PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صداي فن كيس

IMAN SD
09-05-2008, 08:33
سلام
فن كيس كامپيوتر من دقيقا بعد از 20 دقيقه كه كامپيوتر رو روشن ميكنم يه صداي خيلي بلندي ميده كه حتي نزديك كامپيوتر هم كه بشي اصاب آدم خورد ميشه.

چه جوري ميشه اين مشكل رو رفع كرد? و آيا به رم-رام-كارت گرافيك و... آسيب نميرسونه؟
(من هر چند وقت يه بار تميزش ميكنم كه با اين كار حداكثر تا 10 دقيقه صدا رو به تعويق ميرسونم

Roham
09-05-2008, 10:00
خب این دو حالت داره. یا فن شما بیش فعالی داره یا در آستانه پیوستن به دیار باقیه. از اونجایی که ساخته های دست بشر هیچ وقت بیشتر از حد معمول کار نمی کنن مورد دوم احتمالش بیشتره. در این صورت بهتره موقعی که از دستگاه استفاده میکنین کیس رو جایی بگذارین که در مسیر جریان هوا باشه و کلا خیلی زود نسبت به تعویض فن اقدام کنین. اینکه به رم و کارت گرافیک آسیب می رسونه یا نه رو نمی دونم ولی مسلما این فن کیس برای زیبایی نصب نمی شه.

rad.rs
09-05-2008, 15:18
تعويض پايه ام
چون تاثير مستقيمش رو روي بالارفتن درجه حرارت cpu مي بيني.

emp-ehsan
09-05-2008, 15:35
فن كيس من هم زياد سر و صدا مي كنه ولي دليلش اينه كه گرد و خاك گرفته. من حتي شده كه دو سه روز بعد از نصب يك فن نو هم مشكل صدا رو داشتم و اصولا كامپيوترم رو كه روشن مي كنم و پشت كيز مي شينم. احساس مي كنم كه پشت رل يك هواپيماي توپولوف نشستم. بسكه صر و صدا مي كنه.
و مشكل شما دوست عزيز هم فكر مي كنم كه همين باشه.
من شنيدم كه اگه فن رو باز كني و ببري آپارتي يك بادي بهش دي درست ميشه. خود من قبلا اسپري ناهيد 60 رو امتحان كردم و تا دو سه روز صدا قطع شده ولي بعدش باز روز از نو و روزي از نو

rad.rs
13-05-2008, 10:29
فن كيس من هم زياد سر و صدا مي كنه ولي دليلش اينه كه گرد و خاك گرفته. من حتي شده كه دو سه روز بعد از نصب يك فن نو هم مشكل صدا رو داشتم و اصولا كامپيوترم رو كه روشن مي كنم و پشت كيز مي شينم. احساس مي كنم كه پشت رل يك هواپيماي توپولوف نشستم. بسكه صر و صدا مي كنه.
و مشكل شما دوست عزيز هم فكر مي كنم كه همين باشه.
من شنيدم كه اگه فن رو باز كني و ببري آپارتي يك بادي بهش دي درست ميشه. خود من قبلا اسپري ناهيد 60 رو امتحان كردم و تا دو سه روز صدا قطع شده ولي بعدش باز روز از نو و روزي از نو

ببين مشخصات سيستماتونو به من بدين اطلاعات نوشته شده روي بايوس رو هم به من بديد ببينم سيستم شما دور فن رو به صورت اتومات تنظيم ميكنه يانه .
ودر ضمن جهت تحويه ي هواي كيس رو به اين صورت تنظيم كنيد كه هوا از جلو وارد شده واز پشت خارج شود تا فن سي پي يو هميشه در حالت ايده آل باشد.

ali2067
25-04-2009, 13:04
تو تنظیمات داخل بایوس بعضی از مادربرد ها قسمتی داره برای انتخاب حالت فنQ-Fan control
Performance
Silent
optional