PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : وصل كردن يه لپ تاب به ايترنتDSL ازطريق wireless

rayhaneh
26-04-2008, 17:02
سلام دوستان:11:
من فعلا از طريق خط تلفن به ايترنت (dsl) دسترسي دارم .حالا ميخواهم براي سهولت بيشتر با wireless G DSL2+router همين لپ تابم را به ايترنت وصل كنم ولي در اين زمينه اطلاعات كافي ندارم! اگر كسي در اين زمينه بتونه كمكم كنه ممنون ميشم.در ضمن ويندوزم اكس پي است.

rayhaneh
29-04-2008, 23:47
سلامي دوباره
مثل اينكه كسي جواب سوال مرا نميدانست!شايد هم من كمي گنگ سوال كرده ام !؟ به هر حال من منتظرم
و اگر توضيحات بيشتر براي روشن شدن و حل مسله خواستيد بنويسيد من دوباره سرميزنم و درخدمتم.

shahroozm
29-04-2008, 23:57
دوست عزیز
شما باید مودم وایرلس داشته باشی

eng.mehrdad
30-04-2008, 00:01
شما یک مودم DSL داری و یک فرستنده وایرلس درسته؟
اگر اینطوریه :
1 - شما مودم DSL رو Configure کن (اگر از شرکت ارائه دهنده ADSL این کار رو انجام دادن که هیچ)
2 - مودم رو به وسیله یک کراس وصل کن به Wireless و اون رو هم Configure کن.
فکر نکنم مشکلی پیش بیاد ...

rayhaneh
30-04-2008, 13:09
با تشكر از دوستان
من از مودم d-link مدل DSL-2640T استفاده میکنم.
که یک مودم روتر دار با 4 پورت LAN و همچنین دارای ویرالس است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هدف من اينه كه با استفاده از اين و تنها يك لپتاپ ديگه دردسر اينهمه سيم و.... نباشه و در هر اتاقي از خونمون بتونم راحت وصل شم به ايترنت حالا قبل از همه سوال من اينه كه اصلا اين مودم مشكل منو حل ميكنه يا كه نه بيخيالش بشم؟

eng.mehrdad
30-04-2008, 19:21
حل میکنه کارت رو ، به خدا توکل کن و اقدام نما

rayhaneh
30-04-2008, 23:20
سلام آقاmehrdad
راستش من چيز زيادي از شبكه نميدانم و لي اقدام ميكنم و اميدم به شماست!
شما گفتيد مشكلمو حل ميكنه اين يعني اينكه در هر اتاقي بدون نياز به سيم مودم و.. ميشه راحت وبي دردسر
به ايترنت وصل شد؟! آخه اينطور كه من ديدم باز بايد همان تعداد سيم راوصل كنيم به لپتاب! ولي اميدوارم اين سيمها فقط براي بار اول باشه.

eng.mehrdad
30-04-2008, 23:33
شما روتر وایرلس رو Configure کن (اگه بلد نیستی بده شرکت ارائه دهنده اینترنت میکنه)
روتر رو به خط تلفن وصل کن ، حالا روتر رو روشن کن ، 1 دقیقه واستا ، حالا وایرلس کامپیوترت رو روشن کن و طبق دستور العمل شرکتی که Configure کرده اقدام کن (در اکثر مواقع هیچی لازم نیست!)

rayhaneh
01-05-2008, 00:27
با سلام و ممنون از اينكه لطف ميكنيدو كمك ميكنيد.:11:
اما بعد... روتر رو تا آنجايي كه اطلاع دارم شركته تنظيم كرده حالا مشكل من با تنظيمات در كامپيوتر است.
اگه ميشه مختصري درمورد چگونگي configure كردن توضيح دهيد. من كه از اين راهنماي خود روتر سر در نمي ياورم! در ضمن من به ترتيب اين كارها رو كردم: خط تلفن رو به روتر وصل كردم و يك سر كابل كراس را به روتر و سر ديگر را به پشت لپ تاب وصل كردم و وايرلس كامپيوتر رو روشن كردم.
حالا كامپيوتر روتر يا همان واير لس نتورك رو تشخيص ميده و من از آيكن توي تسكبار به آن كانكت هم ميشوم.اما يه مسله اينه اينكه وقتي ميخواهم به كمك سي دي خود روتر كويك اينستال رو انجام بدم مرحله اول اينه كه همه چراغها در روتر بايد ثابت روشن باشه درحالي كه در اين روتر بجز چراغي كه مال پاور هست بقيه بعد چند ثانيه مرتب چشمك ميزنند.و نميشه كه بقيه اينستاليشن رو دنبال كنم.البته اروري كه ميده مگه يا همه ي سيم ها درست وصل نيستند كه هستتند ! يا كارت شبكه نداري.من از كجا ميتونم چك كنم كه كارت شبكه دارم يا نه؟