PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آموزش] زيرنويس كردن فيلم هاي Divx با برنامهAVI Sub براي نمايش در پليرهاي خانگي

senatore20042003
23-04-2008, 14:26
آموزش زيرنويس كردن فيلم هاي Divx با برنامهAVI Sub براي نمايش در پليرهاي خانگي
با تشکرازدوست عزیزم یوسف
شما با اینبرنامه براحتی و در کمتر از 5 دقیقه می توانید فیلم خود روبه همراه زیر نویس بر روی cd ریخته واون روبا پلیر های خانگی مشاهده کنید البته پلیر شما باید این فرمت روساپورت کنه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ابتدا برنامه رو اجرا كرده و از قسمت شماره 1 فيلم Divx رو كه ميخواييم زيرنويس رو به اون اضافه كنيم انتخاب ميكنيم . توجه داشته باشيد كه زيرنويسي رو كه ميخواييد براي فيلم انتخاب كنيد حتما با فيلم هماهنگ باشه .
سپس از قسمت شماره 2 زيرنويس فيلم رو كه بايد با فرمت SRT يا TXT يا Idx باشه رو انتخاب ميكنيم . احتمال داره بعد از لود كردن زيرنويس شما با ارور اندازه زيرنويس يا همون سايز خط ها روبه رو بشيد كه براي رفع ارور بايد از قسمت شماره 8 سايز زيرنويس رو كوچيك تر كنيد . اگه بازهم ارور دريافت كرديد سايز را دوباره كوچيكتر كنيد تا زماني كه ديگر با ارور روبه رو نشويد .
در قسمت شماره 3 ما 3 قسمت Subtitel 1/2/3 رو داريم كه ميتونيم در هر قسمت يك زير نويس به فيلم اضافه كنيم مثلا قسمت شماره 1 زير نويس فارسي قسمت 2 زيرنويس عربي و قسمت 3 زيرنويس انگليسي . انتخاب زيرنويس هاي قسمت 1 و 2 اختياري ميباشد . حتما لزومي به قرار دادن زير نويس در 2 قسمت ديگر نيست .
از قسمت شماره 4 رنگ زيرنويس رو براي نمايش انتخاب ميكنيم.
در قسمت شماره 5 رنگ سايه زيرنويس رو انتخاب ميكنيم
در قسمت شماره 6 اندازه سايه زيرنويس رو انتخاب ميكنيم .
در قسمت شماره 7 استيل فونت رو مشخص ميكنيم .
در قسمت شماره 8 اندازه فونت زيرنويس رو مشخص ميكنيم .
در قسمت شماره 9 مكان زيرنويس رو براي نمايش در صفحه به صورت عمودي مشخص ميكنيم.
در قسمت شماره 10 فاصله بين خطوط زيرنويس هايي كه در دو خط نمايش داده ميشوند را مشخص ميكنيم براي تنظيم اين قسمت قسمتي از زيرنويس رو كه در دو خط نمايش داده ميشه رو انتخاب كنيد .
در قسمت شماره 11 نوع فونت رو مشخص ميكنيم كه بهتره همون Arial باشه .
در قسمت شماره 12 كدك فونت رو انتخاب ميكنيم كه بهترين حالت MAC هست چون حروف انگليسي به كار رفته در زيرنويس رو هم نمايش ميده . من كدك هاي ديگر رو هم استفاده كردم كه حروف انگليسي به كار رفته شده در ريرنويس رو به صورت علامت سئوال يا اشكال گوناگون نمايش ميده .( در بعضي فيلم ها در زيرنويس فارسي فيلم بعضي كلمات مانند اسم يا نام شهر يا اختصارات ديگر به انگليسي نوشتار ميشه كه اگه از كدك MAC استفاده نكنيد فونت رو به هم ميريزه )
در قسمت 13 زبان زيرنويس را براي نشان دادن در دستگاه Player انتخاب ميكنيم .
و در نهايت قسمت 14 رو بعد از انجام تنظيمات براي ذخيره كردن فيلم با زيرنويس ها قرار داده شده كليك ميكنيم . توجه اشته باشيد كه تنظيمات قسمت ستينگ رو دستكاري نكنيد چون رو حالت استاندارد هستش فقط اگه خواستيد به تنظيمات ديفالت برنامه برگرديد از قسمت ستينگ گزينه ديفالت رو كليك كنيد .
نكته ديگر اينكه فيلم زيرنويس شده شما در محل همان فيلم انتخابي ذخيره ميشود .
توجه داشته باشيد كه براي نمايش زيرنويس در Player هاي خانگي بايد دستگاه شما اين فرمت رو ساپرت كنه و شما توسط دكمه Subtitel روي كنترل دستگاه زيرنويس رو فعال كنيد .

موفق و پيروز باشد .

این هم لینک دانلود نرم افزار

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

لینک زیر هم اموزش نرم افزار در یک فایل بافرمت pdf هست.

این هم یک لینک دیگردانلود

senatore20042003
23-04-2008, 14:34
DVDPlayerهای تست شده ساپورت کننده این نرم افزار :

Contel DVR-200
Digitrex JDP500D
GVG420
H&B DX-3255
LG9900
Philips DVP720SA
Pioneer DV2850
Pioneer XV-DV240
Samsung HD850
SONY DVP-NS32
United dvx 4070
Apex 811 and 815
Hyundai 3899 (but not on servo 7.10)
UPXUS (many models, maybe not all of them)
LG DR7622W versions)
most other models of LG
ONkyo 403
Vertex 7115 DVD
Samsung HT-P1200!
XORO 2100
DENVER (DVU-1008)
pioneer dv575S
Pioneer DV383S
Samsung DVD-P355
Philips DVDR 3380/05 works, but not every file
Panasonic S-42
Panasonic S-43
philips pet725
SAMSUNG HT-Q20
LG DVD-9913N
and probably in any LG99xx series
Hyundai model HU-4351
BLUESKY DV865
ITT model IT-4400
Apex JDP-707
JVC DX-T66
Samsung HT-X30/TX35 also supported (output header "XviD")
Proline DVD1260X

DVDPlayerهای تست شده ای که ساپورت نمیکنن :

XORO 415 (no subs and NO SOUND!)
LG DR7622W
Apex JDP-707 and AD-8918
Hyundai model HU-DIV85
LG 9350PM

Normande DVR-1000

SHABAHPASHA
24-04-2008, 07:46
سلام
از شما ممنون
ولی اینجا بحث شده بود ولی خوب شما کاملتر گفتید

من یکبار 36 فیلم رو با این روش شروع به هارد ساب کردن کردم در بسیاری از فیلمها یک ارور اعصاب خوردن اذیت می کرد تنها 10 فیلم بطور کامل و بدون نقص هارد ساب شد
DIVX_MUX IS NOT SUPORT THIS CODEC
دارم روی این کار می کنم...

morteza_mzh
02-05-2008, 15:25
من وقتی این کارو میکنم حتی تو خود کامپیوتر هم زیرنویس رو نشون نمیده!!

senatore20042003
02-05-2008, 17:51

دوست عزیز شما دو نرم افزار زیر رونصب کن مشکلت حل میشه.

ebru_gundes_206
06-05-2008, 01:44
سلام
از شما ممنون
ولی اینجا بحث شده بود ولی خوب شما کاملتر گفتید

من یکبار 36 فیلم رو با این روش شروع به هارد ساب کردن کردم در بسیاری از فیلمها یک ارور اعصاب خوردن اذیت می کرد تنها 10 فیلم بطور کامل و بدون نقص هارد ساب شد
DIVX_MUX IS NOT SUPORT THIS CODEC
دارم روی این کار می کنم...

منظورتون Soft sub ؟

SHABAHPASHA
06-05-2008, 08:48
منظورتون Soft sub ؟
بله
البته هارد ساب هم میشه کرد با یک پلاگین به اسم avimux_hard
که البته به دردسرش نمی ارزه

ali_3001
17-06-2008, 20:18
آموزش زيرنويس كردن فيلم هاي Divx با برنامهAVI Sub براي نمايش در پليرهاي خانگي
با تشکرازدوست عزیزم یوسف
شما با اینبرنامه براحتی و در کمتر از 5 دقیقه می توانید فیلم خود روبه همراه زیر نویس بر روی cd ریخته واون روبا پلیر های خانگی مشاهده کنید البته پلیر شما باید این فرمت روساپورت کنه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ابتدا برنامه رو اجرا كرده و از قسمت شماره 1 فيلم Divx رو كه ميخواييم زيرنويس رو به اون اضافه كنيم انتخاب ميكنيم . توجه داشته باشيد كه زيرنويسي رو كه ميخواييد براي فيلم انتخاب كنيد حتما با فيلم هماهنگ باشه .
سپس از قسمت شماره 2 زيرنويس فيلم رو كه بايد با فرمت SRT يا TXT يا Idx باشه رو انتخاب ميكنيم . احتمال داره بعد از لود كردن زيرنويس شما با ارور اندازه زيرنويس يا همون سايز خط ها روبه رو بشيد كه براي رفع ارور بايد از قسمت شماره 8 سايز زيرنويس رو كوچيك تر كنيد . اگه بازهم ارور دريافت كرديد سايز را دوباره كوچيكتر كنيد تا زماني كه ديگر با ارور روبه رو نشويد .
در قسمت شماره 3 ما 3 قسمت Subtitel 1/2/3 رو داريم كه ميتونيم در هر قسمت يك زير نويس به فيلم اضافه كنيم مثلا قسمت شماره 1 زير نويس فارسي قسمت 2 زيرنويس عربي و قسمت 3 زيرنويس انگليسي . انتخاب زيرنويس هاي قسمت 1 و 2 اختياري ميباشد . حتما لزومي به قرار دادن زير نويس در 2 قسمت ديگر نيست .
از قسمت شماره 4 رنگ زيرنويس رو براي نمايش انتخاب ميكنيم.
در قسمت شماره 5 رنگ سايه زيرنويس رو انتخاب ميكنيم
در قسمت شماره 6 اندازه سايه زيرنويس رو انتخاب ميكنيم .
در قسمت شماره 7 استيل فونت رو مشخص ميكنيم .
در قسمت شماره 8 اندازه فونت زيرنويس رو مشخص ميكنيم .
در قسمت شماره 9 مكان زيرنويس رو براي نمايش در صفحه به صورت عمودي مشخص ميكنيم.
در قسمت شماره 10 فاصله بين خطوط زيرنويس هايي كه در دو خط نمايش داده ميشوند را مشخص ميكنيم براي تنظيم اين قسمت قسمتي از زيرنويس رو كه در دو خط نمايش داده ميشه رو انتخاب كنيد .
در قسمت شماره 11 نوع فونت رو مشخص ميكنيم كه بهتره همون Arial باشه .
در قسمت شماره 12 كدك فونت رو انتخاب ميكنيم كه بهترين حالت MAC هست چون حروف انگليسي به كار رفته در زيرنويس رو هم نمايش ميده . من كدك هاي ديگر رو هم استفاده كردم كه حروف انگليسي به كار رفته شده در ريرنويس رو به صورت علامت سئوال يا اشكال گوناگون نمايش ميده .( در بعضي فيلم ها در زيرنويس فارسي فيلم بعضي كلمات مانند اسم يا نام شهر يا اختصارات ديگر به انگليسي نوشتار ميشه كه اگه از كدك MAC استفاده نكنيد فونت رو به هم ميريزه )
در قسمت 13 زبان زيرنويس را براي نشان دادن در دستگاه Player انتخاب ميكنيم .
و در نهايت قسمت 14 رو بعد از انجام تنظيمات براي ذخيره كردن فيلم با زيرنويس ها قرار داده شده كليك ميكنيم . توجه اشته باشيد كه تنظيمات قسمت ستينگ رو دستكاري نكنيد چون رو حالت استاندارد هستش فقط اگه خواستيد به تنظيمات ديفالت برنامه برگرديد از قسمت ستينگ گزينه ديفالت رو كليك كنيد .
نكته ديگر اينكه فيلم زيرنويس شده شما در محل همان فيلم انتخابي ذخيره ميشود .
توجه داشته باشيد كه براي نمايش زيرنويس در Player هاي خانگي بايد دستگاه شما اين فرمت رو ساپرت كنه و شما توسط دكمه Subtitel روي كنترل دستگاه زيرنويس رو فعال كنيد .

موفق و پيروز باشد .

این هم لینک دانلود نرم افزار

لینک زیر هم اموزش نرم افزار در یک فایل بافرمت pdf هست.

با سلام
اگه ميشه لينك برنامه و آموزش اون رو توي يك سايت ديگه آپلود كنيد
چون هر كار كردم دانلود نميشه
با تشكر

senatore20042003
17-06-2008, 21:28
با سلام
اگه ميشه لينك برنامه و آموزش اون رو توي يك سايت ديگه آپلود كنيد
چون هر كار كردم دانلود نميشه
با تشكر

دوست عزیز لینک هیچ ایرادی نداره اما شاید نمی تونید دانلود کنید به هر حال این هم از یک لینک دیگر

Hamed-aryana
22-06-2008, 14:11
من وقتي اين كار رو ميكنم aspect فيلم رو تغيير ميده . يعني ميخوام توي dvd player با aspect 16.9 نمايش بده ولي 4.3 نمايش ميده مشكل كجاست؟

S!LENCE
25-07-2008, 14:50

سلام دوستان
منم این آموزشو امتحان کردم
دقیقن همین مشکلو دارم
مشکل از کجاست؟؟؟

senatore20042003
26-07-2008, 02:10
سلام دوستان
منم این آموزشو امتحان کردم
دقیقن همین مشکلو دارم
مشکل از کجاست؟؟؟

دوست عزیزشما باید کدک های مربوط به پخش فرمت divx رو در سیستم خودت نصب کنی تا بتونی اون رو روسیستم ببینی شما دو تانرم افزار زیر رو دانلودو نصب کن مشکلت حل میشه

یا از لینک زیر کدک کامل رو دریافت کن

وهمینطور نرم افزار زیر که مخصوص پخش فایل های divx

DivX 6.8.3.18 Pro

DivX Player برنامه اي قدرتمند و چند منظوره جهت اجرا و ايجاد فايل هاي ويدئويي Divx م يباشد.
DivX Pro نرم افزار پيشرفته و كاربردي است که شامل 4 نرم افزار بنام DivX Codec , DivX Converter, DivX Player ,DivX Web Player را ارائه نموده كه مجموعه كاملي از برنامه هاي مديريت و كار با فايل هاي DivX را براي كاربر فراهم مي سازند, اين نرم افزار ها به ترتيب قادر به اجراي فايل هاي DivX در محيط اينترنت، اجراي فايل هاي DivX در ويندوز, مبدل فايل هاي DivX و كدك كننده اين فايل ها ميباشند.
نسخه جديد DivX Player داراي قابليت هاي مختلفي ميباشد كه از آن ها ميتواند به بخش Download manager جهت مديريت دانلود فايل هاي مورد نظر از اينترنت، بخش Media manager جهت سازماندهي فايل هاي DivX , و بخش Burn To Disc جهت رايت مستقيم فيلم ها بروي DVD اشاره كرد.
DivX Converter يا مبدل اين شركت قدرتمند نيز قادر است در طي فرآيندي سه مرحله اي فيلم هاي مورد نظر شما را به فورمت فشرده و با كيفيت Divx تبديل نمايد و آن را در قالب يك فيلم كامل DVD بروي يك CD ذخيره كند، همچنين برنامه DivX Web Player مانند يك پلاگين بروي مرورگر شما نصب شده و امكان اجراي فايل هاي DivX در اينترنت را براي كاربر فراهم مي سازد.

برخی از ویژگی های این نرم افزار عبارتند از :

- داراي ابزارهاي مختلف كار با فايل هاي DivX
- داراي محيط كاربري ساده و زيبا
- فشرده سازي فيلم ها بدون افت كيفيت!
- قابليت تبديل فايل هاي MPG, VOB, TS و SVCD به يكديگر
- داراي پلاگين مخصوص جهت نصب بروي مرورگر
- و...

لینک مستقیم

کرک برنامه

S0R3N4
01-01-2009, 12:00
ولی من حتی توی کامپیوترم زیرنویسی ندیدم!
چرا؟

senatore20042003
01-01-2009, 12:36
دوست عزیز اگر برنامه رو درست انجام داده باشید باید نرم افزار divx player رو روی سیستم نصب کنید تا بتونید با اون زیرنویس روبه همراه فیلم ببینید.

S0R3N4
02-01-2009, 13:21
من برنامه ی K-Light Codec رو دستگام هست!
کافی نیست؟
زیر نویس های srt رو میتونم ببینم ولی وقتی با این روش چسبوندم به فیلم هیچ نمایش نداد!

senatore20042003
03-01-2009, 17:20
من برنامه ی K-Light Codec رو دستگام هست!
کافی نیست؟
زیر نویس های srt رو میتونم ببینم ولی وقتی با این روش چسبوندم به فیلم هیچ نمایش نداد!

دوست عزیز برای دیدن فیلم که توسط این برنامه تبدیل کردید فقط باسد divx player رو روی سیستم نصب کنید.

S0R3N4
04-01-2009, 15:56
میشه لینکش رو بدید؟

senatore20042003
04-01-2009, 20:41
میشه لینکش رو بدید؟

دوست عزیز از لینک های زیر دانلود کنید.

silent-assassin
21-01-2009, 21:09
سلام دوستان

میگم برنامه ای یا حالتی نیست که هم زیر نویس را به فیلم اضافه کنه هم با همین K-lite پخش بشه؟

چون این با فرما یا حالا کدکی متفاوت با نسخه اول فیلم را ذخیره میکنه
در ضمن DivX پلیر هم این زیرنویس ها را باکیفیت خیلی بدی نشون میده! انگار نوشته ها هاله و سایه دارن!

sr_saeid
17-02-2009, 19:43
من که آخرش نفهدیدم چجوری یک فیلم با فرمت Divx رو به همراه زیرنویسش روی player ببینم !!!!!!! هرکدومتون یه چیزی میگید !!

s_a_m4000
17-02-2009, 21:33
من که آخرش نفهدیدم چجوری یک فیلم با فرمت divx رو به همراه زیرنویسش روی player ببینم !!!!!!! هرکدومتون یه چیزی میگید !!
زیرنویس رو با فیلم همنام کنید با هر پلیری که خواستین پخشش کنید.همین.

silent-assassin
08-03-2009, 17:48
فکر کنم منظرشون از Player دستگاه بوده باشه!

حالا شما جواب سوال من را ندارید؟

senatore20042003
09-03-2009, 02:14
من که آخرش نفهدیدم چجوری یک فیلم با فرمت Divx رو به همراه زیرنویسش روی player ببینم !!!!!!! هرکدومتون یه چیزی میگید !!

دوست عزیز حتما نباید با این برنامه کار کنی.شما می تونی با برنامه convert x to dvd هر نوع فرمتی رو که داری به همراه زیرنویس اون به dvd تبدیل کنی و برای اون منو هم طراحی کنی.از لینک زیر می تونی استفاده کنی.