PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نمیدونم مشکل از کجاست

mamad10215
27-04-2008, 00:58
سلام
لطفا سریع کمکم کنید که دارم دیوونه میشم.خواهشاُ تا آخر بخونید.
من سه هفته پیش یه سیستم جمع کردم با این مشخصات :
cpu:intel core 2 due e8400 /3gh
main:abit ix38
vga:8800 gt amp/zotac
ram:2x 512 DDR2 patriot 800 /64 bit
آخرش هم یه پاور green 680 یعنی 500 real خریدم .
حالا مشکل اینه که اولا سیستم وقتی با کلید پاور روی کیس روشن میشه چند لحظه فن cpu با دور بالا کار میکنه بعد سیستم کلا خاموش میشه دوباره خودش روشن میشه بازم فن با دور بالا اما این بار خاموش نمیشه اما سیستم بالا نمیاد تصویرم ندارم.حتما میدونید که مادربردای abit یه post code displayer آن برد دارن که تو این موقع عدد 90 نشون میده به این معنی : complete uguru initial process & awardbios take over booting job که رو همین عدد میمونه و بالا نمیاد.
حالا اگه cmos رو ریست کنم بازم مشکل سره جاشه ولی اگهcpu و همه ی قطعاتو از مادر برد جدا کنم و cmos رو ریست کنم سیستم بازم بار اول کلا خاموش میشه اما دفعه دوم که روشن میشه سیستم بالا میاد تو ویندوزم میره اگه از ویندوز خاموش یا ری استارت بشه مشکلی نداره اما اگه از کلید ریست کیس ریست بشه دیگه بالا نمیاد.اگرم تو تنظیمات bios برم و بیام بیرون بازم کلا خاوش میشه و دیگه بالا نمیاد. در ضمن همیشه وقتی ری استارت میکنم سیستم کلا خاموش میشه دوباره روشن میشه.
من فکر کردم ایراد یا باید از ناسازگاری رم با مادر برد باشه یا کم بودن توان پاور برای این سیستم.متاسفانه نه رم و نه پاور بالاتر برای تست پیدا نکردم اما وقتی که یه vga 7100 gs به جای vga خودم گذاشتم همه ی مشکلات حل شد و دیگه سیستم تو اون مدت که تست کردم مشکلی نداشت.پس یا باید vga ایراد داشته باشه که شک دارم یا باید پاورکم بیاره .ولی آخه طبق راهنمای خود پاور گرین وقتی همه ی قطعاتو جمع زدم نهایتا با 473 وات بیشتر نشد پس نباید پاور کم بیاره.
دیگه نمیدونم چیکار کنم نمیخوام یه پاور دیگه بخرم و ببینم بازم هیچی به هیچی از طرف دیگه هم نمیخوام خودم الاف گارانتی مادربرد یا vga بکنم آخرش هیچی.خواهشا با قاطعیت به من بگید چیکار کنم .
بازم ببخشید که اینقدر طولانی شد اما میخواستم کامل مشکلو گفته باشم.لطفا زود جواب بدید.

Mahdi_Moosavi
27-04-2008, 01:11
تاپیک تکراری !