PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كسي روش تقسيم كردن هاردديسك رابه چهاردرايو مي دانداگر آشنايي داريد روش را توضيح دهيد

elhamandmahdi
19-11-2005, 16:10
كسي روش تقسيم كردن هاردديسك رابه چهاردرايو مي دانداگر آشنايي داريد روش را توضيح دهيد.
خيلي واجبه اگر بلد هستيد به من توضيح دهيد.
خيلي ممنون مشوم.

:sad:

nazanin
19-11-2005, 17:18
یعنی چی؟؟؟؟ منظورتون Fdisk کردن که نیست؟

Reza1969
19-11-2005, 17:54
كسي روش تقسيم كردن هاردديسك رابه چهاردرايو مي دانداگر آشنايي داريد روش را توضيح دهيد.
خيلي واجبه اگر بلد هستيد به من توضيح دهيد.
خيلي ممنون مشوم.

:sad:

اگه منظورتون به چهار پار تیشن مختلفه که کار خیلی ساده است.میتونید از دستور fdisk در محیط داس استفاده کنید و یا از نرم افزار های مختلفی مثل : Acronis Disk Director Suite , Partitioin Magic , ....

HR
19-11-2005, 17:56
منظورش همون fdisk و پارتیشن بندیه حتما ....
یه سرچ کنی بد نیست

ZiTaNiX
19-11-2005, 18:00
هاردت چنده
اگه مثلا 40 هستش تقسیمش کن به 4 تا 10240 مگابایت تا دقیقا بشه چهار تا 10 Gb
هر 1024 مگابایت 1 گیگاباته

ZiTaNiX
19-11-2005, 18:00
البته این کار رو باید با پارتیشن مجیک انجام بدی
کار باهاش خیلی راحته

mohammadnasri
19-11-2005, 18:22
سلام

با MaxBlast هم میتونی ( یک فلاپی)

سریع - دقیق - مطمئن و هوشمند

ebilove
19-11-2005, 18:30
سلام
اگه هارد شما از 160 بالا تره
حتما باos selector پارتیشن بندی کن
اینا رو که گفتن عالیه اما واسه هاردای پایین
بدرود

elhamandmahdi
20-11-2005, 13:14
منظورم روش پارتیشن بندی یا همان دستور Fdisk بود.
اگر بلدید توضیح دهید.
اگر هم بلد نيستيد لطفا چيزي ننويسيد.
توضيح در رابطه با فرمان Fdisk در محيط داس را ميخواهم.
ممنون ميشوم. :sad:

ebilove
20-11-2005, 15:08
سلام
اینو بگیر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بدرود.

nazanin
25-11-2005, 02:13
اگه از ویندوز بعد از 98 استفاده می کنین، توصیه می کنم از Fdisk استفاده نکنین. چون جواب نمیده! یه مقدار از فضای هارد رو از بین می بره( این رو به تجربه فهمیدم)
روش Fdisk کردن هم بسیار شاده است. کافیه یه دیسک بوت داس که حاوی فرمان Fdisk هست، رو در سیستم قرار بدین و فرمان Fdisk رو صادر کنین. در مرحله اول اگر هاردتون کلا فاقد پارتیشن هست، پارتیشن های منطقی و در مرحله بعد پارتیشن های محلی رو ایجاد کنین. این فرمان کاملا واضح هست. کافیه به مراحل ترتیبی که خودش بهتون میگه عمل کنین.
برای ایجاد 4 تا پارتیشن هم کافیه حجم هارد موجود رو تقسیم بر 4 بکنین( البته به مگا بایت) و بعد اندازه به دست اومده رو به عنوان اندازه پارتیشن اعلام کنین.

siavash alavi
25-11-2005, 16:51
دیگر زمان استفاده از ویندوز 98 گذشته است
با سی دی ویندوز ایکس پی هم میتونی این کار رو انجام بدی
اگر دوست داشتی بگو تا برات توضیح بدم

elhamandmahdi
26-11-2005, 10:48
باشه توضيح بده.
ممنون ميشوم.

accmehdi
02-12-2005, 00:59
دوست عزيز سلام
اين توصيه رو به شما و تمام دوستان ديگر مي کنم.
من از زمان کامپيوترهاي ذغال سنگي تا حالا دارم با کامپيوتر کار مي کنم. و هميشه براي رفع مشکلات کامپيوتر دنبال نرم افزارهاي جديد بودم و نرم افزارهاي زيادي رو هم تست کردم. توپ ترين مجموعه اي که تا حالا من ديدم مجموعه Hiren Boot CD است . آخرين ورژن اون که ورژن 7.5 است رو مي توني از آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دريافت کني. اين مجموعه شامل يه سري نرم افزار براي رفع اشکال ، بازگرداندن اطلاعات و کلي نرم افزار مفيد ديگه است و يک سري از برنامه هاش هم مربوط به پارتيشن بندي و تغيير سايز پارتيشن ها است. من مطئمن هستم اگه فقط يک بار از اين برنامه استفاده کني ديگه سراغ هيچ برنامه ديگه اي از جمله Fdisk نمي رمي . روش کار باهاش هم خيلي ساده است. ابتدا اين برنامه رو دانلود مي کنه البته بايد بگم که حجمش خيلي بالا است حدود 50 مگ ولي واقعاً ارزشش رو داره که دانلود کني. اين فايل يک فايل iso است يعني بايد اون رو توسط نرم افزار رايت مثل Nero يا نرم افزارهاي ديگه اي که با فايل هاي image کار مي کنند روي يه سي دي رايت کني. اين سي دي بطور بسيار جالبي Bootableاست و فقط کافي است سي دي رو توي درايو بذاري و با اين سي دي کامپيوتر رو بوت کني و باهاش بالا بياي بقيه کارا رو با منو انجام مي دي و فکر مي کنم اگه ببيني خودت از همه چيز سر در مي آري . اگه با مشکلي بر خورد کردي حتماً با ايميل بگو تا راهنمايت کنم.
براي شما و ديگر دوستان آرزوي موفقيت و پيروزي دارم. ==== شاد باشيد========