PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا نصب بازی بر روی لپ تاپ تأثیری بر کارکرد آن دارد؟!

afghantoday
21-04-2008, 22:22
درود بر تمامی دوستان
نمیدونم این موضوع تکراریه یا نه اما امروز با این سوال برخورد کردم که برام جالب بود و خواستم نظر شما دوستان با تجربه رو هم بپرسم.
من تازه یه لپ تاپ HP Pavilion dv6750 خریدم و روش یه سری از بازی های نسبتاً جدید مثل GTA، NFS Carbon، World in Conflict، FIFA 08 رو نصب کردم و به راحتی هم بازی میکنم. اما امروز که با یکی حرف می زدم گفت نصب این بازی ها روی لپ تاپ به دلیل فشاری که رو سیستم میاره باعث میشه لپ تاپ کند شه! فکر که کردم دیدم در رابطه با سیستم دسکتاپ که صدق می کنه چون نصب بازی ها باعث پایین اومدن سرعت سیستم عامل میشه! حالا می خواستم ببینم این موضوع در رابطه با لپ تاپ هم صادق هست یا نه؟

REGISTERED USER
22-04-2008, 00:03
لپ تاپ برای بازی فقط سری مخصوص خودش یعنی Gaming ... الباقی هم نه اینکه نمیشه بازی کرد اما فکر کنید میخواهید توی یک پراید 6 نفر مسافر سوار بکنید ؟ عقب ماشین میچسبه زمین ! چرا ؟ چون براش سنگینه و متعلقاتش برای این تعداد مسافر و بار طراحی نشده اند ... گرچه مشکلی نیست اما به تدریج باعث آسیب رساندن به سیستم کمک فنرها و مصرف زیاد بنزین و استهلاک موتور میشه

در کل منظورم این بود شاید قطعات مشکلی نداشته باشند اما پاور ، متعلقات سی پی یو که با حرارت کم کم فرسوده میشوند و همچنین باتری و LCD و کیبورد که عمر مفید دارند از توانشان کم میشه ...

اگر واقعا بازی دوست دارید بجای هزینه 200 هزار تومان اضافی برای رم و کارت گرافیک خوب یک کنسول بخرید و از بازی کردن واقعی لذت ببرید

afghantoday
22-04-2008, 00:33
لپ تاپ برای بازی فقط سری مخصوص خودش یعنی Gaming ... الباقی هم نه اینکه نمیشه بازی کرد اما فکر کنید میخواهید توی یک پراید 6 نفر مسافر سوار بکنید ؟ عقب ماشین میچسبه زمین ! چرا ؟ چون براش سنگینه و متعلقاتش برای این تعداد مسافر و بار طراحی نشده اند ... گرچه مشکلی نیست اما به تدریج باعث آسیب رساندن به سیستم کمک فنرها و مصرف زیاد بنزین و استهلاک موتور میشه

در کل منظورم این بود شاید قطعات مشکلی نداشته باشند اما پاور ، متعلقات سی پی یو که با حرارت کم کم فرسوده میشوند و همچنین باتری و LCD و کیبورد که عمر مفید دارند از توانشان کم میشه ...

اگر واقعا بازی دوست دارید بجای هزینه 200 هزار تومان اضافی برای رم و کارت گرافیک خوب یک کنسول بخرید و از بازی کردن واقعی لذت ببرید

درود
البته من منظورم این نیست که فقط با لپ تاپ بازی کنم! بلکه می خوام ببینم اگر بازی هم رو لپ تاپ داشته باشیم مثل سایر برنامه ها می مونه یا اینکه فشار بیشتری به سیستم میاره و ممکنه به اون صدمه بزنه؟
مثلاً نسبت به سایر برنامه ها استفاده بیشتر و مضری از LCD و باتری و سی پی یو می کنه؟

REGISTERED USER
22-04-2008, 22:58
هر نرم افزاری که سیکل کاری Cpu و Ram و جدیدا Gpu رو تغییر بده از عمر لپ تاپ کم میکنه ... حتی کسی که همیشه در حال رندر و کار گرافیکی هست