PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اکسس و برنامه نویسی

ooje_asman
21-11-2005, 16:29
سلام
آيا ميشه به بانک اکسس که قبلا طراحي شده و در برنامه استفاده ميشه بعدا يه چندتا فيلد جديد اضافه کرد مرسي

bithiah
22-11-2005, 01:14
ooje_aseman عزیز
چرا که نه؟ برای مثال در Visual Basic، می شه با استفاده از شیء ADOX یا Microsoft ADO Ext. 2.8 for DDL and security (شماره ورژن به MDAC نصب شده روی سیستمتون بستگی داره) که فایل لایبراری اون msadox.dll نامش هست، بصورت زیر عمل کرد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نمونه کد بالا، به جدول tblTest از دیتابیس Mydatabase که در مسیر برنامه است، دو فیلد Field1 و Field2 رو بترتیب از نوع عدد صحیح و رشته 50 کاراکتری اضافه می کنه.

ooje_asman
22-11-2005, 07:55
با سلام و ممنون
ولی این در دات نت هم جواب میده و در ضمن من وقتی فیلد جدید رو در اکسس به بانک اضافه می کنم در دات نت نمیاد و بایس دوباره کانکشن و ... درست کنم تا فیلدهای جدید رو بشناسه مرسی

bithiah
22-11-2005, 08:34
بله دوست عزیز
این کد برای .net هم جواب می ده و همینطور برای همه زبونهایی که بشه از اشیاء لایبراری ADOX در اونها استفاده کرد.
فکر می کنم بعد از افزدون یک فیلد جدید باید یه جوری اتصال رو Refresh کنین. چون بهر ترتیب طراحی دیتابیس تون با موقع اتصال اولیه تغییر کرده دیگه.

ooje_asman
23-11-2005, 13:27
خودم پیداش کردم هم اضافه کردن فیلد به صورت دستی و نه کد و هم رفرش
و اون اینکه رو دیتاست کلیک راست کرده و view schema رو انتخاب می کنیم که فیلد ها رو میاره و می تونیم فیلد جدید اضافه کنیم و برا شناختنش بایس یه بار برنامه رو ببندیم بعدش می شناسه

jalil86
01-06-2011, 08:56
با سلام
می خواستم از ورود داده های تکراری در اکسس جلوگیری شود لطفا مرا راهنمایی نمایید باتشکر

hamidbabayi
25-08-2011, 00:26
سلام
من یک دیتابیس با اکسس درست کردم .فرم هم براش طراحی کردم اما می خوام که بصورت یک برنامه درش بیارم.ازکدوم زبان برنامه نویسی استفاده کنم شکل وشمایل بهتری میشه براش طراحی کرد؟درضمن تو این زمینه هم اگرراهنمایی کنید ممنون میشم