PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شیر حافظه ی کارت گرافیک تا 1 گیگ اصلا کاربردی داره ؟

farsweb
22-04-2008, 20:17
سلام
یه جا خوندم درباره ی وسترو 1500 نوشته بود رم خود کارت گرافیک 256 و شیر تا 1 گیگابایت .
یه سوال داشتم اونم اینکه این مقدار رم اصلا به کار لپتاپ می آد یعنی کاری هست که به این میزان رم کارت گرافیک نیاز داشته باشه ؟

ممنونم

afghantoday
22-04-2008, 21:57
درورد
برای من هم دقیقاً همینطوره. از خود فروشنده پرسیدم گفت تو بازی کاربرد داره اما خودم که تغییری حس نکردم. همه هم میگن خود مموری کارت گرافیک مهمه.

REGISTERED USER
22-04-2008, 23:12
سعی میکنم واضح و کامل شرح بدم ... ببینید ... مقدار حافظه Dedicate تقریبا تمام اهمیت لپ تاپه و قیمت گرافیک هم به اون بستگی داره ... هر چه بیشتر گرانتر ... این حافظه جدا از مادربرد و northbridge نصب شده که اغلب روی شکاف PC بصورت یک کارت کوچک هست ...

مقدار حافظه استاتیک یا dedicate روی modeling یا رندر کردن نرم افزارها و بازی ها و سیستم های کد خیلی تاثیر داره ... و هر چه نوع چیپست و حافظه استاتیک ان بیشتر باشه این مقدار راندمان هم بیشتره

اما حافظه share بیشتر خودش رو توی بازی ها نشون میده و اگر فضای رم کافی باشه میتونه تا حدودی و نه البته زیاد به راندمان pixel modual در بازی ها کمک کنه .... نه توی کارهای ویندوز بلکه فقط هنگام بازی کردن .. البته توی بعضی برنامه ها که برای video editing استفاده میشه کاربرد هم داره

مقدار شیر روی باتری هم تاثیر داره و هر چه مقدار بیشتری داشته باشه به تبع باتری و توان بیشتری برای ارتباط با رم هم میخواد

farsweb
24-04-2008, 13:27
از راهنمایی کامل شما ممنونم . پس با این حساب باید دنبال لپتاپی گشت که حافظه ی dedicate در اون بیشتر باشه تا همه ی نیازها رو جواب بده . این که میگن اگه حافظه ی dedicate زیاد باشه کارت مشکل پیدا می کنه درسته ؟

REGISTERED USER
24-04-2008, 13:59
خیر ... من گرافیک جیفورس 7900 با رم 512 هم دیدم توی نوت بوک اما هیچ مشکلی نبوده

گرمای زیاد به نوع چیپست و نوع رم گرافیکی و طراحی گرافیک اون بستگی داره

XPS M1530 قدرت بسیار بالایی برای اجرای بازی ها داره ... اما حافظه استاتیک اون 256 هست و در مقابل Vostro 1500 که 512 هست خیلی بیشتر بازده داره