PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب ویندوز Xp از روی فلش

krypton
05-05-2008, 10:44
اطلاعاتی در مورد نحوه بوت شدن از روی فلش و نصب ویندوز از طریق فلش میخواستم
در ضمن اطلاعاتی به زبان انگلیسی در لینک زیر در همین مورد است که من نمیفهمم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

djsystem
05-05-2008, 12:05
این درست مثل نصب از روی cd هست شما باید از روی flash تون سیستم رو boot کنی و مثل cd مراحل نصب ویندوز طی میشه
یرای درست کردن flash بوتبل هم نیاز یه نرم افزار و البته فایل iso از ویندوز هست که اونم نرم افزر داره
اولی اسمش flashboot هست

دومی هم اسمش peduilder هست (البته نرم افزارهای دیگه ای هم هستند)

krypton
06-05-2008, 09:44
نرم افزار هایی که بهم معرفی کردی کاربردی نیست
مثلا FlashBoot تماملا هنگام قدم آخر error زیر را میدهد

و نرم افزار دیگری که معرفی کردی کارکردی در مورد ساختن flash boot ندارد

راستی لینکی هم که معرفی کردم یه نگاهی بنداز
فکر نمیکنم کار به همین راحتی باشه

krypton
07-05-2008, 11:26
اها جدیدا اطلاعات بیشتری در مورد PEBuilder گرفتم
این نرم افزار به راحتی windows XP و windows server2003 را برای boot شدن از طریق flash اماده میکند.
یعنی به جای هارد ، ویندوز اماده شده از طریق flash disk را boot میکند و سیستم عامل load میشود.
ولی من میخواهم از طریق flash ویندوز نصب کنم روی هارد خام

djsystem
08-05-2008, 15:49
چرا krypton
شما با pe builder از ویندوزت یه فایل iso بساز و با flash boot اون رو روی flash بریز

krypton
08-05-2008, 20:37
چرا krypton
شما با pe builder از ویندوزت یه فایل iso بساز و با flash boot اون رو روی flash بریز

عجب بد بختیه یک نرم افزار مشابه نمیتونی معرفی کنی
این نرم افزار cd هایی که خودم باهشون بوت میشدم و ویندوز نصب میکردم رو میگه bootable نیست
error این جوری میده
Error: Specified CD-ROM disk or image file is neither ISOLinux-based nor floppy emulation mode bootable CD-ROM; thus it cannot be converted

Arashmicrob
29-08-2010, 11:00
نمیشه کسی فایل iso رو آپلود کنه؟

kiarash3500
02-09-2010, 19:01
چرا krypton

میشه لینکشو بذاری؟

Amir Varasteh
02-09-2010, 21:30
سلام.

شما باید کارهای زیر رو به ترتین انجام بدین تا فلش Bootable شه.

CMD رو باز کنین و بزنین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینجا ببین فلش شماره ی چنده ؟ مثلا شماره ی 2.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتموم! حالا محتویات فایل iso ویندوز رو کپی کنین توی فلش و بوت کنین.

kiarash3500
02-09-2010, 22:57
بعد دیگه میشه ویندوز پرتابل؟

Amir Varasteh
02-09-2010, 23:17
بعد دیگه میشه ویندوز پرتابل؟

خیر.

میشه مثل یک CD یا DVD ویندوز.

یعنی به جای اینکه DVD رو بزاری و از روش ویندوز نصب کنی، USB Flash رو میزنی و از روش ویندوز نصب میکنی.

kiarash3500
03-09-2010, 11:48
ولی من منظورم این بود که مثلا بدون هارد ویندوز از رو فلش بالا بیاد

Amir Varasteh
03-09-2010, 14:34
ولی من منظورم این بود که مثلا بدون هارد ویندوز از رو فلش بالا بیاد

خیر نمیشه.

من تا جایی که من میدونم ، ویندوز 7 موقع نصب USB رو نشون نمیده و فقط برای نصب روی هاردهای Sata و IDE تهیه شده.

پس بنابراین شما نمیتونی روی USB Flash ویندوز 7 بریزی.:20:

malaki_mall
19-11-2010, 22:59
دوستان من به راحتی ویندوز 7 رو از روی فلش رو نت بوکم نصب کردم ولی موفق به نصب xp نشدم.:41:

سیستم بوت میشه و فایلهای مورد نیاز ویندوز رو کپی میکنه ولی سری دوم که میخاد بیاد بالا خطای پیدا نکردن ریشه ویندوز رو میده.:37:

jax2
20-11-2010, 09:02
دوست عزیز
به طور کلی چند راه برای بوت کردن ویندوز از فلش وجود داره
1-اول باید mbr رو روی فلشتون بزارید
با نرم افزاری مثل grab4dos
و فایل ایمیج hirenbootرو داخل فلش بریزید
اینجوری ویندوز xp mini که این hirenboot داره ار فلش بالا میاد

راه دیگه استفاده از نرم افزار flash boot هست که به نظر من هم کاربردی نیست

بهترین راه استفاده از نرم افزار win2flash هست که 9 مگ حجم داره
و همه کاره هست
pe biulder و اونواع ویندور ها رو داخل فلش میریزه
فوق العاده قوی و کاربردی هست
لینک دانلود:

صفحه ی خانگی:

kiarash3500
21-11-2010, 06:55
خیر نمیشه.

من تا جایی که من میدونم ، ویندوز 7 موقع نصب USB رو نشون نمیده و فقط برای نصب روی هاردهای Sata و IDE تهیه شده.

پس بنابراین شما نمیتونی روی USB Flash ویندوز 7 بریزی.:20:

این به بایوس ارتباط داره نه نرم افزار

---------- Post added at 06:55 AM ---------- Previous post was at 06:54 AM ----------

من ویندوز پرتابل میخوام

!Bikhaneman!
04-12-2010, 10:08
سلام.

CMD رو باز کنین و بزنین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینجا ببین فلش شماره ی چنده ؟ مثلا شماره ی 2.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتموم! حالا محتویات فایل iso ویندوز رو کپی کنین توی فلش و بوت کنین.

من اینکارو کردم ولی جواب نداد!
تنظیمات رو برای بوت از فلش گذاشتم اما نمیاد بالا و ارور میده که فلش رو جدا کن و یه دکمه رو بزن تا ریست بشه

Manoch6060
18-01-2011, 00:38
سلام.

CMD رو باز کنین و بزنین:

عزیز وقتی داخل CMD دستور اول رو میزنیم مشخصات هارد رو میده نه فلشو درسته یا نه ؟ ضمناً منظور شما از اینکه فلش شماره چنده یعنی چی ؟ آیا دستورات به ترتیب و یکی پس از دیگری باید تایپ شوند ؟ ممنون

Manoch6060
18-01-2011, 12:45
عزیز وقتی داخل CMD دستور اول رو میزنیم مشخصات هارد رو میده نه فلشو درسته یا نه ؟ ضمناً منظور شما از اینکه فلش شماره چنده یعنی چی ؟ آیا دستورات به ترتیب و یکی پس از دیگری باید تایپ شوند ؟ ممنون خواهشاً جواب بديد ...

Manoch6060
22-01-2011, 13:17
تو اين سايت كسي جوابگو نيست ؟؟؟؟

dj20javad
29-01-2011, 20:54
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شاید برای شماهم پیش‌ آمده باشد که نتوانید ویندوز را از روی درایوش نصب کنید.مثلآ کامپیوتر مورد نظرتون فاقد DVD درایو هست و شما مثلآ می‌خواهید ویندوز را روی آن نصب کنید. برای این کار بهترین کار نصب از روی فلش مموری است. به عبارت دیگر شما نیاز دارید که کاری کنید کامپیوترتان از روی فلش‌تان بوت شود. در اولین نگاه به نظر می‌رسد که با کپی کرن اطلاعات از روی دی وی دی ویندوز به روی فلش و دستکاری در setup ویندوز می‌توان ویندوز را بوت کرد، ولی زهی خیال باطل!

توجه کنید که اشتباه شما در این نکته است که فرض می‌کنید که فلش‌تان بوت ایبل است( در حالی که این‌طور نیست). به همین خاطر شما نیاز دارید که ابتدا فلش‌تان را بوت‌ایبل کنید . به طور کلی شما برای نصب ویندزو از روی فلش‌مموری‌تان به ۲ نکته باید توجه کنید:

Bootable کردن فلش‌مموری‌تان
باز کردن فایل ISO حاوی محتویات ویندوز روی فلش مموری‌تان
برای این کار نیاز به فسفر سوزاندن زیادی ندارید! تمام این کارها را نرم‌افزار UNetbootin برای‌تان انجام می دهد. این نرم‌افزار ابتدا فلش‌مموری‌تان را فرمت می‌کند و بعد باید شما به دنبال فایل ISO حاوی محتویات ویندوز با کمک این نرم‌افزار بگریدید(اگر ندارید باید فایل ها را با استفاده نرم‌افزاری روی سی دی و یا دی وی دی به فرمت ایزو رایت کنید و بعد از این نرم‌افزار استفاده کنید) و به نرم‌افزار بگویید که فایل را در فلش‌تان extract کند(کل این اتفاقات ۱۰ الی ۱۵ دقیقه طول نمی کشد).

به همین سادگی! حال تنها چیزی که باقی مانده است دستکاری در SetUp ویندوزتان است که خودتان می‌دانید! ویندوز شما در حال نصب است!
دانلود با حجم ۳ مگابایت (
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید)
100% عملی تشکر و نظر یادتون نره:5::11:

---------- Post added at 08:54 PM ---------- Previous post was at 08:50 PM ----------

نصب ویندوز 7 از روی فلش

CMD رو باز کنین و بزنین:

تایپ کنید
diskpart
اینتر
list disk
اینتر
اینجا ببین فلش شماره ی چنده ؟ مثلا شماره ی 2.
اینتر
sel disk 2
اینتر
clean
اینتر
create partition primary
اینتر
active
اینتر
format fs=fat32
اینتر
assign
اینتر
exit
اینتر
حالا محتویات ویندوز 7 رو کپی کنید بر روی فلش

jax2
29-01-2011, 22:24
بهترین نرم افزار برای بوت ایبل کردن انواع فلش نرم افزار win2flash هست
فوق آلعاده کاربردی و قوی
با یه سرچ ساده پیداش می کنید

dj20javad
30-01-2011, 01:19
بهترین نرم افزار برای بوت ایبل کردن انواع فلش نرم افزار win2flash هست
فوق آلعاده کاربردی و قوی
با یه سرچ ساده پیداش می کنید
با تشکر از دوست عزیزمون
اینم لینک برنامه ای که دوستمون گذاشته

اینم من دیدم و باهاش کار کردم برنامه ساده ای هم هست هیچ تنظیمات خاصی نداره:10:

sararahemi64
14-04-2011, 12:39
سلام
اگر از سی دی های سرویس پگ 3 استفاده کنی بهتره

kurosh22
01-09-2011, 13:00
سلام
من با نصب 7 مشکل ندارم ولی xp رو یه مشکل دارم...
وقتی list disk رو تایپ میکنم فقط هارد رو میشناسه!!
چیکار کنم که فلش رو هم بشناسه؟؟؟
ممنون میشم اگه دوستان یه راهنمایی کنن:10:
خیلی گیرم:41:

mazixx
02-09-2011, 13:57
سلام. ویندوز های دانلود روی اینترنت که دانلودش چند قسمته چه جوری باید به صورت یه سی دی معمولی درش بیاریم که بشه نصبش کرد؟ با سپاس

kurosh22
02-09-2011, 18:53
سلام.

CMD رو باز کنین و بزنین:

سلام
من اولش مشکل دارم.
فلش رو تو لیست دیسک نمیشناسه.
چیکار باید بکنم؟
ممنون...

jax2
02-09-2011, 20:10
سلام
من با نصب 7 مشکل ندارم ولی xp رو یه مشکل دارم...
وقتی list disk رو تایپ میکنم فقط هارد رو میشناسه!!
چیکار کنم که فلش رو هم بشناسه؟؟؟
ممنون میشم اگه دوستان یه راهنمایی کنن:10:
خیلی گیرم:41:

شما از این برنامه استفاده کن
تیازس به فرمان های داس نیست

---------- Post added at 09:10 PM ---------- Previous post was at 09:08 PM ----------

سلام. ویندوز های دانلود روی اینترنت که دانلودش چند قسمته چه جوری باید به صورت یه سی دی معمولی درش بیاریم که بشه نصبش کرد؟ با سپاس

دوست عزیز اونا اغلب با نرم افزار وینرار فشرده و به چند قسمت یا part تبدیل شدن که دانلودشون راحت تر باشه
بعد از دانلود روی قسمت اول یا part1 کلیک راست کنید و extarct here رو بزنید
باید نرم افزار وینرار رو نصب داشته باشید
با این کا فایل ایمیج فشرده شده داخل همون پوشه استخراج میشه و میتونید رایت یزنید

hosseinafi
14-02-2012, 13:57
سلام دادا.
میشه فایل Iso ویندوز 2000 رو هم بذاری
با تشکر

hosseinafi
14-02-2012, 14:17
طریقه نصب ویندوز 7 از طریق فلش
.
شروع کنیم
مطمئناً براي بکار بردن این تکنیک، به فلش درایوي که به اندازه کافی براي نگه داشتن محتویات ویندوز 7 بزرگ باشد احتیاج
4 انتظار داشت. در این GB میتوان حداقل حدود DVD RTM 2.5 است و از GB ویندوز 7 حدود DVD RC . خواهید داشت
4 استفاده شده است. GB تست از یک فلش
به یاد داشته باشید که روندي که استفاده می کنیم فلش را کاملاً فرمت میکند پس باید مطمئن شوید که قبل از اینکه شروع
گرفته باشید. back up کنید از اطلاعاتی که در حال حاضر روي فلش است
کند. (BOOT) شروع به کار USB سیستمی که می خواهید از طریق فلش روي آن ویندوز 7 نصب کنید باید بتواند از طریق
به BIOS را دارند، و این عملیات معمولاً از طریق تنظیمات USB اغلب سیستم هاي جدید قابلیت شروع به کار کردن با
راحتی با زدن دکمه اي در هنگام بالا آمدن سیستم تنظیم می شود. باید تنظیمات اختصاصی سخت افزارتان را ببینید تا
اطمینان پیدا کنید.
DiskPart utility استفاده از
است و براي اینکه به شما disk management از command-line نسخه Diskpart ، همانطور که شاید می دانید
را بدهد command prompet ها یا بصورت مستقیم از script امکان مدیریت دیسک ها، پارتیشن ها و ... از درون
کردن فلشاستفاده کنیم. (بخاطر داشته باشید که bootable ویندوز ویستا یا 7 براي Diskpart طراحی شده است. ما از
راه اندازي کند.) bootable نمی تواند یک فلش دیسک XP در ویندوز Diskpart دستور
در ابتدا، فلشتان را به کامپیوتري که در آن فلش را آماده می سازید متصل کنید. براي مثال ما از ویندوز ویستا استفاده کردیم.
Run As را پیدا کنید، روي آن راست کلیک کرده و Command Prompet گزینه Start Menu حال، در
را اجرا کنید. در شکل DiskPart utility در خط دستور DiskPart را انتخاب کنید. با نوشتن دستور Administrature
می توانید این مطلب را ببینید. A
3Page vahidnowrouzi@gmail.com/ قدير نوروزی ميرصادقی
مشخص کنید. همانطور که در List Disk هستید، احتیاج دارید فلش را با استفاده از دستور DiskPart حالا که در محیط
Disk شناسایی کرده است. براي اینکه ببینیم در حقیقت Disk فلش را به عنوان 5 List Disk مشخصشده، دستور B شکل
4 شناخته است. GB 3906 را به عنوان فلش MB 5 همان فلش مورد نظر است، ستون سایز را بررسی کنیم، که سایز
بهره بگیرید، که اسم List Volume مشکل دارید، می توانید از دستور List Disk (اگر با شناسایی فلش با استفاده از دستور
درایو را همانند لیبل درایو فراهم خواهد کرد، هر دو دستور به شما براي شناسایی درایو کمک می کنند.)
را روي این فلش تنظیم کنید. ( این Disk Part اولین باري که شماره درایو فلش را پیدا کردید، نیاز دارید که تمرکز محیط
مرحله یکی از مهمترین مراحل است که شما باید به درستی درایو را انتخاب کنید تا بطور تصادفی به اطلاعات ارزشمند دیگر
استفاده می کنیم. C مانند شکل Select Disk هارد صدمه نزیند!). در مثال ما، درایو فلش در دیسک 5 بود، پساز دستور 5
4Page vahidnowrouzi@gmail.com/ قدير نوروزی ميرصادقی
اکنون که روي درایو فلش تمرکز شد، نیاز است که تمام اطلاعات پارتیشن یا اطلاعات فرمت از روي دیسک پاك شود. براي
باید نسبتاً سریع انجام شود. هنگامی که تمام شد شما Clean استفاده کنید. عملیات Clean انجام این کار، باید از دستور
در صفحه مشاهده می کنید. D پیغام انجام موفقیت آمیز بودن آنرا مانند شکل
براي ایجاد پارتیشنی اولیه استفاده کنید. وقتی پارتیشن Create Partition Primary بعد از این مراحل باید از دستور
را مشاهده می کنید و تمرکز محیط DiskPart Succeeded in creating the specified partition ایجاد شد پیغام
براي فعال ساختن پارتیشن استفاده کنید، همانطور که Active بصورت خودکار به پارتیشن جدید انتقال می یابد. از دستور
bootable نمایش داده شده است. اکتیو کردن پارتیشن براي اینکه بایوس اجازه شناسایی پارتیشن به عنوان E در شکل
معتبر ضروري است. system partition
5Page vahidnowrouzi@gmail.com/ قدير نوروزی ميرصادقی
Format fs=FAT از طریق دستور 32 FAT با پارتیشن ایجاد شده و اکتیو، حالا آمده اید که به سرعت درایو را با فرمت 32
فرمت کنید، اما روش معمول براي فلش NTFS تنظیم و فرمت کنید. (در حالیکه قادر خواهید بود درایو را با فرمت quick
براي اینکه درایو بتواند F مانند شکل Assign است.) بعد از اینکه درایو فرمت شد، از دستور FAT فرمت 32 USB هاي
شناخته شود استفاده کنید.
Command خارج شده و DiskPart از محیط Exit فلششما آمده استفاده است. هم اکنون، با استفاده از دستور
را ببندید. Prompet
کپی فایلهاي ویندوز 7
6Page vahidnowrouzi@gmail.com/ قدير نوروزی ميرصادقی
ویندوز 7 بروید، تمام فایلها و DVD را باز کنید، داخل windows explorer کپی کردن فایلهاي ویندوز 7 آسان است. فقط
نشان داده شده است. حواستان باشد که این کپی G پوشه ها را انتخاب کنید و درون فلش کپی کنید. همانطور که در شکل
کمی تا کامل شود طول می کشد.
شود boot نصب کردن این سیستم عامل آسان است. فقط باید سیستم دوباره ،Bootable با محتواي ویندوز 7 رو یک فلش
به صورت عادي شروع خواهد شد. H شروع به کار کند و روال نصب مانند شکل USB و از

hhosyn
30-01-2013, 02:59
این دستورات در وین ویستا جواب میدهند نه ایکس پی