PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب سخت افزاری !!!

irteam_online
06-05-2008, 21:00
سلام دوستان یه کیس تعمیری دارم که باید تعمیرش کنم اما با مشکی عجیب بر خورد کردم طوری که دیوونم کرده بیان می کنم تا دوستان اگه چیزی می دونن برای رفع این مشکل مطرح کنن

اما مشکل اولا اینکه هاردش ارور می داد همون ارور معروف هارد که در صفحه آبی رنگ میاد این ارور رو برای اینکه رفع کنیم خودتون مستحضر هستید که باید یک بار یایوس رو د شارژ کنیم و با سیف مود بالا بیائیم و آنتی ویروسی کنیم اما اینا بخشی از رفع این مشکل هست و برای رفع مشکل کامل باید هارد دیسک اف دیسک شود من این کار رو کردم و هارد رو در کیس دیگه ای تست کردم و ویندوز را روش نصب کردم بدون هیچ ایراد و اروری ولی وقتی میارم رو سیستم خومدش نصب می کنم بازم همون ارور رو میده و نصب نمی شه !!! حالا از این بگذریم این سیستم یه مشکل دیگه ای هم داره آن هم این که وقتی ویندوز رو نصب می کنی میاد توی بخش کپی فایل ها به طور کامل می ایسته و هنگ می کنه این مشکل رو من با تست رم - سی پی یو - پاور - سی رام و سی دی رایتر کارت گرافیک نتیجه ای نگرفتم چرا اینجا میاد و می ایسته البته نه تو کپی فایل بعضی موقع ها میره و در جای دیگری می ایسته و من هنوز نتیجه ای نگرفتم و سر در گم هستم که این مشکل از چیه ؟ از دوستان کسی می دونه پاسخ بده خیلی حیاتیه

alidadash
07-05-2008, 14:23
سلام

به نظر من مشکل از رم و یا هارد دیسک هست.
به احتمال زیاد از رم هست چون رمهای remark معمولاً همچین مشکلاتی دارن

irteam_online
07-05-2008, 15:43
دوست عزیز من که گفتم تست کردم ولی بازم درست نشد .

ehsan_wwe
12-05-2008, 06:54
من میدونم مشکل چیه یا از Ecu Hdd (برد پشت هارد) یا از کابل دیتا هارد باید از کابل سرعت بالا استفاده کنی اونی که سیم ریز داره

Ni_nigc
12-05-2008, 08:04
به نظر من هم از رم یا هارد هست .
اگه هارد و رم جدیدی که تست کردی مطمئنی پس فقط می مونه اسلات رم یا کابل IDE .
شما رم رو روی BANK2 تست کن . اگه جواب نداد کابل هاردت که حالا IDE یا SATA هست رو عوض کن .
نشد ، مادربردت رو چک کن . بررسی کن که خازن های روی مادربردت باد نکردن ؟
دیگه اگه نشد بفروشش یه ماشین حساب بخر . خلاص [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amin123
12-05-2008, 11:09
من میدونم مشکل چیه یا از Ecu Hdd (برد پشت هارد) یا از کابل دیتا هارد باید از کابل سرعت بالا استفاده کنی اونی که سیم ریز داره

دوست عزيز در جواب دادن دقت كنيد،اين دوستمون ميگه روي سيستم ديگه به خوبي جواب ميده،پس مشكل از ايني كه شما ميگي نميتونه باشه.....

براي رفع مشكل هارد (البته اگر واقعا مشكلي داشته باشه،براي اتمام حجت با هارد :27: ) از دستور fdisk/mbr استفاده كنيد...........

amin123
12-05-2008, 11:12
به نظر من هم از رم یا هارد هست .
اگه هارد و رم جدیدی که تست کردی مطمئنی پس فقط می مونه اسلات رم یا کابل IDE .
شما رم رو روی BANK2 تست کن . اگه جواب نداد کابل هاردت که حالا IDE یا SATA هست رو عوض کن .
نشد ، مادربردت رو چک کن . بررسی کن که خازن های روی مادربردت باد نکردن ؟
دیگه اگه نشد بفروشش یه ماشین حساب بخر . خلاص [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اين كه مشخص كنيم از كدام BANK ها ميشه استفاده كنيم فقط از طريق دفترچه مادربورد هست ،چون مدل مادربورد را كه شما نميدونيد دوست عزيز........:46:

براي اين مشكل كه توي قسمت كپي فايل ها گير ميكنه،در صورتي كه از صحت رم ها مطمئن هستيد،اين مشكل ميتونه به ست نبودن باس رم و باس مادربورد براي رم برگرده.....

اين دو را كامل چك كن.........

irteam_online
14-05-2008, 20:30
دوستان من رم را چک کردم ولی از رم نبود در ضمن کابل دیتا رو هم چک کردم بازهم از اون نبود و اینکه این هاردش توی سیستم های دیگر جواب میده و بدون هیچ ارور خاصی ویندوز روش نصب می شه و فقط روی سیستم خودش ارور می ده - Fdisk هم کردم ولی جواب نداد - ولی یکی دوتا از حرفهایی که گفتین رو متوجه نشدم و میگم تا راهنمایی کنید . دستور : MBR / چیکار می کنه در واقع ؟ Bank یعنی چی ؟ (منظور اسلاد ها هست ) برای ست کردن باس رم و باس مادربورد هم چیکار کنم آیا بایوس رو آپدیت کنم ؟ ممنون میشم زودتر جواب بدین گرچه سیستم رو دادم بهش چون دوستان خیلی دیر جواب دادن منم دردشو نتونستم پیدا کنم و گفتم که اگه وفت بدی درست می کنم اونم که عجله داشت برد چند روز پیش زنگ زده بود که آقا هیچکس نتونسته درست کنه و میارم که خودت درستش کنی ممنون میشم زودتر جواب بدین

irteam_online
14-05-2008, 20:32
در ضمن سی پی یو این سیستم رو توی سیستم دیگه گذاشتم تصویر نداد و فقط و فقط روی سیستم خودش تصویر می ده -- خیلی مشکل گیری هست تا حالا اینجوری سیستمی ندیده بودم دهنمو سرویس کرده