PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه فایلی است ؟ sal.xls.exe

hamidma
17-04-2008, 20:57
با سلام این فایل در همه درایورهای سیستم من وجود داره و همچنین در کول دیسکم.

راه حل این مشکل چیه دوستان گرامی؟

با تشکر فراوان

mahdi7610
17-04-2008, 23:05
با سلام این فایل در همه درایورهای سیستم من وجود داره و همچنین در کول دیسکم.

راه حل این مشکل چیه دوستان گرامی؟

با تشکر فراوان
سلام دوست عزیز
نام کامل این ویروس SAL.XLS.EXE-win32/VB.EL worm هستش

وقتی که این کرم روی کامپیوتر شما منتشر شد ،وقتی که روی یک درایوتون کلیک می کنین و اون درایو باز می شه فایل SAL.XLS.EXE اجرا می شه و خب ديگه ، مسلما نفوذ می کنه به REGISTERY ویندوز و شما حتی اگه این فایل را تونستین با nod32 ( و یا هر دستور عمل دیگه که اینجا و جاهای دیگه داده شده) پاک کنین ... اون تغییراتی که داده را نمی تونین به حالت قبل بر گردونین

با انتی ویروس nod32 ويروس كاملا پاك سازي ميشه اما اگر شما دير متوجه اين امر شده باشيد ، ويروس به داخل رجيستري ويندوز نفوذ كرده و باعث ميشه كه هيچ برنامه اي اجرا نشه و در اين صورت ناچارا احتياج به نصب ويندوزه .

1-اگر تازه ويندوزتونو نصب كرده باشيد ،حتما نصب آنتي ويروسو در اولويت قرار بديد. توصيه اكيد مي كنم از آنتي ويروس nod32 استفاده كنيد .

2- اگر ويندوز شما به اين ويروس آلوده شد، نگران نباشيد . اگر بتازگي اين ويروس را بر روي سيستم مشاهده كرده ايد ،مطلقا بر روي آن كليك نكنيد. ويروس ياب را نصب كنيد. تا زماني كه آنتي ويروس شما به روز (update) نشده باشد ،هيچ گونه پاكسازي بر روي سيستم شما انجام نمي دهد . پس آن را به روز كنيد

.3- بهتر است هارد آلوده به اين ويروس را به سيستم ديگري كه عاري از اين ويروس هست و داراي آنتي ويروس به روز شده است وصل كرده و با انجام جستجو بر روي آن ، تمام ويروس ها را از بين ببريد بدون اينكه نه به فايل هاي شما و نه به سيستم به اصطلاح مستر آسيبي وارد گردد.

و آخرين نكته آن كه بدانيد علت اصلي ورود اين ويروس به سيستم شما،از طرق مختلف از جمله:فلاش، موبايل، و اينترنت مي باشد. پس پيش از اتصال اين ابزار به سيستم ، از سالم بودن فايل هاي آن مطمئن باشيد.

موفق باشید .

hamidma
17-04-2008, 23:40
واقعا ممنونم دوست عزیز همیشه با پاسخ فوریتون من را شرمنده می کنید......

mahdi7610
18-04-2008, 09:13
واقعا ممنونم دوست عزیز همیشه با پاسخ فوریتون من را شرمنده می کنید......
سلام حمید جان

خواهش می کنم این چه حرفیه می زنی .
وظیفه بود .

موفق باشی .