PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هزینه divert کردن

marn
30-04-2008, 09:26
سلام
وقتی که گوشیرو دایورت می کنی هرینه برا کدوم خط می افته؟
یعنی هزینه برا شماره ای که ازش دایورت شده می افته یا برا کسی که زنگ میزنه.
تو همراه اول

Saman-tci
30-04-2008, 09:47
شماره برای کسی میوفته که شماره خودتو روی خطش دایورت کردی ......

djjamal
30-04-2008, 10:28
بچه ها یعنی چی دایورت یعنی دیگه واسه ما پول نمیاد ترخدا راهشو هم برای ایرانسل وهم برای همراه اول بگین.

A.MATEUR U S E R
30-04-2008, 11:49
بچه ها یعنی چی دایورت یعنی دیگه واسه ما پول نمیاد ترخدا راهشو هم برای ایرانسل وهم برای همراه اول بگین.
نه بابا، الکی ذوق نکن :31:
دایورت یا همون انتقال تماس، یعنی به جای اینکه گوشی شما زنگ بخوره، گوشی کسی که بهش انتقال دادی، زنگ بخوره، که هزینه این انتقال با شماست.

amir2011
01-05-2008, 01:59
سلام
وقتی که گوشیرو دایورت می کنی هرینه برا کدوم خط می افته؟
یعنی هزینه برا شماره ای که ازش دایورت شده می افته یا برا کسی که زنگ میزنه.
تو همراه اول

اصلا دایورت کردن هزینه نداره که برای کسی بی افته..!

H M R 0 0 7
01-05-2008, 07:53
اصلا دایورت کردن هزینه نداره که برای کسی بی افته..!

خود دايورت كردن هزينه اي نداره ولي وقتي مكالمه اي با خط دايورت شده صورت ميگيره هزينه داره هم براي شخص تماس گيرنده و هم باي شخصي كه سيم كارتشو دايورت كرده(هزينه تماس خط دايورت شدش به خطي كه روي اون دايورت كرده)

ehsssssan
01-05-2008, 14:36
هم باي شخصي كه سيم كارتشو دايورت كرده

يعني كسي گوشيشو دايورت كرده.به اون زنگ بزنن واسش هزينه داره؟

فكر نكنم.يكم گنگ نوشتي آخه

choory
01-05-2008, 19:05
يعني كسي گوشيشو دايورت كرده.به اون زنگ بزنن واسش هزينه داره؟

فكر نكنم.يكم گنگ نوشتي آخه

ببین مثلا سه تا خط داریم با شماره های 1 و2 و3 ما خط 2 را روی خط 3 دایورت می کنیم.و با خط 1 به خط 2 تماس میگیریم که در این حالت چون خط 2 روی 3 دایورت خط 3 زنگ می خوره و هزینه تماس از خط 1 به 2 برای خط 1 می افته و از 2 به 3 برای خط 2
امیدوارم تازه گیج ترتون نکرده باشم از بس گفتم خط 1 خط 2 خط 3 :20:
موفق باشید.

A.MATEUR U S E R
01-05-2008, 19:56
ببین مثلا سه تا خط داریم با شماره های 1 و2 و3 ما خط 2 را روی خط 3 دایورت می کنیم.و با خط 1 به خط 2 تماس میگیریم که در این حالت چون خط 2 روی 3 دایورت خط 3 زنگ می خوره و هزینه تماس از خط 1 به 2 برای خط 1 می افته و از 2 به 3 برای خط 2
امیدوارم تازه گیج ترتون نکرده باشم از بس گفتم خط 1 خط 2 خط 3 :20:
موفق باشید.

چوری جون بزار من توضیح بدم:
فرض کن خط 1 به خط 2 در حالی زنگ میزنه که خط 3 خودش دایورته رو خط 2، حالا وقتی خط 2 زنگ میخوره، خط 1 مشغوله و خط 3 انتقال پیدا مکینه به خط اولی که اونم به خط بعدی خط نمیداده ...
حالا پیدا کن پرتغال فروشو!!! :31:

Saman-tci
01-05-2008, 21:14
دوستان گلم اینو برای بار دوم میگم ....
من این مطلب رو از خود امورمشترکین و مخابرات پرسیدم ...
خواهشاً مطالبی رو که در موردش اطلاع ندارین بیان نکنین که باعث گمراهی دوستان نشه .......

خود دایورت کردن هزینه نداره ....
ولی ...
مبلغ مکالمه برای کسی میاد که شماره طرف مقابل روی خطش دایورت شده ...
مثلاً من خط خودمو روی خط احسان دایورت میکنم در همین لحظه یه بنده خدایی با خط من که دایورت هست تماس میگیره و گوشی احسان زنگ میخوره هزینه مکالمه برای خط احسان میاد ...... ( چه از تلفن ثایت تماس بگیرن و چه با موبایل )

ehsssssan
02-05-2008, 01:41
من خط خودمو روی خط احسان دایورت میکنم در همین لحظه یه بنده خدایی با خط من که دایورت هست تماس میگیره و گوشی احسان زنگ میخوره هزینه مکالمه برای خط احسان میاد ...... ( چه از تلفن ثایت تماس بگیرن و چه با موبایل )

فهميدم چطوري شد.ولي اينكه خيلي نامرديه.

ولي اي سامان نامرد خططو رو من دايورت ميكني كه من تو خرج بيفتم اي نامرد :دي

Saman-tci
02-05-2008, 09:09
بابا برای اینکه دوستان درست متوجه بشن باید یکی رو مثال میزدم دیگه ....
از یه کاربر فعال خرید گوشی بعیده که فکر یک قرون دوزار هزینه مکالمه باشه ...

marn
02-05-2008, 12:39
خواهشاً مطالبی رو که در موردش اطلاع ندارین بیان نکنین که باعث گمراهی دوستان نشه .......

ولی ...
مثلاً من خط خودمو روی خط احسان دایورت میکنم در همین لحظه یه بنده خدایی با خط من که دایورت هست تماس میگیره و گوشی احسان زنگ میخوره هزینه مکالمه برای خط احسان میاد ...... ( چه از تلفن ثایت تماس بگیرن و چه با موبایل )

سلام
اگر اینجوری باشه که خیلی خوبه .مثلا من خطم که همراه اول روی خط دیگم ایرانسلم دایورت میکنم.حالا ایرانسلم شارژش صفر است بعد هر کی به من زنگ می زنه دیگه براش پل نمی افته جون شارز ایرانسلم صفره (پولی توش نیست بخواد کمک کنه)البته اینم بگم من الان خط همراه اول و رو ایرانسل دایورت میکنم(با اینکه شارژش صفره) وای جواب میده.
دوست عزیز شما مطمینی اینی که گفتی درسته.من فکر می کنم پول برا خط همراه اولم می یاد چون ازون دایورت شده

A.MATEUR U S E R
02-05-2008, 13:03

ولی ...
شدیدا مخالفم! این حرف شما اصلا معقول نیست! :18:
یعنی کسی که به شما زنگ زده و نهایتا با احسان صحبت کرده، هیچ پولی نمیده و احسان بنده خدا باید هزینشو بده!!!
100% اینطور نیست، شاید من اشتباه فهمیدم!
درخواست شفاف سازی دارم :31:

ehsssssan
02-05-2008, 14:31
از یه کاربر فعال خرید گوشی بعیده که فکر یک قرون دوزار هزینه مکالمه باشه ...

مگه کاربر فعال رو گنج نشسته؟لازم نیست خططو رو من دایورت کنی.:دی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

یعنی کسی که به شما زنگ زده و نهایتا با احسان صحبت کرده، هیچ پولی نمیده و احسان بنده خدا باید هزینشو بده!!!

میگم ها فیش های تلفن من زیاد میاد.:دی

از شوخی گذشته.منم فهمیدم چی میگی ولی یکم موندم توش آخه منصفانه نیست.

A.MATEUR U S E R
02-05-2008, 14:52
مگه کاربر فعال رو گنج نشسته؟لازم نیست خططو رو من دایورت کنی.:دی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

میگم ها فیش های تلفن من زیاد میاد.:دی

از شوخی گذشته.منم فهمیدم چی میگی ولی یکم موندم توش آخه منصفانه نیست.

کاری به منصفانه یا غیرمنصفانش ندارم، این کار اصلا منطقی نیست، ایشون اشتباه میکنن!
یعنی مخابرات هیچ وقت همچین کاری نمیکنه، از قدیم اینطور بوده که کسی که تماس میگیره، هزینه اصلی باید متقبل بشه، و کسی که باهاش تماس گرفته میشه هزینه کمی پرداخت میکنه.
شاید ایشون منظورشون این بوده که برای کسی که تماس گرفته و کسی که شماره روش دایورت شده، هر دو هزینه میوفته، باز اینو میشه یه جوری هضم کرد (اینجوری :2:)
حرف آخر: امکان نداره شما زنگ بزنی و هزینه ای برات نیوفته

sarmast65_ata
02-05-2008, 14:55
شما اگه 2 تا خط داشته باشي مثل خط همراه اول و ايرانسل حالا همراه اول رو دايورت كني روي ايرانسل اگه كسي به خط همراه اول شما زنگ بزنه درسته كه ايرانسل زنگ ميخوره ولي شما بايد پولشو بديد و پولش براي همراه اول شما مياد اين موضوع رو خيلي راحت خودتون ميتونيد بفهميد.مبلغي كه توي ايرانسل داريد رو يادداشت كنيد حالا زنگ بزنيد به خط همراه اولتون ببينيد پول از ايرانسل كم ميشه يا نه؟امتحان كنيد ميبينيد كه از ايرانسل هيچ پولي كم نميشه درصورتي كه ايرانسل داره زنگ ميخوره

ehsssssan
02-05-2008, 15:22
امتحان كنيد ميبينيد كه از ايرانسل هيچ پولي كم نميشه درصورتي كه ايرانسل داره زنگ ميخوره

امتحان شده.ایرانسل با شارژ صفر هم مکالمه داشته.
من خودم بیشتر مواقع091رو 093 دایورت مکنم در حالی که شارژ ایرانسل کم نمیشه

sarmast65_ata
02-05-2008, 15:34
امتحان شده.ایرانسل با شارژ صفر هم مکالمه داشته.
من خودم بیشتر مواقع091رو 093 دایورت مکنم در حالی که شارژ ایرانسل کم نمیشه

درسته پس طبق گفته حرف خودم از ايرانسل هيچ پولي كم نميشه فقط ايرانسل زنگ ميخوره همين و پول از خط همراه اول كم ميشه:31: زياد ميشه:31:

ehsssssan
02-05-2008, 15:42
آخه سامان جان گفتن

خودش میاد میبینه توضیح میده.متظر سامان جان میمونیم

Saman-tci
02-05-2008, 20:53
درخواست شفاف سازی دارم :31:

شفاف سازیش اینه که شما به جای اینکه بشینی بچه ها رو گمراه کنی مثل من بری از امورمشترکین بپرسی تا متوجه کل قضیه بشی .....
اگه بیشتر از این هم میخوای شفاف سازی بشه برو یه شیشه پاک کن بگیر ....

من خودم از روز اولی که دارم توی این فروم فعالیت میکنم همه حرفم اینه که حرفهایی که از صحت و سقمش خبر نداریم بیان نکنیم تا دوستانی که نمیدونن گمراه نشن ولی کو گوش شنوا ....

A.MATEUR U S E R
02-05-2008, 22:03
شفاف سازیش اینه که شما به جای اینکه بشینی بچه ها رو گمراه کنی مثل من بری از امورمشترکین بپرسی تا متوجه کل قضیه بشی .....

من خودم از روز اولی که دارم توی این فروم فعالیت میکنم همه حرفم اینه که حرفهایی که از صحت و سقمش خبر نداریم بیان نکنیم تا دوستانی که نمیدونن گمراه نشن ولی کو گوش شنوا ....
چرا میزنی؟ :37:
ببین شما یه چیزی میگید، که هیچ جوری تو کت (KAT) من نمیره! :whistle:
در ضمن من قصد گمراهی کسی رو نداشتم و ندارم، فقط نظرمو گفتم، شما هم نظرتونو گفتید، هر کسی خودش با معیارهایی که داره تصمیم میگیره، مطمئن باش :29:

ehsssssan
02-05-2008, 22:57
چي شد بالاخره اين دايورت چي شد

amir2011
03-05-2008, 02:00
برای منم یکم عجیبه...
یکی که 3 تا ایرانسل داره امتجان کنه خبرش رو بده...

shady_er
04-05-2008, 15:36
در دفتر چه ي راهنماي مشتركين آمده :

بديهي است برابر مصوبات موجود در صورت استفاده از اين سرويس هزينه ي نقطه ي آغاز تماس تا
تلفن همراه به عهده ي تماس گيرنده و از تلفن همراه به شماره ي
انتقال داده شده به عهده ي انتقال دهنده مي باشد.

marn
04-05-2008, 17:10
مرسی شادی
این شد جواب درست حسابی

hellbrain666
04-05-2008, 17:20
بله ؛ تایید میشه
کسی حواسش به دفترچه نبود!

choory
04-05-2008, 17:52
ممنون.
همه بچه ها دارند همین حرف را میزنند اما بعضی ها قبول ندارند.یک چیزایی می گویند که اصلا با عقل جور در نمیاد.:

ehsssssan
05-05-2008, 19:12
ممنون.
همه بچه ها دارند همین حرف را میزنند اما بعضی ها قبول ندارند.یک چیزایی می گویند که اصلا با عقل جور در نمیاد.:

پس دیگه احسان نباید هزینه پرداخت کنه؟؟؟:دی

reza2pars
05-05-2008, 21:58
پس دایورت کردن برای مخابرات دو برابر سود داره عجب .... هستن و خیلی هم ناعادلانه ....

reza2pars
05-05-2008, 22:59
منبع موثق

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ehsssssan
06-05-2008, 23:28
منبع جالبي داشتي دوست من

يه كپي از اون قسمت براتون اينجا ميذارم.

انتقال مکالمه(CALL DIVERT) :
این سرویس شما را قادر می سازدتا درحالات مختلف (جدول قسمت پیام صوتی) شماره تلفن خودرا روی خط دیگری منتقل نمائید.دراین حالت هزینه مربوطه معادل هزینه تماس با شماره تلفن دوم(شماره ای که شماره ‎‎‎تلفن خود را روی آن انتقال داده اید) خواهد بود.
‎‎‎‎‎‎کلید میانبر جهت ایجاد سرویس انتقال برای تمامی مکالمات:

‎‎‎‎‎‎‎‎ ‎‎‎‎‎‎ * * 21 * NUMBER * 11 # SEND
‎‎‎‎‎‎کلید میانبر جهت فعالسازی سرویس انتقال برای تمامی مکالمات:

‎‎‎‎‎‎ ‎‎‎‎* 21 * 11 # SEND
‎‎‎‎‎‎کلید میانبر جهت غیر فعالسازی سرویس انتقال برای تمامی مکالمات:

‎‎‎‎‎‎ ‎‎‎‎‎‎# 21 * 11 # SEND
کلید میانبر جهت حذف سرویس:

‎‎‎‎‎‎# # ‎‎‎‎‎‎ 21 * 11 # SEND
‎‎‎‎کلید میانبر جهت ایجاد سرویس انتقال برای زمان اشغال بودن تلفن همراه:

‎‎‎‎‎‎ ‎‎‎‎* * 004 * NUMBER ‎‎‎‎‎‎ # SEND
کلید میانبر جهت فعالسازی انتقال برای زمان اشغال بودن تلفن همراه:

‎‎‎‎‎‎ ‎‎‎‎* 67 # SEND
کلید میانبر جهت غیر فعالسازی انتقال برای زمان اشغال بودن تلفن همراه:

‎‎‎‎‎‎# 67 # SEND

ديگه جاي بحث نمونده

H M R 0 0 7
07-05-2008, 16:25

ولی ...

دوست عزيز ،سامان جان، من اگه در مورد چيزي اطلاع نداشته باشم ، يا چيزي نميگم يا ميگم كه مطمئن نيستم.
من قبل از اينكه جواب دوستمون رو بدم تست كردم:
خط1: همراه اول اعتباري
خط2:ايرانسل اعتباري 1
خط3:ايرانسل اعتباري 2
وضعيت:خط 2 رو خط 3 دايورت شده بود.

من از خط 1 به خط 2 تماس گرفتم.خط 3 زنگ خورد.گوشي رو برداشتم و چند ثانيه مكالمه صورت گرفت.
بعد از چك كردن اعتبار ها ديدم كه هم اعتبار خط 1 كم شده و هم اعتبار خط 2

خوب حالا من راست ميگم يا امورمشترکین و مخابرات؟

ehsssssan
08-05-2008, 01:13
دراین حالت هزینه مربوطه معادل هزینه تماس با شماره تلفن دوم(شماره ای که شماره ‎‎‎تلفن خود را روی آن انتقال داده اید) خواهد بود.

من از خط 1 به خط 2 تماس گرفتم.خط 3 زنگ خورد.گوشي رو برداشتم و چند ثانيه مكالمه صورت گرفت.

با اين حالت هر 2

shimanelou
09-05-2008, 02:10
چرا دعوا میکنید معلومه دیگه رو هر دو میفته.
من وقتی با خط یک به خط 2 زنگ میزنم پول مکالمه برای خط یک میفته.
حالا اگه خط دو روی خط سه دایورت شده باشه دیگه تقصیر خط یک نیست که دایورت شده.اون فقط پول مکالمه با خط دو رو میده.حالا از خط دو که روی سه دایورت شده هم مثل اینه که از خط دو به خط سه زنگ زده شده باشه.پس واسه خط دو هم پول مکالمه میاد.
اونهایی هم که میگن نامردیه دوست دارند مخابرات براشون چیکار کنه؟مجانی باشه خوبه؟همه جای دنیا همینجوره.
شما با یک خط تماس میگیری اون خط هم با یک خط دیگه پس معلومه که واسه جفتشون هزینه میفته.اگه ناراحت هستید دایورت نکنید.

hellbrain666
10-05-2008, 12:30
وقتی روی شماره 09121000000 دایورت می کنیم هم هزینه میفته؟

banel87
10-05-2008, 18:19
وقتی روی شماره 09121000000 دایورت می کنیم هم هزینه میفته؟
از اونجایی که همچین شماره ای در شبکه وجود نداره، پس تماسی هم برقرار نمیشه و واضحه برای تماس برقرار نشده، هزینه ای هم وجود نداره. :46:
در واقع هدف از این دایورت، پیچوندن طرفه!:31:
که از هر شماره دیگه ای که در شبکه نباشه، میشه استفاده کرد :8:
پیشنهاد میکنم یه صفر آخرشو پاک کنی:31:

ehsssssan
11-05-2008, 16:15
چرا دعوا میکنید معلومه دیگه رو هر دو میفته.
من وقتی با خط یک به خط 2 زنگ میزنم پول مکالمه برای خط یک میفته.
حالا اگه خط دو روی خط سه دایورت شده باشه دیگه تقصیر خط یک نیست که دایورت شده.اون فقط پول مکالمه با خط دو رو میده.حالا از خط دو که روی سه دایورت شده هم مثل اینه که از خط دو به خط سه زنگ زده شده باشه.پس واسه خط دو هم پول مکالمه میاد.
اونهایی هم که میگن نامردیه دوست دارند مخابرات براشون چیکار کنه؟مجانی باشه خوبه؟همه جای دنیا همینجوره.
شما با یک خط تماس میگیری اون خط هم با یک خط دیگه پس معلومه که واسه جفتشون هزینه میفته.اگه ناراحت هستید دایورت نکنید.

این رو بخون

انتقال مکالمه(CALL DIVERT) :
این سرویس شما را قادر می سازدتا درحالات مختلف (جدول قسمت پیام صوتی) شماره تلفن خودرا روی خط دیگری منتقل نمائید.دراین حالت هزینه مربوطه معادل هزینه تماس با شماره تلفن دوم(شماره ای که شماره ‎‎‎تلفن خود را روی آن انتقال داده اید) خواهد بود.

دیگه بحث نکنین

amini_bio
14-05-2008, 01:59
دوست عزيز ،سامان جان، من اگه در مورد چيزي اطلاع نداشته باشم ، يا چيزي نميگم يا ميگم كه مطمئن نيستم.
من قبل از اينكه جواب دوستمون رو بدم تست كردم:
خط1: همراه اول اعتباري
خط2:ايرانسل اعتباري 1
خط3:ايرانسل اعتباري 2
وضعيت:خط 2 رو خط 3 دايورت شده بود.

خوب حالا من راست ميگم يا امورمشترکین و مخابرات؟

ای ول این شد جواب حسابی.
ولی یه سوالی.
آیا در این حالت شما دقت کردی که از هر کدوم از خطوط 1 و 2 چقدر اعتبار کم شد؟
یعنی من می خوام بدونم که آیا فرد 1 باید هزینه تماس با فرد 2 را بپردازه یا با فرد 3؟
مثلا در حالتی که 1 و 2 همراه اول و 3 ایرانسل باشه، فرد 1 دقیقه ای 50 تومن براش میفته یا 62 تومن؟؟
و فرد 2 چی؟

و شما یه امتحان دیگه هم بکن.
1 را ایرانسل یا همراه اول بذار
2 را همراه اول
3 را ایرانسل

در این حالت ببین برای خط 2 هزینه میفته یا نه.

هر چیم هزینه این آمایشاتت شد خودم می پردازم!

چون ایرانسل که خودش گفته در صورت انتقال تماس همون هزینه مکالمه طرف تماس گیرنده برای شما هم میفته.
ولی تو همراه اول را مطمئن نیستم. فکر کنم تو همراه اول هزار تومن هزینه خدمات ویژه فقط داشته باشه.

ولی خیلی غیر اصولیه که از هر 2 نفر هزینه کم می کنند.
چون یک تماس بیشتر برقرار نشده و برای مخابرات خرج 1 تماس را فقط داره.

shimanelou
14-05-2008, 23:35
چقدر گیرید شما.هر خط بر اساس تعرفه های خودش محاسبه میکنه دیگه.
مثلا خط 1 ایرانسل.خط 2 همراه اول. خط 3 ایرانسل.
برای خط یک تعرفه ایرانسل به همراه اول میفاه. برای خط 2 هم تعرفه همراه اول به ایرانسل.