PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شبیه ساز شبکه چیست .

alimosavifard
30-04-2008, 17:53
سلام

یکی از دوستام می خواد یک شبکه ( فکر کنم اسمش isbn ) بود . راه اندازی کنه.

بهش بسته های نرم افزاری شبیه ساز رو قیمت داد 4.5 میلیون .

راستش من تا حالا توی این چیزا اطلاعاتی کسب نکردم . می خواستم بپرسم اصلا این شبیه ساز چی هست و چه کاری انجام می ده و آیا نرا افزارهای ارزونتر و حتی اپن سرسش پیدا می شه.

این شبیه ساز چه ربطی به روتر داره چون تا اوجا که من اطلاع دارم برای راه اندازی یک شبکه بزرگ احتیاج به چدتا کامپیوتر سرور و یک روتر داریم حالا این شبی ساز چ صیغه ای است.

ممنون می شم یکم منو آگاه کنید. :46:

A-freeman
12-05-2008, 10:36
شبیه ساز با پیاده سازی یک شبکه واقعی به صورت نرم افزاری و قابلیت کنترل اجزای شبکه و تنظیمات آنها، به مدیران سیستم کمک می کنه که در وقت و هزینه خودشون برای یادگیری، تست کردن و پیاده سازی شبکه صرفه جویی کنن.
قیمت هم با توجه به کارایی شبیه ساز تعیین میشه مثلا packet tracer 3 و packet tracer 4 به صورت رایگان از اینترنت قابل دانلود هستند و طبیعیه که فقط برای نوآموزان شبکه و یادگیری مفاهیم اولیه خیلی مفید باشه.
نمیدونم منظورتون برآورده شد یا نه.

ham-nafas
26-02-2011, 23:14
vmware هم شبیه ساز هست؟
در مورد ns2 چطور؟اطلاعاتی دارید؟

ham-nafas
27-02-2011, 10:33
اطلاعات مختصری که خودم از ps2 پیدا کردم همین بود :

NS2 یک شبیه ساز شبکه های مخابراتی است که کاملا با زبان C یا C++ نوشته است که از یک مفسر بنام TCl (Tool Command Language) استفاده میکند این شبیه ساز رایگان می باشد و از سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) قابل دانلود می باشد این شبیه ساز بروی سیستم عامل یونیکس یا لینوکس تست شده است و با استفاده از نرم افزار Cygwin بر روی سیستم عامل ویندوز نیز قابل اجرا می باشد قابل ذکر است که کرنل اصلی این شبیه ساز با زبان C++ نوشته شده است ولی کاربر از طریق زبان TCL با آن ارتباط برقرار میکند .
از طریق دستورات TCL مجموعه ویژگی های شبیه ساز (توپولوژی شبکه ، مشخصات لینک ، نوع ترافیک یا پرتکل و.....) ، سناریو شبکه تحت مطالعه (نسل و قطع اتصالات ، تغییر توپولوژی شبکه و .... ) پردازش ضبط داده ها مورد استفاده قرار میگیرد .

منبع : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]