PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه سوال مبتدی

KILLER_PANT
18-04-2008, 09:04
با سلام
میخواستم بپرسم اگه pc در حال کار باشه بعد یهو ار برق بکشمش بیرون(یا برقا بره) چقدر ضرر میزنه به عمر دستگاه؟ضررش با restart یکیه؟

amin123
18-04-2008, 09:07
restart علاوه بر اينكه ضرر نداره،بلكه براي سيستم مفيد هم هست.......

منظور شما reset كردن هست

كه اون هم براي سيستم ضرر داره اما بستگي داره......مثلا به اين كه در حين رفتن برق و اومدن برق....برق نوسان شديدي پيدا كنه.....

بهترين كار اين هست كه اگر ميبينيد در محلتون نوسان برق و يا ..... زياد هست يك دستگاه استابيلايزر بخريد

KILLER_PANT
18-04-2008, 11:03
ممنون
این دستگاه استابيلايزر همون ups ?
قیمتش چنده؟

M.Z.Y
18-04-2008, 11:52
فکر کنم دوستمون منظورشون تثبیت کننده نوسانات برق باشه نه ups ، شما می تونید با 5 تا 10 تومن یکی از این دستگاها رو بخرید (محافظ کامپیوتر هم بهش میگن).

amin123
18-04-2008, 12:29
ممنون
این دستگاه استابيلايزر همون ups ?
قیمتش چنده؟

خير....

UPS با استابيلايزر فرق داره......

UPS علاوه بر تثبيت،داراي باطري بك آپ هم هست...........

قيمت استابيلايزر هم از 65 تومان داره تا 170 تومان

amin123
18-04-2008, 12:33
فکر کنم دوستمون منظورشون تثبیت کننده نوسانات برق باشه نه ups ، شما می تونید با 5 تا 10 تومن یکی از این دستگاها رو بخرید (محافظ کامپیوتر هم بهش میگن).

نه عزيز......

اوني كه شما منظورتون هست شوك گير هست كه چيزي شبيه به رابط برق چند پريزه هست.........:46:

ماراتون
20-06-2008, 13:40
نقل قول:
نوشته شده توسط M.Z.Y [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
من هم از اینا تهیه کردم ولی مفتش هم گرونه هر بار که برق کم و زیاد میکنه برق رو قطع می کنه کار زیاد مهمی نمیکنه. ناسلامتی خیر سرمون یه چیزی میخواستیم که جلوی نوسان برق رو بگیره اخه یه چند روزی نوسان برق زیاد داشتیم دیدم نه فایده نداره

jps3
20-06-2008, 16:42
ريست كردن ضرچندان زيادي به سيستم نميزنه البته رسيت ناگهاني خيلي آسيب به هارد ميرسونه.

اما اگر ازيرق يه هو بكشي يا برق بره به هارد اسيب جدي وارد ميكنه مثل بد سكتور كيري .كه ميشه با يه چك ديسك كردن حل ميشه.

نگران نباش تنها ضربه اي كه ميزنه فقط به هارده

MicroSystem
20-06-2008, 16:59
restart علاوه بر اينكه ضرر نداره،بلكه براي سيستم مفيد هم هست.......
يه خورده توضيح بده ببينيم چه فايده هائي داره

amin123
20-06-2008, 19:11
يه خورده توضيح بده ببينيم چه فايده هائي داره

بله قربان،چرا كه نه........

در سيستم عاملهاي ويندوز بعد از مدتي كار كردن با سيستم به خاطر stability پايين اين سيستم عامل،سرعت ويندوز پايين مي آيد و همچنين پايداري كاهش پيدا ميكنه....

فوايد ريستارت يا شروع مجدد سيستم ( بوت سرد) يك downtime براي سيستم محسوب ميشه كه براي سيستم مفيد است و بار اضافي موجود در سيستم را از بين ميبره........

حالا اين بار اضافي چي هست؟

اين بار اضافي بيشتر مربوط به همون virtual drive هست كه سيستم براي بهينه تر شدن كار ويندوز ازش استفاده ميكنه..........

virtual drive سيستم هم چون قسمتي از HDD هست تنها با ريستارت سيستم هست كه پاك ميشه ( و يا با نرم افزاري مانند SYSTEM MECHANIC )

خوش باشيد

MicroSystem
20-06-2008, 19:31
بله قربان،چرا كه نه........

در سيستم عاملهاي ويندوز بعد از مدتي كار كردن با سيستم به خاطر stability پايين اين سيستم عامل،سرعت ويندوز پايين مي آيد و همچنين پايداري كاهش پيدا ميكنه....

فوايد ريستارت يا شروع مجدد سيستم ( بوت سرد) يك downtime براي سيستم محسوب ميشه كه براي سيستم مفيد است و بار اضافي موجود در سيستم را از بين ميبره........

حالا اين بار اضافي چي هست؟

اين بار اضافي بيشتر مربوط به همون virtual drive هست كه سيستم براي بهينه تر شدن كار ويندوز ازش استفاده ميكنه..........

virtual drive سيستم هم چون قسمتي از HDD هست تنها با ريستارت سيستم هست كه پاك ميشه ( و يا با نرم افزاري مانند SYSTEM MECHANIC )

خوش باشيد
همه اينها درست ولي به هر حال از نظر كاهش عمر قطعات الكترونيكي بي ضرر نيست

amin123
20-06-2008, 19:52

چرا كاهش عزيز؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اون كه باعث كاهش عمر قطعات ميشه RESET هست كه برق را به صورت كلي در مدار ها از بين ميبره و بعد به صورت شوك مجدد وار ميشه......

حتي اگر توي سايت خود ماكروسافت هم برويد،ميبينيد كه در مورد REBOOT BENEFITS چيزاي خوبي گفته.....

خوش باشيد

sooshiyanet
21-06-2008, 13:29
گفتنی ها رو امین جان گفتن

محسوس ترین فایده Restart کردن اینه که Rom دوباره بارگذاری میشه و بار اضافی اون تخلیه میشه (( این همون کاریه که برنامه ها بهینه سازی رم , بصورت ناقص انجا میدن ))

دیگه اینکه : Restart کردن باعث میشه در موقع لوگین شدن دوباره ویندوز , برنامه های اضافی که در طول زمان کار با ویندوز در حال اجرا , فعال میشن و فعال میمونن , دوباره غیر فعال بشن و سرعتی که از سیستم میگیرن رو ....... نمیگیرن

خب عزیز جان این قطعات همه برای این طراحی شدن که جریان برق رو در خودشون قطع و وصل کنن , پاور هم تا حدودی در یکسان کردن قطع و وصل برق نقش داره

از این گذشته حتی در وقتی که جریان برق یهو قطع میشه هم اگه قطعات اصلی باشن و جریان کم و زیاد آنچنانی نداشته باشه , مشکلی پیش نمیاد (( در بحرانی ترین حالت پاور آسیب میبینه ))

==

من الان مدتهاست به دلیل مشکل , سیستم رو از پاور خاموش میکنم , مشکلی هم پیش نمیاد و بخوبی کار میکنه , اینو میگم که ترست بریزه

حتی دیدم کسایی رو که قطعات رو در حالت روشن میکشن و وصل میکنن (( قطعاتی مثل CDROM و حتی هارد رو ))

این قطعات اونقدر ها هم سوسول و تیتیش مامانی نیستن

Perpetual
26-08-2008, 11:28
سلام
استابیلایزر سیستم های بسیار عالی می باشند که قابلیت تثبیت ولتاژ را تا حد هر 10 ولتاژ در صدم تانیه را دارند
این دستگاهها خروجی ای بر حسب دلخواه و میزان کشش اونها دارند
این دستگاهها از جمله سیستم های جدید الورود به صنعت الکترونیک ایران می باشند

ups سیستم هایی هستند که علاوه بر سیستم تثبیت کننده بر حسب قابلیت های آنها قادر به ذخیره ی برق می باشند که بیشتر با نام محافظ کامپیوتر معرفی می شوند
این سیستم ها قادرند تا بدون هیچ نویز یا تاخیری بعد قطع جریان برق ولتاژ و فرکانس درخواستی کاربر را تولید نمایند .

من این اطلاعات رو از یه ups که خریدم فهمیدم
که ups واقعا (انصافا) بسیار عالی ای بوده تا حالا .
من اونو ازشرکت دز آرمان جویا (دزفول) خریداری کردم
اینم لینک وب سایتش
[CODE]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[CODE/]