PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل من و فروشنده نرم افزار

sorena_hi
30-04-2008, 17:50
با سلام خدمت همه برو بچ :41:
یه ماهه یه دی وی دی خریدم که نصب نمیشه یعنی بخش compelet رو باید بزنم میزنم ولی ابتدای کپی شدن فایلها ارور میده این مجموعه رو که اول باید دیویدی اولش نصب شه تا بشه ازش استفاده کرد مجموعه ای از کلیپ آرتهای کورله که طوری ساختند که اگه سیدی اولش نصب نشه نتونی ازش استفاده کنی اینها رایتی هستند و من رایتی شو بیست و پنج هزار تومن خریدم این دیویدی توی چند کامپیوتر دور و بری ها نصب نشد ولی تو کامپیوتر خود فروشنده نصب میشه همین دیویدی خودم باور کنید گیج موندم چه کار کنم خواهشا کمکم کنید. باور کنید بعضی مواقع روزی 15 تا نرم افزار نصب کردم و تا حالا همچین مشکلی نداشتم دیویدی ها رو هم پس نمیگیره.
:13: این پیغامو میده موقع نصب

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

JUDYABBOT
30-04-2008, 23:01
سلام دوست من
مشکل شما یه جورایی بوداره با توجه به عکستون و ارور مربوطه ش و اظهارات شما باید بگم که این مورد شما هیچ ربطی به نرم افزار و ویندوز و غیره نداره حتی یک هزارم درصد هم احتمال نمیدم که DVD شما مشکل داشته باشه و یا ویندوزت خراب باشه دوست من این کلک مرغابیه برای یه عده ی خیلی نادر از فروشنده های از خدا بیخبر
برای روشن تر کردن شما باید بگم که اینجور پک های نرم افزاری که قیمت بالایی دارن رو از هر جایی نباید بگیریم و در صورت خریداری اون تحت شرایط خاصی اونو بگیریم که خرید موفقی داشته باشیم وگرنه ممکنه سرمون کلاه بره
توی بازار یه سری CD یا DVD هستن که پک اونا Original هست و باید اونو بصورت Oriiginal خریداری کرد یعنی اینگونه پکها در بعضی موارد یا کپی نمیشن و یا اگر کپی شدن کار نمیکنن و فقط پک اصلی هستش که نصب میشه و اجرای اون ایراد پیدا نمیکنه به نظر من طرف از اون نامرداست که با علم به اینکه میدونسته این dvd روی سیستم شما و هیچ سیستم دیگه ای نصب نمیشه اونو بهتون فروخته.
شاید شما بگین پس چرا رو کامپیوتر خودش نصب میشه و کار میکنه؟
نطر من اینه که پکی که خودش نصب کرده original بوده که کار میکرده و اون کپیش رو به شما فروحته که علی القاعده هیچ جای دنیا و روی هیچ سیستمی نباید اجرا بشه که نمیشه و خود ناکسش هم اینو میدونه اومده پک اورجینال رو نصب کرده برا خودش تا هر موقع مشتری مثل شما اومد اعتراض کرد که بابا این که کار نمیکنه اونو صاف میبره روی سیستمی میزاره که پک اصلی روش نصبه که علی القاعده باید کار بکنه که میکنه! چون بار اول نرم افزار با DVDی اصلی نصب شده و قاعدتا قفل نرم افزاری اون با کپی بدون قفلش هم کار میکنه!
یه کاری بکن!! برو پیشش و بگو اگه راست میگی پکی که به شما فروحته رو روی سیستم یه همسایه ش نصب کنه اگه اجرا شد که هیچ ( که عمرا اجرا نمیشه چون مطمئنم) این کلکها قدیمی شده دوست من باید حواستو بیشتر جمع میکردی یا کیست رو براش ببر یا اگه داری یه لپ تاپ با خودت ببر ببینم میتونه نصبش یکنه؟ نمیتونه و این جور آدما راه فرای هم برا خودشون باز گذاشتن و اگه رو سیستم خودت هم نتونه اونو نصب بکنه نهایتش طرف برمیگرده بهت میگه ویندوزت خرابه و ایراد نرم افزاری داره و میگه ((دیدی که روی سیستم خودم کار میکنه!!!))
غافل از اینکه سازندگان اینگونه پکها یه پروفایل یا قفل توی نرم افزارشون میزارن که فقط در صورت اورجینال بودنشون کار بکنن که اگه یه وقتی کسی اومد و اونو کپی گرفت نتونه ازش استفاده بکنه و با این کار حق کپی رایت رو حفظ کرده باشن ظاهرا کپی میشه ولی عملا هرگز کار نمیکنه و برای نصب اون باید کرکش کرد یا قفل اونو شکست که هم تخصص زیادی میخواد و هم ممکنه خرج زیادی برداره
برای مثال فارسی نویس مریم رو اینطوری ساختن با این تفاوت که علاوه بر قفل نرم افزاری قفل سخت افزاری (نقطه ای) هم روی cd داره که کپی نمیشه و اگر هم شد کار نمیکنه حالا با تمام این تفاسیر خودت بهتر میدونی چطوری رفتار بکنی در هر صورت باید فروشنده بدونه که دستش براتو رو شده و تو زیر بار همچین کلکی نمیری و تهدسدش کن که ازش شکایت میکنی و قانونی اقدام میکنی شاید از ترس آبروش هم که شده پولت رو پس داد. چون میدونه اگه یه کارشناس قانونی بیاد نظر بده نمیتونه قسر درره یا اگه حال و حوصله ی جر و بحث نداری بیخیالش شو و برات درس عبرتی بشه برای آینده و خریدهای بعدی که حواست بیشتر جمع بشه
والسلام
موفق باشی

sorena_hi
01-05-2008, 22:45
خیلی ممنونم از راهنماییتون
باور کن یه جوری طلبکاره که نگو به من میگه سیدی ها که با کسی فامیل نیستند پسر خاله نیستند شما بلد نیستی نصب کنی می گم لب تاب میارم براتون میگه نه روی این هفت کامپیوتر خودم هرکدوم بگی نصب میکنم ببینم اگه واقعا نصب کرده اورجینالشو باید احتمالا توی add remove اش دیده بشه درسته اینطوری میتونم بهش ثابت کنم؟