PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : علت دیر بالا اومدن ویندوز ویستا

stewitzer
22-04-2008, 08:02
سلام دوستان
لطفا کمک کنید
سیستم من مین اینتل و cpu3000 اینتل و رم512 ژل هستش. هر نوع ویندوز ویستایی روش نصب میکنم دیر بالا میاد و اولش 7-8 دقیقه طول میکشه تا بالا بیاد در حالیکه توی خود ویندوز سرعت بسیار عالیه و مشکلی ندارم. فکر میکینید علت چیه؟ البته گرافیکم انبورده 128

M.R.M
22-04-2008, 09:28
سلام دوست عزیز ،
همانطور که مطلع هستید ویندوز ویستا به سخت افزار با قابلیت های نسبتا بالا نیازمند است ، مخصوصا در مورد گرافیک که همگان از آن مطلع هستند! بنابراین ویژگی های سخت افزاری ( مخصوصا کارت گرافیک ) در این مورد بسیار مهم هستند.
اما اگر ویندوز شما پس از فرآیند بوت و در لحظه آغاز به کار محیط گرافیکی با کندی مواجه است ( با توجه به اینکه ذکر نمودید پس از بارگذاری کامل ویندوز ، سرعت خوب است ) ، در آن صورت میتوانید چند نکته را در نظر داشته باشید :
همانطور که میدانید ویندوز ویستا دارای Sidebar ای است که در شروع به کار ویندوز بارگذاری میگردد. این Sidebar در سرعت بارگذاری نهایی ویندوز بسیار موثر است. بنابراین سعی نمایید آن را تا حد امکان سبک نمایید. منظورم از سبک سازی آن است که از حداقل Gadget های مورد نیاز در آن استفاده نمایید و یا اگر نیازی به آن ندارید کلا آن را از فرآید شروع ویندوز حذف نمایید و برای مثال پس از بارگذاری ویندوز خودتان Sidebar را اجرا نمایید.
عامل موثر بعدی نرم افزارهایی میباشند که در شروع به کار ویندوز بارگذاری میگردند ، بنابراین سعی نمایید این نرم افزارها را نیز به حداقل برسانید و حدالامکان در صورت نیاز پس از بارگذاری ویندوز آنها را به صورت دستی اجرا نمایید.
عوامل اینچنینی در سرعت آغاز به کار یا همان StartUp ویندوز ویستا بسیار دخیل هستند و با انجام چند عملیات ساده میتوانید سرعت StartUp را تا حد محسوسی افزایش دهید.
اما اگر سرعت قبل از StartUp کند میباشد ، قضیه مستقیما ( نه تماما اما در اغلب موارد ) به سخت افزار سیستم شما مربوط میشود و کار نرم افزاری زیادی نمیتوانید برای افزایش سرعت انجام دهید. اگر هم بتوانید کار خاصی را انجام دهید مطمئن باشید افزایش سرعت آنقدر غیر محسوس میباشد که انجام دادن یا ندادن آن کار هیچ ثمری برای شما نخواهد داشت.
شاد و پیروز و موفق باشید :happy: .

maso
22-04-2008, 10:31
علتش از کم بودن رم هست ، اگه یه 512 دیگه هم بندازی حسابی درست میشه

Mohammad_4688
01-05-2008, 23:20
با سلام

بهترین شرکت سازنده ی رم کینگستون است، یه رم کینگستون بخر، قول میدم دیگه طول نکشه ولی حواست باشه اصل و تقلبی داره

طریقه ی تشخیص اصل با تقلبی: میتونید شماره سریال رمتو در سایت شرکت کینگستون وارد کنی و به شما ایمیل می زنند که اصله یا

تقلبیه

آدرس سایت:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] kingston.com

Hossein-GMail
02-05-2008, 02:16
با سلام

بهترین شرکت سازنده ی رم کینگستون است، یه رم کینگستون بخر، قول میدم دیگه طول نکشه ولی حواست باشه اصل و تقلبی داره

طریقه ی تشخیص اصل با تقلبی: میتونید شماره سریال رمتو در سایت شرکت کینگستون وارد کنی و به شما ایمیل می زنند که اصله یا

تقلبیه

آدرس سایت:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] kingston.com

کینگستون؟:18:
جالبه!:13:

J A V I D
03-05-2008, 20:20
به نظر منم رمت پایینه ! واسه ویستا !

eAmin
04-05-2008, 01:04
سلام.

رم که بله پایینه...

بنده ocz رو پیشنهاد می کنم.

s-a-l-i-m
04-05-2008, 19:18
rametoon ke eshareh shodeh vali gerafik ro nagoftid
rametoon badak nist vali age bishtar bebandi behtare
darjemn manam ke windoes vista daram hich vaght khamooshesh nakon too halate hibernate bezaresh

Dangerous boy
07-05-2008, 16:03
حداقل گرافیک 256

alizshah
11-05-2008, 02:44
همش رم
اونم کینگستون
البته اگه اصلش رو پیدا کردی

jafar_cheshmekabod
11-05-2008, 13:33
نه من قبلا سیستمم همین بود حتی سی پی یو 2800 داشتم ولی تو کمتر از یه دقیقه بالا میومد احتمالا مشکل جایی دیگس

mahdi_today
12-05-2008, 15:37
به نظر میاد که سرعت بوت ویستا نسبت به xp خیلی ضعیف باشه.

alexand3r
15-05-2008, 22:07
من ويستا رو با گرافيك 128 fx5200 نصب كردم مشكلي هم نداشت.
به نظره من هم مشكل از رمت هست. يك 512 ديگه هم احتياج داره.

musa
17-05-2008, 13:07
با 512MB رم نميتوني به راحتي از ويستا استفاده كني و دچار مشكل ميشي يكيش هم كاهش سرعت در زمان بوت هست .

شما مقدار رمي رو كه بعد از بالا اومدن ويندوز مورد استفاده قرار گرفته رو ميتوني تو Task Manager ببيني .

اگر هم خواستي رم بگيري اگر مادربردت از دوال چنل پشتيباني ميكنه مشابه رم فعلي كه ژل هست بگير ميتوني مشخصات كه شامل bus و ... ميشه رو از رو رم بخوني .

G G Game
28-05-2008, 22:29
کار از یه جای دیگه لنگه

GHORBATY
14-06-2008, 18:29
ببین عزیزم رمت خیلی پایینه ارتقاش بده در ضمن الهی قمشه ای حرفهاش برای کسی خوبه که پول داره نه کسی که صبح دنبال بد بختی خودشه اگه اونم خدا یه کم به اندازه من داخل مغزش فسفر بود جای مثبت نگری های حاصل از راحتی الان سلمان رشدی بود تمام انسانها به اندازه راحتیشون میدونن و عمل میکنند

only number one
06-09-2008, 20:42
سلام دوستان
لطفا کمک کنید
سیستم من مین اینتل و cpu3000 اینتل و رم512 ژل هستش. هر نوع ویندوز ویستایی روش نصب میکنم دیر بالا میاد و اولش 7-8 دقیقه طول میکشه تا بالا بیاد در حالیکه توی خود ویندوز سرعت بسیار عالیه و مشکلی ندارم. فکر میکینید علت چیه؟ البته گرافیکم انبورده 128
سلام دوست عزیز اول برات سیستم مورد نیاز ویستا رو میگم
1- گرافیک 64
2- رم 512 (که حداقل رم است و به نظر من رم شما مناسب هست)
3- half kash.cpu 2.8
رم روی بالا اومدن تاثیر داره اما نه به اندازه ی هارد چون اولین انتقال دهنده ی اطلاعات به قسمت های دیگر کامپیوتر است و اگر هارد شما قدیمی باشد , خوب طبیعی که خیلی دیر بالا میاید .
مثلا من رم خودم را از 512 به 2گیگ ارتقا دادم اما کمی در بالا اومدن سیستم موثر بود.
شما اگر از هارد هایی که سرعتشون بالا هست استفاده کنی مشکلت حل میشود.
هارد سامسونگ خوبه چون هم سرعتش بالاست و هم صدای کمی دارد.
موفق باشی.

only number one
06-09-2008, 20:51
سلام دوستان
لطفا کمک کنید
اگه شما هاردتون رو تعویض کنید مشکلتون حل مشود و من هارد های اکسترنال رو پیشنهاد میکنم.
---:46:

ORIGINAL
06-09-2008, 22:50
1- گرافیک 64
3- half kash.cpu 2.8
رم روی بالا اومدن تاثیر داره اما نه به اندازه ی هارد چون اولین انتقال دهنده ی اطلاعات به قسمت های دیگر کامپیوتر است و اگر هارد شما قدیمی باشد , خوب طبیعی که خیلی دیر بالا میاید .
مثلا من رم خودم را از 512 به 2گیگ ارتقا دادم اما کمی در بالا اومدن سیستم موثر بود.
موفق باشی.

عزیزم اینقدر که شما روی هارد تاکید داری واقعا تاثیری در سرعت بالا امدن ندارد
اگه خودت 512 رو کردی 2gig و سرعتت زیاد بالا نیومده واسه اینکه Bus رمت(مربوط به سرعت) کمه...وگرنه هارد نسبت به رم خیلی خیلی کمتر موثره;)

Newboys20
08-09-2008, 15:43
1- گرافیک 64
3- half kash.cpu 2.8
موفق باشی.

همه چیزهایی که مگی درست ولی با 512 نمیشه حداقل باید 768 باشه موفق باشی.:12:

only number one
08-09-2008, 15:48
عزیزم اینقدر که شما روی هارد تاکید داری واقعا تاثیری در سرعت بالا امدن ندارد
اگه خودت 512 رو کردی 2gig و سرعتت زیاد بالا نیومده واسه اینکه Bus رمت(مربوط به سرعت) کمه...وگرنه هارد نسبت به رم خیلی خیلی کمتر موثره;)

عزیزم 1- bus رمم 800 است و DDR II geil هست.2-سرعت بالا اومدن خیلی به هارد ربط داره.

hosein66
09-09-2008, 06:23
نرم افزاری از سوی مایکروسافت ساخته شده که می تواند کامل سیستم شما را ارزیابی کند و بفهماند که مثلا hard,

ram و نظایر اینها برای نصب ویستا کافی است یا نه کسانی که با همچین مشکلات سیستمی مواجه می باشند

می تونند سیستمشان را با اون چک کنند یه کار جالبش هم اینست که در آخر نتایج از بین نسخه های موجود ویستا

بهترین نسخه را برای شما پیشنهاد می کند تا بتونید با خیال راحت اونو نصب کنید پس شما هم میتونید آن را دانلود و

نصب کرده و ببینید که اشکال کار از کجاست

لینک دانلود :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

only number one
11-09-2008, 13:11
همه چیزهایی که مگی درست ولی با 512 نمیشه حداقل باید 768 باشه موفق باشی.:12:

با رم 512 در ویندوز دچار مشکلات میشی اما در بالا اومدن مشکلات زیادی رو ایجاد نمیکنه.