PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه مشکل داره کامپیوترم در حد تیم ملی ... در مورد هارد Ideو ... هست

MESHKIPOSH
20-04-2008, 18:09
mother board : p4 b533-x
من قبلا یه هارد 80 داشتم و مثل آدم این کامپیوتر کار میکرد ... ولی جدیدا یه هارد 160 خریدم که پدرم در اومده
مادر بوردم 2 تا IDE داره ide 2را وصل میکنم به dvd drive و cd drive که عمل میکنه. ......  IDE 2 هم وصل میکنم به دو تا هارد ها ولی اصلا سرعت کامپیوتر میاد پایین
یعنی 10 برابر بیشتر طول میکشه برای کپی یا پیست کردن و ویندوز هم به طرز عجیبی دیر بالا میاد
تنها حالتی که تونستم درستش کنم این بود که IDE 1 رو بزنم به هارد 80 , IDE 2 هم بزنم به هارد 160 و سیدی رام و دی وی دی رام وصل نباشه ........حتی IDE 1 Slave رو وصل کردم به دی وی دی درایو که شاید کار کنه که نشد....
هارد ها هم هردوشون صدا میدن ( غرغر میکنن )

اشکال از کجاست ...؟ باید چی کار کنم .؟؟؟؟؟

MESHKIPOSH
20-04-2008, 22:06
کسی کمکم نمیکنه ؟؟؟؟........

rasool1
20-04-2008, 22:58
سلام دوست عزیز سه تا پیشنهاد دارم اول باطری مادر برد رو بردار تا یک بار بایوس صفر بشه دوم اینکه درایور چیپ مادر برد رو اگه نصب نیست نصب کن و بهتر اینه که جدیدشو دانلود و نصب کنی پیشنهاد آخر من هم اینه که بایوس مادر برد رو آپدیت کنی آلبته همه اینا منوط به اینه که مطمئن باشی هاردها سالمه یا علی البته یک نگاهی هم به قدرت و توانایی پاور هم داشته باش یا علی

MESHKIPOSH
21-04-2008, 22:53
دوست عزیز خیلی ممنون باطری و در آوردم و هیچ افاقه ای نکرد
ولی
.
.
.
.
.

MESHKIPOSH
22-04-2008, 19:12
درایو چیپ مادربورد را آپدیت کردم و الان مشناسه همه چیز رو ..... و قبل از بالا اومدن ویندوز یه چیزی میاد مثل لودینگ ( بارگذاری ) که و در عرض 5 ثانیه پر میشه و ویندوز شروع به بالا اومدنو لود شدن میکنه .... و ویندوز مثل قبل بالا میاد.... ولی برای کپی و کات کردن فایل ها خیلی زیاد طول میکشه ...مثلا برای کات کردن 4 گیگ یه 20 تا 30 دقیقه زمان میبره ......
سی پی یو من هم 2.4 .... احتمالش هست از سی پی یو باشه ؟؟؟؟؟ یا ......
تو رو خدا کمک کنید

rasool1
24-04-2008, 01:04
سلام دوست عزیز این چندتا نقطه شما منو سر در گم کرده لطفا درست توضیح بدید اون توضیح اول هم کمی گنگ بود یا علی