PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده از حروف گ چ پ ژ در گوشیهای نوکیا بدون برنامه

Consul 141
02-05-2008, 18:21
سلام دوستان

لازم به ذکر است این ترفند بر روی گوشیهایی که زبان عربی رو ساپورت می کنن , سازگار می باشد.
اولین کار مهمی که باید انجام داد اینه که چهار کلمه که با حروف گ چ پ ژ ، شروع می شوند را به طریقی وارد گوشی کرد
( اگه این کار رو با یک گوشی دیگه که این حروف رو ساپورت می کنه انجام بدید خیلی کار شما رو راحت تر می کنه . مثل نوشتن این کلمه در گوشی دیگر و ارسال آنها به گوشی شما بوسیله پیامک)

بعد از اینکه این کلمه ها رو مثل :پا ، ژاله ، چین ، گل - به گوشی خودتون انتقال دادید آن ها را با کلید مداد ، copy کرده و در notepad ، paste کنید .
در مرحله بعدی یکی از کلمه ها مثل گل ، رو از notepad کپی کرده و به قسمت پیامک می رویم .
در قسمت نوشتاری پیامک ، زبان عربی را انتخاب کرده . و سپس از آن قسمت دیکشنری رو فعال می کنیم ( Predictive text on )رو On می کنیم ( این کار را می شود با کلید مداد نیز انجام داد ) سپس کلید مداد رو یک بار دیگه می زنیم و اولین گزینه یعنی Predictive text رو که انتخاب کنیم سمت راست آن یک منوی ظاهر می شود که insert word رو انتخاب می کنیم . در این مرحله کلمه گل را که از notepad کپی کرده ایم در این قسمت paste می کنیم و ok را میزنیم ( برای paste کردن از گرفتن چند ثانیه کلید مداد و بعد از آن ظاهر شدن کلمه paste و زدن کلید مربوط به paste استفاده می کنیم .
در بیشتر گوشیهای جدید می توان به جای مداد از کلید # استفاده کرد.

خوب ، سه کلمه دیگر را به همین طریق وارد دیکشنری می کنیم ( ساده است ) خوبی این روش این مورد می باشد که که از این مرحله به قبل فقط یک بار برای همیشه انجام می شود و در مواقع دیگر لازم نیست .
( حتی بعد از خاموش و روشن کردن گوشی هم لازم نیست یک بار دیگر این مراحل را تکرار کرد)
مراحل بعد : وقتی چهار کلمه را به همان روش ذکر شده وارد کردید ، می رسیم به نوشتن پیامکهای شامل حروف فارسی .
هنگام وارد شدن به محیط نوشتاری پیامک ، اگر بخواهیم که مثلا از حرف گ در نوشته خود استفاده کنیم . برای این کار اول دیکشنری را فعال می کنیم که برای بیشتر گوشی ها برای فعال کردن سریع این گزینه از کلید # استفاده می کنیم (
وقتی که دیکشنری رو فعال کردیم ، برای استفاده از حرف گ یک بار عدد شماره 8 را می زنیم و بلافاصله چند بار پشت سر هم کلید * را فشار می دهیم . سپس به حرف گ می رسیم .
هنگامی که حرف گ نوشته شد ، دیگر به کلید * دست نمی زنیم . خوب این از حرف گ .
برای ادامه نوشتن دیکشنری را غیر فعال می کنیم و به نوشتن خود ادامه می دهیم . همین طور برای نوشتن حروف دیگر :

برای نوشتن حرف گ : زدن عدد 8 و بلافاصله بعد از آن پنج بار زدن کلید *
برای نوشتن حرف چ : زدن عدد6 و بلافاصله بعد از آن چهار بار زدن کلید *
برای نوشتن حرف پ : زدن عدد 2 و بلافاصله بعد از آن پنج بار زدن کلید *
برای نوشتن حرف ژ : زدن عدد 5 و بلافاصله بعد از آن پنج بار زدن کلید *

/موفق باشید/

Saman-tci
02-05-2008, 20:46
روش جالبی بود .... مرسی

Šepehr
02-05-2008, 22:49
میشه این حروف رو توی تمپلیت هم قرار داد و استفاده کرد
که دیگه فعال غیر فعال کردن دیشکنری هم نخواد

ممنون روشت جالب بود

bidastar
03-05-2008, 23:05
ممنون
جالب بود

Linux Learner
09-05-2008, 15:37
اوووووووو
اینهمه بدبختی!!!
یه فایل rsc بریز تو گوشی تا تایپ فارسی داشته باشی! حروف گ چ پ ژ هم میاد رو صفحه کلید.

خواستی بگو بزارم.

aminspy12
09-05-2008, 18:08
بذار لطفا! روشش رو هم توضیح بده.
ممنون میشم!

aydin_eb7777
09-05-2008, 19:28
آقا جون من مطلب که می نویسید مال دیگران را ننویسید.
نحوه استفاده از 4 حرف چ پ گ ژ را من به 3 حالت و در حدود 2 ماه پیش در جواب یکی از دوستان توضیح داده بودم.
با تشکر

aminspy12
09-05-2008, 19:33
خب میشه دوباره بگی؟

Linux Learner
09-05-2008, 21:23
نحوه استفاده از 4 حرف چ پ گ ژ را من به 3 حالت و در حدود 2 ماه پیش در جواب یکی از دوستان توضیح داده بودم.
با تشکر

توضیح داده بودی! کجا؟ آدرسشو بزار تا ببینیم.

Linux Learner
09-05-2008, 22:17
بوسیله این برنامه براحتی میتونید امکان تایپ زبان فارسی رو به زبانهای پیش فرض گوشی بدون نیاز به کپی پیست و یا استفاده از برنامه های فایل منیجر برای اضافه کردن فایلهای سیستمی و همچنین نصب فونت ، اضافه کنید.
این برنامه برای گوشی های OS8 (ـ 6630 , 6680 , N70 و N90 ) و نظایر آن( N72 ) ساخته و تاکنون بر روی گوشیهای 6630 و N70 تست شده.
مشکلات قبلی (در فایلهای سیستمی مخصوص برنامه) در تایپ حروف <ک> و <ی> رفع شده اما مشکل مربع نشان داده شدن گچپژ(( در حالت تکی)) مثل کلمه (شارژ)،فقط با نصب فونت قابل رفع می باشد اما در حالت چسبان مثل کلمه (گچ)،مشکلی وجود ندارد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تغییرات ایجاد شده در برنامه بمنظور رفع ایرادها و تایپ راحتتر:
کلید 1 :در حالت قبلی ترتیب علائم به میزان کاربرد آنها بستگی نداشت اما در حالت فعلی به این امر توجه شده ضمنا حرف <ة> که در حالت قبلی در کلید 2 قرار داشت و کاربرد چندانی ندارد ، بمنظور استفاده در برخی کلمات عربی موجود در زبان فارسی و همچنین تایپ آیات واحادیث ، حذف نشده و به عنوان یکی از علائم قابل استفاده است.
کلید 2 : علاوه بر حذف ة از این کلید ، با توجه به کاربرد بیشتر <ت> نسبت به <پ> جای این دو حرف با هم عوض شد.
کلید 3 : در این کلید نیز ترتیب حروف بر اساس کاربرد بیشتر تغییر کرد. مثلا حروف <آ> و <ئ> که کاربری بیشتری داشتند در ترتیب 2و3 قرار گرفته اند.
کلید 4 :بدلیل کاربرد زیاد حروف کلید 7 ، حرف <و> به این کلید منتقل شد.
کلید 5 :کاربری بسیار کم حرف <ذ>باعث شد تا آنرا بعنوان آخرین حرف این کلید قرار دهم.
کلید 6 :تغییری در این کلید ایجاد نشد.
کلید 7 : همانطور که اشاره شد بدلیل کاربرد زیاد حروف این کلید و کلید 8 تغییرات زیادی در این دو کلید ایجاد کردم. حرف <ی> به کلید 9 (که کم کار ترین کلید بود) ، و حرف <ل> به این کلید(7) منتقل شدند.
کلید 8 :حرف <م> بخاطر کاربرد بیشتر در ترتیب اول قرار گرفت و بمنظور جلوگیری از ازدحام بیشتر این کلید پرکاربرد، حروف <ف> و <ق> به کلید 9،وحرف <ل>به کلید 7 منتقل شد.
کلید 9 :همانطور که اشاره شد بدلیل کاربرد بسیار کم این کلید، حرف <ی> به این کلید منتقل شد ؛ حرف <ی> به دو صورت <ي>(ی اول یا وسط {در فارسی}) و <ی> آخر(در فارسی) در این کلیدایجاد شده که توصیه می گردد در مواقع تایپ ، برای <ی> آخر از <ي>(عربی) استفاده نشود. همچنین حروف <ف> و<ق> به این کلید منتقل شد.
کلید 0 : کلید بدلیل کاربرد بیشتر قبل از عدد 0 قرار داده شده.
اعداد : کلیه ی اعداد، بصورت فارسی تایپ می شود. لازم به یادآوریست برای تایپ بصورت لاتین کلید عدد مورد نظر رو چند لحظه نگه دارید.
این فایل دارای نشانگر جهت نیز هست و در حالت تایپ غیر فارسی جهت تایپ ازچپ به راست مشخص میباشد.
همینطور ترتیب زبانها طوری تنظیم شده که زبان فارسی در لیست زبانها در آخر قرار گیرد و با فشردن جهت بالا از انگلیسی به فارسی و با جهت پایین از فارسی به انگلیسی براحتی تغییر زبان صورت بگیرد.

هشدار:
حذف برنامه توسط منیجر سیستم عامل باعث بروز اشكالاتى در عملكرد گوشى مى شود، البته فایل هاى سیستمى برنامه بطور پیش فرض بر روى ممورى كارت نصب مى شود تا در صورت حذف اتفاقى ، با بیرون آوردن ممورى امكان بالا آمدن عادى سیستم عامل فراهم شود ، با این حال مسئولیت نصب این برنامه برعهده كاربر مى باشد.

خوب حالا اگه میخواید مشکلات نصب و بقیه چیزا رو نداشته باشید، فولدر system رو که تو فایل زیپ گذاشتم رو کپی کنید رو حافظه گوشی و گوشی رو ریستارت کنید. به بقیه چیزا هم کاری نداشته باشید.
بعد از ریستارت وقتی گوشی بالا اومد، در قسمت Writing Language یه گزینه بینام هست که برای فارسیه.

مشکلی بود به خودم بگید.
فونت هم اگه خواستید بگید.

لینک فایل rar:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

منبع: موبایلستان

shazdeh23
18-05-2008, 23:44
حالا من که گوشیم 2310 هستش باید چه کار کنم؟!!!!
یا حق

Linux Learner
19-05-2008, 17:29
حالا من که گوشیم 2310 هستش باید چه کار کنم؟!!!!
یا حق

گوشی شما برنامه خور نیست ولی من نوکیا 2310 دیدم که تمام فارسی هست. (مال فامیلمونه)

به احتمال زیاد میتونید با فلش اون رو فارسی کنید. ببرید به یه تعمیرات نرم افزاری موبایل.

ar.behnam
22-05-2008, 02:16
تنها و تنها راه براي نوشتن گچ پژ براي بنده با گوشي ان 70 كه كارم رو فوق العاده آسون كرد اين بوده

كپي ميكني توي c:\system\fonts اگه فونتز وجود نداشته باشه بساز
پيشنهاد ميشه توي درايو E نصب بشه تا راه فرار مشكل احتمالي وجود داشته باشه.

Linux Learner
22-05-2008, 16:25
تنها و تنها راه براي نوشتن گچ پژ براي بنده با گوشي ان 70 كه كارم رو فوق العاده آسون كرد اين بوده

كپي ميكني توي c:\system\fonts اگه فونتز وجود نداشته باشه بساز
پيشنهاد ميشه توي درايو E نصب بشه تا راه فرار مشكل احتمالي وجود داشته باشه.

این فقط یه فایل فونت هست که کمک میکنه تا این 4 حرف رو ببینید. چطور تایپ این چهار حرف رو انجام میدی؟

ar.behnam
22-05-2008, 20:56
این فقط یه فایل فونت هست که کمک میکنه تا این 4 حرف رو ببینید. چطور تایپ این چهار حرف رو انجام میدی؟
شرمنده روش رو اشتباه گفتم
راه درست رو تا چند مين ديگه ميگم تا بتونيد فارسي بنويسين

ar.behnam
22-05-2008, 21:30
سلام دوباره
روش درست اينه
فايل زير رو دريافت كرده

به مسير c:\system\data برين و يه دايركتوري به نام Multitap بسازين و فايل دانلود شده رو داخل اون paste كنيد

گوشي رو ريستارت كنيد و توي جايي كه ميخواين فارسي بنويسن برويد و دكمه مداد رو زده و زبان نوشتن رو انتخاب كنيد
اگه توجه كنيد يه زبان اضافه شده به گزينه آخر كه هيچ چيزي نوشته نشده
اون رو انتخاب كنيد و به راحتي فارسي بنويسيد.
100%كار ميده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Consul 141
23-05-2008, 03:58
با تشکر
سلام
ولي من سرچ كردم به نتيجه اي نرسيدم.

Linux Learner
23-05-2008, 16:41
سلام دوباره
روش درست اينه
فايل زير رو دريافت كرده

به مسير c:\system\data برين و يه دايركتوري به نام Multitap بسازين و فايل دانلود شده رو داخل اون paste كنيد

گوشي رو ريستارت كنيد و توي جايي كه ميخواين فارسي بنويسن برويد و دكمه مداد رو زده و زبان نوشتن رو انتخاب كنيد
اگه توجه كنيد يه زبان اضافه شده به گزينه آخر كه هيچ چيزي نوشته نشده
اون رو انتخاب كنيد و به راحتي فارسي بنويسيد.
100%كار ميده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بهتر قبل از این همه زحمت یه نگاهی به پست شماره 10 مینداختی.

تو همین روش من رو توضیح دادی!!!!

*عیسی*
23-05-2008, 18:52
یه روش ساده وجود داره. اول فونت گوشیتونو عوض کنید و فونتی که حروف پژگچ رو نشون می ده مثل tahoma رو رو گوشیتون نصب کنید. (نحوه ی عوض کردن فونت تو امضام هست) .حالا گوشیتون این حروف رو نشون می ده اما چطوری تایپ کنید؟ حالا از یکی از دوستاتون که گوشیش پژگچ رو تایپ می کنه بخاید واستون یه اس ام اس که متنش همین پژگچ هست بزنه و اون اس ام اس رو تو Draft یا یه جای مطمعن تر مثل Template نگه دارید و هر وقت به اون حروف نیاز داشتید کپیش کنید تو قسمت Write message و ازشون استفاده کنید . یا می تونین از تو کتمپیوتر این حروف رو بریزید تو گوشیتون اگه همچین دوست با مرامی نداشتید که 1 اس ام اس بهتون بده!! به همین راحتی. موفق باشید.

ar.behnam
24-05-2008, 14:31
بهتر قبل از این همه زحمت یه نگاهی به پست شماره 10 مینداختی.

تو همین روش من رو توضیح دادی!!!!
تو نه شما
خوب حالا من نوشتم شما چرا جوش ميزني

tahura
02-06-2008, 17:52
نکته بینی جالبی بود

Sajad2006
11-07-2008, 09:23
سلام.
مرسی جالب بود.

mahn90
11-07-2008, 16:05
بابا من از برنامه استفاده كردم خيلي اسون همشون امديعني راحت پژگچ مينوشتم ولي اين برنامه كد رجيستر داشت من اون كد گير نيوردممم خيلي برنامه خوبي بود بدون كد بهده يه مدت از كار مييوفتههههههههه
اسمش cristal psiloc بود

caca_caca888
14-07-2008, 16:30
روشش خیلی جالب بود
ممنون...

maryam_S
14-07-2008, 17:03
خسته نباشی عزیز

جالب بود

به کارم اومد

reza2pars
16-07-2008, 00:30
برنامه ای برای N73 هم کسی داره

mohammadflash2006
16-07-2008, 14:10
مرسی دوست من

sina285
16-07-2008, 16:50
عالي بود من كه واسه همچين چيزي خيلي گشتم ولي نبود ممنون
با تشكر سينا

sin2x=2sinxcosx
11-08-2008, 19:15
سلام دوستان

لازم به ذکر است این ترفند بر روی گوشیهایی که زبان عربی رو ساپورت می کنن , سازگار می باشد.
اولین کار مهمی که باید انجام داد اینه که چهار کلمه که با حروف گ چ پ ژ ، شروع می شوند را به طریقی وارد گوشی کرد
( اگه این کار رو با یک گوشی دیگه که این حروف رو ساپورت می کنه انجام بدید خیلی کار شما رو راحت تر می کنه . مثل نوشتن این کلمه در گوشی دیگر و ارسال آنها به گوشی شما بوسیله پیامک)

بعد از اینکه این کلمه ها رو مثل :پا ، ژاله ، چین ، گل - به گوشی خودتون انتقال دادید آن ها را با کلید مداد ، copy کرده و در notepad ، paste کنید .
در مرحله بعدی یکی از کلمه ها مثل گل ، رو از notepad کپی کرده و به قسمت پیامک می رویم .
در قسمت نوشتاری پیامک ، زبان عربی را انتخاب کرده . و سپس از آن قسمت دیکشنری رو فعال می کنیم ( Predictive text on )رو On می کنیم ( این کار را می شود با کلید مداد نیز انجام داد ) سپس کلید مداد رو یک بار دیگه می زنیم و اولین گزینه یعنی Predictive text رو که انتخاب کنیم سمت راست آن یک منوی ظاهر می شود که insert word رو انتخاب می کنیم . در این مرحله کلمه گل را که از notepad کپی کرده ایم در این قسمت paste می کنیم و ok را میزنیم ( برای paste کردن از گرفتن چند ثانیه کلید مداد و بعد از آن ظاهر شدن کلمه paste و زدن کلید مربوط به paste استفاده می کنیم .
در بیشتر گوشیهای جدید می توان به جای مداد از کلید # استفاده کرد.

خوب ، سه کلمه دیگر را به همین طریق وارد دیکشنری می کنیم ( ساده است ) خوبی این روش این مورد می باشد که که از این مرحله به قبل فقط یک بار برای همیشه انجام می شود و در مواقع دیگر لازم نیست .
( حتی بعد از خاموش و روشن کردن گوشی هم لازم نیست یک بار دیگر این مراحل را تکرار کرد)
مراحل بعد : وقتی چهار کلمه را به همان روش ذکر شده وارد کردید ، می رسیم به نوشتن پیامکهای شامل حروف فارسی .
هنگام وارد شدن به محیط نوشتاری پیامک ، اگر بخواهیم که مثلا از حرف گ در نوشته خود استفاده کنیم . برای این کار اول دیکشنری را فعال می کنیم که برای بیشتر گوشی ها برای فعال کردن سریع این گزینه از کلید # استفاده می کنیم (
وقتی که دیکشنری رو فعال کردیم ، برای استفاده از حرف گ یک بار عدد شماره 8 را می زنیم و بلافاصله چند بار پشت سر هم کلید * را فشار می دهیم . سپس به حرف گ می رسیم .
هنگامی که حرف گ نوشته شد ، دیگر به کلید * دست نمی زنیم . خوب این از حرف گ .
برای ادامه نوشتن دیکشنری را غیر فعال می کنیم و به نوشتن خود ادامه می دهیم . همین طور برای نوشتن حروف دیگر :

برای نوشتن حرف گ : زدن عدد 8 و بلافاصله بعد از آن پنج بار زدن کلید *
برای نوشتن حرف چ : زدن عدد6 و بلافاصله بعد از آن چهار بار زدن کلید *
برای نوشتن حرف پ : زدن عدد 2 و بلافاصله بعد از آن پنج بار زدن کلید *
برای نوشتن حرف ژ : زدن عدد 5 و بلافاصله بعد از آن پنج بار زدن کلید *

/موفق باشید/

روش فوق العاده جالبي بود . هم اين برنامه ها از دست ما خلاص شدند هم ما از دست برنامه ها . :31:
هي نصب کن ، گوشيت پيام نفرسته پاکش کن .
مرسي . . . . . . . :40:

R_M_1002
11-08-2008, 20:07
اوووووووو
اینهمه بدبختی!!!
یه فایل rsc بریز تو گوشی تا تایپ فارسی داشته باشی! حروف گ چ پ ژ هم میاد رو صفحه کلید.

خواستی بگو بزارم.

این فایل rsc که میگی روی 6630 هم جواب میده ؟:13: فایل رو لینک دانلودش را بزار و نحوه استفادشو ... ممنون :10: