PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه سوال درباره ریکاوری و بکاپ

surena_iran2564
03-05-2008, 10:44
سلام
من یه نوت بوک مدل vgn-fz290n6 دارم و موقعی این دستگاه رو گرفتم ازش بکاپ نگرفتم وحالا هم یه جورایی ریخته بهم.
بکاپ داخل هارد که روش بود هم کار نمیکنه.
سوالم اینه آیا میشه از یه نوت بوک دیگه از همین مدل بکاپ گرفت و سیستم رو ریکاوری کرد؟؟؟؟؟

REGISTERED USER
03-05-2008, 19:11
بله میشه ... اما ویندوز اون با کد دیگری Genuine شده و برای اپدیت مشکل پیدا میکنه ... باید بعد از این کار product key رو در بخش Computer properties ویستا تغییر و به کد رایانه خودتان تغییر دهید ... زیر لپ تاپ این کد نوشته شده ( روی برچسب ویستا بیزینس)

در ضمن پیشنهاد میکنم برای ریکاوری از کنسول خود واییو استفاده کنید و هنگام بوت دکمه F10 رو بزنید و وارد اون بشید ... کار میکنه البته در صورتی که پارتیشن بندی هارد خود را تغییر نداده اید !

akhh
03-05-2008, 19:53
استاد عزيز من مي خواهم به كمك دي وي دي بكاب گرفته شده از خود ويستا . ويستاي اورجينال را برگردانم ولي وقتي دي وي دي را در لب تاب ميگذارم دي وي دي را نميخواند و مستقيم از طريق بوت خود ويستا بالا مي ايد لازم به ذكر است كه من يك پارتيشن لب تاب را به سه پارتيشن تبديل كرده ام با زدن كليد f10 وارد برنامه ريكاوري نميشود
در برنامه setup سيستم محلي براي بوت از سي دي وجود نداردلطفا طريقه صحيح برگشت بكاب به كمك dvd را براي امثال من كه خواسته يا از روي كنجكاوي اين كار را انجام داده اند توضيح دهيد مدل لب تاب من sony vaio vgn-nr160n

REGISTERED USER
04-05-2008, 09:46
خوب من گفتم دیگه اگر پارتیشن safty از بین رفته باشه کار انجام نمیشه !

احتمالا مشکل نخواندن DVD اگر با برنامه vaio recovery disc creator درست شده باشد اینست که اولویت بوت با سی دی رام شما نیست ... وارد Setup bios شوید ( با زدن دکمه F2 ) و الویت اول بوت را به درایور DVD-RW تغییر دهید

توی قسمت boot بایوس گزینه اش مشخصه ... دقیقا یادم نیست کجاست اما first boot باید روی DVD-RW تنظیم بشه ... میتونی با دکمه های + و - کیبورد تغییر بدی

akhh
04-05-2008, 16:37
استاد وقتي وارد برنامه setup boot ميشود براي بوت چندين گزينه وجود داردبشرح ذيل
1- floppy disk drive
2- internal hard disk drive
3- net work
4- usb optical drive
5- usb hard disk drive
6- intrnal optical drive
7- usb flash
با وجود اينكه اصلا لب تاب بنده فلاپي درايو ندارد ولي وقتي dvd ويستا يا xp را در دي وي دي رام ميگذارم از طريق سي دي يا دي وي دي بوت ميشود فقط dvd بكاب گرفته شده را نميدانم چطوري بوت كنم تا از طريق دي وي دي بكاپ سيستم بوت شود ومجددا بكاب روي سيستم نصب شود ممنون ميشوم راهنمائي كنيد

REGISTERED USER
04-05-2008, 20:49
خود DVD بصورت اتوماتیک اجرا میشه ... اگر هر دیسکی بوت اجرا میشه ، پس اونم صد در صد اجرا میشه

احتمالا درست بک اپ نگرفتی یا دی وی دی ها مشکلی دارند وگر نه بمحض قرار دادن DVD شماره 1 بک اپ سونی ، vaio recovery شروع به لود شدن و اجرا میشود

akhh
07-05-2008, 18:13
استاد عزيز من بنا به گفته شما براي چندمين بار از ويستا روي دي وي دي بكاب گرفتم ولي وقتي دي وي دي
را در لب تاب ميگذارم اصلا بوت نميشود .. روي خود هارد لب تاب بكام گرفتم و فايلهاي داخل بكاب را با فايل داخل dvd مقايسه كردم درست همان فايلها موجود است بدون هيچكونه برنامه اتوران ؟؟؟ از روي بكاب گرفته شده داخل خود هارد وقتي dvd ويستارا داخل سيستم ميگذارم و ريستور كامل ميكنم از از طريق فايلهاي ايجاد شده در پارتيشن ريكاوري مجددا سيستم بوت و از روي بكاب گرفته شده روي هادرد نصب ميشود انگار براي اجراي بكاب از dvd يك برنامه اتوران لازم دارد ببخشيد كه نوشته هايم زياد شد

REGISTERED USER
07-05-2008, 23:03
اتوران لازن نیست اصلا اتوران بدون حضور ویندوز معنی نمیده

پیشنهاد میکنم سیستم خود را ببرید بازار و به یک متخصص دیگر هم نشان دهید

akhh
09-05-2008, 10:03
ضمن تشكر از راهنمائيهاي سودمند شما
بعنوان اخرين سئوال ايا اگر لب تاب را مجددا پارتيشن بندي و پارتيشنها را فورمت كنيم ايا باز هم با گذاشتن
dvd بكاب گرفته شده از سيستم سيستم vaio recovery شروع به لود شدن ميكنديا خير
به كمك برنامه هاي recovery موجود در بازار ميتوان بكاب گرفته شده روي dvd را برگرداند

باز هم معذرت ميخواهم بابت مزاحمت ايجاد شده

REGISTERED USER
09-05-2008, 10:24
بعنوان اخرين سئوال ايا اگر لب تاب را مجددا پارتيشن بندي و پارتيشنها را فورمت كنيم ايا باز هم با گذاشتن
dvd بكاب گرفته شده از سيستم سيستم vaio recovery شروع به لود شدن ميكنديا خير

DVD ها یک آپ vaio اگر درست و با خود برنامه vaio recovery disc creator ساخته شده باشند روی تمام سیستم های مشابه خودش بصورت اتوماتیک بوت میشه

به كمك برنامه هاي recovery موجود در بازار ميتوان بكاب گرفته شده روي dvd را برگرداند

خیر ... باید حتما DVD f بک آپ برای خود اون مدل باشه تا با برنامه خاص خودش کار کنه

surena_iran2564
10-05-2008, 21:18
از كجا ميشه فهميد بكاپ گرفته شده بعد از فرمت پارتيشن ها درست عمل كنه ؟؟؟

... کار میکنه البته در صورتی که پارتیشن بندی هارد خود را تغییر نداده اید !

ولي من پازتيشن بندي رو همون اول با پارتيشن مجيك (شايد هم يه برنامه ديگه بود) تغيير دادم.
به غير از درايو c دو تا درايو ديگه هم ايجاد كردم.

surena_iran2564
10-05-2008, 21:41
شرمنده كه تو پست قبلي مطرح نكردم...
من كليد f10 رو زدم و به قسمت ريكاوريه نوت بوك رفتم.
وقتي كه خواستم ريكاوري كنم گفت كه محتويات درايو c فرمت ميشه.
سوالم اينه كه آيا چيزايي كه تو درايو هاي ديگم هست هم پاك ميشه يا نه؟؟

akhh
13-05-2008, 22:04
با كليد f10 منوي edit boot optionبصورت زير
نمايش داده مشود
edit windows boot option for : windows vista
path: \windows\system32\winload.exe
partition : 2
hard disk:cd68db70
{ noexecute=option
فقط در پايين 2كليد تائيد و خروج را دارد
لطفا راهنمائي كنيد

REGISTERED USER
13-05-2008, 22:14
ریکاوری کامل باید بشه .... از صفر با دیسک های اصلی

surena_iran2564
14-05-2008, 07:57
ریکاوری کامل باید بشه .... از صفر با دیسک های اصلی

یعنی باید خودمون پارتیشن رو به حالت نخستش برگردونیم یا با ریکاوری خودبه خود این کار انجام میشه؟؟؟

REGISTERED USER
14-05-2008, 12:40
وقتی با DVD بصورت complete restore کار میکنی برمیگرده به حالت factory setting یعنی همون حالتی که برای اولین بار روشنش کردی

akhh
18-05-2008, 21:25
اقاي ريجستر عزيز
متوجه منظورتان نشدم يعني بعد از زدن كليد f10 و امدن منوي بوت بصورت
edit windows boot option for : windows vista
path: \windows\system32\winload.exe
partition : 2
hard disk:cd68db70
{ noexecute=option
باز هم بايد صبر كنيم تا منوي ريكاوري فعال شود يا اينكه چون من پارتيشن ها را فورمت كرده ام ديگر منو ريكاوري نمي ايد قابل ذكر است كه من پارتيشن ريكاوري را در دارم اگر امكان دارد راهنمائي كنيد چون تمام ويستاهاي را كه ميشناختم نصب كردم ولي مثل ويستاي اورجينال با سيستم من جور نمباشد

REGISTERED USER
19-05-2008, 18:19
پارتیشن ریکاوری موجود هست درست ، اما برنامه vaio recovery اجرا نمیشود ... باید از طریق DVD ریکاوری بشه

این دی وی دی ها را بازار داره

Axim
19-05-2008, 23:57
من نوتبوک اچ پی سری dv6000 دارم. مدل 6755 . دی وی دی بکاپ همراش نبود وقتی خریدم و خودم ساختم با نرم افزارش. چنتا سوال دارم. بدون دی وی دی با پارتیشن بکاپ نمیشه به تنهایی ریستور کرد؟ بعد نصب سرویس پک 1 رو ویستا اگر بکاپ بگیرم موقع ریستور سرویس پک هم برمیگرده یا ربطی نداره؟

REGISTERED USER
20-05-2008, 00:12
بدون دی وی دی با پارتیشن بکاپ نمیشه به تنهایی ریستور کرد؟

بله کافیه هنگام بوت F11 رو بزنید ... همونجا زیر لوگو بوت هم نوشته شده ... وارد کنسول ریکاوری میشید ... این کنسول فقط درایور C رو فرمت میکنه و بازگردانی و به بقیه درایورها کاری نداره ... و خیلی سریعه و به نظرم فوق العاده راحت و جالبه

بعد نصب سرویس پک 1 رو ویستا اگر بکاپ بگیرم موقع ریستور سرویس پک هم برمیگرده یا ربطی نداره؟

ربطی نداره ... فقط factory setting یعنی حالت کارخانه ای که ویندوز خودشه

surena_iran2564
01-06-2008, 11:53
من سیستم رو ریکاوری کردم.
ولی بعد از فرمت و شروع ریکاوری تا 95% رفت ولی وقتی میخواست norton360 رو نصب

کنه ذیگه بیشتر از 95% نرفت.نزدیک به 4 ساعت هم منتظر موندم.
بعد خودم سیستم رو خاموش و مجددآ با f10 ریکاوری کردم ولی باز همونطوری شد.
بالاخره همرو همون ریکاوری نصفه نیمه یه ویندوز ویستا نصب کردم.(ویندوزش ultimate بود

ولی من موقع نصب busnes نصب کردم)
الان دو تا سوال دارم:
1.مشکل ریکاوری من کجاست ؟؟؟
2. آیا میتونم از سریال ویندوز اوریجینالم که پشت نوتبوک هم نوشته برای رجیستر و اوریجینال کردن این

ویندوز هم استفاده کنم؟؟؟

REGISTERED USER
01-06-2008, 23:06
1- شما باید حتما درایور رو فرمت کنید ( درایور C ) ... شاید هم مشکل جدی باشه پیشنهاد میکنم ببریدش نمایندگی

2- بله ... فرقی نداره البته برای همون نسخه ای که پشتش روی برچسب زده

surena_iran2564
02-06-2008, 01:24
1- شما باید حتما درایور رو فرمت کنید ( درایور C ) ... شاید هم مشکل جدی باشه پیشنهاد میکنم ببریدش نمایندگی

2- بله ... فرقی نداره البته برای همون نسخه ای که پشتش روی برچسب زده

1.خودش در شروع ریکاوری فرمت میکنه.یچیز هم بگم و قبلآ 2 تا پارتیشن دیگه هم درست کردم به غیر از c.
البته فکر نمیکنم این دلیلی باشه برای توقف تو نصب نورتون.
اندازه ای که الان درایو ز داره 40 گیگ هست و فکر نمیکنم موقع ریکاوری کمبود جا پیدا کرده باشه.
باز اگه ممنکنه نظر خودتون رو بدین.

REGISTERED USER
02-06-2008, 23:16
چند بار دیگه تست کن اگر مشکلی باقی بود حتما ببرش نمایندگی چون ریکاوری Hp با کنسولش (f10) اصلا هنگ نمیکنه