PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد شرینگ فایل در شبکه

0o1
26-04-2008, 17:25
سلام . من یه شبکه با 5 تا کامپیوتر دارم . و یه دونه سرور . البته فقط اسمش سرور هست و مثل بقیه کلاینت ها هستش. یعنی شبکه به صورت nat هست. و سرور به مفهوم واقعی نداره.

حالا وقتی می خوام برا کاربرا فایلی رو تو شبکه شر کنم. مشکل دارم. من یه فولدر شر تعریف کردم. ولی چند تا مشکل هست :

1- فولدر شر تکی هستش یعنی یه فولدر برا همه کلاینت ها . مشکل اینه که همه می تونن فایلای همدیگرو ببینن. میخوام یه فولدر اختصاصی برا هر سیستم درست کنم . که بقیه نتونن اونو ببینن.

2- مشکل دیگه آدرس دادن محل شر فایلاست. باید جدا جدا برا هر نفر توضیح بدم که برو توی my network places بعد تو shared documents و این سخته. بعضیا حتی نمی تونن پیداش کنن. و دردسر درست می شه.

کلاینت ها یو اس بی هاشون بستس. و سی دی رام ندارن. به همین خاطر من فایل زیاد شر می کنم. می خوام یه جوری بشه که مثلا بتونم فایلی رو که شر می کنم بره توی دسک تاپ کلاینت مورد نظر . چطوری می شه این کارو کرد؟

0o1
29-04-2008, 11:18
:19:ممکنه سوالم گنگ بوده یه بار دیگه می پرسم:

من 5 تا کلاینت دارم. با یه سرور( اسمش سروره- سرور واقعی نیست) حالا می خوام کاری کنم که وقتی فایل می خوام شر کنم از سرورم بره توی دسک تاپ کلاینتها. چطوری ؟

shadi_h
06-05-2008, 12:35
سوالتون یه کم گنگه بیشتر توضیح بدین تا بشه کمک کرد

ممکن بگین که رو سرور windows server نصب هست یا نه ؟!!!

دیگه این که شما به سرور دسترسی دارین یا نه!

0o1
09-05-2008, 01:27
رو سرور و کلاینت ها ویندوز اکس پی معمولی نصبه.

در ضمن سرور هم کامپیوتر خودمه ؟

بابا من می خوام هر چی تو دسک تاپ کلاینتا هست رو ببینم. و بتونم فایل توشون کپی کنم و بردارم از کامپیوتر خودم که سروره؟ بدون استفاده از برنامه ؟ چیکار کنم ؟

دیگه از این واضحتر

farzad_d
12-05-2008, 23:13
براي دسترسي به دسكتاپ كلاينتها از برنامه ريموت دسكتاپ استفاده كن
درضمن اگر مي خواهي به درايوهاي كلاينتها دسترسي داشته باشي احتياجي به شير كردن نيست
برروي كلاينتها يك يوزر براي خودت با حقوق adminstratorتعريف كن بعد
بعد در برنامه group policyدر قسمت security optionsگزينه
Network access: Sharing and security model for local accountsرا پيدا كن و انرا به كلاسيك تغيير بده و بعد در قسمت run دستور gpupdate /forceرا اجرا كن يا اينكه كامپيوتر را راستارت بكن بعد از اينكار به تمام درايوهاي كلاينتها دسترسي كامل داري
براي اين كار در قسمت address اكسپلور \\ بعد اي پي يا نام كلاينت و \ و حرف درايو همراه علامت $ را تايپ كن