PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمکم کنید میخوام کیس مود کنم ♣♣♣♣

iriali
25-04-2008, 14:03
با سلام خدمت تمامی دوستان

خوب دوستان بنده تصمیم گرفتم یه کیس مود کنم که به کمک شما دوستان نیاز دارم
اول از همه اگر بخوام پیچ برای کیس پیدا کنم باید کجا دنبال پیچ برم ( حسن آباد رو خودم بلدم دیگه کجا ) .
دوم به نظر شما طرز قرار گیری فن ها توی کیس باید به چه شکلی باشه .
سوم کسی از استانداردها خبر داره یا نه چون من سینی یا قطعه ای که مادربد روی اون سوار میشه رو نمیدونم باید جای پیچها کجا قرار بگیره که بعدا بشه به راحتی روی اون مادربرد رو سوار کرد .
چهارم شما آیا جایی سراغ دارین که ----- فن بفروشن یا بهتر خودم درست کنم .
- اگر جای پاور رو از بالای کیس به پائین کیس منتقل کنم اشکالی به وجود میاد .
فعلا این ها مشکلات بنده هستند لطفا کمک کنید با تشکر

BLACK-BLACK
23-05-2008, 05:47
یه عکس از کیست بذار ببینم یه جوری راهنماییت کنم

Bracket
24-05-2008, 14:02
چجوری میخوای مود کنی بگو من خودم یه زمانی دنبال این کارا بودم چقدر تحقیقات کردی , چقدر هزینه میخوای بکنی , ابزار چیا داری , کار سختیه یکمی ولی شدنیه البته بستگی داره در چه حدی هم بخوای این کار رو بکنی
مرجع من HardForum بود چون واقعا واقعا Case Modding های عالی انجام دادن اونجا البته سایت زیاده ولی این بهترینه . حتما Casemodding هاش رو ببین خیلی چیز یاد میگیری من خودم تقریبا همش رو یبار قبلا دیدم البته جدیدا نه , برای دیدن عکسهاشم احتمال میدم باید ----- شکن داشته باشی صفحاتشم سنگینه با دایل آپ ممکنه به مشکل بخوری .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اول از همه باید یه پروژه تعریف کنی و یه پلن که اصلا چی کار میخوای بکنی و چی میخوای درست کنی , به چه چیزهایی نیاز داری و اگر ظاهر کیسی که میخوای رو با جزئیاتش بتونی طراحی کنی حتی رو کاغذ خیلی عالیه .

خوب از مسائل ابتدایی :
اولین مهمترین ابزار برای کیس مود کردن اول از همه یه تیغه گردان یا Rotary tools هست اگر از مارک Dremel باشه خیلی بهتره البته تو 99% اوقات از Dremel استفاده میشه چون نمیدنم اصلا برند دیگه ای باشه یا نه ولی هم باید قوی باشه چون بریدن ورقه های آلمینیومی و ورقه های Plexi سخته هم حداقل 2-3 تیغه در ساز مختلف داشته باشه یه صاف کننده یا نرم کننده هم میخواد .
ابزار دمه دستیه دیگه ای مثل درل , میز مناسب کار و شاید پانچ قوی و ... هم لازم میشه برای ساخت و در آخر م اگر نقاشی داشته باشه ابزاری برای نقاشی میخواد (نقاشیش دردسر زیاد داره ) .
این برای شروع حالا اصلا شما بگو میخوای چیکار کنی پروژت چیه تا ببنیم چی میشه .

Burn
25-05-2008, 18:00
با سلام خدمت تمامی دوستان

خوب دوستان بنده تصمیم گرفتم یه کیس مود کنم که به کمک شما دوستان نیاز دارم
اول از همه اگر بخوام پیچ برای کیس پیدا کنم باید کجا دنبال پیچ برم ( حسن آباد رو خودم بلدم دیگه کجا ) .
دوم به نظر شما طرز قرار گیری فن ها توی کیس باید به چه شکلی باشه .
سوم کسی از استانداردها خبر داره یا نه چون من سینی یا قطعه ای که مادربد روی اون سوار میشه رو نمیدونم باید جای پیچها کجا قرار بگیره که بعدا بشه به راحتی روی اون مادربرد رو سوار کرد .
چهارم شما آیا جایی سراغ دارین که ----- فن بفروشن یا بهتر خودم درست کنم .
- اگر جای پاور رو از بالای کیس به پائین کیس منتقل کنم اشکالی به وجود میاد .
فعلا این ها مشکلات بنده هستند لطفا کمک کنید با تشکر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
یا

این همجور کیسی هست.

Benygh
31-08-2008, 17:11
سلام
دوست عزیز شما باید اول بگید مدل کیستون چیه ؟ و چقدر میتونید هزینه کنید ؟
شما فقط دارید لینک میدید !

iriali
31-08-2008, 18:44
با سلام

دوست من چطوری

خوب اگر به دو تاپیکی که گزاشتم سر بزنی کاملا توضیح دادم در ضمن خودم یه کیس دارم مود میکنم و کیسی نیست که بخوام توش تغییرات بدم

با تشکر

iriali
31-08-2008, 19:44
نقل قول:ارسالی توسط iriali
آقا بعد از اینکه ساختم انتقاد قبول نمیکنم ها دی:

به نام آنکه جانشین همه نداشتن هاست

دوست خوب من؛
سلام،

این عبارت شما، مرا به یاد یک داستان جالب (طنز) انداخت!

می گویند یک بنده خدایی ، قصد ساخت یک خانه را داشته است. به جهت جلوگیری از انتقادات دوستان و آشنایان از نقشه ساخت خانه، یک روز همگی ایشان را در محل زمین ، گردهم می آورد و می گوید دوستان، من قصد ساخت خانه ای دارم. هر کس انتقاد و پیشنهادی در مورد شکل ساخت دارد، همین الان بگوید که بعدا هیچ انتقادی را قبول نمی کنم!
یکی از آشنایان از میان جمعیت می گوید: اول بگو ببینم چرا اینجا زمین خریدی!!!؟

در مورد قرار گیری فنها به نظر شما این گونه باشه خوب هست یا نه البته نظری که خودم دارم اینه که فنهای کاور بغل رو برای حفظ زیبایی بردارم

فکر می کنم اگر فعلا برای فن های کاور بغل این کیس ، اقدام نفرمایید بهتر باشد. انشاا.. زمانی که تشریق آوردید، اندازه و شکل یک فن 25 را به شما نشان می دهم، تا نسبت به تعبیه یک همچین فنی برروی کاور بغل اقدام نمایید.
ضمنا با توجه به عرض 28 سانتی متری این کیس، شما قادر خواهید بود تا در قسمت کناری اسلاتهای مادربرد برروی سینی عقب نیز، جای دو عدد فن 8 سانتی را در نظر بگیرید. این موضوع به کولینگ کارتهایتان خیلی کمک خواهد نمود.
ضمنا اگر ارتفاع را کمی بیشتر در نظر بگیرید، می توانید تا 10 عدد اسلات برای مادربرد بگذارید تا امکان نصب 4 کارت گرافیک حرفه ای هم در کنار ابزار آلات خنک کنندهای مایع نیز داشته باشید.

نقل قول:در مورد پاور آقای عمرانی اندازه پاور 1030 یا 1230 شما چه ابعدی دارند در واقع عمق پاورها چه مقدار هست توی سایت شما بود ولی هر عکسش 1 مگ بود و بی خیال شدم و دیگه اینکه اگر من از یک کانکتور برق برق تمامی فنها رو تامین کنم مشکلی پیش میاد . و در مورد قرار گیری پاور منظور شما به این صورت هست . البته این مود یه بنده خدای دیگست

- اندازه طویل ترین پاورها، بیشتر از 23 تا 25 سانتی متر نیست. با توجه به این ابعاد کیس شما، مشکل خاصی به وجود نمی آید.
- با توجه به میزان جریان مصرفی 0.20A برای فنهای متداول بازار، حتی اگر 10 عدد از این فنها را استفاده فرمایید، جریانی معادل 2 آمپر از شاخه 12 پاور شما مصرف می نمایند. این جریان برای پاورهای امروزی که دارای 12 قوی هستند، رقم خاصی به شمار نمی آید و جای هیچ نگرانی نیست. بهتر است که همگی انها را از یک خروجی پاور تامین نمایید.
- در مورد شکل قرار گیری پاور در پایین کیس هم ، کاملا صحیح عمل نموده اید.

با تقدیم احترام

---------------------------

با سلام

نقل قول:می گویند یک بنده خدایی ، قصد ساخت یک خانه را داشته است. به جهت جلوگیری از انتقادات دوستان و آشنایان از نقشه ساخت خانه، یک روز همگی ایشان را در محل زمین ، گردهم می آورد و می گوید دوستان، من قصد ساخت خانه ای دارم. هر کس انتقاد و پیشنهادی در مورد شکل ساخت دارد، همین الان بگوید که بعدا هیچ انتقادی را قبول نمی کنم!
یکی از آشنایان از میان جمعیت می گوید: اول بگو ببینم چرا اینجا زمین خریدی!!!؟

بسی خندیدیم

نقل قول:فکر می کنم اگر فعلا برای فن های کاور بغل این کیس ، اقدام نفرمایید بهتر باشد. انشاا.. زمانی که تشریق آوردید، اندازه و شکل یک فن 25 را به شما نشان می دهم، تا نسبت به تعبیه یک همچین فنی برروی کاور بغل اقدام نمایید.

اگر کریستالی باشه که عالی هست . همراه با نور آبی

نقل قول:ضمنا با توجه به عرض 28 سانتی متری این کیس، شما قادر خواهید بود تا در قسمت کناری اسلاتهای مادربرد برروی سینی عقب نیز، جای دو عدد فن 8 سانتی را در نظر بگیرید. این موضوع به کولینگ کارتهایتان خیلی کمک خواهد نمود.

فکر نکنم 12 سانتی هم مشکلی به وجود بیاره و طبق اظهارات شما فن های پشت به صورت زیر باشه درسته

نقل قول:ضمنا اگر ارتفاع را کمی بیشتر در نظر بگیرید، می توانید تا 10 عدد اسلات برای مادربرد بگذارید تا امکان نصب 4 کارت گرافیک حرفه ای هم در کنار ابزار آلات خنک کنندهای مایع نیز داشته باشید.

در مورد ارتفاع بنده قطعش رو بریدم ولی اگر به نظر شما یه امر لازم هست مشکلی نیست البته باید ببینم شیت اکرولیک کم نمیاد بعد انجام بدم

نقل قول:اندازه طویل ترین پاورها، بیشتر از 23 تا 25 سانتی متر نیست. با توجه به این ابعاد کیس شما، مشکل خاصی به وجود نمی آید.

مشکل کم آوردن جا نیست ، من میخوام خود پاور رو هم شفاف بسازم برای اون پرسیدم چون پاورهای معمولی تقریبا 15 سانت هستند

جناب مهندس شما فرمودین ف ی لتر رو هم دارین دیگه که من سرش بحث نکنم
دوستان دیگه لطفا پیشنهاد های خودشون رو بدن
با تشکر از دوستان گرامی

------------------

دوست خوب من؛
سلام،

به طور کلی و با توجه به ابعاد در نظر گرفته شده، شما می توانید مطابق عکس ذیل نیز عمل فرمایید:

مطابق این پیشنهاد، شما می توانید تا سه فن 12 سانتی متری (با توجه به عرض 28 سانتی و ارتفاع 52 سانتی این کیس) در قسمت پشت نصب نمایید. چهار فن 12 هم در قسمت جلو به همراه یک فن 25 روی کاور بغل، و یک شاهکار...

با تقدیم احترام

------------------------

با سلام

و با تشکر از شما

آقای عمرانی از همکاری شما متشکرم و از اینکه دیر جواب دادم عرض میخوام چون دانشگاه بودم و ....

در مورد چهار فن قسمت جلو نظر خوبی هست ولی قابل اجرا نیست چون ستون های کیس با عرض 5 سانت روی پانل جلو رو میگیره و با ضرب در دو میشه ده سانت و با کم کردن از 28 سانت به عدد 18 سانت دست پیدا میکنیم که تنها امکان قرار گیری 1 فن در عرض هست مگر اینکه قرار گیری ستونها بروی فن قابل چشم پپوشی باشه . در مورد قرار گیری 3 عدد فن در پشت کاملا تائید میکنم و انجام خواهم داد و در مورد فن 25 سانت که توی بازار که گیر نمیاد که خودتون قول این فن رو به بنده دادین که ازتون متشکرم و در قرار گیری فن 25 سانت جای شکی وجود نداره .

با تشکر

-------------------
J.Omrani

دوست خوب من؛
سلام،

با توجه به ستون های مورد اشاره شما با عرض 5 سانتی متر، ترکیب سینی پشت کیس نیز ، مطابق تصویر ذیل شاهد تغییراتی خواهد شد.

همچنین ترکیب سینی جلو نیز به این صورت پیشنهاد می گردد.

در حقیقت پهنای بسیار ایده آل و بزرگ این کیس ، فدای این ستونها خواهد شد.

با تقدیم احترام

---------------
با سلام
با تشکر فراوان از همکاری و راهنمایی شما
در مورد پانل پشت فکر نکنم مشکلی به وجود بیاره و در ضمن اینکه بنده هنوز ستونها رو جا گذاری نکردم و میتونم ازشون برش بزنم و پایداری کیس رو طور دیگه طراحی کنم البته اگر به نظر شما تفاوت چندانی رخ میده میتونم این کار رو بکنم نظر شما چیه در واقع دوتا 3 سانت برش بخوره تا به 24 سانت فضا بشه دست پیدا کرد

با تشکر

----------

در مورد پانل پشت فکر نکنم مشکلی به وجود بیاره و در ضمن اینکه بنده هنوز ستونها رو جا گذاری نکردم و میتونم ازشون برش بزنم و پایداری کیس رو طور دیگه طراحی کنم البته اگر به نظر شما تفاوت چندانی رخ میده میتونم این کار رو بکنم نظر شما چیه در واقع دوتا 3 سانت برش بخوره تا به 24 سانت فضا بشه دست پیدا کرد

با تشکر

دوست خوب من؛
سلام،

خدا را شکر. پس هنوز جای امیدواری است...

با توجه به این موضوع که پاور (به عنوان سنگین ترین قطعه مستقر در قسمت پشت کیس) در قسمت پایین سینی پشت قرار می گیرد، در نظر گرفتن عرض 3 سانتی متر برای ستون پشت ، مشکل خاصی به وجود نخواهد آورد. البته این موضوع در مورد سینی جلو و با توجه به استقرار متداول اپتیکال درایوها در قسمت بالای سینی جلو، با ریسک بالایی برای تحمل وزن بیشتر ، همراه خواهد شد و بهتر است فقط این موضوع کاهش عرض ستون ها را فقط در مورد ستونهای پشت کیس اجرا فرمایید. نا گفته نماند که این کاهش عرض را می توانید با در نظر گرفتن ضخامت بیشتر برای ورق فلکسی اتان مرتفع نمایید.

پس ساختار سینی پشت به این صورت تغییر خواهد پذیرفت:

اگر مورد پسندتان است، در مرحله بعدی به سراغ ساختار فضای داخلی این کیس برویم.

با تقدیم احترام

-----------------

با سلام

مهندس باید توجه کرد که سینی پشت کیس هیچ گونه تو رفتگی نداره و برای کارتها یه قطعه که اونها رونگداری میکنه. درمورد پسند کردن که به نظر من عالی هست اما وجود فن های 8 ساتی متری باعث به وجود اومدن صدای زیادی میشود ( هرچند که این نکات رو هم از شما یاد گرفتم ) و هم چنین وجود فن های با تعداد زیاد باعث میشه که کیس پس از روشن شدن صدای هواپیما بده ولی من بیشتر با طرح اولتون موافقم که سه فن بود .در مورد اپتیکها هم وزنشون ربطی به ستون کیس نداره و به پانل جلو هم همین طور در واقع یک قطعه دیگه ساخته میشه که با وجود فن ها از پانل جلو فاصله میگیره مگر اینکه شما طرحی بدین که به هم ربط پیدا کنه .

با تشکر

--------------

با سلام

مهندس باید توجه کرد که سینی پشت کیس هیچ گونه تو رفتگی نداره و برای کارتها یه قطعه که اونها رونگداری میکنه. درمورد پسند کردن که به نظر من عالی هست اما وجود فن های 8 ساتی متری باعث به وجود اومدن صدای زیادی میشود ( هرچند که این نکات رو هم از شما یاد گرفتم ) و هم چنین وجود فن های با تعداد زیاد باعث میشه که کیس پس از روشن شدن صدای هواپیما بده ولی من بیشتر با طرح اولتون موافقم که سه فن بود .در مورد اپتیکها هم وزنشون ربطی به ستون کیس نداره و به پانل جلو هم همین طور در واقع یک قطعه دیگه ساخته میشه که با وجود فن ها از پانل جلو فاصله میگیره مگر اینکه شما طرحی بدین که به هم ربط پیدا کنه .

با تشکر

دوست خوب من؛
سلام،

- ابتدا توجه داشته باشید که برشکاری سینی پشت ، سخت ترین و پیچیده ترین قسمت این طرح می باشد. به همین دلیل پس از تثبیت موقعیت مادربرد ، می بایست نسبت به برشکاری آن اقدام نمود. در مورد تو رفتگی سینی پشت کیس (قسمت مربوط به پیچ کردن کارتها به سینی پشت) هم می توان مانند طرح ذیل اقدام نمود.

همانطور که ملاحظه می فرمایید، در هنگام نشانه گذاری و قبل از برشکاری سینی پشت، می توان یک لبه متناسب (1 الی 5/1 سانتی متر) را اضافه تر در نظر گرفت و سپس آن را با زاویه 90 درجه به سمت فضای داخل کیس خم نمود. در مرحله بعد با نشانه گذاری محلهای پیچ شدن کارتها به این لبه، نسبت به سوراخکاری آن اقدام نمود.

- در مورد صدای فن هم می توان با تعبیه یک یا چند ولوم کنترلر برروی پنل جلو، دور فنها را متناسب با نیاز خود تغییر دهید. یا حتی در مواقع عادی ، تعدادی از آنها را خاموش نمود.

- در مورد ستون های جلو، این نکته را فراموش نفرمایید که لرزش بدنه به واسطه کارکرد اپتیکالها و یا هاردهایتان بسیار اهمیت دارد. معمولا در ساختار اسکلت کیس، ضخامت بیشتری را برای سینی جلوی آن در نظر می گیرند. (حتی با وجود محفظه های خاص و مستحکم اپتیکال درایوها و هاردها). در این ساختار خاص که جنس ورق از یک آلیاژ پلاستیکی یا چیزی شبیه به آن است، این موضوع اهمیت بیشتری پیدا خواهد نمود.

با تقدیم احترام

iriali
31-08-2008, 19:45

دوست خوب من؛
سلام،

اگر تا اینجای کار، مورد قبول شما واقع شده است، در مرحله بعد به سراغ چیدمان فضای داخلی کیس می رویم.

- فضای اشغال شده مادربرد در دو سایز ATX و E-ATX را برای شما در نظر گرفتم. همانطور که ملاحظه می فرمایید، با توجه به این ابعاد، کیس فوق قابلیت پشتیبانی از هر دو حالت را دارد.

- فن های 12 به فضای بالای کیس اضافه می شوند تا در همه جهت به تخلیه هوای گرم محیط داخلی کمک گردد.

- فن های 8 که در بالای قسمت Expansion Slots اضافه نمودیم، تاثیر بسیار مثبتی بر کولینگ کارتهای شما خواهند گذاشت.( این مورد ، فکر می کنم کیس شما را بسیار خاص خواهد نمود)

- به خم شدن ورقی که جهت نگهداری اپتیکال درایوهاست، در قسمت محفظه هاردها توجه فرمایید. این خمکاری به گونه ای باید باشد تا سطح مقطع هارهای شما را درست روبروی و وسط فن های جلوی کیس قرار دهد.

لطفا اشکالات مورد نظر خود را از این الگو عنوان فرمایید تا در مورد آن با کمک سایر دوستان بحث نماییم.

با تقدیم احترام

-----------
با سلام
دوست خوب من سلام

جناب عمرانی شما دیگه برای ما بد جور مرام گزاشتی و از شما تشکر ویژه میکنم و امیدوارم که در زندگی موفق باشید .

ولی جناب عمرانی فکر کنم با این همه فن بشه پرواز کرد البته نه توی هوا در اوور کلاک . خوب به نظر من هم قرار گیری فنها عالی هست در صورتی که اون 3 سانت رو ببرم . و اینکه برای انجام برش جای فنها نیاز به خود فن دارم که انشا الله انجام میدم ولی امشب کار psu رو انجام دادم .در مورد پشت میشه مانند زیر عمل کرد و وارد بازی های خطرناک نشد چون اون کار دردسر زیاد داره مثلا اگر مقداری 90 درجه نشه مشکلات شروع میشه .
یعدا بیشتر توضیح میدم

با تشکر فراوان

-----------------
با سلام

آقای عمرانی تا اینجا رو قبول دارم در واقع طرح عالی هست فقط تنها چیزی که باهاش کنار نیومدم وجود تعداد فن زیاد هست که با همون فن کنترل حل میشه . لطفا در مورد چیدمان داخلی هم نظر خودتون رو بدین

نقل قول:- فن های 8 که در بالای قسمت Expansion Slots اضافه نمودیم، تاثیر بسیار مثبتی بر کولینگ کارتهای شما خواهند گذاشت.( این مورد ، فکر می کنم کیس شما را بسیار خاص خواهد نمود)

کاملا درسته

نقل قول:- به خم شدن ورقی که جهت نگهداری اپتیکال درایوهاست، در قسمت محفظه هاردها توجه فرمایید. این خمکاری به گونه ای باید باشد تا سطح مقطع هارهای شما را درست روبروی و وسط فن های جلوی کیس قرار دهد.

در این مورد باید به جزئیات پرداخت زیرا که اکرولیک اون مقامت رو نداره که 50 سانت طولش باشه و همچنین نظر شما برای اینکه پهنای هارد رو با اپتیکها یکی کرد چی هست به نظر شما خود اکرولیک رو با پهنای هارد یکی کنم یا باپیچ یا یک قطعه دیگه اندازه هارد رو با اپتیکها یکی کنم

نقل قول:- فن های 12 به فضای بالای کیس اضافه می شوند تا در همه جهت به تخلیه هوای گرم محیط داخلی کمک گردد.

خودم هم نظرم این طور بود

در ضمن پهنای یک هارد چه مقدار هست و همچنین وجود 8 عدد جای هارد ضروری و لازم هست .

و در آخر آقای عمرانی ساعت کاری شما پنج شنبه تا کی هست و همچنین روزهای عادی

با تشکر از شما

-----------------

Dev_CSharp

ناظر سايت

علي جان
كار جالبي شده است اما چند نكته:

1- در شكل شما 6 خروجي واسه لوله هاي واتر كولينگ در نظر گرفتي كه زياد است و تنها 2 تا كافي است و سعي
كنيد محلي واسه قرار گيري تجهيزات واتر كولينگ در كيس در نظر بگيريد.

2- پاور در قسمت زير كار كردي كه يك استاندارد جديد است اما يك سئوال فن پاور به سمت داخل كيس است يا زير كيس؟

3- 4 فن 8 سانتي در قسمت جلو قرار دادي كه منرا ياد يك مدل از كيس كه دقيقا اسمش يادم نيست (فكر كنم
Zalman بود ) انداخت كه در مقاله ايي بر اين روش انتقاد كرده بود كه هم باعث نويز بالا ميشود و هم مصرف ولتاژ
بيخودو ...
خلاصه در نهايت نتيجه گيري شده بود كه وجود يك فن 14 سانتي با دور 2000 بهتر است اما توصيه ميكنم نگاهي به
كيس هاي A+ Case بندازي در يك مدل از آن يك فن 23 سانتي در قسمت جلو نصب كرده است كه واقعا مكش خوب
همراه با نويز پايين و نور آبي دارد.

4- در قسمت پشت شما 2 تا فن 8 سانتي قرار داديد، كه در راستاي فن هاي 12 سانتي در سطح فوقاني كيس
است اگر بطور واقع بينانه بخواهيم نگاه كنيم با توجه به نوع مسير جريان و ميزان مكش هواي گرم و سرد يك فن 14 سانتي در قسمت پشت بهمراه يك محل باز بصورت مستطيل در جايي كه اسلت هاي PCI نصب ميشوند كه داراي ----- هوا است بهتر خواهد بود و آن 2 فن 8 سانتي در قسمت بالاي فن 12 سانتي پشت كيس و در راستاي فن
هاي فوقاني بازده ايي نخواهد داشت.

5- راستي سيني كيس را تحت چه استانداردي طراحي ميكنيد؟ اگر E-ATX هم ميخواهي پياده سازي كنيد بهتر
است نگاهي به فن هاي CPU هاي سرور و نحوه نصب آنها بخصوص مدل نصب رم هاي اين دسته داشته باشيد
تا سيستم كولينگ Optimize تري داشته باشيد.

6- اگر قصد داري جريان هوا زيادي را با سرعت از قسمت جلوي كيس به داخل هدايت كني، اصلا توصيه نميكنم
از فن 23 سانتي در كاور بغل كيس استفاده نماييد، چون كاملا باعث ايجاد تداخل و پايين آمدن راندمان ميشود و
بهتر است به جاي آن بفكر هدايت جريان هواي خنك از پايين كيس به سمت بالا باشيد.

در آخر سعي كنيد با استفاده از فن هاي بزرگ و كم كردن فن هاي كوچك نويز را كاهش بدهيد و جريان هواي
مناسبي را ايجاد نماييد.

در خصوص تعداد هارد هم بايد بگم اگر بخواهيم به عنوان سرور هم استفاده نماييم حداكثر 6 تا و براي درايو هاي
اپتيك هم تا 5 تا مناسب است.

پيشنهاد من اين است تا محل فلاپي درايو را بصورت عمودي در كنار درايو هاي اپتيك قرار دهيد تا هم جلو كيس
نماي خاصي بگيرد و هم موقع مرتب كردن كابل هاي داخل كيس كار راحتر باشد و كابل پهن فلاپي جلو بخشي
از مسير جريان هواي داخل كيس را نگيرد.

-----------------------

با سلام

نقل قول:- پاور در قسمت زير كار كردي كه يك استاندارد جديد است اما يك سئوال فن پاور به سمت داخل كيس است يا زير كيس؟

رو به بالا که بالا عکسش هست

نقل قول:- در شكل شما 6 خروجي واسه لوله هاي واتر كولينگ در نظر گرفتي كه زياد است و تنها 2 تا كافي است و سعي
كنيد محلي واسه قرار گيري تجهيزات واتر كولينگ در كيس در نظر بگيريد.

آقای عمرانی گفتن ارتفاع کیس مناسب این کار نیست که البته اگر بازم نظر بدن متشکر میشم

نقل قول:- راستي سيني كيس را تحت چه استانداردي طراحي ميكنيد؟ اگر E-ATX هم ميخواهي پياده سازي كنيد بهتر
است نگاهي به فن هاي CPU هاي سرور و نحوه نصب آنها بخصوص مدل نصب رم هاي اين دسته داشته باشيد
تا سيستم كولينگ Optimize تري داشته باشيد.

من از این دسته بی خبرم بازم شما و آقای عمرانی باید پیشنهاد بدین

نقل قول:پيشنهاد من اين است تا محل فلاپي درايو را بصورت عمودي در كنار درايو هاي اپتيك قرار دهيد تا هم جلو كيس
نماي خاصي بگيرد و هم موقع مرتب كردن كابل هاي داخل كيس كار راحتر باشد و كابل پهن فلاپي جلو بخشي
از مسير جريان هواي داخل كيس را نگيرد.

متوجه نشدم به شکلی

با تشکر از تمامی دوستان لطفا دیگران هم نظر بدن
----------

Dev_CSharp

اول از همه در خصوص پاور:
ببين درست است كه فن پاور كمك خوبي به خروج هواي گرم از كيس ميتواند بكند بخصوص در مدل هايي
كه فن هاي بزرگ دارند اما به نظر خيلي از طراحان و بنده دماي داخلي قطعات پاور هم مهم است زيرا
هم راندمان پاور و هم طول عمر آن افزايش پيدا ميكند و كلا يكي از دلايلي كه باعث شد آنرا از بالاي كيس
به پايين بياورند دماي CPU در آن قسمت بود.
بنابراين توصيه ميكنم در زير كيس در ناحيه فن پاور منطقه ايي باز كه داراي ----- هوا است ايجاد نماييد
و جهت فن پاور به سمت زير كيس باشد.

دوم در خصوص نظرم در مورد نحوه قرارگيري فلاپي بصورت شكل زير است.
البته اگر نخواهي دري براي جلو كيس تهويه كنيد ميتوانيد دكمه هاي روشن و خاموش، ريست بصورت
دكمه هاي لمسي در بالا و پايين ناحيه فلاپي قرار بدهيد.

در خصوص نحوه نصب كولينگ سرورها و رم هاي آنها و وضعيتشان سعي ميكنم مطالبي برايتان آماده كنم.

در مورد واتر كولينگ هم بايد بحث جدا شود، تا نتيجه خوبي گرفته شود.

---------------------------

J.Omrani

علیرضای عزیز؛
سلام،

نقل قول:در شكل شما 6 خروجي واسه لوله هاي واتر كولينگ در نظر گرفتي كه زياد است و تنها 2 تا كافي است و سعي كنيد محلي واسه قرار گيري تجهيزات واتر كولينگ در كيس در نظر بگيريد.

همانطور که ملاحظه می فرمایید، در طرحی که نسبتا مورد انتخاب قرار گرفته است، بیش از دو زوج شکاف برای خنک کننده های مایع، در نظر نگرفته ایم. در این طرح می توان نظر شما را در مورد محل استقرار تجهیزات واتر کولینگ داخل کیس ، به مانند عکس ذیل اعمال نمود.

به گونه ای که دو پلیت متفاوت برای هر دو حالت (استقرار دو فن 8 سانتی متری یا جعبه اصلی خنک کننده مایع) در نظر بگیریم که با چند پیچ به سینی پشت کیس متصل شوند و به کاربر این اختیار را دهند تا بنا بر نیاز خود از یکی از آنها استفاده نماید.

نقل قول:- پاور در قسمت زير كار كردي كه يك استاندارد جديد است اما يك سئوال فن پاور به سمت داخل كيس است يا زير كيس؟ ببين درست است كه فن پاور كمك خوبي به خروج هواي گرم از كيس ميتواند بكند بخصوص در مدل هايي
كه فن هاي بزرگ دارند اما به نظر خيلي از طراحان و بنده دماي داخلي قطعات پاور هم مهم است زيرا هم راندمان پاور و هم طول عمر آن افزايش پيدا ميكند و كلا يكي از دلايلي كه باعث شد آنرا از بالاي كيس به پايين بياورند دماي CPU در آن قسمت بود. بنابراين توصيه ميكنم در زير كيس در ناحيه فن پاور منطقه ايي باز كه داراي ----- هوا است ايجاد نماييدو جهت فن پاور به سمت زير كيس باشد.

( استقرار پاور در قسمت پایین کیس ، یک استاندارد نیست، بلکه یک راهکار و ایده نسبتا جدید می باشد. این طرح حدودا پنج سالی از عمرش می گذرد ولی تا جایی که بنده اطلاع دارم، هنوز به صورت رسمی مورد تایید قرار نگرفته است) همانطور که ملاحظه می فرمایید، اگر جهت فن را به سمت پایین در نظر بگیریم، یا می بایست فضایی حداقل در حدود 3 تا 4 سانتی متر پاور را از محل قبلی بالاتر بیاریم که موجب کاهش فضای بالای کیس می گردد و یا اینکه برروی سینی کف یک شکاف مستطیل شکل بزرگ در نظر بگیریم . این شکاف را باید حداقل در عرض14 سانتی متر و طول 18 الی 20 سانتی متر در نظر بگیریم. چرا که موقعیت قرار گیری این فنها در پاورهای مختلف، کاملا متفاوت است. در نهایت ، این شکاف نیز موجب کاهش استحکام کیس می گردد. ضمنا توجه داشته باشید که در این حالت، می بایست پایه های با ارتفاع حداقل 3 الی 4 سانتی متر در زیر کیس درنظر بگیریم تا هوا به راحتی امکان چرخش و ورود به این محفظه را داشته باشد. این موضوع نیز از استحکام کیس خواهد کاست.

نقل قول:4 فن 8 سانتي در قسمت جلو قرار دادي كه منرا ياد يك مدل از كيس كه دقيقا اسمش يادم نيست (فكر كنمZalman بود ) انداخت كه در مقاله ايي بر اين روش انتقاد كرده بود كه هم باعث نويز بالا ميشود و هم مصرف ولتاژ بیخودو ...خلاصه در نهايت نتيجه گيري شده بود كه وجود يك فن 14 سانتي با دور 2000 بهتر است اما توصيه ميكنم نگاهي به كيس هاي A+ Case بندازي در يك مدل از آن يك فن 23 سانتي در قسمت جلو نصب كرده است كه واقعا مكش خوب همراه با نويز پايين و نور آبي دارد.

همانطور که ملاحظه می فرمایید، در طرح نسبتا مورد تایید، برای پنل جلوی کیس ، دو فن 12 سانتی متری در نظر گرفته شد. شکی نیست که فن 14 و یا 25 سانتی از همه نظر نسبت به فن 12 سانتی بهتر است ، ولی این موضوع با توجه به موجودیت این فنها در نظر گرفته شد. ( من فقط می توانم یک فن 25 سانتی برای این طرح ارسال نمایم که اگر نخواهیم آن را برروی کاور بغل استفاده نماییم، می توان از آن در قسمت جلو استفاده نمود).

نقل قول:در قسمت پشت شما 2 تا فن 8 سانتي قرار داديد، كه در راستاي فن هاي 12 سانتي در سطح فوقاني كيس است اگر بطور واقع بينانه بخواهيم نگاه كنيم با توجه به نوع مسير جريان و ميزان مكش هواي گرم و سرد يك فن 14 سانتي در قسمت پشت بهمراه يك محل باز بصورت مستطيل در جايي كه اسلت هاي PCI نصب ميشوند كه داراي ----- هوا است بهتر خواهد بود و آن 2 فن 8 سانتي در قسمت بالاي فن 12 سانتي پشت كيس و در راستاي فنهاي فوقاني بازده ايي نخواهد داشت.

این چیدمان بر اساس ابعاد در نظر گرفته شده می باشد. با توجه به محدودیتهای فضا و لبه های چهارچوب پشت کیس، نمی توانستیم از فن 12 به جای فن 8 استفاده نماییم. فن 14 هم که موجود نداریم! با توجه به این موضوع که می توان از آن قسمت بالا، استفاده دو منظوره (تشریح در ابتدای بحث) داشت، خواسته شما به نوعی تامین خواهد شد.

همچنین وجود دو فن 8 در بالای قسمت پیچ شدن کارتها، کولینگ بهتری را نسبت به تعبیه یک شکاف مستطیل شکل ، برای کارتها ایجاد خواهد نمود. علت این امر که تقریبا تا کنون همچین طرحی (استقرار دو فن 8 در بالای اسلاتهای مادرد) اجرا نشده است، محدودیت عرض اسکلتها می باشد. با توجه به ابعادی که این کیس دارد، به راحتی می توان این طرح را اجرا نمود.

نقل قول:5- راستي سيني كيس را تحت چه استانداردي طراحي ميكنيد؟ اگر E-ATX هم ميخواهي پياده سازي كنيد بهتراست نگاهي به فن هاي CPU هاي سرور و نحوه نصب آنها بخصوص مدل نصب رم هاي اين دسته داشته باشيد تا سيستم كولينگ Optimize تري داشته باشيد.

نقل قول:من از این دسته بی خبرم بازم شما و آقای عمرانی باید پیشنهاد بدین

کاملا موافقم. ولی فکر نمی کنم اینگونه کیسها را برای سیستمهای سرور استفاده نمایند. البته باید دید نظر دوستمان چیست. برای اینکه ایشان حداقل با فضا و چیدمان پلات فرمهای دو پردازنده (Dual-Socket) تحت جدیدترین ویرایش استانداردهای TEB, EEB, CEB در سال 2008 آشنا شوند، تصاویر ذیل را قرار دادم.

نقل قول:اگر قصد داري جريان هوا زيادي را با سرعت از قسمت جلوي كيس به داخل هدايت كني، اصلا توصيه نميكنم از فن 23 سانتي در كاور بغل كيس استفاده نماييد، چون كاملا باعث ايجاد تداخل و پايين آمدن راندمان ميشود و بهتر است به جاي آن بفكر هدايت جريان هواي خنك از پايين كيس به سمت بالا باشيد.

کاملا صحیح است. ولی با توجه به این موضوع که عمق کیس بلند است، این تداخل به کمترین حالت می رسد. می توان این فن 25 را به سینی جلو ( شرح در موارد بالا) منتقل نمود و به جای آن از دو فن 12 در سینی کف کیس (ورود هوا) استفاده نمود. در این حالت حتی می توان یک خرطومی به این فنها وصل نمود تا هوا با زاویه به سمت داخل وارد شود تا تداخل کمتری با جریان هوای ورودی به وجود آید.

با تقدیم احترام

iriali
31-08-2008, 19:46
Dev_CSharp

مهندس جان

به نظر من:

1- در مورد آن 6 جفت خروجي واتر كه گفتم تصويري ديگري از دوستمان در سايت ديگر بود كه بنده براساس ان گفتم

2- اگر آن 2 جفت فن 8 سانتي بالاي سيني پشت كيس به محل قرارگيري واتركولينگ تغيير يابد ميتوان از محل 2 جفت
فن 12 سانتي بالاي كيس براي قرارگيري رادياتور وارتركولينگ استفاده نمود.

3- در خصوص نحوه قرارگيري سمت فن پاور بايد بگويم اگر ما 4 پايه مستعطيلي با اندازه مناسب در 4 گوشه كيس با
ارتفاع 2.5 تا 3 سانت يا ارتفاع 2 سانت و ايجاد يك ريل در داخل با ارتفاع 1 سانت در زير پاور ميتواند مشكل فضا داخل
را براحتي حل نمايد، همچنين آن فن 12 سانتي مورب بصورت داكت هوا در جلو پاور نيز قادر خواهد بود هواي خنك
زير كيس را به سمت كارت گرافيك هدايت نمايد و راندمان بالاتري داشته باشيم.

4- در خصوص اون 2 فن در ناحيه اسلت هاي PCI هم اگر ما فن 12 سانتي مورب پايين را داشته باشيم و همانطور
كه قبلا گفتم يك فضاي باز در آن ناحيه باشد كه داراي ----- است، توسط يك داكت هوا قادر خواهيم بود با استفاده
از جريان فن 12 سانتي پايين كه به سمت چيپ شمالي و كارت گرافيك است، هواي خنكي به آن قسمت فرستاده
و توسط داكت هوا جريان گرم اين چيپ و كارت گرافيك را به بيرون هدايت نماييم.
و در ضمن فن كمتري استفاده شده و اين خود زيبايي دارد.
وجود فن بيش از اندازه خود زيبايي را از بين ميبرد.

5- در مورد اندازه فن جلو هم تصميم با طراح است و من نظر ديگري ندارم، بجز اينكه در راستاي CPU و در انتهاي
محل قرارگيري 3 درايو اپتيك پاييني و در حلوي رم زبانه ايي ايجاد شود تا قابليت نصب فن 12 سانتي داشته باشد
و در بخش درب درايو هاي اپتيك از طوري آلومينيومي استفاده شود كه هم زيبايي داشته باشد و هم وقتي مكش
توسط اين فن ايحاد ميشود باعث خنك شدن اين صفحه ها شده و درنتيحه هواي خنك در جلو آن قسمت ايجاد ميشود
كه اين فن آنرا بطور مستقيم به رم ها و CPU ميفرستد كه اگر از فن هاي Tower‌استفاده كرده باشيم، بسيار مفيد
خواهد بود.

6- درخصوص استفاده از اين كيس ها به عنوان سرور بايد بگويم اگر طراحي مناسب باشد، اين امكان است و كلا
E-ATX بيشتر براي بورد هاي سرور استفاده ميشود و اگر دوستمان قصد پياده سازي اين نوع بورد هارا در اين
كيس نداشته باشد ميتواند از آن صرف نظر كند و سايز كيس كوچكتر شود.

اما در كل اگر به شكل مدل نصب مادربورد هاي سرور كه جناب مهندس زحمت كشيدند يك ديد كلي و منطقي داشت
ميتوان متوجه شد كه با يك فن 12 سانتي كه در مورد 5 ذكر كردم و يك فن 12 سانتي مورب در پايين كيس و 2 فن
12 سانتي در بالاي كيس و يك فن 12 سانتي در پشت كيس و قرار داشتن پاور در بخش پاييني كيس مشكلي در
استفاده از اين كيس براي رده هاي سرور نخواهد بود.

و در كل طرح مناسبي است و تنها ميماند ايجاد چند شكاف در لبه هاي سيني براي ايجاد مديريت كابلهاي داخلي
كيس كه بسيار مفيد است.

---------------------
iriali
با سلام

با تشکر از دوستان

نقل قول:3- در خصوص نحوه قرارگيري سمت فن پاور بايد بگويم اگر ما 4 پايه مستعطيلي با اندازه مناسب در 4 گوشه كيس با
ارتفاع 2.5 تا 3 سانت يا ارتفاع 2 سانت و ايجاد يك ريل در داخل با ارتفاع 1 سانت در زير پاور ميتواند مشكل فضا داخل
را براحتي حل نمايد، همچنين آن فن 12 سانتي مورب بصورت داكت هوا در جلو پاور نيز قادر خواهد بود هواي خنك
زير كيس را به سمت كارت گرافيك هدايت نمايد و راندمان بالاتري داشته باشيم.

در مورد این مورد علی جان بیا از خیرش بگذریم چون درد سر زیاد داره و دیگه اینکه این کیس زیبایش در درجه اول قرار داره . در مورد فن مورب هم همین طور

نقل قول:4- در خصوص اون 2 فن در ناحيه اسلت هاي PCI هم اگر ما فن 12 سانتي مورب پايين را داشته باشيم و همانطور
كه قبلا گفتم يك فضاي باز در آن ناحيه باشد كه داراي ----- است، توسط يك داكت هوا قادر خواهيم بود با استفاده
از جريان فن 12 سانتي پايين كه به سمت چيپ شمالي و كارت گرافيك است، هواي خنكي به آن قسمت فرستاده
و توسط داكت هوا جريان گرم اين چيپ و كارت گرافيك را به بيرون هدايت نماييم.
و در ضمن فن كمتري استفاده شده و اين خود زيبايي دارد.
وجود فن بيش از اندازه خود زيبايي را از بين ميبرد.

خوب درسته که فن زیادی زیبایی رو از بین میبره ولی باید توجه داشت که تمامی فنها کریستالی هستند که خود باعث زیبایی میشوند البته برای اون دو فن به نظرم شخصی خودم اگر بشه یه جورایی از شر 8 سانتی خلاص شد خوب میشه اما بنظرم مناسب هست

نقل قول:- درخصوص استفاده از اين كيس ها به عنوان سرور بايد بگويم اگر طراحي مناسب باشد، اين امكان است و كلا
E-ATX بيشتر براي بورد هاي سرور استفاده ميشود و اگر دوستمان قصد پياده سازي اين نوع بورد هارا در اين
كيس نداشته باشد ميتواند از آن صرف نظر كند و سايز كيس كوچكتر شود.

کاربری برای سرور نیست ولی به هر حال امکان انجامش هست

نقل قول:و در كل طرح مناسبي است و تنها ميماند ايجاد چند شكاف در لبه هاي سيني براي ايجاد مديريت كابلهاي داخلي
كيس كه بسيار مفيد است.

میشه توضیح یا عکسی بزارین من نگرفتم مطلب رو منظور از مدیریت کابلها چی هست

بازم لطفا نظر خودت رو بده نگی ما هرچی میگیم این قبول نمیکنه ولی در کل خنک سازی این کیس برای من خیلی خیلی زیاد مهم نیست که بخوام طرح کلی کیس رو عوض کنم
باز هم با تشکر از شما

--------------

با سلام
با توجه به این که این پروژه به علت درس نا تمام موند تصمیم به دامه اون دارم . از مهندس عمرانی و دوست خوبم علیرضا تقاضا دارم راهنمائی کنن .
خوب به نظر من طرحهای زیر خوب هستند و اگر لطف کنید در مورد واتر کولینگ که باین طرح سازگار بشه توضیح بدین

با تشکر

-----------
Dev_CSharp

علی جان
طرح به نظر من کامل و خوب شده

اما واسه واترکولینگ بخاطر اینکه بعضی از سیستم ها رادیتور سایز فن 14 سانتی برای نصب در قسمت پشت کیس دارند
بهتره اون فن 12 سانتی پشت به 14 سانتی تبدیل بشه، همچنین 2 تا فن 8 سانتی کنار اسلات ها هم بشه یه فن 8 سانتی
که در بین محل این 2 فن 8 سانتی قرار بگیرد.

در خصوص اون 2 فن 8 سانتی بالای ناحیه پشت کیس هم هنوز مخالفم، چون ما 2 تا فن 12 سانتی در ناحیه بالای کیس داریم.

در خصوص محل های واتر کولینگ هم دو تا در بالا و در راستای فن 14 سانتی پشت کیس و دوتا در قسمت پایین فکر میکنم واقعا
مناسب و خوبه. اما اگر د. شکاف در راستای افقی کنار هم باشند، احساس میکنم شکیلتر است.

iriali
31-08-2008, 19:46
اما پیشرفت کار

---------------------

با سلام

ساخت
PSU[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب دوستان به نظرتون چطوره البته هنوز کامل نیست

با تشکر

iriali
31-08-2008, 19:47
با سلام

مدیران گرامی لطف کنید عنوان تاپیک رو به *مود کیس Modding* تغیر بدین خواهش میکنم :40:

Benygh
31-08-2008, 20:36
کیس من تونیک 3 هست و من فن دوم رو زیر سی دی رام ها و غیره که میذارم تو تهیوه خیلی کمک میکنه ! شما هم امتحان کنید !

iriali
31-08-2008, 21:51
یعنی میگی از دو فن برا جلو استفاده کنم ؟

M659
01-09-2008, 00:25
طرح بسیار جالبی هستش.
واقعا زحمت زیادی داره و منتظر خواهیم بود که نتایجش رو با یک سیستم قوی و حرفه ای ببینیم.
موفق باشی

becareful
04-09-2008, 15:40
کارت خوبه...من فعلا قسمتی از نوشته ها رو خوندم...چقدر زیاد بود! :d .با اجازه ما هم یه گیر بدیم :) در مورد پاور صحبت کرده بودی فن بزرگ پاور رو به بالاست؟ چون دیدم مهندس گفته بود رو به بالا بزار...ولی برای اینکه تهویه پاور رو از کیس جدا بکنی باید رو به پایین میگذاشتی... یعنی یه سوراخ دقیقا زیر قسمتی که پاور پایین کیس قرار میگیره درست میکردی (و یه توری روی سراخ)و فن پاور هوا رو از زیر کیس بکشه به داخل... (البته شاید اصلا فن ها برعکس چیزی که گفتم گذاشته باشی که خدانکنه!! :))

iriali
22-10-2008, 11:28
در پایان کار

vivid806
23-10-2008, 01:48
آقا سلام
من این عکس آخری رو متوجه نمیشم پایان کجای کیس هست؟
نمیشه چند تا عکس از نماهای مختلف کیس بگذاری ما هم یاد بگیریم دستت درد نکنه

iriali
24-10-2008, 00:09
با سلام

گفتم در پایان کار نگفتم که تموم شده

این نما مربوط به بالای کیس هست که دو عدد فن 12 قرار داره

فن کنترل این کیس هنوز مونده البته اگر بتونم درست کنم و فعلا نتونستم راهنمائی کاملی پیدا کنم تا بتونم درست کنم

با تشکر

iriali
29-10-2008, 16:27
90% کار

milky way
29-10-2008, 17:10
خوبه آفرین در هر صورت از این کارا اینجا کم میشه و CaseMode کردن اینجا کار جدیدیه خوب بگو چیکار کردی جنس بدنه از چیه , چوبیه آلمینیومی کیسم تمام شیشه ایه انگار از پلکسی استفاده کرده نه یه توضیح بده کلا خوب بود مثل Case Modder های حرفهای از مراحل کار عکس میگرفتی .

iriali
03-11-2008, 12:17
با سلام

تقدیم به شما دوستان

با تشکر

khofashshab
26-02-2009, 09:31
سلام بچه ها می خواستم بدونم برای خنک کنندگی آن از چی استفاده می کنید