PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک سوال در مورد ایرانسل

hsnkzm
09-05-2008, 21:28
سلام. یکی از آشنایان ما چند سالیه که خارجه(ژاپن و کره و .....).البته این چند سال ما چندان ارتباطی نداشتیم.یعنی شماره و آدرس و ... . حالا موضوع اینه که این آقا زنگ زده شماره حساب داده و از ما پول میخواد. مسئله اینجاس که میگه اندونزیه ولی پیش شماره تلفنش 936 . حالا من سوالم این هست که چطور ممکنه؟ آیا خطوط ایرانسل در اندونزی خط میده ؟

hessam_sz
10-05-2008, 09:39
سلام. یکی از آشنایان ما چند سالیه که خارجه(ژاپن و کره و .....).البته این چند سال ما چندان ارتباطی نداشتیم.یعنی شماره و آدرس و ... . حالا موضوع اینه که این آقا زنگ زده شماره حساب داده و از ما پول میخواد. مسئله اینجاس که میگه اندونزیه ولی پیش شماره تلفنش 935 . حالا من سوالم این هست که چطور ممکنه؟ آیا خطوط ایرانسل در اندونزی خط میده ؟

بله ولي اولا بايد سيمكارتش دائمي باشه.شما 3 رقم بعدي شمارشو بده شايد بشه فهميد دائميه يا اعتباري.اگه اعتباري باشه كه يارو دروغ ميگه.
دوما بالاخره بايد سيمكارت را از ايران خريده باشه و برده باشه اونجا.يعني اول بايد تو ايران رومينگ سيمكارت را فعال كني تا بتوني اونجا ازش استفاده كني در غير اين صورت امكان نداره.

ELVIS PRESLEY
10-05-2008, 09:46
اشتباه نکنید.
یکی از اشناهای ما انگلیسه.(مطمعنم)
هر بار زنگ میزنه یه شماره ی ایرانسل میوفده. من خیال کردم سیم کارت داره! ازش پرسیدم.
گفت من از طریق اینترنت زنگ میزنم. هر بار هم که زنگ میزنم یک شماره از خطوط ایران میوفته. یه بار 0936 یه بار 935 یه بار0911 و بعضی وقت هام اصلا شماره نمیوفته!!

H M R 0 0 7
10-05-2008, 10:22
بله ولي اولا بايد سيمكارتش دائمي باشه.شما 3 رقم بعدي شمارشو بده شايد بشه فهميد دائميه يا اعتباري.اگه اعتباري باشه كه يارو دروغ ميگه.
دوما بالاخره بايد سيمكارت را از ايران خريده باشه و برده باشه اونجا.يعني اول بايد تو ايران رومينگ سيمكارت را فعال كني تا بتوني اونجا ازش استفاده كني در غير اين صورت امكان نداره.

اين احتمال هم وجود داره كه رومينگ بين الممل رو فعال كرده باشه.

hsnkzm
10-05-2008, 11:17
رومینگ بین الملل حتما باید در داخل ایران فعال بشه دیگه درسته؟یعنی 2 راه هست یا خودش ایران بوده و فعال کرده و برگشته . یا یه نفر فعال کرده بعد از ایران براش فرستاده!! راهه دیگه ای که نیست؟؟ بعد آدم ببخشید مرض داره یا خیلی میهنپرسته دیگه... مگه اونجا سیمکارت ندارن؟؟

Elvis Presley اینی که گفتی چطور ممکنه؟؟؟؟ یعنی با اینترنت زنگ بزنی بعد شماره ایرانسل بیفته؟؟ اگه اطلاعاتی ا توضیح بدی ممنون میشم

چند رقم اول شماره .... 98936471 ( 935 گفتم شرمنده)
دوبار تماس گرفته شماره ها مثل هم به جز رقم یکی به اخر 2و1...

مبلغش زیاده و عجله دارم .یه کمی سریع جواب بدین ممنون میشم.

hsnkzm
10-05-2008, 11:19
...........................

hsnkzm
10-05-2008, 11:20
...........................

hsnkzm
10-05-2008, 11:21
................

hessam_sz
10-05-2008, 17:29
رومینگ بین الملل حتما باید در داخل ایران فعال بشه دیگه درسته؟یعنی 2 راه هست یا خودش ایران بوده و فعال کرده و برگشته . یا یه نفر فعال کرده بعد از ایران براش فرستاده!! راهه دیگه ای که نیست؟؟ بعد آدم ببخشید مرض داره یا خیلی میهنپرسته دیگه... مگه اونجا سیمکارت ندارن؟؟

Elvis Presley اینی که گفتی چطور ممکنه؟؟؟؟ یعنی با اینترنت زنگ بزنی بعد شماره ایرانسل بیفته؟؟ اگه اطلاعاتی ا توضیح بدی ممنون میشم

چند رقم اول شماره .... 98936471 ( 935 گفتم شرمنده)
دوبار تماس گرفته شماره ها مثل هم به جز رقم یکی به اخر 2و1...

مبلغش زیاده و عجله دارم .یه کمی سریع جواب بدین ممنون میشم.

اين شماره به احتمال 99% اعتباري هست پس به احتمال 99 % طرف اصلا خارج نيست چون سيمكارت هاي اعتباري امكان فعال سازي رومينگ ندارند.من اگه جاي شما بودم پول نميفرستادم به شدت مشكوك ميزنه

ELVIS PRESLEY
10-05-2008, 21:10
اینی که گفتم درسته. خودم ازش پرسیدم.
فقط وقتی به خونه زنگ میزنه صداش 2 ثانیه تاخیر داره. به موبایل که زنگ میزنه 1 ثانیه.
شما ببین اگه تاخیر نداره یه ریگی تو کفشش هست.

Julian
10-05-2008, 21:15
عزیزان بعضی اوقات وقتی یه نفر از خارج تلفن میکنه
اینجا یه شماره الکی میافته و شماره اون طرف نیستش.
خیلی وقتها هم همش صفر یا یک میافته.

hsnkzm
10-05-2008, 21:23

یعنی اینطور که میگین این شماره مال کسه دیگه ایه یا اصلا تو شبکه نیست؟ یعنی اگه با این شماره تماس بگیرم..؟

در ضمن یه سوال. اگه یه نفر رومینگ فعال کنه و از یه کشور دیگه تماس بگیره پیش شماره 98 میفته؟

ELVIS PRESLEY
10-05-2008, 21:41

کاملا درسته!!!!!!!!

hessam_sz
10-05-2008, 22:51
یعنی اینطور که میگین این شماره مال کسه دیگه ایه یا اصلا تو شبکه نیست؟ یعنی اگه با این شماره تماس بگیرم..؟

در ضمن یه سوال. اگه یه نفر رومینگ فعال کنه و از یه کشور دیگه تماس بگیره پیش شماره 98 میفته؟

آره 98 مي افته ولي به نظر من خيلي بعيده رومينگ كرده باشه اين بابا ايرانه شماره هم ماله سيم اعتباري هست مگر اينكه بعدا به دائمي تبديل كرده باشه كه خيلي بعيده

hsnkzm
11-05-2008, 08:58
کاملا درسته!!!!!!!!

اگه درسته لطفا توضیح بدین این شماره خودش چیه؟ مال یه بنده خداییه تو ایران؟ تو شبکه نیست؟ چطور قابل توجیهه؟

hessam_sz
11-05-2008, 10:04
اگه درسته لطفا توضیح بدین این شماره خودش چیه؟ مال یه بنده خداییه تو ایران؟ تو شبکه نیست؟ چطور قابل توجیهه؟

ببين اگه هميشه 1 شماره مي افته اين نظريه منتفي ميشه.

ELVIS PRESLEY
11-05-2008, 10:12
پست قبلی تاید میشه. فامیل ما هم هر بار زنگ میزنه یه شماره میفته. بعضی وقت ها همش میزنه Eeeeeeeeeeeeee ‎یا --------------------.
شما ببین صدا تاخیر داره ؟
معمولا اولش وقتی وصل میشه یه بوق میزنه!

hsnkzm
11-05-2008, 11:06
پست قبلی تاید میشه. فامیل ما هم هر بار زنگ میزنه یه شماره میفته. بعضی وقت ها همش میزنه Eeeeeeeeeeeeee ‎یا --------------------.
شما ببین صدا تاخیر داره ؟
معمولا اولش وقتی وصل میشه یه بوق میزنه!

elvis همش یک شماره یا هر بار یه شماره جدید؟

hsnkzm
11-05-2008, 21:04
آدم خودش هم میتونه طوری وانمود کنه که تاخیر صدا وجود داره ....

elvis همش یک شماره یا هر بار یه شماره جدید؟با کد یا بی کد؟

هربار تماس یه شماره جدید میفته که البته همشون 935 936 . جالبه که دیگه کد 98 هم نمیندازه....

به عنوان دو سوال آخر ..
1.توی یه انجمنی همه میگن 98 => ایران . من که آخر نفهمیدم اگه رومینگ فعال کنی 98 میفته یا مال همون کشور.
2.این که کد نمیفته هم یعنی حتما داخله یا همون موضوع شماره های الکی .درسته؟

با تشکر از پاسخهاتون.

choory
11-05-2008, 22:21
اشتباه نکنید.
یکی از اشناهای ما انگلیسه.(مطمعنم)
هر بار زنگ میزنه یه شماره ی ایرانسل میوفده. من خیال کردم سیم کارت داره! ازش پرسیدم.
گفت من از طریق اینترنت زنگ میزنم. هر بار هم که زنگ میزنم یک شماره از خطوط ایران میوفته. یه بار 0936 یه بار 935 یه بار0911 و بعضی وقت هام اصلا شماره نمیوفته!!

تایید میشه.
من هم یکی از دوستام از استرالیا بهم زنگ میزنه هر دفعه یه شماره مییفته.بار اول که بهم زنگ زد اینقدر خوشحال شدم فکر کردم اومده.:13:

hessam_sz
12-05-2008, 09:43
هربار تماس یه شماره جدید میفته که البته همشون 935 936 . جالبه که دیگه کد 98 هم نمیندازه....

به عنوان دو سوال آخر ..
1.توی یه انجمنی همه میگن 98 => ایران . من که آخر نفهمیدم اگه رومینگ فعال کنی 98 میفته یا مال همون کشور.
2.این که کد نمیفته هم یعنی حتما داخله یا همون موضوع شماره های الکی .درسته؟

با تشکر از پاسخهاتون.

ببين بابام كه رفته بود كربلا با موبايلش زنگ ميزد 98 مي افتاد.پس اگه رومينگ هم باشه بايد 98 باشه ولي اينكه اگه كد نيفته ايرانه يا نه نميدونم.البته يكم عجيبه چون من تا حالا نديدم كسي از ايرانسل زنگ بزنه ولي 98 نيفته

borib-firebase
25-05-2008, 18:51
چون ایران برای رومینگ یک اوپراتور معین نداره هر دفعه از خارج با ایران تماس گرفته میشه پیش شماره های مختلفی میوفته این هم از خوبی های وزارت فناوری و ارتباطات.....
__________________________________________________ __________
خدا همه رو عاقبت به خیر کند

deadboy
26-05-2008, 08:19
سر كاريه.آخه بعد از چند سال.............