PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : علت گرانی کارتهاي PCI Express

aminmousavi86
20-11-2005, 10:11
با عرض سلام خدمت دوستان...
ببخشيد اگه کارتهاي PCI Express نصف Memory مورد نياز خود را از RAM برميدارند پس طبيعتآ بايد خيلي ارزانتر باشند. ولي در واقع چنين نيست و نیز استقبال از آنها زياد است. چرا؟
در ضمن اگر فضای رم کاملآ اشغال شده باشد آیا رم فضای مورد نیاز کارت گرافیک را به آن اختصاص میدهد و خود از هارد فضا میگیرد ( Virtual Memory) یا اینکه به VGA فضا نمیدهد؟ (اولویت با کدام است؟)

mahdy2021
20-11-2005, 13:30
من در مورد تكنولوژي PCI Express اطلاعاتم كمه ولي با اين حال اينكه شما ميگي (كارتهاي PCI Express نصف Memory مورد نياز خود را از RAM برميدارند ) خيلي عجيبه!!!
اين موضوع جايي خوندي يا فقط شنيدي؟
اما در مورد قيمت بايد بگم شما چطور به اين نتيجه رسيديد PCI Express گرونتر از agp ؟؟؟؟
من سه شنبه كه مجتمع كامپيوتر ايران غير از يك يا دو مارك كه الان يادم نيست در بقيه ماركها با چيپهاي مشابه و امكانات برابر , AGP ها گرونتر از PCI Express بودند.

Rashidahwazian
22-11-2005, 19:47
با عرض سلام خدمت دوستان...
ببخشيد اگه کارتهاي PCI Express نصف Memory مورد نياز خود را از RAM برميدارند پس طبيعتآ بايد خيلي ارزانتر باشند. ولي در واقع چنين نيست و نیز استقبال از آنها زياد است. چرا؟
در ضمن اگر فضای رم کاملآ اشغال شده باشد آیا رم فضای مورد نیاز کارت گرافیک را به آن اختصاص میدهد و خود از هارد فضا میگیرد ( Virtual Memory) یا اینکه به VGA فضا نمیدهد؟ (اولویت با کدام است؟)

فكر كنم منظور شما Turbocache باشه نه؟

mahdy2021
25-11-2005, 17:28
با تشكر از شما رشيد جان
منم به اشتباه افتادم.
اصلا حواسم به Turbocache نبود ولي خيلي برام عجيب بود كه PCI Express از رم استفاده كنه.
ولي من كه اگر بخوام كارت بخرم عمرا Turbocache بخرم.

Rashidahwazian
27-11-2005, 00:54
بله مهدي جان منم با شما موافقم.