PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اینترنت استان آذربایجان غربی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

urumchi
15-12-2011, 01:39
تا به این اپراتور های احمق و بیشعورشون هم زنگ میزنی میگن مودمتو خاموش روشن کن !

از نظر پشتیانی ِ ISP ها برای استفاده مطلوب از اینترنت باید چند تا نکته رو رعایت کرد:

1- غیرفعال کردن آنتی ویروس و فایروال ( لابد باید سیستم رو با ذکر یک صلوات روشن کنیم تا در برابر ویروس و حملات حفاظت بشه یا اینکه بین سوکت سیم تلفن و مودم یه چیز محافظتی بذاریم !!! :46: :46::46:)

2- عدم استفاده از وی پی ان و ------ ( از اونجایی که ماشاالله محتوا در سایتهای وطنی فراوان یافت میشه نیازی به سایتهای خارجی نیست، خبر میخواید برید سراغ خبرآنلاین و ایسنا ، نرم افزار میخواید برید سراغ میهن دانلود و اگر هم اهل سایتهای اجتماعی هستید کلوب هست، دیگه فیسبوک و توئیتر میخوایم چیکار )

3- از اونجایی که همه مشکلات از ارتباط مودم و ISP نشاءت میگیره، بهتره مودم رو هم همیشه خاموش کنید تا همه این مشکلات یکجا حل بشه !!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مملکتی که 3 میلیارد دلار رو بالا میکشن و کسی جوابگوی 75 میلیون نفر نیست انتظار نداشته باشید بخاطر پینگ بالا جوابگوی 1 نفر باشند

ARAM44
15-12-2011, 16:13
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ساعت 16.10 90.9.24

urumchi
15-12-2011, 20:55

ساعت 16.10 90.9.24

مودم رو PPPoE تنظیم کردی یا بریج؟

ittools
15-12-2011, 21:11
افتخاری دیگر برای مکس نت خاک بر سر :27:

exreme
15-12-2011, 22:28
افتخاری دیگر برای مکس نت خاک بر سر :27:

شما آنتی ویروست فعاله و ویندوزت خراب شده، من دارم به عینه می بینم.
درستشون کن:31:

ittools
15-12-2011, 23:13
شما آنتی ویروست فعاله و ویندوزت خراب شده، من دارم به عینه می بینم.
درستشون کن:31:
والله نمیدونم قضیش چیه مال من این اواخر قطعیش زیاد شده و خوب سرعتش هم که معلومه
نه از ویندوز اینا نیست این ویندوز رو تازه نصب کردم سر همین قضیه آنتی ویروس هم رو این سیستم نصب نکردم فایروال هم همین طور . با سیستم های دیگه هم امتحان کردم کلا اشکال از سیستم نیست دیگه سر در نمیارم قضیه چیه
اینم مال الان یه بار اونجوری پدرمون رو در میاره از بس سرعتش کمه یه بار هم اینطوری وضعش خوبه کلا اینترنت من نوسان زیاد داره این اواخر هم نوسانش زیاد شده :23:

x8800
15-12-2011, 23:29
مکس نت یک ماهه کاملا ر**ده ! جوابگو هم نیستن . اصلا عین خیالشون نیست. چون مثل بقیه ادمای بی ش**ف و بی وجدانی هستن و تنها چیزی که بهش اهمیت دادن و میدن پر شدن جیبشون هست.

fsh_num7
16-12-2011, 00:44
C:\Users\fsh>ping 4.2.2.4

Pinging 4.2.2.4 with 32 bytes of data:
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=212ms TTL=239
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=213ms TTL=239
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=209ms TTL=239
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=204ms TTL=239

Ping statistics for 4.2.2.4:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 204ms, Maximum = 213ms, Average = 209ms

firebird
16-12-2011, 09:36
یکی زنگ زده بود پشتیبانی مخابرات در مورد مشکل اینترانت اداریشون بپرسه، بهش گفته بود که مشکل از فیلترشکنشه، غیرفعالش کنی درست میشه.

Colton
16-12-2011, 10:39
سلام

من از مخابرات سرویس گرفتم. از دیروز ظهر خطای 678 می ده. شما هم این مشکل رو دارید؟ لطفا دوستانی که از مخابرات سرویس گرفتن کمک کنن. اگه سرویستون مشکل نداره بگید تا من یه فکر دیگه بکنم.

ممنون

AmirSAMSUNG
16-12-2011, 13:33
کلا دو سه روزه اینترنت اورمیه مشکل داره مال همه شرکت ها من ترکانتم روزا خوبه ولی شبا بدجوری افت میکنه

Colton
16-12-2011, 14:11
کلا دو سه روزه اینترنت اورمیه مشکل داره مال همه شرکت ها من ترکانتم روزا خوبه ولی شبا بدجوری افت میکنه

اینکه افت سرعت و ... داشته باشه یه مشکل هست و اینکه اصلا وصل نشه یه مشکل دیگه. من اصلا نمی تونم وصل شم.

قبل این مشکل، من هم شب ها افت سرعت داشتم. حدود 20 روزی می شه اینطوری شده.

تا 3 بعد ظهر سرعت خوب بود. 3 تا 9 شب قابل تحمل بود و بعد اون عملا بلا استفاده می شد.

fsh_num7
16-12-2011, 14:57
قابا توجه مشترکین مخابرات
این 20% تخفیفی که موقع خرید اشتراک حضوری وجود داشت الان تو قسمت شارژ ماهیاته تو سایتشون هم اعمال میشه

ittools
16-12-2011, 15:10
اینکه افت سرعت و ... داشته باشه یه مشکل هست و اینکه اصلا وصل نشه یه مشکل دیگه. من اصلا نمی تونم وصل شم.

قبل این مشکل، من هم شب ها افت سرعت داشتم. حدود 20 روزی می شه اینطوری شده.

تا 3 بعد ظهر سرعت خوب بود. 3 تا 9 شب قابل تحمل بود و بعد اون عملا بلا استفاده می شد.

آره مال منم دقیقا همینطوریه تا ساعت سه حدودا خوبه بعد اون قطعی ها شروع میشه دقیقا الان سه هفته ای میشه که اینطوری شده تقریبا بعد قضیه سفارت انگلیس نمیدونم قضیش چیه ؟! دیوونه شدم :41: تا میایی یه سایت رو باز کنی اولا هی رفلش میشه کامل لود نمیشه بعد سرعت خیلی پایینه . خدا لعنتشون کنه زنگ میزنم به پشتیبانی میگه از مودم منم هی روشن خاموش میکنم تا درست بشه این دوستمون تو صفحه قبل گفت که اشکال از منه باور کردم فکر کردم واقعا مشکل از مودم منه .

نمیدونم چرا فقط ارومیه اینطوریه خسته شدیم از این شهر فلاکت زده هیچیش درست نیست یه ماه پیش رفتم یه فلش مموری سونی 16 گیگ خریدم 36 تومن اونم از نمایندگی الان تو سایت فروشگاهی دیدم زده 28 تومن !
ماه پیش رفتم مودم قیمت کردم 10 تومن گرون تر از سایت فروشگاهی قیمت میگه حالا شما قیمت سایت فروشگاهی رو یه چند درصدی هم گرون تر حساب کنید .
خداییش دیگه یواش یواش از ارومیه بدم میاد همه به فکر سر کیسه کردنن هیچ کس به فکر کیفیت نیست فقط سود بیشتر
دیگه دارم به فکر مهاجرت می افتم

Pi_Ro
16-12-2011, 15:15
سلام، دوستان من یه مشکلی پیدا کردم
متاسفانه از دیروز تا الان اینترنتم قطع شده و این پیغامو میده 651
( مودم شما ( يا ساير دستگاههاي اتصال دهنده ) خطايي را گزارش كرده است . ( خطا از طرف مودم بوده است )

اینترنتم هم ماله مخابراته، زنگ زدم دوستم میگه ماله من کار میکنه
اگه مشکل از مودمم باشه بگید چطوری میتونم درستش کنم
حالا جالب اینجاست وقتی 192.168.1.1 رو هم میزنم وارد اطلاعات مودم هم نمیشه

یه بارم اینجوری شده بود ولی فرداش دوباره کار کرد

fsh_num7
16-12-2011, 15:16

Colton
16-12-2011, 15:38
دلیل بروز خطای 678 چیه در حالت کلی؟ معنی پیام اینه که سرور به شما جواب نمی ده ولی من سیم تلفن رو از پریز کشیدم باز هم همین خطا رو داد. فکر می کنم اصلا نمی تونم با سرور ارتباط برقرار کنم. ممنون می شم دوستان با تجربه کمکم کنن.

milad_heartsick
16-12-2011, 15:48
سلام دوستان
پس از 1 ماه و اندی تلاش و تکاپو ( خراب کردن دیوار اتش, منهدم کردن انتی ویروس , سیم کشی مستقیم از درب منزل تا اتاق, تشریف فرمایی مسول فنی مکس نت به منزل ,تعویض پورت در مرکز مخابرات) سرویس دیسکاوری مکس بیشتر از 110 سرعت نداد که نداد! و به یکی از عجایب جهان اضافه شد بنا به گفته مسولین فنی خط , سرویس و..... شرایط کاملا مساعد برای این سرعت را دارا است و دلیل افت سرعت بر همگان پوشیده و جز نوادر عالم هستی مکس میباشد و این دیسکاوری نامرد بی دلیل و بی جهت با من بد تا کرد
منم قصد کوچ کردن از دیسکاوری به سرویس قبلی خود مکس توربو را دارم

دیسکاوری نامرد(1024~2048)

exreme
16-12-2011, 15:56
آره مال منم دقیقا همینطوریه تا ساعت سه حدودا خوبه بعد اون قطعی ها شروع میشه دقیقا الان سه هفته ای میشه که اینطوری شده تقریبا بعد قضیه سفارت انگلیس نمیدونم قضیش چیه ؟! دیوونه شدم :41: تا میایی یه سایت رو باز کنی اولا هی رفلش میشه کامل لود نمیشه بعد سرعت خیلی پایینه . خدا لعنتشون کنه زنگ میزنم به پشتیبانی میگه از مودم منم هی روشن خاموش میکنم تا درست بشه این دوستمون تو صفحه قبل گفت که اشکال از منه باور کردم فکر کردم واقعا مشکل از مودم منه .

نمیدونم چرا فقط ارومیه اینطوریه خسته شدیم از این شهر فلاکت زده هیچیش درست نیست یه ماه پیش رفتم یه فلش مموری سونی 16 گیگ خریدم 36 تومن اونم از نمایندگی الان تو سایت فروشگاهی دیدم زده 28 تومن !
ماه پیش رفتم مودم قیمت کردم 10 تومن گرون تر از سایت فروشگاهی قیمت میگه حالا شما قیمت سایت فروشگاهی رو یه چند درصدی هم گرون تر حساب کنید .
خداییش دیگه یواش یواش از ارومیه بدم میاد همه به فکر سر کیسه کردنن هیچ کس به فکر کیفیت نیست فقط سود بیشتر

متاسفانه سرعت منم اومده پایین نه به اندازه مال شما
در ضمن حرف صفحه قبلی رو شوخی کردم، چون منم زنگ می زنم میگن از آنتی ویرسته، از ویندوره؛ از این چرت و پرتا :31:

urumchi
16-12-2011, 17:00
حالا جالب اینجاست وقتی 192.168.1.1 رو هم میزنم وارد اطلاعات مودم هم نمیشه

دلیل بروز خطای 678 چیه در حالت کلی؟ معنی پیام اینه که سرور به شما جواب نمی ده ولی من سیم تلفن رو از پریز کشیدم باز هم همین خطا رو داد. فکر می کنم اصلا نمی تونم با سرور ارتباط برقرار کنم. ممنون می شم دوستان با تجربه کمکم کنن.

1- سیم تلفن رو از مودم جدا کنید

2- وارد تنظیمات مودم بشید

3- مودم رو نرم افزاری رست کنید

4- موقع تنظیم مجدد، مودم رو به حالت PPPoE قرار بدید نه بریج چون مشکل اصلی شما از بریج بودن مودمتون هست، اگر هم مایل هستید از بریج استفاده کنید باید اول ویندوزتون رو عوض کنید چون متاسفانه مشکل با بریج یکی از باگهای ویندوز هست که با تعویضش موقتا مرتفع میشه

** اگر با 192.168.1.1 نتونستید وارد تنظیمات بشید مودم رو دستی رست کنید

ittools
16-12-2011, 17:44
سلام دوستان
پس از 1 ماه و اندی تلاش و تکاپو ( خراب کردن دیوار اتش, منهدم کردن انتی ویروس , سیم کشی مستقیم از درب منزل تا اتاق, تشریف فرمایی مسول فنی مکس نت به منزل ,تعویض پورت در مرکز مخابرات) سرویس دیسکاوری مکس بیشتر از 110 سرعت نداد که نداد! و به یکی از عجایب جهان اضافه شد بنا به گفته مسولین فنی خط , سرویس و..... شرایط کاملا مساعد برای این سرعت را دارا است و دلیل افت سرعت بر همگان پوشیده و جز نوادر عالم هستی مکس میباشد و این دیسکاوری نامرد بی دلیل و بی جهت با من بد تا کرد
منم قصد کوچ کردن از دیسکاوری به سرویس قبلی خود مکس توربو را دارم

دیسکاوری نامرد(1024~2048)

عین مال من هی زنگ میزنم به مکس نت میگه ایراد از یه جایی تو خونه میتونه باشه خداییش همه جا رو چک کردم از سیم تلفن بگیر تا عوض کردن دو شاخه و آوردن سیم مستقیم از در خونه و نصب ویندوز جدید الانم روی این سیستم هیچی نصب نکردم مثل آنتی ویروس و فایروال و ... جالب اینجاست چهارشنبه زنگ زدم باز همین ایراد ها رو بهم میگه درست کن ! تازه پورت رو هم عوض کردم قراره هفته آینده بیان تو خونه بررسی کنن . بهش میگم سیم مستقیم از در خونه آوردم با چند تا سیستم امتحان کردم مشکل از من نیست ولی کو گوش شنوا . پدرمو در آوردن

متاسفانه سرعت منم اومده پایین نه به اندازه مال شما
در ضمن حرف صفحه قبلی رو شوخی کردم، چون منم زنگ می زنم میگن از آنتی ویرسته، از ویندوره؛ از این چرت و پرتا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خیلی نامردی :27: خداییش با خودم میگم همه چی درسته پس چرا مال من اینطوریه

Colton
16-12-2011, 18:03
1- سیم تلفن رو از مودم جدا کنید

2- وارد تنظیمات مودم بشید

3- مودم رو نرم افزاری رست کنید

4- موقع تنظیم مجدد، مودم رو به حالت PPPoE قرار بدید نه بریج چون مشکل اصلی شما از بریج بودن مودمتون هست، اگر هم مایل هستید از بریج استفاده کنید باید اول ویندوزتون رو عوض کنید چون متاسفانه مشکل با بریج یکی از باگهای ویندوز هست که با تعویضش موقتا مرتفع میشه

** اگر با 192.168.1.1 نتونستید وارد تنظیمات بشید مودم رو دستی رست کنید

مودم من در حالت PPPoE قرار داره. با این حال ریستش کردم ولی مشکل همچنان پابرچاست.

در قسمت Diagnostics تنظیمات مودم، مقابل عبارت هایTest ATM OAM F5 segment ping: و Test ATM OAM F5 end-to-end ping: عبارت FAIL به رنگ قرمز ثبت شده.

مشکل از چی می تونه باشه؟

ممنون

AmirSAMSUNG
16-12-2011, 18:32

حاجی همه جا همینطوریه! ارومیه هم جزوی از ایرانه! همه تو اینجا به فکر سود هستن همون نمایندگی سونی هم شما گفتی داره از اعتماد مردم سواستفاده میکنه!!

تازه منو بگو میخواستم بیام مخابرات با این اوضاع مخابرات منتفیه! و نمیدونم یک مگ کدوم شرکت خوبه!

از دوستان پارس انلاین اینجا کسی هست؟ یک مگش چطوریه؟

fsh_num7
16-12-2011, 19:49
DSL Settings

G.Dmt Enabled

مودم تنها رو این وضعیت کانفینگ کنید

Pi_Ro
16-12-2011, 20:18
جون مادرتون یکی بیاد بگه چطور مشکل ارور 651 رو حل کنم ؟
از اونایی که این مشکلو داشتند و تونستند درستش کنند طلب یاری داریم

milad_heartsick
16-12-2011, 22:10
عین مال من هی زنگ میزنم به مکس نت میگه ایراد از یه جایی تو خونه میتونه باشه خداییش همه جا رو چک کردم از سیم تلفن بگیر تا عوض کردن دو شاخه و آوردن سیم مستقیم از در خونه و نصب ویندوز جدید الانم روی این سیستم هیچی نصب نکردم مثل آنتی ویروس و فایروال و ... جالب اینجاست چهارشنبه زنگ زدم باز همین ایراد ها رو بهم میگه درست کن ! تازه پورت رو هم عوض کردم قراره هفته آینده بیان تو خونه بررسی کنن . بهش میگم سیم مستقیم از در خونه آوردم با چند تا سیستم امتحان کردم مشکل از من نیست ولی کو گوش شنوا . پدرمو در آوردن

سرویس شما چیه؟ با چه سرعتی دان می کنی؟

ittools
16-12-2011, 23:56
سرویس شما چیه؟ با چه سرعتی دان می کنی؟

فکر کنم نوع سرویسش این باشه : Max-NH128
128 نامحدود که خودش برای این سرویس این جمله رو نوشته :
تعرفه سرویس ADSL و ADSL2+ نامحدود سوپر ويژه سه ماهه ماكس نت براي كاربران خانگي
قبل این حدودا سه هفته بیشتر از حق معمول یعنی 16 میتونستم دانلود کنم حتی تا 30 و 35 هم به صورت متوسط دانلود میکرد اما الان حدود سه هفتس پدرمو در آورده الان گاهی اوقات دانلود به بایت و کیلوبایت میرسه تو روز 10 باری هم قطع و وصل میشه شاید هم بیشتر گفتن این هفته میان خونه تا بررسی کنن ولی چیزی برای بررسی نیست من نمیدونم چیرو میخوان بررسی کنن :23: صد در صد اشکال از خودشونه چون تا حدودای سه بعد از ظهر وضعیت به نسبت بهتره ولی از سه شروع میشه به افت و شب هم دیگه تعطیل

ARAM44
17-12-2011, 02:25
مودم رو PPPoE تنظیم کردی یا بریج؟

مودم روی بریج تنظیم شده شمال استان که وضعیت ADSL اش حرف نداره الان یک هفته است گوگل که میزنی مینویسه PAGE NOT FOUND یه دفعه یادم مییفته حرف منحوس و محجور s در http هست اونو پاک میکنم بااخرین سرعت ممکن (14 کیلوبیت بر ثانیه) گوگل رو باز میکه (بعدش هم بترکه چشم حسود اسپند دود کنین) و اینجاست که اگه شکرگزار نباشیم :42: خدای عزوجل این 14 کیلوبیت را بر ما حرام و با شیوه قدیمی که عبارتند از وصل کردن درب 2 اسپری حشره کش به وسیله نخ (ترجیحا مرغوب) با هم تماس خواهیم گرفت

شکر نعمت نعمتت افزون کند کفر نعمت از کفت بیرون کند

urumchi
17-12-2011, 12:17
مودم روی بریج تنظیم شده شمال استان که وضعیت ADSL اش حرف نداره الان یک هفته است گوگل که میزنی مینویسه PAGE NOT FOUND یه دفعه یادم مییفته حرف منحوس و محجور s در http هست اونو پاک میکنم بااخرین سرعت ممکن (14 کیلوبیت بر ثانیه) گوگل رو باز میکه (بعدش هم بترکه چشم حسود اسپند دود کنین) و اینجاست که اگه شکرگزار نباشیم :42: خدای عزوجل این 14 کیلوبیت را بر ما حرام و با شیوه قدیمی که عبارتند از وصل کردن درب 2 اسپری حشره کش به وسیله نخ (ترجیحا مرغوب) با هم تماس خواهیم گرفت

شکر نعمت نعمتت افزون کند کفر نعمت از کفت بیرون کند

تفاوت پینگ 4.2.2.4 وقتی مودم رو میذارم رو حالت بریج با PPPoE حدود 150 - 100 میلی ثانیه س.

کلا مودم رو باید بحالت PPPoE ست کرد تا هم مشکل پینگ نداشته باشیم و هم اینکه ارور کانکشن نده

یه اتفاق جالب:

امروز صبح وقتی حجمم رو چک کردم 1377 مگ حجم داشتم،یه فایل گذاشتم برای دانلود که حدود 235 مگ بود،بعد از اتمام دانلود وقتی حجمم رو چک کردم دیدم باقیمانده حجم زده 1225 مگ! یعنی بجای اینکه 235 مگ کم کنه 152 مگ کم کرده بود. 83 مگ کمتر حساب کرد،البته تمام مدتی که داشتم دانلود می کردم کنترل پنلم باز بود و مرتب ریفرش میکردم ببینم چقدر کم میکنه که اتفاقی متوجه این موضوع شدم

ARAM44
17-12-2011, 14:25
تفاوت پینگ 4.2.2.4 وقتی مودم رو میذارم رو حالت بریج با PPPoE حدود 150 - 100 میلی ثانیه س.

کلا مودم رو باید بحالت PPPoE ست کرد تا هم مشکل پینگ نداشته باشیم و هم اینکه ارور کانکشن نده

یه اتفاق جالب:

امروز صبح وقتی حجمم رو چک کردم 1377 مگ حجم داشتم،یه فایل گذاشتم برای دانلود که حدود 235 مگ بود،بعد از اتمام دانلود وقتی حجمم رو چک کردم دیدم باقیمانده حجم زده 1225 مگ! یعنی بجای اینکه 235 مگ کم کنه 152 مگ کم کرده بود. 83 مگ کمتر حساب کرد،البته تمام مدتی که داشتم دانلود می کردم کنترل پنلم باز بود و مرتب ریفرش میکردم ببینم چقدر کم میکنه که اتفاقی متوجه این موضوع شدم

بله کاملا درسته به حالت pppoe که تغییر دادم پینگ یه مقدار پایین اومد وحداقل با این کار مشکل کانکت شدن هم از بین رفته .قبلا در حالت بریج 2دقیقه ای طول می کشید تا کانکت بشه الان وقتی چراغهای adsl lan و internet روشن میشه میتونیم کار کنیم .

و اما در مورد حجم هم یکی از دوستانم به یک موردی برخورده اونم اینه که مثلا شما 3گیگ 3 ماهه گرفتید اگه 10 روز مانده به انقضای قرارداد در حالتی که هنوز مثلا 1 گیگ شما باقی مانده درخواست گیگ اضافی کنید به عوض 5000 تومان 1500 تومان برای شما محاسبه میشود اینو بی زحمت چک کنید ببینید قضیه اش چیه اگه واقعا اینطوریه یه صوابی کرده باشیم :20:

urumchi
17-12-2011, 15:35
یکی از دوستانم به یک موردی برخورده اونم اینه که مثلا شما 3گیگ 3 ماهه گرفتید اگه 10 روز مانده به انقضای قرارداد در حالتی که هنوز مثلا 1 گیگ شما باقی مانده درخواست گیگ اضافی کنید به عوض 5000 تومان 1500 تومان برای شما محاسبه میشود اینو بی زحمت چک کنید ببینید قضیه اش چیه اگه واقعا اینطوریه یه صوابی کرده باشیم

نه من که زدم با اینکه 1 هفته از قراردادم مونده و 1 گیگ از حجمم همون 5200 تومن محاسبه کرد.

در ثانی اگر هم همونطور باشه که دوستتون گفته اون حجم خریداری شده تا پایان قرار داد همون دوره معتبر خواهد بود

fsh_num7
17-12-2011, 21:14
سلام دوباره
اقایون 512 مشترک مخابرات تو زمان فری _(1تا 8 صبح) ,تو این 7 ساعت فول تایم چقدر دانلود میکنن؟
راستی تو تنظیمات مودم تو قسمت Line Rate - Downstream
چند واسشون میزنه؟

urumchi
17-12-2011, 22:18
سلام دوباره
اقایون 512 مشترک مخابرات تو زمان فری _(1تا 8 صبح) ,تو این 7 ساعت فول تایم چقدر دانلود میکنن؟
راستی تو تنظیمات مودم تو قسمت Line Rate - Downstream
چند واسشون میزنه؟

من دیشب 2360 مگ دانلود کردم

Line Rate - Downstream برای خط من نوسان داره مثلا الان زده 11196kbp ولی بعضی وقتها به حدود 10500 هم میرسه

من حساب کردم شبها راحت با 95-90 دانلود میکنم،باید لینک از یه سرور خوب و قدرتمند باشه مثل مدیافایر یا آپلودباز

ittools
18-12-2011, 11:16
سلام
یکی از دوستان میتونه گزینه های این عکس رو یه توضیح بده مثلا گزینه ها چه چیزهایی رو نشون میده و کدوم یکی از گزینه ها بالاتر یا پایین تر باشه بهتره . یکی هم اینکه میشه فهمید خط من نویز داره یا نه ؟

در ضمن قبلا تو روتر مودم یه بخشی بود که مدت وصل بودن اینترنت رو به ساعت و دقیقه نشون میداد ولی الان مودم تی پی لینک جدید من دیگه اون قسمت رو نداره ولی قدیمی داشت چه چوری میشه این مدت وصل بودن رو دید آیا راهی وجود داره ؟
ممنون از همگی :11:

milad_heartsick
18-12-2011, 12:55
امروز رفتم شرکت مکس دزد که تعرفه رو به توربو تغییر بدم و ما به التفاوت این دو رو بگیرم(20 هزار تومان) که گفتن: زهی خیال باطل پول مول یوخده به ما ربطی نداره سرعتت چقدر بوده الان 45 روز از تعرفه شما گذشته و پولی تعلق نمیگیره به شما ماله 1 ماه باقی مونده از سرویس رو میدیم(اونم با منت) در حالی که (45 روزمونده نه یه ماه)
من روز دوم گفتم سرعتم فلانه گفتن نگران نباش درستش می کنیم اگه نشد سرویس و تغییر می دیم و پولتو پس می گیری این امروزو فردا شد 45 روز و پولم که پرید
جالب اینجاست 45 روز باقی مونده گرد شد به 30 روز
20/3هزار گرد شد به 6 هزار تومان
همیشه حق با مکس نت است حتی اگر خلاف ان ثابت شود

urumchi
18-12-2011, 12:59
امروز رفتم شرکت مکس دزد که تعرفه رو به توربو تغییر بدم و ما به التفاوت این دو رو بگیرم(20 هزار تومان) که گفتن: زهی خیال باطل پول مول یوخده به ما ربطی نداره سرعتت چقدر بوده الان 45 روز از تعرفه شما گذشته و پولی تعلق نمیگیره به شما ماله 1 ماه باقی مونده از سرویس رو میدیم(اونم با منت) در حالی که (45 روزمونده نه یه ماه)
من روز دوم گفتم سرعتم فلانه گفتن نگران نباش درستش می کنیم اگه نشد سرویس و تغییر می دیم و پولتو پس می گیری این امروزو فردا شد 45 روز و پولم که پرید
جالب اینجاست 45 روز باقی مونده گرد شد به 30 روز
20/3هزار گرد شد به 6 هزار تومان
همیشه حق با مکس نت است حتی اگر خلاف ان ثابت شود

100 دفعه من تو همین تاپیک گفتم اینا واسه دزدی اومدن آ.غ کسی گوش نکرد، اینم آخر و عاقبتش.
سر قضیه بالا بودن پینگ یه جواب درست و حسابی به ناصر هم ندادن، هر روز وعده میدادن که درست میشه ولی بعد از چند ماه یه حرکتی کردن.
مکس دزد همینه که می بینید.البته مخابرات هم دست کمی از مکس نداره ولی لااقل اینطوری با آدم رفتار نمیکنن،البته انصافا مخابرات حساب و کتابش درسته،نه از زمان قرارداد میزنه نه اینکه حجم رو اینور اونور میکنن، ماه قبل که تمدید کردم و 3 گیگ حجم گرفتم 75 مگ هم خودشون فی سبیل الله بهم دادن. امروز صبح هم زنگ زدن خونه و یادآوری میکردن که آخر ماه قرارداد تموم میشه و میتونم آنلاین شارژ کنم که منم گفتم زحمت نکشید خودم میدونم

milad_heartsick
18-12-2011, 13:05
100 دفعه من تو همین تاپیک گفتم اینا واسه دزدی اومدن آ.غ کسی گوش نکرد، اینم آخر و عاقبتش.
سر قضیه بالا بودن پینگ یه جواب درست و حسابی به ناصر هم ندادن، هر روز وعده میدادن که درست میشه ولی بعد از چند ماه یه حرکتی کردن.
مکس دزد همینه که می بینید.البته مخابرات هم دست کمی از مکس نداره ولی لااقل اینطوری با آدم رفتار نمیکنن

میخواستم همون لحظه تخلیه کنم ولی نکردم اخه 45 روز م از اونطرف می رفت تو پاچم بعد اتمام دوره حتما تخلیه می کنم

chaparman
18-12-2011, 13:32
من هم از مکس نت ارومیه ای دی اس ال دارم 128 نامحدود . مدام قطع وصل ! الان هم پینگ میگیرم از 4.2.2.4 نشون میده 634 ! زنگ می زنم مدام میگه نویز داری !

پیشنهادی دارم قرار بزاریم همه یه روز یه جا جمع بشیم با هم بریم شرکتش برگشت بزنیم . با هم که بشیم می تونیم حقمون رو پس بگیریم . هرکس مایل بود اعلام کنه

IVAN
18-12-2011, 13:46
من هم از مکس نت ارومیه ای دی اس ال دارم 128 نامحدود . مدام قطع وصل ! الان هم پینگ میگیرم از 4.2.2.4 نشون میده 634 ! زنگ می زنم مدام میگه نویز داری !

پیشنهادی دارم قرار بزاریم همه یه روز یه جا جمع بشیم با هم بریم شرکتش برگشت بزنیم . با هم که بشیم می تونیم حقمون رو پس بگیریم . هرکس مایل بود اعلام کنه
من هم پینگ گرفتم بالای 600 بود! در مورد نظرتون فکر بدی نیست. اگه چندنفر باشین و هم زمان برین شرکت مطمئنا نتیجه بهتری میگیرید
متاسفانه من فوقش یک ماه اینجام و بعد میرم یه شهر دیگه و این دوره آخر هست که از این شرکت سرویس میگیرم و دیگه زیاد برام مهم نیست!
مخابرات سرویسای خوبی میده قیمتش هم (نسبت به شرکتهای دیگه) بهتره بنظرم تخلیه کنید و از اونجا سرویس بگیرید

chaparman
18-12-2011, 14:21
من هم پینگ گرفتم بالای 600 بود! در مورد نظرتون فکر بدی نیست. اگه چندنفر باشین و هم زمان برین شرکت مطمئنا نتیجه بهتری میگیرید
متاسفانه من فوقش یک ماه اینجام و بعد میرم یه شهر دیگه و این دوره آخر هست که از این شرکت سرویس میگیرم و دیگه زیاد برام مهم نیست!
مخابرات سرویسای خوبی میده قیمتش هم (نسبت به شرکتهای دیگه) بهتره بنظرم تخلیه کنید و از اونجا سرویس بگیرید

ممنون برای پاسخ شما
به نظر من شما هم باید با ما همراه بشید و با هم بریم حقمون رو پس بگیریم . ما ارومیه ای ها همین کارها رو کردیم که حقمون رو همه شرکت ها ....
الان تبریز مکس نت کیفیتش از ارومیه بهتره دلیلش هم مشخصه تبریزی ها میریزن شرکتش رو به آتیش میکشن اگر کیفیتشون مثل ارومیه باشه

اگر مایل بودید یه جا تو ارومیه قرار بزاریم چند نفر دیگه هم پیدا کنیم بریم شرکتش رو ....:27:

urumchi
18-12-2011, 14:51

من این پیشنهاد رو حدود 4 - 3 ماه پیش دادم ولی هیچ خبری نشد، منم از دوستان میخوام که حتما این کارو بکنن تا مکس دزد فکر نکنه اینجا هر کاری دلشون بخواد میتونن بکنن و صدای کسی هم در نمیاد.

پس واجب شد یه گودبای پارتی بگیریم واست

chaparman
18-12-2011, 15:03
من این پیشنهاد رو حدود 4 - 3 ماه پیش دادم ولی هیچ خبری نشد، منم از دوستان میخوام که حتما این کارو بکنن تا مکس دزد فکر نکنه اینجا هر کاری دلشون بخواد میتونن بکنن و صدای کسی هم در نمیاد.

پس واجب شد یه گودبای پارتی بگیریم واست

شدیم دو نفر. از دوستان دیگه کسی هست بیاد بریم مکس نت ارومیه پولمون رو پس بگیریم؟

urumchi
18-12-2011, 15:05
شدیم دو نفر. از دوستان دیگه کسی هست بیاد بریم مکس نت ارومیه پولمون رو پس بگیریم؟

نه من که از مخابرات اکانت دارم ولی واسه بیشتر شدن تعداد لازم باشه میام ولی اونجا بپرسن مشکل من چیه اونوقت منم میشم اینجوری :43:
راستی آواتارت خیلی شبیه مسئول فروش مکس نتِ!

ittools
18-12-2011, 17:13
صفحه قبل موند :27:

سلام
یکی از دوستان میتونه گزینه های این عکس رو یه توضیح بده مثلا گزینه ها چه چیزهایی رو نشون میده و کدوم یکی از گزینه ها بالاتر یا پایین تر باشه بهتره . یکی هم اینکه میشه فهمید خط من نویز داره یا نه ؟

در ضمن قبلا تو روتر مودم یه بخشی بود که مدت وصل بودن اینترنت رو به ساعت و دقیقه نشون میداد ولی الان مودم تی پی لینک جدید من دیگه اون قسمت رو نداره ولی قدیمی داشت چه چوری میشه این مدت وصل بودن رو دید آیا راهی وجود داره ؟
ممنون از همگی :11:

fsh_num7
18-12-2011, 17:36
snr یعنی نویزی که تو خطت هست هرچه قدر این عدد بالاتر باشه کیفیت بهتر میشه الان واسه شما زده 9.8 که نسبتا بدک نیست

line Attenuation هم فاصله شما با مخابراته که هرچه قدر این عدد کمتر باشه بهتر که ماله شما خیلی بده باید بین 20 تا 30 باشه که بشه گفت خوبه مثلا واسه من زده 18
سوالی داشتی بپرس موفق باشی

chaparman
18-12-2011, 17:47
نه من که از مخابرات اکانت دارم ولی واسه بیشتر شدن تعداد لازم باشه میام ولی اونجا بپرسن مشکل من چیه اونوقت منم میشم اینجوری :43:
راستی آواتارت خیلی شبیه مسئول فروش مکس نتِ!

خوب بد شد یکی شما رو پیدا کرده بودم اون هم که هیچی
نه این عکس خودمه :31: نفوذی مکس نت نیستم :21: ببینید می تونید بقیه هم شهری ها رو متقاعد کنید بریم شرکت مکس نت رو به آتیش بکشیم؟:27:

کیفیت مخابرات چطوره؟شاید هم هم از مخابرات بگیرم

Gune Baxan
18-12-2011, 19:19
خوب بد شد یکی شما رو پیدا کرده بودم اون هم که هیچی
نه این عکس خودمه :31: نفوذی مکس نت نیستم :21: ببینید می تونید بقیه هم شهری ها رو متقاعد کنید بریم شرکت مکس نت رو به آتیش بکشیم؟:27:

کیفیت مخابرات چطوره؟شاید هم هم از مخابرات بگیرم

من هستم، البته بعدش باید بریم مخابرات رو هم به آتیش بکشیم. :31:

chaparman
18-12-2011, 23:36
من هستم، البته بعدش باید بریم مخابرات رو هم به آتیش بکشیم. :31:

یعنی نت مخابرات هم بله ... ؟:13:

Gune Baxan
19-12-2011, 09:53
یعنی نت مخابرات هم بله ... ؟:13:

اورمیه رو که دوستان گویا راضی هستند، ولی تو خوی بله!

ARAM44
19-12-2011, 15:07
اورمیه رو که دوستان گویا راضی هستند، ولی تو خوی بله!

Gune Baxanجان اینجا یه جوی پیش اومده از بس این مکس نت و رسانت وضعشون خرابه به هرکی میگی میگه بابا 100 رحمت به مخابرات هیچکس دلش نمی خواهد بهشون ناخونک بزنه اما من اون روز رفتم پیش اقای *** بهش یه چیزایی گفتم از خجالت اب شدن رفتن زیر زمین گفتم اگه نرم خیال میکنن هیچی حالیمون نیست از اون موقع یک چند تا تحولی که شده یکی ip conflict ها درست شده و دیگه اینکه هم به تلفنها جواب میدن و هم یه کم زودتر از قبل تلفونهارو برمیدارن :46:

Gune Baxan
19-12-2011, 16:41
Gune Baxanجان اینجا یه جوی پیش اومده از بس این مکس نت و رسانت وضعشون خرابه به هرکی میگی میگه بابا 100 رحمت به مخابرات هیچکس دلش نمی خواهد بهشون ناخونک بزنه اما من اون روز رفتم پیش اقای *** بهش یه چیزایی گفتم از خجالت اب شدن رفتن زیر زمین گفتم اگه نرم خیال میکنن هیچی حالیمون نیست از اون موقع یک چند تا تحولی که شده یکی ip conflict ها درست شده و دیگه اینکه هم به تلفنها جواب میدن و هم یه کم زودتر از قبل تلفونهارو برمیدارن :46:

آره خوب، انتخاب ما شده انتخاب بین بد و بدتر. تا حالا من هر چی زنگ زدم جواب دادن، ولی همیشه جوابشون اینه که "اینجا مشکلی نیست، سیستمتون رو چک کنید."

urumchi
19-12-2011, 19:18
همیشه جوابشون اینه که "اینجا مشکلی نیست، سیستمتون رو چک کنید."

اینجاست که باید به اون طرف گفت خوب الاغ جون منم میدونم که اونجا همیشه همه چیز خوبه و مشکلی نیست!!!
مساله اینه که چرا پینگ و سرعت از مخابرات تا مودم ما اینطوری بهم میریزه؟

من یه کمی با تنظیمات مودم ور رفتم، چند تا کار انجام دادم،حالا پینگ 4.2.2.4 واسه من خیلی خوبه حدود 200ms
در یک فرصت مناسب بصورت تصویری آموزشش رو میذارم اینجا،انشاالله که به درد دوستان بخوره

کسی می دونه از کجا میشه فهمید یه IP در شبکه دینامیکِ یا استاتیک؟؟؟

ARAM44
19-12-2011, 20:53
اینجاست که باید به اون طرف گفت خوب الاغ جون منم میدونم که اونجا همیشه همه چیز خوبه و مشکلی نیست!!!
مساله اینه که چرا پینگ و سرعت از مخابرات تا مودم ما اینطوری بهم میریزه؟

من یه کمی با تنظیمات مودم ور رفتم، چند تا کار انجام دادم،حالا پینگ 4.2.2.4 واسه من خیلی خوبه حدود 200ms
در یک فرصت مناسب بصورت تصویری آموزشش رو میذارم اینجا،انشاالله که به درد دوستان بخوره

احسنت urumchi جان اگه بتونید اینکار رو بکنیدخیلی خوب میشه مثل اینکه 100 دفعه رفتید مکه برگشتید ملت بیچاره این همه پول میدن اینم سرویس دهیشونه لااقل با یک کمی دستکاری در تنظیمات مودم مثل بهینه سازی ارسال پاکت ها شاید بتونیم اندکی وضعیت نت رو بهتر کنیم اگه نرم افزاری هم بود که تونسته امتهانش رو خوب پس بده اونو معرفی کنید تا دوستان استفاده کنند چه صوابی از این بالاتر استاد . :)

ARAM44
19-12-2011, 22:04
کسی می دونه از کجا میشه فهمید یه IP در شبکه دینامیکِ یا استاتیک؟؟؟[/QUOTE]

اي پي استاتيك(Static IP) آي پي هست كه در هر بار اتصال به اينترنت ثابت ميماند. براي داشتن اين نوع اي پي بايستي اين نوع سرويس را از ISP خود درخواست نماييد و احتمالا هزينه بر خواهد بود.

آي پي ديناميك (Dinamic IP) كه اكثريت مردم از اين نوع اي پي استفاده ميكنند در هر بار اتصال به اينترنت تغيير مي‌كند.

به اینترنت وصل شوید و با دستور ipconfig ای پی تون رو چک کنید و سپس دیسکانکت شوید و دوباره بعد از وصل شدن با دستور msconfig ای پی تون رو چک کنید اگه فرقی کرد به احتمال زیاد ایپی تون دینامیک هست اگه فرقی نکرد یعنی تو مخابرات هوای شما رو دارن و بهتون ای پی استاتیک دادند که با حال و اوصاف کنونی خیلی خیلی بعیده

urumchi
19-12-2011, 22:12
اي پي استاتيك(Static IP) آي پي هست كه در هر بار اتصال به اينترنت ثابت ميماند. براي داشتن اين نوع اي پي بايستي اين نوع سرويس را از ISP خود درخواست نماييد و احتمالا هزينه بر خواهد بود.

آي پي ديناميك (Dinamic IP) كه اكثريت مردم از اين نوع اي پي استفاده ميكنند در هر بار اتصال به اينترنت تغيير مي‌كند.

به اینترنت وصل شوید و با دستور ipconfig ای پی تون رو چک کنید و سپس دیسکانکت شوید و دوباره بعد از وصل شدن با دستور msconfig ای پی تون رو چک کنید اگه فرقی کرد به احتمال زیاد ایپی تون دینامیک هست اگه فرقی نکرد یعنی تو مخابرات هوای شما رو دارن و بهتون ای پی استاتیک دادند که با حال و اوصاف کنونی خیلی خیلی بعیده

بله منم همه اینایی که نوشتین رو میدونستم منظورم اینه که از کجا میشه فهمید یه آی پی مثل 2.187.64.1 استاتیکِ یا دینامیک؟ ISP ها یه رنج آی پی میخرن و همونارو به مشترکاشون میدن،حالا یه نفر هم استاتیک بخواد باز هم از همون آی پی ها بهش میدن. کلا من که بعید میدونم کسی خارج از ISP بتونه اینو متوجه بشه

ittools
19-12-2011, 22:13
تو مودم های قدمی تر یه بخشی بود که به دقیقه و ساعت زمان وصل بودن به اینترنت رو تو روتر مودم نشون میداد ولی الان هر چی میگردم تو مودم جدید نیست میشه با دستوری تو داس به این زمان دسترسی داشت یا نه راهی نیست ؟
:11:

urumchi
19-12-2011, 22:21
تو مودم های قدمی تر یه بخشی بود که به دقیقه و ساعت زمان وصل بودن به اینترنت رو تو روتر مودم نشون میداد ولی الان هر چی میگردم تو مودم جدید نیست میشه با دستوری تو داس به این زمان دسترسی داشت یا نه راهی نیست ؟
:11:

کارت شبکه نشون نمیده؟

ittools
20-12-2011, 00:24
کارت شبکه نشون نمیده؟
چرا سعید جان نشون میده یعنی میگی همون زمان وصل بودن اینترنته ؟ اگه اینطوری باشه که قطعی های من تا حدودی رفع شده از جمعه هم وضعیت خیلی بهتر شده . فقط یه مشکلی که هست برای من SNR Margin حدودای 9 یا 10 میده بعضی اوقات هم 6 که با مکس نت حرف میزدم میگفت باید روی 20 باشه در حقیقت مشکل من نویز تلفنه . نمیدونم چیکار باید بکنم حتی پورت مخابرات رو هم عوض کردن ولی فایده نداشته

ARAM44
20-12-2011, 00:25
بله منم همه اینایی که نوشتین رو میدونستم منظورم اینه که از کجا میشه فهمید یه آی پی مثل 2.187.64.1 استاتیکِ یا دینامیک؟ ISP ها یه رنج آی پی میخرن و همونارو به مشترکاشون میدن،حالا یه نفر هم استاتیک بخواد باز هم از همون آی پی ها بهش میدن. کلا من که بعید میدونم کسی خارج از ISP بتونه اینو متوجه بشه

بلی کاملا حق با شماست الان داشتم با یکی از دوستهام صحبت میکردم ایشون هم حرف شما رو تایید کرد گفت که

Static بودن يا Dynamic بودن IP كاربران به نوع تعريف و نوع سرويسي هست كه ISP انجام مي‌دهد (به قول شما یه چند

تا ای پی خریدن از همونها بهمون میدن در واقع غیر از اون چند تا ای پی چیز دیگه ای بهمون نمیدن چرخه دور اون چند تا

ای پی هست اما ایشون گفتند که ادرس ای پی سایتها 100 استاتیک هست

ARAM44
20-12-2011, 00:31
چرا سعید جان نشون میده یعنی میگی همون زمان وصل بودن اینترنته ؟ اگه اینطوری باشه که قطعی های من تا حدودی رفع شده از جمعه هم وضعیت خیلی بهتر شده . فقط یه مشکلی که هست برای من SNR Margin حدودای 9 یا 10 میده بعضی اوقات هم 6 که با مکس نت حرف میزدم میگفت باید روی 20 باشه در حقیقت مشکل من نویز تلفنه . نمیدونم چیکار باید بکنم حتی پورت مخابرات رو هم عوض کردن ولی فایده نداشته

شما splitter رو کجا وصل کردین کنار مودمه یا دم در ورودیه خونه است؟

urumchi
20-12-2011, 00:56

البته کارت شبکه از زمان روشن شده مودم ساعت مینداره،حالا ممکنه شما مودم رو روشن کنید بعد از 1 ساعت کانکت بشید. برای PPPoE چیزی به ذهنم نمیرسه جز کنترل پنل اکانت

بلی کاملا حق با شماست الان داشتم با یکی از دوستهام صحبت میکردم ایشون هم حرف شما رو تایید کرد گفت که Static بودن يا Dynamic بودن IP كاربران به نوع تعريف و نوع سرويسي هست كه ISP انجام مي‌دهد (به قول شما یه چند تا ای پی خریدن از همونها بهمون میدن در واقع غیر از اون چند تا ای پی چیز دیگه ای بهمون نمیدن چرخه دور اون چند تا ای پی هست اما ایشون گفتند که ادرس ای پی سایتها 100 استاتیک هست

نه من با سایت کاری ندارم،اونکه مشخص باید استاتیک باشه، بحث بر سر اینه که آیا میشه تشخیص داد فلان آی پی استاتیکِ یا دینامیک؟ من که چیزی به ذهنم نمیرسه، بطور منطقی از بیرون isp نشدنیه اینکار، اساسا همه آی پی ها استاتیک هستن البته برای isp ؛ که با پرداخت هزینه میشه یک یا چند آی پی رو برای مدت مشخصی مال خود کرد.

ARAM44
20-12-2011, 01:31
نه من با سایت کاری ندارم،اونکه مشخص باید استاتیک باشه، بحث بر سر اینه که آیا میشه تشخیص داد فلان آی پی استاتیکِ یا دینامیک؟ من که چیزی به ذهنم نمیرسه، بطور منطقی از بیرون isp نشدنیه اینکار، اساسا همه آی پی ها استاتیک هستن البته برای isp ؛ که با پرداخت هزینه میشه یک یا چند آی پی رو برای مدت مشخصی مال خود کرد.

حدودا یک چند روزی میشه باز سیستم اکثر دوستها در اینجا ip confilict میده من خودم ای پی دستی دادم درست شد تو سیستم یکی از دوستها هرچه از سری 192.255 میدادیم فرقی نمی کرد باز همون پیام میومد تا اینکه 192.256.70.70 رو دادم ظاهرا که پیام نمیده ولی خودش میگه دو سه روز دیگه باز ارور میده بازم باید ای پی بدیم فکر می کنید این مساله با مورد بالا ارتباطی داشته باشه؟

urumchi
20-12-2011, 01:50
حدودا یک چند روزی میشه باز سیستم اکثر دوستها در اینجا ip confilict میده من خودم ای پی دستی دادم درست شد تو سیستم یکی از دوستها هرچه از سری 192.255 میدادیم فرقی نمی کرد باز همون پیام میومد تا اینکه 192.256.70.70 رو دادم ظاهرا که پیام نمیده ولی خودش میگه دو سه روز دیگه باز ارور میده بازم باید ای پی بدیم فکر می کنید این مساله با مورد بالا ارتباطی داشته باشه؟

نه ربط مستقیم به اون موضوع نداره ولی به سیستم آی پی دادن مخابرات کاملا مربوطه

مخابرات رنج آی پی که خریده از 2.187.36.1 شروع میشه تا 2.187.63.254 که این تعداد آی پی حدود 6000 کاربر رو بطور همزمان ساپورت کنه و برای جبران کم اومدن آی پی از NAT استفاده می کنن. البته منم اطلاعات دقیقی ندارم فقط در همین حد میدونم که NAT برای کاهش هزینه ها و جبران کمبود آی پی در شبکه مخابرات استفاده میشه و ارور ip conflict مربوط به تداخل آی پی ها در شبکه میشه

وقتی مودم رو میذارم رو حالت بریج ارور ip conflict میده، مخصوصا رو ویندوز xp حسابی اعصاب آدم رو خرد میکنه ضمن اینکه رو حالت بریج DC هم خیلی زیاد میشه و پینگ هم بشدت میره بالا،رو ویندوز سون همون ارور رو میده البته خیلی کمتر میشه نسبت به xp ولی همچنان DC شدن مکرر و پینگ بالا پابرجاست.

اما رو حالت PPPoE همه چیز عالیه،نه پینگ میره بالا،نه DC میشه نه ارور ip conflict میده.

من بشدت به این نیاز داشتم تا کانکت شدن به اینترنت دست خودم باشه یعنی هر وقت دلم خواست وصل بشم هر وقتم دلم خواست قطعش کنم، برای همین میزاشتم رو بریج اما اتفاقی حالت کانکشن دستی وقتی که مودم رو حالت PPPoE هست رو پیدا کردم و از اون موقع اصلا بریج نمی کنم

ARAM44
20-12-2011, 02:24

مخابرات رنج آی پی که خریده از 2.187.36.1 شروع میشه تا 2.187.63.254 که این تعداد آی پی حدود 6000 کاربر رو بطور همزمان ساپورت کنه و برای جبران کم اومدن آی پی از NAT استفاده می کنن. البته منم اطلاعات دقیقی ندارم فقط در همین حد میدونم که NAT برای کاهش هزینه ها و جبران کمبود آی پی در شبکه مخابرات استفاده میشه و ارور ip conflict مربوط به تداخل آی پی ها در شبکه میشه

وقتی مودم رو میذارم رو حالت بریج ارور ip conflict میده، مخصوصا رو ویندوز xp حسابی اعصاب آدم رو خرد میکنه ضمن اینکه رو حالت بریج DC هم خیلی زیاد میشه و پینگ هم بشدت میره بالا،رو ویندوز سون همون ارور رو میده البته خیلی کمتر میشه نسبت به xp ولی همچنان DC شدن مکرر و پینگ بالا پابرجاست.

اما رو حالت PPPoE همه چیز عالیه،نه پینگ میره بالا،نه DC میشه نه ارور ip conflict میده.

من بشدت به این نیاز داشتم تا کانکت شدن به اینترنت دست خودم باشه یعنی هر وقت دلم خواست وصل بشم هر وقتم دلم خواست قطعش کنم، برای همین میزاشتم رو بریج اما اتفاقی حالت کانکشن دستی وقتی که مودم رو حالت PPPoE هست رو پیدا کردم و از اون موقع اصلا بریج نمی کنم

دستت درد نکنه حسابی خجالتمون دادی پس بهتره برای خلاصی از این همه مصائب به بچه ها بگم همه مودمهاشون رو در حالت pppoe تنظیم کنن من که حدود یک هفته میشه روی pppoe کار می کنم هم پینگم پایین اومده هم زود کانکت میشه اون روز که رفته بودم مخابرات رفتم پیش رییس شبکه برادر دوستمه از ایشون پرسیدم الان مشترکان مخابرات تو خوی چند نفرند گفت بالای 4500 نفر از تعجب خشکم زد پارسال همین موقع تازه adsl مخابرات خوی راه افتاده بود اون موقع پرسیدم گفت 100 نفر ثبت نام کردند فقط همون 2 ماه اذر و دی لذت adsl رو چشیدیم از بهمن 89 سرعت یواش یواش کم شد تا حالا که شده اب باریکه نمیخام زیاد مزاحم بشم اگه امری نیست شب به خیر میگم

SALAR45
20-12-2011, 10:00
آقایون من وقتی با utorrnet فایلی رو دان میکنم سرعت از 5 kb بالا نمیره :41:
مال شما هم اینجوریه یا نه؟؟؟
کلا این فایل های torrent سرعتشون کمه یا ایراد از ماست؟؟؟:13:

Gune Baxan
20-12-2011, 10:17
آقایون من وقتی با utorrnet فایلی رو دان میکنم سرعت از 5 kb بالا نمیره :41:
مال شما هم اینجوریه یا نه؟؟؟
کلا این فایل های torrent سرعتشون کمه یا ایراد از ماست؟؟؟:13:

سرعت دانلود در تورنت بستگی به چیزهای زیادی داره، ولی در کل سرعت دانلود در تورنت از سرعت دانلود یک فایل از سرور مستقیم پایین تره.
این تاپیک توضیحات خوبی در مورد تورنت داره:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ittools
20-12-2011, 11:56
اصلا نمیدونم چرا سرعت دانلود من اینقدر پایینه و سرعت آپلود اینقدر خوب :41:

urumchi
20-12-2011, 12:58
اصلا نمیدونم چرا سرعت دانلود من اینقدر پایینه و سرعت آپلود اینقدر خوب

مطمئن باش مشکل از مکس نتِ چون هر تغییری در پهنای باند فقط و فقط به isp مربوط میشه،اگر زنگ زدی گفتن نویز داری و... بدون که دارن اساسی می پیچونن چون نویز فقط روی پینگ و dc تاثیر میذاره و هیچ تاثیری روی کم و زیاد شدن پهنای باند نمیتونه بذاره.

ساعت 15:30

C:\Users\SMN>ping 4.2.2.4
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=188ms TTL=239
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=189ms TTL=239
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=187ms TTL=239
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=193ms TTL=239

Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Minimum = 187ms, Maximum = 193ms, Average = 189ms

C:\Users\SMN>ping google.com
Pinging google.com [173.194.35.243] with 32 bytes of data:
Reply from 173.194.35.243: bytes=32 time=111ms TTL=52
Reply from 173.194.35.243: bytes=32 time=111ms TTL=52
Reply from 173.194.35.243: bytes=32 time=110ms TTL=52
Reply from 173.194.35.243: bytes=32 time=110ms TTL=52

Ping statistics for 173.194.35.243:
Minimum = 110ms, Maximum = 111ms, Average = 110ms

C:\Users\SMN>ping gmail.com
Pinging gmail.com [173.194.70.19] with 32 bytes of data:
Reply from 173.194.70.19: bytes=32 time=186ms TTL=41
Reply from 173.194.70.19: bytes=32 time=186ms TTL=42

Ping statistics for 173.194.70.19:
Minimum = 186ms, Maximum = 186ms, Average = 186ms

C:\Users\SMN>ping tabnak.ir
Pinging tabnak.ir [87.107.68.98] with 32 bytes of data:
Reply from 87.107.68.98: bytes=32 time=60ms TTL=50

Ping statistics for 87.107.68.98:
Minimum = 60ms, Maximum = 60ms, Average = 60ms

Xpan
20-12-2011, 17:55

--------------------
با سلام
مشکل شما دلایل متعددی میتونه داشته باشه مثل:
- اشغال بودن پهنای باندمشترک در زمان تست(آنتی ویروس-آپدیت سیستم عامل-آپدیت adob acrobatو ......)
-پر شدن پهنای باند بین مراکز مخابراتی از مرکز سمت مشترک تا مرکز core
-اعمال QOS یا فیلتر ... روی پورت / پروتکل در زمان تست
و .....
اما
در اکثر مواقع
دلیل اینکه سرعت دانلود شما کم هستش میتونه این باشه که پهنای باند isp شما پر شده ، چون در isp ها معمولا پهناب یاند ارسال بسیار کمی مصرف میشه (یعنی اگه یک isp کل پهنای باند مصرفیش 80 مگابیت باشه ، فقط 20 مگابیت send داره ) .معمولا وقتی پهنای باند پر میشه یوزر دانلودش با سرعت کمه ولی آپلودش با سرعت بالاس چون عملا پهنای باند برای send پر نشده.
امیدوارم با این حرف من با شرکت isp تون درگیر نشین!
موفق باشید

ittools
20-12-2011, 18:42
--------------------
با سلام
مشکل شما دلایل متعددی میتونه داشته باشه مثل:
- اشغال بودن پهنای باندمشترک در زمان تست(آنتی ویروس-آپدیت سیستم عامل-آپدیت adob acrobatو ......)
-پر شدن پهنای باند بین مراکز مخابراتی از مرکز سمت مشترک تا مرکز core
-اعمال QOS یا فیلتر ... روی پورت / پروتکل در زمان تست
و .....
اما
در اکثر مواقع
دلیل اینکه سرعت دانلود شما کم هستش میتونه این باشه که پهنای باند isp شما پر شده ، چون در isp ها معمولا پهناب یاند ارسال بسیار کمی مصرف میشه (یعنی اگه یک isp کل پهنای باند مصرفیش 80 مگابیت باشه ، فقط 20 مگابیت send داره ) .معمولا وقتی پهنای باند پر میشه یوزر دانلودش با سرعت کمه ولی آپلودش با سرعت بالاس چون عملا پهنای باند برای send پر نشده.
امیدوارم با این حرف من با شرکت isp تون درگیر نشین!
موفق باشید

اطلاعات خیلی خوبی بود ممنونم :11:
نه بابا درگیری کجا بود میسوزیم و صدامون هم درنمیاد :13:
قضیه نویز خط من خیلی جالب شده الان شده 16 ! آخه نویز خط مگه اینقدر تغییر میکنه چند روز پیش حدودای 6 بود حتی یه بار منفی شد :18:

این از سرعت که به نسبت الان بهتر شده

Xpan
20-12-2011, 19:30

------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------
با سلام

لازمه چند نکته رو یاد آوری کنم:

1- بر اساس مصوبه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تمامی سروس دهندگان اینترنتی بایستی از ip هایی Public ( که اشتباها به ip Valid مشهور شده) برای مشترکین استفاده کنن که شرکت مخابرات آ غربی در بعضی موارد برای مشترکین ADSL از ip های Private استفاده میکنه به دلیل خصیص بازی . یعنی عملا قانون شکنی میکنه ( همون طوری که خارج از ظرفیت پهنای باند موجود هم میفروشه )
حالا دلیل این قانون:

با ip public مشترک قابل ردیابی است و فعالیتش در اینترنت قابل پیگیری در صورت وجود شکایت .
اما با ip private یا همون nat همه مشترکین با یک ip به اینترنت دسترسی دارن و عملابه سختی میشه یوزر رو ردگیری کرد!ولیی غیر ممکن هم نیست.
پس دوستان ip private به نفع تون هست - هرچند امنیتتونم میاد پاین.
و مشکل ip conflict به این قضیه ربطی نداره ( پایین مفصلا نوشتم که چرا ip conflict پیش میاد)

2- این ip های Public میتوانند به صورت استاتیک ( یعنی همیشگی- مثلا شما مراجعه میکنین به isp و یکip میگیرین برای 1 سال ) یا به صورت دینامیک (یعنی کاربر هر لحظه که به isp متصل میشه یک ip تصادفی میگیره و تا زمانی که اتصال برقراره اون ip مال کاربر هست ) .
پس در ip static هر بار که وصل میشید ip ثابت هست و عوض نمیشه (ثابت هست)
در ip dynamic هر زمان وصل شدید ip دیگری میگیرید.(ip متغیر هست)
برای تست این که ip استاتیک دارید یا دینامیک ، باید اول ip خود تون رو یادداشت کنین بعد مودم رو ریستارت کنین ، اگر ip عوض شد یعنی ip شما دینامیکه و اگر ثابت بود عینی استاتیکه.

*******مهم*********:
3-اگر ip های مودم adsl شما با مشترکین دیگر تداخل دارد نگران هیچ چیز نباشید ! مشکل از سمت مخابرات و پیکره بندی نادرست DSLAM و BRAS در مراکز مخابراتی میباشد که isolation یا تگ vlan به درستی زده نمیشود و مشکل پیش میاد.
در حالت نرمال بین شما و روتر RAS یک ایزولاسیون وجود داره که عموما با Vlan اجرا میشه در dslam ، اما ایجوری که شما میگین ، ظاهرا در dslam های مخابرات این ازولاسیون انجام نمیشه و کل دو سه هزار تا یوزر مثل اینکه در یک شبکه هستند.
به زبان ساده: اصولا از هر یوزر تا روتر، یک شبکه مجزا از سایر یوزرها ، ایجاد میشه ، اما در مخابرات و وضعیت فعلی که شما میگین ، همه یوزرها در یک شبکه هستند ، مثل یک کافی نت خیلی بزرگ یا یه سویچ 2000 پورت!
انصافا مشکل باحالی بود اونم تو شرکت معظم و عریض و طویل مخابرات استان آذربایجان غربی با این همه تیم و اکیپ فنی زبده!!!!

اگر منظورتون این بود که از کجا بفهمیم ip ما public هست یا private ، اونهم روشهای تست داره که اگر بخواین توضیح میدم(خسته شدم فارسی تایپ کردن سخته)

Xpan
20-12-2011, 20:28
اطلاعات خیلی خوبی بود ممنونم :11:
نه بابا درگیری کجا بود میسوزیم و صدامون هم درنمیاد :13:
قضیه نویز خط من خیلی جالب شده الان شده 16 ! آخه نویز خط مگه اینقدر تغییر میکنه چند روز پیش حدودای 6 بود حتی یه بار منفی شد :18:

این از سرعت که به نسبت الان بهتر شده

با سلام
( اگر غلط املایی بود پوزش میخوام)
یعنی شما یه عامل نویز دارید اما بسته به زمان یا اتفاق خاصی عامل نویز تقویت یا تضعیف میشه . باید تلاش کنید عامل نویز رو از بین ببرید.
اول باید عامل نویز رو پیدا کنین :

مودمتون رو ببرید جایی که سیم تلفن رو تحویل دادن ( دم در یه سیم از کافو اومده ) ورودی ساختمان و از اونجا تست بگیرید ببینید چند سینک میشه و نویز چقدره، اینجوری معلوم میشه مشکل داخلی دارید یا از خطتون هست ، اگر از خطتون بود به isp بگین پورت عوض کنن و .. شاید شاید شاید مشکل حل شد!!!!

اگر مشکل داخلی بود : سیم تلفن رو کاملا از سیمهای دیگه سوا کنید .
توجه*******:
اثر القایی سیم آنقدر بالا هست که اگر دو زوج سیم رو به هم بتابونید میتونید از هر دو تا سینک بگیرید ( یعنی در هر دو تا زوج سیم ADSL بگیرید)

موارد زیر هم مهمه:
- اسپلیتر خراب - گوشی خراب متصل به مدار
تابیده شدن زوج سیم مسی به زوج دیگری که آن زوج سیم دارای نویز یالا هست یا روش مودم lised سینک شده ( این سمت یوزر ممکن نیست و سمت MDF مخابرات شاید پیش بیاد)
و ....
در حالت کلی سیگنال dsl خیلی حساس هست به عوامل الکترو مغتاطیسی

اینها دلایل فنی بودن ، دلایل غیر فنی هم هستند که بیشتر به روان شناسی اجتماعی و جامعه ما ربط داره نه موارد فنی :

شبکه لایه 2 ای شما از مودم تا DSLAM مسیری رو طی میکنه که در این مسیر بیش از 10 نود ( دستگاه یا اتصالات) مثل حوزچه توزیع و تقسیم - کافو نوری - mdf و .... وجود دارند که هر روز تعداد زیادی نفرات فنی و غیر فنی اعم از سیم بان - نصاب- کارشناس- مدیر -حتی رئیس با اکیپهای مختلف جهت عملیات دایری -نصب -جمع آوری یا نگهداری یا برگردان دارن سیم ها و کابلها و تجهیزات رو نوازش میکنن. چون این نوازشها بر اساس آخرین تکنولوژی های روز دنیا (چین) و آخرین آموزشها رو به صورت غیر حضوری (همون کشور چین ) دیده اند ، ممکن هست خطوط شما دچار اندکی نویز یا حتی قطع شدن بشه ، شکیبا باشید !

در ضمن یک قسمت خیلی مهم این قضیه سمت مخابراته و اونهم DSLAM
در دنیای امروزی DSLAM هایی هستند که در فاصله 5 کیلومتری 12 مگابیت در ثانیه سینک میشن و کلی امکانات تست و امنیت و نگهداری و ... دارن و ضریب نویز اندکی دارن (سیستمهای تشخیص و پوشانی نویز دارن) .!!!!!!
در همین حال ، dslam های هستند که در 1500 متر 2 مگ رو به سختی سینک میشن اونم با وضعیت افتضاح نویز و امنیت و ...( چون 10 سال پیش تولیدشون پایان یافته )
شایان ذکر است علاوه بر نوع DSLAM ، کانفیگ و پیکره بندی dslam هم یک تخصص جدا هست که در مخابرات اصولا تخصص و تجربه نیاز نیست و همه چیز بر اساس قاعده آزمون و خطا جلو میره و یک وسیله رو کافیگ میکنن ، اگه مشکل داشت ، خوب اونقدر تغییرات میدن تا درست کار کنه ، و این آزمون و خطا شاید 1-2 سال طول بکشه !

پس کلی متغیر، در کیفیت سرویس ADSL وجود داره.

تایپ فارسی شکنجه هست وگرنه بیشتر هم مینوشتم

x8800
20-12-2011, 20:50
SNR Margin من 43 iهست ! فکر کنم تو کل ایران کسی همچین نویزی نداره با این حال بازم پینگ آشغال هست و سرعت دانلود کم !

راستی سعید جان این پینگی که الان گذاشتی همیشه اینطوریه ؟ خیلی عالیه ها ! گوگل 110 !

ARAM44
20-12-2011, 21:51

fsh_num7
20-12-2011, 22:26
از بچه های اینجا کسی تو خطش نویز داشته زنگ زده باشه پورتشو عوض کنن تا بهتر بشه
واشه من نویز خططم طرف صبحا 8 یا 9 ولی شب که میشه میاد پایین میشه 6!!!!!!!!

ittools
21-12-2011, 00:20
Xpan عزیز اطلاعات خیلی جامع و مفیدی بود :11: متاسفانه مشکل از سیم کشی ساختمان نیست چون از دم در خونه هم که سیم مخابرات تا اونجا کشیده شده هم امتحان کردم ولی اصلا تاثیری نداشته حتی پورت رو هم تغییر دادم و باز بی فایده بود باید بسوزیم و بسازیم . یادم افتاد یه چیز جالب : هر موقع هوا سردتر میشه یا بارون میاد نویز بیشتر میشه به مخابرات هم گفتیم میگن هیچ مشکلی تو سیم کشی نیست !
باید بسوزیم و بسازیم
ممنون :40:

urumchi
21-12-2011, 01:51
SNR Margin من 43 iهست ! فکر کنم تو کل ایران کسی همچین نویزی نداره با این حال بازم پینگ آشغال هست و سرعت دانلود کم !

راستی سعید جان این پینگی که الان گذاشتی همیشه اینطوریه ؟ خیلی عالیه ها ! گوگل 110 !

تا ساعت 5 همه چیز بسیار خوب و عالی بود ولی برای نیم ساعت نت کلا قطع شد و بعد از اینکه دوباره وصل شد پینگ گوگل شد 200 ولی باقی سرورهایی که پینگ کرده بودم همون پینگ قبلی رو دادن.

fsh_num7
21-12-2011, 23:20

Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=196ms TTL=239
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=192ms TTL=239
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=194ms TTL=239

Minimum = 192ms, Maximum = 196ms, Average = 194ms

C:\Users\fsh>ping google.com

Pinging google.com [74.125.232.81] with 32 bytes of data
Reply from 74.125.232.81: bytes=32 time=117ms TTL=52
Reply from 74.125.232.81: bytes=32 time=116ms TTL=52
Reply from 74.125.232.81: bytes=32 time=118ms TTL=52
Reply from 74.125.232.81: bytes=32 time=119ms TTL=52

Ping statistics for 74.125.232.81:
Minimum = 116ms, Maximum = 119ms, Average = 117ms

fsh_num7
21-12-2011, 23:25
cFosSpeed توصیه میشه بچه ها

x8800
22-12-2011, 00:01

Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=192ms TTL=239
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=194ms TTL=239

Minimum = 192ms, Maximum = 196ms, Average = 194ms

C:\Users\fsh>ping google.com

Pinging google.com [74.125.232.81] with 32 bytes of data
Reply from 74.125.232.81: bytes=32 time=117ms TTL=52
Reply from 74.125.232.81: bytes=32 time=116ms TTL=52
Reply from 74.125.232.81: bytes=32 time=118ms TTL=52
Reply from 74.125.232.81: bytes=32 time=119ms TTL=52

Ping statistics for 74.125.232.81:
Minimum = 116ms, Maximum = 119ms, Average = 117ms

جناب میشه آی اس پی تو هم بگی ؟

ARAM44
22-12-2011, 01:23
سلام

شب یلدا (چله) را خدمت دوستان محترم x8800 fsh_num7 IVAN urumchi ittools Xpan SALAR45 Gune Baxan

chaparman milad_heartsick وسایر دوستانی که اسمشون خاطرم نیست و همچنین مدیران محترم فروم تبریک و

شادباش عرض می کنم :)

fsh_num7
22-12-2011, 16:49
جناب میشه آی اس پی تو هم بگی ؟

سلام عزیزم من 512 مخابرات

exreme
22-12-2011, 18:27
امروز از حدود ساعت 3 تا چند دقیقه پیش نت قطع بود و تازه وصل شده.
دوستان شما هم این مشکل رو داشتید؟

ittools
22-12-2011, 18:29
از دیشب اینترنت مکس نت قطع بود تا همین الان ! :41: این مکس نت پدرمون رو درآورد احتمالا بقیه پولم رو بگیرم برم اینترنت مخابرات شاید 256 گرفتم

ittools
22-12-2011, 18:52

x8800
22-12-2011, 19:46
مکس نت 24 ساعت تمام قطع ! پینگ برای گوگل : 500 !
فردا حتما باهاشون صحبت میکنم تا توجیه خنده دارشون رو بشنوم

=CYBER=
22-12-2011, 20:30
پارس آنلاین هم از دیشب قطع بود .
پینگ هم الان رو 600 هست .

urumchi
23-12-2011, 00:15
خوب شد ناصر و جناب Cyber پست زدن و منو از نگرانی بسیار شدید کمی در آوردن، امروز کلی وقت گذاشتم و هزینه کردم برای سیم کشی تلفن از دم در تا مودم،حدود 35 متر سیم خریدم و کلی هم دردسر کشیدم برای اینکار و وقتی که برای اولین بعد از سیم کشی وصل شدم 4.2.2.4 رو پینگ کردم دیدم زد 440ms !!! نزدیک بود سکته کنم،اینهمه هزینه و وقت صرف کردم و آخرش بهتر نشد که هیچ پینگ خیلی بدتر بشه ! اما وقتی پست دو دوستمون رو دیدم متوجه شدم مشکل فقط از من نیست و مشکل پینگ بالا برای همه هست.

البته من هیچ مشکلی در سرعت دانلود و لود کردن پیج ندارم مثل همیشه سریع لود میشن.

chaparman
23-12-2011, 01:40
مکس نت از دیروز قطع بود تا عصر امروز ! از عصر هم مدام قطع وصل هر 5 دقیقه ! من دیگه تحملم داره تموم میشه دوستان اگر مردین با هم بریم وگرنه من شنبه میرم تکلیفم رو با مکسنت روشن می کنم و بقیه پولم رو پس میگیرم من اعتماد کردم به اینها و نت یه ساله ازشون گرفتم اینها لیاقت ندارن نت نداشته باشم بهتر از اینه

کسی هست با من شنبه بیاد شرکت این دزدهای بی لیاقت ؟

chaparman
23-12-2011, 01:40
مکس نت از دیروز قطع بود تا عصر امروز ! از عصر هم مدام قطع وصل هر 5 دقیقه ! من دیگه تحملم داره تموم میشه دوستان اگر مردین با هم بریم وگرنه من شنبه میرم تکلیفم رو با مکسنت روشن می کنم و بقیه پولم رو پس میگیرم من اعتماد کردم به اینها و نت یه ساله ازشون گرفتم اینها لیاقت ندارن نت نداشته باشم بهتر از اینه

ittools
23-12-2011, 01:47
خوب شد ناصر و جناب Cyber پست زدن و منو از نگرانی بسیار شدید کمی در آوردن، امروز کلی وقت گذاشتم و هزینه کردم برای سیم کشی تلفن از دم در تا مودم،حدود 35 متر سیم خریدم و کلی هم دردسر کشیدم برای اینکار و وقتی که برای اولین بعد از سیم کشی وصل شدم 4.2.2.4 رو پینگ کردم دیدم زد 440ms !!! نزدیک بود سکته کنم،اینهمه هزینه و وقت صرف کردم و آخرش بهتر نشد که هیچ پینگ خیلی بدتر بشه ! اما وقتی پست دو دوستمون رو دیدم متوجه شدم مشکل فقط از من نیست و مشکل پینگ بالا برای همه هست.

سعید جان مثل من فقط با این تفاوت که من از قبل یه سیم نزدیک در کوچه از قبل گذاشتم تا این مواقع یه تستی بکنم هیچ فرقی نداره باعث این شک کردن هم دروغ هایی که پشتیبان بهمون میگه اگه راستش رو بگه مثلا پینگ رفته بالا این همه دردسر نمیکشیم همه اینا از دروغه :13:خدا لعنتشون کنه که کارشون رو با دروغ پیش میبرن

exreme
23-12-2011, 10:30

چقدر دل خجسته ای دارید شما. این همه فقط گذاشتی که پینگت بیاد پایین؟!؟

urumchi
23-12-2011, 10:46
سعید جان مثل من فقط با این تفاوت که من از قبل یه سیم نزدیک در کوچه از قبل گذاشتم تا این مواقع یه تستی بکنم هیچ فرقی نداره باعث این شک کردن هم دروغ هایی که پشتیبان بهمون میگه اگه راستش رو بگه مثلا پینگ رفته بالا این همه دردسر نمیکشیم همه اینا از دروغه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]خدا لعنتشون کنه که کارشون رو با دروغ پیش میبرن

کل کار مملکت با دروغ پیش میره مکس که جای خود دارد.

چقدر دل خجسته ای دارید شما. این همه فقط گذاشتی که پینگت بیاد پایین؟!؟

اولا نظر هر کس برای خودش محترمه و هر کس بهتره راجع به کارهای خودش نظر بده !!!

دومابعد از تغییرات سیم کشی وضعیت خط اینطوری شده SNR Margin از 12 رسیده به 19 ، Attenuation Downstream از 37 دسی بل رسیده به 33 دسی بل

ساعت 10:50

Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=161ms TTL=239
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=162ms TTL=239
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=160ms TTL=239

Minimum = 160ms, Maximum = 162ms, Average = 161ms

Pinging google.com [173.194.69.147] with 32 bytes of data:
Reply from 173.194.69.147: bytes=32 time=186ms TTL=41
Reply from 173.194.69.147: bytes=32 time=188ms TTL=40
Reply from 173.194.69.147: bytes=32 time=186ms TTL=40
Reply from 173.194.69.147: bytes=32 time=187ms TTL=40

Ping statistics for 173.194.69.147:
Minimum = 186ms, Maximum = 188ms, Average = 187ms

SALAR45
23-12-2011, 12:09

خدا یا ببین ما به خاطر یه پینگ چه کارا که نمی کنیم:19:
خدا عاقبت ما رو با این اینترنت بخیر بگذرون:5:
35 متر سیم ؟؟؟!!!!!!!!:19:

fsh_num7
23-12-2011, 13:15
C:\Users\7>ping google.com

Pinging google.com [74.125.232.83] with 32 bytes of d
Reply from 74.125.232.83: bytes=32 time=138ms TTL=52
Reply from 74.125.232.83: bytes=32 time=140ms TTL=52

Ping statistics for 74.125.232.83:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% los
Minimum = 138ms, Maximum = 140ms, Average = 138ms

urumchi
23-12-2011, 18:21
خدا یا ببین ما به خاطر یه پینگ چه کارا که نمی کنیم:19:
خدا عاقبت ما رو با این اینترنت بخیر بگذرون:5:
35 متر سیم ؟؟؟!!!!!!!!:19:

بله کاملا موافقم که اینترنت این مملکت سر تا پا مصیبتِ و برای پینگ بنظر من ارزش داشت که وقت و هزینه صرف سیم کشی کردم.

در مورد 35 متر سیم هم باید بگم که سیم کشی 2 طبقه رو من کلا تغییر دادم وبرای همین 35 متر سیم برد،الان هر دو طبقه اینترنتش نسبت به قبل خیلی بهتر شده.

civil1
23-12-2011, 20:21

یک مدت کار من این شده بود زنگ بزنم مکس نت بگم آقا قطع و وصلی زیاد دارین سرعتتون پایینه . پشتیبانی ندارین . مسئول ارومیه اصلا هیچ سررشته ای از خط ADSL و اینترنت پرسرعت و غیره نداره , من سه ماهی میشه بعد یک سال اکانت انصراف دادم موقع قطع اشتراک هم برگه انصراف رو یک هفته دیر به مخابرات فرستادن که موجب شد یک هفته اینترنتم قطع باشه. اخرا کارمون به جایی رسیده بود که برای پشتیبانی هم پول میخواستن دفعه آخر گفت احتمالا مشکل از جعبه تقسیم تلفن هست که تکنسین مخابراتی که برامون کار میکنه میتونه درست کنه ولی 15 تومن هزینشه میخوای ؟ مشکلت هم حل میشه این سخن همانا رفتن و کنسل کردن اشتراک همانا!

راستی دوستان کسی اشتراک نامحدود 512 یا 256 داره من رو راهنمایی کنه . میخوام اشتراک نامحدود بگیرم الان از مخابرات دارم اونم اشتراک نامحدود میده ولی نسبت به ISP های دیگه گرونه و از کیفیتش مطمئن نیستم . به نظرتون در حال حاضر کدوم شرکت ISP کیفیت اشتراک های نامحدودش خوبه , پارس آنلاین چطوره؟ اصلا اشتراک نامحدود سرعتش خوبه ؟ میشه دانلود و آپلود حسابی کرد یانه؟

AmirSAMSUNG
23-12-2011, 22:15
کل کار مملکت با دروغ پیش میره مکس که جای خود دارد.

اولا نظر هر کس برای خودش محترمه و هر کس بهتره راجع به کارهای خودش نظر بده !!!

دومابعد از تغییرات سیم کشی وضعیت خط اینطوری شده SNR Margin از 12 رسیده به 19 ، Attenuation Downstream از 37 دسی بل رسیده به 33 دسی بل

ساعت 10:50

Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=162ms TTL=239
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=160ms TTL=239

Minimum = 160ms, Maximum = 162ms, Average = 161ms

Pinging google.com [173.194.69.147] with 32 bytes of data:
Reply from 173.194.69.147: bytes=32 time=186ms TTL=41
Reply from 173.194.69.147: bytes=32 time=188ms TTL=40
Reply from 173.194.69.147: bytes=32 time=186ms TTL=40
Reply from 173.194.69.147: bytes=32 time=187ms TTL=40

Ping statistics for 173.194.69.147:
Minimum = 186ms, Maximum = 188ms, Average = 187ms

حاجی بیزحمت یکم راجب این SNR و Attenuation توضیح میدی ما هم روش بشیم... ساغول :11:

poolpool
24-12-2011, 00:14
سلام بچه ها
سرعت شما هم تو این چند روزه کم شده ؟
سرعت من چند روزی هست که این طوریه

قبلنا سرعت دانلودم 1200kbps بود :13:
سرویسم هم 512 پارس آنلاینه

AmirSAMSUNG
24-12-2011, 00:34
اینم اوضاع من

256 ترکانت!

AliBaMaram.13
24-12-2011, 13:55
سلام بچه ها
سرعت شما هم تو این چند روزه کم شده ؟
سرعت من چند روزی هست که این طوریه

قبلنا سرعت دانلودم 1200kbps بود
سرویسم هم 512 پارس آنلاینه
شما سرعت ات همیشه این طوریه ؟ ؟ والا من تا 20 روز دیگه باید تمدید کنم و بین 1 مگ پارس آنلاین و 512 مخابرات موندم
128 پارس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"]

milad_heartsick
24-12-2011, 14:09

نمیشه پول رو پس گرفت تو قرارداد امضا کردیم که در صورت انصراف پول بهمون پس ندن من که ایجوری یادمه
مکس دزد اوایل خیلی عالی بود من یه ساله که از اونجا سرویس می گیرم سرویس اول من مکس توربو بود که شب و روز بدون افت سرعت , KB 120 دان میکردم تا اینکه وسوسه شدم دیسکاوری لعنتی رو بگیرم که از اون روز بد بختی من شروع شدو ماهیت واقعی شون برام اشکار شد

poolpool
24-12-2011, 14:22
شما سرعت ات همیشه این طوریه ؟ ؟ والا من تا 20 روز دیگه باید تمدید کنم و بین 1 مگ پارس آنلاین و 512 مخابرات موندم
128 پارس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"]

راستش نه ، دیروز سرعتم کم بود. الان بهتر شده !!!

خودتون بهتر میدونین که پارس چجوریه، سرعت روزانش خوبه ولی شبانه رو اذیت میکنه ، سرعت کم میشه و چن شبه که قطعی هم داره

راستی ، هر شب به طور متوسط چقدر دانلود میکنین ؟ از ساعت چند تا چند ؟

x8800
24-12-2011, 14:35
نمیشه پول رو پس گرفت تو قرارداد امضا کردیم که در صورت انصراف پول بهمون پس ندن من که ایجوری یادمه
مکس دزد اوایل خیلی عالی بود من یه ساله که از اونجا سرویس می گیرم سرویس اول من مکس توربو بود که شب و روز بدون افت سرعت , KB 120 دان میکردم تا اینکه وسوسه شدم دیسکاوری لعنتی رو بگیرم که از اون روز بد بختی من شروع شدو ماهیت واقعی شون برام اشکار شد

تا اونجایی که من دیدم پینگ پارس آنلاین واقعا مسخرست ! دانلودشم که چنگی به دل نمیزنه . با این پینگ خوبی که مخابرات داره فکر کنم خیلی بهتر باشه که مخابرات بگیری !

من مهر سال گذشته از مکس گرفتم . 128 محدود داشتم و شب و روز با 120 دانلود میکردم . پینگشم فوق العاده بود . ولی بی ش*رفا اونقدر اضافه فروشی کردن که اینطوری شد !

128 نامحدود مکس نت :

milad_heartsick
24-12-2011, 14:39
به قول دوست عزیز سعید اینا واسه دزدی به آ.غ اومده بودن یه کم که یوزر شون زیاد شد شروع کردن به ......

ittools
24-12-2011, 17:45
مشکل اینجاست که به من قرارداد ندادن ! منم همین اردیبهشت از مکس نت 128 و پهنای نامحدود خریدم شاید همین بهمن ماه اومدم مخابرات

fsh_num7
24-12-2011, 18:14
سلام
دوستان یه امار از پینگتون بدبد
زیاد شده باز:41:

---------- Post added at 08:14 PM ---------- Previous post was at 08:10 PM ----------

Pinging google.com [173.194.69.106] with 32 bytes of data:
Reply from 173.194.69.106: bytes=32 time=197ms TTL=40
Reply from 173.194.69.106: bytes=32 time=202ms TTL=40
Reply from 173.194.69.106: bytes=32 time=201ms TTL=41
Reply from 173.194.69.106: bytes=32 time=203ms TTL=40

Ping statistics for 173.194.69.106:
Minimum = 197ms, Maximum = 203ms, Average = 200ms

fsh_num7
24-12-2011, 18:36
C:\Users\7>ping 4.2.2.4

Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=178ms TTL=239
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=182ms TTL=239

Minimum = 178ms, Maximum = 182ms, Average = 179ms

AliBaMaram.13
24-12-2011, 21:43
خودتون بهتر میدونین که پارس چجوریه، سرعت روزانش خوبه ولی شبانه رو اذیت میکنه ، سرعت کم میشه و چن شبه که قطعی هم داره

راستی ، هر شب به طور متوسط چقدر دانلود میکنین ؟ از ساعت چند تا چند ؟

تا اونجایی که من دیدم پینگ پارس آنلاین واقعا مسخرست ! دانلودشم که چنگی به دل نمیزنه . با این پینگ خوبی که مخابرات داره فکر کنم خیلی بهتر باشه که مخابرات بگیری !

راستش من روزهای خوبمو با پارس آنلاین نمی تونم فراموش کنم به خاطر همین می خوام سرویس 1 مگ اشون رو قبل رفتن تست کنم و اگه خوب نبود بعد برم دومین دلیلم هم اینه که حتی یک روز هم قطعی برام گرون تموم می شه و اگه تخلیه کنم ممکنه چند روزی نتونم نتونم آنلاین باشم ... برای من هم پینگ مهمه هم دانلود شبانه و این اواخر آپلود شبانه! به هر حال الان وضع پارس آنلاین اصلا خوب نیست شبا بین 400 تا 600 مگ می گیرم تقریبا همین مقدارم آپلود می کنم!! پینگ شب که افتضاحه! هیچ کاری نمی شه کرد ! روز ولی پینگ قابل تحمله! نکته بعدی اینه که 1 مگ پارس آنلاین هم قیمت 512 مخابراته! یعنی 1 مگ اش اندازه 512 مخابرات نمی ارزه ؟؟ نمی دونم:41: شایدم رفتم مخابرات...

poolpool
24-12-2011, 21:44
بچه ها snr خط من تو حالت معمولی 30-32 هستش :2: ولی حالا که بارون میاد شده 24 :13:

ایده ای ندارین که جریان چیه ؟!!!

fsh_num7
24-12-2011, 21:55
...............................

fsh_num7
24-12-2011, 21:55
واسه من نرمال 8 بارون بارید شد 5
اینجا ایرانه
ولی هیچ چی مرکز پیام نمیشه

fsh_num7
24-12-2011, 22:03
......................

fsh_num7
24-12-2011, 22:10
بچه ها snr خط من تو حالت معمولی 30-32 هستش :2: ولی حالا که بارون میاد شده 24 :13:

ایده ای ندارین که جریان چیه ؟!!!

lیه عکس گذاشتم از تنظیمات مودم رو این حالت تنظیم کن نویزت بهتر میشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

AliBaMaram.13
24-12-2011, 23:16
من چند روز پیش از پارس آنلاین همچین ایمیلی دریافت کردم کسی می دونه جریانش چیه؟

fanoostalaei
25-12-2011, 00:48

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

چه دل خجسته ای داری شما
مال من تو حالت عادی 9 -10 هست
ولی وقتی هوا یکم سرد میشه یا بارون و برف میاد نویز میشه 5تا3:31::31::31:

poolpool
25-12-2011, 01:17

گذاشتم ولی فرقی نکرد :41:
واسه اینکه نویزم کمتر شه دیگه چیکار میتونم بکنم ؟ ( به غیر از سیم کشی از دم در )

x8800
25-12-2011, 01:17
سلام
دوستان یه امار از پینگتون بدبد
زیاد شده باز:41:

---------- Post added at 08:14 PM ---------- Previous post was at 08:10 PM ----------

Pinging google.com [173.194.69.106] with 32 bytes of data:
Reply from 173.194.69.106: bytes=32 time=197ms TTL=40
Reply from 173.194.69.106: bytes=32 time=202ms TTL=40
Reply from 173.194.69.106: bytes=32 time=201ms TTL=41
Reply from 173.194.69.106: bytes=32 time=203ms TTL=40

Ping statistics for 173.194.69.106:
Minimum = 197ms, Maximum = 203ms, Average = 200ms

خوشی زده زیر دلیت برادر من :27:

اگه مثل ما پینگ با گوگل 480 بود چی میگفتی !

ittools
25-12-2011, 11:00
چه دل خجسته ای داری شما
مال من تو حالت عادی 9 -10 هست
ولی وقتی هوا یکم سرد میشه یا بارون و برف میاد نویز میشه 5تا3:31::31::31:
دقیقا مال منم همینطوری میشه
مثلا الان SNR شده 16 ولی دیروز که بارون میومد شده بود منفی ! :18: یا چند روز پیش حدودای 6 الی 9 بود

این مال الانه :

یه مسئله ای اینجا هست اگه تو speedtest.net تو این چند وقت دقت کرده باشید تو زمان مشخص کردن سرور حتما سرور جدید کرج به نام شرکت شبدیز رو دیدید . هر موقع وضعیت اینترنت خراب میشه این سرور برای تست وجود داره و هر موقع وضع اینترنت به نسبت خوبه این سرور نیست ! یعنی وضعیت بد اینترنت این چند وقته مطمئنا به خاطر راه اندازی این سروره ! حتی چند روز پیش هم سرور تهران رو اصلا شناسایی نکرد و نزدیکترین سرور به ایران رو دبی نشون داد یعنی سرور تهران رو هم از خط خارج کرده بودن

urumchi
25-12-2011, 12:07
حاجی بیزحمت یکم راجب این SNR و Attenuation توضیح میدی ما هم روش بشیم... ساغول :11:

دوست عزیز بابت اینکه دیر جواب دادم معذرت می خوام،2 روز میشه اینترنتم قطع و وصل میشه و مشکل جدی داره.

در مورد اون دو تا اصطلاح بالا خیلی ساده بخوام بگم SNR Margin یعنی نسبت سیگنال سالم به نویز،هر چقدر مقدار این شاخص بالا باشه نشان میده که نویز کمی روی خط وجود داره و کیفیت اتصال ADSL هم بالا میره چرا که وجود نویز روی خط مستقیما روی زمان پینگ تاثیر میذاره ولی تقریبا هیچ تاثیری روی پهنای باند نداره یعنی ممکنه یه نفر با پینگ 700 با 4.2.2.4 بتونه با سرعت 120 کیلوبایت بر ثانیه دانلود کنه.

Line Attenuation هم مربوط به افت سیگنال از مرکز مخابراتی تا مودم کاربر میشه و نسبت مستقیم با فاصله کاربر از مرکز مخابراتی داره. بر عکس شاخص قبلی مقدار این شاخص هرچقدر کمتر باشه بهتره.

اما اینکه مقادیر مطلوب برای هر شاخص چند db (دسی بل) باید باشه، این مورد به پهنای باند کاربر بستگی داره ولی چون متاسفانه یا خوشبختانه! حداکثر پهنای باند اکثر دوستان 1 مگ هست حتی مقادیر پایین هم میتونن نهایت کیفیت اتصال رو تامین کنند.

بعنوان مثال با توجه به شرایط فعلی SNR Margin بالای 12db و Line Attenuation کمتر از 30db برای داشتن یک اتصال پایدار کافی خواهد بود

البته همه این اعداد و ارقام زمانی درست هست که خود مخابرات مشکل نداشته نباشه. وقتی خود مخابرات و زیرساختها مشکل داشته باشند ممکنه با SNR Margin بالای 40 و Line Attenuation کمتر از 20 پینگ کاربرا خیلی بالا باشه و در دانلود مشکل داشته باشن.

فعلا بنظر میرسه مخابرات اورمیه آنچنان گندی زدی که خودشون هم نمی تونن جمعش کنن. من که قصد دارم یه بار دیگه به سازمان ارتباطات زیرساخت شکایت کنم.

از دوستان مخابراتی کسی هست که بتونه فیلترینگ رو بدون افت سرعت رد کنه؟

من هر وی پی ان و ------ رو که ست میکنم ارور میده و اصلا کانکت نمیشه!

کسی هست که مثل من نتونه با وی پی ان و ------ کانکت بشه؟

milad_heartsick
25-12-2011, 14:18
اقا کسی گوگل براش فیلتر هست؟
عجب قضییه ای شده هر چند وقتی گوگل برام فیلتر می شه

x8800
25-12-2011, 14:36

Microsoft Windows [Version 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. All rights reserved.

C:\Users\NA3R>ping google.com

Pinging google.com [173.194.69.99] with 32 bytes of data:
Reply from 173.194.69.99: bytes=32 time=366ms TTL=45
Reply from 173.194.69.99: bytes=32 time=371ms TTL=45
Reply from 173.194.69.99: bytes=32 time=375ms TTL=45
Reply from 173.194.69.99: bytes=32 time=367ms TTL=45

Ping statistics for 173.194.69.99:
Minimum = 366ms, Maximum = 375ms, Average = 369ms

C:\Users\NA3R>ping tabnak.ir

Reply from 87.107.68.98: bytes=32 time=55ms TTL=51
Reply from 87.107.68.98: bytes=32 time=57ms TTL=51
Reply from 87.107.68.98: bytes=32 time=59ms TTL=51
Reply from 87.107.68.98: bytes=32 time=54ms TTL=51

Minimum = 54ms, Maximum = 59ms, Average = 56ms

C:\Users\NA3R>ping 4.2.2.4

Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=234ms TTL=243
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=227ms TTL=243
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=228ms TTL=243
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=246ms TTL=243

Minimum = 227ms, Maximum = 246ms, Average = 233ms

Pinging google.com [173.194.69.99] with 32 bytes of data:
Reply from 173.194.69.99: bytes=32 time=365ms TTL=45
Reply from 173.194.69.99: bytes=32 time=355ms TTL=45
Reply from 173.194.69.99: bytes=32 time=359ms TTL=45
Reply from 173.194.69.99: bytes=32 time=410ms TTL=45

Ping statistics for 173.194.69.99:
Minimum = 355ms, Maximum = 410ms, Average = 372ms

C:\Users\NA3R>

poolpool
25-12-2011, 16:03
در مورد اون دو تا اصطلاح بالا خیلی ساده بخوام بگم SNR Margin یعنی نسبت سیگنال سالم به نویز،هر چقدر مقدار این شاخص بالا باشه نشان میده که نویز کمی روی خط وجود داره و کیفیت اتصال ADSL هم بالا میره چرا که وجود نویز روی خط مستقیما روی زمان پینگ تاثیر میذاره ولی تقریبا هیچ تاثیری روی پهنای باند نداره یعنی ممکنه یه نفر با پینگ 700 با 4.2.2.4 بتونه با سرعت 120 کیلوبایت بر ثانیه دانلود کنه
[/CENTER]

داداش من یه جایی خونده بودم که هرچه مقدار snr کمتر باشه نویز هم کمتره !!!

الان snr من 30 هستش ، یعنی کیفیت خطم خوبه ؟!!!

fsh_num7
25-12-2011, 19:38
واسه نویز بزارید رو AnnexM Enabled

urumchi
25-12-2011, 19:42
داداش من یه جایی خونده بودم که هرچه مقدار snr کمتر باشه نویز هم کمتره !!!

الان snr من 30 هستش ، یعنی کیفیت خطم خوبه ؟!!!

دوست عزیز SNR از تقسیم سیگنال سالم بروی نویز بدست میاد. پس هر چقدر مخرج کسر (نویز) عدد کوچکتری باشه حاصل تقسیم عدد بزرگتری خواهد بود. پس SNR هر چه بزرگتر باشه نشون میده نویز کمتره.

30db واقعا عالیه یعنی شما بدون کوچکترین مساله ای میتونی از سرویست نهایت کیفیت رو دریافت کنی اما اگه مشکلی هست مربوط به isp و مخابرات میشه نه مودم و سیم کشی شما.

کلا خیلی حساس نشو مولفه اصلی در کیفیت سرویس Line Attenuation هست نه snr

poolpool
25-12-2011, 19:53
دوست عزیز SNR از تقسیم سیگنال سالم بروی نویز بدست میاد. پس هر چقدر مخرج کسر (نویز) عدد کوچکتری باشه حاصل تقسیم عدد بزرگتری خواهد بود. پس SNR هر چه بزرگتر باشه نشون میده نویز کمتره.

30db واقعا عالیه یعنی شما بدون کوچکترین مساله ای میتونی از سرویست نهایت کیفیت رو دریافت کنی اما اگه مشکلی هست مربوط به isp و مخابرات میشه نه مودم و سیم کشی شما.

کلا خیلی حساس نشو مولفه اصلی در کیفیت سرویس Line Attenuation هست نه snr

اوهوم ، دمت گرم :10:

متاسفانه Attenuation ام 46 هستش ، یعنی تو مرز بی کیفیتی ام ؟ :2::2::2:

واسه بهتر کردن Attenuation چیکار میشه کرد ؟ یا مربوط میشه به مخابرات ؟

urumchi
25-12-2011, 19:59

46 خیلی زیاده،حداقل اگه زیر 35 بود میشد گفت بد نیست.

متاسفانه هیچکاری از دست شما برای کاهش Attenuation بر نمیاد،البته اگه مودم و سیم کشی کاملا سالم و صحیح هستند و گرنه در صورتی که مودم و سیم کشی مشکل داشته باشن میتونن تاثیر گذار باشن ولی نهایتا 5db فرق میکنه. یعنی اگه فرض کنیم Attenuation شما به 40 کاهش پیدا کنه باز هم خوب نیست.

fsh_num7
25-12-2011, 20:29
واسه عبور از..........پیام خصوصی بدین:31:

---------- Post added at 10:29 PM ---------- Previous post was at 10:25 PM ----------

بقول سعید جان نویز ان چنان تاثیر نداره مثلا snr من 7 ولی چون Attenuation 18
کیفیت خوبه اینترنتم ...... 512 مخابرات اسپید 110 کیلوبایت
ولی امروز پینگ شدید افت کرده اکثرا پینگ گوگل من زیر 200 بود که تودی بالای 300 شده

ARAM44
25-12-2011, 22:31
اقا کسی گوگل براش فیلتر هست؟
عجب قضییه ای شده هر چند وقتی گوگل برام فیلتر می شه

میلاد جان گوگل به صورت http کار میکنه ولی به صورت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فیلتر شده

ARAM44
25-12-2011, 22:57
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]]

متاسفانه وضعیت اینترنت استان هر روز بدتر میشه کسی هم پاسخگو نیست ظاهرا پینگ پایینه ولی سایتها رو به زور باز میکنه یاد روزهای دیال اپی افتادم فقط فرقش با اون روزها اینه که اون زمان یه ربع منتظر می شدیم تا یک سایت رو باز کنه و گاهی هم اصلا باز نمی شد و بابت اشغال شدن خط تلفن مجبور بودم از الطاف کسی که بهمون اون موقع زنگ زده بهره مند بشیم(چرا گوشیتون اشغاله؟) ولی الان همون بساط هست بدون اون حرفها :27:

ARAM44
25-12-2011, 23:14
افزايش سرعت اينترنت تلفن همراه به 120 کيلوبيت بر ثانيه

Xpan
25-12-2011, 23:36

----------------------------------------------------------------------
همشهریان، دوستان، مشترکان ADSL ، فرهیختگان ، اینترنت طلبان . ای ملت ، ای احاد
بابا به جان آدمیت ، به حیثیت و شهرت سیسکو و .....
این نویز یا Line Attenuation یا SNR mergin یا CCQ یا signal to noise یا .... یا ..... یا .... در سرعت زیر 1 مگابیت در ثانیه و با پینگ 200-300 چیزی نیست که اینهمه درگیرش بشین !!!!
توجه کنید که از کانادا تا امریکای جنوبی اگر TRACE بفرمائید ، حداکثر زمان که بسته ارسال و دریافت میشود 12 میلی ثانیه هست اما ما در همین کشور خودمون از ارومیه تا تهران رو بین 20 تا 45 میلی ثانیه پینگ میکنیم . (همه اتصالات مسیر روی فیبر هست) . و به این وضعیت میبالیم و یه شبکه به اسم اینترانت راه اندازی کردیم که مثلا امن هست و سرعتش بالا !!
پس : قظیه نویز و .... رو بیخیال( یعنی در مقایسه با مشکلات فعلی اینترنت ، قضیه نویز مهم نیست. یعنی اصلا عددی نیست. نویز زمانی مهمه که مثلا شما تو 600 متری میخوای 3-4 مگ پهنای باند رد کنی . (پهنای باندی باشه که بخوای رد کنی)
و .............
فعلا مشکل اینه که اصلا پهنای باندی نیست که بخوای موقع رد کردنشش به نویز برخورد کنی.
یعنی اینترنتی نیست که نویزم داشته باشه.
شما در ساعات مختلف ، اول ISP خودتون رو ping کنید ، بعد تهران و بعد خارج از کشور
حتما متوجه میشین که مشکل از کجاست

( زیر بار یعنی همیشه 3 مگ بار روی خط باشه)
این ADSL که شما میگیرین برای خونه در کل 24 ساعت، 2ساعت اش زیر بار 512 کیلوبایت نیست . (مثلا اگه سرعتش 512 باشه)
************************************************** ************************************************
************************************************** ************************************************
در ضمن ، دوستان یا نیروهای فنی بعضی جاها از صحبت ها و نوشته های من سوء استفاده (نقل قول به نفع اداره یا شرکت خودشون ) نفرمایند . (اگه لازم باشه مینویسم که چجوری سوء استفاده یا استفاده ابزاری میکنن!!!!!!!)

mehr20
25-12-2011, 23:45
کسی از مکس نت سرویس داره

من مخابرات 512 دارم ولی سرعتش برا من خیلی خوب نیست روزا 40 تا 50 و شب ها هم از 1 تا 8 فقط 800 مگ دان دارم!!!!!

می خوام از مکس نت سرویس مکس توربو بگیرم ...... برام فقط سرعت داونلود مهمه و پینگ زیاد مهم نیست...... سرعت این سرویس روزها و بخصوص شب ها یا ساعت رایگانش چند هست ... شب ها 90 کیلو بایت میشه سرعتش؟؟؟؟ شبها چقدر دان می کنید(ساعات رایگان)

Xpan
25-12-2011, 23:48
بله کاملا موافقم که اینترنت این مملکت سر تا پا مصیبتِ و برای پینگ بنظر من ارزش داشت که وقت و هزینه صرف سیم کشی کردم.

در مورد 35 متر سیم هم باید بگم که سیم کشی 2 طبقه رو من کلا تغییر دادم وبرای همین 35 متر سیم برد،الان هر دو طبقه اینترنتش نسبت به قبل خیلی بهتر شده.

-------------------------------------------------------------------------

موقع سیم کشی ار کابل cat 6 فویل دار (شبکه) استفاده کنید نتایج بهتری هم میگیرید . و البته اگه زوج ها رو عکس تابش جفت سیم ها ببندید.اگر تونستید پیدا کنید کابل Unicom cat6 FFTP خیلی مقاوم هست در برابر نویز
هرچند با وضعیت فعلی پهنای باند کشور و استان به نظر من نویز زیاد مهم نیست.
ایرادتمندم

Xpan
25-12-2011, 23:57

-----------------------------------------------------

آقا سر یه اینترنت خون به پا نکن برادر من ، عصر عصر گفتگوی تمدن هاست.
خشونت بد بد بد است.

بالاخره معلوم شد اینهمه قطعی از کجا بوده؟

urumchi
26-12-2011, 02:45
موقع سیم کشی ار کابل cat 6 فویل دار (شبکه) استفاده کنید نتایج بهتری هم میگیرید . و البته اگه زوج ها رو عکس تابش جفت سیم ها ببندید.اگر تونستید پیدا کنید کابل Unicom cat6 FFTP خیلی مقاوم هست در برابر نویز
هرچند با وضعیت فعلی پهنای باند کشور و استان به نظر من نویز زیاد مهم نیست.
ایرادتمندم

تشکر می کنم از شما بخاطر اطلاعات بسیار خوبی که در تاپیک به اشتراک گذاشتید.

مشکل نویز دیگه ندارم و مساله اصلی به افت سیگنال بر میگرده، هر چند از نوسانات زیاد و پیاپی snr برای آپ استریم و داون استریم میشه حدس زد اسپلیتر مخابرات هم مشکل داره،ضمن اینکه downstream speed خط بنده 8064kb هست که به نسبت قبل که 2048kb بود باعث افت مقدار بیشتری snr margin downstream شده.

آقا سر یه اینترنت خون به پا نکن برادر من ، عصر عصر گفتگوی تمدن هاست.
خشونت بد بد بد است.

بالاخره معلوم شد اینهمه قطعی از کجا بوده؟

* گفتگوی تمدن ها رو از سال 84 فرستادن رفت تو قبرستون تاریخ و بجاش تحریم و احمق فرض کردن آمریکا و همدستاش (شما بخوانید کل کشورهای جهان منهای ایران ، سوریه و کره شمالی) شروع شد

* شما چه مشکلی با قضیه اعتراض حضوری دارید؟ بنظر من بوسیله اعتراض حضوری حتی در صورت درست نشدن وضعیت مطمئنا حضرات مدیران مکس دزد متوجه خواهند شد با کاربرایی طرف نیستن که در صورت ضایع شدن حقوقشون صداشون در نمیاد!

من شخصا با جناب chaparman کاملا موافقم، تکلیف باید مشخص بشه که چرا اینهمه تناقض در کارهای این شرکت وجود داره؟

در حالی که ادعای اینو دارن که مکس نت در تبریز و اورمیه و مهاباد کاملا شرایط یکسانی داره در حالی که نداره.

اگه مشکل از مخابرات اینجاست پس چطور میتونن همون پولی رو که در تبریز میگیرن و باهاش سرعت 200 به کاربر میدن اورمیه هم بگیرن و تو بوق و کرنا هم بکنن که ما شرایطمون در همه شهرهایی که خدمات میدیم یکسانه و هیچ فرقی بین کاربرای 2 استان وجود نداره؟ (بحث پول نیست بحث بر سر اینه که چرا دروغ میگن و چرا به شعور مردم اینطوری توهین میکنن!)

مثلا میلاد چه گناهی کرده سرویسش رو ارتقاء داده به دیسکاوری ولی عملا وضعیت سرویسی که خریده بدتر از توربو هستش؟

ناصر در مهاباد چند ماه با پینگ بالای 600 برای 4.2.2.4 سر کرد! چه جوابی این شرکت دزد به این 2 نفر داده؟؟؟ هیچی !!!

خوشحال میشم بقیه دوستان مکس نتی هم نظراتشون رو بنویسن و اعلام بکنن که تا چه اندازه از مکس نت و کیفیت سرویس هاش رضایت دارن و آیا موافق این هستند که حضوری برای اعتراض به شرکت مراجعه بکنند یا نه؟

exreme
26-12-2011, 08:31
خوشحال میشم بقیه دوستان مکس نتی هم نظراتشون رو بنویسن و اعلام بکنن که تا چه اندازه از مکس نت و کیفیت سرویس هاش رضایت دارن و آیا موافق این هستند که حضوری برای اعتراض به شرکت مراجعه بکنند یا نه؟

به نظر من مشکل از جای دیگس. مشکل سر چند کیلو پهنای یا صد تا پینگ بالا و پایین نیست!
مشکل از شرکت زیر ساخت هست که چرا نمی تونه مثل بقیه کشورها حداقل اینترنت 1 مگ رو به صورت نامحدود عرضه کنه! ( من نمی خوام یه هویی اینترنت 100 مگی بدن ولی 1 مگ رو نمی تونم انتظار داشته باشم؟

=CYBER=
26-12-2011, 11:16
دوستان عزیز من حدود 15 روز پیش تو آنااینترنت برای وایمکس نام نویسی کردم اون موقع گفتن 10 روزه مودمت میرسه .

چند روزی هست پیگیری می کنم هی امروز فردا کردن ، باز امروز زنگ زدم اون کچل کوتوله برداشت ( پ***** ) پرسید پول پیش دادی ؟ گفتم نه ، گفت پس مودم تو تحریم هست برو هرجایی پیدا میشه بخر !!!!

آدم بگیره اینو کتک بزنه حالش بیاد سر جاش :21:

من الان از پارس آنلاین سرویس دارم ، دانلود شبانه افتضاح هست .

ماهی 4 گیگ مصرف دارم ، می خواستم مبین نت بگیرم چون کیفیتش فوق العاده هست ولی تو هیچ کدوم از نمایندگی ها مودم ندارن .

به نظر شما از کجا سرویس بگیرم ؟

پینگ و دانلود شبانه برام خیلی مهم هست .
حداقل شبی 2 گیگ می خوام دانلود کنم .

پنگ هم 200-300 باشه .

=CYBER=
26-12-2011, 11:26
بعد از تماس با تمامی نمایندگی ها 1 جا پیدا شد مودم داشتن :دی

firebird
26-12-2011, 13:53
ظهر یه نیم ساعتی ای دی اس ال مخابرات قطع شد حالا که هم وصل شده بایت به زور رد میشه.

urumchi
26-12-2011, 15:06
ظهر یه نیم ساعتی ای دی اس ال مخابرات قطع شد حالا که هم وصل شده بایت به زور رد میشه.

بله حدود ساعت 1 بود که قطع شد، مشکل از DNS سرور بود چون netbill باز میشد

الانم که پینگ زیر 300 نمیاد

firebird
27-12-2011, 02:31
بله حدود ساعت 1 بود که قطع شد، مشکل از DNS سرور بود چون netbill باز میشد

الانم که پینگ زیر 300 نمیاد
آره دیگه. تنها بخشی که بهش توجه میشه و همیشه و در هر حال باید درست کار کنه بخش فروشه :)

urumchi
27-12-2011, 02:45
آره دیگه. تنها بخشی که بهش توجه میشه و همیشه و در هر حال باید درست کار کنه بخش فروشه :)

اونکه بله ، متوجه منظورتون شدم ولی netbill تقریبا در هر شرایطی در دسترس هست، بنظر میرسه مستقل باشه چون دیروز با وجود مشکل داشتن DNS Server سریع لود می شد.

x8800
27-12-2011, 14:51
امروز رفتیم با دوستم مخابرات ای دی اس ال گرفت . بعد اون خانومه امور مشترکین ازش پرسیدم دانلود رایگان ساعت چنده گفت 1 تا 5 .
جالبه چون قبل همین سوال مقدار VPI VCI رو ازش پرسیدم و تا 2 تا کلمه رو گفتم هنگ کرد و سزیع همکارشو صدا زد . منم با لحن خنده داری گفتم شما مطمئنی دانلود این ساعته ؟ چون من تو ارومیه و مهاباد و ... آشنا دارم اونا 1 تا 8 دانلود میکنن ! معلوم بود اون هم مثل بقیه تو باغ نیست :8:

دانلود 1 تا 8 دیگه ؟ :31:

firebird
27-12-2011, 20:12
به نظر میاد مخابرات برست رو برداشته

---------- Post added at 08:12 PM ---------- Previous post was at 08:11 PM ----------

دانلود 1 تا 8 دیگه ؟از 1 تا 8 داونلود کنی بعد بری تو قسمت خرید ترافیک میبینی کم نمیکنه.

x8800
27-12-2011, 21:35
راستی یه سوال دیگه از دوستان مخابراتی.
همین دوستم که گفتم رفتیم از مخابرات دی اس ال وصل کرد امروز عصر من رفتم پنلش توی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد پیگیری ثبت نام رو که زدم هر 4 مرحله تکمیل شده بود و چراخ ADSL هم وصل میشه ولی الان که براش تنظیم کردم مودم رو وصل نمیشه نتش !

اول PPPoE وصل کردیم که نشد حالا بریج هم که میزاریم بعد از ساخت کانکشن برودبند میگه ارور میده که Error 721: The remote computer did not respond .

فکر نکنم به خاطر تنظیمات باشه ! به نظر شما امکان داره از مخابرات باشه ؟

Xpan
27-12-2011, 23:47
تشکر می کنم از شما بخاطر اطلاعات بسیار خوبی که در تاپیک به اشتراک گذاشتید.

مشکل نویز دیگه ندارم و مساله اصلی به افت سیگنال بر میگرده، هر چند از نوسانات زیاد و پیاپی snr برای آپ استریم و داون استریم میشه حدس زد اسپلیتر مخابرات هم مشکل داره،ضمن اینکه downstream speed خط بنده 8064kb هست که به نسبت قبل که 2048kb بود باعث افت مقدار بیشتری snr margin downstream شده.

* گفتگوی تمدن ها رو از سال 84 فرستادن رفت تو قبرستون تاریخ و بجاش تحریم و احمق فرض کردن آمریکا و همدستاش (شما بخوانید کل کشورهای جهان منهای ایران ، سوریه و کره شمالی) شروع شد

* شما چه مشکلی با قضیه اعتراض حضوری دارید؟ بنظر من بوسیله اعتراض حضوری حتی در صورت درست نشدن وضعیت مطمئنا حضرات مدیران مکس دزد متوجه خواهند شد با کاربرایی طرف نیستن که در صورت ضایع شدن حقوقشون صداشون در نمیاد!

من شخصا با جناب chaparman کاملا موافقم، تکلیف باید مشخص بشه که چرا اینهمه تناقض در کارهای این شرکت وجود داره؟

در حالی که ادعای اینو دارن که مکس نت در تبریز و اورمیه و مهاباد کاملا شرایط یکسانی داره در حالی که نداره.

اگه مشکل از مخابرات اینجاست پس چطور میتونن همون پولی رو که در تبریز میگیرن و باهاش سرعت 200 به کاربر میدن اورمیه هم بگیرن و تو بوق و کرنا هم بکنن که ما شرایطمون در همه شهرهایی که خدمات میدیم یکسانه و هیچ فرقی بین کاربرای 2 استان وجود نداره؟ (بحث پول نیست بحث بر سر اینه که چرا دروغ میگن و چرا به شعور مردم اینطوری توهین میکنن!)

مثلا میلاد چه گناهی کرده سرویسش رو ارتقاء داده به دیسکاوری ولی عملا وضعیت سرویسی که خریده بدتر از توربو هستش؟

ناصر در مهاباد چند ماه با پینگ بالای 600 برای 4.2.2.4 سر کرد! چه جوابی این شرکت دزد به این 2 نفر داده؟؟؟ هیچی !!!

---------------------------------
----------------------------------

با سلام

من کاملا با اعتراض موافقم و حق مسلم ماست حتی باید دفتر اون شرکت رو اسفالت کنیم .
" من کاملا بی طرف هستم " به اعتبار سیسکو قسم .
برای اثباط این که طرف شمام میگم که مکس نت یه لینک اختصاصی برای خودش داره و به مخابراتم ربطی نداره
اما خوبه که نظر یکی از دوستان بنده رو هم اینجا بنویسم تا بخونین:

مشکل: شرکت x پهنای باندش پر شده و نمیتونه جوابگو باشه (یا اصلا جوابگو نیست)
دلیلشم اینه که این سازمانها میان یه پهنای باند میگیرن (مثلا یه STM1) و 6 ماه میفروشن - و وقتی پر شد درخواست ظرفیت بالاتر میکنن . که باید اینکار رو قبل از اینکه پهنای باند پر شه و به نقطه بحران برسه انجام بدن که انجام نمیدن و همه شاکی میشن ( اسم این اشتباه مدیران رو میتونید بی اعتنایی به حق مشتری -مدیریت ضعیف- بی پولی- عدم وجود امکانات بالادست برای خرید پهنای باند- مصلحت- یا سیاست بازار (به قول اروپایی ها ریاضت اقتصادی)- دزدی -سرقت مسلحانه -و..... بزارید)
ببینید این قضیه بیشتر به تعهد اخلاقی شرکتها مربوط میشه، مثلا یه شرکتی 30 مگابیت پهنای باند خالی داره و 8000 تا یوزر داره ، اگر 2 تا اداره بیان و هرکودوم 20 مگ درخواست بدن ( عملا 10 مگ کسری وجود داره ) آیا اون شرکت حاضر هست به اداره اول پهنای باند بده ولی به دومی بگه خیر ظرفیتمون پر شده ؟ ( یعنی به دلیل رعایت حقوق 8000 نفر - یک مشتری بزرگ (قلمبه)رو رد کنه؟
( اینجوری حساب کنین که درآمد یکی از اون ادارات معادل کل درآمد یوزرهای adsl باشه و یکجا و یکساله قرارداد ببنده )
کاربران هم در این زمینه مقصر هستند به نحوی!!!
چرا؟
چون به سرویس با کیفیت پول با کیفیت نمیدن و همیشه دنبال راه در رو میگردن که 5 تومن کمتر بدن و بزنن دانلود .
پس وقتی یک جایی ظهور کرد که ADSL ارزون میده ، همه هجوم میبرن اونجا و 2 ماه بعد دانلود همه میاد پایین (چون اون شرکت فقط به فکر جمع کردن مشتری به صورت مقطعی هست و کیفیت براش اصلا اصلا مهم نیست )و بقیه قضایا .
در ضمن یادتون باشه اگر یک شرکت بتونه تعداد زیادی مشتری جمع کنه - بعد از یک مدتی مثلا 6 ماه و دووم بیاره ، یک سری منابع درامدی براش ایجاد میشه که اگر مشتری های adsl هم از دست برن ، باز درامدهای اون شرکت تامین میشن.

حرفهای خوبی زد ه بودند که اینجا لازم دیدم نقل کنم .
--------------------------------------------------------------
میشه به این سوالات جواب بدین( و فکر کنین):
چرا از شرکت مکس نت یا مخابرات سرویس گرفتید؟(شبها نامحدود بود - دوستان گفتن - ارزون بود ؟؟)
چرا حالا از شرکت مکس نت یا مخابرات ناراضی هستین؟

به این هم فکر کنین:
مخابراتی 100 مگا بیت پهنای باند دارد با 1000 کاربر 256 کیلوبایتی محدود که در زمان اوج مصرف 90 مگابیت پهنای باند مصرف میکنند .(10 مگ خالی)
حال این مخابرات شبها به کاربران حال میدهد و هر کاربر را با دانلود نامحدود !!! در فضای مجازی رها میسازد !!!
سوال 1: آیا لازم نیست این شرکت ، شبها پهنای باند خود را حد اقل به دو یا چهار برابر افزایش دهد؟ ( چون تمامی کاربران شبها دانلود میکنند)
سوال 2: آیا شرکتی وجود دارد که شبها پهنای باند خود را به دو یا چهار برابر افزایش داده باشد؟آیا امکان پذیر هست اصلا؟
و ....

Xpan
28-12-2011, 00:01
همین دوستم که گفتم رفتیم از مخابرات دی اس ال وصل کرد امروز عصر من رفتم پنلش توی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد پیگیری ثبت نام رو که زدم هر 4 مرحله تکمیل شده بود و چراخ ADSL هم وصل میشه ولی الان که براش تنظیم کردم مودم رو وصل نمیشه نتش !

اول PPPoE وصل کردیم که نشد حالا بریج هم که میزاریم بعد از ساخت کانکشن برودبند میگه ارور میده که Error 721: The remote computer did not respond .

--------------------------------------------
بله ممکن هست، با اپراتور تماس بگیرید.

---------- Post added at 08:31 PM ---------- Previous post was at 08:29 PM ----------

امروز رفتیم با دوستم مخابرات ای دی اس ال گرفت . بعد اون خانومه امور مشترکین ازش پرسیدم دانلود رایگان ساعت چنده گفت 1 تا 5 .
جالبه چون قبل همین سوال مقدار VPI VCI رو ازش پرسیدم و تا 2 تا کلمه رو گفتم هنگ کرد و سزیع همکارشو صدا زد . منم با لحن خنده داری گفتم شما مطمئنی دانلود این ساعته ؟ چون من تو ارومیه و مهاباد و ... آشنا دارم اونا 1 تا 8 دانلود میکنن ! معلوم بود اون هم مثل بقیه تو باغ نیست :8:

دانلود 1 تا 8 دیگه ؟ :31:

اینهمه که شاکی هستین خب چرا دوباره میرین سرویس میگیرین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Xpan
28-12-2011, 00:06
اونکه بله ، متوجه منظورتون شدم ولی netbill تقریبا در هر شرایطی در دسترس هست، بنظر میرسه مستقل باشه چون دیروز با وجود مشکل داشتن DNS Server سریع لود می شد.

netbil سرور اکانتینگ adsl ها هست . شما اگر مودمتون سینک شه و به روتر مخابرات وصل شید میتونین ببینیدش با سرعت بالا ، حتی اگه اینترنت کشور و اینترانت و حتی تبریز و ... هم قطع باشه . چون دم گوش شماس. یعنی دومین چیز بعد از روتر که برای اتصال مودمتون لازمه همون نت بیله .

ittools
28-12-2011, 00:45
خداییش افتخار از این بالاتر

urumchi
28-12-2011, 01:01
باز هم Burst غیر فعال شد

firebird
28-12-2011, 02:15

من مودمم دی لینک بود. یه بار ریستش کردم و PPPoE ساختم. در جا وصل شد. اگه زنگ بزنی 1899 تو این طور موارد خیلی خوب و دقیق کمک میکنن. گذشته از اینها چه شانسی داری که اولین روز استفاده ات برست رو برداشتند!

x8800
28-12-2011, 12:32
آقایون کی مودم 8817 داره ؟ یه لطفی کنین تنظیمات این مودم رو همینطوری متنی یه راهنمایی کنین ست میکنم . الان باز وصل نمیشه این . پیش این دوستمم ضایع شدم :37:

urumchi
28-12-2011, 12:58
آقایون کی مودم 8817 داره ؟ یه لطفی کنین تنظیمات این مودم رو همینطوری متنی یه راهنمایی کنین ست میکنم . الان باز وصل نمیشه این . پیش این دوستمم ضایع شدم :37:

کل تنظیمات همینه:

vpi=0
vci=35
LLC/SNAP

ترجیحا PPPoE

یوزرنیم شماره منزل همراه با کد شهرستان بدون 0 در ابتدا مثلا 22 22 222 441

پسورد هم که مخابرات خودش میده

DNS
217.218.127.127
217.218.155.155

از مراحل Setup عکس بگیر بذار اینجا تا ببینیم چی شده؟

راستی مطمئنی که خط رانژه شده؟ وضعیت چراغهای مودم چطوریه؟

x8800
28-12-2011, 14:09
ممنون از راهنماییت سعید جان . بله خط رانژه شده . هم توی پنل دیدم و هم چراخ ADSL !

تنظیمات هم ظاهرا درست ست کردم . حالا امروز عصر برم خونشون ببینم چی میشه.

ARAM44
28-12-2011, 16:05

urumchi
28-12-2011, 17:21
قطعی کابل اینترنت در خلیج‌فارس !!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %2Fprint-155198.aspx)

خدا رو شکر فقط 10% کاهش سرعت داشتیم، خدا میدونه اگه به 30% می رسید چی می شد !!!

اینطوری بخواد پیش بره احتمالا تا چند روز دیگه باید مثل سرخپوستها با دود بهم علامت بدیم :27:

fsh_num7
28-12-2011, 17:53
dns مخابرات
اول :
217.218.127.127
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 20target=_blank%20rel=nofollow%3E[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][IMG][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

fsh_num7
28-12-2011, 19:03

Pinging google.com [209.85.229.99] with 32 bytes of data:
Reply from 209.85.229.99: bytes=32 time=181ms TTL=48
Reply from 209.85.229.99: bytes=32 time=179ms TTL=48
Reply from 209.85.229.99: bytes=32 time=183ms TTL=48
Reply from 209.85.229.99: bytes=32 time=185ms TTL=48

Ping statistics for 209.85.229.99:
Minimum = 179ms, Maximum = 185ms, Average = 182ms

C:\Users\7>ping 4.2.2.4

Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=221ms TTL=239
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=222ms TTL=239
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=227ms TTL=239
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=221ms TTL=239

Minimum = 221ms, Maximum = 227ms, Average = 222ms

fsh_num7
28-12-2011, 19:14
بجه ها من هم خودم تست کردم و هم از isp مخابرات پرسیدم که dns رو 217.218.127.128 تنظیم کنید دوما دومین dns رو 217.218.155.155
اینم با مدرک
1. 12/28 19:04:19 Reply from 217.218.127.127 bytes=32 time=35ms TTL=55 ok
2. 12/28 19:04:20 Reply from 217.218.127.127 bytes=32 time=37ms TTL=55 ok
3. 12/28 19:04:21 Reply from 217.218.127.127 bytes=32 time=37ms TTL=55 ok
4. 12/28 19:04:21 Reply from 217.218.127.127 bytes=32 time=37ms TTL=55 ok
5. 12/28 19:04:22 Reply from 217.218.127.127 bytes=32 time=34ms TTL=55 ok
6. 12/28 19:04:23 Reply from 217.218.127.127 bytes=32 time=36ms TTL=55 ok
7. 12/28 19:04:23 Reply from 217.218.127.127 bytes=32 time=35ms TTL=55 ok
8. 12/28 19:04:24 Reply from 217.218.127.127 bytes=32 time=37ms TTL=55 ok
9. 12/28 19:04:25 Reply from 217.218.127.127 bytes=32 time=38ms TTL=55 ok
10. 12/28 19:04:25 Reply from 217.218.127.127 bytes=32 time=38ms TTL=55 ok
11. 12/28 19:04:26 Reply from 217.218.127.127 bytes=32 time=37ms TTL=55 ok

راستی بچه ها یه تست پینگ بگیرن بزارن

ARAM44
28-12-2011, 21:01
بجه ها من هم خودم تست کردم و هم از isp مخابرات پرسیدم که dns رو 217.218.127.128 تنظیم کنید دوما دومین dns رو 217.218.155.155
اینم با مدرک
1. 12/28 19:04:19 Reply from 217.218.127.127 bytes=32 time=35ms TTL=55 ok
2. 12/28 19:04:20 Reply from 217.218.127.127 bytes=32 time=37ms TTL=55 ok
3. 12/28 19:04:21 Reply from 217.218.127.127 bytes=32 time=37ms TTL=55 ok
4. 12/28 19:04:21 Reply from 217.218.127.127 bytes=32 time=37ms TTL=55 ok
5. 12/28 19:04:22 Reply from 217.218.127.127 bytes=32 time=34ms TTL=55 ok
6. 12/28 19:04:23 Reply from 217.218.127.127 bytes=32 time=36ms TTL=55 ok
7. 12/28 19:04:23 Reply from 217.218.127.127 bytes=32 time=35ms TTL=55 ok
8. 12/28 19:04:24 Reply from 217.218.127.127 bytes=32 time=37ms TTL=55 ok
9. 12/28 19:04:25 Reply from 217.218.127.127 bytes=32 time=38ms TTL=55 ok
10. 12/28 19:04:25 Reply from 217.218.127.127 bytes=32 time=38ms TTL=55 ok
11. 12/28 19:04:26 Reply from 217.218.127.127 bytes=32 time=37ms TTL=55 ok

راستی بچه ها یه تست پینگ بگیرن بزارن

dimoos
28-12-2011, 23:05
با سلام... آقا کسی رنج آی پی های وایمکس مبین نت ارومیه رو میدونه؟

SALAR45
29-12-2011, 00:38
عجب!:18:
حالا شما این رنج رو برا چی میخایین؟ ان شاالله که خیره؟؟!!!:21:

dimoos
29-12-2011, 10:53
عجب!:18:
حالا شما این رنج رو برا چی میخایین؟ ان شاالله که خیره؟؟!!!:21:
یکی از دوستام خالی بنده... میگه وایمکس مبین نت گرفتم:10:.من هم میخوام آی پی شو چک کنم ببنم بازم خالی بسته یا نه....
اونایی که وایمکس مبین نت دارن ازش راضی هستن؟شب ها سرعت دانلود چه جوری هاست؟

ittools
29-12-2011, 11:01
وضع منو SNR شده منفی :18:

آخه خط من که تغییری نکرده قبل این یه ماه تو بهترین حالت بود نزدیکای 20 الی 22 بعد این همه قطعی و کم شدن سرعت و به قول آقایون پاره کردن کابل فیبر نوری در خلیج فارس توسط کوسه :27: شده این . در ثانی از دم در خونه هم تست کردم توی ساختمان نویز وجود نداره هر چی هست یا از سیم های بیرون از خونس یا از خود مکس نت . به من میگه ممکنه از جعبه تقسیم مخابرات بیرون از خونه باشه ! آخه چه ربطی داره

یکی از دوستام خالی بنده... میگه وایمکس مبین نت گرفتم:10:.من هم میخوام آی پی شو چک کنم ببنم بازم خالی بسته یا نه....
اونایی که وایمکس مبین نت دارن ازش راضی هستن؟شب ها سرعت دانلود چه جوری هاست؟

حیف قیمتش بالاست واگرنه من خودم دنبالش بودم تا ازش سروریس بگیرم اینجا فکر کنم =CYBER= داشته باشه

urumchi
29-12-2011, 12:38
بعد از دستکاری MTU و مودلاسیون مودم

MTU = 1492

G.Dmt = مودلاسیون

ADSL Capability: Bitswap Enable

ساعت 12:35

Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=200ms TTL=239
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=199ms TTL=239
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=199ms TTL=239
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=198ms TTL=239

Minimum = 198ms, Maximum = 200ms, Average = 199ms

Pinging google.com [173.194.41.178] with 32 bytes of data:
Reply from 173.194.41.178: bytes=32 time=178ms TTL=51
Reply from 173.194.41.178: bytes=32 time=176ms TTL=51
Reply from 173.194.41.178: bytes=32 time=178ms TTL=51
Reply from 173.194.41.178: bytes=32 time=179ms TTL=51

Ping statistics for 173.194.41.178:
Minimum = 176ms, Maximum = 179ms, Average = 177ms

C:\Users\SMN>ping tabnak.ir

Reply from 87.107.68.98: bytes=32 time=48ms TTL=50
Reply from 87.107.68.98: bytes=32 time=47ms TTL=50
Reply from 87.107.68.98: bytes=32 time=46ms TTL=50
Reply from 87.107.68.98: bytes=32 time=48ms TTL=50

Minimum = 46ms, Maximum = 48ms, Average = 47ms

C:\Users\SMN>ping forum.p30world.com

Pinging forum.p30world.com [72.55.140.181] with 32 bytes of data:
Reply from 72.55.140.181: bytes=32 time=292ms TTL=48
Reply from 72.55.140.181: bytes=32 time=291ms TTL=48
Reply from 72.55.140.181: bytes=32 time=293ms TTL=48
Reply from 72.55.140.181: bytes=32 time=293ms TTL=48

Ping statistics for 72.55.140.181:
Minimum = 291ms, Maximum = 293ms, Average = 292ms

fsh_num7
29-12-2011, 13:15

Pinging google.com [173.194.41.116] with 32 bytes of data:
Reply from 173.194.41.116: bytes=32 time=182ms TTL=51
Reply from 173.194.41.116: bytes=32 time=187ms TTL=51
Reply from 173.194.41.116: bytes=32 time=183ms TTL=51
Reply from 173.194.41.116: bytes=32 time=186ms TTL=51

Ping statistics for 173.194.41.116:
Minimum = 182ms, Maximum = 187ms, Average = 184ms

x8800
29-12-2011, 17:03
من الان رفتم خونه این دوستم . وقتی رفتم تو صفحه مودمش نویزش 6 بود ! اصلا وصل نمیشد . تا اینکه تلفن رو در آوردیم و بالاخره وصل شد . زیاد نتومستم باهاش کار کنم . منتها یه چنتا پینگ و تست گرفتم . سرعت دانلودش که 30-35 بود (256) . پینگشم واسه گوگل 220 و واسه تابناک 70 ! الان که میبینم مال سعید و بقیه گوگل 170 میگیرن !!!!

hp980
29-12-2011, 17:59

سلام
این رنجیه که من الان دارم :
178.131.34
البته فکر میکنم یک رنج دیگه هم بود که با 134 شروع میشد.

AliBaMaram.13
29-12-2011, 19:59
امروز برای اعتراض رفتم پارس آنلاین :5:... گفت مشکلات رو ما قبول داریم ولی مشکل از ما نیست یوزر هامون زیاد شده و پهنای باند خریداری کردیم ولی متاسفانه مخابرات بدقولی کرده و پهنای باند رو به ما تحوبل نمی ده گفتم چرا انقدر یوزر زیاد کردین ؟ گفت خیلی وقته یوزر نمی گیریم(نمی دونم راست گفت یا نه) تا پهنای باند و به ما تحویل بدن گفتم اگه اکانتم و ارتقا بدم به یه پنل دیگه فرجی می شه با کمال تعجب گفت نه! فعلا صلاح نیست! گفتم اگه تخلیه کنم معطلی نداره و بی اینترنت نمی مونم ؟ گفت نه همون روز کارتون راه می افته! یه جورایی حس کردم دچار پدیده یوزر زدگی شدن و اصلا براشون مهم نیست مشتری از دست بدن! به هر حال من دو هفته ای صبر می کنم تا وقتی اکانتم تموم شد اگه فرجی نشد به جمع مخابراتی ها خواهم پیوست... ولی یه حرفی گفت که دودلم کرد بود گفتم با تخلیه کردن و رفتن به مخابرات به مقصر اصلی کمک می کنید! ولی خوب چاره چیه؟

ARAM44
29-12-2011, 23:38
علی جان بیا مخابرات باز مخابراتچی ها بهترن چون سیستم طوریه که همیشه بخش خصوصی یک گام از دولتی عقب تره یقینا یادتونه چندی قبل شرکتهای خصوصی اومدن سرویس دادن و سیاست مخابرات هم این بود که چون ظاهرا می خواست از بخش خصوصی حمایت بکنه خودش سرویس نداد یه مدت گذشت تا اینکه اگهی کردن مخابرات هم سرویس adsl میده رو دست شرکتهای خصوصی بلند شد (تا فضا رقابتی بشه که از اول معلوم بود کی برنده است) الان وضعیت شرکتها خیلی خرابه یه دوست دارم میگه ما نمیتونیم با مخابرات رقابت کنیم و قیمتهارو کاهش بدیم ناچاریم از ترفندهای نامرئی استفاده کنیم تا پابرجا بمونیم یادمه مخابرات تازه سرویس داده بود تو ارایشگاه یه نفر بود نگو ماله یکی از isp هاست تا من بهش گفتم مخابرات از امروز سرویس میده تلفنو برداشت به دوستش زنگ زد گفت محسن بدبخت شدیم یه نفر از مخابرات اومده میگه مخابرات سرویس میده بیچاره نزدیک بود سکته کنه سرشو نزده بلند شد و رفت :18:

poolpool
30-12-2011, 00:00
امروز برای اعتراض رفتم پارس آنلاین :5:... گفت مشکلات رو ما قبول داریم ولی مشکل از ما نیست یوزر هامون زیاد شده و پهنای باند خریداری کردیم ولی متاسفانه مخابرات بدقولی کرده و پهنای باند رو به ما تحوبل نمی ده گفتم چرا انقدر یوزر زیاد کردین ؟ گفت خیلی وقته یوزر نمی گیریم(نمی دونم راست گفت یا نه) تا پهنای باند و به ما تحویل بدن گفتم اگه اکانتم و ارتقا بدم به یه پنل دیگه فرجی می شه با کمال تعجب گفت نه! فعلا صلاح نیست! گفتم اگه تخلیه کنم معطلی نداره و بی اینترنت نمی مونم ؟ گفت نه همون روز کارتون راه می افته! یه جورایی حس کردم دچار پدیده یوزر زدگی شدن و اصلا براشون مهم نیست مشتری از دست بدن! به هر حال من دو هفته ای صبر می کنم تا وقتی اکانتم تموم شد اگه فرجی نشد به جمع مخابراتی ها خواهم پیوست... ولی یه حرفی گفت که دودلم کرد بود گفتم با تخلیه کردن و رفتن به مخابرات به مقصر اصلی کمک می کنید! ولی خوب چاره چیه؟

اقا راس میگن !!!
من خودم 10 روز تو صف بودم که یکی تخلیه کنه و پورت منو جاش وصل کنن !!!

من خودم اوایل ناراضی بودم !!!
ولی الان کاملا راضی هستم :27: درسته یه کم پینگ بالا هستش ولی در عوض سرعت دانلود هم خیلی بالاست :27:

SALAR45
30-12-2011, 00:23
اقا راس میگن !!!

ولی الان کاملا راضی هستم :27: درسته یه کم پینگ بالا هستش ولی در عوض سرعت دانلود هم خیلی بالاست :27:

دوستان چرا خودتون رو به دردسر میندازین :20:
حیف این پولا نیست میره تو جیب اینا
برید سراغ ماهواره والسلام:5:

ARAM44
30-12-2011, 19:48
دوستان چرا خودتون رو به دردسر میندازین :20:
حیف این پولا نیست میره تو جیب اینا
برید سراغ ماهواره والسلام:5:

سالارجان برای این کار :40:میخاد عزیر (عکس دله شما جیگر فرض کنید) :31:

urumchi
30-12-2011, 22:20
سالارجان برای این کار :40:میخاد عزیر (عکس دله شما جیگر فرض کنید) :31:

نه داداش مگه میخوای جنایت کنی !

80 - 70 تومن پول، مقداری اطلاعات فنی و صبر و حوصله برای -- کردن مک میخواد

AmirSAMSUNG
30-12-2011, 23:37
بچه ها من میخواستم برم مخابرات ولی بقدری از این شرکت ها دولتی متنفرم که حاضر نیستم یک تومن بهشون بدم.
واقعا اصلا مشتری مدار نیستن درست مثل بانک های دولتی وقتی میری ازشون خدمات بخوایی انگار داری بهشون فحش میدی.

اره شاید من 3 تومن اضاف میدم به ترکانت ولی حداقلش وقتی میرم اونجا یا مشکلی دارم واسم ارزش قائلن!

amir200812
31-12-2011, 11:47
سلام
دوستان برای ADSL مخابرات، چه تنظیماتی باید انجام بدم؟
منظورم تنظیمات مودم هست!

urumchi
31-12-2011, 11:54
بچه ها من میخواستم برم مخابرات ولی بقدری از این شرکت ها دولتی متنفرم که حاضر نیستم یک تومن بهشون بدم.
واقعا اصلا مشتری مدار نیستن درست مثل بانک های دولتی وقتی میری ازشون خدمات بخوایی انگار داری بهشون فحش میدی.

اره شاید من 3 تومن اضاف میدم به ترکانت ولی حداقلش وقتی میرم اونجا یا مشکلی دارم واسم ارزش قائلن!

مخابرات پینگ خوبی داره و جون میده برای وبگردی و گیم ولی سرعت دانلود سرویس ها بدون burst هست

سلام
دوستان برای ADSL مخابرات، چه تنظیماتی باید انجام بدم؟
منظورم تنظیمات مودم هست!

morteza_m2n
31-12-2011, 13:06
۸ ماه مخابرات دارم,مخابرات دیگه افتضاحه عزیزان من فردا تخلیه می‌کنم. دنبال یه آی‌اس‌پی هستم که بتونم با پینگ خوب تو سرورای خارجی‌ انلاین بازی‌ کنم. بهترین گزینه فک کنم Parsonline باشه برای اینکار؟ کسی‌ نZری نداره؟

x8800
31-12-2011, 13:25
۸ ماه مخابرات دارم,مخابرات دیگه افتضاحه عزیزان من فردا تخلیه می‌کنم. دنبال یه آی‌اس‌پی هستم که بتونم با پینگ خوب تو سرورای خارجی‌ انلاین بازی‌ کنم. بهترین گزینه فک کنم Parsonline باشه برای اینکار؟ کسی‌ نZری نداره؟

باور کن همچین چیزی توی این استان وجود نداره ! میخوای برو تهران یا اصفهان با پینگ 100 با اروپا بازی کن !

---------- Post added at 01:25 PM ---------- Previous post was at 01:21 PM ----------

خنده دار ترین کلیپ صوتی سال !

امروز صبح که دیدم پینگ مثل همیشه 400 هست و برای ایران هم 200 زنگ زدم به مسئول فنی ارومیه ! مکالمه رو ضیط کردم . محظ خنده هم شده گوش بدین. حجمش 300 کیلوبایت !. نمیدونم یارو اسکله یا میخواد منو اسکل کنه !

پ.ن : لهجمو مسخره نکنین :31: تو زندگیم فقط کردی و انگلیسی صحبت کردم :27:

morteza_m2n
31-12-2011, 13:33
[QUOTE=x8800;6737376]باور کن همچین چیزی توی این استان وجود نداره ! میخوای برو تهران یا اصفهان با پینگ 100 با اروپا بازی کن !

شما حالت خوبه عزیزم؟ پینگ ۱۰۰ کجا بود نت ایران کلا ... است از تهران هم میان بچه‌ها اون سروری که میگم پینگشن ازمنم بدتره تازه 1mb و آی‌اس‌پی خوب... مشکل نت ایران. پینگ هم که با مخابرات ۳۰۰ میده بهم ولی‌ پینگ الکی‌ چون Dlye می‌زنه پینگ ۰ می‌شه همش قطعو وسلو کلی‌ مسائل مسخرهٔ دیگه با نت ۵۱۲ِ مخابرات تازه. ولی‌ با Parsonline قبلا امتحان کردم تو سرورای خارجی‌ بهترین آی‌اس‌پی هستش... البته 1.5 سال پیش که اینطوری بود الان خبر ندارم.

در ضمن سرور اروپا هم نیست آمریکا هست. اگه اروپا هم باشه باز پینگ ما بهتره چون نزدیکتریم. الکی‌ جبه گیری استان رو نکنید لول

x8800
31-12-2011, 14:01
[QUOTE=x8800;6737376]باور کن همچین چیزی توی این استان وجود نداره ! میخوای برو تهران یا اصفهان با پینگ 100 با اروپا بازی کن !

شما حالت خوبه عزیزم؟ پینگ ۱۰۰ کجا بود نت ایران کلا ... است از تهران هم میان بچه‌ها اون سروری که میگم پینگشن ازمنم بدتره تازه 1mb و آی‌اس‌پی خوب... مشکل نت ایران. پینگ هم که با مخابرات ۳۰۰ میده بهم ولی‌ پینگ الکی‌ چون Dlye می‌زنه پینگ ۰ می‌شه همش قطعو وسلو کلی‌ مسائل مسخرهٔ دیگه با نت ۵۱۲ِ مخابرات تازه. ولی‌ با Parsonline قبلا امتحان کردم تو سرورای خارجی‌ بهترین آی‌اس‌پی هستش... البته 1.5 سال پیش که اینطوری بود الان خبر ندارم.

در ضمن سرور اروپا هم نیست آمریکا هست. اگه اروپا هم باشه باز پینگ ما بهتره چون نزدیکتریم. الکی‌ جبه گیری استان رو نکنید لول

یه مدت پیش یکی از دوستان چنتا عکس داد . اگه پیدا کنم میزارم برات کف کنی ! البته اونا به تست اروپا بود.
برای آمریکا دیگه بهترین حالت تو ایران 250 میگیری.

در مورد پارس آنلاین هم باید بگم اونقد پینگش خرابه که نمیتونی تو سرور ایران هم باهاش یازی کنی ! چه برسه به آمذیکا . تستاش موجود هست تو همین تاپیک . برای ایران پینگ 100 میده

exreme
31-12-2011, 14:47
امروز صبح که دیدم پینگ مثل همیشه 400 هست و برای ایران هم 200 زنگ زدم به مسئول فنی ارومیه ! مکالمه رو ضیط کردم . محظ خنده هم شده گوش بدین. حجمش 300 کیلوبایت !. نمیدونم یارو اسکله یا میخواد منو اسکل کنه !

به پینگ گیر دادی ها!!
سرویس 128 میگیری نهایت دانلودت 16 می تونه باشه، پای تلفن هم که میگی 22 هست، به چی اعتراض می کنی؟!؟ اعتراض به هر چیزی که خوش آیند نیست - احتمال میدم مثل دفعه قبل باز بیای بگی که این یارو از آدمای مکس نته!!

دوستان عزیز مشکل اینترنت کشور سر چند کیلو پهنای باند نیست! مشکل کشور برست سرویس ها هم نیست! مشکل به خدا یه چیز دیگه اس! چرا نمی تونید بفهمید که پهنای باند کشور کمه!

amir200812
31-12-2011, 14:50
سلام
یکی از دوستان من از مخابرات ADSL 128Kbps گرفته! امروز رفتم مودمش رو تنظیم کنم و تنظیماتی که دوستمون چند پست بالاتر گفت رو ست کردم. چراغ ADSL و اینترنت روشن میشه!
و با لن به مودم وصل هستم، همه تنظیمان مودم رو هم میتونم انجام بدم، یعنی به سیستم درست وصل شده! ولی...

در حالی که سیستم به مودم درست وصل هست، چراغ اینترنت روشنه، چراغ ADSL هم روشن هست، چراغ لن هم روشنه! ولی مینویسه No Internet Access
این چه مرگشه؟ ممکنه اکانت فعال نشده باشه؟ یا چه میدونم مک فیلتر گذاشته باشن؟

مودم TP-link 8811 هست!(مودم جدید نیست، خودم 1 سال ارومیه و 7 8 ماه تبریز از همین مودم استفاده کردم)
سیستم هم با ADSL های دیگه مشکلی نداره(با مال خودم که از آنا هست بدون هیچ مشکلی وصل میشه)

**جالبش اینه که زنگ زدم به 1899 به من یاد میده که چطوری IP دستی بدم! میگه بنویس 1 9 2 بعد 1 6 8 بعد دو تا یک بزن!:18: بهش میگم خانوم من 5 ساله کاربر ADSL هستم، مدرک دانشگاهی IT دارم! دانشجوی سال سه نرم افزار هستم و ... میگه مشکلی نیست، همون IP رو که گفتم بزن!:19:

---------- Post added at 02:50 PM ---------- Previous post was at 02:47 PM ----------

به پینگ گیر دادی ها!!
سرویس 128 میگیری نهایت دانلودت 16 می تونه باشه، پای تلفن هم که میگی 22 هست، به چی اعتراض می کنی؟!؟ اعتراض به هر چیزی که خوش آیند نیست - احتمال میدم مثل دفعه قبل باز بیای بگی که این یارو از آدمای مکس نته!!

دوستان عزیز مشکل اینترنت کشور سر چند کیلو پهنای باند نیست! مشکل کشور برست سرویس ها هم نیست! مشکل به خدا یه چیز دیگه اس! چرا نمی تونید بفهمید که پهنای باند کشور کمه!

عزیز مشکل دانلود و سرعتش نیست! همون پینگ از همه مهم تره! من سرعتم عالی هست، شب و روز دانلود هام بدون نوسان هست! ولی پینگ که زیاد بشه کلا نمیشه با اینترنت کار کرد!
برای وبگردی پینگ خیلی مهم تر از سرعت دانلود هست!

x8800
31-12-2011, 14:52
به پینگ گیر دادی ها!!

نه من به کسی نگفتم آدم مکس نت !

ولی به نظر شما من هم مثل بقیه دوستان حق ندارم برای داخل ایران پینگ 50 بگیرم ؟!

دور نریم همین سعید (ارومچی) خودمون برای ایران 40 میگیره !چرا وسه من باید 200 باشه ؟! پینگ پایین حق منه و آی اس پی نمیتونه بگه من پینگ میخوام یا نه !

x8800
31-12-2011, 15:03
[QUOTE=amir200812;6737596]سلام
یکی از دوستان من از مخابرات ADSL 128Kbps گرفته! امروز رفتم مودمش رو تنظیم کنم و تنظیماتی که دوستمون چند پست بالاتر گفت رو ست کردم. چراغ ADSL و اینترنت روشن میشه!
و با لن به مودم وصل هستم، همه تنظیمان مودم رو هم میتونم انجام بدم، یعنی به سیستم درست وصل شده! ولی...

در حالی که سیستم به مودم درست وصل هست، چراغ اینترنت روشنه، چراغ ADSL هم روشن هست، چراغ لن هم روشنه! ولی مینویسه No Internet Access
این چه مرگشه؟ ممکنه اکانت فعال نشده باشه؟ یا چه میدونم مک فیلتر گذاشته باشن؟

مودم TP-link 8811 هست!(مودم جدید نیست، خودم 1 سال ارومیه و 7 8 ماه تبریز از همین مودم استفاده کردم)
سیستم هم با ADSL های دیگه مشکلی نداره(با مال خودم که از آنا هست بدون هیچ مشکلی وصل میشه)

**جالبش اینه که زنگ زدم به 1899 به من یاد میده که چطوری IP دستی بدم! میگه بنویس 1 9 2 بعد 1 6 8 بعد دو تا یک بزن!:18: بهش میگم خانوم من 5 ساله کاربر ADSL هستم، مدرک دانشگاهی IT دارم! دانشجوی سال سه نرم افزار هستم و ... میگه مشکلی نیست، همون IP رو که گفتم بزن!:19:[COLOR="Silver"]

دقیقا همون مشکلی که من داشتم ! برو توی صفحه کنترل مودم و SNR MArgin ببین چنده ؟!

exreme
31-12-2011, 15:07
عزیز مشکل دانلود و سرعتش نیست! همون پینگ از همه مهم تره! من سرعتم عالی هست، شب و روز دانلود هام بدون نوسان هست! ولی پینگ که زیاد بشه کلا نمیشه با اینترنت کار کرد!
برای وبگردی پینگ خیلی مهم تر از سرعت دانلود هست!

دور نریم همین سعید (ارومچی) خودمون برای ایران 40 میگیره !چرا وسه من باید 200 باشه ؟! پینگ پایین حق منه و آی اس پی نمیتونه بگه من پینگ میخوام یا نه !

اولا این ارومچی هزار بلا سر مودم و سیم کشی میاره پینگش میاد پایین حداقل من که این کارو نکردم! این اولیش
دومیش هم اینه که منم زنگ زدم باهاشون صحبت کردم در مورد پینگ ولی اعتراضم به نظرم مورد قبول تر بود نسبت شما. من یه دوره رای sciencedirect پینگ بالای 2000 و لاست فجیعی می گرفتم که مشکل ایجاد می کرد.
البته شما همچنان می تونید اعتراض بکنید ( و اعتراضتون قابل قبوله ) ولی وقتی طرف مقابل نمی پذیره اصرار چه فایده ای داره؟!؟

حالا آیا واقعا می کنید به جز بازی آنلاین این 100-200 تا پینگ اضافه واقعا اونقدر زیاده که روش جر و بحث بشه؟!
پ. ن: اون پینگ بالای من هم از طرف اون ها درست نشد، بعد از یه هفته گفتن صبر کن خودش درست بشه، بعد از چند روز هم درست شد. احتمالا باز یه سیم قطع شده بود!!

AliBaMaram.13
31-12-2011, 15:23
اقا راس میگن !!!

ولی الان کاملا راضی هستم درسته یه کم پینگ بالا هستش ولی در عوض سرعت دانلود هم خیلی بالاست

سرعت دانلود به چه دردم می خوره وقتی برای گیگ اضافه 5 تومن ازم پول می گیره؟ دلم به دانلود شبانه خوش بود که اونم خشکید! دز ثانی چون می تونن جایگزین کنن دلیل نمی شه رفتن یوزر براشون مهم نباشه اونم وقتی ناراضی می ره! اون بعد 1.5 سال!

خنده دار ترین کلیپ صوتی سال !
آخرش خیلی باحال بود می گه اینترنت داری می گی اره پس بقیه اش دیگه به ما ربطی نداره!!:19:

urumchi
31-12-2011, 15:23
اصلی ترین مولفه یه اینترنت خوب و باکیفیت پینگ هست، بعدا سرعت دانلود و سرعت آپلود. هستند کسانی که پهنای باند 2 مگ دارن ولی چون پینگ بالایی دارن عملا وضعیت وبگردی و گیم زدنشون با 128 مخابرات هیچ تفاوتی نداره.

برادر من کارمند دانشگاهه، سرعت دانلودش 50 ـه ولی چون پینگش بسیار پایین ِ خیلی راحت میتونه وبگردی کنه و هر سایتی هم دلش میخواد با ------ میتونه بره. البته وایرلس دارن نه adsl

خودم یه بار با سیستمش کار کردم حدود 1 سال پیش، فقط کافیه روی یه لینک کلیک کنی سریعتر از ویندوز پیج لود میشه !

برادرم به شوخی میگفت بعضی وقتا کلیک نکرده لینک رو باز میکنه :31:

اولا این ارومچی هزار بلا سر مودم و سیم کشی میاره پینگش میاد پایین

1- هزار تا بلا کجا بود؟ من در سیم کشی دو طبقه تغییرات دادم که از اون 35 متر سیمی که مصرف شد فقط 12 مترش رو برای سیم کشی مودم خودم استفاده کردم + تغییر در مقدار MTU مودم

2- اصلا حرف شما درست، جناب fsh_num7 چطور؟ ایشون که پینگشون از من هم خیلی بهتره، لابد ایشون هم در سیم کشی و مودم دست بردند؟!!

بحث بر سر دستکاری مودم و سیم کشی نیست، مشکل از یه جای دیگه ست.

AliBaMaram.13
31-12-2011, 15:36
نه داداش مگه میخوای جنایت کنی !

80 - 70 تومن پول، مقداری اطلاعات فنی و صبر و حوصله برای -- کردن مک میخواد
آقا منم هستم فقط -- بلد نیستم:31: باقی شو هر جوری بگی پایتم :5: برو دارمت ...:8: هر چی هر وقت گرفتی دو تا بگیر یکیشم واسه من:10:

مخابرات پینگ خوبی داره و جون میده برای وبگردی و گیم ولی سرعت دانلود سرویس ها بدون burst هست
پینگ پارس آنلاین بد نیست ولی دانلود شبانه بد اومده پایین! عزیز من امروز رفتم مخابرات برای کسب اطلاعات بیشتر یه برگه گرفتم که توش قیمت سرویس ها هست ولی اون قیمتی نیست که چند وقت پیش اینجا دیدم یادمه 512 سه ماهه با 9 گیگ حدود 48 تومن در می اومد ؟ اشتباه می کنم شما الان از چه سرویسی استفاده می کنی چند پول می ده براست که برداشتن الان شبا چه قدر دان دارین ؟ کلا اوضاع چطوره بیام اون ور ؟

یه سوال دیگه از کسایی که پارس آنلاین دارن دوستان حتما می دونند که ساعت دانلود از 12:30 تا 7 هست از 1 تا 6 هم که همه خبر دارن ... من سرعتم تا 1 خوبه 6 تا 7 بد نیست می گم اگه پنل ام رو تا پارس آنلاین ارتقا بدم مثلا یک مگ بگیرم تو تو این ساعت ها که باقی خبر ندارن با سرعت بیشتری دانلود خواهم کرد دیگه درسته؟ الان دوستانی که 512 یا 1 مگ داره سرعت دانلودشون بین 12:30 تا 1 چنده؟؟

urumchi
31-12-2011, 15:50
آقا منم هستم فقط -- بلد نیستم:31: باقی شو هر جوری بگی پایتم :5: برو دارمت ...:8: هر چی هر وقت گرفتی دو تا بگیر یکیشم واسه من:10:

پینگ پارس آنلاین بد نیست ولی دانلود شبانه بد اومده پایین! عزیز من امروز رفتم مخابرات برای کسب اطلاعات بیشتر یه برگه گرفتم که توش قیمت سرویس ها هست ولی اون قیمتی نیست که چند وقت پیش اینجا دیدم یادمه 512 سه ماهه با 9 گیگ حدود 48 تومن در می اومد ؟ اشتباه می کنم شما الان از چه سرویسی استفاده می کنی چند پول می ده براست که برداشتن الان شبا چه قدر دان دارین ؟ کلا اوضاع چطوره بیام اون ور ؟

یه سوال دیگه از کسایی که پارس آنلاین دارن دوستان حتما می دونند که ساعت دانلود از 12:30 تا 7 هست از 1 تا 6 هم که همه خبر دارن ... من سرعتم تا 1 خوبه 6 تا 7 بد نیست می گم اگه پنل ام رو تا پارس آنلاین ارتقا بدم مثلا یک مگ بگیرم تو تو این ساعت ها که باقی خبر ندارن با سرعت بیشتری دانلود خواهم کرد دیگه درسته؟ الان دوستانی که 512 یا 1 مگ داره سرعت دانلودشون بین 12:30 تا 1 چنده؟؟

خوشم میاد که کلا پایه همه چی هستی :31:

از 12:30 تا 7 رو که منم میدونم بابا، کاربرای پارس که جای خود دارن :27:

در مورد دانلود شبانه اگه لینکهایی که میذارم برای دانلود پهنای باند رو کامل پر کنن هر شب 1 تا 8 حدود 1/5 گیگ می گیرم.

من ماه به ماه شارژ میکنم 17 تومن

لیست قیمتها:

x8800
31-12-2011, 15:59
اولا این ارومچی هزار بلا سر مودم و سیم کشی میاره پینگش میاد پایین حداقل من که این کارو نکردم! این اولیش
دومیش هم اینه که منم زنگ زدم باهاشون صحبت کردم در مورد پینگ ولی اعتراضم به نظرم مورد قبول تر بود نسبت شما. من یه دوره رای sciencedirect پینگ بالای 2000 و لاست فجیعی می گرفتم که مشکل ایجاد می کرد.
البته شما همچنان می تونید اعتراض بکنید ( و اعتراضتون قابل قبوله ) ولی وقتی طرف مقابل نمی پذیره اصرار چه فایده ای داره؟!؟

حالا آیا واقعا می کنید به جز بازی آنلاین این 100-200 تا پینگ اضافه واقعا اونقدر زیاده که روش جر و بحث بشه؟!
پ. ن: اون پینگ بالای من هم از طرف اون ها درست نشد، بعد از یه هفته گفتن صبر کن خودش درست بشه، بعد از چند روز هم درست شد. احتمالا باز یه سیم قطع شده بود!!

فکر کنم نظرات کاربرای دیگه متقاعدتون کرد که پینگ چقدر مهمه !
در ضمن شما میگی 100 200 تا پینگ مهم نیست ! چطور مهم نیست برادر من ؟! شما تو بازی کلیک کنی 50 میلی ثانیه طول بکشه تا شلیک کنه با اینکه 200 میلی ثانیه طول بکشه فرق نداره ؟!

در ضمن من استفادم فقط بازی نیست . چون نویسنده وبسایت هستم و از VPS استفاده میکنم پینگ برام حیاتیه ! مثلا میری تو VPS روی مای کامپیوتر کلیک میکنی 4 ثانیه بعد کلیکت بهسرور میرسه !!!!!!!!

جدای از همه اینها پینگ همونطور که دوستان گفتن لذت وبگردیو چند برابر میکنه. در کل پینگ خوب حق کاربره ! منم که چیز غیزمعقولی نخواستم. همین تبریزیا با همین آی اس پی من واسه ایران پینگ 20 میگیرن . من تازه گفتم 50 !

AliBaMaram.13
31-12-2011, 16:15
خوشم میاد که کلا پایه همه چی هستی :31:

از 12:30 تا 7 رو که منم میدونم بابا، کاربرای پارس که جای خود دارن :27:

در مورد دانلود شبانه اگه لینکهایی که میذارم برای دانلود پهنای باند رو کامل پر کنن هر شب 1 تا 8 حدود 1/5 گیگ می گیرم.

من ماه به ماه شارژ میکنم 17 تومن

لیست قیمتها:

همه چیو که نه! چیزای خوب و ... :31: در ضمن دیگرونو با خودت مقایشه نکن استاد :46:
راستی شما اکانت واسه لیچ نگرفتی ؟ من می خوام از اینجا بگیرم کسی بهتر سراغ نداره ؟ البته چون دانلود شبانم افت کرده بهتره که بدون محدودیت زمانی بگیرم

راستی جریان 20 درصد تخفیف مخابرات چیه تازه در اومده ؟ خانومه می گفت بعضی از سرویس هامون 20 درصد تخفیف دارن ؟ در مورد ساعات دانلود هم اگه همه خبر دارن چرا ساعت یک سرعت ام از 120 می افته رو 40؟ یعنی پارس آنلاین خودش کم می کنه ؟
1.5 چرا ؟ کمتر شده چند وقت پیشا می گفتی دو گیگ؟

x8800
31-12-2011, 16:37
من از همین Downloads.ir یه اکانت 20 گیگ گرفتم . تا الان مشکلی باهاش نداشتم . خیلی عالی و سریعه .

AliBaMaram.13
31-12-2011, 19:01
من از همین Downloads.ir یه اکانت 20 گیگ گرفتم . تا الان مشکلی باهاش نداشتم . خیلی عالی و سریعه .
الان یه 160 گیگ گرفتم ولی خاک وچوک ام شد! من فک کردم فضایی که می گیریم همیشگی واسه خودمونه:5: عجب سوتی دادم!:2: با خودم می گفتم چه قدر عالی! نگو لیچ می کنه کم می شه!:31: در واقع فقط 160 گیگ می تونم لیچ کنم بعدش فینیش... راستی الان یه فایل لیچ کردم کنارش نوشته تاریخ انقضا 10/11/90 مگه نامحدود زمانی نیست ؟ اونوقت تمدید فایل یعنی چی؟ اگه بخوام بیشتر رو سرور بمونه باید تمدید کنم ؟ واسه تمدیدم دیلینگ کم می شه ؟ راستی چند نفری که می شه دان کرد؟ آخه من لینک های دانلود رو می خواستم بزارم تو سایتی جماعت بیان دان کنند؟ اصلا واسه همین این اکانت رو گرفتم یه سوال دیگه شما برا کدوم سایت می نویسی؟

urumchi
31-12-2011, 19:13
همه چیو که نه! چیزای خوب و ... :31: در ضمن دیگرونو با خودت مقایشه نکن استاد :46:
راستی شما اکانت واسه لیچ نگرفتی ؟ من می خوام از اینجا بگیرم کسی بهتر سراغ نداره ؟ البته چون دانلود شبانم افت کرده بهتره که بدون محدودیت زمانی بگیرم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدراستی جریان 20 درصد تخفیف مخابرات چیه تازه در اومده ؟ خانومه می گفت بعضی از سرویس هامون 20 درصد تخفیف دارن ؟ در مورد ساعات دانلود هم اگه همه خبر دارن چرا ساعت یک سرعت ام از 120 می افته رو 40؟ یعنی پارس آنلاین خودش کم می کنه ؟
1.5 چرا ؟ کمتر شده چند وقت پیشا می گفتی دو گیگ؟

شکسته نفسی نکن علیرضا، خیلی وقته با مرام بودنت به همه ثابت شده :31:
________

Burst سرویس ها غیرفعال شده قبلا که فعال بود شبها با 95-90 دانلود میکردم واسه همین بیشتر از 2 گیگ میزدم ولی الان که غیرفعال شده شبها متوسط با 60 دانلود میکنم که میشه 1.5 گیگ

اون 20% تخفیف در تعرفه هایی که دیدی لحاظ شده، هر چی بگیری همون قیمتی که تو لیست زده رو باید پرداخت کنی.

شما میتونستی برای تهیه اکانت نامحدود زمانی یا اکانت نامحدود حجمی از ZEVERA.COM خرید کنی، البته نمیدونم به نسبت downloads.ir قیمتهاش و تعداد آپلودسنترهایی که ساپورت میکنه چطوریه.

AliBaMaram.13
31-12-2011, 20:02
Burst سرویس ها غیرفعال شده قبلا که فعال بود شبها با 95-90 دانلود میکردم واسه همین بیشتر از 2 گیگ میزدم ولی الان که غیرفعال شده شبها متوسط با 60 دانلود میکنم که میشه 1.5 گیگ
همین مسئله دست و پا شل می کنه واسه رفتن به مخابرات ... منم الان متوسط شبا 35 40 دان دارم درحالی که 7 تومن کمتر می دم

شما میتونستی برای تهیه اکانت نامحدود زمانی یا اکانت نامحدود حجمی از ZEVERA.COM خرید کنی، البته نمیدونم به نسبت downloads.ir قیمتهاش و تعداد آپلودسنترهایی که ساپورت میکنه چطوریه.
ایشالله دفعه بعد هرچند قیمتاش اگه اینه که این پایین هست یه ذره گرونتره کیفیت رو نمی دونم

x8800
31-12-2011, 20:06
الان یه 160 گیگ گرفتم ولی خاک وچوک ام شد! من فک کردم فضایی که می گیریم همیشگی واسه خودمونه:5: عجب سوتی دادم!:2: با خودم می گفتم چه قدر عالی! نگو لیچ می کنه کم می شه!:31: در واقع فقط 160 گیگ می تونم لیچ کنم بعدش فینیش... راستی الان یه فایل لیچ کردم کنارش نوشته تاریخ انقضا 10/11/90 مگه نامحدود زمانی نیست ؟ اونوقت تمدید فایل یعنی چی؟ اگه بخوام بیشتر رو سرور بمونه باید تمدید کنم ؟ واسه تمدیدم دیلینگ کم می شه ؟ راستی چند نفری که می شه دان کرد؟ آخه من لینک های دانلود رو می خواستم بزارم تو سایتی جماعت بیان دان کنند؟ اصلا واسه همین این اکانت رو گرفتم یه سوال دیگه شما برا کدوم سایت می نویسی؟

نه موب این سایت مثل یه لیچ شخصیه و واسه دانلود فردی !
فایلا واسه یه زمانی پاک میشن ولی میتونی تمدید کنید . البته امتحان نکردم ببینم دیلینگ کم میکنه یا نه ولی فکر نکنم کم کنه
واسه دانلود دسته جمعی مشکلی پیش نمیاد منتها باید همه توی IDM یوزر پسورد بدن که میشه همون اکانت خودت ! پس نمیتونی به همه کس بدی فایلارو.

منم الان ادمین فول کنترل سایت Onlinefa72.in هستم :31:

_____

آها الان یادم اومد . این استفاده ای که تو میخوای بکنی ؛ منظورم لیچ کردن و گذاشتن توی سایت هست باید از سایتایی مثل آپلودباز یا هیپ فایل استفاده کنید . که البته آپلودباز به هیچ وجه توصیه نمیشه :13:

fsh_num7
31-12-2011, 21:31
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

fsh_num7
31-12-2011, 21:46
سعید اگه هستی یه ندا بده یه اپی توپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپ کادو بدم بهت

AliBaMaram.13
31-12-2011, 22:16
منم الان ادمین فول کنترل سایت Onlinefa72.in هستم
وواو عجت ترافیکی ... 476 ! congratulation !! عجیبه تا حالا فیل نشدین ؟ :18:اگه رمزی جادویی طلسمی داره به ما هم بگین جای دوری نمی ره !:19:
پی نوشت: من آدرس یاب رو الان دیدم:31: حرفمو پس می گیرم وواو 72 بار فیل شدین؟ عجب رکوردی ؟ :31:

که البته آپلودباز به هیچ وجه توصیه نمیشه
خودتون دارین از آپلود باز استفاده می کنین تو اون سایت...مطمئنا ناراضی هستین که توصیه نمی کنین آپلود باز رو

---------- Post added at 10:11 PM ---------- Previous post was at 10:11 PM ----------

---------- Post added at 10:16 PM ---------- Previous post was at 10:11 PM ----------

سعید اگه هستی یه ندا بده یه اپی توپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپ کادو بدم بهت
بچه ها اینجا چه قدر صمیمی شدن دل می دن کادو می گیرن ای ول ای ول به مناسبته عیده دیگه ؟
:8:راستی عید همگی مبارک:8:

x8800
31-12-2011, 22:49
عید همون عید سال نو میلادی هست دیگه ؟

یاد این اس ام اس افتادم :

میلاد مبشر عشق و دوستی ، مسیح (ع) و فرا رسیدن عید بزرگ به شما و سایر مسلمین هیچ ربطی نداره . شما به فکر ادامه محرم باشین :27:

راستی قضیه آی پی چیه ؟

fanoostalaei
31-12-2011, 22:59
یک ماهی میشه دارم ایرانسل استفاده میکنم
از نویز و دیسکانکتی راحت شدم
همه جا هم کنارم هست و میتونم استفاده کنم سرعت هم که 35 هست خوبه
خاک عالم تو اینترنت ایران
گوشی رو میندازم یه جای خونه با بلوتوث وصل میکنم سیستم و از اینترنت استفاده میکنم
مودم هم مستهلک نمیشه در عوض باتری بای بای:31:

urumchi
31-12-2011, 23:43
عید همون عید سال نو میلادی هست دیگه ؟

یاد این اس ام اس افتادم :

میلاد مبشر عشق و دوستی ، مسیح (ع) و فرا رسیدن عید بزرگ به شما و سایر مسلمین هیچ ربطی نداره . شما به فکر ادامه محرم باشین :27:

راستی قضیه آی پی چیه ؟

1- محرم تموم شده الان در ماه صفر هستیم

2- آی پی رو بی خیال جون داداش من روم نمیشه به مخابرات زنگ بزنم صداشونو ضبط کنم، یه زنگی شما بزن ضبطش کن یه ملتی رو به ملکوت برسون. یارو میگه پینگ داخل باید 280 باشه :31: من بودم همونجا فحش های ... دار بهش میدادم به خدا. انصافا حرکتت خیلی توپ بود منتظر ورژن جدیدش هستیم !

3- راستی تو تشکیلات سایتت فیلم کازینو رویال رو نداری؟

x8800
31-12-2011, 23:53
ورژن 1.1 به زودی میاد :27:

با یه سری تغیرات

Changelog :

- لهجه 100% بهتر :31:
- تغییر اپراتور به دختر
- گیر دادن به سرعت دانلود
- گیر دادن به اختلاف سرعت بین 2 استان شرقی و غربی :31:
____

این فیلمی که میگی IMDB شو بده 1.5 سوته لینک مستقیم بدم بت :)

انصافا خیلی وقت بود تو دلم مونده بود . نگا یارو چقدر میخواد زرنگ بازی دربیاره . کاملا بحث رو منحرف میکنه رو سرعت . بعد که من مرتب محکومش میکنم دیگه آمپراش میزنه بالا و میگه بازی چه ربطی به پینگ داره ؟ پینگ به ما چه ربطی داره ؟ من کیم ؟ شما کی هستی ؟ :39::39::39::39:

---------- Post added at 11:53 PM ---------- Previous post was at 11:52 PM ----------

یک ماهی میشه دارم ایرانسل استفاده میکنم
از نویز و دیسکانکتی راحت شدم
همه جا هم کنارم هست و میتونم استفاده کنم سرعت هم که 35 هست خوبه
خاک عالم تو اینترنت ایران
گوشی رو میندازم یه جای خونه با بلوتوث وصل میکنم سیستم و از اینترنت استفاده میکنم
مودم هم مستهلک نمیشه در عوض باتری بای بای:31:

آخ که نمک رو زخمم نپاش . اونقدر با ایرانسل کار کرده بودم دیگه باطریم شارژ نگه نمیداشت . همینطوری تو خونه سیم شارژش وصل بود . دیگه شده بود مثل تلفن ثابت :27:

fanoostalaei
01-01-2012, 00:06
من هم اینو گوش کردم
با اینکه کیفیتش بد بود نمیشد فهمید کی به کیه
ولی اگه به من میگفت 280 قاطی میکردم
آشغال اگه با داخل 280 باشه ایرانسل بهتره که با داخل 200 میده
پس شما برای چی اینجا نشستید لابد برای خاج هم میشد همراه اول و حدود 2000 پینگ میداد:2::2::2::2::2:

x8800
01-01-2012, 00:21
شنیدی دیگه آخرشو حسین ؟

میگه شما اینترنتت وصله ؟ میگم آره . میگه خوب بقیش (کیفیتش) به ما ربطی نداره ! گاو بهتر نیست به نظر شما ؟!:2:

fanoostalaei
01-01-2012, 00:25
اره بابا
طرف کم آورده میگه
اینترنتت وصله
بابا به گاو تو هین نکن
باز تو همارا یه چیزی سرشون میشد که جواب سوالای منو بدن
اگه این بود میزدم تو گوشش

urumchi
01-01-2012, 03:43
اره بابا
طرف کم آورده میگه
اینترنتت وصله
بابا به گاو تو هین نکن
باز تو همارا یه چیزی سرشون میشد که جواب سوالای منو بدن
اگه این بود میزدم تو گوشش

طرف کم نیاورده بود رسما ر**ه بود! با اون توجیه کردن و دلیل آوردن های مسخره ش. آدم هم انقدر احمق!!!

به خدا اگه طرف برگرده مثل مرد قبول کنه مشکل دارن آدم شاید قبول کنه و خیلی محترمانه مکالمه رو تموم کنه اما وقتی از سر خریت و نفهمی میخواد طرف مقابل رو بپیچونه اونوقت که دیگه باید چشمها رو بست و دهان رو تا جایی که نفس یاری می کنه باز کرد :31:

راستی حسین، چه جوری از پشت تلفن میزدی تو گوشش؟!:31:

یاد برنامه نود افتادم که هدایتی از پشت خط به عزیزمحمدی گفت: جناب لطفا تو چشای من نگاه کنید بعد این حرفارو بزنید!!! :18:

ittools
01-01-2012, 10:52
اینترنت من ( 128 مکس نت ) دیروز از حدودای 7:30 عصر تا شب قطع بود شب تا ساعت 1 صبر کردم بعد اون که دیدم وصل نمیشه رفتم خوابیدم . هی مودم رو روشن خواموش میکردم اصلا کانکت نمیشد !

بقیه بچه های مکس نت ارومیه هم این جوری بودن ؟

عجب من یری کردم دست این مکس نت گو به گور شده میخوام بعد امتحانات برم باهاشون اتمام حجت کنم یا وضعیت رو بهتر میکنن یا تخلیه میکنم . دیگه صبر هم حدی داره اعصابمون رو خورد کرد :13:

exreme
01-01-2012, 11:16
اینترنت من ( 128 مکس نت ) دیروز از حدودای 7:30 عصر تا شب قطع بود شب تا ساعت 1 صبر کردم بعد اون که دیدم وصل نمیشه رفتم خوابیدم . هی مودم رو روشن خواموش میکردم اصلا کانکت نمیشد !

عجب من یری کردم دست این مکس نت گو به گور شده میخوام بعد امتحانات برم باهاشون اتمام حجت کنم یا وضعیت رو بهتر میکنن یا تخلیه میکنم . دیگه صبر هم حدی داره اعصابمون رو خورد کرد :13:

من شروعش رو نمی دونم ولی فکر کنم طرفای 7 بود که قطع شده بود، هی نیم ساعت نیم ساعت چک کردم قطع بود تا اینکه بی خیال شدم خوابیدم ( ساعت 12 ) صبح ساعت 7 یه بار دیگه چک کردم قطع بود، فکر کنم الاناست که وصل شده. بعدا زنگ می زنم می پرسم چرا قطع بود...
---------------------

اینکه هر کسی یه کاری از اینترنت می طلبه رو من باهاش موافقم. حرفاتونو نمی تونم درک بکنم چون من نه گیم بازی می کنم نه وب گردی ( آنچنان ) می کنم. من هم می خوام پینگ پایین باشه تا کارم پای کام زودتر تموم شه ولی باز میگم مشکل از یه جای دیگس...

x8800
01-01-2012, 11:17

آره آره اتفاقا من هم پاک دیوونه شده بودم . تا ساعت 2 هی تست کردم ولی نشد . یه اروری میداد که میگفت مشکل از مودمته ! خدا میدونه چند بار رسیت کردم مودم بیچاره رو .

ittools
01-01-2012, 12:07
ممنون از دوستان که خیالم رو راحت کردن . فکر میکردم اشکال از من بوده :41: قبل اینکه پست شما رو بخونم زنگ زدم با پررویی میگه مشکلی نبوده ! :angry: الان یه بار دیگه زنگ میزنم حالش رو جا میارم خیلی بهم برخورد این کارشون آخر همین ماه میرم برای تخلیه :2:

urumchi
01-01-2012, 12:41
اینکه هر کسی یه کاری از اینترنت می طلبه رو من باهاش موافقم. حرفاتونو نمی تونم درک بکنم چون من نه گیم بازی می کنم نه وب گردی ( آنچنان ) می کنم. من هم می خوام پینگ پایین باشه تا کارم پای کام زودتر تموم شه ولی باز میگم مشکل از یه جای دیگس...

بله منم موافقم که مشکل از یه جای دیگه ست، مشکل به زیر ساخت کشور بر میگرده

در یک کشور خارجی که زیرساخت صحیح و اصولی ایجاد شده یکنفر با پهنای 512kbps کیفیت سرویسی که داره از کسی که در ایران پهنای باند 2Mbps داره بهتر خواهد بود.

اصولا پینگ نباید ارتباطی به پهنای باند داشته باشه ولی متاسفانه در ایران اینطور نیست، پینگ در ایران اول به دی ان اس سرور و سپس به پهنای باند isp مربوط میشه.

اگر مکس نت مشکل پینگ داره یا دی ان اس سرور این شرکت دچار اشکال یا بار اضافی ترافیک هست یا اینکه شرکت با توجه به تعداد کاربرهایی که داره اقدام به تهیه پهنای باند نمیکنه و پر شدن پهنای باند isp تاثیر مستقیم روی پینگ کاربر میذاره.

_______ OFF _______

یکی از دوستام از تهران SMS زده نوشته:

سرعت به حدی کم شده که من خودم می رم پیش رئیس گوگل سوال می کنم میام سریع تر به نتیجه می رسم تا اینکه سرچ کنم :27:

fanoostalaei
01-01-2012, 21:45
در اینک همه پشتیبانهای شرکتها قد خر نمیفهمن و فکر میکنن که همه مثل خودشونن و میخوان همه رو ضایع کنن شکی نیست
ولی نمیدونن کسایی هم اونارو ضایع میکنن
ولی گذشته از این حرفا به نظر من مشکل از این زیر ساخت قور به قور شده است
هر چی میکشیم از دست این مرد ........ میکشیم

fanoostalaei
01-01-2012, 21:55
بابا اینترنت چرا اینجوری شده
؟؟؟؟:2::2::2::2::2::2::2::2::2::2:

ittools
01-01-2012, 23:46
بابا اینترنت چرا اینجوری شده
؟؟؟؟:2::2::2::2::2::2::2::2::2::2:
بیشتر سایت ها یا time out میدن یا اصلا باز نمیشن باز بشن هم سرعت باز شدنشون خیلی کمه . گوگل هم بیشتر این اخطار رو میده و باز نمیشه :
The connection was interrupted

وضعیت به صورت شکلک :
:2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2:

خاک بر سرشون :27:

x8800
02-01-2012, 01:19
OFF Topic !

اولی تست اینترنت این بنده حقیر هست !
دومی هم تست VPS هلند :27:

ARAM44
02-01-2012, 01:50
شبکه اینترنت کشور برای چندمین بار در طول ماه های اخیر دچار اختلال شده است.اگرچه مسئولین توضیحی درباره علت این اختلال نداده اند اما شرکت ارتباطات زیرساخت که مسوول تامین پهنای باند اینترنت کشور است اعلام کرده طی تفاهم نامه‏ای که با یک شرکت روسی به امضا رسیده به زودی اینترنت ایران از طریق روسیه به شبکه جهانی متصل خواهد شد.

اختلال در دسترسی به شبکه اینترنت در اکثر مناطق کشور و به ویژه شهر تهران از بعدازظهر روز یکشنبه آغاز شده و در بازه های زمانی چند ساعته تا روز چهارشنبه تداوم داشته است.

آنطور که خبرگزاری مهر از قول اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت گزارش داده شرکت ارتباطات زیرساخت به این اپراتورها اعلام کرده که قطعی یکی از لینک های ارتباطی به کشور از کانال فجیره امارات دلیل این اختلال است. به جز استان تهران، افت سرعت اینترنت در استان‏هایی چون آذربایجان غربی و شرقی، فارس، اصفهان، کرمان، گلستان، گیلان، مازندران، خراسان و هرمزگان هم شدید گزارش شده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا "طي سه هفته اخير قطعي و وصلي‌هاي مكرر ارتباطات اينترنتي كاربران مخابرات و هم‌چنين شركت‌هاي خصوصي ISP، صبر كاربران را لب‌ريز كرده و موجب شد برخي ارتباطات ضروري از دسترس خارج شوند. پيش از اين نيز قطعي و وصلي‌هاي ارتباطات اينترنتي وجود داشت اما به گونه‌اي نبوده كه در طول چند دقيقه به صورت پياپي بسته‌اي ارسال نشود، البته اين موضوع بيش‌تر از ديد كاربران ADSL مطرح شده و وضعيت كساني كه DIAL UP استفاده مي‌كنند، مشخص نيست."

با آنکه علي حكيم‌جوادي، معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات اختلالات اینترنتی هفته‏های اخیر را تائید کرده اما محمدرضا فرنقی زاد،مدیرروابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت، هرگونه اختلال در شبکه زیرساخت ارتباطی را که منجر به اختلال در دسترسی به اینترنت شود تکذیب کرده و گفته است: "شرکت ارتباطات زیرساخت به بیش از 20 درگاه بین المللی متصل است که حتی قطعی یکی از این درگاهها نیز نمی‏تواند اختلالی در سیستم دسترسی به شبکه ایجاد کند."

وی با تاکید براینکه در شبکه ارتباطات زیرساخت مشکل و اختلالی وجود ندارد، اضافه کرده: "قطعی یکی از لینک های ارتباطی مشکلی در ارتباطات به وجود نمی آورد."

فرنقی زاد با بیان اینکه هیچ اختلالی در شبکه زیرساخت ارتباطی وجود ندارد ، در پاسخ به این سئوال که چرا سرعت دسترسی کاربران به اینترنت با مشکل مواجه است، گفته: "این مسئله مربوط به شرکت ارتباطات زیرساخت نبوده و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی باید پاسخگوی این باشد که چرا کاربران اختلال اینترنت دارند."

بروز مشکل فنی در شبکه ارتباطات زیرساخت صبح روز دوشنبه هفته جاری از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت تایید شده بود.امامدیر روابط عمومی این شرکت اعلام کرده که با پیگیری کارشناسان فنی شبکه ارتباطات زیرساخت، دسترسی کاربران اینترنت به این شبکه به حالت عادی بازگشته و اختلالی در این شبکه دیده نمی شود.

قرارداد نگران کننده

اختلالات شبکه اینترنت در ایران باعث شد تا شرکت‏های ارائه دهنده خدمات اینترنتی با ارسال پیامک‏های متعددی به مشترکان از افت شدید سرعت اینترنت پوزش بخواهند. تقریبا در تمام این پیامک‏ها هم افت سرعت اینترنت به مشکلات مخابرات ایران نسبت داده شده بود.

قطع لینک های ارتباطی موضوع پیچیده و تازه ای نیست و تقریبا در اغلب کشورها به دلایل مختلفی ممکن است اتفاق بیافتد اما آنچه که اینترنت ایران را از دیگر کشورها متمایز می کند مربوط به عدم اطلاع رسانی و نادیده گرفتن حقوق کاربران و نبود پیش فرضی به نام SLA در قرارداد مشترکان در صورت قطعی های مکرر یا مقطعی است.

شرکت ارتباطات زیرساخت ماه گذشته و در پی بالا گرفتن انتقادات از وضعیت خدمات اینترنت در ایران در توضیحی رسمی تاکید کرده بود که"تعهد این شرکت در قبال این بخش از شبکه این است که پهنای باند مورد نیاز کشور را از تامین کنندگان بین المللی خریداری و از طریق درگاههای بین الملل تحویل گیرد و آن را با استفاده از شبکه زیرساخت کشور بین متقاضیان که عمدتا شرکت های مخابرات استانی و PAP ها هستند توزیع کند."

اما نگرانی‏ها آنجا تشدید شد که دو روز پیش اعلام شد شرکت ارتباطات زیر ساخت برای تحقق این وعده خود تفاهم نامه‏ای را با شرکت " اسویاز دورین وست " روسیه در راستای ترانزیت پهنای باند ارتباطات امضا کرده است. بر اساس این تفاهم نامه ظرفیت ترانزیت ارتباطات شبکه بین المللی از مسیر دریای خزر و کابل دریایی مستقیم ایران و روسیه عملیاتی می شود.

این کابل بین المللی قرار است ایران را از مسیر روسیه به فرانکفورت متصل کند. در دو سال اخیر کشورهای چین و روسیه به فروش تجهیزات محدودکننده ارتباطات اینترنتی و ماهواره‏ای به ایران متهم شده‏اند. حال در صورت اجرای این تفاهم نامه عملا روسیه به پلی برای ارتباط اینترنتی ایران با دنیا تبدیل می‏شود؛ جایی که خود پایگاهی بزرگ برای محدود سازی اینترنت و ارتباطات است.

در آرزوی اینترنت پر سرعت

آمارها نشان می دهد که بیش از 32 میلیون کاربر اینترنت در کشور وجود دارد که از این تعداد تنها نزدیک به 700 هزار نفر از اینترنت پرسرعت استفاده می کنند. براین اساس سهم اینترنت دایل آپ با سرعت حداکثر 56 کیلوبیت بر ثانیه در کشور بیش از 90 درصد است. با این وجود آنچه که از همین حداقل سرعت نیز به معضل جدی کاربران تبدیل شده قطع و وصلی های مکرر این شبکه بدون توجه به حقوق کاربران است که سرویس دهندگان اینترنت، شرکت مخابرات و شرکت ارتباطات زیرساخت و هر شرکت دیگری که متولی اینترنت در کشور است زیربار آن نمی رود و در این بین به راحتی حقوق کاربران را نادیده می گیرد.

این در حالی است که طبق ماده 46 قانون برنامه پنجم توسعه بر ایجاد و توسعه شبکه ملی اطلاعات و دسترسی به "اینترنت پرسرعت" تاکید شده به نحوی که تا پایان برنامه یعنی سال 95 باید 60 درصد خانوار‌ها از اینترنت پرسرعت استفاده کنند؛این به معنای ایجاد بیش از 12 میلیون پورت پرسرعت اینترنت در کشور است اما به باور تحلیلگران در آستانه اجرای برنامه پنجم توسعه همچنان مشکلی به نام کیفیت ارائه خدمات و نبود راهکار مناسب در اینترنت کم سرعت موضوعی است که در ابتدایی ترین نقطه خود قرار دارد.

بر اساس قوانین دولت حداکثر سرعت اینترنت کاربران خانگی 148 کیلو بیت بر ثانیه است. در حالی که بر اساس استانداردهای بین المللی، تعریف اینترنت پرسرعت به معنی حداقل سرعت 4 مگابیت در ثانیه است. مدیران شرکت‌های مخابراتی، مانع اصلی توسعه اینترنت پر سرعت در کشور را عدم تخصیص پهنای باند مورد نیاز برای ادامه کار و توسعه و دستیابی به آنچه که اهداف برنامه پنجم توسعه تعیین کرده می دانند.

در رتبه بندی کشور‌ها از نظر سرعت اینترنت خانگی در تحقیقی که به شش ماهه نخست سال 2010 در 185 کشور برمی‌گردد، ایران پس از کشورهایی مانند ونزوئلا، نیجریه، بولیوی، عراق، پاراگوئه و جزایر ترک و کایکاس با سرعتی برابر 61 صدم مگابیت بر ثانیه در رتبه 176 قرار گرفته است. تنها کشورهای موریتانی، لبنان، کامرون، وانوآتو، مالی، بولیوی، نپال، زیمبابوه و زامبیا از ایران سرعت کمتری دارند.

در ایران به‌طور متوسط اینترنت خانگی پرسرعت ADSL با سرعت 128 کیلوبیت برثانیه با قیمت متوسط 30 هزار تومان در ماه ارائه می‌شود. در آلمان اینترنتی با سرعت حداقل 16مگابیت بر ثانیه و بدون محدودیت دانلود با هزینه‌ای در حدود 20 یورو در ماه در دسترس است.

با مبلغی در حدود 45 یورو سرعتی برابر 128 مگابیت بر ثانیه را می‌توان خریداری کرد. این سرعت هزار برابر میزانی است که در ایران پرسرعت خوانده می‌شود.

محدودیت‏های ادامه دار

در اواخر تابستان سال جاری کاربران اینترنت در ایران از قطع پورت PPTP و انسداد راه‌اتصال به v * p * n در سراسر کشور خبر ‌دادند. این کاربران خبر دادند که دو هفته پیش از آن نیز پورت L2PT توسط دولت بسته شده بود.

این مساله در کنار پر رنگ شدن احتمال اجرای طرح اینترنت ملی نگرانی‏های دو چندانی را در بین کاربران رقم زد. شبکه ملی اطلاعات، نام اینترانت ملی کشور است که مسئولان می‌گویند برای تحقق "اینترنت پاک و انسانی" آن را راه اندازی خواهند کرد. به این ترتیب در حقیقت محدودیت سرعت اینترنت رفع نخواهد شد بلکه امکان استفاده از سرعت بالا‌تر در یک شبکه ملی محقق می‌گردد، بدون انکه امکان برقراری ارتباط با خارج از کشور مهیا باشد.

saeid000
02-01-2012, 09:53
دوستان مکس نت از مودم وایرلس دار linksys پشتیبانی میکنه یا نه من یه wag54g2
دارم اصلا نمیتونم تو حالت ppope وارد اینترنت بشم باید حتما با کانکشن وارد بشم کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟

x8800
02-01-2012, 10:20
دوستان مکس نت از مودم وایرلس دار linksys پشتیبانی میکنه یا نه من یه wag54g2
دارم اصلا نمیتونم تو حالت ppope وارد اینترنت بشم باید حتما با کانکشن وارد بشم کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟

بله . شما باید زنگ بزنی به پشتیبانی مکس نت بگی MAC تون رو حذف کنن. بعد تنظیمات رو روی PPPoE بزارید و وصل شید.

morteza_m2n
02-01-2012, 15:09
من امروز نتم وصل شد دیروز مخابرات تخلیه کردم , امروز وصل شد پارس آنلاین برام. عجیب قبلا ۴ روز طول می‌کشید لول. پینگش از یاهو ۲۸۰ هست ولی‌ برای بازی‌ انلاین خوب نیست اصلا. اینم افتضاح... باید یه ماه سر کنم باهاش... کسی‌ میدونه صبا تو اروم هست یا نه؟

urumchi
02-01-2012, 17:58
من امروز نتم وصل شد دیروز مخابرات تخلیه کردم , امروز وصل شد پارس آنلاین برام. عجیب قبلا ۴ روز طول می‌کشید لول. پینگش از یاهو ۲۸۰ هست ولی‌ برای بازی‌ انلاین خوب نیست اصلا. اینم افتضاح... باید یه ماه سر کنم باهاش... کسی‌ میدونه صبا تو اروم هست یا نه؟

لیست نمایندگی های صبانت که نمایندگی آ.غ هم در این لیست وجود داره اما فکر کنم هنوز شروع بکار نکرده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] eseller%2Fcontact)

AliBaMaram.13
02-01-2012, 18:54

عزیز شما کدوم سرویس پارس آنلاین رو گرفتی؟ دانلود شبانه ات چقدره؟ سرعت دانلود 12:30 تا 1 چنده؟

دوستانی که پارس آنلاین 512 یا 1 مگ دارن لطفاً بگن سرعت دانلود شون بین ساعت 12:30 شب تا 1 چقدره؟ ممنون

morteza_m2n
02-01-2012, 18:57
لیست نمایندگی های صبانت که نمایندگی آ.غ هم در این لیست وجود داره اما فکر کنم هنوز شروع بکار نکرده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] eseller%2Fcontact)

باید خوب باشه . هرچیزی اولش خوبه. می‌شه تا یکی‌ دو ماه روش حساب کرد. فردا یه سر میزنم اگه اوکی بود ثبت نام می‌کنم. زنگ زدم پارس آنلاین گفتم پینگتون برای کار من مناسب نیست می‌خوام تخلیه کنم گفت صبح بیا تخلیه کن لول.

عزیز شما کدوم سرویس پارس آنلاین رو گرفتی؟ دانلود شبانه ات چقدره؟ سرعت دانلود 12:30 تا 1 چنده؟

دوستانی که پارس آنلاین 512 یا 1 مگ دارن لطفاً بگن سرعت دانلود شون بین ساعت 12:30 شب تا 1 چقدره؟ ممنون

من ۱۲۸ گرفتم. ۱ ماه ۴ گیگ, دانلود برام مهم نیست چون یه ISP دیگه هم دارم , آنا ۵۱۲ِ نامحدود دل‌ می‌کنم اگه لازم باشه. برای یه کاری می‌خوام فقط. بازی‌ تو سرورای خارجی‌. که اونم آنا جوابگو نیست. فک کنم همون مخابرات بهتر از همه باشه لول. صبانتم امتحان کنم نتیجه رو همین‌جا میگم.

urumchi
02-01-2012, 20:23
زنگ زدم پارس آنلاین گفتم پینگتون برای کار من مناسب نیست می‌خوام تخلیه کنم گفت صبح بیا تخلیه کن لول.

نه به اون 1 روزه وصل کردنشون نه به این صبح تخلیه کردنشون

معلومه که به دوستمون دروغ گفتن که یوزر جدید نمی گیریم و پورت خالی هم دارن چون 1 روزه سرویس ایشون وصل شده.

صبانتم امتحان کنم نتیجه رو همین‌جا میگم

لطفا در مورد پهنای باند هم سوال کنید که آیا بالای 1 مگ پهنای باند میدن یا نه؟

x8800
02-01-2012, 23:17
دوستان اون شب داشتم بی بی سی نگاه میکردم . گفت تو ایران الان دارن هر ساعت روت ها رو عوض میکنن ! راست هم میگفت . این همه قطعی به خاطر اون بوده. و همین طور پینگ افتضاح . حالا من اومدم به تریس روت از یه هاست تو ترکیه گرفتم . ترکیه ! همین 200 کیلومتری ماست ها ! یه نتایجی خنده داری رسیدم . فقط روت رو حال کنید. برای رسیدن به ترکیه درخواست من دنیا رو کامل دور زد و اومد ترکیه ! :39::39: اگه مستقیم میرفت باید پینگم زیر 100 میشد. ولی در عوض شد 300. راستی دیتا از تبریز به خاطر فیل*رینگ میره تهران یا همه جا همین طوریه ؟ یا باید مستقیم از تبریز به خارج از کشور بره ؟

---------- Post added at 11:17 PM ---------- Previous post was at 11:15 PM ----------

مخابراتی ها و سایر آی اس پی ها هم از همین هاست بیزحمت یه تریس بگیرن تا ببینیم مال اونا چطوریه ؟!

Xpan
03-01-2012, 12:07
دوستان اون شب داشتم بی بی سی نگاه میکردم . گفت تو ایران الان دارن هر ساعت روت ها رو عوض میکنن ! راست هم میگفت . این همه قطعی به خاطر اون بوده. و همین طور پینگ افتضاح . حالا من اومدم به تریس روت از یه هاست تو ترکیه گرفتم . ترکیه ! همین 200 کیلومتری ماست ها ! یه نتایجی خنده داری رسیدم . فقط روت رو حال کنید. برای رسیدن به ترکیه درخواست من دنیا رو کامل دور زد و اومد ترکیه ! :39::39: اگه مستقیم میرفت باید پینگم زیر 100 میشد. ولی در عوض شد 300. راستی دیتا از تبریز به خاطر فیل*رینگ میره تهران یا همه جا همین طوریه ؟ یا باید مستقیم از تبریز به خارج از کشور بره ؟

---------- Post added at 11:17 PM ---------- Previous post was at 11:15 PM ----------

مخابراتی ها و سایر آی اس پی ها هم از همین هاست بیزحمت یه تریس بگیرن تا ببینیم مال اونا چطوریه ؟!
================================================== ======================

دوست عزیز
همه ورودی های دیتای کشور از تهران عبور میکنن. یعنی legh دیتا یی که از ttnet خریداری میشه میاد تبریز بعد میره lct تهران و اونجا بالنس و تقسیم و پالایش و ... میشه بعد میره استان ها.
مثلا فالکن میاد شیراز بعد میاد lct بعد وارد مدار میشه .
فرض کنید 100 تا 155 مگابیت (20 تا تبریز - 20 تا شیراز-20 تا جاسک- 20 تا مستقیم lct از مسیرهای مختلف خریداری شدن ) میرن تهران و جمعا میشن مثلا 17 گیگ - بعد تعهران اینارو تقسیم میکنه رو کل کشور .
به دلیل ست کردن نادرست متغیرهای مسیریابی دینامیک، شما برای دیدن مسیرهای نزدیک میرین نصف دنیارو دور میزنین و .....
.
موفق باشین

hadi.EST
03-01-2012, 12:08
وا اسفا وا مصیبتا!!! الان چک کردم برای رسیدن به سرورهای گوگل باید از 10 تا روتر گذشت که این تعداد قبلا" خیلی کمتر بود. به ترتیب 3-4 برای مکس نت 3 تا برای مخابرات 3 تا برای روسیه هست .شرایط برای مسیر یابی دیگر سرورها هم همینه . مدت 4 روزه سرویسهای ایمیل و پرداخت آنلان با افت شدید سرعت روبرو هست به طوری که اعصاب آدم پیاده میشه. به نقل از منابع موثق قرار هست لیست تمامی IP Block هایی که در اختیار شرکتهای PAP - ISP هست در اختیار سازمان تنظیم مقررات قرار بگیره و بدین ترتیب کلیه ترافیک ورودی و خروجی از طریق یک درگاه واحد کنترل و مدیریت یکپارجه ای روی پورتها و پروتکلهای اینترنتی اعمال بشه که همه این جریانات نشان از آغاز بکار شبکه اینترانت ملی میده .:13:

rezanew
03-01-2012, 12:23
برای من از همون سرور ترکیه!! کلا نت داغونه امروز نه؟!

hadi.EST
03-01-2012, 12:43
در جواب دوستمون هیچ توجیهی برای عبور دیتا از طریق تهران نیست چون فیلترینگ در شهر خودمون ( مدرس) اعمال و بعد ترافیک به خارج از کشور منتقل میشه. ضمنا" همین الان یاهو من قطع شد علت هم عوض شدن کل روتینگ اینترنت بود ! نته داریم ما مثلا" ؟ امروز چه خبره؟

morteza_m2n
03-01-2012, 12:51
من امروز رفتم parsonline تخلیه کنم گفت پولتون برگشت نمی‌خوره لول. دیروز پشت تلفن گفت بر میگردونیم پولتنو الان که رفتم ۱۰۰ تا برگ نشون داد قانون فلان... خیلی‌ مزخرفه نتشون. مجبورم یکی‌ دو روز استفاده کنم تموم شه حجمم بد تخلیه کنم...

urumchi
03-01-2012, 13:36
فیلترینگ در شهر خودمون ( مدرس) اعمال میشه

مدرس یا مخابرات؟

ضمنا تشکیلات فنی مخابرات در ساختمانی مابین مرکز و چهارراه سیروس قرار داره، فیلترینگ و تنظیم پهنای باند و ... اونجا اعمال میشه

hadi.EST
03-01-2012, 13:43
مدرس یا مخابرات؟

ضمنا تشکیلات فنی مخابرات در ساختمانی مابین مرکز و چهارراه سیروس قرار داره، فیلترینگی هم باشه اونجا اعمال میشه

تا جایی که بنده اطلاع دارم کل خروجی استان به خارج از کشور تو مرکز دیتا مدرس هست . ساختمانی که تو محوتش یک دکل بزرگ مخابراتی پر آنتن هست . توی مرکز هم روترهای سیسکو بزرگ هست که قد آدم اندازشه گویا وقتی داشتن میاوردن با اسکورت حمل شده !

x8800
03-01-2012, 14:32
خبر خوب واسه مکس نتی ها ! دقت کردین سرعت سرویس ها الان افزایش پیدا کرده و مثل تبریز شده ؟!

مثلا همین 128 نامحدود من تا دیروز 22 بود الان شده 30-35 !

دوستانی هم که کلاسیک دارن باید سرعتشون بین 80-90 باشه !

Xpan
03-01-2012, 16:03
برای من از همون سرور ترکیه!! کلا نت داغونه امروز نه؟!

الان که ساعت 3 عصر هست اوضا خوبه و همه چی آرومه و ما خوشحالیم ، امیدوارم این وضعیت ادامه پیدا کنه.

milad_heartsick
03-01-2012, 18:14
خبر خوب واسه مکس نتی ها ! دقت کردین سرعت سرویس ها الان افزایش پیدا کرده و مثل تبریز شده ؟!

مثلا همین 128 نامحدود من تا دیروز 22 بود الان شده 30-35 !

دوستانی هم که کلاسیک دارن باید سرعتشون بین 80-90 باشه !

اونایی که قبلا مکس توربو داشتن بعد کردن دیسکاوری بعد دوباره کردن مکس توربو سرعتشون باید چقدر باشه؟:31:
(من 120 130 دان میکنم)

ittools
03-01-2012, 19:19
راستیتش نمیدونم اسم سرویس مکس نتم چیه تابستون تا 30 الی 35 دانلود میکردم الان کمی افت کرده و تا 20 الی 25 متغییره . در هر حال از کیفیت بد مکس نت هم نمیشه گذشت . قطعی زیاد داره اینو از کنترل پانل IBSng میگم اونجا خیلی راحت در طول روز من 5 الی 7 بار قطعی دارم اینم باید بگم گاهی اوقات در طول روز قطعی ندارم بیشتر مقطعی هست الان هم speedtest برام باز نمیشه

poolpool
03-01-2012, 19:20

به طور متوسط سرعت رو 210 کیلو هستش ، سرویسم هم pol-512-2g

urumchi
03-01-2012, 21:59
به طور متوسط سرعت رو 210 کیلو هستش ، سرویسم هم pol-512-2g

سرعت دانلود شبها چقدره؟ یادم میاد دفتر فروش پارس بهم گفتن 1 تا 3 افت میکنه، 3 به بعد مثل روز میشه.

وضعیت پینگ هم که تقریبا میشه حدس زد ولی شما یکی دو تا تست هم بذاری ممنون میشم.

AmirSAMSUNG
03-01-2012, 22:00
راستیتش نمیدونم اسم سرویس مکس نتم چیه تابستون تا 30 الی 35 دانلود میکردم الان کمی افت کرده و تا 20 الی 25 متغییره . در هر حال از کیفیت بد مکس نت هم نمیشه گذشت . قطعی زیاد داره اینو از کنترل پانل IBSng میگم اونجا خیلی راحت در طول روز من 5 الی 7 بار قطعی دارم اینم باید بگم گاهی اوقات در طول روز قطعی ندارم بیشتر مقطعی هست الان هم speedtest برام باز نمیشه

حاجی خوبی ترکانت اینه که اصلا قطعی نداره!

شاید سالی یکی یا دوبار اونم شاید. من اصلا قطعی نداشتم ولی برخی اوقات افت سرعت داشتم.

poolpool
03-01-2012, 22:38
سرعت دانلود شبها چقدره؟ یادم میاد دفتر فروش پارس بهم گفتن 1 تا 3 افت میکنه، 3 به بعد مثل روز میشه.

وضعیت پینگ هم که تقریبا میشه حدس زد ولی شما یکی دو تا تست هم بذاری ممنون میشم.

دفتر فروشو وللش !!! چند شب که تا 4 اینا بیدار بودم ، ندیدم سرعت تغییر خاصی پیدا کنه !

سرعت دانلود شبانه ام ، متوسطش 175 کیلو هستش :8:
ولی دیشب چون یکم آپلود داشتم سرعتم یه کم پایین تر بوده و 3.5 گیگ دانلود داشتم :21:

پینگ پارس آنلاین خیلی بالاست و پینگ تهرانم که تا حالا پایین تر از 95 نبوده !

Microsoft Windows [Version 6.1.7600]

C:\Windows\System32>ping tabnak.ir

Reply from 87.107.68.98: bytes=32 time=77ms TTL=50
Reply from 87.107.68.98: bytes=32 time=81ms TTL=50
Reply from 87.107.68.98: bytes=32 time=80ms TTL=50
Reply from 87.107.68.98: bytes=32 time=79ms TTL=50

Minimum = 77ms, Maximum = 81ms, Average = 79ms

C:\Windows\System32>ping [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Pinging [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [173.194.41.176] with 32 bytes of data:
Reply from 173.194.41.176: bytes=32 time=375ms TTL=47
Reply from 173.194.41.176: bytes=32 time=373ms TTL=47
Reply from 173.194.41.176: bytes=32 time=372ms TTL=47
Reply from 173.194.41.176: bytes=32 time=379ms TTL=47

Ping statistics for 173.194.41.176:
Minimum = 372ms, Maximum = 379ms, Average = 374ms

C:\Windows\System32>ping [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Pinging eu-fp3.wa1.b.yahoo.com [87.248.122.122] with 32 bytes of data:
Reply from 87.248.122.122: bytes=32 time=490ms TTL=47
Reply from 87.248.122.122: bytes=32 time=449ms TTL=46
Reply from 87.248.122.122: bytes=32 time=462ms TTL=47
Reply from 87.248.122.122: bytes=32 time=455ms TTL=46

Ping statistics for 87.248.122.122:
Minimum = 449ms, Maximum = 490ms, Average = 464ms

C:\Windows\System32>ping 4.2.2.4

Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=326ms TTL=237
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=328ms TTL=237
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=331ms TTL=237
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=330ms TTL=237

Minimum = 326ms, Maximum = 331ms, Average = 328ms

C:\Windows\System32>ping 8.8.8.8

Pinging 8.8.8.8 with 32 bytes of data:
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=319ms TTL=47
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=317ms TTL=47
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=316ms TTL=47
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=323ms TTL=47

Ping statistics for 8.8.8.8:
Minimum = 316ms, Maximum = 323ms, Average = 318ms

C:\Windows\System32>

x8800
03-01-2012, 23:15
مکس نت ساعت 11:10 شب.

Microsoft Windows [Version 6.1.7601]

C:\Users\NA3R>ping dik.ir

Pinging dik.ir [62.193.15.183] with 32 bytes of data:
Reply from 62.193.15.183: bytes=32 time=52ms TTL=117
Reply from 62.193.15.183: bytes=32 time=53ms TTL=117
Reply from 62.193.15.183: bytes=32 time=58ms TTL=117
Reply from 62.193.15.183: bytes=32 time=92ms TTL=117

Ping statistics for 62.193.15.183:
Minimum = 52ms, Maximum = 92ms, Average = 63ms

C:\Users\NA3R>ping 8.8.8.8

Pinging 8.8.8.8 with 32 bytes of data:
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=242ms TTL=51
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=227ms TTL=51
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=213ms TTL=51
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=211ms TTL=51

Ping statistics for 8.8.8.8:
Minimum = 211ms, Maximum = 242ms, Average = 223ms

Pinging google.com [173.194.67.104] with 32 bytes of data:
Reply from 173.194.67.104: bytes=32 time=227ms TTL=48
Reply from 173.194.67.104: bytes=32 time=206ms TTL=48
Reply from 173.194.67.104: bytes=32 time=192ms TTL=48
Reply from 173.194.67.104: bytes=32 time=187ms TTL=48

Ping statistics for 173.194.67.104:
Minimum = 187ms, Maximum = 227ms, Average = 203ms

C:\Users\NA3R>ping rlslog.net

Pinging rlslog.net [194.14.0.170] with 32 bytes of data:
Reply from 194.14.0.170: bytes=32 time=168ms TTL=54
Reply from 194.14.0.170: bytes=32 time=162ms TTL=54
Reply from 194.14.0.170: bytes=32 time=146ms TTL=54
Reply from 194.14.0.170: bytes=32 time=184ms TTL=54

Ping statistics for 194.14.0.170:
Minimum = 146ms, Maximum = 184ms, Average = 165ms

C:\Users\NA3R>

ARAM44
04-01-2012, 00:10

ARAM44
04-01-2012, 00:21

دوستان این خبر رو با دقت بخونید چرا که دم خروس بیرونه :21:

این یکی رو هم نقد کنید که دیگه واقعا خنده داره :16::16::16:

علت پایین بودن سرعت اینترنت در کشور به دلیل این است که کاربران برای دریافت اطلاعات در زمینه‌های گوناگون، عمدتا به سایت‌های خارج از کشور روی می‌آورند! :16:

ittools
04-01-2012, 00:29
حاجی خوبی ترکانت اینه که اصلا قطعی نداره!

شاید سالی یکی یا دوبار اونم شاید. من اصلا قطعی نداشتم ولی برخی اوقات افت سرعت داشتم.

نه من مکس نت دارم . مکس نت قطعی زیاد داره:41:

urumchi
04-01-2012, 00:57
ارتباط اینترنت ایران با اینترنت جهانی مسدود خواهد شد

سخنگوی انجمن نظام صنفی رایانه‌ای از افتتاح اینترنت ملی خبر داده و گفته است به زودی ارتباط ایران با اینترنت جهانی مسدود خواهد شد.

پیام کرباسی، سخنگوی انجمن نظام صنفی رایانه‌ای روز سه‌‌شنبه (۱۳ دی ۱۳۹۰) در گفت‌وگویی با روزنامه «روزگار» گفته است که به‌زودی شبکه‌ی اینترنت ملی (اینترانت) در ایران راه‌اندازی می‌شود و با افتتاح اینترنت ملی، ارتباطات اینترنتی ایران با اینترنت جهانی قطع خواهد شد.

کرباسی گفته است که با راه‌اندازی اینترنت ملی، سرعت اینترنت کاربران تا دو مگابایت بر ثانیه افزایش خواهد یافت و تایید کرده است که دسترسی به برخی از وب‌سایت‌های جهانی مسدود خواهد شد.

یک عضو دیگر انجمن نظام صنفی رایانه‌ای که نامش فاش نشده است، در گفت‌وگو با همین روزنامه اعلام کرده که دلیل کندی و اخلال شبکه‌ی اینترنت در روزهای اخیر نیز تلاش‌ها و آزمایش‌ها برای راه‌اندازی اینترنت ملی است. این مقام مدعی شده است که اینترنت ملی تا دوهفته‌ی دیگر در کشور به‌راه خواهد افتد.

پیش از این رضا تقی‌پور، وزیر ارتباطات و فن‌آوری نیز از راه‌اندازی اینترنت ملی خبر داده بود و گفته بود که در چنین طرحی، تمام سایت‌های غیراخلاقی و ضداسلام مسدود خواهند شد.

سازمان‌های مدافع آزادی بیان از جمله سازمان «گزارشگران بدون مرز»، تلاش‌های حاکمیت ایران برای راه‌اندازی اینترنت ملی را «طرحی علیه آزادی بیان و قوانین اینترنت جهانی» توصیف کرده‌اند. به این اعتقاد این نهادها هدف جمهوری اسلامی ایران از این‌کار تشدید هرچه بیشتر سانسور و سرکوب کاربران اینترنتی و شهروند- خبرنگاران است.

منبع: (فیلتر می باشد)

dw-world.de/dw/article/0,,15642171,00.html?maca=per-rss-per-nachrichten-5894-xml-mrss

fanoostalaei
04-01-2012, 01:08
پینگ ایرانسل تو یه ساعت از این رو به اون رو شد
تا یه ساعت پیش همه چی عالی بود
ولی هم پاکت لاس اضافه شده هم پینگ

یه سوال::
پینگ کدوم یکی به نظرتون واقعیه؟؟؟

1:

2:

---------- Post added at 01:08 AM ---------- Previous post was at 01:07 AM ----------

ARAM44
04-01-2012, 01:25
ارتباط اینترنت ایران با اینترنت جهانی مسدود خواهد شد

پیش از این رضا تقی‌پور، وزیر ارتباطات و فن‌آوری نیز از راه‌اندازی اینترنت ملی خبر داده بود و گفته بود که در چنین طرحی، تمام سایت‌های غیراخلاقی و ضداسلام مسدود خواهند شد.

منبع: (فیلتر می باشد)

dw-world.de/dw/article/0,,15642171,00.html?maca=per-rss-per-nachrichten-5894-xml-mrss

حتما منظورشون رو میدونید فیس بوک و تویتر که باعث از هم پاشیده شدن خانواده ها میشه دیگه حالا اگه دسترسی به این 2 سایت غیر ممکن بشه طلاق صفر درصد و ازدواج 100% میشه پدره میگه پسرم نمازتو خوندی پسره میگه بابا گیر دادی ها بزار ببینم دوستام پیستامو تو فیس لایک کردن یا نه بعدش میرم میخونم:27:

ARAM44
04-01-2012, 06:53

ساعت 6.15 دقیقه صبح