PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كارداني پيوسته هاي كامپيوتر 87 بيا اينجا !!

akbar_syberia
22-04-2008, 12:36
سلام

همونطور كه ميدونيد دفترچه هاي آموزشكده هاي فني و حرفه اي سال 87 از امروز ( 3 ارديبهشت 87 ) توزيع ميشه و تا دوشنبه ( ) ادامه داره .

هر سوالي در اين مورد هست من شخصا جوابگو هستم دوستان ديگه هم كه قبلا امتحان دادن ميتونن بيان اينجا به داد ما برسن !!

آمار شركت كنندگان سال 86 ( كامپيوتر )

كد رشته : 14

كاردانش :
زن : 36271 نفر
مرد : 30553 نفر

فني و حرفه اي :
زن : 20490 نفر
مرد : 21995 نفر

منابع دروس عمومي و تخصصي ( كامپيوتر )

ادبيات فارسي 1 و2 ، زبان فارسي 1و 2( ض=2) ------- 20 سوال
زبان عربي 1و 2 ( ض=1 ) ------- 20 سوال
دين و زندگي و قرآن 1و2و3 (ض= 1.5 ) ------- 20 سوال
زبان انگليسي 1و2 (ض= 1) ------- 20 سوال
دروس پايه :
رياضي 1و2 ( ض=4 ) ------- 20 سوال
فيزيک 1 وآزمايشگاه (ض=2) ------- 15 سوال
شيمي 1 (ض=2 ) ------- 15 سوال

دروس تخصصي :
مباني كامپيوتر- سخت افزار ( ض = 15 ) ------- 15 سوال
برنامه سازي 1 و 2 و3 ( ض=15 ) ------- 20 سوال
شبکه هاي کامپيوتري ( ض=15 ) ------- 10 سوال
سيستم عامل 1 و 2 ( ض=15 ) ------- 15 سوال
بانک اطلاعاتی ( ض=15 ) ------- 10 سوال
بهترین منبع برای مطالعه منابع بالا هم کتب مهندس حمیدرضا مقسمی ( انتشارات کانون فرهنگی آموزش) و مدرسان شریف است.

در ادامه دفترچه سوالات عمومي و تخصصي رشته كامپيوتر با پاسخنامه رو براتون ميذازم
چند نكته مهم هم در رابطه با امتحانش براتون دارم

خوش باشيد

Love it
24-04-2008, 11:27
تو رشته ی کامپیوتر در تهران شمسی پور بهتره یا انقلاب اسلامی ؟

akbar_syberia
24-04-2008, 15:08
سلام

والا من كلا 1 بار تهران نيومدم !!
نميدونم

ولي دانشكده فرقي نميكنه يا همه خوبن يا همه بدن . يكي هستن !

negar20
27-04-2008, 10:14
تو رشته ی کامپیوتر در تهران شمسی پور بهتره یا انقلاب اسلامی ؟

شمسي پور بهتره . بيشتر كساني كه من ميشناسم و رتبه هاي عالي كارداني رو آوردن شمسي پور بودن.

H A M A S
28-04-2008, 07:40
امسال ترازت چند باشه قبولي؟

negar20
28-04-2008, 15:43
امسال ترازت چند باشه قبولي؟

توي رشته كامپيوتر (تهران) من چند مورد كارنامه اي كه ديدم براي سال 86 تا 1500 داشت . ديگه نميدونم بالاتر هم ميره يا نه. بستگي داره به اون سال كه سطح سوالات و آمادگي داوطلبان چقدر باشه.

Love it
28-04-2008, 23:49
شمسي پور بهتره . بيشتر كساني كه من ميشناسم و رتبه هاي عالي كارداني رو آوردن شمسي پور بودن.

خیلی ممنون، تو خودت هم داوطلبی ؟

H A M A S
29-04-2008, 07:03
توي رشته كامپيوتر (تهران) من چند مورد كارنامه اي كه ديدم براي سال 86 تا 1500 داشت . ديگه نميدونم بالاتر هم ميره يا نه. بستگي داره به اون سال كه سطح سوالات و آمادگي داوطلبان چقدر باشه.
يعي تراز 1500 اين که خيلي کمه

negar20
29-04-2008, 11:45
يعي تراز 1500 اين که خيلي کمه

آره ديگه توي تهران اينجوريه. حالا فكر كنم زياد هم گفته باشم تا1000 بشي تهران قبول ميشي. البته رشته كامپيوتر
رشته هاي ديگه خيلي فرق دارن.

negar20
29-04-2008, 11:46
خیلی ممنون، تو خودت هم داوطلبی ؟

خواهش ميكنم. بله منم داوطلبم رشته حسابداري.

H A M A S
30-04-2008, 07:28
آره ديگه توي تهران اينجوريه. حالا فكر كنم زياد هم گفته باشم تا1000 بشي تهران قبول ميشي. البته رشته كامپيوتر
رشته هاي ديگه خيلي فرق دارن.
ما دفعه سوم داريم کنکور ميديم هر دفعه هم که شرکت کرديم ميگن اگر ميخواي مشهد قبول بشي(منتظري) بايد ترازت بالاي 6000
باشه بعد اونوقت تهران شهر پايتخت با تراز 1000 دانشجو ميگيرد؟

sohraby
02-05-2008, 09:07
سلام دوستان
من دانشجوي ترم اول رشته ي كامپيوترم
وحالا مجددآ دوباره مي خوام واسه يه جاي بهتر
امتحان بدم
اگه نظر من رو مي خواييد كلاس هاي تست قلم چي خوبه
بعدش هم دروس تخصصي رو بيشتر بخونيد
از درس هاي خوندني مثل سيستم عامل شروع
كنيد اينجوري روحيه تون بهتر ميشه واسه يادگيري
بازهم اگه خواستيد باهم تبادل نظر كنيم بگيد
راستي واسه من يه مشكل در ثبت نام كنكور
يكي از دوستانم پيش اومده اگه ميشه بگيد كجا مطرح
كنم بهتره جواب ميدن
نگيد سازمان سنجش كه تا بخواد جواب بده امتحان هم تموم شده

akbar_syberia
02-05-2008, 09:41
سلام دوستان
من دانشجوي ترم اول رشته ي كامپيوترم
وحالا مجددآ دوباره مي خوام واسه يه جاي بهتر
امتحان بدم
اگه نظر من رو مي خواييد كلاس هاي تست قلم چي خوبه
بعدش هم دروس تخصصي رو بيشتر بخونيد
از درس هاي خوندني مثل سيستم عامل شروع
كنيد اينجوري روحيه تون بهتر ميشه واسه يادگيري
بازهم اگه خواستيد باهم تبادل نظر كنيم بگيد
راستي واسه من يه مشكل در ثبت نام كنكور
يكي از دوستانم پيش اومده اگه ميشه بگيد كجا مطرح
كنم بهتره جواب ميدن
نگيد سازمان سنجش كه تا بخواد جواب بده امتحان هم تموم شده

پرسش و پاسخ اينترنتي سنجش اصلا خوب نيست خيلي دير جواب ميدن / اگر هم جواب ميدن ميگن كه جستجو كنيد . جستجوشون هم افتضاحه !

به نظر من اگه مهمه تلفني از سنجش بپرسيد . اگر كه نه اينجا بگين شايد كسي بدونه كمك كنه !

861000310
05-05-2008, 19:19
من دی کنکور ازاد کاردانی دادم!!الان هم دارم واسه سراسریش میخونم..با توجه به ضریب درسای تخصصی که 15 هستش بهتره تمرکز کنی روی درسای تخصصی..مثلا سه تا کتاب برنامه سازی هنرستانو بخون ..بانک اطلاعاتی..شبکه..سیستم عامل 1و2 ..مبانی و سخت افزار و مدار منطقی..کانون همه این کتابا رو داره..حتی اگه از الان هم شروع کنی میتونی تهران قبول شی...

akbar_syberia
05-05-2008, 20:23
من دی کنکور ازاد کاردانی دادم!!الان هم دارم واسه سراسریش میخونم..با توجه به ضریب درسای تخصصی که 15 هستش بهتره تمرکز کنی روی درسای تخصصی..مثلا سه تا کتاب برنامه سازی هنرستانو بخون ..بانک اطلاعاتی..شبکه..سیستم عامل 1و2 ..مبانی و سخت افزار و مدار منطقی..کانون همه این کتابا رو داره..حتی اگه از الان هم شروع کنی میتونی تهران قبول شی...

اتفاقا تمركز روي درس هاي عمومي بهتره ! تخصصي هم سرجاش مهمه

» منابع کدامند؟ از کجا باید تهیه کنیم؟ این اولین سوالیه که به فکر داوطلب خطور میکنه. در واقع پاسخ درست به این سوال میتونه سرنوشت شما رو تغییر بده. مثالی میزنم:
دوستی را میشناسم که مدرک دیپلمش کاردانش بود و به هوای اینکه درس مبانی کامپیوتر شاخه فنی و حرفه ایی با مبانی کامپیوتر کاردانش یکی است، برای کنکور از کتاب درسی خودش استفاده کرد ( همینطور درس سیستم عامل ). و نتیجه اش هم جا خوردن در هنگام دیدن سوالات کنکور و از دست دادن یک سال فرصت مفیدش شد.
پس منابع نقش مهمی رو در موفیت ایفا میکنند. بهترین منبع برای کنکور به نظر من اول کتابهای درسی شاخه فنی و حرفه ایی و دوم کتابهای کنکوری انتشارات کانون فرهنگی آموزش ( تالیف حمیدرضا مقسمی ) میتونه باشه. البته با توجه به تغییراتی که در کتب کنکوری رشته کامپیوتر بوجود آمده، هنوز مطمئن نیستم که انتشارات کانون ویرایش جدید این کتابها رو ارائه کرده یا نه.
» خوب. حالا که کتابهایمان را تهیه کردیم، باید یک بودجه بندی خوب برای آنها داشته باشیم. اما چگونه؟ آیا دروس عربی و زبان که ضریبشان 1 است اصلا ارزش خواندن را دارند ؟ آیا این دروس در قبولی ما تاثیر گذار هستند؟ آیا میتوان فقط به دروس تخصصی که ضریبشان 15 است اتکا کرد و دروس عمومی رو به خاطر ضریب پایینشان کنار گذاشت؟
جواب سوال اول و دوم بله، و سوال سوم خیر است.
یکی دیگر از نکات مهم دیگری که اکثر داوطلبان از آن بی اطلاعند، تاثیر گذاری عجیب دروس عمومی بر تراز داوطلب است. میزان موثر بودن دروس عمومی را تنها با مشاهده چند کارنامه متوجه خواهید شد ولا غیر !
خوب حالا قبل از مشاهده کارنامه ها بیایید با هم یه حساب سر انگشتی در مورد تفاوت تاثیر گذاری دروس عمومی و تخصصی داشته باشیم. درس عربی ضریبش 1 و کلیه دروس تخصصی ضریبشان 15 است. پس اگر ما یک سوال تخصصی را جواب دهیم، قائدتا باید به اندازه 15 سوال درس عربی برایمان امتیاز منظور شود. در حالی که اینطور نیست و دروس تخصصی تنها کمی موثرتر از عمومی ها هستند. یک نکته جالب دیگه اینکه، اگه شما درسی رو سفید بگذارید و به هیچکدوم سوالاتش جواب ندید، براتون امتیاز منفی و اگرم درسی رو 100% بزنید براتون امتیاز مثبت ثبت میشه و ترازتون به اندازه هزاران نفر بالا یا پایین میشه! برای درک بهتر کارنامه های زیر رو با هم مرور میکنیم.

نفر اول : ( زبان و ادبیات فارسی" 5% " ) – ( زبان عربی " سفید " ) – ( معارف " 20% " ) – ( زبان خارجه " سفید " ) – ( ریاضیات " سفید " ) – ( فیزیک " 28% " ) – ( شیمی " 10% " ) – ( دروس اصلی و تخصصی " 47% " )

نفر دوم : ( زبان و ادبیات فارسی" 16% " ) – ( زبان عربی " 8% " ) – ( معارف " 46% " ) – ( زبان خارجه " 8% " ) – ( ریاضیات " 8% " ) – ( فیزیک " 57% " ) – ( شیمی " 17% " ) – ( دروس اصلی و تخصصی " 28% " )

به نظر شما چه تفاوتی در کارنامه های این دو نفر وجود دارد؟ آیا نفر اول تراز بهتری دارد یا نفر دوم؟
هر دو نفر در یک آموزشکده قبول شده اند ولی تراز نفر دوم بهتر است. تراز کشوری نفر اول 11009 و نفر دوم 9539 است