PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك اختصاصی مقایسه فایروال ها

صفحه ها : [1] 2 3 4

Spy
19-11-2005, 00:25
دوستان از این به بعد مقایسات خودتون رو در مورد فایروال های مختلف در اینجا انجام بدین

Adel.p30
20-11-2005, 12:25
اگر چکیدهای از تایپیک قبل در اینجا قرار بدید ممنون میشوم

معرفی وبحث فایروالها

Adel.p30
20-11-2005, 12:29
اگر این کار صورت گیرد خوب میشود

Kolubive
08-12-2005, 04:11
سلام

نود 32 با ات پوست سازگاری بیشتری داره یا با کیرو

arkadas
08-12-2005, 04:17
Kolubiveجان،فایروال اتپوست با نود بخوبی سازگاری داره ولی یک سوال،کریو هم فایروال هستش تو سوالتون گفته اید اتپوست با نود سازگاری داره یا با کریو.کریو که فایرواله و اتپوست اصلا با کریو سازگاری نداره و به عبارت بهتر نصب دو فایروال بر روی سیستم اصلا توصیه نمیشه چون باعث کرش میشه.

Kolubive
08-12-2005, 04:55
سلام آرکاداس

منم می دونم که دوتا فایروال رو همزمان نباید استفاده کرد

ممنون از جوابتون

ولی آت پست توی ویندوز من (سرویس پک 2 ) مشکل داره یعنی وقتی سیستم هنگ می کنه و بعد از درست شدنش باید دوباره آت پست رو نصب کنم

Kolubive
08-12-2005, 05:00
تو سوالتون گفته اید اتپوست با نود سازگاری داره یا با کریو. .

اشتباه ازمن بود . ویرایش شد

Hoom@n
31-12-2005, 15:56
به نظر شما اوت پوست بهتره يا كريو

Soda
31-12-2005, 19:16
به نظر من که اوتپوست بهتره
چونکه امکانات بیشتری داره و قدرتش هم بیشتره ( دفع انواع حملات رو با موفقیت انجام میده )

Hoom@n
01-02-2006, 23:14
به نظر شما براي شبكه كدام فايروال بهتر است؟

Crow
02-02-2006, 01:45
سلام
به نظر من Kerio WinRoute Firewall بهتره

Hoom@n
02-02-2006, 18:42
بسيار متشكرم . لطفا باز هم نظرات خود را بگوييد

Hoom@n
18-03-2006, 12:09
يه سوال : بر اساس چه منبعي همه مي گن كه اوتپوست بهتره؟ مثلا براي آنتي ويروس ها تست هايي تو بعضي از سايت هاي معتبر انجام مي شه اما براي فايروال چي ؟ چون مثلا خود من چند مشكل بزرگ با اوتپوست دارم. لطفا جواب بديد

vtn54
19-03-2006, 13:32
يه سوال : بر اساس چه منبعي همه مي گن كه اوتپوست بهتره؟ مثلا براي آنتي ويروس ها تست هايي تو بعضي از سايت هاي معتبر انجام مي شه اما براي فايروال چي ؟ چون مثلا خود من چند مشكل بزرگ با اوتپوست دارم. لطفا جواب بديد
سلام هومن جان باز هم که به هم رسیدیم :biggrin:

سری به آدرس زیر بزن, نتیجه آخرین تستهای به عمل آمده بر روی فایروالها است :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته همه این تستها مربوط به توانایی Outbound Filtering فایروالها است , می دانی که فایروالها هم باید جلوی حملات

خارجی به سیستم را بگیرند و هم دسترسی پروسه هایی را که به هر طریق روی سیستم نصب شده اند را به خارج

بگیرند که این تستها مربوط به قسمت دوم می شود که اهمیت بسیاری دارد چون اگر مثلا تروجانی روی سیستمت

نصب شد و انتی ویروست هم نتوانست کاری بکند تا زمانی که آن تروجان نتواند با بیرون ارتباط برقرار کند کار زیادی از

دستش بر نمی اید.

هر چند سایت بالا بسیار معتبر است و اکثر سازندگان فایروالها محصولات خود را با تستهایی که در آنجا معرفی شده

است آزمایش و معرفی می کنند ولی نتایجش مشکوک می زند چون من با استفاده از تستهایی که معرفی شده

است فایروال خودم را که زون آلارم است با تستهای معرفی شده تست کردم از پس همه شان به جز leaktest14 و
leaktest16

به راحتی بر امد :) که البته هر دو تستهای جدیدی هستند و همانطوری که می بینی اکثر فایروالها منجمله

فایروالهای منتخب در مقابلش شکست خورده اند و من مطمئن هستم با آپدیتهایی که به عمل خواهد امد از

پس این تستها هم برخواهد امد.برای نمونه نتایج دو تا از تستهایی را که در این سایت زون آلارم در مقابلشان

شکست خورده ولی فایروال من از پسشان برآمده است را برایتان می گذارم:

و من به دوستان عزیز پیشنهاد می کنم تستها را داونلود کرده و فایروالشان را خودشان امتحان کنند.البته دوستانی

که از آنتی ویروس کاسپرسکی نسخه 6 استفاده می کنند بهتر است قبل از امتحان فایروالشان ان را غیر فعال کنند

چون جلوتر از فایروال واکنش می دهد وجلوی تست مربوطه را می گیرد :blink: حتی در مورد دو تستی که زون آلارم

شکست خورد کاسپرسکی جلوی آن را گرفت. :rolleye:

vtn54
24-03-2006, 03:42
سلام دوستان عزیز

این نتیجه آخرین تست بر روی فایروالهای معروف می باشد که این بار نسخه 6 اینترنت سکوریتی کاسپرسکی نیز به جمع

رقبا افزوده شده است و اتفاقا نتایج بسیار خوبی گرفته است و به کمک سرویس جدید و قدرتمند خودش یعنی PDM

همراه با Ghost Security Suite به عنوان بهترین گزینه ( Best choice ) معرفی شده است .هر چند از نظر امتیاز (Score )

با امتیاز 16/27 در رتبه پنجم قرار گرفته است ولی در کل با بلوکه کردن 15 تست از 18 تست انجام شده در رتبه اول قرار

دارد.اینجا لازم است در مورد نحوه امتیازدهی در این آزمون اندکی توضیح بدهم .همانطور که می بینید در این آزمون

فایروالها از نظر Outbound Application Filtering و یا به زبان ساده تر از نظر کنترل دسترسی پروسه های داخلی به

اینترنت مورد آزمایش قرار گرفته اند و این کار با استفاده از 18 تست مختلف انجام شده است که نتایج مربوط به هر کدام از

آنها را در ستونهای جدول می بینید.این تستها از نظر تست توانایی فایروال ارزش یکسانی ندارند مثلا مرحله ششم تست

AWFT بسیار پیچیده تر و شکست دادن آن مشکل تر از مثلا مرحله اول این تست است لذا امتیاز بیشتری به آن داده شده

است .علاوه بر این همانطور که می بینید نتایج آزمون با سه رنگ سبز ,قرمز و زرد مشخص شده است که رنگ سبز

به معنی امتیاز کامل ,رنگ زرد به معنی نصف امتیاز و رنگ قرمز به معنی مردود شدن فایروال در آن آزمون می باشد

رنگ زرد و سبز هر دو به معنی بلوکه شدن تست مربوطه توسط فایروال است ولی در مواردی که فایروال نوع تهدید

را به طور دقیق شناسایی کرده و به طور اختصاصی نسبت به وجود تهدید هشدار داده و آن را بلوک کرده است به آن

امتیاز کامل داده شده و نتیجه با رنگ سبز مشخص شده است ولی مواردی که فایروال دقیقا ماهیت تهدید و

پروسه های درگیر در این امر را مشخص نکرده است (یعنی قبل از رسیدن به مرحله شناسایی کامل آن را بلوک

کرده است) ولی با موفقیت آن را بلوک کرده است هر چند از نظر امنیتی برتر از نوع قبلی است (چون در مراحل

ابتدایی تری تهدید مربوطه را بلوک کرده است) ولی به علت ماهیت غیر اختصاصی پاسخ داده شده کاربر نیاز به

سطح معلومات بالاتری جهت تفسیر اینگونه پاسخها دارد لذا در اینگونه موارد نصف امتیاز به آن تعلق گرفته و با رنگ

زرد مشخص شده است مجموعه امتیازات 27 امتیاز می باشد که امتیاز هر فایروال را در ستون Score می بینید

ولی در ستون آخر یعنی block تعداد کل تستهایی که توسط فایروال بلوک شده است( فارغ از امتیاز و یا اختصاصی و

یا غیر اختصاصی بودن پاسخ فایروال به هر تست ) آورده شده است (که به نظر من این ستون مهمتر است چون

آنچه که مهم است تعداد کل تهدیدهای بلوک شده است نه نحوه بلوک کردن آن :blink: ).در ضمن همانطور که در

پست قبلی گفته ام اگر چه سایت مزبور سایت بسیار معتبری است و اکثر سازندگان فایروال به نتایج آن استناد

می کنند ولی نتایج آن را شاید نتوان به صورت صد در صد قبول کرد و علت آن را هم در پست قبلی آورده ام و باز

هم توصیه می کنم دوستان عزیز خودشان تستهای مربوطه را داونلود کرده و بر روی فایروالشان امتحان کنند:

masoudm989
24-03-2006, 15:10
وحید جان شما در اطلاع رسانی بی نظیر هستی
امثال من خوشحال می شویم فقط فعالیت خود را محدود به کاسپر نکنی و در تمام تاپیک ها فعالیت کنی
**امیدوارم هرچه زودتر شمارا به عنوان همکارانجمن یا حداقل کاربر فعال در این بخش ببینیم**
تا بار مسئولیت شما بیشتر شود و انگیزه فعالیت دوچندان

وحید جان به این jetico علاقه مند شدم امیدوارم اگر توضیحاتی در مورد این Firewall داری ویا سایتی از آن سراغ داری من را مورد لطف قرار دهی و بیان کنی
موفق و پیروز باشی

vtn54
24-03-2006, 23:13
وحید جان شما در اطلاع رسانی بی نظیر هستی
امثال من خوشحال می شویم فقط فعالیت خود را محدود به کاسپر نکنی و در تمام تاپیک ها فعالیت کنی
**امیدوارم هرچه زودتر شمارا به عنوان همکارانجمن یا حداقل کاربر فعال در این بخش ببینیم**
تا بار مسئولیت شما بیشتر شود و انگیزه فعالیت دوچندان

وحید جان به این jetico علاقه مند شدم امیدوارم اگر توضیحاتی در مورد این Firewall داری ویا سایتی از آن سراغ داری من را مورد لطف قرار دهی و بیان کنی
موفق و پیروز باشی
سلام مسعودجان و عیدت مبارک

دوست عزیز درست وحسابی ما را شرمنده کرده ای :blush: من کار خاصی نمی کنم فقط نکات مفید و یا جالبی را که در

جریان گشت و گذار در اینترنت به آنها برخورد می کنم برای استفاده دوستان عزیز در این فوروم بازگو می کنم من در این

فوروم از دوستان کاردانی مانند شما چیزهای زیادی یاد گرفته ام و همچنان خودم را شاگرد شما و دیگر عزیزان میدانم و

امیدوارم بتوانم گوشه ای از محبت دوستان عزیز را جبران کنم ولی متاسفانه به خاطر گرفتاری و مشغله زیاد بیش از این

قادر به خدمتگذاری نیستم ولی باز به خاطر محبت و لطفی که به ما دارید سپاسگزارم.

و اما Jetico Personal Firewall یک نرم افزار freeware می باشد که چند ماه قبل از حالت بتا خارج و نسخه یک آن

منتشر شده است این فایروال در زمینه فیلترینگ و کنترل ترافیک داده ها بسیار قوی بوده و تقریبا از این لحاظ سرآمد

دیگر فایروالها است ولی نکته ای که اکثر کاربران را از آن رویگردان می کند اخطارهای بیشمار آن و تنظیمات متعدد و

دشوار آن است که نیاز به اطلاعات کافی و سطح بالا در این زمینه دارد و بنابراین تنها برای استفاده کاربران حرفه ای

مانند شما توصیه می شود رابط گرافیکی آن هم اندکی گیج کننده است ولی با همه اینها علارغم رایگان بودن از

لحاظ سطح امنیتی که ایجاد می کند از بسیاری از فایروالهای پولی بهتر است.برای اطلاعات بیشتر به آدرسهای زیر

سری بزنید:

و اما لینک داونلود آن:

و لینک داونلود فایل Help :

masoudm989
25-03-2006, 02:19
وحید جان
من انسان بادمجان دور قاب چینی نیستم پس مطمئن باش عملکرد و معلومات شما در حدی بوده که لب به تمجید از شما گشودم و خوشحالم از محضر شما مستفیض می شوم(مطمئن باش اگر قرار بر شاگردی و استادی بود من یکی حسنی مکتب شما بودم )
دوست خوبم بهترین عیدی امسال را به من دادی
امیدوارم در زندگی آنقدر آسودگی خیال داشته باشی که از وجودت بیشتر استفاده کنیم
دوستدار شما مسعود .م

Cracki
27-04-2006, 01:01
طبق خواستۀ دوستان من چگونگی تست کردن فایروال رو از طریق سایت هایی که در زیر معرفی خواهم کرد توضیح میدم
چندین سایت مهم جهت تست کردن فایروال ها وجود داره که من به چند تاشون در پایین اشاره خواهم کرد.

این تست هایی که در این سایت ها قرار داده شده فایروال شما رو فقط از لحاظ Inbound و قدرت مقابله با Attack ها
آزمایش میکنه.

اولین سایت Shields UP هست. اول سایت زیر را باز کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

این سایت سعی میکنه که از روش های مختلفی جهت نفوذ به سیستم شما استفاده کنه. حملاتی رو که این سایت
بر روی سیستم شما انجام میده از طریق آی پی آدرس 4.79.142.192 تا 4.79.142.207 فرستاده میشن. پس وقتی
که در حال انجام این تست بودید و فایروالتون بهتون خبر داد که از طرف این آی پی آدرس داره بر روی سیستمتون حملاتی
صورت میگیره نگران نباشید.

سایت بالا رو که باز کردید بر روی این دکمه که در وسط سایت و پایین سایت گذاشته شده کلیک کنید تا وارد صفحه ای
بشید که تست ها وجود دارند. اگر پیغامی رو در هنگام کلیک کردن این دکمه مشاهده کردید آن پیغام رو قبول کنید و
کارتون رو ادامه بدید.

نوع تست هایی که شما میتونید از طریق این سایت انجام دهید به این شکل میتونید در سایت مشاهده کنید.

مهمترین تست هایی که که از طریق این سایت میتونید انجام بدید این تست ها میباشند...

File Sharing این تست پورتهای 137 تا 139 کامپیوترتون رو که مربوط به NetBios است رو چک میکنه و اگر یکی از پورتها
باز باشن بهتون خبر میده. یک فایروال خوب حتما باید این پورتها رو تحت پوشش خودش قرار بده و ازشون محافظت کنه
اگر از فایروالی مانند Kerio استفاده میکنید میتونید با درست کردن Rule مربوط به NetBios از این پورتها محافظت کنید
در فایروال های دیگه نیز به همین شکل عمل میکنید یعنی اگر دیدید که فایروالتون تنظیماتی پیش فرض خودش رو
جهت محافظت از این پورتها رو داره که هیچی ... اما اگر تنظیمی وجود نداشت بدنبال Rule مورد نظرتون برای آن
فایروال بگردید و آن دستور را در داخل فایروالتون درست کنید.

تقریبا اکثر فایروال ها از جمله Kerio . Outpost Pro . ZoneAlarm Pro . Look"N"Stop انجمن مخصوص به خودشون رو
دارن و میتونید جهت پیدا کردن دستورات مورد نیازتون به انجمن خود فایروال ها مراجعه کنید.

Common Ports این تست هم حملاتی رو از طریق TCP بر روی Common Port ها
انجام میده و بعد نتیجه این تست رو به این شکل که در پایین میبینید بهتون نشون میده.

به این موضوع توجه داشته باشید که تمامی پورتهای شما نه تنها باید Closed یعنی بسته باشند بلکه باید در
حالت مخفی Stealth نیز قرار داشته باشند. هر چند که وظیفه یک فایروال بستن این پورتها و محافظت کردنشون
هست اما یک فایروال خوب باید بتونه اونا رو در حالت مخفی نیز قرار بده. تقریبا اکثر فایروال های پورتها رو مخفی
میکنند اما باز هم فایروال هایی مانند McAfee Desktop Firewall و یا Tiny هستند که پورتها رو در حالت معمولی
مخفی نمیکنند و تنظیمات خاص خودشون رو میخوان.

All Service Ports این تست هم حملاتی رو بر روی سیستم شما از پورت صفر تا 1056 انجام میده. در این تست
نیز تمامی پورتهای شما نه تنها باید بسته باشند بلکه باید در حالت مخفی نیز قرار داشته باشند.

اگر در نتیجه این تست مربع هایی رو به رنگ قرمز مشاهده کردید نشون دهندۀ این است که فلان پورت سیستم شما
باز است.

اگر مربع ها به رنگ آبــــــی بودند یعنی اینکه اون پورتها بسته میباشند.

و اگر به رنگ سبــــــــز بودند یعنی در حالت مخفـــــی قرار دارند. که بهترین حالت همین رنگ سبز است یعنی
همۀ پورتها باید سبز رنگ باشند.

لازمه به این موضوع نیز توجه کنید که نتیجه این تست ها به نوع ارتباط اینترنتی شما که از چه طریقی کانکت شده اید
و از چه نوع سخت افزار یا نرم افزاری جهت کانکت شدن به اینترنت استفاده میکنید متفاوت میباشد. کسانی که از
کارت جهت استفاده کردن از اینترنت استفاده میکنند باید این نکته را نیز مد نظر داشته باشند که حتی نوع ISP نیز
طبق تجربه ای که من و دوستان دیگه داریم در نتیجه این تست مؤثر است.

فعلا تا اینجا رو داشته باشید . بقیه مطلب رو برای انجام دادن این گونه تست ها از طریق سایتهای دیگر رو بعدا ادامه
میدم...

موفق باشید.

orange
27-04-2006, 12:51
سلام دوستان
كركي جان از زحماتي كه مي كشيد تشكر مي كنم.
من وقتي مي خوام توسط اين سايت كامپيوترم رو اسكن كنم كامپوتر اي اس پي رو اسكن مي كنه اي پي كامپيوتر من 192.168.0.100 ولي سايت آي پي 192.168.0.2 رو كه مال آي اس پي هست اسكن مي كنه دليل اين كار چيه؟
مرسي

AliROCK
05-05-2006, 12:54
سلام
من خودم mcafee desktop firewall دارم هم قویه هم اپدیت میشه
همین دیروز یه نفر از چین خواست هکم کنه mcafee انقدر بهش نفوذ کرد که شماره فکس و تلفن و ادرس و غیره را خیلی دقیق داد امتحان کردنش مجانیه whois که داره من تو هیچ فایروالی ندیدم یه حمله از نوع sqlslammer را بلاک کرد که هیچ کدام از فایروالها اصلا یه همچین حمله ای رو نمیشناسند outpost فقط نام کامپیوتر را مخفی میکنه ولی mcafee هم اسم و هم سرویسی که ازش داری استفاده میکنی را مخفی میکنه
حتی shields up خواست کامپیوترم را چک کنه گفت ارتباط ممنوع شد چه برسه به این که اصلا بخواد پورت ها را چک کنه :)

AliROCK
05-05-2006, 12:56
تازه یه بار ip را اشتباه گفت هم pcflank هم shields up

coles
27-06-2006, 14:05
دوستان سلام . ایا کسی با این فایروال کار کرده و اگر میدونه لطفا تنظیمات یا کار کردش را بنویسه اسم این فایروال هست VisNetic Firewall :

skan
28-07-2006, 22:32
آیا آنتی ویروس موجود در فایر وال زون آلارم (( نسخه های جدید تر)) قابلیت وکارایی لازم را دارد ؟

Gladiator
30-10-2006, 06:46
بالاخره خفنترين Firewall كومه؟ من كه حسابي گيج شدم! هر كي يه چيزي ميگه!

RAHNEMA
08-11-2006, 18:39
فقط مكافى
-----------------------------
سلام كردن سلامتي مي اره ؟

Suba_sa
08-11-2006, 20:53
فقط مكافى
-----------------------------
سلام كردن سلامتي مي اره ؟

ظاهرا که از نظر امتیاز بندی بین بقیه فایروالها خیلی هم فایروال خوبی نیست. و در رده ضعیف بوده که حتی گفته شده غیر قابل اعتماده.

من از comodo استفاده میکنم که البته تنها فایده اش سادگی و راحتیشه و گرنه zone alarm pro , outpost خیلی بهترند.

vtn54
30-11-2006, 21:58
شرمنده پست دو تا شد. :blush:

vtn54
30-11-2006, 23:32
سلام خدمت دوستان عزیز
اینبار نتایج یکی از جدیدترین و جامعترین تستهای به عمل آمده بر روی فایروالهای معروف را به حضورتان تقدیم میکنم

همانطور که می بینید این تستها خاصیت Outbound Filtering فایروالهای مختلف را در مقابل تعدادی Leak Test با طرز

عمل متفاوت مورد آزمایش قرار داده اند. روش امتیازدهی به این صورت است که هر فایروال دوبار در مقابل این تستها مورد آزمون

قرار گرفته است یکبار با تنظیمات Default و یکبار هم با تنظیمات مربوط به حداکثر سطح امنیتی. هر فایروالی که با

تنظیمات Default در مقابل یک آزمون موفق شود امتیاز کامل یعنی 125 امتیاز دریافت کرده ولی اگر با تنظیمات Default

موفق نشود ولی با حداکثر سطح تنظیمات موفق شود تنها 100 امتیاز می گیرد. حداکثر امتیاز ممکن 9625 می باشد.

در جدول نتایج تیک سبز نشانه امتیاز کامل (125) و تیک آبی نشانه امتیاز 100 است و خط فاصله قرمز نشانه عدم

موفقیت در مقابل تست مذکور است. بعضی تستهای پیچیده تر خود شامل چندین مرحله هستند که در این صورت

امتیاز به صورت (?/MAX) در مقابل نام تستهای مذکور نشان داده شده است که MAX تعداد مراحل آن تست است

و عددی که در زیر نتایج هر فایروال آورده شده است تعداد مراحلی است که فایروال موفق به عبور از آنها شده

است ( عدد سبز رنگ تعداد مراحل با تنظیمات Default و عدد آبی رنگ تعداد مراحل با حداکثر تنظیمات است ):

همانطور که دوستان عزیز می بینند Comodo Personal Firewall 2.3.6.81 و Jetico Personal Firewall 2.0.0.16 beta

با امتیاز عالی رتبه های اول و دوم را به خود اختصاص داده اند به ویژه جتیکو که هنوز در مرحله بتا است و این امتیازات را

اکثرا با حالت Default خود کسب کرده است. در رتبه های بعدی هم زون آلارم و ترند میکرو با امتیاز بسیار خوب

ایستاده اند که باز حسن هر دو به این است که قسمت اعظم امتیاز خود را با حالت Default کسب کرده اند یعنی

پس از نصب کاربر بدون آنکه نیازی به دستکاری تنظیمات آنها داشته باشد از حداکثر قدرت آنها بهره مند می شود.

نکته جالب بعدی وضعیت Outpost Firewall PRO 4.0 در این آزمونها است همانطور که می بینید Outpost تقریبا در

مقابل تمامی تستها امتیاز کامل را کسب کرده است تنها در مقابل تست FPR که مخفف Fake Protection Revealer

یا به عبارت خودمانی تر تست رسوا کننده ( یا مچ گیر ) کم آورده است ! این تست برای رو کردن دست فایروالهایی

که از Ring3 (or usermode) hooking برای سیستم امنیتی خود استفاده می کنند طراحی شده است .این خاصیت

یعنی Ring3 (or usermode) hooking اگرچه به ظاهر امنیت بالایی در مقابل انواع Leak Test ها ایجاد می کند ولی

به راحتی قابل دور زدن می باشد یعنی همان کاری که این تست یعنی FPR انجام میدهد .به عقیده بر گذار کنندگان

این آزمون فایروال Outpost با استفاده از این تکنولوژی تقلب می کند و اگر چه در ظاهر در مقابل تستهای مختلف

بسیار قوی ظاهر می شود ولی در واقع فایر وال بسیار ضعیفی است چون در دنیای واقعی نیز یک کد مخرب همانند

این تست سیستم دفاعی آن را دور خواهد زد :blink:

نکته جالب بعدی امتیازی است که فایروال کاسپرسکی آورده است علت کم بودن امتیاز این فایروال این است که

در حالت Default تقریبا دست و پا بسته است چون سرویس PDM به حالت Default خاموش است :cool:

ولی با فعال کردن این سرویس سطح امنیتی آن بسیار بالا می رود ( بالاتر از ترند میکرو ) . این مطلب در مورد

Sunbelt Kerio هم صدق می کند و بنابراین حواس دوستانی که از این دو فایروال استفاده می کنند ( به ویژه

کسانی که از اینترنت سکیوریتی کاسپرسکی استفاده می کنند ) به این باشد که این دو نرم افزار پس از نصب احتیاج

به دستکاری تنظیماتشان دارند.

در آخر هم با توجه به نتایج توصیه می کنم به هیچ عنوان از فایروال یا اینترنت سکوریتی AVG یا BitDefender و

Panda و F-Secure و McAfee و Sygate استفاده نکنید. :puke:

وضع فایروال ویندوز هم که مشخص است. :blush:

vtn54
01-12-2006, 19:49
سلام دوستان عزیز

در پست قبلی نتایج آخرین تست به عمل آمده بر روی فایروالها را برایتان گذاشتم.هر چند این تست توسط یک موسسه

معتبر و خوشنام انجام شده است ولی با توجه به اینکه تستهای مذکور را هر کسی می تواند بر روی فایروال خودش

امتحان کند و انجام این تستها نیز مشکلی برای سیستم فرد ایجاد نمی کند توصیه می کنم هر کس فایروال خودش را با

آنها امتحان کند تا بهترین تنظیمات را برای فایروال خود پیدا کند .در پایین من نتایج آزمایش فایروال خودم یعنی زون آلارم

را با دو عدد از آزمونهایی که در آزمون مذکور زون آلارم را مغلوب کرده اند آورده ام که البته در هر دو حالت زون آلارم در حداکثر

تنظیمات خود بوده است :

آزمون Breakout2

مرحله اول Cepil Suite

مرحله سوم Cepil Suite

hamilton
01-12-2006, 22:45
حالا كه صحبت از فايروال Comodo Personal Firewall 2.3.6.81 شد اگر دوستاني هستند كه علاقمند به تست كردن اين فايروال هستند ميتوانند از لينكهاي زير براي دانلود و دريافت License Code اقدام كنند.

دانلود Comodo Personal Firewall 2.3.6.81:

براي دريافت License Code از طرف خود شركت به لينك زير رفته و يك اسم و آدرس ايميل در جاي مربوطه وارد كنيد تا كد مربوطه به آدرس ايميل شما ارسال شود.به لينك زير برويد:

اميدوارم مفيد واقع بشه.

mehdi56
01-12-2006, 23:32
vtn54 دوست عزيز سايت رو معرفي نكردي.

Sunboy454
02-12-2006, 00:15
vtn54 :
لینک سایت اصلی تست ها رو بزار ، فایلهای تست رو هم لینک بده لطفا ؛

vtn54
02-12-2006, 02:06
سلام دوستان عزیز

ببخشید یادم رفت :blush:

لینک سایت اصلی :

Mantosec Leak Tests ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و لینک تستها:

Leak Tests ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

vtn54
31-12-2006, 17:12
سلام دوستان عزیز

با یک آزمون دیگر در مورد فایروالهای مختلف در خدمتتان هستم :biggrin:

این تست در مورد قدرت فایروالها در دفاع از خودشان است همانطور که می دانید بعضی از کدهای مخرب پس از اجرا روی

سیستم شما اولین کاری که می کنند از کار انداختن نرم افزارهای امنیتی شما است که فایروال هم جزو آنها است و

فایروال خوب آن است که در مقابل این حمله از خود دفاع کرده و وجود چنین حمله ای را هم به کاربر اطلاع دهد. همانطور که

در شکل اول می بینید هر فایروال در معرض 38 روش تهاجمی مختلف قرار گرفته است و نتایج با سه علامت مشخص

شده اند : تیک (√) سبز به این معنی است که فایروال حمله موردنظر را با موفقیت دفع کرده و احتمالا وجود حمله را به کاربر

اطلاع داده است که این نشان دهنده مطمئن ترین و امن ترین روش مقابله است. علامت + نارنجی رنگ نشان دهنده سه

احتمال زیر است:

1.واسط کاربری یا سرویس فایروال از کار افتاده است ولی محافظت از شبکه هنوز فعال است.

2. فایروال باعث فریز شدن سیستم و مصرف بالای CPU شده است ولی محافظت از شبکه هنوز فعال است.

3.ویندوز دچار Crash شده است.

این طریقه دفاع همچنان امن محسوب می شود ولی البته به درجات پایینتر نسبت به طریقه اول.علامت ضربدر قرمز رنگ

به این معنی است که فایروال به طور کامل غیر فعال شده است و کد بدخیم می تواند به راحتی به شبکه یا اینترنت

دسترسی پیدا کند.

نمودار دوم خلاصه نتایج فوق و رتبه بندی فایروالها را نشان می دهد.تیک سبز به این معنی است که فایروال مربوطه

با موفقیت حداقل 3/4 تستها را پشت سر گذاشته است . علامت ( ! ) زرد رنگ به این معنی است که فایروال کمتر از

3/4 حملات را به طور کامل بلوک کرده است ولی در هیچ کدام از تستها به طور کامل غیرفعال نشده است .این دسته از

فایروالها همچنان ایمن حساب می شوند ولی البته به درجات کمتر. دسته سوم که با علامت ضربدر قرمز رنگ مشخص شده اند

فایرواهایی هستند که توسط حداقل یکی از تستها به طور کامل غیر فعال شده و از کار افتاده اند:

همانطور که می بینید آوتپوست, کاسپرسکی و کومدو به ترتیب اول تا سوم شده اند.نکته جالب ضعف شدید کریو در مقابل این گونه حملات است به نظر من فایروالی که نتواند از خودش دفاع

کند چطور می تواند از سیستم شما دفاع کند.:blink:

منبع:

shahedi
11-01-2007, 09:46
سلام
چرا زون آلارم من در هنگام آپدیت به سایتش می ره اصلا آپدیت می شه
منتظر پاسخم pro هم هست

S0R3N4
14-01-2007, 07:11
سلام دوستان
من ز آنتی ویروس کسپرسکی استفاده می کنم
نمی دونم که فایروال Comodo رو نصب کنم یا OutPost
کدوم بهتره؟
ممنون

ELESSAR
30-01-2007, 19:05
سلام خدمت دوستان عزیز
اینبار نتایج یکی از جدیدترین و جامعترین تستهای به عمل آمده بر روی فایروالهای معروف را به حضورتان تقدیم میکنم

همانطور که می بینید این تستها خاصیت Outbound Filtering فایروالهای مختلف را در مقابل تعدادی Leak Test با طرز

عمل متفاوت مورد آزمایش قرار داده اند. روش امتیازدهی به این صورت است که هر فایروال دوبار در مقابل این تستها مورد آزمون

قرار گرفته است یکبار با تنظیمات Default و یکبار هم با تنظیمات مربوط به حداکثر سطح امنیتی. هر فایروالی که با

تنظیمات Default در مقابل یک آزمون موفق شود امتیاز کامل یعنی 125 امتیاز دریافت کرده ولی اگر با تنظیمات Default

موفق نشود ولی با حداکثر سطح تنظیمات موفق شود تنها 100 امتیاز می گیرد. حداکثر امتیاز ممکن 9625 می باشد.

در جدول نتایج تیک سبز نشانه امتیاز کامل (125) و تیک آبی نشانه امتیاز 100 است و خط فاصله قرمز نشانه عدم

موفقیت در مقابل تست مذکور است. بعضی تستهای پیچیده تر خود شامل چندین مرحله هستند که در این صورت

امتیاز به صورت (?/MAX) در مقابل نام تستهای مذکور نشان داده شده است که MAX تعداد مراحل آن تست است

و عددی که در زیر نتایج هر فایروال آورده شده است تعداد مراحلی است که فایروال موفق به عبور از آنها شده

است ( عدد سبز رنگ تعداد مراحل با تنظیمات Default و عدد آبی رنگ تعداد مراحل با حداکثر تنظیمات است ):

همانطور که دوستان عزیز می بینند Comodo Personal Firewall 2.3.6.81 و Jetico Personal Firewall 2.0.0.16 beta

با امتیاز عالی رتبه های اول و دوم را به خود اختصاص داده اند به ویژه جتیکو که هنوز در مرحله بتا است و این امتیازات را

اکثرا با حالت Default خود کسب کرده است. در رتبه های بعدی هم زون آلارم و ترند میکرو با امتیاز بسیار خوب

ایستاده اند که باز حسن هر دو به این است که قسمت اعظم امتیاز خود را با حالت Default کسب کرده اند یعنی

پس از نصب کاربر بدون آنکه نیازی به دستکاری تنظیمات آنها داشته باشد از حداکثر قدرت آنها بهره مند می شود.

نکته جالب بعدی وضعیت Outpost Firewall PRO 4.0 در این آزمونها است همانطور که می بینید Outpost تقریبا در

مقابل تمامی تستها امتیاز کامل را کسب کرده است تنها در مقابل تست FPR که مخفف Fake Protection Revealer

یا به عبارت خودمانی تر تست رسوا کننده ( یا مچ گیر ) کم آورده است ! این تست برای رو کردن دست فایروالهایی

که از Ring3 (or usermode) hooking برای سیستم امنیتی خود استفاده می کنند طراحی شده است .این خاصیت

یعنی Ring3 (or usermode) hooking اگرچه به ظاهر امنیت بالایی در مقابل انواع Leak Test ها ایجاد می کند ولی

به راحتی قابل دور زدن می باشد یعنی همان کاری که این تست یعنی FPR انجام میدهد .به عقیده بر گذار کنندگان

این آزمون فایروال Outpost با استفاده از این تکنولوژی تقلب می کند و اگر چه در ظاهر در مقابل تستهای مختلف

بسیار قوی ظاهر می شود ولی در واقع فایر وال بسیار ضعیفی است چون در دنیای واقعی نیز یک کد مخرب همانند

این تست سیستم دفاعی آن را دور خواهد زد :blink:

نکته جالب بعدی امتیازی است که فایروال کاسپرسکی آورده است علت کم بودن امتیاز این فایروال این است که

در حالت Default تقریبا دست و پا بسته است چون سرویس PDM به حالت Default خاموش است :cool:

ولی با فعال کردن این سرویس سطح امنیتی آن بسیار بالا می رود ( بالاتر از ترند میکرو ) . این مطلب در مورد

Sunbelt Kerio هم صدق می کند و بنابراین حواس دوستانی که از این دو فایروال استفاده می کنند ( به ویژه

کسانی که از اینترنت سکیوریتی کاسپرسکی استفاده می کنند ) به این باشد که این دو نرم افزار پس از نصب احتیاج

به دستکاری تنظیماتشان دارند.

در آخر هم با توجه به نتایج توصیه می کنم به هیچ عنوان از فایروال یا اینترنت سکوریتی AVG یا BitDefender و

Panda و F-Secure و McAfee و Sygate استفاده نکنید. :puke:

وضع فایروال ویندوز هم که مشخص است. :blush:

دوست عزیز سلام، من چند بار در پستهای شما در مورد این سوریس PDM کاسپر ، هم در مورد آنتی ویروس و هم در مورد فایروال خوندم، اما نتونستم این سرویس رو توی تنظیمات کاسپر پیدا کنم:sad: ممکنه برای من توضیح بدید که چطور اون رو فعال و تنظیم کنم و PDM دقیقا به کجای تنظیمات کاسپر اشاره می کنه؟ با تشکر.

vtn54
30-01-2007, 20:03
دوست عزیز سلام، من چند بار در پستهای شما در مورد این سوریس PDM کاسپر ، هم در مورد آنتی ویروس و هم در مورد فایروال خوندم، اما نتونستم این سرویس رو توی تنظیمات کاسپر پیدا کنم:sad: ممکنه برای من توضیح بدید که چطور اون رو فعال و تنظیم کنم و PDM دقیقا به کجای تنظیمات کاسپر اشاره می کنه؟ با تشکر.
سلام دوست عزیز

PDM مخفف Proactive Defense Module است که از ویژگی های جدید و بسیار موثر نسخه 6 کاسپرسکی است .این

سرویس یک آنالیزور رفتاری است که تمام فعل و انفعالاتی را که در سیستم شما رخ می دهد زیر نظر داشته و اگر رفتار

مشکوکی از یک برنامه ببیند به شما اخطار می دهد و در ضمن قادر است جلوی فعالیت برنامه مزبور را گرفته و حتی

تغییرات ایجاد شده در سیستم را به حالت اول برگرداند:cool: و کارکرد بسیار موثری در مقابل ویروسهای ناشناخته دارد

( بالای 99 درصد :blink: ) که در تستهای معتبر به عمل آمده نیز تایید شده است. البته معایبی هم دارد و آن هم ایجاد

اخطارهای متعدد ( به ویژه در روزهای اول پس از نصب کاسپرسکی ) حتی مقابل برنامه های غیر ویروسی ( که

رفتاری مشابه ویروسها بروز میدهند) می باشد که پس از مدتی با اضافه کردن برنامه های مفید غیر ویروسی به

Trusted Zone از میزان این اخطارها به میزان قابل توجهی کم می شود. برای فعال کردن این سرویس مطابق شکل زیر

مسیر نشان داده شده را طی کرده و گزینه های نشان دار شده را فعال کنید باز اگر مشکلی بود در خدمت هستیم:

ELESSAR
31-01-2007, 00:00
سلام دوست عزیز

PDM مخفف Proactive Defense Module است که از ویژگی های جدید و بسیار موثر نسخه 6 کاسپرسکی است .این

سرویس یک آنالیزور رفتاری است که تمام فعل و انفعالاتی را که در سیستم شما رخ می دهد زیر نظر داشته و اگر رفتار

مشکوکی از یک برنامه ببیند به شما اخطار می دهد و در ضمن قادر است جلوی فعالیت برنامه مزبور را گرفته و حتی

تغییرات ایجاد شده در سیستم را به حالت اول برگرداند:cool: و کارکرد بسیار موثری در مقابل ویروسهای ناشناخته دارد

( بالای 99 درصد :blink: ) که در تستهای معتبر به عمل آمده نیز تایید شده است. البته معایبی هم دارد و آن هم ایجاد

اخطارهای متعدد ( به ویژه در روزهای اول پس از نصب کاسپرسکی ) حتی مقابل برنامه های غیر ویروسی ( که

رفتاری مشابه ویروسها بروز میدهند) می باشد که پس از مدتی با اضافه کردن برنامه های مفید غیر ویروسی به

Trusted Zone از میزان این اخطارها به میزان قابل توجهی کم می شود. برای فعال کردن این سرویس مطابق شکل زیر

مسیر نشان داده شده را طی کرده و گزینه های نشان دار شده را فعال کنید باز اگر مشکلی بود در خدمت هستیم:

مرسی لطف کردید، این روی عملکرد فایروال هم تاثیر داره؟ من اون رو همیشه فعال می کردم بجز رجیستری گارد و اپلیکیشن کنترلش، مخصوصا رجیستریش که خیلی اذیت می کنه، بهر حال مرسی از لطف شما.

*Batman*
01-02-2007, 03:35
سلام
آقا من با این Comodo مشکل دارم.
اولا که سرعتو زیاد میگیره.
دوما خیلی هم تیز نیست.بعضی برنامه ها راحت به سرور خودشون وصل میشن و ....... .
سومین مورد و مهم ترینش این که یه روز سیستمو روشن کردم و دیدم بعد از یکبار Connect شدن به اینترنت برای بار دوم اجازه اتصال نمیده مگر اینکه ویندوز رو Reset کنی و دوباره کانکت بشی.
تو Processes ویندوز هم گاهی کل Idle رو کن فیکون میکرد و برای خودش میگرفت.حتی بعضی وقتها IE قفل میشد و نمیتونست صفحه را باز کنه.
خلاصه این فایروال هنوز اول راهه و باید پخته بشه.

vtn54
05-02-2007, 17:45
سلام
آقا من با این Comodo مشکل دارم.
اولا که سرعتو زیاد میگیره.
دوما خیلی هم تیز نیست.بعضی برنامه ها راحت به سرور خودشون وصل میشن و ....... .
سومین مورد و مهم ترینش این که یه روز سیستمو روشن کردم و دیدم بعد از یکبار Connect شدن به اینترنت برای بار دوم اجازه اتصال نمیده مگر اینکه ویندوز رو Reset کنی و دوباره کانکت بشی.
تو Processes ویندوز هم گاهی کل Idle رو کن فیکون میکرد و برای خودش میگرفت.حتی بعضی وقتها IE قفل میشد و نمیتونست صفحه را باز کنه.
خلاصه این فایروال هنوز اول راهه و باید پخته بشه.

سلام بتمن جان

در مورد کم کردن سرعت باید بگم ذوی سیستم من که خیلی نرم و راحت کار می کرد از زون آلارم که سبکتر بود. در مورد

دوم هم احتمالا شما از حالت اتوماتیک آن که تعداد اخطارها را کم می کند استفاده کرده اید در این حالت خود کومودو

تصمیم می گیرد که برنامه به اینترنت وصل شود یا نه .( برای این کار از یک نوع هوش مصنوعی و نیز از یک لیست از قبل

آماده استفاده می کند ) مثلا شما می خواهید بابیلون به اینترنت وصل نشود ولی چون کومودو بابیلون را یک برنامه

بی ضرر تشخیص می دهد به طور اتوماتیک به آن اجازه عبور می دهد) مورد سوم هم احتمالا باز به این خاطر است

یعنی برنامه به طور اتوماتیک یکی از سرویسهای ضروری ویندوز را بلوک کرده است:blink: در مورد سایر موارد من

نظری ندارم چون تا حالا با آنها برخورد نکرده ام ولی با حرف شما که این فایروال در ابتدای راه است کاملا موافقم:tongue:

vtn54
20-02-2007, 18:05
سلام دوستان عزیز

سایت Matousec که از معتبرترین موسسات تست کننده فایروالها است نتایج خود را بروز کرده است سه فایروال جدید و

تعدادی تست جدید اظافه شده است البته توضیحات کامل در مورد این تست و نتایج قبلی آن را می توانید در پست 29

همین تاپیک پیدا کنید ولی من برای اطلاع بیشتر متدولوژی این تست را دوباره اینجا تکرار می کنم :

همانطور که می بینید کومودو همچنان در رتبه اول است و موقعیت خود را با عرضه نسخه جدید مستحکم تر کرده

است و زون آلارم و کاسپرسکی با عرضه نسخه های جدید امتیازات خودشان را بسیار بالاتر آورده اند و کاسپرسکی

نسخه 614 خود را تا رتبه چهارم بالا کشیده است ( البته نسخه 671 که تازه منتشر شده است و هنوز در مرحله بتا

است از نظر امتیاز حتی بالاتر بوده و در رتبه سوم قرار می گیرد ) یک تازه وارد به اسم Private Firewall هم نتایج

خوبی کسب کرده است ولی جالب است که امتیاز آوتپوست پایینتر آمده است برای دلایل پایین بودن امتیاز آوتپوست

در این تست و توضیحات کاملتر به همان پست 29 مراجعه کنید.

لینک سایت اصلی:

Nine
27-02-2007, 10:58
سلام vtn54 عزیز
واقعا مطالب مفیدی برا این تاپیک انتخاب میکنی
واقعا ازت ممنونم
اگه برات زحمتی نیست باز هم از سایت های معتبر دیگه مقایسه فایر وال ها رو بذار
بازم خسته نباشی
یا علی

vtn54
27-02-2007, 17:34
سلام vtn54 عزیز
واقعا مطالب مفیدی برا این تاپیک انتخاب میکنی
واقعا ازت ممنونم
اگه برات زحمتی نیست باز هم از سایت های معتبر دیگه مقایسه فایر وال ها رو بذار
بازم خسته نباشی
یا علی

سلام دوست عزیز

ممنون از لطفتان :blush: اگر مطلب جدیدی بود به چشم ;)

ELESSAR
04-03-2007, 18:28
سلام، کسی از دوستان خبر نداره که ورژن جدید و سازگار با ویستای فایروال Look 'n' Stop کی ارائه میشه؟

hamilton
21-03-2007, 17:50
دوستان محترم در مورد فايروال سازگار با ويستا كه كارايي خوبي هم داشته باشه چه فايروالي را پيشنهاد ميكنند؟
با تشكر.

vtn54
21-03-2007, 20:16
دوستان محترم در مورد فايروال سازگار با ويستا كه كارايي خوبي هم داشته باشه چه فايروالي را پيشنهاد ميكنند؟
با تشكر.

سلام دوست عزیز

فعلا از میان فایروالهای رده اول تنها فایروال کاسپرسکی و پی سی سیلین با ویستا سازگارند.

hamilton
21-03-2007, 21:37
سلام دوست عزیز

فعلا از میان فایروالهای رده اول تنها فایروال کاسپرسکی و پی سی سیلین با ویستا سازگارند.

ممنون از پاسخ شما.ولي من فقط به دنبال فايروال صرف براي ويستا هستم.در ويستا NOD32 نصب هست.البته ظاهرا شركت Zonealarm هنوز فايروال سازگار با ويستا را طراحي نكرده بايد منتظر ماند.البته ديدم كه OutPost نسخه سازگار با ويستا را بيرون داده ولي من به شخصه با اين فايروال نميتونم ارتباط خوبي برقرار كنم.با اين اوصاف تصور ميكنم تا آمدن نسخه سازگار با ويستاي فايروال ZoneAlarm بايد صبر كنم.تو چند فروم خارجي هم كه نگاه ميكردم افرادي با ترفند اجراي فايروال ZoneAlarm در ويستا با قابليت شبيه سازي در XP به مشكلات عديده اي برخورد كرده اند.

vtn54
21-03-2007, 22:18
ممنون از پاسخ شما.ولي من فقط به دنبال فايروال صرف براي ويستا هستم.در ويستا NOD32 نصب هست.البته ظاهرا شركت Zonealarm هنوز فايروال سازگار با ويستا را طراحي نكرده بايد منتظر ماند.البته ديدم كه OutPost نسخه سازگار با ويستا را بيرون داده ولي من به شخصه با اين فايروال نميتونم ارتباط خوبي برقرار كنم.با اين اوصاف تصور ميكنم تا آمدن نسخه سازگار با ويستاي فايروال ZoneAlarm بايد صبر كنم.تو چند فروم خارجي هم كه نگاه ميكردم افرادي با ترفند اجراي فايروال ZoneAlarm در ويستا با قابليت شبيه سازي در XP به مشكلات عديده اي برخورد كرده اند.

دوست عزیز زون آلارم نسخه بتای سازگار با ویستا را بیرون داده است و احتمالا به زودی نسخه اصلی را نیز بیرون می دهد.

S0R3N4
22-03-2007, 17:52
سلام بتمن جان

در مورد کم کردن سرعت باید بگم ذوی سیستم من که خیلی نرم و راحت کار می کرد از زون آلارم که سبکتر بود. در مورد

دوم هم احتمالا شما از حالت اتوماتیک آن که تعداد اخطارها را کم می کند استفاده کرده اید در این حالت خود کومودو

تصمیم می گیرد که برنامه به اینترنت وصل شود یا نه .( برای این کار از یک نوع هوش مصنوعی و نیز از یک لیست از قبل

آماده استفاده می کند ) مثلا شما می خواهید بابیلون به اینترنت وصل نشود ولی چون کومودو بابیلون را یک برنامه

بی ضرر تشخیص می دهد به طور اتوماتیک به آن اجازه عبور می دهد) مورد سوم هم احتمالا باز به این خاطر است

یعنی برنامه به طور اتوماتیک یکی از سرویسهای ضروری ویندوز را بلوک کرده است:blink: در مورد سایر موارد من

نظری ندارم چون تا حالا با آنها برخورد نکرده ام ولی با حرف شما که این فایروال در ابتدای راه است کاملا موافقم:tongue:

سلام دوست عزیز
من هم مشکل سوم ایشون رو دارم و عجیب عصبانی از این موضوع هستم!!!!:19:
منظورتون چیه که کومودو اتوماتیک هست؟چگونه این مشکل رو حل کنم!!!!
تو رو خدا کمک کنید!!!

vtn54
23-03-2007, 09:25
سلام دوست عزیز
من هم مشکل سوم ایشون رو دارم و عجیب عصبانی از این موضوع هستم!!!!:19:
منظورتون چیه که کومودو اتوماتیک هست؟چگونه این مشکل رو حل کنم!!!!
تو رو خدا کمک کنید!!!

سلام دوست عزیز

همانطور که در آن پست هم آورده ام من دیگر از کومودو استفاده نمی کنم ولی مدت کوتاهی که از آن استفاده کردم

مشکلی با آن نداشتم .ولی شما به لیست برنامه ها و پروسه هایی که توسط برنامه بلوک شده است نگاهی بکن ببین

آیا پروسه ای از ویندوز را بلوک کرده است یا نه.اگر آن را بلوک کرده بود آن را از حالت بلوک در بیاور ببین مشکلت حل می

شود یا نه .

hamilton
23-03-2007, 22:24
دوست عزیز زون آلارم نسخه بتای سازگار با ویستا را بیرون داده است و احتمالا به زودی نسخه اصلی را نیز بیرون می دهد.

دوست عزيز طبق فرمايش شما من سري به سايت ZoneAlarm زدم ولي مطلبي كه ديدم اين بود كه نوشته بود:
Windows Vista™ is Microsoft’s next operating system release. ZoneAlarm® will deliver advanced security protection for Vista users.

ظاهرا فعلا فقط نسخه ZoneAlarm with Antivirus 7.0.337.000 كه با ويستا سازگاره در حالت بتا جهت تست قرار داده شده درسته؟و من هم نميخواهم از نسخه Internet Security كه آنتي ويروس هم داره استفاده كنم و قصد استفاده از نسخه Pro را دارم.البته تو سايت زون آلارم فرم مربوطه را پر كردم تا در صورت آماده شدن نسخه سازگار با ويستا با ايميل اطلاع دهند.

vtn54
23-03-2007, 22:35
دوست عزيز طبق فرمايش شما من سري به سايت ZoneAlarm زدم ولي مطلبي كه ديدم اين بود كه نوشته بود:
Windows Vista™ is Microsoft’s next operating system release. ZoneAlarm® will deliver advanced security protection for Vista users.

ظاهرا فعلا فقط نسخه ZoneAlarm with Antivirus 7.0.337.000 كه با ويستا سازگاره در حالت بتا جهت تست قرار داده شده درسته؟و من هم نميخواهم از نسخه Internet Security كه آنتي ويروس هم داره استفاده كنم و قصد استفاده از نسخه Pro را دارم.البته تو سايت زون آلارم فرم مربوطه را پر كردم تا در صورت آماده شدن نسخه سازگار با ويستا با ايميل اطلاع دهند.

سلام دوست من

سری به لینک زیر بزن نسخه بتای مزبور نسخه حاوی آنتی ویروس است ( ZoneAlarm Antivirus 7.0.233.067 ) چون

ظاهرا مشکل اصلی سازگاری با ویستا قسمت آنتی ویروس آن است نه قسمت فایروال آن :

Beta Page ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hamilton
24-03-2007, 14:57
سلام دوست من

سری به لینک زیر بزن نسخه بتای مزبور نسخه حاوی آنتی ویروس است ( ZoneAlarm Antivirus 7.0.233.067 ) چون

ظاهرا مشکل اصلی سازگاری با ویستا قسمت آنتی ویروس آن است نه قسمت فایروال آن :

Beta Page ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

همانطور كه خدمت شما عرض كردم فقط نسخه اي كه آنتي ويروس داره در حالت بتا براي تست قرار داده شده و در حال حاضر نسخه Pro در دسترس نيست.ظاهرا فعلا بايد فقط صبر كرد.چون اصلا به آنتي ويروس اين فايروال اعتمادي نيست.

S0R3N4
24-03-2007, 19:55
سلام دوست عزیز

همانطور که در آن پست هم آورده ام من دیگر از کومودو استفاده نمی کنم ولی مدت کوتاهی که از آن استفاده کردم

مشکلی با آن نداشتم .ولی شما به لیست برنامه ها و پروسه هایی که توسط برنامه بلوک شده است نگاهی بکن ببین

آیا پروسه ای از ویندوز را بلوک کرده است یا نه.اگر آن را بلوک کرده بود آن را از حالت بلوک در بیاور ببین مشکلت حل می

شود یا نه .

سلام رفیق خوب:10:
راستش این دفعه دو سوال برایم پیش امده!!!:31:
چرا فایروال به این قدرتمندی رو ول کردی؟(((شاید دلیلش من رو وادار به عوض کردن این فایروال کنه))) و بعد سراغ کدوم فایروال رفتید؟
مشکلم هنوز حل نشده در حالی که تمامی گزینه ها Allow بودن!!!
:18:
ممنون

vtn54
24-03-2007, 22:31
چون اصلا به آنتي ويروس اين فايروال اعتمادي نيست.

چرا ؟ از کی تا حالا آنتی ویروس کاسپرسکی نامطمئن شده است :blink:

vtn54
24-03-2007, 22:38
سلام رفیق خوب:10:
راستش این دفعه دو سوال برایم پیش امده!!!:31:
چرا فایروال به این قدرتمندی رو ول کردی؟(((شاید دلیلش من رو وادار به عوض کردن این فایروال کنه))) و بعد سراغ کدوم فایروال رفتید؟
مشکلم هنوز حل نشده در حالی که تمامی گزینه ها Allow بودن!!!
:18:
ممنون
کومودو فایروال بسیار خوبی است علت اینکه من اکنون از آن استفاده نمی کنم دو چیز است یکی اینکه من از ویستا

استفاده می کنم و نسخه سازگار با ویستا ی این فایروال عرضه نشده است و من اکنون از فایروال خود ویندوز استفاده

می کنم .دوم اینکه من زون آلارم را ترجیح می دهم و اگر نسخه سازگار با ویستای آن عرضه شود به جای کومودو از آن

استفاده خواهم کرد.:31:

hamilton
24-03-2007, 22:52
چرا ؟ از کی تا حالا آنتی ویروس کاسپرسکی نامطمئن شده است :blink:

يعني زون آلارم روي محصول اينترنت سكيوريتي خودش از آنتي ويروس كاسپر استفاده ميكنه؟از چه زمان اين كار را آغاز كرده؟چون من اطلاعي در اين خصوص نداشتم.يعني امتياز آنتي ويروسش رو از كاسپر خريده؟

vtn54
24-03-2007, 23:30
يعني زون آلارم روي محصول اينترنت سكيوريتي خودش از آنتي ويروس كاسپر استفاده ميكنه؟از چه زمان اين كار را آغاز كرده؟چون من اطلاعي در اين خصوص نداشتم.يعني امتياز آنتي ويروسش رو از كاسپر خريده؟

عجب شما خبر نداشتید:18: از نسخه 7 به این طرف اینترنت شرکت سازنده زون آلارم از انجین کاسپرسکی در

محصولاتش استفاده می کند.:31:

hamilton
03-04-2007, 11:55
عجب شما خبر نداشتید:18: از نسخه 7 به این طرف اینترنت شرکت سازنده زون آلارم از انجین کاسپرسکی در

محصولاتش استفاده می کند.:31:

دوست عزيز يك سوال از خدمت شما بپرسم.من در ويستا از آنتي ويروس NOD32 استفاده ميكنم.قبلا تو مطلبي خونده بودم كه امكان استفاده همزمان آنتي ويروسهاي كاسپر و NOD32 به صورت فعال در سيستم وجود داره بدون اينكه مشكلي براي سيستم ايجاد كنه.حالا سوال من اين است كه آياامكان استفاده Zonealarm Internet Security ورژن 7 كه قابل نصب بر روي ويستا هم ميباشد همزمان در كنار NOD32 وجود داره؟چون الان روي ويستا فايروال ندارم و شخصا زون آلارم را ترجيح ميدم و هنوز هم خبري از فايروالهاي زون آلارم براي ويستا نيست.
با تشكر .

hamilton
03-04-2007, 12:10
دو بار پست شده است.

vtn54
03-04-2007, 12:28
دوست عزيز يك سوال از خدمت شما بپرسم.من در ويستا از آنتي ويروس NOD32 استفاده ميكنم.قبلا تو مطلبي خونده بودم كه امكان استفاده همزمان آنتي ويروسهاي كاسپر و NOD32 به صورت فعال در سيستم وجود داره بدون اينكه مشكلي براي سيستم ايجاد كنه.حالا سوال من اين است كه آياامكان استفاده Zonealarm Internet Security ورژن 7 كه قابل نصب بر روي ويستا هم ميباشد همزمان در كنار NOD32 وجود داره؟چون الان روي ويستا فايروال ندارم و شخصا زون آلارم را ترجيح ميدم و هنوز هم خبري از فايروالهاي زون آلارم براي ويستا نيست.
با تشكر .

سلام دوست عزیز

استفاده همزمان از دو آنتی ویروس به صورت فعال در کنار هم درست نیست و این مطلب به خاطر اختلالی است که در

کار هم ایجاد می کنند ولی شما می توانید پس از نصب اینترنت سکوریتی زون آلارم آنتی ویروس آن را غیر فعال کنید

و از آن برای اسکن گاهگاهی سیستم استفاده کنید.

hamilton
03-04-2007, 20:59
vtn جان از دوستان كه آخرين نسخه zonealarm internet security را دانلود كرده اند ميگويند كه رو ويستا نصب نميشه و ظاهرا هنوز محصول قابل نصب روي ويستا نداده.نظر شما چيه؟اصولا چرا شركتي به اين بزرگي با وجوديكه چند ماه از انتشار ويستا گذشته هنوز فكري براي اين قضيه نكرده و به نحوي اعتبار خودش را با علامت سوال مواجه كرده؟شركتهاي ديگر مانند Outpost يا Jetico نسخه هاي سازگار با ويستا را حتي شده در نسخه بتا ارايه داده اند اما كمپاني زون آلارم هنوز كاري نكرده؟

vtn54
03-04-2007, 22:00
vtn جان از دوستان كه آخرين نسخه zonealarm internet security را دانلود كرده اند ميگويند كه رو ويستا نصب نميشه و ظاهرا هنوز محصول قابل نصب روي ويستا نداده.نظر شما چيه؟اصولا چرا شركتي به اين بزرگي با وجوديكه چند ماه از انتشار ويستا گذشته هنوز فكري براي اين قضيه نكرده و به نحوي اعتبار خودش را با علامت سوال مواجه كرده؟شركتهاي ديگر مانند Outpost يا Jetico نسخه هاي سازگار با ويستا را حتي شده در نسخه بتا ارايه داده اند اما كمپاني زون آلارم هنوز كاري نكرده؟

البته دوستانی که این حرف را می زنند این نسخه سازگار با ویستا را نصب نکرده اند آنها نسخه فعلی را که با ویستا

سازگار نیست یعنی نسخه 7.0.337.000 را نصب کرده اند در حالی که این نسخه بتا که با ویستا سازگار است نسخه

7.0.233.067 می باشد که با آن نسخه متفاوت است علت این تاخیر را هم در خود سایت شرکت سازنده توضیح داده

است و گفته که ویستا یک سیستم عامل جدید است که نسبت به ویندوزهای قبلی به ویژه از لحاظ امنیتی از بنیان

متفاوت است لذا طراحی نرم افزارهایی مانند فایروال که به طور ریشه ای با سیستم عامل عجین می شوند مشکل و

زمانبر است هر چند من هم قبول دارم که شرکت سازنده زون آلارم نسبت به بقیه کمی تاخیر دارد.

D o l f i n
08-04-2007, 22:30
جديد ترين رده بندي اينترنت سكوريتي ها هنوز نيومده ببنيم كدوم يكي در صدر هستش

Maximillion
09-04-2007, 18:27
سلام
یه سوال دارم
کسی چیزی در مورد زنگ سارق شنیده یا میدونه؟
مثل اینکه از فایروال بهتر کار میکنه.

S0R3N4
10-04-2007, 17:21
دوم اینکه من زون آلارم را ترجیح می دهم و اگر نسخه سازگار با ویستای آن عرضه شود به جای کومودو از آن

استفاده خواهم کرد.:31:

چرا ترجیح میدی؟در تست ها که فایروال کومودو امتیاز بهتری آورده بود!!!!:46:
(البته اگه شما بگید که فایروال ویندوز ایکس پی قوی تر از همه است من قبول می کنم!!!):40:

vtn54
10-04-2007, 21:56
چرا ترجیح میدی؟در تست ها که فایروال کومودو امتیاز بهتری آورده بود!!!!:46:
(البته اگه شما بگید که فایروال ویندوز ایکس پی قوی تر از همه است من قبول می کنم!!!):40:

سلام دوست عزیز

قبلا هم گفتم که در انتخاب یک نرم افزار امنیتی تنها ملاک انتخاب قویتر بودن آن نیست چون در این گونه موارد همیشه

قویتر بودن به منزله بهتر بودن نیست در مورد فایروال زون آلارم باید بگویم درست است که از نظر Outbound Protection

به پای کومودو نرسد ( راستش فعلا هیچ فایروال دیگری هم نمی رسد ) ولی مزایای بیشتری نسبت به آن دارد تنظیمات

آن راحتتر و در عین حال بیشتر از کومودو است امکانات جانبی آن بیشتر است و مهمتر از همه اینها برای من امتحانش را

پس داده است کومودو هر چند روی سیستم من بدون اشکال ایجاد می شد ولی با چند نرم افزار دیگر مشکل داشت و

گاهی دچار Crash می شد .البته کومودو یک تازه وارد است و در مرحله توسعه و تکمیل است و روز به روز بهتر

می شود.دوست من به نظر من بهترین نرم افزار آنی است که علاوه بر داشتن شرایط لازم روی سیستم شما راحتتر

اجرا شود.

S0R3N4
25-04-2007, 14:03
سلام دوست عزیز

قبلا هم گفتم که در انتخاب یک نرم افزار امنیتی تنها ملاک انتخاب قویتر بودن آن نیست چون در این گونه موارد همیشه

قویتر بودن به منزله بهتر بودن نیست در مورد فایروال زون آلارم باید بگویم درست است که از نظر Outbound Protection

به پای کومودو نرسد ( راستش فعلا هیچ فایروال دیگری هم نمی رسد ) ولی مزایای بیشتری نسبت به آن دارد تنظیمات

آن راحتتر و در عین حال بیشتر از کومودو است امکانات جانبی آن بیشتر است و مهمتر از همه اینها برای من امتحانش را

پس داده است کومودو هر چند روی سیستم من بدون اشکال ایجاد می شد ولی با چند نرم افزار دیگر مشکل داشت و

گاهی دچار Crash می شد .البته کومودو یک تازه وارد است و در مرحله توسعه و تکمیل است و روز به روز بهتر

می شود.دوست من به نظر من بهترین نرم افزار آنی است که علاوه بر داشتن شرایط لازم روی سیستم شما راحتتر

اجرا شود.

VTN جان سلام

من معمولا وقتی به اینترنت وصل میشدم یک سوال از من پسیده می شد که آیا اجازه میدید رو سیستم شما Send Resive انجام بشه یا وقتی با دانلود منیجر چیزی دانلود می کردم و یا با مرورگر صفحه ای باز می کردم همچین سوالاتی از من پرسیده می شد.
آیا فایروال کومودو یا زون آلارم بعد از اجازه دادن به فعالیت های برنامه ها باز اون هارو کنترل می کنه یا نه؟

راستی من دنبال کرک یک برنامه بودم و چند سایت برای این کار رو باز کرده بودم.گارد Spy Sweeper حدود 80 فایل مخرب رو بلوک کرد ولی کومودو بی خیال وایساده بود و هیچ کاری نمی کرد!!زون آلارم هم همین جوری هستش!!
ممنون

vtn54
25-04-2007, 15:10
VTN جان سلام

من معمولا وقتی به اینترنت وصل میشدم یک سوال از من پسیده می شد که آیا اجازه میدید رو سیستم شما Send Resive انجام بشه یا وقتی با دانلود منیجر چیزی دانلود می کردم و یا با مرورگر صفحه ای باز می کردم همچین سوالاتی از من پرسیده می شد.
آیا فایروال کومودو یا زون آلارم بعد از اجازه دادن به فعالیت های برنامه ها باز اون هارو کنترل می کنه یا نه؟

راستی من دنبال کرک یک برنامه بودم و چند سایت برای این کار رو باز کرده بودم.گارد Spy Sweeper حدود 80 فایل مخرب رو بلوک کرد ولی کومودو بی خیال وایساده بود و هیچ کاری نمی کرد!!زون آلارم هم همین جوری هستش!!
ممنون

دوست عزیز

وظیفه یک فایروال کنترل ورودی و خروجی سیستم شما است ( به شبکه یا اینترنت ) .یک فایروال خوب تنها به برنامه های

مفید اجازه اتصال به اینترنت را داده و از ورود غیرمجاز برنامه های غیرضروری و یا مضر به سیستم جلوگیری می کند .

برای همین وقتی برنامه ای قصد اتصال به مثلا اینترنت را دارد فایروال از شما سواال می کگند تا اگر به آن برنامه

اعتماد داریر اجازه اتصال به آن را بدهید ویا اگر برنامه ای بخواهد از اینترنت از طریق پورتهای نا معمول تبادل اطلاعات

کند از شما اجازه می گیرد .گارد اسپای سوییپر جلوی داونلود فایلها را نمی گیرد بلکه فقط جلوی اتصال به سایتهایی

را که مضر تشخیص می دهد می گیرد و یا از اجرا شدن بعضی اسکریپتها در صفحات وب جلوگیری می کند این جزو

وظایف یک فایروال نیست ولی بعضی فایروالها که زون آلارم هم جزو آنها است این کار را می کنند.

محمد مهندس
26-04-2007, 01:08
تنها نرم افزاری که هم خیلی قوی و قابل نفوذ از طرف هکر ها زون آلارم هست من در بعضی از سایت ها یا در چت که میروم یک پیغام می دهد که مثلا یک حمله هکری را بلوک کرده این فایروال با نود 32 سازگاری کامل دارد و من با داشتن این دو هیچ مشکل ویروسی و اسپی واری برایم پیش نیامده است

S0R3N4
30-04-2007, 18:21
دوست عزیز

وظیفه یک فایروال کنترل ورودی و خروجی سیستم شما است ( به شبکه یا اینترنت ) .یک فایروال خوب تنها به برنامه های

مفید اجازه اتصال به اینترنت را داده و از ورود غیرمجاز برنامه های غیرضروری و یا مضر به سیستم جلوگیری می کند .

برای همین وقتی برنامه ای قصد اتصال به مثلا اینترنت را دارد فایروال از شما سواال می کگند تا اگر به آن برنامه

اعتماد داریر اجازه اتصال به آن را بدهید ویا اگر برنامه ای بخواهد از اینترنت از طریق پورتهای نا معمول تبادل اطلاعات

کند از شما اجازه می گیرد .گارد اسپای سوییپر جلوی داونلود فایلها را نمی گیرد بلکه فقط جلوی اتصال به سایتهایی

را که مضر تشخیص می دهد می گیرد و یا از اجرا شدن بعضی اسکریپتها در صفحات وب جلوگیری می کند این جزو

وظایف یک فایروال نیست ولی بعضی فایروالها که زون آلارم هم جزو آنها است این کار را می کنند.
سلام
من خوب منظور شما رو متوجه نشدم!!
یهنی اگه اجازه دانلود به دانلود منیجر بدم اگه فایلی مخرب باشه فایرواتل بلوک می کنه!!
راستی اگه زون آلارم تحت ویستا اومد یک پیغام خصوصی میدی؟

ممنون

Oracle_Eldorado
30-04-2007, 19:46
ولی به نظر من اول MCcoffee
بعد NOD
بعد KASPER
و بقیه ........

vtn54
30-04-2007, 20:11
ولی به نظر من اول MCcoffee
بعد NOD
بعد KASPER
و بقیه ........

دوست عزیز

لطفا در تاپیک مربوطه یعنی مقایسه آنتی ویروسها مطرح کنید.

vtn54
30-04-2007, 20:16
سلام
من خوب منظور شما رو متوجه نشدم!!
یهنی اگه اجازه دانلود به دانلود منیجر بدم اگه فایلی مخرب باشه فایرواتل بلوک می کنه!!
راستی اگه زون آلارم تحت ویستا اومد یک پیغام خصوصی میدی؟

ممنون

دوست عزیز

فایروال آنتی ویروس نیست که جلوی داونلود فایل مخرب را بگیرد شما اگر به داونلود منیجرتان اجازه دسترسی به اینترنت

را بدهید هر فایلی از طریق آن قابل دریافت خواهد بود.

iranian_genius
01-05-2007, 01:29
سلام

واسه ویستا فایروال خوب دوستان چی پیشنهاد میکنند؟؟؟

(تنها فایروالی که دیدم خود ویندوز ویستا هم به عنوان فایروال توی قسمت سکیوریتی معرفی کرد نورتون 360 بود / حتی avg internet security هم که نصب میکنم قسمت فایروالش توی ویستا غیر فعال میشه (علت؟؟؟)
و فقط به عنوان آنتی ویروس میشناسه...)

S0R3N4
01-05-2007, 19:41
سلام

(تنها فایروالی که دیدم خود ویندوز ویستا هم به عنوان فایروال توی قسمت سکیوریتی معرفی کرد نورتون 360 بود / حتی avg internet security هم که نصب میکنم قسمت فایروالش توی ویستا غیر فعال میشه (علت؟؟؟)

منظر باش تا زون آلارم بیاد!

iranian_genius
03-05-2007, 00:13
واقعا؟؟!!!

زون الارم واسه ویستا هم..!!!؟

vtn54
03-05-2007, 04:06
سلام

فعلا تنها فایروالهای خوبی که با ویستا سازگارند فایروالهای موجود در اینترنت سکوریتی نورتون و کاسپرسکی و فایروال

جتیکو هست هرچند آنطور که شنیده ام فایروال Look 'n' Stop هم با ویستا سازگار است بقیه هنوز در مرحله بتا هستند.

iranian_genius
03-05-2007, 17:02
عجب ....

حالا از همه بهتر واسه ویستا چیه؟؟؟ (فایروال) ؟

outpost رو نگید که کل سی پی یو رو میگیره .../( سرعت افتضاح میشه البته فقط تو ایکس پی نصب میشد)

خوب....؟؟؟

vtn54
04-05-2007, 01:15
عجب ....

حالا از همه بهتر واسه ویستا چیه؟؟؟ (فایروال) ؟

outpost رو نگید که کل سی پی یو رو میگیره .../( سرعت افتضاح میشه البته فقط تو ایکس پی نصب میشد)

خوب....؟؟؟

اگر نگاهی به نتایج تستهای به عمل آمده در همین تاپیک بیاندازی می بینی که جتیکو از بقیه بهتر است ولی کار کردن با

آن مهارت زیادی می خواهد و اعصاب خردکن است .فایروال کاسپرسکی به لطف سرویس PDM در XP بسیار خوب بود

ولی در ویستا پروبالش ریخته و قدرت سابق را ندارد ( چند تا از مهمترین اجزایش در ویستا حذف شده اند ) ولی در عوض

در ویستا بدون دردسرتر کار می کند.نورتون را هم که می شناسی فایروال جدیدش هنوز تست نشده ولی فایروال خوبی

است به ویژه که ساکت و بی سروصدا کار می کندو مزاحم کاربر نمی شود. Look 'n' Stop هم فایروال مشهوری است و

خیلی ها طرفدارش هستند ولی در تستها نتایج جالبی ندارد و چون با آن کار نکرده ام نمی توانم نظری بدهم .من

خودم از فایروال خود ویستا ذاستفاده می کنم ولی به محض آماده شدن نسخه سازگار با ویستای زون آلارم آن را

نصب خواهم کرد.( البته ISP من از روتر استفاده می کند برای همین من با خیال راحت از فایروال خود ویستا استفاده

می کنم ).

iranian_genius
05-05-2007, 22:12
کاش Nis 2007 کرک داشت که دیگه این بدبختیارو نمیکشیدیم..

Free_swallow
06-05-2007, 09:35
سلام
می خواستم بدونم بین این 3 تا کدوم انتخاب مناسب تر:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

PC-cillin Internet Security

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) Panda Internet Security

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) BitDefender Internet Security

iranian_genius
06-05-2007, 12:48
از منه هیچ کدوم . میدونی چرا؟؟؟

چون trend micro internet security با این که کرکش هست اما واسه خود کمپانیش لو رفته و دیگه اجازه ی رجیستر شدن نمیده . در نتیجه آپدیت نمیشه

panda هم که تقریبا همچین مشکلی داره . یعنی تا یه مدت آپدیت میشه ولی بعد از یه مدت گیر IDD میده و آپدیت نمیشه

bitdefender ظاهرا این مشکلات رو نداره اما این طور که شنیدم زیاد فایروالش تعریفی نداره . ولی به پای آنتی ویروسش نمیرسه

Viren
07-05-2007, 02:02
من PC-cillin Internet Security رو پیشنهاد می کنم.

آقای iranian_genius

مشکل شماست که کرک سالم پیدا نکردید.من کرک سالم رو دارم . از وقتی که اومده ازش استفاده می کنم ولی لو هم نرفته.

فقط باید CPU قوی داشته باشید.

آقای vtn54 عزیز

من همیشه روی پیشنهاد های شما حساب می کنم.ولی اینکه میگید Firewall نورتون قوی هست درست.ولی من هر دفعه که این فایروال رو نصب کردم.سیستم من سریع مورد حمله واقع شد.به خدا دروغ هم نمی گم.این فایروال سیستم بالایی هم می خواد و روی سیستم های پایین(سخت افزاری) اصلا جواب نمیده و گیر می کنه.
من در حال حاضر از McAfee Virus Scan Enterprise+McAfee AntiSpyware Enterprise+McAfee Desktop Firewall استفاده می کنم.گرچه زیاد شهرتی نداره.ولی کاملا مورد اطمینان هست.

vtn54
07-05-2007, 18:03
آقای vtn54 عزیز

من همیشه روی پیشنهاد های شما حساب می کنم.ولی اینکه میگید Firewall نورتون قوی هست درست.ولی من هر دفعه که این فایروال رو نصب کردم.سیستم من سریع مورد حمله واقع شد.به خدا دروغ هم نمی گم.این فایروال سیستم بالایی هم می خواد و روی سیستم های پایین(سخت افزاری) اصلا جواب نمیده و گیر می کنه.
من در حال حاضر از McAfee Virus Scan Enterprise+McAfee AntiSpyware Enterprise+McAfee Desktop Firewall استفاده می کنم.گرچه زیاد شهرتی نداره.ولی کاملا مورد اطمینان هست.

دوست عزیز

من منظور شما را در مورد مورد حمله قرار گرفتن سیستمتان متوجه نشدم اگر منظورتان افتادن ویروس یا اسپایور روی

سیستمتان است که این ربطی به فایروال ندارد و مربوط به آنتی ویروس و آنتی اسپایور است .ولی اگر منظورتان هک

شدن سیستمتان است باید بگویم متاسفانه یک حقیقت تلخ در مورد تمامی فایروالهای نرم افزاری وجود دارد و آن این

است که هیچکدام قادر به محافظت کامل سیستم در مقابل حملات پیشرفته یک هکر نیستند .توانایی Inbound Filtering

یا به زبان ساده تر توانایی فایرواها در کنترل اطلاعات ورودی به سیستم ( به صورت بستن و مخفی کردن پورتهای

سیستم و جلوگیری از ورود غیر مجاز به سیستم ) تقریبا در تمامی فایروالها یکسان است ( البته با کمی بالا پایین ) و

متاسفانه وظیفه اصلی یک فایروال هم همین است .یعنی اگر واقعیت را بخواهید شاید در این زمینه فایروال ویندوز با

معروفترین فایروالهای تجاری در یک سطح باشد .تقریبا تمامی تستهایی که در مورد فایروالها وجود دارد قدرت Outbound Filtering

یا توانایی کنترل اطلاعات خروجی از سیستم فایروالها است که مورد تست قرار گرفته است و از این لحاظ فایروالهای

مختلف با هم متفاوت هستند .در هر حالت غرض از این صحبتها این است که علت آلوده شدن سیستم شما نه

فایروال نورتون بلکه علل دیگری است ( مثلا تنظیم نامناسب فایروال , قدرت ناکافی آنتی ویروس در مقابله با تروجانها

و یا کرمهای وارد شده به سیستم و ... ) در ضمن در حال حاظر تعداد فایرواهای سازگار با ویستا بسیار کم است و

شما اگر از نورتون استفاده نکنید واز کاسپرسکی و سایر اینترنت سکوریتی ها هم خوشتان نیاید تنها راه باقیمانده

استفاده از فایروال خود ویندوز است ! در هر حالت فایروال پی سی سیلین در تستهای به عمل آمده کارکرد بسیار

خوبی داشته و گزینه مناسبی است ( البته همانطور که گفتم از نظر Outbound Filtering ) ولی مطمئن باشید از نظر

مقابله با حملات خارجی هیچ ارجحیتی بر فایروال نورتون و یا حتی فایروال خود ویندوز ندارد !

iranian_genius
07-05-2007, 18:58
یک چیزی که یادم رفت در مورد pc cillin بگم . اینکه در اولین آپدیت حدود 25 مگ آپدیت میگیره .

نمیدونم . به اندازه ی نورتونه اما....

نورتون رو ترجیح میدم البته اگه کرکی واسه اینترنت سکیوریتیش پیدا بشه..

.......................................///

میشه آدرس اون کرک سالمه رو بدی؟؟!!!

تقریبا هرجا نگاه کردم همونی هست که درست کار نمیده///

divarfx
10-05-2007, 18:34
سلام
من يه سوال ابتدائي دارم :
اساسا فايروال چيه ؟
چه فوايدي داره ؟
از كجا ميتونم اطلاعاتي در مورد مفاهيمي مثل فايروال بدست بيارم؟
ممنون ميشم منو راهنمائي كنين

vtn54
11-05-2007, 00:49
سلام
من يه سوال ابتدائي دارم :
اساسا فايروال چيه ؟
چه فوايدي داره ؟
از كجا ميتونم اطلاعاتي در مورد مفاهيمي مثل فايروال بدست بيارم؟
ممنون ميشم منو راهنمائي كنين

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D8%B1%D 9%87_%D8%A2%D8%AA%D8%B4

Viren
11-05-2007, 01:30
سلام آقای vtn54

زا توضیحاتتون ممنونم.نمی خواستم شما رو ناراحت کنم.شرمنده.حالا میهش یک Firewall خوب معرفی کید که ظاهر خوبی داشته باشه.عملکردش خوب باشه.سبک هم باشه.من دیشب Ashampoo Firewall رو ریختم.بهد از رستارت سیستم بعد جور هنگ می کرد.خیلی سنگین بود.از کمکتون ممنون.

vtn54
11-05-2007, 09:09
سلام آقای vtn54

زا توضیحاتتون ممنونم.نمی خواستم شما رو ناراحت کنم.شرمنده.حالا میهش یک Firewall خوب معرفی کید که ظاهر خوبی داشته باشه.عملکردش خوب باشه.سبک هم باشه.من دیشب Ashampoo Firewall رو ریختم.بهد از رستارت سیستم بعد جور هنگ می کرد.خیلی سنگین بود.از کمکتون ممنون.

اگر از ویستا استفاده می کنید گزینه ها محدودند من خودم فعلا از فایروال خود ویندوز استفاده می کنم ولی اگر از ویندوز XP

استفاده می کنید فایروالهای متعددی وجود دارند من در XP از زون آلارم استفاده می کردم که همه چیزهایی را که می

خواهید داشت تنها مشکلش دیر بالا آمدن ویندوز بود ولی به جز این فایروالهای کاسپرسکی ,پی سی سیلین , آوتپوست

و... هم فایروالهای مناسبی هستند.

Viren
12-05-2007, 02:07
Outpost خیلی سنگین هست.
ZoneAlarm فقط Internet Security دار.آیا فایروال خالی هم داره؟
فایروال Ashampoo میتونه مفید واقع بشه یا نه؟ (حتما جواب بدید)
من فقط فایروال خالی میخوام.چون من Nod32 استفاده کردم.من از XP استفاده می کنم.

nightmare
12-05-2007, 02:43
Outpost خیلی سنگین هست.
ZoneAlarm فقط Internet Security دار.آیا فایروال خالی هم داره؟
فایروال Ashampoo میتونه مفید واقع بشه یا نه؟ (حتما جواب بدید)
من فقط فایروال خالی میخوام.چون من Nod32 استفاده کردم.من از XP استفاده می کنم.

سلام .
ZoneAlarm به جز Internet Security ، فایروال خالی هم داره . ( Personal Firewall ) که سبک تر هم کار می کنه نسبت به Internet Security .

دانلود با حجم 15 مگابایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

کرک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اینم لینک بررسی این محصول در سایت Top Ten Reviews ( همچنان در صدر جدول ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در مورد فایروال Ashampoo ، راستش چند وقت پیش نصب کرده بودم . قابلیت خاصی نداشت . خیلی ساده فقط می تونست کل پورت ها رو ببنده ، و یا اجازه دسترسی بده . البته الان رو نمیدونم چه قابلیت های جدیدی اضافه کرده ، ولی در کل ، Zonealarm فایروال مطمئنی هست با سابقه ی زیاد تو این زمینه . جوابش رو هم همیشه خوب پس داده . :46:

راستی اگه از NOD32 استفاده می کنی ، یه سری اینجا بزن .

محصول جدید شرکت ESET NOD32 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تا بعد .....

Viren
12-05-2007, 11:05
سلام

دستت درد نکنه.
Nod32 Smart Security رو سه روز پیش گرفتم ولی نصبش نکردم.شما نصب کردید؟سنگین هست؟
Zone Alarm Firewall سنگین که نیست؟
ببخشید اینقدر سوال می کنم.شرمنده.

nightmare
12-05-2007, 15:55
سلام

دستت درد نکنه.
Nod32 Smart Security رو سه روز پیش گرفتم ولی نصبش نکردم.شما نصب کردید؟سنگین هست؟
Zone Alarm Firewall سنگین که نیست؟
ببخشید اینقدر سوال می کنم.شرمنده.

من حدود 1-2 هفته هست که دارم از Nod32 Smart Security استفاده می کنم . فوق العاده سبک و قوی ! تنظیمات حرفه ای و درست حسابی برای شبکه ...
از طریق میل هم با شرکتش در ارتباط هستم . فایروالش رو روی سایت چک کردم . چندتا پورت رو باز میزاشت که بهشون گفتم ، تنظیمات داشت تا درست بشه . خیلی ازش راضیم . سرعت بالایی هم داره .

مسلما Zonealarm Pro سبک تر از Zone Alarm Internet Security هست ، ولی Zonealarm Pro در مقایسه با ESET ، خیلی فرق داره . ESET Smart Security خیلی خیلی سبک تر کار می کنه .

دشمنت شرمنده دوست عزیز . امیدوارم کمکی کرده باشم .

تا بعد .....

Free_swallow
12-05-2007, 19:48
من حدود 1-2 هفته هست که دارم از Nod32 Smart Security استفاده می کنم . فوق العاده سبک و قوی ! تنظیمات حرفه ای و درست حسابی برای شبکه ...
از طریق میل هم با شرکتش در ارتباط هستم . فایروالش رو روی سایت چک کردم . چندتا پورت رو باز میزاشت که بهشون گفتم ، تنظیمات داشت تا درست بشه . خیلی ازش راضیم . سرعت بالایی هم داره .

مسلما Zonealarm Pro سبک تر از Zone Alarm Internet Security هست ، ولی Zonealarm Pro در مقایسه با ESET ، خیلی فرق داره . ESET Smart Security خیلی خیلی سبک تر کار می کنه .

تا بعد .....

سلام
Nod32 Smart Security نسخه بتا هست درسته؟ من از norton internet security استفاده می کنم نمی دونم چرا انقدر بی سروصداست البته قبلش هم از kaspersky internet security استفاده می کردم که یکی 2 تا مشکل داشت مجبور شدم برش دارم ولی بنظر من تو این مدت که کار کردم کسپر قویتر بود از لحاظ اینترنت سکیور
حالا شما که با Nod32 Smart Security کار کردید بنظرت نصبش کنم؟

Viren
14-05-2007, 09:53

تا بعد .....

خیلی ممنونم.یعنی Smart Security همین آنتی ویروس Nod32 رو که نصب کردم همراه خودش داره؟با همون قدرت ؟این خیلی مهمه.

راستی تنظیمات فایروال رو به من بگید.چون نمی تونم به اینترنت نصب بشم.النا هم Firewall رو غیرفعال کردم تا تونستم وصل شم.خواهشا کمک کنید.در ضمن احساس می کنم سرعت باز شدن صفحات سایت ها کم تر شده.همین طوره؟

iranian_genius
16-05-2007, 01:34
برا دیدن تنظیمات به تاپیک nod32 یا بهترین تنظیمات برای nod32 سر بزن

(منم قبولش دارم)

Viren
16-05-2007, 09:21
خودم میدونم.ولی من تنظیمات فایروال Smart Security رو می خوام.اول پست رو بخون بعد بگو.

nightmare

منتظر جوابتون هستم.

nightmare
16-05-2007, 22:23
خیلی ممنونم.یعنی Smart Security همین آنتی ویروس Nod32 رو که نصب کردم همراه خودش داره؟با همون قدرت ؟این خیلی مهمه.

راستی تنظیمات فایروال رو به من بگید.چون نمی تونم به اینترنت نصب بشم.النا هم Firewall رو غیرفعال کردم تا تونستم وصل شم.خواهشا کمک کنید.در ضمن احساس می کنم سرعت باز شدن صفحات سایت ها کم تر شده.همین طوره؟

دوست عزیزم ،
آنتی ویروسش هم توش هست و اتفاقا با ورژن جدید . ( Engine Verion 3.0 ) با همون قدرت .
در مورد تنظیمات فایروال ، اینکه میگین فایروال Smart Security نمیرازه به اینترنت وصل بشین ، اصلا اینظور به نظر نمیاد . من توی سیستم هایی که Dial Up , ADSL , Wireless بودن نصبش کردم و همشون به راحتی به اینترنت وصل شدن . در حین نصب ، فایروال این برنامه در حالت Automatic Mode نصب میشه و خودش کنترل ترافیک شبکه و اینترنت رو دست می گیره . تنها در یک حالت حرفی که میزنید درست در میاد :

یعنی شما این گزینه رو زده باشین . ( Block All Traffic )
گزینه پایین اون هم که فایروال رو Disable می کنه . ( Disable Filtering )

فکر نمیکنم تو حالت Automatic Mode مشکل خاصی باشه .
( راستی مطمئن بشید برنامه ی دیگه یی دسترسی شما رو به Internet محدود نمی کنه . مثلا برنامه های پر و ک س ی .... )

اگر باز هم مشکل داشتی ، از همون قسمت صفخه تنظیمات فایروال ، اون زیر گزینه Advanced Personal Firewall Setup رو بزن و مطابق اینا پیش برو :

1 . تنظیم Trusted Zone ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
2. تنظیمات مربوط یه سرویس های ارتباطی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
3 . Protcol Filtering ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در مورد کند شدن صفحات هر چند من تا به حال کند شدن سرعت صفحات رو به هیج عنوان حس نکردم ، ولی اگه اینجوری به نظرت میاد ، من احتمال میدم به خاطره مونیتور کردن Packet ها در این برنامه باشه که از اینترنت ویروس نگیری .
( Web Access Protection )

هر چند تاکید میکنم به نظرم این کاهش سرعتی که میگی به این زیاد ارتباطی پیدا نمیکنه و Disable نکن ، ولی اگه میخوای Disable کنی :

تا بعد ....

*Batman*
16-05-2007, 22:28
سلام.
چیز جالبی به نظر میاد. Eset Security)
ولی توسایتهای زیادی دیدم که از فایروالش شکایت میکنن.
نظر شما چیه؟

Viren
17-05-2007, 07:59
دستت درد نکنه.الان میرم دوباره نصب کنم!(من از پ ر و ک س ی استفاده نمی کنم)
راستی من از Wireless استفاده می کنم.

ویرایش شد

اصلا نمیشه.هنوز هم نمیتونم به اینترنت وصل بشم.دیگه خسته شدم!
راستی آنتی ویروس هم به نظر من کار نمی کنه!
وقتی میرم تو پوشه ای که ویروس هست اصلا هشدار نمیده.در صورتی که قبلا با Nod32 Antivirus می رفتم هشدار میداد.
Beta دیگه این همه مشکل باید داشته باشه؟

این هم عکس:

برنامه داره از Port من استفاده می کنه و نمیزاره به ابنترنت وصل بشم.چی کار کنم؟

vtn54
24-05-2007, 21:17
سلام دوستان عزیز

سایت Matousec که از معتبرترین موسسات تست کننده فایروالها است نتایج خود را بروز کرده است تعدادی فایروال

جدید اضافه شده است و آخرین نسخه فایروالهای قبلی تست شده اند البته توضیحات کامل در مورد این تست و نتایج قبلی

آن را می توانید در پست 29 همین تاپیک پیدا کنید ولی من برای اطلاع بیشتر متدولوژی این تست را دوباره اینجا تکرار می کنم :

البته دوستان عزیز توجه داشته باشند این تنها قدرت فایروالها را در زمینه Outbound Filtering و مقابله با

Leak Test ها نشان میدهد و نشان دهنده سطح کارکرد کلی و سطح امنیت آنها نیست .در این زمینه تست

مجزایی وجود دارد که خدمتتان عرضه خواهد شد.

منبع :

mehdi_ok1
01-06-2007, 20:59
دوستان این کاره

یه محبتی کنید به همراه دادن آدرس سایت و ...(که خیلی هم مفید هست)

10 فایر وال برتر رو بر حسب امتیاز جهانی به تاریخ روز اینجا بنویسید

با تشکر

vtn54
02-06-2007, 15:52
دوستان این کاره

یه محبتی کنید به همراه دادن آدرس سایت و ...(که خیلی هم مفید هست)

10 فایر وال برتر رو بر حسب امتیاز جهانی به تاریخ روز اینجا بنویسید

با تشکر

خوب دوست عزیز

یک لینک بالاتر از شما همین کار را کرده ام.:blink:

S0R3N4
09-06-2007, 18:12
سلام دوستان عزیز

سایت Matousec که از معتبرترین موسسات تست کننده فایروالها است نتایج خود را بروز کرده است تعدادی فایروال

جدید اضافه شده است و آخرین نسخه فایروالهای قبلی تست شده اند البته توضیحات کامل در مورد این تست و نتایج قبلی

آن را می توانید در پست 29 همین تاپیک پیدا کنید ولی من برای اطلاع بیشتر متدولوژی این تست را دوباره اینجا تکرار می کنم :

البته دوستان عزیز توجه داشته باشند این تنها قدرت فایروالها را در زمینه Outbound Filtering و مقابله با

Leak Test ها نشان میدهد و نشان دهنده سطح کارکرد کلی و سطح امنیت آنها نیست .در این زمینه تست

منبع :

بابا تو این سایتی که گفتی پارتی بازی شده که!
این سایت وابسته به شرکت Comodo هستش و نویسنده توضیحات در مورد فایروالها هم Carsten Fischer است که مدیر فروش Comodo و موسس Matousec هست

vtn54
15-06-2007, 16:01
بابا تو این سایتی که گفتی پارتی بازی شده که!
این سایت وابسته به شرکت Comodo هستش و نویسنده توضیحات در مورد فایروالها هم Carsten Fischer است که مدیر فروش Comodo و موسس Matousec هست

دوست عزیز

شما متاسفانه در ترجمه مطالب دچار اشتباه شده اید اولا این سایت وابسته به کومودو نیست و یک سایت مستقل است موسس این سایت و رییس گروهی که این تستها را انجام می دهند David Matoušek از اهالی چک است که در دنیای نرم افزارهای امنیتی شهرت و اوازه بلندی دارد .در ضمن این که فردی از شرکت کومودو در این پروژه شرکت کرده است به معنی پارتی بازی نیست چون هم فایروال کومودو در دسترس همگان است و هم Leak Test ها و هر کسی می تواند این تستها را خودش هم انجام بدهد و صحت و سقم اظهارات این سایت را امتحان کند .در ضمن کسانی که این تستها را انجام می دهند از سخت گیرترین کسانی هستند که من تا به حال دیده ام .برای این که مطمئن شوید پارتی بازیی در کار نیست به لینک زیر که نتیجه انالیز کامل کومودو توسط این گروه است سری بزنید تا متوجه شوید منظور من چیست :

همانطور که می بینید این افراد نه تنها کومودوی بدبخت را چوب کاری کرده اند بلکه اشکالاتی را هم که پیدا کرده اند برای فروش گذاشته اند !

Hoom@n
16-06-2007, 00:45
من می خواستم بدونم که کاسپر اینترنت سکیوریتی و یا این محصول جدید نود به تنهایی کافی هستن و یا اینکه بهتره یه فایروال هم نصب بشه . البته مهم هست که با وستا سازگار باشه و سرعت رو هم کم نکنه. ممنون.

vtn54
16-06-2007, 02:50
من می خواستم بدونم که کاسپر اینترنت سکیوریتی و یا این محصول جدید نود به تنهایی کافی هستن و یا اینکه بهتره یه فایروال هم نصب بشه . البته مهم هست که با وستا سازگار باشه و سرعت رو هم کم نکنه. ممنون.

هر دوی آنها دارای فایروال هستند و نیازی به نصب یک فایروال دیگر نیست.

Hoom@n
16-06-2007, 12:59
بله البته. منظور من این هست که آیا فایروال اونا به حد کافی قوی هست و یا اینکه بهتره برای محافظت بیشتر فقط آنتی ویروس اونا رو نصب کرد و یه فایروال جدا.
+++
یه سوال که لطفا خودت به من جواب بده و نظرت رو بگو
این محصول جدید نود که من آخر اسمش رو یاد نگرفتم! بهتره یا همون کاسپر اینترنت سکیوریتی و نیاز به آنتی اسپایور اونا هم چقدر هست؟ (ببخشید تو محلی که نباید می پرسیدم پرسیدم . اگر لازم هست این پست رو ویرایش کن و از طریق پیغام خصوصی به من جواب بده . متشکر)

vtn54
16-06-2007, 15:10
بله البته. منظور من این هست که آیا فایروال اونا به حد کافی قوی هست و یا اینکه بهتره برای محافظت بیشتر فقط آنتی ویروس اونا رو نصب کرد و یه فایروال جدا.
+++
یه سوال که لطفا خودت به من جواب بده و نظرت رو بگو
این محصول جدید نود که من آخر اسمش رو یاد نگرفتم! بهتره یا همون کاسپر اینترنت سکیوریتی و نیاز به آنتی اسپایور اونا هم چقدر هست؟ (ببخشید تو محلی که نباید می پرسیدم پرسیدم . اگر لازم هست این پست رو ویرایش کن و از طریق پیغام خصوصی به من جواب بده . متشکر)

دوست من

فایروال نود32 هنوز تست نشده است ولی فایروال اینترنت سکوریتی کاسپرسکی یکی از بهترین فایروالهای موجود است که به علت وجود لایه های دفاعی چند گانه توسط خیلی از متخصصین به عنوان بهترین گزینه معرفی می شود .در مورد آنتی اسپایور هم فکر می کنم از یک آنتی اسپایور دیگر در کنار کاسپرسکی یا نود32 استفاده کنی بسیار بهتر است.

Hoom@n
16-06-2007, 18:45
بسیار متشکر بابت کمک هایی که کردی . واقعا ممنون.

shahedi
26-06-2007, 11:37
سلام دوستان عزیز

منبع :

سلام
می خواستم بدانم آیا این فایروال باعث کندی سیستم یا ناسازگاری می شه؟یا هنگ کردن های پیایپی.
راستش در پست های قبلی هم گفتم مدتی هست که zone alarm proبا سیستمم مشکل داشت که تا زمانی که حذفش نکرده بودم سیستم بالا نمیومد
مشخصات فایروالی که می خوام اینه که سبک باشه-با برنامه های دیگه به خصوص با آنتی ویروس کاسپر مشکل نداشته باشه و رجستر کردنش راحت باشه دائم یه کی نخواد.و قوی باشه
با سپاس

S0R3N4
27-06-2007, 11:34
دوست من

ولی فایروال اینترنت سکوریتی کاسپرسکی یکی از بهترین فایروالهای موجود است که به علت وجود لایه های دفاعی چند گانه توسط خیلی از متخصصین به عنوان بهترین گزینه معرفی می شود .دمی کنم از یک آنتی اسپایور
منظورتون از وجود چند لایه دفاعی چیه؟

vtn54
27-06-2007, 15:12
منظورتون از وجود چند لایه دفاعی چیه؟

خود فایروال , سرویس PDM , آنتی ویروس , آنتی اسپای , آنتی بنر , آنتی اسپم و ... .

iranian_genius
27-06-2007, 22:12
فعلا اینتر نت سکیوریتی کسپر اسکای 7 رو ترجیح میدم...

S0R3N4
28-06-2007, 13:48
آنتی بنر چیه؟
راستی از تست جدید خبری نیست؟

Persian.Boy
28-06-2007, 15:42
آنتی بنر چیه؟
راستی از تست جدید خبری نیست؟

شما اگه بالا همین سایت p30world و یا بالای همین انجمن رو نگاه کنید تبلیغاتی رو میبینید. اما اگه عکس زیر رو که با

فلش قرمز رنگ مشخص کردم رو ببینید متوجه میشید که این نوع تبلیغات که اکثرشون مزاحم هستند برای من باز نمیشه

کلا اگر بخوام بگم این نوع تبلیغات ها زیانهایی رو برای کاربران اینترنت دارند. از جمله ...

کم کردن سرعت باز شدن صفحات وب

بد ریخت کردن صفحات

احمق شمردن افراد جامعه از نظر ناتوانایی این افراد در انتخاب. NO Reklam

و غیره...

البته این نظر شخصی من در مورد بنر و تبلیغات هست اما شاید افرادی باشند که اگر روزی 4 تا تبلیغ رو نبینند دیونه

میشن. این تبلیغات در اکثر سایتها گذاشته میشه و برای جلوگیری از باز شدن این نوع تبلیغات میشه از برنامه های

مختلفی که یکی از اونها فایروال ها هستند استفاده کرد.

از جمله فایروال هایی که توانایی بستند این نوع تبلیغات رو دارند میشه به ...

Kaspersky Internet Security

Outpost Firewall Pro

ZoneAlarm Pro

Kerio Personal Firewall

اشاره کرد.

Mr.Lover
10-07-2007, 16:56
سلام
یک سئوال دارم...
من فعلاً از آنتی ویروس NOD32 استفاده می کنم ولی بغیر از فایروال خود XP (که انصافاً مزخرف هست!) فایروال دیگه ای روی سیستم ندارم حالا باید قید این انتی ویروس رو بزنم و یک اینترنت سکیوریتی نصب کنم یا یک فایروال جداگانه نصب کنم؟
آیا کمپانی eset خودش فایروال داره که با این انتی ویروس سازگار باشه؟
اگر نه چه نوع فایروالی پیشنهاد می کنید؟
ممنون

vtn54
10-07-2007, 19:04
سلام
یک سئوال دارم...
من فعلاً از آنتی ویروس NOD32 استفاده می کنم ولی بغیر از فایروال خود XP (که انصافاً مزخرف هست!) فایروال دیگه ای روی سیستم ندارم حالا باید قید این انتی ویروس رو بزنم و یک اینترنت سکیوریتی نصب کنم یا یک فایروال جداگانه نصب کنم؟
آیا کمپانی eset خودش فایروال داره که با این انتی ویروس سازگار باشه؟
اگر نه چه نوع فایروالی پیشنهاد می کنید؟
ممنون

شرکت Eset یک محصول جدید حاوی فایروال دارد که هنوز در مرحله بتا است و احتمالا به زودی نسخه کامل آن را منتشر

خواهد کرد .در حال حاظر می توانید از فایروال زون آلارم , آوتپوست , کومودو و ... در کنار نود32 استفاده کنید .

S0R3N4
13-07-2007, 16:26
vtn عزیز
یادمه که میگفتی یه مدتی از فاییروال کومودو استفاده میکردی.
ولی تنها فایروالی هست که من ندیدم جایی چیزی رو بلوک میکنه بنویسه.
مثلا زون آلارم-کسپرسکی مینویسن که چه چیز هایی رو بلوک کردن ولی این فایرول چیزی نمینویسه.

چرا دیگه تست های جدید نمی ذاری؟
ممنون

vtn54
13-07-2007, 23:10
vtn عزیز
یادمه که میگفتی یه مدتی از فاییروال کومودو استفاده میکردی.
ولی تنها فایروالی هست که من ندیدم جایی چیزی رو بلوک میکنه بنویسه.
مثلا زون آلارم-کسپرسکی مینویسن که چه چیز هایی رو بلوک کردن ولی این فایرول چیزی نمینویسه.

چرا دیگه تست های جدید نمی ذاری؟
ممنون

در مورد نسخه های جدید کومودو نمی توانم اظهار نظری بکنم ولی نسخه قدیمی آن لیست برنامه های بلوک شده را

داشت . در مورد قسمت دوم سوال شما هم باید بگویم فعلا به تست جدیدی برنخورده ام.اگر بود حتما .

Sunboy454
14-07-2007, 00:48
تست جدید اینجاست ؛

S0R3N4
16-07-2007, 21:10
در مورد نسخه های جدید کومودو نمی توانم اظهار نظری بکنم ولی نسخه قدیمی آن لیست برنامه های بلوک شده را

داشت . در مورد قسمت دوم سوال شما هم باید بگویم فعلا به تست جدیدی برنخورده ام.اگر بود حتما .

کجا می نوشت؟!!

تست جدید رو که دوستمون دادن
میشه زحمت ترجمش رو بکشی؟

vtn54
16-07-2007, 22:25
کجا می نوشت؟!!

تست جدید رو که دوستمون دادن
میشه زحمت ترجمش رو بکشی؟

الان یادم نیست چون حدود یک سال قبل آن هم برای مدت بسیار کوتاهی از آن استفاده کردم .در ضمن لینکی که دوست

عزیزمان گذاشته اند تست جدیدی نیست همان تستی است که نتایج آن را قبلا گذاشته ام با همان توضیحات فقط نسخه

جدید فایروال آوتپوست جدیدا تست شده است که نسبت به قبل بسیار بهتر شده است و تا رتبه سوم بالا آمده است ولی

در اولین فرصت حتما آن را هم اضافه خواهم کرد.

S0R3N4
17-07-2007, 17:05
الان یادم نیست چون حدود یک سال قبل آن هم برای مدت بسیار کوتاهی از آن استفاده کردم .در ضمن لینکی که دوست

عزیزمان گذاشته اند تست جدیدی نیست همان تستی است که نتایج آن را قبلا گذاشته ام با همان توضیحات فقط نسخه

جدید فایروال آوتپوست جدیدا تست شده است که نسبت به قبل بسیار بهتر شده است و تا رتبه سوم بالا آمده است ولی

در اولین فرصت حتما آن را هم اضافه خواهم کرد.

lممنون
حتی نمیتونی اشاره هم کنی که کجا مینوشت؟یک راهنمایی کوچیک بکن دیگه!!
تو رو خدا اسمتون رو هم بگید:40:
ممنون

Persian.Boy
17-07-2007, 18:24
lممنون
حتی نمیتونی اشاره هم کنی که کجا مینوشت؟یک راهنمایی کوچیک بکن دیگه!!
تو رو خدا اسمتون رو هم بگید:40:
ممنون

Comodo فایروالی است که اجازه وصل شدن و وصل نشدن برنامه ها به اینترنت رو از طریق Rule کنترل میکنه. برای اینکه

شما برنامه ای رو در این چنین فایروال هایی بتونید بلاک کنید احتیاج به این دارید که با طرز کار این نوع فایروال ها آشنایی

پیدا کنید. از جمله فایروال هایی که جزو این گروه حساب میشن میشه به KIS و Outpost Pro اشاره کرد.

اگر شما کار با فایروال های بالا را بلد نیستید بهتره از کومودو نیز دست بکشید و از فایروال های ساده تر مانند ZoneAlarm

و یا Kerio Personal Firewall استفاده کنید. چون این نوع فایروال ها با وجود اینکه قابلیت نوشتن دستورات برای برنامه ها

وجود داره اما طرز کار اصلی شون فقط با Allow و Deny است.

بطور مثال خیلی ها قر میزنند و میگن که با وجود اینکه یاهو مسنجر را در لیست برنامه های کسپرسکی ثبت کرده اند

اما در هر بار وصل شدن یاهو بازم ازشون سوال میپرسه. این گونه افراد نمیدونند که مشکل اصلی خودشون هستند

نه فایروالی که در بسته امنیتی کسپرسکی وجود داره. من خودم سر رشته خیلی خوبی از اکثر فایروال ها دارم و به

جرات و با قاطعیت تمام میتونم بگم که Kaspersky Internet Security و Outpost Pro جزو بهترین فایروال ها از نظر

Outbound Application Control هستند. از نظر Inbound نیز هیچ نرم افزاری به اسم فایروال در حد Hardware

Firewall نیست.

بهر حال شما که دنبال لیست بلاک شده برنامه ها در داخل فایروال کومودو میگردید میتونید به عکس زیر نگاه کنید تا

متوجه نوع بلاک کردن برنامه ها در این فایروال بشید. یک راهنمایی کوچیک به شما بکنم وقتی در فایروال هایی مانند

کومودو میخواهید اجازه وصل شدن برنامه ای را کاملا از اینترنت ببندید در زمان نشان دادن پیغام از طرف کومودو شما

میبایستی در قسمت پورت Any و در قسمت Protocol نیز Any را انتخاب کنید و قسمت Remember را نیز انتخاب کنید

تا اون برنامه کاملا Block بشه.

S0R3N4
17-07-2007, 18:54
ممنون
ولی فکر کنم عکس نصفه بودا!!!

Persian.Boy
17-07-2007, 20:21
ممنون
ولی فکر کنم عکس نصفه بودا!!!

خواهش.
مطمئن باش عکس کامله و هیچ مشکلی هم نداره.

vtn54
30-07-2007, 20:45
سلام دوستان عزیز

البته حتما می دانید که Outbound Filtering تنها قسمتی از وظیفه یک فایروال است و یک فایروال وظایف دیگری نیز

دارد و تنها نباید از روی نتایج Outbound Filtering در مورد کارکرد کلی یک فایروال و سطح امنیتی آن قضاوت کرد .در

هر حالت همانطور که در نتایج می بینید طبق معمول کومودو و جتیکو در رتبه های اول هستند .البته دو نسخه از

فایروال جتیکو تست شده است که نتایج متفاوتی با هم دارند نسخه 2 آن که هنوز در مرحله بتا است و احتمالا دیگر

رایگان نیز نخواهد بود در رتبه دوم است و نسخه یک آن که رایگان است در رتبه 10 قرار دارد .فایروال آوتپوست که قبلا

رتبه های بسیار پایینی در این تست معتبر کسب کرده بود و وجهه آن خدشه دار شده بود اینبار با برطرف کردن

اشکالاتش تا رتبه چهارم بالا آمده است البته همانطور که می بینید Outpost تقریبا در مقابل تمامی تستها امتیاز کامل را کسب

کرده است تنها در مقابل تست FPR که مخفف Fake Protection Revealer یا به عبارت خودمانی تر تست رسوا کننده ( یا مچ گیر )

کم آورده است ! این تست برای رو کردن دست فایروالهاییکه از Ring3 (or usermode) hooking برای سیستم امنیتی خود

استفاده می کنند طراحی شده است .این خاصیت یعنی Ring3 (or usermode) hooking اگرچه به ظاهر امنیت بالایی در مقابل

انواع Leak Test ها ایجاد می کند ولی به راحتی قابل دور زدن می باشد یعنی همان کاری که این تست یعنی FPR انجام میدهد .به

عقیده بر گذار کنندگان این آزمون فایروالهایی که از این روش برای مقابله با Leak Test ها استفاده می کنند در واقع تقلب می کنند و

اگر چه در ظاهر در مقابل تستهای مختلف بسیار قوی ظاهر می شوند ولی در واقع امنیت بسیار ضعیفی دارند چون در دنیای

واقعی نیز یک کد مخرب هماننداین تست سیستم دفاعی آنها را دور خواهد زد در تستهای قبلی آوتپوست در مقابل این تست

همیشه کم می آورد ولی همانطور که قبلا هم گفته شد با برطرف کردن این مشکل رتبه خود را بسیار بالا آورده است .

لینک سایت اصلی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

albous
30-07-2007, 21:28
با همه ی این موارد شما میگید من چی بگذارم که با nod 32 مشکل نداشته باشه nod خودش فایروال نداره؟

hamilton
30-07-2007, 22:57
با همه ی این موارد شما میگید من چی بگذارم که با nod 32 مشکل نداشته باشه nod خودش فایروال نداره؟

NOD32 معمولا با فايروالها مشكلي نداره و مشكل موجود ميزان آشنايي و تبحر افراد در كار با فايروالهاي مختلف ميباشد كه انتخابها را متفاوت ميكند.NOD32 يك آنتي ويروس است و فايروالي ندارد.البته شما ميتوانيد از نسخه بتاي Internet Security اين محصول استفاده كنيد كه علاوه بر آنتي ويروس داراي فايروال نيز ميباشد.

albous
31-07-2007, 01:31
و در مورد فایروال شما چی پیشنهاد میکنید که ضمن تامین امنیت سرعت سیستم و اینترنت را کاهش نده

S0R3N4
14-08-2007, 20:50
زون آلارم و کسپرسکی و کومودو عالی هستن.

reza_badii
13-09-2007, 18:07
دوستان سلام!
من یک مشکل با انتخاب firewall دارم!
من از zonealarm استفاده میکردم! منتها با یک مشکل (ظاهرا شایع) مواجه شدم!
یک task از نوع سیستمی رو سیستم نصب میکرد به اسم vsmon.exe که فاتحه سیستم رو میخوند! (البته ظاهرا نباید اسنطوری باشه ولی میشه!).
حالا من میخوام یک فایروال خوب نصب کنم!
من از آنتی NOD خیلی راضی هستم! و فهمیدم که OUTPOST با این آنتی خوب کار میکنه!
از طرفی باز تو post ها دیدم که خیلی از Comodo و Kerio تعریف می کنند!
به طرز عجیبی هم با kaspersky حال نمی کنم!(خودمم نمیدونم چرا!؟!؟)
حالا ممنون می شم اگر یک فایروال خوب به عنوان گزینه اول و آخر معرفی کنید!
می خوام نظر های مختلف رو بدونم!
در ضمن برام مهمه که بتونم در هر لحظه ببینم کدوم برنامه داره از باند استفاده میکنه و اگر ببینم چقدر که عالی میشه!
ممنون!

shahedi
13-09-2007, 18:28
دوستان سلام!
من یک مشکل با انتخاب firewall دارم!
من از zonealarm استفاده میکردم! منتها با یک مشکل (ظاهرا شایع) مواجه شدم!
یک task از نوع سیستمی رو سیستم نصب میکرد به اسم vsmon.exe که فاتحه سیستم رو میخوند! (البته ظاهرا نباید اسنطوری باشه ولی میشه!).
حالا من میخوام یک فایروال خوب نصب کنم!
من از آنتی NOD خیلی راضی هستم! و فهمیدم که OUTPOST با این آنتی خوب کار میکنه!
از طرفی باز تو post ها دیدم که خیلی از Comodo و Kerio تعریف می کنند!
به طرز عجیبی هم با kaspersky حال نمی کنم!(خودمم نمیدونم چرا!؟!؟)
حالا ممنون می شم اگر یک فایروال خوب به عنوان گزینه اول و آخر معرفی کنید!
می خوام نظر های مختلف رو بدونم!
در ضمن برام مهمه که بتونم در هر لحظه ببینم کدوم برنامه داره از باند استفاده میکنه و اگر ببینم چقدر که عالی میشه!
ممنون!
خوب تنظیماتش رو می ذاشتی روی بالاترین درجه نه معمولی

reza_badii
13-09-2007, 21:25
خوب تنظیماتش رو می ذاشتی روی بالاترین درجه نه معمولی

اگه منظورن zonealarm هستش!؟! روی بالاترین درجه بود!
ولی همون vsmon.exe کارو خراب می کرد! رو نت که گشتم چندجا راجع به این مشکل بحث شده بود ولی هیچ کدو راه حل ارائه نکرده بودند!!؟!؟!؟؟!؟!؟!

vtn54
28-09-2007, 23:27
سلام دوستان عزیز

سایت Matousec که از معتبرترین موسسات تست کننده فایروالها است نتایج خود را مجددا بروز کرده است تعدادی فایروال

البته جا دارد که اینجا مجددا تاکید کنیم که Outbound Filtering تنها قسمتی از وظیفه یک فایروال است و یک فایروال

وظایف دیگری نیز دارد و تنها نباید از روی نتایج Outbound Filtering در مورد کارکرد کلی یک فایروال و سطح امنیتی

آن قضاوت کرد هر چند Outbound Filtering از مهمترین وظایف یک فایروال به شمار می رود.

لینک سایت اصلی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

S0R3N4
19-10-2007, 15:13
این مایکروسافت با چه امیدی فایروال داده که تا حالا حتی یه نمره هم نگرفته؟
به فکر درست کردنش نیست؟
راستی فایروال ویندوز ویستا چطوره؟مثل همینه؟

majid20
26-10-2007, 16:38
دوستان عزیز من خیلى مدته که از اینترنت سکیوریتى هاى متفاوت استفاده مى کنم و تقریبا در این چند ساله پس از تست کارهاى خودم و نتایج اون به نظرم بهترین اینترنت سکیوریتى Kaspersky Internet Security 7 هستش. ( حداقل بهترین براى خودم)
البته چون بحث مختص فایروال میشه من هم صرفا در زمینه ارتباط هاى مشکوک برنامه ها و... بحث رو گرد مى کنم
اوایل از اینترنت سکیوریتى نورتون و بعد هم یه مدت از مک آفى و Pc-cilin ... استفاده کردم و باید بگم که زیاد در زمینه امنیتى به اینا تکیه نکنید :2:
البته 6 Kaspersky Internet Security هم چندان جالب نیست ولى نسخه 7 اون واقعا کامله و من به شخصه بر تمام ارتباط هاى اینترنتى نظارت دارم و یه مدت که باهاش کار کنید قلق کار دستتون میاد :31:
البته فایروال ZoneAlarm و Comodo نیازى به تعریف و تمجید ندارند و واقعا دیوار آتش به تمام معنا هستند اما کار کردن با اونا نیاز به تخصص داره و بدون آگاهى کامل از نحوه عملکرد اونا به سوهان روحتون تبدیل میشن :18:
یک نکته رو که باید عرض کنم اینه که برخى از دوستاى خودم که از7 Kaspersky Internet Security استفاده کردند از فایروال اون شاکى بودند و میگفتند برخى برنامه هاى نصب شده اقدام به ارسال دیتاى مشکوک کرده که کاسپرسکى هیچ واکنشى نشان نداده یا گاها تنظیمات رجیسترى ( مخصوصا Start up ) تغییر کرده ....
مشکل این دوستان اینه که پس از نصب به تنظیمات کاسپرسکى دست نزدند و به اصطلاح با حالت Defualt اقدام به وبگردى کردند. یادتون باشه حتما بعد از نصب این مسیرها رو برید و تغییرات لازم رو اعمال کنید:

setting--> Firewall --> Filtration system در قسمت مربوطه نوار ابزار رو به بالا برده تا در حالت Training Mode قرارگیرد
setting --> Proactive Defense --> Registry Guard در قسمت مربوطه گزینه مربوطه رو تیک دارکنیدٍ Enable Registry Guard

Madonna
27-10-2007, 13:02
دوستان چرا فایروال Sygate Personal Firewall رتبه ای نگرفته
چون این اکثر ارتباط ها را پوشش میدهد

S0R3N4
21-11-2007, 16:51
میشه یه تست بذارید که نود32 توش باشه؟

ممنون

zhina_gian
24-11-2007, 07:24
دوستان چرا فایروال Sygate Personal Firewall رتبه ای نگرفته
چون این اکثر ارتباط ها را پوشش میدهد

1. این فایروال خیلی وقته که تبدیل شده به فایروال نورتون.

2. این فایروال فقط محافظ خوبی از لحاظ دیتاهای ورودی است نه خروجی. در کنترل خروجی ها خیلی ضعیفه و

با فایروال ویندوز برابری میکنه.

4mir
17-12-2007, 10:28
bullguard internet security 8.0 رو امتحان کنید...

Mahiar0
20-12-2007, 11:11
درمورد اين اصطلاحات يه كوچولو ميگيد چي است؟
Leak Test
Outbound Filtering
Fake Protection Revealer

AliROCK
20-12-2007, 12:47
Leak Test یک نوع تست هست برای امتحان کردن نشت اطلاعات یعنی خروج اطلاعات بدون اطلاع شما

snebi
21-12-2007, 13:46
با سلام به همه دوستان من از اول تاپیک تا اینجارو خوندم والا هر کسی یک چیزی گفت

من یک فایروال میخوام که روی سرور 2003 بریزم برای یک شبکه کوچیک بعضی ها میگن ISA 2004 بریز خیالت راحت باشه من که بلد نیستم باهاش کار کنم ولی یک فایروال دیگه باشه که راحت باشه هر روز آپدیت بشه بدون درد سر نگه رجیستر نیست و ....

این رو دیدیم مجانی هم هست میخواستم نظر دوستان رو بدونم

در ضمن comodo چطور هست ؟؟؟

مرسی

S0R3N4
07-01-2008, 16:04
با سلام به همه دوستان من از اول تاپیک تا اینجارو خوندم والا هر کسی یک چیزی گفت

من یک فایروال میخوام که روی سرور 2003 بریزم برای یک شبکه کوچیک بعضی ها میگن ISA 2004 بریز خیالت راحت باشه من که بلد نیستم باهاش کار کنم ولی یک فایروال دیگه باشه که راحت باشه هر روز آپدیت بشه بدون درد سر نگه رجیستر نیست و ....

این رو دیدیم مجانی هم هست میخواستم نظر دوستان رو بدونم

در ضمن comodo چطور هست ؟؟؟

مرسی

کومودو خیلی فایروال قوی هست !!خیلی خیلی!!مجانی هم هست!!مشکل آپدیت هم نداره!!

اما باید کار باهاش رو بلد باشی وگرنه میشه سوهان روحت!:20:

marmdn
20-01-2008, 12:02
من از كومودو و نود 32 اسمارت سيكيوريتي استفاده مي كنم ازش راضي ام تازه سايت shield up هم با اين تركيب هيچ پورت unsafe پيدا نكرد.يك پورت هم كه بسته بود.

Markus
20-01-2008, 21:37
تست جديد از مقايسه فايروال ها،

نکته مهم: البته هميشه اين کار رو دوست عزيز vtn54 انجام ميدن، شايد بخاطر مشغله زياد اين کار رو بروز نکردن، من با اجازه ايشان ليست جديدتر رو ميگذارم با اين توضيح که از توضيحات خودشون، (که بنظرم کامل هست و نيازی به توضيح اضافی نيست) استفاده ميکنم

سایت Matousec که از معتبرترین موسسات تست کننده فایروالها است نتایج خود را مجددا بروز کرده است تعدادی فایروال جدید اضافه شده است و آخرین نسخه فایروالهای قبلی تست شده اند البته توضیحات کامل در مورد این تست و نتایج قبلی آن را می توانید در پست 29 همین تاپیک پیدا کنید ولی من برای اطلاع بیشتر متدولوژی این تست را دوباره اینجا تکرار می کنم :
عمل متفاوت مورد آزمایش قرار داده اند. روش امتیازدهی به این صورت است که هر فایروال دوبار در مقابل این تستها مورد آزمون قرار گرفته است یکبار با تنظیمات Default و یکبار هم با تنظیمات مربوط به حداکثر سطح امنیتی. هر فایروالی که با تنظیمات Default در مقابل یک آزمون موفق شود امتیاز کامل یعنی 125 امتیاز دریافت کرده ولی اگر با تنظیمات Default موفق نشود ولی با حداکثر سطح تنظیمات موفق شود تنها 100 امتیاز می گیرد. حداکثر امتیاز ممکن 9625 می باشد. در جدول نتایج تیک سبز نشانه امتیاز کامل (125) و تیک آبی نشانه امتیاز 100 است و خط فاصله قرمز نشانه عدم موفقیت در مقابل تست مذکور است. بعضی تستهای پیچیده تر خود شامل چندین مرحله هستند که در این صورت امتیاز به صورت (?/MAX) در مقابل نام تستهای مذکور نشان داده شده است که MAX تعداد مراحل آن تست است و عددی که در زیر نتایج هر فایروال آورده شده است تعداد مراحلی است که فایروال موفق به عبور از آنها شده است ( عدد سبز رنگ تعداد مراحل با تنظیمات Default و عدد آبی رنگ تعداد مراحل با حداکثر تنظیمات است ):

البته جا دارد که اینجا مجددا تاکید کنیم که Outbound Filtering تنها قسمتی از وظیفه یک فایروال است و یک فایروال وظایف دیگری نیز دارد و تنها نباید از روی نتایج Outbound Filtering در مورد کارکرد کلی یک فایروال و سطح امنیتی آن قضاوت کرد هر چند Outbound Filtering از مهمترین وظایف یک فایروال به شمار می رود.
همونطور که ميبينيد در اين ليست Comodo و Jetico جای خودشون رو به Online Armor و Outpost دادن،
(باز ممنون از vtn54عزيز)

S0R3N4
22-01-2008, 23:12
این اوتپوست چقدر قوی شده؟!!!!
کسی با Online Armor کار کرده؟

zhina_gian
23-01-2008, 01:46
این اوتپوست چقدر قوی شده؟!!!!
کسی با Online Armor کار کرده؟

Outpost Pro از اولشم قوی بود و تقریبا 98 درصد لیک تست ها رو موفق میشد اما مورد تایید شخص برگذار کننده این
تست ها نبود چون پیغام های Outpost Pro رو فقط برای حرفه ای ها میدانست و این شخص فکر میکرد که اگر این
پیغامها برای یک شخص تازه وارد نشان داده شود متوجه نمیشه که کدام گزینه و کدام قسمت را باید انتخاب کند تا
سیستمش در امان باشد.

با وجود اینکه نسخه 2008 و یا همان نسخه 6 این فایروال در این تست ها بدلیل تغییر دادن شکل ظاهری پیغامها موفق
تر از نسخه 4 در این تست نشان داده شده اما باید به این نکته توجه کنید که هنوزم که هنوزه حرفه ای ها و تمامی
کسانی که از پکت فیلترینگ و کار با سیستم فایروال سر در میارند نسخه 4 رو بهتر از نسخه 6 آن میدانند و هنوزم
از نسخه 4 برای محافظت از سیستم خودشون استفاده میکنند.

در کل نسخه 4 این فایروال پایدار تر از نسخه 2008 آن است و پایدار تر از نسخه 4 هم نسخه 3.5 این فایروال است.
برای کسب اظلاعات حرفه ای تر و کامل تر میتونید به سایت WildersSecurity مراجعه بکنید.

همیشه گفته شده که سعی کنیم عقلمون در چشممون نباشه.

موفق باشید.

Nine
23-01-2008, 10:54
با سلام
پیرو صحبت های دوست گلم zhina_gian باید بگم منم کاملاًبا ایشون موافقم
اینکه بسیاری از دوستان فقط با نگاهی به اینکه کدوم فایروال اول شده دست به انتخاب می زنند درست نیست.
مثلا همین تست فقط خصوصیت تشخیص فایروال رو برای جلوگیری از اتصال برنامه های مخرب به اینترنت رو نشون می ده
که تحت عنوان Outbound Filtering اونو می شناسیم
شاید این فایروال پایدار نباشه - شاید قابلیت self protection ضعیفی داشته باشه - شاید کار باهاش مثل همین مثالی که دوستم زدند سخت باشه طوری که شما اصلا نتونید از قابلیت هاش استفاده کنید
ضمن اینکه در تست یک محصول نمی شه به یک جور تست اونم از فقط یک موسسه ولو معتبر اکتغا کرد همون جور که در تست آنتی ویروس ها هم تمام دوستان به بیش از یک موسسه نظر دارند
در پایان ابتدا باید از دوستانی که نتایج تست ها رو قرار می دهند بسیار تشکر کنم چون می دونم کار سخت و وقت گیریه و بهشون خسته نباشید می گم
موفق باشید

S0R3N4
23-01-2008, 21:30
کسی از Inbound فایروال های خبر یا تستی نداره؟
فکر کنم این قابلیت مهم تر باشه!نه؟

m2stech
24-02-2008, 13:50
چرا اینا تو تستشون از comodo 2.4 استفاده کردن ؟ من خودم خیلی وقته که از comodo 3.0 استفاده میکنم! این تست ها کی انجام شده ؟

nimaoy
15-03-2008, 19:48
سلام دوستان
من می خواستم نظر شما را در مورد 2 فایروال بدونم. اول فایر وال COMODO که جدیدا بسیار مطرح شده و دیگری فایروال Eset Smart Security که البته به همراه آنتی ویروس NOD32 است.
من فکر می کنم که ما الان مدت زیادی است که در مورد فایروالهائی مثل ZONEALARM یا KASPERSKY یا NORTON یا OUTPOST اطلاعات داریم یا با آنها کار کرده ایم. ولی این دلیل نمیشه که بقیه فایروالهای جدید را ندیده بگیریم. اگر موافق هستید در مورد این 2 فایروال صحبت کنیم .
با سپاس

Markus
15-03-2008, 21:39
سلام دوستان
من می خواستم نظر شما را در مورد 2 فایروال بدونم. اول فایر وال COMODO که جدیدا بسیار مطرح شده و دیگری فایروال Eset Smart Security که البته به همراه آنتی ویروس NOD32 است.
من فکر می کنم که ما الان مدت زیادی است که در مورد فایروالهائی مثل ZONEALARM یا KASPERSKY یا NORTON یا OUTPOST اطلاعات داریم یا با آنها کار کرده ایم. ولی این دلیل نمیشه که بقیه فایروالهای جدید را ندیده بگیریم. اگر موافق هستید در مورد این 2 فایروال صحبت کنیم .
با سپاس

دوست عزيز، فايروال Comodo خيلی وقت ميشه که جزو يکی از خوبها هست و هميشه در موردش حرف و بحث شده (مراجعه به صفحه های پيشين) ولی درمورد فايروال شرکت ESET بايد بگم که محصول تازه کاری هست و من خودم شخصاً در هيچ تستی نديدم که به مقايسه عملکردش با ديگر محصولات بپردازن، و بنظرم اين محصول تا بياد خودش به روقبای ديگه برسانه زمان ميباره..

taghi_ramzi
23-03-2008, 23:29
سلام
من مدتهای مدید از کریو استفاده میکردم که به دلیل امتیاز پایینی که اینجا آورده رفتم سراغ کمودو
فایر وال خوب و قوی به نظر میرسه منتها فعلا در مقایسه با کریو به نظر من یه نقص داره و اونم اینه که اد بلاکر نداره
برای کسایی که میخان انتخاب کنن گفتم که مد نظرشون باشه .

zhina_gian
24-03-2008, 00:15
سلام
من مدتهای مدید از کریو استفاده میکردم که به دلیل امتیاز پایینی که اینجا آورده رفتم سراغ کمودو
فایر وال خوب و قوی به نظر میرسه منتها فعلا در مقایسه با کریو به نظر من یه نقص داره و اونم اینه که اد بلاکر نداره
برای کسایی که میخان انتخاب کنن گفتم که مد نظرشون باشه .

این تست ها همگی تست های outbound protection هستند نه inbound Protection.

شما بهتره فرق این 2 تا رو کامل بدونید تا در انتخاب فایروال اشتباهی انجام ندید.

AliROCK
24-03-2008, 14:27
فایروال nod32 رو تو grc چک کردم نتایج خوبی داشت comodo و outpost و کاسپر فعلا بهترین ها هستند.

rsh
24-03-2008, 15:25
فقط زون الارم من با اکثر فایروالها کار کردم کمودو خوبه اما اعصاب خرد کنه اوت پست هم زیادی هنگ میکنه اما زون الارم عالیه
البته
هم خوبهoutpost

taghi_ramzi
25-03-2008, 15:57
این تست ها همگی تست های outbound protection هستند نه inbound Protection.

شما بهتره فرق این 2 تا رو کامل بدونید تا در انتخاب فایروال اشتباهی انجام ندید.

من اشتباهی چیزی انتخاب نکردم. در کل از کریو یه کم ناراضی هستم چون ورژن مرژن جدید و اسکن نداره
ولی این یه خاصیت ادبلاکرش به شدت به درد من میخورد (در کل هر کی که میخاد از اینترنتش استفاده بهینه کنه)
اینو فقط یه یادآوری عرض کردم برای کسایی که میخان انتخاب کنن.

ضمنا من اگه در مورد کمودو سوال داشته باشم اینجا میتونم مطرح کنم ؟

Nine
25-03-2008, 20:19
من اشتباهی چیزی انتخاب نکردم. در کل از کریو یه کم ناراضی هستم چون ورژن مرژن جدید و اسکن نداره
ولی این یه خاصیت ادبلاکرش به شدت به درد من میخورد (در کل هر کی که میخاد از اینترنتش استفاده بهینه کنه)
اینو فقط یه یادآوری عرض کردم برای کسایی که میخان انتخاب کنن.

ضمنا من اگه در مورد کمودو سوال داشته باشم اینجا میتونم مطرح کنم ؟

باسلام
برای سوال کردن در مورد کومودو به تاپیک خودش مراجعه کنید

Nine
25-03-2008, 23:28
با سلام
سایت matousec که تست های مربوط به خاصیت outbound رو انجام داد در حال انجام تست های جدیدی است. مهمترین تغییرات استفاده از ورژن 3 کومودو و البته اولین تست مربوط به اسمارت سکیوریتی نود32 است که خیلی ها دوست داشتن ببینند چه کار می کنه
اطلاعات بیشتر رو در مورد ساز و کار کلی تست های این سایت رو اینجا ببینید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])(
(( تایج تست کامل رو هم به زودی می ذاریم))

Markus
26-03-2008, 01:53
البته اين نکته رو بگم که اين تست هنوز کامل نشده به اين دليل که اين تست در 10 مرحله ميباشد که هنوز تمامی محصولات در 10 مرحله شرکت نکردن!، هر مرحله هم 10 امتياز داره که مجموع 100 امتياز يا هموم 100% تشخیص مراحل هست،مثلاً در عکسي که در پايين قرار دادم، نسبت به عکس دوست عزيزم Nine محصول Online Armor Personal Firewall بعد آزمايش در هر 10 مرحله به صدر جدول رسيده است، و يا مثلاً محصول Jetico Personal Firewall که در 3 تست آزمايش شده توانسته از 30 امتياز ممکن 29 امتياز (يا همون 29% تشخيص) رو داشته باشه و اگه میا نگين بگيريم ميبينيم که جای اين محصول در اينجا نيست! پس اين آزمايش هنوز کامل نيست و ادامه داره

Nine
26-03-2008, 03:12
با تشکر از مارکوس عزیز
تست مربوط به online armor تموم شده و این فایروال مثل تست قبلی بهترین نتایج رو کسب کرده
نتایج تست اولین مرحله eset smart security هم به این شکل است که شروع خوبی نیست

Maximillion
26-03-2008, 07:31
جزییات این تست ها و ازمایشات در فرمت PDF:

Online Armor Personal Firewall 2.1.0.119 Free:

Comodo Firewall Pro 3.0.19.318:

ProSecurity 1.43:

Outpost Firewall Pro 2008 6.0.2302.264.0490:

Kaspersky Internet Security 7.0.1.325:

ZoneAlarm Pro 7.0.462.000:

ESET Smart Security 3.0.621.0:

taghi_ramzi
26-03-2008, 11:03
نتایج تستهای مربوط به inbound از کجا پیدا میشن ؟

Nine
26-03-2008, 11:48
نتایج تستهای مربوط به inbound از کجا پیدا میشن ؟

با سلام
راستش دوست عزیز انجام تست های مربوط به inbound رو حداقل من در هیچ سایت معتبر و مستقلی ندیدم (اگر سایر دوستان سایت معتبری رو سراغ دارن که این تست رو انجام می ده معرفی کنن)
حتی در تخصصی ترین فورومهای امنیتی دنیا هم وقتی بحث Inbound Protection مطرح شده است جز پاسخها و بحثهای سردرگم چیزی گفته نمی شود.
البته سایت هایی هستند که این گونه حملات رو روی کامپیوتر شما شبیه سازی می کنند مثلا

چگونگی تست قدرت INBOUND فایروال ها توسط سایت های آن لاین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

که در هر مرحله فایروال شما باید جلوی حملات رو بگیره و پورت ها رو در حالت مخفی نگه داره. البته این تست هم دستخوش عوامل متعددی است حتی ISP ای که شما استفاده می کنید هم در نتایج تاثیر گذاره

لازم به ذکر است که سایت های که مخفی بودن پورت ها رو بررسی می کنند تست کاملی رو انجام نمی دن.هر چند این بسیار کمک کننده است ولی متاسفانه کافی نیست چون Inbound Protection فقط مخفی کردن پورتها نیست وظیفه اصلی یک فایروال نظارت بر پاکتها یا بسته های اطلاعاتی خروجی و ورودی به سیستم و کنترل دو طرفه انها است و این بررسی و کنترل هر چقدر عمیق تر باشد بهتر است.
متاسفانه اجرای این کار مصرف منابع سیستم را بسیار بالا می برد به خاطر همین هم بسیاری استفاده از فایروالهای سخت افزارای را توصیه می کنندچون بدون مصرف منابع سیستم بهتر از اکثر فایروالهای نرم افزاری کار Pocket Filtering را انجام می دهند . در بحث فایروالها، بحثی که هم اکنون بسیار مطرح است stateful packet inspection در فایروالها است که به این معنی است فایروال در مواجهه با پاکتهای دیتایی که می خواهند وارد سیستم شوند هوشمندانه برخورد می کند این گونه فایروالها طوری طراحی شده اند که به صورت پیوسته از وضعیت تبادل اطلاعات روی شبکه آگاهی دارند و رد اطلاعات ورودی و خارجی را می گیرند و تنها به اطلاعاتی اجازه تبادل را می دهند که با نوع پروتکل جاری و اطلاعاتی که از قبل دارند سازگار باشند.
البته بسیاری از سازندگان فایروالها ادعای وجود این خاصیت را در محصولات را دارند ولی متاسفانه در بسیاری از انها این سیستم به صورت بسیار ناقص تعبیه شده است . در این زمینه حتی گاهی فایروال ویندوز ویستا با فایروال های معروف تجاری برابری می کند. اما فایروالهای تجاری قابلیت تنظیم بسیار بهتری نسبت به فایروال ویندوز دارند تفاوت دیگری که اینها با هم دارند سطحی از مسیر تبادل اطلاعات است که فایروال عمل فیلترینگ را انجام می دهند و بعضی ها ادعا دارند از این نظر بعضی از فایروالهای تجاری بهتر از فایروال ویندوز عمل می کنند

مجددا گفته می شه اگر دوستان در این زمینه می تونند تست معتبری رو از سایت مستقلی پیدا کنند در اینجا قرار دهند

بعضی از مطالب فوق در حین صحبت با vtn54 عزیز بدست آمده که رسم امانت داری ایجاب می کنه از ایشان تشکر کنم هم برای توضیحاتشون هم برای زحمات فراوانی که در دوران مدیریتشون برای انجمن های آنتی ویروس و نرم افزار های امنیتی کشیدند.
ممنون

majid20
26-03-2008, 21:55
سلام دوستان
دستتون درد نکنه :11:
راستى دوستان ، این فایروال Online Armor Personal Firewall 2.1.0.119 Free که تونست رتبه اول رو در زمینه outbound بدست بیاره چطور فایروالیه؟ یعنى اینکه تونسته در امتحانات دیگه هم موفق باشه؟
واینکه آیا کار با اون راحته یا نه ؟

ممنون

kiuna
06-04-2008, 19:39
دوستان بهترین فایروال چیه ؟
من برای سیستم دنبال یه فایر وال خوب میگردم که توانایی بالایی داشته با شه
و زود به زود اپدیت بشه!

AliROCK
06-04-2008, 22:59
comodo و outpost

nimaoy
22-04-2008, 14:17
دوستان این فایر وال armor2net 3.13 چطور فایروالی است ؟ من دارم ازش استفاده می کنم. به نظرم خیلی سبک و خوب است ( به نسبت zonealarm ). آیا این فایروال تحت vista هم کار میکنه ؟ کلا به نظر شما سریعترین و سبکترین فایروال چی است ؟

AliROCK
22-04-2008, 14:22
zonealarm خوبه فقط بوت شدن ویندوز طول میکشه

nimaoy
12-05-2008, 15:20
جدیدترین تست فایروالها :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL

دوستان این تست چند روز پیش است :

Comodo Firewall Pro 3.0.21.329FREE 100% / 62 10+ Excellent – 100% N/A pdf
ico Online Armor Personal Firewall 2.1.0.119 FreeFREE 100% / 62 10+ Excellent – 100% GET IT NOW! pdf
ico ProSecurity 1.43 93% / 62 10 Excellent N/A pdf
ico Outpost Firewall Pro 2008 6.0.2302.264.0490 91% / 62 10 Excellent GET IT NOW! pdf
ico Kaspersky Internet Security 7.0.1.325 85% / 62 10 Very good GET IT NOW! pdf
ico System Safety Monitor 2.3.0.612 77% / 62 7 Good Not recommended pdf
ico ZoneAlarm Pro 7.0.462.000 74% / 62 10 Good Not recommended pdf
ico Privatefirewall 6.0.11.30 65% / 62 7 Poor Not recommended pdf
ico Norton Internet Security 2008 15.5.0.23 32% / 62 4 Very poor Not recommended pdf
ico Jetico Personal Firewall 2.0.1.5.2216 29% / 62 3 None Not recommended pdf
ico Sunbelt Personal Firewall 4.5.916 18% / 62 3 None Not recommended pdf
ico FortKnox Personal Firewall 2008 3.0.195.0 16% / 62 2 None Not recommended pdf
ico Look 'n' Stop 2.06 15% / 62 2 None Not recommended pdf
ico Avira Premium Security Suite 8.1.00.206 11% / 70 2 None Not recommended pdf
ico AVG Internet Security 8.0.93 6% / 62 1 None Not recommended pdf
ico PC Tools Firewall Plus 3.0.1.9FREE 6% / 62 1 None Not recommended pdf
ico McAfee Internet Security Suite 2008 9.1.108 6% / 70 1 None Not recommended pdf
ico ESET Smart Security 3.0.621.0 5% / 62 1 None Not recommended pdf
ico Rising Personal Firewall 2007 19.66.0.0 5% / 62 1 None Not recommended pdf
ico Windows Live OneCare 2.0.2500.22 5% / 62 1 None Not recommended pdf
ico BitDefender Internet Security 2008 11.0.16 4% / 70 1 None Not recommended pdf
ico BullGuard Internet Security 8.0.0.13 4% / 70 1 None Not recommended pdf
ico iolo Personal Firewall 1.5.2.7 3% / 62 1 None Not recommended pdf
ico Steganos Internet Security 2008 7.5.509 3% / 70 1 None Not recommended pdf
ico Filseclab Personal Firewall 3.0.0.8686FREE 1% / 70 1 None

S0R3N4
04-06-2008, 07:57
سلام
راستش میخواستم بدونم که فایروال Online Armor Personal Firewall 2.1.0.119 Free مانند فایروال کومودو و کسپرسکی از طریق Role سیستم رو کنترل میکنه؟یا مثل زون آلارم هست؟

S A M
22-06-2008, 20:20
سلام
1 _ کار فایر وال چیه؟
2 _ من این فایر وال رو روی سیستمم نصب کردم کارش خوبه ؟ نحوه کار باهاش چیجوریه؟

seyyedalith
23-06-2008, 10:01
كار فايروال محافظت از كامپيوتر از چيزهايي كه شما اجازه به اونها نداديد.
اگر شما ADSL داريد بهتره از يك فايروال بهتر مثل zonealarm استفاده كنيد.
ولي اگه dial-up داريد خوبه

m2stech
28-06-2008, 10:52
یه فایر وال خوب معرفی کنین که مثل comodo سرعت بوت شدن را پایین نیاره و با nod32 هم سازگار باشه !

*Batman*
28-06-2008, 14:41
یه فایر وال خوب معرفی کنین که مثل comodo سرعت بوت شدن را پایین نیاره و با nod32 هم سازگار باشه !

Agnitum Outpost Firewall گزینه خوبیه.

Mehita
29-06-2008, 17:13
Agnitum Outpost Firewall گزینه خوبیه.

البته نسخه 4 این فایروال. :20:

*Batman*
29-06-2008, 18:14
البته نسخه 4 این فایروال. :20:

میشه بیشتر توضیح بدید؟ الان نسخه 6 این فایروال اومده.

AliROCK
29-06-2008, 19:46
من نسخه 6 دارم با nod32 هیچ مشکلی هم ندارم
online armor هم خوبه فقط سریال تقریبا براش پیدا نمیشه! و بوت رو کند میکنه

Mehita
30-06-2008, 05:05
میشه بیشتر توضیح بدید؟ الان نسخه 6 این فایروال اومده.

شما نظتون رو گفتید و من هم نظرم رو.

من هم میدونم نسخه 6 این فایروال اومده جون از نسخه 2.5 این فایروال یکی از کاربرهاش بودم. فقط بطور خلاصه
بگم که نسخه 6 این فایروال مشکلات و کمبودهای خودشو داره و هنوز جا داره تا خوب روش کار بشه. هنوزم که هنوزه
لینک دانلود نسخه 4 این فایروال از روی سایت اصلی برداشته نشده آیا مشکوک نیست؟

یا مثلا هنوزم نسخه 2.7 آنتی ویروس ناد32 بر روی سایتش قرار داره فکر میکنید این نسخه رو همینطوری گذاشتند که
مردم خوششون بیاد؟

من پیشنهاد میکنم کسی که میخواد از این فایروال استفاده کنه از نسخه 4 اون که دارای کمترین مشکل بر روی
سیستم ها هست استفاده کنه. اگر کسی وجود داره که میگه نسخه 6 این فایروال مشکلی نداره یا نمیدونه مشکل
به چی میگند و یا شخص خوش شانسی بوده که رو سیستمش خوب جواب داده.

*Batman*
30-06-2008, 08:39
شما نظتون رو گفتید و من هم نظرم رو.

من هم میدونم نسخه 6 این فایروال اومده جون از نسخه 2.5 این فایروال یکی از کاربرهاش بودم. فقط بطور خلاصه
بگم که نسخه 6 این فایروال مشکلات و کمبودهای خودشو داره و هنوز جا داره تا خوب روش کار بشه. هنوزم که هنوزه
لینک دانلود نسخه 4 این فایروال از روی سایت اصلی برداشته نشده آیا مشکوک نیست؟

یا مثلا هنوزم نسخه 2.7 آنتی ویروس ناد32 بر روی سایتش قرار داره فکر میکنید این نسخه رو همینطوری گذاشتند که
مردم خوششون بیاد؟

من پیشنهاد میکنم کسی که میخواد از این فایروال استفاده کنه از نسخه 4 اون که دارای کمترین مشکل بر روی
سیستم ها هست استفاده کنه. اگر کسی وجود داره که میگه نسخه 6 این فایروال مشکلی نداره یا نمیدونه مشکل
به چی میگند و یا شخص خوش شانسی بوده که رو سیستمش خوب جواب داده.

پس منافع اونایی که پول میدن و محصول جدید را میخرن چی میشه؟
آیا یه محصول مشکوک و معیوب خریدن؟
یه کاربر عادی میره از مارکت محصول جدید با قابلیتهای جدید را میخره.چه میدونه ممکنه مشکوک یا معیوب باشه. کی جوابگو میشه؟

Mehita
30-06-2008, 16:27
پس منافع اونایی که پول میدن و محصول جدید را میخرن چی میشه؟
آیا یه محصول مشکوک و معیوب خریدن؟
یه کاربر عادی میره از مارکت محصول جدید با قابلیتهای جدید را میخره.چه میدونه ممکنه مشکوک یا معیوب باشه. کی جوابگو میشه؟

دیگه داره بحث به حاشیه کشیده میشه.
خب کاربر عادی مثل من و شما عقل داره یا نه؟ یخورده که مغز تو کله اش پیدا میشه قبل از خرید یک تحقیق کوچک
بکنه. شرمنده که رک گفتم آخه طوری گفتید کاربر عادی انگاری که مثلا مادربزرگ من با 2 کلاس سوادش میخواد
بره Outpost بخره.

به نظرم کاربر عادی هیچ وقت دنبال این فایروال نمیره و این تنها نظر من نیست بلکه مغازه ها و فروشگاه های وسائل
الکترونیکی اینو ثابت کردند. وقتی یک کاربر حالا عادی یا حرفه ای میخواد یک کامپیوتر جدید بخره هیچ وقت نمیتونه
آنتی ویروسهایی مانند ناد32 و یا کسپرسکی رو از روز اول بر روی کامپیوترش داشته باشه.

تنها آنتی ویروسهایی که همیشه بصورت پیش فرض بر روی سیستم ها نصب شدند حدود 80 درصد Norton و 10 تا
15 درصد هم مک آفی و اف سکور و حدود 5 درصد باقی مونده اش هم Norman هست. حدود 6 سال پیش زمانی که
اولین کامپیوترم رو با هزار امید و آرزو خریدم آنتی ویروسش نورتون بود. این آنتی ویروس رو تا 1 سال استفاده با هزار
بدبختی استفاده کردم.

میدونید چرا؟ چون فکر میکردم نورتون بهترین آنتی ویروسه و به همین دلیل از اول روی سیستم ها نصبه. تازه
بعدا فهمیدم که چه گندیه و فقط بخاطر پولش و تبلیغاتشه که بیشتر بر روی سیستم ها نصب میشه.

الان بعد از گذشت 6 سال و بعد از استفاده کردن از فایروال های مختلف تصمیم گرفتم که از نسخه 4 این فایروال
استفاده کنم. اون کاربری هم که میخواد از نسخه 6 اوتپوست و یا از نسخه 3 ناد32 و یا از نسخه 8 کسپرسکی
استفاده بکنه خب بزار بکنه. من خودم شخصا وظیفه خودم میدونم که اون چیزی رو که میدونم 1 بار بگم دیگه
بقیه اش به من مربوط نیست که کی میخواد گوش کنه و کی نمیخواد گوش کنه. خودشون با مشکل مواجه
میشن و سیستم خودشون اشکال پیدا میکنه.

این سوالی رو هم که پرسیدید باید خود شرکت سازنده آنتی ویروسها و فایروال ها جوابگو باشند نه من . مگه
ناد32 از ارثیه پدربزگم مونده که واسم مهم باشه جنسش خوبه یا نه؟

چرا وقتی یکی میخواد موبایل بخره هزار تا تاپیک چی بخرم و چیکار کنم و کدوم یکی بهتره رو میزنه تا بفهمه
تازه چی بخره و تازه اونوقت صد تا مغازه و مخ صد تا فروشنده رو میزنه تا یخورده هم با قیمت پایینتر و کیفیت
بهتر بگیره.

این نمونه موبایل در مورد همه چیز میتونه درست باشه. حالا این وسط اگر یکی پیدا بشه همین طوری سرش
رو بندازه پایین و بره تو مغازه و یک موبایل رو بدون آگاهی قبلی انتخاب کنه کی باید جوابگو باشه اگر موبایلش
حافظه کمتری نسبت به بقیه گوشی ها داشته باشه؟

به نظر من خود شخص مقصره و این وسط نه کمپانی سازنده گوشی و نه فروشنده تقصیری ندارند. این خود
خریدار و استفاده کننده است که باید بدونه چی داره میخره.

الان هم Outpost Pro در سایتش هم لینک دانلود نسخه 4 رو گذاشته و هم نسخه 6 رو . اگر کسی میخواد
از نسخه 6 استفاده کنه جلوش گرفته نشده و راحت میتونه بره دانلود کنه و بعدشم بنصبه. :31:

آقا حرف آخر .... نسخه 6 رو از من میشنوید استفاده نکنید. اگر واقعا از این فایروال خوشتون اومده از نسخه
4 استفاده کنید.

حالا بیاید و منو محکوم کنید که چرا این حرفو زدم باشه؟ آدم نمیتونه اینجا حرف بزنه وقتی هم میزنی اینقدر رو
حرف آدم زوم میشه که باید برای هر گلمه اش یک توضیح 3 خطی بدی تا دیگه بهت گیر ندن. واقعا که....

من یک خط گفتم نسخه 4 بهتره باید توضیح بدم که مسئول خرابی کیه... دنیا رو میبینی...:21:

Batmna جان اگر واقعا میخوای بدونی چه نسخه ای بهتره یک سر به انجمن رسمی این فایروال بزن و نظر
کاربرانی رو که از نسخه 6 و یا 4 استفاده کردند رو بخون اون وقت متجه میشی چه نسخه ای خوبه و چه
نسخه ای بد.

*Batman*
01-07-2008, 00:23
سلام.
جواب من همون چند خط آخر بود.
معلومه هر کسی طرفدار یه محصول خاص هست منتظر ورژن جدید میشه.این کار هم کورکورانه صورت نمیگیره.
مشخصه وقتی یه نفر میپرسه فایروال Norton Internet Security قوی تره یا Outpost چه پاسخی دیافت میکنه.
به نظر من Outpost هنوز هم با این کار داره مقایسه انجام میده .
به هر حال دیگه بیشتر از این دنبال نمیکنم.ممنون از جوابتون.

majid20
06-07-2008, 06:15
البته اين نکته رو بگم که اين تست هنوز کامل نشده به اين دليل که اين تست در 10 مرحله ميباشد که هنوز تمامي محصولات در 10 مرحله شرکت نکردن!، هر مرحله هم 10 امتياز داره که مجموع 100 امتياز يا هموم 100% تشخيص مراحل هست،مثلاً در عکسي که در پايين قرار دادم، نسبت به عکس دوست عزيزم Nine محصول Online Armor Personal Firewall بعد آزمايش در هر 10 مرحله به صدر جدول رسيده است، و يا مثلاً محصول Jetico Personal Firewall که در 3 تست آزمايش شده توانسته از 30 امتياز ممکن 29 امتياز (يا همون 29% تشخيص) رو داشته باشه و اگه ميا نگين بگيريم ميبينيم که جاي اين محصول در اينجا نيست! پس اين آزمايش هنوز کامل نيست و ادامه داره

مارکوس عزيز تست هاى سايت matousec در 10 مرحله انجام ميشه و هر مرحله نسبت به مرحله قبلش تخصصى تر و سخت تره ..

تمام فايروالها براى گذروندن هر مرحله بايد حداقل 50% امتياز رو بگيرند

فايروالها در هر مرحله اى که باشند اگه زير 50% بيارند از رقابت خارج ميشند چون از پايه ايراد دارند و در سطح مرحله بالاتر نيستند

پس فايروال بايد پله به پله قدرتمند عمل کنه تا شايسته عنوان خوب يا عالى باشه

در زمينه فايروال Jetico هم بايد به عرضتون بروسونم شما بايد به ورژن اون دقت کنيد

ورژن 2.0.1.5.2216 اين فايروال در تست شرکت ميکنه و در مرحله سوم کم مياره و بدون رده بندى اخراج ميشه

اما با ورژن 2.0.2.4.2264 در تست شرکت کرده و عيوب قبليش رو ميپوشونه و رتبه هفتم رو بعنوان يه فايروال خوب کسب ميکنه

موفق باشيد

majid20
06-07-2008, 06:17
سايت Matousec با ورود نسخه جدید فایروالها تست جدیدى در زمینه خاصيت outbound فايروال ها دو روز پيش انجام داد

همانطور که در پست بالا اشاره کردم اين تست شامل 10 مرحله تخصصى است که هر فايروال براى عبور از هر مرحله بايد 50% امتياز اون مرحله رو بيارد

فایروالها براى رتبه بندى باید ضمن گذراندن مراحل در کل امتیازى بالاتر از 30% بیاورند :
بالاى 90% : عالى
80% تا 90% :خیلى خوب
70% تا 80% :خوب
60% تا 70% :ضعیف
30% تا 60% :خیلى ضعیف
زیر 30% :فاجعه

در بخش اول جدول فایروالهاى عالى و خیلى خوب قرار داردند

در اين تست ورژن جديد فايروال محبوب Outpost Firewall Pro 2009 توانست صدر جدول رو به خودش اختصاص بده

نکته مهم اين تست اينه که فايروال Online Armor Personal Firewall که تا قبل از اين مجانى بود و رتبه اول را داشت حال در دو نسخه پولى و مجانى ارائه ميشه
که نسخه پولى اون رتبه عالى دوم و نسخه مجانى اون رتبه خيلى خوب پنجم رو بدست آورد

فايروال قدرتمند Comodo هم همواره در اين سالها در سه رتبه اول قرار داره

Kaspersky هم مثل هميشه امتياز خيلى خوب گرفت و جزو 6 فايروال کاملى شد که توانستند 10 مرحله رو طى کنند
اما متاسفانه از ورژن 8 کسپرسکى در این تست استفاده نشد تا از قدرت نسخه جدید در زمینه outbound مطلع بشیم

در بخش دوم جدول فایروال هاى خوب ، ضعیف و خیلى ضعیف قرار دارند که نتونستند بیش از 7 مرحله رو طى کنند

در این بین فایروال قدرتمند Jetico که در تست قبل حتى نتونست از مرحله سوم بالا بیاد و حتى زیر خیلى ضعیف قرار گرفت ،
ضمن رفع ایراداتش با کسب رتبه خوب هفتم تونست از نام خودش دفاع کنه

اما نکته جالب براى فایروال Zone Alarm بود که درجه ضعیف دریافت کرد (گویا این فایروال با ارائه هر نسخه یه رتبه میگیره)

در بخش سوم جدول فایروالهایى هستند که در منطقه قرمز قرار دارند یعنى بدلیل ضعف بیش از حد ، آبروى خودشون رو بردند

در این بین نام فایروال Look'n'Stop بسیار تعجب برانگیزه

در ضمن قرار گرفتن فایروال NOD32 در لیست قرمز بیانگر اینه که شرکت ESET نتونسته در این زمینه موفق عمل کنه و هنوز جا داره بیشتر روش کار بشه

منبع

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید همچنین براى دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این سایت و تستهاى قبلى اون ، دو پست زیر رو مطالعه کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر پایان ضمن تشکر از تمام دوستان براتون آرزوى موفقیت دارم :11:

Markus
06-07-2008, 11:23
مارکوس عزيز تست هاى سايت matousec در 10 مرحله انجام ميشه و هر مرحله نسبت به مرحله قبلش تخصصى تر و سخت تره ..

تمام فايروالها براى گذروندن هر مرحله بايد حداقل 50% امتياز رو بگيرند

فايروالها در هر مرحله اى که باشند اگه زير 50% بيارند از رقابت خارج ميشند چون از پايه ايراد دارند و در سطح مرحله بالاتر نيستند

پس فايروال بايد پله به پله قدرتمند عمل کنه تا شايسته عنوان خوب يا عالى باشه

در زمينه فايروال Jetico هم بايد به عرضتون بروسونم شما بايد به ورژن اون دقت کنيد

ورژن 2.0.1.5.2216 اين فايروال در تست شرکت ميکنه و در مرحله سوم کم مياره و بدون رده بندى اخراج ميشه

اما با ورژن 2.0.2.4.2264 در تست شرکت کرده و عيوب قبليش رو ميپوشونه و رتبه هفتم رو بعنوان يه فايروال خوب کسب ميکنه

موفق باشيد

ممنون از توضيحات کامل شما، و ممنون که شکل اصلی نتايج رو کامل توضيح دادی،جداً اطلاع نداشتم...

majid20
08-07-2008, 05:12
ممنون از توضيحات کامل شما، و ممنون که شکل اصلی نتايج رو کامل توضيح دادی،جداً اطلاع نداشتم...

خواهش میکنم دوست عزیز :10:وظیفه ام بود :20:
---------------------------------------------------------------
دوستان راستى در مورد جدول نتایج سایت Matousec یه مورد رو یادم رفت توضیح بدم

حتما این نکته براتون جالب بوده که چرا جلوى فایروال Comodo نوشته شده +10 مرحله رو طى کرده و براى بقیه فایروالها (حتى اوتپوست) نوشته 10 مرحله ...

مرحله آخر تست فایروالها به اینگونه است که تنها فایروالى میتونه این مرحله رو Pass کنه که امتیاز کامل 100 رو بدست بیاره ... یعنى اگه فایروالى 99% امتیاز رو هم بگیره Fail میشه

منظور از +10 مرحله یعنى اینکه فایروال هر 10 مرحله رو با موفقیت گذرونده ... اما وقتى مینویسه 10 مرحله یعنى در مرحله آخر Fail شده

اگه شما به نتایج مرحله دهم تست که بین بهترین فایروالها انجام شده دقت کنید میبنید که تنها فایروال Comodo تونسته این مرحله رو طى کنه

موفق باشید :11:

zero cool
24-07-2008, 11:21
only zone alarm.besiar ghavi dar zemineh firewall .anti virus va anti spy ware toooooooooop.akharin version ra az syte

download konid

hamilton
24-07-2008, 16:33
only zone alarm.besiar ghavi dar zemineh firewall .anti virus va anti spy ware toooooooooop.akharin version ra az syte

download konid

دوست عزيز نوشتن مطلاب بصورت اصطلاحا فينگليش مجاز نميباشد.مطالب بصورت فارسي بايد نوشته شوند.از طرف ديگه اين تاپيك براي مقايسه فايروالها همراه با تستهاي منتشر شده در خصوص قدرت و ضعف آنها اختصاص دارد.براي معرفي محصولات مرتبط تاپيك و انجمن اختصاصي وجود دارد.لطفا در پستهاي بعدي رعايت فرماييد.
با تشكر.

siavashjal
24-07-2008, 17:23
در نسخه 3 فایروال comodo با اضافه شدن قابلیت defence+ قدرت این فایروال در مبارزه با انواع مشکلات و مخرب های اینترنتی به شدت افزایش پیدا کرده.

در مورد دوستمون که از زون آلارم دفاع می کنند باید بگم که نسخه رایگان فایروال زون آلارم در مقایسه با comodo بسیار ضیعف است. حتی در جداولی که دوستان ارایه دادند اثری از نسخه رایگان زون آلارم نیست. برای نسخه پولیش هم یا باید لیسانسشو بخری و یا باید بگردی دنبال کیجن و .... . تازه احتمالا نسخه پولیش هم به قدرت comodo نیست. (در جدول صفحه 19 می بینیم که فایروال comodo رتبه excellent و فایروال پولی زون آلارم رتبه good رو به دست آورده).

خوب در این شرایط عقل سلیم حکم می کنه که آدم از comodo استفاده کنه.

KING iMAN
26-07-2008, 18:22
من دنبال قويترين و بهترين فايروال واسه استفاده ي خونگي ميگردم.
الان ZoneAlarm Pro رو رو سيستمم دارم.اين تاپيك رو خوندم و طوري كه متوجه شدم بهترين گزينه در حال حاضر Comodo هست.
درسته؟اگه آره لطفاً لينك اخرين ورژن اين فايروال رو واسم بذارين كه امشب كه سرعتم بد نيست دانلودش كنم.

KING iMAN
26-07-2008, 18:26
لطفاً اساتيد محترم آدرس زير رو ببينن و راهنماييم كنن:

siavashjal
26-07-2008, 22:31
من دنبال قويترين و بهترين فايروال واسه استفاده ي خونگي ميگردم.
الان ZoneAlarm Pro رو رو سيستمم دارم.اين تاپيك رو خوندم و طوري كه متوجه شدم بهترين گزينه در حال حاضر Comodo هست.
درسته؟اگه آره لطفاً لينك اخرين ورژن اين فايروال رو واسم بذارين كه امشب كه سرعتم بد نيست دانلودش كنم.

بعد که رفتی توی سایت با چند تا کلیک ساده می تونی نسخه رایگانش رو دانلود کنی و از قدرت این فایروال لذت ببری.

KING iMAN
27-07-2008, 01:01
ممنون از معرفي سايتش.
يعني تو اين فروم يه تاپيك واسه اين فايروال نداريم؟
عجب.
بهر حال ممنونم دوست عزيز.

KING iMAN
27-07-2008, 01:16

siavashjal
31-07-2008, 18:02
میشه یه سایت یا یه فایل معرفی کنید که من بتونم فایروال کمودو رو تست کنم؟

AliROCK
31-07-2008, 19:03

siavashjal
31-07-2008, 23:20
کمک کمک کمک

من وقتی فایروال کمودو رو نصب می کنم دیگه نمیتونم از v p n استفاده کنم. حتی وقتی فایروال رو exit می کنم بازم نمیشه به v p n وصل شد. لطفا کمک کنید.

ایدون
31-07-2008, 23:23
کمک کمک کمک

من وقتی فایروال کمودو رو نصب می کنم دیگه نمیتونم از v p n استفاده کنم. حتی وقتی فایروال رو exit می کنم بازم نمیشه به v p n وصل شد. لطفا کمک کنید.
ورژنش حتما قدیمیه توی ورژن جدید این مشگل برطرف شده.

siavashjal
31-07-2008, 23:26
من از آخرین ورژنش (3.0.25.378) استفاده می کنم.

ایدون
01-08-2008, 00:04
من از آخرین ورژنش (3.0.25.378) استفاده می کنم.
توی یکی از ورژنها مشگل داشت که با ورژن جدیدش حل شد:
Version 3.0.14.276

--- Clients can now connect to --- servers

siavashjal
01-08-2008, 00:18
من که متوجه نمی شم شما چی می گی من می گم از آخرین ورژن استفاده می کنم باز هم مشکل اتصال داره.

majid20
01-08-2008, 12:22
دوستان گرامی این تاپیک صرفا جهت مقایسه دقیق فایروالها در نظر گرفته شده

تمامی مباحث پیرامون هر فایروال رو در تاپیک خودش پیگیری کنید (مگر آنهاییکه که تاپیک اختصاصی ندارند)

مدیران عیزیز لطف کنند پست های مربوط به مشکلات کمودو رو به تاپیک اختصاصی Comodo انتقال بدهند

ممنون

majid20
01-08-2008, 16:35
دوستان تست سایت Matousec به روز شد

تنها تفاوت نتایج این تست ورود نسخه 4 فایروال مجانی PC Tools Firewall Plus بود که رشد چشمگیری نسبت به نسخه 3 داشت

و توانست از رتبه فایروالهای بی ارزش خودش رو به رتبه نهم رسونده و درجه خوب بگیره

در ضمن فایروال Dynamic Security Agent 2 هم به تازگی در این تست شرکت کرده که در تجربه اول خودش تونست تا مرحله هفتم بالا بیاد

وضع انتهای جدول هم به مانند سابق پر از نام های بزرگی است که اعتبار شرکت خود را به زیر سوال بردند

موفق باشید

majid20
01-08-2008, 17:03
دوستان با توجه به اینکه به محض ورود نسخه جدید هر فایروال ، سایت Matousec با دریافت یه نسخه از شرکت سازنده

تست های خود رو بر روی آن انجان داده و نتایج رو سریعا در جدول خودش وارد میکنه

عدم ارائه نسخه 8 کسپرسکی در این چند ماهه بیانگر اینه که هنوز سازندگان آن به توانایی آن شک دارند

شاید هم مقامات کسپرسکی سعی دارند به مرور زمان و مشخص شدن ایرادات آن و رفع نواقص اون رو داخل مسابقه کنند

متاسفانه شرکت های بزرگ آنتی ویروس آنقدر نگران سهم خود از بازار آنتی ویروس هستند که توجه کمتری به ضعف خود در زمینه فایروال دارند

قرار گرفتن NOD32 ، AVG ، Avira ، Bitdefender در قعر جدول و عدم تلاش این شرکتها در جهت بهبود عملکرد فایروال خود بیانگر این موضوع است

به جرات میتونم بگم که تنها شرکت بزرگ آنتی ویروس که در زمینه فایروال موفق عمل کرده کسپرسکی هستش

اگر وضع به همین منوال پیش بره انتخاب یه آنتی ویروس و یه فایروال خوب به مراتب امن تر و بهتر از انتخاب یه اینترنت سکیوریتی است

siavashjal
01-08-2008, 17:13
نظر شما تایید میشه

من همیشه معتقدم که به جای انتخاب یه اینترنت سکوریتی انتخاب یه آنتی ویروس و یه فایروال که البته با هم سازگاری داشته باشند انتخاب خیلی بهتری است. البته من ترجیح می دهم که هم از آنتی ویروس و هم از فایروال رایگان استفاده کنند.

majid20
15-08-2008, 16:43
تست سایت Matousec به روز شد

تنها تفاوت ورود نسخه جدید فایروال Privatefirewall بود که توانست با موفقیت کامل هر 10 مرحله تست رو پشت سر گذاشته

و درجه عالی رو از آن خود کند با این اوصاف تنها Comodo و Privatefirewall توانسته اند هر 10 مرحله رو با موفقیت پاس کنند

لازم به ذکره که نسخه های پیشین این فایروال تنها 65% امتیاز کل رو بدست می آوردند

و جزو فایروال های خوب و ضعیف همواره رتبه بندی میشد ولی در این تست پیشرفت بسیار چشمگیری داشت

موفق باشید

siavashjal
15-08-2008, 22:01
فایروال pctools در تست قبلی در رتبه هفتم بود ولی در این تست با دو پله نزول به رتبه نهم رسید.

majid20
16-08-2008, 01:27
فایروال pctools در تست قبلی در رتبه هفتم بود ولی در این تست با دو پله نزول به رتبه نهم رسید.

رتبه ها اصلا مهم نیست بلکه درجه مهم هستش (مثل عالی ، خیل خوب و...)

در ضمن در تست پیشین PCTools رتبه نهم رو کسب کرد

و در این تست بدلیل پیشرفت Privatefirewall که خود رو به بالای جدول کشاند ، یه پله نزول برای PCTools طبیعیه

البته این نزول رتبه هیچ ربطی به کاهش کیفیت کارش نداره

siavashjal
16-08-2008, 10:18
همون طور که در جدول کاملا مشخص است فایروال privatefirewall پولی است در حالی که فایروال comodo رایگان می باشد. comodo تنها فایروال رایگانی هست که تونسته تست مرحله دهم را هم با موفقیت پشت سر بذاره.

capitan black
16-08-2008, 22:33
به نظر من که کومودو بی نظیره...البته من یه جا خوندم که شرکتش داره یواش یواش سیاستشو تغییر میده و شاید از free درش بیاره...امیدوارم فقط یه شایعه باشه..

AliROCK
17-08-2008, 00:51
مجانی نباشه دیگه 1 هفته بعدش کرکش تو نت میاد :دی

siavashjal
21-08-2008, 10:50
نمی دونم بعید می دونم که این جوری باشه چون خود کمودو یک نسخه رایگان داره و یک نسخه پولی .

noble savior
29-08-2008, 23:31
این کومودو فقط حمله هارو(فعالیتارو) شناسایی میکنه؟چون وقتی من نصبش کرده بودم فقط ام سوال میپرسید در مرد اجازه دادن به اینو اون نه میگفت یارو خطری یا نیست فقط میگفت اگه مثلا اپدیتیه یا کار هر روزته امنه یا اگه فلانه خطریه
مرسی.

siavashjal
29-08-2008, 23:36
کمودو این قابلیت رو داره که هر برنامه ای که بخواد در کامپیوتر اجرا شود کمودو برای اجرای اون از کاربر مجوز می خواهد. در ضمن حمله ها رو هم خیلی راحت شناسایی میکنه. هشدارهای کم اهمیت با رنگ زرد. هشدارهای تقریبا مهم با رنگ نارنجی و هشدارهای بسیار مهم با رنگ قرمز. اگر کمودو فایل مشکوکی رو در کامپیتر شناسایی کنه یه هشدار با رنگ قرمز ظاهر می شه.

Hossein bandarie
01-09-2008, 17:34
کمودو این قابلیت رو داره که هر برنامه ای که بخواد در کامپیوتر اجرا شود کمودو برای اجرای اون از کاربر مجوز می خواهد. در ضمن حمله ها رو هم خیلی راحت شناسایی میکنه. هشدارهای کم اهمیت با رنگ زرد. هشدارهای تقریبا مهم با رنگ نارنجی و هشدارهای بسیار مهم با رنگ قرمز. اگر کمودو فایل مشکوکی رو در کامپیتر شناسایی کنه یه هشدار با رنگ قرمز ظاهر می شه.

من از Comodo Firewall Pro استفاده مي كنم و جايي خوندم تو آزمايش كردنش با تنظيمات پيش فرض و سطح متوسط هم نتونستن نفوذ كنن . برنامه خودم حتي اگه بسته هم باشه ( Exit ) باز هم برنامه هايي رو كه مجوز ندارند نمي ذاره به اينترنت وصل بشند ( مثل آنتي ويروس )

M E H R A N
01-09-2008, 20:09
من از Comodo Firewall Pro استفاده مي كنم و جايي خوندم تو آزمايش كردنش با تنظيمات پيش فرض و سطح متوسط هم نتونستن نفوذ كنن . برنامه خودم حتي اگه بسته هم باشه ( Exit ) باز هم برنامه هايي رو كه مجوز ندارند نمي ذاره به اينترنت وصل بشند ( مثل آنتي ويروس )

به داخل همه نرم افزار هایی که به اسم فایروال وجود دارند میشه نفوذ کرد. تنها فایروال هایی که نفوذ کردن بهشون
مشکله و کار هر کسی نیست فایروال های سخت افزاری مخصوص سرور ها و یا اداره های آی تی هستند.

این فایروال ها گاهی قیمتی در حدود 10 میلیون تومان دارند و گاهی بیشتر.

فایروال کمودو هر چقدر هم از لحاظ Outbound Protection قوی باشه اما از لحاظ inbound Protection و دفع
حملاتی مانند IP Spoofing , DDOS, ARP, MAC Address Changing مشکل داره.

یادمون نره که بعضی فایروال ها که امروزه تبدیل به اسباب بازی های LeakTest شدند و هی در این سایت و اون سایت
نتیجه تست هاشون رو با هم مقایسه میکنند کار اصلی یک فایروال را که FIREWALL است فراموش کردند. یک فایروال
قبل از اینکه بخواد HIPS و یا Behavior Blocker باشه باید کار اصلیشو که فایرواله انجام بده.

موفق باشید.

Suba_sa
02-09-2008, 10:32
من روتر دارم روش نوشته فايروال داره. اينها چطوره؟ منم به نرم افزار فايروال احتياج دارم؟

M E H R A N
02-09-2008, 22:03
من روتر دارم روش نوشته فايروال داره. اينها چطوره؟ منم به نرم افزار فايروال احتياج دارم؟

سلام دوست عزیز. به انجمن خوش اومدی :20:

بله روتر ها خودشون فایروال سخت افزاری هستند. من خودم هم فایروال سخت افزاری دارم و استفاده میکنم.

استفاده کردن از یک فایروال نرم افزاری مانند Outpost Pro,Comodo و یا Kaspersky Version7 در کنار روتر ها و یا
فایروال های سخت افزاری مانند استفاده کردن از کمربند ایمنی برای رانندگی کردنه. شما بدون کمربند هم میتونید
رانندگی بکنید چون برای رانندگی کردن اصلا احتیاجی به کمربند ایمنی وجود نداره. کمر بند ایمنی فقط جهت کمتر
کردن ریسک به هنگام تصادف است.

روتر ها تمامی پورتهای سیستم رو میبندند و از آنها در مقابل اسکن کردن و حملات هکر ها محافظت میکنند. بعضی
روتر ها حتی قادرند که حملاتی که روی مک آدرس و ARP نیز صورت میگیره کنترل کنند. حالا از لحاظ کنترل کردن
پورت ها و دفع حملات در کنار روتر ها حتی احتیاج به فایروال خود ویندوز اکس پی نیز ندارید چون روتر ها محافظت
خیلی بهتری را نسبت به فایروال خود ویندوز اکس پی انجام میده.

اما فرض کنیم که شما با مرورگر خود مثلا فایرفاکس وارد یک سایت میشید. برای وارد شدن به اون سایت که
از داخل سیستم شما و توسط فایرفاکس انجام میشه به روتر که بیرون سیستم شما قرار داره دستور داده
میشه که مثلا پورتهای 80, 81, 21,83,85رو برای دیدن تکست های داخل سایت و پروتهای 8000 و 8001 را
برای دیدن فیلم های آنلاین و همچنین پورتهای 8081, 8080, 8888 را برای ارتباط P R O X Y باز کنه. چون برنامه
فایرفاکس بازه و شما در حال گشت و گذار هستید بنابراین تا زمانی که برنامه بسته نشده این پورتها در روتر شما
باز میشه. حالا اگر اون سایت بخواد به سیستم شما حمله بکنه روتر دیگه حمله رو نمیتونه تشخیص بده چون
از قبل بهش دستور داده شده که فلان پورت ها رو برای این برنامه باز بزار. ساده تر بگم روتر ها قابلیت کنترل
کردن ترافیک های سالم و آلوده رو ندارند و این کار رو فایروال های نرم افزاری میتونند انجام بدند. اون هم همه
فایروال ها نه... بلکه فقط فایروال هایی که قابلیت دفع حملات رو دارند چون الان بعضی فایروال ها فقط
میتونند بر روی بسته شدن و مخفی کردن پورتها نظارت داشته باشند نه بر روی حملاتی که از طریق یک
پورت به ظاهر سالم صورت میگیره.

از طرفی دیگه روتر ها هر چند هم در قسمت دفع حملات و نظارت بر پورتها خوب باشند اما فعلا هیچ روتر و فایروال
سخت افزاری وجود نداره که بتونه حملات از داخل سیستم به بیرون رو کنترل کنه و یا بر روی برنامه ها نظارت
داشته باشه. به طور مثال شما میخواهید که جلوی ارتباط اینترنتی Babylon رو بگیرید و آن را Block کنید. در این
صورت چون شما میخواهید که فقط دسترسی بعضی برنامه ها رو به اینترنت ببندید فایروال خود ویندوز ویستا و
یا اکس پی( با تنظیمات) و یا یک فایروال ساده دیگه میتونه این کارو براتون انجام بده.

حتی شما میتونید برای اینکه امنیت سیستمتون رو با وجود داشتن یک روتر بالاتر ببرید بجای استفاده از یک
فایروال نرم افزاری میتونید از HIPS ها و یا برنامه های Behavior Blocker استفاده کنید و یا میتونید یک فایروالی
که خودش یا HIPS و یا Behavior Blocker داشته باشه استفاده کنید. مانند Outpost Pro, Online Armor Free
و یا Comodo .

در کل استفاده کردن از یک فایروال نرم افزاری در کنار روتر بستگی به نیاز و انجام کارهایی که میخواهید انجام
بدید داره. اگر گشت و گزارتون در اینترنت با سایت های خطرناکی است اونوقت پیشنهاد میکنم از یک فایروال
هم استفاده کنید. اما اگر سایت های معمولی و خبری و یا سرگرمی رو باز میکنید و میخونید و فقط میخواهید
که دسترسی بعضی برنامه ها به اینترنت را قطع کنید اونوقت فایروال خود ویندوز اکس پی و یا ویستا نیز میتونه
این کار رو براتون انجام بده و نیازی به یک فایروال دیگه که از منابع سیستم استفاده کنه ندارید.

البته این نکته رو هم اضافه کنم که تنظیمات خود روتری که استفاده میکنید اینجا حرف اول رو میزنه. خیلی از روتر
common ports ها رو باز میزارند و خیلی هاشون هم تنظمات دفع حملات رو بصورت پیش فرض غیر فعال کردند.
شما باید اول از روی کاتالوگ روتری که استفاده میکنید چگونگی وارد شدن به تنظیمات روتر تون رو پیدا کنید و بعد
ببنیند که روتر شما قابلیت رفع حملات رو داره یا نه؟ ... common ports ها رو بسته یا باز گذاشته... قابلیت
Port Forwarding رو داره یا نه اگر داره آیا پورت و یا پورتهایی رو مستقیم به سیستم شما منعکس میکنه یا نه؟
چون اگر پورتهایی رو مستقیم به سیستم شما بفرسته یعنی که در تنظیمات روتر این پورتها هیچ گونه نظارتی
بر روشون انجام نمیشه و آن رو نظارت آن رو به سیستم کاربر استفاده کننده سپرده.

البته این قسمتی از تنظیمات فایروال سخت افزاری منه. اما شما همین تنظیمات رو میتونید برای روتری که
استفاده میکنید پیدا کنید. شما توسط یک روتر حتی میتونید کلا دسترسی بعضی پورتها رو ببندید چون میدونید
که استفاده خاصی براتون نداره و برنامه ای هم ندارید که بخواد از این پورتها استفاده کنه. پس چه بهتر که بسته
باشند تا خیالتون از بابت حملاتی که در آینده قراره بر روشون صورت بگیره راحت باشه. البته این نوع تنظیمات
رو باید کسانی که واردند انجام بدند وگرنه ممکنه براشون مشکلاتی ایجاد کنه.

نظر نهایی من هم اینه که استفاده کردن از یک فایروال نرم افزاری در کنار یک روتر و یا فایروال سخت افزاری
امنیت خیلی بیشتری داره تا اینکه فقط بخواهیم از یک فایروال استفاده کنیم. روتر ها از آی پی بیرونی سیستم
محافظت میکنند و فایروال های نرم افزاری هم از آی پی های داخل سیستم. پس چه بهتر که هر دو آی پی
محافظ داشته باشند.

موفق باشید.

Hossein bandarie
03-09-2008, 20:44
به داخل همه نرم افزار هایی که به اسم فایروال وجود دارند میشه نفوذ کرد. تنها فایروال هایی که نفوذ کردن بهشون
مشکله و کار هر کسی نیست فایروال های سخت افزاری مخصوص سرور ها و یا اداره های آی تی هستند.

این فایروال ها گاهی قیمتی در حدود 10 میلیون تومان دارند و گاهی بیشتر.

فایروال کمودو هر چقدر هم از لحاظ Outbound Protection قوی باشه اما از لحاظ inbound Protection و دفع
حملاتی مانند IP Spoofing , DDOS, ARP, MAC Address Changing مشکل داره.

یادمون نره که بعضی فایروال ها که امروزه تبدیل به اسباب بازی های LeakTest شدند و هی در این سایت و اون سایت
نتیجه تست هاشون رو با هم مقایسه میکنند کار اصلی یک فایروال را که FIREWALL است فراموش کردند. یک فایروال
قبل از اینکه بخواد HIPS و یا Behavior Blocker باشه باید کار اصلیشو که فایرواله انجام بده.

موفق باشید.

با اين حرف موافقم . به هر حال همون فايروال سخت افزاري هم صد در صد امن نيست و كلا هيچ سيستم امنيتي كامل امني پيدا نميشه ( نه فقط تو كامپيوتر ) اما به هر حال از خيلي از برنامه هايي كه فقط اسم فايروال رو يدك ميشه بهتره .

Suba_sa
04-09-2008, 16:55
سلام دوست عزیز. به انجمن خوش اومدی :20:

بله روتر ها خودشون فایروال سخت افزاری هستند. من خودم هم فایروال سخت افزاری دارم و استفاده میکنم.

استفاده کردن از یک فایروال نرم افزاری مانند Outpost Pro,Comodo و یا Kaspersky Version7 در کنار روتر ها و یا
فایروال های سخت افزاری مانند استفاده کردن از کمربند ایمنی برای رانندگی کردنه. شما بدون کمربند هم میتونید
رانندگی بکنید چون برای رانندگی کردن اصلا احتیاجی به کمربند ایمنی وجود نداره. کمر بند ایمنی فقط جهت کمتر
کردن ریسک به هنگام تصادف است.

روتر ها تمامی پورتهای سیستم رو میبندند و از آنها در مقابل اسکن کردن و حملات هکر ها محافظت میکنند. بعضی
روتر ها حتی قادرند که حملاتی که روی مک آدرس و ARP نیز صورت میگیره کنترل کنند. حالا از لحاظ کنترل کردن
پورت ها و دفع حملات در کنار روتر ها حتی احتیاج به فایروال خود ویندوز اکس پی نیز ندارید چون روتر ها محافظت
خیلی بهتری را نسبت به فایروال خود ویندوز اکس پی انجام میده.

اما فرض کنیم که شما با مرورگر خود مثلا فایرفاکس وارد یک سایت میشید. برای وارد شدن به اون سایت که
از داخل سیستم شما و توسط فایرفاکس انجام میشه به روتر که بیرون سیستم شما قرار داره دستور داده
میشه که مثلا پورتهای 80, 81, 21,83,85رو برای دیدن تکست های داخل سایت و پروتهای 8000 و 8001 را
برای دیدن فیلم های آنلاین و همچنین پورتهای 8081, 8080, 8888 را برای ارتباط P R O X Y باز کنه. چون برنامه
فایرفاکس بازه و شما در حال گشت و گذار هستید بنابراین تا زمانی که برنامه بسته نشده این پورتها در روتر شما
باز میشه. حالا اگر اون سایت بخواد به سیستم شما حمله بکنه روتر دیگه حمله رو نمیتونه تشخیص بده چون
از قبل بهش دستور داده شده که فلان پورت ها رو برای این برنامه باز بزار. ساده تر بگم روتر ها قابلیت کنترل
کردن ترافیک های سالم و آلوده رو ندارند و این کار رو فایروال های نرم افزاری میتونند انجام بدند. اون هم همه
فایروال ها نه... بلکه فقط فایروال هایی که قابلیت دفع حملات رو دارند چون الان بعضی فایروال ها فقط
میتونند بر روی بسته شدن و مخفی کردن پورتها نظارت داشته باشند نه بر روی حملاتی که از طریق یک
پورت به ظاهر سالم صورت میگیره.

از طرفی دیگه روتر ها هر چند هم در قسمت دفع حملات و نظارت بر پورتها خوب باشند اما فعلا هیچ روتر و فایروال
سخت افزاری وجود نداره که بتونه حملات از داخل سیستم به بیرون رو کنترل کنه و یا بر روی برنامه ها نظارت
داشته باشه. به طور مثال شما میخواهید که جلوی ارتباط اینترنتی Babylon رو بگیرید و آن را Block کنید. در این
صورت چون شما میخواهید که فقط دسترسی بعضی برنامه ها رو به اینترنت ببندید فایروال خود ویندوز ویستا و
یا اکس پی( با تنظیمات) و یا یک فایروال ساده دیگه میتونه این کارو براتون انجام بده.

حتی شما میتونید برای اینکه امنیت سیستمتون رو با وجود داشتن یک روتر بالاتر ببرید بجای استفاده از یک
فایروال نرم افزاری میتونید از HIPS ها و یا برنامه های Behavior Blocker استفاده کنید و یا میتونید یک فایروالی
که خودش یا HIPS و یا Behavior Blocker داشته باشه استفاده کنید. مانند Outpost Pro, Online Armor Free
و یا Comodo .

در کل استفاده کردن از یک فایروال نرم افزاری در کنار روتر بستگی به نیاز و انجام کارهایی که میخواهید انجام
بدید داره. اگر گشت و گزارتون در اینترنت با سایت های خطرناکی است اونوقت پیشنهاد میکنم از یک فایروال
هم استفاده کنید. اما اگر سایت های معمولی و خبری و یا سرگرمی رو باز میکنید و میخونید و فقط میخواهید
که دسترسی بعضی برنامه ها به اینترنت را قطع کنید اونوقت فایروال خود ویندوز اکس پی و یا ویستا نیز میتونه
این کار رو براتون انجام بده و نیازی به یک فایروال دیگه که از منابع سیستم استفاده کنه ندارید.

البته این نکته رو هم اضافه کنم که تنظیمات خود روتری که استفاده میکنید اینجا حرف اول رو میزنه. خیلی از روتر
common ports ها رو باز میزارند و خیلی هاشون هم تنظمات دفع حملات رو بصورت پیش فرض غیر فعال کردند.
شما باید اول از روی کاتالوگ روتری که استفاده میکنید چگونگی وارد شدن به تنظیمات روتر تون رو پیدا کنید و بعد
ببنیند که روتر شما قابلیت رفع حملات رو داره یا نه؟ ... common ports ها رو بسته یا باز گذاشته... قابلیت
Port Forwarding رو داره یا نه اگر داره آیا پورت و یا پورتهایی رو مستقیم به سیستم شما منعکس میکنه یا نه؟
چون اگر پورتهایی رو مستقیم به سیستم شما بفرسته یعنی که در تنظیمات روتر این پورتها هیچ گونه نظارتی
بر روشون انجام نمیشه و آن رو نظارت آن رو به سیستم کاربر استفاده کننده سپرده.

البته این قسمتی از تنظیمات فایروال سخت افزاری منه. اما شما همین تنظیمات رو میتونید برای روتری که
استفاده میکنید پیدا کنید. شما توسط یک روتر حتی میتونید کلا دسترسی بعضی پورتها رو ببندید چون میدونید
که استفاده خاصی براتون نداره و برنامه ای هم ندارید که بخواد از این پورتها استفاده کنه. پس چه بهتر که بسته
باشند تا خیالتون از بابت حملاتی که در آینده قراره بر روشون صورت بگیره راحت باشه. البته این نوع تنظیمات
رو باید کسانی که واردند انجام بدند وگرنه ممکنه براشون مشکلاتی ایجاد کنه.

نظر نهایی من هم اینه که استفاده کردن از یک فایروال نرم افزاری در کنار یک روتر و یا فایروال سخت افزاری
امنیت خیلی بیشتری داره تا اینکه فقط بخواهیم از یک فایروال استفاده کنیم. روتر ها از آی پی بیرونی سیستم
محافظت میکنند و فایروال های نرم افزاری هم از آی پی های داخل سیستم. پس چه بهتر که هر دو آی پی
محافظ داشته باشند.

موفق باشید.

ممنون از توضیحاتتون.
online armor رو استفاده کردم ولی اینترنت و مخصوصا بروزرم خیلی کند شده بود. الان ashamo رو نصب کردم میدونم ضعیفه ولی همین که از وصل شدن برنامه های کرک شده به اینترنت جلوگیری میکنه برام بسه.

majid20
11-09-2008, 21:13
نتایج جدیدترین تستها بر روی محصولات جدید از سوی سایت معتبر Matousec که قدرت فایروال ها را از لحاظ outbound می سنجد منتشر شد

مهمترین خبر نتیجه تست جدیدترین محصوال کسپرسکی یعنی Kaspersky Internet Security 8.0.0.454 بود

که توانست ضمن گذراندن موفقیت آمیز هر 10 مرحله ، درجه خیلی خوب را دریافت کند

کسپرسکی در نسخه های پیشین امتیازی بالاتر از 85% نمیگرفت و همواره در مرحله آخر Fail میشد

اما اینبار ضمن کسب 87% امتیاز کل ، مرحله آخر را هم با موفقیت پاس کند تا در یک قدمی فایروال های عالی قرار بگیرد

نکته دیگر پیشرفت فایروال رایگان PC Tools Firewall Plus 4.0.0.45 بود که توانست ضمن کسب درجه خیلی خوب هر 10 مرحله را پاس کند

نکته جالب حضور فایروال مجانی دیگری بنام Netchina S3 2008 3.5.5.1 بود که با کسب 86% امتیاز در ردیف فایروالهای خیلی خوب قرار بگیرد

هر چند این فایروال نتوانست مرحله 9 را پاس کنید اما نتیجه اش در مراحل پیشین چنان خوب بود که این ضعف را پوشاند

با این اوصاف تنها 4 فایروال هر 10 مرحله رو با موفقیت پاس نمودند : Comodo , Privatefirewall , Kaspersky , PC Tools

در این تست بر روی فایروال قدیمی Comodo Firewall Pro 2.4.18.184 تستی هم انجام شد

از آنجا که نسخه 3 ویندوزهای 2000 را ساپورت نمیکند ، کاربران سایت خواستار تست بر روی نسخه قبلی این فایروال شدند

هرچند که نتیجه اش کسب درجه ضعیف بود اما این نتیجه برای یک فایروال قدیمی چندان بد نیست

موفق باشید

noisymind
12-09-2008, 22:41
ما که این Comodo رو نصب کردیم بدون اینکه به چیزیش دست بزنم گند زد به سیستمم!!!!

دوستان کسی لینک دانلود اون فایر والهای Free دیگه ( غیر از Comodo ) رو داره؟

راستی Kerio هم یک زمانی چیز توپی بود. چرا اینجا نیست؟

یک سووال دیگه! فایروال NOD هم تو این لیست نیست. یعنی شرکت نکرده یا خیلی اوضاعش خراب بوده؟

MR.Punisher
12-09-2008, 23:40
ما که این Comodo رو نصب کردیم بدون اینکه به چیزیش دست بزنم گند زد به سیستمم!!!!

دوستان کسی لینک دانلود اون فایر والهای Free دیگه ( غیر از Comodo ) رو داره؟

راستی Kerio هم یک زمانی چیز توپی بود. چرا اینجا نیست؟

یک سووال دیگه! فایروال NOD هم تو این لیست نیست. یعنی شرکت نکرده یا خیلی اوضاعش خراب بوده؟

Outpost 2009 رو امتحان کنید.من که یه مدتی استفاده کردم بد نبود.
در ضمن وضع فایروال Eset(همون Nod32 ) اصلا خوب نیست و فعلا نمیشه بهش اعتماد کرد.

majid20
13-09-2008, 00:22
3 سال پیش شرکت Kerio پشتیبانی خود را از فایروال Kerio Personal Firewall قطع کرد و امتیاز ان را به شرکت SunBelt واگذار نمود

شرکت SunBelt هم برای یکی ، دو سال فایروال مزبور را با عنوان SunBelt Kerio Personal Firewall منتشر کرد

سرانجام شرکت SunBelt با حذف عنوان Kerio اقدام به انتشار فایروال اختصاصی خود نمود

این انتقال هم از لحاظ شهرت و هم از لحاظ کارایی ضرباتی به این فایروال زد

شرکت Kerio هم تمرکز خود را معطوف Kerio WinRoute Firewall نموده که این فایروال مخصوص شبکه است

بهرحال دیگه برای کابران خانگی ، فایروالی تحت عنوان Kerio Personal Firewall ساپورت خوبی ندارد

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در زمینه رده بندی بقیه فایروالها، باید بگم که من صرفا فایرواهایی که رده بندی شدند را وارد کردند

بقیه فایروالها (از جمله فایروال ناد32) در این زمینه چنان ضعیف بودند

که حتی نتوانستند درجه خیلی ضعیف را هم کسب کنند و در همان مراحل اولیه حذف شده اند

MR.Punisher
13-09-2008, 01:31
خیلی جالبه.فایروال بیت دفندر حتی از فایروال مایکروسافت هم ضعیف تر هست.
خیلی از شرکت های بزرگ تولید کننده آنتی ویروس فقط با تولید فایروال های
ضعیف شهرت و اعتبار خودشون رو زیر سوال می برن.

noisymind
13-09-2008, 19:21
3 سال پیش شرکت Kerio پشتیبانی خود را از فایروال Kerio Personal Firewall قطع کرد و امتیاز ان را به شرکت SunBelt واگذار نمود

شرکت SunBelt هم برای یکی ، دو سال فایروال مزبور را با عنوان SunBelt Kerio Personal Firewall منتشر کرد

سرانجام شرکت SunBelt با حذف عنوان Kerio اقدام به انتشار فایروال اختصاصی خود نمود

این انتقال هم از لحاظ شهرت و هم از لحاظ کارایی ضرباتی به این فایروال زد

شرکت Kerio هم تمرکز خود را معطوف Kerio WinRoute Firewall نموده که این فایروال مخصوص شبکه است

بهرحال دیگه برای کابران خانگی ، فایروالی تحت عنوان Kerio Personal Firewall ساپورت خوبی ندارد

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در زمینه رده بندی بقیه فایروالها، باید بگم که من صرفا فایرواهایی که رده بندی شدند را وارد کردند

بقیه فایروالها (از جمله فایروال ناد32) در این زمینه چنان ضعیف بودند

که حتی نتوانستند درجه خیلی ضعیف را هم کسب کنند و در همان مراحل اولیه حذف شده اند

خیلی ممنون بابت توضیحات و اون جدول مفید ( مابقی شرکتها)
نمیدونم جاش اینجاست یا نه ( تاپیک Comodo رو پیدا نکردم) ولی من که بعد از دانلود نسخه پرو رو نصب کردم ، اصلا تو عنوانش چیزی به نام comodo firewall نمینوشت!!! اشتباه چیز دیگه دانلود کردم یا همین بود؟:18:
بعدشم اینکه بدون اینکه از من راجع به Block کردن بپرسه همه چیز رو بلاک کرد و اینترنت من کلا قطع شد!!!!
اگه اشتباه کردم میشه لینک دانلود رو بذارین؟

ممنون :11:

majid20
13-09-2008, 22:20
خیلی ممنون بابت توضیحات و اون جدول مفید ( مابقی شرکتها)
نمیدونم جاش اینجاست یا نه ( تاپیک Comodo رو پیدا نکردم) ولی من که بعد از دانلود نسخه پرو رو نصب کردم ، اصلا تو عنوانش چیزی به نام comodo firewall نمینوشت!!! اشتباه چیز دیگه دانلود کردم یا همین بود؟:18:
بعدشم اینکه بدون اینکه از من راجع به Block کردن بپرسه همه چیز رو بلاک کرد و اینترنت من کلا قطع شد!!!!
اگه اشتباه کردم میشه لینک دانلود رو بذارین؟

شما برای دانلود نسخه های مختلف فایروال کمودو به تاپیک زیر مراجعه کنید

Comodo Firewall Pro ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مباحث پیرامون این فایروال را در تاپیک مخصوص آن پیگری کنید

اما دوست عزیز چنانچه تجربه استفاده از فایروالهای حرفه ای ندارید بهتره به دنبال فایروالهای ساده و دو جوابی باشید

چون در غیر اینصورت نه تنها فایروال مزبور مفید نخواهد بود ، چیزی جز بازی با اعصاب شما به ارمغان نخواهد آورد

majid20
22-09-2008, 06:33
چندی پیش با ورود Norton Internet Security 2009 16.0.0.125 ، قدرت Outbound فایروال آن توسط سایت matousec تست شد

نتیجه تست خبر خوبی برای کاربران نورتون به حساب می آید چون پس از سالها که نورتون در این زمینه درجه خیلی ضعیف میگرفت

توانست با کسب 71% امتیازات درجه خوب را کسب کند که خب پیشرفت بسیار خوبیست

S0R3N4
08-10-2008, 09:28
نورتون یه تحول اساسی کرده!آنتی ویروسش هم داره خیلی خوب نتیجه میگیره!
جریان چیه؟

majid20
19-10-2008, 23:16
سایت matousec تست های outbound خود را بر روی چند محصول مشهور اینترنت سکیوریتی انجام داد

ESET Smart Security 3.0.672.0
Trend Micro Internet Security Pro 17.0.1224
BitDefender Internet Security 2009 12.0.10.2
McAfee Internet Security 2009 10.0.209

متاسفانه ورژن جدید این محصولات هم در این زمینه بسیار ضعیف عمل کرده و حتی وارد رنکینگ نشدند

نکته جالب اینکه ESET Smart Security دارای پس رفت بوده و حتی نسبت به نسخه های قبلی امتیاز کمتری آورده

سایر محصولات فوق یک پیشرفت کوچکی داشتند

نسخه جدیدTrend Micro Internet Security هم هیچگونه تغییر نداشته

اما این نکته را در مورد آن باید متذکر شد قدرت Inbound فایروال آن نسبتا خوب است ( برخلاف قدرت outbound آن)

با این اوصاف جدول اصلی تغییری نکرد و فقط انتهای جدول یه تکان کوچکی خورد که در زیر می بینید

rsh
19-10-2008, 23:59
بهترین فایروال سال 2008
زون الارم پرو شناخته شده هست

There are many software firewalls on the market today. Each claims to protect you from intruders. Few also protect your computer and your email from hackers, trojans, viruses, ---- ad images, and unwanted cookies. Like having a guard dog at the door, ZoneAlarm Pro delivers peace of mind by taking care of all these undesirables for you.

majid20
20-10-2008, 01:25
بهترین فایروال سال 2008
زون الارم پرو شناخته شده هست

There are many software firewalls on the market today. Each claims to protect you from intruders. Few also protect your computer and your email from hackers, trojans, viruses, ---- ad images, and unwanted cookies. Like having a guard dog at the door, ZoneAlarm Pro delivers peace of mind by taking care of all these undesirables for you.
لطفا منبع ادعای خود را معرفی کنید

در اینکه فایروال زون آلارم ، فایروال خوبیست شکی نیست

اما مسلما در برابر فایروالهای حرفه ای تر از خودش چندان بختی برای اول شدن نداره

rsh
21-10-2008, 17:13
لطفا منبع ادعای خود را معرفی کنید

در اینکه فایروال زون آلارم ، فایروال خوبیست شکی نیست

اما مسلما در برابر فایروالهای حرفه ای تر از خودش چندان بختی برای اول شدن نداره

تنها کافی هست به سایتهای که فایروالها رو برسی میکنند یک نگاهی بندازی اکثریت قریب به اتفاق زون الارم رو انتخاب کردن
مثلا سایتهای زیر

یا سایت زیر

majid20
21-10-2008, 18:32
دوست عزیز در اینجا به مقایسه فایروالها بصورت دقیق و حرفه ای پرداخته میشه

شما دو سایت برای اینکه زون آلارم بهترینه را معرفی کردید

خب اول برای یک مقایسه شما اول باید تمامی رقیبان را در یک میز کنارهم قرار دهید

در کدامیک از تست های سایت های مطرح شده ، از تمام فایروالهای مطرح بطور همزمان تست شد

دوم باید نوع و گونه حملات را مشخص کنند تا کاربران از نقاط قوت ضعف و قوت هر محصول اگاه شوند

من که در سایتهایی که عنوان کردید چیزی جز قلم فرسایی نویسنده ندیدم

دوست عزیز سایت هایی مثل سایتی که شما معرفی کردید بجای تست قدرت واقعی به مسائل دیگری توجه دارند

نظر کاربران ، پشتیبانی ، قیمت و ... و حتی سایتهایی هستند که به جانب داری محض می پردازند

majid20
21-10-2008, 19:03
دوستان نکاتی را باید برای آگاهی از قدرت فایروال عنوان کنم

برای مقایسه حرفه ای فایروالها ، شما دو جنبه را باید درنظر بگیرید : Outbound Filtering و Inbound Filtering

Inbound Filtering برای دفع حملات خارجی به سیستم شماست

Outbound Filtering برای کنترل اطلاعات خروجی از سیستم شماست

در زمینه تست قدرت Inbound فایروالها ، سایت معتبری را ندیدم که چنین مقایسه ای انجام بده

و دلیل واضحی هم داره چون تمام فایروال ها نرم افزاری در این زمینه تقریبا در یک سطح قرار دارند و اختلاف چندانی بین آنها نیست

به جرات میشه گفت در این زمینه فایروال خود ویندوز تفاوت چندانی با حتی حرفه ای ترین فایروال ندارد

متاسفانه فایروال های نرم افزاری در این مورد قادر به محافظت کامل نیستند و در برابر حملات هکر های حرفه ای ضعیف هستند

در زمینه Inbound Filtering تنها فایروال های سخت افزاری هستند که قادر به محافظت کامل سیستم هستند

البته سایت هایی هستند که در زمینه قدرت Inbound ،اقدام به تست فایروال شما میکنند

اما اینگونه تستها ، بیشتر از انکه به قدرت فایروال شما بستگی داشته باشد

به ISP شما ، نوع ارتباط ، سیستم و برنامه های امنیتی شما و غیره بستگی داره

اما در زمینه Outbound Filtering وضعیت فرق میکند ... در اینجا فایروالهای نرم افزاری بسیار بهتر عمل میکنند

در زمینه Outbound Filtering قدرت فایروالها بسیار متفاوت هستش و هریک عملکرد خاص خود را دارد

در حال حاضر یکی از بهترین و معتبرترین سایتها برای تست قدرت Outbound فایروالها ، سایت matousec هستش

تست هاى سايت matousec شامل 10 مرحله تخصصى است که هر فايروال براى عبور از هر مرحله بايد 50% امتياز آن مرحله رو بدست بياورد

درجه بندی قدرت فایروالها پس از گذراندن مراحل خود براساس درصد شناسایی آنها اینگونه طبقه بندی میشوند

بالاى 90% : عالى
80% تا 90% :خیلى خوب
70% تا 80% :خوب
60% تا 70% :ضعیف
30% تا 60% :خیلى ضعیف
زیر 30% :فاجعه

usgroup1
02-11-2008, 17:38
تو این تست هایی که برای قدرت Firewall ها میکنن همیشه Firewall هایی که جزء یه Security Package هستن (یعنی مثلا Firewall+AV+...) امتیاز پاییینی میارن بخاطر اینکه اینا Antivirus رو تو تست غیرفعال میکنن که فقط Firewall رو تست کنن بعدم بعضی تست ها برا اینا Fail میشن در حالی که ممکنه قسمت Antivirus اون Package همون کار این تست رو انجام بده. برا همین همیشه Firewall های تکی (OA, Comodo, Outpost) امتیازشون بالاتره.

من از یه شبه Firewall خیلی خیلی Light ولی خیلی قوی به اسم Dynamic Security Agent استفاده میکنم:

majid20
02-11-2008, 20:35
دوست عزیز این تست بر روی فایروالها صورت میگیرد پس بنابراین نباید هیچ سامانه دفاعی دیگری وارد تست شود

بله گاها در برخی از اینترنت سکیوریتی ها گاها دیده میشود فایروال از انجام وظیفه خود عاجز است

و در مرحله آخر این آنتی ویروس محصول است که متوجه امر میشود

مثلا بارها در محصول Smart Security متوجه شدم فایروال قادر به شناسایی حمله نبوده و آنتی ویروس ناد32 وارد عمل شده

خب این امر ضعف فایروال را نشان میدهد

وقتی فایروال یک اینترنت سکیوریتی در همان مراحل ابتدایی Fail میشود بدین معنی است که

اگر کاربر صرفا محصول آنتی ویروس آن شرکت را هم داشته باشد چندان تفاوتی از لحاظ امنیتی نخواهد داشت

در صورتیکه اینترنت سکیوریتی با توجه به قیمت و امکانات آن باید حتما امنیت بیشتری را تامین کند

از طرف دیگر بسیار از تهدیدات و نقل و انتقالات مشکوک اطلاعات همواره از دید آتی ویروس پنهان است

اینجاست که یک فایروال خوب قادر خواهد بود سد مستحکمی در برابر جاسوس ها شود

اما مسلما برای یک فایروال ضعیف چنین عکس العملی رو نمیشه درنظر گرفت

S0R3N4
08-11-2008, 20:21
سلام دوستان
راستش من یه فایروال میخواستم که کار باهاش ساده باشه!سرعت دستگاه رو نگیره و به خوبی خروجی های سیستم رو کنترل کنه!
چی پیشنهاد میکنید؟

majid20
08-11-2008, 22:54
با چنین شرایطی که شما تعیین کردید ، نمیشه نام خاصی رو عنوان کرد ... اما از فایروالهای ساده

1- Kiero : فایروال محبوبی که جدیدا با نام Sunbelt روانه بازار میشود ( البته کار با آن نیاز به یادگیری مختصری دارد )

2- Kaspersky : محصول اینترنت سکیوریتی آن گارد بسیار خوبی برای شما به ارمغان خواهد آورد

3- Zone Alarm : کار با آن نیاز به اندکی آموزش و زمان دارد ولی در عوض فایروال قدرتمندیست

در ضمن بر روی سرعت سیستم تاثیر منفی دارد

4- Look'n'Stop : شاید اگر بگوییم ساده ترین فایروال ، چندان بیراه نگفته ایم ... متاسفانه جدیدا نتایج بدی داشته

5- فایروال محصولات اینترنت سکیوریتی شرکت های بزرگ آنتی ویروس ، همگی ساده هستند

که در بین آنها فایروال نورتون عملکرد بهتری دارد و پس از کسپرسکی ، بهترین فایروال را در بین شرکت های بزرگ آنتی ویروس دارد

S0R3N4
09-11-2008, 13:41
مجید جان
آیا فایروال ها بر روی سرعت اینترنت تاثیر میذارند؟
بنظرت من با آنتی ویر چی نصب کنم؟کریو خوبه؟

majid20
30-11-2008, 22:42
جدیدترین مقایسه

سایت matousec با استفاده از نمونه های آزمایشی جدید برای تست فایروالها ،

جدیدترین تست های خود را بر روی قدرت Outbound فایروالها انجام داد ( توضیحات مختصر در این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) )

نکته مهم در تست های جدید اینکه تنها یک فایروال توانست درجه عالی را دریافت کند و آن فایروال Online Armor 3.0.0.190 بود

پس از آن، نسخه رایگان همین محصول Online Armor بود که رتبه دوم را کسب کرد و درجه خیلی خوب گرفت

فایروالهای Outpost و Kaspersky با کسب عناوین سوم و چهارم ، همچنان ثبات و قدرت خود را حفظ کردند

با این تفاوت که Kaspersky تمام 10 مرحله تست را باموفقیت به اتمام رساند اما Outpost حتی نتوانست مرحله 9 را پاس کند

و صرفا نتایج بهتر آن در مراحل پیشین ، Outpost را بالاتر از Kaspersky نشان میدهد

نکته دیگر اینکه فایروال Comodo که به Comodo Internet Security تغییر ماهیت داده ، افت چشم گیری داشته

البته نتیجه Comodo اصلا بد نبوده اما برای فایروالی که همواره رتبه های اول تا سوم را داشته ، کمی عجیبه

خب دلیل عمده اش تغییرات کلی صورت گرفته در آن است که به مرور زمان مشکلات و ضعف ها برطرف میشود

نکته آخر هم در مورد فایروال Jetico هستش که درسته صرفا درجه خوب دریافت کرد ولی برخلاف رتبه خود توانست هر 10 مرحله را پاس کند

این هم جدول مقایسه ها

در آخر هم لیست کلیه فایروالهایی که در تست ها ابتدایی رد شده و حتی در حد ضعیف هم نیستند

بزرگترین نکته در مورد فایروال Kerio است که همواره جزو قوی ترین فایروالها بود

تا اینکه شرکت Kerio آن را به شرکت Sunbelt واگذار کرد

شرکت Sunbelt هم پس از مدتی آن را با نام Sunbelt Personal Firewall را منتشر کرد

اما حاصل کار فایروال افتضاحی است که حتی نتوانست مرحله اول رو پاس کند

منبع:

موفق باشید

moslem.b
01-12-2008, 13:50
چرا هیچ کس درباره ی BlackICE PC Protection حرفی نمیزنه

rsh
01-12-2008, 21:20
من چند روز پیش که ویندوزمو عوض کردم چون با شماره سریال زون الارم نسخه 8 مشکل داشتم و هی شماره سریالش اکسپایر میشد خواستم این فایروال pc tools firewall plus رو دانلود کنم متاسفانه سایت مربوطه ایران رو در لیست سیاه قرار داده و اجازه دانلود ازین سایت رو به ایران نمیده ناچار کمودو رو نصب کردم البته بد نیست کمودو اما به پای زون الارم نمیرسه خوبی زون الارم در این بود که وقتی یک چیزی رو بلوکه میگرد میتونستی با استفاده از گزینه بصورت ان لاین اطلاعات مربوطه رو در مورد چیزی که بلوکه کرده دریافت کنی و بفهمی چی رو یا کودوم پورت رو به چه دلیل بلوکه کرده اما در کمودو چنین چیزی نیست 5 روزه نصب کردم تا حالا نزدیک به 11 هزار بار فقط ویندوز اپراتیشن سیستم رو بلوکه کرده که اصلا معلوم نیست چی هست کسی در مورد ان لاین ارمور میدونه باهاش کار کرده اگه کار کرده یک توضیح بده چه جوریهاست

majid20
01-12-2008, 23:34
چرا هیچ کس درباره ی BlackICE PC Protection حرفی نمیزنه
دوست عزیز از سپتامبر امسال BlackICE کنار گذاشته شد و دیگر تولید و یا پشتیبانی نمیشود

کمپانی ISS (که تولیدکننده BlackICE بود) توسط کمپانی عظیم IBM خریداری شده است

شرکت IBM هم اعلام نموده که در زمینه فایروالهای خانگی و سرور فعالیتی نخواهد کرد

پس با این اوصاف باید محصول BlackICE را به دست فراموشی بسپارید