PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور می تونم 6 كامپيوتر را با هم شبكه كنم...؟

Sec Expert
02-05-2008, 04:21
سلام دوستان می خواستم بدونم که چه جوری می تونم 6 تا کامپیوتر رو به هم متصل کنم به طوری که یکیشون سرور باشه و 5 تای دیگه کلاینت و اینترنت رو بینشون شر کنم؟
چه نوع کابلی نیاز داره cat 5 یا cross?
سوئیچ بگیرم یا هاب؟

soda_india
05-05-2008, 07:26
saalam dooste aziz shoma bayad az cable straight through estefade koni
albate az cat 5 ham mishe va behatar ine ke switch estefade koni ta hub
barai server karde ham kare rahati ast to ghesmate run miri va az commande dcpromo estefade mikoni albate bayad az windows 2003 server estefade koni

ya30n
05-05-2008, 15:19
saalam dooste aziz shoma bayad az cable straight through estefade koni
albate az cat 5 ham mishe va behatar ine ke switch estefade koni ta hub
barai server karde ham kare rahati ast to ghesmate run miri va az commande dcpromo estefade mikoni albate bayad az windows 2003 server estefade koni

لطفا فارسي تايپ كنيد دوست خوبم...

Sec Expert دوست عزيز
عكس امضاتون رو تا مديران حذف نكردن خودتون لطفا ويرايش كنيد

نيم ساعت منتظرم تا اين صفحه لود بشه
سايز عكس خيلي خيلي بزرگه عزيز...

يا حق (:

shadi_h
06-05-2008, 14:00
سلام دوستان می خواستم بدونم که چه جوری می تونم 6 تا کامپیوتر رو به هم متصل کنم به طوری که یکیشون سرور باشه و 5 تای دیگه کلاینت و اینترنت رو بینشون شر کنم؟
چه نوع کابلی نیاز داره cat 5 یا cross?
سوئیچ بگیرم یا هاب؟

سلام....
به هم وصل کردنشون از نظر فیزیکی که باید به هاب یا سوییچ وصل کنید ولی از همه نظر سوییچ بهتره ( البته تو بازارم هات سخت پیدا می شه)

عملکرد هاب به این صورت که زمانی که یک پاکت ارسال میشه هاب این رو به تمامی نود ها ارسال می کنه و اما سوییچ بر اساس مک آدرس به نود مورد نظر پاکت رو می فرسته پس ترافیک پایین میاد

از دید سیستمی هم باید از یه رنج ip بدین به سیستم ها تا همدیگرو ببینن و یك روتر نصب كنید تا به اینترنت وصل بشین
کابلم بسته به سوییچتون داره ولی cat5 خوبه .

paranoid_android
06-05-2008, 21:01
سلام....
به هم وصل کردنشون از نظر فیزیکی که باید به هاب یا سوییچ وصل کنید ولی از همه نظر سوییچ بهتره ( البته تو بازارم هات سخت پیدا می شه)

عملکرد هاب به این صورت که زمانی که یک پاکت ارسال میشه هاب این رو به تمامی نود ها ارسال می کنه و اما سوییچ بر اساس مک آدرس به نود مورد نظر پاکت رو می فرسته پس ترافیک پایین میاد

از دید سیستمی هم باید از یه رنج ip بدین به سیستم ها تا همدیگرو ببینن و یك روتر نصب كنید تا به اینترنت وصل بشین

واقعا برای وصل کردن این شبکه LAN به اینترنت روتر لازمه؟

Sec Expert
11-05-2008, 15:18
سلام....

سلام ممنون از پاسختون حالا این روتر رو کجا باید وصل کنم به همه ی سیستم ها یا فقط به سرور؟

shadi_h
13-05-2008, 14:24
واقعا برای وصل کردن این شبکه LAN به اینترنت روتر لازمه؟

بله اینجا نیاز به روتر داریم

shadi_h
14-05-2008, 11:06
سلام ممنون از پاسختون حالا این روتر رو کجا باید وصل کنم به همه ی سیستم ها یا فقط به سرور؟

باید رو سرور نصب کنید

فقط یه سوال مودم اینترنت شما چطوریه؟؟

Sec Expert
14-05-2008, 14:09
باید رو سرور نصب کنید

فقط یه سوال مودم اینترنت شما چطوریه؟؟

هنوز مدم نگرفتم چطوری بگم خوبه؟:10:
راستی نرم افزار برای مدیریت کافی نت می شناسید؟:8:

shadi_h
18-05-2008, 13:10
هنوز مدم نگرفتم چطوری بگم خوبه؟:10:

راستش من این سوال رو پرسیدم می خواستم ببینم مودمتون خودش چه سرویسهایی داره اخه بعضی از مودم ها خودشون این امکاناتو دارن مثلا ( DHCP و یا NAT ) خوب وقتی سرویس های مودم بیشتر باشه راه اندازی شبکه راحتتر. راستش من خیلی در زمینه سخت افزار سررشته ندارم...

راستی نرم افزار برای مدیریت کافی نت می شناسید؟:8:

تو تاپیکهای اینجا بگردین زیاد پیدا می کنید
موفق باشید:11:

mahdavijam
18-05-2008, 14:06
شما می توانید از کابل cat5 به بالا استفاده کرده و جهت اتصال آنها بهتر است از سوئیچ استفاده کنید.
ip کامپیوتر ها باید در یک range باشد و چنانچه از این شبکه صرفا جهت به اشتراک گذاشتن اینترنت می خواهید استفاده کنید می توانید از روش workgroup استفاده کرده و یکی از کامپیوترها را به اینترنت وصل نموده بر روی network connection دکمه سمت راست موس را فشار داده و properties را انتخاب کنید و برروی کارت شبکه دگمه سمت راست را زده و properties را انتخاب کرده و تیک internet connction sharing را در تب advanced را بزنید.