PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : *+=[پشتیبانی]=+* Game Maker / آموزش ها در این تاپیک

صفحه ها : [1] 2 3 4 5

ehsan_wwe
21-04-2008, 08:37
در ابتدا قوانین انجمن ساخت و ویرایش و -- بازی ها را به دقت مطالعه بفرمایید .

این تاپیک پیشتیبانی نرم افزار Game maker هست . در این تاپیک آموزش ها ( چه نوشته خودتون و چه نوشته ی دیگران و حتی سایت های دیگر با ذکر منبع ) قرار خواهد گرفت .
در این تاپیک به سوال های مربوط به گیم میکر هم جواب خواهد داده شد .

پشتیبانان :
ehsan_wwe ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
mst_ab ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Moh3en_DDD

لیست پست های مهم :

کتاب آموزش ساخت بازی دوبعدی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ages.com%2FGM...urceofgame.zip)

یه کتاب ساده برای شروع گیم میکر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یه سمپل برای درک گیم میرکر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ehsan_wwe
23-04-2008, 13:27
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کتاب آموزش ساخت بازی دوبعدی از لینک زیر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نقل قول از ehsan_wwe:
کسی نمیدونه چجوری میشه healt bar دنبال view روم حرکت کنه اگه اینو بفهمم بازی تمومه لطفآ کمک کنید

mst_ab
23-04-2008, 20:05
باید برای مکان رسم هلس بار از

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
استفاده کنی . یک نمونه برات گذاشتم ببین کارت راه می یفته؟

موفق باشی

ehsan_wwe
24-04-2008, 15:21
دستت درد نکنه میدونی چجوری با چا دستوری باید یک ابجکت دنبال آبجکت دیگر برود

من دستور میزنم اما فکر کنم که ناقسه چون کار نمی کنه ( distance_to_object(obj

mst_ab
24-04-2008, 18:24
دستت درد نکنه میدونی چجوری با چا دستوری باید یک ابجکت دنبال آبجکت دیگر برود

من دستور میزنم اما فکر کنم که ناقسه چون کار نمی کنه ( distance_to_object(obj
از اینی که تو گفتی فاصله ی بین دو آبجکت بدست می یاد باید از

استفاده کن .
اگر می خوای آبجکت به دنبال آبجکت دیگه ای بره باید به قبل ازx و y اسم آبجکت رو به یک نقطه اضافه کنی یعنی اینطوری:

البته باید به جای speed سرعت مورد نظرتو بزنی.
موفق باشی

ehsan_wwe
24-04-2008, 22:38
حالا یک چیز دیگه این دستور تو جی ام ال چی میشه (if joystick key press(button1

mst_ab
24-04-2008, 22:51
حالا یک چیز دیگه این دستور تو جی ام ال چی میشه (if joystick key press(button1

گیم میکر حد اکثر 2 جوی استیک رو ساپورت می کنه ، بنابر این در مورد بالا باید id رو 1 یا 2 برای آی دی جوی استیک وارد کنی و numb هم در حقیقت عددی بین 1 تا 32 هست که بستگی به جوی استیک داره.
اگر جوی استیک با ای دی id و شماره ی دکمه ی numb فشار داده شده باشه حاصل مقدار بالا 1 میشه بنابر این دستور شما به این صورت در می یاد:

ehsan_wwe
24-04-2008, 23:11
یکی دیگه هم یادم اومد که اگه خسته نشی میتونی به اینم جواب بدی ؟
من می خواهم که وقتی V-speed کوچکتر از 0 شد اسپرایتم عوض بشه و وقتی بیشتر از 0 شد بازم اسپرایت عوض بشه منظورم ابجکتیه که داره به طرفم میاد می خواهم که وقتی ازش عقب تر بودم روش به من بشه با تشکر فراوان از مربی خوبم

mst_ab
24-04-2008, 23:20
یکی دیگه هم یادم اومد که اگه خسته نشی میتونی به اینم جواب بدی ؟
من می خواهم که وقتی V-speed کوچکتر از 0 شد اسپرایتم عوض بشه و وقتی بیشتر از 0 شد بازم اسپرایت عوض بشه منظورم ابجکتیه که داره به طرفم میاد می خواهم که وقتی ازش عقب تر بودم روش به من بشه با تشکر فراوان از مربی خوبم
خواهش می کنم! برای این کار کافیه از این کد استفاده کنی، اگر یکم کنجکاو باشی می تونی از این به بعد خودت هم این کدها رو بنویسی:

منظورم ابجکتیه که داره به طرفم میاد می خواهم که وقتی ازش عقب تر بودم روش به من بشه
البته اینی رو که شما می گید با این کد به دست نمی یارن! و قضیه یکم فرق می کنه!
موفق باشید

ehsan_wwe
24-04-2008, 23:25
نقل قول:

البته اینی رو که شما می گید با این کد به دست نمی یارن! و قضیه یکم فرق می کنه!
موفق باشید

میدونم من دوجور اسپرایت ساختم که یکی رو به جلو و دیگری رو به عقب بازم ممنونم

ehsan_wwe
25-04-2008, 18:30
این لینک سورس آموزشی بازی بانس هست که خودم ساختم

چون توش برنامه نویسی نداره به شما کمک زیادی می کنه:31:

eiman2007
25-04-2008, 23:17
سلام لطفا لينك دانلود تمام كتاب هايي كه براي گيم ميكر ساخته ايد با ذكر عنوان كتاب بگذاريد:10:

ehsan_wwe
26-04-2008, 02:26
سلام لطفا لينك دانلود تمام كتاب هايي كه براي گيم ميكر ساخته ايد با ذكر عنوان كتاب بگذاريد
یکیش تو صفحه قبل هست تازه به کتاب نیازی نیست وقتی ما پشتیبانان به این خوبی داریم مثل Mst_ab از اول تا حرفه ای آموزش داده میشی

ما برای همین دور هم جم شدیم

mst_ab
26-04-2008, 10:09
سلام لطفا لينك دانلود تمام كتاب هايي كه براي گيم ميكر ساخته ايد با ذكر عنوان كتاب بگذاريد:10:
من به دلیل اینکه اصلاً وقت ندارم ، تا حالا کتابی ننوشتم و فکر نمی کنم کتابی هم بنویسم . البته یک کتابی رو دارم تموم می کنم که کتاب واقعی هست نه ایبوک که آموزش کامل گیم میکر هست اگر تموم شد حتماً خبرتون می کنم!

تازه به کتاب نیازی نیست وقتی ما پشتیبانان به این خوبی داریم مثل Mst_ab از اول تا حرفه ای آموزش داده میشی

شما لطف داری ولی من اگر کمتر از شما بلد نباشم بیشتر هم نیستم .
موفق باشید!

hermion gringer
26-04-2008, 16:04
راستی آقا مصطفی نگفتی ميشه تو گيم ميكر چيزی نوشت يا نه؟ يعنی ميشه كاری‌كرد كه اونی كه بازی‌می كنه در قسمتی چيزی بنويسه.

mst_ab
26-04-2008, 18:03
راستی آقا مصطفی نگفتی ميشه تو گيم ميكر چيزی نوشت يا نه؟ يعنی ميشه كاری‌كرد كه اونی كه بازی‌می كنه در قسمتی چيزی بنويسه.
ببخشید به دلیل این که کدهاش یکم نیاز به دونستن GML داره نمی تونم توضیح بدم جریان از چه قراره !
در ایونت draw این کد ها رو وارد کن:

با تغییر پارامتر هاش می تونی تغییراتی در محل نوشته شدن متن ایجاد کنی. برای رفتن به سر خط و ... کارایی می شه کرد که باید یکم روش فک کنم......
فعلاً....

ehsan_wwe
26-04-2008, 22:31
شما لطف داری ولی من اگر کمتر از شما بلد نباشم بیشتر هم نیستم .

من هرچی بلدم از شماست

دستور direction باید به چه صورتی نوشته بشه تا کار کنه

mst_ab
26-04-2008, 22:59
من هرچی بلدم از شماست

دستور direction باید به چه صورتی نوشته بشه تا کار کنه
منظورت رو دقیقاً نفهمیدم چی هست! ولی فک کنم بتونم کمکت کنم:
هر آبجکت در هنگام حرکت یک سرعت داره و یک جهت سرعت که تابلو هستش ولی جهت (direction) در حقیقت یک زاویه است . این زاویه رو می تونید با استفاده از شکل زیر بهتر درک کنید :

شما می تونید با مقدار دهی به direction هر آبجکت مسیر حرکت اون رو تغییر بدید. مثلاً برای اینکه آبجکت به سمت بالا بره باید اینو تایپ کنید:
direction=90
speed=4
همون طور که می بینید برای مقدار دادن به direction کافیه اونو برابر زاویه ی دلخواه خودمون قرار بدیم بدین ترتیب برای پایین اومدن :
direction=270
speed=4

توجه داشته باشید مقدار direction می تونه به طور مجزا تغییر کنه مثلاً نیازی نیست که شما هر جا که می خواید direction رو تغییر بدید سرعت رو هم تعریف کنین . اگر آبجکت در حال حرکت باشه با تغییر direction به صورت مجزا ، جهت حرکت آبجکت بدون تغییر در سرعت اون آبجکت تغییر می کنه .

حالا یک مثال جالب: می خواهیم یک توپ درست کنیم که هر بار بازی شروع می شود توپ به صورت شانسی به یک سمت دلخواه برود:

در ایونت create توپ این کد ها رو وارد می کنیم:

توجه: تابع
یک عدد حقیقی شانسی بین 0 تا x را بر می گرداند.
توضیح با نوشتن کد خط دوم ، یک عدد بین 0 تا 360 را به ما میدهد که همان عدد داخل direction ریخته می شه. به محض اینکه direction دارای یک زاویه بشه ، آبجکت به سمت زاویه ی تعیین شده شروع به حرکت می کنه.

امیدوارم مقصودت رو گرفته باشی!

ehsan_wwe
27-04-2008, 00:14
دایرکشن ! من فکر می کردم که باعث ایجاد دوران در ابجکت بشود ولی بازم ممنون الان فهمیدم که برای دوران باید نوشت (برای چرخیدن چرخ ماشین می خاستم

اینو بندازی جلوی key_press ردیف میشه

mst_ab
27-04-2008, 01:21
دایرکشن ! من فکر می کردم که باعث ایجاد دوران در ابجکت بشود ولی بازم ممنون الان فهمیدم که برای دوران باید نوشت (برای چرخیدن چرخ ماشین می خاستم

اینو بندازی جلوی key_press ردیف میشه
البته با یکم تغییرات : برای چرخش یک اسپرایت باید از image_angle استفاده کنی نه direction
برای زیاد کردن direction باید از این کد استفاده کنی( یه مساوی کم گذاشتی!):
direction+=1
موفق باشی!

ehsan_wwe
28-04-2008, 23:39
دستت درد نکنه image_angle زیاد به دردم خورد اما من می خواهم یک آونگ بسازم زیادم مهم نیست که سرعتش در نزدیکیه نقطه تقیر جهت حرکت (برگشت) کم بشه

یک چنگک ساختم که میخام مثل آونگ تاب بخوره از دستور if استفاده کردم اما erore داد

ehsan_wwe
29-04-2008, 21:13
این سورس رو نگاه کن می خام هچی بیشتر space را نگه دارم بمب با سرعت بیشتری پرتاب بشه

sam & snake
05-05-2008, 01:18
ببخشید یک سوال جا ماند.لطفا طرز استفاده از سیستم تایتل رو بصورت کامل توضیح دهید.(در هر سبک بازی)

ehsan_wwe
05-05-2008, 12:24
من میتونم کمکت کنم ولی باید یک روز صبر کنی فردا جوابتو میدم چون امروز وقت سر خاروندن ندارم

ehsan_wwe
05-05-2008, 12:24
اینو میگم فقد یک چیزی تو تو انجمن طراحان ایرانی عضوی :10:

اول باید یک عکس به صورت بکگراند بازکنی بعد دو تیک ترانس پارنت و یوس از تایتل را می گذاری

بعد با اعداد بازی میکنی تا دقیقآ مربع ها ی گیم میکر با مربع های عکس هم خوانی داشته باشد
بعد پنجره را سیو میکنی

در آخر در روم به سرمنوی تایتل وصل می شی و با انتخواب مربع های تایتل عکس پشت زمینه را می سازی

اینم یک نمونه عکس تایتل که باید اعداد 17 و 17 بهش تعلق بگیره

sam & snake
05-05-2008, 15:18
زخیلی جامع و مفید(ممنونم.)

mst_ab
08-05-2008, 19:12
دستت درد نکنه image_angle زیاد به دردم خورد اما من می خواهم یک آونگ بسازم زیادم مهم نیست که سرعتش در نزدیکیه نقطه تقیر جهت حرکت (برگشت) کم بشه

یک چنگک ساختم که میخام مثل آونگ تاب بخوره از دستور if استفاده کردم اما erore داد

یه مقداری کد هاش فرق داره!:

در ایونت create:

در ایونت step:

این یک فایل آماده هست ببین به کارت میاد؟:

Ramtin_La
17-05-2008, 06:43
اقا لینک دانلود رو اصلاح کنید

ehsan_wwe
18-05-2008, 13:27
کدومشونو میگی

Dark Prince
18-05-2008, 13:52
احسان راستی سوالامون رو در این تاپیک بپرسیم یا تاپیک سوالات در مورد بازی سازی ؟!!

ehsan_wwe
18-05-2008, 14:48
هر جا که راحتی اگه سوالت جنبه آموزشی داره اینجا باشه بهتره

Dark Prince
20-05-2008, 00:35
احسان من یه 2 تا سوال داشتم گفتم چون بدرد بقیه هم ممکن بخوره اینجا بپرسم. (سوالم راجع به همون فایل Soruceـی که برام ساختی)
1- ببین وقتی سمت چپ تیر میزنه پاهای کاراکتر از همون جا تیر نمی زنه و میفته عقب تر. میشه کاریش کرد که درست بشه ؟!!
2- وقتی کمی چپ و راست می کنیم و از دوباره Space رو برای تیز زدن می زنیم فرم های Sprite قاطی می کنه و میپره !
با تشکر، Dark Prince

ehsan_wwe
20-05-2008, 11:22
مشکلت اینجست که قد اسپرایت هات یکی نیست .برای اینکه قاطی نکنی همیشه سر اسپرایت تو بالا ترین قسمت عکس باشد .پاهاشم تو پایین ترین قسمت عکس بعد همه عکس ها هم اندازه باید باشند
هر اسپرایتیو که باز می کنی بعد از لود کردن طبق عکس زیر پیش برو

ehsan_wwe
20-05-2008, 11:23
هم اولی هم دومی با این روش بالا بر طرف می شن

Dark Prince
20-05-2008, 12:04
احسان جواب سوال دومی رو ندادی ! در ضمن دبل پست دادی !:31:

mst_ab
21-05-2008, 19:44
عذر خواهی از تمام دوستان!
من اینترنتم تموم شده و اصلاً حال و حوصله ندارم با این اینترنت کار کنم! یه مدت به دلیل امتحانات نمیام......
از dark prince هم عذر می خوام .... یه مدت علاف شدی!! جواب سوالی که خیلی وقت پیش از من پرسیدی : وقتی اسپرایت رو عوض می کنی باید در قسمت speed سرعت مورد نظر خودتو وارد کنی.....

king of the kings
28-05-2008, 14:40
کسی سرعتگیر برای gta sandandres داره؟

Moh3en_DDD
28-05-2008, 16:45
کسی سرعتگیر برای gta sandandres داره؟

سلام .

شما لطفا قوانین را مطالعه بفرمایید .

هر موضوعی در تاپیک مخصوص خودش لطفا .

مرسی . :40:

DHAMID
18-06-2008, 16:15
ار کجا میشه واسه گیم میکر اپرایت دانلود کرد؟
اندازه اسپرایت ها باید چقدر باشه؟

ehsan_wwe
18-06-2008, 20:58
بهترین کار سرچ گوگل اسم اسپرایتی کخ میخواهی ( مثلآ human به معنی آدم ) + strips یا sprite

DHAMID
18-06-2008, 22:11
آدرس سایت تبیان و گیم میکر رو کسی میدونه؟

ehsan_wwe
19-06-2008, 00:51
اره من بلدم
اینم لینک دانلود گیم میکر هفت با کرک ( کرکش یک خورده عضیت میکنه ) از سرور قدرت مند تبیان

DHAMID
22-06-2008, 21:08
من یه جا دیدم که گیم میکر رو به نسخه Pro ارتقا میداد کسی لینک دانلود این برنامرو داره بزاره
ارتقا به نسخه پرو چی کار میکنه؟
اگه کرک گیم میکر رو هم دارید بزارید لینک بالا مثل این که کار نکرد

ehsan_wwe
23-06-2008, 12:55
برو تو آدرس زیر گیم میکر را با کرکش اونم پرو را دانلود کن

DHAMID
23-06-2008, 15:29
از کمکتون ممنون

Borhan72
28-06-2008, 18:03
اين سوال رو تو قسمت سوالات Game Maker گفتم ولی كسی جواب منو نداد...
حالا اومدم اينجا ببينم چي ميشه...
چطوری يه جسم از بالا بخوره به اونيكی يه عملی انجام بشه؟

ehsan_wwe
01-07-2008, 01:57
جواب دادم چرا میگی کسی جواب نداد راحت ترین روششم گفتم

Borhan72
02-07-2008, 12:04
بله جواب كه داديد ولی چون عجله داشتم .شما هم دير جواب داديد اينجا هم پرسيدم...

ehsan_wwe
19-07-2008, 22:21
با استفاده از دستور

این علامت سوال ها باید عدد باشند سرعت چرخش هستند

mohsen_3
21-07-2008, 09:25
دانلود چند تا اسپريت خونه 30 تايي هست چند تاش تو عكس زير هست
گفتم شايد بدردتون بخوره
لينك دانلود

mohsen_3
21-07-2008, 09:29
دانلود چند تا اسپريت خونه 30 تايي هست چند تاش تو عكس زير هست
گفتم شايد بدردتون بخوره
لينك دانلود

Creeping Death
23-07-2008, 08:21
ببخشید دوستان . من سخه ی game maker 7 pro رو از کجا می تونم گیر بیارم؟ فولش رو . راستی اون بازی ها که تو yoyo games گذاشته همش با گیم میکره؟ آخه چطوری ؟

ehsan_wwe
23-07-2008, 23:17
منظور من اینه که:چطوری میتونیم با زدن یک دکمه(داخل بازی) sprite رو بچرخونیم؟؟؟؟
عزیز من یک بار این دستورو امتحان کن ضرر نمی کنی بعد بیا بگو برای چی میخای این دستور کارتو راه میندازه

mst_ab
25-07-2008, 23:30
سلام من دوباره اومدم! اول از همه سلام به احسان ! که من خیلی بهش بد کردم! (حالا بماند برا چی) راستی احسان من برات یه کتاب خریده بودم در مورد بازی سازی (البته مشهدی ها ازین کارا کم می کنن!) اگر اومدی بهم یه پ.خ بده .

چطوری میتونیم با زدن یک دکمه sprite رو بچرخونیم؟؟؟؟
حرف احسان کاملاً درسته ، البته مقدار image_angle باید یک زاویه باشه . یعنی زاویه ای که اسپرایت با جهت مثبت محور مثلثاتی داره (سمت راست) معمولاً برای چرخوندن باید با ایونت های تکراری مثل استپ یا کیبورد کار کنی . مثلاً اگر توی استپ بذاری :

اسپرایت اون آبجکت در هر استپ 2 درجه می چرخه .

ببخشید دوستان . من سخه ی game maker 7 pro رو از کجا می تونم گیر بیارم؟ فولش رو . راستی اون بازی ها که تو yoyo games گذاشته همش با گیم میکره؟ آخه چطوری ؟
game maker 7([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).zip ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).zip)
در جواب سوال دوم باید بگم به سختی!

GENERAL_RAAAM
31-07-2008, 18:38
مشکلت اینجست که قد اسپرایت هات یکی نیست .برای اینکه قاطی نکنی همیشه سر اسپرایت تو بالا ترین قسمت عکس باشد .پاهاشم تو پایین ترین قسمت عکس بعد همه عکس ها هم اندازه باید باشند
هر اسپرایتیو که باز می کنی بعد از لود کردن طبق عکس زیر پیش برو
ببخشیدا.
ولی گیم میکر من منوی سمت راست این عکس را نداره!!!!!:18:

ehsan_wwe
31-07-2008, 21:23
صد در صد ادیت اسپرایت هم نداره ( چون اون منویی که باز میکنی برای آوردن back grund هست ) برای باز کردن اسپرایت ( در کتاب هم توضیح داده شده ) باید روی اون آدمک خندان قرمز رنگ کلیک کنی ( صورت پک من )

GENERAL_RAAAM
01-08-2008, 00:25
برای فهمیدن منظورم این عکس را ببینید::31:

omidaqa
02-08-2008, 04:34
سلام ببخشید اگه لینک دانلودش را معرفی کنید ممنون میشم

عادل سلیمی 20
02-08-2008, 15:12
1-چگونه می شود که مانند بازی ماریو توانست روی پایه هایی که در ارتفاع بالاتری قرار دارند پرید و بدون اختلال در راه رفتن روی آن پایه راه رفت.(مثلا تکه تکه راه رفتن)
2-چگونه میشود که مثلا وقتی تیری پرتاب میشود یکی از آبجکت ها را دنبال کند
3-در مورد ابزار های variables مختصر توضیحی بدهید و یکی دو مثال هم بزنید
4-می دانیم که برای این که دوربین بازی آبجکتی را دنبال کند باید روی آن چیز زوم کنیم به آن بگوییم که کدام آبجکت را دنبال کند. لطفا در قسمت روم تب veiws در مورد port on screen توضیح دهید (من کمی مقداری عددهای آن را دستکاری کردم ولی بعد از آن انگار در بازی زلزله آمده بود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
5-چگونه میتوان در یک بازی دو نفره برای هر نفر یک جان از healthدرست کرد.
خیلی ممنون میشم اگه به من زود جواب بدید:11::31:

mst_ab
09-08-2008, 14:34
1-چگونه می شود که مانند بازی ماریو توانست روی پایه هایی که در ارتفاع بالاتری قرار دارند پرید و بدون اختلال در راه رفتن روی آن پایه راه رفت.(مثلا تکه تکه راه رفتن)
نیاز به جاذبه ، و در هنگام پرش به افزایش vspeed ، در مورد اینکه بدون اختلاف راه رفتن باید بگم متوجه منظورت نمیشم!

2-چگونه میشود که مثلا وقتی تیری پرتاب میشود یکی از آبجکت ها را دنبال کند
اگر می خوای یک آبجکت ، آبجکت دیگه ای رو دنبال کنه باید از

استفاده کنی که در اون x,y مختصات نقطه ای هستند که باید دنبالش بره و speed هم سرعت دنبال کردن هست ،

-در مورد ابزار های variables مختصر توضیحی بدهید و یکی دو مثال هم بزنید

تعریف متغیر ها در گیم میکر یکی از ساده ترین تعریف هاست! مثلاً در زبان فرترن برای ساخت یک متغیر حقیقی با قابلیت ذخیره ی 4 بایت داده ، باید قبل از استفاده(مقدار دهی)این کد ها رو بزنی:

اما در گیم میکر هیچ گونه محدودیتی نداری ، مثلاً می تونی یک متغیر با نام a بسازی و به اون مقدار عددی بدی(روش رو جلوتر میگم) بعد در موقع نیاز می تونی بهش مقدار رشته ای هم بدی! خودش به طور اتوماتیک نوع متغیر رو تغییر میده! یه چیزی مثل متغیر های varient در ویژوال بیسیک هست. خوب برای ایجاد متغیر باید قبل از استفاده به اون یه مقدار بدی ، برای مقدار دادن متغیر ها معمولاً در ایونت creat مقدار دهی رو انجام میدن، به این ترتیب که در ایونت creat آبجکت ، این تکه کد( از تب کنترل ، execute a piece of code) رو با این فرمت وارد می کنن:

برای مثال:

خوب حالا هر جایی که می خوای می تونی ازش استفاده کنی ، چه به عنوان امتیاز بازی و یا هر چیز دیگه ، اما نکته ای که خیلی خیلی مهمه و قبل از شروع کار باید بدونی اینه که متغیر ها برای آبجکت ها تعریف میشن به عبارت دیگه یک متغیر همواره برای یک آبجکت تعریف میشه. و در بقیه ی آبجکت ها تشخیص داده نمی شه.مثلاً اگر برای ابجکت اول بگی که ایکست(مختصات مکانی طول) چنده بهت چی میگه ؟ خوب طول خودشو میده نه طول آبجکت های دیگه! پس یه نتیجه ای میگیریم : دو تا آبجکت می تونن 2 تا متغیر همنام داشته باشن، خوب فکر می کنم با یک مثال بهتر متوجه بشی: دو تا آبجکت داریم با نام های O1 و O2 حالا برای اولی در ایونت create می نویسیم:

و برای دومی :

حالا اگر ازت بپرسم ی چنده چه جوابی داری؟! خوب در حقیقت سوال اشتباست! d بستگی به آبجکتش داره و برای هر آبجکت مقدار متفاوتی میده.........
حالا یک چیز خیلی مهم دیگه برای اینکه از آبجکت های مختلف بتونی به متغیر های آبجکت های دیگه دسترسی پیدا کنی باید قبل از نام متغیر اسم آبجکت رو به علاوه ی یک نقطه اضافه کنی ، به این شکل :

مثلاً می خوای توی آبجکت O1 ببینی که آیا متغیر d برای آبجکت O2 یک هست ؟ یا نه که مثلاً می خوای اگه بود دستور 1 رو اجرا کنه باید این تکه کد رو باید اجرا کنی:

در صورتی که همین کد رو می تونی برای آبجکت O2 به این صورت وارد کنی:

تمام مواردی که در بالا گفته شد برای متغیر های local یا محلی بود اما متغیر هایی هم هستند که اصلاً ربطی به آبجکت ها ندارند و جهانی هستند و هر کجا که از اونا استفاده کنی شناخته شده هستند. مثل: scoreیا mouse_x و mouse_y و از این قبیل.
مطالب زیاد دیگه ای هم هستن در مورد متغیر های گیم میکر مثل گلوبال سازی که خیلی مهمه ولی دیگه فک کنم این پست حجمش خیلی سنگین میشه!

می دانیم که برای این که دوربین بازی آبجکتی را دنبال کند باید روی آن چیز زوم کنیم به آن بگوییم که کدام آبجکت را دنبال کند. لطفا در قسمت روم تب veiws در مورد port on screen توضیح دهید (من کمی مقداری عددهای آن را دستکاری کردم ولی بعد از آن انگار در بازی زلزله آمده بود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

5-چگونه میتوان در یک بازی دو نفره برای هر نفر یک جان از healthدرست کرد.
باید از extention های مخصوص استفاده کنی ، یا اینکه خودت به صورت دستی یکی بنویسی .

شرمنده من دیر دیر میام ، خیلی خیلی مشغولم ، اگه مطالب رو بد توضیح دادم بگو دوباره بهتر بنویسم!
فعلاً.......

mst_ab
09-08-2008, 17:24
سلام ببخشید اگه لینک دانلودش را معرفی کنید ممنون میشم
شرمنده ! من سوال شما رو ندیده بودم! لینک دانلود گیم میکر 7:

ehsan_wwe
09-08-2008, 19:14
بدون اختلال در راه رفتن روی آن پایه راه رفت.(مثلا تکه تکه راه رفتن)
دلیلش اینه که اسپرایت شما هماهنگی اندازه نداره

GENERAL_RAAAM
09-08-2008, 20:17
سلام.
اقا این لین را لطفا دانلود کنید:

مشکل من اینه که وقتی بازی دوباره شروع میشه ابجکت تو زمین گیر میکنه.:13:
ایا مشگل از اسپرایته؟؟!!:18:

mst_ab
12-08-2008, 19:25
سلام.
اقا این لین را لطفا دانلود کنید:

مشکل من اینه که وقتی بازی دوباره شروع میشه ابجکت تو زمین گیر میکنه.:13:
ایا مشگل از اسپرایته؟؟!!:18:
من متوجه منظورت نشدم، مشکلی هست که من نمی بینم؟! وقتی دوباره شروع میشه از اول میاد دیگه!

GENERAL_RAAAM
12-08-2008, 23:44
من متوجه منظورت نشدم، مشکلی هست که من نمی بینم؟! وقتی دوباره شروع میشه از اول میاد دیگه!
بله.
از اول میاد.

hadibabaiy
13-08-2008, 20:45
با عرض سلام من تازه اومدم میشه یه سوال بپرسم.
چجوری میشه که مثلا اگر یک آبجکت فاصلش با ما مثلا یه اندازه ی مشخص شد به کاراکتر حمله کنه.
و چجوری میشه که اگر مثلا کاراکتر ما چپ بود اون دشمن هم حمله ی چپ بشه.
ممنون...

mst_ab
14-08-2008, 12:18
با عرض سلام من تازه اومدم میشه یه سوال بپرسم.
بفرمائید ...!

چجوری میشه که مثلا اگر یک آبجکت فاصلش با ما مثلا یه اندازه ی مشخص شد به کاراکتر حمله کنه.

در گیم میکر برای اندازه گیری فاصله 2 تا تابع داریم:

که اولی فاصله ی آبجکت فعلی رو با نقطه ای با مختصات x,y برمی گردونه و دومی فاصله ی آبجکت فعلی رو با آبجکتی با نام )obj تعیین می کنه ، بنا براین روش استفاده از تابع دوم به صورت زیر هست :
برای دشمن:

اگر در این رابطه توضیح بیشتر می خوای بگو

و چجوری میشه که اگر مثلا کاراکتر ما چپ بود اون دشمن هم حمله ی چپ بشه.

اگر منظورت اینه آبجکت آیینه وار برگرده ، باید بگم دو راه داری :
اول اینکه یه اسپرایت دیگه تعریف کنی
و راه دوم اینکه از

استفاده کنی
موفق باشی

3Dmajid
14-08-2008, 15:46
این جا کسی با 3D Game Maker کار کرده ؟

hadibabaiy
14-08-2008, 16:48
نوکرتم استاد....:31:
ممنون خیلی خوب بود دستت درد نکنه.:27:
ببخشیدا فقط اون کد ها رو کجا بزارمش آخه من زیادبا کد نویسی آشنا نیستم فقط زیاد با این اکشنا و اینا بازی میکنم.
و لطفا بگید چطوری میشه اسپرایت ساخت.:46:
اگه میتونی یه بک گراند از زمین خاکی برام بزار
خیلی خیلی خیلی ممنووووون.:21:

hadibabaiy
14-08-2008, 18:36
ببخشیداچندتا سوال دیگه هم دارم .
1_چطور میشه وقتی اسپرایت ما به طرف چپ است تیر هم به طرف چپ پرتاب بشه

2_چطور میشه در گیم میکر فارسی نوشت(با نرم افزار مریم امتحان کردم نشده).

3_چطور میشه کسی رو که دروبین اتاق روشه عوض کرد.

فقط اگه کد داره بگو کجا بزارم.
و راستی در مورد اون سوالی که گفتم آینه وار باشه:

این فایل رو دانلود کن و اون جوری که میگی درستش کن (ببخشیدا)من میخوام که اون سرباز سبزه روش به هدف باشه اما بالاو پایین و چپ و راست رو بره.

GENERAL_RAAAM
16-08-2008, 14:10
باید از اون action ای که که کنار move fixed است استفاده کنی.:31:

hadibabaiy
16-08-2008, 21:25
باید از اون action ای که که کنار move fixed است استفاده کنی.:31:
منظورت move freeاست:20:.
آخه چجوری میشه توضیح بدی:46:.

mst_ab
17-08-2008, 09:26
این جا کسی با 3D Game Maker کار کرده ؟
منظورت ساخت بازی های 3 بعدی با گیم میکر هست یا این که گفتی یه موتور جدیدیه؟!

نوکرتم استاد....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
ممنون خیلی خوب بود دستت درد نکنه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif
ببخشیدا فقط اون کد ها رو کجا بزارمش آخه من زیادبا کد نویسی آشنا نیستم فقط زیاد با این اکشنا و اینا بازی میکنم.

خواهش می کنم ، کد های زبان برنامه نویسی گیم میکر رو باید به صورت اسکریپت جدا ، یا تکه ای از کد بنویسی ، هر دو رو می تونی از تب control پیدا کنی ، به عبارت دیگه کد ها هم مثل بقیه ی اکشن ها در صورتی اجرا می شن که ایونتی که این کد رو توش وارد کردی ، اتفاق بیفته . . . . مطالب بیشتر می خوای می تونی توی همین تالار(ساخت و ویرایش و هک بازی ها ) یه سرچ بکنی برای GML قبلاً یه چیزایی نوشته بودم.

و لطفا بگید چطوری میشه اسپرایت ساخت.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif
اگه میتونی یه بک گراند از زمین خاکی برام بزار
خیلی خیلی خیلی ممنووووون.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](27).gif
اگه منظورت ساخت اسپرایت جدیده که فکر کنم بلد باشی![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif ولی اگه منظورت تعویض اسپرایت هست ، می تونی از این استفاده کنی:

این به این معنی هست که زمانی که اتفاقی (event) بیفته اگر این کد رو اجرا کنی اسپرایت آبجکت ، به اسپرایتی که نامش رو در کد وارد کردی تغییر می کنه اگر منظورت چیز دیگه ای بود بگو .
برای تکسچر از دوستان دیگه بپرسی فک کنم بیشتر بتونن کمکت کنن ، الان چیزی ندارم، در هر صورت اگه پیدا کردم برات می ذارم!

ببخشیداچندتا سوال دیگه هم دارم .
1_چطور میشه وقتی اسپرایت ما به طرف چپ است تیر هم به طرف چپ پرتاب بشه

این بستگی به بازیه خودت داره ، و برنامه نویسی قبلی ای که روی این کار انجام دادی ، مثلاً اینکه ، ممکنه برای آبجکت تیر فقط یک آبجکت تعریف کرده باشی یا برای هر دیرکشن اون یکی تعریف کنی ، چون سوالت کمی مربوط به برنامه نویسی بازی میشه اگه سرستو بذاری شاید بتونم بیشتر کمکت کنم. و بعد خودت از روی کارایی که روی سرس انجام می دم ببین چی کار کردم! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

2_چطور میشه در گیم میکر فارسی نوشت(با نرم افزار مریم امتحان کردم نشده).
برای فارسی نوشتن باید قبلاً یکی از فونت های سری F رو به فونتهای گیم میکر اضافه کنی ، اصولی ترین روش استفاده از اسپرایت ها برای فونت هست که معمولاً در یک شیت ( sheet) یا استریپ پشت سر هم حروف و اعداد رو وارد می کنن ، و بعد در بازی استفاده می کنن ، به لینک زیر برو در مورد فارسی نوشتن یه توضیحی دادم:

3_چطور میشه کسی رو که دروبین اتاق روشه عوض کرد.

من یکم درستش کردم ، ولی باید خودت هم روش کار کنی! ، چون مشکل داره مثلاً برای حرکت ، علاوه بر 4 جهت اصلی 4 جهت فرعی (45 درجه ای ) رو هم اضافه کنی ، یعنی اگر پایین و چپ رو با هم زدیم به سمت جنوب غربی حرکت کنه.....

آخه چجوری میشه توضیح بدی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif.
استفاده از move free یا move fixed تنها از نظر آزادی زاویه ی حرکتی که در move free وجود داره با هم فرق دارن! چی گفتم!
توی move free می تونی جهت جدیدی رو به اسپرایتت هم نسبت بدی !

حالا جهت چیه :
هر آبجکت در هنگام حرکت یک سرعت داره و یک جهت سرعت که تابلو هستش ولی جهت (direction) در حقیقت یک زاویه است . این زاویه رو می تونید با استفاده از شکل زیر بهتر درک کنید :

شما می تونید با مقدار دهی به direction هر آبجکت مسیر حرکت اون رو تغییر بدید. مثلاً برای اینکه آبجکت به سمت بالا بره باید اینو تایپ کنید:
direction=90
speed=4
همون طور که می بینید برای مقدار دادن به direction کافیه اونو برابر زاویه ی دلخواه خودمون قرار بدیم بدین ترتیب برای پایین اومدن :
direction=270
speed=4

توجه داشته باشید مقدار direction می تونه به طور مجزا تغییر کنه مثلاً نیازی نیست که شما هر جا که می خواید direction رو تغییر بدید سرعت رو هم تعریف کنین . اگر آبجکت در حال حرکت باشه با تغییر direction به صورت مجزا ، جهت حرکت آبجکت بدون تغییر در سرعت اون آبجکت تغییر می کنه .

حالا یک مثال جالب: می خواهیم یک توپ درست کنیم که هر بار بازی شروع می شود توپ به صورت شانسی به یک سمت دلخواه برود:

در ایونت create توپ این کد ها رو وارد می کنیم:

توجه: تابع
یک عدد حقیقی شانسی بین 0 تا x را بر می گرداند.
توضیح با نوشتن کد خط دوم ، یک عدد بین 0 تا 360 را به ما میدهد که همان عدد داخل direction ریخته می شه. به محض اینکه direction دارای یک زاویه بشه ، آبجکت به سمت زاویه ی تعیین شده شروع به حرکت می کنه.

امیدوارم مقصودت رو گرفته باشی!

hadibabaiy
17-08-2008, 13:34
سلام برتو ای رفیق.
ممنون از توضیحی که در مورد جای کد نویسی دادی.
1_با عرض پوزش منظور من از اسپرایت سازی یعنی خود تصویره مثلا اون سربازه که به زور از اینترنت پیداش کردم اما دیگه درخت و ماشین و اینا رو نمیتونم سرچ کنم.
2_در ضمن اون تیر اندازی که گفتی من اگه ابجکت هایی زیاد (همه طرفه)تعریف کنم اون وقت چیکار کنم).
3_از اینکه درستش کردی خیلی خیلی ممنونم فقط چون من حجم بازیم زیاده نمیتونم کل بازی رو آپلود کنم مجبورم تک تک موضوعا رو با حجم کم آپلود کنم.و اون جهت های فرعی رو هم که گفتی من نمیتونم چند کلیدی کار کنم یه کمکی برسون.
4_من از اون move free هم چیزی نفهمیدم
5_اگه میتونی یک سایت از اسپرایت هایی که در مورد بازیمه بزار.
ببخشید سوالا زیاد شد.
(در عجبم چرا این تاپیک تعطیل نشد آخه من هر جا رفتم و سوال پرسیدم اون تاپیک تعطیل شد و سال به ماه یک پیام از طرف نیومد.اگه باورت نمیشه برو به اون تاپیک که برای ساخت بازی استراتجیک بود و صاحبشم ehsan_wwe بود این قدر پیام دادم که دو تا کارت تموم کردم به زور یک کارت پیدا کردم و اومدم اینجا و یک پیام شانسی دادم اما وقتی که چشم بسته دوباره اومدم از تعجب دهنم باز شد و گفتم ما که از این شانسا نداشتیم هر چند جوابا یکم دیر میامد اما میامد.)
هم اکنون نیازمند جواب های شما هستیم_انجمن حمایت از بازی سازان خاص.

hadibabaiy
18-08-2008, 09:50
ببخشید من گیم میکرم رو وقتی باز میکنم errorمیده میگه::41:
Softwrap files error3 و بعد میگه:
error:Inconsistent files
قبلا هم جواب نمیداد ویندوزمو که عوض کردم درست شد اما باز خراب شده.قبلا وقتی لودر رو کپی میکردی ارور میداد اما حالا کلی ارور میده.:41:
اگه علتشو میدونی بگو.:20:

ehsan_wwe
18-08-2008, 10:12
قبلا هم جواب نمیداد ویندوزمو که عوض کردم درست شد اما باز خراب شده.قبلا وقتی لودر رو کپی میکردی ارور میداد اما حالا کلی ارور میده.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه علتشو میدونی بگو.دوست من شما باید 40 50 بار پشت سر هم هی گیم میکر را باز کنید تا دیگه ارور نده و باز بشه ( برای همهه این اارور را می دهد خیالت راحت)

در عجبم چرا این تاپیک تعطیل نشد آخه من هر جا رفتم و سوال پرسیدم اون تاپیک تعطیل شد و سال به ماه یک پیام از طرف نیومد.اگه باورت نمیشه برو به اون تاپیک که برای ساخت بازی استراتجیک بود و صاحبشم ehsan_wwe بود ا
دوست من من آموزش را تموم کردم دیگه چیزه خاصی نبود حالا نوبت شما بود که از من سوال کنید من هم جواب بدم

mst_ab
18-08-2008, 19:00
1_با عرض پوزش منظور من از اسپرایت سازی یعنی خود تصویره مثلا اون سربازه که به زور از اینترنت پیداش کردم اما دیگه درخت و ماشین و اینا رو نمیتونم سرچ کنم.
آها! برای ساخت اسپرایت از هر نرم افزار گرافیکی ای که می شناسی می تونی استفاده کنی ، مثل فتوشاپ ، فایر ورکس ، پینت دات نت، یا حتی پینت خود ویندوز ، بستگی به هنر خودت داره که بخوای اسپرایت بسازی ...

2_در ضمن اون تیر اندازی که گفتی من اگه ابجکت هایی زیاد (همه طرفه)تعریف کنم اون وقت چیکار کنم).

منظورت رو نفهمیدم!

_از اینکه درستش کردی خیلی خیلی ممنونم فقط چون من حجم بازیم زیاده نمیتونم کل بازی رو آپلود کنم مجبورم تک تک موضوعا رو با حجم کم آپلود کنم.و اون جهت های فرعی رو هم که گفتی من نمیتونم چند کلیدی کار کنم یه کمکی برسون.

باید در ایونت یکی از کلید های کی بورد ، یک تکه کد ایجاد کنی و بعد داخلش یکی دیگه رو بنویسی ، مثلاً برای شمال شرقی باید برای کلید سمت راست بنویسی :

البته چون ممکنه برای بازیت کمی اختلال ایجاد کنه ، بهتره صبر کنی من اگه وقت کردم برات درست کنم.

4_من از اون move free هم چیزی نفهمیدم
!!! اون همه توضیح دادم! عیبی نداره ! ببین هر آبجکت در هنگام حرکت 2 تا مشخصه داره سرعت و جهت حرکت، سرعت همون speed هست و جهت حرکت هم direction که زاویه ی حرکت رو با جهت مثبت مثلثاتب نشون میده ( یعنی سمت راست) . مثلاً وقتی یه آبجکت در حال حرکت به سمت بالا هست ، جهت حرکت یا همون direction اون 90 درجه و وقتی داره می یاد پایین direction=270 هست ، با استفاده از move fixed فقط می تونی آبجکت رو در جهت های 0، 45، 90، 135، 180، 225 ، 270 ، 315 حرکت بدی یعنی با دقت 45 درجه ای ، یا به عبارت ساده تر جهت های اصلی و جهت های فرعی ، حالا اگه بخوای آبجکت در جهت یا زاویه ی 35 درجه حرکت کنه باید چی کار کنی ؟ آره دیگه !!! اینجا باید از move free استفاده کنی و مقادیر سرعت و direction رو اون طوری که خودت دوست داری وارد کنی ...

5_اگه میتونی یک سایت از اسپرایت هایی که در مورد بازیمه بزار.

سایت زیاده راستشو بخوای حوصله ی سرچ ندارم ! ولی می تونی به سایت

یه سر بزنی یا این یکی :

ولی یه چیز مهمی یادت باشه ، هیچ سایتی به اندازه ی هنر خود آدم کامل نیست ........

ببخشید سوالا زیاد شد.
خواهش می کنم ، این وظیفه ی من هست که به سئولات جواب بدم(خیر سرم پشتیبان گیم میکرم!) ، اگه می بینی دیر جواب میدم شرمنده من زیاد وقت ندارم . . .

ببخشید من گیم میکرم رو وقتی باز میکنم errorمیده میگه:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif
قبلا هم جواب نمیداد ویندوزمو که عوض کردم درست شد اما باز خراب شده.قبلا وقتی لودر رو کپی میکردی ارور میداد اما حالا کلی ارور میده.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif
اگه علتشو میدونی بگو.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).gif

احسان جان این ارور اون ارور نیست!

برای رفع این مشکل این کارا رو بکن :
1-به پوشه ی D:\Documents and Settings\All Users برو،
2- روی documents راست کلیک کن
3- در قسمت sharing and security ، و در زیر مجموعه ی Network sharing and security تیک گزینه ی مقابل Share this folder on the network رو بزن و apply کن،
4-در صورتی که با ارور مواجه شدی دوباره شماره ی 3 رو تکرار کن،
5- اگر مراحل درست انجام شده باشه ، پوشه به Shared Documents تغییر نام پیدا می کنه،
6- در نهایت گیم میکر 7 به صورت normal قابل اجرا میشه ،

اگر موارد بالا نتونست کارتو راه بندازه ساعت و تاریخ سیستمت رو با اینترنت تنظیم کن ، در صورتی که باز هم نشد دوباره به من بگو تا از دوستان گیم میکر خارجکی(!) بپرسم.

hadibabaiy
20-08-2008, 20:04
خیلی ممنون فقط اینم برام درست کنید قبل از اینکه خراب بشه درست کرده بودم.
مشکلاتم:یک دشمن قرمز هست میخوام وقتی نزدیکش شدی بهت حمله کنه اگه میشه یک جون جدا هم داشته باشه.ببخشید ببخشید ببخشیدا اگه میشه و امکان داره مپ هم داشته باشه.و اون جهت های فرعی را که هر کار کردم نتونستم بکنم.
خیلی ببخشید شما وقت با ارزش خودتان(!)را برای ما صرف میکنید و ما کاری نمیتوانیم انجام دهیم(اهالی روستای نا کجا آباد)

hadibabaiy
20-08-2008, 20:06
و اما شما آقای احسان هنوز دشمن رو نگفتی من هنوز یاد نگرفتم.اما خوب در نهایت خوب بود.اگه اون دشمنو هم تموم کنی خوبه.

hadibabaiy
20-08-2008, 21:03
بابا میدونید چی بود یه فایل به نام softwrap توshared documentsبود اونو پاکش کردم حالا همه چی درس شد.
حالا بریم سراغ سوالام جناب پشتیبان.
1ـچگونه میشود یک مپ برای بازی ساخت
فعلا همین.
فکر کنم حلا بگی بازم این شروع کرد و دعا کنی که گیم میکرم درس نمیشد.
با تشکر از دوست همیشه حاضر جوابم...
میتونم یک سری اسپرایت بزارم....

axilbam
23-08-2008, 10:13
سلام
منم چند تا سوال دارم که یکی یکی می پرسمشون.
اول اینکه :
فرض کنید ما یک آبجکت داریم با اسپریت انسان، برای اینکه با رفتن به چپ و راست روی انسانه به همون طرف بشه فقط باید اسپریت جدید بهش بدیم یا راه دیگه ای هم هست؟
دوم:
چطور کاری کنیم که روی آبجکت به هر طرف هست به همون طرف تیر پرتاب بشه؟
سوم:
چطوری به هر بار تیر زدن یه تیر از تیرای آبجکن کم بشه و اینو تصویری گوشه بازی نشون بدیم.
چهارم:
خون و جان آبجکت رو چطوری بسازیم ، طوری که خون ستونی و درصدی کم بشه و با برخورد به یک آبجکت جان دونه ای زیاد بشه؟

ممنون پیشاپیش

hadibabaiy
23-08-2008, 10:24
داداش تو هم تقریبا سوالای منو پرسیدی.
حالااینو داشته باش

برای بازی جنگی به درد میخوره.

axilbam
23-08-2008, 12:02
دستت درد نکنه بابت اسپریت ها .
ولی کسی هست واسه سوالهای من یه آموزش بزاره یا جوابشونو بده؟

Borhan72
23-08-2008, 13:09
دستت درد نکنه بابت اسپریت ها .
ولی کسی هست واسه سوالهای من یه آموزش بزاره یا جوابشونو بده؟

اين سورس يكی از بازی هام بود كه ديگه حال ندارم تا آخرشو بسازم::46:
جوابتون همهاش تو اين هست::27:

hadibabaiy
23-08-2008, 21:03
خوب جوابتو هم که گرفتی حالا اگه میخوای بازی خوب بسازی یک سری اکشن میزارم به گیم میکرت اضافه کن حالشو ببر.

این مال بازی های سه بعدی که یک مثال هم توش هست فقط بشین کیفشو ببر.

اینم مال پیام های بین بازی است که میتونی باهاش شمایل پیام رو عوش کنی.

اینم باز مال سه بعدیاست.اما یک مثال داره که خیلی قشنگه.

اینا که دیدی حاصل سرچ های طولانی منه اگه نتونستی اضافه کنی بگو تا بگم چجوری.
راستی گیم میکرت حتما باید 7 پرو باشه...
اسپرایت ـ کد ـ بک گراند ـ اکشن...
هرجا سخن از گیم میکر است در وسطش نام هادی میدرخشد!!!!!!!!!!!!!!

hadibabaiy
23-08-2008, 22:11
برنامه ای برای ساخت اکشن

حمید جان
24-08-2008, 02:37
سلام

چطوری مییشه مدلهای 3d رو وارد گیم میکر کرد؟

ممنون

hadibabaiy
24-08-2008, 09:59
دوست من حتما میشه چرا نشه.
فقط چند تا نرم افزار لازم داری
نگران نباش حجم هر دو کمه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخوب حالا اگه دانلود کردی نیاز به فایلی داری که خروجی رو تبدیل به فرمت قابل دریافت گیم میکر کنه.

حالا بریم سراق آموزش:
نرم افزار رو که به صورت rar هست extract کن فلدری به نامscripts بساز و اون فایلی که پسوندش a8sهست رو توش بزار.
نرم افزار سه بعدی ساز رو باز کن و به fileو بعد configurev رو انتخاب کن حالا اون جا که مال اسکریپت هست رو آدرس فایلی رو که spritesنام داشت و فایل a8s رو توش گذاشتی را بده خواهی دید که یک چیزی باز میشه که توش آدرس فایل رو نوشته اون رو کوچیک کن و حالا مدل رو بساز اگه مشکل در طراحی داری میتونی از 3d max یک فایل با پسوند 3ds باز کنی برای این کار از import در object استفاده کن.
حالا مدل سه بعدی ما آماده است از همون object گزینه ی export رو انتخاب کن و در قسمتی که نوع فایل رو انتخاب میکنی آخریش رو که نوشته game maker و پسوندش هم d3d رو انتخاب و ذخیره کن.
و اما حالا گیم میکر:
برای باز کردن اون مدل از

{

mephisto = d3d_model_create();

d3d_model_load(mephisto,"mephisto.d3d")

استفاده کن اما توجح کن که نام فایل ما mephisto است.
اما حالا اگه خواستی به اون تکسچر هم اذافه کنی خوب از کد زیر استفاده کن:

text = background_get_texture(MEP-red)

}
در این کد هم نام تکسچر ما MEP-red است و حتما باید یک بک گراند با نام MEP-red یعنی همون تکسچر باز کنی.

این اولین آموزش منه که اینقد بلند شده.اگه تو لینک ها مشکلی بود یا آموزشو نفهمیدی من در خدمتم.
همون تور که همیشه میگم
هر جا سخن از گیم میکر است در وسطش نام هادی میدرخشد.
اگه مدل 3d max جنگی داری برام بزار آخه خود سایته 3d max عضویت میخواد که من حال ندارم.

axilbam
24-08-2008, 10:44
خوب جوابتو هم که گرفتی حالا اگه میخوای بازی خوب بسازی یک سری اکشن میزارم به گیم میکرت اضافه کن حالشو ببر.

دمت گرم هادی،این لینکایی که دادی برای بازیه سه بعدیه؟ من فعلاً تو نخ دو بعدیم.
راستی گیم میکر من هم هفته هم نوشته پرو ولی تو پرو پرتیس آبجکتها سمت راست فقط یک ردیف سریرگ داره ، در حالی که تو یکی از عکسایی که تو تاپیک دیدم کلی سر برگ مختلف داشت.

hadibabaiy
24-08-2008, 13:31
خوب پس موضوعشو بگو تا برات اسپرایت یا بک گراند یا کد بزارم.

hadibabaiy
24-08-2008, 13:32
منظورتو فهمیدم اما اون بابا مطمئنا خودش به گیم میکرش اون همه سربرگ اضافه کرده خوب منم او عکسو دیدم و در پرو بودن گیم میکرم شک کردم اما بعد فهمیدم که اون بابا خودش اکشن اضافه کرده.
البته همه ی اکشن ها برنامه هاش تو خود گیم میکر هست اما بعضی ها برای راحتی اونایی که کد نویسی بلد نیستند آمدن و کد ها را به اکشن تبدیل کردن -با همون نرم افزاری که گفتما-

axilbam
24-08-2008, 13:47
در مورد اون مشکل هم لطفا یک عکس بزار تا ببینم چیه.
راستی گیم میکرتو از کجا دانلود کردی اگه از تک اینفو نیست بگو تا برای بزارم اون بهتر.
راستی اگه منظورت اینه که اون اکشنا کمه یک نگاهی به فایل lip تو محل نصب بزن ببین چطوری و بهم بگو.
نه قبلا از همین انجمن های پی سی دانلود کردم.
اگه میشه فایل های lib رو بزار آخه ماله من 7 تا بیشتر نیست.:41:

axilbam
24-08-2008, 13:54
خوب پس موضوعشو بگو تا برات اسپرایت یا بک گراند یا کد بزارم.

دمت گرم فک کنم کلی از این چیزا داشته باشی اگه یه زحمتی بکشی هر کدومو دسته بندی کنی یه فایل رار و با کارایی اونا بزاری برای دانلود نه تنها من ، کل ملت دعات میکنن(مخصوصاً در مورد کد و اکشن)

منم برنامه نویسی بلد نیستن جایی نیست اون اکشن هارو بشه دانلود کرد که کارمون راحت تر بشه

Borhan72
24-08-2008, 15:06
آقا هادی دو تا موضوع:
1. انقدر اسپم نده...
2. من همه كارارو كردم ولی مدل سه بعديم نيومد تو بازی... يكم در مورد اين كد توضيح بده

آيا بايد تو قسمت دوم D3d_model_load آدرس فايلمو بنويسم؟

hadibabaiy
24-08-2008, 15:16
اول آقای .axilbam
داداش باشه اما آروم آروم.حالا بعد اکشنم میزارم.
و بگو آخه از کدوم چیزا.
دوم آقای برهان
شما دومی رو آدرس بده بهتر اسم آبجکتت همون اسم مثاله باشه.
اگه مشکلی هم داشتی بپرس اما با این حال میزاریم مدیر تاپیکم بیاد شاید اون مشکل اصلی رو بپرسه.
و راستی خوب چیکار کنم این اسپم ها رو نزارم چی بزارم.
دوستان هم اکنون بازی های خود را برای من بگذارید...
لطفا این مگسه رو هم بردار چون دیشب مانیتورم رو با دمپایی شکستم.

Borhan72
24-08-2008, 15:55
هادی جان ميتونی يه مثال واسم با اين فايل بسازی و سورسشو بذاری؟
(ماشينه كار خودمه هان)
لينك:

میل
24-08-2008, 16:59
سلام آقا من یه مشکلی دارم شما میتونید رفع کنید ؟

مشکل: من دارم بازی به سبک gta2 میسازم چطوری میشه کاری کنم ک وقتی به خیابان دیگه می پیچم ماشین هم چرخش کنه. اگه جواب دهید یک دنیا ممنون میشم .مرسی

Borhan72
24-08-2008, 17:31
يكم توضيح بيشتر بده...
يعنی به اون طرف ميره ولی عكسش نميچرخه؟

hadibabaiy
24-08-2008, 18:00
برهان جون رخصت.
دوست من شما اگه میخوای که کاراکترت بچرخه باید از یک کد استفاده کنی:

image_angle+=-2

این کد رو سمت راست میزاری اونوقت آبجکت ما همینطور به طرف چپ میره.
به این نکات توجه کن که:
البته اگه + را پاک کنی خوب فقط 2 درجه میچرخد.
و البته علامت - برای سمت چپ است و اگه نباشه آبجکت به سمت راست میچرخه.
..........................................
راستی وقتی بازیت تموم شد بزار برام.

hadibabaiy
24-08-2008, 18:03
کار دیگه ای نبود برهان جون...
باشه روش کار میکنم اما برای آپلودش باید صبر کنی.

Borhan72
24-08-2008, 18:32
اگه خواستی آپلود كنی برام تو
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید آپ كنی بهتره...

hadibabaiy
24-08-2008, 19:12
ممنون اما مثل اینکه این کد هام اشکال داشته منوببخش.
دارم کد ها رو دوباره مینویسم یه روزی طول میکشه.

حمید جان
25-08-2008, 09:08
دوست من حتما میشه چرا نشه.
فقط چند تا نرم افزار لازم داری
نگران نباش حجم هر دو کمه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخوب حالا اگه دانلود کردی نیاز به فایلی داری که خروجی رو تبدیل به فرمت قابل دریافت گیم میکر کنه.

حالا بریم سراق آموزش:
نرم افزار رو که به صورت rar هست extract کن فلدری به نامscripts بساز و اون فایلی که پسوندش a8sهست رو توش بزار.
نرم افزار سه بعدی ساز رو باز کن و به fileو بعد configurev رو انتخاب کن حالا اون جا که مال اسکریپت هست رو آدرس فایلی رو که spritesنام داشت و فایل a8s رو توش گذاشتی را بده خواهی دید که یک چیزی باز میشه که توش آدرس فایل رو نوشته اون رو کوچیک کن و حالا مدل رو بساز اگه مشکل در طراحی داری میتونی از 3d max یک فایل با پسوند 3ds باز کنی برای این کار از import در object استفاده کن.
حالا مدل سه بعدی ما آماده است از همون object گزینه ی export رو انتخاب کن و در قسمتی که نوع فایل رو انتخاب میکنی آخریش رو که نوشته game maker و پسوندش هم d3d رو انتخاب و ذخیره کن.
و اما حالا گیم میکر:
برای باز کردن اون مدل از

{

استفاده کن اما توجح کن که نام فایل ما mephisto است.
اما حالا اگه خواستی به اون تکسچر هم اذافه کنی خوب از کد زیر استفاده کن:

}
در این کد هم نام تکسچر ما MEP-red است و حتما باید یک بک گراند با نام MEP-red یعنی همون تکسچر باز کنی.

این اولین آموزش منه که اینقد بلند شده.اگه تو لینک ها مشکلی بود یا آموزشو نفهمیدی من در خدمتم.
همون تور که همیشه میگم
هر جا سخن از گیم میکر است در وسطش نام هادی میدرخشد.
اگه مدل 3d max جنگی داری برام بزار آخه خود سایته 3d max عضویت میخواد که من حال ندارم.

سلام

هادی جان من از روش قبلا هر کاری کردم نشد
میشه خودت درستش کنی و سورسشو بذاری ؟

ممنون

hadibabaiy
25-08-2008, 14:11
دوستان من خودم هم اون کارو امتحان کرده بودم نشد.
پس حالا کد های جدید منو بزنید ببینید چی میشه.
اون نرم افزار ها رئ که دانلود کردید و نمونه ی خود را با پسونd3dدرست کردید باید کار های زیر را انجام دهید.
1ـ اول مدل خود را به محل gm6 یا gmk خود یا همان سیو گیم میکرتان ببرید.باید حتما نام فایل mephisto.d3d باشد.
2ـ به گیم میکر بروید و دو آبجکت با نام های Mephisto و camera ساخته(دقت کنید در طول آموزش به حرف های بزرگ و کوچک m توجه کنید چون برنامه بر اساس این نام ها نوشته شده.
3ـ در آبجک camera دو event اولی creat و دومی draw بسازید اکنون در craet یک تکه کد بگذارید و در آن بنویسید:

{

d3d_start();

d3d_set_hidden(true);

d3d_set_lighting(false);

d3d_set_culling(false);

texture_set_interpolation(true);
}

4ـ اکنون در draw بنویسید:

{

d3d_set_projection(x,y,10,Mephisto.x, Mephisto.y, 0,0,0,1);

draw_set_alpha(1);
draw_set_color(c_white);

d3d_draw_floor(0,0,0,room_width,room_height,0,text ,10,10);
}

*توجه کنید در کد نام تکسچر ما text است پس نام تکسچری را که باز کردید را بنویسید.

5_ حالا به سراغ Mephisto بروید و در آن دو event اولی creat و دومی draw قرار دهید.
6ـ در creat بنویسید:

{

7ـ در ادامه آن بنویسید:

}

*توجه کنید هر دو کد را با هم بنویسید (البته کدی که برای تکسچر است گویی خراب است چون برای خودم خرای بود. شما هم امتحان کنید اگر ارور داد پاکش کنید اما ممکن است که مدل نا مرئی باشد.)
8ـ به draw رفته و کد زیر را اضافه کنید:

{

d3d_model_draw(Mephisto,x,y,0,text)

}

9ـ اکنون یک room جدید باز کنید و camera که دوربین بازی ماست را در (0y.x0)بگذارید و در کمی پایین تر سمت راست Mephisto را هم که کاراکتر ماست بگذارید.
10ـ بازی را سیو کرده و شروع کنید.

مثل اینکه این آموزش طرفدار زیادی داشته.آقا برهان شما هم این رو بزنید چون من امتحان کردم بازی میاد اما مشکل من اون تکسچر است.
هرگونه مشکلی که داشتید برای ما بفرستید.
با تشکر از دوستان و معذرت خواهی از برهان.

hadibabaiy
25-08-2008, 14:13
راستی اون کد ها که گذاشتم یه خط فاصله از بالا و پایین داره شما اونو نذارید.

میل
25-08-2008, 15:02
برهان جون رخصت.

image_angle+=-2

این کد رو سمت راست میزاری اونوقت آبجکت ما همینطور به طرف چپ میره.
به این نکات توجه کن که:
البته اگه + را پاک کنی خوب فقط 2 درجه میچرخد.
و البته علامت - برای سمت چپ است و اگه نباشه آبجکت به سمت راست میچرخه.
..........................................

سلام چشم می ذارم اصلا چطوره آموزش بدم ؟

فقط شما به من بگو که چطوری میشه یه ماشین از پشت نشون داد مثل gta3,4,5
یعنی از بالا نشون نده منم سعی میکنم آموزش gta2 را با آموزش gta3 بذارم همراه با اسپرایت و...
قول نمی دم اما سعی میکنم :8:

میل
25-08-2008, 15:08
برهان جون رخصت.

image_angle+=-2
........................................

چشم

تو هم به من بگو که چجوری دور بین تصاویر را از یجای دیگه نشون بده یعنی از بالا نه از پشت ماشین

یعنی از جایی که دلم میخواد نشون بده منم آموزش دست کردن gta2,3رو میذارم ( سعی میکنم)

hadibabaiy
25-08-2008, 15:43
به نام خدا
شما آقای میل ممنون که میخوای آموزش بدی.
فقط به من بگو بازیت دوبعدیه یا سه بعدی.
اگه بازیت دو بعدیه باید بگم که این یه بحث جداست که به اون جور بازی ها معمولا isometric میگن که تصاویر از بغل نشون داده میشه.
برای ساخت یه بازی isometric باید حتما اسپرایت های شما از نوع ایسومتریک باشه.
اگه منظورمو متوجه نمیشی این اسپرایت ها رو دانلود کن:

اما اگه سه بعدیه که مطمئنم نیست باید اون اکشن هایی که تو چند صفحه قبله دانلود کنی میبینی که یه مثال هم توش هست.
نام اون هم
easy 3d است.
اگه مشکلی بود بگو.

ببینم این gta رو با اون اسپرایت های gta 2 ساختی.
با تشکر هادی................................

میل
25-08-2008, 15:56
:8:بله با همونا

ولی یه چیزای دیگه هم اضافه کردم (برای ساخت gta3 ) خوب اینو بگمبازی 3بعدیه من میخوام عین gta 3 از پشت ماشین نشون بده

hadibabaiy
25-08-2008, 16:34
وای حالا چیکار کنم آخه من تو کار 2 بعدیم حالا اونو که گفتم نگا کن.

hadibabaiy
25-08-2008, 16:46
راستی یه راهی هم هست.
من تو این کارا نیستم (منظورم سه بعدیه).
اما یه سری example از بازی های سه بعدی دارم(البته حجمشون زیاده)
تو میتونه قسمت ماشینو برام بزاری شاید تونستم(خدا را چه دیدی).
راستی خداییش بازیت 3 بعدیه(چه حوصله ای داری ها.)

میل
25-08-2008, 16:54
ببین من یه مشکلی دارم باید ویندوز عوض کنم من فکر کنم بازی gta2 دو بعدیه ( یعنی میشه درست کرد )
اگه بخوای میذارم

میل
25-08-2008, 17:09
ببخشید دوتا پشت سر هم شد اما .................................دنیای اسپرایت

[URL][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]]

hadibabaiy
25-08-2008, 21:38
جناب میل بلاخره دو بعدیه یا سه بعدی.
ممنون از اون اسپرایت ها (سایتشون).
راستی اون gta2 دو بعدی رو حتما میشه ساخت اما به وقت زیاد،حجم زیاد،دقت زیاد،هوش زیاد،امکانات زیادو هزاران زیاد دیگه نیاز دارد.

hadibabaiy
25-08-2008, 21:48
خوشم میاد که حسود نیستی و برای همه گذاشتی.

میل
26-08-2008, 16:43
آقا من یه اشتباهی کزدم بازیرو که ساختم executable کردم چجوری میشه برگرده به فایل گیم میکر اگه نرم افزار می خواد لینکشو بدین حجمش هم زیادم باشه دانلود می کنم ( خیلی خیلی واجبه) ممنون.

hadibabaiy
26-08-2008, 17:58
داداش اگه این جوری بود که من همه ی بازی های یویو گیم رو هک میکردم.
من که بلد نیستم.
اگه فایل گیم میکر رو پاک کردی خوب با ریکاوری برگردون.وگرنه متاسفم.

میل
26-08-2008, 21:15
سلام دوست دارین gta1 رو بسازین
البته برای این که سریع نوشتم گمون کنم ایرادای فنی داره اما مطمئن نیستم شایدم درسته
وسیلشم game maker

به خاطر دوستان بازی دو بعدی اگه بد بود ببخشین

راهنمای دانلود : روی free user کلیک کنید بعد از چند لحظه ثانیه شمار میاد صبر کنید تاصفر بشه بعد دانلودو بزنید

hadibabaiy
26-08-2008, 21:23
خوشم اومد تو هم خسیس نیستی...

hadibabaiy
26-08-2008, 22:14
یک سری مشکل هم داره اون هم اینه که در بعضی جا ها توضیح مختصر دادی.
اما همین که اراده کردی خوبه.آفرین و صد آفرین.
راستی اون دوستان که گفتی کی و چند نفر بودند.

و اما اینکه آموزش ها رو بزار ببینم تهش چی ساختی.
یه سری مشکل هم داره که بعد تمام شدن آموزش میگم.البته منم در حال ساخت یه بازی هستم.

hadibabaiy
26-08-2008, 22:15
میگم میخوای برای بازیت منو هم بسازی.

میل
26-08-2008, 23:37
میگم میخوای برای بازیت منو هم بسازی.

چرا می خوام اما نمی تونم کمکم کن:8:

Borhan72
27-08-2008, 09:56
آقا ميل رخصت
آقا اينم لينك آموزش ساخت Gta 2 با گيم ميكر كه فكر كنم به درد بخوره:

میل
27-08-2008, 10:38
برهان دستت درد نکنه اما من داشتم بازم ممنون

hadibabaiy
27-08-2008, 11:53
آقای میل به زودی آموزش اونو میزارم(منظورم منو است).
از جناب برهان هم ممنون.

میل
27-08-2008, 11:58
ببینم آموزش درسته یا نه؟:8:

Borhan72
27-08-2008, 14:40
از آموزش كه خيالتون راحت...
ولی يه سوآل هم دارم...
من دارم قارچ خور ميسازم...
تو اين موندم كه چطوری يه جسمی از بالا يا پايين به يه جسم ديگه خورد يه عملی انجام بشه؟؟؟

میل
27-08-2008, 15:03
یکم بیشتر توضیح بده چی بشه ( مثلا بازیکن بمیره و...)

در ضمن منظورم آموزش gta1 که خودم گذاشتم بود منظورت همین آموزش بود؟

Borhan72
27-08-2008, 15:12
منظورم از عمل يه عمل دلخواهه...

میل
27-08-2008, 15:15
از آموزش كه خيالتون راحت...
ولی يه سوآل هم دارم...
من دارم قارچ خور ميسازم...
تو اين موندم كه چطوری يه جسمی از بالا يا پايين به يه جسم ديگه خورد يه عملی انجام بشه؟؟؟

تو این بازیو دانلود کن تو اینجا وقتی بازیکن به جایی می خوره میترکه ( سوپر ماریو )

Borhan72
27-08-2008, 15:33
ممنونم ازت ميل جان...
ولی اين كار ساز نبود..يعنی از هر طرف ميخورد ميتركيد...
من كدی ميخوام كه اگه از طرف بالا تو سر يه آبجكت ديگه خورد يه از بين برن...

میل
27-08-2008, 15:51
برهان همان طور که خواستی پیدا کردم فقط نگفتی آموزش من درست بود یا نه تا خیالم راحت بشه (سوپر ماریو با shift می پره)

Borhan72
27-08-2008, 15:57
ممنون آموزش شما كه عالی بود
ولی لينكت نه...
ميشه يه جای ديگه آپلود كنی؟

hadibabaiy
27-08-2008, 16:17
آموزش امادس میزارم

میل
27-08-2008, 16:29
برهان الان تست کردم درسته
هادی جان دستت درد نکنه عالیه

Borhan72
27-08-2008, 16:38
آره ببخشيد...
درسته...
هادی جان ممنون.

میل
27-08-2008, 16:42
برهان میگم برو به این آدرس سوپر ماریو رو سرچ کن پیدا میشه البته اونایی رو که فایل گیم میکر هستند

hadibabaiy
27-08-2008, 17:02
هر آموزش که خواستید اگه در توانم باشه میزارم.
راستی تصویری بهتر بود یا نوشتاری.

میل
27-08-2008, 17:39
هادی همین که منظورت خوب رسوند یعنی عالیه

راستی اینو نگفتی برای gta3 چطور می تونم دور بین ماشینو از پشت نشون بده و روی زمین را بره اگه متوجه نشدی اینو دانلود کن ( gta3 سه بعدیه)

تو ی یویو گیم سرچ کن mario kard 3d

hadibabaiy
27-08-2008, 19:35
آخه کلی روش کار کردم.
راستی کدومو دانلود کنم.لینکشو بزار.

hadibabaiy
27-08-2008, 19:37
فقط خواهشن این سوال جواب بده:
این جی تی آیی که میگی سه بعدیه یا دبعدی بگو ببینم میتونم.
با تشکر.

Moh3en_DDD
27-08-2008, 19:45
لطفا پست پشت سر هم نزنید

hadibabaiy
27-08-2008, 19:48
بله جناب سرهنگ غلط کردیم.

میل
27-08-2008, 20:39
gta3 سه بعدیه اما تو حالا بگو چطور میشه از پشت نشون داد یعنی کارت نباشه سه بعدیه یا دو بعدی
فقط بگو چطور میشه یعنی اگه کد داره کداشو بگو آبجکت می خواد آبجکتشو بده

فقط همین اگه کد داره بده کاریت نباشه

اینم لینک بازی

hadibabaiy
28-08-2008, 06:31
ببین اگه میخوای بازیت اینجوزی نشون بده از اون اکشن های سه بعدی که گذاشتم استفاده کن.:31:
اگه نمیتونی سیو گیم میکرشو بزار (تا میتونی کم حجمش کن.
میخوای برای اون بازی جی تی ا 1 آموزشی بزارم برای پیچیدن به کوچه ها.

axilbam
29-08-2008, 23:58
سلام
بازم من اومدم با یه سواله دیگه، چطور میشه موقعیت یه آبجکت رو نسبت به view یک روم تنظیم کرد ، یعنی وقتی دوربین دنبال شخصیت بازی میره نوار خونش از کادر خارج نشه ، جا نمونه. آیا به اکشن های خود گیم میکر میشه این کارو کرد؟
دومین سوالم اینه که چطور میشه دو ابجکت از هر طرف که بر خورد کنن یه عکس العمل متفاوت نشون بدن؟
ممنون

hadibabaiy
30-08-2008, 00:21
جواب اولیش اینه:
باید تو جایی که میخوای جون بسازی قبل از مختصات بنویسی:

view_xview[0]
viwe_yviwe[0

و جلوی هرکدوم یه مثبت بزار و عدد مختصاتی ات را بنویس.
یعنی در ایکس یک بنویس مثلا:

view_xview[0]+45

و در y بنویسی مثلا:

view_yview[0]+45

و همین طور دیگه/ در باره ی اون دومی هم بیشتر بگو هر چند ممکنه من چند روزی نباشم اما زود برمیگردم.
راستی اون کد y رو مثل x بنویس فقط به جای ایکس بزار وای من تو نوشتنش مشکل داشتم .

axilbam
30-08-2008, 00:35
این روشی رو که گفتی دقیق تر بگو بعداً چون اینو قبلاً ازمایش کردم ولی نوار از بقل کش میاد ،سوالای بعدی رو هم جواب بدی.باشه جیگر؟

Borhan72
01-09-2008, 13:04
بيا اين يه سورس واسه هلت بار:

میل
04-09-2008, 12:37

هادی جان game maker من همونیه که تبیان گذاشته بود فکر کنم پروست اون اکشن هایی که گفتی باهاش اون ماشین سواری بسازم اینا بود بگو چطور اضافه کنم اگه این اکشن ها نبود بگو کجاست

HoJJaT_007
25-09-2008, 18:33
سلام.

من اگه بازی با Game Maker میسازم , میتونم توی اون High Score اضافه کنم ؟ چطوری؟

aria2007
26-09-2008, 03:23
سلام
دو تا سوال داشتم اگه ميشه منو راهنمايي كنين
يكي اينكه چه طور مي تونم كاري كنم كه اسپرايت دشمن به طرف من تيرانادازي كنه البته پشت سر هم؟
دوم اينكه من دو نوع تير دارم مي خوام يكيش ضعيف وديگري قوي باشه.يعني دو تير از نوع اول براي كشتن دشمن لازم باشه ويك تير از نوع دوم براي كشتن دشمن.
اگه منو راهنمايي كنين ممنون مي شم

pouyaHarvestmoon
29-09-2008, 20:53
سلام من هم با گيم ميكر زياد بازي درست كردم ميشه بهم نشون بديد 3 بعدي چطوره؟

pouyaHarvestmoon
30-09-2008, 14:34
خيلي ببخشيد پست پشت سر هم ميزنم...
مشه بپرسم چطور ميشه يك روم متحرك درست كرد نميدونم منظورم خوب بيان كردم يه نه..
منظورم اينه كه مثل ماريو اپجكت در وسط صفحه بمونه و تصوير قسمتي از بك گراند باشه و هر چي جلو بره بك گراند كم كم عبور كنه.
يه مثل مثالاي خود گيم ميكر كه خيابونيه و ماشين تو خيابون حركت ميكنه ولي خيابون پشت سر هم مياد و تمومي نداره .
لطفان آقايون كمكم كنين ممنون ميشم .
هر كس كرك پرو گيم ميكرو خواست بگه.

hadibabaiy
30-09-2008, 16:21
جناب میل ببخشید یک بار دیگه بگو من نفهمیدم.

میل
01-10-2008, 20:08
خيلي ببخشيد پست پشت سر هم ميزنم...
مشه بپرسم چطور ميشه يك روم متحرك درست كرد نميدونم منظورم خوب بيان كردم يه نه..
منظورم اينه كه مثل ماريو اپجكت در وسط صفحه بمونه و تصوير قسمتي از بك گراند باشه و هر چي جلو بره بك گراند كم كم عبور كنه.
يه مثل مثالاي خود گيم ميكر كه خيابونيه و ماشين تو خيابون حركت ميكنه ولي خيابون پشت سر هم مياد و تمومي نداره .
لطفان آقايون كمكم كنين ممنون ميشم .
هر كس كرك پرو گيم ميكرو خواست بگه.

دوست عزیز تو همین تاپیک بازی سوپر ماریو رو کذاشتم حجمش کمه دانلود کن

هادی جان مشکلم حل شد

میل
01-10-2008, 20:17
ببخشید دوتا شد این ماشین سواری سه بعدی من کارامو از این یاد گرفتم در ضمن فایل گیم میکر هست
دانلود کنید که به درد می خوره بازم ببخشد که دوتا پست شد

لینک موقت است.

WIN.CONIC
02-10-2008, 15:48
سلام
كسي با Fps Creator كار كرده ؟

میل
02-10-2008, 16:54
سلام
كسي با Fps Creator كار كرده ؟

من..................................

aria2007
03-10-2008, 03:19
سلام به همه دوستان
من قبلا يه سوالي پرسيدم اما كسي بهش جواب نداد
شايدم من پيداش نكردم يه بار ديگه مي پرسم اگه مي شه منو راهنمايي كنين
يكي اينكه چه طور مي تونم كاري كنم كه اسپرايت دشمن به طرف من تيرانادازي كنه البته پشت سر هم؟
دوم اينكه من دو نوع تير دارم مي خوام يكيش ضعيف وديگري قوي...

hadibabaiy
03-10-2008, 08:59
جواب سوال اولیت اینه که برای آبجکت دشمن alarm بزاری.
یعنی دو تا alarm بزاری یا به قول معروف پاسکاری کنی به مطالب زیر توجه کن.
ما آبجکتنی به نام doshman داریم.
در creat event از قسمت main2 یکset alarm انتخاب کن.
و در number of steps بنویس 5 یا بیشتر یا کمتر.
alarm0 را از add event انتخاب کن و در اون یک کار رو بزار مثلا ساختن تیر دشمن.
و بعد هم باز یک alarm از main2 انتخاب کن و باز 5 رو بنویس و alarm1 رو انتخاب کن و بعد از add event یک alarm1 بساز و هر چی تو alarm0 گذاشته بودی توش بزار با این تفاوت که in alarm no=alarm0
اگه نفهمیدی بگو.
در باره ی سوال دوم هم تیر قوی و ضیف برای کی باشه.
مثلا دشمن را بکشه یا تو رو.

aria2007
03-10-2008, 23:57
hadibabaiyعزيز ممنون از شما به خاطر راهنمايي تون:11:- در مورد سوال دوم هم بايد بگم مثلا من دو نوع تير دارم يكي الف وديگري ب
حالا مي خوام كاري بكنم كه با دوتا تير از نوع الف دشمن از بين بره وبا يك تير از نوع ب دوشمن از بين بره يعني تير الف از ب قوي تر باشه
اميدوارم تونسته باشم منظورم رو واضح بگم

hadibabaiy
04-10-2008, 17:29
جناب آریا من این جوری رو بلد نیستم اما خودم از یه روشی استفاده میکنم که ممکنه بازیت حجمش زیاد بشه یعنی برای هر اسپرایت دشمن باید جغت درست کنی.
یعنی باید وقتی تیر ضعیف به دشمن میخوره به دومین دشمن تبدبل بشه و دومین دشمن با یک تیر ضعیف کشته بشه.
حالا اگه دیگه نمیخوای من نمیدونم.
در واقع قرار دادن جون برای دشمن خواسته ی خیلی هاست.
یکیشم خودم.

mst_ab
04-10-2008, 20:44
جناب آریا من این جوری رو بلد نیستم اما خودم از یه روشی استفاده میکنم که ممکنه بازیت حجمش زیاد بشه یعنی برای هر اسپرایت دشمن باید جغت درست کنی.
یعنی باید وقتی تیر ضعیف به دشمن میخوره به دومین دشمن تبدبل بشه و دومین دشمن با یک تیر ضعیف کشته بشه.
حالا اگه دیگه نمیخوای من نمیدونم.
در واقع قرار دادن جون برای دشمن خواسته ی خیلی هاست.
یکیشم خودم.
نه .....! بهتره با متغیر ها کار کنی ، برای هر تیر یک متغیر به نام power تعیین کن و بهشون مقدار بده ، مثلاً 1 یا 2 ، در هنگام برخورد با دشمن به تعداد power از جون دشمن کم کن و اگر جون دشمن تموم شد ، از بین ببرش ، ... در مورد جزئیات دوستان دیگه کمک می کنن! :)

وقتی کمتر میام بقیه ی دوستان خیلی فعالیتشون بیشتر میشه! خیلی عالیه ! موفق باشی!

hadibabaiy
04-10-2008, 21:37
جناب mst_ab اول از همه بازگشت غرور آفرین شما را از حالت آفلاین به حالت آنلاین تبریک میگویم...

ببخشید میشه این موضوعو بازتر کنی چون من خودمم دنبالشم.
اگه امکان داره سورسشو هم بزار.
اگه اجازه هم بدبد چند تا سوال دارم.
کد last room رو چجوری مینویسن.
وچطور میشه وقتی میپری اسپرایت عوض بشه و وقتی میای پایین و به زمین میخوری بازم عوض بشه.
با تشکر
لطفا بیشتر بیا از اشتباهم هم معذرت میخوام آخه من هنوز وسط راهم.
فقط خواهشن بیشتر بیا.

میل
05-10-2008, 22:06
جناب mst_ab اول از همه بازگشت غرور آفرین شما را از حالت آفلاین به حالت آنلاین تبریک میگویم...

ببخشید میشه این موضوعو بازتر کنی چون من خودمم دنبالشم.
اگه امکان داره سورسشو هم بزار.
اگه اجازه هم بدبد چند تا سوال دارم.
کد last room رو چجوری مینویسن.
وچطور میشه وقتی میپری اسپرایت عوض بشه و وقتی میای پایین و به زمین میخوری بازم عوض بشه.
با تشکر
لطفا بیشتر بیا از اشتباهم هم معذرت میخوام آخه من هنوز وسط راهم.
فقط خواهشن بیشتر بیا.

بازیت به چه سبکیه شاید کمکت کنم می خوای از چند بعد نشون بده ؟

hadibabaiy
05-10-2008, 22:34
راستش دو بعدیه میتونی کمکم کنی.

میل
05-10-2008, 22:44
راستش دو بعدیه میتونی کمکم کنی.

می تونی یه عکسی ازش بذاری خیلی واجبه

چون هیچی متوجه نشدم

سبکشو میخوام

عکس بذاری راحت تره

hadibabaiy
05-10-2008, 23:02
عکس از چی بزارم.
از خود بازی
میخوای از مشکلای بازی عکس بزارم.

میل
06-10-2008, 16:06
عکس از چی بزارم.
از خود بازی
میخوای از مشکلای بازی عکس بزارم.

ببخش دیروز نتونستم بیام به اینترنت نمی تونستم وصل بشم مشکلش چیه

آیا اصلا اسپرایتشو نمی تونی تغییر بدی؟ (مال بازیکن)

بازی قشنگیه اگه تموم بشه واسه دانلود میذاری

راستی آموزش ساخت بازی gta 2 همون که تو این سایت گذاشته بودن البته کامل است

ایناها

هادی میتونی اتو این سایت عضو بشی و برام جزوه رو یه جای دیگه آپلود کنی؟

مال من نمی یاره

به خدا راست میگم.

hadibabaiy
06-10-2008, 16:11
ببین من میخوام وقتی میپپره اسپرایت عوض بشه خوب خودمم بلدم اما وقتی رو هوا چپ و راستو میزنی تو هوا را میره.
راستی من بلد نیستم توش عضو بشم یه راهنمایی کن.
من زیاد تو عضویت ها تخصص ندارم.

میل
06-10-2008, 16:32
ببین من میخوام وقتی میپپره اسپرایت عوض بشه خوب خودمم بلدم اما وقتی رو هوا چپ و راستو میزنی تو هوا را میره.
راستی من بلد نیستم توش عضو بشم یه راهنمایی کن.
من زیاد تو عضویت ها تخصص ندارم.

(تاحالا اینجور مشکل ندیده بودم)

من یه بازی تقریبا مثل این گذاشته بودم (قارچ خور از اون کمک بگیر)

قارچ خور رو میتونی عوض کنی واسپرایت خودتو بذاری روش

در مورد ثبت نام هم میرم پی گیر میشم خبرشو بهت میگم

تا چند ساعت بعد می یام

hadibabaiy
06-10-2008, 16:36
درباره ی اون بازی هم باید بگم که من کلی رو این کار کردم مخصوصا رو اون جونش و اسپرایتاش.
اگه ممکنه بازم لینکشو بزار من درگیرم.

عضویتم فعال شد

hadibabaiy
06-10-2008, 17:13
دیگه اعصابم خورد شد
انگار لینکه خرابه باید شب هم یه نگاهی بندازی چون منم یه آموزش بود که همینجوری شد اما شب که رفتم درست شد.

میل
06-10-2008, 20:09
درباره ی اون بازی هم باید بگم که من کلی رو این کار کردم مخصوصا رو اون جونش و اسپرایتاش.
اگه ممکنه بازم لینکشو بزار من درگیرم.

عضویتم فعال شد

اگه تونستی جزوه رو دانلود کنی برای ما تو rapidshare آپلودکن.لطفا
بیا بازی که خواسته بودی= قارچ خور

hadibabaiy
06-10-2008, 20:43
میگم شاید چون فایل مال خیلی وقت پیشه خراب شده
حالا میگی چیکار کنم
آماده ی خدمت....

میل
06-10-2008, 20:46
امید وارم هادی جان در اون سایت بتونی دانلود کنی درضمن دراون سایت جزوه های دیگری هم هست که به درد بخوره باید تبریک بگم بهت:8:

بهترین راه اینه که یه تاپیک بزنی واز کاربران آنجا درخواست کنی

تا این حد میدونم

hadibabaiy
06-10-2008, 21:22
اول معذرت میخوام که نتونستم دانلود کنم حسابی شرمنده شدم...
اصلا میخوای پسورد و یوزرنیممو بدم بری خودتم ببینی.
دوم
من منظورتو نگرفتم.چجوری تاپیک بزنم و حالا از کاربرا چی بخوام.

در ضمن اگه جزوه ای هم هست که تو اون سایت میخوای اگه در توانم باشه چشم...

همچنان آماده...

میل
06-10-2008, 21:34
اول معذرت میخوام که نتونستم دانلود کنم حسابی شرمنده شدم...
اصلا میخوای پسورد و یوزرنیممو بدم بری خودتم ببینی.
دوم
من منظورتو نگرفتم.چجوری تاپیک بزنم و حالا از کاربرا چی بخوام.

در ضمن اگه جزوه ای هم هست که تو اون سایت میخوای اگه در توانم باشه چشم...

همچنان آماده...

نه داداش پسوردتو نمی خوام درمورد تاپیک اگه منظورت اینه که چجوری باید بزنی تو باید رویnew topic کلیک کنی

(سمت راست پایین صفحه)

بعد بنویس: که آقا من تازه واردم جزوه ی gta 2 را نمی تونم دانلود کنم اگه ممکنه برام یه جای دیگه آپلود کنید

اگه این کارو بکنید به من کمک بزرگی کرده اید

یا چیز های دیگر که به نظرت بهتره بنویس

اگه نشد فدای سرت. ساخت gta2 چیز سختی نیست منم می تونم بسازم تازه بهتر از اونم میشه

من میتونم بازی های چون gta vc رو بسازم (با گرافیکی خیلی خیلی پایین تر)

منظورم اینه که میشه یه بازی به سبک gtavc ساخت

اما یکم کارداره

وایس سیتی رو گفتم منظورم این نبود که عینه اون در حد پایین تر اما 3بعدی و در حد انتظار

خلاصه یعنی بهتر از gta2 میشه ساخت.

عکس هایی از بازی ساخته شده در اون حد ازمن واز کسایه دیگه ای بخوای میذارم برات .

hadibabaiy
06-10-2008, 21:55
نه داداش پسوردتو نمی خوام درمورد تاپیک اگه منظورت اینه که چجوری باید بزنی تو باید رویnew topic کلیک کنی

(سمت راست پایین صفحه)

بعد بنویس: که آقا من تازه واردم جزوه ی gta 2 را نمی تونم دانلود کنم اگه ممکنه برام یه جای دیگه آپلود کنید

اگه این کارو بکنید به من کمک بزرگی کرده اید

یا چیز های دیگر که به نظرت بهتره بنویس

اگه نشد فدای سرت. ساخت gta2 چیز سختی نیست منم می تونم بسازم تازه بهتر از اونم میشه

من میتونم بازی های چون gta vc رو بسازم (با گرافیکی خیلی خیلی پایین تر)

منظورم اینه که میشه یه بازی به سبک gtavc ساخت

اما یکم کارداره

وایس سیتی رو گفتم منظورم این نبود که عینه اون در حد پایین تر اما 3بعدی و در حد انتظار

خلاصه یعنی بهتر از gta2 میشه ساخت.

عکس هایی از بازی ساخته شده در اون حد ازمن واز کسایه دیگه ای بخوای میذارم برات .

داداش حالا بهد میرم راستی من تو همون تاپیک یه پیغام گذاشتم و التماس کردم لینکو عوض کنن حالا نمیدونم چی بشه.
در ضمن من یه چیزی از این سایته گرفتم که کولاک میکنه.یک سری افکت واقعیه که اگه ببینی کفت میبره

ببینم تو در کارهای سه بعدی چی کاره ای یعنی بلدی آخه یک بازی سبعدی دارم میسازم اما بلد نیستم مدل سه بعدی واردش کنم.

hadibabaiy
06-10-2008, 22:04
ببخشید اما باید اینو ببینی مال جی تی آ است اسپرایتای ماشین

میل
06-10-2008, 22:36
مرسی هادی جان درمورد وارد کردن مدل های سه بعدی باید بگم تو گوگل بنویس: وارد کردن مدل های سه بعدی به game maker

فردا هم چند تا عکس از بازی gta میذارم.اگه یادم رفت بهم بگو

یه راه دیگه تو میتونی اسپرایت هارو از چند زا ویه نشون بدی

hadibabaiy
06-10-2008, 22:38
سرچ کردم اما هیچ کدوم سورسشو نداشته فقط آموزشه که من نمیتونم.

راستی میدونی کسی که این تاپیک رو زده دیگه اینجا نمیاد و این ناراحت کننیده است.
بازی افسانه ی رستم رو هم دانلود کردم که خوب بود .

میل
06-10-2008, 22:42
سرچ کردم اما هیچ کدوم سورسشو نداشته فقط آموزشه که من نمیتونم.

چرا؟

آموزش که خوبه؟

میل
06-10-2008, 22:56
اشکالی نداره فردا باچند تا عکس و نمونه

بازیهای سه بعدی می یام یه بازی تفنگ سه بعدی هم بهت میدم

(عکس از gta )

hadibabaiy
07-10-2008, 17:17
ازت خیلی ممنونم.
راستی اون آموزشا همشون ارور میدن و فایده هم ندارن.

میل
07-10-2008, 17:23
ازت خیلی ممنونم.
راستی اون آموزشا همشون ارور میدن و فایده هم ندارن.

خواهش میکنم

خوباش دارم می ذارم

چند ساعت بعد که سرعتم زیاد تر شد آپلود می کنم

راستی بازی جنگ رستم که دانلود کردی تو کدوم تاپیک و صفحه است

بگو

hadibabaiy
07-10-2008, 19:04
توی دریافت فایل)بازی های ali...)بازی افسانه ی رستم

میل
07-10-2008, 19:19
دارم آپلود می کنم

دو قسمت کردم یه قسمتم فردا می ذارم

hadibabaiy
07-10-2008, 19:30
خدا به خیر کنه!!!!!!!!!
مگه چقده؟!!
بازم ممنون
راستی این بازی افسانه ی رستم را هم تموم کردم فقط یه مرحله داشت!

میل
07-10-2008, 19:39
خدا به خیر کنه!!!!!!!!!
مگه چقده؟!!
بازم ممنون
راستی این بازی افسانه ی رستم را هم تموم کردم فقط یه مرحله داشت!

حدود 3 مگ باید از اول آپلود کنم تلفن قطع شد و.........

حجم کم تر شد

hadibabaiy
07-10-2008, 19:51
خلاصه ببخشیدا

میل
07-10-2008, 20:03
بیا اینم قسمت اول

قسمت دوم حاوی ماشین و خانه و.... سه بعدی می باشد

یه ماشین سواری دارم که جای ترمز رو زمین میمونه

برات میدم

خلاصه دومی بهتره

عکس از gta هم داره
اونو من نساختم

یه ماشین سواریم قبلا داده بودم.

hadibabaiy
07-10-2008, 21:28
ایول ایول داش میلو ایول.
گل کاشتی داش.
کماکان در انظار..........

hadibabaiy
07-10-2008, 21:55
فقط اون first shooter رو دیگه نذار داشتم.
از تو یویو گیم گرفتم.
در ضمن اون عکسی که گذاشتی خوب بود من میخوام تو اون مایه ها باشه.

hadibabaiy
12-10-2008, 15:13
لینک گیم میکر 5 برای آموزشایی که تو این سایته.

میل
23-10-2008, 22:00
لینک گیم میکر 5 برای آموزشایی که تو این سایته.

اینارو ولش کن اگه آموزش ساخت بازی gta2 رو میخوای بگو آپلود کنم

چند تا ماشین سواری سه بعدی خوب دارم که از نظر گرافیکی خوبه .میخوای؟

hadibabaiy
24-10-2008, 12:43
اگه این gta2 رو از همون سایته گرفتی باشه بزار ممنون.
اون ماشینی هارو هم که حتما بزار.
فقط اگه بازی سه بعدی تفنگی یا ماجرایی داری حتما حتما بزاری.
در ضمن این گیم میکر 5 برای سورس بازی رستمه ها.
چون توی7 ارور میده.

میل
24-10-2008, 12:51
اگه این gta2 رو از همون سایته گرفتی باشه بزار ممنون.
اون ماشینی هارو هم که حتما بزار.
فقط اگه بازی سه بعدی تفنگی یا ماجرایی داری حتما حتما بزاری.
در ضمن این گیم میکر 5 برای سورس بازی رستمه ها.
چون توی7 ارور میده.

آره از اونجا دانلود کردم میذارم (شاید امروز)

hadibabaiy
24-10-2008, 18:00
آره از اونجا دانلود کردم میذارم (شاید امروز)
بزار دستم درد نکنه.
فقط این جیتی آ چند بعدیه؟

میل
24-10-2008, 21:34
بزار دستم درد نکنه.
فقط این جیتی آ چند بعدیه؟

سوال خوبی کردی این از همان جی تی آ های دو بعدی است نمیدونم کجاش سه بعدیه که میگن سه بعدی

برای ساخت gta های امروزی با گیم میکر باید برنامه نویسی توپ باشی .

من رو هم که میبینی تو یه جای کارم موندم

درضمن گیم میکر چیز توپی برای ساخت gta3d است.

بخاطر این باید برنامه نویسی مسلط باشی!

آره داداش

من همیشه تو یک قدمیه موفقیتم ولی...

بخاطر این باید برنامه نویس خوبی باشی!

به خاطر گل رویه تو آموزش gta2 رو توهمین تاپیک میذارم!!!!!!

به نظر من اگه باهم باشیم میتونیم بسازیم.

تو اگه چیزای خوبی مثل ماشین یا بازی سوم شخص(همشون سه بعدی باشه) بزار

شاید به جاهایی برسیم.

نظرت چیه؟

اونوقت میتونیم به تنهایی هم بسازیم(چون یاد گرفتیم).

اگه خدا بخواد موفق میشیم.

جواب بده.

hadibabaiy
26-10-2008, 15:48
بسم تعالی
دروغ چرا.
چند شب پیش اعصابم خورد شد و یه سرچ توپ کردم درباره ی بازی های سه بعدی تو گیم میکر.
نتیجشم بد نبود.
یه سری سورس پیدا کردم.میخوای بزارم؟
اولی که یه تفنگی توپه اما مشکلش اینجاست که سیاه و سفیده.
اما برنامه نویسی خوبی داره.
بگیر...

دومی که خیلی جالب تره درباره ی مشکل اصلی بازی های سه بعدیه.
اگه گفتی...
این که صورت بازیکن مثل بازی های سه بدی حرفه ای با موس بچرخه .
که من اصلا تو بازی های سه بعدی ندیدم.

خوب حالا اینا رو داشته باش.
اگه هم مشکلی تو آدرسا بود بگو.
راستی امیدوارم که بتونیم بسازیم.فقط این که میگم به نظرم بهتره از همون طرح mephisto استفاده کنیم.
می سازیم میسازیم تا آخرش،تا بیخش میسازیم میسازیم.
فقط بگم من زیاد برنامه نویسی بلد نیستما.

میل
26-10-2008, 16:13
من این ماشین دانلود کردم ببین تو میتونی باهاش یه بازی مثل gta بسازی؟

ببین بازی هایی مثل gta داری؟(سوم شخص)

منم دارم کار میکنم توهم چیزای خوبی داری بده منم روش کار کنم من اونقدر چیز دارم!

اون gta2 که میگی بذار(آموزش) خیلی شبیه gta2 نیست اما من

یکی دارم که خودشه میذارم

ببین می خوای هر 3روز یکبار نتیجه رو بگیم

یا یه تاپیک بزنیم اونجا کارکنیم

اینم بازی:

hadibabaiy
26-10-2008, 19:21
به نظر من یه تاپیک بزنیم بهتره چون اینجا یک مکان تقریبا عمومیه........
در ضمن اگه بتونیم یه برنامه نویس مثل همین علی کسایی پیدا کنیم که تو اون سایته بود عالی میشه.

ببینم تو منظورت اینه که مثل جی تی آ یک آدم باشه؟
اگه اینجوریه باید ابر برنامه نویس باشیما.

میل
26-10-2008, 19:47
به نظر من یه تاپیک بزنیم بهتره چون اینجا یک مکان تقریبا عمومیه........
در ضمن اگه بتونیم یه برنامه نویس مثل همین علی کسایی پیدا کنیم که تو اون سایته بود عالی میشه.

ببینم تو منظورت اینه که مثل جی تی آ یک آدم باشه؟
اگه اینجوریه باید ابر برنامه نویس باشیما.

گوش کن لازم نیست آدم بسازیم وبرنامه نویسی قدرتمند باشیم من چند تا مثال از بازی سوم شخص دارم

ما میتونیم از بازی هایی که مثال هستند استفاده کنیم

آدم

برنامه نویس باید پیدا کنیم اما چجوری؟
تاپیک؟
پیام خصوصی؟
چی؟

من چند تا مثال دارم میدم

تو میتونی از بازی های دیگه استفاده کنی

یا اسپرایت آدم بزاریم(متحرک درحال راهرفتن باشه)

اینا کد میخوان اما بلدی

یه راهم داره که اسپرایتا رو جای تفنگای بازی های جنگی بزاریم ( نتیجشو ببینیم چی میشه)

من چند تا امتحان کردم خوب میشه ولی کار میخواد

حالا تو برنامه نویس میشناسی

می خوای برای بازیمون اسپرایتا رو ونقشه بازی رو من بسازم؟

برنامه نویسو اگه کارامون جواب نداد پیدا میکنیم.

مثال آدم
این یکی از مثال هاست که تازه دانلود کردم

hadibabaiy
26-10-2008, 20:14
بهتر هر چه زودتر یه تاپیک بزنیم...
خوب حالا این آدمه را چیکار کنیم،خوب اگه روش کار کنی و یه تکسچر بزاری و برنامه هاشو دستکاری کنی میشه یه چیزی از توش در آورد.
راستی یه سورس گرفتم از فضای سبز و درختا که فکر کنم به درد بخوره.
بعد میزارم الان آدرس مخدوشه.
راستی تو خودت چه قدر از زبان گیم میکر چیز میدونی؟
من که فقط بلدم یه کد رو هک کنم یعنی عوض کنم و یا یه کد 10 خطی یا کمتر بنویسم.

میل
26-10-2008, 20:42
بهتر هر چه زودتر یه تاپیک بزنیم...
خوب حالا این آدمه را چیکار کنیم،خوب اگه روش کار کنی و یه تکسچر بزاری و برنامه هاشو دستکاری کنی میشه یه چیزی از توش در آورد.
راستی یه سورس گرفتم از فضای سبز و درختا که فکر کنم به درد بخوره.
بعد میزارم الان آدرس مخدوشه.
راستی تو خودت چه قدر از زبان گیم میکر چیز میدونی؟
من که فقط بلدم یه کد رو هک کنم یعنی عوض کنم و یا یه کد 10 خطی یا کمتر بنویسم.

ماهم 40 خط اینا یا بیشتر میدونیم

اسم تاپیک چیست ؟

می تونی ازش gta خوب بسازی البته منم کار میکنم

hadibabaiy
26-10-2008, 20:47
پس بهتر از منی.
فقط من نمی دونم چطوری تاپیک بزنم.
در مورد اون آدمه هم باید هر دو فکرامونو جمع کنیم اول یه تکسچر براش بزاریم.

میل
26-10-2008, 20:52
پس بهتر از منی.
فقط من نمی دونم چطوری تاپیک بزنم.
در مورد اون آدمه هم باید هر دو فکرامونو جمع کنیم اول یه تکسچر براش بزاریم.

همین الان میزنم

اسم : نمی دونم چی بذارم

hadibabaiy
26-10-2008, 21:00
چه اسم قشنگی فقط خبرشو بده.

میل
26-10-2008, 21:17
چه اسم قشنگی فقط خبرشو بده.

اسمشو گذاشتم gta creat (اسم تاپیک) فقط لینکارو تو اونجا با پیام خصوصی بفرست که دیگران استفاده نککند تا تکمیل بشه

تاپیک:

aria2007
04-12-2008, 03:11
سلام به همگي
يه سوال داشتم اميدوارم كسي نخنده
براي قرار دادن جان براي اسپرايت اصلي چه كار بايد كرد.مثلا سه تا جان براي اسپرايت تعرف كرد كه بعد از سه بار برخورد بازي تموم بشه

mst_ab
09-12-2008, 16:36
سلام به همگي
يه سوال داشتم اميدوارم كسي نخنده
براي قرار دادن جان براي اسپرايت اصلي چه كار بايد كرد.مثلا سه تا جان براي اسپرايت تعرف كرد كه بعد از سه بار برخورد بازي تموم بشه
از live استفاده کن، اگر به مشکلی برخوردی بگو تا یه نمونه بهت بدم.( در حالت کلی باید یه متغیر تعریف کنی)

drlearn.org
30-12-2008, 13:59
سلام به همه!
مخصوصا استاد بزرگ احسان! D:
می خوام یک بازی فکری(ادونچر) درست کنم.برای این کار به چنتا آموزش نیازم دارم.
1.دادن ورودی از طریق موس
2.رفتن کاراکتر به نقطه ای که موس کلیک شده
3.تعیین مسیر های حرکتی خاص برای کاراکتر یا همون اسپرایت(چون در عین حالی که باید با اشیا صفحه برخورد داشته باشه نباید به اونها گیر کنه)
4.انجام یک عمل خاص تحت شرایطی.مثلا 1 صفحه کلید داریم که اگر عدد 77985 وارد بشه یک متغیر = 1 (مثلا) قرار بگیره و در باز بشه
------
اینم بگم که قبلا با 3DGS وQuest 3-4 در حد حرفه ای کار کردم.
پیشاپیش ممنون از کمکهاتون
-----
چطور می تونم نام کاربریم رو تغیر بدم(قابل توجه مدیر فروم)

Amir17
01-01-2009, 21:14
باید برای مکان رسم هلس بار از

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداستفاده کنی . یک نمونه برات گذاشتم ببین کارت راه می یفته؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشی
سلام. اگه ممکنه یه کتاب آموزش فارسی گیم میکر خوب بهم معرفی کنید. اگه چن تا هم باشن خوبه. راستی من دارم از صفر شروع می کنم ها. مر30:31:

Max2000
08-01-2009, 21:45
سلام میخواستم بدونم دستور image_single که در گیم میکر ورژن 5 است و برای تعیین عکسهای فرعی یک عکس متحرک به کار میرود این دستور در گیم میکر 6 و7 چی است؟؟؟؟؟؟
چون گیم میکر 6 به این دستور ایراد میگیره؟؟؟
و آیا تفاوتهای دیگری هم بین گیم میکرهای 5 و 6 و 7 در برنامه نویسی هست

6666667777777
13-01-2009, 12:12
واقعا با این نرم افزار میشه بازی ساخت؟من همیشه فکر میکردم باید برنامه نویسی بلد بود.

Borhan72
27-01-2009, 17:43
تو گيم ميكر 5و6و7 تنها تفاوتشون تو برنامه نويسیشون هست...
تو 5 سه بعدی سازی نداره...

mst_ab
27-01-2009, 20:06
سلام میخواستم بدونم دستور image_single که در گیم میکر ورژن 5 است و برای تعیین عکسهای فرعی یک عکس متحرک به کار میرود این دستور در گیم میکر 6 و7 چی است؟؟؟؟؟؟
چون گیم میکر 6 به این دستور ایراد میگیره؟؟؟
و آیا تفاوتهای دیگری هم بین گیم میکرهای 5 و 6 و 7 در برنامه نویسی هست
image_number

واقعا با این نرم افزار میشه بازی ساخت؟من همیشه فکر میکردم باید برنامه نویسی بلد بود.

چرا نشه! بله که میشه! البته امکان اسکریپت نویسی هم داره که دستت رو باز تر می کنه ولی با همون خاصیت ویژوالش میشه کلی کارا کرد! ولی گیم میکر همیشه بهترین انتخاب نیست!.

تغییرات ورژن 7 با 6:

LEADER1400
03-03-2009, 07:54
ضمن عرض سلام وادب به تمام دوستان.
آیا آموزش پیشرفته Game Maker را ارائه نمی کنید؟ (غیر از مواردی که در سایت تبیان قرار داده اید)
PDF های گذشته عالی بود.

Amir Hossein
03-03-2009, 16:23
سلام من چيز زيادي بلد نيستم ولي ميخواستم بدونم ميشه با اين برنامه نقشه براي بازي command & conquer kane'n wrath ساخت ؟

omippc
05-03-2009, 18:03
كسي ساخت پنجره مپ كوچك ( در بازي هاي استراتژيك) را بلده؟

omippc
05-03-2009, 18:11
كسي ساخت مپ كوچك مثل بازي هاي استراتژيك در گيم ميكر رو بلده؟

LEADER1400
08-03-2009, 06:26
سلام
برای ساخت یک بازی چه مسیری را باید پیمود؟

zipper
14-03-2009, 10:30
اگه بخوام هر نقطه به دلخواه كليك كنم در هما نقطه Object0 به وجود بياد چه كار كنم ???

emshi
16-03-2009, 18:35
1_چجوری میشه دستور اینکه مثلا هنگام برخورد توپ با دیوار رفته رفته سرعت توپ کم شه
2_ چه جوری میتونیم از افکت باران به تعداد بالا استفاده کرد طوری که مدام تکرار بشه و وقتی به زمین برخورد کنه شکل ان تغییر کنه

sam & snake
16-03-2009, 22:05
سلام دوست عزیز

می اومدی از خودم می پرسیدی جوابت رو میدادم.

1- شما باید برای توپ یک حرکت بنویسی (در قسمت create)
و اون حرکت رو با یک نام معرفی کنی.

بعد باید بگی که وقتی توپ به راکت میز برخورد کرد مقدار اون حرکتی
که قبلا تعریف کردی کم باشه.

برای مثال:
شما کد زیر را در برخورد با میز در ابجکت توپ بزارید.

move_bounce_solid(false);

و برای برخورد به راکت هم از کد زیر استفاده کنید:

move_bounce_all(false);
sound_play(sndWall);
if(abs(direction - 180) < 10 or abs(direction) < 10){
direction = point_direction(other.x,other.y,x,y);
}
if(speed < MaxBallSpeed)
speed += 2;

و همچنین برای برخورد به میز از یک کد زیر هم میتونید استفاده کنید:

friction=0.05;

2- یعنی چی به مقدار بالا؟!
میتونید یک اسپرایت باران بسازید که داره از بالا به پایین میریزه.
کلا در گیم میکر شما نمی توانید برای نما برنامه بنویسید بلکه این
اسپرایت های شما هستند که به شما می گویند کدام نما باشه.

با تشکر

emshi
17-03-2009, 00:51
دست شما درد نکنه زحمت کشیدید اقای بهنام ما چاکریم

moha@@ad
17-03-2009, 16:09
با سلام خدمت دوستان عزیز و زحمت کش
من محمدم و تازه واردم......می خواستم بگویم من یک بازی ساخته ام در مایه های pacman(نقطه خور) وقتی همه چیز را درست کردم و بازی را زدم تا ببینم خوب است دیم نقطه خور دهنش را باز و بسته نمی کند و از دیوار ها هم رد می شود و دشمنان هم شروع اول بازی لرزش دارند و اصلا به طور منظم حرکت نمی کنند و وقتی چیزی را می خورم که دشمنان ابی می شوند تا من ان ها را بخورم یک دفعه به طور ناهماهنک از هم جدا می شوند و از دیوار ها رد می شوند
به نظر شما می توانید به من کمک کنید؟
اگر کمک کنید واقعا ممنون شما می شوم و بازیم را تکمیل می کنم و در ساخت بازیهای بعدی با تجربه تر می شوم
موفق باشید

moha@@ad
17-03-2009, 20:56
دوستان عزیز کسی نیست جواب ما را بده؟ اخه من اولین کارک است و می خواهم یک بازی بسازم و فقط مشکلش همین جا است
موفق باشید

moha@@ad
17-03-2009, 22:16
سلامی دوباره
اگر من کرک را نصب نکنم می توه دلیلش این باشه که به خاطر همین بازیم بد شده؟لطفا جواب بدید
موفق باشید

emshi
17-03-2009, 22:53
چه طور میشه زاویه ی دوربین رو در گیم میکر تغییر داد

sam & snake
18-03-2009, 00:29
سلام محمد جان

اگه مشکلاتت رو به صورت شماره ای و در یک پست بنویسی
ممنون میشم.
اگه سورس بازیت رو بزاری من بهتر می تونم روش برات توضیح بدم.
ولی در کل اشکالاتت معلومه.
1- برای درست کردن برخورد با دیوار تیک solid رو از تنظیمات ابجکت
پک من بزن و برای برخورد پک من به دیوار :

speed=0;

2- مشکل دهن میتونه مشکل اسپرایت باشه و هم مشکل برنامه نویست.
مشکل اسپرایت اینه که اصلا اسپرایتت متحرک نیست و مشکل برنامه نویسی
هم مشکلیه که شما کد رو طوری نوشتید که مانع حرکت شده.
اینم با دیدن سورس معلوم میشه.

3- برای رد نشدن از دیوار توسط دشمنان از کد سرعت که در گزینه ی 1 گفتم
استفاده کن.برای لرزش و حرکات میتونی براشون مسیری تعریف کنی که
همون مسیر رو بروند.

emshi:
ُ
دوست عزیز دوربین بستگی به اسپرایت های بازی داره.
البته برنامه نویسی همین اسپرایت ها (آبجکت ها ) هم
فرق داره ها.یعنی هر زاویه یا سبک بازی اسپرایت و
آبجکت و برنامه نویسی جداگانه ی خودش رو داره.
مثلا برای ساخت بازی پلتفرم ما از اسپرایت و برنامه نویسی
استفاده می کنیم که در بازی استراتژیک استفاده نمی کنیم.
به جز زوایای سه بعدی که برنامه نویسی مخصوص
خودشون رو می خواهند که در help گیم میکر در قسمت
سه بعدی به طور کامل پاسختون رو میتونید بگیرید.

موفق باشید..

LEADER1400
18-03-2009, 00:49
سلام ببخشن ها اما این تشکر کجاست ؟
هرکی بگه ازش تشکر می کنم:31:

moha@@ad
18-03-2009, 10:23
سلام دوست عزیز(ببخشید اسمتون را نمی دانم) با این توضیحاتی که دادی ممنونم...حتما این کار را می کنم و نتیجش حتما بهت می گم
موفق باشی دوست عزیز

moha@@ad
18-03-2009, 12:16
سلام دوست عزیز
دکمه تشکر که هست سمت چپ قرار دارد

moha@@ad
18-03-2009, 12:24
سلام محمد جان

اگه مشکلاتت رو به صورت شماره ای و در یک پست بنویسی
ممنون میشم.
اگه سورس بازیت رو بزاری من بهتر می تونم روش برات توضیح بدم.
ولی در کل اشکالاتت معلومه.
1- برای درست کردن برخورد با دیوار تیک solid رو از تنظیمات ابجکت
پک من بزن و برای برخورد پک من به دیوار :

2- مشکل دهن میتونه مشکل اسپرایت باشه و هم مشکل برنامه نویست.
مشکل اسپرایت اینه که اصلا اسپرایتت متحرک نیست و مشکل برنامه نویسی
هم مشکلیه که شما کد رو طوری نوشتید که مانع حرکت شده.
اینم با دیدن سورس معلوم میشه.

3- برای رد نشدن از دیوار توسط دشمنان از کد سرعت که در گزینه ی 1 گفتم
استفاده کن.برای لرزش و حرکات میتونی براشون مسیری تعریف کنی که
همون مسیر رو بروند.

emshi:
ُ
دوست عزیز دوربین بستگی به اسپرایت های بازی داره.
البته برنامه نویسی همین اسپرایت ها (آبجکت ها ) هم
فرق داره ها.یعنی هر زاویه یا سبک بازی اسپرایت و
آبجکت و برنامه نویسی جداگانه ی خودش رو داره.
مثلا برای ساخت بازی پلتفرم ما از اسپرایت و برنامه نویسی
استفاده می کنیم که در بازی استراتژیک استفاده نمی کنیم.
به جز زوایای سه بعدی که برنامه نویسی مخصوص
خودشون رو می خواهند که در help گیم میکر در قسمت
سه بعدی به طور کامل پاسختون رو میتونید بگیرید.

موفق باشید..

سلام دوست عزیز
میگم من پکمنک در چهار جهت مخالف است..عکساشو گذاشتن ببین اینیم که وسط ثابته برای این است که وقتی نزدیک دیوار متوقف شد شکلش اینجوری بشه

دوست من اسپریت های من متحرک نیست وا ین کد سرعت راکجا باید بزنم تا دشمنان از دیوار رد نشوند و تیک sold را هم بر می دارم و برخورد پکمن به دیوار را چطوری قرار بدم؟
ببخشید اینقدر سوال پرسیدم اخه نیاز دارم
موفق باشی دوست من:40::10::10::11:

moha@@ad
18-03-2009, 18:31
سلام به همه
من فهمیدم میشکلم چیه/ ولی یکی دیگه مشکل وجود داره و اونوقت تمامه
من فهمیدم که من script را درست نکرده ام.فقط مشکل همینه با صدا که براشون انتخاب نکردم.میشه به من بگید sctript را چی بنویسم تا مشکلم حل شود؟
اگر این را به من بگویید بازی تمام می شود و من لینکش را در دست شما دوستان قرار می دهم
موفق باشید
محمد

LEADER1400
19-03-2009, 21:46
سلام سال نو مبارک:40:
باور کن نیست شاید من چون تازه اومدم فعال نیست !!!!!!

sam & snake
21-03-2009, 05:15
سلام سال نو مبارک

دوست عزیز اینجا جای پرسیدن نیست .

محدد جان میگم که اینطوری به خدا نمی فهمم چی می گی
یک سورس بزار تا برات با تصویر توضیح بدم.

moha@@ad
21-03-2009, 11:03
سلام دوست عزیز ببخشید
بفرما اینم سورس

sam & snake
21-03-2009, 22:14
اگه میشه یکجای دیگه آپ کن برام نمیاد.

hadibabaiy
21-03-2009, 23:04
با سلام من در ساخت بازي مشكل پيدا كردم كسي به من كمك ميكنه يا نه؟
1-من در بازي ام ميخوام وقتي يك كليد رو ميزنم كاراكتر بپپره و وقتي كه پريد تا به زمين نرسيده جلو و عقب نشه يا تير نزنه.
2-ميخوام وقتي كه كاراكتر دشمن در نزديكي بازيكن باشه به طرفش حركت كنه و اسپرايت تغيير كنه.
با تشكر...

moha@@ad
22-03-2009, 11:42
اگه میشه یکجای دیگه آپ کن برام نمیاد.

با سلام خدمت دوست عزیزم بفرما:46:
اینم یک جای دیگه اپلود کردم:11:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

moha@@ad
22-03-2009, 17:03
با سلام یک سوال دیگر
1. می خواستم ببینم وقتی بازی pacman همه چیزش تموم میشه وقتی یک چیزی در بازی هست که وقتی میخوری دشمن ابی میشود یهنی ما می توانیم ان را بخوریم.چکار کنم که وقتی ان چیز را می خورم دشمن وقتی ابی می شود از دیوار نگذرد؟
ممنون

sam & snake
23-03-2009, 01:48
دوست من بازم برام اجرا نشد.
اگه میشه در سایت زیر آپش کن:
upload.--------.com

*PiNk PaNTHeR*
23-03-2009, 02:35
با سلام من در ساخت بازي مشكل پيدا كردم كسي به من كمك ميكنه يا نه؟
1-من در بازي ام ميخوام وقتي يك كليد رو ميزنم كاراكتر بپپره و وقتي كه پريد تا به زمين نرسيده جلو و عقب نشه يا تير نزنه.
2-ميخوام وقتي كه كاراكتر دشمن در نزديكي بازيكن باشه به طرفش حركت كنه و اسپرايت تغيير كنه.
با تشكر...

برای سوال اول راحتترین کار اینه:
1- انیمیشن پرش رو آماده کنید.
2- یک آبجکت بسازید با اسپرایت انیمیشن. ایونت هم یکی بیشتر لازم نداره، Animation End ایونت و اکشن هم باشه Jump To Position. مختصات رو تا حدی که میخواید جلو بیفته بدید، Relative هم فعال کنید.
بعدش (حتما این اکشن زیر اکشن قبلی باشه) یک Change Instance بزنید که آبجکت رو تبدیل کنه به آبجکت اصلی.

3- آبجکت اصلی کاراکترتون رو باز کنید و دکمه ای که میخواید پرش باشه بزنید، مثلا اسپیس، اونوقت از اکشن Change Instance استفاده کنید و آبجکت روهم، همونی که میپره انتخاب کنید.

اونوقت اسپیس که میزنید:
1- کاراکتر اصلیتون میشه کاراکتر در حال پرش.
2- آبجکت کاراکتر در حال پرش، وقتی انیمیشنش تموم شد، میپره به پوزیشنی که دادید، در جلو یا عقب یا به مورب خودش.
3- اونوقت بعد از پرش به پورزیشن، دوباره آبجکت میشه کاراکتر اصلی.

درضمن یادتون نره که Origin اسپرایت پرش، در ساب ایمیج اول، مساولی باشه با سایز اسپرایت کاراکتر اصلی. مثلا اگر اسپرایت اصلی 100 پیکسله و پرش 200 پیکسل، باید اوریجینش رو روی 100 پیکسل قرار بدید.

سوال دوم:
از Create اسنفاده کنید یا Set Alarm یا Sleep، اونوقت Check Object، اونوقت Move Fixed.
راحت هم هست. یک ایونت Create بسازید، اونوقت از کاندیشنال Check Object استفاده کنید، (NOT را فعال نکنید)، فاصله رو Relative کنید، اونوقت یک بلاک شروع کنید. یک ثانیه به کاراکتر فرصت بدید تا دشمن رو ببینه (با آلارم یا اسلیپ) اونوقت Move Fixed رو بزنید. یک Else هم بزنید، با شانس مثلا 10000000 لبه، که دشمن احمق باشه و بشینه از دو به کاراکتر شلیک کنه تا بازی جذاب شه. اونوقت بلاک رو ببندید.

moha@@ad
23-03-2009, 18:50
با سلام .. دوست عزیز انجا اپلود نمی شود.در ضمن مشکلم برطرف شد.اگه میشه به سوال پایینی جواب بده

وقتی دشمن ابی می شود یعنی می خواهیم ان را بخوریم چیکار کنیم تا دشمن وقتی ابی می شود از دیوار رد نشود؟
ممنون

sam & snake
24-03-2009, 00:33
سلام

مگه در حال حاظر از دیوار رد میشه؟!
من که کد بهت دادم برای عبور نکردن از دیوار.
تیک سولید رو میزنی برای ابجکت دیوار .
و برای برخورد دشمن با دیوار می نویسی speed=0;1
1 نیستا 1 رو برای درست بود فونت سایت
نوشتم.اسپید0 همین و بس.

vk20
24-03-2009, 17:13
کسی میتونه درمورد بازی snake یا همون مار برای حرکت و بزرگ شدنش کمکم کنه خیلی ممنون میشم:20: