PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت بین Sky Star نسخه های 2.8a و 2.6hamidhassas
26-04-2008, 13:47
با توجه به اینکه در مطالب ارسال شده از طرف دوستان نقایصی دیدم مجور به ارسال این مطالب شدم

سرعت دانلود اطلاعات تا 45 مگابایت در ثانیه
امکان اتصال به اینترنت به صورت هم افلاین و هم انلاین
جایگزینی Chipset به جای تیونر و رفع مشکل گرمای کارت
پشتیبانی از HDTV,AC3,Dolby Digital
دارای Teletex , Data Services , PVR Subtitles , TIME SHIFT
پشتیبانی از 29 زبان دنیا و برای اولین بار پشتیبانی کامل از زبان فارسی
دارای سیستم EPG برای نشان دادن ساعت شروع و پایان و توضیح مختصری از برنامه های شبکه های ماهواره ای
سازگار با سیستم عامل های Win98,2000,2003,XPو سیستم عامل های جدید همچون ویندوز ویستا و ویندوز 7 در نسخه های 32 و 64 بیتی
دارا بودن دارایور جدید نسخه 4.4 برای ویندوز های XP , VISTA
پشتیبانی از LNB 12V/18V
پشتیبانی از PCI Bus 133MB/S
سازگار با 99.8% از نرم افزارهای موجود در بازار دنیا
کمترین مقدار استفاده از CPU
ذخیره سازی با فرمت کاملا واقعی MPEG2
امکان دانلود افلاین
دارا بودن ریموت کنترل بسیار قوی با استفاده از Serial Port
ساخت شرکت اصلی آن در آلمان
سال ساخت December 2007

حداقل سیستم مورد نیاز:
Pentium III 800
256MB RAM
64MB VGA
20GB Hard

قیمت نسخه اصل در بازار شیراز و تهران 65 هزار تومان 7/2/1387

دوستان توجه داشته باشند که این نسخه از --- تقلبی آن وارد بازار شده است که فقط ریموت کنترل آن تقلبی است نه خود --- تصاویر اصل قطعات را می توانید در زیر با توضیحات کامل تفاوت با نسخه قبل آن را مشاهده کنید.

تصویر --- قلابی


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]SkyStar2.8Aوورژن بهبود یافته سری2.6


همانطور که می دانیم ، چندی پیش شرکت Technisat آلمان نسل جدید کارتهای SkyStar سری 2 خود را تحت نام SkyStar 2.8 A به بازار ارائه داد . این کارت که بنا بر توضیحات ارائه شده از سوی این سایت به عنوان ورژن Optimized یا بهبود یافته سری 2.6 معرفی شده است ، دستخوش تغییراتی است که همین موضوع آنرا نسبت به ورژن قبلی ، متمایز کرده است . البته پیش از پرداختن به جزییات بیشتر در رابطه با این کارت می بایست متذکر شوم که تغییرات در این ورژن نسبت به ورژن قبلی ، بسیار جزیی است که البته این موضوع ویژگی های خاصی به آن داده است .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


همانطور که پیشتر نیز گفته شد ، شرکت Technisat مفتخر به ارائه کارت بهبود یافته سری 2.6 با نام Sky Star 2.8 A است که بر روی PC یا کامپیوتر نصب می شود .
قطعه ای برای دریافت شبکه های رادیویی و تلویزیونی دیجیتال ارسالی از سوی ماهواره و با توانایی دریافت سرویس پر سرعت اطلاعات یا دیتا از سوی ماهواره
( از طریق سرویس های : T-DSL via Satellit ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) , skyDSL ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) , Filiago ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) or sat_speed ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) )

پارامترها و مشخصه های مهم این کارت :

- دریافت شبکه های رادیوئی و تلوزیونی دیجیتال و Teletext با استاندارد ----S
- دریافت سرویس اطلاعات یا Data از ماهواره و به کمک دیش ( به صورت Multicast/Unicast, MPE )
- دارای قابلیت Plug & Play
- کارت کامپیوتر یا PCI card
- فرکانس ورودی :i 950 - 2.150 MHz
- محدوده Symbolrate قابل دریافت :i 2-45 MS/Sec
- سطح ورودی RFا: i -65 up to –25 dBm-اDiSEqC 1.0
-اSCPC and MCPC
- دریافت شبکه های با وضوح بالا یا HDTV یا High Definition Television : ارسالی به فرمت ----S

- پشتیبانی از سیستم عامل های :

Windows 2000 Professional / Serverا( Service Pack 4 یا بالاتر )
Windows XP Home / Professionalا( Service Pack 2 یا بالاتر )
Windows XP Professional x64 Edition
Windows Server 2003
Windows Vista x86 / x64

مشخصات سیستم پیشنهادی :

مشخصات سیستم پیشنهادی به منظور تماشای تصاویر در حالت عادی :

- حداقل : IBM compatible PC with Pentium III 700 MHz
- داشتن RAM 256 MB و یا بیشتر
- داشتن یک Slot خالی بر روی کامپیوتر
- داشتن حداقلi 30 MB فضای خالی بر روی hard drive
- داشتن حداقلi 10 GB فضای خالی بر روی hard drive برای عملیات PVR
- داشتن کارت صدایی که Direct X را پشتیبانی کند

مشخصات سیستم پیشنهادی به منظور تماشای تصاویر با وضوح بالا یا HDTV :

-اIBM compatible PC with Pentium 4 و یا AMD Athlon XP CPU with 2400 MHz و یا یا بالاتر
- کارت گرافیکi3D AGP( به همراه شتاب دهنده MPEG 2 سخت افزاری )

نرم افزارهای پیشنهادی اضافی :

- Internet Explorer ( ورژن 6 و یا بالاتر )
- DirectX ( ورژن 9 و یا بالاتر )
- MediaPlayer ( ورژن 9 و یا بالاتر )

توضیحات تکمیلی :

- دارای عملگر PVR یا ضبط شخصی تصاویر یا ویدئو ( Personal Video Recorder )
- عملگر Timeshift
- سرویس Videotext
- شامل نرم افزار ویرایش تصاویر ( Video ) یا اصطلاحا 2 EVE

توجه : در مورد قابلیت PVR باید گفت که کاربر را قادر می سازد تا به ضبط برنامه های دلخواه پرداخته و به طرق خاصی تبلیغات را در حین ضبط برنامه ، حذف نماید .

محتوای یک پکیج :

- یک کارت SkyStar2
-اCD شامل : درایورها ، نرم افزارهای تصویری و دیگر برنامه های مرتبط
- راهنمای نصب سریع
- باتری
- ریموت کنترل[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]تمام مطالب فوق آن چیزی است که از سوی شرکت سازنده در اختیار مصرف کنندگان آن قرار گرفته است که متاسفانه باید گفت در این زمینه این شرکت بسیار ضعیف عمل کرده است . چراکه به نوعی از ارائه اطلاعات مناسب سرباز زده است و هرچه که تا اینجا در اختیار دوستان قرار گرفته است ، از بخش آلمانی زبان این سایت برداشته شده است . چراکه متاسفانه در بخش انگلیسی زبان این سایت، تنها به ذکر چند خط در مورد آن اکتفا شده است . بنابراین با توجه به تجربیات بدست آمده در طول مدتی که با این کارتها سر و کار داشته ام ، به ارائه برخی جزییات مهم در رابطه با کارت Skystar 2.8A و مقایسه نسبی آن با کارت SkyStar2.6 می پردازم .

همانطور که از تصایر این کارت نیز متوجه شده اید ، چیپ ست بکار رفته در این کارت همان چیپ ست کارت های سری 2.6 است که این موضوع سبب شده تا درایور ارائه شده برای معرفی این قطعه به سیستم مشابه با کارت SkyStar 2.6 باشد . به عبارتی شرکت Technisat در CD همراه این کارت ، درایور ورژن 4.4.1 را برای معرفی به سیستم قرار داده است که قابل استفاده در هر دو کارت SkyStar 2.6 و SkyStar 2.8A می باشد و قابلیت پوشش سیستم عامل Vista را نیز دارد .

البته نکته جالب در این بین که نباید از آن غفلت کرد آن است که در تصویری که از این کارت در سایت رسمی آن ارائه شده است ، خبری از چیپ ست B2C2 نیست که به نظر من نکته قابل تاملی است . به نوعی کمی قضیه کارت های با چیپ ست B2C2 را بودار می کند .

شاید مهم ترین مطلبی که با مشاهده جعبه این کارت حاصل می شود آن است که طراحی گرافیک و شکل ظاهری و بسته بندی کارت های SkyStar 2.6 و SkyStar 2.8A کاملا یکسان است . البته در این بین ممکن است تغییرات بسیار جزیی مثل اضافه شدن پرچم ایران نیز وجود داشته باشد که به نظر من در درجه دوم اهمیت قرار دارند . محتویات هر بسته نیز کاملا مشابه یکدیگر است . البته نکاتی در این بین به چشم می خورد . اینکه همانطور که در تصاویر بخش آلمانی زبان این شرکت مشخص است ، چشمی کنترل تغییر کرده است و از حالت اتصال Comport به اتصال USB تغییر یافته است . اما اگر به بخش انگلیسی زبان این سایت بروید هیچ خبری از اطلاعاتی در مورد کنترل نمی بینید که البته شاید دلیل این امر این باشد که چشمی USB تنها برای متقاضیان آلمانی این کارت ارائه شده است و برای سایر متقاضیان از همان ویژگی کارت های SkyStar 2.6d استفاده شده است . و یا اینکه شاید هنوز چشمی USB به بازار ارائه نشده است . شاید هم باید آنرا جدا سفارش داد !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شاید چیزی که بیش از هر چیز در کارت های SkyStar 2.8 A به چشم می خورد تغییراتی است که در برد آن اعمال شده است . این تغییرات کم و بیش در جهت بهبود توانایی های این کارت آنجام شده است و به تبع ویژگی هایی را نیز به آن افزوده است .


SkyStar 2.8A

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SkyStar 2.6d
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اما اولین چیزی که با مقایسه این کارت با کارت های SkyStar 2.6 در ذهن القا می کند این است که تیونر بکار رفته در آنها ، نسبت به هم تغییر کرده است . به این ترتیب که در کارت های SkyStar 2.8A از تکنولوژی تیونرهای چیپ یا سیلی**** استفاده شده است که همین ویژگی سبب شده تا علاوه بر آنکه دمای کارت در زمان استفاده از آن کاهش می یابد ، قدرت گیرندگی آن نیز نسبت به مدل های پیشین بهبود یابد . به عبارتی این موضوع برای کارت های Skystar 2.8A به عنوان برگ برنده نسبت به کارت های SkyStar 2.6 محسوب می شود .


دومین مطلبی که با مقایسه کارت های Skystar2.6 و SkyStar 2.8A در ذهن نقش می بندد حذف کریستال 45 MHz در کارت های SkyStar 2.8A است . این موضوع به معنای عدم قابلیت اورکلاکینگ در کارت های SkysStar 2.8A و خداحافظی با ترانسپوردرهای پرسرعت ماهواره W6 برای دانلود است .

توجه : البته این موضوع را متذکر می شوم که شاید در آینده راهکاری برای اورکلاکینگ کارت SkyStar 2.8A نیز ارائه شود ولی آنچه که مسلم است در زمان نگارش این مطلب ، هنوز راهکاری برای این موضوع ارائه نشده است .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته موضوع فوق فقط شامل دوستانی می شود که بصورت حرفه ای قصد دریافت اطلاعات را دارند و نه کاربران عادی . مسلما سایر دوستانی که قصد استفاده از ماهواره W3 و برخی ترانسپوردرهای عادی ماهواره W6 را دارند ، مشکلی از این جهت نخواهند داشت . البته لازم به ذکر است که همان طور که به یاد داریم سرعت دریافت دیتا در کارتهای SkyStar 2.6 برابر با 42 Mb / Sec بود که به کمک قابلیت اورکلاکینگ ، کابران قادر می شدند تا به نرخ دریافت اطلاعات در محدوده 80 Mb / Sec نیز دسترسی یابند که البته رقم بسیار بالایی است . اما به نظر من با وجود حذف کریستال در کارت SkyStar 2.8A ، سرعت دریافت دیتا درآن نباید تفاوت چندانی با حالت استاندارد کارت های Skystar 2.6 داشته باشد و از این بابت برای کاربران عادی جای نگرانی نیست ( در زمان نگارش این مطلب ، در سایت رسمی این کارت اطلاعاتی را در رابطه با آن مشاهده نکردم ، ولی آنچه که از برخی از دوستان بصورت جسته و گریخته به گوش می رسد این است که آنها نرخ سرعت تبادل دیتا در این کارت را برابر با 45 Mb / Sec اعلام کرده اند که البته به نظر من ممکن است اعتبار چندانی هم نداشته باشد )یکی از تفاوتهای جالب کارت SkyStar 2.8A با SkyStar 2.6 در مک آدرس آنها است . به این ترتیب که اگر دوستان به یاد بیاورند مک آدرس کارت های SkyStar 2.6 با 00iD0 شروع می شدند در حالیکه مک آدرس کارت های SkyStar 2.8A با 08 00 آغاز می شوند که این موضوع نیز درخور تامل است .
SkyStar 2.8A

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


SkyStar 2.6d
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سایر ویژگی های ارائه شده در کارت SkyStar 2.8A کاملا مشابه با کارت های Skystar 2.6 است . این موضوع در سیستم پیشنهادی برای این دو کارت و حداقل های ارائه شده برای آنها نیز کاملا به چشم می خورد . شاید در راس این تشابهات ، استفاده از همان سیستم Mpeg2 Player نرم افزاری در هردو آنها باشد . به این ترتیب که فرآیند رمزگشایی امواج Mpeg2 ارسالی و تبدیل آنها به تصاویر گویا ، بصورت نرم افزاری و توسط سیستم یا کامپیوتر انجام می شود که همین موضوع سبب اشغال حجم زیادی از فضای CPU یا همان CPU Usage سیستم می شود که گاها چندان خوشایند نیست .

جمع بندی :

- برای نصب این کارت از سوی شرکت سازنده درایور ورژن 4.4.1 ارائه شده است که از آن باید برای معرفی به سیستم استفاده شود که سازگار با ویندوز Vista نیز می باشد .

- Mpeg 2 player این کارت نیز بصورت نرم افزاری است که همین موضوع سبب فشار آمدن به سیستم و اشغال حجم زیادی از فضای CPU می شود .

- دارای تیونر سیلی**** است که سبب حل شدن مشکل داغ شدن تیونر و افزایش قابلیت گیرندگی آن شده است .

- قابلیت استفاده از اینترنت را دارد (Offline or Online )

- قابلیت ضبط تصاویر و صدا را دارد .

- قابلیت هایی همچون Teletext و Timeshift را نیز دارد .


- قابلیت رمزگشایی تصاویر با وضوح بالا یا HDTV ارسالی به فرمت ----S را دارد .

-فاقد خروجی تلویزیون است .

- سازگاری خوبی با پلاگین های موجود دارد .

- و بالاخره مهم ترین ویژگی یعنی پشتیبانی بی نظیری از سوی پلایرها دارد .

در کل با توجه به قیمت مناسب و ویژگی های یاد شده و در محدوده کارت های مشابه خود ، SkyStar 2.8A گزینه مناسبی به عنوان یک کارت ----- خواهد بود .

و اما در مورد مقایسه کارتهای SkyStar 2.8A و Skystar 2.6d تنها توصیه ای که می توانم بکنم این است که :اگر هدفتان تماشای شبکه ها و دانلود در شرایط عادی است بدون شک برگ برنده در اختیار کارت SkyStar 2.8A است .

ولی اگر هدفتان تنها دانلود با سرعت بالا است و می خواهید بصورت حرفه ای به این کار بپردازید ، با توجه به حذف کریستال برگ برنده در اختیار SkyStar 2.6 خواهد بود . مسلما اگر در آینده بتوان کارت SkyStar 2.8A را نیز اورکلاک کرد ، بطور کامل این ورژن از کارت SkyStar 2.6 پیش خواهد افتاد .

امیدوارم مطلب ارائه شده برای دوستان مفید بوده باشد .

shahab13
26-04-2008, 14:11
سلام
من --- skystar2 قدیمی دارم 4 سال پیش گرفتم
اما چند ماه هست که بعضی فرکانس ها signal تمام فرکانس ها دور و بر multivision هستند حتی همین کانال مولتی
میدونی چش شده؟
مرسی

ramin_delphi
09-09-2010, 18:47
با سلام و خسته نباشید

اقا کارت من اسکای استار 2.6 هست می خوام رو وینوز 7 نصب کنم که اونم کار نمی کنه . حتا درایور جدید سایت یعنی 4.6 رو هم نصب کردم اما باز کار نکرد یعنی اون برنامه که کنار ساعت ویندوز میاد م میتونیم مسیر و تنظیمات رو باهاش بکنیم کار نمی کنه و بالا نمی یاد و با تمام ورژن ها امتحان کردم که اونام با ویندوز 7 مشکل دارن مثلا : 4.4.1 یا 4.3.3 یا 4.5.1

به نظرم می یاد این کارت با ویندوز 7 مشکل داره و راه چاره ایکس پی باشه . . .

نظری دارین :10:

jomong666
16-09-2010, 05:30
الان قیمت 2.6 چنده .

با توجه به قیاس فوق من 2.6 رو انتخاب می کنم .

چون دانلود و اورکلاک برام مهم تره .

راستی اگه کسی از پاساژ ایران خرید .قیمت رو به ما هم بگه .

shahramcat
21-09-2010, 21:06
الان قیمت 2.6 چنده .

با توجه به قیاس فوق من 2.6 رو انتخاب می کنم .

چون دانلود و اورکلاک برام مهم تره .

راستی اگه کسی از پاساژ ایران خرید .قیمت رو به ما هم بگه .

ورِژن 2.6 دیگه اکبندش وجود نداره مگر دست دوم ......

خرید 2.8 کاملا توصیه میشه قیمت اکبندش 55 تومن کره ای اصل .

pooriya_hp
24-09-2010, 08:53
نه دوستان از خرید ورژن 2,8a خودداری کنید.
چون این ورژن از مدلاسیون s1 پشتیبانی میکنه و اصلا برای دانلود آفلاین توصیه نمیشه

M0hammadH0ssein
21-10-2010, 23:33
نه دوستان از خرید ورژن 2,8a خودداری کنید.
چون این ورژن از مدلاسیون s1 پشتیبانی میکنه و اصلا برای دانلود آفلاین توصیه نمیشه

آره؛
الآن S2 هستش که بهتره ولی تفاوت قیمت چندانی ندارن!:20: