PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نگاهي مقايسه اي به عملکرد و کيفيت خدمات همراه اول و ايرانسل

arman4459
04-05-2008, 21:42
با وجودي که آمار ارائه شده از کاربرد پيامک ارسالي مردم در تبريک سال 1387 حاکي از سود ميلياردي اپراتور اول بوده به نظر مي رسد که عدم تغيير در بهبود کيفي سيستم همراه اول همچنان به قوت خود باقي است...صرفنظر از بالا بودن ميزان تعرفه خدمات مکالمه و پيامک، معضل برقراري تماس يا ارسال پيامک از اپراتور اول به ايرانسل و بالعکس همچنان به قوت خود باقي است و دست اندرکاران امر هنوز هيچ توضيح قانع کننده اي در اين خصوص ارائه نکرده اند و سازمان بازرسي کل کشور هم همچنان بر نظر کارشناسي خود مبني بر کاهش تعرفه پيامک همراه اول تاکيد دارد.

عملکرد اپراتور اول تلفن همراه و مقايسه خدمات و تعرفه آن با اپراتور دوم (بخش خصوصي) و همچنين بررسي کيفيت ارتباط و تماس ها حاکي از اختلاف فاحش خدمات اين دو با يکديگر است. به گزارش باشگاه جواني خبرگزاري برنا چندي پيش مسئولان همراه اول ضمن اعلام افزايش تعرفه پيامک هاي غير فارسي به مبلغ22تومان از کاهش تعرفه پيامک هاي فارسي به مبلغ 8 تومان خبر دادند که خود نوعي فرافکني براي فرار از زير بار کاهش تعرفه پيامک بود چرا که نوشتن پيامک به زبان فارسي کاراکترهاي بسيار بيشتري را براي هر پيام و متعاقبا تعداد پيام هاي ارسالي مي طلبد.

اين در حالي است که اپراتور دوم ايرانسل اخيرا با اعلام تعرفه هاي جديد، از کاهش قابل ملاحظه خدمات خود در بخش هزينه مکالمه و پيامک خبر داده است. با وجودي که در بدو فعاليت اپراتور دوم (ايرانسل) اين اعتقاد عمومي وجود داشت که کيفيت خدمات ارتباطي ايرانسل به شدت نازل است اما به مرور اين امر به اثبات رسيد که حتي به لحاظ برقراري بهتر تماس، اپراتور دوم از کيفيت بالاتري برخوردارد است اگرچه ضعف ها و نقضهايش همچنان در محل خود قابل بحث است.

بنا بر اين گزارش اختلال در شبکه ارتباطي خطوط همراه اول به ظاهر از آن جا آغاز شد که مناطق تحت پوشش اپراتور دوم به لحاظ کميت، حوزه هاي وسيع تري را در بر گرفت. بسياري از مشترکان همراه اول با گلايه شديد از ناکامي در برقراري تماس با ساير خطوط به خصوص از همراه اول به ايرانسل، خواستار پاسخگويي مسئولان به آن شدند. در حالي که معضل برقراري تماس چه از طريق مکالمه و چه از طريق پيامک همچنان مشترکان همراه اول را رنج مي دهد.

همچنين به کرات مشاهده شده که براي ارسال پيامک چه از همراه اول به همراه اول و از آن به ايرانسل مي بايد چندين بار پيامک را ارسال کرد که در ارسال جداگانه هر پيام هزينه ارسال براي مشترکين منظور مي گردد.

با وجودي که آمار ارائه شده از کاربرد پيامک تبريک سال نو در ابتداي سال 87 از سوي مردم حاکي از سود ميلياردي اپراتور اول بوده با اين حال به نظر مي رسد که عدم تغيير در بهبود کيفي سيستم همراه اول همچنان به قوت خود باقي است.

اخيرا شرکت ايرانسل در اطلاعيه اي به کاهش هزينه مکالمه و پيام کوتاه مبادرت نموده است بطوريکه هزينه يک پيامک از ايرانسل به ايرانسل از 12 شب پنجشنبه تا 6 صبح روز جمعه هر هفته تنها يک ريال است. اين رقم از شنبه تا پنجشنبه بين 10 تا 30 ريال براي مشترکان استفاده کننده از طرح هاي ويژه خواهد بود و... اين در حالي است که همراه اول تعرفه پيامک هاي فارسي خود را از 14 به 22 تومان افزايش داده است.

محسن قائمي‌نسب، مديركل حوزه‌ رياست و روابط عمومي سازمان بازرسي كل كشور چندي پيش در پاسخ به اين سوال كه آيا تصميم اخير وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات مبني بر گران شدن تعرفه‌ پيامك لاتين و ارزان شدن تعرفه‌ پيامك فارسي تامين كننده‌ نظر اين سازمان است اظهار داشت: گزارش سازمان بازرسي كل كشور با بررسي همه‌ جوانب و استفاده از نظرات كارشناسان صنعت مخابرات و همچنين نقطه نظرات كارشناسان سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي تهيه شده بود. در آن گزارش، رسما اعلام شد كه تعرفه‌ پيامك گران است و در راستاي دفاع از حقوق مصرف‌كننده و شهروندان لازم است اين تعرفه كاهش يابد.

سازمان بازرسي كل كشور معتقد است گزارشي كه پيش از اين تهيه شده با نگاه كارشناسي و بررسي همه جانبه‌ امور بوده است و متولي اصلي تعيين قيمت يعني سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي هم پيش از اين اعلام كرده بود كه تعرفه‌ي پيامك گران است و بايد کاهش يابد

مقايسه کيفيت خدمات اپراتورهاي اول و دوم گوياي آن است که اپراتور اول با وجود سابقه طولاني تر در ميان مردم هنوز نتوانسته به نحو بهينه اي رضايت خاطر کاربران خود را جلب کند. اين در حالي است که رقابتي شدن ارائه خدمات بهتر به مردم مي بايد الزاما در مسير افزايش روز به روز کيفيت قرار گيرد.

به گزارش برنا، صرفنظر از بالا بودن ميزان تعرفه خدمات مکالمه و پيامک، معضل برقراري تماس يا ارسال پيامک از اپراتور اول به ايرانسل و بالعکس همچنان به قوت خود باقي است و دست اندرکاران امر هنوز هيچ توضيح قانع کننده اي در اين خصوص ارائه نکرده اند.

به اعتقاد کارشناسان وجود مشكلات ريز و درشت اپراتورها و ملموس و غيرملموس بودن آنها هيچ ارتباطي به مشتركان ندارد، اما به ناچار در تمام اين سال ها تنها مشتركان بوده اند صبورانه هزينه هاي گزاف استفاده از سرويس هايي را داده اند كه از هيچ مطلوبيتي برخوردار نيست و معلوم نيست چه زماني مديران شبكه تلفن همراه كشور به فكر چاره انديشي خواهند افتاد و مشتركان را درگير مسائل خود نكنند.

شايد هنوز هم گذشت 13 سال از ورود شبكه تلفن همراه به ايران كافي نيست و بايد سال هاي بيشتري را پشت سر بگذاريم تا از قافله توسعه كه اكنون در بخش تلفن همراه به يكي از كليدي ترين بخش هاي توسعه كشورها و شاخص توسعه يافتگي آنها محسوب مي شود، عقب بمانيم.

amini_bio
04-05-2008, 22:30
خوبیش اینه که خدمات ایرانسل از جمله ارتباط مکالمه و ارسال اس ام اس و قیمت اونا بین مشترکان خود ایرانسل خیلی خوبه و همین داره همه را به استفاده روز افزون از این اپراتئر تشویق میکنه.
من که خودم به شخصه دیگه از سیمکارت همراه اولم استفاده نمیکنم.

از مزایای ایرانسل نسبت به همراه اول می توان به:
عدم وجود هزینه جابجایی
عدم وجود هزینه report اس ام اس.
اینترنت gprs
خدمات بهتر در ضمینه کمک به مشترکین و پاسخ گو بودن به اونها.
هزینه کمتر پیامک و مکالمه (لااقل با عضویت در طرح ها و مخصوصا بین خطوط خود ایرانسل)

حتما میدونید که هزینه برقراری تماس از همراه اول یا تلفن ثابت به ایرانسل دقیقه ای 62 تومنه.
و بالعکس.
ولی شما با خرید یک سیمکارت اعتباری ایرانسل به قیمت بسیار جالب ده هزار تومان و پرداخت 2000 تومان ( که همون قیمت آبونمان و خدمات ویژه همراه اول میشه) میتونید از اس ام اس 4 تومنی بین خطوط ایرانسل و 8 تومن به سایر خطوط استفاده کنید.
این قیمت کجا و 23 تومن همراه اول کجا!!!

amini_bio
04-05-2008, 22:58
خوبیش اینه که خدمات ایرانسل از جمله ارتباط مکالمه و ارسال اس ام اس و قیمت اونا بین مشترکان خود ایرانسل خیلی خوبه و همین داره همه را به استفاده روز افزون از این اپراتئر تشویق میکنه.
من که خودم به شخصه دیگه از سیمکارت همراه اولم استفاده نمیکنم.

از مزایای ایرانسل نسبت به همراه اول می توان به:
عدم وجود هزینه جابجایی
اینترنت gprs
خدمات بهتر در ضمینه کمک به مشترکین و پاسخ گو بودن به اونها.
هزینه کمتر پیامک و مکالمه (لااقل با عضویت در طرح ها و مخصوصا بین خطوط خود ایرانسل)

حتما میدونید که هزینه برقراری تماس از همراه اول یا تلفن ثابت به ایرانسل دقیقه ای 62 تومنه.
و بالعکس.
ولی شما با خرید یک سیمکارت اعتباری ایرانسل به قیمت بسیار جالب ده هزار تومان و پرداخت 2000 تومان ( که همون قیمت آبونمان و خدمات ویژه همراه اول میشه) میتونید از اس ام اس 4 تومنی بین خطوط ایرانسل و 8 تومن به سایر خطوط استفاده کنید.
این قیمت کجا و 23 تومن همراه اول کجا!!!

iman_s
04-05-2008, 23:58
یعنی کسانی که این مقایسه رو انجام میدندواقعا سیمکارت ایرانسل دارند یا همینجوری از رو هوا یک چیزی مینویسند.
ایرانسل به جز ارزونی سیمکارت و داشتن چند طرح رنگی چه چیز بهتری داره.GPRS هم هنوز تو ایران جا نیفتاده و بیشتر به درد پز دادن میخوره تا استفاده.
از طرف دیگر تعرفه مکالمه اش نسبت به همراه اول بیشتره و مهمترین نکته ای که خیلیها بواسطه تبلیغاتش بهش توجه نمیکنند آنتن دهیش هست.
وقتی یک موبایل برای برقراری ارتباط با مشکل مواجه بشه دیگه به چه درد میخوره.وقتی در بیتر مواقع مشترک در دسترس نیست یا sms ها خیلی دیر به مقصد میرسند دیگه به جای موبایل باید بهش گفت یک اسباب بازی لوکس .
همراه اول از هر نظر که بد باشه و به قول عاشقان سینه چاک ایرانسل دزد هم که باشه از آنتن دهی دریغ نمیکنه.حداقل تو 2-3 سال اخیر که مشکلاتش خیلی کمتر شده.

amini_bio
05-05-2008, 01:04
یعنی کسانی که این مقایسه رو انجام میدندواقعا سیمکارت ایرانسل دارند یا همینجوری از رو هوا یک چیزی مینویسند.
ایرانسل به جز ارزونی سیمکارت و داشتن چند طرح رنگی چه چیز بهتری داره.GPRS هم هنوز تو ایران جا نیفتاده و بیشتر به درد پز دادن میخوره تا استفاده.
از طرف دیگر تعرفه مکالمه اش نسبت به همراه اول بیشتره و مهمترین نکته ای که خیلیها بواسطه تبلیغاتش بهش توجه نمیکنند آنتن دهیش هست.
وقتی یک موبایل برای برقراری ارتباط با مشکل مواجه بشه دیگه به چه درد میخوره.وقتی در بیتر مواقع مشترک در دسترس نیست یا sms ها خیلی دیر به مقصد میرسند دیگه به جای موبایل باید بهش گفت یک اسباب بازی لوکس .
همراه اول از هر نظر که بد باشه و به قول عاشقان سینه چاک ایرانسل دزد هم که باشه از آنتن دهی دریغ نمیکنه.حداقل تو 2-3 سال اخیر که مشکلاتش خیلی کمتر شده.

عزیزم من خودم هر دو شو دارم که میگم.
اطراف محل سکونت ما که ایرانسل بسیار قویتر از همراه اول خط میده.
اینترنتشم کاملاً کارایی داره. نمی دونم شما چرا این حرفو میزنی.
من جای دیگه هم گفتم.
من تمام پست های خودمو تو این سایت با ایرانسل دادم.
کی گفته تعرفش گرون تره؟ قیمت مکالمش دقیقاً مثل همراه اوله.
سیم کارت دائمی:
قیمت داخل شبکه دقیقه ای 50 تومن.
قیمت خرج شبکه دقیقه ای 62 تومن.
قیمت همراه اول هم همین جوریه.
تازه sms ش که ارزون تره.
با آنتن دهیشم که من تاحالا مشکل نداشتم.sms راحت سند میشه.
مکالمه هم راحت برقرار میشه. خیلی بهتر از همراه اول.

تازه ایرانسل هنوز خیلی جاها را تحت پوشش کامل نداره.
مثلاً اصفهان را. ولی غیر از یک نقطه جنوب غربی اصفهان که آنتن دهیش ضعیفه بقیه جاها فول آنتن میده.

iman_s
05-05-2008, 02:59
دوست عزیز من هم سیمکارت ایرانسل درو و برم زیاده و در منطقه خودمون مقایسه کردم.اول بگم که حدود دوماه بود که در منطقه ما ایرانسل اکثرا شبها ساعت 10 به بعد آنتن داشت و اگر گوشی رو تو روز خاموش میکردی نمیتونست اپراتور رو پیدا کنه.حالا بگیم داشتند شبکه رو ارتقا میدادند و ... ولی باور کن وقتی میخوام یک شماره ایرانسل رو بگیرم گریه ام در میاد.sms هاش اکثرا دیر میرسه(از حق نگذریم که جدیدا بهتر شده و به جای یک روز به ساعت رسیده).اگر هم فکر میکنی خونمون درنقطه کور هست باید بگم که Bts ایرانسل از Bts همراه او به خونمون نزدیکتره.
از بقیه دوستان کرجی سوال کنند ببین حرف من تایید میکنند یا نه؟

iman_s
05-05-2008, 03:01
راستی کدوم اپراتور واسه delivery هزینه میگیره؟؟؟

amini_bio
05-05-2008, 03:21
نمیدونم ولا.
ولی خوب بین اپراتورها مشکل وجود داره.
شما بین خود خطوط همراه اول و بین خطوط ایرانسل باید مقایسه کنی.
ضمن این که من چند ماهه که وقتی یک نفر با سیم کارت همراه اول برام اس ام اس میزنه، اون اس ام اسش بین 3 تا 10 بار برا من میاد.
و ظاهراً هر بار که اس ام اسش میاد براش پول میفته. اینم یکی دیگه از مشکلات بین دو اپراتور.

فکر کنم همراه اول 1 تومن هزینه ریپورت sms داشته باشه. درسته؟

shimanelou
06-05-2008, 04:24
فکر کنم همراه اول 1 تومن هزینه ریپورت sms داشته باشه. درسته؟
نه اصلا هزینه ای نداره.
Delivery یک فید بک هست که صحت رسیدن پیغام به مقصد رو به سیستم اطلاع میده(مانند شبکه های کامپیوتری که همیشه یک بیت جهت کنترل صحت انتقال اطلاعات به کار میره) و اگر کاربر این قابلیت رو تو گوشیش فعال کرده باشه این فید بک به گوشی نتیجه کار رو اعلام میکنه.
قبلا هم بارها اعلام شده که Delivery هزینه نداره.
هم تو سایتش نوشته هم بارها تو نامه هایی که به همراه قبضها میفرستاد در خونه ها تاکید کرده بود که هزینه نداره

hermione
06-05-2008, 19:49
من خودم هم ایرانسل دارم هم همراه اول .
از یه چیزی خیلی تعجب می کنم اینکه اینایی که طرفداری بیجا و کورکورانه از ایرانسل می کنن دلشونو به چه چیزی خوش می کنن ؟
آنتن دهی ایرانسل که افتضاح هست ...
sms به همراه اول 3 ساعت بعد میرسه ...
mms که قطعه ...
gprs که 3 روز توی هفته مشکل داره ....
جدیداً پول هم کم می کنه ( خداییش توی 2 هفته حدود 4 تومن از من کم کرد ) ..
تنها سرگرمی که داره اینه که روزی 1 بار زنگ میزنی 140 آهنگ گوش میدی( ابتکار جالبی کردن ) بعدش هم قطع میشه ... تازه جدیداً آهنگ امام علی هم میزاره ، احتمالاً از 2 روز دیگه از کرخه تا راین و ... میزاره ...

کمی تفکر لازمه ... اینه اپراتوری که انقدر ازش تعریف می کنید .....؟؟

جای بسی تاسف !!!

amini_bio
07-05-2008, 00:30
من از ایرانسل طرفداری نکردم.
میگم از همراه اول خیلی بهتره.
با sms ش که مشکل ندارم و نداشتم.
gprs ش آره یه یک هفتس سرعتش کم شده.
پول هم تاحالا نشنیدم کم کنه.
mms هم که از اول داشت. نذاشتند ایرانسل کارشو ببکنه.

من خودم داداشم دوستام، پسرا تو خانواده همه ایرانسل داریم.
چرا ما مشکلی باهاش نداریم؟؟؟؟؟؟

Hadi King
07-05-2008, 00:45

من خودم هم ایرانسل دارم هم همراه اول .
از یه چیزی خیلی تعجب می کنم اینکه اینایی که طرفداری بیجا و کورکورانه از ایرانسل می کنن دلشونو به چه چیزی خوش می کنن ؟
آنتن دهی ایرانسل که افتضاح هست ...
sms به همراه اول 3 ساعت بعد میرسه ...
mms که قطعه ...
gprs که 3 روز توی هفته مشکل داره ....
جدیداً پول هم کم می کنه ( خداییش توی 2 هفته حدود 4 تومن از من کم کرد ) ..
تنها سرگرمی که داره اینه که روزی 1 بار زنگ میزنی 140 آهنگ گوش میدی( ابتکار جالبی کردن ) بعدش هم قطع میشه ... تازه جدیداً آهنگ امام علی هم میزاره ، احتمالاً از 2 روز دیگه از کرخه تا راین و ... میزاره ...

کمی تفکر لازمه ... اینه اپراتوری که انقدر ازش تعریف می کنید .....؟؟

جای بسی تاسف !!!

من از ایرانسل طرفداری نکردم.
میگم از همراه اول خیلی بهتره.
با sms ش که مشکل ندارم و نداشتم.
gprs ش آره یه یک هفتس سرعتش کم شده.
پول هم تاحالا نشنیدم کم کنه.
mms هم که از اول داشت. نذاشتند ایرانسل کارشو ببکنه.

من خودم داداشم دوستام، پسرا تو خانواده همه ایرانسل داریم.
چرا ما مشکلی باهاش نداریم؟؟؟؟؟؟

دوستان بحث رو تموم كنيد يك كلام ختم كلام ايرانسل برا بعضي ها خوب انتن ميده برا بعضي ها نه افتضاحه:21:
پس چرا سر خودمون رو به درد بياريم كه خوب انتن ميده يا نه:8:

موفق باشيد!:40:

eng.mehrdad
07-05-2008, 01:09
نه اصلا هزینه ای نداره.
Delivery یک فید بک هست که صحت رسیدن پیغام به مقصد رو به سیستم اطلاع میده(مانند شبکه های کامپیوتری که همیشه یک بیت جهت کنترل صحت انتقال اطلاعات به کار میره) و اگر کاربر این قابلیت رو تو گوشیش فعال کرده باشه این فید بک به گوشی نتیجه کار رو اعلام میکنه.
قبلا هم بارها اعلام شده که Delivery هزینه نداره.
هم تو سایتش نوشته هم بارها تو نامه هایی که به همراه قبضها میفرستاد در خونه ها تاکید کرده بود که هزینه نداره

دوست خوب اگر همراه اول داشتی اون موقعی که مخابرات ایران (TCI) بود و یکه تاز انحصاری میدان ، میدید که سر هر Delivery چطوری 11 تومن میکرد تو پاچه آدم . الان اگر میبینی رایگان شده از فضل و بخشش برادران متعهد همراه اول ( مخابرات انحصاری سابق ) از ترس از بین نرفتن بازارشون هست

از طرف دیگه باید یادت بیاد سیم کارت های میلیونی مخابرات ایران رو و قرعه کشی و اولویت و صد تا ناز و منت دیگه واسه تحویل یه آشغال نسل 2 ، و یادت بیار هزینه 2000 تومانی وصل SMS با هزار ناز و منت و صف و ...

دوست من همراه اول به دیل اون مخابرات انحصاری بودنشه که بعد از چندین سال تو هر کوره دهی آنتن میده وگرنه از تالیا هم بد بخت تر بود الان . ولی ایرانسل الان بعد از 2 سال داره خودشو از هر لحاظی بالا میکشه ، اگر دوستان همراه اول در مجلس MMS و GPRS رو محدود نکرده بودن که همراه اول الان یه نقطه تاریک بود در تاریخ مخابرات ایران !

H M R 0 0 7
07-05-2008, 16:31
دوست خوب اگر همراه اول داشتی اون موقعی که مخابرات ایران (TCI) بود و یکه تاز انحصاری میدان ، میدید که سر هر Delivery چطوری 11 تومن میکرد تو پاچه آدم . الان اگر میبینی رایگان شده از فضل و بخشش برادران متعهد همراه اول ( مخابرات انحصاری سابق ) از ترس از بین نرفتن بازارشون هست

از طرف دیگه باید یادت بیاد سیم کارت های میلیونی مخابرات ایران رو و قرعه کشی و اولویت و صد تا ناز و منت دیگه واسه تحویل یه آشغال نسل 2 ، و یادت بیار هزینه 2000 تومانی وصل SMS با هزار ناز و منت و صف و ...

دوست من همراه اول به دیل اون مخابرات انحصاری بودنشه که بعد از چندین سال تو هر کوره دهی آنتن میده وگرنه از تالیا هم بد بخت تر بود الان . ولی ایرانسل الان بعد از 2 سال داره خودشو از هر لحاظی بالا میکشه ، اگر دوستان همراه اول در مجلس MMS و GPRS رو محدود نکرده بودن که همراه اول الان یه نقطه تاریک بود در تاریخ مخابرات ایران !

تاييد ميشه!

دوستان بحث رو تموم كنيد يك كلام ختم كلام ايرانسل برا بعضي ها خوب انتن ميده برا بعضي ها نه افتضاحه:21:
پس چرا سر خودمون رو به درد بياريم كه خوب انتن ميده يا نه:8:

موفق باشيد!:40:

تا حدودي تاييد ميشه!

arman4459
07-05-2008, 19:06
از اول تير ماه كه اس ام اس گرون ميشه اون موقع معلوم ميشه كي سنگ مخابرات رو به سينه ميزنه

shimanelou
08-05-2008, 00:03

مثل اینکه شما توضیحات منو نخوندید که میگید واسه هر delivery از مشترک 11 تومن میگرفت. شما اگه سندی در این رابطه داری نشون بده چون خیلی علاقه مندم ببینم.
در مورد قیمت سیمکارت. اون اوایل که موبایل به ایران اومده بود بیشتر دست کله گنده ها بود یا مایه دارها و بیشتر یک کالای تجملاتی بود.هر تکنولوزی هم در بدو ورودش با قیمتهای زیادی به بازار میاد. نمونه اش همین کامپیوتر و قطعاتش یا مثلا ماهواره.
یادمه ز مانی که تازه ماهواره دیجیتال اومده بود ما یکی خریدیم 280 هزار تومن.الان بهترین دستگاه با بهترین امکاناتش به زور به 200 تومن برسه. در مورد صفهای طولانی و ... هم خود ما بودیم که میرفتیم پول میدادیم و تو صف می ایستادیم تا اینکه بتونیم در عرض چند ماه چند صد هزار تومن سود کنیم.
در مورد mms یادت باشه که تو چه مملکتی زندگی میکنی.وقتی تو مترو یا جاهایی از این قبیل ازت گوشیتو گرفتند و همه اطلاعاتت رو پاک کردند به جرم اینکه فکر کردند داری بلوتوث بازی میکنی توقع داری برات mms رو به همین راحتی راه بندازند.

arvin_tanha2001
09-05-2008, 11:52
سلام
امروز مي خوام يه مطلب در مورد ايرانسل بگذارم درباره يه شركت سواستفاده گر كه از اعتماد مشتركاش سواستفاده ميكنه روز به روز هم انتن دهيش و خدمات دادن به مشتركاش رو كم ميكنه بدون اينكه با اعتراضي مواجه بشه اگه هم اعتراضي كسي بكنه جوابي نميشنوه . من خودم بارها با 130 تماس گرفتم يا به ايران سل ايميل دادم و اعتراض كردم ولي جوابي به من داده نشد
اين شركت فقط به فكر اينه كه تعداد مشتركاش رو زياد كنه ديگه به فكر كم شدن پهناي باند و كاهش خدمات مشتركاي قبليش كه وديه بيشتريهم دادن نيست.اخه اين درسته؟
اخه اين درست كه يه شركت فقط به فكر كميت باشه نه به فكركيفيت.
تو تبليغات كه خودش رو خيلي مشتري مدار نشون ميده و انقدر تبليغ اپراتورش رو ميكنه كه همه گول حرفهاشو ميخورن. اين شركت حتي پايين ترين استانداردهاي يه اپراتور رو از نظر انتن دهي نداره
اگه اين شركت به جاي اين همه تبليغات بياد و به مشكلات شبكش رسيدگي كنه مشكلاتش كمتر ميشه
اشكالات شبكه هم يكي دوتا نيست اينايي كه من تجربه كردم 1-انتن دهي بد 2-كيفيت صداي پايين طوري كه انتن پره ولي نه صدا مياد و نه صدا ميره 3-نرفتن اس ام اس در يه سري ساعت هاي خاص 4-شلوغ بودن شبكه (براي گرفتن يه شماره بايد 10 بار يا شايد بيشتر بايد شماره بگيري) 2-4 گاهي اوقات با شما تماس گرفته ميشه گوشي شما بوغ اشغال ميزنه در صورتي كه گوشي شما ازاده (شبگه شلوغ هستش) 5-خدمات و پهناي باند مشتركين داعمي و اعتباري با هم هيچ تفاوتي نداره حتي پهناي باندشون هم يكيه اخه اين درسته كسي كه 150.000 پول داده با اون كه 10.000پول داده(15 برابر) بايد پهناي باند و خدمات يكساني داشته باشن. تو اپراتور اول سيمكارت داعمي و اعتباري پهناي باندشون خيلي باهم فرق داره (حتي كسايي كه اول سيمكارت خريدن 1.200.000 به سيم كارت هاي ويژه معروف هستن و به صورتي كه وقتي شما با سيمكارت كد 1 تماس ميگيريد به هيچ عنوان با پيغامهاي مختلف مثل در دسترس نبودن مشترك و بوغ اشغالي و .... مواجح نميشيد) 6-در ساعات شلوغي اصلآ نميشه تماس بر قرار كرد اگه هم برقرار كنيد در مدت كوتاهي (حدودآ چند ثانيه قطع ميشه) 7-گران بودن تعرفه هاي اين شركت براي داعمي63 تومان و براي اعتباري 92 تومان دقيقه اي 8-شفاف نبودن تبليغات 8-كم كردن وديه سيم كارتها بدون اينكه به مشتركاي قبلي توجهي بشه. اين اصلا درست نيست كه 150.000 بشه 75000تومان بعد به مشتريهاي قبلي هيچ مبلغي به عنوان بستان كاري داده نشه يا از پهناي باند بيشتري برخوردار نباشن9-بازار نداشتن سيمكارتها(اگه سيمكارت ايرانسل بخري و بخواي اپراتورت رو عوض كني سيم كارتت رو هيچ كس نميخره مخصوصآ اگه داعمي رو)10-گاهي اوقات تماس ميگيريد طرف مقابل جواب ميده ولي براي شما بوغ خرابي پخش ميشه(واقآ يه حركت جديد تو اپراتورهاست درواقع يه نو اوري هستش)
اوايل اين شركت واقآ خوب بود از موقعي كه قيمت سيمكارتهاي خودش رو كاهش داد و اعتباري رو وارد بازار كرد هم بازار خريد سيمكارتاش رو از دست داد و هم كيفيت شبكش رو.الان تو اپراتورها از نظر انتن دهي و شلوغ تبودن شبكه و كيفيت صدا 1- تاليا 2-اپراتور اول 3-ايرانسل
راستي اگه اعتراضي داريد از ايرانسل ميتونيد با 130 از گوشي خودتون و 09351300000 با تلفن ثابت ويا از طريق يه ايميل بزنيد
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید و اعتراض خودتون رو عنوان كنيد اميد وارم كه حداقل با اعتراضها اين شركت به خودش بياد و كمي اپراتورش رو قويتر كنه
اگه كسي هم باز به مشكلي برخورد كه من يادم رفته بنويسم بگه اضافه كنم

eng.mehrdad
09-05-2008, 19:48
مثل اینکه شما توضیحات منو نخوندید که میگید واسه هر delivery از مشترک 11 تومن میگرفت. شما اگه سندی در این رابطه داری نشون بده چون خیلی علاقه مندم ببینم.
در مورد قیمت سیمکارت. اون اوایل که موبایل به ایران اومده بود بیشتر دست کله گنده ها بود یا مایه دارها و بیشتر یک کالای تجملاتی بود.هر تکنولوزی هم در بدو ورودش با قیمتهای زیادی به بازار میاد. نمونه اش همین کامپیوتر و قطعاتش یا مثلا ماهواره.
یادمه ز مانی که تازه ماهواره دیجیتال اومده بود ما یکی خریدیم 280 هزار تومن.الان بهترین دستگاه با بهترین امکاناتش به زور به 200 تومن برسه. در مورد صفهای طولانی و ... هم خود ما بودیم که میرفتیم پول میدادیم و تو صف می ایستادیم تا اینکه بتونیم در عرض چند ماه چند صد هزار تومن سود کنیم.
در مورد mms یادت باشه که تو چه مملکتی زندگی میکنی.وقتی تو مترو یا جاهایی از این قبیل ازت گوشیتو گرفتند و همه اطلاعاتت رو پاک کردند به جرم اینکه فکر کردند داری بلوتوث بازی میکنی توقع داری برات mms رو به همین راحتی راه بندازند.

سند از کجا بیارم شاید در آرشیو سایت خبری جایی بشه پیدا کرد
ولی از دوستانی که یادشونه زمونی رو که برایDelivery 11 تومن میگرفتن، میخوام اینجا پستم رو تایید کنن .چون تو کشور تو مترو همچین کاری میکنن نباید بگی که خب پس همینه که هست ، باید اعتراض کنیم ، به قول معروف ملتی چون گوسفند را حاکمانی چون گرگ شایسته است.

pedram_sad
09-05-2008, 21:51
ولی از دوستانی که یادشونه زمونی رو که برایDelivery 11 تومن میگرفتن، میخوام اینجا پستم رو تایید کنن .
.
من كامل تاييد ميكنم

Maziar_69
09-05-2008, 23:04
سلام
امروز مي خوام يه مطلب در مورد ايرانسل بگذارم درباره يه شركت سواستفاده گر كه از اعتماد مشتركاش سواستفاده ميكنه روز به روز هم انتن دهيش و خدمات دادن به مشتركاش رو كم ميكنه بدون اينكه با اعتراضي مواجه بشه اگه هم اعتراضي كسي بكنه جوابي نميشنوه . من خودم بارها با 130 تماس گرفتم يا به ايران سل ايميل دادم و اعتراض كردم ولي جوابي به من داده نشد
اين شركت فقط به فكر اينه كه تعداد مشتركاش رو زياد كنه ديگه به فكر كم شدن پهناي باند و كاهش خدمات مشتركاي قبليش كه وديه بيشتريهم دادن نيست.اخه اين درسته؟
تو تبليغات كه خودش رو خيلي مشتري مدار نشون ميده و انقدر تبليغ اپراتورش رو ميكنه كه همه گول حرفهاشو ميخورن. اين شركت حتي پايين ترين استانداردهاي يه اپراتور رو از نظر انتن دهي نداره
اگه اين شركت به جاي اين همه تبليغات بياد و به مشكلات شبكش رسيدگي كنه مشكلاتش كمتر ميشه
اشكالات شبكه هم يكي دوتا نيست اينايي كه من تجربه كردم 1-انتن دهي بد 2-كيفيت صداي پايين طوري كه انتن پره ولي نه صدا مياد و نه صدا ميره 3-نرفتن اس ام اس در يه سري ساعت هاي خاص 4-شلوغ بودن شبكه (براي گرفتن يه شماره بايد 10 بار يا شايد بيشتر بايد شماره بگيري) 2-4 گاهي اوقات با شما تماس گرفته ميشه گوشي شما بوغ اشغال ميزنه در صورتي كه گوشي شما ازاده (شبگه شلوغ هستش) 5-خدمات و پهناي باند مشتركين داعمي و اعتباري با هم هيچ تفاوتي نداره حتي پهناي باندشون هم يكيه اخه اين درسته كسي كه 150.000 پول داده با اون كه 10.000پول داده(15 برابر) بايد پهناي باند و خدمات يكساني داشته باشن. تو اپراتور اول سيمكارت داعمي و اعتباري پهناي باندشون خيلي باهم فرق داره (حتي كسايي كه اول سيمكارت خريدن 1.200.000 به سيم كارت هاي ويژه معروف هستن و به صورتي كه وقتي شما با سيمكارت كد 1 تماس ميگيريد به هيچ عنوان با پيغامهاي مختلف مثل در دسترس نبودن مشترك و بوغ اشغالي و .... مواجح نميشيد) 6-در ساعات شلوغي اصلآ نميشه تماس بر قرار كرد اگه هم برقرار كنيد در مدت كوتاهي (حدودآ چند ثانيه قطع ميشه) 7-گران بودن تعرفه هاي اين شركت براي داعمي63 تومان و براي اعتباري 92 تومان دقيقه اي 8-شفاف نبودن تبليغات 8-كم كردن وديه سيم كارتها بدون اينكه به مشتركاي قبلي توجهي بشه. اين اصلا درست نيست كه 150.000 بشه 75000تومان بعد به مشتريهاي قبلي هيچ مبلغي به عنوان بستان كاري داده نشه يا از پهناي باند بيشتري برخوردار نباشن9-بازار نداشتن سيمكارتها(اگه سيمكارت ايرانسل بخري و بخواي اپراتورت رو عوض كني سيم كارتت رو هيچ كس نميخره مخصوصآ اگه داعمي رو)10-گاهي اوقات تماس ميگيريد طرف مقابل جواب ميده ولي براي شما بوغ خرابي پخش ميشه(واقآ يه حركت جديد تو اپراتورهاست درواقع يه نو اوري هستش)
اوايل اين شركت واقآ خوب بود از موقعي كه قيمت سيمكارتهاي خودش رو كاهش داد و اعتباري رو وارد بازار كرد هم بازار خريد سيمكارتاش رو از دست داد و هم كيفيت شبكش رو.الان تو اپراتورها از نظر انتن دهي و شلوغ تبودن شبكه و كيفيت صدا 1- تاليا 2-اپراتور اول 3-ايرانسل
راستي اگه اعتراضي داريد از ايرانسل ميتونيد با 130 از گوشي خودتون و 09351300000 با تلفن ثابت ويا از طريق يه ايميل بزنيد
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید و اعتراض خودتون رو عنوان كنيد اميد وارم كه حداقل با اعتراضها اين شركت به خودش بياد و كمي اپراتورش رو قويتر كنه

حالا ميتوني همه ي اين نطق هايي که فرمودي در مورد همراه آخر جواب بدي خودت؟؟؟

ببينم کيه که به همراه آخر اعتراض کنه و جواب بگيره؟
کسي نميره اعتراض کنه که چرا 2 سال مارو تو حسرت اينترنت و ام ام اس نگه داشتين؟؟؟

ازشون يه شماره تماس دارين که اگه مشکلي پيش اومد بگين يا بايد هلک و تلک راه بيفتين برين امور مشترکين؟
تا حالا طعم e-care رو چشيدين؟
کجاي تعرفه ي ايرانسل 92 تومنه؟؟؟
مثل اينکه نميدوني براي تماس با ايرانسل همين همراه داره دقيقه اي 76 تومن ميکنه تو پاچتون؟؟
با 919 ها که تماس با شهرستان بگيري 113 تومن درمياد. اينا رو چرا نميگي؟

در ضمن قيمت سيم دائمي (نه داعمي) همون 150 تومنه و 75 نيست. کافيه يه روز روزنامه اقتصاد بخري. تازه چرا اون بدبختي که اون اوايل 2 ميليون پول سيم کد 1 داده و الان بايد بفروشه 450 تومن رو نميگي ضرر کرده؟؟؟

اينم محال ممکنه که با اين سيستم درپيت و داغون همراه بتونه پهناي باند مشترکاشو جدا کنه! اتفاقا جالبه بدوني پهناي باند ايرانسل براي دائمي (نه داعمي ) و اعتباري فرق ميکنه.
تاليا هم به اين دليل خوبه که همش تو کل خاک اين مملکت 400 هزار تا مشترک داره. ايرانسل الان شده 9 ميليون و 20 هزار نفر (آمار 20 روز پيش)

در آخر هم توصيه ميکنم تجديد نظر اساسي تو املاتون بکنيد. حيف نيست يه جوون مملکت و اين همه غلط املايي؟؟؟؟

shimanelou
09-05-2008, 23:55
سلام
با بیشتر حرفهات موافقم و خودم بارها با همین مشکلات مواجعه شدم.

سند از کجا بیارم شاید در آرشیو سایت خبری جایی بشه پیدا کرد
ولی از دوستانی که یادشونه زمونی رو که برایDelivery 11 تومن میگرفتن، میخوام اینجا پستم رو تایید کنن .چون تو کشور تو مترو همچین کاری میکنن نباید بگی که خب پس همینه که هست ، باید اعتراض کنیم ، به قول معروف ملتی چون گوسفند را حاکمانی چون گرگ شایسته است.
اگه قرار به تایید بود همه سینه چاکان ایرانسل میاند اینجا و تایید میکنند. مدرک معتبر مهمه. منم الان میتونم بگم همراه اول واسه هر sms مثلا اندازه خود تعرفه خود sms دلیوری حساب میکرد.
شما مشکلت رو با مملکتت و کسانی که قدرت دستشونه حل کن بعد بیا گیر بده چرا mms و ... بهمون نمیدند.

حالا ميتوني همه ي اين نطق هايي که فرمودي در مورد همراه آخر جواب بدي خودت؟؟؟

ببينم کيه که به همراه آخر اعتراض کنه و جواب بگيره؟
کسي نميره اعتراض کنه که چرا 2 سال مارو تو حسرت اينترنت و ام ام اس نگه داشتين؟؟؟

ازشون يه شماره تماس دارين که اگه مشکلي پيش اومد بگين يا بايد هلک و تلک راه بيفتين برين امور مشترکين؟
تا حالا طعم e-care رو چشيدين؟
کجاي تعرفه ي ايرانسل 92 تومنه؟؟؟
مثل اينکه نميدوني براي تماس با ايرانسل همين همراه داره دقيقه اي 76 تومن ميکنه تو پاچتون؟؟
با 919 ها که تماس با شهرستان بگيري 113 تومن درمياد. اينا رو چرا نميگي؟

در ضمن قيمت سيم دائمي (نه داعمي) همون 150 تومنه و 75 نيست. کافيه يه روز روزنامه اقتصاد بخري. تازه چرا اون بدبختي که اون اوايل 2 ميليون پول سيم کد 1 داده و الان بايد بفروشه 450 تومن رو نميگي ضرر کرده؟؟؟

اينم محال ممکنه که با اين سيستم درپيت و داغون همراه بتونه پهناي باند مشترکاشو جدا کنه! اتفاقا جالبه بدوني پهناي باند ايرانسل براي دائمي (نه داعمي ) و اعتباري فرق ميکنه.
تاليا هم به اين دليل خوبه که همش تو کل خاک اين مملکت 400 هزار تا مشترک داره. ايرانسل الان شده 9 ميليون و 20 هزار نفر (آمار 20 روز پيش)

در آخر هم توصيه ميکنم تجديد نظر اساسي تو املاتون بکنيد. حيف نيست يه جوون مملکت و اين همه غلط املايي؟؟؟؟
1- همراه اول کجا تو تبلیغاتش گفته بهتون mms و GPRS و ... میدم.اگه تو دفترچه و موقع خرید اعلام کنه و نده اونوقت میشه اعتراض کرد و حتی با شکایت درخواست غرامت کرد.
2- شماره 09990 برای امور مشترکین هست و خیلی کارها رو انجام میده.امور مشترکین هم ایرانسل هم داره ولی امور مشترکین ایرانسل کجا و همراه اول کجا ؟؟؟ در ضمن برای تماس با شماره شتیبانی ایرانسل باید حوصله زیاد و صبر ایوب داشته باشی.
3- همراه اول هم پورتال داره و یشه همه کارهای امور مشترکین رو باهاش انجام داد.البته هنوز همه گیر نیست.برای یکی از خطهای من پورتال فعال هست و تا بحال باهاش هم تغییر آدرس و نام و تعویض سیمکارت رو به راحتی انجام دادم.
4- ایرانسل شبکه اش Flat هست و در همه جای ایران هزینه یکسانی داره ولی همراه اول منطقه ای هست.واسه همین هزینه مکالمه با ایرانسل با تعرفه بین شهری حساب میشه که بازهم در مقابل تعرفه های ایرانسل به صرفه تره.
5- مگه کسی که ایرانسل رو 150 تومن خرید و قیمت یک شبه نصف شد تونست اعتراض کنه.تازه همه کلی حال کردند. اون زمان هم قیمت سیمکارت همین بود. در ضمن اگه سیمکارت ایرانسل داشته باشی و بخوای بفروشی چقدر باید صبر کنی تا یک مشتری پیدا کنی؟اصلا مشتری راش پیدا میشه؟ این سیمکارتها اصولا یکبار مصرف هستند.ولی همین سیمکارتهایی که میگی قیمتش یک میلیون بود و الان به 200-300 هزار تومن رسیده رو هوا میزننش. چه دائمی چه اعتباری.
6- ایرانسل هم اگه پهنای باند اعتباریش و دائمیش فرق داشته باشه باز هم تو عمل مثل هم هستند و مشکلات بیشمار خودشون رو دارند.

arman4459
10-05-2008, 19:47
اندكي صبر سحر نزديك است.

به اول تير چيزي نمونده

Maziar_69
10-05-2008, 21:51
با بیشتر حرفهات موافقم و خودم بارها با همین مشکلات مواجعه شدم.

اگه قرار به تایید بود همه سینه چاکان ایرانسل میاند اینجا و تایید میکنند. مدرک معتبر مهمه. منم الان میتونم بگم همراه اول واسه هر sms مثلا اندازه خود تعرفه خود sms دلیوری حساب میکرد.
شما مشکلت رو با مملکتت و کسانی که قدرت دستشونه حل کن بعد بیا گیر بده چرا mms و ... بهمون نمیدند.

1- همراه اول کجا تو تبلیغاتش گفته بهتون mms و GPRS و ... میدم.اگه تو دفترچه و موقع خرید اعلام کنه و نده اونوقت میشه اعتراض کرد و حتی با شکایت درخواست غرامت کرد.
2- شماره 09990 برای امور مشترکین هست و خیلی کارها رو انجام میده.امور مشترکین هم ایرانسل هم داره ولی امور مشترکین ایرانسل کجا و همراه اول کجا ؟؟؟ در ضمن برای تماس با شماره شتیبانی ایرانسل باید حوصله زیاد و صبر ایوب داشته باشی.
3- همراه اول هم پورتال داره و یشه همه کارهای امور مشترکین رو باهاش انجام داد.البته هنوز همه گیر نیست.برای یکی از خطهای من پورتال فعال هست و تا بحال باهاش هم تغییر آدرس و نام و تعویض سیمکارت رو به راحتی انجام دادم.
4- ایرانسل شبکه اش Flat هست و در همه جای ایران هزینه یکسانی داره ولی همراه اول منطقه ای هست.واسه همین هزینه مکالمه با ایرانسل با تعرفه بین شهری حساب میشه که بازهم در مقابل تعرفه های ایرانسل به صرفه تره.
5- مگه کسی که ایرانسل رو 150 تومن خرید و قیمت یک شبه نصف شد تونست اعتراض کنه.تازه همه کلی حال کردند. اون زمان هم قیمت سیمکارت همین بود. در ضمن اگه سیمکارت ایرانسل داشته باشی و بخوای بفروشی چقدر باید صبر کنی تا یک مشتری پیدا کنی؟اصلا مشتری راش پیدا میشه؟ این سیمکارتها اصولا یکبار مصرف هستند.ولی همین سیمکارتهایی که میگی قیمتش یک میلیون بود و الان به 200-300 هزار تومن رسیده رو هوا میزننش. چه دائمی چه اعتباری.
6- ایرانسل هم اگه پهنای باند اعتباریش و دائمیش فرق داشته باشه باز هم تو عمل مثل هم هستند و مشکلات بیشمار خودشون رو دارند.

دوست عزیز در مورد همراه اول همین بس که با این همه زارت و زورتش امروز تو نمایشگاه که بودیم نه میشد کسی با همراه تماس بگیره. نه خودت میتونستی با همراه به جایی زنگ بزنی.

در صورتی که من 10 تا مکالمه داشتم. با مدت زمان های متغیر و تو همش هم صدا عالی بود.

جالبه که دوستام هم برای زنگ زدن گوشیه منو گرفتن و کلی به همین همراه فحش دادن.

در ضمن هیچ وقت نباید این همراه گردن کلفت رو با 15 سال سابقه با ایرانسل 1 سال و نیمه مقایسه کنی.
درست نمیگم؟؟؟

pedram_sad
10-05-2008, 23:03
دوست عزیز در مورد همراه اول همین بس که با این همه زارت و زورتش امروز تو نمایشگاه که بودیم نه میشد کسی با همراه تماس بگیره. نه خودت میتونستی با همراه به جایی زنگ بزنی.

در صورتی که من 10 تا مکالمه داشتم. با مدت زمان های متغیر و تو همش هم صدا عالی بود.

در ضمن هیچ وقت نباید این همراه گردن کلفت رو با 15 سال سابقه با ایرانسل 1 سال و نیمه مقایسه کنی.
درست نمیگم؟؟؟

حرفات رو كاملا تاييد ميكنم
به خصوص در مورد نمايشگاه

من نميدونم اين ادم هايي كه از اين خوره بزرگ ( همراه اول ) طرفداري ميكنن چي ديدن تو اين اپراتور ؟
اونم تو 15 سال گندي كه زده به وضع cellphone تو مملكت ما ....

shimanelou
11-05-2008, 00:05

درست نمیگم؟؟؟
این مشکل جهت توسعه شبکه بود و خود همراه اول از همه عذر خواهی کرد.هم تو اخبار اعلام شد و همه به مشترکانش sms داد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

arman4459
11-05-2008, 19:54
به گفته‌ي وزير ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات اپراتور اول تلفن همراه براي واگذاري 10 ميليون شماره جديد را تا پايان سال جاري آمادگي دارد.

محمد سليماني در گفت‌و‌گو با ایسنا با بيان اين كه بحث تلفن همراه در كشور يكي از نيازهاي اساسي محسوب شده و از سال 73 كار خود را آغاز كرد گفت: در اكثر كشورهاي منطقه نيز شروع تلفن همراه از سال 73 بود و ما از نظر زماني خوب شروع كرديم اما از نظر رشد همراه با اين كشورها پيشرفت نداشتيم؛ به عنوان مثال تعداد مشتركان تلفن همراه در سال 79 حدود 450 هزار نفر رسيد در صورتي كه كشور تركيه كه با ما شروع كرد، در سال 79 تعداد 6 ميليون مشترك داشت.

وي ادامه داد: در شهريورماه سال 84 تعداد مشتركان تلفن همراه به حدود 7 ميليون رسيد در صورتي كه در كشور تركيه به بيش از 40 ميليون شماره افزايش يافت و كشورهاي منطقه و حاشيه خليج فارس نيز ضريب نفوذ حدود 70 درصدي را به خود اختصاص داده بودند اما ضريب نفوذ كشور ما در شهريورماه سال 84 حدود 10 درصد بود.

او با بيان اين كه در حال حاضر بيش از 35 ميليون شماره تلفن همراه در كشور وجود دارد از افزايش اين ميزان به حدود 38 ميليون ظرف چند روز آينده خبر داد و گفت: در حال حاضر ضريب نفوذ تلفن همراه از 50 درصد عبور كرده و مي‌توان گفت كه بازار پر رونقي و پر نيازي در اين زمينه داريم.

وزير ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات با بيان اين كه ضريب نفوذ 80 درصدي را در مرحله‌ي اول در كشورمان مد نظر قرار داديم تصريح كرد: اگر ضريب نفوذ 80 درصدي را مد نظر داريم بايد تعداد مشتركان را از 35 به حدود 60 ميليون شماره برسانيم كه اين موضوع از نظر من امكانپذير و قابل دسترس است بنابراين در سال جاري اپراتورهاي اول و دوم برنامه‌هاي ويژه‌اي را تدارك ديدند و بايد ضريب نفوذ 80 درصدي را مدنظر خود قرار دهند.

وي پيش‌بيني كرد: اپراتور دوم تلفن همراه در سال جاري به سقف تعهدات خود مي‌رسد البته قرار بود كه تعهدات خود را در مدت 5 سال به انجام برساند اما زودتر از موعد مقرر اين كار را انجام داد و اپراتوري پرقدرت با 16 ميليون شماره خواهد شد و اين موضوع تشويقي براي سرمايه‌گذاران خارجي خواهد بود كه بدانند بازار ايران پررونق و خوب است.

pedram_sad
12-05-2008, 17:42
این مشکل جهت توسعه شبکه بود و خود همراه اول از همه عذر خواهی کرد.هم تو اخبار اعلام شد و همه به مشترکانش sms داد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

كجاي دنيا ديديه شده كه يك به اصطلاح اپراتور اونم بعد از 15 سال فعاليت تازه يادش بيفته
كه شبكش رو بايد توسعه بده
در ضمن كجاي دنيا ديده شده كه مشتركين يك اپراتور كه در حالت هاي عادي از bug ها
و مشكلات و گراني هاي بي امان اون اپراتور در امان نيستن اون وقت به اندازه يك 24 ساعت
اصلا نتونن از خدمات اون اپراتور استفاده كنن ؟

كه حالا مياد واسه خود شيريني و پوشوندن كار هاش sms معذرت خواهي هم ارسال ميكنه !

واقعا بسي جالب و خنده داره ...

reza2pars
12-05-2008, 23:37
تو شهر ما ایرانسل افتضاحه

shimanelou
13-05-2008, 00:39
كجاي دنيا ديديه شده كه يك به اصطلاح اپراتور اونم بعد از 15 سال فعاليت تازه يادش بيفته
كه شبكش رو بايد توسعه بده
در ضمن كجاي دنيا ديده شده كه مشتركين يك اپراتور كه در حالت هاي عادي از bug ها
و مشكلات و گراني هاي بي امان اون اپراتور در امان نيستن اون وقت به اندازه يك 24 ساعت
اصلا نتونن از خدمات اون اپراتور استفاده كنن ؟

كه حالا مياد واسه خود شيريني و پوشوندن كار هاش sms معذرت خواهي هم ارسال ميكنه !

واقعا بسي جالب و خنده داره ...

اگه شبکه رو توسعه نده شما میگید بعد 15 سال چرا توسعه نداده (کما اینکه الان هم میگید).اگه توسعه بده شما میگید چرا شبکه رو توسعه میده و شبکه رو با اشکال مواجه میکنه.
در ضمن اگه همراه اول یک نصفه روز شبکه اش قطع بود وقتی که به پشتیبانیش زنگ زدم گفت شبکه مورد داره تا بعد از ظهر درست میشه. در آخر هم از مردم عذر خواهی کرد.
ولی ایرانسل تو منطقه ما به مدت 10 روز از 6 صبح تا 10 شب قطع بود و گوشی اصلا نمیتونست شبکه رو پیدا کنه.وقتی زنگ میزدیم پشتیبانی بعد از یکساعت با کمال پرویی میگفت اشکال از گوشی خودتونه و وقتی میگفتیم روی چند تا گوشی امتحان کردیم میگفت ما همین رو میدونیم.البته بعد از چند روز که زیاد با پشتیبانی تماس گرفتند طرف میگفت آنتن منطقه شما مشکل داره ایشاله به زودی میفرستیم بیان درست کنند.حالا کدوم خنده دارتره؟
در ضمن اگه بحث خودشیرینی باشه که ایرانسل شکرک زده.با طرحها و تبلیغاتش که خیلی ها رو هم گول زده.

borib-firebase
25-05-2008, 18:42
جفتشون سر و ته یه کرواسن

amini_bio
25-05-2008, 19:09
جفتشون سر و ته یه کرواسن

حالا چی شده بعد 2 هفته دوباره یاد این تاپیک افتادی؟؟؟؟

ولی همراه اول بیشتر سر و ته یه کرباسه!!!!!