PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در ترتیب درایو ها

عمو میلاد
04-05-2008, 18:56
سلام خدمت همه
اول یه سوال کوچیک دارم
من هر وقت یه سیستم جدید جمع میکنم ، بعد از پارتیشن بندی و نصب ویندوز (من با خود Xp پارتیشن بندی میکنم)
درایو اول درسته ، درایو دوم که همون D میشه میشه سی دی رام و اگه رایتر هم باشه اون میشه E و ادامه هارد از F شروع میشه.....
که من واسه رفع این مشکل بلا فاصله بعد از نصب ویندوز یه بار دیگه ویندوز نصب میکنم (قبل از نصب درایور های سیستم) و بعد از اون ترتیب هارد ها درست میشن
شما واسه این مشکل چی کار کردین ؟؟؟؟

ولی مشکل اصلیم اینه که :
من 2تا هار 160 سامسونگ واسه RAID گرفتم
اونهار ها که رید شدن رو به 4 درایو پارتیشن بندی کردم یعنی C D E F
خودمم یه هارد دیگه 320 وسترن دارم که بعد از نصب ویندوز اون هار وسترن رو به 2تا درایو پارتیشن بندی کردم
اول هارد های سامسونگ رو رید کردم و ویندوز نصب کردم بعد که هارد وسترن رو وصل کردم اون 2تا درایو تبدیل شدن به J , K اخه 3تا درایو نوری دارم
مثل همیشه رفتم واسه نصب ویندوز که پارتیشن ها ترتیبشون درست بشه اما با کمال تعجب دیدم که یه پارتیشن از اون هار 320 شده درایو D و پارتیشن دوم شده H
یعنی الان سیستم من به این صورته :
RAID0 : C
E
F
G

western digital : D
H

چی کار کنم ؟؟؟؟
بد جوری رو نرو ام رفته
500 بار ویندوز عوض کردم
از روی مادر برد (تو دفترچه اش مشخص کرده کدوم یکی از ساتا ها مستر و کدوم ها اسلیو هستن) اون هار 320 وسترن رو اسلیو گذاشتم و 3-4 بار بعدش ویندوز عوض کردم ولی همون جوریه
چی کار کنم
لطفا کمکم کنید
ممنون

eng.mehrdad
04-05-2008, 19:03
با پارتیشن مجیک (Partition Magic 8) مشکلت حل میشه ، میتونی لیبل درایو ها رو عوض کنی ...

عمو میلاد
05-05-2008, 09:54
با جامپر از روی هارد نمیتونم درستش کنم ؟؟؟؟
هرچند از سایت Western Digital دیدم که گفته بود واسه تنظیم نیازی به جامپر نداره....

حالا با این پارتیشن مجیک باید از تو ویندوز درستش کنم دیگه ؟؟؟؟
بعد از عوض کردن ویندوز دوباره به هم میریزه و باید درستش کنم ؟؟؟ اره ؟؟؟ چه جوریه ؟؟؟

عمو میلاد
07-05-2008, 20:39
اساتید.............
من چی کار کنم ؟؟؟؟؟؟

glc_engineer
09-05-2008, 10:39
اساتید.............
من چی کار کنم ؟؟؟؟؟؟

استاد من روزي سه ساعت وقت ميزارم براي دوستاني مثل شما اونم بدون هيچ گونه انتظاري
ولي ميتونستي حداقل اين احترامو به من بزاري و وقتي كه تاپيك ويژه تعميرات و مشكلات هاردديسك درست كردم به اونجا سر بزني
...

DIKT
21-02-2014, 09:54
با سلام من تازه لب تاب خریدم نم یدونم چی کار کردم که بعد پارتیشن بندی درایوی که باید اسمش اف باشه جی شده و داره حالم رو میگیره به نظرتون چرا اینجوری شده چه طور میتونم این ترتیب رو درست کنم ویندوز سون نصب کرد م

ata.royalfalcon
21-02-2014, 10:13
با سلام من تازه لب تاب خریدم نم یدونم چی کار کردم که بعد پارتیشن بندی درایوی که باید اسمش اف باشه جی شده و داره حالم رو میگیره به نظرتون چرا اینجوری شده چه طور میتونم این ترتیب رو درست کنم ویندوز سون نصب کرد م

سلام .

برنامه disk management ویندوز را اجرا کنید و سپس روی پارتیشن مورد نظر راست کلیک و سپس گزینه Change Drive Letter and Path را انتخاب کنید (عکس زیر) .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

طبق عکس زیر دکمه change را بزنید .

طبق عکس زیر از منوی پایین آمدنی حروف دلخواه را انتخاب کنید . دقت کنید که این حروف برای درایو دیگری استفاده نشده باشه .

DIKT
21-02-2014, 11:23
با تشکر از جنابعالی درست شد الان فقط یه مشکل دیگه دارم اونم اینه که چون بلد نبود و اونقدر ور رفتم الان یه درایو 100 مگی هستش که مال پشتیبان ویندوز هستش اونو از حالت هاید دراوردم الان قبل درایو سی تو مای کامپیوتر دیده میشه و لیبلش رو هم گذاشتم بی درحالیکه اول لیبل نداشت الان چجوری اونو هایدش کنم چون رو اعصابمه

EXTREME
21-02-2014, 11:26
با تشکر از جنابعالی درست شد الان فقط یه مشکل دیگه دارم اونم اینه که چون بلد نبود و اونقدر ور رفتم الان یه درایو 100 مگی هستش که مال پشتیبان ویندوز هستش اونو از حالت هاید دراوردم الان قبل درایو سی تو مای کامپیوتر دیده میشه و لیبلش رو هم گذاشتم بی درحالیکه اول لیبل نداشت الان چجوری اونو هایدش کنم چون رو اعصابمه

لیبلش رو حذف کنید درست میشه هم از disk managment میشه هم با نرم افزارهای مدیریت پارتیشن

DIKT
21-02-2014, 12:05
خب لیبلش حذف نمیشه چه جوری حذف کنم

DIKT
21-02-2014, 12:18
طبق دستور عمل میکنم اما باید حتما یه نام برای لیبل انتخاب کنم یعنی راهی نیست که لیبل نداشته باشه

ata.royalfalcon
21-02-2014, 12:55

طبق دستور عمل میکنم اما باید حتما یه نام برای لیبل انتخاب کنم یعنی راهی نیست که لیبل نداشته باشه

در عکس زیر دکمه remove مشخص هست . برای حذف letter باید دکمه remove را بزنید .

DIKT
21-02-2014, 13:04
با تشکر از شما دل رو به دریا زدم وگزینه ریمو رو زدم و دیلت شد و اون درایو هاید شد و راحت شدم بازم مرسی از شما دوست عزیز

EXTREME
21-02-2014, 14:29

همون change drive letter رو زده و ریموو کنید