PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : وصل کردن کابل Usb

perayd007
07-05-2008, 00:05
با سلام خدمت شما پورت یو اس بی که جلوی کیس هست قطعه سیمش در داخل به مادربورد وصل نبود

سیماش چند رشته ای بود به مادربورد وصل کردم اما جواب نداد.مدل مادربوردم گیگابایت هستش لطفا کمکم کنید:41:

rmb_ali
07-05-2008, 07:34
یه عکس از کابله و محل نصب اون روی مادر برد بزار دقیق راهنماییت کنم
اخطار هم میدم که اگر اشتباه وصل کنی به ادوات یو اس بی ات ممکنه صدمه بخوره

در ضمن تو دفترچه مادر بردت هم در مورد این اتصال نوشته

perayd007
07-05-2008, 17:15
من چندتا عکس از مادربورد و کابل وسوکتش گرفتم ببین میتونی منو کمک کنی.
اینم لینک واسه دریافت عکسها

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

perayd007
08-05-2008, 21:44
چرا جواب منو نمیدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

rmb_ali
11-05-2008, 08:14
دوست عزیز از اینکه دیر جوایتو میدم معذرت میخوام
عکسایی که گذاشتی تار هستند و به سختی میشه چیزی توش دید
ولی به هر حال اینی که من دیدم شما 3 تکه کابل دارید یعنی 3 تا سوکت جدا سوکت تکی مربوط به زمین اتصال (همون gnd) میشه م دوتا دیگه هر کدوم مربوط به یه پورت میشه بنابراین این کابل کلا برای شما دوتا پورت جلو رو فعال میکنه
به عکس زیر توجه کن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگر در عکس دقت کنی میبینی که پورت روی مادر برد دارای دو ردیف پین هست که هر ردیف برای یه پورته و میبینی که تو یه ردیف یه پین اضافه هست (پین شماره 10) که تو ردیف دیگه نیست این پین اضافه برای همون سوکت زمین شماست(بر طبق اون عکسی که گذاشتی همون سوکت تکیه که باید روش nc نوشته باشه)
حالا اون دوتاسوکت و باید هر کدوم رو تو یه ردیف وارد کنی که البته چپ و راست زدن سوکت مهمه یعنی اگر روی شکل ببینی سوکت شماره یک دارای پین های 1و3و5و7 هست که پین 1 با پین 7 فرق داره بنابراین باید روی سوکت های که میخوای روی مادر برد بزنی باید ببینی که کدوم power هست یعنی پین شماره 1 و کدوم زمین هست (GND) یعنی پین 7
برای اون یکی ردیف هم 2 میشه پاور و 8 میشه زمین (GND)

دوباره تذکر میدم که اگر اشتباه وصل کنی ممکنه ادواتت اسیب ببینه برای تست هم اگر پرینتر داری اول اونو باهاش تست کن چون پرینتر خودش محافظ داره
موفق باشی

rmb_ali
11-05-2008, 08:15
اگر تو دیدن عکسم مشکل داری اینم میتونی دانلود کنی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

perayd007
13-05-2008, 14:52
ایول درست شد واقعا" دستت درد نکنه بی نهایت ممنون

rmb_ali
13-05-2008, 18:18
قابلتو نداشت