PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با راه اندازی ADSl و خط تلفن pcm

robert
08-05-2008, 23:42
سلام به همه دوستان عزیز ! خصوصا اونهایی که بچه تهرون هستند و ADSL دارند !!:31:
آقا من شنبه همین هفته گذشته درخواست یه خط128 از داتک دادم ولی امروز که به مخابرات برای رانژه کردن خط تلفن ما رفته بودند از طرف داتک بما تلفن زدند و گفتند که خط تلفن ما pcm هست و نمیشه روی این خط ADSL راه انداخت !!
این درحالیه که مرکز تلفن ما که اسمش مرکز شهید حکمت شعار تو شرق تهران و اطراف علم و صنعت هست خیلی وقته ADSL رو ساپورت میکنه و حتی به پشتیبانی شرکت داتک هم زنگ زدم گفتند که خظ تلفن شما اشکال داره و مرکز تلفن تقصیری نداره !!
از مغازه های کامپیوتری محل هم که پرسیدم گفتند خیلی از مردم این محل ADSL دارند و همشون هم تلفنشون مربوط به همون مرکز حکمت شعار هست !!

حال من میخوام بدونم برای اینکه ADSL دار شم :31: چیکار باید بکنم ؟؟

یعنی چجوری این خط pcm رو درستش بکنم که بشه روی ADSL برقرار کرد ؟؟تا حالا کسی همچین موردی داشته ؟؟
ممنون میشم اگه یه توضیحی لطف کنید :11:

reza mohammad mahdi
09-05-2008, 00:28
سلام
مخابرات برای اینکه به اصطلاح به مردم خدمت کنه و ضریب نفوذ تلفن ثابت رو افزایش بده و از همه مهمتر سر مردم رو کلاه بزاره و یه خط رو به قیمت چند خط بفروشه هر خط تلفن رو با نصب pcm و دادن فرکانسهای متفاوت به چند خط تلفن تقسیم میکنه(فکر کنم 4تا البته درست نمیدونم ).
که این pcm مشکلات خودشو داره . یهو تلفن خودش خودش زنگ میخوره. عشقی شماره میندازه. البته ممکن هم هست مشکلی از این بابت پیش نیاد
درصورتی که خطهای تک فرکانسی روی کافو نصب هستند و اسپلیتر مودم دی اس ال میتونه فرکانس خط تلفن(اون پهنای باندی که روش صدا ارسال میشه) رو از فرکانس دیتا(اون مقدار پهنای باندی که در سیم تلفن بلا استفاده هست و میشه روش دیتا ارسال کرد) جدا کنه. در صورتی که در pcm به خاطر تقسیم همون یه خط به چند خط، دیگه پهنای باندی برای دیتا نمی مونه.

شما هم چاره ای نداری جز اینکه خط تلفن شما از رو pcm بیرون بیاد و روی کافو نصب بشه. و احتمال داره چنین چیزی هم نشه چون اگه جعبه کافو جای خالی برای یه خط تلفن نداشته باشه ، نمیشه
چنین مشکلی هم احتمالا بخاطر اینه که یا تو اون منطقه کابل برگردون انجام نشده .(یا برای اون منطقه کافی نبوده)

rozbeh85
11-05-2008, 09:27
بعد از اینکه کابل برگردون میکنند فیبرش میکنند که نتونی بگیری
کلا بی خیالش شو
تنها راه وایرلس است

Julian
11-05-2008, 09:59
این خطو بفروش.
یه خط دیگه بگیر که pcm نباشه.