PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▲اخبار متفرقه ی دانشگاه


farshidshd
03-05-2008, 19:55
معرفی استاد دانشگاه تبریز به عنوان استاد نمونه کشوری

استاد دانشگاه تبریز به عنوان استاد نمونه کشوری از سوی رییس حمهور لوح تقدیر دریافت کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز ، دکتر محمدرضا نیشابوری استاد پایه 23 رشته علوم خاک دانشگاه تبریز که هم اکنون به عنوان مدیر گروه خاکشناسی دانشکده کشاورزی این دانشگاه فعالیت دارد ، از سوی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به عنوان یکی از اساتید نمونه کشوری معرفی شد و از سوی رییس جمهور لوح تقدیر دریافت کرد.
دکتر نیشابوری متولد سال 1328 شهر تبریز است که در دوره کارشناسی خود را در رشته آبیاری در سال 1352 از دانشگاه شیراز اخذ کرده و پس از طی دوره کارشناسی ارشد در رشته آب و خاک دردانشگاه نوادا- رینو آمریکا در سال 1357 موفق به اخذ دکترا در رشته خاکشناسی از کالیفرنیا در سال 1361 شده است.
انتشار9 مقاله در مجلات ISI ، 2 مقاله در مجلات غیر ISI نمایه دار ، 7 مقاله در همایش های ملی، 30 مقاله در مجلات علمی داخلی ، 5 مقاله در همایش های بین المللی ، راهنمایی 25 پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد و 8 پایان نامه در مقطع دکتری از جمله فعالیت های علمی این استاد دانشگاه تبریز است.
وی از سال 1361 به عنوان عضو هیئت علمی در دانشگاه تبریز مشغول به فعالیت شده و مسئولیت های مختلفی از جمله معاون پژوهشی دانشکده کشاورزی ، رییس دانشکده کشاورزی، مدیر کل امور پژوهشی دانشگاه تبریز ، معاون آموزشی دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز را برعهده داشته است. عضویت در هیئت تحریریه دو مجله علمی پژوهشی داخلی، عضویت در دو اتحادیه و انجمن بین المللی علوم خاک و سرپرستی بخش فیزیک خاک انجمن علوم خاک ایران از دیگر فعالیت های دکتر نیشابوری به شمار می رود.
لازم به ذکر است امسال از سوی وزارت علوم تحقیقات و فناوری 22 عضو هیات علمی نمونه در پنج گروه آموزشی مختلف شامل، گروه فنی و مهندسی، گروه علوم پایه، گروه علوم انسانی، گروه کشاورزی و منابع طبیعی و گروه هنر و معماری معرفی شده اند. به اساتید نمونه یک پایه تشویقی داده می شود و بازنشستگی برای آنان محدودیت ندارد و اگر تمایل داشته باشند به جای 65 سال، 70 سال می توانند تدریس کنند و همچنین رفتن به سفر حج عمره برای اعضای هیات علمی نمونه و همراهانشان پیش بینی شده است.

منبع:: سایت وزارت علوم تحقیقات و فناوری

farshidshd
03-05-2008, 19:58
اولين دانشكده مطالعات جهان افتتاح شد

دانشكده مطالعات جهان دانشگاه تهران 11 ارديبهشت دانشگاه تهران با حضور رئيس مجلس شوراي اسلامي افتتاح شد. در اين مراسم که رئيس دانشگاه تهران، روساي پيشين دانشگاه، معاونان و استادان دانشگاه تهران حضور داشتند، دکتر سعيدرضا عاملي، رئيس دانشکده مطالعات جهان در سخنان کوتاهي با قدرداني از کساني که در تاسيس اين دانشکده از ايده تا اجرا و تحقق کامل آن دست اندرکار و حامي بوده اند، تفکر راه اندازي مطالعه کشوري را تجربه‌اي تازه در ايران ذکر کرد و گفت: حدود 9سال پيش ايده راه‌اندازي مطالعات کشوري مطرح شد که گروهي از همکاران کار بررسي اين نوع مطالعات را در جهان شروع کردند تا با آگاهي از کارهاي انجام شده در اين حوزه، اين نوع مطالعه را با نگاه ايراني راه اندازي کنند.
وي در ادامه با توجه به شرايط کنوني افزود: متاسفانه اکنون بين علم و عمل فاصله زيادي وجود دارد که براي از بين رفتن اين فاصله بايد کوشيد تا با ارائه چهره اي خندان از علم، آن را وارد بطن جامعه کرد.
در ادامه دکتر غلامعلي حداد عادل، رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به فلسفه شناخت خود و ديگران و اهميت آن گفت: در گذشته در ايران افرادي نگاه خود را به غرب معطوف مي داشتند و به جاي شناخت غرب، در دام جاذبه هاي آن گرفتار مي آمدند و دنباله رو و مبلغ فرهنگ و انديشه غرب مي شدند که نتيجه آن مجذوبيت خواص و غرب زدگي عوام بود. اگر خواص غرب را مي شناختند، عوام غرب زده نمي‌‌شدند.
دکتر حداد عادل با انتقاد از نحوه شناخت ايرانيان از خود، افزود: حتي در خودشناسي نيز بسياري از روشنفکران ما چشم به دانش و آثار غربي در باره ما دوخته اند و به جاي آنکه براي شناخت ايران و ايراني با تحمل سختي ها تلاش کنند و با عشق جلو بروند نگاه شان به اين است که فلان ايران شناس يا شرق شناس درباره ايران چه گفته يا نوشته است.
رئيس مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: براي کار خوب و تاثير گذار بايد با عشق جلو رفت و بي وقفه و در هر شرايطي کار کرد تا نتيجه بدهد و ديگران هم از آن بهره مند شوند.
وي در ادامه سخنان خود ، حرکت آغاز شده در دانشکده مطالعات جهان را ستود و آنان را نوعي مطالعه لازم و آگاهانه توصيف کرد .
حداد عادل ابراز داشت: همه چيز حاکي از آن است که حرکت آغاز شده با آگاهي کامل و براساس خلا و نيازي که در کشور وجود داشته، بوده است که همين ويژگي خود نوعي موفقيت براي عرصه علمي کشور است .
رئيس مجلس شوراي اسلامي در پايان با ابراز خوشحالي از حضور خود در جمع دانشگاهيان گفت: از افتخارات من اين است که به دانشگاه تهران تعلق دارم و در هرجا و هر پستي که باشم ، باز هم با تمام وجود خود را متعلق به دانشگاه تهران مي‌دانم و از هر تلاش و کوشش چشمگيري در اين محيط آموزشي خوشحال مي‌شوم زيرا دانشگاه تهران " مادر" همه دانشگاه هاي ايران است، اميدوارم اين مادر هميشه جوان و بارور بماند

منبع:: سایت وزارت علوم...

farshidshd
05-05-2008, 11:00
برگزاري سومين جشنواره انتخاب برترين‌هاي فناوري‌نانو

ستاد ويژه توسعه فناوري نانو با هدف شناسايي، معرفي و تشويق متخصصان و مؤسسات برتر كشور در زمينه فناوري نانو، جمع آوري اطلاعات و فعاليت هاي انجام شده در اين زمينه و تشويق مراكز فعال، اقدام به برگزاري سومين جشنواره انتخاب برترين‌هاي فناوري‌نانو نموده است. اميد است اجراي اين طرح گامي جهت ايجاد انگيزه بيشتر براي فعاليت در حوزه فناوري نانو و رشد علمي و فعاليتهاي كاربردي كشور از مرحله توليد دانش تا توليد ثروت در عرصه هاي داخلي و بين المللي باشد.

در اين جشنواره افراد و مؤسساتي که بيشترين فعاليت در زمينه فناوري نانو را با هدف توليد ثروت و بهبود کيفيت زندگي مردم داشته‌اند معرفي شده و از آنها تجليل مي شود.
از افراد و مؤسسات داراي سابقه فعاليت در فناوري نانو دعوت ميشود تا فهرستي از فعاليت‌ها و دستاوردهاي خود را که در سال 1386 انجام و يا به ثبت رسانده اند، مطابق شاخصهاي جداول 1 (براي مراکز و موسسات) و 2 (براي افراد) به همراه مستندات مورد نياز مربوط به هر يک از شاخص‌ها به طور جداگانه حداکثر تا پايان ارديبهشت ماه 1387 با درج نام واحد مربوطه به ستاد ويژه توسعه فناوري نانو با آدرس: تهران - صندوق پستي 1336- 14395 ارسال نماييد.

در خصوص سایر موارد نیز بایستی مدارک لازم به همراه فایل آنها ( لوح فشرده ) به‌صورت بسته‌بندی شده و درون یک کلاسور قرار گیرد. همچنین لازم است جداول ارزشیابی نیز تکمیل گردد.

لازم به ذکر است که ارسال مدارک مربوط به فعاليت‌ها و دستاوردهايي که مشمول دريافت حمايت تشويقي مي‌شوند، مورد نياز نبوده و در اين موارد، تنها دستاوردها و فعاليت‌هايي امتيازدهي شده اند که روند دريافت حمايت تشويقي را طي کرده‌اند. ارسال ليستي از مواردي که مورد حمايت تشويقي قرار گرفته اند کفايت مي نمايد.

از آنجائيکه جشنواره سوم در نيمه اول سال 1387 برگزار خواهد شد، به مدارکي که پس از پايان ارديبهشت ماه ارسال شود هيچ گونه ترتيب اثري داده نخواهد شد.

همچنین محققین و مؤسسات شرکت‌کننده، به نحو مقتضی شرکت خود را در این جشنواره به اطلاع این مدیریت برسانند.

برای اطلاعات بیشتر فایل زیر رو دانلود کنین


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

farshidshd
05-05-2008, 11:03
رئيس دانشگاه پيام نور منصوب شد

تاریخ16/02/87


به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، طي حكمي از طرف وزير علوم، دكتر سيد محمد حسيني قائم مقام وزير علوم با حفظ سمت به عنوان ریس دانشگاه پيام نور منصوب شد

منبع::: وزارت علوم

farshidshd
05-05-2008, 11:06
دانشگاه سيستان و بلوچستان در رشته‌ مديريت فناوري اطلاعات دانشجو مي پذیرد
تاریخ16/02/87


دانشگاه سيستان و بلوچستان در رشته‌ مديريت فناوري اطلاعات در مقطع كارشناسي ارشد بصورت مجازي دانشجو مي‌پذيرد

با توجه به فراهم بودن بستر مناسبت جهت ارائه دروس بصورت مجازي و همچنين تأسيس دانشكده مجازي دانشگاه سيستان و بلوچستان، شوراي گسترش آموزش عالي موافقت خود را با يكبار پذيرش دانشجو در مقطع كارشناسي ارشد مديريت فناوري اطلاعات بصورت مجازي اعلام نمود. ظرفيت پذيرش در اين رشته در سال جاري 40 نفر پيش بيني‌گرديده‌است.
به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، دانشگاه سيستان و بلوچستان از شبكه‌اي با 150 كيلومتر كابلUTP و 20 كيلومتر فيبر نوري بهره مي‌برد و كاربران اينترنت و اينترنت از طريق 3700 نود(Knod) مي‌توانند به شبكه وصل شوند

farshidshd
05-05-2008, 11:08
آغاز ثبت نام دوره‌هاي كارداني علمي كاربردي پودماني از17 ارديبهشت ماه
تاریخ16/02/87


ثبت نام دوره‌هاي كارداني پودماني دانشگاه جامع علمي كاربردي از روز سه شنبه 17 ارديبهشت ماه آغاز و تا روز 24 ارديبهشت ماه از طريق دفاتر پستي سراسر كشور انجام مي‌پذيرد

.
به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، دكترعلی صدر مدیر آزمون دانشگاه ضمن بيان مطلب فوق افزود: پذیرش دوره‌هاي كارداني علمي كاربردي پودماني در 91 كدرشته، 826 كدرشته محل ، 194 مركز آموزش علمي كاربردي، 25 استان و 72شهر در سراسر كشور انجام مي‌پذيرد و 60 هزار نفر نيز در اين دوره پذيرفته می‌شوند.
وی افزود: ظرفیت پذیرش داوطلبان شاغل 24000 نفر و ظرفیت پذیرش داوطلبان آزاد نيز36000 هزار نفر می‌باشد.
دكتر صدر در ادامه اظهار داشت: متقاضيان مي‌بايست با مراجعه به دفاتر پستی سراسر کشور دفترچه‌های ثبت نام را دریافت نموده و به صورت اينترنتي از طریق پايگاه الكترونيكي سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.
مدیر آزمون دانشگاه جامع علمي كاربردي در خاتمه گفت : پذیرش در دوره‌های کاردانی علمی کاربردی پودمانی بر اساس معدل کل دیپلم و با توجه به اولویت‌های بومی و غیربومی، سهمیه شاغل، آزاد و ایثارگر انجام می‌شود.

farshidshd
06-05-2008, 11:59
قابل توجه داوطلبان شركت‌كننده در آزمونهاي مختلف
سازمان سنجش آموزش کشور 17/02/87
به دنبال استقبال گسترده داوطلبان، دانشجويان، دانش‌آموزان و ساير مخاطبان از محصولات (اعم از كتاب و نرم‌افزار) توليد شده در مركز مطالعات، تحقيقات و ارزشيابي آموزشي سازمان سنجش آموزش كشور، بدين‌وسيله به اطلاع كليه علاقه‌مندان مي‌رساند كه اين محصولات در نمايشگاه بين‌المللي كتاب با تخفيف مناسب ارائه مي‌گردد. علاقه‌مندان به تهيه اين محصولات مي‌توانند به غرفه شركت تعاوني خدمات آموزشي سازمان سنجش (غرفه 48) سالن رواق شرقي (سالن مختص شركتهاي ارائه‌كننده مواد كمك‌آموزشي) مراجعه نمايند.

farshidshd
12-05-2008, 14:21
سازمان سنجش آموزش کشور 22/02/87


به اطلاع کلیه داوطلبان بخش شنیداری آزمون زبان ژاپنی کد 1128 در ازمون کارشناسی ارشد می رساند که آزمون مذکور در تاریخ 24/3/87 در سالنiBT سازمان سنجش آموزش کشور واقع در تهران _ خیابان کریم خان زند _ شماره 218 برگزار خواهد شد.

روابط عمومي سازمان سنجش آموزش كشور

sarina_sh
13-05-2008, 07:49
معاون فرهنگي وزارت علوم در جشنواره ملي حركت خبر داد:

راه‌اندازي پژوهشگاه‌هاي دانشجويي با همكاري انجمن‌هاي علمي – دانشجوييمعاون فرهنگي وزارت علوم اظهار داشت: پژوهشگاه‌هاي دانشجويي در دانشگاه‌ها تا آينده‌اي نزديك به منظور تحول و رشد كيفي فعاليت‌هاي علمي كشور راه‌اندازي مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه جامع، دكتر محمدباقر خرمشاد در مراسم اختتاميه جشنواره ملي «حركت»، اين جشنواره را تحولي براي شروع گام جديد در راه علمي دانشگاه‌ها دانست و گفت: هدف ما امسال این است که در سراسر دانشگاه های کشور برای هر رشته یک انجمن علمی تشکیل دهیم. اين جشنواره گامي براي تحول و ارتقاي كيفي فعاليت‌هاي علمي دانشگاه‌ها محسوب مي‌شود.

معاون فرهنگي وزارت علوم يادآور شد: فعاليت‌هاي انجمن‌هاي علمي بايد به فعاليت‌هاي عملي و كاربردي تبديل شوند كه اميدواريم در آينده‌اي نزديك شاهد تحول اساسي در پيشرفت علمي كشور باشيم.

وي افزود: با توجه به اينكه دانشجويان از مقام معظم رهبري در شيراز ايجاد پژوهشگاه‌هاي دانشجويي را خواستار شدند، مسئولان بايد به پيگيري اين مسئله بپردازند؛ و جشنواره ملي حركت از جمله مقدمات زمينه ساز براي تحقق اين امر است.

وي افزود: اكنون طرح پژوهشگاه‌هاي دانشجويي در دستور كار معاونت فرهنگي وزارت علوم قرار گرفته است و انجمن های علمی بايستي بستر راه اندازی اين پژوهشگاه ها را در کشور فراهم آورند.
معاون فرهنگی وزیر علوم در ادامه گفت: سه نفر از طرف وزارت علوم مأمور شده‌اند تا تشکیل این پژوهشگاه‌های را در کشور دنبال کنند و من از انجمن‌های علمی دانشجویان کشور می‌خواهم امروز که اين طرح در مسیر رشد طبیعی است، نظرات خود را براي تعمیق اين فعالیت‌ها ارائه نمايند.

خرمشاد با بیان اینکه امروز انجمن‌های علمی کشور به هسته های کارآفرینی تبدیل شده‌اند، خطاب به اعضای انجمن های علمی دانشجویان تأکید کرد: اگر انجمن های علمی در کشور گسترده تر شود، بحث کارآفرینی محقق می‌شود چرا که در طی سه سال گذشته با استفاده از انجمن های علمی توانسته‌ایم گروه های متعددی را در جهت گرفتن پروژه های صنعتی از دولت ایجاد کنیم.

وي افزود: اعضای این انجمن ها بايستي جشنواره های منطقه‌ای برگزار کنند و از برگزيدگان آنها براي تحرك بخشي به ارتقاي انجمن‌هاي علمي دانشجويي استفاده نمايند.

معاون فرهنگي وزارت علوم، از جمله برنامه هاي اين معاونت را کمک به انجمن هاي علمي براي برگزاري نشست‌هاي هر رشته در سطح ملي و منطقه‌اي و با ميزباني دانشگاه هاي مختلف و همچنين تشکيل نمايشگاه هاي عرضه توانمندي ها و دستآوردها به صورت منطقه‌اي بيان کرد.

وي خاطرنشان ساخت: دانشجويان طوفان انرژي بوده و اگر به درستي مورد استفاده قرار گيرند، عقب ماندگي كشور را با جهش پيش مي‌برند؛ و تحقق اين مهم نيازمند مشاركت سازمان‌هاي ديگر با وزارت علوم، بويژه نخبگان كشور است تا از اين طريق ارتباط بيشتر صنعت با دانشگاه فراهم شود.

منبع : سایت دانشگاه علمی کاربردی

sarina_sh
13-05-2008, 07:51
رئيس دانشگاه جامع علمي -کاربردي در جشنواره ملي حركت خبر داد:

حمايت از طرح‌هاي اشتغالزاي انجمن‌هاي علمي- دانشجويي دانشگاهبه گزارش روابط عمومي دانشگاه جامع علمي - كاربردي، از دكتر حسين بلندي رييس دانشگاه جامع علمي كاربردي در مراسم اختتاميه نخستين جشنواره ملي حركت، با اهداي لوح سپاس و تنديس جشنواره از سوي وزير علوم، تحقيقات و فناوري تقدير گرديد.

دكتر بلندي طي سخناني در اختتاميه نخستين جشنواره ملي حرکت در محل دانشگاه تهران، با اشاره به ايجاد 400 انجمن علمي در اين دانشگاه گفت: دانشگاه علمي کاربردي درصدد است تا با ايجاد يک انجمن علمي در هر کدام از واحدهاي اين دانشگاه و پيشنهاد يک طرح اشتغالزايي از طرف هر انجمن علمي، زمينه اشتغال و کارآفريني دانش آموختگان خود را بلافاصله بعد از اشتغال فراهم سازد.

دکتر حسین بلندی افزود: یکی از مهمترین وظایف دانشگاه جامع علمی کاربردی با توجه به نوع آموزش‌هایی که ارائه می‌دهد، شناخت مشکلات و نیازهای جامعه و رفع آنها است.

وی گفت: دانشگاه جامع علمی- کاربردی این افتخار را دارد که در ابتدا با تأسیس 200 انجمن علمی دانشجویی اولین گام را در راه توسعه برداشته است و هم اکنون در اين دانشگاه نزديک به 400 انجمن علمي فعال است که اميدواريم تا پايان سال جاري تعداد اين انجمن‌ها به تعداد واحدهاي دانشگاه علمي کاربردي يعني چهارصد و پنجاه عدد برسد.

وي گفت: هر يك از انجمن‌هاي علمي براي يك رشته تعريف شدند و در صدد ايجاد كارآفريني در كليه انجمن‌ها به منظور ايجاد اشتغال براي دانشجويان هستيم.

بلندي در ادامه تصريح كرد: در نظر داريم از سال دوم به بعد دانشجويان را تحت پوشش قرار دهيم تا پس از فارغ التحصيلي، هر يك به عنوان كارآفرين در رشته مورد نظر معرفي گردند. اين امر علاوه بر كمك به اقتصاد كشور، توسعه را نيز به همراه خواهد داشت.

وی افزود: انجمن‌هاي علمي دانشگاه که در غالب گروه هاي 20 تا30 نفره ساماندهي خواهند شد، با هماهنگی دستگاههای اجرائی نسبت به تعریف حداقل یک طرح اشتغال زا اهتمام ورزيده و طرح‌هاي پيشنهادي خود را به دانشگاه ارائه کرده تا بلافاصله بعد از پيشنهاد با حمايت دانشگاه اين طرح‌ها به سازمان‌هاي ذيربط ارائه شود. از سوی دیگر در سال جاری تلاش خواهیم کرد تا با تخصیص بودجه این انجمن‌ها از مشورت متخصصان امر برخوردار شوند.

حسين بلندي با انتقاد از اختصاص نيافتن سرانه فرهنگي مناسب به دانشجويان اين دانشگاه گفت: دانشگاه علمي کاربردي با داشتن نزديک به 300 هزار دانشجو و ارائه نزديک به 1200 طرح اشتغالزا به دولت از سرانه فرهنگي مناسبي در مورد دانشجويان خود برخوردار نيست که ما از وزارت علوم خواهان توجه به اين مساله هستيم.

بلندي در پايان از تخفيف قابل توجه در شهريه دانشجوياني که از دانشگاه علمي کاربردي در جشنواره هاي ملي به مقام اول تا سوم برسند، خبر داد که اين حرف ايشان با واکنش مثبت دانشجويان حاضر در سالن روبرو شد.

منبع : سایت دانشگاه علمی کاربردی

sarina_sh
13-05-2008, 07:53
حضور چشمگير دانشگاه جامع علمي كاربردي در اولين جشنواره ملي حرکت

و كسب دو مقام برتر توسط انجمن‌هاي علمي دانشگاهبه گزارش دبيرخانه نخستين جشنواره ملي حركت، از ميان دانشگاه‌هاي کشور دانشگاه جامع علمي-کاربردي با ارسال بيش از 240 عنوان طرح به دبيرخانه، بيشترين مشارکت را در حوزه اختراعات و ابتکارات دانشجويي داشته است.

در بخش مسابقه جشنواره، 3500 اثر و دستاورد انجمن هاي علمي از 67 دانشگاه و مؤسسه آموزش عالي کشور شرکت کردند که پس از انجام داوري، نفرات و مراکز برتر انتخاب و معرفي شدند. از اين ميان 164 اثر به دور نهايي راه يافتند که از مجموع آنها 32 اثر مورد تقدير قرار گرفتند.

انجمن‌ علمي مركز علمي-كاربردي هادي به سرپرستي خانم سلاله السادات كثيريها با ارائه 6 طرح در بخش ابتكارات و انجمن علمي مركز علمي-كاربردي كوشاي كرج به سرپرستي آقايان احسان مشتاق و علي كوثري با ارائه 5 طرح در بخش اختراعات توانستند حائز رتبه‌هاي برتر در اين جشنواره شوند و مورد تقدير قرار گرفتند.

همچنين در مراسم اختتاميه اين جشنواره، از جناب آقاي دكتر بلندي رياست محترم دانشگاه جامع علمي-كاربردي نيز به‌عنوان برگزيده رؤساي دانشگاه‌ها در حوزه انجمن‌هاي علمي، با اهداي لوح سپاس از طرف وزير علوم، تقدير به‌عمل آمد.

در اين جشنواره كه در حوزه اختراعات، ابتکارات، کتب، فعاليت‌هاي ترويجي و توليدات برتر در حوزه فناوري هاي نوين و در دو بخش جنبي و اصلي برگزار گرديد، دانشجويان دانشگاه هاي مختلف سراسر کشور دستاوردهاي علمي خود شامل اختراعات، ربات، نتايج تحقيقات و نرم‌افزارهاي مختلف را در نمايشگاه عرضه کردند.

حضور چشمگير دانشجويان دانشگاه جامع علمي-كاربردي در نخستين جشنواره ملي حركت، باعث گرديد تا 6 غرفه با فضايي بالغ بر 100 متر، جهت ارائه آثار و دستاوردهاي دانشجويان به دانشگاه جامع علمي-كاربردي اختصاص يابد، كه مورد استقبال گسترده بازديدكنندگان، مسئولين وزارت علوم و متوليان صنايع مختلف قرار گرفت.

معاونت دانشجويي و فرهنگي دانشگاه ضمن تبريك اين موفقيت، از انجمن‌هاي علمي- دانشجويي مراكز علمي-كاربردي هادي تهران، كوشاي تهران، كوشاي كرج، ساپكو، ابهر، فارسان، دانشسار، داده‌پردازي، جهاد دانشگاهي تهران 2، تراكتورسازي تبريز، مهركام پارس، خانه كارگر خراسان رضوي، خانه كارگر كرج، تصميم يارتوس مشهد، ميبد يزد و خدمات دنده قزوين، كارآموزان چالوس، ملاير ، كيفيت انديشان چالوس، صنعتي بيرجند و ... كه حضور فعالي در بخش نمايشگاهي جشنواره داشتند، صميمانه تقدير و تشكر مي‌نمايد.

منبع: سایت دانشگاه علمی کاربردی

farshidshd
28-05-2008, 09:51
جدول زمانبندی ثبت نام و برگزاری کلیه آزمونها
سازمان سنجش آموزش کشور 06/03/87


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید


روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور
.
.
.
.
.
.
.

farshidshd
28-05-2008, 10:02
پذيرش دانشجو به صورت مجازي در رشته مديريت فناوري اطلاعات دانشگاه سيستان و بلوچستان
تاريخ - 7/3/1387


برای دیدن م تن آگهی فایل زیر را دانلود کنید:::::::::


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید


منبع:: سایت وزارت علوم.

farshidshd
28-05-2008, 10:07
مدارك دانشگاه بين‌المللي اوكلاهما معتبر نيست
تاریخ06/03/87


اداره كل امور دانش آموختگان وزارت علوم، تحقيقات و فناوري اعلام كرد مدارك دانشگاه بين‌المللي اوكلاهما Oklahoma International University معتبر نيست.

به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، اين اداره كل اضافه كرد مدارك اخذ شده از دانشگاه فوق قابل بررسي و ارزيابي نخواهد بود.

منبع::: سایت وزارت علوم.

farshidshd
28-05-2008, 10:17
تازه‌ترين مصوبه‌هاي شوراي گسترش آموزش عالي اعلام شد
تاریخ06/03/87

شوراي گسترش آموزش عالي در جلسه اخير خود با ايجاد 10 رشته تحصيلي در مقطع كارشناسي، يك رشته تحصيلي و كارشناسي ارشد و دو رشته در مقطع دكتري موافقت كرد.

به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، اين رشته‌ها عبارتند از:

مقطع كارشناسي:

دانشگاه محقق اردبيلي: مهندسي برق ـ قدرت

دانشگاه رازي: مهندسي معماري

دانشگاه كشاورزي و منابع طبيعي رامين: مهندسي فضاي سبز

دانشگاه حضرت معصومه‌: مترجمي زبان انگليسي

دانشگاه بجنورد: مهندسي معماري

دانشگاه تهران: علوم مهندسي در پرديس دانشكده‌هاي فني

مجتمع آموزش عالي نيشابور: مهندسي برق ـ قدرت

دانشگاه اروميه: مرمت و احياء بناهاي تاريخي

دانشگاه زنجان: مهندسي معماري

دانشگاه گيلان: مهندسي كامپيوتر ـ سخت افزار

مقطع كارشناسي ارشد:

دانشگاه صنعتي شريف: مديريتMBA به صورت نيمه حضوري و مشترك با دانشگاه مالتي مدياي مالزي در پرديس كيش

مقطع دكتري:

دانشگاه شهيد بهشتي: 1ـ مهندسي برق 2ـ مهندسي كامپيوتر

دانشگاه فردوسی مشهد: بافت شناسی مقایسه ای


منبع:::سایت وزارت علوم.

farshidshd
28-05-2008, 10:22
زهرا رهنورد اولين استاد تمام زن کشور شد
تاريخ - 6/3/1387

دکتر زهرا رهنورد به عنوان نخستين زن به مقام استاد تمامي در دانشگاه تهران دست يافت . اين استاد هنر و مدرس پرديس هنرهاي زيبا نخستين زن در كل دانشگاه هاي کشور است که به مرتبه استاد تمامي رسيده است.
به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، تاکنون بيش از 30 جلد کتاب و ده‌ها مقاله در مباحث تئوري هنر، زنان از دكتر زهرا رهنورد به چاپ رسيده و ده‌ها پرده نقاشي و مجسمه از آثار او است.
زهرا رهنورد هم اکنون عضو هيئت علمي پرديس هنرهاي زيبا و عضو فرهنگستان هنر است.

farshidshd
01-06-2008, 09:45
سيستم جدید پاسخگويي الکترونيکي سازمان سنجش آموزش کشور


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید


سازمان سنجش آموزش کشور
.
.
.
.
.
.

farshidshd
01-06-2008, 09:54
بازدید خبرنگار نشریه آموزش عالی آمریکا از دانشگاه الزهرا(س)
تاريخ - 11/3/1387

خانم عایشه لابی یکی از خبرنگاران نشریه آموزش عالی از کشور آمریکا به منظور تهیه گزارشی جامع از نحوه آموزش در دانشگاه های ایران روز دوشنبه 6/3/87 از دانشگاه الزهرا بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، نشریه آموزش عالی آمریکا یکی از بهترین و مهمترین منابع برای کارکنان بخش اداری و آموزشی دانشگاه‌ها و کالج‌ها است که به صورت هفتگی در واشنگتن به چاپ می رسد. این نشریه به صورت چاپی و اینترنتی در اختیار خوانندگان قرار می گیرد.
خانم عایشه لابی از دانشکده‌های: ادبیات، زبان ها و تاریخ و علوم اجتماعی و اقتصاد، پژوهشکده زنان، همچنین محوطه خوابگاه های دانشجویی بازدید به عمل آورد و با مسئولین و اساتید دانشگاه الزهرا مصاحبه نمود. خانم ها دکتر مرندی (مدیر گروه زبان انگلیسی دانشکده ادبیات)، دکتر حناچی (مدیر امور پژوهشی و روابط بین الملل پژوهشکده زنان)، دکتر پاک نیا (مدیر گروه پژوهشی مطالعات اجتماعی و توسعه پژوهشکده زنان)، دکتر باستانی (ریاست دانشکده علوم اجتماعی و اقتصاد)، آقای دکتر احمدی (عضو هیأت علمی پژوهشکده زنان) و خانم فاطمه میرزا زاده (دانشجوی زبان انگلیسی) از مصاحبه شوندگان بودند.

منبع ::: سایت وزارت علوم.

farshidshd
05-02-2009, 15:14
تاريخ توزيع كارت ورود به جلسه آزمون
(GENERAL) GRE سال 1387
مورخ 3/12/87 (02.21.2009) اعلام شد

87/11/15 تاريخ درج خبر

بدين‌وسيله به اطلاع داوطلبان شركت‌كننده در آزمون GRE عمومي روز شنبه مورخ 3/12/87 مي‌رساند كارت ورود به جلسه اين آزمون از روز سه‌شنبه مورخ 29/11/87 لغايت روز پنج‌شنبه مورخ 1/12/87 از ساعت 15/8 الي 45/15 و روز پنج شنبه 1/12/87 از ساعت 15/8 الي 12 توزيع خواهد شد.
داوطلبان مي‌توانند با همراه داشتن مدارك زير براي دريافت كارت ورود به جلسه آزمون به نشاني: تهران- خيابان كريم خان زند خيابان استاد استاد نجات‌اللهي- كوچه شهيد اماني- واحد ارتباطات مردمي- گروه آزمونهاي بين‌المللي سازمان مراجعه نمايند.
مدارك لازم:
رسيد تحويل مدارك ثبت‌نامي.
كارت شناسايي معتبر (گذرنامه، شناسنامه و يا كارت ملي)

شايان ذكر است داوطلباني كه به روش Online ثبت‌نام نموده‌اند حداكثر تا روز چهارشنبه مورخ 23/11/87 فرصت دارند تا مدارك ثبت‌نام خود را تكميل و تحويل نمايند.
روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور
.

farshidshd
05-02-2009, 15:18
آزمون (SUBJECT) GRE
مورخ 04/04/2009
15/1/88

87/11/15

بدين‌وسيله به اطلاع آن دسته از داوطلبان متقاضي شركت در آزمون (SUBJECT) GRE مورخ 15 فروردين ماه 1388 (04/04/2009) مي‌رساند، ثبت‌نام حضوري اين آزمون از روز چهارشنبه مورخ 24/11/87 شروع و تا روز پنجشنبه مورخ 1/12/87 از ساعت 15/8 الي 45/11 پايان مي‌پذيرد، لذا داوطلبان لازم است به همراه مدارك ذيل در زمان مقرر نسبت به ثبت‌نام حضوري خود به آدرس زير مراجعه نمايند.
تذكر خيلي مهم:
همراه داشتن اصل كارت شناسايي معتبر داوطلب جهت اخذ معرفي‌نامه به بانك الزامي مي‌باشد لازم به ذكر است حضور شخص داوطلب هنگام ثبت‌نام الزامي مي‌باشد.
مدارك مورد نياز:
يك قطعه عكس 4*3 (تمام رخ سال جاري)
تصوير صفحه اول گذرنامه، شناسنامه يا كارت ملي و همراه داشتن شماره ملي داوطلب.
هزينه ثبت‌نام: 151 دلار يا معادل ريالي آن.

شايان ذكر است آن دسته از داوطلباني كه دسترسي به كارتهاي اعتباري خارج از كشور (MASTER CARD, VISA….) دارند، مي‌توانند كه ثبت‌نام ONLINE آزمون فوق نيز از طريق سايت ETS به نشاني
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید امكان‌پذير مي‌باشد. (نشاني مركز سازمان سنجش در سايت فوق (NOET) 10669 مي‌باشد. اين دسته از داوطلبان لازم است 10 روز قبل از برگزاري آزمون با يك قطعه عكس و كپي گذرنامه، شناسنامه يا كارت ملي براي تكميل مدارك به آدرس زير مراجعه نمايند.
آدرس: تهران- خيابان كريمخان زند- خيابان استاد نجات‌اللهي- كوچه شهيد اماني- واحد ارتباطات مردمي- گروه آزمونهاي بين‌المللي و زبانهاي خارجي – سازمان سنجش آموزش كشور- لازم به ذكر است در صورت نياز داوطلبان مي‌توانند در ساعات اداري با شماره تلفن 88922242 – 021 تماس حاصل نمايند.


روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

.

farshidshd
05-02-2009, 15:21
نتايج سی و پنجمین آزمون زبان انگلیسی توليمو سال 1387


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

farshidshd
06-02-2009, 20:45
چگونگي دريافت کارت آزمون کارشناسي ارشد سال 88 دانشگاههاي دولتي تشريح شد

گروه آزمون وسنجش : معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بر اساس برنامه زماني کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسي ارشد 88 از طريق شبکه اينترنتي از امروز 19 بهمن ماه تا سه شنبه 22 بهمن ماه توزيع مي شود. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 986383055.jpg&X=250&Y=165
دکتر حسين توکلي در گفتگو با خبرنگار آفرينش اعلام کرد: کارتهاي ورود به جلسه بر روي سايت سازمان سنجش به نشاني
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید داده مي شود و داوطلبان بايد براي گرفتن اين کارت به سايت مراجعه و بر اساس دستور العمل مربوط نسبت به گرفتن پرينت اقدام کند.
وي در ادامه گفت : براي ورود به سايت بايد با استفاده از اطلاعات محرمانه کارت و يا شماره پرونده و کد رهگيري اقدام کرد و پرينتي که از کارت تهيه مي شود بايد در ابعاد16در12 باشد.
معاون سازمان سنجش آموزش گفت: داوطلب بايد پس از گرفتن پرينت، مندرجات کارت را کنترل و آن را با اطلاعاتي که به هنگام تکميل فرم ثبت نام وارد کرده بود کنترل کند تا در صورت مغايرت به باجه هاي رفع نقص مراجعه کند.
وي اظهار داشت: در تمام 39 شهرستان، يک نماينده در باجه رفع نقص حضور دارد که داوطلب در صورت مشاهده نقص و اشتباه در کارت تا زمان برگزاري آزمون فرصت دارد نسبت به مراجعه به باجه رفع نقص اقدام کند.

نحوه رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسي ارشد
توکلي افزود: داوطلب در صورت مشاهده نقص در کارت بايد از از پرينت کپي تهيه کند و دور مواردي که اشتباه شده است را خط قرمز کشيده و به نماينده سازمان در محل رفع نقص تحويل دهد تا اقدامات لازم براي رفع ان انجام شود.
وي به تهيه کارت براي داوطلبان دو رشته اي اشاره کرد و اظهار داشت: داوطلباني که در 2 کد رشته شرکت کرده اند نيز بايد 2 کارت ورود به جلسه داشته باشند. يک کارت مخصوص آزمون رشته اول امتحاني و کارت بعدي ويژه آزمون رشته دوم امتحاني است که داوطلبان بايد وارد سايت شوند و از هر دو کارت پرينت تهيه کنند.
معاون سازمان سنجش افزود: آزمون 3 کد رشته 1208، 1251 و 1277 نيز در دو جلسه برگزار مي شود که براي داوطلبان اين رشته ها نيز 2 کارت صادر شده است.
توکلي با بيان اينکه نام و نشاني حوزه هاي امتحاني نيز بر روي کارت درج شده است، تاکيد کرد: داوطلبان بايد پس از اخذ کارت در محل مخصوص اثر انگشت بگذارند و امضا کنند.
وي اضافه کرد: براي اطلاعات بيشتر و آشنايي با چگونگي برگزاري آزمون و نحوه علامتگذاري در پاسخنامه نيز برگه راهنما در اختيار داوطلبان قرار مي گيرد اين برگه از روز شنبه بر روي سايت منتشر مي شود.
معاون سازمان سنجش در خاتمه گفت : شماره صندلي، شمار داوطلبي و کارت بايد با شماره پاسخنامه تطبيق داده شود و اگر اختلافي مشاهده شد به نزديک ترين مراقب جلسه مراجعه شود.
گفتني است ، اين آزمون در روزهاي 23، 24 و 25 بهمن ماه و صبح شنبه 26 بهمن ماه برگزار مي شود.

منبع::::::


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

farshidshd
11-02-2009, 11:22
نحوه ثبت نام در دوره هاي جديد آزمون آيلتس در مركز مشهد اعلام شد

بدين‌وسيله به اطلاع كليه داوطلبان متقاضي شركت در آزمون IELTS (آكادميك) مركز مشهد مي‌رساند ثبت‌نام دوره جديد مركز آيلتس ايران (مركز دانشگاه بين‌المللي چابهار) در شهرستان مشهد از روز يكشنبه مورخ 20/11/87 رأس ساعت 14 آغاز شده است.

نحوه ثبت‌نام به صورت اينترنتي و به روش زير انجام مي‌گردد:
1-‌مراجعه به سايت اينترنتي IELTS سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید و ايجاد فايل كاربري.
تذكر: داوطلباني كه قبلاً در اين سايت فايل كاربري ايجاد نموده‌اند نيازي به ايجاد فايل كاربري مجدد ندارند.
2- ارسال فايل تصوير داوطلب (عكس داوطلب)
3-‌پرداخت هزينه ثبت‌نام بصورت اينترنتي (مبلغ ثبت‌نام 000/200/2 ريال معادل دويست و بيست هزار تومان) شايان ذكر است كه زمان و محل برگزاري اين آزمون در روز شنبه 24/12/87 منحصراً در شهرستان مشهد مي‌باشد. نشاني محل برگزاري آزمون و زمان مصاحبه پس از ثبت‌نام كامل از طريق سايت اعلام خواهد شد.
داوطلبان براي كسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند به سايت اين سازمان به نشاني
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید مراجعه نمايند.


روابط عمومي سازمان سنجش آموزش كشور
.

farshidshd
14-02-2009, 11:41
تاريخ و محل توزيع کارت آزمون دستياري تخصصي پزشکي اعلام شد

گروه آزمون وسنجش : رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، گفت: سي وششمين دوره آزمون دستياري تخصصي رشته هاي پزشکي وزارت بهداشت روز پنجشنبه اول اسفند ماه در 25 رشته تخصصي با حضور 17 هزار و 880 داوطلب برگزار مي شود.
مهندس کي قباد طاهرنژاد در گفت وگو با ايسنا، اظهار کرد: اين آزمون در 32 حوزه امتحاني در تهران و شهرستانها برگزار مي شود و دانشگاه هاي علم و صنعت ايران، علوم پزشکي شهيد بهشتي، ايران، تهران و علوم بهزيستي و توانبخشي حوزه هاي امتحاني شهر تهران هستند.
رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي با تاکيد بر برگزاري آزمون دستياري تخصصي رشته هاي پزشکي در نهايت دقت و امنيت، خاطرنشان کرد: کليه موارد اطلاع رساني آزمون از طريق نرم افزاري با لايه هاي حفاظتي انجام مي شود که غير قابل نفوذ است.
وي با تاکيد بر اينکه تعداد نمايندگان آموزشي و حفاظتي اعزامي به محل هاي برگزاري آزمون نسبت به سال گذشته 2 برابر شده است، اظهار کرد: در کل فضاي قابل اطميناني براي داوطلبين در نظر گرفته شده است.
وي تاکيد کرد: کليه احتمالات پيش بيني شده تا هيچگونه خطايي در برگزاري آزمون ايجاد نشود.
طاهر نژاد در خاتمه با بيان اينکه کارنامه اوليه آزمون دستياري تخصصي 7 اسفند ماه منتشر مي شود، تصريح کرد: همراه داشتن کارت ملي عکس دار براي گرفتن کارت ورود به جلسه آزمون الزامي است. جزييات توزيع کارت ورود به جلسه و برگزاري آزمون دستيار تخصصي لازم به ذکر است، کارت ورود به جلسه داوطلبان طي روزهاي سه شنبه29 و چهارشنبه30 بهمن ماه توزيع مي شود. نحوه توزيع کارت داوطلباني که حوزه آزمون خود را شهر تهران انتخاب کرده اند;
خواهران
دانشگاه علم و صنعت ايران
داوطلباني که حرف اول نام خانوادگي آنها از "الف تا م" مي باشد.
دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي
داوطلباني که حرف اول نام خانوادگي آنها از"ن تا ي" مي باشد.
برادران
دانشگاه علوم پزشکي تهران
داوطلباني که حرف اول نام خانوادگي آنها از "الف تا ح" مي باشد
دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي
داوطلباني که حرف اول نام خانوادگي آنها از "خ تا ف" مي باشد.
دانشکده پزشکي دانشگاه علوم پزشکي ايران
داوطلباني که حرف اول نام خانوادگي آنها از "ق تا ي" مي باشد.
لازم به ذکر است، داوطلباني که محل آزمون خود را يکي از دانشگاه هاي علوم پزشکي غير از شهر تهران انتخاب کرده اند بايد براي دريافت کارت آزمون خود به دانشگاه علوم پزشکي همان شهر مراجعه کنند.
همچنين، محل برگزاري آزمون در کارت ورود به جلسه قيد شده است، بنابراين به داوطلبان توصيه مي شود به طور دقيق آن را مطالعه کرده و قبل از برگزاري، محل آزمون خود را شناسائي کنند.

منبع:::::::::
سایت روزنامه آفرینش

gizlly
13-03-2009, 00:29
زهرا رهنورد اولين استاد تمام زن کشور شد
تاريخ - 6/3/1387

دکتر زهرا رهنورد به عنوان نخستين زن به مقام استاد تمامي در دانشگاه تهران دست يافت . اين استاد هنر و مدرس پرديس هنرهاي زيبا نخستين زن در كل دانشگاه هاي کشور است که به مرتبه استاد تمامي رسيده است.
به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، تاکنون بيش از 30 جلد کتاب و ده‌ها مقاله در مباحث تئوري هنر، زنان از دكتر زهرا رهنورد به چاپ رسيده و ده‌ها پرده نقاشي و مجسمه از آثار او است.
زهرا رهنورد هم اکنون عضو هيئت علمي پرديس هنرهاي زيبا و عضو فرهنگستان هنر است.

جناب فکر کنم اشتباه کردی این خانم یا اولین استاد تمام در رشته خودشه یا اولین در دانشگاه خودش. اولین استاد تمام زن از دانشگاه شیراز در رشته شیمی تجزیه است که فکر کنم 4 سال پیش استاد کامل شد اسمش هم فکر کنم خانم دکتر صفوی باشه که شبکه خبر چند ساله پیش گزارشی در این مورد پخش کرد برای اطلاع از این موضوع میتونی به سایت دانشگاه شیراز مراجعه کنی.

farshidshd
21-11-2009, 16:51
ظرفيت پذيرش و شرايط ثبت نام دوره دکتري تخصصي پژوهشي اعلام شد تاریخ خبر:: 30/8/88

گروه آزمون و سنجش : مديرکل دفتر گسترش و ارزيابي وزارت بهداشت ظرفيت پذيرش دانشجو دردوره دکتري تخصصي پژوهشي Research dy PhD در سال 89 - 88 را اعلام کرد.
دکتر سيد اميرمحسن ضيايي در گفتگو با مهر افزود: 18 مرکز تحقيقاتي در دانشگاه هاي علوم پزشکي مختلف توانسته اند مجوز پذيرش دانشجو در اين دوره را کسب کنند و بيش از60 نفر در اين دوره پذيرش مي شوند.
وي يادآور شد: اين دوره به منظور تربيت نيروي انساني متخصص آشنا به روشهاي پيشرفته تحقيق و مباني پژوهش در زمينه هاي خاص ايجاد شده و در دوره هاي اوليه تعداد دانشجويان نسبت به تعداد اساتيدي که آموزش برعهده آنها است، تعريف شده است.
به گزارش مهر، شرايط عمومي پذيرش دانشجو در اين دوره شامل داشتن شرايط عمومي ورود به آموزش عالي ، عدم وجود منع قانوني ادامه تحصيل از لحاظ خدمت نظام وظيفه براي داوطلبان مرد ، داشتن دانشنامه دکتري حرفه اي، کارشناسي ارشد از يکي از دانشگاه هاي داخل و خارج کشور که حسب مورد به تاييد وزارتين بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و علوم تحقيقات و فناوري رسيده باشد، موفقيت در مصاحبه ورودي و عدم اشتغال به تحصيل همزمان ارائه مدرک زبان موافق با مصوبات شوراي عالي برنامه ريزي در هنگام ثبت نام است.
بر اساس اعلام دانشگاه هاي علوم پزشکي، شرايط اختصاصي پذيرش دانشجو نيز براي اين دسته از دانشجويان درنظر گرفته شده است که شامل دارا بودن حداقل دو مقاله تحقيقي منتشر شده در مجلات ايندکس شده در نمايه هاي PUBMED و ISI به عنوان نويسنده مسئول و يا نويسنده اول و ارائه مدارک آن هنگام ثبت نام است. داوطلبان استعدادهاي درخشان و برتر نيز مي توانند وارد اين دوره شوند اين داوطلبان بايد داراي شرايطي خاص باشند از جمله اينکه حداکثر فاصله زماني بين فارغ التحصيلي و ورود به دوره آنها 2 سال باشد، حداقل 8 امتياز پژوهشي از فصل 2 آيين نامه تسهيل ادامه تحصيل استعداد هاي درخشان کسب کرده باشند.
ورود نخبگان و استعداد هاي برتر به دوره هاي تخصصي، به شرط کسب حداقل 80 درصد امتياز از مقاله و نوآوري در طول تحصيل، کسب 40 امتياز از فصل آموزش و کسب 5 امتياز از فصل فرهنگي- اجرايي آيين نامه استعدادهاي درخشان است.
اعضاي هيئت علمي که مايل به تحصيل در اين دوره هستند نيز بايد حداقل 8 امتياز از ماده 2 آيين نامه ارتقا را در مدت 2 سال گذشته احراز کنند و حداقل 80 درصد امتياز از مقاله تحقيقي نوع يک کسب کنند، احراز حداقل 35 امتياز از ماده 1 آيين نامه ارتقا در مدت 4 سال گذشته و احراز حداقل 8 امتياز از ماده 3 آيين نامه ارتقا در مدت 3 سال گذشته از ديگر شرايط شرکت در اين دوره است.
داوطلبين آزاد نيز مي توانند در اين دوره شرکت کنند که بر اساس شرايط اعلام شده اين افراد بايد حداقل 5 امتياز از ماده 2 آيين نامه ارتقا که 80 درصد آن از مقالات تحقيقي و نوآوري بوده و حداقل 20 امتياز از ماده 3 مطابق آيين نامه ارتقا را احراز کنند. احراز حداقل 12 امتياز از ماده 2 آيين نامه ارتقا» که حداقل 80 درصد آن از مقالات تحقيقي و نوآوري باشد نيز از شرايط اين گروه است.


منبع: روزنامه آفرینش

Life24
06-03-2010, 12:18
تفکیک جنسیتی دانشگاه‌ها، طرحی که پیش از تصویب اجرا شد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]عباسپور، رئیس کمیسیون آموزش تفیکیک جنسیتی دانشگاه ها را توهین به دانشگاهیان دانسته است.

به گزارش «خبر آنلاین»، تفکیک جنسیتی دانشگاه ها که در چندماه اخیر، محل بحث و نظر در میان وزارت علومی ها و مجلسی ها بوده است، این روزها رنگ جدی تری به خود می گیرد. با تمام زمزمه هایی که از چهارسال پیش تا کنون در مورد تفکیک جنسیتی دانشگاه ها و مراکز آموزشی به گوش می رسید، این روزها این مسأله جدی تر شده است به طوری که پس از آنکه معاون آموزشی وزارت علوم چندی پیش گفت که« چنانچه از سوی دانشگاه‌های خصوصی و غیردولتی برای تفکیک جنسیتی تقاضا شود، آن را بررسی می‌کنیم» و با اینکه تعدادی از مسئولان وزارت علوم این اخبار را تکذیب کردند و گفتند هنوز این طرح جدی نشده است، اما از دانشگاه شهید بهشتی خبر می رسد که مسئولان این دنشگاه، با تفکیک لیست‌های حضور و غیاب دانشجویان، آن ها را مکلف به جدا نشستن بر سر کلاس‌های درس کرده اند.

تفکیک جنسیتی، توهین به دانشگاهیان

هر چند پس از انتشار این خبر، مسئولان وزارت علوم، هنوز عکس العملی نشان نداده اند، اما این علی عباسپور، رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی است که نسبت به این اقدام اعتراض کرده است. علی عباسپور تهرانی در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به بحث‌های مطرح شده در طول چند ماه اخیر در مورد تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها گفته است: بحث تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها نه در مجلس و نه در شورای عالی انقلاب فرهنگی بحث نشده است و طرحی نیز در این مورد از وزارت علوم مطرح نمی‌شود و اکثر بحث‌ها درباره تفکیک جنسیتی در دانشگا‌ها تنها در حد حرف است و هیچ طرح کارشناسی پشت آنها نیست.

او با اشاره به اینکه اگر شخصی مسئول در وزارت علوم در موردتفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها صحبت کند به معنی این نیست که این طرح بخواهد در دانشگاه‌های کشور اجرایی شود، افزود: بحث‌های متفرقه‌ زیادی در مورد مسائل آموزشی در سراسر کشور مطرح می‌شود و تفکیک جنسیتی دانشگاه‌ها هم از این قبیل بحث‌ها است شاید مسئولی احساس می‌کند که با دیوار کشیدن بین دختران و پسران در دانشگاه‌ها همه مشکلات حل می‌شود که این تنها نظر همان شخص مسئول است و نمی‌توانیم آن را در سطحی بزرگ به جامعه به خصوص جامعه دانشگاهی سرایت دهیم.

او در ادامه با تاکید بر اینکه تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها اصلا امکان‌پذیر نیست، گفت: ما نمی‌توانیم این بحث‌ها را در شرایطی که مشکلاتی همچون کمبود اعضای هیات علمی در دانشگاه‌ها و مشکلاتی از این قبیل داریم را مطرح کنیم و با توجه به زیرساخت‌های دانشگاهی کشور و سطح بالای شعور و فرهنگ ایرانی ـ‌اسلامی در بین دانشجویان احساس می‌کنم که بحث‌هایی در این رابطه صحیح نیست و امکان‌پذیر هم نیست چرا که نگاه‌های برون‌گرای فرهنگی همچون همین طرح تفکیک جنسیتی بیشتر توهین به دانشگاهیان کشور است.

این واکنش عباسپور را باید دومین اعتراض رسمی او به برنامه های به اجرا درآمده از سوی وزارت علوم و آموزش و پرورش دولت دهم در دوفهته اخیر دانستف چرا که رئیس کمیسیون آموزش مجلس دو هفته پیش نیز پس از حذف یک دفعه دوره پیش دانشگاهی از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی، با ارسال نامه‌ای به رئیس مجلس از موازی کاری‌های شورای‌عالی انقلاب فرهنگی و سایر بخش‌ها با وظایف قانون نمایندگان مجلس انتقاد کرد.

وزیر مخالف است یا موافق؟

شروع تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها در حالی اتفاق می افتد که چندی پیش، کامران دانشجو، وزیر علوم در واکنش به اخباری مبنی بر قصد دولت دهم برای تفکیک جنسیتی دانشگاه ها گفت: «درباره بحث تفکیک جنسیتی در دانشگاهها نظرات عنوان می شوند، ما نیز می شنویم و آن را در معرض کار کارشناسی قرار می دهیم. آنچه که با جهان بینی اسلامی بخواند و خواست و مطالبه مردم هم باشد را انجام می دهیم. در حال حاضر تفکیک جنسیتی نه در بحث کارشناسی اش وجود دارد، نه بحث است و نه موج. در صدد ایجاد موج هم نباشند.»

جداسازی جنسیتی در سال ۸۷ بعد از اعتراضات گسترده به این طرح، از سوی برخی از مقام های دولتی مورد تاکید قرار گرفت و برخی از وزارتخانه ها از جمله وزارتخانه های بهداشت و درمان، آموزش و پرورش و آموزش عالی از جمله پیشگامان به اجرا درآوردن این طرح بودند. تا جاییکه حتی طرح تفکیک کتاب های درسی دانش آموزان دختر و پسر از یکدیگر نیز در دستور کار قرار گرفت.

اشرف بروجردی، عضوهیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی وفرهنگی در این مورد می گوید: « زن ومرد باید بتوانند در تمامی عرصه ها در کنار هم کار کنند ونیاز است که با همکاری و هم فکری هم در تمامی فضاهای اجتماعی اعم از مراکز آموزشی ،تجاری ،اداری ،پژوهشی و...بتوانند جامعه را در کمال آرامش اداره نمایند .کسانی که مسئله تفکیک جنسیتی را مطرح می کنند می خواهند چه مشکلی را مطرح نمایند .در حال حاضر زن و مرد در کنار هم در تمامی عرصه ها کار می کنند و این امکان پذیر نیست که بتوانیم این رویه را مردود اعلام نماییم .با این روش نمی توان جامعه را مصون نگه داشت این روش نه تنها جامعه را مصون نمی کند بلکه ان را به مخاطره می اند ازد در هیچ کجا نتوانستیم با تفکیک جنسیتی مصونیت به وجود آوریم مصونیت با جداسازی تحقق نمی یابد .»

از دانشگاه تا اداره

طرح‌های سهمیه‌بندی جنسیتی دانشگاه‌ها و بومی گزینی دانشگاه‌ها، در دولت نهم اجرایی شد و بسیاری از کارشناسان با آن مخالفت کردند ولی به نظر می‌رسد نه تنها مسئولان وزارت علوم و سازمان سنجش کشور به این مخالفت‌ها توجهی نکرده‌اند، بلکه حامیان بسیاری هم دارد یکی از آنان «لاله افتخاری»، نماینده اصولگرای مجلس هشتم است. او در این باره به خبر می‌گوید: «تفکیک جنسیتی جزو سیاست‌های فرهنگی دولت احمدی‌نژاد است و جدا‌سازی در اماکن عمومی از جمله ادارات، پارک، سینما، قطار، آسانسور، دانشگاه و سایر اماکن قابل اجراست». «فاطمه رهبر» نماینده اصولگرای مجلس هشتم هم در این باره می‌گوید: «بحث سهمیه‌بندی جنسیتی بحثی نیست که ما تازه به آن رسیده باشیم. چند سالی است که این بحث به این صورت مطرح است که در برخی رشته‌ها به بعضی دلایل از جمله سختی کار و یا زیان‌بار بودن نوع اشتغال بعد از تحصیل مانند رشته معدن یا رشته صنایع سنگین برای خانم‌ها و ناهمخوانی آن با فیزیک و خلق و خوی بانوان بهتر است به نوعی برنامه‌ریزی صورت بگیرد که آقایان بیشتر در این رشته حضور یابند.»پس از این اتفاق، با وجود واکنش فعالان حقوق زنان به آغاز تشدید تفکیک جنسیتی در همان زمان، در سال ۸۵ وزارت آموزش پرورش برنامه حذف دبیران مرد از دبیرستان‌های دخترانه را به اجرا درآورد اگرچه این طرح به دلیل کمبود نیروی انسانی نتوانست به طور کامل به اجرا در آید.

wichidika
10-12-2010, 15:36
دانشجو در گفت‌وگو با فارس مطرح كرد: موسسات فاقد استاندارد غيرانتفاعي تعطيل مي‌شوند:31:
خبرگزاري فارس: وزير علوم با اشاره به بيش از 350 مورد نظارت بر موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي كشور گفت: در برخي موارد يك موسسه بيش از 12 بار تذكر دريافت كرده ولي اقدامات اصلاحي لازم را انجام نداده است كه در مورد اين موسسات چاره‌اي جز تعطيلي وجود ندارد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

كامران دانشجو وزير علوم، تحقيقات و فناوري در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس با تاكيد بر لزوم استانداردسازي موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي در كشور اظهار داشت: در ابتدا بايد شرايطي فراهم شود كه سرمايه‌گذار براي ورود به اين عرصه مشتاق شود كه در اين زمينه اساسنامه موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي در حال بازنگري است.

وي افزود: راه‌اندازي موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي در كشور نيازمند يك ساختار اوليه مناسب است كه اين ساختار را نمي‌توان با شهريه‌اي كه از دانشجو دريافت مي‌شود، ايجاد كرد.

وزير علوم با بيان اينكه موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي بايد مانند دانشگاه‌هاي دولتي رتبه‌بندي شوند، گفت: در مرحله بعد شهريه موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي بايد بر اساس همين رتبه‌بندي تعيين شود.

دانشجو با بيان اينكه موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي كمك زيادي به نظام آموزشي كشور مي‌كنند، ‌يادآور شد:‌ با وجود اين مسئله بايد توجه داشت اين موسسات نيازمند سازماندهي مناسب هستند و در هيچ كجاي دنيا وجود 43 موسسه در يك استان منطقي نيست.

وي با اشاره به فعاليت حدود 300 دانشگاه و موسسه آموزش عالي غيرانتفاعي در سراسر كشور اضافه كرد: براي ارتقاء فعاليت اين موسسات برنامه‌هاي مختلفي وجود دارد كه به عنوان مثال يكي از اين برنامه‌ها ادغام چند موسسه با هم است كه طي آن بنيه سرمايه‌اي و علمي اين موسسات افزايش مي‌يابد.

وزير علوم با بيان اينكه اساسنامه موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي نيز در حال اصلاح و بازنگري است، تصريح كرد: در اين بازنگري بايد شرايطي فراهم شود تا سرمايه‌گذار براي ورود به اين عرصه مشتاق باشد.

دانشجو در همين زمينه به يكي از مواد اساسنامه موجود اشاره كرد و يادآور شد: در اساسنامه كنوني بندي وجود دارد كه بر اساس آن كليه سرمايه‌هاي موسسه، در صورت انحلال به هر دليلي به وزارت علوم واگذار مي‌شود كه اين مسئله بايد اصلاح شود.

وي همچنين بر لزوم نظارت مداوم بر موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي تاكيد كرد و اظهار داشت: در اين زمينه بيش از 350 مورد نظارت بر موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي انجام شده است.

وزير علوم در پايان گفت: در برخي موارد يك موسسه بيش از 12 بار تذكر دريافت كرده ولي اقدامات اصلاحي لازم را انجام نداده است كه در مورد اين موسسات چاره‌اي جز تعطيلي وجود ندارد، اما ما از تعطيل كردن اين موسسات خوشحال نمي‌شويم.
انتهاي پيام/چ

hamidras
15-01-2011, 10:49
معاون آموزشی وزارت علوم با بیان اینکه آموزش عالی ایران باید محور تربیت دانشجو در منطقه باشد، گفت: استانهای مرزی کشور باید آموزش جوانان آن سوی مرزها و جهان اسلام را عهده دار شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین نادری منش پنجشنبه در دومین نشست بررسی طرح آمایش آموزش عالی با حضور روسای 29 دانشگاه در دانشگاه شهیدبهشتی با بیان این مطلب افزود: در این زمینه خوشه های منطقه ای تشکیل می شود تا از عراق، پاکستان، تاجیکستان، افغانستان، کشورهای حاشیه خلیج فارس دانشجو جذب شود.

وی گفت: کمیته فراملی در بخش آمایش سرزمین آموزش عالی شکل گرفته است و دانشگاهها می توانند ظرفیت پذیرش دانشجوی خارجی ایجاد کنند تا میزان دانشجویان خارجی نیز افزایش یابد.

معاون آموزشی وزارت علوم با اشاره به اهمیت دانشگاه و آموزش عالی در فرآیند تربیتی انسانها یادآور شد: 4 میلیون نفر و 30 درصد جامعه 18 تا 25 ساله کشور را مجموعه دانشگاهی کشور تشکیل می دهد.

نادری منش گفت: انتخاب رشته علوم انسانی نباید به گونه ای باشد که آنهایی که در ریاضی و تجربی پذیرفته نشده اند به علوم انسانی روی بیاورند. از همان زمان باید فرآیند منطقی تعریف شود تا ورودی هم منطقی باشد.

وی همچنین با اشاره به رشد آموزش عالی در سالهای اخیر اظهار داشت: نمونه ای از این رشد را می توان در پیشرفت های علوم هسته ای در ایران دید که فارغ التحصیلان توانمند داخلی توانستند ما را به موفقیت برسانند امثال شهیدشهریاری و شهید علیمحمدی نیز هر دو در داخل کشور تحصیل کرده بودند.

معاون آموزشی وزارت علوم با اشاره به میزان بیکاری در میان فارغ التحصیلان یادآور شد: فارغ التحصیلان کشاورزی مهمترین بخش آمار بیکاران آموزش عالی هستند این در حالی است که اگر 20 درصد از آنها وارد کشاورزی می شدند، بهره وری در کشاورزی تغییر می کرد این موضوع در صنعت نفت و گاز هم صادق است که اگر اینگونه نبود، این میزان هدر رفت انرژی وجود نداشت.

hamidras
19-01-2011, 13:36
معاون آموزش و پژوهش مركز امور زنان و خانواده رياست جمهوري با بيان اينكه كنترل جمعيت و راه‌‌هاي پيشگيري از بارداري ديگر به دانشجويان آموزش داده نمي‌شود، گفت: از ترم بهمن، كتاب "روانشناسي ازدواج و شكوه همسرداري " در دانشگاه‌هاي كشور تدريس مي‌شود.
زهرا سجادي در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: كتاب "روانشناسي ازدواج و شكوه همسرداري " به چاپ رسيده و از ترم بهمن آماده تدريس در دانشگاه‌ها به جاي كتاب "جمعيت و تنظيم خانواده " است؛ نامه‌نگاري‌هاي لازم را نيز در اين زمينه با وزارت علوم انجام داده‌ايم.

وي با بيان اينكه "كتاب جمعيت و تنظيم خانواده " با رويكرد دولت اصلاحات بود و بر پيشگيري از زاد و ولد و افزايش جمعيت تأكيد داشت، عنوان كرد: رويكرد دولت اصلاحات، كاهش جمعيت ايران بود كه از اين جهت پيشگيري از بارداري را در بين زنان رايج كرده و آنها را تشويق به اشتغال بيشتر مي‌كرد و با رونق دادن مهد‌هاي كودك، فاصله بين مادر و فرزند را افزايش داد.

معاون آموزش و پژوهش مركز امور زنان و خانواده رياست جمهوري ادامه داد: كتاب "روانشناسي ازدواج و شكوه همسرداري " بر تفاوت‌هاي ميان زن و مرد به لحاظ جسمي، روحي و عاطفي و بازخوردهاي اين تفاوت‌ها تأكيد دارد و ازدواج را به عنوان راهي براي رسيدن به كمال طرح مي‌كند؛ اين كتاب همچنين معيارهاي انتخاب يك همسر خوب را عنوان كرده و به دانشجويان معيارهاي انتخاب همسر مناسب را با توجه به احكام اسلام و آيات قرآن آموزش مي‌دهد.

وي اضافه كرد: اين كتاب داراي بخش‌هاي مختلفي از جمله تعامل اجتماعي، تعامل فرهنگي و تعامل اقتصادي است و نكاتي را بيان مي‌كند كه دانستن آن براي يك دانشجو ضروري است؛ در حالي ‌كه بر اساس كتاب قبلي، نيازي نبود تا دانشجو اين مسائل را بداند و در حالي ‌كه او در انتخاب همسرش مانده بود و نمي‌دانست كه چگونه بايد همسر مناسب خود را انتخاب كند، راه‌هاي پيشگيري از بارداري به او آموزش داده مي‌شد.

سجادي با اشاره به اينكه جمعيت كشور رو به كاهش است، گفت: كاهش جمعيت موجب نگراني شده و رويكرد دولت دهم اين است كه با كاهش جمعيت و تولد كمتر مبارزه كند؛ به همين دليل كتاب "روانشناسي ازدواج و شكوه همسرداري " كنترل جمعيت را به دانشجويان آموزش نمي‌دهد و به جاي موضوع پيشگيري از بارداري، مسائل ارزشي را مطرح مي‌كند و اقدامات لازم انجام شده است تا اين كتاب از ترم بهمن در دانشگاه‌هاي سراسر كشور تدريس شود.


:41:

hamidras
22-01-2011, 12:59
مدیر کل امور آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه وزارت علوم بررسی و ایجاد واحدی تحت عنوان روانشناسی ازدواج و شکوه همسرداری را در دستور کار ندارد، گفت: بحث حذف درس تنظیم خانواده نیز در وزارت علوم مطرح نیست.

دکتر سعید قدیمی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: وزارت علوم در حال حاضر بازنگری 260 هزار سرفصل را در دستور کار دارد و طبق آنچه در مهر ماه اعلام کردیم، سرفصلهایی که بیش از 5 سال بازنگری نشده باشند را بازنگری می کنیم پس ممکن است یکی از سرفصلهایی که در جریان بازنگری قرار گیرد درس تنظیم خانواده باشد.

وی اظهار داشت: به هیچ عنوان بحث حذف تنظیم خانواده مطرح نیست و درس جایگزین آن به عنوان روانشناسی ازدواج و شکوه همسرداری نیز تا کنون برای بررسی و تصویب به شورای برنامه ریزی درسی پیشنهاد داده نشده و ارائه آن در دانشگاهها در دستور کار نیست.

مدیر کل امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی وزارت علوم با اشاره به 2 درسی که هم اکنون در دستور کار وزارت علوم برای افزودن به واحدهای درسی دانشجویان قرار دارد، گفت: درس دفاع مقدس که تاکنون در برخی دانشگاهها به صورت اختیاری ارائه می شود و درس تاریخ و تمدن ایران و اسلام تنها دروسی هستند که برای افزوده شدن به دروس دانشگاهی به عنوان دروس اختیاری در دستور کار وزارت علوم قرار دارند.

وی با بیان اینکه افزود یک واحد درسی جدید به مجموعه واحدهای درسی کار کارشناسی و دقیقی را می طلبد به مهر گفت: از همین رو علیرغم اینکه درس تاریخ و تمدن ایران و اسلام از چندی پیش مطرح شده است اما هنوز برای اجرای آن به برنامه مشخصی نرسیدیم و نیاز به بررسیهای بیشتری در این زمینه احساس می شود.

به گزارش مهر، زهره لاجوردی- مدیر آموزش مرکز امور زنان و خانواده چندی پیش از ارائه درس روانشناسی ازدواج و شکوه همسرداری به جای درس تنظیم خانواده در دانشگاهها خبر داده بود.

وی گفته بود: وجود برخی نقایص در سرفصل‌های درس تنظیم خانواده عامل جایگزینی آن با کتاب شکوه همسرداری است

avator20002000
21-02-2011, 23:42
از پنج شنبه ثبت نام دانشگاه ازاد کارشناسی شروع می شود.

avator20002000
07-06-2011, 18:37
اسامي داوطلبان آزمون سراسري سال 1390 ، مشمول اطلاعيه 10 خرداد 1390 مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
فقط یکی بگه اون دوتای پایینی رو چی باید پر کنیم؟

Hasan.M
20-06-2011, 18:46
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
جام جم آنلاين: نصیری قیداری عضو کمیسیون آموزش مجلس در حالی تاکید می کند که وزیر علوم زمان خاصی برای تفکیک جنسیتی که همه موافق آن هستند تعیین نکرده که نماینده دیگر این کمیسیون مهر ماه را زمان آغاز اجرای این طرح در دانشگاه ها اعلام کرده است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
علمی کریمی فیروزجایی عضو کمیسیون آموزش مجلس امروز دوشنبه 30 خرداد ماه در گفتگو با مهر عنوان کرد که وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری بر عملی شدن تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها از مهر ماه سال جاری و با آغاز سال تحصیلی تاکید دارد.
وی اضافه کرد: بحث تفکیک جنسیتی مورد موافقت اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است و با آغاز سال تحصیلی از مهرماه، تفکیک جنسیتی در دانشگاه های کشور صورت می گیرد.
این نماینده مجلس اضافه كرد: در این خصوص تمام سلف سرویس ها، اتوبوس ها، فضاهای تازه تاسیس و حتی کلاس های درسی تفکیک جنسیتی خواهند شد.
به گفته کریمی، در تابستان که فصل تعطیلی دانشگاه ها است تحقیقی انجام می شود تا ظرفیت دانشگاه ها برای تفکیک جنسیتی مشخص شود و دانشگاه هایی که امکان جدا شدن کلاس ها را داشته باشند از مهر ماه تفکیک شوند.
به باور وي ، حتی الامکان باید از اختلاط بی ‌مورد دانشجویان دختر و پسر جلوگیری شود و این سیاستی است که خانواده ها، مجلس، روحانیت و علاقمندان به نظام و مراجع تقلید بر روی اجرای آن تاکید دارند.
سخنان این عضو کمیسیون آموزش مجلس در حالی مطرح شد که سعدالله نصیری قیداری دیگر عضو و سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس در گفتگو با مهر به شرح کامل ماجرای بررسی تفکیک جنسیتی در این کمیسیون اشاره کرد و گفت: وزیر علوم در انتهای جلسه هفته گذشته کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس که در ارتباط با بررسی دانشگاه ایرانیان برگزار شده بود به سوال یکی از اعضای این کمیسیون در خصوص تفکیک جنسیتی اینگونه پاسخ داد که «اگر تعداد دانشجویانی در یک کلاس به 60 نفر برسد و ما این کلاس را در موارد ممکن به دو گروه دختر و پسر تقسیم کنیم، آیا اشکالی دارد؟» که اعضای کمیسیون با گفتن یک «نه» جواب مثبت به سوال وزیر علوم دادند.
نصیری قیداری افزود: وزیرعلوم تاکید دارد رسانه ها تفکیک جنسیتی را آن طورکه وی به آن می اندیشد، منعکس نمی کنند.
این عضو کمیسیون آموزش مجلس در پاسخ به اين سوال که اگر تعداد دانشجویان یک کلاس کمتر از این تعداد بود تکلیف چیست، تاکید کرد: منظور وزیر علوم این نبود که کلاس ها از اول مهر ماه به طور کامل تفکیک شود بلکه تنها کلاس هایی که با تعداد بالای دانشجویان برگزار می شود نظر وزیرعلوم بود و اگر کلاسی باشد که در آن به طور مثال 5 دانشجوی دختر و 40 دانشجوی پسر وجود دارد اصلاً نمی توان تفکیک انجام داد زیرا کلاسی با 5 دانشجو را به هیچ عنوان نمی توان برگزار کرد و تفکیک جنسیتی در این مواقع معنا ندارد.
به گفته سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس که در همان جلسه با وزیر علوم گفتگو می کرد، تفکیک جنسیتی را تنها می توان در شرایطی انجام داد که بتوان بهترین شرایط آزمایشگاهی، جذب هیئت علمی و اختصاص فضاهای آموزشی و فیزیکی را برای دانشجویان فراهم کرد.
وی گفت: اما در حال حاضر این شرایط در کشور ما وجود ندارد و نمی توان تفکیک جنسیتی را به طور کامل انجام داد اما تدابیری اندیشیده می شود که در سرویس های دانشجویی تفکیک جنسیتی صورت گیرد. حتی سلف سرویس های دختران و پسران در دانشگاه ها جدا از یکدیگر است.
نصیری قیداری در عین حال تاکید کرد: تفکیک جنسیتی به هیچ عنوان از اول مهرماه اجرا نمی شود زیرا برای این امر هنوز زمانی در نظر گرفته نشده است.

Hasan.M
21-06-2011, 11:34
احتمال افزایش قیمت غذای دانشجویی با توجه به نظر مساعد اکثر مسئولین دانشگاهها در سال تحصیلی جدید زیاد است و دانشجویان در صورت تصویب این افزایش قیمت باید غذای خود را با رقمی برابر 290 تا 475 تومان خریداری کنند.به گزارش خبرنگار مهر، چنین به نظر می رسد آهنگ افزایش نرخ غذای دانشجویی همزمان با آغاز سال تحصیلی 91- 90 در راه است و روسا و معاونان دانشجویی دانشگاه ها با این افزایش قیمت موافق هستند.
هرچند رقم پیشنهادی 290 تا 475 تومان هنوز به تصویب نرسیده و می بایست در هیئت امنای هر یک از دانشگاه ها یکی از این دو رقم قطعی شود، اما دلایل مختلفی پشت این پیشنهاد وجود دارد که برخی روسا یا معاونان آن را به علت وضعیت نامناسب هدفمندی یارانه ها در دانشگاه ها ارزیابی می کنند، عده ای دیگر هم روی اسراف تاکید دارند که دانشجویان به علت ارزان بودن نرخ غذا هنگام غذا خوردن اعمال می کنند.
علیرضا طالبی - معاون دانشجویی دانشگاه ارومیه در این باره به خبرنگار مهر، گفت: این قیمت پیشنهاد شده اما هنوز به تصویب نرسیده است ضمن اینکه این افزایش قیمت در جهت هدفمندی یارانه ها و دانستن قدر غذا از سوی دانشجویانی است که اسراف می کنند.

مظفر بیگ محمدی - معاون دانشجویی دانشگاه ایلام که به نظر می رسد هم عقیده با نظر معاون دانشگاه ارومیه در اسراف دانشجویان در خوردن غذا است، به مهر گفت: این قیمت فعلاً در حد پیشنهاد مطرح شده اما نیاز است تا افزایش قیمت غذا بنا به دلایل گوناگون در دانشگاه ها صورت گیرد.

وی افزود: اگر هزینه ژتون غذا افزایش یابد شاید دانشجویان رعایت بیشتری در صرف غذا کنند. زیرا برخی دانشجویان غذا رزرو می کنند اما چون قیمت آن 175 است، آن را تهیه نمی کنند یا عده ای دیگر غذا را نخورده دور می ریزند.

اما محمداسماعیل کفایتی - معاون فرهنگی، دانشجویی دانشگاه تفرش در ارتباط با افزایش قیمت غذای دانشگاه اعلام کرد که این دانشگاه فعلاً امکان افزایش قیمت غذا را ندارد.

وی افزود: در این باره نباید شتابزدگی صورت گیرد بلکه نیاز است تا کارشناسی بسیار دقیقی در این باره صورت گیرد.

خبرنگار مهر در گفتگو با 18 رئیس و معاون دانشجویی دانشگاه های کشور در این باره سئوال کرد و بیشتر مسئولان دانشگاهها رای مثبتی بر افزایش قیمت غذای دانشجویی دارند، اما در این میان برخی معاونان و روسای دانشگاه ها نظرات خاصی داشتند که در جدول زیر مشاهده می شود.

جدول نظرات مسئولان دانشگاه ها در ارتباط با افزایش نرخ غذای دانشجویی
ردیف نام دانشگاه معاون یا رئیس دانشگاه نظر 1ارومیهمعاون دانشجوییجهت جلوگیری از اسراف و بهبود وضعیت هدفمندی یارانه ها، قیمت غذا افزایش یابد 2ایلام معاون دانشجوییبا توجه به جلوگیری از اسراف غذا توسط دانشجویان قیمت غذا تا حدی معقولی افزایش یابد 3بوعلی همدانمعاون دانشجویی هزینه های طبخ غذا بسیار برای دانشگاه گران تمام می شود و افزایش قیمت غذا مشکلات دانشگاه را کاهش می دهد 4بیرجند معاون دانشجوییتجدید نظری در قیمت غذای دانشگاه ها باید صورت گیرد 5خلیج فارس معاون دانشجوییتابع سیاست های وزیر علوم هستیم 6امام خمینی قزوین معاون دانشجوییدر جریان افزایش قیمت ها نیستم 7زابل معاون دانشجوییافزایش قیمت ها باید در کارگروه های هر منطقه بررسی شود 8تفرش معاون دانشجوییفعلاً امکان افزایش قیمت غذای در دانشگاه تفرش وجود ندارد 9زنجان معاون دانشجویی اطلاعی ندارم 10شیراز رئیس دانشگاهاز اول مهرماه قیمت غذا افزایش یابد 11باهنر کرمانمعاون دانشجوییبهتر است قیمت غذا افزایش یابد 12شهید چمران اهواز معاون دانشجوییمی بایست نظر جمعی معاونان در نرخ غذا دخالت داده شود 13خواجه نصیرالدین طوسی رئیس دانشگاههنوز تصمیم گیری نکردیم 14صنعتی سهند رئیس دانشگاهافزایش قیمت و کیفیت غذا هماهنگ باشد 15صنعتی شاهرودمعاون دانشجوییهزینه ها بعد از چهار سال افزایش یابد 16مراغه معاون دانشجوییدر راستای هدفمندی یارانه ها قیمت غذا افزایش یابد 17یزد رئیس دانشگاهطبق قانون عمل شود 18اصفهان رئیس دانشگاهغذا از دانشگاه ها حذف شود!به نظر می رسد با نظرات مثبت روسا و معاونان دانشگاه های کشور، دانشجویان در سال جدید تحصیلی با افزایش قیمتی مواجه می شوند که البته پیش بینی می شود با افزایش قیمت غذا، دانشجویان نیز خواهان بالا رفتن کیفیت خواهند بود.
دانشگاه ها تا سال تحصیلی جدید می بایست روی افزایش قیمت ها با نهایت دقت کارشناسی کنند زیرا این امر خواسته خود معاونان و روسا است. در نهایت نیز با نظر معاونان دانشجویی دانشگاه ها قیمت پیشنهادی روی میز وزیرعلوم قرار می گیرد تا تصمیمات نهایی گرفته شود.

Hasan.M
21-06-2011, 11:44
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر از ابتدا به دانشگاهها برنامه مناسبی برای رشته های متناسب با زنان و مردان داده شده بود بخشی از مشکلات فعلی کاهش می یافت.حجت الاسلام رضا آشتیانی عراقی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: این جهت دهی می توانست در زمان انتخاب رشته هم کمک کند و زنان به سمت رشته های متناسب با وضعیت خودشان هدایت می شدند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شوراس اسلامی گفت: در حال حاضر حدود 64 درصد دانشگاهها را زنان تشکیل می دهند و بیشتر هم در رشته هایی حضور یافته اند که تناسبی با حضور زنان ندارد. رشته های سخت و پیچیده ای که با ساختار وجودی زن تناسب ندارد. اگر این امکان وجود داشته باشد که زنان رشته هایی را با روحیات آنها تناسب دارند را انتخاب کنند بیشتر می توانند در حوزه تحصیلات رشد کنند.
ردیفمهمترین اظهار نظر آشتیانی عراقی درباره تبعات حضور حداکثری زنان در دانشگاهها1حدود 64 درصد دانشگاهها را زنان تشکیل می دهند 2بیشتر دانشجویان دختر در رشته هایی حضور یافته اند که تناسبی با حضور زنان ندارد3حضور زنان در رشته هایی که تناسبی با آنها ندارد باعث مشکل اشتغال مردان شده است4مرد مسئول تامین مخارج است و وقتی نتواند در رشته هایی متناسب مردان تحصیل کند بیکار می مانند و مشکلات خانواده ها بیشتر می شود 5 چقدر هم که زنان کار کنند نمی توانند خرج خانه را برعهده بگیرند6زنان در رشته های خاص خودشان تحصیل کنند و در همان رشته ها نیز جذب شوند7مردان نتوانسته اند در رشته های مناسب تحصیل کنند و بر همین اساس شغل مناسبی هم پیدا نکرده اند8شاهد کاهش ازدواج به دلیل سیاستهای نادرست در پذیرش دانشجویان مرد و زن شده ایم9هیچ کس نمی خواهد مانع تحصیل زنان شود اما با ایجاد شرایطی مثل بومی گزینی و تناسب بندی میان رشته ها مشکلات کمتری بوجود می آیدآشتیانی عراقی یادآور شد: حضور زنان در رشته هایی که تناسبی با آنها ندارد باعث شده که ظرفیت دانشجویان پسر هم محدود شود و همین مسئله مشکلاتی را برای اشتغال مردان بوجود بیاورد.
وی تاکید کرد: مسئولیت تامین مخارج خانه و خانواده بر عهده مرد است و وقتی مردان نتوانند در رشته هایی که با آنها تناسب دارند تحصیل کنند در ادامه شغل مناسبی هم پیدا نمی کنند و مشکلات خانواده ها بیشتر می شود زیرا هر چقدر هم که زنان کار کنند نمی توانند خرج خانه را برعهده بگیرند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: باید برنامه ریزی به سویی حرکت کنند که زنان در رشته های خاص خودشان تحصیل کنند و در همان رشته ها نیز جذب شوند. رشته هایی که مرتبط با تعلیم و تربیت، آموزش و پرورش و یا حوزه های مشابه است مکان های بهتری برای ادامه تحصیل زنان است.
وی یادآور شد: در حال حاضر به سمت و سویی حرکت کرده ایم که پسران نتوانسته اند در رشته های مناسب تحصیل کنند و بر همین اساس شغل مناسبی هم پیدا نکرده اند و همین مسئله موجب مشکلات حاشیه ای دیگر از جمله کمتر شدن میزان ازدواج، ایجاد هزینه های متعدد زندگی و غیره شده است.
آشتیانی عراقی گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی فضای خوبی برای تحصیل افراد مختلف بوجود آمد اما این فضای ایجاد شده بدون برنامه ریزی و جهت و هدف رها شد و دانشگاهها به سویی حرکت کردند که بدون نیاز سنجی به تربیت نیروی انسانی پرداختند.
وی افزود: اگر از ابتدا به دانشگاهها برنامه مناسبی برای رشته های متناسب با زنان و مردان ارائه شده بود بخشی از مشکلات فعلی کاهش می یافت. این جهت دهی می توانست در زمان انتخاب رشته هم کمک کند و زنان به سمت رشته های خاص هدایت می شدند.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بالطبع زنی که در دانشگاه تحصیل کرده است به دنبال شغل است اما در جامعه نیز این شغل را با حقوق کمتری به نسبت مردان دریافت می کنند چرا که زنان قانع تر هستند و کارفرماها حقوق کمتری به آنها می دهند.
وی اظهار داشت: هیچ کس نمی خواهد مانع تحصیل زنان شود اما با ایجاد شرایطی مثل بومی گزینی و تناسب بندی میان رشته ها و شخصیت وجود زنان و مردان مشکلات کمتری بوجود می آید. در این راه بومی گزینی علاوه بر اینکه کمک می کند تا دانشجویان دختر در کنار خانواده های خود باشند مشکلات را نیز کاهش می دهد.

Hasan.M
22-06-2011, 10:01
مدیرکل سامانه های اطلاعاتی وزارت علوم با تکذیب حمله سایبری سنگین به هزاران سند دولتی در وزارت علوم گفت: حمله سایبری به سامانه دبیرخانه الکترونیک وزارت علوم صحت ندارد.به گزارش خبرگزاری مهر، مهندس بابک فرهنگی افزود: از 6 ماه گذشته تغییر در سامانه دبیرخانه الکترونیک این وزارتخانه در دست اقدام است و از یک ماه پیش سامانه جدید الکترونیکی بصورت آزمایشی مورد استفاده قرار گرفته و اکنون نیز فاز اول پرتال وزارت علوم با توانایی ارائه خدمات الکترونیکی بسیار بالاتر از گذشته، آماده سرویس دهی است.
وی اضافه کرد: با راه اندازی فازهای بعدی، بسیاری از مراجعات حضوری افراد برای پیگیری تقاضاهای خود در وزارت علوم بصورت الکترونیکی انجام می شود.

این مقام مسئول در مورد اشکال ایجاد شده در سامانه دبیرخانه الکترونیکی قبلی وزارت علوم در هفته پیش گفت: این موضوع ارتباطی به حمله سایبری ندارد و بلکه یکی از کارکنان متخلف در روند سرویس دهی دبیرخانه اختلال ایجاد کرده بود که بلافاصله برطرف شد و هیچکدام از اسناد و مکاتبات از بین نرفته است.

Hasan.M
22-06-2011, 10:12
معاون دانشجویی وزیر علوم گفت: خارج کردن دانشگاه ها از تصدی گری امکانات دانشجویی همچون غذا، خوابگاه و سرویس ایاب و ذهاب سبب اصلاح معاونت دانشجویی می شود.به گزارش خبرگزاری مهر، محمود ملاباشی در نشست هم اندیشی با استادان دانشگاه صنعتی اصفهان، ضمن اشاره به پتانسیل های موجود جهت ارتقا تحصیلات تکمیلی، افزایش ظرفیت مقاطع تحصیلات تکمیلی همزمان با کاهش ظرفیت در مقطع کارشناسی را از جمله برنامه های این وزارتخانه در دانشگاه های مادر دانست.
وی با تأکید بر عزم این وزارتخانه جهت افزایش ظرفیت این مقاطع، به اختیارات دانشگاه ها در جذب دانشجویان تحصیلات تکمیلی اشاره کرد و افزود: هر یک از این دانشگاه ها می توانند علاوه بر ظرفیت های موجود، از دانشجویان تحصیلات تکمیلی متقاضی پرداخت شهریه نیز جذب کنند.
معاون دانشجویی وزیر علوم با اشاره به افزایش پنج برابری بودجه این وزارتخانه در دولت های نهم و دهم،‌ به توجه ویژه دولت به دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی اشاره کرد و گفت: خارج کردن دانشگاه ها از تصدی گری امکانات دانشجویی همچون غذا، خوابگاه و سرویس ایاب و ذهاب سبب اصلاح معاونت دانشجویی و تعالی آن به سمت اهداف مورد نظر خواهد شد.
رئیس کمسیون دائمی هیئت امنای دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به خط مشی این وزارتخانه در جهت ارزش بخشی به مدارک دانشگاههای داخلی، از اعلام رشته ها و دانشگاههای غیر معتبر خارجی در آینده نزدیک خبر داد.

alavi71
16-08-2011, 11:54
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص ارزش مدارك فارغ التحصيلي دانشگاه پيام نور
با توجه به اينكه طي روزهاي اخير مصاحبه‌اي منتسب به رئيس محترم كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي در خصوص معادل بودن مدرك تحصيلي دانشگاه پيام نور در رسانه‌ها و جرايد منتشر شده است، سازمان سنجش آموزش كشور به اطلاع كليه داوطلبان واجد شرايط انتخاب رشته دانشگاه پيام مي‌رساند مدارك فارغ التحصيلي ارائه شده توسط دانشگاه پيام نور براي كليه داوطلبان فارغ التحصيل، ورودي‌هاي سال جاري و انتخاب رشته كنندگان آزمون سراسري سال 1390 مورد تاييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري بوده و هيچگونه تفاوتي از نظر مدرك تحصيلي بين كليه دانشگاه‌ها و موسسات آموزشي عالي و دانشگاه پيام نور مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته وجود نداشته و به كليه انتخاب رشته كنندگان اين دانشگاه در صورت قبولي و فارغ التحصيلي وفق مقررات جاري مدرك رسمي مورد تاييد وزارت علوم اعطا خواهد شد.

منبع:سایت سنجش

__________________

alavi71
16-08-2011, 18:42
دوستان به دو اطلاعیه جدید سازمان سنجش دقت کنند.

تغیرات چند رشته داشتند.
لینک زیر رو با دقت مطالعه نمایید.

Jalal @ A.gh
28-08-2011, 15:59
دوستان به دو اطلاعیه جدید سازمان سنجش دقت کنند.

تغیرات چند رشته داشتند.
لینک زیر رو با دقت مطالعه نمایید.
کدوم لینک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

avator20002000
29-08-2011, 08:20
راجع به اینترنت خوابگاه های شریف. امیرکبیر. تهران. بهشتی و ایران کسی اطلاعی داره؟ اینترنت خود دانشگاهاشون چطور؟ سرعتشون چقد هس؟ خوابگاه ایران که در حد دایل آپه فک میکنم.
خوابگاهشون معمولیه ولی اگه بخوای می تونی پانسیون های نزدیکشون بری که خیلی امکانات بهتری دارن ولی در حد خونه مجردی نیستش.همشون در حد دایال اپه!

کدوم لینک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در این لینک:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hermione
29-08-2011, 14:54
سرورالدين در گفت‌وگو با فارس خبر داد:

اعلام نتايج نهايي كنكور سراسري 20 تا 22 شهريورماه


خبرگزاری فارس: رئيس سازمان سنجش آموزش كشور از اعلام نتايج نهايي كنكور سراسري 90 طي روزهاي 20 تا 22 شهريورماه خبر داد.
محمد حسين سرورالدين رئيس سازمان سنجش آموزش كشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس با بيان اينكه اعلام نتايج نهايي كنكور سراسري 90 مراحل نهايي خود را طي مي‌كند، گفت: نتايج نهايي آزمون سراسري طي روزهاي 20 تا 22 شهريورماه اعلام مي‌شود.

وي گفت: در اين آزمون يك ميليون و 132 هزار داوطلب ثبت‌نام كردند و 995 هزار و 691 داوطلب نيز در جلسه كنكور 90 حضور داشتند.

رئيس سازمان سنجش آموزش كشور گفت: حدود 12درصد از داوطلبان كنكور 90 در جلسه آزمون حضور نداشتند، 3 درصد از داوطلبان كارت آزمون گرفته اما در جلسه شركت نكردند و 9 درصد از داوطلبان نيز حتي كارت آزمون خود را دريافت نكرده بودند.

وي با بيان اينكه در مجموع بيش از 90 درصد از داوطلبان حاضر در جلسه كنكور 90 مجاز به انتخاب رشته شدند، خاطرنشان كرد: حداقل 585 داوطلب در آزمون سراسري 90 پذيرش مي‌شوند.
90/06/07


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hermione
29-08-2011, 21:59
دانشگاه صنعتی اصفهان اطلاعیه زده برای ثبت نام دانشجویان جدیدالورود
با توجه به تاریخ های اعلام شده(20 و 21 شهریور) واسه ثبت نام و اینکه برای آماده کردن مدارک و تحویل گرفتنش از مدارستون حداقل یکی 2 روز طول میکشه میشه امیدوار شد که نتایج کارشناسی تا حدود 18ام باید بیاد.


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Jalal @ A.gh
30-08-2011, 13:28
رئيس مركز آزمون دانشگاه آزاد:
486 هزار نفر در آزمون سراسري دانشگاه آزاد پذيرفته شدند

خبرگزاری فارس: رئيس مركز آزمون دانشگاه آزاد گفت: 486 هزار و 56 نفر در آزمون سرسراي دانشگاه آزاد پذيرش شدند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، عبدالله سجادي جاغرق رئيس مركز آزمون دانشگاه آزاد صبح امروز در نشستي خبري با بيان اينكه نتايج آزمون سراسري دانشگاه آزاد روز يكشنبه 13 شهريور ماه از ساعت 19 بر روي سايت مركز آزمون دانشگاه آزاد قرار مي‌گيرد، گفت: در اين آزمون 486 هزار و 56 نفر پذيرش شدند، ضمن اينكه 90 هزار و 389 نفر نيز به صورت خودآزمايي در اين آزمون شركت كرده بودند.

وي با بيان اينكه 8 هزار و 251 رشته محل در آزمون سراسري دانشگاه آزاد وجود داشت، گفت: 54 درصد داوطلبان آزمون سراسري دانشگاه آزاد دختر بودند كه از اين تعداد 51 درصد پذيرش شدند. همچنين 46 درصد از داوطلبان آزمون سراسري دانشگاه آزاد پسر بودند كه از اين تعداد 49 درصد پذيرش شدند.

وي درباره آمار كمتر پذيرش خانم‌ها در اين آزمون گفت: خانم‌ها بيشتر خواستار تحصيل در رشته‌هاي علوم پزشكي دانشگاه آزاد بودند و دليل كمي سهميه در اين رشته‌ها، تعداد پذيرفته شده‌هاي خانم كمتر از آقاست.

وي با بيان اينكه 59 درصد شركت‌كنندگان در انتخاب اول خود قبول شدند،‌ خاطرنشان كرد: پذيرفته‌شدگان اين آزمون مي‌توانند از 26 تا 31 شهريور به واحدهاي محل پذيرش خود مراجعه كنند، ضمن اينكه اطلاعيه چگونگي ثبت‌نام روز سه‌شنبه 22 شهريور از طريق پايگاه اينترنتي مركز آزمون دانشگاه آزاد اعلام مي‌شود.

وي همچنين از تأثير مثبت 25 درصدي سوابق تحصيلي داوطلبان كنكور سراسري دانشگاه آزاد خبر داد و تصريح كرد: 25 درصد از سوابق تحصيلي 33 درصد از داوطلبان كنكور دانشگاه آزاد با تأثير مثبت لحاظ شد.

* نتايج كنكور كارشناسي‌ارشد دانشگاه آزاد ساعت 24 روز پنجشنبه 10 شهريور اعلام مي‌شود

رئيس مركز آزمون دانشگاه آزاد از اعلام اسامي پذيرفته شدگان آزمون كارشناسي ارشد اين دانشگاه از ساعت 24 روز پنجشنبه 10 شهريور ماه خبر داد و گفت: نتايج اين آزمون از ساعت 24 روز پنجشنبه 10 شهريور بر روي سايت مركز آزمون دانشگاه آزاد قرار مي‌گيرد.

وي با بيان اينكه خانم‌ها در آزمون كارشناسي‌ارشد دانشگاه آزاد موفق‌تر از آقايان عمل كردند، گفت: 43 درصد از شركت‌كنندگان اين آزمون خانم بودند كه از ميان آنها 45 درصد پذيرفته شدند. همچنين 57 درصد از شركت‌كنندگان مرد بودند كه از ميان آنها 55 درصد پذيرش شدند.

وي از پذيرش 34 هزار داوطلب در كنكور كارشناسي‌ارشد سال 90 دانشگاه آزاد خبر داد و زمان ثبت‌نام اين پذيرفته‌شدگان را 19 تا 21 شهريور اعلام كرد.


* نتايج آزمون كارداني پيوسته دانشگاه آزاد 14 شهريور اعلام مي‌شود

رئيس مركز آزمون دانشگاه آزاد از اعلام نتايج آزمون كارداني پيوسته دانشگاه آزاد از ساعت 19 روز دوشنبه 14 شهريور به صورت اينترنتي و بر روي سايت مركز آزمون دانشگاه آزاد خبر داد و تأكيد كرد: 133 هزار و 772 نفر در اين آزمون پذيرش شدند.

وي با بيان اينكه 33 درصد داوطلبان اين آزمون خانم‌ بودند كه 24 درصد از آنها پذيرش شدند، گفت: 67 درصد داوطلبان اين آزمون مرد بودند كه 76 درصد آنها پذيرش شدند.

وي زمان ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان اين آزمون را روزهاي سوم و چهارم مهر ماه اعلام كرد.

* آزمون كارشناسي ناپيوسته دانشگاه آزاد 18شهريور برگزار مي شود

سجادي جاغرق ضمن اعلام اين خبر كه آزمون كارشناسي ناپيوسته دانشگاه آزاد 18 شهريور برگزار مي‌شود، از شركت 170 هزار داوطلب در 109 رشته خبر داد.

وي زمان توزيع كارت اين آزمون را ساعت 11 صبح روز سه‌شنبه 15 شهريور اعلام كرد و گفت: نتايج اين آزمون هفته اول مهر ماه اعلام مي شود.

رئيس مركز آزمون دانشگاه آزاد همچنين از اعلام نتايج كنكور دكتراي دانشگاه‌ آزاد در هفته آخر شهريور ماه خبر داد و گفت: در اين آزمون حدود 2 هزار و 500 نفر پذيرش مي‌شوند.
---------- Post added at 02:28 PM ---------- Previous post was at 02:26 PM ----------

آدمي خبر داد:
"گذار از دانش‌آموزي به دانشجويي" شعار سال تحصيلي جديد دانشگاه‌ها

خبرگزاری فارس: مديركل دفتر مطالعات فرهنگي و برنامه‌ريزي اجتماعي وزارت علوم از نام‌گذاري سال تحصيلي دانشگاه‌ها با عنوان "گذار از دانش‌آموزي به دانشجويي" خبر داد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، علي آدمي مديركل دفتر مطالعات فرهنگي و برنامه‌ريزي اجتماعي وزارت علوم با اشاره به تدوين و ابلاغ آئين‌نامه و دستورالعمل استقبال از دانشجويان جديدالورود گفت: گذر از مرحله دانش‌آموزي به مرحله دانشجويي مرحله‌اي تعيين كننده در شخصيت، منش و هويت فرد است.

وي توجه به دانشجويان جديدالورود را مهم ارزيابي كرد و افزود: گذر از دانش‌آموزي به دانشجويي در واقع مصادف است با برهه گذار از دنياي نوجواني به عالم جواني كه تعيين‌كننده شخصيت، منش و هويت فرد است، بنابراين موضوع بسيار مهمي است كه از همان ورود دانشجويان به دانشگاه بايد مورد توجه و تأمل قرار گيرد.

آدمي با بيان اينكه دانشجويان جديدالورود دانشگاه‌ها در گذار از اين برهه از زندگي خود كه به تكوين هويت و تشخيص آنان مي‌انجامد، با محيط و فضاي متفاوتي از همسالان خود مواجه هستند، خاطرنشان كرد: محيط جديد، ويژگي‌هاي به كلي متفاوتي با محيط پيشين دانشجويي جوان دارد و اگر فضا و محيط و برنامه‌هاي دانشگاه امكان دستيابي به هويت و تشخيص مثبت را براي دانشجويان فراهم آورد، آنان از ابتدا از هويتي منفي و تشخيصي نامسنجم و انحرافي دور خواهند بود.

مديركل دفتر مطالعات فرهنگي و برنامه‌ريزي اجتماعي وزارت علوم، تصريح كرد: بخشي از گم گشتگي‌هاي هويتي و سردرگمي در ايفاي نقش در برخي از دانشجويان متأثر از كمبودهاي قبلي است و بخشي از مقهوريت و جذب شدن هيجاني در جريان‌ها و گروه‌هاي انحرافي، ضداجتماعي يا رفتارهاي آسيب‌زا و پر خطر به دليل فقدان تمهيدات تربيتي، آموزشي و اجتماعي است.

وي با اشاره به تكوين و شكل‌گيري شخصيت و هويت دانشجويان بر اساس مناسبات آنان در طول زندگي دانشجويي، تأكيد كرد: ضروري است برنامه‌هاي فرهنگي و تربيتي منطبق بر اصول تربيتي كارآمد، دين بنياد اخلاق‌گرا و متناسب با مقتضيات سن و وضعيت دانشجويان از ابتداي ورود آنان به دانشگاه در نظر گرفته شود.

آدمي تأكيد كرد: برخي از اقدامات نظير آموزش و مهارت‌هاي زندگي و ارتباطي نيز از اهميتي به سزا و غيرقابل انكار برخوردار است. ضمن آنكه همواره بايد توجه داشت معمولاً نخستين مواجه با هر پديده‌اي نقش ماندگار در ذهن و جان آدمي دارد.

مديركل دفتر مطالعات فرهنگي و برنامه‌ريزي اجتماعي وزارت علوم در پايان با تأكيد بر اينكه استقبال از دانشجويان جديدالورود بايد به بهترين شكل ممكن صورت گيرد، خاطرنشان كرد: استقبال از دانشجويان جديد الورود به هفته يا دهه آغازين سال تحصيلي منحصر نيست بلكه حداقل بايد برنامه‌اي فرهنگي، آموزشي و تربيتي براي يك سال تدارك ديد.

براساس اين گزارش، ستاد مركزي استقبال از دانشجويان جديد‌الورود وزارت علوم، پس از برگزاري جلسات متعدد كارشناسي و جلسات مشترك با مديران فرهنگي دانشگاه‌هاي 5 منطقه كشور، بررسي و سوابق فعاليت‌ها و برنامه‌هاي استقبال از دانشجويان جديدالورود در دانشگاه‌هاي كشور، دريافت پيشنهاد و نظرات كارشناسانه، دستور العمل و توصيه‌نامه استقبال از دانشجويان جديدالورود در سال تحصيلي 91-90 را تدوين و به دانشگاه‌ها ابلاغ كرده است

Jalal @ A.gh
30-08-2011, 14:59
سجادی جاغرق اعلام کرد: زمان دقیق اعلام نتایج 4کنکور دانشگاه آزاد/ جزئیات پذیرش و زمان ثبت‌نام

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از زمان دقیق اعلام نتایج چهار کنکور این دانشگاه خبر داد و گفت: نتایج کنکورهای پزشکی و غیرپزشکی 13شهریور، نتایج کنکور ارشد 10 شهریور، نتایج کنکور دکتری هفته آخر شهریور و نتیجه کنکور کاردانی دانشگاه 14 شهریورماه اعلام می شود. به گزارش خبرنگار مهر، عبدالله سجادی جاغرق امروز سه شنبه 8 شهریورماه در نشست خبری از اعلام زمان دقیق نتایج چهار کنکور پزشکی و غیرپزشکی، کارشناسی ارشد، کاردانی پیوسته و دکتری دانشگاه آزاد که در سال جاری برگزار شد، خبر داد.
جزئیات پذیرش کنکور سراسری 90 دانشگاه آزاد
به گفته رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد، نتایج نهایی کنکور سراسری سال 90 این دانشگاه، روز یکشنبه 13 شهریورماه ساعت 19 در پایگاه اینترنتی مرکز آزمون به نشانی
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید اعلام می شود.
وی درباره زمان دقیق ثبت نام از پذیرفته شدگان نهایی، گفت: در این کنکور 486 هزار و 56 نفر در 8 هزار و 251 کد رشته محل پذیرفته شده نهایی به شمار می آیند که از 26 تا 31 شهریورماه مهلت ثبت نام دارند.
سجادی جاغرق درباره سهم داوطلبان در آزمون و نتایج به دست آمده در این کنکور به برخی نکات اشاره کرد و گفت: سهم داوطلبان زن پذیرفته شده 51 درصد و سهم داوطلبان مرد در پذیرش 49 درصد بوده است.
وی گفت: 59 درصد پذیرفته شدگان در انتخاب اول، 32 درصد در انتخابهای دوم تا سوم و 9 درصد در انتخاب دانشگاه پذیرفته شده اند.
به گفته رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد، 25 درصد سوابق تحصیلی در پذیرش داوطلبان موثر بوده است و به غیر از رشته فنی مهندسی که درصد شرکت‌ کنندگان مرد بیشتر از شرکت کنندگان زن‌ است، در سایر آزمونها تعداد شرکت کنندگان زن بالاتر از شرکت کنندگان مرد بود.
جزئیات کنکور سراسری کارشناسی ارشد 90
سجادی جاغرق در ادامه این نشست خبری، با اشاره به اعلام دقیق زمان انتشار نتایج کنکور کارشناسی ارشد 90 دانشگاه آزاد، گفت: ساعت 12 ظهر روز پنجشنبه 10 شهریورماه داوطلبان با مراجعه به پایگاه اینترنتی
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید می توانند از نتیجه نهایی خود در کنکور کارشناسی ارشد مطلع شوند.
وی ادامه داد: در این آزمون 34 هزار نفر در یک هزار و 651 کد رشته محل پذیرفته شدند که از 19 تا 21 شهریورماه مهلت ثبت نام دارند.
رئیس مرکز آزمون گفت: 57 درصد داوطلبان مرد و 43 درصد زن هستند و حدود 3 هزار نفر هم در بخش بدون آزمون پذیرفته شدند.

جزئیات کنکور کاردانی پیوسته 90 دانشگاه آزاد
به گفته رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد، نتایج نهایی کنکور کاردانی پیوسته این دانشگاه ساعت 19 روز دوشنبه 14 شهریورماه در پایگاه اینترنتی
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید اعلام می شود و داوطلبان می توانند از نتایج خود در این پایگاه مطلع شوند.
وی گفت: در این کنکور 133 هزار و 772 نفر پذیرفته شده نهایی هستند که در روزهای 3 و 4 مهرماه می توانند ثبت نام کنند.
جزئیات کنکور دکتری 90 دانشگاه آزاد
رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نتایج نهایی آزمون دکتری این دانشگاه در هفته آخر شهریورماه اعلام می شود.
وی گفت: در این کنکور حدود 2 هزار و 500 داوطلب پذیرفته می شوند

---------- Post added at 03:59 PM ---------- Previous post was at 03:56 PM ----------

در آستانه بازگشایی اعلام شد؛ جزئیات استقبال از دانشجویان/ گذار از دانش‌آموزی به دانشجویی شعار امسال

دستورالعمل و توصیه‌نامه استقبال از دانشجویان جدید الورود با امضای معاونان دانشجویی و فرهنگی‌ اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی تحت پوشش و نظارت وزارت علوم ابلاغ شد. به گزارش خبرنگار مهر، براساس این دستورالعمل ستاد استقبال از دانشجویان جدید الورود در کلیه دانشگاه‌های کشور با حضور مسئولان دانشگاهی به ریاست معاون فرهنگی و اجتماعی یا معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه‌ها تشکیل خواهد شد.
این ستاد کمیته‌ای تحت عنوان کمیته دانشجویی با حضور نمایندگان تشکل‌ها، کانون‌ها، انجمن‌های علمی دانشجویی خواهد داشت که با حکم مدیر فرهنگی (دبیر ستاد استبقال دانشگاه) منصوب می‌شوند و در واقع یکی از بازوهای اجرایی ستاد استقبال از دانشجویان جدید الورود محسوب می‌شوند.
در بند 4 ماده 2 این دستورالعمل آمده است: کلیه دانشگاه‌های تحت پوشش وزارت علوم و وزارت بهداشت، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی تحت نظارت این دو وزارتخانه و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، مراکز دانشگاه پیام نور و دانشگاه علمی‌ـ کاربردی همچنین دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی تحت پوشش دستگاه‌های اجرایی مشمول این دستورالعمل می‌باشند
همچنین بر اساس این دستورالعمل برای هماهنگی بین وزارتخانه‌های علوم و بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه‌های ستادی پیام نور و علمی کاربردی و سایر دستگاه‌های متولی امور فرهنگی دانشگاه‌ها مقرر شده است شورای هماهنگی ستاد استقبال از دانشجویان جدید الورود متشکل از دبیران ستاد مرکزی وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه جامع علمی کاربردی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و نماینده بسیج دانشجویی تشکیل شود. دبیرخانه این شورا نیز در وزارت علوم خواهد بود.
همچنین توصیه نامه ستاد مرکزی استقبال از دانشجویان جدید الورود وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای سال تحصیلی 91ـ 90 به دانشگاه‌های تحت پوشش و نظارت وزارت علوم با امضای معاونان فرهنگی و اجتماعی و دانشجویی ابلاغ شد.
براساس این توصیه نامه شعار محوری دانشگاه‌های کشور در سال تحصیلی 91ـ 90 "گذار از دانش‌آموزی به دانشجویی" است.
در توصیه نامه ابلاغی به دانشگاه‌ها ضمن تأکید بر تشکیل ستاد استقبال از دانشجویان جدید الورود در دانشگاه‌های کشور تا 15 شهریور 1390، فعالیت‌های دانشگاه‌ها در خصوص استقبال از دانشجویان جدید الورود به فعالیت پیش از اجرا، حین اجرا و پس از اجرای برنامه‌های ستاد تفکیک شده است.
استقبال و پذیرایی از والدین دانشجویان و ایجاد زمینه‌های مؤثر ارتباط مستمر دانشگاه با والدین، کوشش جهت اجرای برنامه‌های نشاط آور و منطبق بر ارزش‌های دینی و ملی، تشکیل کمیته‌ دانشجویی ستاد، ایجاد پایگاه‌های اطلاع‌رسانی در مبادی ورودی شهر محل تحصیل دانشجویان، اطلاع‌رسانی به هنگام و در حد نیاز و وحدت و همدلی مسئولان دانشگاه، نهاد نمایندگی و تشکیل کمیته دانشجویی با حضور نمایندگان تشکل‌ها، کانون‌ها و انجمن‌های علمی دانشجویی از جمله توصیه‌های مطرح شده در توصیه نامه ابلاغی است.

hermione
30-08-2011, 18:36
خدايي در گفت‌وگو با فارس:
نتايج كنكور كارشناسي ارشد اعلام شد


خبرگزاری فارس: قائم‌مقام سازمان سنجش آموزش كشور از اعلام نتايج كنكور كارشناسي ارشد خبر داد.
ابراهيم خدايي قائم‌مقام سازمان سنجش آموزش كشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس با بيان اينكه نتايج كنكور كارشناسي ارشد 90 در حال حاضر برروي سايت سازمان سنجش آموزش كشور قرار دارد، گفت: براساس آمار اعلام شده دفترچه راهنمای انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد 75 هزار داوطلب پذیرش می‌شوند.

وی گفت: با احتساب داوطلبان استعداد درخشان در کنکور کارشناسی ارشد90 حدود 85 هزار داوطلب در این آزمون پذیرش می‌شوند.

قائم‌مقام سازمان سنجش آموزش كشور با بيان اينكه کنکور کارشناسی ارشد 90 در 142 کد رشته امتحانی برگزار شده است، گفت: 870 هزار داوطلب در آزمون كارشناسي ارشد 90 ثبت‌نام كرده بودند.
انتهاي پيام/


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Jalal @ A.gh
31-08-2011, 13:39
با انتشار نتایج نهایی/
جزئیات ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان‌ کنکورارشد اعلام شد/ زمان انتشار کارنامه

اسامی‌ پذیرفته‌ شدگان‌ نهایی‌ 138 کد رشته امتحانی آزمون‌ ورودی ‌دوره های ‌کارشناسی‌ ارشد سال 90 اعلام شد و بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور پذیرفته شدگان می توانند از روز 14 شهریور با مراجعه به دانشگاهها در این دوره ثبت کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، اسامی‌ پذیرفته‌ شدگان‌ نهایی‌ 138 کدرشته‌امتحانی از 148 کد رشته امتحانی آزمون‌ ‌کارشناسی‌ ارشد سال 90 اعلام شده است و فهرست اسامی قبول شدگان نهایی 10 کد رشته امتحانی باقیمانده پس از هماهنگی با نهادهای مربوطه اعلام خواهد شد.
اعلام 10 رشته امتحانی دارای شرایط خاص در فرصت بعدی
بر اساس اعلام سازمان سنجش، اسامی قبول شدگان 10 کد رشته امتحانی اطلاعات و حفاظت اطلاعات، مدیریت امور دفاعی ارتش، مدیریت امور دفاعی سپاه، فرماندهی مدیریت انتظامی، مدیریت اطلاعاتی، مطالعات دفاعی استراتژیک، اطلاعات استراتژیک، آماد، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل به علت داشتن شرایط خاص با هماهنگی ارگانهای مربوط استخراج و اعلام می شود.
اعلام زمان ثبت نام پذیرفته شدگان در دانشگاهها
کلیه‌ پذیرفته‌ شدگانی‌ که‌ اسامی‌ آنها به‌ عنوان‌ پذیرفته‌ شدگان‌ نهایی‌ هریک‌ از 138 کد رشته‌ امتحانی‌ اعلام‌ شده می توانند در یکی از روزهای‌ دوشنبه، سه‌شنبه و چهار‌شنبه 14 تا 16 شهریور برای ‌ثبت‌نام‌ به ‌دانشگاهها و موسسات‌آموزش‌عالی مربوطه مراجعه کنند.
انتشار کارنامه داوطلبان در اوایل مهرماه
عدم مراجعه پذیرفته‌شدگان در زمان تعیین شده برای ثبت‌نام به منزله انصراف از ادامه تحصیل تلقی می شود. کارنامه داوطلبان واجد شرایط گزینش، حاوی رتبه داوطلب و آخرین رتبه پذیرفته شده اوایل مهرماه از طریق سایت سازمان سنجش قابل دسترسی است.
مدارک‌ لازم‌ برای‌ ثبت‌نام‌ پذیرفته شدگان در کنکور کارشناسی ارشد سال 90
سازمان سنجش آموزش کشور مجموعه ای از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاهها را اعلام کرده است که داوطلبان باید برای تکمیل آن به سایت سازمان مراجعه کنند. از جمله این مدارک می توان به اصل‌ و تصویر مدرک‌ کارشناسی‌ (لیسانس‌) مورد تایید وزارت‌ علوم‌، یا وزارت‌ بهداشت‌ و یا شورای‌عالی‌انقلاب‌ فرهنگی، گواهی معدل برای افرادی که در زمان ثبت‌نام آزمون دانشجو بوده‌اند، اشاره کرد.
اصل‌ و تصویر شناسنامه‌ و کارت ملی، شش‌ قطعه‌ عکس‌ تمام‌ رخ‌ 4×3 تهیه‌ شده‌ در سال‌ جاری‌، مدرک نشان دهنده وضعیت‌ نظام‌ وظیفه، حکم‌ مرخصی‌ سالانه‌ یا موافقت‌ کتبی‌ برای‌ کارمندان‌ دولت، اصل‌ گواهی‌ تایید شده‌ توسط دانشگاه برای رتبه‌ اولها، ارائه‌ معرفی‌ نامه‌ رسمی‌ برای‌ کارشناسان وزارت‌ آموزش‌ و پرورش‌ نیز از دیگر مدارک مورد نیاز است.
ممانعت از ثبت نام افرادی که دارای مغایرت معدل باشند
از ثبت نام افرادی که دارای مغایرت معدل باشند ممانعت به عمل می آید. مغایرت معدل به این معنی است که معدل مندرج در مدرک تحصیلی آنان کمتر از معدل اعلام شده در اطلاعات ثبت نامی از طرف داوطلبان به این سازمان باشد.
همچنین پذیرفته‌شدگانی ‌که‌ حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 90 فارغ‌التحصیل‌ نشوند، نمی توانند ثبت‌نام کنند و قبولی آنها "کان‌ لم‌ کن" تلقی‌ می شود.
عدم اعلام نتایج مصاحبه شوندگان دانشگاه امام حسین(ع)، دانشکده نیروی انتظامی و دانشکده صدا و سیما
دانشگاه امام حسین(ع)، دانشکده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و دانشکده صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران واحد تهران تا زمان مقرر نتایج مصاحبه معرفی شدگان چند برابر ظرفیت خود را به سازمان سنجش اعلام نکرده اند و از این رو ظرفیت پذیرش اینگونه موسسات در این اعلام نتیجه منظور نشده است.

Jalal @ A.gh
31-08-2011, 15:30
مهردافر در گفت‌وگو با فارس خبر داد
فردا؛ اعلام نتايج كنكور كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد

خبرگزاری فارس: معاون اجرايي مركز آزمون دانشگاه آزاد از اعلام نتايج كنكور كارشناسي‌ارشد اين دانشگاه از ساعت 24 فردا پنجشنبه 10 شهريورماه خبر داد.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


محمدرضا مهرادفر معاون اجرايي مركز آزمون دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس از اعلام اسامي 34 هزار داوطلب پذيرفته شده آزمون كارشناسي ارشد اين دانشگاه از طريق سايت مركز آزمون دانشگاه آزاد به نشاني
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید خبر داد و گفت: اسامي پذيرفته شدگان آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد از ساعت 24 روز پنجشنبه 10 شهريور ماه منتشر مي‌شود.

وي با بيان اينكه خانم‌ها در آزمون كارشناسي‌ارشد دانشگاه آزاد موفق‌تر از آقايان عمل كردند، خاطرنشان كرد: 43 درصد از شركت‌كنندگان كنكور كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد خانم بودند كه از ميان آنها 45 درصد پذيرفته شدند، 57 درصد از شركت‌كنندگان اين آزمون مرد بودند كه از ميان آنها 55 درصد پذيرش شدند.

معاون اجرايي مركز آزمون دانشگاه آزاد از پذيرش 34 هزار داوطلب در كنكور كارشناسي‌ارشد سال 90 اين دانشگاه خبر داد و زمان ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان را 19 تا 21 شهريور اعلام كرد.

Jalal @ A.gh
31-08-2011, 15:35
دانشگاه‌ها در مورد خوابگاه و وام تحصيلي دوره‌هاي شبانه تعهدي ندارند

خبرگزاری فارس: در دوره شبانه كارداني به كارشناسي 90 دانشگاه‌ها هيچ تعهدي در مورد خوابگاه و وام تحصيلي ندارند.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، انتخاب رشته كنكور كارداني به كارشناسي ناپيوسته 90 از 8 شهريورماه آغاز شده است و تا 13 شهريورماه ادامه دارد.

داوطلباني كه در آزمون كارداني به كارشناسي 90 مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، مي‌توانند كد رشته محل‌هاي متناسب با رشته امتحاني خود را انتخاب كنند.

داوطلبان اين آزمون بايد توجه داشته باشند كه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي هيچ تعهدي درمورد تهيه مسكن، خوابگاه، وام تحصيلي و ساير امور رفاهي دانشجويان نخواهند داشت.

انتقال دانشجويان دوره نوبت دوم ( شبانه) به دوره روزانه ممنوع است و طول دوره تحصيلي در مقطع كارشناسي ناپيوسته حداكثر 3 و نيم سال تحصيلي است.

تعيين سقف واحدهاي درسي در هر نيمسال تحصيلي با توجه به ساير ضوابط و مقررات در اختيار شوراي آموزشي دانشگاه خواهد بود و ساعات تشكيل كلاس‌هاي دوره نوبت دوم (شبانه) با نظر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي تعيين و اعلام مي‌شود.

در دوره شبانه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي اعطاي مأموريت آموزشي به كاركنان و پرداخت شهريه يا هرگونه كمك هزينه تحصيلي ممنوع است.

برنامه‌هاي آموزشي دوره‌هاي نوبت دوم (شبانه)، همانند برنامه‌هاي آموزشي دوره‌هاي روزانه است و در صورت عدم تكميل ظرفيت پذيرش رشته‌هاي تحصيلي دوره‌هاي نوبت دوم (شبانه ) دانشگاه‌ها و دانشكده‌هاي علوم پزشكي، اين مؤسسات هيچ مسئوليتي در قبال تشكيل كلاس نخواهند داشت و پذيرفتگان رشته‌هاي مربوط مي‌توانند در آزمون دوره‌هاي كارشناسي ناپيوسته سال بعد ثبت‌نام و شركت كنند.

دانشجويان دوره شبانه دانشگاه‌ها و دانشكده‌هاي علوم پزشكي در صورت تمايل، مي‌توانند با سپردن تعهد محضري به منظور تضمين بازپرداخت بدهي از وام شهريه استفاده كنند.

Jalal @ A.gh
01-09-2011, 11:06
نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد

نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی سال 90 امروز پنجشنبه 10شهریور اعلام شد و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت مرکز آزمون، از نتیجه خود مطلع شوند. بر اساس اعلام رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد 34 هزار نفر در این آزمون پذیرفته شدند. به گزارش خبرنگار مهر، داوطلبان با مراجعه به پایگاه اینترنتی
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید می توانند از نتیجه نهایی خود در کنکور کارشناسی ارشد مطلع شوند.
در این آزمون 34 هزار نفر در یک هزار و 651 کد رشته محل پذیرفته شدند که از این تعداد 57 درصد داوطلبان مرد و 43 درصد زن هستند و حدود 3 هزار نفر هم در بخش بدون آزمون پذیرفته شده اند.
پذیرفته شدگان در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی می توانند از 19 تا 21 شهریورماه با مراجعه به واحدهای دانشگاهی مربوطه در این مقطع ثبت نام کنند.

Jalal @ A.gh
01-09-2011, 15:26
دانشگاه بیرجند به تعداد معدودی از پذیرفته شدگان کنکور ارشد 90 خوابگاه می دهد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


دانشگاه بیرجند اعلام کرد به تعداد معدودی از پذیرفته شدگان نهایی کنکور کارشناسی ارشد سال 90 خوابگاه واگذار می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، دانشگاه بیرجند اعلام کرد علیرغم اعلام عدم واگذاری خوابگاه به دانشجویان کارشناسی ارشد در دفترچه انتخاب رشته به منظور بالا بردن ظرفیت اتاقهای دانشجویی و اختصاص سهمیه به دانشجویان کارشناسی ارشد جدیدالورود به تعداد معدودی از دانشجویان پذیرفته شده در مقطع کارشناسی ارشد خوابگاه واگذار می کند.

ملاک واگذاری خوابگاه بر اساس رتبه پذیرفته شده در این دانشگاه پس از اعلام لیست نهایی از طرف تحصیلات تکمیلی دانشگاه است.

لیست دانشجویان واجد شرایط پس از بررسی از طریق سایت دانشگاه تا 22 شهریورماه اعلام می شود.

Jalal @ A.gh
01-09-2011, 16:10
دانشجو و فارغ التحصیل داریم اما کار بلد نداریم


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


امسال دانشگاهی بی سر و صدا به جمع دانشگاه های کشور اضافه شد، دانشگاه فنی و حرفه ای با هدف تربیت نیروی متخصص و تکنسین تشکیل شد تا جذب بازار کار شوند. اما همانطور که سهراب رضایی رئیس این دانشگاه می گوید این دانشگاه مشکلاتی را در پیش رو دارد.

مریم صدرالادبایی- زهرا تالانی: او مهمان کافه خبر بود و از ابتدای تشکیل این دانشگاه و اهداف و مشکلات آن برای ما گفت. وی معتقد است که نباید این دانشگاه به سمت مدرک گرایی پیش رود و نیروهای متخصص باید کارآفرین و متخصص باشند چون در حال حاضر دانشجو و فارغ التحصیل داریم اما کار بلد نداریم چون به کارگر ماهر بها داده نشده است، برای همین کارها پیش نمی رود و تولید داخل کیفیتی ندارد.

بهتر است ابتدا اشاره ای داشته باشیم به نحوه تشکیل دانشگاه فنی و حرفه ای. با توجه به اینکه دانش آموزان فنی و حرفه ای هنرستانها یک مدرک کارشناسی می گرفتند چه ضرورتی دیده شد که این دانشگاه تشکیل شود؟
همانطور که می دانید آموزش عالی فنی و حرفه ای یک بحث 50 ساله در کشور است .ابتدا در کشور حدود 10 انستیتو ساخته شد که کار اصلی آن تربیت مهندس بود.اما این انستیتوها بعد از انقلاب به دفتر امور مدارس عالیه فنی و حرفه ای واگذار شد.
وقتی نظام جدید آموزشی در دبیرستانها اجرا شد یکی از دلایل آن تربیت نیروی متخصص فنی و حرفه ای بود که باید هنرستانها را تقویت می کردند اما بعد از هنرستان جایی برای ادامه تحصیل فارغ اتحصیلان نبود. چون پیش دانشگاهی با این نیت شکل گرفت که که جلوی سیل عظیم پشت کنکوری ها گرفته شود.
سرانجام برای فارغ التحصیلان هنرستانها بحث کاردانی 5 ساله تعریف شد، یعنی هنرستان 5 ساله شود.اما هنرستانها تا دیپلم مدرک دادند و برای همین آموزشکده ها تاسیس شدند و اقبال به توسعه کمی آنها زیاد شد و در زمان دکتر صدر بود که آموزشکده ها را گسترش دادند. چون کسانی که در هنرستان آموزش دیده بودند در کنکور که نمی توانستند شرکت کنند و بازار کار هم برای مدرک دیپلم جاذبه داشت لذا برای اجاد اشتغال و نزدیک شدن به واقعیتهای بازار کار آموزشکده ها را گسترش دادند و انصافا چند سال هم جواب داد.
آقای احمدی نژاد با شروع سفرهای استانی بر حجم کمی آموزشکده ها افزود . اما در کنار این آموزشکده ها مراکز تربیت معلم هم بودند. در زمان وزارت آقای رشیدی مقام معظم رهبری به ایشان گفتند که فکری برای مراکز تربیت معلم کنید چون آن هم زیر نظر آموزش و پرورش بود و فوق دیپلم می داد. برای همین یک تشکیلاتی درست شد تا مراکز تربیت معلم مستقل شوند اما مراکز فنی و حرفه ای هم بودند. بنابراین چند سناریو پیشنهاد شد. یکی اینکه مراکز تربیت معلم جدا و به عنوان مجتمع پیامبر اعظم فعالیت کند و دیگری اینکه مجتمع ولیعصر شود.اما شورای عالی انقلاب به هیچ کدام رای نداد و چون هر دو فوق دیپلم می دادند تصمیم گرفته شد تا هر دو تجمیع شدند و 167 آموزشکده فنی و حرفه ای و 112 مرکز تربیت معلم به نام مجتمع آموزشی پیامبر اکرم نامیده شد.
زمانیکه آقای احمدی وزیر بود ایشان اعلام کرد که تقویت تربیت معلم رویکرد ما نیست چون از دانشگاه می توانیم دبیران مورد نیازمان را تامین کنیم.بنابراین آموزشکده های فنی و حرفه ای را تقویت کردند به طوریکه ظرفیت پذیرش سه برابر هم شد و سال 1387، 90 هزار نفر پذیرش شدند و تعداد شبانه ها هم زیاد شد.است آقای حاجی بابایی کاملا برعکس بود و آموزشکده ها رابه وزارت عالی سپرد که به نظر من اصلا کار درستی نیست.
متاسفانه تکلیف فنی و حرفه ای هیچ کجا تعریف نشده و متولی واحدی ندارد. استدلال آقای حاجی بابایی این بود که رسالت آموزشکده ها مربوط به وزارت علوم است در حالیکه رسالت آنها تربیت تکنیسین است و ارتباطی به وزارت علوم ندارد.
سال پیش نمایندگان در مجلس مانده بودند که ردیف بودجه اعتباری مجتمع آموزشی پیامبر اعظم را چه کنند. وزارت آموزش و پرورش طرح دانشگاه فرهنگیان را آورده بود تا بودجه بگیرد و از طرفی هم قرار بود مجتمع به وزارت علوم سپرده شود.سرانجام تصمیم گرفته شد که مجتمع برای تربیت معلمها باقی بماند و مراکز فنی و حرفه ای چون 167 شعبه در سراسر کشور دارند دانشگاه شوند و از ابتدای امسال شروع به کار کند.بنابراین بنده هم روز سوم اردیبهشت ابلاغ گرفتم رئیس دانشگاه شدم اما نگرانی هایی از بابت دانشگاه شدن آن دارم.

چه نگرانی؟
نگرانی عمده من این است که دانشگاه فنی حرفه ای هم تبدیل به دانشگاه شود و ماهیت آموزش نظری به آن داده شود. به گذشته که برگردیم دانشگاه پلی تکنیک و امیرکبیر هم با همین نیت تاسیس شدند که نیروی تکنسین تربیت کنند اما به مرور زمین تربیت تکنسین حذف شد و ما هم همین نگرانی را داریم.می ترسم که نگاه عزیزان وازت علوم هم این نگاه غالب باشد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شما برای رفع این اظهار نگرانی چه کردید؟
نگرانی ما دو جنبه دارد یکی داخل و دیگری نگاه بیرونی است.در داخل نگرانی من این است که دانشجویان مدرک گرا شوند و به دنبال کارشناسی بروند.بنابراین من باید خدمات را درست ارائه دهم اما بازار کار هم باید طوری باشد که دانشجو نیازی به ادامه تحصیل نداشته باشد و با همان مدرک کار کند.متاسفانه بازار کار ما متناسب با نیروی انسانی نیست و بالعکس.در حالیکه در تمام دنیا همینگونه است و افراد علاقه ای به ادامه تحصیل ندارند یعنی اولویت دوم مدرک و اولویت اول کار است. چون یک مهندس وقتی مدرک می گیرد باید توان کار داشته باشد و بتواند وارد بازار کار شود.
نگرای دیگر ما این است که ما دانشگاه شدیم ،بنابراین طبق قانون باید هیات علمی داشته باشیم. اما کار هنر آموزان من را کسی نمی تواند انجام دهد ،پس بنابراین نباید به مدرک اهمیت داد. به نظر من نیروی انسانی ما باید ویژه باشد چون کار دانشجویان ما تخصصی است.ما در حال حاضر دانشجو و فارغ التحصیل داریم اما کار بلد نداریم چون به کارگر ماهر بها داده نشده است، برای همین کارها پیش نمی رود و تولید داخل کیفیتی ندارد.
چون ما نه دانشجو نه دانشگاه کم نداریم بنابراین باید فارغ التحصیلی داشته باشیم که بتواند سر کار برود و نیت من همین است اما باید سرفصلهای درسی را عوض کنیم. رشته های جدید و کارگاهها را به روز کنیم. یکی دیگر از دغدغه های من همین است که کارگاه ها بازسا زی شودند و باید همه تلاش کنیم زیرا واقعیت این است که اگر نیروی خوب نداشته باشیم کشور رشد نمی کند.

در این دانشگاه مانند سابق تنها مدرک کار به فارغ التحصیلان داده می شود؟
ما لیسانس و فوق دیپلم می دهیم که از63 رشته 21 رشته کارشناسی هستند.

به نظر می رسد تا حدودی دانشگاه شما با دانشگاه جامعه علمی کاربدی نزدیکیهایی دارد؟
بله.اهداف کلی یکسان هستند. اما دانشگاه علمی کاربردی به همان مشکل دانشگاه امیرکبیر و پلی تکنیک مبتلا شد. قرار بود ن دانشگاه ابا دستگاههای دولتی برای آموزش خاص قرداد منعقد کند و آموزش عالی به طور مستقل هیچ جایی نداشت اما الان مباحث نظری شدند .

این دانشگاه شدن چه فوایدی می تواند داشته باشد؟
در گذشته آموزشکده های فنی و حرفه ای متولی واحدی نداشت و فارغ التحصیلان شکایت داشتند که مدرکشان را آموزشی و پرورشی می دانستند و همکاران هم گله داشتند که ما کار اساتید را می کنم اما با معلمان سنجیده می شویم، الان همه خوشحال هستند البته باز هم تاکید می کنم که ماهیت و اهداف این دانشگاه باید حفظ شوند.

همانطور که اشاره کردید امروز مدرک گرایی به شدت در جامعه رشد کرده،از طرفی شما هم قصد تربیت نیروی متخصص دارید تا جذب بازار کار شود.برای اینکه فارغ التحصیلان این دانشگاه به دنبال مدرک نباشند یعنی همان نگرانی که داشتید چه برنامه ای دارید؟
یکی از اهدافی که در نظام کلان آموزش عالی دنبال می شد این موضوع بود که هرم تحصیلی باید اصلاح شود و بیشترین دانشجویان کاردانی باشند و همینطور که به بالا که می رسد تعداد فارغ التحصیلان دکترا کم شود تا به نوک هرم برسد.اما واقعیت موجود این است که با حضور دانشگاه پیام نور، آزاد و علمی کاربردی دانشگاهها به سمتی رفتند که همه گرایش به کارشناسی ارشد و دکترا دارند و متاسفانه هرم تبدیل به گلدان شد.اما وقتی 167 موسسه فنی و حرفه ای وجود دارد که ظرفیت پذیرش 100 هزار دانشجو را دارد ،بنابراین کاردانی افزایش می یابد و هرم تا حدودی اصلاح می شود.
موضوع دیگر، آمایش اموزش عالی در کشور است که وزارت علوم 2 سال است شروع کرده ،اما به نظر من بیشتر در دانشگاه فنی و حرفه ای کاربرد دارد. زیرا مطابق این طرح در دانشگاههای باید رشته ها را بومی کرد که این موضوع در دانشگاه ما کاملا اجرا می شود. مثلا ما رشته ای به نام پرورش زعفران داریم که که تنها در قائنات امکا تحصیل آن وجود دارد.یا در میبد رشته سرامیک داریم و تمام فارغ التحصیلان جذب بازار کار هستند.بنابراین آمایش سرزمین یعنی در هر استان بررسی کنیم که امکان پرورش و اشتغال کدام رشته وجود دارد که راه انداری شود .

بنابراین شما متناسب با بازار کار عمل می کنید؟
الان 100 درصد با بازار کار هماهنگ نیستیم، اما تلاش می کنم به این سمت حرکت کنیم زیرا من اعتقاد دارم فارغ التحصیل نباید سربار باشد و حتما باید سر کار برود.حتی ما به دنبال این هستیم که دانشجو در زمان تحصیل آینده کاری داشته باشد. برای این منظوربا وزارت تعاون صحبت کردیم که دانشجویان تعاونی دانشجویان تعاونی تشکیل دهند و وام بگیرند تا کارآفرینی کنند.

در این جابه جایی تکلیف معلمان حق التدریسی چه شد؟ چون همانطور که می دانید به تازگی در مقابل مجلس تجمع داشتند؟
وقتی قانون تصویب شد که آموزشکده فنی و حرفه ای دانشگاه و به وزارت علوم منتقل شود قرار شد این کار با تمام امکانات و تجهیزات و نیرو انجام شود.نیروی انسانی رسمی همه ماه بعد منتقل شدند و حکمشان صادر شد اما مشکل همکار حق التدریسی باقی ماند ،که 4500 نفر در کل کشور هستند و نیروی خوبی هستند که همه سابقه کار دارند.
همانطور که می دانید ما در کل کشور 60 هزار حق التدریس آموزش و پرورش داشتیم که فشار می آورند تا تکلیفشان زودتر مشخص شود ،سرانجام هم مجلس قانون استخدام آنها را تصویب کرد، آن زمان همکاران حق التدریسی فنی و حرفه ای هم ثبت نام کردند و مثل تمام بخشهای وزارت آموزش و پرورش که آمار و اطلاعات حق التدریسهای خود را برای استخدام ارائه می دادند، همکاران ما هم اطلاعات خود را دادند تا اینکه سال گذشته با مطرح شدن دانشگاه فنی و حرفه ای این موضوع هم مطرح شد که چون حق التدریسها کارمندان آموزشکده های فنی و حرفه ای هستند دیگر نباید ارتباطی با آموزش و پرورش داشته باشند.
اما در آن زمان خبری از دانشگاه فنی و حرفه ای نبود چون زیر نظر اموزش و پرورش بودیم و معلمان هنرستانها هم هم امید داشتند که استخدام می شوند. اما الان که ما در وزارت علوم هستیم دیگر این قانون امکانپذیر نیست و باید استخدام از طریق فراخوان جذب هیات علمی باشد، که حداقل باید فوق لیسانس باشند ،در حالیکه از این تعداد تنها 360 نفر فوق لیسانس هستند.
از طرفی وزارت علوم همچین مجوزی برای استخدام ندارد و آن قانون برای وزارت آموزش و پرورش بود و باید قبول کرد این رقم برای وزارت علوم زیاد است و دوست ندارد که ما حجم وزارت علوم زیاد شود.ز طرفی اگر مجوز استخدام در وزارت علوم داده شود الویت با کسانی است که مدرک دکترا و فوق لیسانس هستند.پس ما به بن بست می رسیم .

شما چه پیشنهادی برای حل این مشکل دادید؟
ما از ابتدا پیشنهاد دادیم و در هیات امنا هم بردیم که اجازه استخدام دهند ، بنابراین قرار این شد که این نیروها در هنرستانها که نیاز داریم استخدام شوند و گرچه ما ضرر می کنیم اما وجدانا و انسانی سرنوشت کاری آنها بسیار مهم است چون به این قانون امیدوار هستند، البته می توانند در دانشگاه هم درس دهند.حتی راحتتر این است که در آموزش و پرورش استخدام شوند و بعد به دانشگاه منتقل شوند اما امکان مجوز جدا برای استخدام آنها تا الان وجود ندارد.

آیا ادامه همکاری حق التدریسها با فنی و حرفه ای، وجود دارد؟
با این حال، هیچ کدام از حق التدریسها کنار گذاشته نمی شوند و ما به آنان نیاز داریم، زیرا در صورتیکه این همکاران کنار گذاشته شوند با مشکلات عدیده ای مواجه می شویم؛ اما ما تعهد استخدامی به آنان نمی توانیم داشته باشیم و اگر دانشگاه فنی و حرفه ای با آنان کار کند به معنای استخدام آنان نخواهد بود.

اما وقتی آموزشگاهها تبدیل به دانشگاه شدند آموزش و پرورش از آموزشکده‌های فنی به خاطر ساختمانهای مشترک شکایت کرد؟
آموزش و پرورش با مراجعه به مراجع قضایی و ارائه سندهایی که در دست داشت از برخی زمینها که در اختیار آموزشکده های فنی و حرفه ای است، شکایت کرد.البته این مراجع هم شاید به این علت که در جریان کامل انتقال فنی و حرفه ایها به وزارت علوم نبودند، رای دادند آموزشکده های فنی و حرفه ای باید برخی ساختمانها را تخلیه کنند.
این در حالیست که سند آموزشکده های فنی و حرفه ای هنوز به نام آموزش و پرورش است و این آموزشکده ها هیچ سندی به نام خود ندارند. هنوز برخی فضاهای فنی و حرفه ای با هنرستانهای آموزش و پرورش مشترک است، یعنی این ساختمانها دانشجو و دانش آموز را با هم پذیرش می کنند.
هر دو طرف تمایل دارند این ساختمانهای مشترک در اختیار خودشان قرار گیرد حدود 10 تا 15 ساختمان با آموزش و پرورش مشترک است که باید مشکلات این ساختمانها برطرف شود. چون طبق قانون ما با تمام امکانات و تجهیزات باید منتقل شویم.

امسال چند نفر دانشجو پذیرفتید؟
60 هزار دانشجو که 20 هزار نفر شبانه هستند.

کنکور آنها ویژه است؟
پذیرش ما از طریق سازمان سنجش انجام می شود ، اما کنکور ما مجزا است چون جنس رقابت هنرستانیها با دبیرستانیها متفاوت ا ست .

آینده این دانشگاه تازه تاسیس را چگونه ارزیابی می کنید؟
همانطور که گفتم الان همه خوشحال هستند اما واقعیت هایی است و ما باید فضای متعادل ایجاد کنیم
نگاه این نباشد که به سمت مدرک گرایی و مباحث نظری برویم وهدف کاریابی و کار آفرینی باشد و و فارغ التحصیلان واقعیتهای محیط کار را درک کنند. باید کارخانه ها در تجهیز کارگاههای ما کمک کنند مثلا ایران خودرو به ما کمک کند و در عوض فارغ التحصیل ما در آنجا کار کند، استانداران در استانها به این آموزشگاهها کمک کند چون اعتبارات ما به ویژه امسال که با بودجه آموزش و پرورش بسته شدیم کم است و باید حمایت شویم.

Jalal @ A.gh
01-09-2011, 17:21
اخراج البرز نورانی دانشجوی بهائی دانشگاه صنعتی شریف

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]البرز نورانی، دانشجوی ورودی سال ۸۹ دانشگاه شریف، رشتهٔ علوم کامپیو‌تر به دلیل «اعتقاد به دیانت بهائی» از این دانشگاه اخراج شد. به گزارش جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی، دسترسی این دانشجو از تاریخ اول شهریور ۱۳۹۰ به سایت رسمی آموزش دانشگاه شریف «غیر مجاز» اعلام شد و در پی مراجعات وی به مسئولین دانشگاه به وی ابلاغ شد که «دستور اخراج وی از مقامات بالا‌تر» صادر شده است و وی برای پیگیری بیشتر باید به هستهٔ گزینش دانشجو در وزارت علوم مراجعه کند. در ادامهٔ مراجعات این دانشجو به بخش گزینش وزارت علوم، آقای دکتر نوربخش مسئول این بخش، صراحتا علت اخراج وی را «اعتقاد به دیانت بهائی» عنوان کرده است. این در حالی است که برادر البرز نورانی، سما نورانی دانشجوی اخراجی بهائی از دانشگاه سهند تبریز در رشتهٔ مهندسی پزشکی است که در حال سپری کردن حکم یک سال حبس تعزیری خود در بند ۳۵۰ زندان اوین می‌باشد. سما نورانی در تاریخ ۱۱ اسفند ۸۸ به دلیل پیگیری‌هایش در ارتباط با دلایل اخراجش از دانشگاه و فعالیت در زمینهٔ حق تحصیل بازداشت و به مدت ۵۶ روز در بند ۲ الف سپاه نگهداری شد. اخراج این دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف از معدود موارد اخراج از این دانشگاه به دلایل اعتقادی و سیاسی در طی چند سال اخیر به شمار می‌رود

hermione
02-09-2011, 10:52
خدايي در گفت‌وگو با فارس خبر داد

شرط ويژه براي داوطلباني كه معدل كم‌تر از 14 دارند

خبرگزاری فارس: قائم‌مقام سازمان سنجش آموزش كشور از شرط ويژه‌اي براي پذيرفته‌شدگان آزمون كارداني به كارشناسي كه معدل دوره كارداني آنها كمتر از 14 است، خبر داد.
ابراهيم خدايي معاون سازمان سنجش آموزش كشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس با بيان اينكه انتخاب رشته پذيرفته‌شدگان كنكور كارداني به كارشناسي 90 تا 13 شهريورماه ادامه دارد، گفت: در اين آزمون 60 تا 80 درصد ظرفيت پذيرش هر يك از رشته‌هاي تحصيلي گروه‌هاي آموزشي در دوره نوبت دوم (شبانه ) به داوطلبان بومي هر استان درصورت كسب حد نصاب نمره علمي لازم اختصاص دارد.

وي تسويه حساب با صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم را يكي از شرايط لازم براي پذيرفته‌شدگان آزمون كارداني به كارشناسي اعلام كرد و گفت: فارغ التحصيلان دوره‌هاي كارداني رشته‌هاي تحصيلي غيرپزشكي كه از مزاياي صندوق رفاه بهره‌مند شده‌اند، درصورت قبولي در آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته بايد با صندوق رفاه دانشجويان تسويه حساب كرده و تأييديه مربوط را در زمان ثبت‌نام به دانشگاه يا مؤسسه آموزش عالي محل قبولي خود ارائه دهند.

قائم‌مقام سازمان سنجش آموزش كشور همچنين از شرط ويژه‌اي براي پذيرفته‌شدگان آزمون كارداني به كارشناسي كه معدل دوره كارداني آنها كمتر از 14 باشد، خبر داد و گفت: با توجه به مصوبه شوراي برنامه‌ريزي آموزش عالي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري اگر معدل دانش آموختگان دوره‌هاي كارداني پيوسته كمتر از 14 باشد و درصورت قبولي در دوره كارشناسي ناپيوسته، بايد 24 واحد درسي را طي دو نيمسال، مطابق سرفصل مصوب رشته قبولي، به عنوان دروس جبراني بگذرانند تا به جاي مدرك پيش دانشگاهي آنها ملاك عمل قرار گيرد.
انتهاي پيام/
90/06/11 - 11:34

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Jalal @ A.gh
02-09-2011, 12:48
سجادي جاغرق در گفت‌وگو با فارس خبر داد

اعلام نتايج كنكور سراسري دانشگاه آزاد يك شنبه:

خبرگزاری فارس: رئيس مركز آزمون دانشگاه آزاد از اعلام اسامي 486 هزار و 56 نفر پذيرفته‌ شده آزمون سراسري اين دانشگاه در روز يك شنبه 13 شهريورماه خبر داد.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]عبدالله سجادي جاغرق رئيس مركز آزمون دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس با اعلام اين خبر گفت: نتايج كنكور سراسري دانشگاه آزاد از ساعت 19 روز يكشنبه 13 شهريور ماه بر روي سايت مركز آزمون دانشگاه آزاد قرار مي‌گيرد.

وي از پذيرش 486 هزار و 56 داوطلب در آزمون سراسري دانشگاه آزاد خبر داد و زمان ثبت‌نام اين افراد را از 26 تا 31 شهريورماه اعلام كرد.

رئيس مركز آزمون دانشگاه آزاد با بيان اينكه در آزمون سراسري امسال 8 هزار و 251 رشته محل وجود داشت، گفت: 54 درصد داوطلبان آزمون سراسري دانشگاه آزاد دختر بودند كه از اين تعداد 51 درصد پذيرش شدند. همچنين 46 درصد از داوطلبان آزمون سراسري دانشگاه آزاد پسر بودند كه از اين نيز تعداد 49 درصد پذيرش شدند.

وي خاطرنشان كرد: اطلاعيه چگونگي ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان كنكور سراسري دانشگاه آزاد روز سه‌شنبه 22 شهريورماه از طريق پايگاه اينترنتي مركز آزمون دانشگاه آزاد اعلام مي‌شود.

Jalal @ A.gh
02-09-2011, 13:01
اعلام زمان ثبت نام قبولیهای کنکور در دانشگاه صنعتی شریف:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون سراسری سال 90 دانشگاه صنعتی شریف از 20 تا 23 شهریورماه به صورت غیر حضوری انجام خواهد شد. به گزارش خبرنگار مهر، پذیرفته شدگان در دانشگاه صنعتی شریف می توانند با مراجعه به نشانی
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید مطالعه آگهی های مربوط وارد برنامه ثبت نام شده و ضمن تکمیل اطلاعات و قراردادن مدارک خواسته شده، نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.
جزئیات و نحوه انجام پذیرش غیر حضوری توسط پذیرفته شده، از طریق اطلاعیه هایی که در سایت دانشگاه قرار می گیرد قابل دسترسی خواهد بود.
جهت دسترسی به برنامه ثبت نام از 20 تا 23 شهریورماه شماره داوطلبی شماره شناسه و کدملی داوطلب رمز عبور است.
---------- Post added at 02:01 PM ---------- Previous post was at 01:59 PM ----------

دانشگاه تهران بخشنامه کرد: نحوه استفاده از تسهیلات انتقال و تغییر رشته فرزندان اعضای هیئت علمی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دانشگاه تهران طی بخشنامه‌ای اعلام کرد اعضای هیئت علمی این دانشگاه برای استفاده فرزندانشان از مفاد بخشنامه ایجاد تسهیلات برای اعضای هیئت علمی، باید از طریق اتوماسیون اداری اقدام کنند. به گزارش خبرنگار مهر، دانشگاه تهران در این بخشنامه آورده است: اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران که فرزند یا فرزندان آنها در کنکور سراسری سال جاری شرکت کرده و متقاضی استفاده از بخشنامه ایجاد تسهیلات برای فرزندان اعضای هیئت علمی هستند، پس از اعلام نتایج کنکور نسبت به تکمیل فرم مربوطه و ارسال آن از طریق اتوماسیون اداری به دفتر معاونت آموزشی دانشگاه اقدام کنند.
بر طبق این گزارش، اعضای هیئت علمی رسمی و رسمی آزمایشی می‌توانند از این تسهیلات برای فرزندانشان استفاده کنند.
به گزارش مهر، فرزندان اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها با استفاده از مفاد بخشنامه شماره 8463/و مورخ 13 مرداد ماه 88 وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می توانند از تسهیلاتی برای انتقال یا تغییر رشته استفاده کنند.
تسهیلات انتقال برای فرزندان اعضای هیئت علمی
انتقال فرزندان اعضای هیئت علمی هنگامی امکان‌پذیر است که داوطلب حدنصاب علمی برای محل مورد تقاضا را دارا باشد. برخی شرایط انتقال اعضای هیئت علمی دانشگاهها این است که انتقال از دانشگاه مبدأ به دانشگاه مقصد در همان رشته و همان مقطع (روزانه به روزانه، شبانه به شبانه، روزانه به شبانه، روزانه و شبانه به پیام نور، روزانه و شبانه به غیرانتفاعی، روزانه و شبانه به نیمه حضوری) امکان پذیر است.
همچنین فقط انتقال از یک مرکز پیام نور به مرکز دیگر پیام نور، از یک موسسه غیرانتفاعی به موسسه غیرانتفاعی دیگر و از یک دوره نیمه حضوری به دوره نیمه حضوری دیگر بلامانع است.
اگر فرزند هیئت علمی دارای حد نصاب لازم برای انتقال نباشد دانشگاه مقصد که لزوماً باید در شهر محل خدمت والدین باشد، می‌تواند وی را به صورت انتقال موقت (میهمان) بپذیرد. تبدیل انتقال موقت به انتقال دائم مشروط به احراز وضعیت علمی مناسب طی حداقل دو ترم اول تحصیلی به تشخیص دانشگاه مقصد است. داوطلب به محلی که نزدیکترین فاصله علمی را دارد انتقال مشروط پیدا می کند مگر اینکه موافقت دانشگاه مورد نظر خود را اخذ کند. در دوره انتقال مشروط، دانشجو در دانشگاه مقصد واحد می گیرد و لزومی ندارد از دانشگاه مبدأ فرم میهمان اخذ کند.
همچنین برای انتقال فرزندان اعضای هیئت علمی به مؤسساتی که با شرایط خاصی دانشجو می پذیرد ( مانند مؤسسات وابسته به سایر وزاتخانه‌ها) دارا بودن شرایط خاص موسسه مقصد ضروری است و تایید شرایط مورد نظر با موسسه مقصد است.
به گزارش مهر، پذیرفته‌شدگان سهمیه رزمندگان، شاهد، جانبازان، فرزندان و همسران آنها جهت استفاده از این تسهیلات باید حد نصاب نمره در سهمیه آزاد را کسب کنند.
بر اساس بخشنامه سال 88 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انتقال فرزندان اعضای هیئت علمی در یک شهر امکان پذیر نیست.
تسهیلات تغییر رشته برای فرزندان اعضای هیئت علمی
به گزارش مهر، تغییر رشته فرزندان اعضای هیئت علمی بر اساس بخشنامه مربوط به تسهیلات فرزندان اعضای هیئت علمی دانشگاهها در شرایطی صورت می گیرد که درخواست تغییر رشته برای انتخاب رشته ای در همان گروه آزمایشی و همان مقطع یا مقطع پایین تر باشد و در صورتی امکان پذیر است که داوطلب حد نصاب نمره علمی برای رشته محل مورد تقاضا را دارا باشد.
تغییر رشته فرزندان اعضای هیئت علمی می تواند در دانشگاه مبدا و یا دانشگاه دیگر باشد. همچنین داوطلب نمی تواند در یک دانشگاه تغییر رشته داده سپس به محل دیگری انتقال پیدا کند. مگر آنکه حد نصاب تغییر رشته برای محل مورد تقاضا را داشته باشد.
دارا بودن شرایط خاص موسسه مقصد برای داوطلبان جهت تغییر رشته ضروری است. تغییر رشته و انتقال از شبانه به روزانه، از مقطع پایین تر به مقطع بالاتر، از دوره های غیر حضوری نیمه حضوری و مجازی به دوره حضوری، از دانشگاههای غیردولتی به دولتی وابسته به وزارتین غیر مجاز است. همچنین انتقال مشروط برای تعییر رشته وجود ندارد.

Jalal @ A.gh
02-09-2011, 16:41
دانشگاه تهران اعلام كرد
آغاز ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان كنكور كارشناسي ارشد از 16 شهريورماه


خبرگزاری فارس: دانشگاه تهران زمان ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان كنكور كارشناسي ارشد 90 را از 16 شهريورماه اعلام كرد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، دانشگاه تهران زمان ثبت‌نام الکترونیکی پذیرفته‌شدگان آزمون کارشناسی ارشد سال 1390 را از 16 تا 19 شهريورماه اعلام كرد.

براساس اين گزارش زمان تحویل مدارک ثبت‌نام از 20 شهريورماه آغاز مي‌شود و تا 23 شهريورماه ادامه دارد.

hermione
03-09-2011, 09:30
رحيمي در گفت‌وگو با فارس خبر داد
امكان تحصيل در دو رشته مهندسي به صورت همزمان براي دانشجويان ممتاز
خبرگزاری فارس: معاون فرهنگي دانشگاه اميركبير تحصيل در دو رشته مهندسي به صورت همزمان و امكان ادامه تحصيل در مقاطع بالاتر بدون آزمون ورودي سازمان سنجش را از امتيازات و تسهيلات ويژه دانشجويان استعدادهاي درخشان اين دانشگاه اعلام كرد.

-------------------------------
احمد رحيمي كلاريجاني، مديركل دفتر رياست و معاون فرهنگي دانشگاه اميركبير در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس اخذ تا 24 واحد در هر نیم‌سال، امکان تغییر رشته به جای تحصیل همزمان در دو رشته، اخذ 20 واحد از رشته دیگر مازاد بر دروس رشته اصلی از پایان نیم‌سال چهارم، تحصيل در دو رشته مهندسي به صورت همزمان و امكان ادامه تحصيل در مقاطع بالاتر بدون آزمون ورودي سازمان سنجش را از تسهيلاتي بيان كرد كه به دانشجويان استعداد درخشان دانشگاه اميركبير اختصاص مي‌يابد.

وي از تخصيص يك ميليون ريال تسهيلات به رتبه­های اول تا سوم آزمون کارشناسی ارشد(فارغ التحصیل کارشناسی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر) خبر داد و گفت: دانشگاه اميركبير به دانشجوی نمونه کشوری خود یک سکه تمام بهار آزادی مي‌دهد.

مديركل دفتر رياست و معاون فرهنگي دانشگاه اميركبير گفت: هر ترم مبلغ 500 هزار ريال کمک هزینه بلاعوض به دانشجویان ممتاز واجد شرایط دو رشته‌ای با معدل کل بالای 17 در نیمسال­های 5، 7،6و 8 داده مي‌شود.

وي با بيان اينكه دانشجویان ممتاز ورودی معرفی شده از سوی سازمان سنجش در مقطع کارشناسی یک سکه تمام بهار آزادی یا کارت هدیه به مبلغ دو میلیون ریال از سوي دانشگاه اميركبير دريافت مي‌كنند، گفت: دانشگاه اميركبير براي کمک هزینه سفر دانشجویان ممتاز به منظور ارائه مقاله در هر مقطع فقط یکبار در خارج از کشور به 5 میلیون ریال و در داخل کشور یک میلیون ریال پرداخت مي‌كند.

رحيمي كلاريجاني همچنين از اعطاي يك كامپيوتر لپ‌تاب به رتبه‌های زیر 100 آزمون ورودی کارشناسی و رتبه‌های اول تا سوم المپیاد علمی دانشجویی کشوری و جهانی مشروط بر آنکه دانشجوي دانشگاه امیرکبیر باشند، خبر داد.

وي با بيان اينكه دانشگاه اميركبير به برگزیدگان مرحله نیمه نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور یک نیم سکه بهار آزادی و به برگزیدگان مرحله اول المپیاد علمی دانشجویی کشور یک ربع سکه بهار آزادی اعطا مي‌كند، گفت: اين دانشگاه به رتبه اول جشنواره خوارزمي یک سکه تمام بهار آزادی و به رتبه‌هاي دوم و سوم اين جشنواره یک نیم سکه بهار آزادی مي‌دهد.
انتهاي پيام/
90/06/12 - 09:03

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hermione
03-09-2011, 09:36
سجادي‌جاغرق در گفت‌وگو با فارس:
بيشترين مردودي كنكور دانشگاه آزاد مختص رشته‌هاي علوم پزشكي است
خبرگزاری فارس: رئيس مركز آزمون دانشگاه آزاد با اشاره به اعلام نتايج كنكور سراسري اين دانشگاه از ساعت 19 فردا، بيشترين مردودي اين كنكور را مختص رشته‌هاي علوم پزشكي اعلام كرد.

-------------------------------
عبدالله سجادي جاغرق رئيس مركز آزمون دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس از اعلام نتابج كنكور سراسري اين دانشگاه از ساعت 19 فردا 13 شهريورماه خبر داد.

وي بيشترين مردودي در كنكور دانشگاه آزاد را در رشته‌هاي علوم پزشكي اعلام كرد و گفت: 216 هزار داوطلب در رشته‌هاي علوم پزشكي دانشگاه آزاد ثبت‌نام كرده‌اند كه از اين تعداد فقط 10 هزار نفر پذيرش مي‌شوند.

رئيس مركز آزمون دانشگاه آزاد با اشاره به پذيرش 486 هزار و 56 نفر در كنكور سراسري اين دانشگاه، خاطرنشان كرد: امسال حدود 60 درصد از شركت‌كنندگان كنكور سراسري دانشگاه آزاد در انتخاب اول خود قبول شدند.
انتهاي پيام/
90/06/12 - 09:28

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Jalal @ A.gh
03-09-2011, 10:32
نتایج نهایی دو کنکور سراسری دانشگاه آزاد ساعت 19 فردا اعلام می شود

نتایج نهایی کنکور سراسری پزشکی و غیرپزشکی سال 90 دانشگاه آزاد اسلامی ساعت 19 فردا یکشنبه 13 شهریورماه از طریق پایگاه الکترونیکی مرکز آزمون این دانشگاه اعلام می شود. به گزارش خبرنگار مهر، نتایج دو کنکور سراسری پزشکی و غیرپزشکی سال 90 دانشگاه آزاد ساعت 19 فردا یکشنبه 13 شهریور اعلام می شود که در این دو آزمون 486 هزار و 656 نفر پذیرفته شده اند.
داوطلبان می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی مرکز آزمون دانشگاه آزاد به نشانی
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید با وارد کردن اطلاعات داوطلبی از نتایج خود مطلع شوند و از 26 تا 31 شهریورماه مهلت ثبت نام دارند.

سهم داوطلبان زن پذیرفته شده 51 درصد و سهم داوطلبان مرد در پذیرش 49 درصد اعلام شد؛ همچنین 59 درصد پذیرفته شدگان در انتخاب نخست، 32 درصد در انتخابهای دوم تا سوم و 9 درصد در انتخاب دانشگاه پذیرفته شده اند.

25 درصد سوابق تحصیلی در پذیرش داوطلبان موثر بوده است و به غیر از رشته فنی مهندسی که درصد شرکت‌ کنندگان مرد بیشتر از شرکت کنندگان زن‌ است، در سایر آزمونها تعداد شرکت کنندگان زن بالاتر از شرکت کنندگان مرد بود.

به گزارش مهر، اطلاعیه نحوه ثبت‌نام پذیرفته ‌شدگان کنکور سراسری دانشگاه آزاد روز سه ‌شنبه 22 شهریورماه در پایگاه اینترنتی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اعلام می ‌شود.

---------- Post added at 11:32 AM ---------- Previous post was at 11:31 AM ----------

زمان انتشار نتایج نهایی کنکور سراسری 90 / پذیرش 586 هزار نفر

قائم مقام سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام زمان انتشار نتایج کنکور سراسری سال 90 گفت: نتایج آزمون سراسری سال 90 تا روز یکشنبه 20 شهریور ماه اعلام می شود. دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: بر اساس ظرفیت اعلام شده از سوی دانشگاهها، 586 هزار نفر در آزمون سراسری سال 90 پذیرفته می شوند.
وی اضافه کرد: نتایج آزمون سراسری سال 90 در سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید اعلام می شود.
به گزارش مهر، یک میلیون و 132 هزار و 877 نفر در 5 گروه علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبانهای خارجی در روزهای 9 تا 11 تیرماه با هم به رقابت پرداختند که با احتساب تعداد حاضرین در جلسه 90.5 درصد داوطلبان مجاز به انتخاب رشته شده اند. در نهایت 66 درصد کل داوطلبان در مراکز آموزش عالی پذیرفته می شوند.

Jalal @ A.gh
04-09-2011, 12:51
سجادی جاغرق در گفتگو با مهر: نتایج کنکور پزشکی و غیرپزشکی دانشگاه آزاد اعلام شد

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از انتشار نتایج نهایی دو کنکور سراسری پزشکی و غیر پزشکی این دانشگاه خبر داد و گفت: داوطلبان می توانند از طریق سایت این مرکز نسبت به مشاهده نتیجه آزمون خود اقدام کنند. عبدالله سجادی جاغرق در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: داوطلبان دو کنکور سراسری پزشکی و غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی مرکز آزمون به نشانی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) از وضعیت نهایی پذیرش خود مطلع شوند.
وی اضافه کرد: داوطلبان با وارد کردن شماره پرونده یا اطلاعات فردی می توانند از نتایج خود مطلع شوند.
به گزارش مهر، در دو آزمون سراسری دانشگاه آزاد 486 هزار و 56 نفر پذیرفته شده اند و پذیرفته شدگان از 26 تا 31 شهریورماه فرصت ثبت نام در مراکز پذیرفته شده دارند.
اطلاعیه نحوه ثبت‌نام پذیرفته ‌شدگان کنکور سراسری دانشگاه آزاد روز سه ‌شنبه 22 شهریورماه در پایگاه اینترنتی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اعلام می ‌شود.
سهم داوطلبان زن پذیرفته شده 51 درصد و سهم داوطلبان مرد در پذیرش 49 درصد اعلام شده است همچنین 59 درصد پذیرفته شدگان در انتخاب نخست، 32 درصد در انتخابهای دوم تا سوم و 9 درصد در انتخاب دانشگاه پذیرفته شده اند.

25 درصد سوابق تحصیلی در پذیرش داوطلبان موثر بوده است و به غیر از رشته فنی مهندسی که درصد شرکت‌ کنندگان مرد بیشتر از شرکت کنندگان زن‌ است، در سایر آزمونها تعداد شرکت کنندگان زن بالاتر از شرکت کنندگان مرد بود.

Jalal @ A.gh
04-09-2011, 17:45
پذيرش دانشجو در مؤسسه غيرانتفاعي 'آرادان' غيرمجاز شد


خبرگزاری فارس: دفتر آموزش‌هاي آزاد غيردولتي و غير انتفاعي وزارت علوم طي اطلاعيه‌اي از غيرمجاز بودن پذيرش دانشجو در مؤسسه غيرانتفاعي 'آرادان' خبر داد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، دفتر آموزش‌هاي آزاد غيردولتي و غير انتفاعي وزارت علوم طي اطلاعيه‌اي اعلام كرد: براساس مصوبه نوزدهمين جلسه كمسيون ماده 9، مؤسسه آموزش عالي غير دولتي و غير انتفاعي آرادان مجاز به ثبت‌نام دانشجو در نيمسال 91-90 نيست.

بر اساس اين اطلاعيه، مؤسسه آموزش عالي غير دولتي و غيرانتفاعي آرادان بايد نسبت به ميهماني يا انتقال دانشجويان خود در نيمسال اول همكاري لازم را داشته باشد.

دانشگاه سمنان با هماهنگي وزارت علوم مسئوليت انتقال يا مهماني دانشجويان مؤسسه آموزش عالي غير دولتي و غير انتفاعي آرادان را برعهده دارد.

Jalal @ A.gh
04-09-2011, 19:00
پرونده کنکور 90 آزاد بسته شد /
اسامی نفرات برتر کنکور سراسری دانشگاه آزاد

مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی اسامی رتبه های اول تا سوم مجموعه های ریاضی و فنی مهندسی، علوم تجربی، کشاورزی و دامپزشکی، علوم انسانی و علوم تجربی دو کنکور پزشکی و غیر پزشکی را اعلام کرد. به گزارش خبرنگار مهر، مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی اسامی نفرات برتر دو کنکور سراسری پزشکی و غیر پزشکی را اعلام کرد.
در مجموعه علوم ریاضی
رتبه اول: امیر برزوی، رشته مهندسی برق - قدرت
رتبه دوم: سیده سحر صدری زاده، رشته مهندسی برق - الکترونیک
رتبه سوم: علی بابازاده خامنه، رشته مهندسی برق - الکترونیک
در مجموعه علوم تجربی، کشاورزی و دامپزشکی
رتبه اول: سیده حورا نوربخش، رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی - ژنتیک
رتبه دوم: سحر دارابی منادی، رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی - بیوشیمی
رتبه سوم: کیانا امانی، رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی - ژنتیک
در مجموعه سه علوم انسانی
رتبه اول: غزاله حامد خراسانی، رشته حقوق
رتبه دوم: حمید علمدار، رشته حقوق
رتبه سوم: مهدیه عابدی، رشته حقوق
در مجموعه چهار علوم انسانی
رتبه اول: محمد حسین ترقی، رشته روانشناسی - روانشناسی بالینی
رتبه دوم: محمدرضا لمسه چی، رشته روانشناسی - روانشناسی بالینی
رتبه سوم: مائده خندان مهربان، رشته روانشناسی - روانشناسی بالینی
در مجموعه علوم پزشکی
رتبه اول: ملیکا صمدی، رشته دندانپزشکی - دکتری حرفه ای
رتبه دوم: نگین وفایی، رشته دندانپزشکی - دکتری حرفه ای
رتبه سوم: کیمیا کاظمی زهرانی، رشته دندانپزشکی - دکتری حرفه ای
به گزارش مهر، در دو آزمون سراسری دانشگاه آزاد 486 هزار و 56 نفر پذیرفته شده اند و پذیرفته شدگان از 26 تا 31 شهریورماه فرصت ثبت نام در مراکز پذیرفته شده دارند.
اطلاعیه نحوه ثبت‌نام پذیرفته ‌شدگان کنکور سراسری دانشگاه آزاد روز سه ‌شنبه 22 شهریورماه در پایگاه اینترنتی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اعلام می ‌شود.
سهم داوطلبان زن پذیرفته شده 51 درصد و سهم داوطلبان مرد در پذیرش 49 درصد اعلام شده است همچنین 59 درصد پذیرفته شدگان در انتخاب نخست، 32 درصد در انتخابهای دوم تا سوم و 9 درصد در انتخاب دانشگاه پذیرفته شده اند.

25 درصد سوابق تحصیلی در پذیرش داوطلبان موثر بوده است و به غیر از رشته فنی مهندسی که درصد شرکت‌ کنندگان مرد بیشتر از شرکت کنندگان زن‌ است، در سایر آزمونها تعداد شرکت کنندگان زن بالاتر از شرکت کنندگان مرد بود.

hermione
05-09-2011, 13:17
نادري‌منش در گفت‌گو با فارس خواستار شد؛
مساعدت دانشگاه‌ها در حل مشكلات فارغ‌التحصيلي دانشجويان پذيرفته شده در مقاطع بالاتر
خبرگزاری فارس: معاون آموزشي وزير علوم با اشاره به دانشجويان پذيرفته شده در مقاطع بالاتر كه هنوز واحد جامانده دارند، خواستار مساعدت و چاره‌انديشي دانشگاه‌ها براي تسريع در روند فارغ‌التحصيلي اين دانشجويان شد.

حسين نادري‌منش، معاون آموزشي وزارت علوم تحقيقات و فناوري در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس در پاسخ به اين سؤال كه دانشجويان مقاطع كارداني و كارشناسي چنانچه يك واحد درسي باقي مانده باشد و در مقاطع بالاتر قبول شده باشند آيا مي‌توانند در مقاطع بالاتر ثبت‌نام و تحصيل كنند، گفت: دانشجو همزمان در 2 مقطع نمي‌تواند تحصيل كند و اين قانون محكم و جدي است. بنابراين دانشجو قبل از شروع سال تحصيلي مقطع بعد از خود بايد فارغ‌التحصيل شود حتي اگر يك واحد درسي آن باقي مانده باشد.

وي افزود: برخي دانشگاه‌ها اگر ببينند دانشجويي يك يا 2 واحد درسي خاص را مي‌توانند ارجاع به استاد بكند از طريق مكانيزم‌هاي درون دانشگاهي مي‌توانند، عمل كند.

نادري‌منش خاطرنشان كرد: دانشگاه ممكن است تشخيص بدهد كه دانشجو براي گذراندن اين يك تا 2 واحد درسي مقصر نبوده است كه انتظار ما از دانشگاه‌ها اين است كه همكاري داشته باشند و به اين دانشجويان كمك كنند اما وظيفه دانشگاه‌ها اين نيست كه اين مشكلات را برطرف كند بلكه وظيفه دانشجو است كه به موقع فارغ‌التحصيل شود و به مقاطع بعدي برود.

معاون وزير علوم با اشاره به اينكه اين امر مطالبه دانشجو نيست بلكه مساعدت دانشگاه‌ها است كه در صورت صلاحديد ارجاع به استاد كنند، تصريح كرد: توصيه ما به دانشگاه‌ها اين است كه اين مساعدت را با دانشجويان داشته باشند.
انتهاي پيام/
90/06/14 - 11:36

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Jalal @ A.gh
07-09-2011, 18:55
حذف قطعی کنکور در سال ۹۳

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آزمون سراسری تا سال ۹۳ به طور کل حذف خواهد شد و سابقه تحصیلی۲ سال آخر تحصیلی دانش آموزان ملاک پذیرش در دانشگاهها خواهد بود.
به گزارش واحد مرکزی خبر، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش در گردهمایی معاونان آموزش و پروش متوسطه کشور در همدان افزود: پیش بینی شده آموزش و پرورش در سالهای آینده امتحانات ۲سال پایانی متوسطه را به صورت نهایی برگزار کند و این نمرات را به تدریج در اختیار سازمان سنجش قرار دهد تا این سازمان بااعمال ضرایب خاص ، نمرات را مبنای قبولی در دانشگاهها قرار دهد.
او گفت: درسال تحصیلی گذشته سوابق تحصیلی دانش آموزان در پایه سوم متوسطه دراختیار سازمان سنجش قرارگرفت که نمرات امتحان نهایی دانش آموزان تا ۲۵درصد در ارتقاء رتبه های کنکور و نمرات آن تأثیر مثبت داشت.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش افزود: بنا داریم با یک نوبته شدن مدارس، کلاسهای تقویتی – جبرانی و کنکوری را در نوبت دوم تمامی مدارس کشور گسترش دهیم و بخشنامه برگزاری این کلاسها از امروز به تمام ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور ابلاغ شده است.
آقای سحرخیز گفت: شرکت در این کلاسها به صورت مشارکت داوطلبانه و تمایل دانش آموز خواهد بود و هزینه های برگزاری کلاسها نیز حدود۵۰ درصد هزینه های کلاسهای بخش خصوصی خواهد بود.

ØПЗ М!ПцТЗ
07-09-2011, 23:22
خیلی بد شد !

با این وضع تصحیح اوراق امتحانی توی ایران میشه گفت که کار بچه ها تمومه !
احتمالا هر دانشگاهی یک امتحان ورودی به عنوان کنکور میگیره ! اونوقت معلوم نیست باید چیکار کرد ! نمیشه یه نفر بره همزمان 10 جا کنکور بده !! معلوم هست چه خبره ؟!
بیچاره نسل جدید !


خیلی دوست دارم بدونم سازمان سنجش بر چه اساسی تصمیم میگیره !

M E S S I
08-09-2011, 15:23
سازمان سنجش اعلام كرد:
آخرين مهلت ثبت‌نام در آزمون مقاطع كارداني پيوسته و ناپيوسته دوره‌هاي ترمي دانشگاه جامع
خبرگزاری فارس: سازمان سنجش آموزش كشور، آخرين مهلت ثبت‌نام در آزمون مقاطع كارداني پيوسته و ناپيوسته دوره‌هاي ترمي سال 90 دانشگاه جامع علمي كاربردي را اعلام كرد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، سازمان سنجش آموزش كشور درباره داوطلبان متقاضي ثبت‌نام در آزمون مقاطع كارداني پيوسته و ناپيوسته دوره‌هاي ترمي سال 90 دانشگاه جامع علمي كاربردي اطلاعيه‌اي صادر كرد كه به شرح ذيل است:

با توجه به اينكه برخي از داوطلبان در تاريخ مقرر ثبت‌نام براي دريافت مدارك ثبت‌نام اقدام نكرده‌اند، لذا در راستاي مساعدت به اين قبيل متقاضيان باهمكاري شركت پست جمهوري اسلامي ايران ترتيبي اتخاذ گرديده كه:
1- در روزهاي چهارشنبه 16/6/90 تا يكشنبه 20/6/90 منحصراً در باجه‌هاي مركزي شهرستان‌هاي مختلف كشور از ساعت 8 صبح لغايت ساعت 19 هر يك از روزهاي مذكور نسبت به توزيع مدارك ثبت‌نام داوطلبان مقاطع دوره‌هاي مذكور اقدام گردد.

2- در شهرستان تهران از ساعت 8 صبح تا ساعت 19 روزهاي چهارشنبه 16/6/90 تا يكشنبه 20/6/90 منحصراً در مناطق پستي 11، 13، 14، 15، 16، 17، 18 و 19 نسبت به توزيع مدارك ثبت‌نام داوطلبان مقاطع دوره‌هاي مذكور اقدام شود.

براساس اين گزارش، داوطلبان متقاضي ثبت‌نام در آزمون مقاطع كارداني پيوسته و ناپيوسته دوره‌هاي ترمي سال 90 دانشگاه جامع علمي كاربردي كه كارت اعتباري ثبت‌نام هريك از دوره‌هاي مذكر را تا تاريخ 20/6/90 دريافت مي‌كنند، مي‌توانند حداكثر تا ساعت 24 روز يكشنبه 20/6/90 با مراجعه به نشاني پايگاه الكترونيكي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نسبت به ثبت‌نام در آزمون مقاطع دوره‌هاي مذكور اقدام كنند و زمان برگزاري آزمون روز جمعه 22/7/90 است.

M E S S I
08-09-2011, 15:24
ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان دانشگاه خواجه‌نصير به صورت غيرحضوري انجام مي‌شود
خبرگزاری فارس: پذيرفته‌شدگان دانشگاه خواجه‌نصيرالدين طوسي مي‌توانند به صورت غيرحضوري(اينترنتي) ثبت‌نام كنند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان كليه مقاطع تحصيلي سال 90 دانشگاه خواجه‌نصيرالدين طوسي به صورت غير حضوري(اينترنتي) انجام مي‌شود.

پذيرفته‌شدگان اين دانشگاه جهت كسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند به سايت اينترنتي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه كنند.

M E S S I
08-09-2011, 15:24
عباسپور مطرح كرد:
موافق طرح وزارت علوم مبني بر "اسلامي كردن دانشگاه‌ها" هستيم
خبرگزاری فارس: رئيس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس گفت: اجراي طرح اسلامي كردن دانشگاه‌ها از سوي وزارت علوم ضروري است و با اين طرح موافق هستيم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، علي عباسپور تهراني‌فرد رئيس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي در سي و سومين اجلاس سراسري جامعه اسلامي دانشگاهيان ايران كه در مجتمع فرهنگي رفاهي دانشگاه آزاد مشهد برگزار شد، گفت: بايد هماهنگي لازم در دستگاه‌ها به عمل آيد و نيروهاي علمي كشور در جهت ارتقاء و سرعت بخشيدن به اهداف چشم‌انداز 20 ساله تلاش کنند.

وي در آستانه شروع سال تحصيلي دانشگاه‌ها؛ اجراي طرح اسلامي كردن دانشگاه‌ها كه از سوي وزارت علوم مطرح شده را ضروري خواند و افزود: ما با اين طرح موافق هستيم.

عباسپور خاطرنشان كرد: شايد برخي اين طرح را توهين به قشر دانشجو بدانند اما قشر دانشجو از روشنفكران و فرهيختگان جامعه بوده و در جهت پايبندي به قوانين اسلامي با آن مشكلي ندارد.

وي با بيان اينكه برابري آموزش زن و مرد يكي از محورهاي اصلي يونيسكو است، اظهارداشت: تحصيل زنان از ابتدا يكي از شعارهاي جمهوري اسلامي بوده كه امروز نيز 65 درصد از دانشجويان دانشگاهي را خانم تشكيل مي‌دهد و حضورشان با رعايت روابط و حجاب اسلامي ضابطه‌مند براساس احكام اسلامي در حيطه اجتماعي نيز وجود دارد.

رئيس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس از افزايش ظرفيت پذيرفته شدگان مقطع دكتري و كارشناسي‌ارشد در كشور خبر داد و تصريح كرد: در چند سال اخير تعداد داوطلبان تحصيلات تكميلي در كشور فزوني يافته و از اين رو داوطلبان با مراجعه به كشورهاي ديگر با مشكلات زيادي از قبيل پايين بودن سطح كيفيت آموزش، فساد اخلاقي، فساد آموزشي و... روبرو شده‌اند.

وي با بيان اينكه قوانيني براي افزايش ظرفيت پذيرش دانشجو در دانشگاه‌هاي كشورمان مطرح گرديده گفت: در صورت عدم تأمين بودجه توسط دولت قسمتي از بودجه توسط خود دانشجو تأمين مي‌شود.

عباسپور لازمه پيشرفت كشور را هماهنگي دستگاه‌ها و قرارگيري نيروهاي علمي كشور در يك جهت دانست و اظهار داشت: ستادهاي راهبردي در شوراي عالي انقلاب فرهنگي فعال شده و با اقداماتي كه انجام پذيرفته اميد است برنامه‌هاي آن اجرايي شود.

M E S S I
08-09-2011, 15:24
پاسخ دانشگاه آزاد به اظهارات يك نماينده:
براي انتقالي دانشجويان نيازي به نامه نمايندگان مجلس نيست
خبرگزاری فارس: دانشگاه آزاد اعلام كرد كه هيچ يك از مسئولان دانشگاه آزاد هيچ‌گاه چنين درخواستي كه دانشجو براي حل مشكل خود از نمايندگان مجلس نامه بياورد مطرح نكرده‌اند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، عبدالحسين ناصري نماينده مردم گرگان روز گذشته در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، اعلام داشت كه اخيراً دانشگاه گفته كه اگر نماينده نامه را به صورت دستي و شخصي به دانشگاه آزاد بياورد، ممكن است مورد عنايت خاص رئيس دانشگاه قرار بگيرد و براي دانشجو يك ترم مهمان بگيرد كه اين مسئله موجب وهن مجلس است.

در اين خصوص دانشگاه آزاد با ارسال جوابيه‌اي به خبرگزاري فارس، به اين موضوع پاسخ داده است كه متن كامل اين جوابيه به شرح ذيل است:

مدير مسئول محترم خبرگزاري فارس
با سلام و احترام

با آرزوي توفيقات روزافزون عطف به خبر منتشره در مورخ 15 شهريورماه آن خبرگزاري با عنوان «شرط دانشگاه آزاد براي عنايت خاص جاسبي به نمايندگان» دستور فرماييد توضيحات مركز اطلاع‌رساني دانشگاه آزاد اسلامي جهت تنوير افكار عمومي و مخاطبان ارجمند آن خبرگزاري درج گردد:

1- تمام اقدامات عملكرد و فعاليت‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي براساس مقررات و ضوابط بوده و نقل و انتقالات و ميهماني دانشجويان طبق ضوابط و مقررات خاص مي‌باشد كه بر روي سايت معاونت دانشجويي نيز قرار دارد. ايراد مطالب كذب و بي‌اساس و خلاف واقعي كه در اين خصوص منتشر شده از مصاديق بارز نشر اكاذيب به قصد تشويق اذهان عمومي است.

2- هيچ يك از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامي هيچ‌گاه چنين درخواستي كه دانشجو براي حل مشكل خود از نمايندگان مجلس نامه بياورد مطرح نكرده‌اند و اين مطلب كذب محض مي‌باشد.

3- برخي از مردم براي حل مشكلات خود در حوزه‌هاي مختلف به نمايندگان مجلس كه به آنان اعتماد داشته و آنان را نمايندگان خودشان مي‌دانند مراجعه مي‌كنند و مراجعه برخي از دانشجويان نيز از اين قاعده مستثني نيست.

4- انتظار مي‌رود در مجموعه‌اي كه با بيش از 400 واحد دانشگاهي و مركز آموزشي به عنوان بزرگ‌ترين مجموعه آموزش عالي جهان در راستاي اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي فعاليت مي‌كند و تاكنون بيش از 200 نماينده مجلس شوراي اسلامي در مقاطع مختلف در مصاحبه با رسانه‌ها به تبيين خدمات صادقانه 30 ساله دانشگاه آزاد اسلامي به جوانان ميهن اسلامي‌مان و توسعه علمي و فرهنگي كشور پرداخته‌اند، يك مورد حاشيه‌اي را به كل مجموعه بزرگ مجلس شوراي اسلامي نسبت ندهند و در راستاي وحدت و همدلي و تحكيم منافع ملي در سال جهاد اقتصادي بيش از پيش تلاش نمايند.

gggmail
09-09-2011, 16:09
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به زمان اعلام نتایج آزمون سراسری گفت: نتایج نهایی کنکور سراسری سال 90 تا آخر وقت فردا شنبه 19 شهریور اعلام خواهد شد و 586 هزار نفر در این دوره آزمون در دانشگاهها پذیرفته می شوند.

دکتر محمدحسین سرورالدین در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: با پذیرش 586 هزار نفر، پرونده کنکور 90 بسته می شود و نتایج شنبه شب اعلام می شود.

وی یادآور شد: داوطلبان کنکور سراسری سال 90 می توانند با درج کد داوطلبی، شماره پرونده و یا شماره پیگیری با ورود به سایت سازمان سنجش آموزش به نشانی کد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
از نتیجه آزمون خود مطلع شوند.

به گزارش مهر، یک میلیون و 132 هزار و 877 نفر در 5 گروه علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبانهای خارجی در روزهای 9 تا 11 تیرماه با هم به رقابت پرداختند که با احتساب تعداد حاضرین در جلسه 90.5 درصد داوطلبان مجاز به انتخاب رشته شده اند و در نهایت 66 درصد کل داوطلبان در مراکز آموزش عالی پذیرفته می شوند.

منبع:mehrnews
_______________

basketball
11-09-2011, 00:19
دوستان چرا کاردانی پودمانی هنوز دفترچه اش نیومده؟

The Auditor
11-09-2011, 12:51
حذف قطعی کنکور در سال ۹۳

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آزمون سراسری تا سال ۹۳ به طور کل حذف خواهد شد و سابقه تحصیلی۲ سال آخر تحصیلی دانش آموزان ملاک پذیرش در دانشگاهها خواهد بود.
به گزارش واحد مرکزی خبر، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش در گردهمایی معاونان آموزش و پروش متوسطه کشور در همدان افزود: پیش بینی شده آموزش و پرورش در سالهای آینده امتحانات ۲سال پایانی متوسطه را به صورت نهایی برگزار کند و این نمرات را به تدریج در اختیار سازمان سنجش قرار دهد تا این سازمان بااعمال ضرایب خاص ، نمرات را مبنای قبولی در دانشگاهها قرار دهد.
او گفت: درسال تحصیلی گذشته سوابق تحصیلی دانش آموزان در پایه سوم متوسطه دراختیار سازمان سنجش قرارگرفت که نمرات امتحان نهایی دانش آموزان تا ۲۵درصد در ارتقاء رتبه های کنکور و نمرات آن تأثیر مثبت داشت.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش افزود: بنا داریم با یک نوبته شدن مدارس، کلاسهای تقویتی – جبرانی و کنکوری را در نوبت دوم تمامی مدارس کشور گسترش دهیم و بخشنامه برگزاری این کلاسها از امروز به تمام ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور ابلاغ شده است.
آقای سحرخیز گفت: شرکت در این کلاسها به صورت مشارکت داوطلبانه و تمایل دانش آموز خواهد بود و هزینه های برگزاری کلاسها نیز حدود۵۰ درصد هزینه های کلاسهای بخش خصوصی خواهد بود.
مگه نميگن ميخوايم كنكور رو برداريم؟؟ :34:

M E S S I
12-09-2011, 10:52
مگه نميگن ميخوايم كنكور رو برداريم؟؟ :34:
حالا اون یه چیزی گفته.......:31:

M E S S I
12-09-2011, 10:53
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
رئیس اسبق سازمان سنجش :
حذف کنکور تا 6 سال آینده امکان پذیر نیست

قدس آنلاین - اعظم طیرانی : طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی و ضوابط مشخص شده، کنکور سراسری در سال 93 باید حذف شود و براساس سوابق تحصیلی داوطلبان، امتحان سال دوم و سوم دبیرستان و دوره پیش دانشگاهی به صورت نهایی و سراسری در کشور برگزار و پذیرش دانشجو بر این اساس صورت می گیرد.

دکتر رحیمی ؛رئیس اسبق سازمان سنجش با تکیه بر دانش و تجربه 15 ساله خود دراین سازمان از جمله مسوولانی است که از نزدیک با تمام مشکلات وحساسیتهای کنکور و نظام پذیرش دانشجو آشناست.این مهم ما را واداشت تادر گفتگویی با وی به بررسی چالشهای حذف کنکور بپردازیم که ماحصل آن تقدیم تان می گردد.
*آقای دکتر فکر می کنید طرح حذف کنکور چقدر ضرورت دارد؟
**مساله حذف کنکور بیش از 20 سال است که در کشور مطرح است ومسأله جدیدی نیست.تمام افرادی که مساله حذف کنکور را مطرح کردند، از جمله آنچه در مجلس شورای اسلامی بوده است، همه از روی دلسوزی وخیر خواهی می باشد و شاید هدف اجمالی این باشد که داوطلبان آزمون مذکور دغدغه کنکور و تنش های ناشی ازشرکت در آن را نداشته باشند .
البته اگر چنین امکانی فراهم شود که هر فردی به هر رشته ودانشگاهی که علاقه مند است وارد دانشگاه شود،ایده آل به نظر می رسد و دلیلی برای وجود کنکور نیست.
اما در شرایط فعلی ظرفیت پایین دانشگاه ها وتعداد زیاد داوطلبان، وجود ابزاری برای گزینش وغربال داوطلبان را ضروری می سازد تا به وسیله آن بتوان مشخص کرد چه کسانی باید وارد دانشگاه شوند، ضمن اینکه علاقه داوطلبان به رشته ها ودانشگاه ها متفاوت است، یعنی اگر 400 هزار نفر در گروه تجربی شرکت می کنند، بیش از نیمی از آنها علاقه مند تحصیل در رشته های پزشکی ودندانپزشکی هستند.در حالی که در بهترین شرایط (البته در شرایط فعلی) شاید مجموع ظرفیت رشته های مذکور در کل کشور کمتر از 5هزار نفر باشد،گرچه ممکن است ظرفیت مجموع دانشگاه های کشور اعم از روزانه ،شبانه ،پیام نور،آزاد و... به اندازه داوطلبان باشد ،اما به طور حتم علاقه مندی و اولویت اغلب داوطلبان دانشگاه دولتی و روزانه است.
*به نظر شمااحتمال حذف کنکور طی دو سال آینده امکان پذیر است؟
**خیر. به نظر می رسد در شرایط موجود و حداقل تا چند سال آینده امکان حذف چنین نظام پذیرشی وجود نداشته باشد.ضمن اینکه تجربه اولیه هم نشان می دهد از زمانی که قانون حذف کنکور در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است ،(طی سه سال گذشته ) تاکنون هیچ تغییری ایجاد نشده است وتنها معدل امتحانات جامع ونهایی پیش دانشگاهی و سال آخردبیرستان در مجموع امتیازات کنکور دیده شده است لحاظ می گردد.که البته این مساله در نظام قدیم کنکور هم مطرح بود با این تفاوت که در نظام مذکور دقیق تر و کارشناسی تر از وضع موجود اعمال می شد و تاثیر مثبت داشت ،به طوری که تنها در صورتی که موجب افزایش امتیاز کنکور می شد لحاظ می گردید و یک اثر تشویقی داشت،علت آن هم این بود که « امتحانات نهایی »، «کنکور»محسوب نمی شد و ازدقت ،پایایی ویکنواختی در سطح کشوربرخوردار نبود.
بنابراین بر اساس بررسی های انجام شده وجود یک نظام سنجش، برای پذیرش دانشجویان الزامی است و بعید به نظر می رسد که حداقل تا 6 سال آینده بتوان کنکور را حذف کرد.
*یعنی طبق صحبتهای شما کنکور باید به همین صورت ادامه یابد؟
**خیر.طرح حذف کنکور در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است وباید اجرا شود،من نیز در زمان مسؤولیتی که در سازمان سنجش داشتم، طرحی کارشناسی شده را با همکاری کارشناسان سازمان سنجش طراحی و به صورت غیر رسمی به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داده بودم ، به این صورت که ابتدا با دو بخشی کردن کنکور سراسری ، کنکور را سبک تر کنیم، سپس بتدریج این کنکور سبک شده را به امتحان تبدیل کنیم تا کنکور نقش راهنما وهدایت کننده برای داوطلبان داشته باشد و ملاکی برای پذیرش دانشجو درمراکز وموسسات آموزش عالی باشد،که به نظر می رسد اگر طرح مذکور پیگیری می شد وضعیت کنکور از شرایط فعلی سبک تر شده بود وداوطلبان از تنش کمتری برخوردار بودند، ضمن اینکه راحت تر می شد در راستای تبدیل کنکور به عامل هدایت کننده گام برداشت.
* آقای دکترطی سالهای اخیر زمزمه هایی در خصوص انتقال کنکور به آموزش وپرورش شنیده می شود، نظر شما در این خصوص چیست؟
**اگر زمانی کنکور به آموزش وپرورش انتقال یابد، تمام آموزش متوسطه را متاثر از کنکور می سازد، گرچه در حال حاضر نیز بخشی از مقطع مذکور تحت تاثیر کنکور قرار دارد اما در آن صورت صد در صد آموزش متوسطه متاثر از کنکور خواهد شد.به این معنا که مقطع مزبور در خدمت آزمونهای ورودی دانشگاه می شود ،که به طور حتم جنبه مطلوبی نخواهد داشت، مگر اینکه تمهیداتی اندیشیده شود، تا اثر گذاری آن کاهش یابد که عملا به کنکور فعلی نزدیک خواهند شد( البته بدون اینکه از مزایای کنکور فعلی برخوردار باشد).
*آیا پیشنهاد مناسب تری به جای حذف کنکور می توان ارایه داد؟
**سازمان سنجش وآموزش وپرورش می توانند پیشنهادهای خوبی را برای اصلاح کنکور به مجلس ارایه کنند تابه گونه واقعی وعملی بخش منفی وتنش زای کنکور حذف گردد.زیرا کنکور فعلی در حال حاضر وسیله سنجش مطلوبی نیست و امکان اصلاح آن بر اساس طرحهای ارایه شده وجود دارد بنابراین می توان از طریق اصلاح کنکور فعلی بیش از 60 درصد پیامدهای منفی آن راحذف کرد ،ضمن آنکه عملکردعلمی داوطلبان در دوره متوسطه نیز باید برای ورود به دانشگاه ارزیابی شود اما تبدیل آن به برنامه کمی نیازمند کارشناسی های دقیق علمی است.
*اگر سوابق تحصیلی مطرح شود، به نظر می رسد دانش آموزانی که سالها قبل دیپلم گرفته اند برای ورود به دانشگاه با مشکل مواجه شوند ،تکلیف داوطلبان مذکور چیست؟
**به طور حتم مسایل فنی متعددی از این دست به وجود خواهد آمد،اما کارشناسان مربوطه تمام این موارد را لحاظ خواهند کرد و تمهیداتی برای رفع آنها اندیشیده خواهد شد.
*به نظر شما مناسب ترین مقطع برای حذف کنکور کدام مقطع است؟
**نکته جالبی که کمی هم طنزبه نظر می رسد، این است که مجلس شورای اسلامی حذف کنکور بااین وسعت ،تنوع وضوابط پیچیده ای که باید برای پذیرش دانشجو اعمال شود را تصویب می کند ،اما از آن طرف برای دوره دکتری که باید" استاد راهنما" نقش محوری در پذیرش دانشجو داشته باشد، آزمون متمرکز برگزار می کند.
اگر آزمون متمرکز برای مقطع دکترا توجیهی داشته باشد ،بدیهی است برای دوره کارشناسی آزمون متمرکز توجیهی به مراتب بیشتر خواهد داشت.واین پرسش مطرح می شود به چه دلیل آزمون دکترا متمرکز می شود و به چه دلیل آزمون کارشناسی ارشد به صورت متمرکز برگزار می شود و با چه هدفی در صدد حذف کنکور برای مقطع کارشناسی ارشد هستیم...؟

M E S S I
12-09-2011, 16:58
مردودي‌هاي كنكور، مي‌توانند دانشجوي كارداني غيرانتفاعي‌ها شوند (21/6/1390 ساعت 16:12)

داوطلباني كه در آزمون سراسري امسال پذيرفته نشده‌اند مي‌توانند با مراجعه به موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي در دوره‌هاي كارداني آنها ثبت نام كنند. ‏
اين مطلب رامحمدحسين سرورالدين، رئيس سازمان سنجش آموزش كشور به ايرنا گفت و با يادآوري اين كه نتايج نهايي آزمون سراسري سال 90 در ساعات اوليه بامداد ديروز روي پايگاه اينترنتي سازمان سنجش قرار گرفته و براساس ظرفيت‌هاي تعيين شده، در مجموع 582 هزار و 465 نفر در اين آزمون پذيرفته شده اند، گفت: بيش از يك ميليون و 132 هزار نفر براي شركت در آزمون سراسري امسال ثبت نام كردند. او ادامه داد: 15 درصد از داوطلبان كنكور امسال غائب بودند و 995 هزار و 691 نفر در جلسه آزمون حضور يافتند كه نزديك به 70 درصد آنان در آزمون پذيرفته شده اند.
بيشترين قبولي‌ها در گروه علوم انساني و پيام نور
قائم مقام سازمان سنجش آموزش كشور هم در گفت‌وگويي با ايرانا اعلام كرد كه نزديك به 60 درصد داوطلبان مجاز آزمون سراسري سال 90 در رشته‌هاي دانشگاه پيام نور و بيش از 36 درصد از كل داوطلبان در گروه علوم انساني پذيرفته شده اند. ابراهيم خدايي افزود: در مجموع 608 هزار و 753 نفر در كنكور امسال پذيرفته شدند كه پذيرش 357 هزار و 788 نفر از آن‌ها در دانشگاه پيام نور، 109 هزار و 480 نفر در رشته‌هاي موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي، 98 هزار و 397 نفر در دوره‌هاي روزانه دانشگاه‌هاي دولتي، 32 هزار و 270 نفر در دوره‌هاي شبانه دانشگاه‌هاي دولتي صورت مي‌گيرد.
به گفته خدايي، 6779 نفر از داوطلبان آزمون سراسري سال 90 هم در رشته‌هاي تحصيلي مجازي، 2563 نفر در رشته‌هاي دوره‌هاي نيمه حضوري و 1476 نفر در رشته‌هاي تحصيلي مراكز تربيت معلم وابسته به وزارت آموزش و پرورش پذيرش شده‌اند.
معاون فني و‌ آماري سازمان سنجش، شمار پذيرفته‌شدگان كنكور امسال در گروه علوم انساني را 221 هزار و 40 نفر ذكر كرد و گفت كه بيشترين سهم قبولي با بيش از 36 درصد در آزمون سراسري امسال به گروه علوم انساني اختصاص يافته است.
او با بيان اينكه 191 هزار و 223 نفر در رشته‌هاي علوم تجربي كنكور امسال پذيرفته شده‌اند، اضافه كرد: نزديك به 5/31 درصد قبولي كنكور امسال هم مربوط به گروه علوم تجربي است و داوطلبان گروه رياضي و فني با 172 هزار و 857 نفر پذيرفته شده، 28 درصد از سهم كل قبولي آزمون امسال را تصاحب كرده‌اند.
خدايي در ادامه با اشاره به اين كه 60 درصد پذيرفته‌شدگان كنكور امسال را داوطلبان زن تشكيل مي‌دهند، افزود: جدول زماني ثبت نام قبول شدگان نهايي آزمون سراسري سال 90 در نشريه پيك سنجش دوشنبه 21 شهريور منتشر مي‌شود.
اعلام اسامي پذيرفته‌ شدگان رشته‌هاي نيمه‌متمركز در مهرماه
معاون سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با فارس نيز از اعلام اسامي پذيرفته‌شدگان رشته‌هاي نيمه‌متمرکز کنکور 90 در نيمه دوم مهرماه خبر داد و گفت: اطلاعيه سازمان سنجش آموزش کشور در باره تاريخ و محل مصاحبه، معاينه يا مصاحبه و معاينه، آزمون عملي و علمي و ساير مراحل گزينش رشته‌هاي تحصيلي نيمه متمرکز آزمون سراسري سال 1390 به همراه ‌فهرست ‌اسامي ‌و ‌شماره‌داوطلبي معرفي شدگان هر يک از رشته‌هاي تحصيلي تا چند برابر ظرفيت هر رشته در نيمه دوم مهرماه منتشر خواهد شد.‏
‏ طباطبايي تأكيد كرد: معرفي شدگان هر يک از رشته‌هاي تحصيلي ياد شده بايد با توجه به برنامه زماني اعلام شده و ضوابط مندرج در اطلاعيه براي شرکت در مراحل مختلف گزينش رشته يا رشته‌هاي مربوط اقدام کنند.‏
آغاز ثبت نام از چهارشنبه
ثبت نام از پذيرفته‌شدگان نهايي آزمون سراسري سال 1390 در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي سراسر كشور به ترتيب حروف اول نام خانوادگي داوطلبان از چهارشنبه 23 شهريور تا 28 شهريور انجام مي‌گيرد.
قائم مقام سازمان سنجش آموزش كشور با اعلام اين خبر افزود: برنامه زماني ثبت نام قبول‌شدگان كنكور در دانشگاه‌ها از 23 تا 28 شهريور ماه صورت مي‌گيرد، اما تعداد محدودي از دانشگاه‌ها زمان ديگري را براي ثبت‌نام دانشجويان جديد خود تعيين كرده‌اند كه اطلاعات آن در نشريه پيك سنجش امروز (دوشنبه) منتشر مي‌شود و همزمان بر روي پايگاه اطلاع‌رساني سنجش به نشاني
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید قرار مي‌گيرد.

M E S S I
12-09-2011, 16:59
سازمان سنجش اعلام کرد:
انتشار کارنامه داوطلبان کنکور 90 تا پایان شهریور

سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: کارنامه داوطلبان آزمون سراسری سال 90 تا پایان شهریور ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد و داوطلبان از مراجعه حضوری خودداری کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، داوطلبان پس از مشاهده کارنامه در صورت داشتن هر گونه سئوال می توانند درخواست خود را از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ارسال کنند.
بر اساس اعلام سازمان سنجش اولویت پاسخگویی با درخواستهای اینترنتی بوده و بررسی درخواستهای حضوری یا کتبی پس از اتمام درخواستهای اینترنتی شروع خواهد شد.
از داوطلبان و والدین آنها درخواست شده است از مراجعه حضوری به سازمان سنجش خودداری کنند.
به گزارش مهر، یک میلیون و 132 هزار و 877 نفر در 5 گروه علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبانهای خارجی در روزهای 9 تا 11 تیرماه با هم به رقابت پرداختند و در نهایت 608 هزار و 753 نفر به روش متمرکز و از طریق کنکور سراسری سال 90 در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی پذیرفته شدند.

M E S S I
13-09-2011, 07:58
جهت استقبال از دانشجویان جدیدالورود؛
"ستاد مهر" در دانشگاه پیام‌نور تشکیل شد
خبرگزاری فارس: دانشگاه‌ پیام‌نور برای استقبال از دانشجویان جدیدالورود این دانشگاه، ستاد مهر تشکیل داد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، مقداد محمودی دبیر ستاد مهر دانشگاه پیام‌نور در اولین نشست ستاد مهر دانشگاه پیام‌نور هدف از تشکیل ستاد مهر را در راستای عینی کردن فرمایشات مقام معظم رهبری در تکریم ارباب رجوع و خدمت‌رسانی هرچه بیشتر به جامعه علمی کشور دانست.

وی از مهمترین دستاوردهای تشکیل ستاد مهر را ایجاد ارتباط دوسویه بین دانشجویان، دانشگاه و خانواده دانشجویان دانست و افزود: آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان جدیدالورود با فعالیت‌ها و برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و اجتماعی دانشگاه کمک به سزایی در تسهیل روند ثبت‌نام و همچنین بهره‌برداری بهینه از امکانات دانشگاه پیام‌نور برای آنها به دنبال دارد.

محمودی تدوین و اجرای برنامه یکپارچه استقبال از دانشجویان جدید الورود، انتشار جزوات و بروشورهای ویژه و بسته‌های فرهنگی جهت دانشجویان جدید و خانواده‌های آنان، برگزاری کارگاه‌های ویژه برای خانواده دانشجویان جدید‌الورود را از مصوبات جلسه اعلام کرد.

وی افزود: جلسات ستاد مهر به طور مستمر با حضور کلیه اعضا تشکیل می‌شود و گزارش عملکرد این ستاد به اطلاع ریاست دانشگاه می‌رسد.

دبیر ستاد مهر دانشگاه پیام‌نور اظهار داشت: سامانه پیام کوتاه 10000022442050 در جهت پاسخ‌گویی به سؤالات دانشجویان راه اندازی شده است.

براساس این گزارش، زیاری رئیس دانشگاه پیام‌نور ضمن تبریک به تمام دانشجویان جدیدالورود، به مناسبت شروع سال تحصیلی جدید طی احکام جداگانه سعید حسامی را به عنوان رئیس و مقداد محمودی به عنوان دبیر ستاد و معتمدی، اژدر ، ابراهیم‌پور، قره و فرمانبر را به عنوان اعضای گروه ستاد مهر منصوب کرد.

M E S S I
13-09-2011, 07:59
خدایی در گفتگو با مهر:
نتایج نهایی کنکور دکتری تا امشب اعلام می شود

قائم مقام سازمان سنجش آموزش کشور درباره زمان اعلام نتایج نهایی نخستین آزمون دکتری نیمه متمرکز گفت: نتایج این کنکور تا پایان امروز سه شنبه 22 شهریورماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود.
دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: بیش از 130هزار نفر در این آزمون شرکت کردند که در این دوره 5 هزار و 400 نفر در مقطع دکتری پذیرفته می شوند.
به گزارش مهر، اولین آزمون نیمه متمرکز دکتری (Ph.D) سال 1390 پنجشنبه 25 فروردین در 32 شهر کشور و61 حوزه امتحانی با رقابت 130 هزار و 900 نفر در گروه های فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، کشاورزی، زبانهای خارجی، دامپزشکی، هنر و تربیت بدنی و 107 کد رشته برگزار شده است.
همچنین بر اساس تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی مقرر شد که ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری از 5 هزار و 600 نفر به 10 هزار نفر افزایش پیدا کند که این میزان افزایش ظرفیت طی مرحله بعدی پذیرش صورت می گیرد.

M E S S I
13-09-2011, 13:27
در اولین سفر از دور چهارم از سفرهای استانی؛
ستاد مردمي وزارت علوم در دانشگاه محقق اردبيلي تشكيل شد
خبرگزاری فارس: ستاد مردمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در اولین سفر از دور چهارم سفرهای استانی هیئت دولت در دانشگاه محقق اردبیلی تشکیل شد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس اعزامی به استان اردبیل، ستاد مردمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در اولین سفر از دور چهارم سفرهای استانی هیئت دولت مطابق برنامه‌های پیشین و با تشکیل جلسات توجیهی مستمر، در نظر گرفتن محورهای دوره‌های قبل سفرهای استانی، آسیب شناسی اجمالی و کلی در این خصوص در ساختمان مرکزی دانشگاه محقق اردبیلی از صبح امروز سه شنبه تشکیل شد.

یکی از وظایف عمده این ستاد مردمی پاسخگویی به کلیه مراجعان مربوط به وزارت علوم و پاسخگویی به هر گونه مطالبات دانشجویان، کارکنان، اساتید و خانواده‌های دانشجویان استان اردبیل است.

ستاد مردمی وزارت علوم مستقر در دانشگاه محقق اردبیلی تا پایان روز اداری پنج شنبه 24 شهریور فعالیت خواهند داشت و ریاست این ستاد بر عهده فاضل حاجی زاده مشاور وزیر علوم و مدیر کل ارزیابی، عملکرد و پاسخگویی به شکایت وزارت علوم است.

بر اساس این گزارش مسئولان وزارت علوم از ساعت 12 امروز با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران دانشگاه‌های استان اردبیل دیدار خواهند داشت.

دیدار با کارکنان دانشگاه و تشکل‌های دانشجویی با مسئولان وزارت علوم از دیگر برنامه‌های فردا خواهد بود. کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز پنج شنبه 24 شهریور با اساتید استان اردبیل دیدار خواهد داشت.

M E S S I
13-09-2011, 13:27
اعتراض جمعي از دانشجويان دانشگاه شهيد بهشتي به عدم واگذاري خوابگاه
خبرگزاری فارس: جمعی از دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی نسبت به عدم واگذاری خوابگاه به دانشجویان این دانشگاه تجمع کردند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، جمعی از دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی در اعتراض به عدم واگذاری خوابگاه به آن‌ها مقابل دفتر معاونت دانشجویی این دانشگاه تجمع کردند.

این افراد با حضور در دفتر معاونت دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی خواسته‌های خود را با مهدوی در میان گذاشتند و خواستار واگذاری خوابگاه شدند.

این تجمع از سوی 30 نفر از دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه شهید بهشتی و از ساعت 9 صبح امروز (سه‌شنبه) در این دانشگاه آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

M E S S I
13-09-2011, 13:28
معاون سازمان سنجش مطرح کرد:
نتايج نهايي كنكور دكتري تا امشب؛ جزئياتي از كنكور دكتري 90
خبرگزاری فارس: معاون سازمان سنجش از اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری تا امشب خبر داد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سیدجلال طباطبایی معاون سازمان سنجش در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، ضمن اعلام خبر انتشار نتایج نهایی آزمون دکترای نیمه متمرکز تا پایان امروز گفت: اعلام نتایج نهایی نخستین کنکور دکترای نیمه متمرکز مراحل پایانی خود را طی می‌کند و قطعاً امروز اعلام می‌شود.

وی درباره ظرفیت آزمون دکترای نیمه متمرکز گفت: ظرفیت نخستین آزمون دکترای نیمه متمرکز حدود 5600 نفر است.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور هرگونه اختلاف درباره آمار پذیرش نخستین آزمون دکترای نیمه متمرکز را تکذیب کرد و گفت: در تعداد ظرفیت پذیرفته شدگان آزمون دکترای نیمه متمرکز هیچ اختلافی وجود ندارد و این نتایج امروز اعلام می‌شود.

وی با بیان اینکه در این آزمون 130 هزار و 980 نفر شرکت کننده داشتیم، خاطرنشان کرد: این افراد در 9 گروه عمده شامل علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، هنر، پزشکی، دامپزشکی، زبان و تربیت‌بدنی در آزمون شرکت کردند.

طباطبایی همچنین اعلام کرد که بیشترین پذیرش در گروه فنی و مهندسی و کمترین پذیرش در گروه تربیت بدنی و هنر است.

وی شرکت کنندگان در کنکور دکتری را شامل 61 درصد برادران و 39 درصد خواهران عنوان کرد.

M E S S I
13-09-2011, 13:29
اصلاح نحوه پذیرش دانشجو در 2 کدرشته کنکور/ اعلام نحوه ثبت نام در یک دانشگاه سازمان سنجش زمان و نحوه ثبت‌نام پذیرفته شدگان آزمون سراسری در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین و اصلاحات دو کد رشته کنکور را اعلام کرد. به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس اطلاعیه تکمیلی سازمان سنجش آموزش کشور درباره فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی رشته‌های مختلف تحصیلی آزمون سراسری سال 90 ، بر اساس اعلام معاونت آموزشی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین، ثبت‌نام از پذیرفته شدگان کنکور 90 به صورت غیرحضوری (اینترنتی) انجام خواهد شد.
داوطلبان برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص زمان و نحوه ثبت‌نام اینترنتی و مراجعه حضوری پذیرفته شدگان به پایگاه اینترنتی این دانشگاه به نشانی: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنند.
همچنین بر اساس اعلام معاونت آموزشی دانشگاه دامغان پذیرش دانشجو در رشته تلویزیون و هنرهای دیجیتالی (کد 5266) این دانشگاه در نیمسال دوم (بهمن ماه) خواهد بود.
در اطلاعیه تکمیلی سازمان سنجش آموزش کشور آمده است پذیرش دانشجو در رشته کاردانی آموزش و پرورش ابتدایی مرکز تربیت معلم آیت الله کمالوند خرم آباد (کدرشته 6615) انجام نشده و به عبارت دیگر این رشته از ردیف رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال 90 حذف شده است.

M E S S I
13-09-2011, 13:30
اعلام نحوه ثبت نام و پذیرش دانشجویان جدیدالورود پردیس کشاورزی کرج - خبرگزاری مهر: نحوه ثبت نام و پذیرش دانشجویان جدیدالورود سال تحصیلی 91 - 90 پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی و دکترای حرفه ای اعلام شد. به گزارش خبرنگارمهر، در این زمینه، جزئیات مراحل مختلف ثبت نام و پذیرش شامل ثبت نام الکترونیکی، آیین ورودی و آشنایی با دانشگاه، چگونگی انتخاب خوابگاه (ویژه دانشجویان غیربومی) و برنامه پایش سلامت اعلام شده است.
در خصوص ثبت نام الکترونیک، دانشجویان لازم است از صبح روز چهارشنبه مورخ ۲۳ شهریورماه تا ظهر روز شنبه مورخ 26 شهریورماه به سامانه جامع آموزش دانشگاه تهران مراجعه کنند.
آدرس الکترونیکی این سامانه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) است و دانشجویان با مراجعه به آن باید نسبت به ثبت نام الکترونیکی خود اقدام کنند.
جزئیات بیشتر در این خصوص به دنبال مشخص شدن، اطلاع رسانی خواهد شد.
برنامه آزمون ورودی دانشجویان جدیدالورود سال تحصیلی 91 - 90 پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی و دکترای حرفه ای نیز اعلام شده و مراجعه و پذیرش صبح روز یکشنبه 27 شهریورماه است.
دانشجویان برای کسب اطلاعات تکمیلی در این خصوص باید در اسرع وقت به آدرس اینترنتی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران یعنی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنند.
پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران در بلوار شهید چمران کرج مستقر است.

M E S S I
13-09-2011, 13:30
گزارش مهر / سهمیه سرگردان مربیان پیمانی در کنکور دکتری/ یک تناقض در سهمیه مربیان سازمان سنجش در حالی در کارنامه نهایی معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت آزمون نیمه‌متمرکز دکتری سال 90، سهمیه‌ای تحت عنوان مربی را برای مربیان پیمانی دانشگاه‌ها در نظر گرفته است که مسئولان وجود این سهمیه را رد می‌کنند. به گزارش خبرنگار مهر، در کارت ورود به جلسه داوطلبان آزمون نیمه‌متمرکز دکتری سال 90 گزینه‌ای تحت عنوان سهمیه مربی آموزشی یا پیمانی درج شده بود که تعیین می‌کرد داوطلب "مربی آموزشی رسمی یا پیمانی" است یا خیر.
همچنین در کارنامه نهایی معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت آزمون نیمه‌متمرکز دکتری سال 90 به دانشگاهها نیز، سهمیه‌ای به عنوان "مربی" برای داوطلبان مربی آموزشی رسمی یا پیمانی در نظر گرفته شد که نشان می داد قبولی فرد بر اساس سهمیه مربی محاسبه شده است.
بنابراین در کارنامه نهایی معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت آزمون نیمه‌متمرکز دکتری سال 90 وضعیت داوطلبانی که مربی رسمی یا پیمانی هستند بر اساس سهمیه "مربی" در کد رشته‌های امتحانی تعیین شده بود.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کارنامه یک داوطلب آزمون نیمه متمرکز دکتری 90 که "مربی پیمانی" است
به گزارش مهر، این موضوع در حالی در کارنامه رسمیت شناخته شده که سعید قدیمی از مسئولان معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفتگو با مهر عنوان ‌کرد چنین سهمیه ای برای مربیان پیمانی وجود ندارد و سهمیه قبولی در کنکور دکتری تنها مختص مربیان رسمی آزمایشی یا رسمی قطعی است.
گفتنی است مربیان پیمانی دانشگاه‌ها که در کارنامه نهایی معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت آزمون نیمه‌متمرکز دکتری سال 90، دارای کد رشته محل معرفی برای مصاحبه شناخته شده بودند، حتی در مصاحبه نیز شرکت کرده‌اند اما وقتی معاونت آموزشی وزارت علوم اصلاً سهمیه‌ای به عنوان "مربی" را برای مربیان پیمانی در نظر نمی‌گیرد، سرنوشت این مصاحبه‌ها نیز با ابهام روبرو می‌شود.
به این ترتیب، امروز که به گفته رئیس سازمان سنجش آموزش کشور زمان اعلام نتایج نهایی آزمون نیمه متمرکز سال 90 است، مربیان پیمانی نباید انتظار پذیرفته شدن از طریق سهمیه مربی را داشته باشند.
هر چند سازمان سنجش نیز مانند معاونت آموزشی وزارت علوم در ساختار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار دارد اما دو بخش در یک ساختار واحد نظرات مختلفی درباره موضوعی واحد از خود بروز می‌دهند. سازمان سنجش به سهمیه مربیان پیمانی در کنکور دکتری اعتبار می‌بخشد اما معاونت آموزشی وزارت علوم آن را بی اعتبار می‌کند.

M E S S I
13-09-2011, 18:50
در گفتگوی مهر با جاغرق:

آخرین وضعیت تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد درباره زمان نهایی اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور ارشد دانشگاه آزاد گفت: تمام واحدهای دانشگاه آزاد در حال ارسال تقاضای خود برای تکمیل ظرفیت به مرکز آزمون هستند و چون هنوز ظرفیت دقیق نهایی نشده است، باید گفت این مرحله از پذیرش در دست بررسی است.
عبدالله سجادی جاغرق در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان این مطلب اضافه کرد: تاکنون تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نهایی نشده است اما نتایج نهایی آن تا پایان شهریورماه از سوی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اعلام می شود.
وی افزود: تمام واحدهای دانشگاه آزاد در حال ارسال تقاضای خود برای تکمیل ظرفیت به مرکز آزمون هستند و چون هنوز ظرفیت دقیق نهایی نشده است، باید گفت این مرحله از پذیرش در دست بررسی است.
رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد، درباره احتمال افزایش یا کاهش پذیرش در مرحله اعلام تکمیل ظرفیت، تاکید کرد: با توجه به درخواست واحدها که هنوز در حال ارسال است، نمی توان درباره افزایش یا کاهش پذیرش داوطلبان در مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد اظهار نظر کرد.

hermione
13-09-2011, 22:46
سازمان سنجش اعلام کرد؛
ارائه كارنامه نهائي داوطلبان كنكور سال 90 تا پايان شهريور ماه
خبرگزاری فارس: سازمان سنجش آموزش کشر با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد کارنامه نهایی داوطلبان آزمون سراسری سال 90 تا پایان شهریور ماه ارائه میشود.
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، کارنامه نهائی داوطلبانآزمون سراسری سال 1390 تا پایان شهریور ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

داوطلبان پس از مشاهده کارنامه در صورت داشتن هرگونه سوال می‌توانند درخواست خود را از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ارسال کنند.

اولویت پاسخگویی با درخواست‌های اینترنتی بوده و بررسی درخواست‌های حضوری یا کتبی پس از اتمام درخواست‌های اینترنتی شروع خواهد شد.
انتهای پیام/
90/06/22 - 09:07


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

M E S S I
19-09-2011, 17:11
تصویر کارنامه یک داوطلب /
قبولی در کنکور دانشگاه آزاد با 4 درصد صفر و منفی!/ واکنش مرکز آزمون

تب و تاب پذیرفته شدگان در آزمونهای مختلف دانشگاههای دولتی و غیر دولتی همچنان ادامه دارد، یک عده خوشحال از قبول شدن و یک عده ناراحت از قبول نشدن حتی با آنهمه درس خواندن در این میان هستند داوطلبانی که بدون هیچ زحمتی در دانشگاه پذیرفته می شوند. به گزارش خبرنگار مهر، تب و تاب ثبت نام پذیرفته شدگان کنکورهای مختلف دانشگاههای دولتی و غیر دولتی در روزهای اوج خود قرار دارد، برخی دانشگاهها کلاسهای درسی خود را از امروز آغاز کرده اند و سایر دانشگاهها هم در حال ثبت نام دانشجویان جدید الورودشان هستند.
نتایج دو کنکور سراسری پزشکی وغیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی نیز طی هفته های گذشته اعلام و ثبت نام پذیرفته شدگان آنها هم از روز گذشته آغاز شد است.

پذیرفته شدگان این کنکور دارای درصدهای متفاوتی در قبولی یا عدم قبولی خود هستند یک عده با درس خواندن و زحمت کشیدن در انتخاب خود پذیرفته شدند و یک عده دیگر هم با درس نخواندن و کسب درصدهای صفر و حتی منفی توانستند در انتخاب نخست خود وارد دانشگاه شوند.

در تصویری که مشاهده می شود، یک داوطلب با کسب 2 درصد منفی در 2 درس و 2 درصد صفر توانسته در انتخاب نخست خود و در یکی از واحدهای طراز بالای دانشگاه آزاد پذیرفته شود.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


کارنامه قبولی یک داوطلب کنکور سراسری دانشگاه آزاد

عبدالله سجادی جاغرق - رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار درباره علت پایین بودن درصدهای قبول شدگان در کنکور آزاد گفت: اول اینکه کنکور یک فرایند رقابتی است و به این صورت نیست که اگر کسی نمره 10 گرفت قبول و با نمره زیر 10 مردود شود، این آزمون یک مسابقه برای همه است تا امتیاز به دست آورند پس نمرات
منفی و مثبت ارقام کمی هستند که فقط موقعیت داوطلب را میان رقبا تعیین می کند.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد بر این باور است که قبولی این گروه از داوطلبان بستگی به نوع رشته و رقبای آن دارد و اگر کسی با این درصدها پذیرفته می شود حتماً میان رقبای خود در آن رشته یک سری برتریهایی هم دارد.

سجادی جاغرق در بخش دیگر ارائه دلائل برای قبولی برخی داوطلبان با درصدهای پایین عملی در آزمون پزشکی و غیر پزشکی، به همان قیفی اشاره کرد که برای پذیرش داوطلب در دانشگاهها عده ای آن را مثال می زنند.

وی گفت: سالها می گفتند دانشگاههای ما مثل قیف است و الان دارد همان قیف درست می شود؛ اگر کیفیت آموزش، نظام امتحانات و سنجش در دانشگاهها دقیق باشد که این اتفاق در حال وقوع است، به هر حال واقعه خوبی است، چون هر شخصی با هر علاقه ای که دارد می تواند وارد دانشگاه شود.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد تاکید کرد: هر داوطلب با هر نمره ای که در کنکور کسب می کند وارد دانشگاه شود و از آن طرف هنگام دانش آموختگی ست که باید به او سخت گرفت و این یعنی همان قیفی که همه جریانش را می دانیم.

وی بر این باور است که ممکن است همین داوطلبان بعد از وارد شدن به دانشگاه انگیزه کافی برای ادامه تحصیل پیدا کنند.

M E S S I
20-09-2011, 23:44
عدالت آموزشي با آزمون دكتري محقق نشد/ بازماندن رتبه اول كنكور از ورود به دانشگاه

خبرگزاری فارس: قرار بود برگزاری آزمون دکترای نیمه‌متمرکز سبب افزایش عدالت آموزشی در دانشگاه‌های کشور شده و راه اعمال گزینش سلیقه‌ای دانشجوی دکترا بسته شود اما نتایج نخستین آزمون نشان داد رتبه‌هایی هستند که به رغم کسب امتیازات بالا همچنان پشت درهای دانشگاه‌ها می‌مانند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، آئین‌نامه پذیرش نیمه‎متمرکز دانشجوی دکتری در 8 ماده و 6 تبصره در 8 آبان 89 به تصویب وزیر علوم، تحقیقات و فناوری رسید، هدف از این آیین‌نامه بهبود سنجش علمی داوطلبان آزمون‌های دوره دکترای تخصصی با توجه به افزایش ظرفیت دانشگاه‌ها در مقطع دکتری بود.

بر اساس این آئین‌نامه پذیرفته‌شدگان نخستین آزمون دکترای نیمه‌متمرکز سه برابر ظرفیت پذیرش از سوی سازمان سنجش آموزش کشور برای پذیرش نهایی به دانشگاه‌ها معرفی می‌شوند و دانشگاه‌ها از میان این تعداد دانشجویان دکتری را پذیرش می‌کنند.

در ماده 2 آیین‌نامه نخستین آزمون دکترای نیمه‌متمرکز عدالت آموزشی و فرصت برابر برای متقاضیان ورود به دوره دکتری، سنجش علمی داوطلبان ورود به دوره دکتری، ایجاد وحدت رویه و هماهنگی دانشگاه‌ با سیاست‌های وزارت علوم در پذیرش دانشجو، کمک به دانشگاه برای پذیرش دانشجویان مستعد در دوره دکتری‌، کمک به مؤسسات و وزارتخانه‌ها برای ارزشیابی متقاضیان استخدام آنها، کاهش هزینه اجرای آزمون‌های موازی و جلوگیری از اتلاف منابع و جلوگیری از شرکت متعدد داوطلب در آزمون‌های مختلف از اهداف برگزاری این آزمون ذکر شده است.

در همین رابطه ابوالفضل حسنی، مدیرکل دفتر گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم برگزاری آزمون دکترا را در راستای تحقق کامل عدالت آموزشی در کشور اعلام کرده و گفته بود که در اجرای این طرح دانشجو می‌داند که اگر مثلاً می‌خواهد آمار بخواند به کدام دانشگاه برود، یعنی دانشجو حق انتخاب دارد و تمام این موارد می‌تواند به کیفیت آموزشی در کشور کمک کند.

حسنی همچنین از اعتراض داوطلبان به نحوه برگزاری آزمون‌ها خبر داده و اعلام کرده بود که به همین دلیل برای برقراری عدالت آموزشی و کاهش هزینه دانشجویان در ابعاد مختلف، وزارت علوم طرح برگزاری آزمون را یک سال قبل مورد کارشناسی قرار داده است.

پیش از این وزیر علوم نیز بر این نکته تأکید داشت که «می‌دیدم گروه‌‌های علمی که اجازه ورود به دیگران را نمی‌دادند و سال‌ها آن گروه بلوکه تعداد محدودی می‌شد و برهمین اساس آزمون دکترای نیمه‌متمرکز را برنامه‌ریزی کردم.»

در حالی که هدف از برگزاری آزمون دکترای نیمه‌متمرکز افزایش عدالت در پذیرش دانشجویان دوره دکترا و حل مشکلاتی همچون گزینش سلیقه‌ای دانشجو از سوی گروه‌های علمی عنوان شده است اما همچنان دانشگاه‌ها بر اساس مدل گذشته خود و با رویکردی ناعادلانه دانشجویان را انتخاب می‌کنند.

" سارا.م " فارغ‌التحصیل دانشگاه شهید باهنر کرمان و رتبه اول آزمون دکترا در تمام کدرشته‌های انتخابی دانشجویی است که به دلیل همین انتخاب گزینشی از سوی هیچ‌یک از دانشگاه‌های کشور پذیرش نشده است.

دانشجوی مذکور که برای پذیرش دانشگاه‌های تهران و شیراز را در اولویت قرار داده است از جانب هیچ‌ کدام از این دانشگاه‌ها پذیرفته نشده و برخی اخبار حکایت از این دارد که دانشگاه‌های برتر کشور مدل ارائه شده از سوی وزارت علوم مبنی بر پذیرش دانشجو بر اساس آزمون نیمه متمرکز دکتری را قبول نداشته و براساس مدل بومی و گذشته خود عمل می‌کنند.


* دانشگاه‌ها امسال نیز فارغ‌التحصیلان خود را برای مقطع دکتری انتخاب کردند

برخی داوطلبان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از نوع عملکرد گروه‌های علمی در دانشگاه‌های برتر کشور همچون شریف، تهران، امیرکبیر و... اظهار گله کرده و اعلام می‌کنند که گروه‌های این دانشگاه‌ها تنها فارغ‌التحصیلان گذشته دانشگاه خود را می‌پذیرند ولو اینکه فرد در آزمون دکتری از نمره خوبی برخوردار نشده باشد.

از سوی دیگر بررسی آماری پذیرش دانشجویان دکتری در دانشگاه‌های بزرگ کشور بر این مطلب صحه می‌گذارد که دانشگاه‌ها براساس انتخاب داوطلب و مکان فارغ‌التحصیلی وی آنان را انتخاب می‌کنند و همچنان دانشگاه‌ها در اولویت اول، فارغ‌التحصیلان خود را پذیرش می‌کنند و در اولویت دوم به اولویت انتخاب داوطلب توجه دارند.

برخی از اساتید دانشگاه‌ها با انتقاد از روند فوق بر این نکته تأکید دارند که آزمون دکتری نمیه متمرکز صرفاً یک آزمون عمومی است که تنها نشانگر آمادگی اولیه یک داوطلب پذیرش دکتری است و برای ورود او به دوره‌های تخصصی کافی نیست.

به گفته هیئات علمی دانشگاه‌ها کسانی در این آزمون‌ موفق خواهند بود که سابقه تدریس در کارنامه خود داشته باشند و تعداد زیادی از دانشجویانی که به تازگی از مقطع کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل شده‌اند در رقابت با این افراد شکست خواهند خورد و عده‌ای زیادی از ادامه تحصیل باز خواهند ماند.


* سرورالدین: استقلال دانشگاه‌ها باید حفظ شود

در همین رابطه محمد حسین سرورالدین رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با بیان اینکه آزمون دکترای نیمه‌متمرکز 2 مرحله داشت، مرحله اول آزمون و مرحله دوم مصاحبه بود، گفت: 130 هزار داوطلب در نخستین آزمون دکترای نیمه‌متمرکز ثبت‌نام کردند و از این بین 3 برابر ظرفیت دانشگاه‌ها برای گزینش دانشجوی دکترا به دانشگاه‌ها معرفی شد.

وی با تأکید براینکه دانشگاه‌ها در پذیرش دانشجوی دکترا مختار بودند، گفت: استقلال دانشگاه‌ها نباید از بین برود، سازمان سنجش داوطلبان پذیرش شده را به دانشگاه‌ها معرفی می‌کند و دانشگاه‌ها مختارند از بین آنها دانشجویان خود را انتخاب کنند. براین اساس ممکن است رتبه اول رشته‌ای انتخاب نشود اما رتبه 15 آن رشته انتخاب شود.

نخستین آزمون دکترای نیمه‌متمرکز برگزار شد و نتایج آن نیز اعلام شد، به گفته وزیر علوم این آزمون مشکلاتی دارد که باید برطرف شود، شاید مشکلات این آزمون در دومین مرحله برگزاری برطرف شود اما آیا فرصت از دست رفته افرادی که مدت‌ها برای شرکت در این آزمون هزینه کرده‌اند نیز مجدداً به آنها برمی‌گردد.

به نظر می‌رسد اقدام وزیر علوم در ایجاد تغییری ولو جزئی در نحوه جذب دانشجویان دکتری که حتماً با هدف بهبود وضعیت و سطح علمی دانشگاه‌ها و مشخصاً تحصیلات تکمیلی صورت گرفته نیازمند بررسی دقیق‌تر و الحاق تبصره‌ها یا حتی تغییر ساختار کلی و ارائه مدل و الگویی جدید باشد.

---------- Post added at 01:44 AM ---------- Previous post was at 01:40 AM ----------

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

M E S S I
22-09-2011, 12:38
با حذف کنکور حاشیه های آن چه می شود؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سال 86 مجلس شورای اسلامی قانون نحوه پذیرش دانشجو را به تصویب رساند.

قانونی که به زعم کارشناسان با شتاب و بدون توجه به مشکلات آموزش و پرورش تصویب شد. بر اساس مصوبه مجلس هفتم قرار بود کنکور تا سال 90 حذف شود و داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی وارد دانشگاه شوند. آموزش و پرورش و وزارت علوم نتوانستند قانون را طبق زمانبندی مجلس اجرا کنند.
آموزش و پرورش نمی تواند سوابق تحصیلی داوطلبان را به سازمان سنجش اعلام کند. هر چند حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش اعلام کرده بود که نرم افزاری را برای تسهیل و تسریع در آماده کردن سوابق تحصیلی دانش آموزان تهیه کرده است. با این حال در کنکور امسال هم آموزش و پرورش نتوانست سوابق تحصیلی را اعلام کند و همچنان معدل سال سوم دبیرستان ملاک سازمان سنجش برای اجرای قانون 15 درصد بود.
مجلس دو سال به زمان تعیین شده قبلی اضافه کرد و حالا قرار است دولت قانون حذف کنکور را در سال 92 اجرا کند. مجلس از این تاخیر گله مند است. رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می گوید : در اجرای این قانون کم کاری از جانب دولت بوده است و هر دو وزارتخانه آموزش و پرورش و علوم وتحقیقات را مقصر می داند. در کنکور 89 سوابق تحصیلی داوطلبان تا حد 15 درصد موثر بود. این درصدی است که باید سال 87 اعمال می شد.
وزیر پیشین آموزش و پرورش، حذف کنکور را بی عدالتی می دانست و وزیر سابق علوم نیز با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش آمادگی حذف کنکور را ندارد کار جدی برای اجرای این قانون انجام نداد. به طور معمول وقتی قرار است دو وزارتخانه کار مشترکی انجام دهند، آن کار یا انجام نمی شود و یا با تاخیر فراوان و به صورت ناقص انجام می شود. ضمن اینکه وزرا معمولا سلایق خود را در اجرای قانون دخالت می دهند.
اگر دانشگاه های ما مستقل باشند و هر دانشگاهی در سیاستگذاری های خود آزاد باشد، پذیرش دانشجو نیز توسط دانشگاه ها و به صورت جداگانه صورت می گیرد. اما در حال حاضر با استقلال دانشگاه ها فاصله داریم ، بنابراین سیاست پذیرش متمرکز دانشجو تداوم می یابد.واضعان قانون حذف کنکور در سال 86 تصور می کردند با حذف کنکور و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی ، گزینش دانشجو عادلانه تر خواهد شد و اضطراب و نگرانی داوطلبان جای خود را به آرامش می دهد و بساط تجارت آموزشی که حول مساله کنکور شکل گرفته است برچیده می شود. اما کارشناسان هشدار می دهند که با جایگزین شدن سوابق تحصیلی هیچ یک از این مشکلات حل نمی شود.
برخلاف تصور با افزایش ظرفیت پذیرش دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور و آزاد ، رقابت در کنکور کاهش نیافته است. هم اکنون بعضی دانشگاه ها با صندلی خالی مواجهند . اما رقابت اصلی بر سر حدود ده رشته مهندسی ، پزشکی و حقوق و... در دانشگاه های دولتی و برتر پایان ناپذیر است.
قبولی درکنکور همچنان به صورت یک کالای کمیاب باقی مانده است.وقتی در آزمون تخصصی پزشکی با 16 هزار داوطلب و برگزاری متمرکز و تمهیدات امنیتی و حفاظتی شدید ، دو روز پیش ازبرگزاری امتحان ، سوالات از چند کانال به فروش می رسد ؛ در وسعتی به پهنای ایران برای جلوگیری از وقوع تقلب و تخلف هایی مانند ؛ فروش نمره در دبیرستانها ، تخلف در تصحیح اوراق امتحانات تشریحی ، پارتی بازی؛ نمره سازی و... در بیش از هفتصد منطقه و هزاران حوزه امتحانی چه تدابیری اندیشیده شده است؟
بازار تجارت آزاد برای ورود به دانشگاه در رشته های مطلوب نه تنها از بین نمی رود، بلکه به دبیرستان ها کشیده می شود. کلاس های درس دبیرستان به کلاس کنکور تبدیل می شوند و نمره هر امتحانی مانند کنکور اهمیت حیاتی پیدا می کند. مافیای کلاس کنکور اگر وجود داشته باشد به دبیرستانها نفوذ می کند.

M E S S I
26-09-2011, 16:55
بازگشایی دانشگاه‌ها در سایه تبعیض و فشار


تبعیض جنسیتی، جداسازی دانشگاه‌ها و فشار به فعالان دانشجویی زندانی و محروم از تحصیل، سرخط اخبار دانشجویی در آستانه‌ی سال تحصیلی تازه است. اعتراض‌های فعالان صنفی به اقدامات رفاهی نامناسب نیز همچنان ادامه دارد.
سال تحصیلی جدید در دانشگاه‌های کشور در شرایطی آغاز می‌شود که دانشگاه و دانشجویان با فشارهای امنیتی، تبعیض‌های جنسیتی و شرایط نامناسب تحصیلی و اقامتی مواجه هستند.
کامران دانشجو، وزیر علوم و تحقیقات و فن‌آوری کشور در پیام خود به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه‌ها، سال ۱۳۹۰ را که از سوی آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، سال «جهاد اقتصادی» نام گرفته است، فرصتی مناسب برای جامعه‌ی دانشگاهی در جهت بسط و گسترش فعالیت‌های علمی و پژوهشی با ویژگی «جهادی» دانسته است.
وزیر علوم که ماه مهر را ماه «فضیلت، دانش و ارزش» دانسته، ابراز امیدواری کرده است که دانشجویان کشور در راه «مهرورزی، عدالت‌خواهی و معنویت‌گرایی به عنوان ارزش‌های والای جامعه اسلامی» بکوشند.
کامران دانشجو در شرایطی از بسط و گسترش فعالیت‌های علمی و پژوهشی صحبت می‌کند، که طرح‌هایی چون «بومی‌سازی علوم انسانی» در کشور و سهمیه‌بندی‌ جنسیتی که حق بسیاری از دختران داوطلب ورود به دانشگاه‌ها را نقض می‌کند، همچنان ادامه دارند.
سه ماه بعد از آن‌که محمود احمدی‌نژاد، رئیس دولت دهم، در پی اعتراض‌ها دستور توقف طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها را به وزارت علوم ابلاغ کرد، کامران دانشجو دوباره از تفکیک جنسیتی دانشگاه‌های کشورسخن می‌گوید.
او در مراسم امضای تفاهم‌نامه‌ی همکاری میان حوزه‌های علمیه و وزارت علوم با اشاره به مصوبه‌ی شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور گفته است:«هرگاه از نظر آموزشی و امکانات مشکلی وجود نداشته باشد، کلاس‌های دانشجویان دختر و پسر طبق مصوبه‌ی شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۶۶ باید جدا باشد.»
وزیر علوم و تحقیقات و فن‌آوری که جداسازی جنسیتی کلاس‌های درس را بخش مهمی از طرح «اسلامی کردن دانشگاه‌ها» دانسته، تاکید کرده است که «اسلامی کردن دانشگاه‌ها یک ریال هم بودجه نمی‌خواهد، تنها نیاز به مقداری اراده دارد.»
کامران دانشجو که گفته «چه ایرادی دارد تا در هر استان دانشگاهی دخترانه داشته باشیم؟»، از طرح «بومی‌سازی علوم انسانی» در کشور حمایت کرده و افزوده که محتوای غرب‌زده‌ی دروس دانشگاهی رشته‌های علوم انسانی، نه کاری سیاسی که کاری عقیدتی و اسلامی است.
جدایی جنسیتی دانشجویان به شکل رسمی در سال جاری با تفکیک جنسیتی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی و تاسیس دانشگاه‌های دخترانه کلید خورده است. شش واحد دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در سال جاری تفکیک جنسیتی شده‌اند و وزیر علوم تاکید کرده است که در هر دانشگاهی که امکانات برای اعمال جداسازی هنوز فراهم نیست، ردیف‌های صندلی دانشجویان دختر و پسر در کلاس‌ها جدا شود.
علی‌رغم ابلاغیه کتبی محمود احمدی‌نژاد خطاب به وزیر علوم، طرح جداسازی جنسیتی دانشگاه‌ها همچنان با جدیت دنبال می‌شود و نه رئیس‌جمهور و نه وزیر علوم، توضیحی درباره‌ی این روند که خلاف ابلاغ یاد شده است، ارائه نکرده‌اند.

ادامه‌ی سهیمه‌بندی جنسیتی در دانشگاه‌های سراسری
اعلام نتایج آزمون ورودی دانشگاه‌های کشور در تابستان سال جاری، حیرت بسیاری از داوطلبان ورود به دانشگاه‌ها و فعالان دانشجویی را به دنبال داشت. در واقع طرح سهمیه‌بندی جنسیتی در دانشگاه‌ها از چند سال قبل و به‌ویژه در رشته‌های پزشکی و برخی شاخه‌های مهندسی اعمال می‌شد، اما امسال این سیاست در تقریبا همه دانشگاه‌های سراسری و در رشته‌های بیشتر اجرا شده است.
آمارها نشان می‌دهند که ۶۸ درصد داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، دختران و تنها ۳۲ درصد داوطلبان پسران بوده‌اند. با این‌حال در لااقل ۴۰ دانشگاه کشور داوطلبان پسر با نمره‌های پایین‌تر از رقبای دختر پذیرش شده‌اند و در برخی دیگر از دانشگاه‌ها پذیرش تنها به شکل تک جنسیتی و از میان داوطلبان پسر صورت گرفته است.
با وجود اعتراض‌ داوطلبانی که به‌رغم کسب نمره‌ی لازم از ورود به دانشگاه‌ها باز مانده‌اند، مسئولان برخی واحدهای دانشگاهی منکر اعمال سهمیه‌بندی جنسیتی می‌شوند. عبدالله فلاح شجاعی، معاون آموزشی دانشگاه گیلان در گفت‌وگو با خبرگزاری «ایسنا» اعلام کرده که هیچ سهمینه‌بندی جسنیتی در پذیرش دانشجو در این دانشگاه صورت نگرفته است.
این ادعای شجاعی در شرایطی مطرح می‌شود که دفترچه آزمون انتخاب رشته و پذیرش دانشجویان نشان می‌دهد که در گروه علوم تجربی این دانشگاه، در رشته‌هایی چون مهندسی شیمی، مهندسی منابع طبیعی و مهندسی کشاورزی پذیرش داوطلبان مرد دوبرابر داوطلبان زن بوده است. در گروه رشته‌های فنی این دانشگاه نیز رشته‌ی مهندسی کشاورزی تنها برای داوطلبان مرد ارائه شده و در همه‌ی رشته‌های فنی دیگر نیز تعداد داوطلبان مرد پذیرش شده، بیشتر از داوطلبان زن با نمره‌های یکسان یا بالاتر است.

دانشجویان ممنوع‌التحصیل
فشارهای مسئولان امنیتی و کمیته‌های انضباطی علیه دانشجویان فعال و منتقد همچنان ادامه دارد. در آستانه‌ی سال تحصیلی جدید، مجید توکلی، فعال دانشجویی که در زندان رجایی‌شهر دوران حبس خود را می‌گذراند، در حکمی بی‌سابقه به محرومیت مادام‌العمر از تحصیل محکوم شد.
این حکم که از سوی قاضی صلواتی، رئیس شعبه‌ی ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی صادر شده است، بنا به درخواست وزارت علوم و تحقیقات و فن‌آوری به پرونده‌ی سابق این فعال دانشجویی اضافه شده است. در قوانین کیفری ایران بند و ماده‌ای برای محروم کردن شهروند از حق ادامه‌ی تحصیل برای همه‌ی عمر وجود ندارد و این اولین بار است که چنین حکمی برای یک دانشجو صادر می‌شود.
از سوی دیگر دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در پیامی که در وب‌سایت‌های دانشجویی منتشر شده، اعلام کرده‌اند که روز سه‌شنبه، ۵ مهرماه، در اعتراض به حکم ۶ سال حبس تعزیری علی‌اکبر محمدزاده و بازداشت غیرقانونی کوهیار گودرزی که هر دو از دانشجویان این دانشگاه هستند، دست به تجمع اعتراضی خواهند زد.
در آستانه سال تحصیلی جدید، اعتراض فعالان صنفی دانشگاه‌ها به کیفیت نامناسب امکانات رفاهی خوابگاه‌ها و غذای سلف‌ سرویس‌های دانشگاه‌ها شروع شده و برخی از مسئولان را وادار به موضع گیری کرده است.
روح‌االه طالبی، معاون دانشجویی دانشگاه علم و صنعت در واکنش به اعتراض نسبت به افزایش نرخ غذا در این دانشگاه گفته که اقدامات کارشناسی لازم توسط صندوق رفاه دانشجویی صورت گرفته است تا به دانشجویان فشار مالی وارد نشود. وی توضیحی درباره ‌چگونگی این اقدامات ارائه نکرده است.

Reza31001
26-09-2011, 18:12
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در رابطه با ماده 3 (ميهمان مبنا) آيين نامه ميهماني و انتقال دانشجويان دوره هاي كارداني وكارشناسي دانشگاهها و موسسات آموزش عالي دولتي وغيردولتي آزمون سراسري سال 1390

بدين وسيله به اطلاع متقاضيان استفاده از ماده 3 آيين نامه ميهماني و انتقال دانشجويان مصوب 10/7/89 وزارت علوم، تحقيقات وفناوري در قالب دانشجوي ميهمان مبنا مي رساند كه لازم است با مطالعه دقيق بندهاي اين اطلاعيه درصورت واجد شرايط بودن نسبت به ارسال تقاضاي خود منحصراً ازطريق سايت سازمان سنجش آموزش كشور اقدام نمايند.
الف- شرايط وضوابط كلي متقاضيان
1- متقاضي بايستي در رشته هاي متمركز آزمون سراسري سال 1390 در يكي از مقاطع كارداني يا كارشناسي پذيرفته شده باشد و در موسسه محل قبولي ثبت نام نموده و به عنوان دانشجو تلقي گردد.
تبصره1-پذيرفته شدگان رشته‌هاي داراي شرايط خاص در اين مرحله مشمول استفاده از آيين نامه نمي شوند.
تبصره2- پذيرفته شدگان رشته هاي مختلف تحصيلي دانشگاههاي علوم پزشكي ( به عبارتي دانشگاهها وموسسات آموزش عالي وابسته به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي)، پذيرفته شدگان رشته دكتري دامپزشكي و دانشگاه آزاد اسلامي مشمول استفاده از اين آيين نامه نمي شوند.
تبصره3- دانشجويان پذيرفته شده در آزمونهاي سراسري قبل از سال 1390 دراين مقطع زماني مشمول استفاده از آيين نامه نمي شوند.
2-دانشجوياني مي توانند متقاضي شوند كه دانشگاه محل قبولي آنان خارج از شهر محل سكونت دائمي خانواده دانشجو باشد.
3- شرط دارا بودن نمره در هريك از دانشگاههاي گروههاي 2 تا 6 داشتن حداقل 85درصد، دانشگاههاي گروه 7 داشتن حداقل 90 درصد، و براي دانشگاههاي گروه 8 داشتن حداقل 95 درصد نمره آخرين فرد پذيرفته شده در سهميه مربوط باتوجه به سهميه متقاضي در همان رشته قبولي مي باشد.
4- دانشجويان پذيرفته شده در
- دوره روزانه براي دوره هاي روزانه، شبانه، دانشگاه پيام نور، نيمه حضوري، مجازي و بين الملل و موسسات غيرانتفاعي.
- دوره شبانه براي دوره شبانه، دانشگاه پيام نور، نيمه حضوري ، مجازي و بين الملل و موسسات غيرانتفاعي.
- دانشگاه پيام نور براي دانشگاه پيام نور، نيمه حضوري، مجازي و بين الملل و موسسات غيرانتفاعي.
- دوره هاي نيمه حضوري براي دانشگاه پيام نور ، نيمه حضوري ، مجازي و بين الملل و موسسات غيرانتفاعي.
- دوره‌هاي مجازي و بين الملل براي دوره‌هاي مجازي و بين الملل و موسسات غيرانتفاعي
- موسسات غيرانتفاعي براي موسسات غيرانتفاعي
مي توانند متقاضي شوند و ميهمان شدن به عكس امكان پذير نمي باشد.
5- از آنجا كه يكي از شرايط موافقت با ثبت نام افرادي كه به عنوان ميهمان مبنا به دانشگاه مقصد معرفي مي‌شوند احراز سكونت دائمي خانواده دانشجو در محل دانشگاه مورد تقاضا مي‌باشد لذا متقاضي لازم است به اين موضوع توجه كند و بديهي است پس از معرفي مي‌بايست يكي از مدارك ذيل را ارائه دهد.
1ـ5ـ سند ملكي به نام پدر يا مادر يا همسر يا فرد متقاضي در همان محل
2ـ‌5ـ حكم اشتغال پدر يا مادريا همسر و يا فرد متقاضي در همان محل
3ـ5ـ جواز كسب پدر يا مادر يا همسر و يا فرد متقاضي در همان محل
6- تعداد افرادي كه به عنوان ميهمان از طريق سازمان معرفي خواهند شد با توجه به ضوابط و درصدهاي تعيين شده از طرف وزارت علوم، تحقيقات و فناوري خواهد بود.
7- توضيح متقاضيان واجد شرايط بر اساس نمرات داوطلبان انجام مي‌گيرد و در شرايط مساوي اولويت معرفي تا سقف تعيين شده با دانشجويان دختر مي‌باشد.
ب ـ‌ اقداماتي كه توسط دانشجو بايستي صورت پذيرد
1- با توجه به اينكه پرداخت هزينه بررسي تقاضا بصورت اينترنتي انجام مي‌شود دانشجو بايستي از ساعت 18 روز سه‌شنبه 5/7/90 و حداكثر لغايت روز دوشنبه 11/7/90 به سايت سازمان به آدرس
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید مراجعه و از طريق پرداخت الكترونيكي با استفاده از كارتهاي عضو شبكه بانكي شتاب مبلغ 40000 ريال (4000 تومان) بابت هزينه بررسي تقاضا پرداخت و نسبت به دريافت كد رمز اقدام نمايد.
2- به بخش مربوط به ارسال تقاضاي فرم ميهمان مبنا مراجعه و با ورود به اين بخش به درج اطلاعات لازم و كد رمز نسبت به تكميل فرم تقاضاي ميهمان مبنا اقدام نمايد.
تذكر خيلي مهم :
نظر به اينكه پرداخت وجه از طريق سيستم پرداخت الكترونيكي به مفهوم متقاضي شدن نيست و فرد متقاضي بايستي حتماً به بخش مربوط براي تكميل فرم تقاضاي ميهمان مراجعه و انتخابهاي خود را مشخص نمايد . لذا به داوطلبان گرامي تاكيد مي گردد كه حتماً فرم مربوط را تكميل نمايند و بديهي است درخصوص افرادي كه صرفاً پول واريز نمايند ولي فرم تقاضا را تكميل ننمايند ، هيچگونه اقدامي صورت نخواهد پذيرفت .
3- براي تكميل فرم دانشجو بايستي كد رشته محلهاي مورد تقاضاي خود را (حداكثر 10 كد رشته) با توجه به استان محل سكونت دائمي خانواده درج نمايد (كد رشته محلها همان كد رشته محلهاي مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (دفترچه شماره 2) حسب گروه آزمايشي داوطلب مي‌باشد)
4- چنانچه دانشجوي متقاضي واجد شرايط و ضوابط مندرج در اين اطلاعيه و آيين نامه مربوط نباشد بديهي است به تقاضاي وي ترتيب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختي وي قابل استرداد نيست.
5- به هرگونه تقاضايي كه به غير از روش تعيين شده در اين اطلاعيه (خارج از سايت سازمان) و يا بيش از يكبار ارسال گردد ترتيب اثر داده نخواهد شد و متقاضيان از مراجعه حضوري به سازمان اكيداً خودداري نمايند.
6- نظر به اينكه نتيجه بررسي تقاضاي دانشجو از طريق اين سازمان به دانشگاه مبدا (دانشگاه محل قبولي اوليه دانشجو) ارسال خواهد شد. لذا متقاضيان براي اطلاع از نتيجه بررسي تقاضاي خود پس از يك ماه به آموزش دانشگاه محل تحصيل مراجعه نمايند و از تماس يا مراجعه حضوري به سازمان سنجش جداً خودداري شود.برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید


پ ن: کلا از هر شرایطی استفاده میکنن که مردم رو تیغ بزنن!

M E S S I
26-09-2011, 21:34
خب اینجام هیچکی نیست (مدیر) یه پست غیر مرتبط (اسپم) در کنیم:(:31:)


كاهش ظرفيت كارشناسي "دانشگاه‌هاي مادر" و حركت به سمت تحصيلات تكميلي

خبرگزاری فارس: وزیر علوم گفت: دانشگاه‌های مادر کشور با کاهش ظرفیت‌های خود در دوره کارشناسی، ظرفیت‌های خود را برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی افزایش دهند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، پیرو مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری و تصمیم جلسه اخیر این شورا مبنی بر "بررسی چگونگی برگزاری آزمون دوره دکتری و افزایش دانشجو در این مقطع" جلسه‌ای با حضور محمدرضا مخبردزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، حجت‌الاسلام محمد محمدیان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، تعدادی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی و نمایندگان برخی دانشگاه‌های کشور در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

در این جلسه صاحب‌نظران و نمایندگان دانشگاه‌های کشور بر افزایش ظرفیت دانشجویان دوره دکتری تأکید و اتفاق‌نظر داشتند و در خصوص نحوه عملیاتی شدن، نقاط ضعف و قوت، چالش‌ها و راه‌کارهای آن پیشنهاداتی ارائه کردند.

* با ظرفیت هیئت علمی فعلی می‌توانیم 20000 دانشجوی دکتری داشته باشیم

کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این جلسه با اشاره به اینکه امروز در دانشگاه‌های کشور 40000 هزار عضو هیئت علمی با مرتبه استادیار و بالاتر وجود دارد، گفت: اگر هر 2 نفر از این اعضای هیئت علمی 1 دانشجوی دکتری را راهنمایی کنند باید بتوانیم 20000 دانشجوی دکتری داشته باشیم.

* اگر پاسخ‌گوی متقاضیان دکتری نباشیم، تعداد زیادی از آنها به دانشگاه‌های دیگر کشورها خواهند رفت

وی افزود: در حال حاضر 130000 هزار متقاضی برای مقطع دکتری در کشور وجود دارد و اگر ما پاسخ‌گوی آنها نباشیم، تعداد زیادی از این افراد به دانشگاه‌هایی در دیگر کشورها برای تحصیل خواهند رفت و علاوه بر معضلات فرهنگی که برای آنها ممکن است به ‌وجود آید، سطح علمی قابل قبولی نیز نخواهند داشت چرا که دانشگاه‌های ما از بسیاری از این دانشگاه‌ها به لحاظ علمی بالاتر و مقبول‌تر هستند.

* تعداد زیادی از دانشگاه‌های ما از نظر امکانات و تجهیزات دارای سطح قابل قبولی هستند

وزیر علوم تصریح کرد: تعداد زیادی از دانشگاه‌های ما از نظر امکانات و تجهیزات دارای سطح قابل قبولی هستند و برخی تمهیدات نیز متناسب با افزایش ظرفیت اندیشیده شده است.

* باید بسترهای لازم برای گرفتن دانشجوی دکتری را در اکثر دانشگاه‌ها فراهم کرد

وی با بیان اینکه در دانشگاه‌های برخی شهرها، ماندگاری اساتید به‌دلیل اینکه اجازه گرفتن دانشجوی دکتری وجود ندارد پائین است، گفت: باید بسترهای لازم برای گرفتن دانشجوی دکتری در دانشگاه‌های این مناطق را فراهم کرد و فاصله این دانشگاه‌ها را با دانشگاه‌های مراکز استان‌ها کم کرد.

* اساتید دانشگاه‌های ما به لحاظ علمی از دانشگاه‌های دیگر کشورها چیزی کم ندارند

دانشجو در پایان خاطرنشان کرد: اساتید دانشگاه‌های ما توان راهنمایی تعداد بیشتر دانشجویان مقطع دکتری را دارند و به لحاظ علمی از دانشگاه‌های دیگر کشورها چیزی کم ندارند.

وی در پاسخ به برخی از اظهارنظرها مبنی بر بی‌کیفیت بودن خروجی‌های دانشگاه‌های کشور، گفت: اگر این مطلب صحت دارد، چرا کشورهای دیگر به دنبال جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های ما هستند.

دانشجو در این جلسه پیشنهاد داد که "دانشگاه‌های مادر کشور" با کاهش ظرفیت‌های خود در دوره کارشناسی، ظرفیت‌های خود را برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی افزایش دهند.

M E S S I
26-09-2011, 21:41
بچه ها ما از ساعت 8 صبح تا ساعت 6 بعدازظهر دانشگاهیم اونم از روز شنبه تا چهارشنبه ، به نظرتون این طبیعیه؟ مهندسی معماری میخونم ترم یکم با 17 واحد
یکم زیاده...
به هر حال چاره ای نیست!:14:باید یه کاریش کنی.
مال من که یکشنبه تا چهارشنبه هستش، که یکشنبه هم فقط یه کلاس 2 ساعته دارم.
کلاسای من از هفته ی بعد شروع میشه.
مال شما چطور؟

---------- Post added at 11:41 PM ---------- Previous post was at 11:38 PM ----------

فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های آمریکا در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد:
شريف، تهران و صنعتي اصفهان برترين‌ دانشگاه‌هاي كارشناسي دنيا
خبرگزاری فارس: استاد دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: مجله نیوزویک در مقاله‌ای اعلام کرد که دانشگاه‌های تهران، صنعتی اصفهان و صنعتی شریف در مقطع کارشناسی جزو بهترین‌ دانشگاه‌های دنیا هستند و حتی از دانشگاه‌های برکلی و استنفورد نیز برترند.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، موضوع خروج دانشجویان و نخبگان از کشور و ادامه تحصیل در دانشگاه‌های غربی و آمریکایی یکی از دغدغه‌های وزارت علوم دولت دهم بوده است و مسئولان وزارت علوم سعی داشتند تا با ایجاد شرایط و تسهیلاتی، میزان خروج این دانشجویان و نخبگان را کاهش دهند.

غلامرضا قربانی استاد دانشگاه صنعتی اصفهان که مدت 22 سال است که در رشته کشاورزی با گرایش علوم دامی مشغول به تدریس است، از جمله اساتیدی است که 13 سال از عمر علمی خود را در دانشگاه‌های آمریکا به سر برده و مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری خود را از 2 دانشگاه‌ ایالتی اوکلاهاما و کنتاکی آمریکا اخذ کرده است. وی اخیراً برای یک فرصت مطالعاتی سفری به مدت 6 ماه به آمریکا داشته است.

خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس در گفت‌وگو با قربانی از وی دلایل خروج دانشجویان و نخبگان کشورمان و همچنین وضعیت علمی دانشگاه‌های آمریکایی و غربی را جویا شده است که متن این مصاحبه به شرح ذیل است:

* فارس: در ابتدا وضعیت علمی دانشگاه‌های آمریکا را تشریح کنید؟

- قربانی: اگر بخواهیم وضعیت علمی دانشگاه‌های آمریکا را ارزیابی کنیم می‌توانیم به سایت‌های این دانشگاه‌ها مراجعه کنیم. دانشگاه‌های آمریکا در چند دهه گذشته جزو بهترین دانشگاه‌های دنیا بوده‌اند و از 10 دانشگاه برتر دنیا 8 دانشگاه مربوط به کشور امریکاست.

علت پیشرفت‌های علمی این کشور، سیاست‌هایی بوده است که 70 سال پیش عملی شده است. آمریکا در سال 1945 با تصویب قانونی اعلام داشت که مسیر پیشرفت این کشور باید از طریق دانشگاه طی شود.

دولتمردان آمریکایی این قانون را از سوی رئیس جمهور وقت در مجلس سنا به تصویب رساندند و از آن موقع بود که آمریکا توانست جهش فوق‌العاده علمی را در جهان داشته باشد.

جهش علمی آمریکا مصادف با نابودی زیرساخت‌های اروپا پس از جنگ جهانی دوم بود و این فرصت مناسبی بود تا آمریکا از سایر کشورهای دنیا پیشی بگیرد و به جایی برسد که امروز قرار دارد.

*فارس: در حال حاضر فعالیت‌های دانشجویانی که در دانشگاه‌های آمریکا تحصیل می‌کنند، در چه حدی است؟

- قربانی: بنده حدود 13 سال در آمریکا تحصیل کردم و مشاهده کردم که بودجه بسیار هنگفت یعنی 3.5 تا 4 درصد درآمد ناخالص ملی آمریکا به بخش تحقیقاتی اختصاص پیدا میکند.

حسن کشور آمریکا و برخی کشورهای اروپایی این بود که علاوه بر سرمایه‌گذاری دولت، بخش صنعت نیز در زمینه تحقیقات و پژوهش ورود پیدا کرده و به همین دلیل در دهه‌های گذشته پیشرفت‌های قابل توجهی را داشته‌اند و توانسته‌اند حرف اول و آخر را در علم و فناوری در جهان بزنند.

پس از 22 سال تدریس در دانشگاه‌های ایران، تفاوت‌های فاحشی را اکنون در دانشگاه‌های آمریکا نسبت به سال‌های گذشته مشاهده می‌کنیم.

در گذشته امکانات فوق‌العاده، گرندهای بالا و حجم اساتید و دانشجویان در آمریکا قابل توجه بود اما اکنون روند فعالیت‌های دانشگاه‌های آمریکایی نشان می‌دهد طی یک دهه گذشته افول فعالیت‌های علمی در آمریکا آغاز شده و به جای آن کشورهای دیگر فعالیت‌های علمی دارند.

بر اساس این روند، پیش‌بینی می‌شود کشورهایی مانند چین در سال 2015 دانشگاه‌های آمریکایی را کاملاً در ابعاد چاپ مقالات علمی عقب بزنند.

این در حالی بود که روزی تمامی دانشگاه‌های قاره اروپا نمی‌توانستند به اندازه دانشگاه‌های آمریکایی مقاله چاپ کنند.

اکنون کشور چین با تربیت نیروهای علمی و ارسال هزاران نخبه به کشورهای دنیا گوی سبقت را از آمریکا گرفته است.

*فارس:ارزیابی شما از امکانات دانشگاه‌های ایران در مقایسه با امکانات دانشگاه‌های آمریکایی و اروپایی چیست؟

-قربانی: ایران از نظر فعالیت‌های علمی فاصله زیادی با کشورهای غربی و ‌آمریکا دارد. درست است که رشد 11 برابری نسبت به متوسط جهانی داشته‌ایم اما در حال حاضر کشوری مانند آمریکا سالانه 500 هزار مقاله علمی چاپ می‌کنند اما دانشگاه‌های ایران کل مقالات علمی را که در سال منتشر می‌کنند حدود 20 هزار است. از نظر تعداد مقالات علمی و کیفیت این مقاله تفاوت‌ها میان دانشگاه‌های کشورمان و دانشگاه‌های غربی و آمریکایی فاحش است.

اما به دلیل توجه ویژه‌ای که مقام معظم رهبری به بحث علم و فناوری داشتند وکمک‌های دولت‌های نهم و دهم اکنون نسبتاً رشد علمی خوبی داشته اما اکنون فاصله زیادی با دانشگاه‌های کشورهای پیشرفته داریم و این فاصله آنقدر نیست که نتوان آن را پیمود.

اگر بتوانیم مانند کشورهای آمریکایی و غربی 3.5 تا 4 درصد تولید ناخالص ملی خود را به بحث پژوهش اختصاص دهیم و امکانات پژوهشی را در دانشگاه‌ها فراهم کنیم، می‌توانیم به این مهم دست پیدا کنیم. البته نباید فراموش کرد که امکانات پژوهشی باید هدفمند باشند و نباید صرفاً به چاپ مقاله ختم شود.

محققان و دانشجویان کشورمان نشان دادند که از پتانسیل بالایی برخوردارند. کشوری که روزگاری کمتر از هزار مقاله علمی داشت اکنون تعداد مقاله‌های آن حدود 30 برابر افزایش یافته و این نشان می‌دهد پتانسیل بالایی برای پیشرفت داریم.

تاریخ کشورمان نشان می‌دهد که ایران مرجعیت علمی داشته است اما متاسفانه به دلیل وابستگی مسئولان در رژیم‌های گذشته، تنزل کرده و به وضعیت کنونی رسیدیم.

باید بودجه هدفمند به دانشگاه‌ها اختصاص داده شود تا دانشگاه‌ها در تمامی موارد هدفمند عمل کنند. باید شرایطی را فراهم کنیم تا نخبگان کشورمان نخواهند ایران را ترک کنند. ما بهترین نیروهای علمی خود را در سال‌های اخیر از دست داده‌ایم و باید توجه داشت که نیروی انسانی بزرگترین ثروت یک کشور است و حرف اول را می‌زند.

متاسفانه طی چند سال اخیر بزرگترین ضربه را به کشور وارد کردیم و نتوانستیم نخبگان خود را جذب کنیم و سالانه هزاران نیروی خود را از دست دادیم.

*فارس: به نظر شما راه حل عدم خروج دانشجویان و نخبگان از کشور تا تحصیل آنان در دانشگاه‌های خارجی چیست؟ اکنون شاهد افزایش ظرفیت پذیرش در دوره‌های تحصیلات تکمیلی هستیم اما هنوز درصد خروج دانشجویان و نخبگان در کشور پایین نیامده است.

- قربانی: به نظر من نه تنها درصد خروج دانشجویان و نخبگان از کشور پایین نیامده، بلکه افزایش هم یافته است. چندی پیش به عنوان نماینده رؤسای دانشگاه‌ها در مقابل رئیس جمهور سخنرانی کردم و در آنجا اشاره کردم که راه حل جلوگیری از خروج نخبگان از کشور فراهم کردن نیازهای تحقیقاتی آنان است.

یک دانشجوی کارشناسی و یا کارشناسی ارشد ایرانی چرا باید کشورمان را ترک کند؟ آیا برای این ایران را ترک می‌کنند تا در کشورهای غربی بتوانند زندگی مادی بهتری داشته باشد یا اینکه نیازهای تحقیقاتی خود را برطرف کند؟ این دست از دانشجویان و نخبگان مشاهده می‌کنند در کشورمان نمی‌توانند نیازهای تحقیقاتی خود را برآورده کنند و چون می‌دانند دارای پتانسیل و ایده هستند به کشورهای دیگر عزیمت می‌کنند تا بتوانند نیازهای تحقیقاتی خود را برآورده کنند.

مجله نیوزویک در حدود 3 سال پیش در مقاله‌ای اعلام کرد که دانشگاه‌های تهران، صنعتی اصفهان و صنعتی شریف در مقطع کارشناسی جزو بهترین‌ دانشگاه‌های دنیا هستند و در این مقاله تاکید شده است که این سه دانشگاه ایرانی حتی از دانشگاه‌های برکلی و استنفورد نیز برتر هستند. اما متأسفانه علی‌رغم داشتن چنین پتانسیلی نتوانسته‌ایم در سطوح تحصیلات تکمیلی سرمایه‌گذاری خوبی داشته باشیم.

در حال حاضر آزمایشگاه‌های دانشگاه‌های کشورمان از نظر امکانات فوق‌العاده فقیرند و اساتید ما از نظر ایده‌پردازی ضعیف هستند چون دانشگاه‌ها با بخش صنعت ارتباط ندارند.

من هنوز بر روی صحبت‌های خود پافشاری می‌کنم و تأکید می‌کنم که اگر به بخش تحقیقات در دانشگاه‌ها ارزش گذاشته نشود و نیازهای کشور از مسیر دانشگاه طی نشود، قطعا دانشجوی ایرانی احساس مفید بودن نخواهد کرد و برای تحصیل و تحقیقات در کشور حضور نخواهد یافت.

همانطور که مقام معظم رهبری تأکید داشته‌اند، می‌توانیم مرجعیت علمی از دست رفته خود را بازپس بگیریم. اگر بتوانیم نیازهای نیروی انسانی، تحقیقاتی و تجهیزاتی دانشگاه‌ها را تأمین کنیم و در این مسیر هدفمند حرکت کنیم، می‌توانیم در عرض یک دهه به جایگاه اصلی خود برسیم.

* فارس: آیا هنوز هم کشورهای غربی قائل به این هستند که دانشگاه‌های معروف کشورمان در مقطع کارشناسی نسبت به سایر کشورهای دنیا برتر هستند؟

- قربانی: قطعا همین طور است. من فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی در دانشگاه آمریکا هستم. اساتید دانشگاه‌های کشورمان عمدتاً برای تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی به خارج از کشور سفر کرده‌اند و بنابراین خبر از کیفیت مقطع کارشناسی کشورمان نسبت به سایر دانشگاه‌های جهان ندارند.

هنگامی که کیفیت مقطع کارشناسی دانشگاه‌های بزرگ ایران را با سایر کشورهای دنیا مقایسه می‌کنیم اصلا قابل قیاس نیستند و واقعا دانشگاه‌های بزرگ ایران در مقطع کارشناسی سرآمد هستند.

حیف است که نیروهای نخبه تربیت کنیم اما به راحتی و برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی آنان را در اختیار کشورهای غربی بگذاریم. ضربه بزرگتر از این نمی‌توان به یک کشور وارد کرد که این همه نخبه داشته باشیم و آنان را تا مقطع کارشناسی تربیت کنیم اما نتوانیم استفاده بهینه از آنان داشته باشیم و در نهایت این نخبگان را دو دستی تقدیم کشورهای دیگر کنیم.

* فارس: در پایان اگر مطالبی دارید، بفرمایید؟

- قربانی: امیدوارم مسئولان کشور قدر نیروهای نخبه را بدانند و بیش از این به دانشگاه‌ها اهمیت دهند و سعی کنند فقط مسائل علمی را در دانشگاه‌ها مطرح کنند تا به این وسیله بتوانیم نخبگان کشورمان را نگاه داریم.

M-I-L-A-D
05-10-2011, 16:05
معاون دانشجویی وزیر علوم گفت: خارج کردن دانشگاه ها از تصدی گری امکانات دانشجویی همچون غذا، خوابگاه و سرویس ایاب و ذهاب سبب اصلاح معاونت دانشجویی می شود.به گزارش خبرگزاری مهر، محمود ملاباشی در نشست هم اندیشی با استادان دانشگاه صنعتی اصفهان، ضمن اشاره به پتانسیل های موجود جهت ارتقا تحصیلات تکمیلی، افزایش ظرفیت مقاطع تحصیلات تکمیلی همزمان با کاهش ظرفیت در مقطع کارشناسی را از جمله برنامه های این وزارتخانه در دانشگاه های مادر دانست.
وی با تأکید بر عزم این وزارتخانه جهت افزایش ظرفیت این مقاطع، به اختیارات دانشگاه ها در جذب دانشجویان تحصیلات تکمیلی اشاره کرد و افزود: هر یک از این دانشگاه ها می توانند علاوه بر ظرفیت های موجود، از دانشجویان تحصیلات تکمیلی متقاضی پرداخت شهریه نیز جذب کنند.
معاون دانشجویی وزیر علوم با اشاره به افزایش پنج برابری بودجه این وزارتخانه در دولت های نهم و دهم،‌ به توجه ویژه دولت به دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی اشاره کرد و گفت: خارج کردن دانشگاه ها از تصدی گری امکانات دانشجویی همچون غذا، خوابگاه و سرویس ایاب و ذهاب سبب اصلاح معاونت دانشجویی و تعالی آن به سمت اهداف مورد نظر خواهد شد.
رئیس کمسیون دائمی هیئت امنای دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به خط مشی این وزارتخانه در جهت ارزش بخشی به مدارک دانشگاههای داخلی، از اعلام رشته ها و دانشگاههای غیر معتبر خارجی در آینده نزدیک خبر داد.

alavi71
05-10-2011, 23:30
فرصتی طلایی برای جویندگان دانش روز جهان .....
دانشگاه کمبریج تمامی نشریات دو سال قبل خود را از تاریخ 24 اگوست 2011برای شش هفته به صورت رایگان برروی وب سایت زیرقرار داده است:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hermione
25-10-2011, 15:20
بذرافشان:
مهلت ثبت‌نام دانشجویان نمونه تا 6 آبان تمدید شد
خبرگزاری فارس: مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم از تمدید مهلت ثبت‌نام دانشجویان نمونه تا 6 آبان خبر داد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، مجتبی بذرافشان مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تمدید مهلت ثبت‌نام دانشجویان نمونه خبر داد و گفت: متقاضیان شرکت در انتخاب دانشجویان نمونه کشوری می‌توانند تا 6 آبان در سامانه این اداره کل نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

مهلت ثبت‌نام متقاضیان شرکت در انتخاب دانشجویان نمونه کشوری تا پایان مهر بود که تا 6 آبان تمدید شد.

براساس این گزارش، متقاضیان برای شرکت در این رقابت دانشجویی می‌توانند به سامانه الکترونیکی به آدرس:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
مراجعه و ثبت‌نام کنند.
انتهای پیام/
90/08/03 - 14:58

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید"]

hesedahomm
14-11-2011, 22:43
سلام
کسی نمیدونه این مصاحبه هایی که بعضی از رشته ها مثل فقه و حقوق دانشگاههای مذاهب اسلامی و شهیدمطهری تهران دارن چجوریه؟؟؟؟کتبیه یا شفاهی؟؟؟در چه رابطست؟؟

Hasan.M
03-12-2011, 12:00
مدیرکل امور بورس و دانشجویان خارج وزارت علوم که چندی پیش اعلام کرده بود خط قرمز اعزام دانشجو به انگلیس برداشته شده است، اکنون پس از تصویب کاهش روابط کشورمان با انگلیس، تکلیف اعزام دانشجو به این کشور را اعلام کرد.حسن مسلمی نائینی در گفتگو با خبرنگار مهر در این باره گفت: در حال حاضر اعزام دانشجو به انگلیس نداریم و این موضوع تابع سیاست‌های ابلاغی دولت خواهد بود.
مدیرکل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم در پاسخ به اینکه آیا در روزهای اخیر گزارشی مبنی بر اعمال رفتارهای محدودیت‌آمیز در قبال دانشجویان بورسیه و غیربورسیه ایرانی در انگلیس دریافت کرده است، گفت: گزارشی در این زمینه دریافت نشده است.
وی درباره آمار دانشجویان ایرانی بورسیه در انگلستان گفت: بر اساس اعلام رایزن علمی ایران در انگلیس 70 دانشجوی بورسیه در این کشور داریم که 23 نفر از دانشجویان ایرانی بورسیه در انگلیس، مربوط به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستند.
به گفته مدیرکل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم، علیرضا صالحی رایزنی علمی جمهوری اسلامی ایران در انگلیس و ایرلند نیز صبح امروز همراه با دیپلمات‌های ایرانی در انگلیس وارد خاک ایران شد.
مسلمی‌نائینی اضافه کرد: همچنین حدود 4 هزار و 700 دانشجوی ایرانی غیر بورسیه در انگلیس مشغول به تحصیل هستند.

alavi71
15-03-2012, 23:20
سلام
کسی نمیدونه این مصاحبه هایی که بعضی از رشته ها مثل فقه و حقوق دانشگاههای مذاهب اسلامی و شهیدمطهری تهران دارن چجوریه؟؟؟؟کتبیه یا شفاهی؟؟؟در چه رابطست؟؟
بیشتر شفاهی بست هبه دانشگاه
برخی ها هم تحقیقا تمحلی و اینجور چیز ها هم دارن
بیشتر مباحث دینی اعتقادی هست...

alavi71
29-07-2012, 14:57
معاون سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور 91 به صورت pdf از روز دوشنبه 9 مردادماه خبر داد. جلال طباطبایی معاون سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور 91 به صورت pdf از روز دوشنبه 9 مردادماه، گفت: از روز دوشنبه 9 مردادماه دفترچه انتخاب رشته کنکور 91 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می‌شود.

به گفته وی در روز دوشنبه 9 مردادماه دفترچه انتخاب رشته گروه ریاضی فنی و در روز سه شنبه 10 مردادماه دفترچه انتخاب رشته گروه علوم تجربی و علوم انسانی منتشر می‌شود.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه نتایج اولیه کنکور 91 تا روز 15 مردادماه منتشر می‌شود، خاطرنشان کرد: دفترچه انتخاب رشته کنکور 91 از روز 15 مردادماه در باجه‌های پستی کشور موجود است و به داوطلبان ارایه می‌شود.

naser2012
22-08-2012, 15:12
طبق اخرین اخبار چند تا موسسه (ظاهرا یه چیزی تو مایه های دانشگاه غیر انتفاعی هستن) تک جنسیتی در بعضی شهرها ایجاد شده و از امسال قراره دانشجو بگیرن. تو چند شهره دیگه هم قراره بازم ایجاد بشه از این موسسات

alavi71
23-08-2012, 19:43
طبق اخرین اخبار چند تا موسسه (ظاهرا یه چیزی تو مایه های دانشگاه غیر انتفاعی هستن) تک جنسیتی در بعضی شهرها ایجاد شده و از امسال قراره دانشجو بگیرن. تو چند شهره دیگه هم قراره بازم ایجاد بشه از این موسسات

دوست من برخی از دانشگاهها مثل الزهرا تهران فقط تک جنسیتی پذیرش دارند.یعنی منبانای کارشون هم همین هست.
ولی رشته ای تک جنسی اصلا وجود نداره.و مطمئن باشید نخواهد هم داشت
پیروز باشید

sharif laitec
27-05-2013, 16:26
آزمایشگاه یادگیری اطلاعات دانشگاه صنعتی شریف، جشنواره تابستانی کارگاه های آموزش حرفه ای را از 15 تیر لغایت 15 شهریور ماه 92 برگزار می کند .
این جشنواره شامل آموزش و برگزاری مسابقات در حوزه های طراحی وب، برنامه نویسی جاوا، سیستم عامل لینوکس، امنیت و نفوذ، هنرهای دیجیتال و مهندسی شبکه می باشد.
اطلاعا بیشتر و ثبت در وب سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) می باشد.

حتما یه سر بزنید ضرر نمی کنید.