PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [راهنماى] راهنماى خريد لپ تاپ

hossein_dig
05-05-2008, 14:02
[راهنماى] راهنماى خريد لپ تاپ
اين راهنماى براى کسانى هست که درپى خريد لپتاپ هستند

اولين چيزى که در لپتاپ ديده مىشود lcd دستگاه است.
lcd لپتاپ در دو نوع مات وبراق هست .
نوع براق کيفيت رنگهاى بالاى دارد ولى فقط تنها مشکلى که دارد تصوير را منعکس مى کند.x-bright

نوع مات که در آن تصوير انعکاس ندارد ولى کيفيت رنگهاى کمى پايين تر هست.tft

دومي موضوع کى برد است.البته ممکن هست به نظر شما مهم نباشد ولى بعد مدتى احتمالا از مناسب نبودن کى برد مثل نداشتن دکمه ميانبر موزيک يا مناسب نبودن کليدهاى کاربردى دل زده خواهيد شد .

موضوعات بعدى که شامل قدرت سخت افزار و برند را يا خودمن يا مسول انجمن ادامه مى دهيم

bijan.tm
14-09-2008, 10:24
آقا حسین؛

من دقیقا متوجه نشدم! یعنی اسم نوع براق، Xbrite هست و اسم نوع مات، TFT ؟

من می خوام یه vostro 1510 بگیرم، و میخوام علاوه بر رزولوشن 900*1440 ،از نوع مات باشه . باید دقیقا به فروشنده بگم چه نوع LCD به من بده که عالی باشه ؟

REGISTERED USER
14-09-2008, 23:40
خیر X-BRITE تکنولوژی LCD های نوت بوک سونی هست که کیفیت رنگ و تصویر فوق العاده ای داره + پاور کمتر و زاویه دید بیشتر ... نوع LCD نیست تکنولوژی پردازش تصویره

دو نوع داریم : Glossy High definition و TFT BRITE

LCD 1510 از کی تا بحال انتخابیه ؟ سری vostro نوع TFT و مات هست ... یعنی Glossy نیست و رفلکس نداره ولی کیفیت رنگ ها پایینه

دل مدلهای XPS و 1520 و 1525 و کلا inspiron مدل شفاف هستند

bijan.tm
15-09-2008, 11:43
یعنی 1510 فقط با یه نوع ال سی دی موجوده ؟!

تو سایت دل نوشته شده که vostro 1510 با 4 نوع ال سی دی و 3 رزولوشن مختلف عرضه شده، !!!

یه انتقاد هم دارم!
تو هر تاپیک این سایت هر کدوم از دوستان یه نظر دادن که بعضی هاشون کاملا متضاد هستند. نمی شه که همشون درست باشند!
شما که دبیر این انجمن هستی، لطف کن پستهایی رو که اطلاعات غلط دارند حذف کن که بازدید کننده ها سر درگم نشن.

ممنون

REGISTERED USER
15-09-2008, 12:36
مدل هایی که توی بازار ایران هستند همه TFT و از نوع مات هستند ... در ضمن کجا خوندی ؟ لینکش رو بزار !!!

The 1510 has a 15.4in widescreen display; it has a 1440x900 resolution, which is convenient for lining up windows side by side, and it doesn't have a glossy coating. This means you won't notice any glare if you use it under fluorescent lights in your office. It has good contrast, adequate viewing angles and it isn't overly bright.

اگر دقت کنید معنی glossy رو نوشته و گفته که یعنی چی .... منبع : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در مورد انتقادت :

من دبیر نیستم به من مربوط نیست که توی پست های کاربران دخالت کنم ... من کاری به صحیح یا غلط بودن پست ها ندارم وقت هم ندارم روزی 1000 تا پست رو تصحیح فنی کنم (مگر ویراستارم یا وظیفم هست ؟)

همکار انجمن کارش فقط ویرایش پست های خلاف قوانین تالار مربوطه هست

موفق باشید

REGISTERED USER
15-09-2008, 12:36
مدل هایی که توی بازار ایران هستند همه TFT و از نوع مات هستند ... در ضمن کجا خوندی ؟ لینکش رو بزار !!!

The 1510 has a 15.4in widescreen display; it has a 1440x900 resolution, which is convenient for lining up windows side by side, and it doesn't have a glossy coating. This means you won't notice any glare if you use it under fluorescent lights in your office. It has good contrast, adequate viewing angles and it isn't overly bright.

در مورد انتقادت :

من دبیر نیستم به من مربوط نیست که توی پست های کاربران دخالت کنم ... من کاری به صحیح یا غلط بودن پست ها ندارم وقت هم ندارم روزی 1000 تا پست رو تصحیح فنی کنم (مگر ویراستارم یا وظیفم هست ؟)

همکار انجمن کارش فقط ویرایش پست های خلاف قوانین تالار مربوطه هست

موفق باشید

ma@@#
15-09-2008, 12:58
این لپ تاپ های 500000 تومانی به درد میخورن یا یک بار مصرف هستم
اینم بکم من از کامپیوتر خیلی کار میکنم ها.
ممنون

REGISTERED USER
15-09-2008, 13:13
باید مراقبت کنی ... ایسر کار میده اما فقط نگهداری میخواد

bijan.tm
15-09-2008, 17:43
این خود مطلب :

LCD Display

15.4" Widescreen WXGA (1280 x 800) Display
15.4" Widescreen WXGA+ (1440 x 900) Display
15.4" Widescreen WXGA+ (1440 x 900) Display with TrueLifeTM
15.4" UltraSharp™ Widescreen WUXGA (1920 x 1200) Display with TrueLifeTM

(ملاحظه می کنید 4 مدل ال سی دی و 3 نوع رزولوشن )

اینم لینک :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سر برگ tech spece، قسمت LCD

REGISTERED USER
15-09-2008, 23:27
اون مدل نیست TrueLifeTM تکنولوژی پردازش تصویره !!! مثل XBRITE و CRYSTAL BRYTE !!! به TM یا همون نام تجاری دقت کردید آخرش ؟ قیمتش هم بیشتره
نوعش TFT هست و بجز اون عرضه نشده ... نوع رو با تکنولوژی تصویر اشتباه نگیرید ... رزولوشن هم بحثش جداست هر چند همه HD هستند

هر چند کیفیت و شفافیت TrueLifeTM بسیار بهتره و میشه به نوعی اون رو یک Glossy اسکرین حساب کرد و ماتی سابق رو نداره ... قیمتش هم حدود 40 تومنی بیشتره !

TrueLifeTM Screen10% more contrast. Brighter

باید گفت که در نهایت یک نوع عرضه شده ولی در 4 مدل با ریزولوشن و تکنولوژی متفاوت

r_22009
25-09-2008, 21:30
یه لپتاپ می خواستم (ترجیحا سونی) زیر 2 ملیون که cpu و رم و گرافیکش خوب باشه نظرتون چیه؟؟؟