PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : علت اختلاف وحشتناک قیمت لپ تاپ در ایران و خارج چیه؟

mahi58
22-04-2008, 07:37
با سلام و احترام به اساتید این ور! :31:
مشابه این تاپیک رو توی پی تی هم زده بودم، ولی به دلیل فیل * تر بودن و سوت و کور بودن اونجا و فوری بودن کار بنده، می خوام از کمک اساتید اینجا هم استفاده کنم.
راستش بچه ها من خیلی وقته که PC باز هستم و به لپ تاپ به دلایل خاصی اصلا توجه نداشتم، ولی به دلایلی الآن نظرم عوض شده و می خوام یه لپ تاپ هم داشته باشم.
یه مقدار در مورد قیمت لپ تاپ ها در ایران و خارج تحقیق کردم و چیزی که توجهم رو به شدت به خودش جلب کرد اختلاف وحشتناک قیمت های توی اینترنت با قیمت های ایران بود!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستش توی اکثر قطعات همیشه اختلاف قیمت بین سایت های اینترنت و بازار ایران دیده میشه، ولی اصلا این لپ تاپ لعنتی یه چیز دیگه است!!

این لپ تاپ رو نگاه کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

دستگاه با 3 گیگ رم و کارت گرافیک ATI 3650 (آخرین تکنولوژی حال حاضر ATI که DirectX 10.1 رو ساپورت می کنه) و اون CPU قوی، قیمت روزش فقط 1000 دلار!

اگه عجیب به نظر می رسه این یکی رو هم ببینید:

یکی از 5 لپ تاپ برتر سایت cnet، مجهز به 3 گیگ رم، کارت گرافیک وحشتناک 8800GTS، و مانیتور 17 و همه جور امکانات، تاریخ 2 اردیبهشت 87، فقط 1249 دلار!

اونهایی از شما که دستشون توی کار لپ تاپ هست به خوبی می دونند که لپ تاپ هایی با این مشخصات رو توی بازار ایران بعیده با قیمت زیر 2 تومن بشه خرید! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کسی می تونه من رو راهنمایی کنه که علت این اختلاف قیمت وحشتناک چیه؟ می خوام اگر یه وقت علتش اینه که سری جدید لپ تاپ ها هنوز به بازار وارد نشده، یا مثلا قیمت جهانی به تازگی افت کرده ولی هنوز اثرش به ایران نرسیده و قیمت ها به زودی دچار یه افت شدید خواهد شد فعلا از خرید لپ تاپ دست نگه دارم.
راستی این دو تا لپ تاپ رو هم من توی بازار گیر نیاوردم. کسی جایی رو می شناسه معرفی کنه که آخرین تکنولوژی لپ تاپ رو داشته باشه؟ یا لپ تاپ مخصوص گیم خوب دیگه ای رو معرفی کنه؟
پیشاپیش ممنون از راهنمایی تون.

afghantoday
22-04-2008, 10:29
درود
خب یه سری از این اختلاف قیمت ها منطقی هستش به دلیل بازارر جهانی و تجارت آزاد و ... که ما اینها رو نداریم. در ضمن تحریم ها هم تأثیر داره. ولی نه به این انذازه که شما می گید. مثلاً این مشخصاتی که می گید اگه از برند hp یا dell باشه همین قیمت هاست. با vaio مقایسه نکنید!
من برای خرید همین قیمت ها اختلاف زیادی ندیدم. max اختلاف قیمت 200 - 300 دلار بود. الان لپ تاپ خودم 15 اینچ با سی پی یو 2.4 و 4 گیگ رم و گرافیک 8400 GS هستش و به قیمت 1.410.000 تومان خریدم که با سایت اچ پی مقایسه کردم تغریباً برابر بود.
از نظر اینکه چه لپ تاپی بخری هم می تونی تو این قسمت سوال کنی:

mahi58
22-04-2008, 11:14
لپ تاپی که شما دارید قیمت خوبی داره، ولی البته گرافیک 8400 رو به هیچ وجه با ATI 3600 مقایسه نمیشه کرد و خوب این هم باید حساب کرد که لپ تاپی که من گفتم قیمتش حدود 900000 در میاد و مال شما 140000، یعنی حدودا 50 درصد بالاتر برای لپ تاپی که کارآیی کمتری داره.
البته نمی دونم، شاید هم علت این اختلاف قیمت چشم گیر به خاطر قدیمی تر بودن لپ تاپ ها در بازار ایران نسبت به Newegg باشه و با اومدن سری جدید قیمت یه کم منطقی تر بشه.
به هر حال ممنون از کمکتون. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

huti_421
22-04-2008, 15:53
1- گمرک

2- پایین بودن ارزش پول ما

3- مشکلات در حمل و نقل

afghantoday
22-04-2008, 22:01
1- گمرک

2- پایین بودن ارزش پول ما

3- مشکلات در حمل و نقل

درود
دوباره فکر کنم بن شیم!!! ولی زیاد به ارزش پول بستگی نداره! مسئله اینه که چون تجارت آزاد نیست و همچنین شرکت های آمریکایی تحریم کردنمون دیگه مثل بقیه جاهای دنیا نمیشه لپ تاپ را وارد کرد و باید با واسطه خرید. این خودش قیمت رو بالا میبره. همچنین گمرک هم چون قوانین درست نداره تأثیر میذاره.

REGISTERED USER
22-04-2008, 23:16
به پول بستگی داره ... کسی که سرمایه اش رو توی کارهای وارداتی میزاره باید بصرفه براش تا نوت بوکی که کم طرفدار داره حداقل 400 تومن روش بکشه تا اگر هم ضرری کرد اون ضرر زیاد نباشه

من خودم دل 1520 از دبی آوردم دو هفته پیش با اختلاف 80 تومن دادم همکار !!! اما دو مدل Hp 2775 آوردم با اختلاف 250 دادم همکار !!!

تعجب هم نداره ... کم طرفدارها و گرانتر ها ...> سود بیشتر ... > قیمت بالاتر

80 درصد لپ تاپ ها هم با لنج میایند ... گمرک چیه ؟ من یه بار آوردم اونقدر اذیتم کردند تا با یک لنج دار آشنا شدم الان داره 2 سال برام کار میکنه ... نوش جانش ... دستش هم درد نکنه

mahi58
23-04-2008, 09:11
والله چی بگم!
هنوز توجیه نشدم، چون به نظرم این مسائل مال تمام لوازم و قطعاته، در حالی که لپ تاپ یه وضع خاص داره.
لپ تاپ DELL VOSTRO 1500 که در حال حاضر انتخاب اول منه، توی اینترنت با بهترین Config قیمتش 500 دلاره! در حالی که اینجا بدترین کانفیگش در میاد معادل 1100 دلار!!
قیمت ها چیزیه تو مایه های دو برابر! در صورتی که توی PC قیمت ها خداییش این جوری دیگه نیست! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

REGISTERED USER
23-04-2008, 20:10
خوب دیگه ... از مزایای این گمرکه مملکته ... یاتون نیست سر تلفن همراه چی شد ؟ دست یه عده ای توی خودت دولت و بازار توی کاره که شما نمیدونید