از حروف الفبا ادامه پیدا کنه. شما می تونین از نامی مثل threeD استفاده کنین که گویام هست.
در مورد کنترلتون، اگه خوبه لطفا یه جا آپلودش کنین و لینکش رو در یه تاپیک جدید بذارین تا همه دانلود کنند.
خیلی ممنون

ahmad_h
26-11-2005, 12:46
ممنونم bithia جون
میدونم ولی توی این موندم که چه جوری بعضی از کنترلها 3D دارن

bithiah
26-11-2005, 17:03
ممنونم bithia جون
میدونم ولی توی این موندم که چه جوری بعضی از کنترلها 3D دارن
دوست عزیز
می شه لطف کنین و بگین این کنترلی که می فرمایین چیه؟ من که فکر نکنم چنین چیزی ممکن باشه.

malit
08-12-2005, 04:06
سلام
can getfocus هست من برای هندل کردن فوکوسش یه روال توشتم که توی کالکشن کنترلز پرنتش می گرده و فوکوس رو به هر کی که tabindex ش یکی کمتر یا بیشتر از خودش است (بسته به اینکه tab یا shift tabزده شده باشه) پاس می کنه
و خوب ودرست هم کار میکنه فقط مشکلش همین کنترلهایی بودن که فوکوس نمیگرفتن که اونم به لطف شما رفع شد
می خواستم ببینم راه دیگر یا به تری هم داره؟

فكر كنم با تابع SendKeyراحتتر كار كني. :cool: :cool: